•  

  Używam obecnie Ghostery, Google Analytics blokera, Web Developera (który wyłącza refferers), Adblocka, wymuszam łączenie przez HTTPS, wyłączyłem historię, wyłączyłem googlowe reklamy, dodałem do nazwy sieci wifi "_nomap", a obawiam się, że Google i tak mnie śledzi.

  •  

   @Henryk052: akurat AdBlock to podstawa do wygodnego przeglądania sieci.

  •  

   @Henryk052: wyłączyłem internet, nie mam telewizora, nie patrzę na billboardy, wracam ze sklepu do domu - sięgam do kieszeni po klucze a tam co? ciasteczka. :|

  •  

   @Henryk052: nie gryzie sie to wszystko na raz zainstalowane?

  •  

   @Henryk052: Dorzuć jeszcze noscript i proxy i będziesz w teorii potencjalnie prawie całkowicie bezpieczny i nieśledzony!

  •  

   @KwasChlebowy: Mam 25 wtyczek w Firefoxie, w tym AdBlock, Ghostery i DNT+, nie licząc skryptów od Greasemonkey i Stylisha. Działa to sobie jakoś. :)

  •  

   @Henryk052: Bez TOR-a i tak jesteś jak 9-letnia dziewczynka zostawiona pośrodku arabskiej wioski :-/

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @Henryk052: to już paranoja... zacznij się już teraz leczyć na manie prześladowania bo za pare lat będzie za późno.

  •  

   @KochanekAdmina: Ależ to żadna mania - osobiście też mam adblocka i (od dwóch dni) ghostery - jest po prostu szybciej i wygodniej. Przyjrzyj się kiedyś na pasku (w zależności od przeglądarki) w momencie, kiedy jakaś zwykła strona ładuje ci się bóg wie jak długo, czy przypadkiem nie czeka na google analytics - założę się, że albo na to, albo na jakiś inny syf.

  •  

   @Henryk052:
   Tyle masz wtyczek i nie zainstalowałeś GoogleMonkeyR ?
   To przecież podstawia przy używaniu googla.
   Jedyny bubel (ale może nie u wszystkich) to potrzeba zapisywania jego ustawien pod Operą za każdym razem po restarcie.

  •  

   @Henryk052:
   Przez AdBlokera mnóstwo drobnych webmasterów posiadający strony internetowe/blogi (w tym ja) nie zarabia lub zarabia bardzo mało. Instalujecie go bo wchodząc na Interię, Onet, WP itp 1/4 strony to wkurzające reklamy, my drobni "przedsiębiorcy" nie stosujemy tych praktyk a itak nasze reklamy są blokowane :|

  •  

   @trzezwy: a nie dałoby się zrobić jakiejś listy, lub wypromować istniejącej, która blokuje reklamy na dużych stronach z agresywnymi banerami, a omijała małe stronki gdzie mamy 2 reklamy po boku? pytam, bo przyznam się, że jestem dość zielony w takich kwestiach.

  •  

   @trzezwy: Można łatwo sprawdzić czy AdBlock jest u kogoś włączony i jeśli jest, to wyświetlić mu prośbę o wyłączenie go na Twojej stronie. Życzliwe osoby nie przejdą wobec tego obojętnie, o ile tylko zapewnisz ich o nieinwazyjności swoich reklam.

  •  

   @Marmite: Stosowałem już taki komunikat i gwałtownie spadł średni czas spędzony na stronie więc wolałem żeby zostało po staremu. Inni znajomi to samo zaobserwowali jak wprowadzili taki komunikat.

  •  

   @trzezwy: Nie bardzo rozumiem dlaczego tak się stało. Czyżby Twoje komunikaty zbyt je#ały po oczach? :D Bo nie wiem, po prostu nie potrafię sobie wytłumaczyć, z punktu widzenia oczywiście człowieka wchodzącego na stronę, dlaczego miałbym spędzić na niej mniej czasu tylko dlatego, że strona prosi mnie o wyłączenie AdBlocka.

  •  

   @trzezwy:
   urzekła mnie Twoja historia:)
   opowiedz więcej.

  •  

   @Marmite: Wchodzisz na stronę -> pojawia się komunikat z prośbą o wyłączenie adblocka -> i w tym momencie większość wyłącza stronę (może niektórzy nie potrafią tego zrobić?) komunikat w stylu: Link

   Osobiście też używam adblocka ale w filtrach wyłączone mam reklamy google, netsales, novem, onetkontekst, cpm profit i kilka innych dużych sieci reklamowych które stosują normalne formaty reklam a właśnie dzięki tym firmom blogerzy i inni drobni webmasterzy zarabiają

  •  

   my drobni "przedsiębiorcy" nie stosujemy tych praktyk a itak nasze reklamy są blokowane :|

   @trzezwy: ok teraz sobie wyobraź, że jeszcze nikt nie wymyślił AdBlocka. Setki internautów przeglądają sobie strony i psioczą na reklamy, które są widoczne i natrętne. Myślisz, że tacy potencjalni użytkownicy AdBlocka (który jeszcze nie powstał) będą klikać Ci w reklamy?

  •  

   @Henryk052: @JesterRaiin:
   Z tymi wszystkimi dodatkami, wtyczkami przy otwartych 4-5 zakładkach ile pamięci pochłania Wam Firefox?

  •  

   @El_Comandante:
   Momencik...
   FF 10, 6 zakładek = 330-350 Mb ram + 4 Mb na launcher wersji portable + 7 Mb na plugin-container. ;)

   @trzezwy:

   my drobni "przedsiębiorcy" nie stosujemy tych praktyk a itak nasze reklamy są blokowane
   Biednyś, ale wiesz co ? Jakoś argument o tym, że ja mam oglądać reklamy bo ty na tym zarabiasz absolutnie mnie nie wzrusza, w przeciwieństwie do argumentu Glacy, który trafnie zauważył, że Internet nie powstał jako platforma e-commerce.

  •  

   @faxepl:

   Przecież napisałem że nie stosujemy natrętnych reklam więc nikt by nie narzekał na nie. Nie wiem czy wiesz ale dużo reklam rozliczanych jest na podstawie wyświetleń więc np: Odwiedzasz forum internetowe każdego dnia, średnio wykonasz 20 wyświetleń czyli po 2 miesiącach właściciel forum zarobi na Tobie ok 1zł mimo że ty w żadną reklamę nie kliknąłeś. I w tym jest rzecz że ty blokujesz reklamy a właściciel nic z tego niema a przecież musi poświęcić sporo czasu na tym żeby strona funkcjonowała.

  •  

   Biednyś, ale wiesz co ? Jakoś argument o tym, że ja mam oglądać reklamy bo ty na tym zarabiasz absolutnie mnie nie wzrusza

   @JesterRaiin: Ale z treści strony udostępnianej dla Ciebie za darmo to lubisz sobie skorzystać, co? Wg mnie to powinno działać w dwie strony, jeśli ktoś poświęca swój wolny czas i tworzy stronę, z której aktywnie korzystam, to powinno mu się ten czas wynagrodzić - włączyć te reklamy, dać choć trochę zarobić. Każdy lubi jak wszystko jest za darmo, ale utrzymanie serwera kosztuje. Nie będzie Ci głupio, jak kiedyś strona, z której korzystasz, zostanie zamknięta ze względu na brak funduszy? Czy włączenie nienachalnych reklam i niezwracanie uwagi na nie jest naprawdę takie trudne?

  •  

   @trzezwy: Po 11. Nie będziesz zarabiał na reklamach.

  •  

   Nie wiem czy wiesz ale dużo reklam rozliczanych jest na podstawie wyświetleń

   @trzezwy: nie sądzisz, że stawki za wyświetlenia byłyby wyższe, gdyby reklamy wyświetlały się tylko tym, którzy są nimi zainteresowani? Posiadacze AdBlocka raczej nie zaliczają się do zainteresowanych.

  •  

   @trzezwy: Ok, przedstawiłeś świetne argumenty za tym, dlaczego twórcy stron umieszczają reklamy oraz dlaczego powinno im zależeć na tym, żeby użytkownicy nie blokowali reklam. Ale z punktu widzenia użytkownika - dlaczego użytkownikowi powinno zależeć na tym, żeby nie blokować reklam? Ze współczucia dla twórcy, z litości, z wdzięczności? Jak by to miało działać? "Jestem tak wdzięczny, że będę oglądał coś, co mnie zupełnie nie interesuje, żebyś mógł zarobić pieniądze"?
   Internet działa w ten sposób, że twórca wysyła jakieś dane w świat, w sposób otwarty, ale to od użytkownika zależy, które z tych danych go interesują. To od komputera klienta zależy, czy pobierze udostępniane przez twórcę obrazki, tekst, wideo, czy nawet powybiera poszczególne zdania lub wyrazy, które chce. Tak działa HTML, tak działa Internet.

 •  

  Dzięki temu śledzeniu przez google widzisz reklamy skierowane do Ciebie, przez co zarobi więcej google ale też właściciel serwisu który to pozwolił Ci na niego wejść. Tak samo ze statystykami, są zbierane po to aby udoskonalać serwisy. Używanie takich narzędzi działa tylko na szkodę właścicielom serwisów z których korzystasz.

  •  

   @wiesiu2: Tak sobie tłumacz. Rozumiem analizę ruchu na stronie, ale 9 skryptów śledzących na stronie np. http://www.guardian.co.uk/uk to już lekka przesada nie uważasz? To jeszcze mało, parę razy natrafiłem na strony z 16-20 takimi szpiegami, sic! Jak tak dalej pójdzie to większość contentu stron to będą skrypty inwigilujące.

  •  

   @wiesiu2: a niech działa na ich szkodę, mam to w najgłębszym poważaniu. Tym bardziej jeśli mają na tym dodatkowo zarabiać, kij im w oko delikatnie mówiąc. Mam prawo do prywatności

  •  

   @bronek88: niestety wszyscy by chcieli wszystko za darmo, ale tak się nie da, nie prowadzę fundacji i nie mogę sobie pozwolić na spędzanie czasu na robieniu strony, pisaniu na nią treści aby potem ona nie przynosiła dochodu, właściciele stron zaczną wprowadzać ograniczenia niczym np spryciarze.pl (z włączonym adBlockiem nie zobaczysz filmu)

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @wiesiu2: nazwij mnie piratem, ale żadnej umowy nie zawierałem z serwisami z których korzystam, więc ich dóbr nie naruszam. Moje działanie jest niezgodne z oczekiwaniami właścicieli, to wszystko. Trochę tak jak słodycze przy kasach w supermarketach. Pomysłodawcy liczą, że zwiększą tym ich sprzedaż - mogą się przeliczyć w pojedynczych przypadkach, ale one i tak tam są, bo statystycznie się to opłaci. Gorzej, jeśli wszyscy zaczęliby to robić (Mozilla mogłaby domyślnie zwiększyć restrykcje w nowych wersjach Firefoxa i wygląda na to, że idą w tę stronę), wtedy należałoby radykalnie zmienić model biznesowy (wykopy sponsorowane, płatne subskrypcje, konta VIP, itp).

   Łatwo jest wykryć obecność AdBlocka, ale jakoś nie słyszałem o serwisie, który odmówiłby korzystania zeń z tego powodu (co najwyżej prosili o dodanie do białej listy stron), zgadnij dlaczego.

   właściciele stron zaczną wprowadzać ograniczenia niczym np spryciarze.pl (z włączonym adBlockiem nie zobaczysz filmu)
   Sprawdziłem, działa.

  •  

   właściciele stron zaczną wprowadzać ograniczenia niczym np spryciarze.pl (z włączonym adBlockiem nie zobaczysz filmu)

   @flash4gordon: Jak jakaś strona nie chce się otworzyć lub wyświetlić zawartości z powodu AdBlocka to zamykam ją bez żalu i wybieram inna.

  •  

   @wiesiu2:

   Używanie takich narzędzi działa tylko na szkodę właścicielom serwisów z których korzystasz.
   To może powinniśmy jeszcze zacząć płacić tym wszystkim serwisom ?

   Ludzie uderzający w twoją nutę zapominają o jednej prostej zależności : serwisy oferują nam jakąś treść, ale bez nas są martwe i zapomniane. Nie jest tak, że serwisy się męczą, a użytkownicy/czytelnicy pasożytują.
   Coś za coś.

  •  

   @flash4gordon: Nikt Cię nie nazywa piratem, ani też nikt nie będzie podejmował przeciw Tobie specjalnych kroków. Po prostu, kiedy jakiś serwis przestanie na siebie zarabiać, zniknie z sieci, lub zacznie wprowadzać płatny dostęp. Jeśli będzie dobry, to ze szkodą dla wszystkich.

  •  

   @wiesiu2: nie mam nic przeciwko reklamom czy skryptom analizującym ruch w sieci. Jednak obecnie większość właścicieli przesadza, reklamy zajmują często ponad 50% strony, skrypty analizujące spowalniają stronę 10-20x. Dlatego też używam adblocka i kilku innych narzędzi do blokowania tego spamu (inaczej nie da się tego nazwać) i dopiero jeśli strona mi się bardziej spodoba, ma nieinwazyjne reklamy (tak, czasem wyłączam adblocka), to niech na niej się wyświetlają.
   I mówię to jako programista, który spędza wiele godzin przy tworzeniu stron.

  •  

   @wiesiu2: Tak przy okazji, skoro wspomniałeś o spryciarzach: wrzuca tam ktoś w ogóle autorskie treści? Sam z siebie nie wchodzę, ale jak ktoś mi podeśle linka to zobaczę - i nie zdarzyło się, by nie był to po prostu filmik ściągnięty z youtuba z doklejonymi polskimi napisami.

  •  

   @wiesiu2: Ale to jest ich problem. Spamerów ze spryciarzy.pl wycinam gdzie się tylko da, i ostatnie na czym mi zależy to odwiedzać ich w tym syfie który fundują swojemu produktowi.

   Widzisz, reklamy na stronie sprzedają się tylko tak długo, jak tą stronę odwiedza ktoś inny niż reklamodawcy.

  •  

   >właściciele stron zaczną wprowadzać ograniczenia niczym np spryciarze.pl (z włączonym adBlockiem nie zobaczysz filmu)

   Sprawdziłem, działa.

   @flash4gordon: ach ty spryciarzu :)

 •  

  a ja mam to w dupie

 •  

  Eh szkoda, że promujecie używanie czegoś takiego na wykopie...

  Blokowanie Google Analyticsa to jedna głupota. Google za pomocą analyticsa Cię NIE SZPIEGUJE tak jak sobie wyobrażasz. Sprawdza tylko ile czasu spędziłeś na stronie, skąd Cię przywiodło i Twoją liczbę odsłon. To potem bardzo ważna informacja, ale nie tylko dla googla, przede wszystkim dla właściciela strony. Na podstawie danych z google analytics firmy wykupują reklamę, która jest niezbędna do utrzymania serwisu.

  Druga kwestia to Adblock. Rozumiem powód jego używania, ale nie wszyscy rozumieją co z używaniem adblocka się wiąże. Przypominam, bo może nie wszyscy są na tyle ogarnięci, że pieniążki na daną działalność w internecie nie biorą się znikąd - są od reklamodawców. Nikt nie łoży kasy na firmę i nie zatrudnia pracowników z myśleniem "a niech sobie ludzie poczytają, a ja będę 60 tysięcy co miesiąc do tyłu". Aby strona działała i dostarczała nowe treści, przychody z reklam muszą co najmniej zrównać się z kosztami prowadzenia portalu. Jeśli używasz adblocka to przyczyniasz się do potencjalnego końca danego portalu związanego z brakiem funduszy na jego prowadzenie.

  Dlatego apeluję: używajcie adblocka, ale na stronach, które czytacie regularnie i są dla Was w jakiś sposób pomocne - wyłączajcie blokowanie reklam. Ja czytam codziennie wykop, joemonster, sadistic, pclab, xtremesystems, anandtech, tomshardware. I nie blokuję ich, bo wg mnie dużo bym stracił gdyby któryś z tych portali został zamknięty. Sądzę, że każdy ma takie swoje ulubione strony w internecie - pomyślcie więc co się stanie jeśli którejś z tych waszych ulubionych zabraknie...

  •  

   @c22-: A co niby da tym stronom wyłączenie Adblocka, skoro i tak nigdy nie klikam na takie reklamy?

  •  

   @adrian17: Nie musisz klikać. Za kliknięcie jest bonus, ale nie jest ono tak bardzo ważne. Chodzi o to, żeby reklama się wyświetliła, bo zliczane są wyświetlenia. Nie wierze, że to nie było dla kogoś jasne... :|

  •  

   @c22-: Taki AdWords od zawsze chwalił się że liczy tylko za kliknięcia.

  •  

   @adrian17: Nie odróżniasz Adwordsa od normalnych reklam i nie wiesz na czym polega.

   "Reklamy będą pojawiały się w Google oraz w naszej sieci reklamowej – bez względu na wysokość budżetu. Reklamodawca płaci tylko wtedy, gdy użytkownicy klikają reklamę. "

   Tzn, że klikniesz = google płaci. Nie klikniesz = google nie płaci. Ten sposób rozliczania ma swoje plusy i minusy.

   W zwykłych reklamach jednak, zawsze chodzi o odsłony. Ważne, żeby się wyświetliła - a to czy ktoś kliknie to już inna para kaloszy.

  •  

   @c22-: Ok, dzięki za uświadomienie. Wydawało mi się wcześniej że Adblock tylko "chowa" reklamy bez zatrzymywania ich skryptów - często widzę jak podczas ładowania strony baner reklamowy pokazuje mi się na ułamek sekundy, po czym znika przez blokera.

  •  

   @adrian17: Nie musisz klikać. Za kliknięcie jest bonus, ale nie jest ono tak bardzo ważne. Chodzi o to, żeby reklama się wyświetliła, bo zliczane są wyświetlenia. Nie wierze, że to nie było dla kogoś jasne... :|

   @c22-:

   Reklamodawcy placa albo za wyswietlenie reklamy, albo za klikniecie, albo za jedno i drugie.
   Srawka za wyswietlenie jest niska, za klikniecie wysoka, a w laczonym trybie - nizsza za zarowno wyswietlenie jak i klikniecie, tyle ze niekoniecznie wychodzi to najtaniej ;)

   To potem bardzo ważna informacja, ale nie tylko dla googla, przede wszystkim dla właściciela strony.

   @c22-:

   Tu sie zgodze, bo GA jest dla mnie wygodne. Choc z drugiej strony, nic nie stoi na przeszkodzie, zebym opracowal wlasne skrypty, ktore beda skuteczniejsze, i ktorych jednoczesnie nie bedzie dalo sie zablokowac, bo beda realizowane po stronie serwera, a nie po stronie komputera odbiorcy.

  •  

   @sylwek2k: Wszystko zależy od umowy pomiędzy reklamodawcą a danym serwisem. Niemniej jednak odsłony są preferowane znacznie częściej, bo to, że mało ludzi klika to wie chyba każdy.

   Oczywiście, że coś stoi na przeszkodzie, abyś opracował własny skrypt. Zmarnujesz czas i pieniądze. Ja gdybym był zainteresowany wykupieniem reklamy to spojrzałbym z politowaniem na statystyki strony zliczane przez skrypt niewiadomego pochodzenia w którym autor pewnie jednym kliknięciem może dołożyc sobie milion odsłon i 10000 UU.

   Siła GA polega na tym, że statystykom z GA się po prostu ufa. Reklamodawca chce dostać PDFy z danymi właśnie stamtąd. A próba zmanipulowania GA kończy się zazwyczaj soczystym slapem od samego Google'a o czym przekonał się mój znajomy próbując nabijać statystyki w niezbyt uczciwy sposób ;)

  •  

   @c22-:
   Nie używałbym adblocka tylko niestety nachalne/cięzkie/obciążające komputer reklamy mnie do tego zmusiły. Także nie moja wina.

  •  

   @c22-: może niech zamiast reklam na www zbierają kasę na utrzymanie strony? Nie jedna strona tak robi i nie ma denerwujących reklam, a na utrzymanie serwera i domeny powinno się uzbierać.

  •  

   pieniążki

   @c22-: nigga please...

  •  

   @Dobry_Samarytanin: Boże... niewiedza bije.

   Serwer do utrzymania serwisu z 2 mln użytkowników unikalnych miesięcznie to koszt, którego użytkownicy nie pokryją. Ale mam za to trudniejsze pytanie. Serwer i domena już opłacona.

   KTO OPŁACI LUDZI TWORZĄCYCH TREŚCI?

  •  

   @c22-: na wikipedie jakoś udało się uzbierać hmmm

  •  

   @Dobry_Samarytanin: Zadałem pytanie.

   Kto opłaci ludzi tworzących treści? Portal z wiedzą specjalistyczną, np. informatyka/nowe technologie typu anandtech nie może być oparty na tym, że każdy cieć będzie pisał artykuły. Kto więc opłaci specjalistów od tego, bo nikt za darmo robił nie będzie.

  •  

   @c22-: Słuchaj, nic na siłę. Widocznie serwis nie jest wart utrzymania.
   Nie bądź jak telewizja publiczna.

  •  

   @c22-: hmmm a na pewno nie uzbierałoby się takiej kwoty z darowizn? Jak strona fajna to może i ludzie chętniej by wpłacali hm? Napisaliby, że za art tyle i tyle płacą i rozpisaliby ile potrzebują na utrzymanie strony oraz tych co piszą arty... jak ludzie nie będą lubić strony to upadnie... a jak będą lubić to będą wpłacać drobne kwoty... a niektórzy może i nawet większe jak stronę lubią i mają zasoby finansowe ;) Co ma trwać będzie trwać a co ma upaść upadnie ;)

   Zresztą skoro na stronę np wchodzi miesięcznie 2 miliony użytkowników to każdy "da" po 10groszy i pewnie będzie jeszcze spory nadmiar gotówki ;)

  •  

   @Rayearth: no więc właśnie... bez reklam każda strona którą lubią ludzie powinna się spokojnie utrzymać...

  •  

   @ICame: adblock to nic spróbuj Ad Muncher, to jest sztos ! wywala 100 % reklam!

  •  

   @Rayearth:
   @Dobry_Samarytanin:

   OK widzę, że za $@@%A nie rozumiecie. Spoko. Nie interesują mnie Wasze ulubione strony, ale mam nadzieję, że wkrótce któraś zakończy działalność z powodu braku kasy z reklam, a Wy w popłochu będziecie pytać "OMG JAK TO".

   EOT

  •  

   mam nadzieję, że wkrótce któraś zakończy działalność z powodu braku kasy z reklam, a Wy w popłochu będziecie pytać "OMG JAK TO".

   Nie wiem jak inni, ale ja poszukam innej strony o takiej tematyce.

   AdBlocker since 2005.

  •  

   pomyślcie więc co się stanie jeśli którejś z tych waszych ulubionych zabraknie...

   @c22-: Jak to co? Powstanie na jej miejsce następna... Naprawdę sądzisz, że jakby Wykop zbankrutował, to zostałaby próżnia na rynku?

  •  

   @c22-: A ja mam nadzieję, że w końcu zrozumiesz jakim marnotrawstwem zasobów naturalnych jest reklama i jeszcze nie będzie za późno dla twoich dzieci.

  •  

   @skrytek: Nie przetłumaczysz mu. Liczy się tylko kasa, kasa, kasa, jeszcze więcej kasy, bez względu na potrzebę istnienia a tym bardziej na trupy leżące obok.

   AdBlock, Greasemonkey a teraz Ghostery FTW!

  •  

   @c22-: Nie mam nic przeciwko reklamom, ale takim jak robi np. google. Jednak na wielu stronach reklamy są tak nachalne że po prostu nie da się nie używać adblocka. To właśnie przez tego typu reklamy powstały takie narzędzia.

 •  

  Mam pytanie dotyczące Chrome, a nie związane z tematem, jest takie rozszerzenie które pobiera filmy z YT, dodaje przycisk "pobierz" pod każdym filmem, pomóżcie bo nie mogę tego nigdzie znaleźć

 •  

  może ktoś wytłumaczyć laikowi o co w tym śledzeniu chodzi i co w tym złego?

  •  

   @hanz: chodzi o to że google identyfikuje Cię jak chodzisz po różnych stronach na których są zainstalowane reklamy google lub statystyki google, ewentualnie jeśli szukasz czegoś w google, wie jakie maile otrzymujesz na gmailu, zapisuje sobie czego szukałeś, co przeglądałeś i poznaje Twój profil, zainteresowania, wie czego szukasz i w ten sposób może wyświetlić Ci reklamy które mogą Cię zainteresować. Przykładowo ja zajmuję się dużo programowaniem w PHP i często w reklamach googla widzę powiązane z PHP odnośniki. Mi to nie przeszkadza kilka razy zdażyło mi się kliknąć w taką reklamę bo była skierowana do mnie i mnie zainteresowała. Tak jak ktoś już wyżej napisał, lepiej widzieć reklamy skierwoane do mnie niż losowe o byle czym.

   Podobne taktyki stosuje facebook oraz wiele innych firm.

   A co w tym złego? niektórzy są urażeni tym że ktoś wie coś o nich za dużo albo że ktoś na nich może zarobić.

   To jest tak, że jak ktoś widzi link z refem do jakiejś strony to specjalnie usunie refa z linka przed wejściem na strone aby przypadkiem ktoś nie zarobił. Zwykłe chamstwo osób które chciałyby wszystkiego darmowego. Niestety strony są tworzone po to aby na nich zarabiać, nawet jak nie wyświetlają reklam a jedynie zbierają statystyki i utrzymują się ze sprzedaży jakichś produktów to te statystyki są ważne dla właścicieli stron.

 •  

  Jeśli chodzi o śledzenie przez google to jestem za - wolę już oglądać interesujące mnie reklamy niż randomowe byle co.

 •  

  Wszystko przez wykop.
  Teraz już wiem, że wszyscy mnie śledzą.
  Nawet żona, która teraz pisze sms, pewnie do googla.
  Jak żyć?

 •  

  Mnie Ghostery na wykopie zablokowało 8 skryptów.
  fabek, zrób sobie upgrade bazy.

 •  

  Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @Some: Pamietam ten bordowy dymek. Tez u mnie przestalo to dzialac i dopiero teraz zdalem sobie z tego sprawe ;) Bardziej mnie on denerwowal niz byl przydatny. Mozesz zobaczyc liste zablokowanych skryptow klikajac na ikone dodatku na pasku adresu.

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  To jeszcze polecam rzucić okiem na Imilly's Google Cookie (PREF=ID=), oraz na świetny Greasemonkey'owy GoogleAnonimizer ponadto pamiętać o wybraniu jak najbardziej popularnego/szarego UserAgent stringa (w oparciu o projekt Panopticlick) oczywiście niezwykle ważnym będzie dynamiczna zmiana IP no i arcy ważnym przestrzeganie Six Tips to Protect Your Online Search Privacy przez EFF . Chociaż osobiście polecałbym porzucenie Google'a i przesiadkę na rewelacyjnego DuckDuckGo.com

 •  

  Dodam, że dodatek spowalnia działanie przeglądarki.

 •  

  A idźcie, rozumiem AdBlocka bo duużo wygodniej się przegląda Internet, ale jak to spowalnia przeglądarkę to podziękuję. Jakoś strasznie się nie boję tych wszystkich skryptów śledzących, może niektóre bym poblokował, ale jak już wyżej napisano: nie potrzebuję blokować np. Google Analytics.

 •  

  Pamięta ktoś ten wykop o skryptach wpisywanych do google Chrome ? Chciałem to wyłączyć bo captcha i googleMaps nie działają, ale nie wiem co bo nie mogę tego wykopu znaleźć :S

 •  

  Dobre filtry adblock blokują wszystko, co niepotrzebne. Nie ma sensu instalować dodatkowe rzeczy.

 •  

  Mam ghostery od jakiegoś czasu, ale myślałem, że tylko pokazuje co nas śledzi na danej stronie. Domyślnie blokuje te skrypty?

 •  

  Ja nawet chciałbym czasem włączyć reklamy w niektórych stronach (oczywiście jeśli są nieupierdliwe, czytaj "nie są to flashowe pop-upy na pół ekranu ze spierda##jącym X, walące po gałach efektami od których można dostać epilepsji") , bo wiem, że pomagam ich właścicielom, niestety bywa że reklamy we Flashu są dosyć spore, a ja muszę baczyć na miesięczny limit danych...

 •  

  Wygląda na przydatne :) skorzystałem z konfiguratora pierwszego uruchomienia, ale nie wiem czy warto włączać te eksperymentalny ficzer ? Pomoże ktos w kwesti "blocking".

 •  

  blokuje wszystko a w zamian co ? ; ) pewnie jakas afera wyjdzie za x lat:P

 •  

  zainstalowałem to na operze i z tego co widzę to wyświetla tylko info a blokować się nie da.

  •  

   @kwaz1: Wchodzisz w "Edit Blocking Options" lub w opcjach i zaznaczasz te, które ma blokować.

  •  

   @fenrir: mam to po lewej stronie i w opisie jest text "view Ghostary's findings" a jak kliknę to oprócz tego co zablokował jest tylko: Options, Give us feedback, Help, Share Ghostary Można też kliknąć moar ale tam też nie ma nic do zablkowania, dodatkowo sprawdzałem też w ustawieniach rozszerzeń też nie widzę. IMAGE

  •  

   @kwaz1: Opcje (klikasz te kółka zębate)->zaznacz „Enable bug blocking”, potem masz wyżej wspomniany przycisk i wybierasz te do zablokowania lub robisz to od razu w opcjach. To co Ci się wyświetliło nie jest wcale zablokowane, a tylko wykryte skrypty. Zablokowane wyglądają tak: http://i44.tinypic.com/10gcifp.jpg PS. zaznacz też automatyczne aktualizacje lub zrób to przynajmniej raz ręcznie.

 •  

  "W połączeniu z Adblockiem daje trochę odetchnąć."
  Wiesz, ze manie prześladowczą da się leczyć? :D

 •  

  Nie rozumiem o co chodzi z tym Ghostery ;P Zainstalowałem, ale o co kaman to nie wiem :]

 •  

  "zablokował 2 skrypty śledzące"

  Znaczy, ciasteczka jakieś? Bo rozumiem, że jeśli się wyczyści cache, temporary, i zmieni IP, to wykop cię nie pozna?

  Bo tak to zawsze może poznać po IP, czyż nie? To po co mu te skrypty śledzące?

 •  

  Przez AdBlokera mnóstwo drobnych webmasterów posiadający strony internetowe/blogi (w tym ja) nie zarabia lub zarabia bardzo mało. Instalujecie go bo wchodząc na Interię, Onet, WP itp 1/4 strony to wkurzające reklamy, my drobni "przedsiębiorcy" nie stosujemy tych praktyk a itak nasze reklamy są blokowane :|

  •  

   @trzezwy: przestań płakać, że ktoś ci blokuje reklamy i zarabiasz mało albo wcale. internet to wolne medium i każdy robi co chce i pogódź się z tym! używam zawsze adblocka i jak znajduje stronę gdzie mnie prosi o wyłączenie to ja po prostu zamykam.

  •  

   @stilsky: Tyle że jak znajdziesz stronę z płatnym dostępem to płaczesz i wypisujesz jakie to złodziejstwo panuje

  •  

   @trzezwy: No to kogo to problem, Oneta, drobnych webmasterów czy mój? Na pewno nie mój, ja tylko chcę przeglądać Internet jak normalny człowiek. Niestety, rozumiem że twoje reklamy nie są inwazyjne, i pewnie bym ich nie blokował, ale wolę blokować wszystko niż nic.

  •  

   @trzezwy: skoro wiesz lepiej co robię to musisz być jakimś jasnowidzem. Właśnie przez taką postawę nawet jakbym chciał to nie będę miał wyrzutów sumienia korzystając z adbloka, bo nie będę dawał zarobić takim aroganckim "przedsiębiorcom", którzy każą mi coś wyłączać bo im się nalezą pieniądze a internauci ich okradają. Gorzej niż !!@%dys

Dodany przez:

avatar fabek dołączył
504 wykopali 7 zakopali 48.3 tys. wyświetleń