•  

  W europie takiego typu filmy potrafią robić tylko Brytyjczycy. Połączenie Polski i Włoch w produkcji filmowej wróży katastrofę od samego początku.

 •  

  No, no Kac Wawa ma groźnego konkurenta :)

 •  

  Myślę, że polscy filmowcy powinni mieć jakiś zakaz stosowania 'efektów specjalnych' w filmach historycznych. Można się czepiać Potopu czy Krzyżaków za wiele, ale wole już tamte błędy niż taką komputerową żenadę.
  Mamy tylu pasjonatów i tyle grup rekonstrukcyjnych, że moglibyśmy mieć sceny jak w Waterloo Bondarczuka... no ale przecież wtedy nie będzie 'kasowych efektów specjalnych'.

 •  

  Cytując mojego mistrza, Andrzeja Wajdę: "Spoko, szkoły przyjdą".

  •  

   @Michaelangello: masz rację, byłem i nie zwróciłem uwagi na wiele tych niedociągnięć bo po prostu zasypiałem. Nastepnym razem poważnie się zastanowię czy nie lepiej mieć lekcje niż oglądać takie szmiry

  •  

   Spoko, szkoły przyjdą

   @Michaelangello: Ty się śmiejesz, ale wydawnictwo Nowa Era zorganizowało bezpłatne spotkanie pokazowe z filmem. Nauczyciele dostali także kilkudziesięcio stronicowe książki z Nowej Ery opowiadającej o akcji i o występujących postaciach. Zostały tez podane przykładowe scenariusze lekcji po obejrzeniu filmu z uczniami. W to poszła duża kasa - ale na reklamę zamiast na film.

  •  

   @macier13: Ja idę do szkoły. Już mi nawet wychowawca pogroził palcem, że dla jednej osoby on zostawać nie będzie, bo też chce obejrzeć film.

  •  

   @Michaelangello: Dokładnie, mój brat dzisiaj był, chcieli iść na uprowadzona 2 ale nauczycielka powiedziała "nauczycie się czegoś z historii"...

  •  

   W to poszła duża kasa - ale na reklamę zamiast na film.

   @masej:
   I rozsądnie, bo wiedzieli, że film tak czy owak sp@$%$%!ą.

 •  

  Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @MariuszZdziechowski: A link wkleić to już nie łaska?

  •  

   @MariuszZdziechowski:
   Co sie czepiasz..
   Nasi Najlepsi-Narodowi-Aktorzy musza dostac kasy troche
   Gimbaza im w wycieczkach szkolnych zaplaci

  •  

   @b29: wszystkie przytyki dotyczą produkcji, scenografii, kostiumów, scenariusza - powyższymi nie zajmował się żaden Polak ani "najlepsi-narodowi-aktorzy" jak piszesz.

   http://www.filmweb.pl/film/Bitwa+pod+Wiedniem-2012-617280/cast

   Ja rozumiem że film jest marny i widać że kolejny PRowo dla nas dobry temat się marnuje. Ale to jest koprodukcja nie reżyserowana przez polaków a aktor grający w filmie [zwłaszcza tego budżetu i ilości ludzi zaangażowanych] rzadko kiedy ma wpływ na to jaki kostium dostaje [i nie od tego jest].

   Więc po chooy ten flejm który się rozlewa że Polacy zj$!@li i zj$!@li Polacy. Aktorzy zagrali, to ich zawód - idź na film i oceń ich grę - i tylko za to można ich oceniać a nie za to że jakiś włoski albo cholera wie jaki magik nie umie zrobić koniom cienia.

   Flejm per default. Bo Polacy tralalala.

   A dzieci nie będą patrzyły czy konie mają cień czy nie tylko być może zainteresuje jej kawałek historii z którego mogą być dumne. I to jest najważniejsze a nie jęk nolajfów którzy nie mają co robić tylko wytykają Polakom [lol] że konie nie mają cienia [lol].

  •  

   @mgalecki:
   Widzieli co brali
   Chyba czytali ze w tej "Bitwie pod Wiedniem" to wilkolak gania
   No chyba, ze nie czytali scenariusza i wtedy tym bardziej ich wina..

  •  

   być może zainteresuje jej kawałek historii

   @mgalecki: Słyszałem, że nie trzyma się kupy nawet pod tym względem. Ponoć pomylili nawet datę samej bitwy. Ale nie byłem osobiście, ktoś mi opowiedział.

  •  

   @b29: Chodzę do trzeciej liceum. W jakąś tam odrabianą sobotę jest organizowane na wyjście do kina na ten spektakl. Lista puszczona po klasie, jako jedyny wpisałem się, że nie idę do kina, pójdę do szkoły (parę osób po prostu wpisało, że nie przyjdzie ani tu, ani tu. Ja, jako, że jestem już pełnoletni i za określoną liczbę godzin opuszczonych mogą mnie skreślić z listy obecności, stwierdziłem, że nie będę marnował na taki dzień). Wczoraj miałem spotkanie z wychowawcą i panią dyrektor, obydwoje przekonywali mnie, że muszę pójść, albo do kina, albo nie przyjść do szkoły w ogóle, ponieważ nie opłaca im się organizować zastępstw dla jednej osoby...

  •  

   @mgalecki: Po co dyskutujesz z bandą "pożytecznych idiotów"? Przecież oni dobrze wiedzą, że film jest zły i kropka. Fakt, że go nie widzieli nic tutaj nie zmienia.
   O tych niby błędach pisałem, wypunktowując bezsens takich zarzutów(zresztą chybionych) choćby tutaj:
   http://www.wykop.pl/link/1280935/bitwa-pod-wiedniem-historyczna-wtopa-roku/#comment-12040999

   Po prostu pewne środowiska boją się jak ognia tego, że Europejczycy sobie przypomną skąd się wzięła ich kultura i gdzie leży ich siła, skąd wreszcie wzięły się wartości które wyznajemy, bo na pewnie nie z księżyca czy też od starożytnych rzymian/greków. Śmiem twierdzić, że nawet gdyby taki film zrobili wyłącznie najlepsi naukowcy na świecie i tak banda lemingów by się rzuciła choćby na to, że ktoś tam ma nie modną w owym czasie fryzurę czy coś takiego.
   Powtarzam tu nie o film chodzi tylko o treść jaką ze sobą niesie.
   Nawet się nie zastanowią, że rozkładając na czynniki pierwsze praktycznie każdy film można tak niszczyć, każdy. Ale czego można się spodziewać po lemingach które nawet nie widziały filmu o którym piszą.

   p.s.
   Reżyser tak się zgłębił w temat tworząc ten film, że jest w trakcie pisania książki o islamie ale co on tam może wiedzieć... Ot taki poboczny "nie związany z tematem" wątek...

  •  

   Po prostu pewne środowiska boją się jak ognia tego, że Europejczycy sobie przypomną skąd się wzięła ich kultura i gdzie leży ich siła,
   @surlin: Nie przyszło ci na myśl że te środowiska mogłyby kręcić takie gówniane filmy żeby zniechęcić Europę do "przebudzenia"?

   To że ktoś pisze książkę o czymś, to nie znaczy że się zna na tym/ ma rację. No chyba że wyznajesz np że Gross ma jedyną słuszną rację o np Jedwabne itp.

  •  

   @Rad-X: Jest takie Polskie przysłowie, na "na bezrybiu i rak ryba".
   Jednak czy to przysłowiowy rak, czy też najlepszego sortu pstrąg przekonam się dopiero po obejrzeniu. Zauważ, że po takiej "przystawce" choćby to było nawet arcydzieło, ludzie już mają opinię urobioną i jej zmiana wymagałaby naprawdę potężnego kalibru argumentów(ot taka psychologiczna ciekawostka).
   Mi nie chodzi o jakieś mityczne "przebudzenie" tylko o choć promil prawdy historycznej o tym skąd pochodzimy, skąd się wzięły wartości które wyznajemy i kto o nie walczył przez ponad 2 tysiące lat, takie tam podstawy na których wyrasta ta cywilizacja. Tutaj natomiast obserwuję od jakiegoś czasu całą furię ataków na film, którego jeszcze nikt nie widział a którego jedyną znaną "wadą" jest jego przekaz ideologiczny.
   W linku do wykopu który wkleiłem szanowny historyk kończy swoją "recenzję" filmu którego nie widział słowami cyt.: "Nie wiem, czy będzie to tandetna propagandówka antyislamska."
   I tak też te ataki wyglądają, (sam autor - o czym pisze - nie wie!) ale starczy cień podejrzenia, że może być "antyislamski" i zaraz całe stado podburzone przez "elity" rozszarpie każde dzieło. Później się dziwimy, że jest jak jest...

  •  

   @surlin: Ten film nie sprawdza się jako film. Koniec kropka. Nie dorabiaj żadnej ideologii do szmiry. Nie muszę być islamistą czy antyislamistą żeby ocenić że efekty graficzne wyglądaja tragicznie.

   Na bitwę warszawską, czy na to cudo by poszły tłumy. Wystarczyłoby tylko podejść do tematu rzetelnie i zaciekawić odbiorcę. Jakoś "300" było dobrym filmem mimo że siekali arabów na potęgę.

  •  

   @Rad-X: Kiedy taka prawda.
   Wycinek z komentarzy tylko pod tym wykopem:
   http://www.wykop.pl/link/1290537/bitwa-pod-wiedniem-fatalne-bledy-w-postprodukcji/#comment-12160853
   Jak widzisz, można nawet podać przykład "dobrego" filmu, który pod względem czysto techniczno/historycznym jest jeszcze gorszy a jedyną jego, jak się wydaje zaletą jest to, że został zrobiony przez turków i pokazuje sprawy w innym, delikatnie mówiąc, świetle.

  •  

   @surlin: Nie będę brał odpowiedzialności/ bronił słów każdego wykopowicza. ;)

   Dla mnie to jest "dzieło" podobnego kalibru. Trafiło to po prostu na grunt taki jak opowieści "u nas w ukeju".

  •  

   @Rad-X:
   Co do filmu 300:

   1. Ten film to fikcja i każdy sobie z tego zdaje sprawę (coś jak batman).
   2. Nikt rozsądny się nie będzie utożsamiał z wartościami starożytnych nie tylko spartan ale i ateńczyków z ich fanatyzmem religijnym o jakim nawet Bin Ladenowi się nie śniło. To samo dotyczy zresztą i rzymian. Dzisiaj, cechy takie jak "litość", "współczucie" itd. nie są już wadami, a wtedy były, tak jak dziś np. kradzież, dobrze sobie z tego zdawać sprawę. (Np. całkowicie naturalnym dla rzymianina było, że gdy nie chciał dziecka - wyrzucał je na śmietnik wraz z innymi niepotrzebnymi rzeczami, czy też morderstwa, wyrzynanie całych rodzin itp.). Także nie ma mowy aby film mógł zagrozić komukolwiek, a każdy kto się zgłębi w temat dojdzie do wniosku, że w porównaniu ze starożytnymi cywilizacjami (a wmawia się nam, że od nich przejęliśmy naszą kulturę) współczesny nawet radykalny islam - to raj na ziemi i szczyt człowieczeństwa.

   Nie zmienia to faktu, że nie znajdując argumentów - kierujesz dyskusję na inny tor. Sam argument natomiast "bo istnieją filmy lepsze" - bez komentarza. Po obejrzeniu jednak jedynie trailera 300 każdy historyk dopatrzyłby się zapewne więcej błędów(delikatnie mówiąc) a i analizując klatka po klatce także "niedoróbek" bądź nielogiczności byłoby zapewne więcej.

  •  

   @Rad-X: 3 minuty zainteresowania i:
   Okładka z filmu 300 - wpadka o jakiej twórcom największych polskich szmir by się nie śniło :D
   I mamy do czynienia ze zdjęciem - jednym zdjęciem które było x razy obrabiane. Na takiej podstawie ten film (używając argumentów z tego wykopu) byłby oceniony jako 100 metrów poniżej szlamu...

   Dobrze wiedzieć, że pierwsze miejsca rankingów filmów które miały najwięcej "wpadek" okupują takie produkcje jak: Lśnienie, Matrix, Pulp Fiction, Forrest Gump, Gladiator, Czas Apokalipsy itp. Nie powiedziałbym jednak, że to są szmiry.
   Film można oceniać dopiero po jego obejrzeniu a nie przed, i o to walczę. Urabianie natomiast opinii przed jego wydaniem ma jakiś - konkretny cel.

  •  

   @surlin: film, którego jeszcze nikt nie widział a którego jedyną znaną "wadą" jest jego przekaz ideologiczny.

   Ja widziałem. A film wad ma mnóstwo. Największą z nich jest jednak po prostu fakt, ze jest niewiarygodnie nudny.

 •  

  Ciszej nad tą trumną...

 •  

  Byłem ostatnio w kinie na Allenie, na trailer Wiednia cała sala wybuchnęła śmiechem :)

 •  

  Trzeba było skorzystać z generatora bitew z Medieval ll Total War było by ładniej i z większym rozmachem ;)

 •  

  blue screen jak z kiepskich :)

 •  

  Byłem na wystawie broni związanej z tym filmem 12 września w MWP. Częstowali pajdami z chlebem, bylo fajnie. Ale mówili, że generalnie kupa, bo Nasi nie mieli tam nic do powiedzenia w kwestii warstwy historycznej i uzbrojeniowej, takze bedą ma to chodzic szkoly :)

 •  

  W efektach specjalnych panuje najczęściej zasada im więcej $$ tym lepszy efekt.
  Pretensje należy mieć do producentów, którzy za małe pieniądze chcą zrobić coś dużego.

  •  

   @JacekiPlacek: Nie takie małe bo aż 50mln a za tyle to można już poszaleć z efektami tylko pewnie jak to u nas bywa większość kasy się "rozeszła"

   Przypomniał mi się pewien kawał:

   Niemcy postanowili zbudować nowy odcinek autostrady. No i ogłosili przetarg. Do przetargu przystąpiło 3 przedsiębiorców: Turek, Niemiec i Polak.
   Komisja otwiera kopertę z ofertą Turka. 100 tys Euro. Myślą sobie pewnie spaprze robotę, ale co tam
   Kolejna koperta, Niemca: 200 tys Euro. Komisja z uznaniem - w końcu ta niemiecka precyzja jest w cenie, no ale zobaczmy jeszcze 3 kopertę
   W 3 kopercie oferta polaka: 300 tys Euro. Komisja z niedowierzaniem przepytuje Polaka na okoliczność:
   -Polak, czemu ty taki drogi - to Niemiec za profesjonalną robotę chce 200 a ty 300 tys? Na to polak:
   - już tłumaczę. 100 tys dla mnie, 100 tys dla szanownej komisji, i 100 tys dla Turka - w końcu ktoś to musi zbudować

  •  

   zasada im więcej $$ tym lepszy efekt.

   @JacekiPlacek: Powiedz to polskiej służbie zdrowia i nie tylko.

  •  

   @JacekiPlacek: Ale część efektów jest bez sensu!
   Zobaczmy "Game of Thrones" - serial, któremu warto się przyjrzeć od technicznej strony: mało szerokich planów, maksymalnie kilka postaci na ekranie, postawienie na dialogi i aktorów. Bardzo solidnie przygotowane stroje - wszystkie są "postarzałe" znoszone. Budżet na efekty w tym serialu poszedł na sceny kulminacyjne. Odpowiednie oświetlenie i filtry tworzą nastrój i charakter różnych miejsc.
   Dlaczego nie zrobili tego tak sprytnie w tym filmie?
   To nie jest tylko kwestai budżetu!!

 •  

  Kurde, nie wstawiłem jednego przecinka w opisie, i mi teraz głupio, bo dużo osób zobaczy. :(

 •  

  Zgnoilismy Turków koniami wampirami! To nie błąd postprodukcji.

  •  

   @Darnok19: to by sie zgadzalo.... Wedlug przekazow, przerazeni Turcy pod Wiedniem opowiadali, ze Polacy maja anioly na niesmiertelnych koniach po swojej stronie. A jak wiadomo niesmiertelny kon cienia nie rzuca. Jemu nie przystoi.

 •  

  Gwiezdne Wojny ep 4 ma 35 lat a ma lepsze efekty - a to jest gdzieś w okolicach Gozzilli z 1954 roku http://www.youtube.com/watch?v=VKrj1ymJzmo

 •  

  Rozmawiają 2 konie pod Wiedniem:
  - Zaraz będzie natarcie.
  - Nie ma wątpliwości?
  - Nawet cienia.

 •  

  Kiedy oni się nauczą, że takiego filmu bez grubych milionów nie da się dobrze zrobić ?

 •  

  Może wyjdzie patch...

 •  

  na zachodzie robia furore filmy kostiumowe typu gra o tron, to nasi tez chcieli zaszalec. zapomnieli tylko ze nie umieja...

 •  

  Widać marmur ze sklejki niczego ich nie nauczył.

 •  

  O efekcie Haze chyba nikt z postprodukcji nie słyszał.

  Efekt Haze brzmi tak profesjonalnie, że autor chyba zapomniał o starej dobrej perspektywie powietrznej.

 •  

  Jako że z ojcem jesteśmy fascynatami historii, to w poniedziałek idziemy do kina, zobaczymy co tam nam serwuje ten film.

  •  

   @hans_kloss: normalnie sadomasochiści...

  •  

   @Wolvi666: wiesz tu chodzi o historie, a nie oglądanie efektów i sprawdzanie czy wybuch był fajny czy źle zrobiony i czy miecz jest wykonany starannie

  •  

   @boberlium: historie to sie czyta a nie oglada skoro nie jestes esteta i chcesz obejrzec ten film pomimo tego ze widziales trailer

  •  

   @boberlium: hmmm... film historyczny ma przenieść widza w okres w nim opisywany, wizualnie i dźwiękowo. Tytuł, scenariusz opisują jedno wydarzenie, które jest głównym tematem filmu i w filmie trzeba przedstawić 3 rzeczy.

   - przygotowania do bitwy (ważne)
   - bitwę (najważniejsze)
   - skutki bitwy (mało istotne)

   I jak bitwa będzie tak wyglądała jak w trailerze, to powiedz poco mam na to iść, jak nie oglądać rozłupywanych przez naszą jazdę, islamskich makówek

   2 rzeczy można obejrzeć jako dokument, albo artykuł na wiki...

  •  

   @hans_kloss:

   Jako że z ojcem jesteśmy fascynatami historii,

   ok, rozumiem

   to w poniedziałek idziemy do kina, zobaczymy co tam nam serwuje ten film.

   to fascynuje Was historia czy wiejski, odpustowy stragan bo teraz czuję się trochę zagubiony. Jako osoba fascynująca się historią nie mogłem łyknąć Szeregowca Ryana, do Wiednia nawet nie będę podchodził.

  •  

   @muminisko01: ohh zacznijmy od tego że:

   to fascynuje Was historia czy wiejski, odpustowy stragan bo teraz czuję się trochę zagubiony.

   tak wiem, że może być z filmem %$%$nia (najprawdopodobniej będzie), ale dawno nie byłem w kinie a teraz jest to jedyny historyczny film.

   Podejrzewam że może być właśnie jak z Szeregowce Ryanem, że film będzie fajny dla kogoś kto nie za bardzo się orientuje.
   Natomiast...jak widzę te wklejane postacie które aż rażą po oczach to zaczynam wątpić że ten film będzie w ogóle znajdliwy dla kogokolwiek ;].

   A tak BTW, jeśli się interesujesz historią to obejrzyj sobie film "Taras Bulba", z ciekawości oglądnąłem dzisiaj na DVD bo podobno antypolski. Pewnie uśmiejesz się jak i ja bo sceny są tak kuriozalne że wręcz komiczne. No...ale film podobno historyczny.

  •  

   "Taras Bulba"

   @hans_kloss: taaa... Reżysera i scenarzystę trochę poniosło bo poprawiali Gogola :)

 •  

  U mnie w mieście obowiązkowo poszły na to gimnazja + licea.
  Opinie są jednoznaczne, fabuła fajna ale realizacja i efekty na poziomie dna.

 •  

  a od kiedy to efekty specjalne są wyznacznikiem dobrego filmu? mnie cieszy fakt, że świat dowie się o plusach polski i polaków :)
  błędy są w każdym filmie jaki powstał... nawet w mega najlepszych produkcjach... ja oglądam filmy dla oglądania, a nie analizowania każdej klatki w poszukiwaniu jakiś mikro błędów

 •  

  Och, jacy wy wszyscy jesteście fajni z tymi swoimi krytycznymi opiniami. Nie mówię, że wszyscy mają ten film uwielbiać, bo być może trochę mu brakuje, ale wk@!%ia mnie jak niektórzy leczą kompleksy przez bawienie się w surowego krytyka filmowego w Internecie. Chyba każdy film jaki wyjdzie musi być zjechany w sieci przez polskich nastoletnich znawców kina, np. Prometeusz, Sala samobójców i wiele innych (co ciekawe na zagranicznych portalach filmowych to zjawisko nie występuje).

  •  

   @Kraker245:Czy ty obejrzałeś trailer? To prawie Toy Story jest ... to wstyd żeby o tak ważnym wydarzeniu robić takie paszkwile

  •  

   @Kraker245: Wcale, tylko Polacy to takie zawistne typki.;)
   Prometeusz był zjechany, bo był pocięty niemiłosiernie i niezrozumiały przez to. A tutaj mamy ewidentną fuszerkę.

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   co ciekawe na zagranicznych portalach filmowych to zjawisko nie występuje

   @Kraker245: Taa, jasne.

  •  

   @Kraker245: O ile w wielu przypadkach przyznałbym Ci rację, o tyle teraz ewidentnie nie wstrzeliłeś się z realia. Zerknij na trailer. Bez żadnego analizowania klatki po klatce. Po prostu zobacz. To śmierdzi tandetą i budżetem rzędu 50 tys. ojro na kilometr. A teraz pomyśl, że to kwintesencja i zapewne najlepsze momenty tego "dzieła". Już pominę taką drobnostkę w postaci polskiej martyrologii, która w tym przypadku jest zupełnie nietrafiona - obalono teorię, że Polacy uratowali Europę przed islamem, bo... Turcy nie mieli w tamtych czasach w ogóle zamiaru prowadzić jakiejkolwiek islamizacji na zdobytych terenach. A wracając do samego filmu... Niezła obsada, ciekawy i ambitny pomysł oraz gówniane i niedbałe wykonanie. Szkoda.

   A, i jeszcze jedno. O ile polskie serwisy nie są dla mnie wyznacznikiem jakości filmu (bo jak słusznie zauważyłeś - wszystko jest do (!) Z tego, czy innego powodu. A w zasadzie to nie ważne z jakiego - jest i koniec), o tyle zagraniczne również. IMDB? Jadu tylko trochę mniej na filmwebie. Albo zupełne skrajne opinie pisane przez Amerykanów, gdzie nikt nie przegrywa i wszystko jest fajne. W tym, czy innym stopniu. Opinię na temat tego co zobaczyłem wyciągnąłem na podstawie tylko i wyłącznie własnych obserwacji, których obecny wykop jest podsumowaniem.

  •  

   @nerkin: Napisałem, że nie chodzi mi nawet o ten film, bo możliwe, że nie będzie zbyt dobry. Ale już mnie wk$%#ia to jeżdżenie po większości możliwych filmów przez Internetowych gimbokrytyków.

  •  

   @Kraker245: Bo "Sala samobójców" to faktycznie wybitny film. Nie mówię, że to gniot, ale też dziwię się ludziom zachwycającym się tym filmem. Owszem, kilka mocnych i prawdziwych scen - rozmowa psychologa z rodzicami, śmierć w kiblu czy masowy logout, gdy matka informuje o tej śmierci resztę graczy. Ale poza tym główny bohater i jego świat jest zupełnie niewiarygodny, co moim zdaniem mocno psuje ogólny odbiór filmu.

  •  

   @Kraker245: Dlatego tez wyraźnie napisałem na samym początku - opinia uzasadniona, ale nieadekwatna do powyższego artykułu.

  •  

   @Kraker245: Być może trochę mu brakuje? No proszę Cię...

  •  

   @grfff: niekoniecznie jeżdżenie, zawsze są i pozytywne i negatywne opinie, wydaje mi się, że Ty po prostu jakoś zawsze bardziej zwracasz uwagę tylko na te negatywne głosy, pomijając pozytywne, co daje nieco zafałszowany obraz całości. A poza tym faktycznie - niestety - kiczu jest coraz więcej. Masz logo Umbrelli w avatarze, więc pewnie widziałeś 4 czy 5 Residenta, i weź z ręką na sercu powiedz, że to są dobre filmy, albo że przynajmniej nie są gorsze od pierwszych części.

  •  

   @ryhu: chyba Ci się źle guzik wcisnął, więc zawołam za Ciebie :)

   @Kraker245:

  •  

   @grfff: oj faktycznie, sorry:)

  •  

   @ryhu: Tylko w tym problem, że pozytywnych głosów o "Bitwie" prawie w ogóle nie ma. Nie mówię tu nawet o wychwalaniu tego filmu, ale prawie nikt nawet nie przywołuje pozytywnych stron. Zwłaszcza, że premiera była dopiero dzisiaj. Większość hejterów sugerowała się trailerem. Nie atakowałem swoją wypowiedzią wszystkich, którym Bitwa pod Wiedniem nie wydaje się być dobrym filmem, ale wyraziłem swoje wk#$%ienie na dziwną modę na hejtowanie wszystkich filmów oprócz Skazanych na Shawshank, Pulp Fiction itp.

 •  

  Cytując kumpla "mogli jak w Krzyżakach wziąć kilka oddziałów wojska i wyglądałoby to lepiej i pewnie byłoby taniej. Chłopaki i tak się nudzą w koszarach".

 •  

  W sumie to obejrzę jak się Bahleda-Curuś rozbierze.

 •  

  Ja trochę z innej beczki.
  Lista wstydu, a niżej lista obecności:

  Alicja Bachleda-Curuś - nie ma, ale jest Andrzej Bachleda-Curuś
  Jerzy Skolimowski - jest
  Piotr Adamczyk - jest
  Daniel Olbrychski - jest
  Wojciech Mecwaldowski - nie jest
  Borys Szyc - nie jest, ale brał udział w kolorowej gejowej
  Marcin Walewski - nie jest, ma tylko 15 lat
  Edward Lubaszenko - nie jest

 •  

  I tak zarobi duże pieniądze na biednych uczniach.

 •  

  Te postacie jakby nałozone na tło to największa porażka.

  •  

   @ppukki: przesuwane tło napędzane siłą mięśni technika filmowca to sprawdzona technika z lat 20 i 30 ubiegłego wieku np. w westernach przy ganianiu się po dachach wagonów pociągu albo bójki na dyliżansie. Po co stosować te głupie i nikomu nie potrzebne nowinki.

 •  

  Nie oceniam filmów po zwiastunie, ale jak zobaczyłem w trailerze 3/4 scen w greenscreenie z bandą kiepściutko ucharakteryzowanych postaci, w dodatku z Szycem i Adamczykiem to wiedziałem, że nic dobrego z tego nie wyjdzie. Wiecie, nie mam pojęcia co się stało z tym gatunkiem polskiej kinematografii (zdaję sobie sprawę, że akurat to nie polacy tworzyli ten film, ale jednak spory udział tam mięli). Przecież to jest jakaś padaka. Taki "cud nad Wisłą" to mógłby byc wielki hit (ważne wydarzenie,w sumie nie aż takie dawne itd.) gdyby został dobrze zrealizowany i gdyby była kasa. Ale nie, u nas to tylko na $!!%owe komedyjki jest kupa kasy.

 •  

  Pierwszy błąd - czepianie się. Tak pomyślałam. Później już coraz gorzej... Szkoda...

 •  

  Wychodzi na to, że jedyne, co po tym filmie pozostanie, to kilka scen w kompilacjach o husarii na Youtube.

 •  

  To że ktoś z zagranicy spartaczył film to mnie w ogóle nie rusza, gorzej że na ten film z jakichś totalnie niezrozumiałych przyczyn wyłożył bardzo dużą kasę Polski Instytut Sztuki Filmowej. Chociaż kto wie, może w zamian ma odpowiedni udział w przychodach.

  Niestety mocno wątpię w to ostatnie, to pewnie bezzwrotna dotacja dla filmu bardziej obcego niż naszego, i do tego tak fatalnego.

 •  

  Jak oglądam polskie filmy historyczne (szczególnie te nowsze), to mam wrażenie, że to jakiś spisek mający na celu wymazanie pamięci o naszej historii, ośmieszenie bohaterów itp. Weźmy np. Bitwę Warszawską albo ten serial o Cichociemnych. Dno i żenada.

  Niestety, dopóki te filmy będą robić polskie żydki (Wajdy, Hofmany) albo zagraniczni partacze (jak ten z załączonego obrazka), a grać w nich będzie 5 aktorów na krzyż z kółeczka wzajemnej adoracji, dopóty w tym kraju nie powstanie żaden dobry film.

  Kiedyś Żebrowski w głównej roli w każdym filmie, teraz Szyc który pasował jedynie w Symetrii, bo tam nie musiał grać - wystarczyło że zachowywał się zgodnie ze swoją naturą... Olbrychski (nota bene jeden z niewielu dobrych znanych aktorów) jako Kmicic, syn Tuchajbeja i Tuchajbej w kolejnych częściach Trylogii, nawet jako król elfów w wieku 60 lat w Wiedźminie... Polska kinematografia praktycznie nie istnieje.

 •  

  Amatorski film. Papierek ze szkoły filmowej i niski poziom obowiązujący w Polsce wcale nie oznacza, że coś jest profesjonalną produkcją.

 •  

  Coraz bardziej mam ochotę obejrzeć ten film!

 •  

  Nie jest to najlepiej zrobione... Bledy sa spore.
  Ale rozbroilo mnie 3 zdjecie od konca... Jakbym widzial HoM&M czyli Heroes.

 •  

  Byłem dzisiaj na owym filmie. Rzeczywiście zawiera mnóstwo tandetnych scen (z wilkiem, z ptakiem, pierwsza scena wchodzenia po śniegu.. i wiele, wiele innych :D). Film da się oglądać ale efekty bardzo słabe.

 •  

  Ale o co chodzi z drugim zdjęciem? Przyglądam się i nie widzę błędu tyczącego się "wyciętych twarzy" (?)

 •  

  Miałem nie przyjemność być na tym filmie, najgorzej wydane pieniądze od dłuższego czasu.

 •  

  napompowali balonik jak przed premierą bitwy warszawskiej, i co? Film okazał się gniotem
  Niestety Bitwa pod Wiedniem to kolejny gniot :< który na siłę lansują media

 •  

  Grafika mi trochę Shrekiem zalatuje...

 •  

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  Widzialem dzisiaj film. Te efekty specjalne mimo dosc miernego poziomu mialy swoj urok. Klimat lekko basniowy, czasem spartakusowy (chodzi o serial). Bitwy faktycznie tragedia, momentami sie wstydzilem patrzec. Ogolnie nie ma co sie nastawiac na film historyczny, ale milosnikom fantasy polecam:>

 •  

  a miało być tak pięknie :)

 •  

  W 1:20 pojawia się "orzełek". Wie ktoś może czy Rzeczpospolita używała takiego symbolu w XVII wieku?

 •  

  jaka płaca taka praca

 •  

  Kolejny polski gniot.

  Czy ja się powtarzam ostatnio, czy polskie kino jest do d***?

 •  

  Szczerze mówiąc to jest czepianie się szczegółów, których oglądając film nawet bym nie zauważył. Nie jestem krytykiem filmowym ani grafikiem, oglądając film nie zastanawiam się nad kreacjami aktorskimi, charakterem reżysera i wpływem jego byłej żony. Dla mnie to pierdoły. Oglądam bo lubię a film jest albo dobry albo nie. I już. Staram się omijać serwisy filmowe, gdzie domorośli krytycy prezentują swoje radykalne poglądy, ostatnio jest to dość ciężkie, bo pokolenie "znawców wszystkiego" zdominowało internet.

  •  

   @trekkers: też bym tak pomyślał gdyby nie puścili mi tego trailera przed seansem na który przyszedłem - nie trzeba być krytykiem, żeby dostrzec że coś jest nie tak - a skoro trailer miał taką masę błędów to skutecznie mnie zniechęcił do oglądania tego filmu. Oglądając ten trailer miałem wrażenie że ktoś sobie ze mnie jaja robi..

  •  

   @trekkers: jak ktoś nie przyłożył się do swojego zadania i zostało ono zrobione na odp$!!$@$, to szkoda mojego czasu i pieniędzy, żeby zajmować się takim gniotem. Jeśli nie widzisz z miejsca, że wszystko wygląda bardzo sztucznie to jakie ty filmy oglądasz? Toż to produkcje Bollywoodu są bardziej wiarygodne.

Dodany przez:

avatar seann dołączył
1248 wykopali 17 zakopali 72.1 tys. wyświetleń