•  

  pokaż komentarz

  No proszę. Nagle pieniążki na płacenie czynszu się znalazły.

 •  

  pokaż komentarz

  no kurcze, niemożliwe. Żeby ci biedni ludzie, którzy nie mają co do garnka włożyć, nagle znaleźli piniondz? Straszne są te władze, że drenują kieszenie najuboższych. Przecież dotychczasowy system sprawiedliwości społecznej tak dobrze się sprawdzał. Bo przecież jeśli ktoś pracuje to powinien płacić jak najwięcej na nier.. na niepracujących, którym się po prostu w życiu nie powiodło...

  •  

   pokaż komentarz

   @gwynebleid: a skąd mają mieć pieniądze? WIesz jak drogie są papierosy i alkohol?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @qweq3: W moim rodzinnym miescie w woj. lubuskim rowniez cos ruszylo - spoldzielnia zaczela eksmitowac ludzi z dlugami. Dlugo to trwalo, za dlugo. Bydlo mieszkajace nad moimi rodzicami , dzuien przed 'przeprowadzka' wynioslo wszystko co sie dalo wyniesc z mieszkania. WSZYSTKO. Tego czego wyniesc sie nie dalo, zniszczyli, okopali, powyrywali. Potem powyrzucali przez balkon. Rezultatem ich dzialan w lazience bylo zalanie lazienki rodzicow.

   Mieszkanie tej patologii jest teraz do generalnego remontu. Ale jakos na picie codziennie i papierosy pioeniadze byly. Co weekend moja rodzina nie mogla w nocy spokojnie spac bo sasiedzi z gory pili, awanturowali sie, trzaskali czym sie dalo i ogolnie halasowali niemozebnie. Nie pomagaly interwencje policji (w tym mandaty) i spoldzielni. Ile razy zadawalem sobie pytanie, jak to jest mozliwe ze nieplacacy ludzie moga mieszkac sobie za na koszt pozostalych lokatorow...

 •  

  pokaż komentarz

  Najlepszy przykład na to, że największą karą jest jej nieuchronność. Bo co z tego, że ktoś ma dług, skoro do tej pory mógł mieszkać i dalej nie płacić?

  •  

   pokaż komentarz

   @kubapolice: nie do końca. Co z tego, że kara będzie nieuchronna, skoro będzie lekka, np. zawiasy?

  •  

   pokaż komentarz

   @gryfek: Zawiasy są jednorazowe, po recydywie już dostajesz pozbawienie wolności więc jak najbardziej nieuchronność kary odstrasza mocniej niż jej wysokość.

  •  

   pokaż komentarz

   @deyna:

   Popatrz co się dzieje w koło i nie pisz takich bzdur. Dla przestępców kara, czyli pobyt w więzieniu to przeważnie wczasy, w więzieniu mają często lepsze warunki niż mieli na wolności. Więzienie nie jest dla nich żadną karą.

  •  

   pokaż komentarz

   @1999: To co innego proponujesz w Polsce by nie łamać międzynarodowych umów? Na przykład tej "Rezolucji Zgromadzenia Ogólnego ONZ 45/111 z dnia 14 grudnia 1990 r." Można ubolewać, że więzień ma jakieś prawa, ale nic z tym nie zmienisz.

  •  

   pokaż komentarz

   @deyna:

   Co do rozglądania się wokół, to chciałbym podpowiedzieć, iż recydywista może mieć wielokrotne wyroki w zawieszeniu.Co nas jako Państwo obliguje do przestrzegania tych norm ? Czy także prawo do szybkiego i sprawiedliwego sądu ? Czy tylko prawa dla wybranych, nomen omen tych którzy prawo mają tylko na swój użytek lecz nie mają zamiaru go przestrzegać ? Dlaczego większość nie ma praw zagwarantowanych międzynarodowymi umowami ? Czy coś nie jest czasem postawione na głowie ?

   PRL też przestrzegała praw międzynarodowych w sposób podobnie wybiórczy. Więc gdzie mieszkamy ? Ktoś zmienił szyld i powinno być już dobrze ? Tylko dlaczego nawet w Internecie ludzie boją się pisać to co naprawdę myślą o władzy w RP z powodu możliwej wizyty smutnych panów ?

   Więc nie pisz nowomodnych bzdurek o resocjalizacji i nieuchronności kary, bo to jest infantylne i żałosne.

  •  

   pokaż komentarz

   @1999: @1999: Nie napisałem nic o resocjalizacji ani o tym, że zgadzam się na to w jakich warunkach więźniowie w Polsce odbywają karę. Jestem zdania, że więźniowie powinni odpracować swoją karę i być pozbawieni przywilejów, tylko część praw człowieka można im zostawić, prawa obywatelskie odebrać. Jednak zdanie co do wyższości nieuchronności kary nad jest wysokością podtrzymuje. Bandyta jak popełnia zbrodnie to ma nadzieję, że go nie złapią, a nie że dostanie niski wyrok.

   Co nas jako Państwo obliguje do przestrzegania tych norm ?

   @1999: Na przykład to, że się pod nimi podpisaliśmy. Tu już pretensje kieruj w inną stronę, nie do mnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @gryfek: lekka kara jest też znacznie mniej kosztowna dla państwa. delikwent żyje na własny koszt, a dodatkowo płaci podatki. W przypadku lekkich przestępstw idealne rozwiązanie, a w przypadku cięższych (nie najcięższych) wzbogacenie o np. dozór elektroniczny wystarcza. Nieuchronność za to gwarantuje, że osoba chcąca popełnić czyn zabroniony najpierw mocno się zastanowi czy to się opłaca skoro szansa na wpadkę jest bardzo duża.

  •  

   pokaż komentarz

   @koziolek666: Kiedyś czytałem, że dla więźnia kara 10 lat i 30 lat pozbawienia wolności jest tak samo uciążliwa. Mocno już zboczyliśmy z tematu tego wykopu, bo za długi się nie siedzi w naszym kraju.

  •  

   pokaż komentarz

   @deyna: zawiasy są jednorazowe tylko dla szaraczków i nie dotyczą ludzi pokroju "Marcin P."

  •  

   pokaż komentarz

   @Diabl0: Ale to raczej potwierdza tezę, że nieuchronność odstrasza. Bo skoro Marcin P. nie odbył żadnej kary to pewnie stwierdził, że może dalej oszukiwać ludzi i nic mu nie zrobią.

  •  

   pokaż komentarz

   @deyna: Ta. Powiedz to rodzinom ofiar pedofilów, gwałcicielów. Ciekawe czy cieszą się, że ktoś dostaje 7 lat za gwałt i siedzi w ciepłej celi, ma dobre żarcie, TV, siłkę możliwość odwiedzin itp. Nieuchronność i siła kary odstrasza.

   Powinny być obozy pracy przymusowej. Dla śmieci, podludzi, czyli morderców, pedofilów, gwałcicieli kara powinna kończyć się w ramach eksploatacji ich organizmów przy pracach w kamieniołomach.

  •  

   pokaż komentarz

   @kubapolice: egzekucja, jaką jest eksmisja to nie jest kara...

 •  

  pokaż komentarz

  W końcu się wzięli za chołotę, która znalazła sobie sposób na darmowe mieszkanie!

 •  

  pokaż komentarz

  Dopiero co pyskowaliście, że trzeba być kretynem, żeby pożyczać pieniądze od parabanków. Teraz już wiecie na co te pieniądze ludzie pożyczają.

  W blokowiskach nie ma chyba klatki, na której nie wisiałoby co chwilę jakieś ogłoszenie: Oddłużanie, oddłużanie, oddłużanie...

  •  

   pokaż komentarz

   @Bartholomew: A kto im kazał się zadłużać? Jak kogoś nie stać na mieszkanie to trudno. A jak ktoś z jednego długu przechodzi na większy dług to naprawdę jest kretynem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mandulzz: no tak powinni w ziemiankach w lesie mieszkać !

  •  

   pokaż komentarz

   @Celebe: Są mieszkania socjalne z obniżonym czynszem, są przytułki dla bezdomnych, można sobie poradzić. Chyba że twierdzisz że niepłacenie za mieszkanie jest akceptowalne, ale w takim razie nie ma o czym dyskutować. Trzeba wziąć się do roboty a nie liczyć na to, że ktoś będzie sponsorował mieszkanie, a w razie widma eksmisji brać szemrane pożyczki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bartholomew: Ale o co chodzi, przecież napisane jest, że mogą odpracowywać dług, tak więc leniuchy będą się zapożyczać, ale jeśli ktoś ma nieco oleju w głowie będzie wolał odśnieżać w zimie itd itp.

  •  

   pokaż komentarz

   @zelazowy: Świetna opcja, to odpracowywanie, ale spółdzielnie oferujące taką formę redukcji długu to margines.

   @Mandulzz: Tak, oczywiście - lepiej być zdrowym i bogatym, niż biednym i chorym. Ja świetnie rozumiem, że nie wolno się zadłużać, zalegać, niedopłacać, ale żyję już trochę na tym świecie i wiem że bywa różnie. Balansując na krawędzi - a takich balansujących wciąż przybywa, małe omsknięcie (choroba, utrata pracy) powoduje lawinę, która zabiera cię na samo dno. Wtedy oczywiście sam sobie jesteś bardzo winny, bo rozsądny człowiek zabezpiecza się na wszelkie ewentualności. Taaa...

 •  

  pokaż komentarz

  Czemu takich prostych działań nie można wszędzie podjąć? Komuś zależy na głosach darmozjadów i socjalistów?

 •  

  pokaż komentarz

  No i pięknie. Tak powinno być w każdym mieście!

 •  

  pokaż komentarz

  Dla lepszego efektu trzeba było dodać do tytułu jeszcze jeden Szczecin, np.:
  Szczecin: Eksmisje w Szczecinie. Wystraszeni dłużnicy płacą w Szczecinie

 •  

  pokaż komentarz

  z tymi dłużnikami jest jak z Grecją. Biorą kasę w Providencie na spłatę długu itd. A potem eksmisja

 •  

  pokaż komentarz

  Czekamy na następne miasta które pójdą wzorem Szczecina !!!!

 •  

  pokaż komentarz

  To dopiero początek. Zobaczycie za kilka lat co się zacznie dziać z delikwentami, co pobrali kredyty hipoteczne 4 lata temu. Już teraz się zaczynają dziać jaja, ale oczywiście o tym cisza, bo by się jeszcze bydlątka wystraszyły kredyty zaciągać...

 •  

  pokaż komentarz

  Coś co powinno nastąpić już daaawno...

 •  

  pokaż komentarz

  ohoho... pieprzona niekonsekwencja wykopowej braci. Jak dyskusja jest o komornikach co skutecznie odzyskują należności dla prywatnych osób, umiejętnie korzystając z obowiązujących przepisów to nazywa się ich bydlakami i złodziejami... A tutaj..uuu... komornik dobry, komornik solidny, nie pozwala na okradanie samorządu... no i prawidłowo, ale sprzeczności nie rozumiem

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  Remonty powinny być wykonywane przez przyszłych lokatorów może będą bardziej doceniać i nie będą niszczyć.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja bym tych cwaniaków, którzy nie płacą pod most eksmitował! Z nieróbstwem i dziadostwem trzeba walczyć ogniem i mieczem! Na bruk powinno się wyrzucać wszelką patologię, która ma to do siebie, że na wódkę ma, a na czynsz już nie. Stop ścierwom i mendom! Stop wszelkiemu plugastwu społecznemu! Na bruk i do gazu :-)

 •  

  pokaż komentarz

  jak można czynszu nie płacić? wodę zużywasz gaz też no to płać, nie ma nic za darmo

  •  

   pokaż komentarz

   @DjWladek: jak można ? niech miasto sprzeda kamienicę, w której mieszkasz prywaciarzowi, ten podniesie Ci czynsz o 300%, a wówczas to już zapytasz "jak można czynsz płacić".

  •  

   pokaż komentarz

   @pakeroso: Czy podniesienie czynszu wynoszacego 200 zl z OGRZEWANIEM WLACZNIE dla 60-metrowego mieszkania w kamienicy 20 minut opiechota od rynku we Wroclawiu o 300% jest taka tragedia? Daj spokoj, kazdy by chcial mieszkac za prawie darmo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vielokont: przyjedź do Torunia, to zapłacisz 700 zł za 50 m z zamarzającą zimą zimną wodą w standardzie - w regionie, w którym ludzie marzą o pracy za 1200 no to faktycznie nie dużo...
   Mówię tu oczywiście o prywatnych kamienicach, bo w komunalnych czynsz jest bardzo znośny.

  •  

   pokaż komentarz

   @pakeroso: Masz racje, 700 to faktycznie duza kwota, zwlaszcza jak na takie warunki. Cena z mojego wczesniejszego wpisu dotyczyla oczywiscie kamienicy komunalnej. Mieszkalem w takim mieszkaniu, niestety nie bylo moje - wlasciciel co miesiac kasowal za calosc 2000 zl. Niezly biznes.

 •  

  pokaż komentarz

  Widzę, że tu jakiś hurraoptymizm zapanował i niesamowity sukces. Tymczasem kłania się czytanie ze zrozumieniem i najprostsza matematyka!

  Miesięcznie przybywa na konto zarządcy 400 tys. zł. Do odzyskania jest 100 mln zł.
  Prosty rachunek pokazuje, że miesięcznie, dzięki niesamowitemu sukcesowi, jakim się tu podniecacie odzyskiwane jest zapierające dech w piersiach 0,004 wartości długów (to tak jakby Wam ktoś ze zobowiązania tysiąca zł co miesiąc oddawał 4 zł)!

  To troszkę zmienia postać rzeczy, nie sądzicie? Jak widać, bat również nie jest jakimś cudownym sposobem na odzyskanie tych pieniędzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @pracus: dlugi siegaja 100mln zl, ale nawet gdyby nie oddano tego wogole to miasto by nie ucierpialo, po prostu spadloby to na spoleczenstwo. burmistrz ani urzednicy pracy by nie stracili.

   a tak to przynajmniej te 400 tys jest co miesiac, a lepiej jak sa niz ich by nie bylo.

  •  

   pokaż komentarz

   @highlander: Lepiej to nawet 100 zł niż 0 - to również prosta matematyka. I co z tego?
   Odniosłem się do tego przesadzonego wieszczenia niesamowitej skuteczności metod, jak to nagle biedni i meliniarze znajdują zaskórniaki i pod groźbą zaczynają spłacać wielkie ilości długów, a widmo problemu rychło zniknie - bo taki jest wydźwięk tego artykułu i samego wykopu!

   A guzik tam. Żeby spłacić tylko istniejący dług czynszowy w takim tempie potrzeba by ponad 20 lat. 20 lat to się odzyskuje udzielony kredyt za całą wartość nieruchomości, a nie bieżący dług za czynsz. Ale gdzie tam, obiektywizmu tu nie znajdziesz - ktoś sobie podpiął artykuł jako "dowód" skuteczności, a reszta bezrefleksyjnie przyklaskuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @highlander: wg moich jakże ambitnych wyliczeń, na spłacenie 100 mln PLN po 0,4mln miesięcznie potrzeba 250 miesięcy. Czyli ponad 20 lat. Dyskutowałbym czy odsetki od tych 100 mln nie rosną szybciej.

  •  

   pokaż komentarz

   @pracus: Ale może dłużnicy, którzy są winni spółdzielni tylko kilka tysięcy, albo dopiero zamierzają został dłużnikami ("o, sąsiedzi nie płacą, po co ja mam się wychylać?") ogarną się i spłacą niewielkie długi. Czym innym jest kwestia odzyskania aktualnych długów, a czym innym zapobieganie ich narastaniu.

  •  

   pokaż komentarz

   @zelazowy: Ty naprawdę myślisz, że te długi powstają na zasadzie "inni nie płacą, to po mam się wychylać"? No litości...
   Nie mówiłem o tym, co może się stać, tylko o czym jest ten artykuł - o wymiernych skutkach i robieniu z nich ogromnego sukcesu, podczas gdy ja bym prędzej nazwał to porażką tej metody. Ponieważ jest to metoda ostateczna (eliminacja dłużnika), a mimo to przynosi promilowe profity. Wiem, że większości tu nie w smak, bo niby to znalazł się "dowód" na działanie uczciwych przeciwko nieuczciwym w inny sposób, niż wysyłanie kolejnych paczek z darami i pracowników socjalnych. Sam jestem przeciw temu, ale trzeba mieć otwarte oczy, nieco obiektywizmu i przyzwoitości w ocenie, a nie jak ślepy dureń podążać za propagandą.

  •  

   pokaż komentarz

   @pracus: A bo ja wiem, co ludziom w głowach siedzi? Może to był głupi przykład, nie wiem, nie obracam się w takim towarzystwie.
   Masz rację, że wypierdzielenie dłużnika nie pozwoli odzyskać długów, ale tego pozytywem będzie nie zwiększanie się ich coraz bardziej. Dłużnik wisi 200 tys zł, wywalasz go i tych pieniędzy nie odzyskasz (ba, dołożysz, bo trzeba wyremontować mieszkanie). Ale dzięki temu pasożyt nie będzie siedział kolejnych lat i nie zrobi z 200 tys zł długu kolejnych 200 tys. A to już zysk, bo brak straty to właśnie zysk.
   Takie biadolenie, że od wyrzuconego lokatora długu się nie odzyska to troszkę tak, jakby biadolić, że mordercę wsadza się za kratki zamiast kazać mu naprawić szkodę. I tu i tu mamy stratę (dług lub zabity człowiek) oraz zysk (dług nie narasta, morderca nie morduje dalej). Zamiast eksmisji lub odsiadki można im narzucić naprawienie szkody (spłacenie długu, poskładanie do kupy i ożywienie człowieka) ale chyba wszyscy wiemy, że w obu przypadkach jest to niemożliwe.

  •  

   pokaż komentarz

   @zelazowy: Jeszcze raz proszę Cię skupić się na meritum. Nigdzie nie napisałem, że wyrzucenie dłużnika nie pozwoli uciąć łańcucha przyszłych długów. Mówiłem tylko i wyłącznie o wydźwięku tego artykułu i części komentarzy, które jakby ogłaszały jakiś niesamowity sukces, a liczby mówią zupełnie co innego.

  •  

   pokaż komentarz

   @pracus: Aż jeszcze raz przeczytałem cały artykuł. Ja tu nigdzie nie widzę piania nad tym, że udaje się odzyskać 400 tys zł miesięcznie ze 100 mln długów.
   Za to widzę dwie rzeczy w tym artykule:
   - stwierdzenie, że dłużnicy się przestraszyli i zaczęli płacić, czyli jeszcze jakiś z nich pożytek może być;
   - stwierdzenie, że odzyskane po eksmisji lokale zostaną wyremontowane i przekazane czekającym w kolejce mieszkańcom których jest kilkanaście tysięcy.

  •  

   pokaż komentarz

   @zelazowy: Ale komentarzy już nie przeczytałeś, do których to w ogóle odnosi się ten wątek...

  •  

   pokaż komentarz

   @pracus: Ja chyba inne komentarze w ogóle widzę. Liczba 400 znajduje się tylko w opisie znaleziska oraz w Twoim i pod Twoim komentarzem. Nigdzie nie widzę "hurra, 400 tys zł miesięcznie, ale sukces!", widzę za to komentarze ogólne:
   http://www.wykop.pl/link/1252371/szczecin-eksmisje-w-szczecinie-wystraszeni-dluznicy-placa/11651337/#comment-11635415
   http://www.wykop.pl/link/1252371/szczecin-eksmisje-w-szczecinie-wystraszeni-dluznicy-placa/11651337/#comment-11634639
   http://www.wykop.pl/link/1252371/szczecin-eksmisje-w-szczecinie-wystraszeni-dluznicy-placa/11651337/#comment-11632257
   Więcej mi się przeklejać nie chce. Jedyną osobą, która uczepiła się tej kwoty jesteś Ty sam.

  •  

   pokaż komentarz

   @zelazowy: Fantastyczne, jak wybiórczy można mieć ogląd. Począwszy od samego wydźwięku wykopu - bo co niby innego znaczy jego tytuł jak nie to, że nagle znaleziono niesamowity lek na niespłacone długi i nagle dzięki niemu cudownie zaczynają płacić? Później mamy wysyp wykopowych narwańców, którzy odnaleźli zaskórniaki chowane po kątach i nareszcie znaleźli metodę, żeby je wydobyć:
   http://www.wykop.pl/link/1252371/szczecin-eksmisje-w-szczecinie-wystraszeni-dluznicy-placa/11651337/#comment-11628973
   http://www.wykop.pl/link/1252371/szczecin-eksmisje-w-szczecinie-wystraszeni-dluznicy-placa/11651337/#comment-11636037
   http://www.wykop.pl/link/1252371/szczecin-eksmisje-w-szczecinie-wystraszeni-dluznicy-placa/11651337/#comment-11629435
   Więcej mi się przeklejać nie chce.
   A co to niby za kryterium - ilości osób, które się do czegoś przyczepiły? Od kiedy to mamy większość mądrych i rozsądnych w społeczeństwie, żebym miał się tym przejmować, ile osób jeszcze dostrzegło idiotyczną podnietę pseudo-sukcesem?

  •  

   pokaż komentarz

   Fantastyczne, jak wybiórczy można mieć ogląd.

   @pracus: Bardzo dobrze podsumowałeś samego siebie. Uczepiłeś się tytułu i opisu wykopu oraz kilku komentarzy, które tylko zaznaczają, że ludzie się wystraszyli i znaleźli pieniądze. Ale treść artykułu, nie sam tytuł, daje już szerszy ogląd na sytuację a w moim odczuciu większość komentarzy do tegoż szerszego oglądu się odnosi. Zarzucasz mi nieczytanie komentarzy, ja zarzucam Tobie czytanie ich wybiórczo, uczepienie się jednego zdania i bronienie tego co najmniej jakby Niemcy napadali.

  •  

   pokaż komentarz

   @zelazowy: W takim razie oświeć mnie - w jakim celu jest ten wykop? W celu poinformowania, że wyeksmitowano w Szczecinie kilku lokatorów mieszkań komunalnych i że nakazuje się innym spłacić długi? Po co taki wykop? Skoro tylko po to, to od razu przeklejajmy wszystkie artykuły z mediów regionalnych jak leci.

   Zresztą uważam, że doskonale wiesz i rozumiesz jego wydźwięk, sugestię, że nagle wszyscy przestraszeni zaczęli płacić pod groźbą eksmisji, a na konto miasta spływają jakieś niebotyczne sumy. Stąd też "niesamowite" 400 tys. w opisie przecież, ale już brak w nim info o wysokości długów do ściągnięcia, bo to zdecydowanie zburzyłoby obraz niesamowitego sukcesu.

  •  

   pokaż komentarz

   @pracus: Zgodzę się, że tytuł brzmi populistycznie. Ale też mam nadzieję, że większość komentujących oparła się na treści wykopaliska, a nie na tytule czy opisie mającym zwracać uwagę. Czego to się nie robi dla wykopów, nieprawdaż?

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

Dodany przez:

avatar gryfek dołączył
244 wykopali 9 zakopali 9.9 tys. wyświetleń