...
 •  

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  Ktoś trafnie to ujął w komentarzu na YouTube - "ten klip boli"

 •  

  Prawdziwiej byłoby powiedzieć że obie strony są winne, nie tylko "reżim", ale co ja się znam.

  •  

   @Broken: Wiesz zastanawia mnie jedno czy takimi filmami ludzie coś zmienią, większość zapomni za 5 min, powiedzą biedni ludzie i tyle, taka jest prawda. Cokolwiek chcą zrobić, musza to zrobić sami nikt tak naprawdę im nie pomorze. Dla mnie minus dla ostra bo sam nie wiem w jakim celu to zostało stworzone.

  •  

   @ifenix: moze nie pomorze, ale mozliwe, ze komus mazowsze.
   #suchar

  •  

   @ifenix: Nie. Zawsze jednak można zarobić parę złociszy więc takie kawałki będą powstawały. Gdyby nie wojny to nie dałoby się zarobić na pacyfizmie.

   sami nikt tak naprawdę im nie pomorze

   @ifenix: Może pomoże pomorze?

  •  

   @ifenix: muzyka to uczucia wykonawcy. Ostry poczuł taką potrzebę i stworzył (świetny kawałek swoją drogą). To ma uświadamiać ludzi m.in. Jeśli chodzi o "taki" rap to polecam posłuchać rapera pod pseudonimem Immortal Technique.

  •  

   @ifenix: To zastanów się też co zmieniły liczne filmiki rozsiane po internecie dotyczące konfliktów w pozostałych krajach arabskiej wiosny, myślę że to może pomóc Ci w wyciągnięciu wniosków z rozważań na temat tego.

 •  

  pieprzenie, obie strony są tak samo winne temu co się tam dzieje, z jednej strony jest reżim a z drugiej strony głupi tłum podburzany przez islamskich oszołomów którzy chcą na tej wojnie zdobyć władzę i możliwość stworzenia kolejnego państwa wyznaniowego, to samo było n.p. w libii i egipcie

 •  

  Tak wygląda każda wojna, nie tylko ta w Syrii. Nie można tej sytuacji porównywać do II WŚ, bo tam mieliśmy najeźdźcę i zaatakowanego. To jest po prostu wojna domowa. Czy wojny w Sudanie, Somalii,...(wstaw niemal dowolny afrykański kraj) były jakieś inne? Czy tam też nawoływano do interwencji innych krajów? Ja uważam, że w takich sytuacjach nie powinno się mieszać w wewnętrzne sprawy kraju.

  Jak się zaczyna rewolucję to jest się świadomym konsekwencji jakie mogą z tego wyniknąć.

  Oczywiście można, a nawet powinno się wysyłać leki, sprzęt medyczny itd. ale nie żołnierzy.

  •  

   @lukaszlew77: To jest właśnie najgorsze, że oglądając takie rzeczy masz jednocześnie świadomość ze nic nie możesz zrobić aby temu zapobiec. Takie rzeczy działy się od zawsze i będą się działy w przyszłości jeśli ludzie się nie zmienią. Jedynym pozytywnym aspektem wydaje się być to że ludzie wierzący w czarno-biały świat mają wielką okazję do zrzucenia klapek z oczu i zrozumienia że tutaj nie ma dobra i zła ścierającego się ze sobą, są dwie skonfliktowane bandy żądnych krwi ludzi, przez których cierpią tysiące niewinnych.

  •  

   @Aerin: Bardzo dużo można zrobić. Dzięki takiemu "teledyskowi" można coś zrozumieć. Zacząć zmiany od siebie. Przestać walczyć, uwierzyć w miłość i przekazać dalej. Im więcej osób uważa, że wojny do niczego dobrego nie prowadzą tym będzie ich mniej.

  •  

   @Buda: Cóż, jak widać dokonałem zbyt płytkiej analizy jego treści, może to przez te wszystkie ociekające krwią urywki z filmików. Filmów, bądź też teledysków propagujących wiarę w miłość i odrzucenia wojny i przemocy było pełno zanim powstał youtube, a i na nim też jest ich spora ilość. Wiele spośród nich jest moim zdaniem o wiele bardziej wartych "przekazania dalej" niż ten gore teledysk, ale nadal nie wiem za bardzo w czym to pomoże. Przecież kilkadziesiąt lat temu był nawet ruch hipisowski, który propagował takie wartości jak pokój i miłość i powiedz mi czy to zmieniło sytuację na świecie?

  •  

   @Aerin: A nie zmienia? Miłość rodzi miłość, agresja agresję. Uważam, że bez takich ruchów i ludzi promujących takie wartości na świecie byłoby dużo więcej wojen.

  •  

   @Buda: Być może dobrze uważasz, ale na świecie jest jak jest. Wojny toczą się nadal, a obawiam się że jadąc do Syrii i nauczając ich miłości i pokoju długo byś nie pociągnął. Jasne że zmiana siebie jest bardzo ważna ale zmienianie innych na siłę jeszcze nikomu na dobre nie wyszło. Tak samo jak wkładanie im do głowy idei które zupełnie nie mieszczą się w ich muzułmańskim ( w wypadki syrii) systemie wartości. Jedyne co pozostaje to czekać i mieć nadzieje że odrobią swoją lekcję, jednak po tym co widzę to jeszcze długa droga...

  •  

   @Aerin: Dokładnie, masz racje, że uczenie kogoś czegokolwiek, wpajanie mu na siłę własnych wartości, wierzeń nie ma najmniejszego sensu. Jedynie można mówić o swoich ideach. Nigdy nie wiadomo kto nas usłyszy czy przeczyta.

 •  

  Klip jest bardzo mocny a sytuacja w Syrii tragiczna, kto jest jednak winien zaistniałej sytuacji ?

  Żaden reżim i żadna dyktatura nigdy nie są dobre, ale w Syrii toczy się walka złego ze złym. Nie powinniśmy być bierni na cierpienia niewinnych, ale nikomu na zachodzie nie zależy na rządach ekstremistów, i nikt nie ma zamiaru przykładać do tego ręki, tam dalej będą ginęli ludzie, nawet jeżeli reżim będzie obalony. Wystarczy spojrzeć na to co dzieje się dzisiaj w "wolnych" krajach Afryki północnej. Co jest "mniejszym złem" w dramacie który rozgrywa się w Syrii ? Dyktatura Assada w rządzie którego zasiadają nawet Chrześcijanie, czy rządy Muzułmanów, ekstremistów, którzy w imię wprowadzenia swoich rządów rozpętują walkę. Wiedzieli, że będzie wojna, to oni NARAŻAJĄ te biednie i niewinne dzieci na to wszystko co widać w tym klipie, dając tym "dzieciakom w koszulce Barcelony z UNICEF" broń, indoktrynując je. Nie walka o wolność a walka o panowanie "religii pokoju" powoduje cierpienie niewinnych, a że w Syrii tyle ropy nie ma, nikt się nimi nie interesuje, interwencja tylko zaszkodzi i będzie dużo kosztowała. Brutalność i zło naszego świata, świata stworzonego przez człowieka.

 •  

  Szczerze? Że tak nie ładnie powiem, mam gdzieś tą Syrię! Mam dość problemów na swoim podwórku. Parafrazując jedną wypowiedź z "Operacji Samum", w dupie mam tą całą ich wojnę, to się dzieje pół świata od nas!"

 •  

  Niby do kogo jest to adresowane? Kto ma czuć się winny i dlaczego? My? Bo nas nie mordują? A może dlatego, że nie walczymy po jednej ze stron? Te wszystkie potworności są właśnie przez ludzi walczących po obu stronach. A także przez to, że większość ludzi jest wystarczająco prymitywna, żeby istnienie tych stron przesłaniało im życie (dosłownie). Ludzie wszędzie są prymitywni, ale nie wszędzie się mordują. Potrzeba pewnych subtelnych czynników, żeby wywołać wojnę. Tym zajmują się ludzie, którzy nie pytają ani nas, ani nawet polityków o zdanie. Chociaż zapewne politycy mają w tym znaczącą działkę.

  Jest mi przykro, że w Syrii w taki sposób giną ludzie. Politykom nie jest przykro. Banksterzy liczą zarobioną kasę. Owszem, możemy na to otworzyć oczy, pod warunkiem, że ktoś to w ogóle zrozumie, ale prędzej zrozumie to po obejrzeniu chociażby "Pana życia i śmierci". Z pewnością nie rozumieją co się tu dzieje ludzie, którzy obwiniają jedną z walczących stron za wszystkie konsekwencje wojny domowej. Winnych jest wiele stron (tak, też tzw strony trzecie), niestety na żadną z nich nie mamy najmniejszego wpływu.

 •  

  wykop! ale zdecydowanie +18

  •  

   @hatifnat: ten klip i teksty obu wykonawców wgniatają w fotel i w pewnym sensie "otwierają" oczy na to jaki ten świat jest brutalny. Z drugiej strony jest przepełniony scenami, które nadają się do harda na sadolu.

  •  

   teksty obu wykonawców wgniatają w fotel i w pewnym sensie "otwierają" oczy na to jaki ten świat jest brutalny.

   @mlody221: Wiesz książki też otwierają oczy. Ten utwór nie wnosi nic nowego, a i pewne tezy w nim zawarte są błędne lub spłycone i przez to powodują błędny odbiór.

  •  

   @mlody221: Tak wygląda wojna i wszyscy ludzie powinni być tego świadom, nie tylko gimbaza z sadola której wydaje się że są twardzielami. Ktoś powie że to mocne sceny, w sumie są, ale to jest pikuś przy okrucieństwach do których człowiek jest zdolny. Na mnie mocne wrażenie robiły filmy jak żołnierze podcinali innym żołnierzom gardła, jak świniakom, a mój umysł tego nie ogarnia, nawet nie próbuje tego ogarnąć bo nie jestem w stanie. Ale znajdzie się ktoś kto powie że to pikuś, ale tak wygląda wojna, a nie jest ona relacją telewizyjną ile osób zginęło.

 •  

  Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @vidlwolf: Spoko, ja też mam wyj@$#ne. Poza tym, tak jak inni wyżej pisali, ta wojna nie różni się niczym innym od setek poprzednich/obecnych wojen i nic z tym nie zrobimy.

 •  

  Niestety mainstreamowe media nie mówią całej prawdy. To absolutnie nie jest tak, że brutalny reżim atakuje bezbronną opozycję, która pokojowo demonstruje. Ta opozycja to bardzo często w rzeczywistości ugrupowania terrorystyczne. Nie można oczywiście stwierdzić, że to oni są sprawcami całej tragedii, ale na pewno sytuacja nie wygląda tak jak przedstawia ją się w TVN24. Relacje naocznych świadków mówią o tym jak niejednokrotnie te wszystkie drastyczne zdjęcia czy filmy są najzwyczajniej w świecie ustawiane- podjeżdża samochód, wyrzuca zmasakrowane ciało, ktoś robi zdjęcie, a jutro wieczorem CNN pokaże jak reżim morduje bezbronnych obywateli.

  w Syrii trwa wojna, a więc oczywistym jest, że mordercy znajdują się po jednej i po drugiej stronie, nie usprawiedliwiajmy więc rebeliantów, nazywając ich bojownikami o wolność bo takowymi nie są.

  Innym kwestią jest tzw. wirtualna liczba ofiar. tzw. opozycja przekazuje zachodnim mediom fikcyjną listę ofiar, zdecydowanej większości z nich nie da się potwierdzić bo najczęściej tacy ludzie nigdy nie żyli albo nie żyją od paru dobrych lat. Rzeczywista liczba ofiar jest prawdopodobnie niższa od tej obowiązującej.

  Tak czy inaczej, nie ważne czy robi to reżim czy terroryści przy wsparciu zachodu, faktem niezaprzeczalnym jest, że giną tysiące bezbronnych ludzi, niekiedy dzieci.

  A jakie jest wyjście z tej sytuacji? Moim zdaniem interwencja wojsk zachodu absolutnie nim nie jest. Uważam, że wyłącznie wtedy gdy zachód przestanie wspierać opozycję ten straszny konflikt zostanie zażegnany. Ktoś powie- ale reżim nadal będzie reżimem i pozostanie na swoim miejscu. Owszem, ale nie łudźmy się, że w przypadku wygrania przez "opozycję" sytuacja się polepszy. Nie polepszy się, a prawdopodobnie pogorszy czego dowody możemy oglądać chociażby w Egipcie.

 •  

  http://www.pch24.pl/syryjscy-uchodzcy-mowia-o-tragedii-chrzescijan,10049,i.html

  "Relacja świadków wydarzeń w Syrii. Sami zobaczcie jaki ten Baszar Al Assad jest zły, a rewolucjoniści - muzułmanie dobry. Myślałem, że O.S.T.R zaczął ogarniać rzeczywistość, ale jak widać daleko mu jeszcze do tego.

  "Klip to jedna wielka manipulacja;/ Radzę dowiedzieć się więcej na temat sytuacji w Syrii... Gdyby nie obecny prezydent w Syrii wycięto by wszystkich chrześcijan, wojna w tym kraju to wina USA i Izraela którzy podburzali ludzi a teraz dowożą z Egiptu i innych krajów muzułmańskich terrorystów by jako powstańcy walczyli o wolność... Nie popieram żadnej ze stron bo każda wojna jest bezsensowna ale wszystkiemu winne są dwa kraje USA i Izrael i to one są jak na razie największymi terrorystami."

 •  

  Reżim Assada? A Ci najemnicy to bojownicy o wolność? Ci najemnicy są równie bezwzględni co żołnierze rządowi. Zakop, informacja nieprawdziwa.

 •  

  Mocne, ale ja takiej pewności nie mam, że to zły obecny reżim.

  Tam na ulice wyszli jacyś najemnicy, a nie zwykli ludzie, więc to już coś oznacza.

 •  

  Muzycznie raczej lipnie (nie gatunkowo, ale poziom raczej słaby) ale wideo już człowieka trochę rusza (bo mówiąc że mnie to jakoś mocno rusza będąc kilka tysięcy kilometrów od Syrii, byłbym jak większość, obłudnym sk!@!ysynem. jutro, tego filmiku większośc nie będzie pamiętała, a ci ludzie widzą to na co dzień. po prostu nie da się tego wyobrazić będąc tak daleko. dla mnie to zwykłe wideo, bo mój rozsądek mówi mi, że w cywilizowanym świecie to niemożliwe, ale jednocześnie wiem że to rzeczywistość). Moim zdaniem, Polska nie powinna się do tego mieszac. Nie dośc że militarnie ssiemy nawet w naszym regionie, to wszyscy wiemy jak nam wychodzi moralizowanie innych narodów...A czy takie USA powinno? Nie wiem, jak pokazał Egipt, Libia itd. to nie jest taka prosta sprawa. Obalonego dyktatora, próbuje zastąpic następny albo jakaś grupka, niczym się od niego nie różniąca poza opakowaniem. Więc albo sami sobie muszą z tym poradzić (co najmniej kilkadziesiąt lat) albo potrzebna będzie interwencja i będzie problem, bo tubylcy zaczną w nich widzieć okupanta.

 •  

  Oglądają ten filmik przypomniałem sobie siebie gdy miałem 5 lat jak po skaleczeniu się w palec cała rodzina (święta u babci) się zleciała do pomocy, ale niestety byli bezradni w sensie nie mogli mnie "naprawić" a tego oczekiwałem. Jak musi czuć się dziecko której tak jak na tym filmiku traci pół głowy, albo ma wyprute flaki, lepiej sobie nie wyobrażać bo można zemdleć:/ Mamy szczęście że żyjemy w takim kraju jak Polska.

 •  

  Ciarki przechodzą po plecach jak się ogląda i słucha.

 •  

  Sytuacja patowa i raczej nic nie da się zrobić.

 •  

  Widzę, że nawet ostry dał się przekonać zachodniej propagandzie. W 2:36 macie prawdopodobną przyczynę konfliktu. Znam syryjskiego lekarza w Polsce i on jest Chrześcijaninem popierającym w tym konflikcie obecnego prezydenta Syrii. Z tego co mówił, to wszystkie normalne rodziny w tym kraju obecnie popierają Assada. Zdaniem tego lekarza konflikt wywołali muzułmanie.

 •  

  o assadzie wiemy tylko tyle ze nazywa sie bashar i prowadzi "rezim", a o bojownikach tylko tyle ze walcza o "wolnosc" i sa bojownikami/najemnikami

  tak naprawde za malo wiemy o tym konflikcie, a media mowia to co chca, to na co maja popyt, a informacje sa bardzo czesto czastkowe zmanipulowane i nie prawdziwe.
  wiec ja uwazam ze nie nam to oceniac kto tam prowadzi "rezim" a kto morduje w imie "wolnosci" ,i co jest sluszne

 •  

  Zakop. Gówniana propaganda i słaby kawałek. Autorom zalecam dodanie sceny gwałcenia zwłok dziecięcych a najlepiej niemowlęcych. Sprzedaż podskoczy i na salony zaproszą, może nawet jego prawdomówność tusk rękę uściśnie? A może nawet mianują O.S.T.R ekspertem lotnictwa i pilotem? Assad to rzeźnik. Tylko że lepszy rzeźnik niż drugi Egipt albo trzecia Libia. Durna, agresywna dzicz - tak określam muzułmanów egipskich, syryjskich i libijskich. Długo na to pracowali ale udało im się ! Gwałtami i rozbojami zapracowali na swoją opinię: Jak dla mnie mogą wszyscy zdechnąć.

 •  

  Mniej terrorystów,mnie osobiście to cieszy .

 •  

  Jak lubię OSTR, to niestety muszę napisać, że nie jest on do końca poinformowany o co chodzi w tej wojnie, kto chce przejąc władzę i komu jest to na rękę. Sam "reżim" nie jest wszystkiemu winny. Idea utworu zacna, ale jak już coś robić to porządnie a nie po łebkach.

 •  

  "Propagandowy syf chłoniety z TV. 80% rebeliantów to najemnicy wynajmowani przez USA. W sieci można łatwo sprawdzić,że większość krwawych relacji to fotomontaże.Chodzi o zniszczenie prezydenta Syrii, który broni Iranu. Po jego upadku k$@!y z USA i syjoniści ukradną całą rope tak jak to było w Iraku. OSTR sprzedałeś sie człowieku.Wstyd."

  2 komenatrz na YT. Co o tym sądzicie?

 •  

  czekam na mirrory, bo kwestia czasu aż jutup usunie. Ściągnąłbym ale YTdownloader nie chce działać :(
  Może znacie lepsze programy do ściąganie filmów z YT? bo powyższy od dawna nie działa.

 •  

  No niestety okropieńtswo każdej wojny i ścierania się skrajności. Tylko co my jako zwykli obywatele możemy zrobić tak naprawdę?

 •  

  Poruszajacy klip. Nie podoba mi sie poczatek "pro amerykanski" jakby wykreowany przez media, moj dobry znajomy jest Syryjczykiem co kilka dni go widuje takze rozmawiamy o tej sytuacji. Jego cala rodzina mieszka w Damaszku.
  Do momentu gdy ameryka wraz z Arabia saudyjska nie zapragnela poszerzania wplywow Syria byla bardzo spokojnym krajem.
  Aktualny prezydent jest pro rosyjskim przywodca wiec jak by nie bylo Syria jest strategicznym przyczolkiem Rosjan.
  Ameryka sponsoruje rebeliantow, Rosja pomaga aktualnemu prezydentowi a niewinni ludzie gina. Walka o wladze, los ludzi sie nie liczy, smutne, przykre, przygnebiajace, niesprawiedliwe :-(

 •  

  czas leci, wojna za wojna sie przebija. zawsze tak bylo. jedyne co mi sie przypomina to mysl przewodnia filmu Platoon: The first casualty of war is innocence. Sytuacja w Syrii to jedna strona medalu natomiast druga to sytuacja miedzy narodowa i interesy wielkich tego swiata. Wg mnie woja w bosni byla i wiele bardziej krwawa

 •  

  Ludzie, którzy boją się otworzyć oczy mówią, że "czasy się zmieniły". Ale prawda jest taka, że nie zmieniły się, ani czasy, ani ludzie - zmienia się tylko miejsce. Jak prymitywna jest cywilizacja, która walczy sama z sobą i pewnie prędzej czy później sama się unicestwi?

  •  

   @mocny_w_gebie: co do samounicestwienia to bardzo pesymistyczny pogląd, zwłaszcza że żyjemy w relatywnie spokojnych czasach. W krajach trzeciego świata są zadymy, ale cóż - były tam od zawsze. Jeszcze długa droga przed nami, ale żeby od razu kreślić tak drastyczną wersję rozwoju wydarzeń?

  •  

   @paziu: Trzeba zlikwidować wszystskie religie. W pierwszej kolejności islam.

 •  

  Ja im pomogę a oni później przyjadą do europy, będą zabierać mi kasę której i tak nie mam a w podzięce za to wszystko dostanę jeszcze kosę bo się krzywo spojrzałem albo nie wiem co jeszcze.... Wiem, że nie można uogólniać bo nie każdy tam taki jest czy coś, ale po 1 nie zaufam osobie która ma napisane ze musi mnie zaj*** bo jestem innowiercą a po 2 nie oszukujmy się ale gdyby nas coś takiego spotkało to też by nas każdy miał w dupie ( nauczony doświadczeniem ) i żadne pseudo traktaty by nie pomogły... Lepiej pilnujmy własnego nosa to najlepiej na tym wyjdziemy. Już kiedyś pomagaliśmy innym to teraz nawet oni nas walą w dupę...

  Ps: Pozdrawiam osoby oddane pseudo ideologii, osoby peace&love itp. wasze minusy mnie walą

 •  

  Dlaczego pomocy oczekuje się od NATO i Europy skoro Syria nie jest krajem NATO?
  Kraje muzłumańskie nie mogą pomóc? Szejkowie z półwyspu arabskiego maja tyle kasy, mogli by pomoc zamiast budowac sobie zloty palacyk. Nie robia tego, bo chca miec spokoj i nie widza w tym biznsu. Jednak to na "zachod" sie pluje.
  UE powinna zareagowac, ale nie powinna byc ta pomoc uznawana za taka oczywista, a wrecz jako obowiazek.

 •  

  Ja już się nie mogę odnaleźć. Jak myślicie to Assad sieje taką rzeź, czy USA znow próbuje sie do innego Państwa dobrać ? trafilem na filmik, w ktorym mowią, że CIA wspiera rebeliantów: http://www.youtube.com/watch?v=nNOGc5owQUU

  aa prosiłbym o normalną dyskusje, bo chyba o to tu chodzi...

 •  

  przeciez jakby Polacy zaczeli obalac obecny (nieważne czy demokratycznie wybrany czy nie!!) reżim (uzywajac sprzętu dostarczonego przez np. Rosje) to takie same filmiki możnaby kręcić na ulicach Warszawy ;)

 •  

  ostry hipokryta j!!!ny

 •  

  Nie sądziłem, że Ostry jest z tych głupich, którzy uważają, że Irak i Afganistan to tylko dlatego, że ropa, a jak gdzieś nie ma ropy, to z góry nie ma szans na interwencję.

  Poza tym o konflikcie w Syrii mówi się w naszych mediach

  •  

   @Ryu:
   - inwazja na Iran, przyczyna: broń masowego rażenia. nie znaleziono.
   - inwazja na Afganistan, przyczyna: terroyści uderzyli samolotem w WTC, więc zaatakujmy cały kraj
   - inawzja na Iran, przyczyna: broń masaowego rażenia...

   a że 3 z 3 krajów mają ropę to jest cholerny przypadek

  •  

   @editplus: Afganistan był siedzibą al Kaidy, która panoszyła się tam pod opieką rządzącego Talibanu. Atak na niego był oczywistą oczywistością i czymś w pełni uzasadnionym. O pierwszej wojnie w zatoce (BTW - Irak, nie Iran) się nie wypowiadam, bo nie wiem. W wypadku drugiej perspektywa gospodarczych zysków, a raczej odrobienia kosztów interwencji (Bezpośrednie wydatki USA to ok. $1 bilion, a przewiduje się, że do 2050r. na takie rzeczy jak pomoc weteranom wydadzą drugie tyle) na pewno była czynnikiem. Nikt nie twierdzi, że USA to jakiś rycerz na białym koniu, który ma tak dużo pieniędzy, że bezinteresownie wydaje je na ratowanie innych krajów.

  •  

   @Ryu:

   Ryu to zabawne że Ty człowiek o poglądach lewicowo-liberalnych popierasz interwencje wojskowe, a jeszcze nie tak dawno hipisi protestowali przeciwko interwencji w Wietnamie

 •  

  Ciekawe kto zdestabilzował ten kraj. Podobno byli to najemnicy Allahu Akbar.

 •  

  Nie za bardzo znam się na krajach bliskiego wschodu, ale czy Syria to nie kolejny kraj chdzie hamburgeryka wprowadza DEMOKRACJĘ?

 •  

  Powinniśmy im wysłać leki i prośbę o pokój. A nie udawać że nas to nie obchodzi, tak jak to zrobiły inne kraje w czasie II WŚ.

 •  

  a mnie się nasuwa jedno po oblookaniu na clip: ludzie jednoczcie się i szanujcie!

 •  

  Jeszcze jako ciekawostke dorzuce, cytuje " obecny prezydent ukonczyl studia wyzsze medyczne uzyskujac tytul doktora + podyplomowe studia w UK" - jest wyksztalcony ( ameryce to nie lezy, lepiej ustawic kogos skorumpowanego i ograniczonego ). Czlowiek ktory jest pchany na nowego przywodce jest to osoba o bardzo restrykcyjnych i silnych korzeniach religijnych ( muzulmanin ). Jedno jest pewne jezeli dojdzie do wladzy Syria cofnie sie lata wstecz. Restrykcyjne prawo wobec kobiet powroci.Pprzed wojna kobiety w Syrii mogly spokojnie chodzic po ulicach w nocy w Arabii Saudyjskiej to by nie przeszlo.

  Wszystkie zamachy na dzieci i szkoly dokonane rzekomo przez wojsko aktualnego prezydenta to " zabojstwa dokonane przez najemnikow zeby podsycic konflikt" dla barbarzyncow nie licza sie ofiary tylko efekt.
  Dodam, ze moj znajomy ukonczyl studia wyzsze w Polsce :-) inteligentny i wyksztalcony czlowiek.

 •  

  Nie ma ropy-nie ma pomocy

 •  

  proponuję dodać angielskie tłumaczenie w napisach, wielu udostępniających na fb ma znajomych na całym świecie

 •  

  Lubię, jak ludzie dowiadują sie, że na wojnie strzela się pociskami, a nie gumą do żucia i ludzie giną, a nie są łaskotani. Po prostu prawda życiowa dla fejsbukowych lemingów kopiujących ten syf- na wojnie się ginie, są flaki i krew. ŁAŁ.

 •  

  I teraz nagle wszyscy wiedzą najwięcej o życiu i wgl, wcześniej gdybyś zapytał o wojnę "gimbusy" zaczęły by się śmiać że ich to nie dotyczy i mają to gdzieś, teraz nagle wszyscy wielcy zwolennicy i wszyscy po stronie zdania większości ludzi, a wcześniej nie znali prawdy...

 •  

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  bylem ostatnio w KRK na koncerie ostrego, fajnie bylo, spoko gosc

 •  

  Zastanawiam się na ile możliwa byłaby akcja zachodu o ograniczonym zasięgu, nastawiona na konkretny cel - stworzenie na części terytorium kraju czegoś w rodzaju enklawy, gdzie mogłaby się ewakuować ludność cywilna. Wojska zachodnie mogłyby przejąć administrowanie takim kawałkiem kraju wydzielonym np. przy granicy z Turcją, która gwarantowałby jej szczelność i szlaki zaopatrzenia.

 •  

  Ten, który dodał NAS do powiązanych musi mieć ostro naj$$!ne do łba skoro porównuje sytuacje Polaków do tysięcy Syryjczyków mordowanych masowo.
  Gratuluję i serdeczne #$#@ Ci w dupę!

 •  

  Egoizm jest obecnie bardzo trendy. 99% oglądających ten klip tak na naprawdę nic nie zrobi po za wzdychaniem do dramatycznych scen i rozmyślaniem jaki ten świat jest okrutny. To dobry egoizm. Przecież wiesz, że nic nie poradzisz jako prosty człowiek. Lepiej zajmij się sobą i klip który obejrzałeś puść w zapomnienie. Być może dużo prawdy zawierają słowa: "chcesz zmienić ten świat to zacznij od siebie", cytując pewnego artystę. Po za tym, ilu z syryjczyków przejęłoby się taką sytuacją w Polsce?

 •  

  Wszystko fajnie, ale....co mnie to obchodzi? Ludzie cierpiący i potrzebujący pomocy są bliżej nas niż na Bliskim Wschodzie. Nasz kraj nie powinien się w to angażować, a Polacy powinni pomagać sobie nawzajem, bo wystarczy przejść się do końca ulicy i zobaczyć jak nasi rodacy żyją w nędzy i tam skierować pomoc.

 •  

  Zróbcie mirror, bo zaraz zablokują - nie dali ograniczenia wiekowego.

 •  

  o Bośni, ale tak samo uniwersalne. Nic się nie zmienia:(

  Piosenka o Bośni

  W chwili, gdy strzepujesz pyłek,

  jesz posiłek, sadzasz tyłek

  na kanapie, łykasz wino-

  ludzie giną.

  W miastach o dziwacznych nazwach

  grad ołowiu, grzmot żelaza:

  nieświadomi, co ich winą,

  ludzie giną.

  W wioskach, których nie wyśledzi

  wzrok- bez krzyku, bez spowiedzi,

  bez żegnania się z rodziną

  ludzie giną.

  Ludzie giną, gdy do urny

  wrzucasz głos na nowych durni

  z ich nie nową już doktryną:

  "Nie tu giną".

  W stronach zbyt dalekich, by nas

  przejąć mógł czyjś bólu grymas,

  gdzie strach lecieć cherubinom-

  ludzie giną.

  Wbrew posągom i muzeom-

  jako opał służy dziejom

  przez stulecia po Kainie

  ten, kto ginie.

  W chwili, kiedy mecz oglądasz,

  czytasz, co wykazał sondaż,

  bawisz dziecko śmieszną miną-

  ludzie giną.

  Czas dzielący ludzkie byty

  na zabójców i zabitych

  zmieści cię w rubryce szerszej

  tak, w tej pierwszej.

  Josif Brodski

 •  

  2:15 - pijawka ze stalkera :3

 •  

  ostr za bardzo upolitycznia swoich słuchaczy

 •  

  Bok - Pozwolisz
  Medium - rząd dusz

  Podepnijcie :)

 •  

  Powiem moze szokującą rzecz: Takie materiały powinny być obecne w TV - może nie w wiadomościach i w godzinach gdzie TV oglądają dzieci ale np. po 22:00 ---> żeby uświadomić ludzi co tam się dzieje. To co tam się odbywa nie powinno mieć nigdy miejsca !

 •  

  Kure$wsko mocne wideo! Naprawdę dla ludzi o mocnych nerwach!!

 •  

  Powiem moze szokującą rzecz: Takie materiały powinny być obecne w TV - może nie w wiadomościach i w godzinach gdzie TV oglądają dzieci ale np. po 22:00 ---> żeby uświadomić ludzi co tam się dzieje.

  To co tam się odbywa nie powinno mieć nigdy miejsca !
  Wojna jest zawsze zła !

 •  

  o.s.t.r w formie

 •  

  Interwencja powinna być, mimo tego, że skończy się zwykłym kolonializmem, ale lepszy kolonializm niż wojna.

 •  

  Początek klipu jak z traileru, brakowało mi tylko dźwięku "PEGI 18", a motyw z pisaniem skojarzył mi się od razu z Penumbrą. Kawałek miazga, kilp również, mnie osobiście zabolało. Peace.

 •  

  nie wiem jak Hades, ale OSTR ma dziecko, więc inaczej i mega emocjonalnie podchodzi do krzywdy ktora ma miejsce w Syrii

 •  

  Miażdży system.

 •  

  OSTR - gratuluje fanów, którzy już działają:

  http://www.facebook.com/events/378254772262555/

 •  

  Lubię ostrego ale żeby od razu z tym na wykop lecieć? Niee.

 •  

  kłuje prawda w oczy te świnie co zakopały

 •  

  %!$!owe,
  ps. nie słuchałem.

 •  

  A W TE ŚWIĘTA, POLITYKOM ŻYCZĘ ŚMIERCI !
  KAŻDEMU KAPITALIŚCIE ŻYCIA W NĘDZY

 •  

  Po reakcji części wykopowiczów widać, że konflikt w Syrii jest dla nich nowością (choć temat przewija się w mediach), więc powstanie tego utworu wyszło na dobre. Co do reszty - Unia Europejska nie jest jakimś strażnikiem biednych i uciśnionych całego świata, a zresztą mieszanie się innych państw do wewnętrznych spraw jakiegoś kraju rzadko kiedy wychodzi na dobre.

  •  

   @fir3fly: Może i nie jest, ale Nobla pokojowego dostała... tylko za co?

  •  

   @SamiS: Za to, że powstała i dzięki niej nie ma wojen w Europie

  •  

   @Ryu: Dzięki niej? Jakichże to wojen uniknęliśmy dzięki niej?

  •  

   @SamiS: Jakichkolwiek wojen między państwami członkowskimi UE po 45. roku

  •  

   @Ryu: Zwłaszcza między rokiem 45 a założeniem Unii, czyli 93. Nieprawdaż? Czy może między 1945 a 2009, od kiedy to UE funkcjonuje oficjalnie jako organizacja międzynarodowa, bo w zasadzie jako taka została obdarowana Noblem?

  •  

   @SamiS: EWWiS istniało od 52r.

  •  

   @Ryu: EWWiS było wspólnotą handlową, która nijak nie ma się do dzisiejszej Unii Europejskiej.

  •  

   @Ryu: W jaki niby sposób?

  •  

   @SamiS: UE jest kontynuatorem m.in. EWWiS i jego dość bezpośrednim skutkiem

  •  

   @Ryu: Jasne, co nie zmienia faktu, że w trakcie trochę się zmieniały kompetencje tego tworu, nie uważasz? I nadal nie rozumiem, jak UE uchroniła nas przed wojną.

  •  

   @SamiS: Zmieniały, tak.

   I nadal nie rozumiem, jak UE uchroniła nas przed wojną.
   Cała koncepcja integracji europejskiej od samego początku miała na celu to, żeby państwa przez wieki non stop ze sobą walczące zaczęły ze sobą współpracować. Wspólny rozwój przez wspólną pracę zamiast lania się wzajemnie po mordach, żeby wydrzeć sobie to co drugi człowiek wypracował. Wcześniej to było nie do pomyślenia żeby taka Francja z takimi Niemcami współpracowały zamiast się lać.

  •  

   @Ryu: Koncepcja była handlowa - Unia Europejska w obecnym kształcie to coś znacznie, znacznie więcej. Skoro EWWiS wystarczało, żeby nie lać się po mordach, to dlaczego UE dostała Nobla? Tylko dlatego, że ma korzenie w EWWiS? To trochę tak, jakby Obama dostał nagrodę za szerzenie pokoju w Afryce, bo przecież stamtąd pochodzi.

  •  

   @SamiS: Nie. To tak jakby prezydent Obama dostał nagrodę za coś co zrobił wcześniej kongresmen Obama. Ewentualnie jakby Polska dostała za coś co zrobił PRL.

  •  

   Może i nie jest, ale Nobla pokojowego dostała... tylko za co?
   @SamiS: Tak, tak, a rok wcześniej dostał Obama :).

  •  

   Za to, że powstała i dzięki niej nie ma wojen w Europie

   @Ryu: Dzięki UE? Jedna z większych bzdur, jakie tutaj napisałeś (a było ich dużo). Wojen w Europie nie ma, bo z ekonomicznego punktu widzenia są nieopłacalne. Dzisiaj europejskie wojny toczą się na giełdach i w bankach. A jeżeli już koniecznie musisz doczepić tę zasługę jakiejś organizacji, to bardziej odpowiednie byłoby NATO (chociaż to też patykiem na piasku wszystko pisane).

  •  

   @trackone: Nie opłaca się, bo kraje Europy zamiast się bić, współpracują ze sobą.

 •  

  k#%%a miałem to dodać...

 •  

  "Bóg nie stoi po żadnej stronie mówi o przebaczeniu"

 •  

  Propsy zawsze za Polski rap!

  pokaż spoiler ZAKOP. Yo ziom!