...
 •  

  Nie ma się co dziwić za bardzo - ludzie, którzy wiedzą takie rzeczy najczęściej nie wychodzą z domu, a wszyscy pozostali po prostu tych technologii używają nie będąc świadomymi co to do końca jest.

  •  

   @golowicz1000: naprawdę fajna teoria :)

  •  

   @golowicz1000: O k@$%a, to teraz podstawowa wiedza o tym czego używamy na co dzień to już przejaw dziwactwa i "nerdostwa"?
   Przeczytanie krótkiej informacji na Wikipedii zaiste czyni z człowieka wszechwiedzącego omnibusa. Tak się właśnie szerzy moda na ignorancje, często wśród osób które stylem życia i ubiorem starają się kreować na inteligencję - problem w tym, że na kreowaniu zazwyczaj się kończy.

  •  

   @kobiaszu: To nie jest podstawowa wiedza - większość osób nie potrzebuje wiedzieć do szczęścia więcej niż to, że dzięki wi-fi może sobie włączyć bezprzewodowy internet i że 3G to coś tam związane z telefonami.

  •  

   @golowicz1000: Do momentu kiedy przyjdzie skonfigurować router albo wybrać między pakietem na internet w sieci 3G, a "3,5G". Kiedyś komputer był jakimś egzotycznym wytworem, a dzisiaj jego obsługa jest praktycznie obowiązkowa. Równie dobrze nie jest ludziom potrzebna wiedza o stolicach europejskich albo o heliocentryzmie - przecież nikt nie używa tego na co dzień.

   Zresztą nie czepiam się tego, że ludzie takich rzeczy nie wiedzą, ale twierdzenia, że taką wiedzę posiadają jedynie dziwaki i nerdy.

  •  

   @kobiaszu: Rozumiem, że budowę samochodu, pralki, mikrofali znasz na pamięć?

  •  

   @Munio: Nie, ale zapewne jeśli używa to zna programy swojej pralki, stopnie w jakich można prać i co że są szufladki na proszek do prania i płyn do płukania.

   3G jeszcze rozumiem, ale WiFi kojarzy pewnie każdy, kto korzysta z bezprzewodowego Internetu. Przecież wszędzie są napisy "Free WiFi", mówi się "włącz WiFi" itp.

  •  

   @Writer: Ale tym ludziom nie jest potrzebna wiedza czym jest Wi-Fi, tylko co im to daje i jak to się włącza. Tak samo nie potrzebna im jest znajomość pralki. Wiedzą, jak zaprogramować i tyle, a jak dokładnie programowanie wygląda "od wewnątrz" - to już nie ich sprawa.

  •  

   @Munio: Jak mnie denerwuje taka ignorancja żeby nie powiedzieć debilizm. Nie znam żadnego faceta z mojego otoczenia który by nie potrafił w mniejszym lub większym uproszczeniu opisać jak działa Wi-Fi i 3G - na jakich częstotliwościach, jakie maja parametry transmisji, opisać różnice miedzy GPRS, EDGE, 3G i 4G albo chociażby wytłumaczyć jak działa triangulacja w GPS. To podstawowa wiedza i każdy normalny facet (ale nie tylko) ją po prostu ma. Jeśli to dla Ciebie wiedza tajemna której nie potrzebujesz to jesteś po prostu ograniczony ale nie wmawiaj, że to jest normalne, bo nie jest.

  •  

   @Munio: Chodzi mi o to, że użyłeś złego porównania. Oni ich spytali o nazwę, a nie o to jak to jest zbudowane. Dlatego uważam że wiele osób odpowiedziało poprawnie, chodzi mi o odpowiedzi w stylu "wireless Internet", "Internet", "3G is for mobile?" itp.

   Jak wyżej: też uważam, że to nic złego, jeśli ktoś nie wie. Ale na pewno osoby to wiedzące nie siedzą w domu całe życie :P.

  •  

   @Worf: He he, ja też wiem te rzeczy, ale Ty chyba uważasz, że ta wiedza czyni Cię lepszym! :D Jak ktoś nie wie, co to wi-fi, to od razu jest debilem? Idąc tym tokiem rozumowania, powinieneś również znać zasady działania silnika w samochodzie, kuchenki mikrofalowej (jak ktoś już napisał) i setek innych urządzeń, które Cię otaczają.

   Nie moja sprawa, czym się kto interesuje. Jak mnie zapytają o gospodarkę Tatarstanu, to też się nie wypowiem, więc szanuję ludzi, którzy nie wiedzą czym jest 3G.

  •  

   @Worf: Popieram, też mnie denerwuje taka ignorancja, żeby nie powiedzieć debilizm. Nie znam żadnego faceta z mojego otoczenia, który by nie potrafił w mniejszy lub większym uproszczeniu opisać jak działa silnik turbowałowy lub turbowentylatorowy - na jakich zakresach prędkości i wysokości, jakie mają stopnie sprężania, opisać różnice między turbiną reakcyjną a akcyjną, albo chociażby wytłumaczyć jak działa upust powietrza ze sprężarki. To podstawowa wiedza i każdy normalny facet (ale nie tylko) ją po prostu ma. Jeśli to dla Ciebie wiedza tajemna której nie potrzebujesz to jesteś po prostu ograniczony ale nie wmawiaj, że to jest normalne, bo nie jest.

 •  

  Jakby mnie zapytali teraz to bym odpowiedzial:
  - Wi-Fi - bezprzewodowy interfejs internetu
  - 3G - nie popieram/uzywam apple.

 •  

  Google Chromosom? Google zaczął zajmować się genetyką?

 •  

  W Polsce podobna sonda była tylko, że pytali jakiej przeglądarki używasz? http://www.wykop.pl/link/91603/sonda-uliczna-z-jakiej-przegladarki-internetowej-korzystasz/ . Poziom trudności pytania wydaje się łatwiejszy jednak niektóre odpowiedzi również zaskakują.

 •  

  Do dupy są takie nagrania z pytaniami. Nakręcą 100 osób, a do filmiku wrzucą 10 które pasują do pomysłu "ludzie nie wiedzą co to wifi"

 •  

  Ludzie to jednak taborety...

Dodany przez:

avatar matchius dołączył
38 wykopali 20 zakopali 4 tys. wyświetleń