Najlepsze komentarze

 • Nikt mnie nigdy nie przekona, że w Polsce jakikolwiek socjal ma sens. Ludzie tego nie szanują, zniszczą, połamią, pobazgrają - srają do własnego gniazda.

  kamilztorunia kamilztorunia #przejdź do komentarza
  +451
 • @loopack: o czym ty gadasz? Jak do mnie do domku przychodzi jakiś bidak i mówi, że jest głodny - to mu dam z lodówki chleb, jogurt, czy kiełbasę. Nie zbiednieję od tego.
  Ale jak widzę, że patologia rozpieprza mienie, które powstało z publicznych pieniędzy to mnie szlag jasny trafia.

  kamilztorunia kamilztorunia #przejdź do komentarza
  +191

Komentarze (293)

 • kamilztorunia +451  

  Nikt mnie nigdy nie przekona, że w Polsce jakikolwiek socjal ma sens. Ludzie tego nie szanują, zniszczą, połamią, pobazgrają - srają do własnego gniazda.

  pokaż komentarz
  kamilztorunia
 • kamilztorunia +188  

  @loopack: W Toruniu problem dewastacji w zasadzie zniknął - mówię o gierkowskich osiedlach z płyty. Nie wiem z czego to wynika, ale w zasadzie teraz nie ma dewastacji. Kiedyś niszczono ciągle wszystko, teraz nie.
  A co do mieszkań socjalnych - krasnoludki ich pewnie nie niszczą. Obok stoją bloki komunalne, tbs i normalne mieszkania wybudowane przez developerów. Tam jest czysto i schludnie, nic nie jest poniszczone. Wiem - bo moi rodzice tu mieszkają, więc czasem tam jeżdżę.

  pokaż komentarz
  kamilztorunia
 • Reklamy Google

 • DocDaneeka +90  

  @loopack: Ale żeby aż tak? Dawno nie widziałem takich zniszczeń. I to w dodatku całkiem nowych budynków.

  pokaż komentarz
  DocDaneeka
 • Dol_Guldur +164  

  @loopack: Ta niewyżyta młodzież to skutek patologicznych rodzin, które winne być utylizowane a nie jeszcze ułatwiać im życie, do którego będą srać.

  pokaż komentarz
  Dol_Guldur
 • lukaslm 0  

  @kamilztorunia: Niszyły bandy dzieciaków, które nie mają co robić.

  pokaż komentarz
  lukaslm
 • kamilztorunia +191  

  @loopack: o czym ty gadasz? Jak do mnie do domku przychodzi jakiś bidak i mówi, że jest głodny - to mu dam z lodówki chleb, jogurt, czy kiełbasę. Nie zbiednieję od tego.
  Ale jak widzę, że patologia rozpieprza mienie, które powstało z publicznych pieniędzy to mnie szlag jasny trafia.

  pokaż komentarz
  kamilztorunia
 • lesio_knz +77  

  @loopack:

  To kwestia niewyżytej młodzieży, która nie ma co z sobą zrobić i jest pełna gniewu i frustracji

  Jeszcze kilkanaście lat temu bym w to uwierzył. Natomiast teraz masz tyle różnych form spędzania wolnego czasu, że każdy może coś wybrać dla siebie. Nie wieżę, że w takim mieście jak Toruń nie ma orlików, bibliotek, świetlic, kafejek internetowych, gdzie nawet ktoś kto pieniędzy nie ma, może się rozwijać i wychodzić na prostą. Z tego co wiem działają też w większości miast ośrodki pomagające takiej młodzieży. Ale do tego wszystkiego potrzebne są chęci zainteresowanego. Podejrzewam, że ci wandale z tego osiedla nie byli zainteresowani innymi formami rozrywki i poprawy swojego bytu.

  pokaż komentarz
  lesio_knz
 • ursua +16  

  @kamilztorunia: wez sie tam przejedz w sobote wieczorem albo niedziele wieczorem, samochody lepsze niz pod wieloma blokami, gdzie ludzie musieli kupic. przypominam: zeby dostac komunalke dochod na osobe w okolicach 650 zl brutto nie mowiac o socjalu.

  pokaż komentarz
  ursua
 • ikov +46  

  @kamilztorunia: Bo jak płacisz za coś kupę kasy (w perspektywie masz płacenie jeszcze przez pół życia) to szanujesz, a także pilnujesz by nikt tego nie niszczył. Gdy w bloku/kamienicy wszyscy mają podobną sytuację, to będzie czysto i porządnie, bo to jest wspólne dobro... w mieszkaniach socjalnych często ląduje patologia (nie tylko, bo porządni ludzie też się zdarzają, ale w dużej mierze to właśnie patole), która nie szanuje wspólnego dobra, bo nie musi za to płacić (czynszów też nie płacą, bo co kto im zrobi?). Dużo by o tym mówić... Ale powoli powstają plany jak sobie zacząć radzić z taką sytuacją.
  W moim mieście coraz głośniej słychać oburzenie normalnych mieszkańców, którzy ciężko pracują by jakoś tam móc mieszkać, a nowe mieszkania socjalne, często o wyższym standardzie niż zwykły człowiek z niezbyt dużą pensją może sobie pozwolić, są niszczone a ich lokatorzy w wielkiej części nie płacą czynszu. Oczywiście anteny satelitarne od nki i polsatu w co drugim oknie a pod blokiem nie ma gdzie zaparkować. Władze miasta ogłosiły, że problemowych mieszkańców lokali socjalnych będzie się eksmitować, ale że prawo nie pozwala wyrzucić takich na bruk (a w wielu uzasadnionych wypadkach powinno), to dostaną mieszkania socjalne, ale w innej miejscowości - 150 km dalej. Skoro i tak nie płacą bo nie mają pracy (czyli w większości nie chce im się pracować bo za wygodnie na socjalu), to równie dobrze mogą zamieszkać tam. Oczywiście można uniknąć przeprowadzki, ale trzeba wykazać dobrą wolę - zacząć spłacać zadłużenie, poszukać pracy - ale to już zbyt duży wysiłek, więc wszyscy mają nadzieję, że części patologii uda się pozbyć. Oczywiście na razie jest więcej gadania niż robienia, ale wszystko jest na dobrej drodze...

  pokaż komentarz
  ikov
 • sheeple -8  

  Kiedyś niszczono ciągle wszystko, teraz nie.

  @kamilztorunia: To ja Ci wyjaśnię czemu tak jest ... a dzieje się tak dlatego, że teraz, przed blokowiskami nie zobaczysz już tyle biegających dzieciaków co kiedyś. Większość z nich spędza czas wolny przed komputerem. poza tym społeczeństwo się starzeje i oczywiście, w niewielkim stopniu na pewno zmienia się też mentalność społeczna ...

  pokaż komentarz
  sheeple
 • kamilztorunia +132  

  @loopack:

  Cieszcie się, że mieliście fart nie być tymi po drugiej stronie.
  Tak, miałem fart. Nie łażę po ulicach, nie wyrywam domofonów, nie tłukę szyb, nie rozwalam murów w klatce schodowej.

  pokaż komentarz
  kamilztorunia
 • crypto +32  

  @kamilztorunia: nikt mnie nie przekona, że socjal gdziekolwiek ma sens.

  pokaż komentarz
  crypto
 • Ranger +12  

  @loopack: tylko, że na blokach kupionych "za swoje" mieszkańcom zależy - dlatego też sami pilnują chociaż do jakiegoś stopnia wandalizm i albo sami reagują, albo zgłaszają to na Policję

  pokaż komentarz
  Ranger
 • WykopToKolkoWzajemnejAdoracji +33  

  @lesio_knz:

  Nie wieżę

  nie wieżę, tak basztę.

  pokaż komentarz
  WykopToKolkoWzajemnejAdoracji
 • miki4ever +5  

  @kamilztorunia:
  Wiesz, ze w ten sposob powodujesz, ze taki biedak nie pojdzie do odpowiedniej instytucji, tylko bedzie chodzic po domach? W Polsce jest sporo schronisk i darmowych obiadow, ale wiekszosc osob z tego nie korzysta, bo wiecej wyciagna od naiwnych ludzi. Moze to na pierwszy rzut oka jest nieludzkie, ale w dluzszej perspektywie to moze pomoc.

  pokaż komentarz
  miki4ever
 • lesio_knz +9  

  @WykopToKolkoWzajemnejAdoracji: Wkradł się chochlik.

  pokaż komentarz
  lesio_knz
 • lisu1989 +15  

  @loopack: Właśnie modne jest takie gadanie jak Twoje.

  pokaż komentarz
  lisu1989
 • kamilztorunia +6  

  @miki4ever: może jestem naiwny, a może po prostu karmię głodnego. Nie robi mi, jak raz na miesiąc dam mu jedzenie warte 5 złotych. Nie zbiednieję od tego.

  pokaż komentarz
  kamilztorunia
 • miki4ever +1  

  @kamilztorunia:
  Lepiej daj 5 zl na PCK lub cos czym sie tym zajmuje:) To nie chodzi o kwestie biedy, tylko o nauczenie ich, ze nalezy korzystac z socjalu.

  W DE do tej pory nie widzialem zebraka proszacego o jedzenie, wszyscy korzystaja z socjalu, jedynie co to Turkow 20-30 letnich, nie tak zle ubranych zbierajacych pieniadze na zycie, ale srednio im to wychodzi tutaj:)

  pokaż komentarz
  miki4ever
 • M4ks +55  

  @loopack: a ja miałem "niefart" i byłem - problem rodziców w biznesie, wspólnik uciekający za granice, licytacja mieszkania etc. Cały wandalizm jakiego dokonałem przez zycie to odklejenie jednej literki ze znaku drogowego zeby powstało (w mniemaniu moim i ówczesnych kolegów) smieszne słowo.
  Bieda, jak to ktoś powiedział, to stan umysłu, nie portfela.

  pokaż komentarz
  M4ks
 • Krolowiec +6  

  @kamilztorunia: Niech żyją rządy socjalne i płacenie podatków na socjale dla biednych poszkodowanych ludzi! Pozdychaliby wszyscy to zdrowiej by było a wydatki by można było przenieść na jakieś bardziej sensowne rzeczy

  pokaż komentarz
  Krolowiec
 • misieksb +12  

  @loopack: Ja tam chętnie pomogę, ale jeśli osoba której pomagam nasra mi na ręke to sory ale ja już bym tej ręki nie podała.. ale rozumiem że są masochiści tacy jak ty którzy nawet jak sie nasra 10 razy na ręke to i tak chętnie polecą i podają tą ręke 11 raz..

  pokaż komentarz
  misieksb
 • kamilztorunia +13  

  @miki4ever: jak dam 5 zł na PCK lub inną tego typu organizację, to 2 złote wydadzą na koszty administracyjne, a 3 złote na jedzenie :-)

  pokaż komentarz
  kamilztorunia
 • miki4ever 0  

  @kamilztorunia: To nie jest istotne, istotne jest, ze dzieki temu taki koles jak 2 dni nie dostanie jedzenia to pojdzie do takiej instytucji i juz tam zostanie, moze znajdzie prace, cos wymysli i bedzie zarabial miliony :D

  pokaż komentarz
  miki4ever
 • Tesseract +29  

  Nikt mnie nigdy nie przekona, że w Polsce jakikolwiek socjal ma sens.

  @kamilztorunia: Socjal ma sens, natomiast nie w takiej formie jak u nas. Mieszkania socjalne powinny być budowane jak najtaniej i spełniać absolutne minimum potrzebne do egzystencji. Motywowało by to ludzi aby jak najszybciej stanąc na nogi i sie z takiego osiedla socjalnego wynieść.
  Czemu jeden ma brać kredyt na 30 lat a inny pełnowartosciowe mieszkanie ma dostać za darmo ?!?!
  Czemu nie buduje się u nas mieszkań kontenerowych ? Koszt 1m2 w technologi kontenerowej to < 500zł.
  Jeżeli ktoś nie wie jak to wyglada to proszę:
  Osiedle kontenerowe w Amsterdamie
  W dużo bogatszych krajach można budować takie osiedla a u nas nie ?
  A jeżeli komuś nie pasuje mieszkanie na osiedlu kontenerowym to niech mieszka pod mostem.

  pokaż komentarz
  Tesseract
 • gav +5  

  @kamilztorunia:
  Sterylizować. kastrować, niech się to nie rozmnaża.
  Albo zamknąć w jakimś rezerwacie, bo jeśli to nie potrafi zrozumieć, że mieszka wśród ludzi, że panują pewne zasady i prawa,ze trzeba przestrzegać tych praw i zasad, to się już niczego w życiu nie nauczy i trzeba to odizolować od zdrowej części społeczeństwa, tak jak wycina się zainfekowaną tkankę.

  pokaż komentarz
  gav
 • 5.h +17  

  @loopack: To powiedz dlaczego sam mam pracować 30 lat na mieszkanie(piszę w imieniu większości młodych Polaków) a jakiś nierób ma dostać nowiutkie mieszkanie. Nie rób, który bardzo często jest uzależniony od alkoholu, stosuje przemoc na rodzinie labo ma kryminalną przeszłość (bywa, że wszystko naraz) . Czy to jest sprawiedliwe? Powinni dostać co najwyżej kontenery.

  pokaż komentarz
  5.h
 • przecietny_Polak +27  

  @loopack: Za przeproszeniem człowieku bo albo jesteś trollem albo masz zdrowo nasrane we łbie. Pewnie jest że nigdy nie poznałeś co to znaczy praca i nie znasz wartości pieniądza. Swoją za przeproszeniem empatie uprawiaj sobie ze swoich funduszy. Pytasz o człowieka leżącego w trawie? A kto mu kazał o 8 rano wychlać litr taniego wina? Jedyne zwyrodnienie jakie tu widzę to "nieludzka twarz" twoich wypowiedzi które sugerują że ciężko pracujący człowiek (którego w obecnych realiach rzadko stać na własne lokum) ma w ramach wysokiego podatku sponsorować nierobom mieszkania. Weź idź się palnij w łeb.

  pokaż komentarz
  przecietny_Polak
 • Thou +5  

  @loopack: Tak się zachowują ludzie, który twierdzą, że są skazani na swój los. Za ładnie było, a my przecież zbóje jesteśmy to trzeba poniszczyć. A potem narzekać, ze społeczeństwo spisuje nas na straty. Nie chodzi o biedę czy bogactwo ale o wychowanie. Biedny też potrafi żyć schludnie.

  pokaż komentarz
  Thou
 • przecietny_Polak +23  

  "Najedzony głodnego nie zrozumie" - i dokładnie tak się zachowujecie. Cieszcie się, że mieliście fart nie być tymi po drugiej stronie.

  @loopack: Całe życie jestem po "trzeciej stronie". Za "bogaty" by coś dostać, za biedny by było mnie stać. Pieprzony niewolnik, "biały murzyn" systemu.

  pokaż komentarz
  przecietny_Polak
 • Sebaall +17  

  @loopack: żadna, nawet największa bieda nie usprawiedliwia wandalizmu,a tym bardziej srania do własnego gniazda. To nie brak pieniędzy, a brak wychowania tworzy patologie

  pokaż komentarz
  Sebaall
 • kdejman -1  

  @Kaczypawlak: W tym, żeby wstał i się czymś zajął. To nie zawsze jest świadomy wybór.

  Polecam poczytać:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Wyuczona_bezradno%C5%9B%C4%87

  pokaż komentarz
  kdejman
 • agataen 0  

  @kamilztorunia: zgadzam się, powiem nawet, że na przedmieściu bydgoskim jest nadzwyczaj spokojnie i o dziwo ładnie.

  pokaż komentarz
  agataen
 • Kaczypawlak +2  

  @kdejman: Najkrócej jak można wzięło się to stąd, że dostawał hajs za nic i nic mu się nie chce robić.

  pokaż komentarz
  Kaczypawlak
 • Greed +4  

  @loopack: Nie widziałem jeszcze tak zniszczonych bloków z ostatnich 10 lat wybudowanych. Może u mnie w mieście jacyś lepsi ludzie mieszkają...
  Swoją drogą to 19zł czynszu i mieszkania za darmo?
  Ludzie się pytają: gdzie chleb i godne warunki za bycie człowiekiem? A ja się pytam: gdzie jest sprawiedliwość?

  pokaż komentarz
  Greed
 • L.......e +1  

  @kamilztorunia: ale sie wszyscy oburzaja jak taki zwierzak dostanie pala na komisariacie

  pokaż komentarz
  L.......e
 • elcede +5  

  @Tesseract: Dokladnie. U mnie w miescie sa nowe bloki socjalne bo miasto przesiedla ludzi z kamienic w centrum, na obrzeza miasta (odzyskuje dobre lokacje). ludzie w zamian dostaja wlasnie nowe bloki, ale nie ma tak dobrze, lazienki sa wspolne, nie ma takich wygod jak w normalnym mieszkaniu, metraze sa mniejsze itp. Do tego prezydent powiedzial ze jak ktos zniszczy to mieszkanie, to juz nie dostanie nastepnego, albo wyleci na bruk albo do kontenera.
  Widzialem tez raz w tv taki reportaz ze polowa bloku nie placila za czynsz, to administracja postawila z boku kontener mieszkalny i zapowiedziala ze kto nie placi, bedzie mieszkal w kontenerze. Nagle okazalo sie ze zaczeli placic wszyscy, splacaja zaleglosci a Ci co naprawde sa w trudnej sytuacji to bez problemu moga sie dogadac z administracja i zadna rodzina nie musiala byc przeniesiona do kontenera. Socjal to drazliwy temat. Nie mozna sie go calkowicie pozbyc, ale nie moze byc tak ze ludzie sobie spokojnie z niego zyja. Powinien byc w takiej wysokosci zeby motywowal do wziecia sie za siebie i staniecia na nogi a nie ze mozna wyciagac spokojnie srednia krajowa z tego i mieszkac za free i to czesto w centrum miasta.

  pokaż komentarz
  elcede
 • Dol_Guldur +3  

  @loopack: Jak już, to byłbym za "dawaniem wędek a nie ryb"

  pokaż komentarz
  Dol_Guldur
 • p.....y +4  

  Zwyrodnienie panujące na wykopie świadczy o pewnej "nieludzkiej twarzy" obecnego społeczeństwa.

  @loopack: A rusz głową i pomyśl, może to społeczeństwo ma już dość robienia na bandę darmozjadów? Byle żul w piątym pokoleniu dostanie od miasta/państwa socjal. A niech się noga powinie człowiekowi uczciwie próbującemu koniec z końcem związać - dzieci odbiorą bo warunków nie ma, komornik na głowę wejdzie i nie wiadomo co jeszcze. I o jakiej empatii ty tu do mnie rozmawiasz?

  pokaż komentarz
  p.....y
 • p.....y 0  

  @kamilztorunia: Racja. Ale to nie tylko u nas, socjale w całej europie zasiedla w dużej mierze ludność która ma roszczeniowy stosunek do reszty społeczeństwa. U nas jeszcze nie jest źle bo mamy tylko rodaków na głowie.

  pokaż komentarz
  p.....y
 • Radarescu +2  

  Zwyrodnienie panujące na wykopie świadczy o pewnej "nieludzkiej twarzy" obecnego społeczeństwa. Tj nikt nie chce pomóc leżącemu człowiekowi w trawie, tak widać nikt nie chce stanąć po drugiej stronie (czyli użyć empatii) i zrozumieć co się tam dzieje. Lepiej nap@!@!#$ać bez sensu i bez zrozumienia, bo to modne.

  @loopack: Zwyrodnienie? Wartość niesionej pomocy można ocenić po jej skutkach i okazanej wdzięczności i co najważniejsze, każda pomoc powinna wynikać z potrzeby serca, co oznacza, że musi mieć woluntarny charakter, bo inaczej staje się krzywdą dla innych.

  pokaż komentarz
  Radarescu
 • plat1n 0  

  @kamilztorunia: to nie tylko w Polsce, po prostu socjal w większości dostają ludzie z którymi jest coś nie tak, są zamknięci w pętli tego że nie mają nic bo nie potrafią o nic dbać, nie potrafią o nic dbać więc nie mają niczego. W UK to samo, mam sąsiadów i ich dzieci notorycznie wyrzucają śmieci z okna. Ok, dzieci jak to dzieci, no ale czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci. Trochę denerwujące znajdywać codziennie papierki albo lody, gumy po balonach z wodą, zabawki itp. po porostu nie wiedzą nic złego w utrzymaniu miejsca gdzie mieszkają w czystości, jak ktoś nie potrafi dbać o to co ma to państwo będzie musiało zawsze mu coś podarować nowe rzeczy za darmo, za darmo posprzątać itp. tak wychowuje się nieodpowiedzialnych i leniwych ludzi, mogą tak robić to robią.

  pokaż komentarz
  plat1n
 • hmarek +2  

  @loopack: Nie wiem jak Ty ale ja jak nie mam czego ze sobą zrobić to nie napierd@lam z buta w domofon ani nie sram na klatce..

  pokaż komentarz
  hmarek
 • czarnyalibaba +1  

  To kwestia niewyżytej młodzieży, która nie ma co z sobą zrobić i jest pełna gniewu i frustracji, a nie wina darmowego mieszkania.

  @loopack: w ogóle nie rozumiem pojęcia 'darmowego mieszkania' Dlaczego jedni muszą pracować, płacić niemały czynsz a inni dostają nowe mieszkanie w bardzo ładnym blokowisku za darmo?

  pokaż komentarz
  czarnyalibaba
 • breeder +1  

  @loopack: Empatia nie jest właściwą postawą w tej sytuacji, bo nie działa, nie rozwiązuje problemu.
  Powodowani empatią daliśmy im mieszkania, których nie szanują.

  pokaż komentarz
  breeder
 • breeder 0  

  Cieszcie się, że mieliście fart nie być tymi po drugiej stronie.

  @loopack: To nie jest kwestia farta, tylko wyborów dokonywanych z minuty na minutę.

  pokaż komentarz
  breeder
 • szewcu +1  

  @loopack: Podobno kto nie był lewakiem (czyli głupim) za młodu, na starość nie będzie dobrym człowiekiem. Rzecz w tym, żeby tym lewakiem być jak najkrócej, najczęściej do momentu przejścia na swoje, czego ci życzę. A głodne kawałki o empatii za cudze możesz sobie umieścić w rzyci.

  pokaż komentarz
  szewcu
 • s0ber 0  

  @loopack: Myślę, że gdyby ta sama młodzież musiała ciężko zapierdzielać na kupno takiego mieszkania w bloku, to na pewno już nie tak chętnie dopuszczałaby się aktów wandalizmu. Chociaż powody, o których piszesz zapewne też są prawdziwe.

  pokaż komentarz
  s0ber
 • Pan_krecik 0  

  @sheeple:

  To ja Ci wyjaśnię czemu tak jest ... a dzieje się tak dlatego, że teraz, przed blokowiskami nie zobaczysz już tyle biegających dzieciaków co kiedyś...

  Jest tak dlatego że kiedyś wszystko było państwowe

  Obecnie większość nieruchomości jest w rękach prywatnych , dlatego kamienice w miastach odzyskują dawny blask, blokowiska są ocieplane i odmalowywane (pieniądze idą nie od państwa a od mieszkańców).

  Jak na coś ciężko pracujesz to to szanujesz.....jak masz coś za darmo to ci to zwisa....(łatwo przyszło łatwo poszło)

  pokaż komentarz
  Pan_krecik
 • sheeple 0  

  @Pan_krecik: Prawda jest pewnie gdzieś po środku. Nie tak dawno kupiłem mieszkanie w nowym budownictwie. (7500/m2, marmurki, kamery,ochrona, ąę, etc.). Jak się okazało, nie wszystkim mieszkańcom zależy jednak na utrzymaniu czystości. Ktoś ma dla przykładu psa, który regularnie sra na klatce.

  pokaż komentarz
  sheeple
 • ptoki1 +136  

  Dodatkowo nalezy pamietac ze ci mieszkancy tych mieszkan nie dostali. Oni moga je uzytkowac. Mieszkania nie sa ich wiec dbac o "cudze" nie beda.
  Esencja socjalizmu.

  pokaż komentarz
  ptoki1
 • kamilztorunia +111  

  @ptoki1: ja się nie zdziwię jak za kilka lat, owi użytkownicy dostaną możliwość wykupu tych lokali powiedzmy z 90 procentowym rabatem. Tak się sprzedaje np. mieszkania komunalne.

  pokaż komentarz
  kamilztorunia
 • arczer +85  

  @kamilztorunia: Ale najpierw zażądają remontu na koszt miasta oczywiście, przecież nie będą kupować lokali w takim stanie..

  pokaż komentarz
  arczer
 • DuszekWydmueszek -6  

  @kamilztorunia: Poczytaj o zmianach w wykupie mieszkań komunalnych w Łodzi ;) To jest skandal, że nie będzie już możliwości od stycznia dziedziczenia, umowy tylko na 5 lat, w ciągu 3 lat stopniowa mają rosnąć ceny mieszkań (choć i tak są jednymi z najdroższych w Polsce). Tzn w tej chwili można wykupić mieszkanie za 8% wartości a w ciągu 3 lat ma to wzrosnąć do 50% itd itd.

  Ponoć mieszkania tanieją.

  pokaż komentarz
  DuszekWydmueszek
 • M4ks +16  

  @kamilztorunia: albo za symboliczną złotówkę :) Znajomi rodziców maja mieszkanie w kamienicy - połowę mieszkan obsadza własnie podobna patologia. No ale oni (znajomi) powoli mieszkanie remontowali, wymienili sobie okna, ogrzewanie zrobili etc. (a patologia się grzała ich kosztem oczywiście) - jakieś 2 lata temu też pojawiłą się opcja wykupu za procent ceny - chyba 10. No i komisja ekspertów chodziła i się okazało - że oni mają do zapłacenia 20 000 zł - a patole po 2 000zł, bo ich mieszkanie to głównie rudery (brak ogrzewania -> grzyby). I tak się właśnie każe ludzi za dbałość o coś wspólnego (bo mieszkanie przez ten czas było w wieczystym najmie czy jakoś tak ładnie się nazywało - przydzielone jeszcze za komuny).
  Ciąg dalszy taki, że patole w płacz i protesty, że tak drogo, że mieszkanie to rudera i oni tyle nie mają i oczywiście kolejne obniżki. Bohaterowie historii - spłacają do dziś (bo łaskawie na raty pozwolili), parkować też nie mają gdzie - bo gdy wracają z pracy wszystkie miejsca parkingowe zajęte.

  pokaż komentarz
  M4ks
 • 5.h +3  

  To jest skandal, że nie będzie już możliwości od stycznia dziedziczenia, umowy tylko na 5 lat

  @DuszekWydmueszek: I tak powinno być a nawet na rok ewentualnie dwa a nie, że niema prawa się wyrzucić z mieszkania nie płacących czynszu. Jak chcesz mieć pewność mieszkania to sobie na nie weź kredyt.

  pokaż komentarz
  5.h
 • 3ddy -1  

  @arczer: już widzę jak jedzie do nich TeWuEn i robi relację i reportaż dotyczący opłakanego stanu ich mieszkań :)

  pokaż komentarz
  3ddy
 • bohemot44 +9  

  @pneumokok: Nie no, paru raperów przebiło się na wyższy poziom i takich głupot już nie gadają. Ale nie ma ich dużo :)

  pokaż komentarz
  bohemot44
 • enzojabol +9  

  @pneumokok: Bardzo dawno widać nie miałeś z polskim HH do czynienia... Posłuchaj sobie Eldo czy Łony i zobaczymy co powiesz...

  pokaż komentarz
  enzojabol
 • pneumokok +32  

  @bohemot44: paru. a teraz popatrz ilu wśród g(ł)ównych wyznawców i obnoszących się H-H słucha tych paru?
  @enzojabol: j/w

  pokaż komentarz
  pneumokok
 • bohemot44 -3  

  @enzojabol: A to co? Oni się dopiero pojawili? Bo ja ich kojarzę jeszcze z początku boomu na hip-hop, daj jakiś nowych twórców na poziomie :)

  pokaż komentarz
  bohemot44
 • lichwiarz -5  

  @pneumokok: O.S.T.R

  pokaż komentarz
  lichwiarz
 • bohemot44 +39  

  @Marmite: to ten od piosenki "Pierwsze włosy na jajach" ? Nie, dziękuję :)

  pokaż komentarz
  bohemot44
 • divinuss via Android 0  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  divinuss
 • synestezja -5  

  @bohemot44: posłuchaj L.U.C.-a. do miłośników tego gatunku nie należę, ale nie powinno się też generalizować.

  pokaż komentarz
  synestezja
 • bohemot44 +26  

  @synestezja: L.U.C. to zupełnie inna sprawa, podobnie Fisz i wszystkie jego projekty. Mają swoją drogę i typowymi hip-hopowymi gwiazdami nie są.

  @lichwiarz: OSTR trzyma poziom

  @Marmite: Nie wnosi nic ciekawego do gatunku, milionowa piosenka o tym że jestem wielkim badassem który zaraz pokaże konkurencji jak świetnie rymuje, robi swoje, nie chce fame'u, wspomnienia o tym jak słyszał pierwszy raz hip-hop, że kiedyś było lepiej jak zaczynali, oldschool olschool! Coś pominąłem? ;)

  pokaż komentarz
  bohemot44
 • Marmite 0  

  @bohemot44: Nic, ale dla mnie to jest okej, jako że nie słucham na co dzień rapu :P

  pokaż komentarz
  Marmite
 • bohemot44 +2  

  @Marmite: To co mi tu się każesz produkować :P

  pokaż komentarz
  bohemot44
 • Marmite -2  

  @bohemot44: Na pocieszenie masz plusa ;)

  pokaż komentarz
  Marmite
 • Ranger -6  

  @bohemot44: poza tym w Polsce prawdziwych punk'ów już nie ma ;(

  pokaż komentarz
  Ranger
 • pneumokok +32  

  @crypto: zgadza się. mam znajomych, którzy nie muszą się martwić o znajdowanie się w suce.
  poza tą elitą klasową, dawno przeze mnie nie widzianą, która ma problemy z policją regularnie (a dwóch "kolegów" jest poszukiwanych wg strony KWP)
  więc tu masz, biedaku, rację.

  pokaż komentarz
  pneumokok
 • k.........r +6  

  @crypto: Ty tak na poważnie?

  pokaż komentarz
  k.........r
 • pneumokok +1  

  @k0nd3ns4t0r: a nie widać? :-)

  pokaż komentarz
  pneumokok
 • oxygen88 +10  

  @crypto: tyś widział ZOMO...

  pokaż komentarz
  oxygen88
 • k.........r -2  

  @rudy2007: No nie ma to jak zarabiając naście tysięcy, wożąc się nowymi mercedesami czy bmw z grubym łańcuchem na szyi, rapować (nie jestem w stanie napisać śpiewać) o tym jak to ciężko na dzielni i jaka bieda...

  pokaż komentarz
  k.........r
 • pneumokok -1  

  @rudy2007: H-H w moim życiu przeminął czas temu już jakiś (mniej więcej wtedy, kiedy kończyła się Paktofonika).
  nie ukrywam, od tamtego czasu wiele na plus się w moim życiu zmieniło, ale jakbym w tym został i trwał w gimbaz-streamie to pewnie nie byłoby tak różowo. bo przecież bzdury powtarzane regularnie (przy każdym odtworzeniu empetrójki) stają się prawdą, czyż nie? ;-)

  pokaż komentarz
  pneumokok
 • plushy 0  

  @bohemot44: No owszem, to są ich hasła, punki piszą "Punks not dead" a metale "Ave Satan" ale czy to taka duża różnica? Bujałem się pod koniec liceum z młodzieżą "alternatywną", zbieranina punków, metali, rastamanów i takich odludków jak ja. Jedyną różnicą między nimi a hip-hopami było to że byli mniejszością więc się ekipa z całego miasta spotykała w centrum. Gdyby to punk, metal albo ska było dominującą subkulturą to by przesiadywali pod swoimi blokami i robili dokładnie to sami co młodociani skejci (lub może by hip-hopu słuchali by być inni).

  pokaż komentarz
  plushy
 • crypto -6  

  @k0nd3ns4t0r: Kto o tym rapuje? Bo od kilku dobrych lat nie jestem na bieżąco.

  Czasem mam wrażenie że średnia wieku na wykopie oscyluje w okolicach 18 lat.

  pokaż komentarz
  crypto
 • pneumokok +17  

  @k0nd3ns4t0r: nie no, przecież to normalność w Polsce, że idziesz ulicą, nic nie robisz i nagle podjeżdża suka (niczym czarna wołga z historii), pakują Cię, obijają po ryju, wiozą na komendę, tam łamią żebra po czym wypuszczają Cię, a żaden lekarz nie chce podpisać obdukcji bo wie, że to policja. no przecież w tym kraju to norma, codzienność, mam tak średnio raz na miesiąc.

  a tymczasem patrząc na swoje życie wielokrotnie robiłem rzeczy zwariowane, sam i z towarzystwem, a jedyny kontakt jaki mieliśmy ze służbami polegał na tym "panowie, za kilka metrów będziecie w zasięgu kamer - ostrożniej i ogólnie to tam jest śmietnik".
  A chwilę później obili nam ryje. W suce, oczywiście.

  pokaż komentarz
  pneumokok
 • k.........r +2  

  @crypto: Pewnie ten co reprezentuje biede... Ale sam biedy nie klepie...

  Ale nie to jest najważniejsze. Wolałbym żebyś troszkę rozwinęła swoją wypowiedź o policji...

  pokaż komentarz
  k.........r
 • rudy2007 +5  

  rapować (nie jestem w stanie napisać śpiewać) o tym jak to ciężko na dzielni i jaka bieda...

  @k0nd3ns4t0r: jakbyś umiał czytać ze zrozumieniem, a nie wyławiał słowa "hip hop" z posta i reagował na nie jak pies spuszczony ze smyczy, bo jesteś do tego gatunku uprzedzony, to wyczytałbyś, że takich osobników skrytykowałem i napisałem, że jest też dużo lepszych wykonawców. Jak chcesz przykłady to np. Bisz, Wena, Medium.

  z grubym łańcuchem na szyi
  W Polsce?

  rapować (nie jestem w stanie napisać śpiewać)
  Bo oni nie śpiewają, to dlaczego miałbyś niby pisać, że śpiewają?

  @pneumokok: jw. Nie słucham bzdur, nie identyfikuję się z bzdurami, hh to nie tylko bzdury, a jeśli ty usłyszałeś kilka patologicznych kawałków, zobaczyłeś JP na murze i uważasz, że cały rap taki jest, a wiesz o nim mało bo skończyłeś słuchać dawno temu, to sobie tak myśl dalej, mi to wisi i nikogo na siłę nie mam zamiaru przekonywać, żyj sobie dalej w swoim świecie uprzedzeń i stereotypów ..

  pokaż komentarz
  rudy2007
 • pneumokok -6  

  Jak chcesz przykłady to np. Bisz, Wena, Medium.

  @rudy2007: żyję w swoim świecie, ponieważ te "nazwy" widzę po raz pierwszy.
  To znaczy, że jest to tak samo niszowe, jak dobry dance/pop/whateva.
  Co więcej, w świadomości ogółu lepiej są znane nazwy grup disco-polo, a nie dobrych raperów.

  pokaż komentarz
  pneumokok
 • rudy2007 +5  

  żyję w swoim świecie, ponieważ te "nazwy" widzę po raz pierwszy.
  To znaczy, że jest to tak samo niszowe, jak dobry dance/pop/whateva.
  Co więcej, w świadomości ogółu lepiej są znane nazwy grup disco-polo, a nie dobrych raperów.


  @pneumokok: a gdzie miałbyś te ksywki zobaczyć skoro jak sam pisałeś nie słuchasz tej muzyki od 12 lat, a nie ma jej w TV czy w radiu?

  pokaż komentarz
  rudy2007
 • pneumokok -4  

  @rudy2007: no ale powiedz o czym to świadczy?
  Bo zaraz wejdziemy na ton, że muzyka HH jest w Polsce pod ostrzałem zupełnie tak jak biedne dzieci z szarych bloków są pod ostrzałem policji.
  Spokojnie, w TV i radiu nie słyszę też swojej muzyki, ale nie płaczę z tego powodu również. :-)

  Chodzi o sam fakt - do mediów i świadomości, jeśli przebija się cokolwiek, to jest to gówno i trzeba nazywać rzeczy po imieniu.
  W reszcie się z Tobą pewnie zgadzam.

  pokaż komentarz
  pneumokok
 • d.....n +2  

  oczywiście zgłosiłeś to, masz na to papiery, była rozprawa i uznano Twoją wersję wydarzeń?
  to skanuj, wrzuć na wykop anonimowo i dawaj AMA. główna z płomykiem gwarantowana...


  @pneumokok: Myślałem, że dyskutujemy na poziomie. EOT

  pokaż komentarz
  d.....n
 • 5.h -2  

  Pewnie nikt z twoich znajomych nie był pobity w suce :)

  @crypto: Bo na pobicie w suce trzeba sobie zasłużyć. Jeszcze nie słyszałem o pobiciu za kulturalne picie piwka w parku ewentualnie posiadanie grama pryz sobie. Co prawda kiedyś się różne głupie akcje robiło ale nikt z nas nie trafił do suki. Mam tylko jednego znajomego, który trafił na 48 (chyba nawet po 36 h go wypuścili) ale dlatego, że podczas przepychanki z drechem został popchnięty na lusterko od auta a później jak jeździł z nimi w suce w poszukiwaniu drecha to zaczął im pyskować :D. No więc go przymknęli a co się będą z narąbanym pierniczyć :). O ile dobrze pamiętam to później dostał jakieś prace społeczne abo grzywnę. Jednak koleś ma ambitniejsze zajęcia niż pisanie na murach HWDP czy słuchanie firmy.

  pokaż komentarz
  5.h
 • s....r +111  

  Pośrednio się do tego przyczyniłem co jest na tych zdjęciach. Wspólnymi podpisami wyje***liśmy patologię z naszego budynku właśnie na Olsztyńską.
  Taki sam chlew u nas robili.

  pokaż komentarz
  s....r
 • POSTER +35  

  @snicer: Zrób ama.
  Poważnie.

  pokaż komentarz
  POSTER
 • Adam787 +58  

  Dobry komentarz pod artykułem:
  nie wieszajmy psów na tych mieszkańcach. Należy się pochylić nad ich losem. Zniszczyli? Trudno. Trzeba te zniszczenia naprawić, kiedyś zrozumieją, że lepiej żyć w estetycznym otoczeniu.
  Nie dość, że korzystający z socjalu nie pozwolą go sobie zabrać, to jeszcze obrońcy się znajdą...

  pokaż komentarz
  Adam787
 • knysha +25  

  @Adam787: IMHO troll

  pokaż komentarz
  knysha
 • PiTcA +27  

  @Adam787: Myślenie w stylu, dajmy mu codziennie rybę, kiedyś nauczy się łowić :D

  pokaż komentarz
  PiTcA
 • MMaros +13  

  @knysha: Mam dla Ciebie złą wiadomość.. niestety tacy ludzie żyją naprawdę.

  pokaż komentarz
  MMaros
 • oxygen88 +2  

  @PiTcA:

  Bo ludziom trzeba dać wódkę, yyy, wędkę.

  pokaż komentarz
  oxygen88
 • gnuthomson +11  

  @Adam787: Żaden troll. Właściciel firmy remontowej lub bardzo ważny pan urzędnik, który będzie organizował przetarg na remont.

  pokaż komentarz
  gnuthomson
 • j.........n +1  

  @Adam787: Nie no, panowie. To jest oczywisty żart. Nie wiem co się dzieje z waszymi detektorami ironii.

  pokaż komentarz
  j.........n
 • s....r +21  

  @Tremade: Z karkami? Chyba nie wiesz o czym piszesz. Na ten rejon byłby potrzebny dobrze uzbrojony oddział policji.

  pokaż komentarz
  s....r
 • Tremade +4  

  @idiot: O nie nie nie, dość już biernego przyzwolenia na niszczenie publicznej własności. Niech się uczą szacunku na ulicy, może docenią to co dostali i tak w ramach nierozsądnie dobrodusznej polityki państwowej.

  pokaż komentarz
  Tremade
 • mboss1111 +3  

  @Tremade: Już widzę durnia Ikonowcza jak staje w obronie skrzywdzonych przez brutalny los mieszkańców.

  pokaż komentarz
  mboss1111
 • cysioland 0  

  @snicer: Patoli trzeba zwalczać patolami. Tylko nie brać karków-ochroniarzy, tylko drecholi.

  pokaż komentarz
  cysioland
 • MajkiFajki +120  

  Wybory się same nie wygrają, niestety.

  pokaż komentarz
  MajkiFajki
 • dplus2 +71  

  Imbecylizm ludzi mnie przeraża i pomyśleć, że te gówniarstwo ma prawo do głosowania..

  pokaż komentarz
  dplus2
 • Kaczypawlak +15  

  @dplus2: Nie przesadzaj jakoś na Wiejskiej nikt z tego powodu nie jest oburzony;]

  pokaż komentarz
  Kaczypawlak
 • magic44 +41  

  @dplus2: ktoś mądry kiedyś powiedział (i wcale nie chodzi tu o Cejrowskiego, który ten pogląd tylko powiela), że demokracja jest zła, bo dwa żule spod budki z piwem mają więcej do powiedzenia, niż profesor z dobrego uniwersytetu

  pokaż komentarz
  magic44
 • Glibnes +16  

  @Coal: A co Ci to przeszkadza? Czyżby ten cytat był nieprawdziwy?

  pokaż komentarz
  Glibnes
 • bodzi_dzwunik +21  

  @Blaskun: Jesteś żulem spod budki?

  pokaż komentarz
  bodzi_dzwunik
 • Slababateria +14  

  @Blaskun: No tak, bo tytuł profesora dają każdemu, kto poprosi i bez weryfikacji, a aby stać się żulem pod sklepem trzeba przebyć długie, trudne i bardzo kosztowne szkolenie.

  pokaż komentarz
  Slababateria
 • Blaskun -2  

  @Slababateria: Ta, bo żule z pod sklepu stadnie chodzą głosować.

  pokaż komentarz
  Blaskun
 • smk666 +6  

  @Blaskun:
  Za 10zł zagłosują na kogo tylko poprosisz ;)

  pokaż komentarz
  smk666
 • Blaskun -5  

  Zresztą dla wszystkich oburzonych, to nie żule rządzili przez wieki, więc z dupy porównania i szukanie problemów nie tam gdzie trzeba.

  pokaż komentarz
  Blaskun
 • pentacz +2  

  @Blaskun: zgadzam się z tobą co do typowego profesora ale bez przesady nie czepiaj się - tu chodziło o proste porównanie. Łatwiej byłoby napisać "inteligentny ambitny samodzielny wykształcony przedsiębiorca mocno interesujący się polityką i ekonomią"?

  pokaż komentarz
  pentacz
 • Utilizer +24  

  nawet latarnie zamontowali betonowe - jakby dali stalowe to już by ich nie było :|

  pokaż komentarz
  Utilizer
 • rss +41  

  @Utilizer: to opowiem ciekawą rzecz: w moim rodzinnym mieście (Zamość) wyremontowano m.in. kamienice, w których mieszka margines społeczny, po prostu getto. Jednym z elementów budynku były masywne metalowe drzwi, które zginęły po trzech dniach. Miasto zamontowało nowe - zginęły po tygodniu. Potem zamontowano kolejne, ale tym razem dodano ukrytą kamerę. Okazało się, że mieszkańcy kamienicy kradli własne drzwi, które następnie sprzedawali na skupie złomu.

  pokaż komentarz
  rss
 • msichal 0  

  @rss: Z ciekawości, jakie osiedle? Jak kamienica to może starówka?

  pokaż komentarz
  msichal
 • rss via Android 0  

  @msichal: starówka, ta kamienica, w której jest green pub zdaje się.

  pokaż komentarz
  rss
 • smk666 +4  

  @rss:
  Ja właśnie zamieszkałem na starówce i jak widzę te ruiny i wałęsającą się patologię to się krew gotuje. Starówka powinna być wizytówką miasta a nie wylęgarnią kolejnych spalonych na starcie bękartów. Ostatnio zaparkowałem po południu pod kamienicą samochód, podbił dzieciak czy dam mu kilka zł "na cukierki". Nie dałem bo z zasady nie daję nikomu kto żebrze. Po pół godzinie gdy zszedłem do auta miałem oberwane obydwa lusterka i wyrwane wycieraczki - to jest, do jasnej cholery, chore.

  pokaż komentarz
  smk666
 • themindcrusherHS +2  

  @rss: Gliwice. Właśnie remontują u nas klatkę schodową... Ktoś złośliwie podrapał gwoździem świeżo pomalowane ściany po gipsowaniu... Na drugi dzień tak samo. Sąsiad z niedowierzaniem dopytywał brygadę co to za wandale były... Na trzeci dzień nie spodziewał się kamery... Pytanie tylko brzmi: Po jaką cholerę te ściany drapał?

  pokaż komentarz
  themindcrusherHS
 • rss +60  

  Dla mnie w ogóle niezrozumiały jest fakt BUDOWANIA mieszkań socjalnych. Mieszkaniami socjalnymi powinny być stare bloki, z których ludzie się już wyprowadzają i sprzedają mieszkania za bezcen. Wyszło by dużo taniej.

  pokaż komentarz
  rss
 • iron_fox +24  

  @rss: jak znam życie w Polsce to dzięki przetargom na budowę/remont mieszkań socjalnych nie jeden urzędnik się dorobił. A im większa kasa wchodzi w grę tym więcej można ukraść.

  pokaż komentarz
  iron_fox
 • plushy +5  

  @rss: Gdzie ty masz bloki gdzie ludzie mieszkania sprzedają za bezcen? Chyba jedynie w dzielnicach gdzie strach po nocy wyjść, kawalerka w starym bloku z wielkiej płyty nadal kosztuje parędziesiąt tysięcy i to taka do remontu.

  pokaż komentarz
  plushy
 • rss +2  

  @plushy: no i dokładnie o takich miejscach mówię.

  pokaż komentarz
  rss
 • plushy -1  

  @rss: No dla mnie 60 czy 80 tysięcy to nie jest bezcen. Poza tym ideą bloków socjalnych jest to by wszystkich mieć w jednym miejscu, wszystkich mieszkań w bloku naraz nie wykupisz.

  pokaż komentarz
  plushy
 • rss 0  

  @plushy: 60-80k to i tak mniej, niż budowa nowego budynku.

  pokaż komentarz
  rss
 • 5.h +3  

  Poza tym ideą bloków socjalnych jest to by wszystkich mieć w jednym miejscu

  @plushy: To niech im postawią kontenery socjalne.

  pokaż komentarz
  5.h
 • ewolucja_myszowatych 0  

  @iron_fox: i tu jest sedno całej sprawy.

  pokaż komentarz
  ewolucja_myszowatych
 • plushy 0  

  @5th: Czy kontenery to nie wiem ale z pewnością mogli ten blok lepiej przemyśleć, jakieś ozdobniki klinkierowe na elewacji to zdecydowana przesada.

  pokaż komentarz
  plushy
 • 5.h -1  

  @plushy: Dla osób, które nie potrafią uszanować tego co dostają nie ma sensu nawet starej kamienicy remontować. Natomiast można dać kontener, który dużo nie kosztuje a może wyglądać schludnie. Jeżeli mieszkańcy będą umieli utrzymać porządek to można pomyśleć o czymś innym ale na pewno nie o tym na co zwykły obywatel musi pracować kilka albo kilkanaście lat.

  pokaż komentarz
  5.h
 • j.........n +1  

  @iron_fox: prawdziwe pieniądze robi się na drogich słomianych inwestycjach...

  pokaż komentarz
  j.........n
 • miith333 +2  

  @rss: Właśnie, powinno być jak w UK, gdzie socjale i komunały to są właśnie takie slumsopodobne, albo stare brzydkie nieciekawe budynki, w nieciekawych dzielnicach. A jak dewastują to ich problem, ale z tego co widziałam to raczej nie srają na włąsnym podwórku.

  pokaż komentarz
  miith333
 • bourgeois via iOS +45  

  Mieszkania socjalne POWINNY wygladac jak slumsy i byc slumsami, nie mam ochoty placic, by nieroby i nieudacznicy mieszkali za darmo

  pokaż komentarz
  bourgeois
 • kamilztorunia +39  

  @bourgeois: ok, ale wtedy trzeba od razu ziemianki wybudować, a nie normalne bloki, które bydło rozpieprzy

  pokaż komentarz
  kamilztorunia
 • LostHighway -9  

  @bourgeois: Dlaczego nieudacznicy?

  pokaż komentarz
  LostHighway
 • ESTcobs +9  

  @LostHighway: bo ty musisz ciężko pracować a inny ma to w dupie zgodnie z regułą "macie mi dać, bo mi się należy"

  pokaż komentarz
  ESTcobs
 • Coal -6  

  @LostHighway: Się jeszcze pytasz. Nie zapominaj, że każdy kto otrzymał mieszkanie socjalne to pijak, wyborca PO i chuligan.
  Prawda, @ESTcobs: ?

  pokaż komentarz
  Coal
 • LostHighway -2  

  @ESTcobs: @Coal: Jak widać, dobrze sobie radzą. Mieszkanka są i na kark nie kapie.

  pokaż komentarz
  LostHighway
 • kamilztorunia +4  

  @Lk_hc: dlatego ziemianki, że ziemianek nie rozkradna. A jak zrobisz kontenery z jakiejś blachy, to ci blachę opierd... na złom.

  pokaż komentarz
  kamilztorunia
 • w.....n 0  

  @kamilztorunia: Jak zedrą blachę z kontenerów, to będą spać w kontenerach bez ścian - proste.

  pokaż komentarz
  w.....n
 • merciless85 0  

  @bourgeois: Jak widać na zdjęciach mieszkańcy intensywnie nad tym pracują.

  pokaż komentarz
  merciless85
 • mcnight95 +22  

  O mój blok na wykopie.

  pokaż komentarz
  mcnight95
 • DJ_Armando +9  

  @mcnight95: zrob AMA z kumplami

  pokaż komentarz
  DJ_Armando
 • mcnight95 +19  

  @DJ_Armando: nie mam tu kumpli. ogólnie też mi się to nie podoba ale rodziców się nie wybiera.

  pokaż komentarz
  mcnight95
 • mcnight95 +28  

  no ale nie można mówić, że jest tak źle i wrzucać wszystkich do jednego worka. mieszka tu wiele starszych osób, którzy ledwo wiążą koniec z końcem. najwięcej rozwalają właśnie niewyżyci gimnazjaliści, których jest tu pełno. no ale czy to ich wina, że nie mają co robić? jak takiemu matka z ojcem każą takiemu siedzieć całe dnie poza domem, żeby mogli spokojnie chlać? a jakiś czas temu chłopaki z osiedla (tak w wieku koło 20 lat) co zwykle siedzą na ławkach i nic nie robią wzięli się razem i pomalowali (z własnych pieniędzy) wszystkie klatki w blokach.
  można? można.

  pokaż komentarz
  mcnight95
 • nakoniecswiata +26  

  Ja tego nie rozumiem. Żeby dostać mieszkanie w nowym bloku socjalnym trzeba spełniać określone kryterium dochodu( nie wiem ile ono wynosi ale wcale nie tak mało)Zatem takie mieszkania dostają osoby, które jako tako sobie radzą. Dlaczego nie mogą one tych mieszkać po woli spłacać? Gdyby wiedzieli, ze to kiedyś będzie ich, to by o to dbali. Poza tym za jedynym zamachem ucięło by się spiralę patologii. Dzieci obecnych najemców nie miałyby automatycznie prawa do mieszkania socjalnego. Zresztą...to ogólnie jest jakieś dno. Nie rozumiem czemu ja mam zapier...alć szarpać sie, spłacać kredyty, myśleć gdzie będą mieszkały moje dzieci a tu proszę, tylko dlatego, że jest się notorycznym socjalowcem dostaje się za free mieszkanko. A może rzucić wszystko w cholerę i też na garnuszek państwa. A najlepiej zróbmy tak wszyscy.

  pokaż komentarz
  nakoniecswiata
 • kamilztorunia +15  

  @nakoniecswiata: mi się wydaje, że to o czym mówisz - czyli jako tako zarabiać, ale nie za dużo - bo wtedy nic nie dostaniesz - to dotyczy mieszkań komunalnych.
  Socjalne to są chyba dla tych po eksmisjach, nie płacących czynszu, totalnych bidaków.

  pokaż komentarz
  kamilztorunia
 • nakoniecswiata +2  

  @kamilztorunia: tak..ale wtedy dostajesz ruderę. Takie mieszkanie to tylko dla dobrze zarabiających- niby to ma ograniczać patologię, no ale jak widać nie ogranicza.

  pokaż komentarz
  nakoniecswiata
 • stuwa200 0  

  Żeby dostać mieszkanie w nowym bloku socjalnym trzeba spełniać określone kryterium dochodu

  @nakoniecswiata: zobacz na kryteria przydziału w moim mieście od 4 lat się staram i nic. http://mzzl.pl/menu,63

  pokaż komentarz
  stuwa200
 • nakoniecswiata +2  

  @stuwa200: ja mieszkam w Warszawie wiem, że tu (moja przyjaciółka mieszka w bloku socjalnym) dostaje się lepsze mieszkania przy wyzszych dochodach. Z

  pokaż komentarz
  nakoniecswiata
 • stuwa200 0  

  h. Z

  @nakoniecswiata: U mnie nie . Dostajesz się na listę i sam wybierasz gdzie chcesz mieszkać z pośród dostępnych lokali.

  pokaż komentarz
  stuwa200
 • nakoniecswiata 0  

  @stuwa200: no tak ale kiedy gmina buduje nowe bloki- np tak było w Warszawie w Falenicy- naprawdę piękne osiedla- obok stoją normalne - nawet brzydsze a metr@ w nich kosztuje 8 tys. To żeby dostać tam mieszkanie trzeba naprawdę nieźle zarabiać. Moja koleżanka zamieszkuje z mamą. W sumie osiągają ponad 3000 tys miesięcznie i to okazało się zdecydowanie za niskim dochodem żeby dostać tam mieszkanie.Jeśli zatem trzeba zarabiać ponad 2 tys na osobę to dlaczego takim osobom należy sie mieszkanie socjalne? Niech dostana, ale niech je spłacą i więcej nie wyciągają ręki popomoc.

  pokaż komentarz
  nakoniecswiata
 • Robuz +1  

  @nakoniecswiata:

  3000 tys
  3 mln miesięcznie? Warszawka się ceni.

  pokaż komentarz
  Robuz
 • murinius 0  

  @kamilztorunia: > mi się wydaje, że to o czym mówisz to dotyczy mieszkań komunalnych. Socjalne to są chyba dla tych po eksmisjach, nie płacących czynszu, totalnych bidaków.

  No to źle ci się wydaje. żeby dostać mieszkanie socjalne w nowym bloku też trzeba spełniać określone wymagania i to nie jest tak że menel alkoholik dostaje nowe mieszkanie. Blisko mnie miasto zbudowało kilka bloków z przeznaczeniem na mieszkania socjalne i mieszkają tam normalni ludzie, jest czysto itd. Fakt że mieszkają tam też rodziny wielodzietne ale to nie jest patologia z kamienic.

  @nakoniecswiata: 2 tyś zł miesięcznie na osobe to jest za mało żeby dostać kredyt nawet na kawalerkę.

  pokaż komentarz
  murinius
 • nakoniecswiata 0  

  @murinius:
  @murinius: no tak..lae to nie sa biedni ludzie. Rozumiem samotna matkę bez środków do życia, powodzian, pogorzelców czy inne tam życiowe koszmary ale nie do cholery rozdawanie mieszkań ludziom którzy zarabiają więcej ode mnie a ja za to muszę płacić. Czemu mojemu dziecku nikt mieszkania nie zafunduje?

  pokaż komentarz
  nakoniecswiata
 • LostHighway +41  

  ...PATOLOGIA
  CHWDP
                    <= Patologia, to brzmi dumnie :)

  pokaż komentarz
  LostHighway
 • dpc8 +14  

  Zbieranie wszystkich biednych i patologicznych rodzin na jednym osiedlu to też ,,genialny'' pomysł. Tak na wszelki wypadek, żeby jakieś dziecko z trudnej rodziny przez przypadek nie miało dobrych wzorców środowiskowych, nie kumplowało się z rówieśnikami z normalniejszych rodzin i nie wyrosło na pożądnego człowieka.

  pokaż komentarz
  dpc8
 • plushy +20  

  @dpc8: Bilans strat i zysków. Jak zrobisz jedną klasę w szkole dla trudnej młodzieży to jest to oficjalne spisanie ich na straty, ale jeśliby porozdzielać ich do innych klas to wystarczy jeden czy dwóch debili w klasie by totalnie rozwalić lekcję. Tak samo wystarczy jedna patalogiczna rodzina w klatce by uprzykrzyć życie wszystkim pozostałym więc się ich zsyła do slumsów na obrzeże miasta by zamieść problem pod dywan.

  pokaż komentarz
  plushy
 • Tychacz +34  

  A jak w Bytomiu postawili baraki jako mieszkania socjalne to od razu wielkie oburzenie bo "my tam mieszkać nie będziemy, domagamy się dobrych warunków do życia i ładnej okolicy a nie blachy!" no i jeszcze się pluli żeby kamienice im remontować.

  pokaż komentarz
  Tychacz
 • jarecki78 +16  

  dlatego w tym porypanym kraju najlepiej być menelem albo bezrobotnym! i sie smiac z reszty

  pokaż komentarz
  jarecki78
 • Fyji2 +8  

  @jarecki78:

  Smutne jest to, że masz rację.

  To nie jest kraj dla uczciwych ludzi.

  Jedni ciężko pracują na rodzinę, a zapite chlory po pijaku dają się zerżnąć jakimś menelom i dostają kasę na dzieciaki, dostają mieszkanie. A najgorsze jest to, że te pijaczyny i popłuczyny człowiecze nie szanują tego.

  W myśl zasady, jak da się coś zniszczyć i obsrać, to zróbmy to.

  pokaż komentarz
  Fyji2
 • kszychu -1  

  Milicja odwozi ich do domów

  @jarecki78: Mieszkasz na Białorusi?

  pokaż komentarz
  kszychu
 • jarecki78 +1  

  @kszychu: nie, w pomorskim

  pokaż komentarz
  jarecki78
 • M...............y +5  

  Biedni ludzie tak mają.

  pokaż komentarz
  M...............y
 • kosmopolita +9  

  @MlodyWyksztalcony:

  "Umysł biedaka zawsze będzie biedny" - Bosski Roman

  pokaż komentarz
  kosmopolita
 • Lk_hc +7  

  @kosmopolita:
  @MlodyWyksztalcony: Biedni ludzie to często ludzie porządni i schludni (emeryci). To to zwykłe patole. - Lk_hc

  pokaż komentarz
  Lk_hc
 • 5.h +1  

  @MlodyWyksztalcony: Władze Torunia powinny się wstydzić, że pozwalają w takich warunkach mieszkać ludziom ;).

  pokaż komentarz
  5.h
 • N....u +12  

  CCCP - Cep Cepa Cepem Pogania, na mieszkanie w takim bloku będe musiał zap.......c jakieś 25 lat a gnój jeden z drugim ma wszystko jak na tacy. Przed przyznaniem takiego mieszkania powinno się przedstawić papiery o niekaralności i poświadczenie o byciu sprawnym na umyśle.
  Dodam jeszcze że mieszkam w ponad stuletnim familoku i nawet on nie jest aż tak zniszczony jak ten blok.
  Dla niewtajemniczonych http://pl.wikipedia.org/wiki/Familok

  pokaż komentarz
  N....u
 • Lk_hc 0  

  @NiTiCu: Chrystusie - u nas w mieście jest dzielnica z taką samą zabudową i zawsze na to mówiłem (tak jak wszyscy) familiaki! (od familii zdaje się) Całe życie człowiek się uczy i głupi umrze.

  pokaż komentarz
  Lk_hc
 • N....u 0  

  @ewolucja_myszowatych: W jakimś mieście w województwie śląskim są kontenery ale dla mężczyzn znęcających się nad swoimi rodzinami ale i tak tego jest za mało.

  pokaż komentarz
  N....u
 • pneumokok +17  

  No tak - nie moje, więc niczyje.
  Ręce opadają.

  pokaż komentarz
  pneumokok
 • ikov 0  

  @pneumokok: Dla wielu wspólne oznacza niczyje, a niczyje nie ma żadnej wartości. To nie wymaga skomplikowanych przemyśleń i właśnie dlatego często kończy się tak, jak widać.

  pokaż komentarz
  ikov
 • albionik via iOS +10  

  Nie pojmuje jak można szpecic otoczenie w którym sie mieszka.

  pokaż komentarz
  albionik
 • Reverb +5  

  @albionik: Toż to mi by się odechciało mieszkać w takim syfie... No ale widzę że takim ludziom to nie przeszkadza.

  pokaż komentarz
  Reverb
 • albionik via iOS 0  

  @Reverb: kwestia mentalności i priorytetów. W mojej okolicy są socjalne mieszkania ale ludzie nie niszczą a wręcz przeciwnie.

  pokaż komentarz
  albionik
 • r.......k 0  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  r.......k
 • MlodyDziadzioSpamer +1  

  @twoj_guru: Już to widzę jak są nadal w posiadaniu owych laptopów.

  pokaż komentarz
  MlodyDziadzioSpamer
 • knysha +1  

  @jacek1982: a jak nie ma mostów?

  pokaż komentarz
  knysha
 • Lk_hc +7  

  @knysha: To do rynsztoka.

  pokaż komentarz
  Lk_hc
 • kdejman +13  

  "Dlatego jestem przeciwny wszelkiemu socjalowi."

  A ja nie jestem przeciwny wszelkiemu socjalowi, bo bycie czemuś zupełnie przeciwnym odsyła w inny radykalizm. Socjal jest słuszną ideą, fundamentem cywilizowanego społeczeństwa, ale nie ten socjal, w którym wszystko otrzymuje się za darmo. Rolą państwa powinno być wyciąganie ludzi z kryzysów i dziedzicznych patologii, ale NIE POPRZEZ WYRÓWNYWANIE POZIOMU, TYLKO WYRÓWNYWANIE SZANS. Mało kto wie, że większość tych ludzi cierpi z powodu syndromu wyuczonej bezradności. Młode pokolenia nie są uczone wartości pracy. Ale kto ma ich tego uczyć, jeśli każdy ich tylko utwierdza w ich bezwartościowości?

  pokaż komentarz
  kdejman
 • stoletz -2  

  @kdejman: nie widzę osobiście nic złego w radykaliźmie. a socjal, czyli rozdawanie nierobom efektów pracy społeczeństwa uważam za patologię.

  pokaż komentarz
  stoletz
 • kdejman +2  

  @stoletz: Nie widzisz nic złego w radykalizmie? To ja Ci to krótko wyjaśnię. Otóż i ja mam pewne radykalne poglądy w kilku kwestiach, ale ostatnim, czego bym chciał, byłoby urzeczywistnienie tych stronniczych idei. Dlaczego? Bo wiem, że duża grupa społeczeństwa ma inne poglądy, które opiera na zupełnie innym systemie wartości. Dlatego twarde przeciwstawienie się im doprowadziłoby wyłącznie do podziału na skrajne obozy. A jeżeli społeczeństwo dzieli się na obozy, klasy etc. to wojna domowa jest tego naturalną konsekwencją, czego uczy nas historia. Zatem to, co można oraz trzeba robić (i jest to jedyna skuteczna metoda zmian społecznych) to zmiana sytemu wartości jednostek.

  rozdawanie nierobom efektów pracy społeczeństwa uważam za patologię

  A ja uważam za patologię opieranie systemu na pierwszym prawie dżungli: "Najsłabsi zostają z tyłu". Skoro mówisz o efektach pracy społeczeństwa, to i cele są celami społeczeństwa. Nie uważam, żeby było coś złego w zbijaniu fortuny i pławieniu się w luksusie, przeciwnie!, ale uważam za moralny obowiązek społeczeństwa wspieranie jego "upośledzonej" warstwy. Ale tak jak napisałem w poprzednim poście - nie poprzez wyrównywanie poziomu, ale wyrównywanie szans. Bo nie jest winą dzieciaków z tych patologicznych rodzin, że są jakie są. Nie rodzą się takie, ale tak je kształtuje najbliższe środowisko. Nie możemy stwierdzić, że w przyszłości zarobiłyby na samochód, więc nie należy im dawać samochodu, ale uczyć, że nie są gorsi i są w stanie coś osiągnąć.

  pokaż komentarz
  kdejman
 • MlodyDziadzioSpamer +1  

  @stoletz: Zawsze idealne rozwiązanie nie leży po skrajnej stronie, tylko gdzieś pomiędzy. Podam przykład: skrajności:
  - socjal: wandalizm jak w wykopie
  - antysocjal: ludzie ciężko chorzy i niezdolni do pracy (nie na papierku, ale naprawdę) umierają pod mostem
  Dlatego trzeba znaleźć złoty środek. Na przykład w tym wypadku moim zdaniem - mieszkania socjalne, ale tylko dla niezdolnych do pracy, do tego przystosowane dla nich (windy, podjazdy). No i kamery by wandal/złodziej nie wykorzystał faktu że nikt ich nie pogoni.

  pokaż komentarz
  MlodyDziadzioSpamer
 • peradon +4  

  na fotografiach widzę tylko fragment jednego bloku, a jak wygląda reszta osiedla?

  pokaż komentarz
  peradon
 • s....r +4  

  @peradon: Bez obstawy policji nie pozwiedzasz.

  pokaż komentarz
  s....r
 • ursua +6  

  @snicer: e tam bylem zwiedzalem, syf w kazdym z blokow, chociaz komunalne stojace obok mniej zdewastowane. socjalne sa chyba 2 czy 3 i wszystkie wygladaja tak samo czyli wlasciwie nadaja sie do generalnego remontu. w srodku ze scian poodrywane kafelki, wszystko popalone i popisane, skrzynek pocztowych wlasciwie nie ma, zawsze sie zastanawiam jak oni odbieraja poczte.

  pokaż komentarz
  ursua
 • 5.h 0  

  zawsze sie zastanawiam jak oni odbieraja poczte

  @ursua: To nie wiesz, że wezwań od komornika nie powinno się odbierać? :P

  pokaż komentarz
  5.h
 • kamilztorunia 0  

  @5th: a słyszałeś o doręczeniu zastępczym? Możesz se nie odbierać, a i tak jest traktowane jako doręczone

  pokaż komentarz
  kamilztorunia
 • 5.h -1  

  @kamilztorunia: Coś słyszałem tylko, że poprzedniego komentarza nie napisałem całkiem serio.

  pokaż komentarz
  5.h
 • xeon111 +12  

  Ja pieprze.... o własnym mieszkaniu mogę pomarzyć - jeśli już to będzie na kredyt, spłacany później w pocie czoła przez 25 lat. Chyba zaczne chlać, zrobie piątke dzieci i zarejestruje się jako bezrobotny.

  pokaż komentarz
  xeon111
 • MrTomAsh +7  

  Ja myślę, że powinno się to troszkę inaczej zorganizować. Co 3 lata powinny być tzw. "bezpłatne remonty" tzn. Co 3 lata powinna przyjść kontrol do każdej klatki i ją obejrzeć. Jeżeli zniszczona to mieszkańcy dostają 30 dni na doprowadzenie jej do stanu jaki był na początku lub... eksmisja całej klatki na bruk + skazanie całych rodzin na prace socjalne (czyszczenie miasta etc.) calem oddania miastu kosztów remontu, remont na koszt miasta i nowa grupa do klatki. Każdy by pilnował każdego i nauczyli by się wszyscy żyć jako społeczeństwo. Bloki okazałyby się najładniejszymi w Toruniu, a ludzie najbardziej wspierającymi się nawzajem. Jakby nad każdym widniało widmo eksmisji.

  Dalej uważam, że każdy Polak winien być uczony od dziecka poszanowania do mienia publicznego i dbania o własne "podwórko". Spadł śnieg? Nie czekaj na pług tylko łopata i odśnieżasz chodniki i ulice, a śnieg razem z sąsiadami wywozicie. A nawet jak chodniki czy ulice Wam nie pasują to zawsze powinna być opcja naprawy na koszt osiedli. Osiedla powinny dbać wręcz same od siebie. A miasto powinno tylko to kontrolować i ściągać podatki tylko z tych co po prostu... nie dbają. Oczywiście eksmisja z kupionego domu nie wchodzi w grę. Ale opodatkowanie takiej osoby już tak. Płacić powinni Ci co nie potrafią dostosować się i żyć z resztą społeczeństwa. Lub powinni zostać skazywani na prace społeczne.

  Jeżeli już tak bardzo każdy Polak chce być pro zachodni to niech bierze od nich też te dobre cechy. Na niemieckich ulicach trudno znaleźć śmiecie ponieważ... Niemcy pilnują sami siebie, aby nie śmiecić i nie niszczyć. Ot i dla mnie idealne społeczeństwo. Każdy daje coś od siebie i wszyscy są szczęśliwi. Nikt nie zabiera nic nikomu i nie trwoni tego.

  pokaż komentarz
  MrTomAsh
 • pyskaty92 +2  

  @MrTomAsh:
  to teraz sobie wyobraź że w jednej klatce mieszka kilka w miarę, dajmy na to starszych, porządnych rodzin, którym brakuje na chleb, a z nimi w innym mieszkaniu skończona patologia i margines z kilkoma młodymi gniewnymi w charakterze dzieciaczków. Już widzę jak dziadek-emeryt "pilnuje" takich młodych karczków, żeby nie niszczyli klatki i stara się im przeciwstawić. To nierealne. Ja wiem, że nieciekawie to wygląda, ale przekreślanie całej grupy osób i ich masowa eksmisja jako konsekwencja niszczenia i brkau szacunku do tego, co otrzymali to głupota, bo często ucierpieli by ludzie, którzy wcale nie zawinili.
  Sama kontrola osiedla nie jest głupia, jestem za tym, żeby rodziny tam mieszkające były co jakiś czas kontrolowane, ich sposób zachowań, można by sprawdzać czy starają się żyć uczciwie i przystosować jakoś do społeczeństwa.

  pokaż komentarz
  pyskaty92
 • MrTomAsh 0  

  @pyskaty92: Jak wskazuje Twój nick masz dziś 20 lat więc raczej nie było Ci dane żyć w czasach, gdzie w szkołach obowiązywała odpowiedzialność zbiorowa. Nie raz z tego tytułu czułem się pokrzywdzony gdy jakiś patafian z klasy zrobił coś głupiego, a odpowiadali wszyscy. Jednak uwierz mi - był to sposób najlepszy. Godzisz się na odpowiedzialność zbiorową płacąc coraz to wyższe podatki za błędy osób których nie znasz, a nie godzisz się na poszanowanie wśród osób które są Twoimi sąsiadami. Powiem Ci tak: od jakichś 5-10 lat obserwuje coraz to gorsze relacje społeczne Polaków. Każdy patrzy tylko na siebie i ma gdzieś resztę. Co więcej - mało kto zna swoich sąsiadów dziś. Ludzie się wyalienowali, żyją przed swoimi jasnymi monitorami i myślą, że jak wrzucą głupią fotkę na Facebooka to są prospołeczni. Niestety. Historia uczy nas dość jasno prostych zasad: Chcesz korzystać z dóbr życia w stadzie? To sam dbaj o stado. Nikt nikogo nie zmusza do życia w społeczeństwie i każdy może znaleźć sobie jakąś opuszczoną platformę i założyć własne Państwo. Jednakże fajnie jest mieć sklep obok siebie, gdzie zawsze kupisz świeży chleb, knajpę do której możesz wyjść ze znajomymi i ciekawą pracę. Ale to co mamy jest zasługą dokładnie tego jak postępujemy. Nie zmuszę nikogo do tego, aby dbał o siebie i własne podwórko, ale będę się starał dawać przykład i próbować tłumaczyć ludziom, że każda klatka, każde osiedle, każde miasto, każde województwo i każdy kraj to społeczność, która powinna trzymać się razem i sobie wzajemnie "bezinteresownie" pomagać.

  * bezinteresownie - ja Ci dziś pomogę bezinteresownie, ale kiedy ja będę potrzebował pomocy to się do Ciebie zwrócę i liczę, że też mi pomożesz. Oczywiście pomoc nie może polegać na niewolniczej pracy tylko na drobnych przysługach ;)

  pokaż komentarz
  MrTomAsh
 • pyskaty92 +1  

  @MrTomAsh:
  w zasadzie patrząc na to z Twojej perspektywy muszę przyznać, że masz rację. Może to wcale niegłupi pomysł. pzdr

  pokaż komentarz
  pyskaty92
 • Bolerro +11  

  Gorzej jak świnie w chlewie, nie obrażając świnek...

  pokaż komentarz
  Bolerro
 • MMaros -1  

  @Bolerro: No przecież na wiejskiej mają elegancję francję..

  pokaż komentarz
  MMaros
 • vikuserro +5  

  socjalizm + niedbanie o własność publiczną/to co się dostanie = zabójcze combo

  pokaż komentarz
  vikuserro
 • degaris +4  

  @vikuserro: socjalizm = niedbanie o własność publiczną/to co się dostanie.

  Jest taki kawał: "Jaki samochód wjedzie z prędkością 60km/h na 30cm krawężnik? Służbowy." Nie dba się o cudze i tyle.

  pokaż komentarz
  degaris
 • Michaelangello +8  

  Nikomu nic za darmo. Zawsze to powtarzałem i powtarzać będę.'

  pokaż komentarz
  Michaelangello
 • rodriguez +7  

  aż serce mi się kraje, że muszę zap*dalać jeszcze 30 lat, żeby wreszcie było moje coś bardzo podobnego, tylko z niezniszczoną klatką i drzwiami...

  pokaż komentarz
  rodriguez
 • pgrde +5  

  U mnie w mieście była propozycja (nie wiem jak się to skończyło) - kupić hotel robotniczy od jakiejś firmy, wyremontować i sprzedawać jako mieszkania- i to zrobiono
  ale padł pomysł by niesprzedane mieszkania wykorzystać jako komunalne czy socjalne, czyli biednym dac za darmo

  Generalnie chodziło o to by normalnym ludziom którzy sobie kupili mieszkania (niezbyt drogie no ale dość kosztowne jednak) zafundować patologiczne sąsiedztwo

  Zainwestujesz oszczędności w mieszkanie własnościowe i dostaniesz gratis miłe sąsiedztwo - rewelka :D

  pokaż komentarz
  pgrde
 • n........5 +5  

  Jeśli to nie jest własność prywatna to skąd mają być bodźce do szanowania? To nei ich majątek o któy sie dba,

  pokaż komentarz
  n........5
 • Reverb -1  

  @nordland85: A jak coś pożyczałeś od kolegi to o to też nie dbałeś bo to nie Twoje?

  pokaż komentarz
  Reverb
 • degaris +1  

  @Reverb: Raczej bardziej by pasowała analogia "pożyczyłeś od faceta, który uwiódł Ci żonę". Przecież oni gardzą władzą, miastem, wspólnotą. Zobacz jakimi malunkami przyozdabiają własną klatkę.

  pokaż komentarz
  degaris
 • k.....s +4  

  dlatego tym zulom powinni kazać samsym zbudowac sobie mieszkania pod nadzorem policji, może by lepiej dbali

  poza tym powinny byc przeznaczone na komunalne, ludzie latami czekają na normalne lokum a jak jest się pijakiem to ma sie pierwszeństwo

  pokaż komentarz
  k.....s
 • Morf +3  

  kontenery socjalne rozwiązaniem problemu ;)

  pokaż komentarz
  Morf
 • MlodyDziadzioSpamer +1  

  @damietoo: Już po samym opisie wolałbym spać na dworze niż w takich warunkach. Jest możliwość linka do reportażu?

  pokaż komentarz
  MlodyDziadzioSpamer
 • damietoo +1  

  @MlodyDziadzioSpamer: niestety już nie pamiętam tytułu było to emitowane 2 lata temu.

  pokaż komentarz
  damietoo
 • hlorek +3  

  bo pasożyty to się eliminuje, a nie karmi...

  pokaż komentarz
  hlorek
 • Lk_hc +3  

  Perły przed wieprze.

  pokaż komentarz
  Lk_hc
 • Kozuch91 +2  

  Bydłu należa się kontenery

  pokaż komentarz
  Kozuch91
 • medykydem +1  

  Tam pewnie dają Cyganów, Rumunów, Armeńczyków, Czeczenów. Oni najczęściej dostaja mieszkania za darmo, bo mają papier uchodźcy i zawsze składają o to papiery. I jak widać to tak wygląda ich otoczenie, bo nikt inny tego nie zniszczył jak ci, którzy te mieszkania otrzymali. Gdyby sami musieli zarobić na takie mieszkanie to by dbali, pucowali i czyścili aż miło, bo by było szkoda. A skoro dostają za darmo i to za nic to szacunku nie mają.

  pokaż komentarz
  medykydem
 • s....r +1  

  @medykydem: Nie, sami swoi mieszkają. Głównie po eksmisjach z prywatnych budynków.

  pokaż komentarz
  s....r
 • gozzi1988 +1  

  A za miesiąc znów wszyscy będę płakali jakie państwo jest bezduszne jak komornik będzie próbował wyrzucić jakąś "samotną" matkę z dziećmi, która nie płaci rachunków.

  pokaż komentarz
  gozzi1988
 • greg02x +1  

  @gozzi1988:
  wiesz samotna matka z dziećmi to akurat najnormalniejsi ludzie w takim bloku, problem jest w tym ze takie mieszkania dostają również pijaki i inny element,. ja rozumiem ze są normalni ludzie jakich nie stać na opłacenie mieszkania i takim osobą można pomóc.

  pokaż komentarz
  greg02x
 • abcdemail +2  

  Są ludzie biedni ale uczciwi którzy takich mieszkań potrzebują a jest też patologia która takie mieszkania dostaje... patologia powinna moim zdaniem nie dostawać nic i mieszkać pod mostem jak nie umie szanować tego co się jej daje. Odsiać ziarna od plew a nie wszystkim się daje za darmo i po równo. Są ludzie którzy mają mało pieniędzy lub są chorzy czy mają inne problemy ale są uczciwi niekarani i starają się jak mogą to dla nich te mieszkania a nie dla pijaków i bandytów którzy mniemają się gdzie podziać... i nawet nie chcą uczciwie pracować. To nie moja wina że nikt go nie weźmie do pracy bo kradnie i ma nasrane w papierach czy niema skończonej podstawówki, to on dokonał wyboru. A tak dostaje za darmo i ma w dupie...za darmo... za moje podatki!

  pokaż komentarz
  abcdemail
 • Fyji2 0  

  @abcdemail: Problem w tym, że prawdziwie potrzebujący takiego mieszkania nie dostanie - tylko pijak i obibok, który pracy się brzydzi, ale prawo "socjalne" zna bardzo dobrze, bo od małego był na nieroba wychowywany.

  pokaż komentarz
  Fyji2
 • h3lloya +2  

  Otworzyć kanały albo wykopać ziemianki i niech tam mieszkają.

  pokaż komentarz
  h3lloya
 • zourv +2  

  Nastepnym razem wladze miasta powinny kupic stare obskurne kamienice i tam zorganizowac mieszkania socjalne, przynajmniej niebyloby ich szkoda i moze koszt bylby niższy..

  pokaż komentarz
  zourv
 • dziejo +2  

  Tak jest na całym świecie z mieszkaniami socjalnymi. W Nowym Jorku przerabiali to już kilkadziesiąt lat temu. Nabudowali mieszkań dla nierobów a efekt był taki, że po kilkunastu latach trzeba było je wyburzać.

  Najbardziej szkoda mi tych biednych ludzi, którzy harują na dwóch etatach aby mieć na ratę kredytu hipotecznego, a banda takich darmozjadów ma wszystko za darmo. 

  pokaż komentarz
  dziejo
 • Zabatrawiasta +2  

  Trochę mi się skojarzyło z tym cygańskim osiedlem na Słowacji, o którym mowa była na wykopie;)

  pokaż komentarz
  Zabatrawiasta
 • rampage1234 +1  

  Kino wybudować, premiere Batmana zrobić (bilety socjalne za friko - dla mieszkańców osiedla socjalnego)

  pokaż komentarz
  rampage1234
 • lowrider4you +1  

  bydlo powinno mieszkac w stajni. Nie rozumiem dlaczego dostali cos za darmo skoro normalni ludzie robia na kredyt 30 lat. jesli juz za darmo to na jakims wypizdowie i zdala od normalnych ludzi

  pokaż komentarz
  lowrider4you
 • greg02x +1  

  istnieją normalne rodziny które nie mają gdzie mieszkać a jakieś pijaki dostają piękne mieszkania i robią meliny aż się serce kraja jak się na coś takiego patrzy. powinien istnieć przepis zmuszający pijaków do leczenia i pracy a jak nie to eutanazja.

  pokaż komentarz
  greg02x
 • blooper 0  

  Moim zdaniem w naszym kraju jak do takich wandalizmów dochodzi to powinni wprowadzić do policyjnego prawa "zero tolerancji dla każdego rodzaju aktu wandalizmu" za każdy głupi wyrzucony papierek na chodnik. za pomalowanie sprejem drzwi sąsiadowi itp pałowanie do krwi... Stosowanie takich czynów wobec nie letnich i pełnoletnich przez dekadę spowodowało by że bali by się cokolwiek zniszczyć.

  pokaż komentarz
  blooper
 • MlodyDziadzioSpamer +1  

  @blooper: Nie pałowanie, to niehumanitarne i robi zły PR. Niech naprawią + dorobią jakiś gratis od siebie (na przykład jak malują ścianę to ładne kwiatki dla ozdoby mogą domalować). A jak nie chcą to wtedy można pałować.

  pokaż komentarz
  MlodyDziadzioSpamer
 • S.......t +1  

  tak sie zachowują tylko dresy

  pokaż komentarz
  S.......t
 • support +1  

  No co? Normalny blok?
  hmmm zaraz ... czy ja mieszkam w slamsie ? :(

  pokaż komentarz
  support
 • maddening +1  

  Bo im się "należy", to szanować nie muszą... gdyby zapłacili za te mieszkania, może inaczej by podchodzili do sprawy. Jakim trzeba być człowiekiem, żeby pod swoim blokiem taki burdel robić... O.o

  pokaż komentarz
  maddening
 • ewolucja_myszowatych 0  

  Moja rada:
  - zawezwać rodziny patologiczne na plac budowy osiedla kontenerowego, niech obserwują jak powstaje i ile pracy trzeba w to włożyć.
  - do każdego kontenera dodać mały teren na ogródek i małą wiatę.
  - odgrodzić ogródki jakimś sznurkiem.

  I teraz patologia będzie miała jakiś obraz wartości tego co dostają, każdy z nich dostanie kawałek terenu na którym mu będzie zależało więc będą tego pilnować, z czasem baby zahodują warzywa a faceci będą coś dłubać przy domu.

  Jeśli by im to wszystko uwspólnić to rozpieprzą wszystko bo co wspólne to niczyje. A przy poczuciu jakiejś swojej małej własności może zaczną dbać. Często zresztą można zaobserwować że np. pan pijak z którym nie da sie żyć potrafi zadbać o altankę na działce i trzymać tam porządek. Bo to jego. A blok nie jego:)

  pokaż komentarz
  ewolucja_myszowatych
 • MlodyDziadzioSpamer +1  

  - zawezwać rodziny patologiczne na plac budowy osiedla kontenerowego, niech obserwują jak powstaje i ile pracy trzeba w to włożyć

  @ewolucja_myszowatych: Nie. Ta, patrzeć, akurat wielce docenią. Niech sami ganiają i robią. Materiały można im dać, jakiegoś inżyniera co by im polecenia wydawał i niech sobie budują, wtedy docenią.

  pokaż komentarz
  MlodyDziadzioSpamer
 • saimonm 0  

  W innych miastach nie jest lepiej niestety... A najwięcej mają do gadania na blokach socjalnych ludzie co nie płacą czynszu, który tak jest śmiesznie niski.

  pokaż komentarz
  saimonm
 • k.....k 0  

  A MOŻE JEDNAK KRASNOLUDKI?! Z krasnoludkami nigdy nic nie wiadomo.

  pokaż komentarz
  k.....k
 • kozastradamus 0  

  Głęboki deficyt kindersztuby - no cóż, wymordowanych podczas obu wojen zacnych ludzi, nauczycieli w ludzie, nie da się zastąpić i prym biorą inne gatunki intelektualne. Wszystko zgodnie z prawami ewolucji...
  :(

  pokaż komentarz
  kozastradamus
 • thuia 0  

  wpuścisz bydło do salonu to zrobią z niego oborę...to chyba normalne i było do przewidzenia....IQ na poziomie 50 pozwala przewidywać tak proste fakty...

  pokaż komentarz
  thuia
 • drzpamer 0  

  Jeden wielki błąd władz miasta. Stworzono tzw. getto czyli mini osiedle socjalne składające się z kilku bloków i skupione w jednym punkcie miasta. Decyzja będzie się mściła przez lata, a właścicielem budynków jest miasto Toruń.

  pokaż komentarz
  drzpamer
 • maatzey 0  

  Naprawić, ścigać wandali, ukarać bezlitośnie...

  pokaż komentarz
  maatzey
 • i.....1 0  

  Chociaż to i tak nic w porównaniu z amerykańskimi osiedlami socjalnymi. W takim np. Robert Taylor Homes w Chicago 95% mieszkańców było bezrobotnymi, 96% - Murzynami, ciągły wandalizm, wojny gangów, patologia totalna. Teraz wyburzają te osiedla.

  pokaż komentarz
  i.....1
 • req 0  

  patrzac na takie zdjecia, zastanawiam sie czy tam napewno ludzie mieszkali, az brak słów aby to skomentowac. To tak jak srac do własnego łóżka a pozniej tam spac. Nie ogarniam tego 0.o

  pokaż komentarz
  req
 • lol2xdlol 0  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  lol2xdlol
 • zielllek 0  

  Smutne jest w tym wszystkim, to że takich ludzi jest coraz więcej, a nasi miłościwie panujący politycy tylko czekają aby rozdać kolejne państwowe pieniądze zbijając przy tym kapitał polityczny. Chory kraj..

  pokaż komentarz
  zielllek
 • Maraca 0  

  I te "CHWDP" na pół szerokości bloku mmm arcydzieło.

  pokaż komentarz
  Maraca
 • WesolyMorswin -1  

  Takie ładne budynki były :( Oby mnie kiedyś było stać mieszkać w czymś, co niektórzy mają za frajer :(

  pokaż komentarz
  WesolyMorswin
 • stuwa200 -5  

  Pytanie do was . Czy ktoś z was stara się o przydział mieszkania socjalnego w swoim mieście ?? Czy może jedni siedzą przed kompem w domu u rodziców a drudzy już mają wykupione mieszkania czy domy bez czynszowe i mają wszystko gdzieś. Mieszkanie socjalne jest o tyle lepsze że nie trzeba bulić kupę forsy właścicielom żeby mieszkać na swoim . Sam płacę za byle 37m2 ponad 800 pln. W socjalnym zapłaciłbym 200 max .W moim mieście są takie warunki przydziału lokalu http://mzzl.pl/menu,63 . Ktoś z was się łapie ??

  pokaż komentarz
  stuwa200
 • degaris +3  

  @stuwa200: Opyla się. W końcu frajerzy płacą za Twoją chatę, czysty zysk.

  pokaż komentarz
  degaris
 • kamilztorunia 0  

  @stuwa200: nie istnieje coś takiego jak mieszkanie bezczynszowe

  pokaż komentarz
  kamilztorunia
 • Speedy -3  

  Ech... Znowu ktoś tego cygana wrzucił do powiązanych.

  pokaż komentarz
  Speedy
Otodom.pl