•  

  Stary Człowiek a może.
  :)

 •  

  Szkoda że aparaty w komórkach to dopiero nowość, bo może by ktoś sfilmował....

  •  

   @Katagaro: "Na szczęście nasz reporter jest na miejscu i specjalnie dla Państwa będzie relacjonował wydarzenia na bieżąco: 73-letni pan Jerzy bez wysiłku, lekkim podchodzi krokiem podchodzi do stanowiska. Zamaszyście kłania się całej rodzinie, znajomym, kontrolerowi Dionizemu oraz mężczyźnie w niebieskiej koszuli w kratę, który rozpaczliwie szuka budki z piwem niepasteryzowanym w cenie niższej niz 6 złotych za pół litra. Z nieba leje się żar nie do wytrzymania. Pod surowym okiem oddziału ochroniarzy czujnie pilnujących biało-czerwonych podpórek nasz mistrz zajmuje pozycję i rozpoczyna bicie. W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! Tak, tak, proszę państwa! Rekord pobity! Wszyscy nagradzamy pana Jerzego gorącymi owacjami, podczas gdy driftująca karetka cichnie w oddali, odjeżdżając w kierunku zachodzącego słońca. Od naszego człowieka za kierownicą dostaję informację, że pan Jerzy zdecydowanym szeptem deklaruje pobicie kolejnych..."

  •  

   @k0rn1k: jesteś moim bohaterem :)

 •  

  Czuje się tak jakby... zawstydzony?

 •  

  Czy takie wysokie podpórki są akceptowane, są jakieś przepisy? Im bliżej pionu, tym łatwiej pompować. Najłatwiej stojąc pionowo.

 •  

  4+8+15+16+23+42=108
  Przypadek?

 •  

  Jakie +108, modyfikator od wieku to 0,3x(0,02y) gdzie x do liczba zrobionych pompek a y to wiek, co daje nam w przybliżeniu +210.

 •  

  Spotkał sie ktoś z filmikiem z tego niecodziennego wydarzenia?

 •  

  a po co im tyle pompek w tym Kluczborku?

 •  

  No mial kilka lat, zeby pocwiczyc to co sie dziwic.

 •  

  Jest jeszcze większy polski hardkor, Jan Łuka.

  Jest fenomenem sprawności fizycznej na skalę światową. W czerwcu tuż po swoich 56 urodzinach jako pierwszy na swiecie przekroczył barierę 400 kg w martwym ciągu. W tych zawodach wzieli rowniez udzial czołowi polscy strongmani : Mariusz Pudzianowski, Sebastian wenta i Piotr Dybus. Pudzian i Wenta dzwigneli wtedy po 320 kg . :) hehe mariusz Pudzianowski powiedzial ze nie jest dla niego zadną ujmą przegrac z 18-krotnym mistrzem Polski w 3-boju siłowym. Podczas tych samych zawodów Jan Łuka pobił kolejny rekord świata. :) podciągnał się na drązku z dodatkowym cięzarem 102,5 kg wyobrazcie sobie taką sztangę czy razem z nią latwo się podciagnac ? teraz zalozę się ze wielu chlopakow ktorzy nie cwicza nie podniesie się na drazku 2 razy a moze nawet raz a co dopiero z jakims ciezarem. Pudzianowski podniósł się z ciezarem 75 kg a Wenta tylko z 40 kg.

  Oczywiście szacunek za te 108 pompek. Koleś jest równe 50 lat starszy ode mnie, a spuściłby mi łomot i pobił we wszystkich możliwych konkurencjach.

  •  

   @Henryk052: U nas w parku spotykamy się w grupie by razem potrenować na świeżym powietrzu. Zakres wiekowy to tak od 17-18 do ok 50. Ci najstarsi potrafią zrobić po 50 podciągnięć i uwaga - 600 pompek :) Nie są to olbrzymy z siłowni (chociaż też nie mali) ale krzepę jak widać mają całkiem niezłą. Ale to ludzie z czasów kiedy nie było internetu.

 •  

  W Kluczborku i okolicach facet jest dość znany.Często zdarza mu się pobić jakiś rekord. Zimą o ile dobrze pamiętam, kąpał się w Kluczborskim zalewie przez dość długi czas jak na tą porę roku.

 •  

  ma ktos filmik jak on je robi ? bo jak robi tak jak rzymskie to dziekuje : )

  http://www.youtube.com/watch?v=zPAlpjV2CJc

 •  

  To rekord w Księdze Rekordów Niecodziennych jednak do tej Guinnessa jeszcze nieco brakuje:

  Księga Rekordów Guinnessa wymienia Chorwata Krunoslava Budiselića, jako osobę która wykonała 140 pompek w ciągu jednej minuty.

 •  

  Strasznie gówniany ten "artykuł" choć informacja ciekawa.

 •  

  Nareszcie moje miasto a nie tylko Białystok i Białystok...

 •  

  chłop ma jaja.szacun

 •  

  Gratuluję temu Panu! Sam chciałbym wykonać tyle pompek w jego wieku.

  A tak poza konkursem: od dawna się zastanawiam jaki jest sens robienia pompek na czas. Wiadomo przecież, że ruch jest bardzo krótki i niedokładny, ponieważ nie opuszczamy klatki do ziemi- zwyczajnie nie zdążymy, przez co jest... łatwiej. Np. robiąc pompki szwedzkie , jestem w stanie po kilkuletniej praktyce zrobić w bardzo szybkim tempie od 110 do 130 powtórzeń, do momentu zmęczenia mięśni trójgłowych i barków. W normalnym lub wolnym tempie zrobię może... 40-50?

  Osobiście ciekawsze (z mojego punktu widzenia), byłoby robienie pompek nie na czas, a w wolnym tempie, w pełnym zakresie ruchu, ponieważ robiąc pompki na czas w sprinterskim tempie wystarczy skrócić ruch już o kilka centymetrów (niewidoczny dla obserwujących), by zrobić 108, a nie 100 pompek.

  •  

   @Veramin: jak chcesz robić pompki na czas w wolnym tempie?

  •  

   Przeczytaj dokładnie to co napisałem:

   "Osobiście ciekawsze (z mojego punktu widzenia), byłoby robienie pompek NIE NA CZAS, a w wolnym tempie, w pełnym zakresie ruchu, ponieważ robiąc pompki na czas w sprinterskim tempie wystarczy skrócić ruch już o kilka centymetrów (niewidoczny dla obserwujących), by zrobić 108, a nie 100 pompek."

   Robisz pompki dopóki mięśnie Ci nie odmówią posłuszeństwa. Bo robienie pompek w jak największej ilości, w określonym czasie, dla mnie mija się z celem, ponieważ jest fizyczną niemożliwością zrobienie POPRAWNEGO TECHNICZNIE ruchu w pół sekundy, a najszybciej w sekundę.

 •  

  Ja przy 30 padam ; ) Podziwiam !

 •  

  Piękny język.. u młodych już go nie uświadczysz.

Dodany przez:

avatar l...h dołączył
315 wykopali 3 zakopali 15.1 tys. wyświetleń