...
 •  

  pokaż komentarz

  Co jak co, ale układ z 1572 podoba mi się najbardziej :)

  •  

   pokaż komentarz

   tak w zasadzie to dlaczego tam jest 1572 a nie 1569?

  •  

   pokaż komentarz

   rzeczywiscie, Orzeł z Pogonią połączył się w 1569.

  •  

   pokaż komentarz

   Mi mniej, byłbym wtedy Niemcem.

  •  

   pokaż komentarz

   To zamiast dawać prawa gejom, murzynom itd. walczmy o swoje,

  •  

   pokaż komentarz

   I na bank było by Ci źle... Cztero letni Mercedes i mieszkanie własnościowe to to, czego tak bardzo nie chcemy

  •  

   pokaż komentarz

   kolus a moze zamiast dac ci prawo glosu walczmy o szacunek na swiecie?

  •  

   pokaż komentarz

   Co jak co ale za rządów Kaczyńskich i Tuska nie doczekamy się granicy od morza do morza... chyba, że nas ruskie zajmą ;)

  •  

   pokaż komentarz

   Heh wszystko dzięki Litwinom, w 1495 byli chyba z 4 x tacy co Korona, bitne chłopy, niepotrzebnie sie chrystianizowały. A tak Polaki dostały w cholerę ziemi i co..wszytko Zj$$ALI, nie powinni nami rządzić inni Polacy tylko obcy, ale spolonizowani jak np Jagiellonii, Chodkiewicz (ten od Kircholmu gdzie 90% husarii rozbijającej Szwedów bylo Litwinami), Kościuszko, Piłsudski - wszystko Litwa...i wtedy było dobrze ! Zaczaly rządzić Polaki z pola, to sie skonczylo rozwaleniem wszystkiego na 123 lata...

   I gdyby nie ROSJA, w 1941-1945 to by Polski w ogole nie bylo...
   Wszystkie miasta Ruscy zdobyli, Krrakow, twierdza Koszalin, Wroclaw, Warszawa, niedosc ze ZA NAS sie bili, bo jeszcze nam świetne zindustrializowane ziemie dali, zamiast tych kołchozów na wschodzie bez dróg i kolei ! Polaska byla wyzwalana garstka Polakow przy wyzwalaniu miast, wszystko Ruskie...Jak Polaki same poszly sie bic (Lenino) to nie dosc ze od razu przegrali to jeszcze 25% calego stanu stracili...)

   Sorry ale nie lubie mitomanii, stad pare faktow :)

  •  

   pokaż komentarz

   Po części masz rację, gościu, ale nie zapomnij kto Litwinom uratował dupę przed Zakonem Krzyżackim. I tak wpompowaliśmy w kresy kupę kasy, a tak byśmy mieli np. większą armię. Dopóki ta "ROSJA" się nie zaczęła wtryniać i przekupywać, było bardzo dobrze. Nie stawiaj Litwinów nad Ukraińców, Białorusinów, Tatarów, Żydów i Polaków. Piłsudski też był z Litwy? Nie, nie był ani z Litwy ani z Polski. Był z Rzeczpospolitej, z której Ty robisz jakąś porażkę podczas gdy było to osiągnięcie epokowe.

   BTW. Rzeczywiście, wielki to wyczyn, tyle ziemi podbić, tak silnie bronionej - same stepy i zacofane półpustynie, dodatkowo osłabione politycznie i gospodarczo, a tamtejsze plemiona ruskie były ze sobą na dodatek skłócone.

   To jak, rozejm? ;] Polaki z pola, Litwini z puszczy, Ukraińcy ze stepu, a Jożin z bażin.

  •  

   pokaż komentarz

   Polacy z pola? Faktycznie. Saksońska dynastia von Wettinów była przecież taka polska.

  •  

   pokaż komentarz

   MrGrandma, jakby Polacy się nie dogadali z Litwinami i nie skopali dupy Krzyżakom pod Grunwaldem, to scenariusz byłby taki ze najpierw Szwaby rozwaliły by Litwę 'w imię Boga', a parę lat później bez problemu połknęły by osamotniona Polskę, na szczęście tak się nie stało...
   Nie zgadzam się tez ze stwierdzeniem ze łatwo jest stepu bronic...Litwini jeszcze jak Polska się wewnętrznie rozbijała (jak zwykle kiedy zostawiana samopas) lali się z Złota Orda (zlozona z Tatarow i Mongolow, ci co nas bili pod Legnica, czy na Psim Polu) w 1368 i 1370 oblegali Kreml moskiewski...
   Przej!#ane mieli zawsze wojen z Ruskimi mieli pełno, zwłaszcza ze Ruscy w sojuszu ze Szwabami cały czas...

   Ale to już było i nie wróci więcej :)

  •  

   pokaż komentarz

   A o 17 września słyszałeś?

   Ruscy tak nam pomagali, że w końcu postanowili zostać.

  •  

   pokaż komentarz

   Trepek mylisz 2 pojecia:
   Fakt ze WŁADZA Ruskich miala za cel podporzadkowanie Polski z tym sie zgadzam w 100%, ALE mi chodzi o tych LUDZI, chłopaków, którzy własną krwią wyzwalali polskie miasta...
   Polska została odbita krwią Ruskich, czy tego chcemy czy nie...

  •  

   pokaż komentarz

   O tym stepie mówiłem ironicznie - łatwo było Litwie podbić te tereny, na dodatek słabo rządzone i zorganizowane. "Liberum veto" krzyczało tyle samo Polaków, co Litwinów, oba narody we własnych parlamentach. Wspominałeś o wielkich patriotach z Litwy... a Radziwiłła zna? :P

   Jakby Ci kazali odbijać jakąś wioskę teraz w Iraku to musiałbyś się przestawić w poprzek, ale musiałbyś ją odbić! Z taką różnicą, że tamta miejscowość należałaby dalej do Iraku, a nie do Twojego kraju. Oni traktowali polskie miasta jako własne, więc jakoś im się nie dziwię, że przelewali swoją krew. Tak samo zresztą jak Polacy walczący u ich boku, i którzy wcześniej walczyli naraz przeciwko Niemcom i Rosjanom. Tyle, że Polska nic z tego nie miała, tylko na tym poważnie ucierpiała...

  •  

   pokaż komentarz

   MrGrandma Radziwillowie to inna bajka, oni chcieli wlasnie oderwac sie od Korony bo nie podobalo im sie w jakim kierunku to wszystko idzie... Woleli olac Polske i skumac sie ze Szwedami przeciw Ruskim, bo jak wiadomo Szwedy tez praly sie z Ruskimi az dostaly od nich definitywnie w dupe.

   Radziwillowie to zywy przyklad ze mieli juz dosc...po latach Jegiellonow, Chodkiewiczow, Sapiehow, Ostrogoskich kiedy to Korona razem z Litwa kopala innym dupska, w koncu mieli dosc warcholstwa...tego samego ktory obecnie widac i na ulicy i w polityce u nas

  •  

   pokaż komentarz

   No ale my się w Częstochowie obroniliśmy jakoś. Zamiast zdradzać, mógł przedstawić jawnie swoje racje. Hehe, a żaden Jagiełło nie polonizował Litwy, bo wprowadzenie kultury polskiej było efektem ubocznym chrztu Litwy, który dawał w pewnym zakresie nietykalność od strony Zakonu. A że nie było innego kraju do ekspansji... Nie mieli już się za bardzo gdzie przenosić - na Bliskim Wschodzie nie mieli szans.

   Wiesz, mi też się nie podoba to, co się dzieje w naszym kraju. I co mam zrobić? Może ogłoszę niepodległość i pomogę Niemcom podbić Polskę, aby tu było "lepiej"?

  •  

   pokaż komentarz

   Berber - krwią ruskich ziemia odbita? Nawet nie wiesz ile tam było naszych żołnierzy. Do tego całą wojne partyzankta.
   Po drugie, ruskie szli po swoje, bo Polska miała być w ich strefach wpływu!

   Po trzecie co to za durne wypominania?!!!

   Równie dobrze można by powiedzieć, że Polska uratowała CAŁĄ europe, bo tak dzielnie walczyli nasi na wszelkich frontach! Od bitwy po Anglię, w Afryce czy na frontach wschodnich. I też przelewali krew!

   Więc nie pier..ol, bo żałość mnie ogarnia. Żołnierz idzie tam gdzie ma rozkaz, a to że góra atakuje PL czy idzie po w pływy przemilczasz! A ważniejsza jest góra, bo to rzutowało na nasze losy dziesiątki lat. Uprawiasz "historie" dla ubogich.

  •  

   pokaż komentarz

   next wiem wiam bardzo dobrze ile Polakow bralo udzial w wyzwalaniu polskich miast, zalecam abyś się tez z tym zapoznał zanim podważysz mój argument :)
   Sami bysmy nie wyzwolili się spod nazistów - przykład mieliśmy bolesny, kiedy sprobowalismy rzucić się osłabionym szwabom w powstaniu warszawskim... (200.000 ludzi w piach & miasto zmiecione z powierzchni ziemi).

   Nie ma co psioczyć przeciw Ruskim co wtedy zrobili...rownie dobrze mogl byc taki scenariusz:
   1. Tworzą NRD pod butem, z wschodnia granica PRZEDWOJENNĄ, tj Polska nie ma Kołobrzegu, Szczecina, Wrocławia, Opola...
   2. Ruskie biora obwód Kaliningradzki zeby miec oko na Polakow i Szwabow
   3. Wschodnia granice Polski ograniczaja linią Curzona, tworza Ukrainska i Bialoruska SSR, Litwa dostaje Wilno zeby nie pyskowac (z czego beda zadowoleni po odplaceniu się naszym im w 1920 za lata Uni...
   4. Polska odzyskuje 'niepodleglosc' w granicach przedwojennych z zachodu, okrojone ze wschodu "W GRANICACH PIASTOWSKICH" i co...kto by RUSKIM zabronil tak zrobic, kto by sie czul pokrzywdzony poza Polakami? Szwaby czy moze Ukraincy z uch UPA, a moze Anglicy z ich miloscia do rozbijania samolotow w Gibraltarze ?

   Niedosc ze za nas pozdobywali wszystkie miasta to jeszcze nam je oddali... nie ma co pyskować, to że teraz mamy takie korzystne granice to zasluga tego ze Stalin sie przeliczyl że Polska w przyszlosci bedzie kolejna republika ZSRR po marszu na zachod :)

  •  

   pokaż komentarz

   Powstanie Warszawskie wybuchło z nadzieją uzyskania pomocy od ZSRR, a jak widać Stalin zdecydował o tym, że lepiej jak Polacy będą ginąć. Na deser "Ruskie" prowadzili ostrzał lotnictwa amerykańskiego i angielskiego zrzucającego na teren Warszawy żywność, broń i leki dla Powstańców. Nie mogli lądować na ziemiach swoich sojuszników - po uzupełnienie paliwa musieli lecieć przed pół Europy z narażeniem życia.

   Polska dostała autonomię pod szyldem niepodległości, bo Rosja pamiętała nasze powstania narodowe - nie raz dostali od nas po dupie. Chyba nie chcieliby graniczyć z Żelazną Kurtyną - musieli zrobić strefę buforową. W Jałcie :| wszystko było ustalone.

   Punkt 2 - teraz zrealizowany.
   Punkt 3 - czy Unia to była udręka dla Litwy? Myślę, że raczej na odwrót - była wtedy naprawdę silna i została wprowadzona w krąg cywilizacji środkowoeuropejskiej, jej postęp był o wiele szybszy. Jedno państwo stało za drugim. Bardzo dojrzała organizacja.
   Punkt 4 - początek już jest, teraz pozostaje Rosji wcielić najpierw Białoruś (co przyjdzie łatwo) i Ukrainę (przy pomocy manipulacji i przymusu) do federacji.

   Taka to Rosja dobra i opiekuńcza :|

  •  

   pokaż komentarz

   MrGrandma..
   nie wiem skad masz infromacje ze Ruscy strzelali do samolotów alianckich - to ewidentna bzdura :) Myśli Stalina nie znasz, z cala pewnoscia nie chcial ruszyc na odsiecz Warszawie, skoro akurat wtedy nie byla planowana ofenstywa...
   Poza tym, co mu zalezalo na cywilach polskich, skoro w trakcie wojny zginelo ponad 10 MILIONOW cywili radzieckich.
   Powstanie to byla pokazowa typowa porażka Polakow, typowa od końca XVII wieku, kiedy to skończyła się era koników. Nie mów że jakies powstanie wybucha 'a nadziei' ze ktos pomoze... tylko d$$!#e moga podjac taka decyzje ryzykujac zycie setek tysiecy obywateli...(zaraz...czy akurat tej decyzji w Londynie niepodjeto hmmm)
   Dot punktu 3 nie załapałes: chodziło mi o to ze w 1920 roku kiedy Litwa ledwo co sie podniosla tak samo jak Polska z niewoli, Polacy zaj$$ali im Wileńszczyznę, ok spolonizowana, ale jednak, tereny historycznie litewskie.

  •  

   pokaż komentarz

   W dużej mierze dzięki tym "konikom" w 1918 roku Rzeczpospolita odzyskała niepodległość i w 1920 r. wygrała wojnę z Rosją, przy okazji ratując Zachodnią Europę (nie pierwszy raz). A Wileńszczyznę "zaj%$ał" Piłsudski - jak wyżej nadmieniłeś - Litwin. Można powiedzieć, że wygarnął ją spod wpływów rosyjskich.

 •  

  pokaż komentarz

  Aż mi się smutno zrobiło jak zobaczyłem Europę bez Polski. Pomyślałem kim bym teraz był gdyby nie nasi przodkowie. Czy bym w ogóle bym był.

 •  

  pokaż komentarz

  oby tylko juz nic się nie zmieniało.

 •  

  pokaż komentarz

  Można być dumnym z historii Polski... szkoda, że elity rządzące z ostatnich lat tak nas ośmieszają.

 •  

  pokaż komentarz

  Może to mało patriotyczne i zostanę skrytykowany, ale animacja przypomina mi jakiś placek wirusa w tkance. ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Film nie uwzględnia wszystkich zmian. Szkoda bo nie wszyscy wiedzą, że po 1945 granica Polski zmieniła się kilkakrotnie. Największa wymiana miała miejsce z ZSRR i była to najwieĸsza zmiana granic po wojnie.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Korekty_granic_Polski_od_1945_roku

 •  

  pokaż komentarz

  gdzie mogę znaleźć podkład wykorzystany do tego filmiku ?

 •  

  pokaż komentarz

  Byliśmy.Jesteśmy.Będziemy.

 •  

  pokaż komentarz

  Na powyższym filmie doskonale widać jak bardzo Śląsk i okolice Szczecina są rdzennie polskie...

 •  

  pokaż komentarz

  Czy istnieje taki kawałek ziemi w Europie, który przez te ponad 1000 (nie licząc rozbiorów) lat zawsze byłby w granicach Polski?
  Pytam poważnie, więc nie piszcie, że Pabianice. :)

  •  

   pokaż komentarz

   Trudne pytanie, zwłaszcza ze względu na rozbicie dzielnicowe. Myślę, że Wielkopolska spełnia ten warunek.

  •  

   pokaż komentarz

   Zastanawiałbym się nad Krakowem, ale granice z 1295 nie bardzo obejmują. Nie chce mi się teraz sprawdzać jak to dokładnie wtedy było, chyba najazd tatarów. Był od prawie początku [dołączony przez Mieszka], podczas podziału dzielnicowego był głównym miastem [najstarszy władca], potem stolica ... Nawet jeżeli nie przez cały czas to na większość ;)

  •  

   pokaż komentarz

   Kraków był wówczas czeski, zresztą sama Wielkopolska wkrótce również trafiła pod ich panowanie. Z tym, że król Czech był również koronowanym królem Polski, więc sprawa jest dwuznaczna do oceny. Przewaga Wielkopolski nad Małopolską to panowanie Mieszka I (Małopolska przyłączona dopiero koło 990).

  •  

   pokaż komentarz

   No co by nie mówić to Pabianice, a przynajmniej teren, na którym leżą był pod Polskim berłem od początkó istnienia naszego państwa. Opróćz rozbiorów ofc.

 •  

  pokaż komentarz

  No no, to dobitnie dowodzi jaki to Szczecin jest polski i w ogóle piastowski :D

 •  

  pokaż komentarz

  Granice Polski sporo się zmieniały na przestrzeni wieków. Ciekawy jestem jak się zmieniały granice naszych sąsiadów, czy tez mieli takie burzliwe przejścia?

  •  

   pokaż komentarz

   Taa, ich granice się pomniejszały jak rosła Polska...

  •  

   pokaż komentarz

   Niektórzy tak, o czym świadczy fakt, że już naszymi sąsiadami nie są, hehe.

   Chociaż niekoniecznie w tym samym sensie - na przykład Niemcy: zespół państewek gotujących się w jednym kotle. Zwłaszcza dwóch, z których jedno aż do dziś jest suwerennym państwem: Prusy i Austria. Szczególnie Austria, która tak napęczniała, że musiała pęknąć.

   Ciekawa byłaby animacja granic Rusi pełzającej na wschód.

   Znacznym zmianom granic Polski sprzyjało położenie geograficzne, przy każdej europejskiej zawierusze trzeba było je korygować. Na przykład taka Francja oparta o Atlantyk, La Manche i Pireneje mogła tego doświadczyć właściwie tylko od wschodu.

 •  

  pokaż komentarz

  swoją drogą zauwazyliście ze w 1657 i 1710 ksztalt granicy przypomina orła z rozpostartymi skrzydlami z godla? :)
  Eh tylko czekać na Empire Total War :)

 •  

  pokaż komentarz

  Mnie się niezbyt podoba to, że te przejścia są takie szybkie. Za szybkie. Nie ma tyle czasu ile bym chciał, na napawanie się dumą z tego jak rozszerzaliśmy swoje terytorium. I wolniej dałoby do myślenia niektórym. Zwłaszcza moment rozbiorów.

 •  

  pokaż komentarz

  Czy ktoś wie w jaki sposób robi sie takie efekty?
  Chodzi mi o morfing, w jakich programach można to zrobić itp.

  Czy ktoś zrobił może coś podobnego?

 •  

  pokaż komentarz

  1. Zapomniano o okresie 1619-1622, gdy polska po zdobyciu Moskwy (skąd później nas wywalili- dobrze pokazane w filmie 1612), uzyskała ziemię smoleńską, a było jeszcze przed utraceniem na rzecz Królestwa Szweckiego Inflant, więc była największa i najsilniejsza w swojej histori. Potem tylko wojny, liberum veto i "złota wolność" no i się wszystko zawaliło, cholera jasna.
  2.To, że Polska na początku i końcu jest wielce podobna nie jest zbiegiem okoliczności. Ruscy chcieli odzyskać "ziemie utracone", ale wiedząc, że Polacy za bardzo by się zbuntowali, oraz chcąc jak najdalej sięgnąć swoje strefy wpływów (nie było wtedy mowy o takim czymś jak NRD), dali nam "ziemie odzyskane". Zrobili to nawiązując właśnie do historycznych granic Księstwa Polskiego. Niestety zabrali nam Lwów i Królewiec (Słowacji część Galicji), bo chcieli mieć (ZRSS) gralicę z Węgrami,(jako ZSRR) Litwą i Polską(po upadku ZSRR), aby wrazie czego pierdyknąć.

 •  

  pokaż komentarz

  Niestety, animacja jest przekłamana trochę. Sugeruje, że po 1945 nie było zmian w granicach naszego kraju, a to nie jest prawdą.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Korekty_granic_Polski_od_1945_roku

  [edit: ups, ktoś mnie ubiegł...]

 •  

  pokaż komentarz

  Sorry, to nie Polska zdobyła Moskwę, tylko paru polskich magnatów.
  Coś jakby teraz taki Kulczyk i Gudzowaty ufundowali prywatną armię i wkroczyli dajmy na to do Kijowa. ;)

  (eeech, w dziwne miejsce ten komentarz wskoczył...)

 •  

  pokaż komentarz

  A mnie się kojarzy jakaś gra strategiczna typu The General:
  http://newgame.agava.ru/eng/g_shots.html

  W jednym roku postanowisz wysłać swoje wojsko na któryś z krajów i Twój kolorowy, nieregularny kształt się powiększy kilkukrotnie, w następnym parę krajów postanowi zaatakować Ciebie i kończysz z mniejszą powierzchnią, niż na początku. Zaczynasz w lewym dolnym rogu mapy, a kończysz w prawym górnym ;-)

  Brakuje tylko tych płynnych przejść.

  •  

   pokaż komentarz

   Bo to już zasadniczo BYŁO na Wykopie; ten filmik jest fragmentem innego ( www.wykop.pl/link/74677/troche-historii-polski-i-tego-jak-postrzegaja-ja-zagraniczni-historycy ) ze zmienionym podkładem muzycznym.

 •  

  pokaż komentarz

  Wykop chociażby za samą muzykę (pamiętam jak kiedyś musiałem się naszukać, by ten album ściągnąć - polskie p2p było w powijakach).

  Zwróćcie uwagę, że odrodzona Polska miała kształt granic zbliżony do przedrozbiorowych, zaś dzisiejszy - najbardziej przypomina ten z czasów Mieszka. Historia zatoczyła niesamowite koło.

  Ostatnio mnie naszła taka refleksja, że Anglosasi nigdy nie zrozumieją historii, nie tylko Polski, ale w ogóle kontynentalnej Europy. Oni nie mieli taki doświadczeń, historia zarówno Wielkiej Brytanii jak i Stanów Zjednoczonych to pasmo krzywd wyrządzonych innym narodom a nie doświadczonych.

 •  

  pokaż komentarz

  @szymon_g Umowna data założenia Państwa Polskiego to chrzest Polski, który miał miejsce w 966 roku. A to chyba X-ty wiek, jak się nie mylę.

  Niektóre granice naszej Ojczyzny zobaczyłem tu po raz pierwszy. Filmik warty wykopu :)

 •  

  pokaż komentarz

  pewnie zostane zlinczowany- ale jak mozna mowic o Polsce w Xym wieku (tak samo jak nie mozna mowic o Niemczech, Francjii, Wlochach etc)?

 •  

  pokaż komentarz

  Film jest czescia znacznie bardziej interesujacej wypowiedzi: http://pl.youtube.com/watch?v=83hwEc7B9CI COMMONWEALTH OF DIVERSYTIES. Ktora nawiasem mowiac byla juz na wykopie.

 •  

  pokaż komentarz

  ech kurde. dlaczego jak pisalam mature zhsitorii to nikt tego nie wykopal? :P
  ostatecznie mapy to najwieksza katorga.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Czy ktoś wie, co będzie za rok? plis, bo nie wiem, gdzie dom postawić:(

 •  

  pokaż komentarz

  Wow, nawet nie wiedziałem, nie pamiętam z histori że bylismy dawno tacy wielcy, szkoda że tak teraz dalej niema jak w połowie tego filmiku ;)

 •  

  pokaż komentarz

  http://i25.tinypic.com/w0tgn6.jpg

  Kiedyś całe TATRY wysokie były nasze :)
  nawet Gerlach 2655 mnpm :D

 •  

  pokaż komentarz

  Robi wrażenie. Polska jak Feniks z popiołów odradza się po latach kryzysu. Teraz wchodzimy w kolejny kryzys , nasz kraj niedługo zniknie z mapy , wchłonięty przez ZSRE. Ale ja wierzę , że przyjdzie odrodzenie , przyjdą jeszcze lata świetności. Historia pokazała , że nie wolno tracić nadziei.

  PS. Dlaczego Polska upadała?

  Moim zdaniem chodzi o osłabienie władzy , rozbicie dzielnicowe , demokracja szlachecka. Demokracja nie jest dobrym ustrojem , nie wiem czy jeszcze tego można uczyć na historii , ale mnie uczono że Polska upadła , ponieważ u nas osłabiano władzę króla na rzecz sejmików szlacheckich , a w państwach ościennych umacniały się monarchie absolutne.

  •  

   pokaż komentarz

   Swego czasu Tadeusz Rejtan też dostawał minusy.........

  •  

   pokaż komentarz

   Tego samego uczą. Tyle że we współczesnym świecie taki system polityczny panuje i w silnych krajach - i też nie jest on i nigdy nie był najlepszym - choć zdecydowanie lepszym od demokracji szlacheckiej i liberum veto. Nasz kraj prędzej zniknie z mapy pod wpływem europeizacji i zatracaniu narodowości na rzecz Uni Europejskiej. Poza tym większym problemem od Rosji jest Bliski Wschód.
   ps. Rejtan coś robił - a Ty?

  •  

   pokaż komentarz

   Dla niezorientowanych- ZSRE=Związek Socjalistycznych Regionów Europejskich.

  •  

   pokaż komentarz

   drogi Olgierdzie. z minusów, które również otrzymałem wynika, że wszelkie sugestie co do chwalebnej przyszłości Polski oparte na zrozumieniu zaistniałych w jej historii faktów skutecznie ją od powodzenia odsuną.
   Niestety, wartości dziś przez młodzież uznawane to w większości estetyczne i rozrywkowe atrakcje.
   Czy pogodzić się ze zjawiskiem takiego zobojętnienia wobec własnego Kraju?
   sam widzisz, zamiast skomentować, że w Polsce było od zawsze wielu o nią walczących, którzy w średniowieczu odnosili poważne sukcesy , pytają, jak taki filmik zrobić? albo kojarzą z rozgrywkami ligowymi.
   Ja na przykład postanowiłem nie być obojętnym. W miejscu, gdzie dostrzec można potencjał Naszego Kraju, ja próbuję pokazać potencjalną DROGĘ ROZWOJU dla niego, dla NAS. będzie ona trudna i wymagająca. dla społeczności wiązać się będzie z odpowiedzią na pytanie, zadaniem tego pytania bądź kompletną obojętnością.

   czy za to właśnie dostałem minusy?

   za prośbę o pomoc?

  •  

   pokaż komentarz

   Daje sobie minusa więc

  •  

   pokaż komentarz

   Rejtan dostawał minusy. A przed sejmem ciuchy rozdzierał bo się bał, całkiem słusznie zresztą, że mu ziemie ruscy zabiorą, co tam Rzeczpospolita. No, ale symbol jest. I niech będzie w sumie :)

  •  

   pokaż komentarz

   Nie. Dostajecie minusy bo wszysyc mają w pupie wasze krzyki pporównujące zsrr do eu.

   O wiele bardziej niż porównanie do Rejtana pasuje tutaj przysłowie "psy szczekają, a karawana idzie dalej".

 •  

  pokaż komentarz

  są ostatki a ja czuję się zmęczony. idę trochę odpocząć, rozerwać się. o Kraju pomyślę jutro, od samego rana.

 •  

  pokaż komentarz

  A Polska była potęgą również po 1572.
  Od okresu międzywojennego po początek lat dziewięćdziesiątych dominowaliśmy w Europie w przemyśle włókienniczym. Nie mieliśmy sobie równych. Opracowane technologie i zdobyta w tym czasie wiedza i osiągnięcia były kluczowe dla odbudowy kraju wojnie. Dziś nadal umiemy to wszystko. Ale jest ustawa. Anty-narkotykowa.
  To dobre miejsce, aby przytoczyć artykuł, który napisany przed wielu laty nie stracił na wartości.

  potrzebna jest pomoc

  http://piotrgolas.wordpress.com/konopie/

  •  

   pokaż komentarz

   ogolnie to takie łechtanie polskiego ego - "o jacy to my wspaniali bylismy i jak nas udupiono" (doskonale widac moment, jak obraz nabiera swietlisych promieni przy granicach 3 zaborow lol; ktos slusznie zauwazyl, ze calosc przypomina jakiegos mnozacego sie wirusa, bakterie), ale nie obrazilbym sie gdyby 11 listopada emitowaliby ten klip zamiast reklam, ewentualnie przed wiadomosciami ;]... warto wykopac, rzucic z 4 gwiazdki na youtube - tyle, ze jedynie za obraz, audio totalnie nie pasuje. oczywiscie to moja opinia :P.

Dodany przez:

avatar Sheikz dołączył
568 wykopali 17 zakopali 25.4 tys. wyświetleń