•  

  1.Ile miesięcznie wydajesz na e-papierosa a ile byś wydawał na zwykłe ; )
  2.Czy to aby niema na celu wspomóc zrzucenie palenia?
  3.Ile należy wydać na dobrej klasy takie urządzenie?

  •  

   @lobek:
   1. Wcześniej paliłem dziennie około 15 papierosów, czyli wychodziło około 250 złotych miesięcznie. Teraz z racji tego, że nie kupuję gotowych liquidów, tylko mieszam własne koszt miesięcznego palenia wynosi około 30 złotych
   2. Ma na celu wspomóc rzucenie całkowite, lub po prostu ograniczenie papierosów. Ja przez ponad rok paliłem jedno i drugie z tym, że normalnych wtedy wypalałem nie 15 a 5-6 dziennie.
   3. To zależy od tego, czego się oczekuje. Na dobrego e-papierosa w tym momencie trzeba wydać od 190 do 300 zł (zależy od formy i jakości wykonania), można kupić słaby produkt na początek w granicach 50-100 zł, albo kupić rakietę za 500-600 zł. Są też mody, czyli papierosy tworzone przez użytkowników, wtedy koszt zależy od wykonawcy.

 •  

  1. Ile (zazwyczaj) lat paliłeś papierosy?
  2. Jaki jest ostateczny smak,podobny, inny,zależy to od wkładu?
  3. Jeśli miałbyś zamienić zwykłe fajki na e-papierosy jeszcze raz, zrobiłbyś to?
  4. Czy palisz od czasu do czasu zwykłe papierosy, albo masz ochotę dla odmiany zapalić fajki?
  5. Czy można odstawić z dnia na dzień papierosy i przejść na e-papierosa,jak gdyby nigdy nic, czy u Ciebie było to przejście małymi kroczkami?
  6. Ktoś Ci to polecił,czy sam chciałeś spróbować czy to w ogóle działa?
  7. Jak to wychodzi "cenowo" w przeliczeniu na papierosy?

  •  

   @Rubens:
   1. Paliłem 6 lat
   2. jest tak dużo różnych płynów o różnych smakach, że ciężko doprecyzować. Samych tytoniowych aromatów jest kilkadziesiąt, od słodkich trochę fajkowych, przez podobne do cygara, aż bo te w smaku podobne do palonej szmaty. Kwestia indywidualna, czyli trzeba próbować zanim natrafi się na ten swój smak.
   3. Nie zastanawiał bym się ani chwili.
   4. Nie palę zwykłych papierosów, a w ciągu ostatniego roku analoga - bo tak mówi się na zwykłe w gronie e-palaczy miałem w ustach tylko raz.
   5. Według mnie nie da się tak, można odstawić i nie palić nic, bo do e-papierosa trzeba się przyzwyczaić i nauczyć z niego korzystać.
   6. Polecił mi przyjaciel, bo gdy zaczynałem nie było praktycznie żadnych informacji na ten temat
   7. ja mieszam sam liquidy więc wychodzi mi około 30 zł miesięcznie. Jeśli kupuje się liquidy gotowe w internecie to około 60-70 zł miesięcznie

  •  

   @recoba3000: To powiedz mi jeszcze jeśli możesz,ile kosztuję taki zestaw na start np. na miesiąc z dobrym e-papierosem, i co później muszę dokupować i co jaki czas

  •  

   @responso: To znaczy, że nie kupuję gotowych liquidów, tylko bazę i aromaty. Wychodzi dużo taniej.

  •  

   @EdebedE: Czyli gotowiec to mieszanka aromatu i nikotyny, ale można je kupić oddzielnie? Jak gilzy i tytoń?

  •  

   @responso: gotowiec zawiera jeszcze inne substancje jak konserwanty etc, można sprawdzić np. na stronie milda skład ich liquidów, a samogon to : glikol propylenowy, gliceryna i aromat.

 •  

  Co sądzisz o tych fajkach za 9 zł z allegro.?

 •  

  Czy można prosić jakieś linki do proponowanych produktów?
  Sam kupiłem już 5 elektronicznych papierosów różnych marek i żaden dosłownie nie działał dłużej jak kilka dni zostały mi baterie i płyny oraz złość na to że dałem zrobić się w balona.
  Wściekły z utopienia tysiąca złotych wróciłem do papierosów a aktualnie do kupowanego w Luxemburgu tytoniu i robionych doskonałych fajków samemu.
  Finalnie miałem oszczędzić i rzucić tymczasem straciłem i palę nadal z czasem więcej i więcej.

  •  

   @cia_agent: Jeśli mam polecać konkretne modele to czołówka należy według mnie do Volish Ego2 i Volish Liquinator - ze wskazaniem na ten drugi.
   Tańsze papierosy typu EGO2, niekoniecznie gorsze można dostać od form "King", czy "Janty" też mają dobrą opinię i cenę sporo niższą.
   Ogólnie niezależnie od firmy, polecam papierosy typu EGO2, rozstrzał cenowy jest ogromny, a jakość wszędzie podobna. W Volishu płacisz za markę i dostępność punktów stacjonarnych.
   Jeśli chcesz coś bardziej poręcznego, to Mild m201Pen, jednak jest to model starszy, czyli bardziej awaryjny.

  •  

   @cia_agent: Najbardziej awaryjne są baterie. Te w papierosach typu EGO nie mają dziurek w gwincie, czyli płyn nie ma prawa dostać się do środka. Kiedy paliłem Milda M201 to baterie psuły mi się średnio raz na 2 tygodnie. Te które mam teraz, czyli baterie EGO maualne (z przyciskiem) nie zepsuły mi się od nowości, a więc od prawie roku. Oprócz tego, że nie są awaryjne, to jeszcze naładowane wystarczają na cały dzień, a jak ktoś pali rzadzej to wytrzymują nawet 2 dni na jednym naładowaniu (900 mAh)

  •  

   @blake: Nie polecam Volisha, gdybyś zadał sobię trochę trudu to zobaczył byś co piszę na temat ich kosmicznej ceny. Polecam ogólnie EGO2, a w tym przypadku napisałem o zestawie volisha, ponieważ sam taki posiadam, a użytkuję jedynie baterie od niego. Palę liquinatory od dpv9

  •  

   @blake: dobra dobra ludzie, na AMA napisałem by się czegoś dowiedzieć a nie czytać kłótnie jak wykopach politycznych :)
   Ja nie mam problemu z bateriami tylko z tym co generuje dymek, baterii mam pod dostatkiem.
   Na kabelku to chyba nie dla mnie bo palę głównie w pojeździe lub prawie każdym miejscu gdzie przebywam.
   Po linkach które daliście zgłupiałem, rodzaje atomizerów, rodzaje kompletów, płynów no czytam teraz i czytam i może jeszcze jeden raz się skuszę na zakup jak tylko skończą mi się zapasy tytoniu.
   Dziekuję za wszelkie informacje i jeszcze sobie poczytam a do @blake: odezwę się prawdopodobnie po zakup :) choć o tych atomizerach bardzo chętnie bym porozmawiał w czasie normalnej rozmowy.

  •  

   @blake: Właśnie o tym mówię. Liquinator kupujesz raz, a potem wymieniasz tylko wkłady, czyli nacięte kartomizery DC, więc chyba nie do końca wiesz o czym mówisz. A te można kupić w dowolnych sklepach. Volisha i Milda nie polecam ze względu na ceny bo są kosmiczne. Polecam ze względu na jakość i ilość punktów stacjonarnych i sprawy gwarancyjne. Mi z zestawu volisha zostały tylko baterie, resztę kupuję u różnych dostawców.

  •  

   @blake: Co do tego, że nie masz pewności czy będą działać to się zgadzam. Ja ostatnio zamówiłem trochę od różnych dostawców i ich sprawność to loteria. Ale ten którego aktualnie używam działa już 3 tydzień, a poprzedni wytrzymał 9 dni. Większość dostawców ma jednego hurtownika, więc nie ma znaczenia od kogo kupisz.

  •  

   @blake: Arsenał to Ty masz konkretny :d

  •  

   @blake: Ja mam cały czas baterie z zestawu ego volisha i na nich działam ze wszystkim co ma gwint 510. Czemu palisz na starociu jak masz m.in. provari na biurku? Pisałem już gdzies w tym wątku, że większość robi jeden producent np smok, ale volisza powaliło pod względem cen ze względu na sklepu stacjonarne i "prestiż" marki. Tak jak to, że dostali wyłączność na małe liquinatory od smoka i dali cenę 50 zł. cudawianki.

  •  

   @hesus: a czy ja w którymś momencie napisałem, że e-pale z oszczędności? Może tak, ale akurat nie pieniędzy tylko zdrowia. Po drugie jest to takie moje hobby, chyba mogę takie mieć?

   PS. Nie wszyscy, którzy wypowiadają się w tym temacie są jeszcze na etapie kieszonkowego ;) Ja rozumiem że ta 100 którą dostajesz miesięcznie od mamy i przyrównanie jej do filmiku, który zobaczyłeś może być lekkim szokiem.

 •  

  Dlaczego nie rzucisz?

 •  

  Ja paliłem takiego prostego, z atomizerem i świecącą na końcu lampeczką, mającą imitować żar. Napisz coś więcej o pozostałych modelach, wyglądają podobnie? Jak to się kształtuje cenowo? Skąd bierzesz nikotynę do płynów? ;)

  edit: będziesz mieć coś przeciw, jeśli się podepnę do AMA? jako druga strona medalu, ten co próbował, ale się nie przekonał :)

  •  

   @grfff: Modeli jest mnóstwo, ale ważna jest nie bateria a ta druga część z grzałką. Co do nikotyny, to kupuję gotową bazę do płynów, a moc tej bazy czyli ilość mg/ml można wybrać przy zakupie.
   Co do ceny to myślę, że za 250 zł można kupić zestaw, który w zupełności wystarczy nawet doświadczonemu e-palaczowi.

  •  

   @mithloth: R1 kupiłem w budce, spodobał mi się na wygląd - to było moje pierwsze spotkanie z epapierosem ;) a co z joya w takim razie, najlepiej bezwatkowego?

 •  

  Nie znam nikogo, kto używa e-papierosy.
  Dlatego mam pytanie - jak wielki odsetek z palaczy e-papierosow pali równoczesnie zwykle?
  Jaka jest szansa wyhodowania sobie nowego nałogu i nie rzucenia poprzedniego?

 •  

  Jak na razie miałem do czynienia tylko z Health E-cigarette i niestety podzielam opinie użytkowników tego chłamu. Natomiast teraz rozglądam się za jakimś lepszym modelem. Zależy mi również na gęstym dymie. Czym uwarunkowana jest gęstość dymu (pary) i jakie produkty polecasz do osiągnięcia dużej gętości?

  •  

   @Bartix: Gęstość dymu z poziomu liquidu zależy od tego ile gliceryny jest w płynie.
   Z poziomu e-papierosa gęstość dymu zależy od oporności na grzałce. Im większa tym więcej dymu, ale równocześne gorszy smak. By uzyskać optymalną gęstość dymu i dobry smak polecam kartomizery dual coil 1.5 ohma

  •  

   @Bartix: Cóż, ja również zaczynałem od Health. Niestety, w moim przypadku przygoda z e-fajkami na tym się skończyła. Wprawdzie dawałem radę napalić się, bateria trzymała wystarczająco długo, ale przyjemność z palenia żadna - drapało to w gardło gorzej, niż najbardziej sianowaty analog, dymu dawało zero, a żeby w ogóle się zaciągnąć trzeba było mieć nie lada siłę w płucach. Wytrzymałem 2 tygodnie, bo gryzło mnie sumienie, że wydałem 200zł na zestaw + wymienniki - kupowałem w momencie, w którym wchodziło to na rynek. Wybacz, że podczepiam się pod Twój komentarz, ale zahacza o temat healtha, a przy okazji zadam pytanie:
   @EdebedE: Czy jest duża różnica między Healthem, a "bardziej markowym" e-papierosem? (Jeśli masz jakieś doświadczenie z H) Czy mógłbyś dodać do powiązanych lub tutaj w komentarzu link do najlepszego Twoim zdaniem e-p dla początkującego, tak, bym tym razem ani ja, ani żadna inna osoba czytająca ten komentarz nie popełniła błędu, zrażając się do e-p przez wypróbowanie średniej firmy?

  •  

   @BaKaZa: Różnica jest ogromna. Konkretnego modelu Ci nie podam, ale dam Ci link do forum epalaczy a konkretnie działu dla początkujących - tam powinieneś znaleźć odpowiedzi na swoje pytania i pomoc w wybraniu modelu, który sprawdzi się najlepiej dział dla początkujących

 •  

  Na starcie dodam, że nie jestem w temacie zwykłych jak i elektronicznych fajek. Interesuje mnie to, czy można sobie 'pokopcić' (np. do filmu) bez żadnej nikotyny bądź innych substancji które de fakto służą zwykłym palaczom jako pomoc przy rzucaniu? Takie palenie tylko dla przyjemności z chmurki bez efektu uzależnienia od jakieś substancji.

  •  

   @PauIie: Można. Są liquidy o mocy 0mg/ml czyli bez nikotyny, która jest jedyną substancją łączącą elektroniczne papierosy ze zwykłymi. W tym przypadku po prostu kopcisz dla smaku.

 •  

  wiem, ze to glupie ale na poczatku chcialabym sie pochwalic, ze miesiac i 11 dni temu po 14 latach rzucilam palenie:) a teraz tak z ciekawosci czy te papierosy wydaja cieplo?

 •  

  Co jest bardziej rakotwórcze? Zwykły papieros czy e-papieros?

 •  

  Przymierzam się do kupna takiego cuda, co polecisz ? Tylko chciał bym od razu coś dobrego. Co sądzisz o tym http://allegro.pl/2x-e-papieros-ego-t-1100mah-10-kartridzy-liquid-i2160138830.html

  •  

   @aqualios: Bardzo dobry zestaw w bardzo dobrej cenie. Baterie 1100 mAh są bardzo wydajne. Ja osobiście nie lubię Tanków, ale cieszą się powodzeniem czyli dają radę

 •  

  Dlaczego palisz?
  Nie lepiej byłoby próbować rzucić palenie całkowicie zamiast je tylko ograniczać?

 •  

  @EdebedE:
  1. Skoro już zacząłeś, to czym różnią się te technologie palenia i która jest wg Ciebie najlepsza?
  2. Zarzuciłbyś listą podstawowych rzeczy do rozpoczęcia e-palenia (nie wiem, jakieś liquidy, ładowarki itd..) :D
  3. Załóżmy, że mam 100zł i chciałbym zacząć e-palenie. Może podałbyś jakieś linki z ciekawymi produktami? :)

  •  

   @XTas:
   1. Według mnie najlepsza jest technologia będąca połączeniem Tanka i kartomizerów. Czyli tzw. Liquinator. Jest to nacięty kartomizer włożony do pojemniczka z liquidem, przez co nie trzeba go co chwilę napełniać.
   2. Bateria, kartomizer/atomizer/clearomizer, ładowarka i płyn, czyli po prostu podstawowy zestaw.
   3. Linków niestety nie mogę Ci podać, bo nie chcę zarzutów o reklamę. Mogę natomiast nakierować Cię na forum Dział dla początkujących Gdzie możesz zobaczyć jakie zetsawy proponowane są osobom, które swoją przygodę z epaleniem chcą zacząć.

 •  

  Testowałeś fajki LEA firmy innokin? bo opieram się na tej recenzji ze strony, którą ktoś na jakimś forum polecił (ktoś może uznać to za spam więc SPAMhttp://oceniaj.org/lea/ SPAM)
  Czy to byłby dobry pierwszy papieros? a może polecasz jakieś inne, w podobnej cenie? bo widziałem takie kiczowate przypominające prawdziwe papierosy i jeszcze z jakimiś ledami czerwonymi z przodu, ale to żałosne jest, wstydziłbym się takich używać :D
  No i czy się opłaca w ogóle z normalnych fajek schodzić- jakieś poważne plusy (oprócz rakotwórczego p#!@#!#enia), może są jakieś minusy?

  •  

   @Daronk: Nie testowałem akurat tego modelu, ale jest to papieros typu TANK, na początek może być problematyczny, lepiej nauczyć się palić na zwykłych atomizerach lub kartomizerach, które można kupić oddzielnie.
   Do tego zestawu możesz dokupić wszystkie rodzaje kartomizerów i atomizerów o gwincie 510.

  •  

   @blake: A potem jak przestanie dymić to co? kupować nowy egzemplarz? trochę bez sensu.

 •  

  @EdebedE: Gdzieś u góry wspominałeś, że można samemu zrobić sobie e-papierosa. Akurat lubię czasem pomajsterkować, więc pytanie czy warto? No i czy można coś takiego zrobić od podstaw czy jednak lepiej dokupić skądś części?

 •  

  Polecisz jakiś zestaw w kwocie 200 - 250 zł ?? Nie chodzi mi o sklep itp tylko o sprawdzony produkt.

  •  

   @Ice_Glaze: EGO2 jest dobrym zestawem z bezawaryjną baterią. EGO2 Tank też cieszy się powodzeniem i dobrą opinią. Producenci są różni.
   Potem do zestawu możesz dokupić sobie Liquinator lub zwykłe kartomizery DualCoil. Dobrze pali się też na clearomizerach CE3.

 •  

  Jaki atomizer/kartomizer/clearomizer najlepiej kupić do eGo-T ?

  •  

   @RAFIpolak: Do baterii z tych zestawów pasują wszystkie atomizery/kartomizery/clearomizery z gwintem 510
   atomizerów nie polecam żadnych, szkoda pieniędzy.
   kartomizery DualCoil są bardzo dobre, jednak trzeba pamiętać, by watka była cały czas nasączona. Najlepszym rozwiązaniem palenia na kartomizerach jest zainwestowanie w Liquinator (wygoogluj sobie i zobacz w jakimś sklepie, bo nie chcę robić reklamy) Zalejesz raz i masz spokój na dzień lub dwa.
   Co do clearomizerów polecam CE3, według mnie najlepsza opcja

 •  

  Kupiłem kiedys nędze firmy E-lite za 40 funtów, 6 kardridzy, ladowarka, fajek i elegancki futeral. 4 dni potem juz nie działał. Raz pociągniesz czekasz 10 min zeby znow zadziałał. Teraz przymiezam sie do zakupu Tornado costam, costam. Probował ktos?

 •  

  Jakiej firmy liquidy byś polecał? Tzn, które są najlepsze smakowo i jakościowo.

  •  

   @cimathel: Najlepsze w smaku według mnie są LiQueen, ale są dosyć drogie. Owocowe i smakowe mogę polecić BVS, są polskie i tanie. A optymalne cena/jakoś to tradycyjnie od Dekanga, czyli największego producenta na świecie.

 •  

  Palenie jest do dupy. Czasem w drodze dom-praca mam się ochotę porzygać. Jak idzie przede mną palacz muszę podbiec by go wyprzedzić, inaczej się męczę w jego smudze. Niestety w tramwaju jest czasem koszmar. Czemu palacze nie piorą swoich ubrań?!!!!
  Może te elektroniczne nie capią przynajmniej? Jeśli tak to fajnie jakby się wszyscy na takie przestawili.

  •  

   @m0w: Elektroniczny wydziela bardzo mało zapachu, który nie jest uciążliwy. Chyba, że pali się liquidy tytoniowe o smaku palonej szmaty, wtedy czuć nieprzyjemny zapach.

  •  

   @gimenez: Na przestanku można prawie zawsze odejść gdzieś dalej (chyba, że palacz stanie na nawietrznej). Gorzej jest jak palacz się przemieszcza, a ty idziesz za nim, bo jeśli go nie wyprzedzisz musisz wąchać smród cały czas. Uwierz mi, że papieros pachnie ładnie tylko gdy się go pali. Z pewnej odległości capi (pewnie to też zależy jeszcze od gatunku). Wkurza mnie też palenie w klatce schodowej (jeden papieros zasmradza całą klatkę i zapach utrzymuje się dość długo). Czasem denerwuje mnie zapach papierosów który przedostaje się od sąsiadów (pewnie przez kratki wentylacyjne). Nie mam tak, że umieram jak poczuję dym. Wolę nawet smród dymu od smrodu puszonego bąka, ale nie tak znowu bardzo. Nie lubię w ogóle intensywnych zapachów. Nie lubię nadmiernej ilości perfum, zwłaszcza słodkich, waniliowych choinek w samochodach itd. Ludzie mają bardzo różną wrażliwość na (poszczególne) zapachy i ci wrażliwsi męczą się bardziej. Nic niezwykłego chyba.

 •  

  Jesteś specem więc fajnie by było jakbyś mi poradził. Moja przygoda z fajkami skończyła się na 2 paczkach i dobrze za to moja matka pali... od kiedy pamiętam trując siebie/mnie/otoczenie. Już kiedyś myślałem żeby jej zafundować taki prezent. CENA NIE GRA ROLI (tzn wątpie że to będzie koszt 1000zł+). Potrzebny zestaw dla laika więc robienie sobie płynów samemu odpada. I żeby po kieszeni w perspektywie dłuższego czasu jej nie zaszkodziło ;) Najlepiej z bajerami typu dymek itd.

  •  

   @KochanekAdmina: Nie jestem specem, po prostu używam tego i interesuję się.
   Powtórzę to co ja i większość wykopowych epalaczy mówi: zestaw "EGO" producent nie jest istotny. Może być Tank, może być normalny atomizer, można dokupić kartomizery i clearomizery. Ale bateria EGO to podstawa każdego zestawu. Płyny można bardzo łatwo sprawdzić na allegro - są różne.

 •  

  Ja też siedzę trochę w temacie od prawie roku. Co prawda sam nie palę, ale osoba której kupiłem to cudo kilka miesięcy temu, jest że tak powiem szczęśliwym posiadaczem. Nie śmierdzi, nie kaszle, nie przypala ubrań i mebli, nie robi sztucznej mgły w domu itp. itd. Aczkolwiek ze względu na swój wiek nie ogarnia działania epapierosa, więc dostarczaniem części i olejków zajmuję się osobiście. Mam do Ciebie w sumie tylko jedno pytanie. Jaki znasz najmocniejszy olejek(czyt. największa zawartość nikotyny)? Ja spotkałem się z "Mocnym Buchem 36mg". Czy istnieje silniejszy?

  •  

   @Kuchaj: Dawka śmiertelna nikotyny to ok 60 mg, więc liquid o mocy większej niż 36mg/ml jest bardzo niebezpieczny nawet podczas rozcieńczania. Najmocniejsze liquidy na rynku te 36mg/ml też nie służą do bezpośredniego palenia, ale do rozcieńczania z roztworem bazowym. Nie ma w Polsce do kupienia liquidów o większej mocy.

 •  

  jak doświadczenia z tankami ?? kupiłem zestaw joye z tankiem i prawie nie dymiło.. palę kartomki, głównie watkowego volisha

  ze względu na słabnące baterie pewnie kupię niedługo coś nowego i zastanwiam się czy tanki się nie poprawiły bo jednak pewne 2ml to fajna sprawa jest

  •  

   @wielowitamin: Teraz jest nowość EGO3 czyli najnowszy podobno cudowny klękajcie narody system Tank. Ale nie dane mi było jeszcze spróbować a cena odstrasza. Trzeba poczekać na opinię dostawców nie związanych z firmą volish.

 •  

  To ja dorzucę coś od siebie: Od roku dość nieregularnie używam Volish eGo2 - moim zdaniem sprzęt nie do zarżnięcia. Nic się nie zepsuło, baterie trzymają długo.
  Nieregularnie - bo smak z kartomizerów i watek zajeżdżał mi spalonym plastikiem, więc nie mogłem się do końca przekonać i paliłem równolegle normalne papierosy.
  Tydzień temu dokupiłem atomizer typu TANK i jak dla mnie różnica jest niebo a ziemia - w ciągu tego tygodnia nie wypaliłem ani jednego analoga i nawet nie czuję takiej potrzeby.
  Kupiłem kilka różnych liquidów, żeby się nie nudziło i zmieniam, czasem mieszam - np. dolewam odrobinę wiśni lub mentolu do normalnego aromatu tytoniowego.
  Ogólnie polecam :-)

  •  

   @wuwu: Też kupiłem ten zestaw, kiedy go wprowadzili. Teraz bym tego nie zrobił, bo jest za drogi w porównaniu do konkurencji. A jakościowo można dostać to samo w dwukrotnie niższej cenie. Aktualnie z zestawu służą mi jedynie baterie, bo używam liquinatora i clearomizerów CE3

 •  

  Witam,
  mam 2 pytania :
  Czy czujesz jakieś negatywne skutki wdychania "dymu" z e-papierosa ?
  Jakie kropelki najbardziej polecasz ? (chodzi o smak)

  •  

   @piwo-polibuda:
   nie czuję żadnych negatywnych skutków
   To indywidualna kwestia, z tytoniowych najbardziej smakuje mi RY4 - lekko słodkawy trochę fajkowaty, z owocowych bardzo dobra jest Cola, Malina, Jabłuszko i banan z czekoladą.

 •  

  Posiadam zestaw ego-t. Przestałem jednak z niego korzystać po 2 tygodniach (mimo, że przez ten okres udało mi się ograniczyć analogi do 0 !) gdyż denerwował mnie fakt częstego bardzo wylewania się liquidu. Czym to może być spowodowane?

 •  

  Zakladam, ze nie wiesz jeszcze o tym ze efajek, mimo ze nie posiada tych wszystkich rakotworczych substancji co zwykle papierosy to wciaz jest bardzo trujący ? Chyba, ze wierzysz w to ze para wodna z domieszka polowy tablicy Mendelejewa dla smaku jest zdrowa.

  •  

   @Shinu: Polecam zainteresować się tematem choć troszkę, bo z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że nie masz zielonego pojęcia o składzie płynu i zasadzie działania.

  •  

   @Mave:

   moze przesadzilem z ta polowa tablicy, nie zmienia to faktu ze nie jest on bierny dla organizmu nawet jesli palacze szukajacy usprawiedliwienia dla swojego nalogu tak twierdza. Jak sie czlowiek nie chce truc fajkami to nie po co z nich rezygnuje zeby przesiąść sie na cudownego ebuszka, tylko poprostu rzuca to w cholere. Ale jak widac jest jeszcze masa ludzi ktorzy daja sie lapac, wieksza szansa ze wroci do zwyklych fajek palacy epapierosa niz taki ktory je poprostu odstawi.

   wystarczy pogooglowac troche i znajdzie sie pare artykułów

   "Z badań polskich naukowców wynika, że w aerozolu generowanym z e-papierosów, płynach oraz wkładach z nikotyną mogą znajdować się potencjalnie toksyczne związki chemiczne. „Badając produkty znajdujące się na polskim rynku, w niektórych z nich wykryliśmy śladowe ilości formaldehydu, acetaldehydu, akroleiny, toluenu, m,p-ksylenu, N-nitrozonornikotyny (NNN), 4-(metylonitrozoamino)-1-(3-pirydylo)-1-butanonu (NNK), kadmu, niklu i ołowiu. "

 •  

  @EdebedE: a ja mam takie pytanie do Ciebie, sam również zacząłem palić e-papierosy dwa lata temu, Dokładnie Nickolsy goldy, od stycznia br na atomizerach milda oraz olejkach casablanki.
  Ale do czego zmierzam, ja wypalam paczkę dziennie analogowych fajek. W czasie teraźniejszym, ponieważ rzuciłem elektroniczne, a to dlatego, że zawsze po jakimś miesiącu palenia elektronicznych zacząłem pluć krwią. I teraz nie wiem od czego to jest, czy za dużo nikotyny wdychałem, czy tak reaguje mi organizm z niewyjaśnionych przyczyn czy cokolwiek innego. W każdym będź razie niestety musiałem to rzucić.

  W związku z powyższym chciałem się Ciebie zapytać czy też miałeś taką reakcję organizmu? Ja tak jak powspomniałem palę dośc dużo, więc również i się musiałem dośc często zaciągać elektronikiem, żeby wytrzymać. Używałem olejków Casablanki 16mg czasami 12,
  Chciałbym znów je palić, ale boję się, że coś może być znów nie tak w moim organizmie po użyciu ich.

 •  

  1. Czy po spaleniu e-papierosa palacz śmierdzi tak jak po wypaleniu zwykłego?
  2. Skoro jest to takie dobre, co trzyma wszystkich palących przy tradycyjnych tytoniowych papierosach?

  •  

   @blake: Liczyłem na bardziej wyczerpujące odpowiedzi. Może @EdebedE jako autor tematu mógłby się szerzej wypowiedzieć na ten temat?

  •  

   @mat777:
   1. Nie, palacz nie pachnie wcale, natomiast jesli palisz w pomieszczeniu, to można wyczuć zapach w zależności od smaku liquidu. Jeśli palisz owocowe czy smakowe to nie jest uciażliwy, ale są płyny tytoniowe które po wapowaniu pachną niezbyt przyjemnie, ale nadal jest to delikatna woń. Nie śmierdzi tak jak w przypadku zwykłych fajków

   2. Niewiedza i mała popularność papierosów elektronicznych. Media nie specjalnie chcą mówić o tym rozwiązaniu. Poza tym nie każdy palacz chce rezygnować z analogów.

 •  

  Czy uważasz że np za 20 lat nadejdą takie czasy w Polsce iż palacze analogowi będą w mniejszości kosztem e-papierosów ?
  I czy spotkałeś się z pogardą palaczy ? ooo ten pali jakieś wynalazki jak baba a nie normalnego smroda

 •  

  @EdebedE ja zainwestowałem jakiś czas temu w Milda Pure, do tego wrzuciłem clearomizery, które okazały się zalewać kieszeń. Myślałem, że to kwestia jednego clearomizera, ale okazało się, że tak jest z każdym, bez względu na igłę, bez względu na gęstość liquida. Mimo wszystko smak przez nie produkowany zabijał każdego "waciaka", dlatego też zastanawiam się, co mógłbyś "pewnego", działającego na podobnych zasadach mi polecić? :)

 •  

  @EdebedE: Witaj. Sam się przerzuciłem na e-palenie już ponad pół roku temu,ale jestem wiecznie sfrustrowany z powodu ciągłej potrzeby wymiany końcówek...Ostatnio zakupiłem "liquinator" i 3 atomizery wystarczyły mi na 3 płyny,które wypaliłem w 8 dni = 87 złotych. Mam kilka pytań do Ciebie.
  1. Jakich końcówek używasz? Atomizery+tanki dołączone do mojego zestawu po miesiącu były bezużyteczne,teraz używam najczęściej "Big Duala"
  2. Gdzie dostać te bazy+aromaty jakiejś przyzwoitej firmy - czy skomplikowane jest "przyrządzenie" dobrego liquida?

  •  

   @Hare:
   1. Ja używam liquinatora a w nim tradycyjne kartomizery DualCoil z dziurką - mi wystarczają różnie, czasami jeden psuje się już po dniu, a np. ten którego używam teraz działa już 3 tydzień.
   2. np. na stronie Inawera. Nie jest to skomplikowane, ale po zrobieniu trzeba odczekać minimum dzień lub dwa, a najlepiej odstawić na jeszcze dłużej, żeby się przegryzło.

 •  

  Posiadam E-King Kamikaze Tank 1100 od 3 dni, mogę odpowiedzieć na pytania z poziomu początkującego :) no i mam pytanie do autora AMA czy zna ten model i czy jest coś na co powinienem zwrócić uwagę?

  •  

   @Cacor: I uważasz że było warto?? Również zastanawiam się nad tym modelem.

   @EdebedE: Podłączam się do pytania wyżej. Czyli opinię na temat tego e-papierosa, No i chciałbym abyś wskazał mi możliwie najlepszego papierosa w przedziale cenowym właśnie około 130 zł.

  •  

   @GuruMeditator: Polecam Ci zestaw, który wymienił @Cacor: powyżej. Baterie o dużej pojemności jest najważniejszym elementem, bo tak na prawdę to od niej wszystko zależy. System tank też jest dobrym rozwiązaniem, ja go nie polubiłem, ale cieszy się dużą popularnością i dobrymi opiniami. To czy kupisz system Tank czy inny nie ma znaczenia, bo znając życie i tak dokupisz jakieś kartomizery, clearomizery czy liquinator.
   Uważać? Nie wiem na co można przy tym zestawie uważać - może tylko mała rada. Jeśli knocik się zepsuje lub zużyje nie kupować nowego, tylko zajrzeć na fora i poszukać informacji jakie materiałyo kupić i jak go naprawić za śmieszne pieniądze

  •  

   @EdebedE: Dzięki :) akurat w sklepie w którym zaopatrzyłem siebie i resztę członków rodziny (terapia grupowa :)) sam atomizer kosztuje 15 zł nie wiem jak jest w innych sklepach ale wydatek nie duży.

   @GuruMeditator: Nie żałuje, teściu i szwagier też tylko kobieta czasem (5 papierosów w ciągu 4 dni) zapali jeszcze analogowego. Ja z dumom mogę powiedzieć że nie paliłem normalnych papierosów od 4 dni, ba nawet mi nie smakują. Ten zestaw mogę polecić w 100% początkującym (jeśli ktoś chce mogę nawet dać link do dobrego sklepu z tanimi e-pierosami, tutaj nie chce robić reklamy).

   Bateria trzyma 2,5 dnia, jeden kartridż starcza (mi) na dzień. Kamikaze Tank 1100 jest wykonany z metalu, solidny i odporny na upadki przynajmniej z wysokości 1m.

 •  

  Z innej beczki - czy zetknąłeś się z jakimiś naukowymi badaniami dotyczącymi szkodliwości e-palenia?

  •  

   @ubiquos: Nie. Wydaje mi się, że jeszcze za krótko istnieje coś takiego jak elektroniczny papieros, by takie badania miały jakąś podstawę. Czy są szkodliwe czy nie to pewnie okaże się za 5-10 lat przy badaniu osób które regularnie z tego korzystają. W każdym razie w składzie liquidu nie ma substancji, które mogły by negatywnie wpływać na zdrowie.

 •  

  Czy zdarzyło Ci się z przyzwyczajenia do normalnych papierosów wyrzucić tę e-fajkę i zdeptać?

 •  

  Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @mithloth: kupowałem gotowe, ale robione ze strzykawek są lepsze z dosyć prostego powodu:
   Jeśli sam mieszasz płyny, to niektóre aromaty niszczą tulejkę liquinatora. Po prostu rozsypuje się ona ( są to głównie kwaśne smaki + cynamon, cola etc)
   Liquinator zrobiony ze strzykawki, lub z innego materiału niż te sklepowe nie będzie pękać.

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  Hej, bardzo ciekawe AMA, na tyle, ze temat mnie zainteresowal.
  Czy moglbys polecic najlepszy epapieros, jezeli cena nie gra znaczacej roli? Kryteria na najlepszy to dla mnie latwosc uzycia oraz jakosc (ilosc dymu + smak). Na szybko znalazem 2 marki ktore wydaja sie miec dobre opinie:
  https://www.v2cig.co.uk/index.asp
  http://www.skycig.co.uk/
  Czy ktorys z nich jest warty polecenia?. Linki z UK jako ze tutaj jestem :)

 •  

  mam e-fajke chyba na atomizer, w kazdym razie kolo grzalki jest taka jakby wata nasaczona plynem

  wrocilem na zwykle tytoniowe papierosy poniewaz e-fajka strasznie zaczela mnie grysc w gardlo, co bylo tego przyczyna? czy wystarczy zmienic rodzaj wkladow czy to problem grzalki?

 •  

  Lubie palić cygara. Wymyślił już ktoś e-cygaro?

 •  

  zostawiłem malutki otworek. liquid cały czas nasącza watkę, przy bazie VPG, jeśli będzie za dużo glikoli to po prostu płyn będzie za gęsty.
  Co do samoróbek to tak jak mówisz. dwie strzykawki kupujesz, nacinasz jedną bierzesz dwa tłoki, dziurkujesz dokładnie, tak by nie było wycieków i viola - masz gotowy liquinator.

 •  

  Miałem efajka z niskiej półeczki i mam teraz ze średniej - zawsze mam ten sam problem.... po miesiacu kazdy przestaje dawac tyle dymu jak nowy i wszelkie proby proby mycia spelzaja na niczym... doradz cos jak porzadnie wyczyscic faja aby dawal smoga

  •  

   @PeaceUN: Zależy od tego, czy palisz na zwykłych atomizerach , czy katomizerach, czy tankach. Jeśli na atomizerze, to sposobem na regenerację i powrót ddo gętego dymu jest kulka wojana jeśli kartki to po prostu trzeba kupić nowy.

 •  

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  Witam,
  lata temu probowalem e-papierosow, ale kupilem jakis z tanszych dostepnych na rynku i bylem kompletnie niezadowolony. ten watek sklonil mnie, zeby sprobowac ponownie.

  Mam 3 pytania:
  1. widze rozne oznaczenia typow (?) papierosow - A, B, C, T - czym roznia sie miedzy soba i ktory wybrac?
  2. mysle nad papierosem ego-t (okolo 100zl na allegro) - warto?
  3. czy kupujac zestaw bateria-atomizer-kartdridz moge dokupic np liquinator i stosowac go wymiennie z atomizerem i kartdridzem?

  •  

   @mkay1:
   1. nic mi nie wiadomo o takich oznaczeniach
   2. Bardzo dobry wybór, do baterii serii eGo można dokupić większość dodatkowych atomizerów/kartomizerów, które mają gwint 510
   3. Możesz, a nawet jest to wskazane, gdyż powoli palenie na atomizerach odchodzi do lamusa.

  •  

   @blake: Większość użytkowników nie pali już w tradycyjnych atomizerach, tylko na kartkach albo tankach i liquinatorach, bo i na clearomizerach róznego typu.

  •  

   jeszcze jedno pytanie: na ile starcza bateria 1100mAh? (normalnie pale kolo 20 papierosow dziennie). zastanawiam sie nad kupnem mniejszych baterii - nawet nie ze wzgledu na koszt, ale troche przeraza mnie dlugosc calego e-papierosa z tymi dlugimi bateriami..

  •  

   @blake: miałem na myśli atomizery starszego typu, czyli watkowe - nie udawaj kretyna, bo dobrze wiesz o czym mówię.

  •  

   @EdebedE: :D nie ma atomizerów watkowych! Są tylko wkłady watkowe i wkłady tupu tank, atomizery są takie same tylko mają inna metodę doprowadzania liquidu na grzałkę. Tak więc wprowadziłeś kolegę powyżej w błąd i jak ktoś chciałby mu teraz sprzedać atomizer typu TANK to może powiedzieć, że nie chce bo odchodzą one do lamusa, ponieważ tak mu powiedział doświadczony osobnik, który na wykopie odpowiada na AMA.

 •  

  Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @mithloth: Aromaty kupuję od Inawery i Totally wicked. Na początek Baza VPG - jest to gotowa mieszanka, do której po prostu dodaje się odpowiednią ilość aromatu. Później można próbować mieszać VG i PG by uzyskać inną gęstość płynu, czy ilość dymu. Od siebie dodam, że w warunkach domowych nie da się zrobić liquidu tytoniowego, który będzie dobry. Owocowe jak najbadziej, ale nie tytoniowe, te wymagają trochę więcej od producenta.

  •  

   @mithloth: Gliceryna jest już w bazie VPG. Baza VPG to mieszanina 50-50 gliceryna i glokol. Można kupić PG i VG i eksperymentować. Ja używam liquinatora, więc nie mogę mieć za dużego stężenia gliceryny, ponieważ jest za gęsta i nie przedostaje się przez otwór w kartomizerze.

  •  

   @mithloth: liquinator, czyli kartomizer dual coil (dwugrzałkowy) z dziurką lub nacięciem umieszczony w baniaczku, do którego nalewasz liquid. Rozwiązanie dobre, bo nie trzeba co chwilę zalewać watki.

  •  

   @mithloth: Osłonkę można przyciąć z tych dodawanych do niektórych zestawów. Z tego co wiem Volish do swojego liquinatora, swoją drogą drogiego jak cholera, dodaje osłonkę w zestawie.

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  Ile kosztuje w praktyce odpowiednik np palenia paczki zwykłej papierosów w przeliczeniu na e papierosy. Chodzi mi tylko o gotowe zestawy, które można kupic w sklepie( chodzi o gotowe liquidy, bez tworzenia własnych mieszanek, super smaków itd), tak aby starsza osoba sobie z tym poradziła?. Może znasz jakieś zestawy, które mógłbys polecić? Co sądzisz o liquidach tych firm jeśli je znasz: Mild, Provogue, Dekang? Dzieki pozdrawiam.

  •  

   @mrsmile: Zestaw kupisz za 150-200 złotych. Polecam dowolne zestawy typu EGO2, nie chcę reklamować konkretnych firm, bo zaraz będzie awantura. W zestawie znajdziesz dwie baterie, dwa atomizery i ładowarka. Później koszt palenia zależy od tego, czy ktoś siedzi i pali non stop, czy popali sobie 5 minut i wraca do tego za pół godziny.
   Najsmaczniejsze liquidy gotowe według mnie to Liqueen, ale są bardzo drogie. Milda nie polecam ze względu na cenę.
   Dekang jest największym producentem na świecie, ma dobre ceny i produkty dobrej jakości. Z Polskich płynów polecam BVS (13 zł / 20 ml ) są bardzo dobre w smaku i tanie.

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @mithloth: z inawery nie kupowałem liquidów, bo robię je sam, z tych samych produktów. Kinga też nie odważyłem się spróbować. Bardzo smakowały mi RY4 od Dekanga i ogólnie smakowe BVS - mało wydajne, ale dobre w smaku.

Dodany przez:

avatar EdebedE dołączył
391 wykopali 30 zakopali 84.7 tys. wyświetleń