•  

  Stary Człowiek a może.
  :)

 •  

  Szkoda że aparaty w komórkach to dopiero nowość, bo może by ktoś sfilmował....

  •  

   @Katagaro: "Na szczęście nasz reporter jest na miejscu i specjalnie dla Państwa będzie relacjonował wydarzenia na bieżąco: 73-letni pan Jerzy bez wysiłku, lekkim podchodzi krokiem podchodzi do stanowiska. Zamaszyście kłania się całej rodzinie, znajomym, kontrolerowi Dionizemu oraz mężczyźnie w niebieskiej koszuli w kratę, który rozpaczliwie szuka budki z piwem niepasteryzowanym w cenie niższej niz 6 złotych za pół litra. Z nieba leje się żar nie do wytrzymania. Pod surowym okiem oddziału ochroniarzy czujnie pilnujących biało-czerwonych podpórek nasz mistrz zajmuje pozycję i rozpoczyna bicie. W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! W górę! W dół! Tak, tak, proszę państwa! Rekord pobity! Wszyscy nagradzamy pana Jerzego gorącymi owacjami, podczas gdy driftująca karetka cichnie w oddali, odjeżdżając w kierunku zachodzącego słońca. Od naszego człowieka za kierownicą dostaję informację, że pan Jerzy zdecydowanym szeptem deklaruje pobicie kolejnych..."

  •  

   @k0rn1k: jesteś moim bohaterem :)

  •  

   @k0rn1k:
   haha, przypomina The Onion o wyścigach Nascar:
   http://www.youtube.com/watch?v=bG2OcW_Hwkg&t=112s

 •  

  Czuje się tak jakby... zawstydzony?

 •  

  Czy takie wysokie podpórki są akceptowane, są jakieś przepisy? Im bliżej pionu, tym łatwiej pompować. Najłatwiej stojąc pionowo.

  •  

   @k0rn1k: Śmiało, pobij ten rekord ;-)

  •  

   @k0rn1k: Mając podpórki masz większy zakres ruchu-nie blokuje cię podłoga tylko możesz zejść niżej klatką dzięki czemu pracuje trochę więcej mięśni.

  •  

   @k0rn1k: Owszem im bliżej pionu tym łatwiej, ale to nie będzie funkcja liniowa. Odchylając pozycję o 5 stopni od pionu ułatwiasz sobie zadanie bardzo nieznacznie (cos(5)=0,996).

  •  

   @k0rn1k: zrobic 108 powtorzen w minute nawet stojac pionowo to jest sporo ... wychodzi pompka co 0.55 sekundy

  •  

   @k0rn1k: w ten sposób robisz naturalny ruch, nadgarstki się tak nie męczą.

  •  

   @k0rn1k: no dokładnie, jakby robił ze standardowymi podpórkami, ok 5cm nad ziemią to po 50tej by się zasapał. To nie jest standardowy setup na rekord guinessa, może jedynie na jakiś regionalny rekord.

   Gdy ciało jest w poz. ok 45st względem ziemi to pompki robi się śmiesznie łatwo, można w domu na głupim krześle przetestować a potem na podłodze.

  •  

   @k0rn1k: Spróbuj na takich podpórkach, przekonasz się jak łatwo.

  •  

   @alkif: Akurat przy robieniu pompek na podpórkach chodzi o pozycję nadgarstka, a nie tyle co o głębokość ruchu.

 •  

  4+8+15+16+23+42=108
  Przypadek?

 •  

  Jakie +108, modyfikator od wieku to 0,3x(0,02y) gdzie x do liczba zrobionych pompek a y to wiek, co daje nam w przybliżeniu +210.

 •  

  Spotkał sie ktoś z filmikiem z tego niecodziennego wydarzenia?

 •  

  a po co im tyle pompek w tym Kluczborku?

 •  

  No mial kilka lat, zeby pocwiczyc to co sie dziwic.

 •  

  Jest jeszcze większy polski hardkor, Jan Łuka.

  Jest fenomenem sprawności fizycznej na skalę światową. W czerwcu tuż po swoich 56 urodzinach jako pierwszy na swiecie przekroczył barierę 400 kg w martwym ciągu. W tych zawodach wzieli rowniez udzial czołowi polscy strongmani : Mariusz Pudzianowski, Sebastian wenta i Piotr Dybus. Pudzian i Wenta dzwigneli wtedy po 320 kg . :) hehe mariusz Pudzianowski powiedzial ze nie jest dla niego zadną ujmą przegrac z 18-krotnym mistrzem Polski w 3-boju siłowym. Podczas tych samych zawodów Jan Łuka pobił kolejny rekord świata. :) podciągnał się na drązku z dodatkowym cięzarem 102,5 kg wyobrazcie sobie taką sztangę czy razem z nią latwo się podciagnac ? teraz zalozę się ze wielu chlopakow ktorzy nie cwicza nie podniesie się na drazku 2 razy a moze nawet raz a co dopiero z jakims ciezarem. Pudzianowski podniósł się z ciezarem 75 kg a Wenta tylko z 40 kg.

  Oczywiście szacunek za te 108 pompek. Koleś jest równe 50 lat starszy ode mnie, a spuściłby mi łomot i pobił we wszystkich możliwych konkurencjach.

  •  

   @Henryk052: U nas w parku spotykamy się w grupie by razem potrenować na świeżym powietrzu. Zakres wiekowy to tak od 17-18 do ok 50. Ci najstarsi potrafią zrobić po 50 podciągnięć i uwaga - 600 pompek :) Nie są to olbrzymy z siłowni (chociaż też nie mali) ale krzepę jak widać mają całkiem niezłą. Ale to ludzie z czasów kiedy nie było internetu.

 •  

  W Kluczborku i okolicach facet jest dość znany.Często zdarza mu się pobić jakiś rekord. Zimą o ile dobrze pamiętam, kąpał się w Kluczborskim zalewie przez dość długi czas jak na tą porę roku.

 •  

  ma ktos filmik jak on je robi ? bo jak robi tak jak rzymskie to dziekuje : )

  http://www.youtube.com/watch?v=zPAlpjV2CJc

 •  

  To rekord w Księdze Rekordów Niecodziennych jednak do tej Guinnessa jeszcze nieco brakuje:

  Księga Rekordów Guinnessa wymienia Chorwata Krunoslava Budiselića, jako osobę która wykonała 140 pompek w ciągu jednej minuty.

 •  

  Strasznie gówniany ten "artykuł" choć informacja ciekawa.

 •  

  Nareszcie moje miasto a nie tylko Białystok i Białystok...

 •  

  chłop ma jaja.szacun

 •  

  Gratuluję temu Panu! Sam chciałbym wykonać tyle pompek w jego wieku.

  A tak poza konkursem: od dawna się zastanawiam jaki jest sens robienia pompek na czas. Wiadomo przecież, że ruch jest bardzo krótki i niedokładny, ponieważ nie opuszczamy klatki do ziemi- zwyczajnie nie zdążymy, przez co jest... łatwiej. Np. robiąc pompki szwedzkie , jestem w stanie po kilkuletniej praktyce zrobić w bardzo szybkim tempie od 110 do 130 powtórzeń, do momentu zmęczenia mięśni trójgłowych i barków. W normalnym lub wolnym tempie zrobię może... 40-50?

  Osobiście ciekawsze (z mojego punktu widzenia), byłoby robienie pompek nie na czas, a w wolnym tempie, w pełnym zakresie ruchu, ponieważ robiąc pompki na czas w sprinterskim tempie wystarczy skrócić ruch już o kilka centymetrów (niewidoczny dla obserwujących), by zrobić 108, a nie 100 pompek.

  •  

   @Veramin: jak chcesz robić pompki na czas w wolnym tempie?

  •  

   Przeczytaj dokładnie to co napisałem:

   "Osobiście ciekawsze (z mojego punktu widzenia), byłoby robienie pompek NIE NA CZAS, a w wolnym tempie, w pełnym zakresie ruchu, ponieważ robiąc pompki na czas w sprinterskim tempie wystarczy skrócić ruch już o kilka centymetrów (niewidoczny dla obserwujących), by zrobić 108, a nie 100 pompek."

   Robisz pompki dopóki mięśnie Ci nie odmówią posłuszeństwa. Bo robienie pompek w jak największej ilości, w określonym czasie, dla mnie mija się z celem, ponieważ jest fizyczną niemożliwością zrobienie POPRAWNEGO TECHNICZNIE ruchu w pół sekundy, a najszybciej w sekundę.

 •  

  Ja przy 30 padam ; ) Podziwiam !

 •  

  Piękny język.. u młodych już go nie uświadczysz.

Dodany przez:

avatar l...h dołączył
315 wykopali 3 zakopali 15 tys. wyświetleń