Komentarze (58)

 • MK88 +7  

  Skoro wszyscy wiedzą, że ta firma to przekręt, dlaczego jeszcze istnieje i dalej prowadzi ten przestępczy proceder ?
  Przecież "biznes model" tej firmy to oszustwo przez wyłudzenie.

  pokaż komentarz
  MK88
 • dave8 -1  

  @MK88: tak samo kiedyś zniesławiona Tele2 podkładała nieświadomym abonentom umowy... Na szczęście już zniknęli z rynku i to samo czeka innych oszustów

  pokaż komentarz
  dave8
 • phxx +1  

  @MK88: Bo zachowują pozory uczciwej działalności i państwo nie śpieszy się nic z nimi zrobić :/

  pokaż komentarz
  phxx
 • KochanekAdmina +13  

  @dave8: Nie zniknęli tylko Netia ich kupiła.

  pokaż komentarz
  KochanekAdmina
 • Reklamy Google

 • alfokloda0 +1  

  @MK88: Bo nie ma tutaj mowy o popełnieniu przestępstwa. Tylko działanie na granicy prawa. To ludzie dają się naciągać. Czy jeżeli będę chodził po ulicy i sprzedawał swój zegarek kosztujący dwie stówki za cztery to też będzie przestępstwo? No nie. Tutaj wszystko jest prawie zgodne z prawem, ale mam na myśli kodeks cywilny który nas chroni - właśnie instytucją błędu co do treści czynności prawnej. Natomiast nie ma odpowiedniego zapisu w kodeksie karnym - bo jak miałby on brzmieć?

  pokaż komentarz
  alfokloda0
 • MK88 +1  

  @alfokloda0: Nie jestem prawnikiem. Jak dla mnie rozbój z bronią w ręku i rozbój przez manipulację, podszywanie się pod kogo innego, wyłudzanie pieniędzy od ludzi, którzy nie znają prawa, kłamstwa, presję na osoby słabsze i przez 50 stron drobnego druczku różni się tylko tym, że w tym drugim przypadku nie ma zagrożenia życia.

  pokaż komentarz
  MK88
 • alfokloda0 +1  

  @MK88: Rozbój to odebranie przemocą mienia. Tutaj przemocy nie ma. Ale możesz mówić o oszustwie. No tylko trzeba by było towarzystwo dokładnie zbadać i wypunktować. To znaczy nagrać od pierwszych słów gdy mówią że dzwonią z telekomunikacji polskiej, i to że później się za nich podają. Plus inne kłamstwa. Problem w tym że to oni dzwonią, a nie Ty dzwonisz do nich, a więc udowodnić coś będzie bardzo trudno.
  Pisanie drobnym drukiem nie jest przestępstwem, zawieranie umów z osobami w podeszłym wieku też nie.

  pokaż komentarz
  alfokloda0
 • MK88 +1  

  @alfokloda0:
  Dziwne, że organa ścigania śpią.
  Może trzeba zadzwonić do FBI - szkoda że nie mają tu jurysdykcji - to pestka nawet dla pary początkujących agentów zrobić takie śledztwo :)
  I na 8 lat do pierdla.

  pokaż komentarz
  MK88
 • faxepl 0  

  przestępczy proceder ?
  Przecież "biznes model" tej firmy to oszustwo przez wyłudzenie.


  @MK88: dziękujemy za wyrok, Wysoki Sądzie.

  pokaż komentarz
  faxepl
 • drzeworyt +20  

  Dobra robota! Dziadostwo trzeba tępić!

  pokaż komentarz
  drzeworyt
 • tomaszs +1  

  Potwierdzam: moja babcia też została oszukana przez tę firmę.

  pokaż komentarz
  tomaszs
 • Jacolex -6  

  Nigdy nie słyszałem o tym, że okres wypowiedzenia wynosi 3 miesiące. Może coś więcej na ten temat, źródła?

  pokaż komentarz
  Jacolex
 • e.......2 +7  

  @Jacolex: przeczytaj dokładnie, wszystko jest podane w tekście. Nie chodzi o okres wypowiedzenia.

  pokaż komentarz
  e.......2
 • DlugPubliczny +10  

  @Jacolex: Przecież podał ustawy, na które się powołuje. Wystarczy wpisać w google:

  USTAWA z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny

  Rozdział 1 Umowy zawierane poza lokalem przedsiębiorstwa

  Art. 2.
  1. Konsument, który zawarł umowę poza lokalem przedsiębiorstwa, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie dziesięciu dni od zawarcia umowy. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.


  Art. 3.
  1. Kto zawiera z konsumentem umowę poza lokalem przedsiębiorstwa, powinien przed jej zawarciem poinformować konsumenta na piśmie o prawie odstąpienia od umowy w terminie, o którym mowa w art. 2 ust. 1, i wręczyć wzór oświadczenia o odstąpieniu, z oznaczeniem swojego imienia i nazwiska (nazwy) oraz adresem zamieszkania (siedziby); obowiązany jest także wręczyć konsumentowi pisemne potwierdzenie zawarcia umowy, stwierdzające jej datę i rodzaj oraz przedmiot świadczenia i cenę.


  Art. 4.
  Jeżeli konsument nie został poinformowany na piśmie o prawie odstąpienia od umowy, bieg terminu, o którym mowa w art. 2 ust. 1, nie rozpoczyna się. W takim wypadku konsument może odstąpić od umowy w terminie dziesięciu dni od uzyskania informacji o prawie odstąpienia. Konsument nie może jednak z tego powodu odstąpić od umowy po upływie trzech miesięcy od jej wykonania.


  tekst ujednolicony

  pokaż komentarz
  DlugPubliczny
 • mietek79 +4  

  @Jacolex:

  Nigdy nie słyszałem o tym, że okres wypowiedzenia wynosi 3 miesiące. Może coś więcej na ten temat, źródła?

  Ja słyszałem i stosowałem, ale moim zdaniem tutaj to nie zadziała z tego prostego powodu, że nawet jeśli "młody człowiek" babci nie poinformuje o terminie 10 dni, to babcia podpisuje umowę, w której na 99% taki zapis jest zawarty - byłoby to duże zaniedbanie z ich strony gdyby takiego zapisu nie było. Faktura przychodzi miesiąc po podpisaniu umowy więc na taką drogę jest raczej za późno. Ma to sens zwykle w sytuacjach "podpisywania" umowy przez telefon, czy zamawiania jakichś towarów czy usług przez telefon.
  Swoją drogą - może autor @equador22: wstawiłby wzór takiej umowy z Tele Novum, byłby to wspaniały materiał do analizy jak nie dać się naciągnąć oszustom.

  pokaż komentarz
  mietek79
 • Walec +1  

  @equador22:
  DW: @Jacolex: @DlugPubliczny: @mietek79:

  Jedno "ale" do punktu pierwszego. Oczywiście masz rację odnośnie tych 10 dni i braku informacji ale pod jednym warunkiem. Brak informacji dla klienta o możliwości odstąpienia od umowy w ciągu 10 dni. Zapis ten ma zastosowanie tylko i wyłącznie jeżeli klient nie był informowany o możliwości odstąpienia - piszesz o tym, że oni ni mówią, może i nie mówią ale to bez znaczenia jeżeli na umowie znajduje się taki zapis.
  Sprawdziłeś czy się tam takowy znajduje? Jeżeli tak to klient winien się z umową zapoznać (skoro się pod nią podpisał) i wtedy już owe 3 miesiące nie mają zastosowania (bo klient wiedział). Wiem ponieważ w firmie w której pracuję pomagamy klientom "wypisać" się z umów z konkurencją aby nie płacili żadnych kar - tak to właśnie działa:
  Jeżeli jest zapis na umowie (regulaminie - o ile jest integralną częścią umowy) - masz 10 dni
  Jeżeli nie ma takiej informacji jest to dłuższy okres.

  P.S.
  Chwała Ci za determinację i chęć pomocy innym - zdecydowany wykop.

  pokaż komentarz
  Walec
 • e.......2 0  

  @mietek79: obie podstawy podane przeze mnie są skuteczne - w tym konkretnym przypadku.

  Wzór umowy z novum zeskanuję i umieszczę.

  pokaż komentarz
  e.......2
 • mietek79 +1  

  @equador22: Czyli w umowie nie napisali małym druczkiem na przedostatniej stronie o ustawowym terminie odstąpienia od umowy?
  Pewno kiedy przeczytają ten wątek, to sobie uzupełnią :)

  pokaż komentarz
  mietek79
 • mietek79 0  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  mietek79
 • mietek79 0  

  @equador22: W nawiązaniu do moich powyższych postów - niestety w trakcie podpisywania umowy poświadcza się podpisem akceptację warunków i regulaminu świadczenia usług a w nich napisano:

  Umowa
  §4 Oswiadczenia Abonenta:
  2. Oswiadczam, iz otrzymałem i zapoznałem sie z Regulaminem Swiadczenia Usług TeleNOVUM z dnia 27.07. 2009 r. ze zmianami z dnia 1 pazdziernika 2011 r.

  Regulamin
  §8 CZAS OBOWIAZYWANIA UMOWY
  4. W przypadku zawarcia Umowy:
  a) poza lokalem przedsiebiorstwa, badz tez:
  b) za posrednictwem srodków porozumiewania sie na odległosc,
  Abonent moze odstapic od Umowy bez podania przyczyn w terminie dziesieciu dni od dnia jej zawarcia. W przypadku wskazanym
  w punkcie 4 litera b) uprawnienie to wygasa jednak z chwila skorzystania przez Konsumenta z Usług
  Operatora.

  Nie jestem pewien, czy klauzula o wygaszeniu uprawnienia do odstąpienia od umowy w przypadku podpisania jej za pośrednictwem środków porozumiewania sie na odległość jest zgodna z prawem, niemniej jednak w Twojej sytuacji nie ma to znaczenia.
  Umowa była podpisana osobiście, jednak poza lokalem przedsiębiorstwa i pod względem prawnym podpisanie takiej umowy jest jednoznaczne z przyjęciem do wiadomości warunków odstąpienia od niej. Nie ma więc moim zdaniem w tym przypadku większego sensu brnięcie w tą ślepą uliczkę .

  Sensowna wydaje się druga droga czyli uchylenie się od skutków prawnych zawarcia umowy.

  pokaż komentarz
  mietek79
 • sypa +8  

  Przed chwilą dosłownie do mnie dzwonili. Tekst był następujący: "Telekomunikacja cośtam (niewyraźnie) Czy wie pan że od przyszłego miesiąca podwyższają się stawki TPSA?" Ja mówię że nie mam TPSA. "A co pan ma?" To mówię że dzwoni pani do mnie i nawet nie wie co mam? I się babeczka rozłączyła. Coraz więcej cffaniaków, qr... de

  pokaż komentarz
  sypa
 • muuzyk +7  

  Kawał roboty odwaliłeś, mi osobiście to nie potrzebne, ale wykop dla potrzebujących!

  pokaż komentarz
  muuzyk
 • placydo +3  

  Miałem to samo z tą samą firmą. Oszukali moją mamę. Oczywiście przedstawił się pan, że jest z "Telekomunikacji"
  Życie jednak uratowała nam ta właściwa Telekomunikacja. Jeden telefon i to oni załatwili wszystko!
  Różne rzeczy mówią o byłej TPSA ale ja ich szanuję.

  pokaż komentarz
  placydo
 • sqars +1  

  Ja już to wszystko przerobiłem. Wróciłem z pracy i tata[osoba która nie korzysta z internetu i telefonu, na niego jest umowa] wyskakuje z podpisaną nową umową cały szczęśliwy, że będziemy płacić połowę z tego co jest. Facet co chodził po domach i wmawiał ludziom, że jest z telekomunikacji i w ramach ich promocji przeprowadzają obniżkę. Na szczęście na drugi dzień wysłaliśmy rezygnację z umowy i jest spokój.

  pokaż komentarz
  sqars
 • p4trykx +1  

  @sqars: u mnie podobnie naciągnęli dziadka z Dialogu na szczęście telefon był na babcię ale na wszelki wypadek złożyłem wypowiedzenie. Oczywiście nie zostawili wzoru ani informacji, że umowę można rozwiązać przez 10 dni od jej podpisania. Co ciekawe Dialog ma proszę się nie śmiać "Rzecznika Etyki"

  Rzecznik Etyki stoi na straży przestrzegania zasad i wartości. Jest niezależnym, bezstronnym arbitrem, rozstrzygającym konflikty etyczne
  http://dialog.pl/o_nas/kodeks_etyczny

  pokaż komentarz
  p4trykx
 • Y........e 0  

  Fajnie. Szkoda, że mojej matce wcisnęli MNI TELECOM jak kończyła się umowa z TPSA jako "lepszy tańszy abonament z TPSA" i dzisiaj płaci około 30% więcej i nawet nie ma swojego egzemplarza umowy- nie wiadomo kiedy była podpisana ale rachunki ślą. Jakieś pomysły co z tym zrobić?:/

  pokaż komentarz
  Y........e
 • das2sin +2  

  @YouMustDie: Posiadam telefon domowy tej firmie i jakoś drogo u nich nie jest. za miesiąc płace 19zł no i plus do tego net 1mb za 40zl, drogo, wiem ale na wsi nic lepszego nie dostanę:)

  pokaż komentarz
  das2sin
 • M..C +2  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  M..C
 • e.......2 0  

  @MMMC: w tym wszystkim zaszokowało mnie, że nagrywali klienta podczas podpisywania umowy. Ciekawe czy o tym wiedział...

  pokaż komentarz
  e.......2
 • M..C 0  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  M..C
 • m......l +2  

  Miałem taką samą sytuację ze swoją Babcią. W takich sytuacjach proponuje wysyłać list jako polecony Z POTWIERDZENIEM ODBIORU (taki żółty druczek), żeby mieć podkładke że odebrali. Sam polecony nie zawsze wystarczy w takiej sytuacji.

  pokaż komentarz
  m......l
 • toommii4 +1  

  Ławy to jak dzielnica Ostrołęki. :-) Z ciekawostek dodam, że nieopodal, w tym szczerym polu niedługo będzie realizowana inwestycja za 6mld zł (dla porównania budowa II linii metra w Warszawie - 5,9 mld zł).

  pokaż komentarz
  toommii4
 • meabilis 0  

  @toommii4: Z ciekawości dopytam: chodzi o nowy blok elektrowni?

  pokaż komentarz
  meabilis
 • toommii4 0  

  @meabilis: Tak. Bardzo blisko siedziby Novum.

  pokaż komentarz
  toommii4
 • c..........n -5  

  Zabrakło najważniejszego - ile kosztuje abonament w tym całym Novum? Bo jeśli mniej niż w TP to w czym problem? W moim domu rodzinnym mieliśmy niegdyś TP której sam abonament wynosił około 50zł, 2 lata temu przenieśliśmy linię do małego lokalnego operatora u którego mamy też internet i teraz abonament telefoniczny wynosi 19,90 - to znaczna oszczędność.
  Wszedłem na stronę tego Novum aby sprawdzić cennik. Przykładowo pakiet startowy w Novum 29,90zł, w TP 34zł. Pakiet Troskliwy 100 minut w cenie abonamentu w Novum 39,90zł a w TP podobny pakiet "Domowy Taniej" 46zł.
  Po prostu trzeba przejrzeć cenniki i przekalkulować co się bardziej opłaca, no bo co za różnica czy linia będzie z TP, Novum, Dialogu, UPC, Netii itd?

  pokaż komentarz
  c..........n
 • e.......2 +1  

  @ciekawylogin: tu chyba problem nie polega na cenach, tylko sposobie zdobywania nowych klientów. Można też przeczytać o problemach z obsługą w sytuacjach problemowych.

  pokaż komentarz
  e.......2
 • ufos +5  

  @ciekawylogin: Otóż to. Co to za różnica. I tak to wszystko leci przez jedne łącza i tak... Moja babcia niedawno dała się "nabrać" na umowę z Novum i jest zadowolona. Ma dużo tańszy abonament, a telefon nadal działa. Mówiłem jej o ich sposobach, to tylko wzruszyła ramionami, bo co ją to obchodzi czy to jest TP, Netia czy Novum - ona chce mniej płacić i móc rozmawiać. Ma zapewnione teraz obie możliwości i ani jej w głowie rozwiązywać umowę.

  pokaż komentarz
  ufos
 • e.......2 0  

  @ufos: To bardzo dziwne, bo są o wiele bardziej korzystne oferty niż novum. Ale jak kto woli. Ja po przeczytaniu perypetii ludzi z Torunia, którym jakiś czas nie działał telefon dziękuje za taką "obsługę"

  pokaż komentarz
  e.......2
 • ufos 0  

  @equador22: Może i są, ale oni nigdy się tym nie interesowali, a jak zadzwonił gość z Novum i przedstawił lepszą ofertę niż mają, to się po prostu zgodzili. :-) Póki co od przeszło m-ca żadnych najmniejszych problemów, a już kasa zaoszczędzona.

  pokaż komentarz
  ufos
 • paqo 0  

  Ja bym nie ufał firmie, która oszukuje mnie jeszcze przed podpisaniem umowy.

  pokaż komentarz
  paqo
 • teddybear69 +1  

  Pochwalę się, że udało mi się (w imieniu mojej mamy) bezkosztowo rozwiązać umowę z Novum. Skorzystałem dokładnie z drugiej z prezentowanych metod (polecił ją znajomy prawnik, bo niestety minęło już sporo czasu od podpisania). Telekomunikacja Novum olała moje pismo i przysłała fakturę do zapłat za zerwanie umowy, którą odesłaliśmy z odmową zapłaty i ponownym wyjaśnieniem. W tym momencie skapitulowali i wystawili fakturę korygującą - zerującą opłatę. Ważne było też wycofanie zlecenia WLR w TPSA, żeby nie przekazali lini pod jurysdykcję Novum.

  pokaż komentarz
  teddybear69
 • e.......2 0  

  W powiązanych dodałem link do wzoru umowy, regulaminu świadczenia usług oraz cennika - wszystko ze strony Telekomunikacja Novum.

  pokaż komentarz
  e.......2
 • p27tech 0  

  @equador22: Możesz odświezyć załączniki ponieważ nie działają i najlepiej w formacie .doc - będę wdzięczny! pozdrawiam

  pokaż komentarz
  p27tech
 • lastad 0  

  Wow, brawo za wytrwałość ;-) Drodzy Wykopowiecze, nie bronię tej firmy ale czy ktoś powiedział ,że u tego nowego operatora musi być gorzej? Rachunek z innej firmy ale z tego co wiem ,można zaoszczędzić na telefonie.

  pokaż komentarz
  lastad
 • NamalowanyPrzezSmutek 0  

  Mój ojciec podpisał z nimi umowę godzinę temu...Czy można prosić o mirror załączników? Cholera jasna, mam nadzieję, że uda się z tego wyplątać. Najbardziej obawiam się opłaty aktywacyjnej, która ponoć wynosi coś około 300 zł. Help.

  pokaż komentarz
  NamalowanyPrzezSmutek
 • raszownik 0  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  raszownik
 • k......g 0  

  Jednak sugerowałbym wklejanie tekstu na wklej.org albo pastebin.com...

  pokaż komentarz
  k......g
 • e.......2 0  

  @kamiltbg: mea culpa, zapomniałem o tym ... :(

  pokaż komentarz
  e.......2
 • magdai 0  

  Czy ktoś posiada jeszcze załączniki podane w tekście? Nie da się ich otworzyć, a właśnie dopadła mnie taka sytuacja z novum tylko że z prądem. Potrzebuję pilnie pomocy!

  pokaż komentarz
  magdai
 • lucjanhellski -1  

  Dobry wykop. Może ktoś mi odpowie na moje pytanie. Załóżmy, że jestem użytkownikiem pedalskiej różowej szwabskiej sieci T-mobile. Umowę podpisywałem (a w zasadzie przedłużałem) z Erą. Niemcy zaj*bali mi dziadka. Nienawidze koloru rózowego. Moje przekonania, uczucia oraz poglądy są w sprzeczności z posiadaniem usług w szwabskiej firmie. Nikt mnie nie informował o rebrandingu oraz o zmianie właściciela. Wychodzi na to, że skoro podpisywałem aneks o przedłużenie umowy z ERA zostałem wprowadzony w błąd bo defacto po jakimś czasie stałem się klientem T-mobile. Czy mogę jakoś zerwać umowę, bez płacenia paru tysiecy kary jakie sobie różowi pederaści życzą?

  pokaż komentarz
  lucjanhellski
 • p4trykx 0  

  Nikt mnie nie informował o rebrandingu oraz o zmianie właściciela.

  @lucjanhellski: to jak nie wiesz o rebrandingu to o skąd wiesz?

  pokaż komentarz
  p4trykx
 • alfokloda0 0  

  @lucjanhellski: Nie, bo w umowie zawarłeś prawo dla operatora do przeniesienia zobowiązania z tej umowy wynikacjącego na inny podmiot zdolny do świadczenia takich usług. Trzeba było negocjować treść umowy :)

  pokaż komentarz
  alfokloda0
 • miken1200 +1  

  @lucjanhellski: Nie podpisałeś umowy z Erą i nie masz umowy z T-Mobile. Cały czas masz umowę z PTC - sprawdź choćby faktury.

  pokaż komentarz
  miken1200
 • ukradlem_ksiezyc 0  

  equador22:
  Czy ta informacja o odstąpieniu od umowy musi być jako oddzielny papier czy wystarczy niewielki wpis w umowie? Bo nie wiem czy modyfikować wpis z załącznika 1 czy może lepiej skorzystać z wersji 2. A termin 3 miesięcy upływa dokładnie dzisiaj!

  pokaż komentarz
  ukradlem_ksiezyc
 • e.......2 0  

  @ukradlem_ksiezyc: sugeruję użyć obu w jednym dokumencie.

  pokaż komentarz
  e.......2
 • SkipToMyLou -1  

  A sprawdziłeś czy czasem Novum nie będzie Ci się bardziej opłacać? Słyszałem, że ofertę mają całkiem niezłą więc warto to sobie przeanalizować

  pokaż komentarz
  SkipToMyLou