...
 •  

  pokaż komentarz

  Serbowie mówią na to "Bałkańska robota", czyli bezsensowna nienawiść do siebie nawzajem...

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  przewińcie do 2:46 i zobaczcie o co walczyli, szkoda gadać, XX wiek....

 •  

  pokaż komentarz

  Kolega był tam w kontyngencie NATO, to co tam zobaczył odmieniło go strasznie.... pól roku po powrocie spędził w psychiatryku...

  •  

   pokaż komentarz

   @tymonides: Byłem w Bośni i Hercegowinie.... masz racje - wojna zmienia, na WSZYSTKO patrzy się już jakoś inaczej.
   Ale ten filmik... to po prostu wojna, a na wojnie giną ludzie - przypisywanie tu czegokolwiek nie ma sensu - dopóty wojny się opłacą (a wiadomo że kasa wz wojny jest ogromna) dopóty ludzie będą bezsensownie ginąć.
   Najgorzej nie mają ci co zginęli - tylko ci co przeżyli i to pamiętają.

  •  

   pokaż komentarz

   @Radbard: Hmm opowiedz o tym. Ostatnio czytałem taki artykuł że np. żołnierze wracający z Afganistanu, mają takie odchyły że szukają snajperów po dachach, siadają zawsze plecami do ściany etc. Ale kumpel który wrócił z Afganistanu wydaje się być w takim samym stopniu normalny jak z przed wyjazdu. Miałeś "syndrom pourazowy"? Jak tak to po ilu Ci przeszło? Jesteś agresywniejszy/spokojniejszy? Jak teraz patrzysz na życie?

   Będę wdzięczny za odpowiedzi, ale i tak namawiam Cię na AMA, bo to szalenie ciekawy temat, jak się człowiek zmienia po takim czymś.

   Pozdrawiam

  •  

   pokaż komentarz

   @hans_kloss: Zaczynam żałować, że napisałem o misjach....
   Za KAŻDYM razem jest wpis podobny do Twojego..... AMA.
   Tak trudno zrozumieć (szczególnie po oglądaniu filmiku z trupami na ulicy) że po powrocie nie chce się o tym opowiadać?
   AMA o misjach - człowieku... pierwsze pytania
   - ilu zabiłeś
   - ile zgwałciłeś
   - śnią Ci się twarze.... itd itp.

   Jesteś agresywniejszy/spokojniejszy? Jak teraz patrzysz na życie?

   Minęło już kilkanaście lat....
   Jestem duuużo bardziej spokojniejszy, czasem wręcz słyszę że staję się flegmatyczny.
   Jak patrze na życie? Inaczej.
   Nie biorę udziału w wyścigu szczurów - żyję od zlecenia do zlecenia (jestem zdalnym web developerem), pielęgnuję swoją pasję (Harley) i cieszę się że jestem zdrowy, najedzony, mam gdzie spać w suchym miejscu.
   No i mam żonę - największy skarb życia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Radbard:

   Spoko, chodziło mi tylko o to czy doświadczyłeś "syndromu pourazowo" , bo jak mówię, ja nie widzę różnic w zachowaniu kumpla który był w Afganistanie.

   A co do AMA, no to tak, tym którzy nie byli w takich miejscach ciężko domyślić się że się nie chce o tym mówić. Ale spoko, rozumiem.

   Pozdrawiam

  •  

   pokaż komentarz

   @hans_kloss: Syndrom pourazowy w obecnych czasach jest bardziej dostrzegany, z dwóch powodów:

   - armia wreszcie przyznaje że to w ogóle istnieje - psychiatrzy mają więc co robić, kiedyś po misjach jak komuś odp@#@$@#ało to się z tym krył, by nie okazywać "że jest słaby" co tylko potęgowało efekt wyizolowania od środowiska do którego wracał, a armia twierdziła że "nie ma tego problemu problemu w naszych szeregach"

   - obecnie prowadzi się w Afganie/Iraku innego rodzaju działania niż Kosowo/Bośni/Hercegowina (raz to różnica terenu, dwa rozwój techniki i techniki operacyjnej).

   My nie szukaliśmy snajperów po dachach bo tam na misji również ich nie było - syndrom pourazowy to obawa zagrożenia jakie sie miało na misji w obecnym pokojowym środowisku.
   Siadanie plecami do ścian, chodzenie z racjami żywnościowymi pochowanymi po kieszeniach, czy przygotowywanie się do zwykłego dnia pracy na budowie jak do akcji (ładownice na batony, menażki, zestawy medyczne, suchary itd) to i owszem.
   Do dziś (a minęło kilkanaście lat) jadąc dalej niż 5km od domu zawsze mam przy sobie nóż, medkit, rację żywności i butelkę napoju.
   Często rodzina się śmieje, że nie wybieramy się na tygodniowy biwak tylko na spacer do lasu, a ja już szykuję "żelazny zestaw" niezbędnych rzeczy....kiedyś było mi wstyd, próbowalem z tym walczyc, ale sobie odpuściłem, lepiej targać kilogram gratów więcej niż mieć sp!$!$$@ony wypad myślami w stylu "nie zabrałem tego, tamtego, a jak coś..., a jak sobie poradzę, jak obronię rodzinę..." to siedzi głęboko w psychice.

  •  

   pokaż komentarz

   @Radbard:
   Kurczę, teraz mi to uświadomiłeś (a zastanawiałem się po co to taszczy) po co kumpel miał ostatnio przy sobie nóż, gaz łzawiący, karabinek HMS i parę metrów jakiegoś repa.

   No nic, dzięki za odpowiedź i życzę zdrówka :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Radbard: A'propos ostatniego akapitu - to jest przecież najnormalniejsza rzecz pod słońcem - zabrać to, co potrzebne. Nie wiem czy wynika to z doświadczenia (ja żadnego wojskowego nie mam), czy po prostu z "konstrukcji" męskiego mózgu, ale wynika to na pewno z kombinacji tych dwóch rzeczy. My po prostu zakładamy, dopuszczamy i przewidujemy pewne sytuacje, które na pewno się nie zdarzą, ale jeśli się zdarzą, to lepiej być do nich przygotowanym. Tak jak nigdy nie byłem "na wojnie", tak znam te uśmieszki "a po co ci to?" Zazwyczaj się przydaje :) W odróżnieniu od tony ciuchów ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @dziczku: Masz rację co do różnic w planowaniu przez kobiety i mężczyzn.

   Jednak u mnie ma to obsesyjną formę - nawet na wypad na zakupy do marketu zabieram bidon i multitoola + "oczywiście" zestaw pierwszej pomocy i przynajmniej jednego suchara energetycznego....
   Ciągle latam w bojówkach i przy pasie mam kilka ładownic - by ZAWSZE móc mieć WSZYSTKO przy sobie.
   To jak wożenie drewna do lasu - ale tylko wtedy czuję spokój. Wiem, że w oczach otoczenia ponad 30 letni facet "obwieszony" jak choinka musi wyglądać komicznie/żałośnie ale inaczej nie potrafię. Jak sytuacja wymaga stroju bez kieszeni (i możliwości dobicia panelu udowego + ładownic na graty) staję się rozdrażniony i chce jak najszybciej wrócić do domu.
   Na szczęście żona jakoś to wytrzymuje i nie wstydzi się ze mną pokazywać publicznie;-)

  •  

   pokaż komentarz

   @Radbard: A tam od razu obsesja - przyjmij to jako swoją, własną, nabytą dbałość o siebie i rodzinę. Gdybyś zobaczył co mam w plecaku kiedy "wychodzę na rower" też ujrzałbyś obsesję ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Wstrząsający film... do teraz zlewaczały i zidiociały zachód kreuję wizerunek Serbów że byli krwiożerczymi bestiami a muzułmanie niewiniątkami, ofiarami chrześcijańskiego terroru (np. ostatni film angeliny jolie(celowo z małej) - "Kraina miodu i krwi")

  •  

   pokaż komentarz

   @grand_ziro1234:

   kreuję wizerunek Serbów że byli krwiożerczymi bestiami
   Faktem jest że są odpowiedzialni za większość zbrodni wojennych w tym konflikcie.

  •  

   pokaż komentarz

   @grand_ziro1234: nie przeginaj w drugą stronę, bo Serbowie święci nie byli. To Serbowie rozpętali piekło.

  •  

   pokaż komentarz

   @grand_ziro1234: Każda strona jest winna w jakiś sposób, ale ogrom zbrodni Serbskich jest zdecydowanie najbardziej przytłaczający.

  •  

   pokaż komentarz

   @naczarak:

   Faktem jest że są odpowiedzialni za większość zbrodni wojennych w tym konflikcie.

   Wyssana z CNN bzdura. Co to znaczy "większość"? Ilość akcji? Ilość zabitych? Ilość zgwałconych, spalonych, okaleczonych? Trzeba pamiętać, kto to liczył. W Srebrenicy odkopali masowy grób, zawyżyli ilość zabitych kilkukrotnie - a o tysiącach pomordowanych, gwałconych, palonych, bitych, wygnanych serbskich rodzin przez islamskie bojówki zaledwie nieco wcześniej, jakoś cicho-sza?

   Ten pisze historię, kto wygrał wojnę - ale warto mieć mózg i umieć z niego korzystać, żeby bezmyślnie nie łykać propagandy.

  •  

   pokaż komentarz

   @fredo: To właśnie Ty poprzez niewiedzę, zmanipulowanie w mediach bądź też ignorancję (nie mam do Ciebie żalu o to, ja bazując na mainstreamowych mediach tak samo bym uważał że Serbowie to są %$%!e a tamci bidulki cacy) stanąłeś po stronie muzułmanów Bośniaków. Swego czasu bardzo się interesowałem tematem i uważam że Serbia została bardzo ale to bardzo skrzywdzona przez geopolityczne interesy USA (zabrzmiało to jakbym stał po stronie Rosji ale nic z tych rzeczy, staram się być obiektywny). Po prostu trudno jest nam zrozumieć że ten cywilizowany Zachód też gra brzydko gdy ich stratedzy nakreślą im jakąś wizję.

  •  

   pokaż komentarz

   @Moloch99: O Srebrenicy gada się cały czas, a to że w tych samych okolicach muzułmanie zabili ok. 4000 Serbów jest przemilczane. Tak tak to tylko Serbowie są źli, a 50 lat wcześniej kto stworzył Hitlerowskie dywizje muzułmańskie? Jak chcesz liczyć oprawców i ofiary to nie patrz tylko 20 lat wstecz ale i 70.

 •  

  pokaż komentarz

  Rozmawiałem z Serbami, mówili że byli świadkami jak NATO specjalnie zrzucało bomby na szkoły, szpitale, sklepy. Perfidnie zabijano cywilów, co jest niezgodne z Konwencjami Genewskimi, tylko kto miałby oskarżać zwycięzcę i głównego finansującego ONZ?

  •  

   pokaż komentarz

   @Vhetman: Ja rozmawiałem z Chorwatami, którzy opowiadali o tym, jak Serbowie niszczyli im szkoły, szpitale, zabijali cywili. O Serbach w Chorwacji nie mówi się inaczej niż "fiuty".

  •  

   pokaż komentarz

   @Vhetman: Bo Serbowie to akurat najlepszy przykład przestrzegania Konwencji Genewskiej!

  •  

   pokaż komentarz

   @postac: Tyko że to inna sytuacja, to że Chorwaci i Serbowie robili sobie takie rzeczy jest konsekwencją wzajemnej nienawiści, wojny. NATO było podmiotem zewnętrznym w tej wojnie, miało zatrzymać rozlew krwi. Zresztą kto ma przestrzegać konwencji jeżeli nie NATO?! taki dało przykład?

  •  

   pokaż komentarz

   @Vhetman: masz racje z jednej strony, nato - bombardowalo cywilow. Tyle, ze jezeli chodzi o konwencje genewska to zadna ze stron jej nie przestrzegala... Niestety

  •  

   pokaż komentarz

   @Moloch99: Ja nic takiego nie powiedziałem, Serbowie nie są święci. Ale dziwna to sytuacja gdy bije się dwóch gości, trzeci podchodzi aby ich rozdzielić a zamiast tego zaczyna bić jednego z nich wspólnie z drugim.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vhetman: co w tym dziwnego, że NATO jako organizacja założona głównie po to by być oponentem wobec ZSRR bije ziomka współczesnej Rosji?
   Działali zgodnie z założeniami.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vhetman: Nie wiem z jakimi Serbami, gdzie i kiedy rozmawiałeś i jakie mieli dane. Zakładam, że - o ile ci 'Serbowie' istnieją byli bardziej prawdomówni, niż ich bukwowi rus-bracia. Ja dam Ci jeden przykład bombardowania NATO, o którym słyszałem od 4 różnych Albańczyków w styczniu 2000 r. W razie potrzeby dysponuję zdjęciami i nazwiskami świadków:
   koniec września/październik 1999 - budynek MSW/Policji w Dakovicy/Gjakove: miasto powiatowe, bud. Policji to wielki, 6 piętrowy gmach w stylu KW PZPR, największy w mieście (jak przystało na pokojowych braci Serbuszki-matuszki), obok osiedle domków jednorodzinnych, najbliższy domek ok. 50 m. od w/w gmachu Policji. Godz. 13.00 ostrzegawcza niewielka eksplozja i niewielkie zniszczenia dachu. Pół godziny później Tomahawk ląduje na dachu, gmach zapada się dosłownie jak po uderzeniu wielkiego młota i przestaje służyć jako baza wypadowa bojówkom Kompartii Serbii. W najbliższych domach jednorodzinnych wypadają tylko szyby.
   Tak przy okazji ok. tydzień później - konwój Vojsko Jugoslavie (gieroje dla niepoznaki przewożonych traktorami) w kierunku granicy Albanii z Gjakove jest 'ochraniany' przez Albańskich cywilów przywiązanych do traktorów. Konwój zostaje zbombardowany i rozbity. Część Vojsko Jugoslavie czmycha, giną cywile. Albo droga Gjakove-granica albańska: z przodu granica, z tyłu gjeroje tow. Slobodana i Arkana ze swoimi rus-doradcami a po obu stronach oczywiście pola minowe.
   Nota bene - nie mam pod ręką szczegółowych danych, ale z ok. 2,5 mln populacji Kosowa ok. 1.5 mln opuściło domy i stało się w ciągu 2 miesięcy uchodźcami. To tak jakby po ataku Rossji na Polskę z 36 mln 20 porzuciło domy, wzięło co najcenniejsze i uciekało do Czech. 70% populacji kosowskich Albańczyków jak wiadomo na 100% uciekało do Serbii w obawie przed barbarzyńcami z NATO. Dodam jednak, że nie wszędzie jednak VJ było tak pomysłowe - Peja/Peć "Belopolje": okopy VJ. Po zrzuceniu pierwszej bomby kasetowej okopani i uzbrojeni w sowiet-sprzęt gjeroje z VJ wywieszają z okopów białe prześcieradło :-)

 •  

  pokaż komentarz

  Na początku filmu widać m.in. zbombardowanie przez amerykańskie lotnictwo pociągu z cywilami niedaleko Grdelicy. W wyniku ataku zginęło prawie 20 osób.
  A tak ogólnie to filmik przedstawia wojnę o Kosowo z lat 1999-2001 (w tym wypadku Natowskie naloty z 1999 r.), która to nie powinna być mylona z wojną po rozpadzie Jugosławii (tą zakończyło porozumienie z Dayton z 1995 r.).

 •  

  pokaż komentarz

  film wstrząsający. ale żeby napisać "nato aggression" trzeba być naprawdę słabym z historii

 •  

  pokaż komentarz

  Wojna w której nie chodziło o jakieś niepodległości tylko o rywalizacje grup przestępczych, tyle ze w mundurach, pod szyldami organizacji paramilitarnych, czyli handel organami, dragi, handel ludźmi itp. tak samo było z IRA i FARC w Kolumbii (dalej jest)

 •  

  pokaż komentarz

  Zawsze przy takich obrazkach zastanawiam się skąd w ludziach tyle nienawiści. Zawsze też zastanawiam się, dlaczego gdzieś na pierwszym planie, czy w tle wmieszana jest religia. Nie pojmę tego, jak coś tak prozaicznego w dzisiejszych czasach może aż tak zaślepiać człowieka.

  •  

   pokaż komentarz

   @magic44:

   żeby jeden człowiek zabił drugiego człowieka wystarczy podział na "my" i "oni". Cała filozofia. A to, na jakiej linii przebiega ten podział; czy religia, czy naród, czy poglądy polityczne - to sprawa wtórna i jest ona tylko narzędziem w ręku tych, dla których wojna jest z jakiegoś powodu korzystna. Na przykład dla Hitlera w pewnym momencie Polska była potencjalnym sojusznikiem, tak samo jak Wielka Brytania. Kiedy sprawy potoczyły się nie według założeń, dorobiono ideologię robiącą z Polaków i Angoli tych "onych"... Tak samo nie musiał osobiście nienawidzić żydów - to był tylko kozioł ofiarny, na którego można było skierować nienawiść za pomocą nazistowskiej nowej "religii"

 •  

  pokaż komentarz

  I tak znajdą się idioci którzy będą mówili brednie typu "wojna jest dobra dla gospodarki", "wojna to postęp", "źle się dzieje w kraju, rozp%@@$$!ić to w $!%%u".
  Jak słyszę takie opinie to najchętniej od razu kolesia wysłałbym gdzieś na pierwszą linię frontu, tam gdzie maksymalnie pożyłby kilka dni. Niech się cieszy swoją wojną.

  •  

   pokaż komentarz

   @dybligliniaczek: Masz racje, że to brednie. Ale nie z powodu okrucieństwa wojny jak sugerujesz(chesz pokazać ją na właśne oczy), tylko dlatego, że wojna naprawdę nie jest korzystna dla gospodarki. Wojna to zniszczenie. Czas i pieniądze, potrzebny na odbudowę zniszczeń, można by spożytkować na inne rzeczy. Wojna na obcym terenie, również nie jest korzystna. Czas i pieniądze potrzebne na opłacanie kampanii wojennej, to pieniądze stracone.

   Oczywiście to dotyczy wojny samej w sobie. Strategicznie, wojna może być korzystna, może zapewnić dostęp do nowych zasobów.

  •  

   pokaż komentarz

   @dybligliniaczek: Z tym że idioci utrzymujący się właśnie w takich właśnie przekonaniach to ludzie decydujący o losach całych krajów, głowy państw. I choć dzisiejsze konflikty prowadzone są pod różnymi pretekstami, nieraz o szczytnych celach to w rzeczywistości jest to gra jednostek na wysokim szczeblu władzy - której celem jest tworzenie miejsca zbytu dla producentów broni i amunicji, przemysłu ciężkiego oraz poszerzanie wpływów w innych krajach, kosztem nieszczęścia niewinnych ludzi (już tak odbiegając od konkretnie tej wojny) i faktycznie napędza to gospodarkę w ich mniemaniu (chociaż ogranicza się to jedynie do ich kieszeni) - sztandarowym bandyckim krajem jest USA. Też mam takie zdanie o tym, z tym że to ludźmi posyłającymi na śmierć (nie w celu obrony kraju) i odpowiedzialnymi za takie tragedie powinno się kalibrować armaty.

 •  

  pokaż komentarz

  Ostatnio wrzuciłem Wykop z nagrań BBC z Sarajewa
  http://www.wykop.pl/link/1198207/sarajewo-1992-1995-w-obiektywach-bbc/
  Niestety nie jest zbyt popularny. Może dlatego, że po angielsku?

 •  

  pokaż komentarz

  Pracowałem w Kosowie po wojnie przez 1.5 roku od zimy 1999. Widziałem serbskie pola minowe, ich albańskie ofiary, widziałem lalki dla albańskich dzieci z przywiązanymi sowieckimi minami fragmentacyjnymi POMZ. Studnie zatruwane przez Serbów przez wrzucanie zwłok. Centra miasteczek spalone miotaczami. Widziałem dokumenty sowieckich 'doradców' zabitych w górach na pograniczu z Albanią.
  Na dziwolągów od 'zbrodniczego NATO' i 'braci Serbów' tudzież innych 'słowiańskich sojuszy' szkoda mi po prostu czasu. Nie, nie twierdzę, że Albańczycy, Chorwaci czy Bośniacy są bez winy. Natomiast niezorientowanym i niezdecydowanym daję pod rozwagę nast. fakt: dopóki na Bałkanach rządził Slobodan, Arkan oraz ich KGBowkie sojuzniki, przez ponad 10 lat lała się tam krew - od Macedonii po Chorwację i od Bośni po Słowenię.

  Odkąd wkroczyliśmy my, NATO i UE, od 12 lat skończyły się mordy etniczne serbosowieckiej dziczy Slobodana, Arkana et consortes.

  A zwolennikom serbosowieckich sojuzników polecam wikipedię i hasło Camp Bondsteel :-)
  P.S. Wyjątkowo komiczny widok - Vojsko Jugoslavie na sowiet-tankach niezmiernie bohaterskie wobec albańskich wieśniaków - uciekało przed wkraczającymi Włochami i Francuzami :-) Spasibo.

 •  

  pokaż komentarz

  Dlatego zawsze mówię, że nie można się nie interesować polityką. Bo czasami bardzo niewiele dzieli nas od takich obrazów na własnych ulicach. Nie mówię tutaj w kontekście rządów jakiejkolwiek konkretnej partii. Dzisiaj jest spokój a jutro lecą bomby bo ktoś się nie potrafił dogadać, pójść na ustępstwa albo zrezygnować. Bo ktoś inny nie mając pomysłu na rządzenie postanowił rządzić przez konflikt.

 •  

  pokaż komentarz

  koszmar, NATO - srato.

 •  

  pokaż komentarz

  wyrzucają spalone ciała ale film jak rusek dostał cegłą był zbyt drastyczny?

  •  

   pokaż komentarz

   @newtonq: Równie dobrze można chlapnąć, że to wina tych, co ich wybrali. A prawda jest niestety inna. Działa tu jakaś psychologia tłumu i wypadkowa tylu interesów, że po kilku dniach walki nikt już naprawdę nie wie po co i o co walczy, kto jest wrogiem a kto sojusznikiem. Spirala się nakręca i z dnia na dzień jest coraz ciężej zakończyć jakoś w miarę sensownie konflikt. Taki to już "urok" wojen, ale jak widać, inaczej widocznie nie można - przy tych politykach, przy tej "opinii publicznej", mediach, handlarzach bronią, przywódcach religijnych, szabrownikach, złodziejach i nawet zwykłych sąsiadach, którzy wiedząc, że w czasie zawieruchy będą mogli przejąć dom innego sąsiada, pierwsi odstrzelą mu głowę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Paszcze: w sumie masz rację ale wnioskuję, że to wina wszystkich po trochu niezależnie od tego czy byli bierni czy czynni wobec konfliktu.

 •  

  pokaż komentarz

  Tak wygląda wprowadzanie demokracji ... przewroty same się nie inicjują ... a NATO się włącza jak na terenie danego kraju są cenne zasoby. Tyle w temacie.

 •  

  pokaż komentarz

  "A życie ludzkie? To drobnostka! Wszystko jest przecież wliczone w koszta!"

 •  

  pokaż komentarz

  Ten materiał i wiele więcej podobnych powinni puszczać tym pop@$##!@eńcom decydującym się na wojenki, może któryś by się chociaż zastanowił. I jak zwykłe najbardziej przej@%!ne mają zwykli cywile których to wszystko najmniej dotyczy...

 •  

  pokaż komentarz

  To, że była tam wojna, może i zapadło wielu w pamięć, wielu ma tylko ogólne pojęcie o tym co się tam działo i dlaczego. Polecam "Skradzione Kosovo" ("Ukradeno Kosovo) czeskiej produkcji.

 •  

  pokaż komentarz

  Dlaczego dla ludzi o mocnych nerwach?

  Przecież ludzie kochają wojny i kochają zabijać. Wy się nazywacie cywilizacją? Wojny cały czas trwają, a przed nami jeszcze gorsze wojny niszczące całe narody.

  Wszystkie wojny to ekonomia i władza. Rozpętują je ludzie którzy albo sami są szaleńcami pragnącymi władzy albo będącymi na usługach konkretnych ludzie albo elit albo innych rządow.

  Sami na tych ludzi głosujecie - od rana stoicie jak zwierzęta czekające na ubój żeby zagłosować na kolejnego szaleńca, który w ładnym garniturze okłamie was, że obniży podatki, zmniejszy biurokrację i w ogóle będzie cacy, a ludzie łykają to i są w stanie oddać swoje życie w wojnie o władzę kolejnych polityków.

  •  

   pokaż komentarz

   Sami na tych ludzi głosujecie - od rana stoicie jak zwierzęta czekające na ubój żeby zagłosować na kolejnego szaleńca, który w ładnym garniturze okłamie was, że obniży podatki, zmniejszy biurokrację i w ogóle będzie cacy, a ludzie łykają to i są w stanie oddać swoje życie w wojnie o władzę kolejnych polityków.

   @MiniMax: A więc jak już wskazałeś nam nasze błędy to powiedz co powinniśmy czynić, jak postępować co robić?

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  Za kazdym razem jak ogladam materialy z tej wojny to nie moge uwierzyc, ze miala miejsce w Europie i za mojego zycia.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  http://www.weightofchains.com/video.html

  Dobry film o tej wojnie i nie tylko. Dostępny również na torrentowych półkach.

 •  

  pokaż komentarz

  Kuriozalnie wyglądają te ciała przykrywane wytłoczkami od jajek....

 •  

  pokaż komentarz

  Na liveleaku i bestgore jest dużo o Jugosławii i od kilku miesięcy nowe filmy z Syrii.

 •  

  pokaż komentarz

  Muzułmańska religia i już koszmar w tle gotowy. Religia śmierci

 •  

  pokaż komentarz

  Dużo minusów bym zebrał, gdybym wkleił tu teraz "Remove kebab"?

 •  

  pokaż komentarz

  1:05 Dziadek turla zwęglonego trupa a mu tak fajnie rączki podskakują. Tak wiem , że to nienormalne ale mnie takie rzeczy śmieszą.

 •  

  pokaż komentarz

  Warte obejrzenia. Ten film pokazuje, czym jest nacjonalizm.

Dodany przez:

avatar Zabatrawiasta dołączył
432 wykopali 18 zakopali 19 tys. wyświetleń