•  

  na liście nie ma nic na temat zakazu wnoszenia kluczy francuskich... dobrze, nie trzeba się będzie szarpać z krzesełkami ;)

  •  

   @bejdak: Dokładnie. Nie wspomniano także o materiałach łatwopalnych ;)

   Cieszy jedno. Nie będzie tych zje****ch trąbek (ale wuwuzela) rodem z Afryki...

  •  

   @andrzej194: Jak nie wspomniano jak wspomniano? Trzecia kolumna, czwarty wiersz. Gaz w aerozolu, substancje żrące, łatwopalne, barwniki.

  •  

   @bejdak: nie widzę też zakazu wnoszenia materiałów radioaktywnych :D Człowiek nawet własnej wody mineralnej nie wniesie :D Z takim regulaminem to nawet i za darmo nie chciałbym tam iść :D Powinni dodać, że poczucie godności, wolności oraz rozum trzeba zostawić w domu.

  •  

   @bejdak: nie widzę też zakazu wnoszenia materiałów radioaktywnych :D Człowiek nawet własnej wody mineralnej nie wniesie :D Z takim regulaminem to nawet i za darmo nie chciałbym tam iść :D Powinni dodać, że poczucie godności, wolności oraz rozum trzeba zostawić w domu.

   @takelbery: Własnej wody, powiadasz? A co jeśli to ciekły materiał wybuchowy? Choć w sumie, jakby nie patrzeć, to podchodzi pod zakaz wnoszenia materiałów łatwopalnych:).
   Żartuję oczywiście, jak komuś, odpukać, będzie się chciało zamachu, nie będzie się bawić w jakieś wody mineralne. A poprzez zakazy, utrudniamy życie tylko zwykłym ludziom.

  •  

   poczucie godności, wolności oraz rozum trzeba zostawić w domu

   @takelbery: Przestańcie chrzanić o tej wolności i godności. Na lotnisko też nie wniesiesz butelki z wodą i całej masy innych rzeczy. Też cię przeszukają i jakoś nikt nie narzeka (no może poza jaśniepanną Anną Fotygą). Ba, nawet do większości klubów i dyskotek nie wejdziesz z własnym napojem. Więc co się dziwić że na masowej imprezie są takie środki ostrożności.
   Jakby potem jakiś debil oblał 50 osób kwasem, albo rozpylił gaz paraliżujący, to by dopiero była afera że jak to się mogło stać...

  •  

   @Tesseract: Bo lustrzanką można zabić....

  •  

   @Tesseract:

   Ba, nawet do większości klubów i dyskotek nie wejdziesz z własnym napojem.

   no klub zarabia na własnie miedzy innymi na ich sprzedaży wiec dziwnną polityką by było by pozwalać ludziom wnośić własne napoje .

   Jakby potem jakiś debil oblał 50 osób kwasem, albo rozpylił gaz paraliżujący, to by dopiero była afera że jak to się mogło stać...

   proszę cię , uważasz że teki regulamin szalenca powstrzyma no chyba tylko takiego co by przypadkiem miał litr kwasu przy sobie i na stadionie zorientował się że może być z tego niezła zabawa . No k%!$a to jak na niektórych koncertach sprzedają wodę bez nakrętek na @##@ i po co to komu

  •  

   Oszołomów powinni kontrolować i ich nie wpuszczac ... i juz, ale łatwiej jest wywiesic zakaz i po sprawie. Prawda jest taka ze ten co bedize chcial cos komus zrobić, nie bedzie z przypadku i na pewno znajdzie sobie jakis sposob:) Ale zakaz aparatu na mecz? (bylo juz cos takiego wczesniej w ogole?) Jeszcze moze niech liste modeli i firm zrobią z którymi wejdziesz a z ktorymi nie, o lepiej jak ktos ma miejsca blizej to moze wniesc taki i taki aparat;] Dla oszczednosci czasu pewnie z zadnym nie wpuszcza;P

  •  

   no klub zarabia na własnie miedzy innymi na ich sprzedaży
   @bartekgej: A stadion to nie zarabia na sprzedaży napojów ?

   proszę cię , uważasz że teki regulamin szalenca powstrzyma
   @bartekgej: No skoro zakładamy, że nic szaleńca nie powstrzyma, to po co w ogóle jakaś kontrola ? Niech ludzie wnoszą maczety, siekiery, petardy, szklane butelki, a potem się nap%&ją tym wszystkim. Jak byś dostał taką lecącą butelką w oko to pewnie inaczej byś mówił.

  •  

   @Tesseract:

   No skoro zakładamy, że nic szaleńca nie powstrzyma, to po co w ogóle jakaś kontrola ? Niech ludzie wnoszą maczety, siekiery, petardy, szklane butelki, a potem się >nap%&ją tym wszystkim. Jak byś dostał taką lecącą butelką w oko to pewnie inaczej byś mówił.
   No, trochę przesadzasz. Ogólnie podczas meczu powinno być to samo dozwolone co podczas innych imprez masowych. Możesz powiedzieć, że to prywatna impreza i mogą sobie ustalać zasady jakie chcą. G. prawda a nie prywatna impreza, dużo środków na jej przygotowanie poszło z naszych podatków.

   Dla twojego uświadomienia to noszenie w miejscach publicznych, maczet, siekier i puszczanie petard (z wyjątkiem 31 grudnia) jest zabronione. Może to trochę śmieszne, ale nawet na noszenie kija bejsbolowego potrzebne jest pozwolenie. zrobiono to po to, aby każdy organizator mógł zabronić posiadania takich rzeczy, ale nie dodawał takich dyrdymałów jak PZN. Zakaz wnoszenia napojów i jedzenia to też jest przesada i tak większość kupi, a Ci którzy mają specjalne wymagania co do napojów lub jedzenia dlaczego nie mogą mieć swojego? mogą być po prostu ekscentrykami, ale mogą mieć własne jedzenie ze względu na to, że są cukrzykami, lub alergikami. I z powodu ich choroby masz zabraniać im jeść i pić na imprezie masowej?

   Ciekawostka, mó kolega chodził do gastronomika i czasami na zajęcia musiał przywieźć porządny duży nóż kucharski. Żeby mógł go legalnie wozić potrzebował zaświadczenia od szkoły i kilka razy to zaświadczenie policja mu sprawdzała.. Naprawdę mamy dobre prawo co do przedmiotów niebezpiecznych.

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @bejdak: Ja sobie wniosę do pokoju telewizor 42 cale i będę oglądać stare filmy s-f.

 •  

  Czy jest jakieś logiczne wytłumaczenie dla którego nie można wnosić sprzętu foto na stadion? O.o

  •  

   @biuna: wyłączność dla reporterów.

  •  

   @biuna: "Bo, proszę Pani, taką... taką lustrzankę... ona ciężka jest... widzi Pani... można ją złapać za pasek i wymachiwać... i, no... krzywdę komuś zrobić"

  •  

   @biuna: żeby fotoamator z ostatniego rzędu nie zrobił lepszych zdjęć niż profesjonalny fotograf na pierwszej linii.. . podejrzewam jakieś tajne działania lobby nieudolnych fotografów profesjonalnych domagających się koncesji do wykonywania tego zawodu.

  •  

   @baniol: No niby tak, ale z drugiej strony się z tym nie zgadzam, bo niby czemu ludzie nie mogą sobie przyjść i sobie po fotografować na pamiątkę?;] To bezsensu.:P Reporterzy tak czy siak swoje zdjęcia sprzedadzą.

  •  

   @biuna: Nie o to chodzi... Chodzi o fakt, że amatorzy mogą uchwycić coś, czego reporterzy nie zdołają. Mogą utworzyć darmowe galerie, na swoich prywatnych stronach... mniej osób wtedy wejdzie na Onet, albo kupi Przegląd Sportowy, żeby obejrzeć zdjęcia! W dzisiejszych czasach niejeden amator, ma sprzęt lepszy niż profesjonaliści, których agencji po prostu na wymianę sprzętu nie stać... A i często zabrania się wszędzie fotografowania, bo wszyscy obawiają się kompromitujących, nieudanych zdjęć... reporter nie sprzeda nieudanego zdjęcia... amator się tym nie przejmie ;)

  •  

   @MikiPL: Nie no generalnie wiem jakie zasady są w światku fotograficznym, ale się z nimi nie zgadzam tak jak wyżej napisałam, takie ograniczenia są bezsensu. Że się tak powtórzę.

  •  

   @MikiPL: Gdyby coś się działo na ulicy, co byłoby warte uwiecznienia za pomocą lustrzanki to przyznałbym Ci rację, ale nie w przypadku kiedy jest mecz. Dlaczego? Cena sprzętu. Z tego co widzę na meczach to większość, jeśli nie wszyscy robią zdjęcia wielkimi, białymi Lkami canona. Np taki canon 600mm L jest wg ceneo już od 33470zł. Kogo na to stać? Owszem, można kupić np sigmę 50-500mm za jakieś 5 czy 6 tyś złotych, ale taka już ma gorsze światło, a kiedy mecz jest np wieczorem to światła może być za mało żeby ustrzelić coś na boisku no chyba, że nasz aparat oferuje np użyteczne ISO 6400. W każdym razie Sigma z trybun VS canon L z miejsca dla fotografów to jednak będą dwa światy, a nie wierzę, że ktoś zabierze na mecz swojego wielkiego canona, no chyba, że weźmie 70-200L ale tym już nie ustrzeli zbyt wiele z dalszej odległości.

  •  

   @tom1988: zalosne jak ktos chce sie pochawlic na sile swoja wiedza...

  •  

   @vestar: A z czym masz problem? Z przekonaniem, że profesjonaliści fotografują amatorskim sprzętem, a amatorzy to krezusi i taszczą wszędzie swoje wielkie canonowskie Lki? Człowiek chce zwrócić na coś uwagę to w chamski sposób się odpowie zupełnie jak na forum onetu - tylko w naszym pięknym kraju każda uwaga etc przeradza się w chamstwo i internetową wojnę, tak jakby wszyscy w tym kraju byli wiecznymi frustratami, zero kultury, ani na ulicy, a tym bardziej w internecie.

  •  

   @tom1988: uuuuuu ale blysnales wacpan. powiedzial co wiedzial

   @vestar: 200% racji. zalosne gdy ktos na sile..

 •  

  Wszystko co chciałem wnieść jest zakazane. Chyba zostanę w domu.

 •  

  Zwierzęta
  A jak ktoś ma wszy?

 •  

  Na szczęście wykreślono wuwuzele :).

 •  

  przecież to się nie nazywa wskaźnik laserowy tylko miecz świetlny

 •  

  Poważnie nie wpuszczali na stadion z tymi 5mpx ? Pewnie się bali, że na takiej rozdziałce już wyraźnie wyjdą wszystkie stadionowe fuszerki i niedociągnięcia (a być moze że w przypadku niektórych tzw. "ministr" również niedopchnięcia) ;)

 •  

  O! Z własną piłką przyjść można, nikt nie zabronił.

 •  

  Będąc w swoim życiu na wielu rożnych stadionach na meczach Bundesligi jeszcze nigdy nie miałem problemu aby wnieść lustrzankę z obiektywem.
  Jedyne ograniczenia dotyczyły kamer video (tylko stacje TV maja wykupiona licencje na mecze)

  Dziwie się ze leśne dziadki z PZPN wprowadziły tak absurdalny przepis.
  Zastanawiam czego się boja ? Ze fotografując stadion ktoś im go ukradnie ?

  ps. Wielu leśny dziadków z PZPN pamięta jeszcze czasy PRL, a w tym czasie wiadomo....każdy most, każdy ważniejszy budynek był objęty zakazem fotografowania.
  Możliwe ze w ich chorych główkach PRL wiecznie żywy.

 •  

  Jakże się cieszę, że z racji braku zainteresowania piłką kopaną mam to całe Euro 2012 w najdalszym, najczarniejszym zakątku DUPY.

  •  

   @AnticitizenOne: zgadzam się, śmiać mi się chce jak widzę tych naiwnych "kibiców". Oni wierzą, że kadra PZPNu "coś" ugra, a jak pytam ich co dokładnie, to odpowiadają "nie wiem", co niektórzy walną wyjście z grupy.

  •  

   @AnticitizenOne: Ja to samo i wyjeżdzam na te 2 miesiące z warszawy :)

  •  

   @AnticitizenOne: Też bym miała gdyby nie to, że mieszkam w Warszawie i to, że moja uczelnia jest na przeciwko Pepsi Arena, tzn Stadionu Legii, a 200 metrów od budynku mojej uczelni ma być miasteczko kibica.. A do tego jeszcze dochodzi paraliż komunikacyjny, więc nawet jakbym bardzo chciała mieć to w dupie to niestety za bardzo ten cały p$@#%$@nik będzie miał na mnie wpływ. :/

  •  

   @rbk17: wyjaśnij pojęcie "kadra pzpnu"

  •  

   @Oktawian_August: nie chodzi mi, że PZPN siłą rzeczy zarządza kadrą, ale o to że robi to źle i nikt tych ludzi stamtąd nie wywali na ryj. Piłkarze jakoś tam grają ale nie jest to drużyna na wielkie sukcesy. PZPN traktuje kadrę jak oswój prywatny folwark często utrudniając kibicom życie.

   To po krótce bo mógłbym pisać bardzo długo.

 •  

  Dobrze że nie zabronili wnosić kamery obscura.

 •  

  Przecież to prywatne igrzyska prywatnej firmy więc może sobie ustalać regulamin jaki chce. A że za nasze pieniądze...? pffff

 •  

  Widze że sa tam też przedmioty o nazwie "wuwuzele". Znając polskich odpustowych byznesmenów z Psiej Dupki będą przed stadionami handlować czymś o nazwie "trąba kibolska" albo "kibąbka". Paaaaanie, gdzie tam, to nie "wuzela", tu siem z drugiej strony dmucha...

 •  

  Na Heineken Opener co bardziej skrupulatni ochroniarze nie wpuszczali ludzi z aparatami w komórkach powyżej 5Mpix. Mnie akurat się nikt nie pytał, ale koledze sprawdzanemu na bramce obok kazali się zawrócić. Super sytuacja - stoisz 30min w kolejce za Tobą jakieś 10k ludzi i "proszę się zawrócić. :/

 •  

  "Duże ilości papieru"?? :D

 •  

  proponuje przyjsc z aparatem wielkoformatowym: http://www.naacademy.pl/uploads/Akademia/TAKASHI%20AMANO%20bio/amano-foto_02.jpg

  zeby te wielkie lustrzanki nikomu nie przeszkadzaly.

 •  

  Wygląda na to że pani z conowegopl odmówiono akredytacji więc stara się wylewać żale na złych organizatorów którzy nie chcą wpuszczać z lustrzankami.
  Skoro twierdzi że kompakty są równie profesjonalne więc dlaczego czepia się lustrzanki? Czy ktoś jej zabronił kupna kompaktu, nawet ze zmienną optyką?
  Jakkolwiek by nie uważała, lustrzankę uważa się za sprzęt profesjonalny, a kompaktowy - nie.
  A najważniejsze - idzie się na mecz czy robić zdjęcia?
  Acha, do tej 600-tki przyda się statyw, i to stabilny. Takim to można się bez problemu obronić.

  •  

   @Virek: Pani z Conowego.pl nie ma problemów z akredytacjami. :-) Argumenty ad personam to kiepskie argumenty, dlatego też nie ma sensu się do nich odnosić. Wszyscy wyżej zrozumieli przesłanie felietonu.

   Co do tego "po co się idzie na mecz?". Każdy idzie na mecz z innych pobudek. Jak na stadionie jest cała rodzina to dlaczego znudzona żona, mąż lub dziecko nie mogliby robić pamiątkowych zdjęć? Zapytaj kogoś na sektorze ultrasów, kto prowadzi doping tyłem do stadionu: "po co przychodzi na mecz?". Każdy odpowie Ci inaczej.

   Skoro kompakty są równie profesjonalne, to ktoś może Cię z nimi zawrócić przy wejściu. I o to właśnie chodzi. Czym jest dokładnie sprzęt profesjonalny? Nie zostało to JEDNOZNACZNIE zdefiniowane.

  •  

   @Conowegopl: o w pytkę Zbysia... konkretna riposta...

 •  

  Ale własnego murzyna można wnieść?

 •  

  będzie jak w Korei Północnej : "na stadionie możesz przebywać wyłącznie z wyspecjalizowanym przewodnikiem"

 •  

  Te same bzdurne (odnośnie aparatów) przepisy pojawiły sie kilka lat temu na Metalmanii w Spodku - debilizm i tyle. Pamiętam że musiałem się wracać do auta z lustrzanka bo jedyną opcją było "zarekwirowanie i przechowanie"...... luzem w takich wielkich koszach z drutu, bez pokwitowania i określenia sprzętu.
  Zastanawiałem się potem ze znajomymi na jakiej zasadzie można potem to odebrać.... "panie ja tu zostawilem u was aparat - taki czarny...."

 •  

  A co za problem bezlusterkowce zabierać? Niepozorne toto, a sprawdzi się nawet lepiej niż lustrzanka.

  •  

   @dzej: Problem jest taki, że nie wiadomo czy jakiś głąb nie zaklasyfikuje Ci tego jako "profesjonalny sprzęt fotograficzny".

  •  

   @dzej: Chodzi tutaj o to, czym jest właściwie "profesjonalny aparat fotograficzny". Sam mam lustrzankę, ale nie używam jej profesjonalnie, mogę ją wnieść?

   Bardziej mnie śmieszy to o przedmiotach, materiałach i ubraniach promocyjnych. Ok, niby mogą być jakieś koszulki z reklamą czegoś, ale np. koszulka z wielkim logiem Adidas to też jest ubranie promocyjne? A materiały? Z ulotką z reala nie wejdę, tak?

 •  

  Co za debil to wymyślił?
  Metrowy maszt flagowy do 1,5 metrowej flagi?? Jak to trzymać??http://imgur.com/YaFCo
  Centymetr średnicy??!! to ma być ze stali żeby wytrzymało??

 •  

  Co to za debilne przepisy? Niby dlaczego nie wolno mieć aparatu fotograficznego na stadionie? Bo ktoś nagra mecz w tym wszystkie przekręty i pomyłki sędziów? Jeśli chodzi o to, by nie wnosić przedmiotów, którymi można zrobić krzywdę to aparatem fotograficznym za kilka tysięcy zł nikt ni będzie tłukł bliźniego po głowie a zamiast zakazywać "profesjonalnych" aparatów, mogliby zakazać aparatów o wadze powyżej np. 2 kg. A jak już tak zależy im na bezpieczeństwie to niech zakażą wnoszenia na stadion twardych mięśni i pięści jak dwa bochny chleba.

  •  

   @PanDzikus: Jak zwykle są dwie strony medalu, z Twojego punktu widzenia debilne przepisy a fotoreporterzy się cieszą. Na stadionie masz powiedzmy 50tys. ludzi i kilkuset reporterów. Gdyby każdy miał aparat, to statystycznie nawet kompletny amator zrobi lepsze ujęcie niż fotoreporter i zawsze znajdą się zdjęcia na tyle ciekawe, że zawodowi mogą nie sprzedać swoich a na pewno obniżą ich wartość.

  •  

   @wojtek_30: W takim razie mogli zabronić publikacji zdjęć, nie zaś na ich robienia. Dokładnie tak działa ochrona wizerunku prywatnego. W miejscu publicznym mogę Ci robić zdjęcia, ale gdybym chciał je opublikować to potrzebuję Twojej zgody.

  •  

   @void1984: Dla mnie to też jest głupi przepis, ale staram się zrozumieć intencje tych, co go wprowadzili. W wersję z wymachiwaniem aparatem i bezpieczeństwem z tym związanym nie uwierzę. Pozostaje wiec sprawa kasy, którą stracą media w związku z wszechobecnymi amatorskimi zdjęciami. Chyba, że są jakieś inne tajemnicze przyczyny, jak odbijanie się światła od obiektywów i oślepianie piłkarzy albo błyski fleszy albo rozpraszające klikanie migawek :)
   Jeśli chodzi o prawa autorskie, to łatwiej wprowadzić zakazać wnoszenia aparatu, niż potem egzekwować od każdego nieumieszczanie zdjęć w sieci.

 •  

  ciekawe czy weekendowi kibice ktorzy bedą na trybunach znajdą na tyle odwagi aby odśpiewać

  pzpn, pzpn, j$@!ć, j$@!ć, pzpn

 •  

  Widzę, że zakazane są także "inne urządzenia emitujące dźwięk" czyli telefonu komórkowego tez pewnie wnieś nie można.

 •  

  Cóż, tak to już jest, że przywileje ma władza a bydło trzyma się w zagrodzie.

 •  

  Czyli takim też można.

 •  

  taaa, ciekawe do czyjej kieszeni wpadną pieniądze za pozwolenie na fotografowanie. bo to przecież o to chodzi... :) http://interia360.pl/artykul/pieniadze-nie-leza-na-ulicy-tylko-na-murawie,53336 w tym artykule widać, że na euro wszyscy chcą zarobić jak mogą. to normalne, ale już z tym obklejonym mostem mogliby sobie darować :)

 •  

  podczas uroczystości otwarcia Stadionu setki osób pocałowały przysłowiową klamkę. Dlaczego? Bo akurat w tym przypadku pojawiły się dyrektywy zakazujące wstępu na Stadion osobom, posiadającym sprzęt fotograficzny z matrycą o rozdzielczości powyżej 5 megapikseli.

  Aż się uśmiechnęłam, bo jeden z moich starych lustrzaków (naprawdę jest stary) ma matrycę 5 mp - ale z dobrym szkłem spokojnie da radę na długie dystanse. I co, jak by mi sprawdzili, ile tych megakropek ma matryca w moim staruszku?

 •  

  Moja reakcja, po zobaczeniu listy zakazanych przedmiotów.

 •  

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  Niestety na większość festiwali są równie podobne problemy z tym co można wnieść i reguły są nieprecyzyjne. Osobiście to mam głęboko to całe euro, stadion i to wszystko, dlatego jestem spokojny. Trochę boli że zapłaciłem za nie 1.5 * 10^9 / 38 * 10^6 zł.

 •  

  flagi ? profesjonalne aparaty (a co na oko beda patrzec czy jest "amator" czy "pro") ? gaz w aerozolu (astmatycy nie wejda ! yeah fuck yeah !) ? wymiary torb plecakow to chyba dla karlow brali ? teraz bedzie wuwózela ? urzadzenia emitujace dzwiek (a k@%%a gardlo / krtan - co do $#$@a ?) ?
  @takelbery: o ja p$$#@$!e xD o tym nie pomyslalem :)
  @FlaszGordon: pamietaj, 1 nmm robi roznice w produkcji + inna nazwa np wuwózela i to juz nie jest wuwuzela ;)
  @szymon_jude: sie smiej, ale technologia do stworzenia jedi sword rodem ze SW juz jest tylko energia do jego "podtrzymania" - niezly kabel musialbys tam jakos przemycic ;p
  @Stefanescu: przyjdz z niczym, wyjdz ze wszystkim - moze nawet krzeslo bedzie dodatkowe do domu ;p

 •  

  jest sposób:) otworzyć przed juro bloga, zarejestrować jako prasę i wejść jako prasa:) co ciekawe, za freee:) ale cicho:)

 •  

  całe szczęście, ze wuwuzeli nie ma ! ; ]]

 •  

  No dobra, ale dla czego nie wolno wnosić aparatów? Bo mogą być "niebezpieczne"? Użyte jak przysłowiowa "cegła"? Tak, bo ludzie ogarnięci szałem zaczną rzucać swoimi nikonami i canonami w innych... .... ... ...

 •  

  zakop za ch u jowy pomysl jak i rozdzielczosc tego obrazka :O

 •  

  tekst jest trochę na siłę. Na żadne duże mecze sportowe, koncerty czy pokazy nie wolno wnosić profesjonalnego sprzętu fotograficznego. I nie ma w tym nic dziwnego. Bo od tego są akredytacje.
  Wymyślanie co to oznacza, to jest tradycyjne mędrkowanie. Ochroniarze - bo to oni fizycznie egzekwują ten zakaz - nie wpuszczają na teren z lustrzankami. I tyle.

  •  

   @kamilztorunia: Chodzi o to czym jest profesjonalny sprzęt foto. To, że lustrzanek nie wolno już wiemy.

  •  

   @WesolyMorswin: przed chwilą ci odpowiedziałem :-) To jest dyskusja o niczym, mędrkowanie byle mędrkować. Z ochroniarzami, gdy będą mieli do wpuszczenia 40 tysięcy ludzi na stadion naprawdę nie będzie czasu się o tym rozwodzić.

  •  

   @kamilztorunia: No nie powiedziałeś. :-) Nikona V1 pozwolą mi wnieść jak wezmę zamiast obiektywu 10-30 coś większego? Lustro to nie jest. Czy to jest aparat profesjonalny czy nie? Zmienna ogniskowa jest, ale czy aparat jest profesjonalny? A jak wezmę to samo ze stałoogniskowym obiektywem? Jaką mam pewność, że wejdę na mecz z aparatem innym niż lustrzanka, który robi przy tym porównywalne zdjęcia? :-)

  •  

   @kamilztorunia: nie widzę problemu: przychodzisz do kogoś - dostosuj się do jego zasad w jego domu. U mnie też nie chciałbym aby ktoś mi robił zdjęcia czy wyżej wymienione ,,,

  •  

   przychodzisz do kogoś - dostosuj się do jego zasad w jego domu

   @rbk17: weź pod uwagę że za wejście do tego "domu" zapłaciłem 1240zł a ci pajace zabraniają mi zrobić sobie zdjęcia na pamiątkę...

  •  

   @k0nd3ns4t0r: nie podoba ci się to idź na mecz siatkówki, żużla, czegokolwiek gdzie tego nie zabraniają. Ja od 3 lat dałem sobie spokój z piłką nożną, akurat nie przez to, ale z wielu innych powodów, głównie chodziło o traktowanie mnie jak głupka/frajera/idiotę przez PZPN, dla mnie to nie do przyjęcia.

  •  

   @rbk17: PZPN/FIFA jest monopolistą - dlatego nie powinni móc robić tego, co im się podoba.
   Poza tym to nie oni zapłacili za budowę stadionu, więc nie wiem, czemu państwo miałoby im sprzyjać. Ale tak to już jest - silny wylobbuje sobie uspołecznienie kosztów (stadion), ale zyski zgarnie dla siebie...

Dodany przez:

avatar Conowegopl dołączył
323 wykopali 8 zakopali 25.4 tys. wyświetleń