•  

  pokaż komentarz

  Widać mamy dzisiaj festiwal usuniętych komentarzy.

  A wpis na wikipedii tendencyjny, mający skłonić do żalu i sugerujący, że był niewinny.

 •  

  pokaż komentarz

  Po samych zdjęciach widać że jest winny

 •  

  pokaż komentarz

  Kur.... Do tego hasła na Wiki jest fajny artykuł w języku polskim ale co z tego, lepiej dać angielskim bo jest ona taki zajebisty (żeby nie było, język znam ale irytuje mnie że w niektórzy się polskiego chyba trochę wstydzą...)

 •  

  pokaż komentarz

  W USA było kilka przypadków skazywania nieletnich na karę śmierci, i wszyscy skazani byli Murzynami albo Indianami.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kraker245: dla równowagi powinny jeszcze paru białych skazać żeby się wyrównały dysproporcje

  •  

   pokaż komentarz

   @Kraker245: oprócz przypadków które wymieniłeś warto przypomnieć jak często okazywało się, że kara śmierci była orzeczona wobec złej osoby, przez co ten rodzaj kary stał się w Stanach wykorzystywany dla dygnitarzy do chronienia zbrodni swoich ludzi albo eliminacji osób w jakiś sposób niewygodnych.
   Bawi mnie to zakochanie w amerykańskich rozwiązaniach prawnych wielkich wykopowych orędowników sprawiedliwości :) broń dla każdego! przywrócić karę śmierci!
   Skoro tacy sprawiedliwi jesteście to nie lepiej żeby facet zgnił w więzieniu i się meczył tam, zamiast tak szybko z nim kończyć? Oczywiście że w obecnym systemie jest to złe, bo siedzi na dupie i gra w przysłowiowe play station, ale niech zarabia na siebie. Bez przesadnie niewolniczej pracy, po prostu jak chce zjeść obiad, to musi na niego zapracować.

 •  

  pokaż komentarz

  Pewnie dostane fale minusow za to co napisze, ale sadze ze nie powinno byc kary smierci. Nie mamy prawa zabierac czyjegos zycia. Czy to nie jest tak, ze jezeli skazemy mordece na fotel elektryczny lub zastrzyk to staniemy sie tacy sami jak wlasnie ow morderca? Lepsza kara to wrzucic zabojce na reszte jego zycia do wiezienia, bez mozliwosci kontaktu ze swiatem zewnetrznym, nawet bez mozliwosci wyjscia chociaz na przepustke.

  •  

   pokaż komentarz

   @Konata: Byłabyś bardziej przekonująca, gdybyś co miesiąc wysyłała chociaż 100 zł na utrzymanie mordercy. Wysyłasz?

  •  

   pokaż komentarz

   @VincentVega:
   Kara śmierci (ta w stylu jak jest w USA) kosztuje dużo więcej jak kara dożywocia. Wysyłałbyś 200zł na uczciwy i legalny proces, co może zakończyć się KŚ?

  •  

   pokaż komentarz

   @Ragnarokk:
   http://www.deathpenaltyinfo.org/california-cost-study-2011 - nie wiem, na ile wiarygodne źródło, ale dożywocie jest tańsze. No chyba że chce się przeprowadzać egzekucje w stylu białoruskim - wtedy rzeczywiście jest po kosztach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Konata:

   Nie mamy prawa zabierac czyjegos zycia. Czy to nie jest tak, ze jezeli skazemy mordece na fotel elektryczny lub zastrzyk to staniemy sie tacy sami jak wlasnie ow morderca?

   No my nie mamy, ale sędziowie mają. I nie, tak samo jak wtrącając kogoś do więzienia nie stają się tacy sami, jak porywacze, którzy też więżą ludzi.

   Choć sam osobiście jestem raczej przeciwny karze śmierci, ale z całkowicie innego powodu. Nieważne jak prosta i oczywista sprawa może się wydawać, stracony po latach może okazać się niewinny. Może został zastraszony, może opłacony, a może policja pomogła mu w przyznaniu się. Różnie bywa. Z więzienia można wypuścić, zasypać górą pieniędzy i jakoś w minimalnym stopniu krzywdy naprawić. Martwego nie ożywisz.

   Ale że zabijając mordercę miałbym stać się mordercą? Bzdura. Nie, tu dylematu moralnego nie mam.

  •  

   pokaż komentarz

   @shagwest: To jest jakiś argument. Pojawia się prawie zawsze przy temacie kary śmierci. Pozostaje sobie zadać pytanie, czy nie lepiej od razu odebrać potencjalnie niewinnemu człowiekowi życie, czy skazać go na np. 10 lat męki, pustki, samotności.
   Gdybym był w takiej sytuacji, gdyby osądzono mnie o coś, mimo niewinności, wolałbym zdecydowanie śmierć niż gnić te lata w więzieniu. Ale to tylko moje zdanie.

  •  

   pokaż komentarz

   wolałbym zdecydowanie śmierć niż gnić te lata w więzieniu.

   @NociSny: Ciekawe jakbyś się zachował, gdyby cię rzeczywiście sadzano na krześle elektrycznym i wciąż miałbyś możliwość zrezygnowania. W zdrowym, normalnym człowieku działa bardzo silny pęd do zachowania życia i objawia się on często w nieprzewidziany sposób, wielu pozornie gotowych na śmierć skazańców w ostatnich chwilach, kiedy zdawali sobie sprawę, że rzeczywiście za chwilę zginą, wpadało w ogromną panikę i załamanie, oni by oddali wszystko, żeby ktoś dał im możliwość pójścia do więzienia za cenę uratowania życia.

  •  

   pokaż komentarz

   @VincentVega: Czyli dla ciebie to jest ważniejsze od tego że przez twoją prymitywną rządzę krwi może zginąć choćby jeda niewinna osoba?

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: Eh ta wasz lewacka "logika". Ile warte jest dla ciebie życie człowieka? Spójrz prawdzie w oczy - jeżeli odejmiesz swoje dobre samopoczucie okaże się, że nic nie jest dla ciebie warte.
   Myślisz inaczej? Wiesz, że gdybyś połowę swojego zasiłku wysyłał do Somalii to ocaliłbyś życie kilkunastu małym murzyniątkom? Dlaczego nie wysyłasz im ani złotówki?
   Przecież możesz chociaż z internetu zrezygnować - 50 zł wystarczy na cały miesiąc jedzenia dla Murzyna.
   Widzisz - nie potrafisz zrezygnować ze swojej wygody, żeby ocalić życie małemu Murzyniątku a mnie namawiasz, żebym fundował jedzenie mordercy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Konata: Czy jeżeli skażemy Fritzla na karę ograniczenia wolności, bez możliwosci kontaktu ze światem zewnętrznym, nawet bez możliwości wyjścia chociaż na przepustkę, to nie staniemy się tacy sami jak właśnie Fritzl? Lepsza kara to wypuszczać kryminalistów na polanę.

  •  

   pokaż komentarz

   @luksus2: To tak samo jak z dentystą. Wiesz, że lepiej pocierpieć 10 min niż cierpieć ból zęba, ale jak siadasz na fotelu to oddałbyś wszystko, żeby stamtąd uciec. W normalnym człowieku działa bardzo silny pęd do unikania bólu. Czy zawsze warto polegać na instynktach?

  •  

   pokaż komentarz

   @VincentVega: Ale co z tego, że nawet zdajesz sobie sprawę, iż twój instynkt jest nieracjonalny, kiedy w chwili próby on po prostu zadziała i nie zdołasz go opanować.

  •  

   pokaż komentarz

   @VincentVega: Nie, ja od ciebie chcę tylko żebyś nie mordował ludzi. A co robię z moim zasiłkiem i jaką część przeznaczam na cele charytatywne akurat nie wiesz, więc się zamknij.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: Tyle, że ten zasiłek dostajesz także ode mnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @VincentVega: Strasznie się z tego powodu cieszę. Następnym razem będę sobie kupował z cudzych podatków alkohol, kupię sobie jedno dobre piwo więcej myśląc o tobie :*

  •  

   pokaż komentarz

   @Konata:
   To nie tak. Kara śmierci ma sens, jeśli orzeka się ją i wykonuje tylko w ekstremalnych przypadkach, kiedy wina jest bezspornie udowodniona a skazany nie rokuje żadnych szans na poprawę. To, że psychopatyczni mordercy w togach mordują dzieci nie oznacza, że każde zabójstwo jest złe. Jeśli zabijesz kogoś broniąc zagrożonego życia swojej matki - to usprawiedliwione zabójstwo. Jeśli zabije się kogoś, kto zagrażałby wielu rodzinom przez długi czas - to także jest usprawiedliwione. To, że ktoś zamordował kogoś praktycznie bez powodu nie jest w ogóle żadnym argumentem przeciwko karze śmierci. Wprost przeciwnie, myślę, że winni tej odrażającej zbrodni (zamordowania dzieciaka bez powodu) powinni sami zostać skazani na karę śmierci. Każdy normalny człowiek wie, że takie "dowody" winy jakie podali dowodami w żadnym wypadku nie są. Nawet jeśli istniała luka prawna umożliwiająca użycie dowodu "bo ja tak mówię".

 •  

  pokaż komentarz

  spójrz w oczka murzyna, jaki smutny...

 •  

  pokaż komentarz

  Jest jeden sensowny powód dla którego kara śmierci jest zła. Ludzkie pomyłki.
  Wielokrotnie po latach okazywało się, że jakiś człowiek siedzący w więzieniu jest niewinny. Wielokrotnie też przez pomyłkę skazywano na śmierć niewinne osoby. Póki w grę wchodzi możliwość skazania na śmierć niewinnego człowieka, kara śmierci nie powinna być opcją.

 •  

  pokaż komentarz

  Taki czarny, na pewno nie dosc ze sie przyznal do przestepstwa to na pewno jeszcze przy tym sklamal.

 •  

  pokaż komentarz

  Jeśli spojrzeć na to zupełnie naturalnie to tak naprawdę mimo wielkich emocji jakie budzi - kara śmierci jest tematem zajebiście mało ważnym.
  Mówiąc szczerze mało mnie interesuje czy jakiegoś mordercę zabiją czy uwiężą. Nie będę za nim płakał, ale też nie chcę żeby nawet była najmniejsza szansa na pomyłkę.
  Tylko zwróćcie uwagę, że to naprawdę mało istotne. Nie na tyle, żeby się tym zajmować. Ludzie lubią się kłócić przede wszystkim o takie rzeczy. We mnie nie wywołuje to żadnych emocji. Zabiją mordercę - dobrze. Uwiężą na całe życie - też dobrze. Ważne, żeby go nie było i żeby nie wypuszczać takiego typa po 12 latach, bo to większe ryzyko dla niewinnych niż potencjalny błędnie przeprowadzony proces o zabójstwo.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  Ja nie jestem za kara smierci moze jedynie w skrjanych wypadkach a tak wszystkich innych skazac na ciezkie prace za DARMO oczywisce jak w obozach , tacy ludzie to nie ludzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Demolka90:
   Widzę, że preferujesz system łagrów. A wydawałoby się, że metody Putina w Polsce nie cieszą się popularnością.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ragnarokk: jego tez bym tam wyslal w pierwszej kolejce

  •  

   pokaż komentarz

   @Demolka90:
   Cieszę się, że się podzieliłeś tą informacją. A teraz odpowiedz na pytanie, bo tego nie zrobiłeś - chcesz mieć w Polsce łagry czy nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Ragnarokk: Coś w tym styu by sie przydalo dla gwalciceli pedofili ludzie ktorzy okradaja nasz kraj na miliony dla zabojcow( tylko problem w tym ze ktos moze byc niewinny ale 2 razy nie mozna sie pomylic) etc.

  •  

   pokaż komentarz

   @Demolka90
   Ta, jasne, dwa razy nie można się pomylić, bo jak raz się pomylisz to już zniszczyłeś niewinnego człowieka.
   Dodatkowo powiedz mi jedno - czemu chcesz aby zwiększyło się i tak już całkiem wysokie bezrobocie. Przecież obecnie jest więcej więźniów, którzy chcą pracować niż miejsc do takiej pracy. Bo koszty pracy więźnia są olbrzymie. My nie jesteśmy Rosją, że możemy ich wysłać pod pole podbiegunowe i niech karczują las.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ragnarokk: Chce mieć w Polsce łagry. Łagry nazwane obozami pracy z ludzkimi warunkami ale równocześnie z ciężką pracą, którą skazani na dożywocie będą musieli się parać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kyoshinn:
   I co im zrobisz, jak powiedzą "nie"?
   No i powiedz, co konkretnie mieliby robić. Przykłady. Bo ja mam wrażenie, że efekty ich pracy byłyby gówno warte.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ragnarokk: Nie dam im jeść. Co do efektów pracy tu nie chodzi o to by generować pkb tylko by zbrodniarz podczas popełniania zbrodni nie żył w przeświadczeniu, że czeka go łatwe życie na koszt państwa. Dla mnie to mogą nawet kopać dołki i je zasypywać byleby się nie op$!!#%@ali w celi :).

   edit: albo wpłynę na ich warunki życia inaczej. Za prace będą mogli 'kupić' fajki, alko, wygodne materace do celi, coś bym wymyślił.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kyoshinn:
   O, nie dasz im jeść? Powiedz mi, czemu nazywasz to dożywociem? Jak dla mnie to skrajnie niehumanitarna kara śmierci.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ragnarokk: Słuchaj jak Ty tyłka nie ruszysz do roboty ani nie kiwniesz palcem w kierunku poprawy swojego losu to też umrzesz z głodu. Dlaczego nazywasz to wolnością bo "dla mnie to skrajnie niehumanitarna kara śmierci". Odśwież też stronę jakby się nie pojawiło to pisze jeszcze raz: "albo wpłynę na ich warunki życia inaczej. Za prace będą mogli 'kupić' fajki, alko, wygodne materace do celi, coś bym wymyślił."

   edit: Jako, że muszę opuścić wykop na parę ładnych godzin i nie mogę kontynuować z Tobą dyskusji, dodam tylko, że nie zależnie od racji muszę jakiś aparat przymusu na więźniach mieć może pospieszyłem się z tym "nie dam im jeść" ale zdziwiłbyś się jak można uprzykrzyć komuś nie współpracującemu, życie. Tylko zimna woda w kranie, pobudki o 4-5 rano, brak używek (dla uzależnionych = koszmar), izolacja (koszmar). Dałem Ci tym "nie dam im jeść" strasznie dużo amunicji do agrumentu a ja się tylko spieszyłem na autobus :(. Następnym razem będę bardziej ważył słowa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kyoshinn:
   Ok. Tylko że taki system działa obecnie. Część więźniów pracuje i ma z tego powodu bonusy.
   Co do kopania i zasypywania dołków - praca fizyczna kosztuje energię. Ergo albo wydasz więcej na wyżywienie, albo na leczenie. Dodatkowo musisz opłacić łopatę oraz dodatkowych strażników do pilnowania, by łopat nie wykorzystali w innych celach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ragnarokk: Ten komentarz ma Cie skłonić tylko do przeczytania edita. Niestety na Twoją odpowiedź będę mógł odpisać dopiero jutro :).

  •  

   pokaż komentarz

   @Kyoshinn:
   Ok, nie wiedziałem, że edit się będzie rozwijał.
   Można uprzykrzać im życie. Można ich w jakiś sposób zmusić, by kopali i zasypywali doły. Ale jak dla mnie to jest sporo zachodu na nic więcej, jak zemstę, bo społeczeństwo nic więcej z tego mieć nie będzie. Tutaj pewnie różnimy się w poglądach na to, czy wymiar i sposób kary wpływa na chęć popełnienia przestępstwa i koniec końców na tym się nie zgadzamy.

   Jestem zwolennikiem tego, by wszyscy więźniowie mieli możliwość pracowania. Ale nie tego, by każdy miał obowiązek, bo to czysto ekonomicznie się nie będzie moim zdaniem opłacać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ragnarokk: Wtrącę się. Moim zdaniem nie powinno dochodzić do tego, żeby człowiek po pobycie w więzieniu wychodził dobrze najedzony, dobrze zbudowany i z nowymi kontaktami z półświatka. Więzienie to ma być kara, a nie wakacje. Oczywiście sprawa jest o wiele obszerniejsza, bo głupotą byłoby wysyłać do ciężkiej przymusowej pracy ludzi, którzy jechali po pijaku na rowerze.
   Żarcia powinno starczyć na przeżycie, nie trzeba karmić przestępców normalnymi obiadami, na które nie może pozwolić sobie przeciętny Polak.
   I jestem pewien, że można byłoby coś takiego zorganizować, żeby pobyt przestępcy w więzieniu przynosił Państwu zyski, a nie straty.

  •  

   pokaż komentarz

   @NociSny:
   Doświadczenia państw skandynawskich mówią, że czym wyższa jakość życia w więzieniu, tym mniejszy (choć niewiele) procent recydywy (był nawet o tym wykop). Oczywiście to nie musiałoby się sprawdzić u nas.
   Co do zysków to jestem na nie, bo to by doprowadzało do tego, że państwu opłacałoby się zamykać ludzi. Tak jest w USA i dochodzi do tego, że forsuje się zmiany prawa, które doprowadzą do zwiększenia liczby osadzonych. Jestem natomiast za elektronicznym dozorem w przypadkach, gdy do tego są przesłanki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ragnarokk: O0 za darmo mieliby pracowac a kto chce praktycznie w wiezieniu to pracuje i ma normlana stawke nie raz tylko kase dostaje po wyjsciu o to chodzi glownie i uwierz nmi ze sa prace gdzie nie ma chetnych a jak nie to wyj#%!lbym ich do kamieniolomow

  •  

   pokaż komentarz

   @Ragnarokk:

   Oczywiście to nie musiałoby się sprawdzić u nas.
   Nie jestem żadnym specjalistą, psychologiem, nie siedzę w resocjalizacji, ale myślę, że to raczej nie ma szans powodzenia u nas. Warunki w polskich więzieniach nie są złe. Są raczej dobre, znam kilku recydywistów, którzy na zimę robią wszystko, żeby tylko trafić na odsiadkę. Bo w celi ciepełko, żarcie jest, w karty można pograć, porozmawiać z kumplami, czego chcieć więcej?
   Nie można dopuścić do tego, żeby ludzie traktowali więzienie jako darmowy hotel. Dla tych osób to żadna kara, wychodzą i robią dalej to co wcześniej. Kradną, chleją na umór i wszczynają wiejskie rozróby. To tylko obraz zwykłych meneli - drobnych przestępców, z którymi poniekąd mam jakąś tam styczność.
   Co z przestępcami z wyższej półki?

 •  

  pokaż komentarz

  Wykopałbym ale zakop za "oczywiście skazany był czarny", że co że oni niby za kolor skóry siedzą w więzieniach? święci...

 •  

  pokaż komentarz

  Przeciwko rzee smierci naglosniej krzycza Ci, ktorych zaden przestepca nigdy nie skrzywdzil. Zreszta nie widze powodu,zeby szanowac zycie takiego gnoja skoro on nie szanowal zycia kogos innego. Trzymanie darmoznada do konca zycia jest bez sensu. Taki pcjent nie ma nic do stracenia a za miliony , ktore bedzie kosztowac jego zycie i leczenie lepiej pomoc ofiarom takich padalcow. Pomijam fakt,ze miazdzaca wiekszosc skazanych na dozywocie (czy dozywocie bez prawa do zwolenienia) wychodzi z wiezien na mocy roznych amnestii i apelacji. W Polsce niedlugo (juz wyszedl?) tez wyjdzie jakis tam Wapir z PRLu. Tyle off topu.

  Zeby bylo w temacie to maly zarcik:

  Amerykanskie poludnie. Dwoch szeryfow stoi nad cialem czarnego obywatela z 20stoma ranami postrzalowymi. Jeden mowi do drugiego:

  - Nie wiem jak Ty, ale ja przez 20 lat pracy nie widzialem jeszcze tak brutalnego samobojstwa....

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Biblia znowu pomogła zabić - czyli po raz kolejny w swoim starym, dobrym zastosowaniu

Dodany przez:

avatar Calineczka78 dołączył
250 wykopali 24 zakopali 12.8 tys. wyświetleń