•  

  Świetna wiadomość. Mam szczęście znajdować się w jednym z powiatów. Tylko czekać na jakąś ofertę wyjazdu.

  •  

   @maciejbo1: No to kupuj passata kombi (najlepiej w wersji Polizei) i prezydencka pensyjka co miesiąc gwarantowana.

  •  

   @maciejbo1: Również mieszkam w jednym z powiatów. Już teraz co tydzień 1-2 razy jeżdżę do Ruskich po benzynę. Jak zrealizują tę strefę bezwizową to będę jeździł 5 razy w tygodniu po pracy :D będzie ktoś chciał kupić paliwo za 4,50 za litr? Wyślę kurierem beczkę 80l :D.

  •  

   @bombowiec: nie wiem czy będziesz mógł 5 razy w tyg jeździć.

  •  

   @moods: Można wjechać raz na 24 h więc 5 razy w tygodniu jak najbardziej możliwe.

  •  

   @lechu1988: pisałem w czasie przyszłym o ruchu bezwizowym.

  •  

   @bombowiec: ile tam benzynka kosztuje? nie jest jakas 'dziwna' i nie robi problemow z silnikiem?

  •  

   @vartan: żadnych problemów nie robi, jeździłem już nowymi i starymi autami i nic nie było... normalna 95 oktanowa benzyna kosztuje w okolicach 2,50zł za litr jeżdżę VW Transporterem T4 benzyna +lpg oczywiście jeżdżę na gazie a sam mam przerobiony zbiornik paliwa do około 110-120 litrów i leję benzynkę :) jak odsprzedajesz sąsiadom to wychodzi około 2zł zysku na litrze. Najśmieszniejsze, że w okolicy granicy jest mnóstwo firm tzw "transportowych" nic nie robią tylko jeżdżą do Ruskich po benzynę + każdemu pasażerowi w łapę 0,5 litra i 3 paczki fajek. Dziennie 200żł minimum.

  •  

   @bombowiec: jesli wiesz sporo, to proponuje zalozyc AMA.

   a jeszcze pytania, ktore zadalem na koncu dyskusji:
   - gdzie najlepiej przekraczac
   - jakie godziny
   - ile czekania?
   - jadac od wegorzewa do jakiego miasta najlepiej uderzyc
   - i tak dodatkowo: jaka waluta? (moze banalne, bo pewnie ruskie ruble. czy tez euro/zlotowki przyjmuja? przy granicy np. w slowacji normalnie mozna bylo placic w PLN.)

  •  

   @bombowiec: chwal się dalej, żebyś potem nie był zaskoczony, że Ci auto zabiorą, bo za przeróbki jest konfiskata pojazdu. 2,50zl to kosztuje 92 oktanowa. przez jakie przejście latasz?

  •  

   @fabek: na pewno sam Putin czyta wykop i zglosil KGB, zeby go zgarneli za przerobke.

   wiec jak to jest w koncu z tymi cenami?
   moze jakas strona z cenami paliw w Rosji?

  •  

   @vartan: 95 jest za 2.9/l, sprawdzałem może miesiąc temu. Ale jest jedno ale, benzyna stamtąd jest wyłącznie na własny użytek, podobno nadzwyczaj często takie rzeczy wyłapują

  •  

   @vartan: 95 jest za 2.9/l, sprawdzałem może miesiąc temu. Ale jest jedno ale, benzyna stamtąd jest wyłącznie na własny użytek, podobno nadzwyczaj często takie rzeczy wyłapują

  •  

   @vartan: Rosjanie mają w dupie czy masz przerobiony samochód, czy wieziesz fajki itd. Chodzi o polskich celników.

  •  

   @vartan:
   Ja zawsze jeżdżę Bezledy -Bagrationowsk nie wiem jak na innych przejściach bo nie miałem okazji przekraczać. Planowane jest podobno Perły - Krylovo, ale o tym to słyszałem już ze 2 lata temu i do dzisiaj nic się nie dzieje.

   Ja jeżdżę zazwyczaj z soboty na niedzielę to ruch zdarza się, że jest spory. Czasami zdarza się, że jest koło 100-150 osobówek i ze 30-40 tirów w jedną stronę. Przy dobrych wiatrach i "tradycji" (czyli 5-10$ w paszporcie) do 3-4h w jedną stronę. Można szybciej. Najlepiej tuż przed odjazdem sprawdzić natężenie ruchu. Oczywiście latem lepiej wieczorem wyjechać a rano/po południu wrócić trochę odespać i do pracy rano.

   Jak jedziesz od Węgorzewa to możesz jechać na przejście w Gołdapii jak i w Bezledach. Do Bezled masz z 80km a do Gołdapi z 50.

   Waluta - Rubel Rosyjski - 1 RUB - około 0.10zł. 29 rubli kosztuje litr 95 czyli 2.90zł. Benzyna 92 oktanowa - 25 RUB z groszami czyli 2,50zł jak nie masz takiego Maserati jak chciała sobie Socha kupić to nie odczujesz spadku mocy w jeździe.
   Poza rublami nie zawsze, ale czasami przyjmują dolary a bliżej granicy złotówki. Do tej pory wiza na rok kosztowała koło 1000zł, ale to się zwraca bardzo szybko. Miesiąc pojeździsz i jesteś na 0 jak jeździsz na gazie a przywozisz benzynę + wódkę + fajki. Dobrze idą u Ruskich co niektóre nasze leki bez recepty, kosmetyki itd. można dostać czasami przebitkę 150%, ale to taka zabawa.

   @fabek: do audi B4 z odpowietrzeniem zbiornika paliwa wchodzi 80l a jak wjedziesz na kołek to nawet 81 :D a później wskazówka poziomu paliwa drgnie po 300km

   w niektórych samochodach się po prostu nie da przerobić zbiornika bo są plastykowe, ale większość blaszanych da radę. Czasami montują większe zbiorniki z innych aut. Widziałem na oczy taką przeróbkę, że gostek miał w golfie dwie butle z "gazem" jedna faktycznie była z gazem a druga była połączona ze zbiornikiem paliwa. Generalnie im większe masz auto tym większe pole do popisu masz.

   Jak już się bawić to TYLKO oryginalnymi częściami, można z różnych typów samochodu bo jak wjedziesz na kanał i kontrola wykryje to lecisz ze wszystkim łącznie z dowodem rejestracyjnym. VW Passaty w wersji Amerykańskiej mają w standardzie zbiorniki 120 a nawet 180 litrowe także zależy jeszcze CZYM jeździsz. Podobno stare bmw 7 serii też mają benzynowe silniki z 105-120l zbiornikami. W sam raz na gaz :D.

   Z tego co wiem można jeszcze 2-3 paczki fajek przewieźć. Litr wódki i chyba 10 czy 15 litrów piwa. Lepiej nie przekraczać limitów bo jak masz wizę i dużo nasrane pieczątek w paszporcie to może celnik nie "przymknąć oka".

   Co do zysków... wystarczy sobie pomnożyć 100-120 x 2 x ilość kursów jaką zrobisz w miesiącu - koszta w postaci gazu, wizy i "tradycji". Generalnie pracować nie musisz jak tylko jeździsz z paliwem. Jak robisz tak jak ja czyli pracujesz + jeździsz to średnią krajową da radę zrobić raczej bez większych problemów razem.

   edit.
   Z Rosji da radę nie tylko paliwo przywieźć. Dziewczyny też tam są.

 •  

  Dobrze, dobrze. Najpierw mały ruch graniczny, a potem zniesiemy granicę i Ka... Królewiec wróci do nas!

 •  

  Zaraz zaraz, tylko mieszkańców warmińsko-mazurskiego to dotyczy, czy jak?

 •  

  Kiedyś wybrałem się na wycieczkę do Królewca (tak pozwiedzać po prostu) to celnik na granicy się strasznie zdziwił i uśmiechnął, bo stwierdził, że za jego służby jeszcze nikt nie jeździł tam w celach turystycznych.

  A swoją drogą fajnie się obserwuje ludzi stojących na granicy, jak jeszcze w kolejce kombinują i szukają gdzie by jeszcze te fajki i spirytus po samochodzie poukrywać.

 •  

  A jak to jest z meldunkiem w tych powiatach ? Wystarczy się przemeldować i po sprawie, już mogę śmigać na Rosję ?

 •  

  A co rosjanie z tego będą mieli? Zaczną okupować mazurskie stragany?

  •  

   @worldmaster: Nie jestem pewien czy tak też jest teraz, ale kiedyś znajomy, który jest kierownikiem Biedronki i jeździ na różne szkolenia, zjazdy firmowe itp. mówił mi, że podobno Biedra w Gołdapi miała/ma największy utarg ze wszystkich w Polce, a a najwięcej schodzi tam podobno.....parówek wykupowanych przez Rosjan całymi wózkami (chyba na sprzedaż bo innego pomysłu nie mam).

  •  

   @et0: tak samo biedra w braniewie, choć tutaj w Elblągu też coraz więcej w sklepach widać rosjaninów

  •  

   @worldmaster: dużo będą mieli. W Obwodzie Kaliningradzkim jedzenie jest droższe niż Polsce. Poza tym mają dość spory problem z mięsem. Ogólnie polskie jedzenie jest tańsze i lepsze niż ich.

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  a mój powiat jak zwykle w ciemnej dupie.... :(

 •  

  A tak przy okazji obwodu KALININ-gradzkiego, młodzi, wszelkiej maści miłośnicy KGBistów:
  Cytuję za wiki: "Kalinin był współodpowiedzialny za wiele masowych zbrodni. Jego podpis, jak i innych członków politbiura, widniał na decyzji o zamordowaniu polskich oficerów w Katyniu."

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Michai%C5%82_Kalinin

 •  

  Jestem mieszkańcem powiatu, który zostanie objęty ruchem bezwizowym i bardzo się z tego powodu cieszę. Z drugiej strony trochę obawiam się jak to będzie z cenami - Rosjanie mogą trochę je podnieść i takie wyjazdy po paliwo, alkohol i papierosy mogą stać się nie opłacalne. Do czasu podwyżek u nas. ;-)

 •  

  przemyt spadnie czy wzrośnie jeszcze bardziej ?

 •  

  Na początek HIV
  ...."Natomiast regionem o największej dynamice epidemii jest Europa Wschodnia, przede wszystkim obszar Federacji Rosyjskiej, Ukrainy, państw bałtyckich. Szczególnie niepokojąca jest sytuacja epidemiologiczna Obwodu Kaliningradzkiego. Wedle analiz UNAIDS w samej aglomeracji moskiewskiej żyje ponad 500 tys. osób żyjących z HIV; w Rosji odsetek osób żyjących z HIV w społeczeństwie może przekraczać 2%, na Ukrainie 1,5% (dla porównania wskaźnik ten w Polsce wynosi 0,09%)

  Moskiewski Prospekt ,Litowski Wał ,czeka na chętnych Od wyboru do koloru i wspaniała grjeczka na śniadanie ...Nie radzę podróży samochodem i przejścia w Mamonowie.(wiza to pikuś.W Rosji im większa czapka tym większa władza:))Podróż autobusem pełna wrażeń szczególnie jak babuszki się streczem owijają {(szmugiel papierosów ).
  Nie kiwać ręką na najnowsze mercedesy(może się mafiozo wkurzyć ,że mamy czelność uważać jego samochód za za taksówkę )
  Mój rekord na przejściu w Gronowie_ Mamonowie to 7 h.Wtedy były wizy ...

  Gruźlica
  ..."W 2009 roku w samym Kaliningradzie na 100 tys. mieszkańców odnotowano 70 przypadków zachorowań na gruźlicę. Na Warmii i Mazurach na 100 tys. osób wykryto 20 chorych.
  www.sluzbazdrowia.com.pl

  komentarz z salonu by DRAAXX58

  p.s. info dla tych mniej rozgarniętych. Podpisanie tej umowy oznacza otwarcie furtki dla ruskich dla całej UE. Bo co za problem zameldować się w Kaliningradzie. I nie chodzi tu bynajmniej o zwykłych rosjan którzy chcą przyjechać do UE za chlebem, tylko o różnego rodzaju szumowiny i agentów.

 •  

  Przepraszam, czy ktoś z obecnych tu rus-miłośników może mnie uświadomić dlaczego Finlandia, Norwegia czy Bałtowie nie otwierają swoich granic przed Człowiekiem Radzieckim w jego rozlicznych odmianach, w tym odmianie żeńskiej, poboczowej? O Kanadzie czy USA nie wspominam. Chciałbym się upewnić, że "to wstrętne rusofoby machające przed rossyjskim "niedźwiedziem" szabelką i rozdrapujące rany"?

 •  

  a czy ktos sie orientuje, na ktorych przejsciach najlepiej przekraczac granice?
  ile czasu stoimy w jakiejs kolejce?

  paszport jest wymagany czy jedynie dowod?

  Po co warto tam jezdzic? Jak jest z benzyna?
  Ile mozna kupic fajek, alko, zeby mozna bylo wrocic bez problemu?
  Nie chce tego robic na jakakolwiek skale, wszystko totalnie dla siebie.

  I tak w ogole to moze ktos zarzuci jakies AMA ciekawe?

  •  

   @vartan: Długość kolejki czyli czas jaki poświęcimy na przekraczanie granicy zależy od wielu czynników i tak np możemy stać od 0,5-1h do kilku godzin. Które przejście to mogę CI tylko powiedzieć o tych najbliżej mnie bo są dwa. Gronowo-Mamonowo i Grzechotki-Mamonowo II. Na drugim szybciej idzie z paru względów.

   Paszport jak i wiza są póki co wymagane.
   Jak wejdzie ruch bezwizowy to nie wiadomo jak to dokładnie będzie wyglądało.

   Benzyna kosztuje coś kolo 3zł/l
   Fajek 2 paczki, wódka 0,5 albo 1 l + kanister 10 litró

  •  

   @moods: chodzi o 2 sztance fajek? (20 paczek po 20 sztuk).

   3PLN to i tak nie jest dużo. Mam 40km do granicy, wiec nadal opłaca sie niewiarygodnie.

   Tankujesz tam osobiscie lub znasz ludzi, ktorzy to robia? Nie ma problemow z silnikiem etc?

  •  

   @vartan: 2 paczki :)
   Te koło 3 zł to tak orientacyjnie ;) bo skacze dosyć często cena benzyny
   Ja osobiście nie jeżdżę ale mi przywozi Rosjanka po 3,9 zł więc mi samemu się za bardzo nie chciało bawić z wizami i pierdołami.
   Na polskiej stacji w zeszłym roku zatankowałem może z 5 razy, a w sumie zrobiłem ze 30-40 tys km i z silnikiem(benzyna 1.6 16v francuz) problemów nie mam

  •  

   @moods: dzieki za odpowiedzi.
   ale z fajkami, to dziwne na maxa, ze tylko 2 x 20 papierosow mozna przywiezc.

   jeszcze pytanko odnosnie waluty. ich rodzima trzeba miec? czy USD/PLN rowniez?

 •  

  super tereny dla trójmiejskich kitesurferów :D

 •  

  Przejście graniczne w Gronowie u Rosjan tam w sumie łapowki dajesz 200 rubli, 100 na szlabanie, 100 w budzie, przejscie graniczne w Grzechotkach tam biora 50 w budzie na szlabanie narazie promocja, zatrzymuje cie policja ta lokalna nawet jak masz wszystko ok 200 trza dac, kazdy musi miec naklejkę na samochodzie PL, gaśnica, kamizelka odblaskowa, apteczka a w niej kondon, zielona karta, mozna zabrac 2 PACZKi nie kartony nie sztangi tylko paczki fajek i litr wódki jesli mieszkasz w powiecie z poza strefy ci ze strefy moga 0,5 l, cena fajek : Bond i tym podobne kosztuja jakies 25 rubli, malboro 55 rubli czyli to jakies 2,8 zł a malboro 6 zł, wodka na bezclowym taka normalna kosztuje 20 zł za litr Jelcyn, sa tansze 15 zł za Litr ale nie ciekawa, wodki na bezclowym sa z francji lub niemiec ;) cena paliw ok. 3 zł za litr gaz jakies 1,9 za litr. Wiza w styczniu kosztowalo okolo 1000 zł i czekalo sie miesiac, podobno teraz bedzie mozliwy tylko wjazd raz w tygodniu i trzeba cos zaplacic 20 euro moze to tylko plotka ale tak słyszałem

 •  

  na rybki będzie gdzie jechać

 •  

  Szkoda, że wiadomość przeszła zapomniana.

  Nauczony doświadczeniem wiem że jeżeli nasz okupacyjny rząd wprowadza coś i się tym ostentacyjnie nie chwali, to zapewne nic dobrego z tego nie będzie. A jaki jest tego prawdziwy cel - to się prędzej czy później okaże.

 •  

  Własnie wróciłem z Obwody cel turystyki- wiadomo - jak coś chcecie wiedzieć to pytajcie :) powiem tyle my jestesmy gotowi na ten ruch bezwizowy ale Rosjianie nie ma szans!!!!

 •  

  Zyskają zwykli mieszkańcy obwodu kaliningradzkiego jak i Warmii i Mazur.
  Tu językowe gestapo: "jak i" używamy tylko w połączeniu z "zarówno".

  Zyskają zarówno zwykli mieszkańcy, jak i ci z Warmii i Mazur.

  Tutaj wystarczyłby zwykły spójnik "i".

 •  

  podobno od 1 maja

 •  

  Wszyscy przemytnicy są szczęśliwsi...

 •  

  Rosyjska mafia będzie miała świetny kanał przerzutowy.

 •  

  Tak, teraz kolejki na granicach przedłużą się do 3 dni, a w Rosji opłaca się tylko jechać po artykuły tytoniowe i alkoholowe oraz paliwo. Jedzenie można wozić do nich :)

 •  

  minus bedzie taki, ze do Plski wpadalo mase bogatych rosyjskich turystow przy okazji wakacji w Obwodzie. Teraz nie wpadna, bo jednoczesnie umowa ta likwiduje polski konsulat w Kaliningradzie i nie bedzie wystawiania wiz. Wiec wyjdziemy raczej na minus, bo latem w Trojmiescie duzo rosyjskiego sie slyszalo. A ja nie wjade, bo zameldowany jestem powiat obok tych bezwizowych

 •  

  Kiedy to zacznie obowiązywać?

 •  

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  Jakiś krok na przód to jest, ale zapomniano m.in. o tym, że mieszkańcy Obwodu Kaliningradzkiego jadąc do Trójmiasta pociągiem bez wiz zrobią to nielegalnie, bo przejadą przez teren powiatu tczewskiego, który nie leży w strefie ruchu bezwizowego..

 •  

  W końcu znowu benzyna potanieje na mieście, albo w sumie sam będę jeździł za Gołpapię jak kolejka będzie mała, tylko trzeba jakiś kantor co dobry kurs dolara ma (nie wiem jak to jest teraz, ale z jakieś 7-9 lat temu jechało się z dolarami za granicę, tam od razu była normalna ładna stacja benzynowa, w której można było płacić tylko rublami, lecz przy kasie od razu stała babuszka robiąca na kantor). Może jeszcze w bezcłowym się jakaś tanią Finlandię kupi.... Kiedyś to był czasy: paliwo na mieście po 2,30 lub po 2 (pb92), pół litra zwykłej dobrej wódki 8zł, a Finlandia o ile dobrze pamiętam po 3 dychy i koziołki za 2 z groszami :)

 •  

  Finowie czy Bałtowie nie palą się do otwierania granic a wręcz przeciwnie.
  Bronko z Donkiem swoim serwilizmem, zdaniem polskiej Policji, spowodują znaczne nasilenie przestępczości - od drobnych złodziejaszków przez ruską mafię pozapaństwową po KGBowskich agentów. Uwzględniając doświadczenia płynące z ostatnich 300 lat, przychylam się do tego zdania.

  •  

   @acarotis: Niemcy przez otwarciem granicy z Polska mówili to samo. I co... ? Sprawdziło się ;>

  •  

   @Azraleus: Izwjenicje, czy myśmy przez ostatnie 300 lat najeżdżali, mordowali, kradli, gwałcili Niemców? Por również statystyki Policji dot. rus-przestępczości w Polsce i mafii na zachodzie EU i w USA. Spasibo.

  •  

   @acarotis: Troszkę ztrollowałem. Vous avez raison, excusez-moi!

  •  

   @acarotis: To absurdalne, ale to może być wcale nie takie najgorsze dla regionu. Dla kraju globalnie może nie za ciekawie, trzeba byłoby się z tym zastanowić - tematyka wpływu mafii na gospodarki, na siłę kraju to temat co najmniej na pracę doktorską. Ale macki ruskich biznesmenów na tych niezbyt rozwiniętych regionach Polski, w tzw Polsce "B", to mógłby być nie głupi bodziec gospodarczy. No i może doczekalibyśmy się tego j!$@nego normalnego lotniska w tej części kraju bo póki co to nawet o pomysłach nie słychać za głośno...

 •  

  Orientuje się ktoś, czy przykładowo z Warmii, ale z innego powiatu dostanę się tam legalnie rowerem np na 24 godziny?

 •  

  Tytuł jak "Do USA bez wiz!"

  Cieszycie się? Tak wam brakuje rosyjskich bandytów? Brakuje wam mafii?

 •  

  To już wprowadzili? Świetnie, z chęcią się wybiorę do Królewca trochę pozwiedzać.

 •  

  To w ramach legalizacji tamze zioła, o czym również kiedys był wykop?

 •  

  Prusy Wschodnie reaktywacja. Oczywiście za naszą zgodą, jak na głupiego Polaka przystało.

Dodany przez:

avatar t...u dołączył
292 wykopali 12 zakopali 22.2 tys. wyświetleń