•  

  SKANDAL WSTYD OSZUSTWO

 •  

  Mam nadzieję, że szybko znajdą tego trocia...

 •  

  Policjanci kłusowali trocie. Jeden uciekł i go szukają
  A to huncwot z tej troci ;)

 •  

  Dwaj emerytowani czterdziestoletni policjanci ;)

  •  

   @Mave: z czego żyją? i mają sie doskonale. Nawet na wykopie są tacy co bronią za wszelka cene i mowia ze podatki sa niskie i zus i placic trzeba i juz

   http://www.wykop.pl/link/1318575/owoc-zywota-twego-je-zus/#comment-12566499

  •  

   @sncf: na przykład ja bronię ZUSu choć mam świadomość, że płacę podwójnie będąc zatrudnionym na etacie i prowadząc dodatkowo działalność gospodarczą a także, że swojej emerytury z ZUS nigdy nie zobaczę. Nie oszukujmy się, ZUS to podatek na obecnych emerytów, np. moją matkę i ojca. Przepracowali uczciwie całe swoje życie ale nie mieli możliwości odłożyć pieniędzy na starość bo oszczędności zżarła hiperinflacja a składki wyparowały. Obecnie ten problem jest moim zdaniem już nierozwiązywalny bo przekroczyliśmy tę linię kilkanaście lat temu. Był na to czas na początku lat 90-tych ale politycy odkładali sprawę na później a z bezrobociem, masowo padającymi zakładami i nieprzystosowaniem do rynku pracy walczyli za pomocą emerytur pomostowych i rent.

   Przez błędy polityków mam powiedzieć rodzicom żeby jedli tynk?!

   Ok, powiecie, to nie nasz problem, ZUS ssie, niech martwią się politycy. Tylko jak myślicie... Skąd rząd weźmie 140 miliardów PLN rocznie na politykę społeczną? Nie będzie ZUS to będzie VAT 40% i podobny wymiar podatku dochodowego. Albo utylizuje parę milionów Polaków...

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   płacę podwójnie będąc zatrudnionym na etacie i prowadząc dodatkowo działalność gospodarczą a także, że swojej emerytury z ZUS nigdy nie zobaczę. Nie oszukujmy się, ZUS to podatek na obecnych emerytów, np. moją matkę i ojca.

   @muminisko01: Więc zamiast tego co płacisz jako haracz ZUSowski, mógłbyś na przykład dawać rodzicom. Tobie byłoby wszystko jedno, bo i tak tych pieniędzy byś nie miał, ale mnóstwo innych osób byłoby zadowolonych.

  •  

   Więc zamiast tego co płacisz jako haracz ZUSowski, mógłbyś na przykład dawać rodzicom. Tobie byłoby wszystko jedno, bo i tak tych pieniędzy byś nie miał, ale mnóstwo innych osób byłoby zadowolonych

   @Bit__:
   Spoko, mnie na to stać, tylko co z rodzicami ludzi którzy mają miesięczny dochód na członka rodziny nie przekraczający 1000 PLN? Proste pytanie, jak zamierzacie utrzymać 3 miliony emerytów w Polsce po likwidacji ZUS. Policzmy - głodowa emerytura w wysokości 1100PLN netto - 40 miliardów PLN a to tylko część wydatków. Kolejne 20 miliardów rocznie to koszt zapewnienia im opieki medycznej.

   @Napaleniec: To co? Zagazować? Skazać na grzebanie w śmietnikach bo inaczej to my będziemy musieli to robić? Podobno jesteśmy cywilizowanym krajem, otaczającym szacunkiem i opieką starsze osoby...

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @muminisko01: Dobrze, a co z sytuacją, w której ludzie którzy całe życie zapieprzali i płacili te cholerne ZUSy (przez co w domu się nie przelewało) i nie dożyli emerytury? Co z tego mają?
   Teraz mamy taki system, że wszystkim jest źle.
   Emerytom jest źle, bo dostają grosze i nie ma na leki, wycieczki, sanatoria, kolejki do lekarzy to rok albo i więcej. Pracodawcom jest źle, bo są za duże obłożenia podatków na pracę, przez to nie chcą zatrudniać, dają umowy cywilno-prawne i tym podobne sprawy. Pracownikom jest źle, bo za mało zarabiają (o stosunku zarobków do kosztów pracodawcy to już nie mówię), na nic nie starcza, o mieszkaniu bez 30+ lat z bankiem mogą pomarzyć, z dziećmi też ciężko.
   Rodzicom jest źle, bo przedszkola drogie, pieniędzy do pierwszego nie starcza, a co dopiero by było z kolejnym dzieckiem.
   Dzieciom jest źle, bo nie ma pieniędzy na jakieś świetlice, lokalne kluby sportowe bez prywatnych sponsorów umierają, a rodzice nie dość że nie mają dla nich czasu, to nie mogą ich nawet zabrać na wakacje nad morze do ciepłych krajów, bo tyrają za grosze.

   Jeśli podoba Ci się taki system (jak piszesz - Ciebie stać), to gratuluję. Bez żadnych zmian będzie jeszcze gorzej. Trzeba w końcu jakichś zmian, może na początku będzie źle i fatalnie, ale w ogólnym rozrachunku musi być lepiej (chyba że spartolą to totalnie).

   Dodatkowo, to wszystko się zapętla: roboty mało bo pracodawcy nie chcą zatrudniać (za drogo), młodzi emigrują, bo w kraju kasa mała i roboty mało, przez co na emerytów nie ma kto tyrać. Przez to nowe/większe podatki (bo trzeba skądś kasę wziąć) i tak w kółko (w dowolne miejsce wciśnij jeszcze zatrudnienie nowych pracowników do różnych urzędów, żeby te nowe podatki/ustawy/regulacje kontrolować - to znowu trzeba utrzymać). Jeśli odpowiada Ci błędne koło to super, ale mi nie odpowiada.

   Pytasz co z obecnymi emerytami? Po pierwsze: upieprzyć wcześniejsze emerytury / przedłużyć lata pracy.
   Górnik w wieku 45 lat idzie na emeryturę, po czym zatrudnia się pod firmą i pracuje dalej, równocześnie zgarniając emeryturę.
   Albo policjant, który całe życie siedział przy biurku i wpieprzał pączki - też idzie w takim wieku na emeryturę.

   Już tylko na tym punkcie masz ogromne oszczędności - dałoby się przetrzymać pokolenie obecnych emerytów.

   Druga sprawa: Ci którzy mają dzieci: pod opiekę tych dzieci. Będą miały to co przewalają na ZUS - będzie ich stać na utrzymanie rodziców.

  •  

   Jeśli podoba Ci się taki system (jak piszesz - Ciebie stać), to gratuluję.

   Jeśli odpowiada Ci błędne koło to super, ale mi nie odpowiada.

   @Bit__: Oczywiście, że mi nie odpowiada ale spójrz na roczny budżet Polski i kwoty wydawane na renty, emerytury a także częściowo ukryte koszty czyli opiekę zdrowotną ludzi starszych. To są takie sumy, że kręci się od nich w głowie i KRUS czy emerytury mundurowe nie robią tutaj aż tak wielkiej różnicy.

  •  

   @Mave: Dostaną roczny zakaz wstępu na komisariat.

 •  

  Dla stróżów prawa łamiących prawo powinna być kara podwójnie surowa.

 •  

  Nieprawdopodobne, a jednak

 •  

  j!##ć Straż Rybacką! JSR! Tylko Bóg może mnie złowić!

 •  

  chłopaki pojechali na ryby. AFERA!!

 •  

  Prowokowali ryby !

 •  

  Rybki staną im ością w gardle.

 •  

  Trzeci z kłusowników - również członek straży - to policjant w służbie czynnej, na co dzień pracujący w komendzie policji w Słupsku. Jest policjantem od kilkunastu lat. Komendant wszczął postępowanie, aby policjanta wydalić ze służby.

  No k@#!a, żeby za kilka zdechłych ryb stracić pracę. Głupi sposób na dorobienie i jeszcze głupszy, jeśli gość chciał złowić rybkę na obiad i żal mu było wydac 10 zł w sklepie.

 •  

  Pewnie łowił w napięciu i zdenerwowaniu.

 •  

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  Ciekawe, czy pod kluczowym słowem artykułu "kłusownictwo" rozumiemy w tym przypadku zatrzymanie jednej sztuki troci, złowionej wcześniej podczas zwykłego wędkowania, z powodu niewiedzy łowiących bądź też zwykłego połaszenia się na wyżej wymienioną troć jednego z wędkarzy, czy też może panowie w sposób zorganizowany ciągnęli sieć, trzepali prądem, walili petardy hukowe albo wykorzystywali styropian? W obu przypadkach mamy do czynienia z kłusownictwem. Uważam, że jeśli nie była to zorganizowana, kłusownicza banda, to zamiast utraty pracy mandat, zakaz łowienia na rok i nagana od przełożonego byłyby wystarczającą karą.

  W sumie, to z tą ich niewiedzą to musiałoby być mocno naciągane, skoro byli w straży rybackiej...

 •  

  na miniaturze to chyba nie trocie?

 •  

  Pamiętam odcinek Bolka i Lolka o kłusownikach. Kiedy to było.

 •  

  Ale skandal! toż to sam premier powinien zająć stanowisko w tej sprawie!

 •  

  Pies jedzący ryby?

 •  

  Policjanci chcieli skłusować ryby Wszechpolskie.Hańba, ruja i poróbstwo!

Dodany przez:

avatar uziel dołączył
375 wykopali 13 zakopali 6.2 tys. wyświetleń