•  

  pokaż komentarz

  Świetna wiadomość. Mam szczęście znajdować się w jednym z powiatów. Tylko czekać na jakąś ofertę wyjazdu.

  •  

   pokaż komentarz

   @maciejbo1: No to kupuj passata kombi (najlepiej w wersji Polizei) i prezydencka pensyjka co miesiąc gwarantowana.

  •  

   pokaż komentarz

   @maciejbo1: Również mieszkam w jednym z powiatów. Już teraz co tydzień 1-2 razy jeżdżę do Ruskich po benzynę. Jak zrealizują tę strefę bezwizową to będę jeździł 5 razy w tygodniu po pracy :D będzie ktoś chciał kupić paliwo za 4,50 za litr? Wyślę kurierem beczkę 80l :D.

  •  

   pokaż komentarz

   @bombowiec: nie wiem czy będziesz mógł 5 razy w tyg jeździć.

  •  

   pokaż komentarz

   @moods: Można wjechać raz na 24 h więc 5 razy w tygodniu jak najbardziej możliwe.

  •  

   pokaż komentarz

   @lechu1988: pisałem w czasie przyszłym o ruchu bezwizowym.

  •  

   pokaż komentarz

   @bombowiec: ile tam benzynka kosztuje? nie jest jakas 'dziwna' i nie robi problemow z silnikiem?

  •  

   pokaż komentarz

   @vartan: żadnych problemów nie robi, jeździłem już nowymi i starymi autami i nic nie było... normalna 95 oktanowa benzyna kosztuje w okolicach 2,50zł za litr jeżdżę VW Transporterem T4 benzyna +lpg oczywiście jeżdżę na gazie a sam mam przerobiony zbiornik paliwa do około 110-120 litrów i leję benzynkę :) jak odsprzedajesz sąsiadom to wychodzi około 2zł zysku na litrze. Najśmieszniejsze, że w okolicy granicy jest mnóstwo firm tzw "transportowych" nic nie robią tylko jeżdżą do Ruskich po benzynę + każdemu pasażerowi w łapę 0,5 litra i 3 paczki fajek. Dziennie 200żł minimum.

  •  

   pokaż komentarz

   @bombowiec: jesli wiesz sporo, to proponuje zalozyc AMA.

   a jeszcze pytania, ktore zadalem na koncu dyskusji:
   - gdzie najlepiej przekraczac
   - jakie godziny
   - ile czekania?
   - jadac od wegorzewa do jakiego miasta najlepiej uderzyc
   - i tak dodatkowo: jaka waluta? (moze banalne, bo pewnie ruskie ruble. czy tez euro/zlotowki przyjmuja? przy granicy np. w slowacji normalnie mozna bylo placic w PLN.)

  •  

   pokaż komentarz

   @bombowiec: chwal się dalej, żebyś potem nie był zaskoczony, że Ci auto zabiorą, bo za przeróbki jest konfiskata pojazdu. 2,50zl to kosztuje 92 oktanowa. przez jakie przejście latasz?

  •  

   pokaż komentarz

   @fabek: na pewno sam Putin czyta wykop i zglosil KGB, zeby go zgarneli za przerobke.

   wiec jak to jest w koncu z tymi cenami?
   moze jakas strona z cenami paliw w Rosji?

  •  

   pokaż komentarz

   @vartan: 95 jest za 2.9/l, sprawdzałem może miesiąc temu. Ale jest jedno ale, benzyna stamtąd jest wyłącznie na własny użytek, podobno nadzwyczaj często takie rzeczy wyłapują

  •  

   pokaż komentarz

   @vartan: 95 jest za 2.9/l, sprawdzałem może miesiąc temu. Ale jest jedno ale, benzyna stamtąd jest wyłącznie na własny użytek, podobno nadzwyczaj często takie rzeczy wyłapują

  •  

   pokaż komentarz

   @vartan: Rosjanie mają w dupie czy masz przerobiony samochód, czy wieziesz fajki itd. Chodzi o polskich celników.

  •  

   pokaż komentarz

   @vartan:
   Ja zawsze jeżdżę Bezledy -Bagrationowsk nie wiem jak na innych przejściach bo nie miałem okazji przekraczać. Planowane jest podobno Perły - Krylovo, ale o tym to słyszałem już ze 2 lata temu i do dzisiaj nic się nie dzieje.

   Ja jeżdżę zazwyczaj z soboty na niedzielę to ruch zdarza się, że jest spory. Czasami zdarza się, że jest koło 100-150 osobówek i ze 30-40 tirów w jedną stronę. Przy dobrych wiatrach i "tradycji" (czyli 5-10$ w paszporcie) do 3-4h w jedną stronę. Można szybciej. Najlepiej tuż przed odjazdem sprawdzić natężenie ruchu. Oczywiście latem lepiej wieczorem wyjechać a rano/po południu wrócić trochę odespać i do pracy rano.

   Jak jedziesz od Węgorzewa to możesz jechać na przejście w Gołdapii jak i w Bezledach. Do Bezled masz z 80km a do Gołdapi z 50.

   Waluta - Rubel Rosyjski - 1 RUB - około 0.10zł. 29 rubli kosztuje litr 95 czyli 2.90zł. Benzyna 92 oktanowa - 25 RUB z groszami czyli 2,50zł jak nie masz takiego Maserati jak chciała sobie Socha kupić to nie odczujesz spadku mocy w jeździe.
   Poza rublami nie zawsze, ale czasami przyjmują dolary a bliżej granicy złotówki. Do tej pory wiza na rok kosztowała koło 1000zł, ale to się zwraca bardzo szybko. Miesiąc pojeździsz i jesteś na 0 jak jeździsz na gazie a przywozisz benzynę + wódkę + fajki. Dobrze idą u Ruskich co niektóre nasze leki bez recepty, kosmetyki itd. można dostać czasami przebitkę 150%, ale to taka zabawa.

   @fabek: do audi B4 z odpowietrzeniem zbiornika paliwa wchodzi 80l a jak wjedziesz na kołek to nawet 81 :D a później wskazówka poziomu paliwa drgnie po 300km

   w niektórych samochodach się po prostu nie da przerobić zbiornika bo są plastykowe, ale większość blaszanych da radę. Czasami montują większe zbiorniki z innych aut. Widziałem na oczy taką przeróbkę, że gostek miał w golfie dwie butle z "gazem" jedna faktycznie była z gazem a druga była połączona ze zbiornikiem paliwa. Generalnie im większe masz auto tym większe pole do popisu masz.

   Jak już się bawić to TYLKO oryginalnymi częściami, można z różnych typów samochodu bo jak wjedziesz na kanał i kontrola wykryje to lecisz ze wszystkim łącznie z dowodem rejestracyjnym. VW Passaty w wersji Amerykańskiej mają w standardzie zbiorniki 120 a nawet 180 litrowe także zależy jeszcze CZYM jeździsz. Podobno stare bmw 7 serii też mają benzynowe silniki z 105-120l zbiornikami. W sam raz na gaz :D.

   Z tego co wiem można jeszcze 2-3 paczki fajek przewieźć. Litr wódki i chyba 10 czy 15 litrów piwa. Lepiej nie przekraczać limitów bo jak masz wizę i dużo nasrane pieczątek w paszporcie to może celnik nie "przymknąć oka".

   Co do zysków... wystarczy sobie pomnożyć 100-120 x 2 x ilość kursów jaką zrobisz w miesiącu - koszta w postaci gazu, wizy i "tradycji". Generalnie pracować nie musisz jak tylko jeździsz z paliwem. Jak robisz tak jak ja czyli pracujesz + jeździsz to średnią krajową da radę zrobić raczej bez większych problemów razem.

   edit.
   Z Rosji da radę nie tylko paliwo przywieźć. Dziewczyny też tam są.

 •  

  pokaż komentarz

  Dobrze, dobrze. Najpierw mały ruch graniczny, a potem zniesiemy granicę i Ka... Królewiec wróci do nas!

 •  

  pokaż komentarz

  Zaraz zaraz, tylko mieszkańców warmińsko-mazurskiego to dotyczy, czy jak?

 •  

  pokaż komentarz

  Kiedyś wybrałem się na wycieczkę do Królewca (tak pozwiedzać po prostu) to celnik na granicy się strasznie zdziwił i uśmiechnął, bo stwierdził, że za jego służby jeszcze nikt nie jeździł tam w celach turystycznych.

  A swoją drogą fajnie się obserwuje ludzi stojących na granicy, jak jeszcze w kolejce kombinują i szukają gdzie by jeszcze te fajki i spirytus po samochodzie poukrywać.

 •  

  pokaż komentarz

  A jak to jest z meldunkiem w tych powiatach ? Wystarczy się przemeldować i po sprawie, już mogę śmigać na Rosję ?