Najlepsze komentarze

 • na liście nie ma nic na temat zakazu wnoszenia kluczy francuskich... dobrze, nie trzeba się będzie szarpać z krzesełkami ;)

  bejdak bejdak #przejdź do komentarza
  +169

Komentarze (122)

 • bejdak +169  

  na liście nie ma nic na temat zakazu wnoszenia kluczy francuskich... dobrze, nie trzeba się będzie szarpać z krzesełkami ;)

  pokaż komentarz
  bejdak
 • andrzej194 +61  

  @bejdak: Dokładnie. Nie wspomniano także o materiałach łatwopalnych ;)

  Cieszy jedno. Nie będzie tych zje****ch trąbek (ale wuwuzela) rodem z Afryki...

  pokaż komentarz
  andrzej194
 • Stefanescu +25  

  @andrzej194: Jak nie wspomniano jak wspomniano? Trzecia kolumna, czwarty wiersz. Gaz w aerozolu, substancje żrące, łatwopalne, barwniki.

  pokaż komentarz
  Stefanescu
 • takelbery +36  

  @bejdak: nie widzę też zakazu wnoszenia materiałów radioaktywnych :D Człowiek nawet własnej wody mineralnej nie wniesie :D Z takim regulaminem to nawet i za darmo nie chciałbym tam iść :D Powinni dodać, że poczucie godności, wolności oraz rozum trzeba zostawić w domu.

  pokaż komentarz
  takelbery
 • Reklamy Google

 • nuwanda +3  

  @bejdak: nie widzę też zakazu wnoszenia materiałów radioaktywnych :D Człowiek nawet własnej wody mineralnej nie wniesie :D Z takim regulaminem to nawet i za darmo nie chciałbym tam iść :D Powinni dodać, że poczucie godności, wolności oraz rozum trzeba zostawić w domu.

  @takelbery: Własnej wody, powiadasz? A co jeśli to ciekły materiał wybuchowy? Choć w sumie, jakby nie patrzeć, to podchodzi pod zakaz wnoszenia materiałów łatwopalnych:).
  Żartuję oczywiście, jak komuś, odpukać, będzie się chciało zamachu, nie będzie się bawić w jakieś wody mineralne. A poprzez zakazy, utrudniamy życie tylko zwykłym ludziom.

  pokaż komentarz
  nuwanda
 • GeraltRedhammer +12  

  @Tesseract: Bo lustrzanką można zabić....

  pokaż komentarz
  GeraltRedhammer
 • convert +2  

  Oszołomów powinni kontrolować i ich nie wpuszczac ... i juz, ale łatwiej jest wywiesic zakaz i po sprawie. Prawda jest taka ze ten co bedize chcial cos komus zrobić, nie bedzie z przypadku i na pewno znajdzie sobie jakis sposob:) Ale zakaz aparatu na mecz? (bylo juz cos takiego wczesniej w ogole?) Jeszcze moze niech liste modeli i firm zrobią z którymi wejdziesz a z ktorymi nie, o lepiej jak ktos ma miejsca blizej to moze wniesc taki i taki aparat;] Dla oszczednosci czasu pewnie z zadnym nie wpuszcza;P

  pokaż komentarz
  convert
 • Tesseract -1  

  no klub zarabia na własnie miedzy innymi na ich sprzedaży
  @bartekgej: A stadion to nie zarabia na sprzedaży napojów ?

  proszę cię , uważasz że teki regulamin szalenca powstrzyma
  @bartekgej: No skoro zakładamy, że nic szaleńca nie powstrzyma, to po co w ogóle jakaś kontrola ? Niech ludzie wnoszą maczety, siekiery, petardy, szklane butelki, a potem się nap%&ją tym wszystkim. Jak byś dostał taką lecącą butelką w oko to pewnie inaczej byś mówił.

  pokaż komentarz
  Tesseract
 • GeraltRedhammer 0  

  @Tesseract:

  No skoro zakładamy, że nic szaleńca nie powstrzyma, to po co w ogóle jakaś kontrola ? Niech ludzie wnoszą maczety, siekiery, petardy, szklane butelki, a potem się >nap%&ją tym wszystkim. Jak byś dostał taką lecącą butelką w oko to pewnie inaczej byś mówił.
  No, trochę przesadzasz. Ogólnie podczas meczu powinno być to samo dozwolone co podczas innych imprez masowych. Możesz powiedzieć, że to prywatna impreza i mogą sobie ustalać zasady jakie chcą. G. prawda a nie prywatna impreza, dużo środków na jej przygotowanie poszło z naszych podatków.

  Dla twojego uświadomienia to noszenie w miejscach publicznych, maczet, siekier i puszczanie petard (z wyjątkiem 31 grudnia) jest zabronione. Może to trochę śmieszne, ale nawet na noszenie kija bejsbolowego potrzebne jest pozwolenie. zrobiono to po to, aby każdy organizator mógł zabronić posiadania takich rzeczy, ale nie dodawał takich dyrdymałów jak PZN. Zakaz wnoszenia napojów i jedzenia to też jest przesada i tak większość kupi, a Ci którzy mają specjalne wymagania co do napojów lub jedzenia dlaczego nie mogą mieć swojego? mogą być po prostu ekscentrykami, ale mogą mieć własne jedzenie ze względu na to, że są cukrzykami, lub alergikami. I z powodu ich choroby masz zabraniać im jeść i pić na imprezie masowej?

  Ciekawostka, mó kolega chodził do gastronomika i czasami na zajęcia musiał przywieźć porządny duży nóż kucharski. Żeby mógł go legalnie wozić potrzebował zaświadczenia od szkoły i kilka razy to zaświadczenie policja mu sprawdzała.. Naprawdę mamy dobre prawo co do przedmiotów niebezpiecznych.

  pokaż komentarz
  GeraltRedhammer
 • wojtas100 0  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  wojtas100
 • Glover 0  

  @bejdak: Ja sobie wniosę do pokoju telewizor 42 cale i będę oglądać stare filmy s-f.

  pokaż komentarz
  Glover
 • biuna -7  

  Czy jest jakieś logiczne wytłumaczenie dla którego nie można wnosić sprzętu foto na stadion? O.o

  pokaż komentarz
  biuna
 • baniol +82  

  @biuna: wyłączność dla reporterów.

  pokaż komentarz
  baniol
 • WielkiStalowyNalesnikZaglady +45  

  @biuna: "Bo, proszę Pani, taką... taką lustrzankę... ona ciężka jest... widzi Pani... można ją złapać za pasek i wymachiwać... i, no... krzywdę komuś zrobić"

  pokaż komentarz
  WielkiStalowyNalesnikZaglady
 • trystero +41  

  @biuna: żeby fotoamator z ostatniego rzędu nie zrobił lepszych zdjęć niż profesjonalny fotograf na pierwszej linii.. . podejrzewam jakieś tajne działania lobby nieudolnych fotografów profesjonalnych domagających się koncesji do wykonywania tego zawodu.

  pokaż komentarz
  trystero
 • biuna +9  

  @baniol: No niby tak, ale z drugiej strony się z tym nie zgadzam, bo niby czemu ludzie nie mogą sobie przyjść i sobie po fotografować na pamiątkę?;] To bezsensu.:P Reporterzy tak czy siak swoje zdjęcia sprzedadzą.

  pokaż komentarz
  biuna
 • MikiPL +29  

  @biuna: Nie o to chodzi... Chodzi o fakt, że amatorzy mogą uchwycić coś, czego reporterzy nie zdołają. Mogą utworzyć darmowe galerie, na swoich prywatnych stronach... mniej osób wtedy wejdzie na Onet, albo kupi Przegląd Sportowy, żeby obejrzeć zdjęcia! W dzisiejszych czasach niejeden amator, ma sprzęt lepszy niż profesjonaliści, których agencji po prostu na wymianę sprzętu nie stać... A i często zabrania się wszędzie fotografowania, bo wszyscy obawiają się kompromitujących, nieudanych zdjęć... reporter nie sprzeda nieudanego zdjęcia... amator się tym nie przejmie ;)

  pokaż komentarz
  MikiPL
 • biuna +7  

  @MikiPL: Nie no generalnie wiem jakie zasady są w światku fotograficznym, ale się z nimi nie zgadzam tak jak wyżej napisałam, takie ograniczenia są bezsensu. Że się tak powtórzę.

  pokaż komentarz
  biuna
 • tom1988 +29  

  @MikiPL: Gdyby coś się działo na ulicy, co byłoby warte uwiecznienia za pomocą lustrzanki to przyznałbym Ci rację, ale nie w przypadku kiedy jest mecz. Dlaczego? Cena sprzętu. Z tego co widzę na meczach to większość, jeśli nie wszyscy robią zdjęcia wielkimi, białymi Lkami canona. Np taki canon 600mm L jest wg ceneo już od 33470zł. Kogo na to stać? Owszem, można kupić np sigmę 50-500mm za jakieś 5 czy 6 tyś złotych, ale taka już ma gorsze światło, a kiedy mecz jest np wieczorem to światła może być za mało żeby ustrzelić coś na boisku no chyba, że nasz aparat oferuje np użyteczne ISO 6400. W każdym razie Sigma z trybun VS canon L z miejsca dla fotografów to jednak będą dwa światy, a nie wierzę, że ktoś zabierze na mecz swojego wielkiego canona, no chyba, że weźmie 70-200L ale tym już nie ustrzeli zbyt wiele z dalszej odległości.

  pokaż komentarz
  tom1988
 • tom1988 +30  

  @vestar: A z czym masz problem? Z przekonaniem, że profesjonaliści fotografują amatorskim sprzętem, a amatorzy to krezusi i taszczą wszędzie swoje wielkie canonowskie Lki? Człowiek chce zwrócić na coś uwagę to w chamski sposób się odpowie zupełnie jak na forum onetu - tylko w naszym pięknym kraju każda uwaga etc przeradza się w chamstwo i internetową wojnę, tak jakby wszyscy w tym kraju byli wiecznymi frustratami, zero kultury, ani na ulicy, a tym bardziej w internecie.

  pokaż komentarz
  tom1988
 • Stefanescu +46  

  Wszystko co chciałem wnieść jest zakazane. Chyba zostanę w domu.

  pokaż komentarz
  Stefanescu
 • faxepl +13  

  @Stefanescu: po co Ci duże ilości papieru? Wszystko pozostałe na mecz, to rozumiem, ale papier w dużych naraz ilościach?

  pokaż komentarz
  faxepl
 • Queltas +23  

  @faxepl: bo pewnie zakłada że nasza reprezentacja będzie gównianie grać

  pokaż komentarz
  Queltas
 • itus +8  

  @faxepl: Papier potrzebny do otarcia łez.

  pokaż komentarz
  itus
 • Kozzi +36  

  Zwierzęta
  A jak ktoś ma wszy?

  pokaż komentarz
  Kozzi
 • dzolero +9  

  @Kozzi: Impreza masowa wiec wszy jak najbardziej na tak.
  Nie ma przeciwwskazań .
  ;)

  pokaż komentarz
  dzolero
 • p4trykx +7  

  @Kozzi: wszy tak ale tylko wesz przedowdnik osoby niepełnosprawnej może wejść

  pokaż komentarz
  p4trykx
 • mielon +2  

  @Kozzi: ze-zwierzętami nie ale z pasożytem śmiało możesz wejść :)

  pokaż komentarz
  mielon
 • takelbery +6  

  @Kozzi: hmm a człowiek to nie jest zwierze?

  pokaż komentarz
  takelbery
 • k.........r +8  

  ze-zwierzętami nie ale z pasożytem śmiało możesz wejść :)

  @mielon: czyli że mogę teściową zabrać?

  pokaż komentarz
  k.........r
 • mielon 0  

  @k0nd3ns4t0r: pod warunkiem ,że to ona za wszystko zapłaci ;)

  pokaż komentarz
  mielon
 • FlaszGordon +66  

  Na szczęście wykreślono wuwuzele :).

  pokaż komentarz
  FlaszGordon
 • kiler129 -4  

  @FlaszGordon: Ale trąbki w sprayu nie ;]

  pokaż komentarz
  kiler129
 • sogen +5  

  @kiler129: Gaz w aerozolu jest zabroniony...

  pokaż komentarz
  sogen
 • szymon_jude +39  

  przecież to się nie nazywa wskaźnik laserowy tylko miecz świetlny

  pokaż komentarz
  szymon_jude
 • maven13 -7  

  @szymon_jude: Za to nie bedzie wuwuzeli

  pokaż komentarz
  maven13
 • Daozi +3  

  @JoeCarrdigan: Prawdziwy Jedi użyje sztuczek („mind tricks„).

  pokaż komentarz
  Daozi
 • tenner +7  

  @szymon_jude: Wg tego w prawym dolnym rogu murzyn też nie wejdzie.

  pokaż komentarz
  tenner
 • hasser -1  

  @Daozi:

  Prawdziwy Jedi użyje sztuczek („mind tricks„).

  @Daozi: To nie tych lustrzanek szuka cię.

  pokaż komentarz
  hasser
 • kukenkino +51  

  Poważnie nie wpuszczali na stadion z tymi 5mpx ? Pewnie się bali, że na takiej rozdziałce już wyraźnie wyjdą wszystkie stadionowe fuszerki i niedociągnięcia (a być moze że w przypadku niektórych tzw. "ministr" również niedopchnięcia) ;)

  pokaż komentarz
  kukenkino
 • trystero +3  

  @kukenkino: no to teraz wszystko ma sens ...

  pokaż komentarz
  trystero
 • breeder 0  

  @kukenkino: Nie wpuszczali bo firma UEFA kazała naszemu sejmowi uchwalić takie prawo, że ona ma stawiać warunki co wolno a co nie i nawet gdyby organizacja konsumencka czy obywatelska jakaś się czepiła, to mogą im kazać spadać, bo w ustawę są wpisani z nazwy firmy.

  pokaż komentarz
  breeder
 • kukenkino +11  

  @breeder: Link do tej ustawy poproszę.

  pokaż komentarz
  kukenkino
 • a......1 +29  

  O! Z własną piłką przyjść można, nikt nie zabronił.

  pokaż komentarz
  a......1
 • rbk17 +25  

  @arek2991: to ja przyjdę z lekarską ...

  pokaż komentarz
  rbk17
 • gresiu12 +5  

  @arek2991: A piłka do metalu?

  pokaż komentarz
  gresiu12
 • P.....e +3  

  @gresiu12: bierz mechaniczną.. po cholerę się rozdrabniać?

  pokaż komentarz
  P.....e
 • dzolero +25  

  Będąc w swoim życiu na wielu rożnych stadionach na meczach Bundesligi jeszcze nigdy nie miałem problemu aby wnieść lustrzankę z obiektywem.
  Jedyne ograniczenia dotyczyły kamer video (tylko stacje TV maja wykupiona licencje na mecze)

  Dziwie się ze leśne dziadki z PZPN wprowadziły tak absurdalny przepis.
  Zastanawiam czego się boja ? Ze fotografując stadion ktoś im go ukradnie ?

  ps. Wielu leśny dziadków z PZPN pamięta jeszcze czasy PRL, a w tym czasie wiadomo....każdy most, każdy ważniejszy budynek był objęty zakazem fotografowania.
  Możliwe ze w ich chorych główkach PRL wiecznie żywy.

  pokaż komentarz
  dzolero
 • Nadrill +7  

  @dzolero:
  to nie pzpn, tylko odgórne zasady narzucone przez uefa.

  pokaż komentarz
  Nadrill
 • dzolero +8  

  @Nadrill: Dziwne bo na otwarcie Stadionu także był zakaz wnoszenia lustrzanek.
  Byl chyba wykop na ten temat.

  pokaż komentarz
  dzolero
 • plushy +8  

  @dzolero: Dzisiejsze aparaty robią lepsze filmy niż kamery wideo sprzed paru lat.

  pokaż komentarz
  plushy
 • takelbery +9  

  @plushy: baa niektóre lustrzanki robią filmy lepsze niż kamery 4-5 razy droższe od nich :D

  pokaż komentarz
  takelbery
 • AnticitizenOne +54  

  Jakże się cieszę, że z racji braku zainteresowania piłką kopaną mam to całe Euro 2012 w najdalszym, najczarniejszym zakątku DUPY.

  pokaż komentarz
  AnticitizenOne
 • MMaros -1  

  @AnticitizenOne: W ślepej kiszce?

  pokaż komentarz
  MMaros
 • rbk17 +1  

  @AnticitizenOne: zgadzam się, śmiać mi się chce jak widzę tych naiwnych "kibiców". Oni wierzą, że kadra PZPNu "coś" ugra, a jak pytam ich co dokładnie, to odpowiadają "nie wiem", co niektórzy walną wyjście z grupy.

  pokaż komentarz
  rbk17
 • e...6 0  

  @AnticitizenOne: Ja to samo i wyjeżdzam na te 2 miesiące z warszawy :)

  pokaż komentarz
  e...6
 • O.............t 0  

  @rbk17: wyjaśnij pojęcie "kadra pzpnu"

  pokaż komentarz
  O.............t
 • rbk17 0  

  @Oktawian_August: nie chodzi mi, że PZPN siłą rzeczy zarządza kadrą, ale o to że robi to źle i nikt tych ludzi stamtąd nie wywali na ryj. Piłkarze jakoś tam grają ale nie jest to drużyna na wielkie sukcesy. PZPN traktuje kadrę jak oswój prywatny folwark często utrudniając kibicom życie.

  To po krótce bo mógłbym pisać bardzo długo.

  pokaż komentarz
  rbk17
 • MMaros +23  

  Dobrze że nie zabronili wnosić kamery obscura.

  pokaż komentarz
  MMaros
 • d........e +20  

  @MMaros: "Proszę się odsunąć, światło mi pan zasłania, ja tu zdjęcie robię od godziny" ;-)

  pokaż komentarz
  d........e
 • Katagaro +40  

  Przecież to prywatne igrzyska prywatnej firmy więc może sobie ustalać regulamin jaki chce. A że za nasze pieniądze...? pffff

  pokaż komentarz
  Katagaro
 • AnticitizenOne +25  

  Widze że sa tam też przedmioty o nazwie "wuwuzele". Znając polskich odpustowych byznesmenów z Psiej Dupki będą przed stadionami handlować czymś o nazwie "trąba kibolska" albo "kibąbka". Paaaaanie, gdzie tam, to nie "wuzela", tu siem z drugiej strony dmucha...

  pokaż komentarz
  AnticitizenOne
 • Cezetus +11  

  @AnticitizenOne:
  Podepną to pod "urządzenie emitujące dźwięk".

  pokaż komentarz
  Cezetus
 • r.....k via Android +3  

  @Cezetus: To wtedy nie będzie można wnosić telefonów komórkowych!

  pokaż komentarz
  r.....k
 • JoeCarrdigan +8  

  Na Heineken Opener co bardziej skrupulatni ochroniarze nie wpuszczali ludzi z aparatami w komórkach powyżej 5Mpix. Mnie akurat się nikt nie pytał, ale koledze sprawdzanemu na bramce obok kazali się zawrócić. Super sytuacja - stoisz 30min w kolejce za Tobą jakieś 10k ludzi i "proszę się zawrócić. :/

  pokaż komentarz
  JoeCarrdigan
 • leonella +6  

  @JoeCarrdigan: mi zabrali kanapki i wodę, przez co na terenie openera musiałam jeść arbuzy :(

  pokaż komentarz
  leonella
 • afc via iOS +2  

  @JoeCarrdigan: to jest głupota wlasnie z tymi mpixelami - nawet jakbym bardzo chciał to w biedronce aparat za 39 zł bedzie miał 17 mpix :D

  pokaż komentarz
  afc
 • jednozgloskowiec +2  

  "Duże ilości papieru"?? :D

  pokaż komentarz
  jednozgloskowiec
 • wywlekacz via iOS +9  

  @jednozgloskowiec: czyli z ryzą papieru do drukarki na stadion nie wejdę? ;)

  pokaż komentarz
  wywlekacz
 • Iudex +5  

  @jednozgloskowiec: No żeby srajtaśmy na boisko nie rzucać.

  pokaż komentarz
  Iudex
 • przeo 0  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  przeo
 • Hellbike +13  

  proponuje przyjsc z aparatem wielkoformatowym: http://www.naacademy.pl/uploads/Akademia/TAKASHI%20AMANO%20bio/amano-foto_02.jpg

  zeby te wielkie lustrzanki nikomu nie przeszkadzaly.

  pokaż komentarz
  Hellbike
 • void1984 0  

  @Hellbike: Myslę że statyw jest zakazany. Potrzebujesz aparat prasowy w stylu Graflexa

  pokaż komentarz
  void1984
 • Conowegopl +31  

  @Virek: Pani z Conowego.pl nie ma problemów z akredytacjami. :-) Argumenty ad personam to kiepskie argumenty, dlatego też nie ma sensu się do nich odnosić. Wszyscy wyżej zrozumieli przesłanie felietonu.

  Co do tego "po co się idzie na mecz?". Każdy idzie na mecz z innych pobudek. Jak na stadionie jest cała rodzina to dlaczego znudzona żona, mąż lub dziecko nie mogliby robić pamiątkowych zdjęć? Zapytaj kogoś na sektorze ultrasów, kto prowadzi doping tyłem do stadionu: "po co przychodzi na mecz?". Każdy odpowie Ci inaczej.

  Skoro kompakty są równie profesjonalne, to ktoś może Cię z nimi zawrócić przy wejściu. I o to właśnie chodzi. Czym jest dokładnie sprzęt profesjonalny? Nie zostało to JEDNOZNACZNIE zdefiniowane.

  pokaż komentarz
  Conowegopl
 • k.........r +2  

  @Conowegopl: o w pytkę Zbysia... konkretna riposta...

  pokaż komentarz
  k.........r
 • Daozi +6  

  Ale własnego murzyna można wnieść?

  pokaż komentarz
  Daozi
 • Musiek_ via Android 0  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  Musiek_
 • keram244 +5  

  będzie jak w Korei Północnej : "na stadionie możesz przebywać wyłącznie z wyspecjalizowanym przewodnikiem"

  pokaż komentarz
  keram244
 • Radbard +4  

  Te same bzdurne (odnośnie aparatów) przepisy pojawiły sie kilka lat temu na Metalmanii w Spodku - debilizm i tyle. Pamiętam że musiałem się wracać do auta z lustrzanka bo jedyną opcją było "zarekwirowanie i przechowanie"...... luzem w takich wielkich koszach z drutu, bez pokwitowania i określenia sprzętu.
  Zastanawiałem się potem ze znajomymi na jakiej zasadzie można potem to odebrać.... "panie ja tu zostawilem u was aparat - taki czarny...."

  pokaż komentarz
  Radbard
 • dzej 0  

  A co za problem bezlusterkowce zabierać? Niepozorne toto, a sprawdzi się nawet lepiej niż lustrzanka.

  pokaż komentarz
  dzej
 • WesolyMorswin +1  

  @dzej: Problem jest taki, że nie wiadomo czy jakiś głąb nie zaklasyfikuje Ci tego jako "profesjonalny sprzęt fotograficzny".

  pokaż komentarz
  WesolyMorswin
 • Andrzej_Golara +3  

  @dzej: Chodzi tutaj o to, czym jest właściwie "profesjonalny aparat fotograficzny". Sam mam lustrzankę, ale nie używam jej profesjonalnie, mogę ją wnieść?

  Bardziej mnie śmieszy to o przedmiotach, materiałach i ubraniach promocyjnych. Ok, niby mogą być jakieś koszulki z reklamą czegoś, ale np. koszulka z wielkim logiem Adidas to też jest ubranie promocyjne? A materiały? Z ulotką z reala nie wejdę, tak?

  pokaż komentarz
  Andrzej_Golara
 • I..S +3  

  Co za debil to wymyślił?
  Metrowy maszt flagowy do 1,5 metrowej flagi?? Jak to trzymać??http://imgur.com/YaFCo
  Centymetr średnicy??!! to ma być ze stali żeby wytrzymało??

  pokaż komentarz
  I..S
 • PanDzikus +6  

  Co to za debilne przepisy? Niby dlaczego nie wolno mieć aparatu fotograficznego na stadionie? Bo ktoś nagra mecz w tym wszystkie przekręty i pomyłki sędziów? Jeśli chodzi o to, by nie wnosić przedmiotów, którymi można zrobić krzywdę to aparatem fotograficznym za kilka tysięcy zł nikt ni będzie tłukł bliźniego po głowie a zamiast zakazywać "profesjonalnych" aparatów, mogliby zakazać aparatów o wadze powyżej np. 2 kg. A jak już tak zależy im na bezpieczeństwie to niech zakażą wnoszenia na stadion twardych mięśni i pięści jak dwa bochny chleba.

  pokaż komentarz
  PanDzikus
 • wojtek_30 -6  

  @PanDzikus: Jak zwykle są dwie strony medalu, z Twojego punktu widzenia debilne przepisy a fotoreporterzy się cieszą. Na stadionie masz powiedzmy 50tys. ludzi i kilkuset reporterów. Gdyby każdy miał aparat, to statystycznie nawet kompletny amator zrobi lepsze ujęcie niż fotoreporter i zawsze znajdą się zdjęcia na tyle ciekawe, że zawodowi mogą nie sprzedać swoich a na pewno obniżą ich wartość.

  pokaż komentarz
  wojtek_30
 • void1984 +1  

  @wojtek_30: W takim razie mogli zabronić publikacji zdjęć, nie zaś na ich robienia. Dokładnie tak działa ochrona wizerunku prywatnego. W miejscu publicznym mogę Ci robić zdjęcia, ale gdybym chciał je opublikować to potrzebuję Twojej zgody.

  pokaż komentarz
  void1984
 • wojtek_30 +1  

  @void1984: Dla mnie to też jest głupi przepis, ale staram się zrozumieć intencje tych, co go wprowadzili. W wersję z wymachiwaniem aparatem i bezpieczeństwem z tym związanym nie uwierzę. Pozostaje wiec sprawa kasy, którą stracą media w związku z wszechobecnymi amatorskimi zdjęciami. Chyba, że są jakieś inne tajemnicze przyczyny, jak odbijanie się światła od obiektywów i oślepianie piłkarzy albo błyski fleszy albo rozpraszające klikanie migawek :)
  Jeśli chodzi o prawa autorskie, to łatwiej wprowadzić zakazać wnoszenia aparatu, niż potem egzekwować od każdego nieumieszczanie zdjęć w sieci.

  pokaż komentarz
  wojtek_30
 • mrxns +1  

  Widzę, że zakazane są także "inne urządzenia emitujące dźwięk" czyli telefonu komórkowego tez pewnie wnieś nie można.

  pokaż komentarz
  mrxns
 • b.....b +1  

  Cóż, tak to już jest, że przywileje ma władza a bydło trzyma się w zagrodzie.

  pokaż komentarz
  b.....b
 • Zebon +1  

  Czyli takim też można.

  pokaż komentarz
  Zebon
 • rozgniewany +1  

  taaa, ciekawe do czyjej kieszeni wpadną pieniądze za pozwolenie na fotografowanie. bo to przecież o to chodzi... :) http://interia360.pl/artykul/pieniadze-nie-leza-na-ulicy-tylko-na-murawie,53336 w tym artykule widać, że na euro wszyscy chcą zarobić jak mogą. to normalne, ale już z tym obklejonym mostem mogliby sobie darować :)

  pokaż komentarz
  rozgniewany
 • d........e 0  

  podczas uroczystości otwarcia Stadionu setki osób pocałowały przysłowiową klamkę. Dlaczego? Bo akurat w tym przypadku pojawiły się dyrektywy zakazujące wstępu na Stadion osobom, posiadającym sprzęt fotograficzny z matrycą o rozdzielczości powyżej 5 megapikseli.

  Aż się uśmiechnęłam, bo jeden z moich starych lustrzaków (naprawdę jest stary) ma matrycę 5 mp - ale z dobrym szkłem spokojnie da radę na długie dystanse. I co, jak by mi sprawdzili, ile tych megakropek ma matryca w moim staruszku?

  pokaż komentarz
  d........e
 • WesolyMorswin +1  

  @dziadekwie: Ale jest aparatem "profesjonalnym", więc na Euro nie wejdziesz z nim przecież. :P

  pokaż komentarz
  WesolyMorswin
 • Lisiu +1  

  Moja reakcja, po zobaczeniu listy zakazanych przedmiotów.

  pokaż komentarz
  Lisiu
 • GN93 0  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  GN93
 • bobik314 0  

  Niestety na większość festiwali są równie podobne problemy z tym co można wnieść i reguły są nieprecyzyjne. Osobiście to mam głęboko to całe euro, stadion i to wszystko, dlatego jestem spokojny. Trochę boli że zapłaciłem za nie 1.5 * 10^9 / 38 * 10^6 zł.

  pokaż komentarz
  bobik314
 • thesecondtrue -6  

  jest sposób:) otworzyć przed juro bloga, zarejestrować jako prasę i wejść jako prasa:) co ciekawe, za freee:) ale cicho:)

  pokaż komentarz
  thesecondtrue
 • takelbery +3  

  @thesecondtrue: hahaha za free dobry żart.

  pokaż komentarz
  takelbery
 • kali84 +2  

  @thesecondtrue: A o akredytacjach słyszałeś? A słyszałeś o UEFA? A jeżeli słyszałeś to na pewno nie słyszałeś o zasadach przydzielania akredytacji przez UEFA.

  pokaż komentarz
  kali84
 • GN93 -2  

  całe szczęście, ze wuwuzeli nie ma ! ; ]]

  pokaż komentarz
  GN93
 • k.........r +1  

  @GN93: widzę że piszesz żeby tylko coś napisać... Patrz 2gi komentarz ( http://www.wykop.pl/link/1109931/czym-nie-fotografowac-podczas-euro-2012/#comment-9658499 )

  pokaż komentarz
  k.........r
 • GN93 -1  

  @k0nd3ns4t0r: nie moge podzielać kogoś opinii ?

  tak btw. nie patrzyłem na komentarze :)

  pokaż komentarz
  GN93
 • a......l -3  

  No dobra, ale dla czego nie wolno wnosić aparatów? Bo mogą być "niebezpieczne"? Użyte jak przysłowiowa "cegła"? Tak, bo ludzie ogarnięci szałem zaczną rzucać swoimi nikonami i canonami w innych... .... ... ...

  pokaż komentarz
  a......l
 • kundziad -1  

  @aksolotl: jakie znasz przysłowie? cegła cegle cegłą? :P

  pokaż komentarz
  kundziad
 • kabal -6  

  zakop za ch u jowy pomysl jak i rozdzielczosc tego obrazka :O

  pokaż komentarz
  kabal
 • kamilztorunia -6  

  tekst jest trochę na siłę. Na żadne duże mecze sportowe, koncerty czy pokazy nie wolno wnosić profesjonalnego sprzętu fotograficznego. I nie ma w tym nic dziwnego. Bo od tego są akredytacje.
  Wymyślanie co to oznacza, to jest tradycyjne mędrkowanie. Ochroniarze - bo to oni fizycznie egzekwują ten zakaz - nie wpuszczają na teren z lustrzankami. I tyle.

  pokaż komentarz
  kamilztorunia
 • WesolyMorswin +2  

  @kamilztorunia: Chodzi o to czym jest profesjonalny sprzęt foto. To, że lustrzanek nie wolno już wiemy.

  pokaż komentarz
  WesolyMorswin
 • kamilztorunia -2  

  @WesolyMorswin: przed chwilą ci odpowiedziałem :-) To jest dyskusja o niczym, mędrkowanie byle mędrkować. Z ochroniarzami, gdy będą mieli do wpuszczenia 40 tysięcy ludzi na stadion naprawdę nie będzie czasu się o tym rozwodzić.

  pokaż komentarz
  kamilztorunia
 • WesolyMorswin +2  

  @kamilztorunia: No nie powiedziałeś. :-) Nikona V1 pozwolą mi wnieść jak wezmę zamiast obiektywu 10-30 coś większego? Lustro to nie jest. Czy to jest aparat profesjonalny czy nie? Zmienna ogniskowa jest, ale czy aparat jest profesjonalny? A jak wezmę to samo ze stałoogniskowym obiektywem? Jaką mam pewność, że wejdę na mecz z aparatem innym niż lustrzanka, który robi przy tym porównywalne zdjęcia? :-)

  pokaż komentarz
  WesolyMorswin
 • rbk17 -6  

  @kamilztorunia: nie widzę problemu: przychodzisz do kogoś - dostosuj się do jego zasad w jego domu. U mnie też nie chciałbym aby ktoś mi robił zdjęcia czy wyżej wymienione ,,,

  pokaż komentarz
  rbk17
 • k.........r 0  

  przychodzisz do kogoś - dostosuj się do jego zasad w jego domu

  @rbk17: weź pod uwagę że za wejście do tego "domu" zapłaciłem 1240zł a ci pajace zabraniają mi zrobić sobie zdjęcia na pamiątkę...

  pokaż komentarz
  k.........r
 • rbk17 -1  

  @k0nd3ns4t0r: nie podoba ci się to idź na mecz siatkówki, żużla, czegokolwiek gdzie tego nie zabraniają. Ja od 3 lat dałem sobie spokój z piłką nożną, akurat nie przez to, ale z wielu innych powodów, głównie chodziło o traktowanie mnie jak głupka/frajera/idiotę przez PZPN, dla mnie to nie do przyjęcia.

  pokaż komentarz
  rbk17
 • osmin 0  

  @rbk17: PZPN/FIFA jest monopolistą - dlatego nie powinni móc robić tego, co im się podoba.
  Poza tym to nie oni zapłacili za budowę stadionu, więc nie wiem, czemu państwo miałoby im sprzyjać. Ale tak to już jest - silny wylobbuje sobie uspołecznienie kosztów (stadion), ale zyski zgarnie dla siebie...

  pokaż komentarz
  osmin