•  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  TM Software S.A.
  National Registry: 2478821 - 2010
  75 metros West
  San Pablo
  Costa Rica


  :)

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawe czy mają zgodę na korzystanie ze znaków handlowych operatorów komórkowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @zarazwracam: Już się zapytałem Playa :)

  •  

   pokaż komentarz

   @zarazwracam: Nie muszą mieć takiej zgody o ile nie prowadzą działalności o podobnym charakterze.

  •  

   pokaż komentarz

   @frastrat: "

   Używanie znaku towarowego przez osoby trzecie wymaga co do zasady zgody takiego podmiotu. Przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą, wykorzystując na stronie internetowej w sposób nieuprawniony znaki towarowe, których używa w sposób widoczny dla każdego odwiedzającego.(...)Używanie jest możliwe nawet bez jego zgody, gdy wykorzystanie znaku towarowego jest konieczne do wskazania przeznaczenia towaru (np. gdy chodzi o oferowane części zamienne, akcesoria lub usługi). Takie używanie jest dozwolone tylko wówczas, gdy odpowiada ono usprawiedliwionym potrzebom używającego i nabywców towarów i jednocześnie jest zgodne z uczciwymi praktykami w produkcji, handlu lub usługach. W związku z tym usprawiedliwione jest używanie znaków towarowych, gdy przemawia za tym cel informacyjny takiego użycia.
   Źródło.

   Według mnie takie znaki/logotypy takie umieszczone na stronie oferującej nieuczciwe usługi, mają dość spory wpływ na odbiór przez potencjalnego zainteresowanego.

  •  

   pokaż komentarz

   @zarazwracam: Zgoda, ale pytanie jaka jest definicja uczciwości. Dla mnie z tego fragmentu ważniejsze jest pojęcie celu informacyjnego, na tej stronie właśnie w takim celu jest umieszczone logo operatora, właściciel nie podszywa się pod operatora ani też nie twierdzi, że np. ma jakąś umowę handlową itp. i właśnie tak moim zdaniem należy traktować to pojęcie uczciwych praktyk. Zapewne operator mógłby wystąpić z żądaniem usunięcia znaku z tej konkretnej strony, ale wątpię, aby im się chciało bawić w takie pojedyncze i drobne przypadki.
   moim zdaniem lepszym sposobem na takie strony jest jej ocena w systemie WOT

 •  

  pokaż komentarz

  Trzeba wykopywać takie rzeczy, im więcej ludzi się dowie, ty mniej zarobią oszuści._

 •  

  pokaż komentarz

  System łączy się za serwerem baz danych co umożliwia bardzo sprawne działanie dzięki któremu już po kilkunastu sekundach użytkownik może pobrać na dysk swojego komputera listę przechwyconych wiadomości w postaci PDF.

  Jebutłem :D

  Znam osoby które i tak się na to nabiorą, heh :P.

 •  

  pokaż komentarz

  Super sprawa - działa na numerach stacjonarnych i kodach pocztowych (pewnie wyciąga listy i awiza ze skrzynek).

 •  

  pokaż komentarz

  Gorzej, kiedy jakis rodzic, lub zazdrosna idiotka nie tylko zapłaci ale i uwierzy w przysłane informacje. Wtedy niewinna osoba może miec delikatnie mówiąc przesrane

 •  

  pokaż komentarz

  Aplikacja jest na tyle źle napisana, że przy uruchomieniu pobiera z serwera wszystkie kody ;D W powiązanych wrzuciłem link do nich - każdy może sobie zobaczyć jakie to wiadomości podaje nam serwer.

  Szybkie linki:
  kody: http://sms-szpieg.pl/modul/kody.txt
  wiadomości: http://sms-szpieg.pl/files/wiadomosci.zip

  •  

   pokaż komentarz

   @Xodet: jak to zrobiłeś? rzeczywiście działa! TO ŚCIEMA! TO TYLKO ZABAWA A NIE PRAWDZIWY SZPIEG! Brawo że pokazałeś pliki z kodami i wiadomościami!

  •  

   pokaż komentarz

   @pdurka: Przyznaj się, że nie czytałeś w ogóle komentarzy ani regulaminu. W regulaminie jest jasno napisane, że to zabawa.
   @Xodet: Dzięki za pliki.
   Zastanawiam się jak zareaguje stroskany tatuś jak zobaczy, że 10 letnia córeczka napisała smsa do kolegi o treści:
   "Jakies piffko itp.:) Lapiesz się?"

  •  

   pokaż komentarz

   @pdurka: Jest wiele sposobów. Najprostszy z nich to użycie webowego debuggera, jak np. Fiddler2. Potrafi w przejrzysty sposób pokazać całą komunikację przychodzącą jak i wychodzącą pomiędzy stroną www, a użytkownikiem.

 •  

  pokaż komentarz

  Samo upublicznienie oszustwa to jedno, ale moim zdaniem powinno się kłaść też szczególny nacisk na uświadamianie społeczeństwa, m.in w kwestiach dotyczących wysokości opłat numerów premium. Dziś mało kto wie jakie koszty są związane z wysłaniem smsa na dany numer, a przecież ta świadomość to najlepszy sposób na takich cwaniaków, którzy żerują na ludzkiej niewiedzy.

  Zatem pamiętajcie:

  71xx - stawka 1 zł netto (1,23 zł z VAT);
  72xx - stawka 2 zł netto (2,46 zł z VAT);
  73xx - stawka 3 zł netto (3,69 zł z VAT);
  74xx - stawka 4 zł netto (4,92 zł z VAT);
  75xx - stawka 5 zł netto (6,15 zł z VAT);
  76xx - stawka 6 zł netto (7,30 zł z VAT);
  79xx - stawka 9 zł netto (11,07 zł z VAT).
  919xx - stawka 19 zł netto (23,37 zł z VAT).
  925xx - stawka 25 zł netto (30,75 zł z VAT);

 •  

  pokaż komentarz

  Ta sama firma oferowała kiedyś usługę namierzania telefonu. Pamiętam, że w regulaminie zastrzegli prawo do rozbieżności 20000 km. Oczywiście najpierw trzeba było wysłać sms za 30zł.

 •  

  pokaż komentarz

  Zgłaszać do Google próbę oszustwa! :)

 •  

  pokaż komentarz

  I w czym problem? Jeżeli ktoś ma takich wścibskich rodziców którzy by smsy chcieli czytać, to niech przynajmniej dostaną nauczkę...

 •  

  pokaż komentarz

  Co kieruje nas na strone puzzer.pl a tam w regulaminie pełnym ...

  III.4. Płatność za użytkowanie serwisu odbywa się za pomocą wysłania
  komendy AD.WYPLAC pod numer 92566
  następnie spodziewać się wiadomości
  z kodem do gry, kod zostaje przesłany w ciągu 48h.
  III.5. Aktywacja wiąże się z wysłaniem S M S co określa pkt III.1.
  niniejszego regulaminu
  gdzie koszt wysłania wiadomości to 25 zł bez VAT (netto) 30,50 brutto (z
  vat)

 •  

  pokaż komentarz

  Trzeba to gdzieś zgłosić bo jest to ewidentna próba wprowadzenia ludzi w błąd w celu uzyskania korzyści majątkowych. Tylko gdzie się zgłasza takie rzeczy? oO"

  •  

   pokaż komentarz

   @sekibun: Do teleaudio podając znacznik (treść smsa a szczególnie to przed kropką) i numer albo do operatorów i oni to z teleaudio załatwią.

   EDIT; Gorzej jak to jest robota samego teleaudio a nie dzierżawcy numeru :D ale nie sądzę

   AHA - ich regulamin jest niezgodny z prawem bo nie podali kto jest operatorem serwisu - podali siebie tylko jako administratora - łamią prawo.


   A nie! PRZEPRASZAM - ten numer jest Avantisa - avantis jest operatorem! Do tych na górze - wszystko to samo tylko Avantis a nie teleaudio.

  •  

   pokaż komentarz

   Można do avantisa zadzwonić (na normalny numer :) i zapytać jak powinien wygladać regulamin i czy uważają że smsszpieg jest ok. Możliwe że wk%%!ią się na tą stronę bardziej niż ci co ich ona oszukała. Numer do biura Avantisa: 22 312 10 01 Dzwonię. Fax się włącza :/

 •  

  pokaż komentarz

  Spoko, ta usługa jest sprzedawana jako płatna do abonamentu w DE, Holandii, Belgii. Powiem wiecej, naiwniaków naciągają na abonament w wysokości 10-15 euro miesięcznie (!!!) za Doddle Jump, który kosztuje 1 euro w marketach :)

 •  

  pokaż komentarz

  znowu spamują bezprwnei skrzynki swoją reklamą

 •  

  pokaż komentarz

  wklejam mój komentarz z wykopu dotyczący innej strony tej "firmy" tutaj również aktualny:

  witam
  udało mi się namierzyć w internecie osoby najprawdopodobniej odpowiedzialne za praktyki touchmedia i nie tylko:
  po sprawdzeniu domen związanych z touchmedia w who.is pokazuje się kilka numerów telefonów np: 511242882, 511728836 i 511242857.
  ten ostatni numer znaleziony w danych domeny: localizer.mobi, po wyszukaniu w google prowadzi do kilku profili "psochan" po kliknięciu pierwzego mamy adres i dane osobowe - piotr sochan. Grójecka 79a/6, Warszawa
  dalsze wyszukiwanie prowadzi do następnych powiązanych osób. m.in przemysław rejf, o którym dużo już w internecie napisano.
  polecam lekturę: http://rejfoszust.wordpress.com/
  oraz: http://www.pcworld.pl/artykuly/8872/Internetowe.oszustwa.html głównie komentarze jacka.

  panowie posiadają także normalną firmę: http://trafficmedia.pl/ która oferuje usługi mailingowe oraz premium sms, więc jak widać swoją nielegalną działalność pod nazwą touch media obsługują właśnie przez tą firmę http://trafficmedia.pl/.

  po takiej ilości informacji mam pytanie czy gdzie i jak powinniśmy to zgłosić by podobne praktyki nie miały już miejsca, a osoby za to odpowiedzialne poniosły konsekwencje?

  proszę o odpowiedzi w komentarzach.
  wykopmy ten temat i wreszcie coś z tym zróbmy!
  pozdrawiam

 •  

  pokaż komentarz

  Za te jak i inne oszustaw SMS i wysyłanie SPAMU JEST ODPOWIEDZIALNY - JEDEN CZŁOWIEK.
  Nijaki Piotr Sochan któy posługuje się firmą TOUCH MEDIA S.A któa NIGDY NIGDZIE NIE ISTNIAŁA.
  NIE MA JEJ NAWET W KRS, WPISACH DO EWIDENCJI. CAŁY CZAS WYSYŁA SPAM I NACIĄGA LUDZI NA RADAR SMS, SZPIEG SMS I INNE GOWNA.
  Ciekawa lektura: http://oszustwasms.wordpress.com/

 •  

  pokaż komentarz

  Zanim tutaj dotarłem, odruchowo sprawdziłem rejestratora i zgłosiłem mu sprawe. Każdy z was powinien mieć taki odruch a tacy naciągacze nie będą mieli pożywki. Tekst do maila wziąłem na szybko z jakiejś strony antyspamerskiej plus małe modfykacje :

  Szanowni Państwo

  W załączniku do tego listu zamieszczam spam, który został wysłany przy użyciu łącza należącego do Państwa firmy (co stwierdziłem poprzez analizę nagłówków listu oraz na podstawie ogólnodostępnych baz WHOIS). Nie znam żadnej osoby o imieniu i nazwisku podanym w polu nadawcy maila, a cały mail wygląda na zwyczajny spam i próbę wprowadzenia mnie w błąd co do rzekomej znajomości i ma na celu jedynie osiągnięcie korzyści jaką jest zainteresowanie mnie produktem i przedstawienie oferty bez mojej zgody. Firma stojąca za projektem już teraz ma złą reputacje w sieci.

  Został on wysłany przez Państwa klienta lub też za pośrednictwem zasobów w sieci należącej do Państwa firmy (np. w wyniku działania wirusa, serwera open relay lub open proxy). Proszę o zidentyfikowanie, w jaki sposób spam został wysłany, a następnie naprawienie ewentualnych błędów konfiguracji lub zablokowanie możliwości wysyłania listów z tego adresu IP (lub z tej klasy adresów IP). W razie braku reakcji z Państwa strony, Państwa firma może zostać publicznie uznana za wspierającą spamerów, a także umieszczona na różnorakich czarnych listach. Bardzo proszę o odpowiedź na to zgłoszenie, z opisem jakie kroki Państwo podjęli. Z poważaniem,

  Polecam zgłaszać od razu takie próby zwłaszcza jeśli spamer kożysta z polskiego dostawcy internetu czy rejestratora tudzież hostingu.

 •  

  pokaż komentarz

  tradycyjnie cierpią na tym dzieci.... ale skoro ktoś nie ma zaufania do własnego dziecka to kupuje potem takiego szpiega....

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  Dostałem mail z ich spamem ...

  From - Fri May 04 07:24:03 2012
  X-Account-Key: account4
  X-UIDL: 1335822817.D1fjAJ.16,S=1141
  X-Mozilla-Status: 0001
  X-Mozilla-Status2: 00000000
  X-Mozilla-Keys:
  Return-Path: <test@puzzer.pl>
  Delivered-To: xxxxxx
  Received: (wp-smtpd mx.wp.pl 2160 invoked from network); 30 Apr 2012 23:53:37 +0200
  Received: from s1.adtekst.com (HELO puzzlenakase.pl) ([176.31.245.49])
  (envelope-sender <test@puzzer.pl>)
  by mx.wp.pl (WP-SMTPD) with SMTP
  for <bsl@wp.pl>; 30 Apr 2012 23:53:37 +0200
  Received: from TM-Komputer (031011148158.warszawa.vectranet.pl [31.11.148.158])
  by puzzlenakase.pl (Postfix) with ESMTPA id 3CE068DDCF
  for <xxxxxx>; Mon, 30 Apr 2012 23:36:30 +0200 (CEST)
  Message-ID: <02229882-41029-73629836659607@tm-komputer>
  From: "Adam Nowak" <test@puzzer.pl>
  To: xxxxxx
  Subject: SMS SZPIEG - Polska baza smsow
  Date: Mon, 30 Apr 2012 23:35:28 +0200
  MIME-Version: 1.0
  Content-Type: text/plain
  Content-Transfer-Encoding: 7bit
  X-Priority: 3
  X-WP-DKIM-Status: no signature (id: n/a)
  X-WP-AV: skaner antywirusowy poczty Wirtualnej Polski S. A.
  X-WP-SPAM: NO (U9) 0100010 [kQLn]

  Sprawdz o czym smsuja twoje dzieci dzieki usludze nadzorujacej.

  Wejdz na www.sms-szpieg.pl

  Zyczymy milego korzystania z uslugi

  Zespol sms-szpieg.pl

Dodany przez:

avatar derdiusz dołączył
350 wykopali 7 zakopali 52.6 tys. wyświetleń