•  

  pokaż komentarz

  Nikt mnie nigdy nie przekona, że w Polsce jakikolwiek socjal ma sens. Ludzie tego nie szanują, zniszczą, połamią, pobazgrają - srają do własnego gniazda.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilztorunia: Ty mnie nie przekonasz o swojej racji, bo wielka masa innych bloków "za kupione" też jest zniszczona. To kwestia niewyżytej młodzieży, która nie ma co z sobą zrobić i jest pełna gniewu i frustracji, a nie wina darmowego mieszkania.

  •  

   pokaż komentarz

   @loopack: W Toruniu problem dewastacji w zasadzie zniknął - mówię o gierkowskich osiedlach z płyty. Nie wiem z czego to wynika, ale w zasadzie teraz nie ma dewastacji. Kiedyś niszczono ciągle wszystko, teraz nie.
   A co do mieszkań socjalnych - krasnoludki ich pewnie nie niszczą. Obok stoją bloki komunalne, tbs i normalne mieszkania wybudowane przez developerów. Tam jest czysto i schludnie, nic nie jest poniszczone. Wiem - bo moi rodzice tu mieszkają, więc czasem tam jeżdżę.

  •  

   pokaż komentarz

   @loopack: ma za darmo. Jakby osiemnastolatek musiał zap#%@!@#ać, aby pomóc utrzymać dom, to nie miałby czasu na niszczenie. I poznałby wartość pieniądza.

  •  

   pokaż komentarz

   @loopack: Ale żeby aż tak? Dawno nie widziałem takich zniszczeń. I to w dodatku całkiem nowych budynków.

  •  

   pokaż komentarz

   @loopack: Ta niewyżyta młodzież to skutek patologicznych rodzin, które winne być utylizowane a nie jeszcze ułatwiać im życie, do którego będą srać.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilztorunia:
   @voyageur:
   @DocDaneeka:
   @Dol_Guldur:

   Zwyrodnienie panujące na wykopie świadczy o pewnej "nieludzkiej twarzy" obecnego społeczeństwa. Tj nikt nie chce pomóc leżącemu człowiekowi w trawie, tak widać nikt nie chce stanąć po drugiej stronie (czyli użyć empatii) i zrozumieć co się tam dzieje. Lepiej nap@!@!#$ać bez sensu i bez zrozumienia, bo to modne.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilztorunia: Niszyły bandy dzieciaków, które nie mają co robić.

  •  

   pokaż komentarz

   @loopack: o czym ty gadasz? Jak do mnie do domku przychodzi jakiś bidak i mówi, że jest głodny - to mu dam z lodówki chleb, jogurt, czy kiełbasę. Nie zbiednieję od tego.
   Ale jak widzę, że patologia rozpieprza mienie, które powstało z publicznych pieniędzy to mnie szlag jasny trafia.

  •  

   pokaż komentarz

   @loopack: Jak się leży i op$!$#%!a to w czym mamy mu pomagać?;]

  •  

   pokaż komentarz

   @loopack: tylko wiesz, ja ciężko zap$%%%#%am, płacę podatki, a jakieś k%%$ie syny z patologicznych rodzin ot tak sobie srają na moje pieniądze. Niech oni staną po drugiej stroni i pomyślą "temu kolesiowi zostało 20zł do końca miesiąca, ale zapłacił podatki i teraz mamy gdzie mieszkać.". Bo to uczciwie pracujący utrzymują tych "nieszczęśników"

  •  

   pokaż komentarz

   @loopack:

   To kwestia niewyżytej młodzieży, która nie ma co z sobą zrobić i jest pełna gniewu i frustracji

   Jeszcze kilkanaście lat temu bym w to uwierzył. Natomiast teraz masz tyle różnych form spędzania wolnego czasu, że każdy może coś wybrać dla siebie. Nie wieżę, że w takim mieście jak Toruń nie ma orlików, bibliotek, świetlic, kafejek internetowych, gdzie nawet ktoś kto pieniędzy nie ma, może się rozwijać i wychodzić na prostą. Z tego co wiem działają też w większości miast ośrodki pomagające takiej młodzieży. Ale do tego wszystkiego potrzebne są chęci zainteresowanego. Podejrzewam, że ci wandale z tego osiedla nie byli zainteresowani innymi formami rozrywki i poprawy swojego bytu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak: Ich umiem zrozumieć, ale was tu piszących nie da się, bo macie spieprzony obiektywizm.

   "Najedzony głodnego nie zrozumie" - i dokładnie tak się zachowujecie. Cieszcie się, że mieliście fart nie być tymi po drugiej stronie.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilztorunia: wez sie tam przejedz w sobote wieczorem albo niedziele wieczorem, samochody lepsze niz pod wieloma blokami, gdzie ludzie musieli kupic. przypominam: zeby dostac komunalke dochod na osobe w okolicach 650 zl brutto nie mowiac o socjalu.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilztorunia: Bo jak płacisz za coś kupę kasy (w perspektywie masz płacenie jeszcze przez pół życia) to szanujesz, a także pilnujesz by nikt tego nie niszczył. Gdy w bloku/kamienicy wszyscy mają podobną sytuację, to będzie czysto i porządnie, bo to jest wspólne dobro... w mieszkaniach socjalnych często ląduje patologia (nie tylko, bo porządni ludzie też się zdarzają, ale w dużej mierze to właśnie patole), która nie szanuje wspólnego dobra, bo nie musi za to płacić (czynszów też nie płacą, bo co kto im zrobi?). Dużo by o tym mówić... Ale powoli powstają plany jak sobie zacząć radzić z taką sytuacją.
   W moim mieście coraz głośniej słychać oburzenie normalnych mieszkańców, którzy ciężko pracują by jakoś tam móc mieszkać, a nowe mieszkania socjalne, często o wyższym standardzie niż zwykły człowiek z niezbyt dużą pensją może sobie pozwolić, są niszczone a ich lokatorzy w wielkiej części nie płacą czynszu. Oczywiście anteny satelitarne od nki i polsatu w co drugim oknie a pod blokiem nie ma gdzie zaparkować. Władze miasta ogłosiły, że problemowych mieszkańców lokali socjalnych będzie się eksmitować, ale że prawo nie pozwala wyrzucić takich na bruk (a w wielu uzasadnionych wypadkach powinno), to dostaną mieszkania socjalne, ale w innej miejscowości - 150 km dalej. Skoro i tak nie płacą bo nie mają pracy (czyli w większości nie chce im się pracować bo za wygodnie na socjalu), to równie dobrze mogą zamieszkać tam. Oczywiście można uniknąć przeprowadzki, ale trzeba wykazać dobrą wolę - zacząć spłacać zadłużenie, poszukać pracy - ale to już zbyt duży wysiłek, więc wszyscy mają nadzieję, że części patologii uda się pozbyć. Oczywiście na razie jest więcej gadania niż robienia, ale wszystko jest na dobrej drodze...

  •  

   pokaż komentarz

   Kiedyś niszczono ciągle wszystko, teraz nie.

   @kamilztorunia: To ja Ci wyjaśnię czemu tak jest ... a dzieje się tak dlatego, że teraz, przed blokowiskami nie zobaczysz już tyle biegających dzieciaków co kiedyś. Większość z nich spędza czas wolny przed komputerem. poza tym społeczeństwo się starzeje i oczywiście, w niewielkim stopniu na pewno zmienia się też mentalność społeczna ...

  •  

   pokaż komentarz

   @loopack:

   Cieszcie się, że mieliście fart nie być tymi po drugiej stronie.
   Tak, miałem fart. Nie łażę po ulicach, nie wyrywam domofonów, nie tłukę szyb, nie rozwalam murów w klatce schodowej.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilztorunia: nikt mnie nie przekona, że socjal gdziekolwiek ma sens.

  •  

   pokaż komentarz

   @loopack: tylko, że na blokach kupionych "za swoje" mieszkańcom zależy - dlatego też sami pilnują chociaż do jakiegoś stopnia wandalizm i albo sami reagują, albo zgłaszają to na Policję

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilztorunia:
   Wiesz, ze w ten sposob powodujesz, ze taki biedak nie pojdzie do odpowiedniej instytucji, tylko bedzie chodzic po domach? W Polsce jest sporo schronisk i darmowych obiadow, ale wiekszosc osob z tego nie korzysta, bo wiecej wyciagna od naiwnych ludzi. Moze to na pierwszy rzut oka jest nieludzkie, ale w dluzszej perspektywie to moze pomoc.

  •  

   pokaż komentarz

   @loopack: Właśnie modne jest takie gadanie jak Twoje.

  •  

   pokaż komentarz

   @miki4ever: może jestem naiwny, a może po prostu karmię głodnego. Nie robi mi, jak raz na miesiąc dam mu jedzenie warte 5 złotych. Nie zbiednieję od tego.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilztorunia:
   Lepiej daj 5 zl na PCK lub cos czym sie tym zajmuje:) To nie chodzi o kwestie biedy, tylko o nauczenie ich, ze nalezy korzystac z socjalu.

   W DE do tej pory nie widzialem zebraka proszacego o jedzenie, wszyscy korzystaja z socjalu, jedynie co to Turkow 20-30 letnich, nie tak zle ubranych zbierajacych pieniadze na zycie, ale srednio im to wychodzi tutaj:)

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilztorunia: Patologia to niszczy, czyli taki polacy co mysla ze moga wszystko, co drugie slowo k%!!a lub ja p%$%%@%e co mnie mocno wk%!!ia ze w normalnej rozmowie czy nawet nie rozmowie musi pasc slowo k%!!a

  •  

   pokaż komentarz

   @loopack: a ja miałem "niefart" i byłem - problem rodziców w biznesie, wspólnik uciekający za granice, licytacja mieszkania etc. Cały wandalizm jakiego dokonałem przez zycie to odklejenie jednej literki ze znaku drogowego zeby powstało (w mniemaniu moim i ówczesnych kolegów) smieszne słowo.
   Bieda, jak to ktoś powiedział, to stan umysłu, nie portfela.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilztorunia: Niech żyją rządy socjalne i płacenie podatków na socjale dla biednych poszkodowanych ludzi! Pozdychaliby wszyscy to zdrowiej by było a wydatki by można było przenieść na jakieś bardziej sensowne rzeczy

  •  

   pokaż komentarz

   @loopack: Ja tam chętnie pomogę, ale jeśli osoba której pomagam nasra mi na ręke to sory ale ja już bym tej ręki nie podała.. ale rozumiem że są masochiści tacy jak ty którzy nawet jak sie nasra 10 razy na ręke to i tak chętnie polecą i podają tą ręke 11 raz..

  •  

   pokaż komentarz

   @miki4ever: jak dam 5 zł na PCK lub inną tego typu organizację, to 2 złote wydadzą na koszty administracyjne, a 3 złote na jedzenie :-)

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilztorunia: To nie jest istotne, istotne jest, ze dzieki temu taki koles jak 2 dni nie dostanie jedzenia to pojdzie do takiej instytucji i juz tam zostanie, moze znajdzie prace, cos wymysli i bedzie zarabial miliony :D

  •  

   pokaż komentarz

   Nikt mnie nigdy nie przekona, że w Polsce jakikolwiek socjal ma sens.

   @kamilztorunia: Socjal ma sens, natomiast nie w takiej formie jak u nas. Mieszkania socjalne powinny być budowane jak najtaniej i spełniać absolutne minimum potrzebne do egzystencji. Motywowało by to ludzi aby jak najszybciej stanąc na nogi i sie z takiego osiedla socjalnego wynieść.
   Czemu jeden ma brać kredyt na 30 lat a inny pełnowartosciowe mieszkanie ma dostać za darmo ?!?!
   Czemu nie buduje się u nas mieszkań kontenerowych ? Koszt 1m2 w technologi kontenerowej to < 500zł.
   Jeżeli ktoś nie wie jak to wyglada to proszę:
   Osiedle kontenerowe w Amsterdamie
   W dużo bogatszych krajach można budować takie osiedla a u nas nie ?
   A jeżeli komuś nie pasuje mieszkanie na osiedlu kontenerowym to niech mieszka pod mostem.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilztorunia:
   Sterylizować. kastrować, niech się to nie rozmnaża.
   Albo zamknąć w jakimś rezerwacie, bo jeśli to nie potrafi zrozumieć, że mieszka wśród ludzi, że panują pewne zasady i prawa,ze trzeba przestrzegać tych praw i zasad, to się już niczego w życiu nie nauczy i trzeba to odizolować od zdrowej części społeczeństwa, tak jak wycina się zainfekowaną tkankę.

  •  

   pokaż komentarz

   @loopack: To powiedz dlaczego sam mam pracować 30 lat na mieszkanie(piszę w imieniu większości młodych Polaków) a jakiś nierób ma dostać nowiutkie mieszkanie. Nie rób, który bardzo często jest uzależniony od alkoholu, stosuje przemoc na rodzinie labo ma kryminalną przeszłość (bywa, że wszystko naraz) . Czy to jest sprawiedliwe? Powinni dostać co najwyżej kontenery.

  •  

   pokaż komentarz

   Czemu nie buduje się u nas mieszkań kontenerowych ? Koszt 1m2 w technologi kontenerowej to < 500zł.

   @Tesseract: Otóż to! Osiedla socjalne to powinny być osiedla kontenerów. I jeszcze jedna, bardzo istotna sprawa - w określonej, dużej odległości od osiedli dla normalnych ludzi. Efekt jak wspomniałeś taki, że będą mieli k%%%a motywacje, żeby się wziąć za siebie: nie podoba się? Zarób na lepsze.

  •  

   pokaż komentarz

   @loopack: Za przeproszeniem człowieku bo albo jesteś trollem albo masz zdrowo nasrane we łbie. Pewnie jest że nigdy nie poznałeś co to znaczy praca i nie znasz wartości pieniądza. Swoją za przeproszeniem empatie uprawiaj sobie ze swoich funduszy. Pytasz o człowieka leżącego w trawie? A kto mu kazał o 8 rano wychlać litr taniego wina? Jedyne zwyrodnienie jakie tu widzę to "nieludzka twarz" twoich wypowiedzi które sugerują że ciężko pracujący człowiek (którego w obecnych realiach rzadko stać na własne lokum) ma w ramach wysokiego podatku sponsorować nierobom mieszkania. Weź idź się palnij w łeb.

  •  

   pokaż komentarz

   @loopack: Tak się zachowują ludzie, który twierdzą, że są skazani na swój los. Za ładnie było, a my przecież zbóje jesteśmy to trzeba poniszczyć. A potem narzekać, ze społeczeństwo spisuje nas na straty. Nie chodzi o biedę czy bogactwo ale o wychowanie. Biedny też potrafi żyć schludnie.

  •  

   pokaż komentarz

   "Najedzony głodnego nie zrozumie" - i dokładnie tak się zachowujecie. Cieszcie się, że mieliście fart nie być tymi po drugiej stronie.

   @loopack: Całe życie jestem po "trzeciej stronie". Za "bogaty" by coś dostać, za biedny by było mnie stać. Pieprzony niewolnik, "biały murzyn" systemu.

  •  

   pokaż komentarz

   @loopack: żadna, nawet największa bieda nie usprawiedliwia wandalizmu,a tym bardziej srania do własnego gniazda. To nie brak pieniędzy, a brak wychowania tworzy patologie

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak: W tym, żeby wstał i się czymś zajął. To nie zawsze jest świadomy wybór.

   Polecam poczytać:
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Wyuczona_bezradno%C5%9B%C4%87

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilztorunia: zgadzam się, powiem nawet, że na przedmieściu bydgoskim jest nadzwyczaj spokojnie i o dziwo ładnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @loopack: Byłeś widziałeś? Jak nie to się nie wypowiadaj. j#!#k teoretyk.

  •  

   pokaż komentarz

   @kdejman: Najkrócej jak można wzięło się to stąd, że dostawał hajs za nic i nic mu się nie chce robić.

  •  

   pokaż komentarz

   @loopack: Nie widziałem jeszcze tak zniszczonych bloków z ostatnich 10 lat wybudowanych. Może u mnie w mieście jacyś lepsi ludzie mieszkają...
   Swoją drogą to 19zł czynszu i mieszkania za darmo?
   Ludzie się pytają: gdzie chleb i godne warunki za bycie człowiekiem? A ja się pytam: gdzie jest sprawiedliwość?

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilztorunia: ale sie wszyscy oburzaja jak taki zwierzak dostanie pala na komisariacie

  •  

   pokaż komentarz

   @Tesseract: Dokladnie. U mnie w miescie sa nowe bloki socjalne bo miasto przesiedla ludzi z kamienic w centrum, na obrzeza miasta (odzyskuje dobre lokacje). ludzie w zamian dostaja wlasnie nowe bloki, ale nie ma tak dobrze, lazienki sa wspolne, nie ma takich wygod jak w normalnym mieszkaniu, metraze sa mniejsze itp. Do tego prezydent powiedzial ze jak ktos zniszczy to mieszkanie, to juz nie dostanie nastepnego, albo wyleci na bruk albo do kontenera.
   Widzialem tez raz w tv taki reportaz ze polowa bloku nie placila za czynsz, to administracja postawila z boku kontener mieszkalny i zapowiedziala ze kto nie placi, bedzie mieszkal w kontenerze. Nagle okazalo sie ze zaczeli placic wszyscy, splacaja zaleglosci a Ci co naprawde sa w trudnej sytuacji to bez problemu moga sie dogadac z administracja i zadna rodzina nie musiala byc przeniesiona do kontenera. Socjal to drazliwy temat. Nie mozna sie go calkowicie pozbyc, ale nie moze byc tak ze ludzie sobie spokojnie z niego zyja. Powinien byc w takiej wysokosci zeby motywowal do wziecia sie za siebie i staniecia na nogi a nie ze mozna wyciagac spokojnie srednia krajowa z tego i mieszkac za free i to czesto w centrum miasta.

  •  

   pokaż komentarz

   @loopack: Jak już, to byłbym za "dawaniem wędek a nie ryb"

  •  

   pokaż komentarz

   Zwyrodnienie panujące na wykopie świadczy o pewnej "nieludzkiej twarzy" obecnego społeczeństwa.

   @loopack: A rusz głową i pomyśl, może to społeczeństwo ma już dość robienia na bandę darmozjadów? Byle żul w piątym pokoleniu dostanie od miasta/państwa socjal. A niech się noga powinie człowiekowi uczciwie próbującemu koniec z końcem związać - dzieci odbiorą bo warunków nie ma, komornik na głowę wejdzie i nie wiadomo co jeszcze. I o jakiej empatii ty tu do mnie rozmawiasz?

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilztorunia: Racja. Ale to nie tylko u nas, socjale w całej europie zasiedla w dużej mierze ludność która ma roszczeniowy stosunek do reszty społeczeństwa. U nas jeszcze nie jest źle bo mamy tylko rodaków na głowie.

  •  

   pokaż komentarz

   Zwyrodnienie panujące na wykopie świadczy o pewnej "nieludzkiej twarzy" obecnego społeczeństwa. Tj nikt nie chce pomóc leżącemu człowiekowi w trawie, tak widać nikt nie chce stanąć po drugiej stronie (czyli użyć empatii) i zrozumieć co się tam dzieje. Lepiej nap@!@!#$ać bez sensu i bez zrozumienia, bo to modne.

   @loopack: Zwyrodnienie? Wartość niesionej pomocy można ocenić po jej skutkach i okazanej wdzięczności i co najważniejsze, każda pomoc powinna wynikać z potrzeby serca, co oznacza, że musi mieć woluntarny charakter, bo inaczej staje się krzywdą dla innych.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilztorunia: to nie tylko w Polsce, po prostu socjal w większości dostają ludzie z którymi jest coś nie tak, są zamknięci w pętli tego że nie mają nic bo nie potrafią o nic dbać, nie potrafią o nic dbać więc nie mają niczego. W UK to samo, mam sąsiadów i ich dzieci notorycznie wyrzucają śmieci z okna. Ok, dzieci jak to dzieci, no ale czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci. Trochę denerwujące znajdywać codziennie papierki albo lody, gumy po balonach z wodą, zabawki itp. po porostu nie wiedzą nic złego w utrzymaniu miejsca gdzie mieszkają w czystości, jak ktoś nie potrafi dbać o to co ma to państwo będzie musiało zawsze mu coś podarować nowe rzeczy za darmo, za darmo posprzątać itp. tak wychowuje się nieodpowiedzialnych i leniwych ludzi, mogą tak robić to robią.

  •  

   pokaż komentarz

   @loopack: Nie wiem jak Ty ale ja jak nie mam czego ze sobą zrobić to nie napierd@lam z buta w domofon ani nie sram na klatce..

  •  

   pokaż komentarz

   To kwestia niewyżytej młodzieży, która nie ma co z sobą zrobić i jest pełna gniewu i frustracji, a nie wina darmowego mieszkania.

   @loopack: w ogóle nie rozumiem pojęcia 'darmowego mieszkania' Dlaczego jedni muszą pracować, płacić niemały czynsz a inni dostają nowe mieszkanie w bardzo ładnym blokowisku za darmo?

  •  

   pokaż komentarz

   @loopack: Empatia nie jest właściwą postawą w tej sytuacji, bo nie działa, nie rozwiązuje problemu.
   Powodowani empatią daliśmy im mieszkania, których nie szanują.

  •  

   pokaż komentarz

   Cieszcie się, że mieliście fart nie być tymi po drugiej stronie.

   @loopack: To nie jest kwestia farta, tylko wyborów dokonywanych z minuty na minutę.

  •  

   pokaż komentarz

   @loopack: Okej - przebiorę się za żula, albo "młodego gniewnego" dresa, znajdę Cię, rozj%@$@#przy Tobie jakiś śmietnik albo szybe w bloku, a Ciebie pobiję i okradnę. Pójdziesz z tym na policję czy dalej będziesz uparcie stał przy swoim "bo ja jestem młody, wk%$%iony, muszę jakoś odreagować :<" ?

  •  

   pokaż komentarz

   @loopack: Podobno kto nie był lewakiem (czyli głupim) za młodu, na starość nie będzie dobrym człowiekiem. Rzecz w tym, żeby tym lewakiem być jak najkrócej, najczęściej do momentu przejścia na swoje, czego ci życzę. A głodne kawałki o empatii za cudze możesz sobie umieścić w rzyci.

  •  

   pokaż komentarz

   @loopack: Myślę, że gdyby ta sama młodzież musiała ciężko zapierdzielać na kupno takiego mieszkania w bloku, to na pewno już nie tak chętnie dopuszczałaby się aktów wandalizmu. Chociaż powody, o których piszesz zapewne też są prawdziwe.

  •  

   pokaż komentarz

   @sheeple:

   To ja Ci wyjaśnię czemu tak jest ... a dzieje się tak dlatego, że teraz, przed blokowiskami nie zobaczysz już tyle biegających dzieciaków co kiedyś...

   Jest tak dlatego że kiedyś wszystko było państwowe

   Obecnie większość nieruchomości jest w rękach prywatnych , dlatego kamienice w miastach odzyskują dawny blask, blokowiska są ocieplane i odmalowywane (pieniądze idą nie od państwa a od mieszkańców).

   Jak na coś ciężko pracujesz to to szanujesz.....jak masz coś za darmo to ci to zwisa....(łatwo przyszło łatwo poszło)

  •  

   pokaż komentarz

   @Pan_krecik: Prawda jest pewnie gdzieś po środku. Nie tak dawno kupiłem mieszkanie w nowym budownictwie. (7500/m2, marmurki, kamery,ochrona, ąę, etc.). Jak się okazało, nie wszystkim mieszkańcom zależy jednak na utrzymaniu czystości. Ktoś ma dla przykładu psa, który regularnie sra na klatce.

 •  

  pokaż komentarz

  Dodatkowo nalezy pamietac ze ci mieszkancy tych mieszkan nie dostali. Oni moga je uzytkowac. Mieszkania nie sa ich wiec dbac o "cudze" nie beda.
  Esencja socjalizmu.

  •  

   pokaż komentarz

   @ptoki1: ja się nie zdziwię jak za kilka lat, owi użytkownicy dostaną możliwość wykupu tych lokali powiedzmy z 90 procentowym rabatem. Tak się sprzedaje np. mieszkania komunalne.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilztorunia: Ale najpierw zażądają remontu na koszt miasta oczywiście, przecież nie będą kupować lokali w takim stanie..

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilztorunia: Poczytaj o zmianach w wykupie mieszkań komunalnych w Łodzi ;) To jest skandal, że nie będzie już możliwości od stycznia dziedziczenia, umowy tylko na 5 lat, w ciągu 3 lat stopniowa mają rosnąć ceny mieszkań (choć i tak są jednymi z najdroższych w Polsce). Tzn w tej chwili można wykupić mieszkanie za 8% wartości a w ciągu 3 lat ma to wzrosnąć do 50% itd itd.

   Ponoć mieszkania tanieją.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilztorunia: no właśnie... a Ty zap$%%!%%aj na dwie zmiany, weź kredyt na 30 lat i płać podatki... no k$$!a mać!

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilztorunia: albo za symboliczną złotówkę :) Znajomi rodziców maja mieszkanie w kamienicy - połowę mieszkan obsadza własnie podobna patologia. No ale oni (znajomi) powoli mieszkanie remontowali, wymienili sobie okna, ogrzewanie zrobili etc. (a patologia się grzała ich kosztem oczywiście) - jakieś 2 lata temu też pojawiłą się opcja wykupu za procent ceny - chyba 10. No i komisja ekspertów chodziła i się okazało - że oni mają do zapłacenia 20 000 zł - a patole po 2 000zł, bo ich mieszkanie to głównie rudery (brak ogrzewania -> grzyby). I tak się właśnie każe ludzi za dbałość o coś wspólnego (bo mieszkanie przez ten czas było w wieczystym najmie czy jakoś tak ładnie się nazywało - przydzielone jeszcze za komuny).
   Ciąg dalszy taki, że patole w płacz i protesty, że tak drogo, że mieszkanie to rudera i oni tyle nie mają i oczywiście kolejne obniżki. Bohaterowie historii - spłacają do dziś (bo łaskawie na raty pozwolili), parkować też nie mają gdzie - bo gdy wracają z pracy wszystkie miejsca parkingowe zajęte.

  •  

   pokaż komentarz

   To jest skandal, że nie będzie już możliwości od stycznia dziedziczenia, umowy tylko na 5 lat

   @DuszekWydmueszek: I tak powinno być a nawet na rok ewentualnie dwa a nie, że niema prawa się wyrzucić z mieszkania nie płacących czynszu. Jak chcesz mieć pewność mieszkania to sobie na nie weź kredyt.

  •  

   pokaż komentarz

   @arczer: już widzę jak jedzie do nich TeWuEn i robi relację i reportaż dotyczący opłakanego stanu ich mieszkań :)

 •  

  pokaż komentarz

  Zdaję sobie sprawę z tego, że wśród wykopowiczów jest silna reprezentacja hip-hopu, oczywiście zakładam że hip-hopu który coś sobą reprezentuje i nie powiela schematów. Musicie jednak przyznać, że hasła typu: "j$@$Ć POLICJĘ! PATOLOGIA HWDP" w dużej mierze (nie mówię, że tylko i wyłącznie) są powielane przez niektórych reprezentantów kultury hip-hop. To nie są hasła metali, punków czy technomułów :)

  •  

   pokaż komentarz

   @bohemot44: hip-hop w Polsce to dno, na dwóch płaszczyznach
   1) mentalnej - to Ci, którzy tworzą "dla radości, a nie dla kasy", produkując gówno
   2) komercyjnej - to Ci, którzy tworzą dla kasy, udając radość i plując w ryje swoich fanów.

   Innymi słowy - "o biedny dzieciaku, z szarego bloku, o biedny o biedny, ojojoj biedny biedny, ojojoj, hwdp, ojojoj, wszyscy żyją dla kasy, Ty nie bądź taki, ojojoj, śmeirć konfidentom, jojojojjoj, kup album".

   Pozostałe subkultury też mają swoje specyficzne, negatywne, zachowania.
   Ale nic mnie tak nie rozp%#@!#!a jak patrzenie na H-H ściemę.

  •  

   pokaż komentarz

   @pneumokok: Nie no, paru raperów przebiło się na wyższy poziom i takich głupot już nie gadają. Ale nie ma ich dużo :)

  •  

   pokaż komentarz

   @pneumokok: Bardzo dawno widać nie miałeś z polskim HH do czynienia... Posłuchaj sobie Eldo czy Łony i zobaczymy co powiesz...

  •  

   pokaż komentarz

   @bohemot44: paru. a teraz popatrz ilu wśród g(ł)ównych wyznawców i obnoszących się H-H słucha tych paru?
   @enzojabol: j/w

  •  

   pokaż komentarz

   @enzojabol: A to co? Oni się dopiero pojawili? Bo ja ich kojarzę jeszcze z początku boomu na hip-hop, daj jakiś nowych twórców na poziomie :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Marmite: to ten od piosenki "Pierwsze włosy na jajach" ? Nie, dziękuję :)

  •  

   pokaż komentarz

   @bohemot44: Oceniasz go po jednej piosence? To nic więcej nie mam do dodania...

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @bohemot44: posłuchaj L.U.C.-a. do miłośników tego gatunku nie należę, ale nie powinno się też generalizować.

  •  

   pokaż komentarz

   @synestezja: L.U.C. to zupełnie inna sprawa, podobnie Fisz i wszystkie jego projekty. Mają swoją drogę i typowymi hip-hopowymi gwiazdami nie są.

   @lichwiarz: OSTR trzyma poziom

   @Marmite: Nie wnosi nic ciekawego do gatunku, milionowa piosenka o tym że jestem wielkim badassem który zaraz pokaże konkurencji jak świetnie rymuje, robi swoje, nie chce fame'u, wspomnienia o tym jak słyszał pierwszy raz hip-hop, że kiedyś było lepiej jak zaczynali, oldschool olschool! Coś pominąłem? ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @bohemot44: Nic, ale dla mnie to jest okej, jako że nie słucham na co dzień rapu :P

  •  

   pokaż komentarz

   @Marmite: To co mi tu się każesz produkować :P

  •  

   pokaż komentarz

   @bohemot44: Na pocieszenie masz plusa ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @bohemot44: poza tym w Polsce prawdziwych punk'ów już nie ma ;(

  •  

   pokaż komentarz

   @pneumokok: Błagam kolejny ograniczony któremu przeszkadza to czego słuchają gimbusy. Czego nie będą słuchały będą to robić dla szpanu bo są gimbusami. Nie mieszajmy hiphopu z gównem. Na rock można wjechać podając za przykład tokio hotel i jakieś inne pierdoły (nie wiem nie jestem zbytnio na bieżąco z muzyką) większość popularnej muzyki z każdego gatunku nie niesie głębokiego bo jest tworzona dla celów komercyjnych i rozrywki. A niewielka część odbiorców lubi rozrywkę intelektualną, zwłaszcza w pewnym wieku. Jeśli chociażby 1 gimbus na 10 pomiędzy tą toną gówna trafi na coś wartościowego to świat się ucieszy.
   A j#@%czy policji trochę rozumiem, u nas coraz łatwiej się dogadać ale jednak niektórzy policjanci nadal śmierdzą zomo i trochę Wisły jeszcze upłynie zanim się to zmieni.

  •  

   pokaż komentarz

   A j#@$czy policji trochę rozumiem, u nas coraz łatwiej się dogadać ale jednak niektórzy policjanci nadal śmierdzą zomo i trochę Wisły jeszcze upłynie zanim się to zmieni.

   @crypto: nie mam pytań.

  •  

   pokaż komentarz

   @pneumokok: Pewnie nikt z twoich znajomych nie był pobity w suce :)

  •  

   pokaż komentarz

   @crypto: zgadza się. mam znajomych, którzy nie muszą się martwić o znajdowanie się w suce.
   poza tą elitą klasową, dawno przeze mnie nie widzianą, która ma problemy z policją regularnie (a dwóch "kolegów" jest poszukiwanych wg strony KWP)
   więc tu masz, biedaku, rację.

  •  

   pokaż komentarz

   @bohemot44: @pneumokok: tak, tak, paru raperów trzyma poziom, a reszta j%!#!!policję, demoralizuje młodzież i rapuje o tym jak im jest źle. Oczywiście, że Chada, HG czy Firma czy mniej znane postacie pokroju Bonusa AGD RTV to patologiczne gówno i boli mnie to, że scena rapowa z nimi trzyma, zamiast krytykować. Ale ja ich nie słucham, nie utożsamiam się z nimi, za to rapu słucham b. dużo i jak widzę ile jest dobrych rzeczy to na pewno nie mogę powiedzieć, że to mała część tego gatunku w naszym kraju tonąca w zalewie gówna kierowanego do gimnazjów ..
   A jeszcze P.S.
   j#%@ł policję czy wystawiał jej środkowy palec też ubóstwiany przez wszelkich hipsterów, wielbicieli alternatywnego studenckiego pseudorocka i innych dziwnych osobników za wiele niemających wspólnego z hip hopem, wymieniony wcześniej jako trzymający poziom, Ostry.

  •  

   pokaż komentarz

   @rudy2007: No nie ma to jak zarabiając naście tysięcy, wożąc się nowymi mercedesami czy bmw z grubym łańcuchem na szyi, rapować (nie jestem w stanie napisać śpiewać) o tym jak to ciężko na dzielni i jaka bieda...

  •  

   pokaż komentarz

   @rudy2007: H-H w moim życiu przeminął czas temu już jakiś (mniej więcej wtedy, kiedy kończyła się Paktofonika).
   nie ukrywam, od tamtego czasu wiele na plus się w moim życiu zmieniło, ale jakbym w tym został i trwał w gimbaz-streamie to pewnie nie byłoby tak różowo. bo przecież bzdury powtarzane regularnie (przy każdym odtworzeniu empetrójki) stają się prawdą, czyż nie? ;-)

  •  

   pokaż komentarz

   @bohemot44: No owszem, to są ich hasła, punki piszą "Punks not dead" a metale "Ave Satan" ale czy to taka duża różnica? Bujałem się pod koniec liceum z młodzieżą "alternatywną", zbieranina punków, metali, rastamanów i takich odludków jak ja. Jedyną różnicą między nimi a hip-hopami było to że byli mniejszością więc się ekipa z całego miasta spotykała w centrum. Gdyby to punk, metal albo ska było dominującą subkulturą to by przesiadywali pod swoimi blokami i robili dokładnie to sami co młodociani skejci (lub może by hip-hopu słuchali by być inni).

  •  

   pokaż komentarz

   @pneumokok: Po prostu nie mam pewności czy ona to pisze na serio. Sam nigdy nie miałem ani żaden mój znajomy nie miał problemów z policją, nie siedział w suce, nie dostał wp@!@#!@u od policji. Czy mamy w takim razie jakiegoś wyjątkowego pecha, czy do tego trzeba mieć kwalifikacje...?

  •  

   pokaż komentarz

   @k0nd3ns4t0r: Kto o tym rapuje? Bo od kilku dobrych lat nie jestem na bieżąco.

   Czasem mam wrażenie że średnia wieku na wykopie oscyluje w okolicach 18 lat.

  •  

   pokaż komentarz

   @k0nd3ns4t0r: nie no, przecież to normalność w Polsce, że idziesz ulicą, nic nie robisz i nagle podjeżdża suka (niczym czarna wołga z historii), pakują Cię, obijają po ryju, wiozą na komendę, tam łamią żebra po czym wypuszczają Cię, a żaden lekarz nie chce podpisać obdukcji bo wie, że to policja. no przecież w tym kraju to norma, codzienność, mam tak średnio raz na miesiąc.

   a tymczasem patrząc na swoje życie wielokrotnie robiłem rzeczy zwariowane, sam i z towarzystwem, a jedyny kontakt jaki mieliśmy ze służbami polegał na tym "panowie, za kilka metrów będziecie w zasięgu kamer - ostrożniej i ogólnie to tam jest śmietnik".
   A chwilę później obili nam ryje. W suce, oczywiście.

  •  

   pokaż komentarz

   @crypto: Pewnie ten co reprezentuje biede... Ale sam biedy nie klepie...

   Ale nie to jest najważniejsze. Wolałbym żebyś troszkę rozwinęła swoją wypowiedź o policji...

  •  

   pokaż komentarz

   rapować (nie jestem w stanie napisać śpiewać) o tym jak to ciężko na dzielni i jaka bieda...

   @k0nd3ns4t0r: jakbyś umiał czytać ze zrozumieniem, a nie wyławiał słowa "hip hop" z posta i reagował na nie jak pies spuszczony ze smyczy, bo jesteś do tego gatunku uprzedzony, to wyczytałbyś, że takich osobników skrytykowałem i napisałem, że jest też dużo lepszych wykonawców. Jak chcesz przykłady to np. Bisz, Wena, Medium.

   z grubym łańcuchem na szyi
   W Polsce?

   rapować (nie jestem w stanie napisać śpiewać)
   Bo oni nie śpiewają, to dlaczego miałbyś niby pisać, że śpiewają?

   @pneumokok: jw. Nie słucham bzdur, nie identyfikuję się z bzdurami, hh to nie tylko bzdury, a jeśli ty usłyszałeś kilka patologicznych kawałków, zobaczyłeś JP na murze i uważasz, że cały rap taki jest, a wiesz o nim mało bo skończyłeś słuchać dawno temu, to sobie tak myśl dalej, mi to wisi i nikogo na siłę nie mam zamiaru przekonywać, żyj sobie dalej w swoim świecie uprzedzeń i stereotypów ..

  •  

   pokaż komentarz

   Jak chcesz przykłady to np. Bisz, Wena, Medium.

   @rudy2007: żyję w swoim świecie, ponieważ te "nazwy" widzę po raz pierwszy.
   To znaczy, że jest to tak samo niszowe, jak dobry dance/pop/whateva.
   Co więcej, w świadomości ogółu lepiej są znane nazwy grup disco-polo, a nie dobrych raperów.

  •  

   pokaż komentarz

   żyję w swoim świecie, ponieważ te "nazwy" widzę po raz pierwszy.
   To znaczy, że jest to tak samo niszowe, jak dobry dance/pop/whateva.
   Co więcej, w świadomości ogółu lepiej są znane nazwy grup disco-polo, a nie dobrych raperów.


   @pneumokok: a gdzie miałbyś te ksywki zobaczyć skoro jak sam pisałeś nie słuchasz tej muzyki od 12 lat, a nie ma jej w TV czy w radiu?

  •  

   pokaż komentarz

   @rudy2007: no ale powiedz o czym to świadczy?
   Bo zaraz wejdziemy na ton, że muzyka HH jest w Polsce pod ostrzałem zupełnie tak jak biedne dzieci z szarych bloków są pod ostrzałem policji.
   Spokojnie, w TV i radiu nie słyszę też swojej muzyki, ale nie płaczę z tego powodu również. :-)

   Chodzi o sam fakt - do mediów i świadomości, jeśli przebija się cokolwiek, to jest to gówno i trzeba nazywać rzeczy po imieniu.
   W reszcie się z Tobą pewnie zgadzam.

  •  

   pokaż komentarz

   H-H w moim życiu przeminął czas temu już jakiś (mniej więcej wtedy, kiedy kończyła się Paktofonika).
   nie ukrywam, od tamtego czasu wiele na plus się w moim życiu zmieniło, ale jakbym w tym został i trwał w gimbaz-streamie to pewnie nie byłoby tak różowo.


   @pneumokok: A dlaczego miałoby nie być? Jeśli słuchałeś hh to wiesz, że wyciągnąć z niego można więcej pozytywnego niż negatywnego. A może "słuchałeś, ale nie słyszałeś"? Mnie się wydaje, że jeśli ktoś bierze muzykę dosłownie to musi być lekko ograniczony. Bo zarówno Ci co słuchają metalu musieliby wielbić zło, Ci co słuchają popu musieliby być puszczalscy lub całe życie imprezować (głównie o tym są takie piosenki), a Ci co słuchają hh musieliby być patologiczni. Mimo, iż mam 26 lat, własną rodzinę, całkiem przyzwoitą pracę i plany na przyszłość to jeszcze słucham i słuchać będę hh. Po prostu taki rodzaj muzyki do mnie trafia. I zależnie od nastroju czasem mam ochotę posłuchać tekstów ambitnych, a czasem czegoś mocniejszego. I tak- włączę sobie czasem tego przeklętego Bonusa, czy Chadę, ale to nie oznacza, że spijam każde słowo z ich ust (choć uważam, że i w ich tekstach można znaleźć głębszy przekaz). Muzyka to jedno, życie to drugie.
   A co do kłopotów z policją. Może miałeś szczęście, a może w Twoim mieście byli w miarę normalni funkcjonariusze. Ja dostałem wp%@@%#@ bez powodu. Tak- bez powodu. I mówię to z całą odpowiedzialnością. Po prostu szliśmy we trójkę. Zatrzymanie, przeszukanie, przesłuchanie i wp%@@%#@. Tylko dlatego, że mieszkałem na ulicy znanej z handlu ziółkiem.

  •  

   pokaż komentarz

   A co do kłopotów z policją. Może miałeś szczęście, a może w Twoim mieście byli w miarę normalni funkcjonariusze. Ja dostałem wp%!!!@% bez powodu. Tak- bez powodu. I mówię to z całą odpowiedzialnością. Po prostu szliśmy we trójkę. Zatrzymanie, przeszukanie, przesłuchanie i wp%!!!@%. Tylko dlatego, że mieszkałem na ulicy znanej z handlu ziółkiem.

   @domofon: oczywiście zgłosiłeś to, masz na to papiery, była rozprawa i uznano Twoją wersję wydarzeń?
   to skanuj, wrzuć na wykop anonimowo i dawaj AMA. główna z płomykiem gwarantowana...

  •  

   pokaż komentarz

   oczywiście zgłosiłeś to, masz na to papiery, była rozprawa i uznano Twoją wersję wydarzeń?
   to skanuj, wrzuć na wykop anonimowo i dawaj AMA. główna z płomykiem gwarantowana...


   @pneumokok: Myślałem, że dyskutujemy na poziomie. EOT

  •  

   pokaż komentarz

   Pewnie nikt z twoich znajomych nie był pobity w suce :)

   @crypto: Bo na pobicie w suce trzeba sobie zasłużyć. Jeszcze nie słyszałem o pobiciu za kulturalne picie piwka w parku ewentualnie posiadanie grama pryz sobie. Co prawda kiedyś się różne głupie akcje robiło ale nikt z nas nie trafił do suki. Mam tylko jednego znajomego, który trafił na 48 (chyba nawet po 36 h go wypuścili) ale dlatego, że podczas przepychanki z drechem został popchnięty na lusterko od auta a później jak jeździł z nimi w suce w poszukiwaniu drecha to zaczął im pyskować :D. No więc go przymknęli a co się będą z narąbanym pierniczyć :). O ile dobrze pamiętam to później dostał jakieś prace społeczne abo grzywnę. Jednak koleś ma ambitniejsze zajęcia niż pisanie na murach HWDP czy słuchanie firmy.

  •  

   pokaż komentarz

   @bohemot44: Masz coś takiego jak prawilny rap. Często debilny, lecz i zdarzają się perełki, ale obecny prawilny rap to mega gówno, który (o zgrozo) ma coraz większą popularność i coraz więcej tego widać na ulicach. Niestety widać, że ludzie mają tzw. $$@$a w uszach, nie dziwie się gimnazjalistom bo różne rzeczy w młodości były, z czego możemy się teraz śmiać, ale ludzie >20 lat to trochę śmiech na sali. Ważne, że koledzy tego słuchają, JP JP, LEGALIZACJA MARIHUANY i inne. Nie każdy fan prawilnego rapu zapewne taki jest, tak samo jak i każdy fan rapu :)

   A ludziom uprzedzonym do jakiegokolwiek gatunku muzycznego (widzimisię) serdeczny kij w oko. Szczególnie zauważyłem to u fanów tzw. metalu/rocka, że każda elektronika to TECHNO PIXY REKAWICZKI, a każdy rap to JP JP. Pomimo, że słucham w większości rapu to lubię także wiele gatunków muzycznych bo nie można zamykać się w jednym kręgu bo nic innego ciekawego nie doświadczymy.

 •  

  pokaż komentarz

  Pośrednio się do tego przyczyniłem co jest na tych zdjęciach. Wspólnymi podpisami wyje***liśmy patologię z naszego budynku właśnie na Olsztyńską.
  Taki sam chlew u nas robili.

  •  

   pokaż komentarz

   @snicer: Ja miałem mniej szczęścia i przed takim sk!%#ysyństwem musiałem uciekać z wyremontowanego wcześniej mieszkania narzeczonej na wynajmowane droższe 3 krotnie. Bo się bałem o swoje życie i zdrowie, a tych sk!%#ysynów choć młodzi to dużo i z tatusiami, koleżkami i braciszkami pochowanymi w norach, pare metrów dalej. Na szczęście narzeczona potem zamieniła mieszkanie na inne.
   Tak więc patologia wyj!@!ła z mieszkania mnie, O! I takie kwiatki też się zdarzają. I Policja, i administracja nie pomogła.

 •  

  pokaż komentarz

  Dobry komentarz pod artykułem:
  nie wieszajmy psów na tych mieszkańcach. Należy się pochylić nad ich losem. Zniszczyli? Trudno. Trzeba te zniszczenia naprawić, kiedyś zrozumieją, że lepiej żyć w estetycznym otoczeniu.
  Nie dość, że korzystający z socjalu nie pozwolą go sobie zabrać, to jeszcze obrońcy się znajdą...

 •  

  pokaż komentarz

  Państwo pobudowało, trudno, niech teraz tylko broń Boże, żeby nie postanowili tego remontować z publicznych pieniędzy. Wysłać urzędnika z kilkoma karkami, nakazać mieszkańcom odnowić, jak nie wyp@#@%!$ić ich na zbity ryj. Nagrać moment wyrzucania marginesu, puścić w głównym wydaniu wiadomości i dać przykład.
  Z postkomuszą mentalnością, trzeba komuszymi metodami walczyć.

  •  

   pokaż komentarz

   wyp%$%#!%ić ich na zbity ryj

   @Tremade: Zaraz podniesie się wrzawa, jest takie niehumanitarne :D. j!#%ć ich. Dostali czyste i ładne, ale jak chcą mieszkać w gównie, to co mnie to obchodzi. Ktoś się spodziewa, że oni oddadzą jakiekolwiek pieniądze? Naprawią coś? Trzeba zrobić szybką kontrolę, sprawdzić w których domach jest 'normalnie' i tych 'nienormalnych' wpisać na czarną listę, żeby już przypadkiem niczego nie dostali. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że demolują te osiedla ludzie, którzy w mieszkaniu mają ład i porządek (a takich z pewnością na osiedlu jest sporo).

  •  

   pokaż komentarz

   @Tremade: Z karkami? Chyba nie wiesz o czym piszesz. Na ten rejon byłby potrzebny dobrze uzbrojony oddział policji.

  •  

   pokaż komentarz

   @idiot: O nie nie nie, dość już biernego przyzwolenia na niszczenie publicznej własności. Niech się uczą szacunku na ulicy, może docenią to co dostali i tak w ramach nierozsądnie dobrodusznej polityki państwowej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tremade: Już widzę durnia Ikonowcza jak staje w obronie skrzywdzonych przez brutalny los mieszkańców.

  •  

   pokaż komentarz

   @snicer: Patoli trzeba zwalczać patolami. Tylko nie brać karków-ochroniarzy, tylko drecholi.

 •  

  pokaż komentarz

  Wybory się same nie wygrają, niestety.

 •  

  pokaż komentarz

  Imbecylizm ludzi mnie przeraża i pomyśleć, że te gówniarstwo ma prawo do głosowania..

 •  

  pokaż komentarz

  nawet latarnie zamontowali betonowe - jakby dali stalowe to już by ich nie było :|

  •  

   pokaż komentarz

   @Utilizer: to opowiem ciekawą rzecz: w moim rodzinnym mieście (Zamość) wyremontowano m.in. kamienice, w których mieszka margines społeczny, po prostu getto. Jednym z elementów budynku były masywne metalowe drzwi, które zginęły po trzech dniach. Miasto zamontowało nowe - zginęły po tygodniu. Potem zamontowano kolejne, ale tym razem dodano ukrytą kamerę. Okazało się, że mieszkańcy kamienicy kradli własne drzwi, które następnie sprzedawali na skupie złomu.

  •  

   pokaż komentarz

   @rss: zapomniałeś dodać że kamerę też zaj%#$li ...

  •  

   pokaż komentarz

   @rss: Z ciekawości, jakie osiedle? Jak kamienica to może starówka?

  •  

   pokaż komentarz

   @msichal: starówka, ta kamienica, w której jest green pub zdaje się.

  •  

   pokaż komentarz

   @rss:
   Ja właśnie zamieszkałem na starówce i jak widzę te ruiny i wałęsającą się patologię to się krew gotuje. Starówka powinna być wizytówką miasta a nie wylęgarnią kolejnych spalonych na starcie bękartów. Ostatnio zaparkowałem po południu pod kamienicą samochód, podbił dzieciak czy dam mu kilka zł "na cukierki". Nie dałem bo z zasady nie daję nikomu kto żebrze. Po pół godzinie gdy zszedłem do auta miałem oberwane obydwa lusterka i wyrwane wycieraczki - to jest, do jasnej cholery, chore.

  •  

   pokaż komentarz

   @rss: Gliwice. Właśnie remontują u nas klatkę schodową... Ktoś złośliwie podrapał gwoździem świeżo pomalowane ściany po gipsowaniu... Na drugi dzień tak samo. Sąsiad z niedowierzaniem dopytywał brygadę co to za wandale były... Na trzeci dzień nie spodziewał się kamery... Pytanie tylko brzmi: Po jaką cholerę te ściany drapał?

 •  

  pokaż komentarz

  Dla mnie w ogóle niezrozumiały jest fakt BUDOWANIA mieszkań socjalnych. Mieszkaniami socjalnymi powinny być stare bloki, z których ludzie się już wyprowadzają i sprzedają mieszkania za bezcen. Wyszło by dużo taniej.

 •  

  pokaż komentarz

  Mieszkania socjalne POWINNY wygladac jak slumsy i byc slumsami, nie mam ochoty placic, by nieroby i nieudacznicy mieszkali za darmo

  •  

   pokaż komentarz

   @DJ_Armando: nie mam tu kumpli. ogólnie też mi się to nie podoba ale rodziców się nie wybiera.

  •  

   pokaż komentarz

   no ale nie można mówić, że jest tak źle i wrzucać wszystkich do jednego worka. mieszka tu wiele starszych osób, którzy ledwo wiążą koniec z końcem. najwięcej rozwalają właśnie niewyżyci gimnazjaliści, których jest tu pełno. no ale czy to ich wina, że nie mają co robić? jak takiemu matka z ojcem każą takiemu siedzieć całe dnie poza domem, żeby mogli spokojnie chlać? a jakiś czas temu chłopaki z osiedla (tak w wieku koło 20 lat) co zwykle siedzą na ławkach i nic nie robią wzięli się razem i pomalowali (z własnych pieniędzy) wszystkie klatki w blokach.
   można? można.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja tego nie rozumiem. Żeby dostać mieszkanie w nowym bloku socjalnym trzeba spełniać określone kryterium dochodu( nie wiem ile ono wynosi ale wcale nie tak mało)Zatem takie mieszkania dostają osoby, które jako tako sobie radzą. Dlaczego nie mogą one tych mieszkać po woli spłacać? Gdyby wiedzieli, ze to kiedyś będzie ich, to by o to dbali. Poza tym za jedynym zamachem ucięło by się spiralę patologii. Dzieci obecnych najemców nie miałyby automatycznie prawa do mieszkania socjalnego. Zresztą...to ogólnie jest jakieś dno. Nie rozumiem czemu ja mam zapier...alć szarpać sie, spłacać kredyty, myśleć gdzie będą mieszkały moje dzieci a tu proszę, tylko dlatego, że jest się notorycznym socjalowcem dostaje się za free mieszkanko. A może rzucić wszystko w cholerę i też na garnuszek państwa. A najlepiej zróbmy tak wszyscy.

  •  

   pokaż komentarz

   @nakoniecswiata: mi się wydaje, że to o czym mówisz - czyli jako tako zarabiać, ale nie za dużo - bo wtedy nic nie dostaniesz - to dotyczy mieszkań komunalnych.
   Socjalne to są chyba dla tych po eksmisjach, nie płacących czynszu, totalnych bidaków.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilztorunia: tak..ale wtedy dostajesz ruderę. Takie mieszkanie to tylko dla dobrze zarabiających- niby to ma ograniczać patologię, no ale jak widać nie ogranicza.

  •  

   pokaż komentarz

   Żeby dostać mieszkanie w nowym bloku socjalnym trzeba spełniać określone kryterium dochodu

   @nakoniecswiata: zobacz na kryteria przydziału w moim mieście od 4 lat się staram i nic. http://mzzl.pl/menu,63

  •  

   pokaż komentarz

   @stuwa200: ja mieszkam w Warszawie wiem, że tu (moja przyjaciółka mieszka w bloku socjalnym) dostaje się lepsze mieszkania przy wyzszych dochodach. Z

  •  

   pokaż komentarz

   h. Z

   @nakoniecswiata: U mnie nie . Dostajesz się na listę i sam wybierasz gdzie chcesz mieszkać z pośród dostępnych lokali.

  •  

   pokaż komentarz

   @stuwa200: no tak ale kiedy gmina buduje nowe bloki- np tak było w Warszawie w Falenicy- naprawdę piękne osiedla- obok stoją normalne - nawet brzydsze a metr@ w nich kosztuje 8 tys. To żeby dostać tam mieszkanie trzeba naprawdę nieźle zarabiać. Moja koleżanka zamieszkuje z mamą. W sumie osiągają ponad 3000 tys miesięcznie i to okazało się zdecydowanie za niskim dochodem żeby dostać tam mieszkanie.Jeśli zatem trzeba zarabiać ponad 2 tys na osobę to dlaczego takim osobom należy sie mieszkanie socjalne? Niech dostana, ale niech je spłacą i więcej nie wyciągają ręki popomoc.

  •  

   pokaż komentarz

   @nakoniecswiata:

   3000 tys
   3 mln miesięcznie? Warszawka się ceni.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilztorunia: > mi się wydaje, że to o czym mówisz to dotyczy mieszkań komunalnych. Socjalne to są chyba dla tych po eksmisjach, nie płacących czynszu, totalnych bidaków.

   No to źle ci się wydaje. żeby dostać mieszkanie socjalne w nowym bloku też trzeba spełniać określone wymagania i to nie jest tak że menel alkoholik dostaje nowe mieszkanie. Blisko mnie miasto zbudowało kilka bloków z przeznaczeniem na mieszkania socjalne i mieszkają tam normalni ludzie, jest czysto itd. Fakt że mieszkają tam też rodziny wielodzietne ale to nie jest patologia z kamienic.

   @nakoniecswiata: 2 tyś zł miesięcznie na osobe to jest za mało żeby dostać kredyt nawet na kawalerkę.

  •  

   pokaż komentarz

   @murinius:
   @murinius: no tak..lae to nie sa biedni ludzie. Rozumiem samotna matkę bez środków do życia, powodzian, pogorzelców czy inne tam życiowe koszmary ale nie do cholery rozdawanie mieszkań ludziom którzy zarabiają więcej ode mnie a ja za to muszę płacić. Czemu mojemu dziecku nikt mieszkania nie zafunduje?

 •  

  pokaż komentarz

  TO MAJĄ BYĆ k@%@A MIESZKANIA SOCJALNE?! Przecież normalnie trzeba zarabiać chyba z 10k miesięcznie żeby chociaż dostać j#@!ny kredyt takie mieszkanie!

 •  

  pokaż komentarz

  ...PATOLOGIA
  CHWDP
                    <= Patologia, to brzmi dumnie :)

 •  

  pokaż komentarz

  A jak w Bytomiu postawili baraki jako mieszkania socjalne to od razu wielkie oburzenie bo "my tam mieszkać nie będziemy, domagamy się dobrych warunków do życia i ładnej okolicy a nie blachy!" no i jeszcze się pluli żeby kamienice im remontować.

 •  

  pokaż komentarz

  Zbieranie wszystkich biednych i patologicznych rodzin na jednym osiedlu to też ,,genialny'' pomysł. Tak na wszelki wypadek, żeby jakieś dziecko z trudnej rodziny przez przypadek nie miało dobrych wzorców środowiskowych, nie kumplowało się z rówieśnikami z normalniejszych rodzin i nie wyrosło na pożądnego człowieka.

  •  

   pokaż komentarz

   @dpc8: Bilans strat i zysków. Jak zrobisz jedną klasę w szkole dla trudnej młodzieży to jest to oficjalne spisanie ich na straty, ale jeśliby porozdzielać ich do innych klas to wystarczy jeden czy dwóch debili w klasie by totalnie rozwalić lekcję. Tak samo wystarczy jedna patalogiczna rodzina w klatce by uprzykrzyć życie wszystkim pozostałym więc się ich zsyła do slumsów na obrzeże miasta by zamieść problem pod dywan.

 •  

  pokaż komentarz

  dlatego w tym porypanym kraju najlepiej być menelem albo bezrobotnym! i sie smiac z reszty

  •  

   pokaż komentarz

   @jarecki78:

   Smutne jest to, że masz rację.

   To nie jest kraj dla uczciwych ludzi.

   Jedni ciężko pracują na rodzinę, a zapite chlory po pijaku dają się zerżnąć jakimś menelom i dostają kasę na dzieciaki, dostają mieszkanie. A najgorsze jest to, że te pijaczyny i popłuczyny człowiecze nie szanują tego.

   W myśl zasady, jak da się coś zniszczyć i obsrać, to zróbmy to.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fyji2: dokladnie tak! k@#@a! dlaczego to debilne panstow nie wspiera osob ktore mają swoj small biznes? jesli juz tak muszą gdzies tą pomoc upychac to niech dotują tych co naprawdę starają sie i przynoszą jakąs wartośc - male firmy - tylko dzieki tym tu wszystko jeszcze funkcjonuje. Ale nie - trzeba dopiier***c jeszcze!. zamiast tego dotuje sie motłoch ktory i tak wsztystko przeżre, przechleje i gowno z tego jest. U mnie w miescie - najwieksze ochlapusy, z fioletowymi mordam dostaje zapomogi, prowiant, obiadki, dotacje na wegiel. Milicja odwozi ich do domów bo wiedzą ze na izbe wytrzezwien nie ma co ich brac bo i tak nie zaplacą - no bo z czego. Od rana bujają sie po miescie i mają wszytstko w dupie! do tego kazdy stara sie rejestrowac w PCPRach ze jest albo "chory", albo dzieci ma chore - o wtedy to mozna zyc jak pączek w masle. jak sie zsumuje te wszystkie dodatki pienięzne, swiadczednia, zapomogi, to wyuchodzi niezla sumka. jak dostaną "pomoc" w postaci jedzenia to co robią? - handelek kwitnie. tu kupie tam sprzedam nie weźmie mnie bieda. oprocz tego wlasnie te socjaln mieszkania, doplaty do przedszkoli. niech mi k@#@a ktos wytłumaczy dlaczego tak jest?

   to ja musze zap!#%$#@ac jak dziki osiol zeby utrzymac siebe, rodzine, kupic wszystko co ten motłoch dostaje za darmo - z podatkow tych co normalnie pracują i nie chcą wyciągac ręki po pomoc i proboją sie jakos utrzmac na powierzchni tego gowna. zeby dostac kredyt na dzialke czy dom to muszę spelnić pelno wymaganc jasnie wielmożnego banku, a potem moze jeszcze splacac kredyt przez 30 lat.

   Czemu w tym burdelu wszystko stoi na glowie?

  •  

   pokaż komentarz

   Milicja odwozi ich do domów

   @jarecki78: Mieszkasz na Białorusi?

 •  

  pokaż komentarz

  CCCP - Cep Cepa Cepem Pogania, na mieszkanie w takim bloku będe musiał zap.......c jakieś 25 lat a gnój jeden z drugim ma wszystko jak na tacy. Przed przyznaniem takiego mieszkania powinno się przedstawić papiery o niekaralności i poświadczenie o byciu sprawnym na umyśle.
  Dodam jeszcze że mieszkam w ponad stuletnim familoku i nawet on nie jest aż tak zniszczony jak ten blok.
  Dla niewtajemniczonych http://pl.wikipedia.org/wiki/Familok

 •  

  pokaż komentarz

  No tak - nie moje, więc niczyje.
  Ręce opadają.

 •  

  pokaż komentarz

  Dzisiaj słyszałem w TV że Sanok kupił 300 osobom laptopy, każdy ok 3000 zł. Krew mnie k!#!a zalała. To ja przez 1,5 miesiąca zap@###%!ałem jak murzyn, aby sobie kupić lapka, a tacy dostali go z moich podatków. Nosz k!#!a w tym kraju to lepiej siedzieć srać pod siebie niż pracować, bo w tedy przynajmniej ktoś przyjdzie i mi gówno spod dupy za free wymiecie.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie pojmuje jak można szpecic otoczenie w którym sie mieszka.

 •  

  pokaż komentarz

  "Dlatego jestem przeciwny wszelkiemu socjalowi."

  A ja nie jestem przeciwny wszelkiemu socjalowi, bo bycie czemuś zupełnie przeciwnym odsyła w inny radykalizm. Socjal jest słuszną ideą, fundamentem cywilizowanego społeczeństwa, ale nie ten socjal, w którym wszystko otrzymuje się za darmo. Rolą państwa powinno być wyciąganie ludzi z kryzysów i dziedzicznych patologii, ale NIE POPRZEZ WYRÓWNYWANIE POZIOMU, TYLKO WYRÓWNYWANIE SZANS. Mało kto wie, że większość tych ludzi cierpi z powodu syndromu wyuczonej bezradności. Młode pokolenia nie są uczone wartości pracy. Ale kto ma ich tego uczyć, jeśli każdy ich tylko utwierdza w ich bezwartościowości?

  •  

   pokaż komentarz

   @kdejman: nie widzę osobiście nic złego w radykaliźmie. a socjal, czyli rozdawanie nierobom efektów pracy społeczeństwa uważam za patologię.

  •  

   pokaż komentarz

   @stoletz: Nie widzisz nic złego w radykalizmie? To ja Ci to krótko wyjaśnię. Otóż i ja mam pewne radykalne poglądy w kilku kwestiach, ale ostatnim, czego bym chciał, byłoby urzeczywistnienie tych stronniczych idei. Dlaczego? Bo wiem, że duża grupa społeczeństwa ma inne poglądy, które opiera na zupełnie innym systemie wartości. Dlatego twarde przeciwstawienie się im doprowadziłoby wyłącznie do podziału na skrajne obozy. A jeżeli społeczeństwo dzieli się na obozy, klasy etc. to wojna domowa jest tego naturalną konsekwencją, czego uczy nas historia. Zatem to, co można oraz trzeba robić (i jest to jedyna skuteczna metoda zmian społecznych) to zmiana sytemu wartości jednostek.

   rozdawanie nierobom efektów pracy społeczeństwa uważam za patologię

   A ja uważam za patologię opieranie systemu na pierwszym prawie dżungli: "Najsłabsi zostają z tyłu". Skoro mówisz o efektach pracy społeczeństwa, to i cele są celami społeczeństwa. Nie uważam, żeby było coś złego w zbijaniu fortuny i pławieniu się w luksusie, przeciwnie!, ale uważam za moralny obowiązek społeczeństwa wspieranie jego "upośledzonej" warstwy. Ale tak jak napisałem w poprzednim poście - nie poprzez wyrównywanie poziomu, ale wyrównywanie szans. Bo nie jest winą dzieciaków z tych patologicznych rodzin, że są jakie są. Nie rodzą się takie, ale tak je kształtuje najbliższe środowisko. Nie możemy stwierdzić, że w przyszłości zarobiłyby na samochód, więc nie należy im dawać samochodu, ale uczyć, że nie są gorsi i są w stanie coś osiągnąć.

  •  

   pokaż komentarz

   @stoletz: Zawsze idealne rozwiązanie nie leży po skrajnej stronie, tylko gdzieś pomiędzy. Podam przykład: skrajności:
   - socjal: wandalizm jak w wykopie
   - antysocjal: ludzie ciężko chorzy i niezdolni do pracy (nie na papierku, ale naprawdę) umierają pod mostem
   Dlatego trzeba znaleźć złoty środek. Na przykład w tym wypadku moim zdaniem - mieszkania socjalne, ale tylko dla niezdolnych do pracy, do tego przystosowane dla nich (windy, podjazdy). No i kamery by wandal/złodziej nie wykorzystał faktu że nikt ich nie pogoni.

 •  

  pokaż komentarz

  na fotografiach widzę tylko fragment jednego bloku, a jak wygląda reszta osiedla?

 •  

  pokaż komentarz

  Ciężko wam zrozumieć tą patologię ? Ci ludzie w większości nadają się tylko do odstrzału. Od małego żyją w biedzie, nie wiedzą co to wanna i ciepła woda, piją, ćpają, tania rozrywka to rozp#%%!#!anie wszystkiego, są bezkarni bo są niewypłacalni, wszystko podchodzi pod niską szkodliwość, wszystkie pieniądze przeznaczają na alkohol i fajki. Praca ? Zapomnij. Na moim osiedlu też jest paru vipów, 20 lat chleją i NIC się nie zmienia.
  A najgorsze że jak ktoś chce się wyrwać z tej patologii to jest naprawdę ciężko, system wszystko utrudnia. Masz męża alkoholika to masz przechlapane bo musisz zaczynać wszystko od zera, po rozwodzie zostajesz tylko z połową długów męża na starcie, jak zaczniesz zarabiać to ci socjal przepadnie. Dzieci od małego patrzą na tą patologie i naśladują, rodzice ich łatwo nie oddadzą bo im socjal przepadnie, a każde dziecko to dodatkowa kasa na winka.
  Czego można się spodziewać od nich po podarowaniu im takich pięknych nowych mieszkań za free ? Ciężka praca jedynie ich czegoś nauczy, w tej chwili jedyna ich mądrość to "im mniej robisz tym więcej ci państwo da".

 •  

  pokaż komentarz

  wyj$$$c pod most niech koczuje jak bezdomni

 •  

  pokaż komentarz

  Ja pieprze.... o własnym mieszkaniu mogę pomarzyć - jeśli już to będzie na kredyt, spłacany później w pocie czoła przez 25 lat. Chyba zaczne chlać, zrobie piątke dzieci i zarejestruje się jako bezrobotny.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja myślę, że powinno się to troszkę inaczej zorganizować. Co 3 lata powinny być tzw. "bezpłatne remonty" tzn. Co 3 lata powinna przyjść kontrol do każdej klatki i ją obejrzeć. Jeżeli zniszczona to mieszkańcy dostają 30 dni na doprowadzenie jej do stanu jaki był na początku lub... eksmisja całej klatki na bruk + skazanie całych rodzin na prace socjalne (czyszczenie miasta etc.) calem oddania miastu kosztów remontu, remont na koszt miasta i nowa grupa do klatki. Każdy by pilnował każdego i nauczyli by się wszyscy żyć jako społeczeństwo. Bloki okazałyby się najładniejszymi w Toruniu, a ludzie najbardziej wspierającymi się nawzajem. Jakby nad każdym widniało widmo eksmisji.

  Dalej uważam, że każdy Polak winien być uczony od dziecka poszanowania do mienia publicznego i dbania o własne "podwórko". Spadł śnieg? Nie czekaj na pług tylko łopata i odśnieżasz chodniki i ulice, a śnieg razem z sąsiadami wywozicie. A nawet jak chodniki czy ulice Wam nie pasują to zawsze powinna być opcja naprawy na koszt osiedli. Osiedla powinny dbać wręcz same od siebie. A miasto powinno tylko to kontrolować i ściągać podatki tylko z tych co po prostu... nie dbają. Oczywiście eksmisja z kupionego domu nie wchodzi w grę. Ale opodatkowanie takiej osoby już tak. Płacić powinni Ci co nie potrafią dostosować się i żyć z resztą społeczeństwa. Lub powinni zostać skazywani na prace społeczne.

  Jeżeli już tak bardzo każdy Polak chce być pro zachodni to niech bierze od nich też te dobre cechy. Na niemieckich ulicach trudno znaleźć śmiecie ponieważ... Niemcy pilnują sami siebie, aby nie śmiecić i nie niszczyć. Ot i dla mnie idealne społeczeństwo. Każdy daje coś od siebie i wszyscy są szczęśliwi. Nikt nie zabiera nic nikomu i nie trwoni tego.

  •  

   pokaż komentarz

   @MrTomAsh:
   to teraz sobie wyobraź że w jednej klatce mieszka kilka w miarę, dajmy na to starszych, porządnych rodzin, którym brakuje na chleb, a z nimi w innym mieszkaniu skończona patologia i margines z kilkoma młodymi gniewnymi w charakterze dzieciaczków. Już widzę jak dziadek-emeryt "pilnuje" takich młodych karczków, żeby nie niszczyli klatki i stara się im przeciwstawić. To nierealne. Ja wiem, że nieciekawie to wygląda, ale przekreślanie całej grupy osób i ich masowa eksmisja jako konsekwencja niszczenia i brkau szacunku do tego, co otrzymali to głupota, bo często ucierpieli by ludzie, którzy wcale nie zawinili.
   Sama kontrola osiedla nie jest głupia, jestem za tym, żeby rodziny tam mieszkające były co jakiś czas kontrolowane, ich sposób zachowań, można by sprawdzać czy starają się żyć uczciwie i przystosować jakoś do społeczeństwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @pyskaty92: Jak wskazuje Twój nick masz dziś 20 lat więc raczej nie było Ci dane żyć w czasach, gdzie w szkołach obowiązywała odpowiedzialność zbiorowa. Nie raz z tego tytułu czułem się pokrzywdzony gdy jakiś patafian z klasy zrobił coś głupiego, a odpowiadali wszyscy. Jednak uwierz mi - był to sposób najlepszy. Godzisz się na odpowiedzialność zbiorową płacąc coraz to wyższe podatki za błędy osób których nie znasz, a nie godzisz się na poszanowanie wśród osób które są Twoimi sąsiadami. Powiem Ci tak: od jakichś 5-10 lat obserwuje coraz to gorsze relacje społeczne Polaków. Każdy patrzy tylko na siebie i ma gdzieś resztę. Co więcej - mało kto zna swoich sąsiadów dziś. Ludzie się wyalienowali, żyją przed swoimi jasnymi monitorami i myślą, że jak wrzucą głupią fotkę na Facebooka to są prospołeczni. Niestety. Historia uczy nas dość jasno prostych zasad: Chcesz korzystać z dóbr życia w stadzie? To sam dbaj o stado. Nikt nikogo nie zmusza do życia w społeczeństwie i każdy może znaleźć sobie jakąś opuszczoną platformę i założyć własne Państwo. Jednakże fajnie jest mieć sklep obok siebie, gdzie zawsze kupisz świeży chleb, knajpę do której możesz wyjść ze znajomymi i ciekawą pracę. Ale to co mamy jest zasługą dokładnie tego jak postępujemy. Nie zmuszę nikogo do tego, aby dbał o siebie i własne podwórko, ale będę się starał dawać przykład i próbować tłumaczyć ludziom, że każda klatka, każde osiedle, każde miasto, każde województwo i każdy kraj to społeczność, która powinna trzymać się razem i sobie wzajemnie "bezinteresownie" pomagać.

   * bezinteresownie - ja Ci dziś pomogę bezinteresownie, ale kiedy ja będę potrzebował pomocy to się do Ciebie zwrócę i liczę, że też mi pomożesz. Oczywiście pomoc nie może polegać na niewolniczej pracy tylko na drobnych przysługach ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @MrTomAsh:
   w zasadzie patrząc na to z Twojej perspektywy muszę przyznać, że masz rację. Może to wcale niegłupi pomysł. pzdr

 •  

  pokaż komentarz

  Gorzej jak świnie w chlewie, nie obrażając świnek...

 •  

  pokaż komentarz

  socjalizm + niedbanie o własność publiczną/to co się dostanie = zabójcze combo

 •  

  pokaż komentarz

  Nikomu nic za darmo. Zawsze to powtarzałem i powtarzać będę.'

 •  

  pokaż komentarz

  aż serce mi się kraje, że muszę zap*dalać jeszcze 30 lat, żeby wreszcie było moje coś bardzo podobnego, tylko z niezniszczoną klatką i drzwiami...

 •  

  pokaż komentarz

  Źle, źle, źle. Gdyby wziąć tych tych ludzi, którzy mają dostać mieszkanie socjalne i zaprząc ich do budowy wtedy by sobie może to uszanowali ale ludzie przyzwyczajeni, że mają za darmo bo im się należy no to cóż się dziwić. Powinni ich stamtąd wyp#@$#!@ić i dać te mieszkania ludziom pracującym chcącym mieszkanie i młodym, którzy potrzebują lokum żeby nie musieli mieszkać z rodzicami.

 •  

  pokaż komentarz

  U mnie w mieście była propozycja (nie wiem jak się to skończyło) - kupić hotel robotniczy od jakiejś firmy, wyremontować i sprzedawać jako mieszkania- i to zrobiono
  ale padł pomysł by niesprzedane mieszkania wykorzystać jako komunalne czy socjalne, czyli biednym dac za darmo

  Generalnie chodziło o to by normalnym ludziom którzy sobie kupili mieszkania (niezbyt drogie no ale dość kosztowne jednak) zafundować patologiczne sąsiedztwo

  Zainwestujesz oszczędności w mieszkanie własnościowe i dostaniesz gratis miłe sąsiedztwo - rewelka :D

 •  

  pokaż komentarz

  Jeśli to nie jest własność prywatna to skąd mają być bodźce do szanowania? To nei ich majątek o któy sie dba,

 •  

  pokaż komentarz

  dlatego tym zulom powinni kazać samsym zbudowac sobie mieszkania pod nadzorem policji, może by lepiej dbali

  poza tym powinny byc przeznaczone na komunalne, ludzie latami czekają na normalne lokum a jak jest się pijakiem to ma sie pierwszeństwo

 •  

  pokaż komentarz

  kontenery socjalne rozwiązaniem problemu ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Kiedyś oglądałem reportaż w TVP o mieszkańcach którzy żyli właśnie w takich blokach. Wpadli z kamerą i pytają ich czemu nie sprzątacie po sobie? Oni na to ,że to nie ich i nie będą tego robić. Łazienka była cała uj@%#na w brudzie , syf w kuchni, ściany z odpadającym tynkiem ,nie wspominając o klatce schodowej. Pajęczyny, kórz i graffiti.

 •  

  pokaż komentarz

  bo pasożyty to się eliminuje, a nie karmi...

 •  

  pokaż komentarz

  Tam pewnie dają Cyganów, Rumunów, Armeńczyków, Czeczenów. Oni najczęściej dostaja mieszkania za darmo, bo mają papier uchodźcy i zawsze składają o to papiery. I jak widać to tak wygląda ich otoczenie, bo nikt inny tego nie zniszczył jak ci, którzy te mieszkania otrzymali. Gdyby sami musieli zarobić na takie mieszkanie to by dbali, pucowali i czyścili aż miło, bo by było szkoda. A skoro dostają za darmo i to za nic to szacunku nie mają.

 •  

  pokaż komentarz

  Wybudować jak najtańszym kosztem wielką halę w jakiejś głuszy, poustawiać boksy z tektury, między nimi materace i wyp!$%#@%ić patologię tam. Przy okazji można by postawić zaraz obok posterunek co by się odechciało patolom rozrabiać.

 •  

  pokaż komentarz

  Bydłu należa się kontenery

 •  

  pokaż komentarz

  A za miesiąc znów wszyscy będę płakali jakie państwo jest bezduszne jak komornik będzie próbował wyrzucić jakąś "samotną" matkę z dziećmi, która nie płaci rachunków.

  •  

   pokaż komentarz

   @gozzi1988:
   wiesz samotna matka z dziećmi to akurat najnormalniejsi ludzie w takim bloku, problem jest w tym ze takie mieszkania dostają również pijaki i inny element,. ja rozumiem ze są normalni ludzie jakich nie stać na opłacenie mieszkania i takim osobą można pomóc.

 •  

  pokaż komentarz

  Są ludzie biedni ale uczciwi którzy takich mieszkań potrzebują a jest też patologia która takie mieszkania dostaje... patologia powinna moim zdaniem nie dostawać nic i mieszkać pod mostem jak nie umie szanować tego co się jej daje. Odsiać ziarna od plew a nie wszystkim się daje za darmo i po równo. Są ludzie którzy mają mało pieniędzy lub są chorzy czy mają inne problemy ale są uczciwi niekarani i starają się jak mogą to dla nich te mieszkania a nie dla pijaków i bandytów którzy mniemają się gdzie podziać... i nawet nie chcą uczciwie pracować. To nie moja wina że nikt go nie weźmie do pracy bo kradnie i ma nasrane w papierach czy niema skończonej podstawówki, to on dokonał wyboru. A tak dostaje za darmo i ma w dupie...za darmo... za moje podatki!

 •  

  pokaż komentarz

  Otworzyć kanały albo wykopać ziemianki i niech tam mieszkają.

 •  

  pokaż komentarz

  Nastepnym razem wladze miasta powinny kupic stare obskurne kamienice i tam zorganizowac mieszkania socjalne, przynajmniej niebyloby ich szkoda i moze koszt bylby niższy..

 •  

  pokaż komentarz

  Tak jest na całym świecie z mieszkaniami socjalnymi. W Nowym Jorku przerabiali to już kilkadziesiąt lat temu. Nabudowali mieszkań dla nierobów a efekt był taki, że po kilkunastu latach trzeba było je wyburzać.

  Najbardziej szkoda mi tych biednych ludzi, którzy harują na dwóch etatach aby mieć na ratę kredytu hipotecznego, a banda takich darmozjadów ma wszystko za darmo. 

 •  

  pokaż komentarz

  Trochę mi się skojarzyło z tym cygańskim osiedlem na Słowacji, o którym mowa była na wykopie;)

 •  

  pokaż komentarz

  Kino wybudować, premiere Batmana zrobić (bilety socjalne za friko - dla mieszkańców osiedla socjalnego)

 •  

  pokaż komentarz

  bydlo powinno mieszkac w stajni. Nie rozumiem dlaczego dostali cos za darmo skoro normalni ludzie robia na kredyt 30 lat. jesli juz za darmo to na jakims wypizdowie i zdala od normalnych ludzi

 •  

  pokaż komentarz

  istnieją normalne rodziny które nie mają gdzie mieszkać a jakieś pijaki dostają piękne mieszkania i robią meliny aż się serce kraja jak się na coś takiego patrzy. powinien istnieć przepis zmuszający pijaków do leczenia i pracy a jak nie to eutanazja.

 •  

  pokaż komentarz

  Moim zdaniem w naszym kraju jak do takich wandalizmów dochodzi to powinni wprowadzić do policyjnego prawa "zero tolerancji dla każdego rodzaju aktu wandalizmu" za każdy głupi wyrzucony papierek na chodnik. za pomalowanie sprejem drzwi sąsiadowi itp pałowanie do krwi... Stosowanie takich czynów wobec nie letnich i pełnoletnich przez dekadę spowodowało by że bali by się cokolwiek zniszczyć.

 •  

  pokaż komentarz

  tak sie zachowują tylko dresy

 •  

  pokaż komentarz

  i w !!%%u do smieci tzn do kontenera takich !!

 •  

  pokaż komentarz

  No co? Normalny blok?
  hmmm zaraz ... czy ja mieszkam w slamsie ? :(

 •  

  pokaż komentarz

  Bo im się "należy", to szanować nie muszą... gdyby zapłacili za te mieszkania, może inaczej by podchodzili do sprawy. Jakim trzeba być człowiekiem, żeby pod swoim blokiem taki burdel robić... O.o

 •  

  pokaż komentarz

  tzn. mieszkania zapewne są nowe, i były elegancko 'odj#%#ne'

  ale jako, że zamieszkała tam hołota to są w takim stanie jak widać :l

 •  

  pokaż komentarz

  Nie wiem jak ale powinno odsiewać się biedną hołotę od biednych normalnych ludzi, niech zrobią odpowiedzialność tych ludzi za stan budynku jeśli będzie zły stan budynku i nie naprawią z własnej kasty to wypad do kontenerów socjalnych na 5 lat. Jak dla mnie zły jest też system pomocy z MOPSu, niby kasy dają jak najmniej ale opłacają wszystkie rachunki bez limitu i te niewychowane mopsy na niczym nie oszczędzają co tam że spłuczka cieknie i rachunki wzrosną o 200pln opieka zapłaci, po co gasić światło jak się wychodzi z domu jak opieka płaci. Powinny być limity jeśli nie dopłacasz reszty to kontener. 95% mieszkań socjalnych jest rujnowanych przez mieszkańców i to bezsensownie bo absolutnie nic z tego nie mają. A dodatkowo jeszcze zamiast tej patologi ubywać to przybywa bo hołota się p%%$$%#i na prawo i lewo bo opieka da większą kasę na dzieci, a z co dziesiątego może wyrasta porządny obywatel.

 •  

  pokaż komentarz

  Moja rada:
  - zawezwać rodziny patologiczne na plac budowy osiedla kontenerowego, niech obserwują jak powstaje i ile pracy trzeba w to włożyć.
  - do każdego kontenera dodać mały teren na ogródek i małą wiatę.
  - odgrodzić ogródki jakimś sznurkiem.

  I teraz patologia będzie miała jakiś obraz wartości tego co dostają, każdy z nich dostanie kawałek terenu na którym mu będzie zależało więc będą tego pilnować, z czasem baby zahodują warzywa a faceci będą coś dłubać przy domu.

  Jeśli by im to wszystko uwspólnić to rozpieprzą wszystko bo co wspólne to niczyje. A przy poczuciu jakiejś swojej małej własności może zaczną dbać. Często zresztą można zaobserwować że np. pan pijak z którym nie da sie żyć potrafi zadbać o altankę na działce i trzymać tam porządek. Bo to jego. A blok nie jego:)

  •  

   pokaż komentarz

   - zawezwać rodziny patologiczne na plac budowy osiedla kontenerowego, niech obserwują jak powstaje i ile pracy trzeba w to włożyć

   @ewolucja_myszowatych: Nie. Ta, patrzeć, akurat wielce docenią. Niech sami ganiają i robią. Materiały można im dać, jakiegoś inżyniera co by im polecenia wydawał i niech sobie budują, wtedy docenią.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  I te "CHWDP" na pół szerokości bloku mmm arcydzieło.

 •  

  pokaż komentarz

  W innych miastach nie jest lepiej niestety... A najwięcej mają do gadania na blokach socjalnych ludzie co nie płacą czynszu, który tak jest śmiesznie niski.

 •  

  pokaż komentarz

  Głęboki deficyt kindersztuby - no cóż, wymordowanych podczas obu wojen zacnych ludzi, nauczycieli w ludzie, nie da się zastąpić i prym biorą inne gatunki intelektualne. Wszystko zgodnie z prawami ewolucji...
  :(

 •  

  pokaż komentarz

  Naprawić, ścigać wandali, ukarać bezlitośnie...

 •  

  pokaż komentarz

  wpuścisz bydło do salonu to zrobią z niego oborę...to chyba normalne i było do przewidzenia....IQ na poziomie 50 pozwala przewidywać tak proste fakty...

 •  

  pokaż komentarz

  Jeden wielki błąd władz miasta. Stworzono tzw. getto czyli mini osiedle socjalne składające się z kilku bloków i skupione w jednym punkcie miasta. Decyzja będzie się mściła przez lata, a właścicielem budynków jest miasto Toruń.

 •  

  pokaż komentarz

  Smutne jest w tym wszystkim, to że takich ludzi jest coraz więcej, a nasi miłościwie panujący politycy tylko czekają aby rozdać kolejne państwowe pieniądze zbijając przy tym kapitał polityczny. Chory kraj..

 •  

  pokaż komentarz

  patrzac na takie zdjecia, zastanawiam sie czy tam napewno ludzie mieszkali, az brak słów aby to skomentowac. To tak jak srac do własnego łóżka a pozniej tam spac. Nie ogarniam tego 0.o

 •  

  pokaż komentarz

  Nie moje, więc mogę zniszczyć, ot takie myślenie. To nie wina socjalizmu, tylko mentalności, tego, że ludzie w dupie mają to, co nie należy do nich.

  Nakazać im teraz naprawienia szkód z własnej kieszeni, oddać sprawę do Sądu o wandalizm i niech zap%$%$@@ają na odmalowanie klatki, a nie na alkohol - wyegzekwować komorniczo i tyle.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  socjalu w polsce nie powinno być k#%$a niech sie wezmą do roboty jak na wsi 60% ludzi siedzi w socjalu a k#%$a po 10ha zarośnięte chwastami po 2metry dostają propozycje pracy za 1200zł w tesco na kasie to mówią że p##$!!!ą bo za mało ... komputer telewizor lodówke pralke itd da socjal więc po $!@! coś w ogóle robić ...

 •  

  pokaż komentarz

  A MOŻE JEDNAK KRASNOLUDKI?! Z krasnoludkami nigdy nic nie wiadomo.

 •  

  pokaż komentarz

  Chociaż to i tak nic w porównaniu z amerykańskimi osiedlami socjalnymi. W takim np. Robert Taylor Homes w Chicago 95% mieszkańców było bezrobotnymi, 96% - Murzynami, ciągły wandalizm, wojny gangów, patologia totalna. Teraz wyburzają te osiedla.

 •  

  pokaż komentarz

  Takie ładne budynki były :( Oby mnie kiedyś było stać mieszkać w czymś, co niektórzy mają za frajer :(

 •  

  pokaż komentarz

  k@$%a ale by było gdyby to osiedle cygańskie było, już widzę te komentarze, setki plusów, dobre żarty które można później powiedzieć znajomym... ahhh wykopie :-) !

 •  

  pokaż komentarz

  Pytanie do was . Czy ktoś z was stara się o przydział mieszkania socjalnego w swoim mieście ?? Czy może jedni siedzą przed kompem w domu u rodziców a drudzy już mają wykupione mieszkania czy domy bez czynszowe i mają wszystko gdzieś. Mieszkanie socjalne jest o tyle lepsze że nie trzeba bulić kupę forsy właścicielom żeby mieszkać na swoim . Sam płacę za byle 37m2 ponad 800 pln. W socjalnym zapłaciłbym 200 max .W moim mieście są takie warunki przydziału lokalu http://mzzl.pl/menu,63 . Ktoś z was się łapie ??

 •  

  pokaż komentarz

  Ech... Znowu ktoś tego cygana wrzucił do powiązanych.

Dodany przez:

avatar kamilztorunia dołączył
1537 wykopali 2 zakopali 60.8 tys. wyświetleń