•  

  pokaż komentarz

  Miałem kiedyś kumpele które były bardzo wegetariańskie. jak słuchałem co one mówią to nie wiedziłem czy sie śmiać czy płakać! Np nie jadły normalnego chleba, cukru, czekolady, chipsów i mówiły że surowy wegetarianizm tego zabrania, nie za bardzo pamiętam o co chodziło z tą czekoladą ale to chyba temu że do wyrobu potrzeba mleka, a czemu cukru nie jedzą to już nawet nie chciałem pytać... Paranoja. To już prawie nowa religia.

  •  

   pokaż komentarz

   Weganie nie jedzą serów, miodu, nie piją mleka. Nie jedzą żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego. Są to tacy bardziej hardcorowi wegetarianie ;-) Cukru niektórzy wegetarianie nie jedzą, bo podobno w jakimś etapie jego produkcji używa się kości zwierząt. Chipsy często zawierają składniki pochodzenia zwierzęcego, np. w Lay'sy paprykowe zawierają rybonukleotydy disodowe, które pozyskiwane są głównie z ryb.

  •  

   pokaż komentarz

   A na pringlesach jest napisane czy się nadają na wegetarian lub wegan.

  •  

   pokaż komentarz

   Owszem, ale duża część wegetarianów ich nie je, gdyż producentem Pringlesów jest firma Procter & Gamble, która znana jest z testowania swoich produktów na zwierzętach. Co prawda, chipsów (a raczej chrupek, bo Pringlesy chipsami nie są) raczej nie testują, ale niestety inne produkty (min. kosmetyki) tak.

  •  

   pokaż komentarz

   dla mnie to już zboczenie

  •  

   pokaż komentarz

   Wy to jednak żyjecie w swoim własnym świecie... Roślin też nie powinniście jeść bo przecież rolnik orze pole za pomocą konia

  •  

   pokaż komentarz

   Końmi się orze pola? A myślałem, że pługami ;-)
   Owszem, używa się jeszcze w niektórych miejscach tzw. koni pociągowych, ale żyjemy przecież w XXI wieku i ogromna część rolników używa traktorów do ciągnięcia pługów.

  •  

   pokaż komentarz

   nie możesz mieć pewności czy akurat to co w danym momencie jesz wyrosło na polu rolnika który ma traktor. No chyba że jesz tylko to co sam wyhodujesz... Ale nie, przecież wtedy robiłbyś krzywdę dżdżownicom które muszą pracować żebyś miał żyzną glebę... Najlepiej zrobisz nic nie jedząc

  •  

   pokaż komentarz

   Już nie mówiąc o tym że ropa, którą żłopie ten traktor powstała z rozkładających się roślin i dinozaurów... natomiast (zwłaszcza w Polsce) pole nawożone jest często obornikiem, który jak wiadomo bierze się z dupy zwierzęcia :P

  •  

   pokaż komentarz

   Ale przeciez pszczoly i inne takie 'zapladniaja' rosliny przenoszac ich pylki. Wiec jesli nie jedza miodu to chyba nie powinni tez jesc owocow.

  •  

   pokaż komentarz

   @pala01 - kto używa teraz koni do pracy w polu? Człowieku przecież mamy XXI wiek i 99,9% rolników obrabia pole za pomocą maszyn.

 •  

  pokaż komentarz

  Prawda jest taka ze wiekszosc osob (oczywiscie plci zenskiej zazwyczaj) decyduje sie na diete wegetarianska, bo pozwala duzo szybciej schudnac, a do tego mozna sie zaslaniac troska o zwierzeta.

  Poza tym ubostwiania przez wegetarian soja niby zawiera wszystkie aminokwasy, ale ilosci dwoch z nich sa tak male, ze mozna je pominac. Nie wspomina sie tez o wplywie fitoestrogenow na gospodarke hormonalna i podejrzenia o zaburzenia plodnosci...

 •  

  pokaż komentarz

  najbardziej mnie śmieszy jak to głównie kobiety chcą być super ql- wegetarianki etc.
  Problem w tym, że niestety natura stworzyła człowieka głównie mięsożernego... inaczej praludzie siedzieliby na dupie i wcinali trawę a reszta świata byłaby wciąż do odkrycia, gdyby nie trzeba było gonić za żarciem przez kontynenty...
  To, że zwierzęta trzeba zabijać masowo... cóż "zboczenie cywilizacyjne" im więcej ludzi tym większe zapotrzebowanie, jednak natury nie da się skrzywić. Będziemy jeść mięso tak czy owak...

  Cóż drogie panie, przodkowie musieli mieć dużo białka i energii żeby przeżyć, wam dzisiaj wystarczą suchary gdy wygodnie na dupci w domku...

  btw. osobiście żal mi jest zabijanych zwierząt, jednak sprawę można rozpatrywać z wielu punktów widzenia- ten był z p.w. człowieka...

 •  

  pokaż komentarz

  Gdyby była opcja usuń, to ten komentarz zostałby usunięty, ale nie ma opcji usuń, bo ktoś ją usunął...

 •  

  pokaż komentarz

  Od 4 lat jestem wegetarianką, aczkolwiek rozbawiło mnie to. Czasem nie rozumiem wegetarian, którzy do tego drażliwego tematu podchodzą śmiertelnie poważnie. Drogie wegi, trochę autoironii. (;

 •  

  pokaż komentarz

  Z tego co wiem, to mozg ludzki ewoluowal w to co mamy dzis, w duzej mierze dzieki bialkom zwierzecym. Wniosek taki, ze wegetarianie nas degeneruja... A marchewki czy ziemniaki faktycznie maja uczucia! Jakis czas temu odkryto, ze kartofelki przy obieraniu produkuja hormon stresu!

  •  

   pokaż komentarz

   Człowiek jadł bardzo mało mięsa. Lwy i inne drapieżniki jadły zdecydowanie więcej mięsa niż ludzie, a mózgi im się raczej nie rozwinęły tak dobrze jak ludziom.

  •  

   pokaż komentarz

   chciałbym zobaczyć zestresowanego ziemniaka :]

  •  

   pokaż komentarz

   heh zobaczcie sobie pierwszy lepszy pokarm łancuhcowy, i jeżeli byśmy mądrzeli od roślin to każde zwierzątko byłoby b.madre :] (wszystko zaczyna się od producentów) więc ewolucja nie zależy od jedzenia mięsa czy marchwi :P

  •  

   pokaż komentarz

   _Człowiek jadł bardzo mało mięsa. Lwy i inne drapieżniki jadły zdecydowanie więcej mięsa niż ludzie, a mózgi im się raczej nie rozwinęły tak dobrze jak ludziom. _

   Nie ta kolejność, było: rozwój->zapotrzebowanie na energię, a nie odwrotnie. Lwy potrzebują energii do czegoś innego.

  •  

   pokaż komentarz

   Przecież są zwierzęta które w przeciwieństwie do człowieka żywią się samym tylko mięsem i jakoś nie wskoczyły na wyższy stopień ewolucji. Potrafisz mi wytłumaczyć dlaczego? Pewnie nie potrafisz... może dlatego, że jesz tylko mięso i mózg nie pracuje prawidłowo bo nie ma np. kwasów Omega-3 występujących w orzechach, płatkach owsianych lub rybach.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie chcę być złośliwy, ale widać te kwasy Ci nie pomagają bo nie czytasz ze zrozumieniem.
   Jak napisałem wyżej człowiek wskoczył na wyższy stopień ewolucji, co zwiększyło zapotrzebowanie energetyczne, a nie odwrotnie.
   Ewolucja doprowadziła do zwiększonego wysiłku fizycznego i intelektualnego(wymyślanie narzędzi, tworzenie ich, życie społeczne, opieka nad rodziną, rozwinięty mózg), co zwiększyło zapotrzebowanie na energię, w którą bogate jest mięso.
   Natomiast lwy potrzebują energii na bardzo intensywne polowania i tak ją wydatkują od czasów kiedy człowiek jeszcze siedział na drzewach.

   Jeśli chodzi o wegetarian tutaj piszących, ciekawe ilu z was intensywnie pracuje fizycznie - nie mówię, że to zła dieta, ale napewno nie nadaje się dla osób z dużym obciążeniem energetycznym.

   @de_stroyer: ocenianie ludzi o których kompletnie nic nie wiesz(i nawet nie czytasz dokładnie tego co napisali) napewno nie świadczy o dobrej pracy mózgu - daj mu trochę energii zjedz kotleta :P

  •  

   pokaż komentarz

   @AltumVidetur - wypominasz mi, że obrażam innych, a sam nie jesteś lepszy. Poza tym pleciesz bzdury! Wyobraź sobie, że najszybszymi zwierzętami po lamparcie są antylopa widłoroga, antylopa skoczek, struś i koń wyścigowy (http://iozwierzaki.bloog.pl/id,2751341,title,NAJSZYBSZE-ZWIERZETA-LADOWE,index.html?ticaid=6713e ). Te zwierzęta są roślinożerne i wyobraź sobie jakoś mają energię! Ba powiedziałbym nawet, że biegają więcej niż lew czy lampart, który to po przebiegnięciu kilkuset metrów nie ma siły i poza polowaniem ciągle się wyleguje w słońcu.

   Szkoda, że poza własnymi wymysłami wyssanymi z palca nie masz nic ciekawego do powiedzenia i dyskusja z wami ogranicza się do wyjaśniania oczywistych oczywistości. Żaden z was nie podał żadnych linków do stron, opracowań naukowych poświadczających to co mówicie. Wypisujecie jakieś totalne bzdury, przesądy na temat mięsa zupełnie jak ze średniowiecza.

  •  

   pokaż komentarz

   A czy ja kogoś obrażam? Co do Twoich przykładów to polowanie to nie tylko kilkaset metrów biegu, to jeszcze walka z ofiarą i konkurencja próbującą odebrać Ci zdobycz i teren do polowań. Mięsożerca musi dobiec do ofiary, powalić ją i uśmiercić, a ofiary mają to do siebie, że rzadko chcą współpracować.

   Trudno porównywać to z antylopami które biegają praktycznie tylko wtedy kiedy zostaną zaatakowane(mięsożerca musi polować codziennie, roślinożerca nie jest codziennie atakowany). A kiedy już zostanie dopadnięta z reguły w walce nie ma szans.

   To, że drapieżniki leżą w słońcu to akurat nic dziwnego, po co marnować energię, kiedy jej zdobycie wymaga dużego wysiłku.

   Jakich chciałbyś opracowań naukowych? Jak zauważyłeś mówimy o rzeczach oczywistych, sam zamieszczasz listę najszybszych zwierząt która nijak ma się do tematu, bo obejmuje tylko jedną czynność wpływającą na bilans energetyczny. Do tego źródłem Twoich "dowodów" jest jakiś blogasek.

   Na dokładkę ciągle nie umiesz się kulturalnie wyrażać, jeżeli obrażanie ludzi jest Twoją metodą na przekonanie ich do swoich poglądów to nie mamy o czym rozmawiać.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak się jest zatwardziałym w swoich poglądach w dodatku niepopartych żadnymi dowodami to rzeczywiście trudno nawiązać dyskusję. Nadal nie wytłumaczyłeś mi skąd zwierzęta roślinożerne mają energię na bieganie jeżeli tylko jedzą trawę.

   Antylopa widłoroga cytat z wikipedii (http://pl.wikipedia.org/wiki/Antylopa_wid%C5%82oroga)
   "Mały żołądek i wątroba magazynująca duże ilości glikogenu sprawiają, że antylopa przystosowała się do dużego wysiłku. Zwierzęta te mogą przebyć kilka kilometrów, szybko biegnąc i wykonując długie skoki. Przeciętna prędkość w biegu wynosi 40 km/h, na krótkich dystansach nawet do 95 km/h."

   Lew cytat z wikipedii(http://pl.wikipedia.org/wiki/lew):
   "Na krótkich dystansach może osiągnąć prędkość do 60 km/h. Jest raczej sprinterem, a nie długodystansowcem."
   "Większość czasu spędzają odpoczywając - do 20 godzin w ciągu doby."

   Lampart cytat z wikipedii(http://pl.wikipedia.org/wiki/lampart):
   "W polowaniu za zwierzyną jest bardzo zwinny, lecz szybko się męczy i po kilkudziesięciu metrach kończy pościg za upatrzoną ofiarą."

   Wytłumacz mi skąd antylopa jedząca trawę ma energię na przebiegnięcie kilku kilometrów, wykonując przy tym długie skoki, a lampart jedzący mięso męczy się po kilkudziesięciu metrach?

   Podałeś jako argument, że drapieżniki potrzebują więcej energii bo poza biegiem związanym z polowaniem także walczą, bronią się przed intruzami i konkurują o pożywienie. Czy zwierzęta roślinożerne nie ponoszą wydatków w związku z tymi samymi czynnościami? Czy zwierzęta roślinożerne nie muszą przebywać dziesiątków kilometrów w poszukiwaniu jedzenia, czy nie muszą bronić się przed intruzami, czy nie konkurują o pożywienie i w końcu czy dobrowolnie pozwalają się pożreć czy też walczą o życie nawet po zranieniu przez drapieżnika?

   Poczytaj też jak wytrzymałe są jaki i wielbłądy, które jedzą tylko pokarm roślinny ale mają energię na przenoszenie ciężkich towarów na bardzo długie odległości i to w bardzo niesprzyjających warunkach (wielbłądy na pustyni, a jaki w górach powyżej 5tyś metrów).

   Pisałeś też coś o zwiększonych wydatkach energetycznych w związku z większymi wysiłkiem intelektualnym. Za najinteligentniejsze zwierzęta poza naczelnymi uznaje się delfiny, słonie i świnie. Delfiny są drapieżnikami ale jedzeniem słoni i świń jest głównie pokarm roślinny. Jak wytłumaczysz fakt, że te zwierzęta posiadają energię w związku ze zwiększoną aktywnością mózgu ale są roślinożerne?

   Dałem linka do blogaska bo tam były zestawione prędkości najszybszych zwierząt (sprawdzałem na wikipedii czy się zgadzają). Nie znalazłem innej strony gdzie byłoby takie zestawienie i stąd blogasek. A źródła mogą być jakiekolwiek byleby tylko były wiarygodne albo możliwe do zweryfikowania w wiarygodnych źródłach (jak np. ten blogasek).

   Wydaje mi się, że tylko dużo gadasz co ci się wydaje, a tak naprawdę nie posiadasz żadnej faktycznej wiedzy na ten temat.

  •  

   pokaż komentarz

   Jeszcze jedno:
   zauważ, że roślinożercy żyją z reguły dłużej niż mięsożercy. Słoń afrykański albo struś potrafią żyć ponad 70 lat, a lew, tygrys czy lampart tylko ponad 20 lat.

   Jeżeli pokarm roślinny nie dostarcza tak wartościowego białka jak pokarm mięsny to dlaczego zwierzęta roślinożerne potrafią biegać równie szybko co drapieżniki, są równie inteligentne i jeszcze do tego wszystkiego są bardziej wytrzymałe i żyją dłużej?

  •  

   pokaż komentarz

   Ale gdzie ja napisałem, że rośliny nie mogą dostarczać dużych ilości energii? Nigdzie nie kwestionowałem też szybkości tych zwierząt czy ich wytrzymałości(co do inteligencji to nie da się zaprzeczyć, że zwierzęta z wysoko rozwiniętą inteligencją są z reguły wszystkożerne lub mięsożerne: delfiny, małpy, człowiek, pies etc. oczywiście są wyjątki takie jak myszy im jednak dość daleko do wyżej wymienionych).

   Chodzi o to, że mięso jest niezastąpione tam gdzie trzeba szybko dostarczać dużych dawek energii, czyli kiedy zwierze nie może zajmować siecały dzień żarciem.

  •  

   pokaż komentarz

   Przede wszystkim: nasz układ trawienny nie jest układem roślinożercy.Zwierzęta roślinożerne większą część czasu muszą poswięcić na zdobywanie pokarmu. Fakt, że umysł ludzki ewoluował do obecnego stopnia tylko pośrednio wynika z przejścia na dietę mięsno-roślinną. Pierwotnie homonidy oprócz pokarmu roślinnego żywiły się padliną i mniejszymi zwierzętami (owadami też). Nie było czegoś takiego jak termiczna obróbka żywności więc obecne wegetariańskie "zapychacze" jak ryż, fasola, produkty zbożowe były niedostępne. Pokarm mięsny (dużo kalorii w jednym miejscu) dał naszym pra przodkom czas (fast foody?) na rozwój umysłu. Można było kombinować nowe efektywniejsze sposoby jego pozyskiwania. Kolejnym osiągnięciem które pozwoliło podbić świat i ruszyć na północ było opanowanie ognia.
   Polecam
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Roślinożerność
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Wszystkożerność

  •  

   pokaż komentarz

   @wolfshadow - to są tylko domysły i nieudowodnione teorie. Lew przecież ma duże dawki energii z pokarmu mięsnego w związku z czym zgodnie z tym co napisałeś ma czas na 'rozwój umysłu' mimo tego lew stanął w miejscu w rozwoju ewolucyjnym i 20 godzin dziennie poświęca na odpoczynek, a nie 'rozwój umysłu'.

   Poza tym przytaczałem już tu przykład słonia uznawanego za jedno z najbardziej inteligentnych zwierząt, które zdołało rozwinąć umysł pomimo tego, że żywi się wyłącznie roślinami. Jak to możliwe jeżeli z posiadanych przez was informacji wynika, że to właśnie pokarm mięsny pozwolił człowiekowi na przeskoczenie w drabince ewolucji na wyższy szczebelek?!

   Prawda jest taka, że proces ewolucyjny, któremu uległ człowiek jest tak złożony, że wasze argumenty za tym, że to mięso pozwoliło człowiekowi się tak rozwinąć są nieprawdziwe. Nie ma możliwości wykazać, że to mięso a nie coś innego przyczyniło się do tego skoku ewolucyjnego i nie pieprzcie mi tu (przypomnę, że nie zobaczyłem od was żadnym linków na poparcie swoich słów), że jest inaczej.

  •  

   pokaż komentarz

   @de_stroyer, dajesz złe przykłady. Po pierwsze podaję przykład hominidów, które jako przedstawiciele naczelnych w odpowiednim czasie i miejscu zmieniły dietę. Szympansy i goryle też są inteligentne mimo spożywania głównie roślinnego pokarmu, ale nie osiągnęły znaczącego postępu. Kotowate to zupełnie inna para kaloszy. Po drugie. Inteligencja słonia, psa, delfina czy innych zwierzaków (z cyrku też) jest ograniczona nawykami wyuczonymi, zdolnością zapamiętywania i biomechaniką. Jest to raczej doświadczenie osobnicze co w przypadku długowiecznych ssaków procentuje. Słoń zlokalizuje wodę i dokopie się do niej ale nie rozpali sobie ogniska zapałkami. Małpę można tego nauczyć.
   Ostatnio oglądałem program o dwóch lekarzach starających się poznać metody życia pigmejów. Okazało się, że dzicy: ze względu na wzrost łatwiej przemieszczają się w dżungli i są w stanie przetrwać ograniczając spożycie mięsa. Dla przeciętnego europejczyka 1,7 -1,8m wzrostu taka dieta i duży wydatek energetyczny oznacza totalne wycieńczenie. Spójrz na poszczególne nacje pod kątem ich diety, wzrostu i klimatu w którym żyją. Ja nie twierdzę, że jedzenie roślin samo w sobie jest złe. Złe jest przedstawianie wegetarianizmu jako mody. Bo ktoś kto teraz pracuje za biurkiem popijając niesłodzoną herbatkę z mięty i zagryzający porem nie zauważa, że ktoś inny tyra pod ziemią lub na mrozie machając łopatą. Dla obu sprawa jest prosta. Jeden i drugi idą na targ lub do marketu i kupują żarcie. Tyle, ze jeden zieleninę a drugi goloneczkę (i piwko). Bez mięsa i tłuszczu (nawet tylko rybiego) nie przetrwasz w chłodnym klimacie będąc zmuszony do wysiłku fizycznego.

  •  

   pokaż komentarz

   Sorry ale w tym artykule który podałeś jest jedynie krótkie zdanie potwierdzające twoje słowa, mianowicie:
   "Człowiek jest jedyną istotą „w bólach rodzącą”, a ceną za jedzenie mięsa, które umożliwiło szybki rozwój mózgu jest do tej pory kontynuowana zdolność do okrucieństwa wobec własnej rasy."

   Przykro mi ale te zdanie oddaje całą wartość merytoryczną artykułu czyli błędne i nieuzasadnione teorie autora. W tym zdaniu nie ma żadnego uzasadnienia tylko twierdzenie. Podobnie w poprzedzającym je treści również nie ma uzasadnienia, jest tylko zdanie mówiące, że rozwój mózgu wymagał olbrzymich ilości energii dlatego mógł się dokonać tylko przy obfitości pożywienia. Sorry ale to jest publicystyka, a nie opracowanie naukowe. Autor to co prawda wybitny naukowiec ale z innej dziedziny... Włodzisław Duch to profesor fizyki teoretycznej i informatyki stosowanej :)

   Autor twierdzi, że do rozwoju mózgu są potrzebne duże ilości energii i rzeczywiście z jednego grama tłuszczu człowiek może uzyskać około 37 kJ energii, jednak z jednego grama węglowodanów można uzyskać 17,2 kJ, a więc niemal połowę tego co z tłuszczy. Źródłem węglowodanów przyswajalnych (fruktoza, skrobia) są warzywa i owoce, a węglowodany nieprzyswajalne tj. błonnik dobroczynnie wpływa na pracę naszego układu pokarmowego. Tymczasem tłuszcz jest lepszy źródłem energii jednak tłuszcze nasycone (czyli te z mięsa) sprzyjają zachorowaniom na raka, cukrzycę oraz szereg chorób układu krążenia. Są jeszcze tłuszcze nienasycone, których źródłem są rośliny. One również dostarczają nam dużo energii jednak nie powodują takich negatywnych skutków jak tłuszcze nasycone z mięsa.

   http://pl.wikipedia.org/wiki/W%C4%99glowodany
   http://pl.wikipedia.org/wiki/T%C5%82uszcze

   Kolejnym argumentem za tym, że człowiek mógłby nie jeść mięsa jest fakt, że budowa anatomiczna człowieka nie jest taka sama jak u mięsożercy. Mięsożercy posiadają kły, człowiek nie. Mięsożercy posiadają krótszy układ pokarmowy po to aby jak najszybciej usunąć z organizmu szkodliwe substancje powstałe podczas trawienia mięsa. Układ pokarmowy mięsożerców (np. kot) ma długość około 3-krotnej długości ciała. Układ pokarmowy człowieka to 12-krotna długość ciała. To właśnie fakt dłuższego układu pokarmowego jest podawany jako przyczyna dla której jedzenie mięsa sprzyja zachorowaniom na raka. Człowiek dłużej trawi mięso i w związku z tym więcej szkodliwych substancji przedostaje się do jego organizmu.

  •  

   pokaż komentarz

   Mięsożercy posiadają kły, człowiek nie.

   W tym momencie przesadziłeś. Otwórz usta, połóż palec na lewym lub prawym przednim zębie, i odlicz trzy zęby w lewo, lub w prawo zgodnie z poprzednim wyborem. Właśnie trzymasz palec na kle, jeżeli go tam nie ma to znaczy, że za rzadko myłeś zęby, a nie, że ludzie ich nie mają.

   I Ty zarzucasz innym plecenie bzdur.

  •  

   pokaż komentarz

   @de_stroyer, człowiek rozwinął zdolność do logicznego myślenia. Zastanów się więc jak wyglądało zdobywanie pożywienia roślinnego. Nie było rozwiniętego rolnictwa więc aby zebrac głupie 100 gram przyswajalnej i kalorycznej zieleniny trzeba się było nachodzić . Jadalne owoce nie były dostępne przez cały czas. Część bulw korzeniowych była jadalna po uprzedniej obróbce termicznej/płukaniu (saponiny). Szybkie białko i tłuszcze to pokarm pochodzenia zwierzęcego. Gdyby olać osiągnięcia rolnictwa to nasza planeta byłaby w stanie wyżywić zaledwie 2 miliardy ludzi (Chiny+Indie). Zresztą... weź teraz chłopie idź na tydzień do lasu i spróbuj żyć na samych roślinach bez rozpalania ognia. Tylko nie zapomnij zważyć się przed i po powrocie. Jak utrzymasz wagę jesteś niezniszczalny.
   Co mozesz jeść znajdziesz tutaj: http://www.survival.strefa.pl/spis_roslin.htm
   Powodzenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @AltumVidetur - Powiem ci stary, że albo udajesz idiotę albo nim jesteś. Powiedz mi czy twoje kły nadają się do rozrywania surowego mięsa i skóry zwierzęcia? Człowiek spożywa mięso dopiero zmiękczone przez gotowanie, pieczenie itp. Połóż palec na zębach swojego burka czy kota i zobacz o ile dłuższe i ostrzejsze ma kły od twoich, a potem możesz wrócić na wykop i zdać relacje.

   @wolfshadow - LOL widzę, że już zabrakło argumentów :) Sam sobie idź na tydzień do lasu i sobie poluj na te zwierzaczki. Założę się, że też schudniesz, bo zanim cokolwiek złapiesz to minie ten tydzień. Widzę, że podawanie argumentów: "sprawdź sobie", "wiem lepiej", "idź do lasu" LOL itp to wasza specjalność. Szkoda, że zabrakło argumentów merytorycznych.

   Jak człowiek miał już narzędzia do polowania to miał również narzędzia do uprawy roli i jestem co do tego pewien. Póki nie miał narzędzi to ani nie polował, ani nic nie uprawiał, tylko zajmował się zbieractwem.

   Widzę, że możemy zakończyć już dyskusje bo nie odnosicie się do moich argumentów dotyczących np. tego, że mięso powoduje raka, ze względu na fakt, że układ pokarmowy człowieka nie jest przystosowany do jego trawienia. Poza tym podałem wiele innych argumentów, których również w żaden sposób nie skomentowaliście, nie podważyliście. Odnosicie się do moich wypowiedzi wybiórczo bo najzwyczajniej w świecie brakuje wam wiedzy na ten temat i z tego co piszecie wyraźnie widać, że jesteście jedynie "święcie przekonani" o swojej racji, jednak nie potraficie swojego zdania w sensowny sposób uzasadnić.

  •  

   pokaż komentarz

   facet człowiek po to wymyślił narzędzia i nauczył się rozpalać ogień, żeby nie musieć mieć kłów jak wilk z czerwonego kapturka, co nie zmienia faktu, że to jest kieł i choćbyś nie wiem co wymyślał jest tam właśnie po to, żeby łatwiej było jeść mięso.

   Jak człowiek miał już narzędzia do polowania to miał również narzędzia do uprawy roli i jestem co do tego pewien.

   Muszę zburzyć Twoją pewność, masz swój merytoryczny argument: http://pl.wikipedia.org/wiki/Wynalazki_okresu_prehistorycznego

   na wypadek gdyby wzrok wzmocniony marchewką zawiódł:
   2 000 000 p.n.e. – pierwsze próby kształtowania narzędzi kamiennych – Olduvai – Tanzania (Afryka) – pięściak(gdybyś marudził że to nie do polowania: 460 000 p.n.e. – oszczep)
   8800 p.n.e. – rolnictwo i hodowla
   Na wypadek gdybyś miał problemy z odejmowaniem: Człowiek narzędzia do uprawy roli stworzył 1 991 200 lat po zrobieniu pierwszego narzędzia służącego do cięcia.

   Co do raka, to ryzyko zachorowania od mięsa jest minimalne, znam trochę przypadków raka i nie przypominam sobie, żeby któryś dotyczył przewodu pokarmowego.

   A teraz naprawdę idź do lasu i wróć kiedy nauczysz się rozmawiać jak cywilizowany człowiek.

  •  

   pokaż komentarz

   http://pl.wikipedia.org/wiki/Rak_jelita_grubego

   Rak jelita grubego to największy zabójca zaraz po raku piersi. W Polsce co roku rak jest wykrywany u ponad 120tyś ludzi. Zakładając, że statystyczny polak żyje 75 lat wychodzi, że 9 mln ludzi (prawie 1/4 naszego społeczeństwa) zachorowało, choruje lub zachoruje w ciągu swojego życia.

  •  

   pokaż komentarz

   Sposób odżywiania - dieta bogata w krwiste mięso i tłuszcze zwierzęce, uboga w naturalne witaminy i wapń. Prewencyjnie działa dieta bogato-błonnikowa, oparta o produkty świeże.

   No tak, niedosmażone mięso nie jest zdrowe, tak samo jak jedzenie tylko i wyłącznie mięsa, ale jedzenia mięsa w ogóle nikt tu nie odradza. Z tego artykułu wynika, żeby jeść dobrze przygotowane mięso z surówką, a nie samą surówkę. Przeginanie w każdą stronę jest niezdrowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @de_stroyer, Polecam cykl "Odyseja rodzaju ludzkiego". Dowiesz się wtedy kiedy zostały opanowane poszczególne technologie. Bo na tym etapie próba rozmowy z Tobą na odpowiednim poziomie to tak jak rozmowa z przedszkolakiem o teorii kwantowej. Raka możesz dostać też od azbestu, promieniowania, biernego palenia, alkoholu itp. itd... Poszukaj sobie też ile lat żyły pierwsze hominidy i zauważysz, że rak to był ich najmniejszy problem. I na koniec ciekawostka: mamy rok 2008 a na Ziemi istnieją jeszcze plemiona które można zaliczyć do zbieracko-łowieckich. Nie uprawiają żadnych roślin.

  •  

   pokaż komentarz

   P.S.
   Ten wątek dotyczył rozwoju umysłu pierwszych hominidów w wyniku zmiany diety na wysokobiałkową. Więc nie rozumiem dlaczego zaczynasz rzucać tutaj informacjami o wpływie jedzenia mięsa na prawdopodobieństwo zachorowania na raka. Wytknięto Ci błędy merytoryczne i zmieniasz temat? __Jak człowiek miał już narzędzia do polowania to miał również narzędzia do uprawy roli i jestem co do tego pewien._ Długa droga do wiedzy czeka Cię młody padawanie.

 •  

  pokaż komentarz

  To jeden z tych żartów, który na początku mógł śmieszyć ale teraz gdy go słyszę w głowie układa mi się napis "litości!". Poza tym bardzo zalatuje forum Onetu co też niejako świadczy o jego wysokich lotach ;]

 •  

  pokaż komentarz

  Polecam jeść parówki tzw. "boskie mięso" - Bóg jeden wie co w nich jest ;) Na zdrowie i wpieprzamy paróweczki :)

 •  

  pokaż komentarz

  najłatwiej krytykować, najtrudniej samemu odstawić, co ? :D

  "Mniej mięsa da Ci więcej kalorii" -a to skąd? ile ja tłuszczu wpieprzam, żeby nie być głodna !

  "To, że zwierzęta trzeba zabijać masowo... cóż "zboczenie cywilizacyjne" im więcej ludzi tym większe zapotrzebowanie, jednak natury nie da się skrzywić. Będziemy jeść mięso tak czy owak..." -natury nie da się skrzywdzić? powodzenia z takim myśleniem :D no to wpieprzaj ,wpieprzaj. jedna krowa je tyle zboża, że wystarczyłoby na więcej osób niż z jej mięsa.

 •  

  pokaż komentarz

  Traktując temat serio to nie ma prawdziwych wegetarian o czym się przekonałem ostatnio otwierając nowozakupioną torbę ryżu.Ile istnień ginie w trakcie gotowania takiej porcji przekona się tylko ten kto zada sobie trud bliższego zapoznania się z jej zawartością za pomocą lupy.Ręczę że nie mniej niż podczas produkcji tony hamburgerów .

 •  

  pokaż komentarz

  Oho znów festyn wypowiedzi "A ja jem boski pyłek od 6 lat i wyrósł mi drugi penis". Obrazek fajny ale dyskusja do znudzenia ta sama...

 •  

  pokaż komentarz

  Wegetarianką nie jestem i zapewne nigdy nią nie zostanę, ale marchewkę uwielbiam. Wcinam ją ze względu na to, że nadaje ładny koloryt skóry, bo z solarium nigdy nie korzystam.

  •  

   pokaż komentarz

   "nadaje ładny koloryt skóry"

   A nie można było po prostu napisać, że "nadaje skórze ładny kolor"? Pseudoelokwencja prowadzi do śmieszności, a co gorsza również i do błędów językowych.

 •  

  pokaż komentarz

  Razem z moją dziewczyną jesteśmy wegetarianami z tym, że jemy ryby, więc dokładna nazwa to: laktoowowegetarianizm. Ja od roku, a moja dziewczyna od dwunastu lat nie jemy mięsa i czujemy się świetnie. Od czasu jak nie jem mięsa mam więcej energii, rzadziej mam problemy żołądkowo-jelitowe, mam mocne włosy i paznokcie. To nieprawda, że taka dieta nie zawiera wszystkich niezbędnych składników. Zaletą diety wegetariańskiej jest mniejsze prawdopodobieństwo zachorowania na raka (http://www.ochoroba.pl/artykuly/1494-owoce-i-warzywa-chronia-przed-rakiem, szczególnie jelita grubego: http://pl.wikipedia.org/wiki/Rak_jelita_grubego), a także wszelkie inne choroby i infekcje ponieważ dieta bogata w witaminy i błonnik chroni nasz organizm i wzmacnia jego odporność. Szczególnie dobroczynnie działa witamina C (http://www.zgapa.pl/zgapedia/Witamina_C.html).

  Wegetarianie jedzą więcej owoców i warzyw dzięki czemu dostarczają organizmowi więcej witamin i błonnika niż mięsożercy. Dodatkowo nie spożywają tłuszczy zwierzęcych które sprzyjają zachorowaniom na raka i choroby serca. Taka dieta jest warta uwagi i to nie tylko ze względów etycznych ale także ze względu na zdrowie.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie wiem po co ktoś mówi o tym jak bycie wegetarianinem jest beznadziejne i bezsensowne, za t obżeranie się mięchem itp. jest jak najbardziej w porządku.. Ludzie każdy ma swój rozum i wybiera to co mu się podoba, lub co uważa za słuszne..

 •  

  pokaż komentarz

  i nawet nie odmieniasz przez przypadki, trzonku :D widać moje poglądy Cię obraziły, ciekawe :D

 •  

  pokaż komentarz

  uważam, że przedstawianie tego tematu w takim świetle jest naiwne i prymitywne.

  •  

   pokaż komentarz

   A co? Czy to nie są ROŚLINOŻERCY?..
   ;-))
   Trochę humoru smutasie!
   Życie jest zbyt piekne, by sie martwić...

  •  

   pokaż komentarz

   Naiwne i prymitywne jest wmawianie ludziom, że dieta oparta wyłącznie na produktach pochodzenia roślinnego jest wystarczająca dla każdego człowieka. Popracuj fizycznie kilka miesięcy na mrozie jedząc wyłącznie roślinki i zobacz jak zareaguje Twój organizm. Lansowanie takiej pro-ekologiczno-zdrowotnej mody może przynieść więcej szkody niż korzyści. Anoreksja przecież też nie wzięła się z nikąd.
   W linkach powiązanych dodałem informację o powiązaniu diety z grupą krwi ale oprócz tego trzeba uwzględniać jeszcze dzienne zapotrzebowanie na kalorie.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale tu już nie trzeba nawet sięgać tak głęboko, sam widziałem po kilku znajomych wegetariankach, gdy zaczęły wcinać mięso (choć niekoniecznie w ilościach takich jak "przeciętny człowiek") zarówno z prozaicznych powodów ("rozdwajają mi się końcówki [włosów]"), jak i poważniejszych ("zemdlałam dziś w supermarkecie").
   Inną sprawą jest to, że większość z nich na pytanie "dlaczego nie jesz mięsa?" tłumaczyła się dobrem zwierząt... jednak po wciągnięciu ich w dyskusję na ten temat, ok. 90% nie potrafiła/nie chciała odpowiedzieć na jedno proste pytanie - "czy masz karmnik dla ptaków za oknem?"

  •  

   pokaż komentarz

   Nie jem mięsa od ponad trzech lat. Nie mam żadnych problemów ze zdrowiem, nie rozdwajają mi się końcówki włosów. Jak pokazują badania, odpowiednio zróżnicowana dieta wegetariańska pozytywnie wpływa na zdrowie. Jeśli ktoś ma co do tego wątpliwości, to proponuję przeczytać np. ten artykuł: http://vege.pl/str.php?dz=65&id=1212

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli dajecie mi minusy, to proponuję je jakoś uzasadnić.

  •  

   pokaż komentarz

   Mięso jest bardzo ważne w diecie człowieka. I warzywa nie dają tyle energii. Np. moja koleżanka wegetarianka chodziła w rękawiczkach w lecie, bo jej było zimno.

  •  

   pokaż komentarz

   Cóż, nie jestem wielkim orędownikiem stylu wege, ale trzeba też się zastanowić czy naprawdę jemy tyle ile potrzeba tego mięsa? Człowiekowi dorosłemu do szczęścia potrzeba jedynie ok. 50-70g białego mięsa. Niestety, wiele osób nadużywa mięsa twierdząc, że jest to jedyny, prawdziwy i wartościowy sposób odżywiania się (obiad mięsny potrzebny jest RAZ NA TYDZIEŃ). Osobiście mięsa jem dość mało, ale nie zasłaniam się żadnymi zwierzakami czy innymi tego typu sprawami, a po prostu mięso mi nie smakuje. ;]

  •  

   pokaż komentarz

   Mój pies wcina mięso, moje rybki akwariowe wcinają mięso, to czemu ja nie mam? Dobre jest przecież.

  •  

   pokaż komentarz

   @Piotrusiek
   Widocznie Twoja koleżanka nie odżywiała się właściwie. Pewnie cały czas jadła to samo, a dieta musi być zróżnicowana.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gwaihir Jeśli dajecie mi minusy, to proponuję je jakoś uzasadnić

   nie podoba mi się twój komentarz. Pasuje?

  •  

   pokaż komentarz

   Widzę, że na wykopie przeważają mięsożercy, którzy w dodatku nie przyjmują argumentów, że dieta bogata w warzywa i owoce sprzyja naszemu zdrowiu. Czekam na minusy ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Gwaihir
   Już uzasadniam. Co to są 3 lata? Mój pies który zdech mi 10 lat temu wciąż jest w mojej pamięci jakby to było rok temu. Jest powiedzenie że najstarszy w człowieku jest sam człowiek. Znaczy to że np. twoja wątroba ma 4 lata , serce 6lat, nerki 5lat itp. Po prostu po tym czasie na podstwie DNA te organy są identyczne ale ich budulec nie ma nic wspólnego z tym który dla 20 letniego miało się np. 12 lat temu. Czyli twoje serce jakie teraz masz zgodnie z tym co napisałem ma w sobie wciąż budulec sprzed 3 lat co oznacza że dopiero maksymalnie w połowie roślinki jakimi się żywisz mogły zubożyc budulec dla twopjego serca. Więc poczekaj jeszcze parę lat jak twój organizm całkowiecie się przebuduje z roślin i wtedy zabieraj głos w tej kwestii. Ok ale to dopiero pierwszy argument. Drugi to ten że nie jesteś wyznacznikiem populacji. Jeden może palic całe życie i życ 100 lat a drugi paląc tak samo tylko i wyłącznie przez genetykę przeżyje 50 lat i umrze na raka. Natura podpowiada człowiekowi jak powinien się odrzywiac po charakterystycznym dla niego uzębieniu. Jak wiadomo w przypadku człowieka jest to uzębienie wszystkożercy. Zresztą jak wiadomo rośliny nie mają wielu składników odżywcych jakie zawierają się w mięsie. A nie tyle chodzi tu o zawartości procentowe co o przyswajalnosc. Takie białko z piersi z kurczaka a białko z soi. Zgadnij które zostanie w większości wydalone. Życzę powodzenia i smacznego z wegetarianizmem:)

  •  

   pokaż komentarz

   @de_stroyer, normalnie przeczytałbym twój komentarz pozostając neutralnym (a nawet po części popieram twoje zdanie). Jednak skoro tak bardzo czekałeś na te minusy, to nie mogłem ciebie zawieść.

  •  

   pokaż komentarz

   Nasikajcie sobie jeszcze do oka, żeby udowodnić wyższość danej diety.:D. Przecież każdy je tak, jak chce. Jak komuś nie odpowiada mięso (o ile tak można nazwać sporą część produktów dostępnych na rynku), to niech je warzywa i owoce (o ile tak można nazwać sporą część produktów dostępnych na rynku).

  •  

   pokaż komentarz

   W życiu ważny jest umiar, ani żarcie samego mięsa, ani jedzenie samych korzonków nie jest dobre dla zdrowia. Człowiek jest stworzeniem, które w swojej diecie powinno mieć po trochę wszystkiego. Najlepiej to niech każdy je to co lubi a nawracanie niech zostawi misjonarzom.

  •  

   pokaż komentarz

   Całe życie unikam mięsa, ryb i sojowego syfu mięsopodobnego. Czuję się dobrze. (Może dlatego, że nigdy nie jadłem hamburgera?)

   Co ciekawe, "mięso" na rynku to zwykle więcej soi niż mięsa.

   Człowiek z grubsza jest wszystkożerny, tj. nie musi jeść mięsa lub roślin. Ba, nie musi nawet jeść mięsa i roślin, wystarczą plastiki ;)

  •  

   pokaż komentarz

   bhaat_saab : _"Gdyby Bóg nie chciał, byśmy jedli zwierzęta, nie robiłby ich z mięsa."_

 •  

  pokaż komentarz

  a ja wole świnki i kurczaczki ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Wszyscy płaczemy że wykopalisko jest zalewane przez falę duplikatów, a sami userzy je wykopują :/

 •  

  pokaż komentarz

  Potwierdzam, nic mnie tak nie raduje jak pożarcie słodkiej i niewinnej baby carrot (http://en.wikipedia.org/wiki/Baby_carrot )! ;>

 •  

  pokaż komentarz

  @enemydown - Rozbawił mnie ten post :) Widzę, że sięgniecie każdej argumentacji byleby tylko wytłumaczyć swoje złe nawyki żywieniowe.

  •  

   pokaż komentarz

   że niby co jest złym nawykiem? bo nie wiem, czy mam się zacząć śmiać...

  •  

   pokaż komentarz

   de_stroyer: widzę, że sięgniecie każdej argumentacji tylko po to by usprawiedliwić swoją głupotę... a wcinaj Ty i nawet trawe... Twoj wybor ale nie wp#%!#$%aj mi się do talerza, jasne?

  •  

   pokaż komentarz

   @flooder - lol i po co ta złość? Po prostu wyrażam swój punkt widzenia i popieram go linkami. Jeżeli chcesz jeść mięso proszę bardzo do niczego Ciebie przecież nie nakłaniam. Mogę tylko zaproponować dietę bezmięsną i zachęcić do refleksji nad swoim zdrowiem. W żadnym wypadku nie wpieprzam Ci się do talerza :D

  •  

   pokaż komentarz

   Rozumiem Twoją argumentację, nie znoszę jednak żadnych ekofilozofii, bajek o efektach cieplarnianych (no chyba, że ogniska jaskiniowców spowodowały ocieplenie klimatu i zakończenie epoki lodowcowej), cierpieniu zwierząt (podczas gdy na świecie codziennie ginie tysiące ludzi z powodu wojen, wybuchów, zamachów i innych dziwnych przypadłości). Tymbardziej jestem przewrażliwiony, bo od wczoraj mówi się nieustannie o tych pajacach, którzy weszli na komin elektrowni Pątnów i strajkują z jakimś tam hasłem przeciwko wytwarzaniu energii ze spalania węgla i tym podobnych wariactw.

   Na świecie istnieje dużo więcej ważniejszych spraw do rozwiązania, niż to czy powinniśmy jeść mięso czy szczaw...

 •  

  pokaż komentarz

  nie jestem trzonkiem od młotka, tylko załamaną idiotyzmem zakompelsionych facetów kobietą.

 •  

  pokaż komentarz

  jedyne co mogę powiedzieć co zauważyłem, to że prezentujecie większość z Was tzw. 'polskość'. Co mi się nie podoba - tym gardzę. Prostackie podejście. I wielu z Was uważa, że ta dieta jest zła, i tu kolejny błąd. Ktoś pisze o brakujących aminokwasach, ktoś jeszcze o czymś innym. Nic bardziej mylnego. Jeśli się nie znacie polecam 'The China Study', nie wydana po polsku, ale opisuje, dlaczego mięso jest złe, a 'rośliny' dobre z punktu widzenia medycznego. Zastanawiam się też czemu wypowiadają się na temat żywienia ludzie, którzy o tym pojęcia nie mają. Naprawdę przykre...

  •  

   pokaż komentarz

   A ja polecam pozycję "Jem wszystko długo żyję" znasz?? Super tam dokładnie tłumaczą dlaczego akurat zieleninka nie wystarcza... są jeszcze inne pozycje "Wara od mojego obiadu" a także "Autonomia jednostki - sam dokonuję wyboru"

   Adios..

 •  

  pokaż komentarz

  Nie mogę się nie zgodzić z brigitte i changeofseasons. No bo przecież to, że jeden je mięso, drugi nie je, a trzeci je nabiał i ryby to sprawa wagi państwowej. Nie można tego tematu poruszać bez należytej powagi. Jeśli ktoś się z Tobą nie zgadza to NALEŻY go zbluzgać, wyśmiać i przekonywać za wszelką cenę do racji swoich poglądów.

 •  

  pokaż komentarz

  W temacie ratowania życia i zabijania na pożywienie zwierząt i roślin: Fristajlo - u weterynarza: http://www.youtube.com/watch?v=8J2HAo-QZPc

 •  

  pokaż komentarz

  dzień bez mięsa jest dniem straconym

 •  

  pokaż komentarz

  @de_stroyer - jak na razie to nas bluzgacie, ja tylko mówię prawdę w związku z tym.

  @Mischaelli_Genialli - wiesz, chodzi o coś takiego jak uczucia, które zwierzęta jednak mają i odczuwają ból i wszystko inne tak samo jak Ty, a rośliny nie.

 •  

  pokaż komentarz

  Tu nie chodzi o to kto je mięso a kto marchewki. Problem rodzi się w chwili gdy jedna lub druga strona zaczyna indoktrynować tą drugą... Fanatyzm jest wszak gorszy od faszyzmu...

 •  

  pokaż komentarz

  Mięsa nie jeść. Warzyw nie jeść. Pozostaje nad pić samą wodę i czekać na powolną śmierć...

 •  

  pokaż komentarz

  Jedzcie gówno, miliard much nie może się mylic. Go Vegetarians!

 •  

  pokaż komentarz

  po pierwsze, krowy niczym lodówki szkodzą, bo wydzielaja metan +> efekt cieplarniany.

  po drugie: http://www.wykop.pl/ramka/118641/mcdonalds-calendar-for-2009

  mięso nie szkodzi? dziękuję :D

  po trzecie: ateista.org dla wszystkich którzy lubią wiedzieć jeszcze wiecej.
  p.s. polecam film Korporacja, jest na videogoogle. Oraz Earthlings.

 •  

  pokaż komentarz

  Żałosne... Jak ktoś niema uczuć to jego sprawa, on będzie rozliczany, nie mi nikogo pouczać, sami zostaliście obdarowani mozgami, a to już wasza spawa czy je używacie...

 •  

  pokaż komentarz

  Obrazek w krótki i zwięzły pokazuje że wegetarianizm to swego rodzaju obłuda. Bo dlaczego można jeśc jednych żywych a innych żywych nie?? Dyskryminacja. Wiadomo że konsekwentnym byc nie mogą bo umarliby śmiercią głodową. Czyli wniosek jeden. Wegetarianizm jest bez sensu ideologicznie. Ma sens natomiast podczas odchudzania czy utrzymywania dobrej wagi.

  •  

   pokaż komentarz

   Dlatego, że jedne żywe odczuwają cierpienie, a inne żywe nie. Ten obrazek nic nie pokazuje poza humorem.

  •  

   pokaż komentarz

   Tyje się od 'złych' węglowodanów i ich łączenia z tłuszczami. Czy myślisz, że wegetarianie jedzący czekoladę albo ciastka chudną? Dieta wegetariańska wcale nie musi być mniej kaloryczna od diety z mięsem. Ludzie stosują ją ze względów etycznych i/lub zdrowotnych, a nie jako dietę niskokaloryczną.

  •  

   pokaż komentarz

   @de_stroyer
   Dieta wegetariańska to nie żadne ciastka czy inne słodycze a po prostu zwykła dieta minus mięsko . Myśląc po twojemu można powiedziec że dieta z samych ciastek to również dieta wszystkożercy . W dicie wegetariańskej wyznacznikiem jest to że nie mogą oni przekroczyc pewnej bariery jaką jest mięso. W zwykłej diecie nie ma takiej bariery. Oznacza to że po produkcie jaki w danej chwili spożywamy nie można stwierdzic jaka to dieta jeśli może pojawic się w nich obu. Dla przykładu jem ogórka. Czy to oznacz że jestem wegetarianinem? Nie. A więc dieta z ciastek może byc ale nie musi byc wegetariańska a zależy to tylko i wyłącznie do tego czy jem mięso. A więc odpowiadając kontrprzykładem na twoją tezę że od diety wegetariańskiej się tyje jak się je same ciastka odpowiadam że nie bo to dieta wszystkożercy który zajada się ciastkami i weź mi udowodnij że nie mam racji. Wegetariańska dieta to to samo co zwykła minu mięso. Więc dla normalnego odżywiania usuwasz to co jest mięsem ( wysoko kaloryczne) i zastępujesz roslinami ( mniej kaloryczne) dlatego jest lepsza przy odchudzaniu.

  •  

   pokaż komentarz

   @nopasaran
   Zapewne w poprzednim wcieleniu nie wyznawałeś buddyzmu. Zostałeś za karę marchewką. Teraz możesz się wypowiedziec na temat tego że rośliny nie cierpią z własnego doświadczenia. I nie popełniając tego samego błędu zostałeś buddystą a więc i wegetarianinem. Mam rację?

  •  

   pokaż komentarz

   @Mischaelli_Genialli - co za banialuki... aż ręce opadają.

   Wiesz dlaczego dzieciaki w stanach tak tyją? Bo jedzą fast foody czyli:
   kotlet (80% bułka tarta, papier toaletowy, olej do smażenia i max 10% to mięsko)
   majonez (jaja, olej)
   ketchup (pomidory, cukier)
   bułka do hamburgera (mąka, cukier)
   frytki (ziemniaki, olej)
   coca-cola (woda, barwniki i cukier)

   Jak sam widzisz amerykańskie dzieciaki tyją nie od mięsa (bo to max 10% kotleta) ale od pustych węglowodanów (cukier, mąka, ziemniaki) zmieszanych z tłuszczami (jaja, olej). Nawet gdyby jadły hamburgery bez mięsa (czyli byłoby to danie wegetariańskie) to i tak by były takie tłuste jak teraz widzisz w TV.

  •  

   pokaż komentarz

   @de_stroyer
   O ja pierdziele człowieku czytaj za zrozumieniem. Przecież napisałem, że dieta wegetariańska jest lepsza od normalnej diety przy odchudzaniu. Jest tak dlatego że nie ma mięsa które z natury jest bardziej kaloryczne od roślin. Wcale nie oznacza to że stosując tę dietę wegetarianską można schudną. Słowo lepsza jest tu kluczowe. Lepsza nie oznacz dobra. Jak się chce ktoś odchudzac to musi stworzyc sobie indywidualną dietę i wszystko. A wegetarianin zamiast kurczaka zje kaktusa i tyle mniej kalorii będzie z tego miał. Czyli podsumowując przy odchudzaniu do efektu lepszego odchudzenia się lepsza jest specjalna dieta odchudzająca wegetariańska niż specjalna dieta odchudzająca normalna. Czaisz bazę?

Dodany przez:

avatar b29 dołączył
464 wykopali 49 zakopali 3.3 tys. wyświetleń