...
 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Ktoś trafnie to ujął w komentarzu na YouTube - "ten klip boli"

 •  

  pokaż komentarz

  Prawdziwiej byłoby powiedzieć że obie strony są winne, nie tylko "reżim", ale co ja się znam.

  •  

   pokaż komentarz

   @Broken: Wiesz zastanawia mnie jedno czy takimi filmami ludzie coś zmienią, większość zapomni za 5 min, powiedzą biedni ludzie i tyle, taka jest prawda. Cokolwiek chcą zrobić, musza to zrobić sami nikt tak naprawdę im nie pomorze. Dla mnie minus dla ostra bo sam nie wiem w jakim celu to zostało stworzone.

  •  

   pokaż komentarz

   @ifenix: moze nie pomorze, ale mozliwe, ze komus mazowsze.
   #suchar

  •  

   pokaż komentarz

   @ifenix: Nie. Zawsze jednak można zarobić parę złociszy więc takie kawałki będą powstawały. Gdyby nie wojny to nie dałoby się zarobić na pacyfizmie.

   sami nikt tak naprawdę im nie pomorze

   @ifenix: Może pomoże pomorze?

  •  

   pokaż komentarz

   @ifenix: muzyka to uczucia wykonawcy. Ostry poczuł taką potrzebę i stworzył (świetny kawałek swoją drogą). To ma uświadamiać ludzi m.in. Jeśli chodzi o "taki" rap to polecam posłuchać rapera pod pseudonimem Immortal Technique.

  •  

   pokaż komentarz

   @ifenix: To zastanów się też co zmieniły liczne filmiki rozsiane po internecie dotyczące konfliktów w pozostałych krajach arabskiej wiosny, myślę że to może pomóc Ci w wyciągnięciu wniosków z rozważań na temat tego.

 •  

  pokaż komentarz

  pieprzenie, obie strony są tak samo winne temu co się tam dzieje, z jednej strony jest reżim a z drugiej strony głupi tłum podburzany przez islamskich oszołomów którzy chcą na tej wojnie zdobyć władzę i możliwość stworzenia kolejnego państwa wyznaniowego, to samo było n.p. w libii i egipcie

 •  

  pokaż komentarz

  Tak wygląda każda wojna, nie tylko ta w Syrii. Nie można tej sytuacji porównywać do II WŚ, bo tam mieliśmy najeźdźcę i zaatakowanego. To jest po prostu wojna domowa. Czy wojny w Sudanie, Somalii,...(wstaw niemal dowolny afrykański kraj) były jakieś inne? Czy tam też nawoływano do interwencji innych krajów? Ja uważam, że w takich sytuacjach nie powinno się mieszać w wewnętrzne sprawy kraju.

  Jak się zaczyna rewolucję to jest się świadomym konsekwencji jakie mogą z tego wyniknąć.

  Oczywiście można, a nawet powinno się wysyłać leki, sprzęt medyczny itd. ale nie żołnierzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @lukaszlew77: To jest właśnie najgorsze, że oglądając takie rzeczy masz jednocześnie świadomość ze nic nie możesz zrobić aby temu zapobiec. Takie rzeczy działy się od zawsze i będą się działy w przyszłości jeśli ludzie się nie zmienią. Jedynym pozytywnym aspektem wydaje się być to że ludzie wierzący w czarno-biały świat mają wielką okazję do zrzucenia klapek z oczu i zrozumienia że tutaj nie ma dobra i zła ścierającego się ze sobą, są dwie skonfliktowane bandy żądnych krwi ludzi, przez których cierpią tysiące niewinnych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aerin: Bardzo dużo można zrobić. Dzięki takiemu "teledyskowi" można coś zrozumieć. Zacząć zmiany od siebie. Przestać walczyć, uwierzyć w miłość i przekazać dalej. Im więcej osób uważa, że wojny do niczego dobrego nie prowadzą tym będzie ich mniej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Buda: Cóż, jak widać dokonałem zbyt płytkiej analizy jego treści, może to przez te wszystkie ociekające krwią urywki z filmików. Filmów, bądź też teledysków propagujących wiarę w miłość i odrzucenia wojny i przemocy było pełno zanim powstał youtube, a i na nim też jest ich spora ilość. Wiele spośród nich jest moim zdaniem o wiele bardziej wartych "przekazania dalej" niż ten gore teledysk, ale nadal nie wiem za bardzo w czym to pomoże. Przecież kilkadziesiąt lat temu był nawet ruch hipisowski, który propagował takie wartości jak pokój i miłość i powiedz mi czy to zmieniło sytuację na świecie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Aerin: A nie zmienia? Miłość rodzi miłość, agresja agresję. Uważam, że bez takich ruchów i ludzi promujących takie wartości na świecie byłoby dużo więcej wojen.

  •  

   pokaż komentarz

   @Buda: Być może dobrze uważasz, ale na świecie jest jak jest. Wojny toczą się nadal, a obawiam się że jadąc do Syrii i nauczając ich miłości i pokoju długo byś nie pociągnął. Jasne że zmiana siebie jest bardzo ważna ale zmienianie innych na siłę jeszcze nikomu na dobre nie wyszło. Tak samo jak wkładanie im do głowy idei które zupełnie nie mieszczą się w ich muzułmańskim ( w wypadki syrii) systemie wartości. Jedyne co pozostaje to czekać i mieć nadzieje że odrobią swoją lekcję, jednak po tym co widzę to jeszcze długa droga...

  •  

   pokaż komentarz

   @Aerin: Dokładnie, masz racje, że uczenie kogoś czegokolwiek, wpajanie mu na siłę własnych wartości, wierzeń nie ma najmniejszego sensu. Jedynie można mówić o swoich ideach. Nigdy nie wiadomo kto nas usłyszy czy przeczyta.

 •  

  pokaż komentarz

  Klip jest bardzo mocny a sytuacja w Syrii tragiczna, kto jest jednak winien zaistniałej sytuacji ?

  Żaden reżim i żadna dyktatura nigdy nie są dobre, ale w Syrii toczy się walka złego ze złym. Nie powinniśmy być bierni na cierpienia niewinnych, ale nikomu na zachodzie nie zależy na rządach ekstremistów, i nikt nie ma zamiaru przykładać do tego ręki, tam dalej będą ginęli ludzie, nawet jeżeli reżim będzie obalony. Wystarczy spojrzeć na to co dzieje się dzisiaj w "wolnych" krajach Afryki północnej. Co jest "mniejszym złem" w dramacie który rozgrywa się w Syrii ? Dyktatura Assada w rządzie którego zasiadają nawet Chrześcijanie, czy rządy Muzułmanów, ekstremistów, którzy w imię wprowadzenia swoich rządów rozpętują walkę. Wiedzieli, że będzie wojna, to oni NARAŻAJĄ te biednie i niewinne dzieci na to wszystko co widać w tym klipie, dając tym "dzieciakom w koszulce Barcelony z UNICEF" broń, indoktrynując je. Nie walka o wolność a walka o panowanie "religii pokoju" powoduje cierpienie niewinnych, a że w Syrii tyle ropy nie ma, nikt się nimi nie interesuje, interwencja tylko zaszkodzi i będzie dużo kosztowała. Brutalność i zło naszego świata, świata stworzonego przez człowieka.

 •  

  pokaż komentarz

  Szczerze? Że tak nie ładnie powiem, mam gdzieś tą Syrię! Mam dość problemów na swoim podwórku. Parafrazując jedną wypowiedź z "Operacji Samum", w dupie mam tą całą ich wojnę, to się dzieje pół świata od nas!"

 •  

  pokaż komentarz

  Niby do kogo jest to adresowane? Kto ma czuć się winny i dlaczego? My? Bo nas nie mordują? A może dlatego, że nie walczymy po jednej ze stron? Te wszystkie potworności są właśnie przez ludzi walczących po obu stronach. A także przez to, że większość ludzi jest wystarczająco prymitywna, żeby istnienie tych stron przesłaniało im życie (dosłownie). Ludzie wszędzie są prymitywni, ale nie wszędzie się mordują. Potrzeba pewnych subtelnych czynników, żeby wywołać wojnę. Tym zajmują się ludzie, którzy nie pytają ani nas, ani nawet polityków o zdanie. Chociaż zapewne politycy mają w tym znaczącą działkę.

  Jest mi przykro, że w Syrii w taki sposób giną ludzie. Politykom nie jest przykro. Banksterzy liczą zarobioną kasę. Owszem, możemy na to otworzyć oczy, pod warunkiem, że ktoś to w ogóle zrozumie, ale prędzej zrozumie to po obejrzeniu chociażby "Pana życia i śmierci". Z pewnością nie rozumieją co się tu dzieje ludzie, którzy obwiniają jedną z walczących stron za wszystkie konsekwencje wojny domowej. Winnych jest wiele stron (tak, też tzw strony trzecie), niestety na żadną z nich nie mamy najmniejszego wpływu.

 •  

  pokaż komentarz

  wykop! ale zdecydowanie +18

  •  

   pokaż komentarz

   @hatifnat: ten klip i teksty obu wykonawców wgniatają w fotel i w pewnym sensie "otwierają" oczy na to jaki ten świat jest brutalny. Z drugiej strony jest przepełniony scenami, które nadają się do harda na sadolu.

  •  

   pokaż komentarz

   teksty obu wykonawców wgniatają w fotel i w pewnym sensie "otwierają" oczy na to jaki ten świat jest brutalny.

   @mlody221: Wiesz książki też otwierają oczy. Ten utwór nie wnosi nic nowego, a i pewne tezy w nim zawarte są błędne lub spłycone i przez to powodują błędny odbiór.

  •  

   pokaż komentarz

   @mlody221: Tak wygląda wojna i wszyscy ludzie powinni być tego świadom, nie tylko gimbaza z sadola której wydaje się że są twardzielami. Ktoś powie że to mocne sceny, w sumie są, ale to jest pikuś przy okrucieństwach do których człowiek jest zdolny. Na mnie mocne wrażenie robiły filmy jak żołnierze podcinali innym żołnierzom gardła, jak świniakom, a mój umysł tego nie ogarnia, nawet nie próbuje tego ogarnąć bo nie jestem w stanie. Ale znajdzie się ktoś kto powie że to pikuś, ale tak wygląda wojna, a nie jest ona relacją telewizyjną ile osób zginęło.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Niestety mainstreamowe media nie mówią całej prawdy. To absolutnie nie jest tak, że brutalny reżim atakuje bezbronną opozycję, która pokojowo demonstruje. Ta opozycja to bardzo często w rzeczywistości ugrupowania terrorystyczne. Nie można oczywiście stwierdzić, że to oni są sprawcami całej tragedii, ale na pewno sytuacja nie wygląda tak jak przedstawia ją się w TVN24. Relacje naocznych świadków mówią o tym jak niejednokrotnie te wszystkie drastyczne zdjęcia czy filmy są najzwyczajniej w świecie ustawiane- podjeżdża samochód, wyrzuca zmasakrowane ciało, ktoś robi zdjęcie, a jutro wieczorem CNN pokaże jak reżim morduje bezbronnych obywateli.

  w Syrii trwa wojna, a więc oczywistym jest, że mordercy znajdują się po jednej i po drugiej stronie, nie usprawiedliwiajmy więc rebeliantów, nazywając ich bojownikami o wolność bo takowymi nie są.

  Innym kwestią jest tzw. wirtualna liczba ofiar. tzw. opozycja przekazuje zachodnim mediom fikcyjną listę ofiar, zdecydowanej większości z nich nie da się potwierdzić bo najczęściej tacy ludzie nigdy nie żyli albo nie żyją od paru dobrych lat. Rzeczywista liczba ofiar jest prawdopodobnie niższa od tej obowiązującej.

  Tak czy inaczej, nie ważne czy robi to reżim czy terroryści przy wsparciu zachodu, faktem niezaprzeczalnym jest, że giną tysiące bezbronnych ludzi, niekiedy dzieci.

  A jakie jest wyjście z tej sytuacji? Moim zdaniem interwencja wojsk zachodu absolutnie nim nie jest. Uważam, że wyłącznie wtedy gdy zachód przestanie wspierać opozycję ten straszny konflikt zostanie zażegnany. Ktoś powie- ale reżim nadal będzie reżimem i pozostanie na swoim miejscu. Owszem, ale nie łudźmy się, że w przypadku wygrania przez "opozycję" sytuacja się polepszy. Nie polepszy się, a prawdopodobnie pogorszy czego dowody możemy oglądać chociażby w Egipcie.

 •  

  pokaż komentarz

  http://www.pch24.pl/syryjscy-uchodzcy-mowia-o-tragedii-chrzescijan,10049,i.html

  "Relacja świadków wydarzeń w Syrii. Sami zobaczcie jaki ten Baszar Al Assad jest zły, a rewolucjoniści - muzułmanie dobry. Myślałem, że O.S.T.R zaczął ogarniać rzeczywistość, ale jak widać daleko mu jeszcze do tego.

  "Klip to jedna wielka manipulacja;/ Radzę dowiedzieć się więcej na temat sytuacji w Syrii... Gdyby nie obecny prezydent w Syrii wycięto by wszystkich chrześcijan, wojna w tym kraju to wina USA i Izraela którzy podburzali ludzi a teraz dowożą z Egiptu i innych krajów muzułmańskich terrorystów by jako powstańcy walczyli o wolność... Nie popieram żadnej ze stron bo każda wojna jest bezsensowna ale wszystkiemu winne są dwa kraje USA i Izrael i to one są jak na razie największymi terrorystami."

 •  

  pokaż komentarz

  Reżim Assada? A Ci najemnicy to bojownicy o wolność? Ci najemnicy są równie bezwzględni co żołnierze rządowi. Zakop, informacja nieprawdziwa.

 •  

  pokaż komentarz

  Mocne, ale ja takiej pewności nie mam, że to zły obecny reżim.

  Tam na ulice wyszli jacyś najemnicy, a nie zwykli ludzie, więc to już coś oznacza.

 •  

  pokaż komentarz

  Muzycznie raczej lipnie (nie gatunkowo, ale poziom raczej słaby) ale wideo już człowieka trochę rusza (bo mówiąc że mnie to jakoś mocno rusza będąc kilka tysięcy kilometrów od Syrii, byłbym jak większość, obłudnym sk!@!ysynem. jutro, tego filmiku większośc nie będzie pamiętała, a ci ludzie widzą to na co dzień. po prostu nie da się tego wyobrazić będąc tak daleko. dla mnie to zwykłe wideo, bo mój rozsądek mówi mi, że w cywilizowanym świecie to niemożliwe, ale jednocześnie wiem że to rzeczywistość). Moim zdaniem, Polska nie powinna się do tego mieszac. Nie dośc że militarnie ssiemy nawet w naszym regionie, to wszyscy wiemy jak nam wychodzi moralizowanie innych narodów...A czy takie USA powinno? Nie wiem, jak pokazał Egipt, Libia itd. to nie jest taka prosta sprawa. Obalonego dyktatora, próbuje zastąpic następny albo jakaś grupka, niczym się od niego nie różniąca poza opakowaniem. Więc albo sami sobie muszą z tym poradzić (co najmniej kilkadziesiąt lat) albo potrzebna będzie interwencja i będzie problem, bo tubylcy zaczną w nich widzieć okupanta.

 •  

  pokaż komentarz

  Oglądają ten filmik przypomniałem sobie siebie gdy miałem 5 lat jak po skaleczeniu się w palec cała rodzina (święta u babci) się zleciała do pomocy, ale niestety byli bezradni w sensie nie mogli mnie "naprawić" a tego oczekiwałem. Jak musi czuć się dziecko której tak jak na tym filmiku traci pół głowy, albo ma wyprute flaki, lepiej sobie nie wyobrażać bo można zemdleć:/ Mamy szczęście że żyjemy w takim kraju jak Polska.

 •  

  pokaż komentarz

  Ciarki przechodzą po plecach jak się ogląda i słucha.

 •  

  pokaż komentarz

  Sytuacja patowa i raczej nic nie da się zrobić.

 •  

  pokaż komentarz

  Widzę, że nawet ostry dał się przekonać zachodniej propagandzie. W 2:36 macie prawdopodobną przyczynę konfliktu. Znam syryjskiego lekarza w Polsce i on jest Chrześcijaninem popierającym w tym konflikcie obecnego prezydenta Syrii. Z tego co mówił, to wszystkie normalne rodziny w tym kraju obecnie popierają Assada. Zdaniem tego lekarza konflikt wywołali muzułmanie.

 •  

  pokaż komentarz

  o assadzie wiemy tylko tyle ze nazywa sie bashar i prowadzi "rezim", a o bojownikach tylko tyle ze walcza o "wolnosc" i sa bojownikami/najemnikami

  tak naprawde za malo wiemy o tym konflikcie, a media mowia to co chca, to na co maja popyt, a informacje sa bardzo czesto czastkowe zmanipulowane i nie prawdziwe.
  wiec ja uwazam ze nie nam to oceniac kto tam prowadzi "rezim" a kto morduje w imie "wolnosci" ,i co jest sluszne

 •  

  pokaż komentarz

  Zakop. Gówniana propaganda i słaby kawałek. Autorom zalecam dodanie sceny gwałcenia zwłok dziecięcych a najlepiej niemowlęcych. Sprzedaż podskoczy i na salony zaproszą, może nawet jego prawdomówność tusk rękę uściśnie? A może nawet mianują O.S.T.R ekspertem lotnictwa i pilotem? Assad to rzeźnik. Tylko że lepszy rzeźnik niż drugi Egipt albo trzecia Libia. Durna, agresywna dzicz - tak określam muzułmanów egipskich, syryjskich i libijskich. Długo na to pracowali ale udało im się ! Gwałtami i rozbojami zapracowali na swoją opinię: Jak dla mnie mogą wszyscy zdechnąć.

 •  

  pokaż komentarz

  Mniej terrorystów,mnie osobiście to cieszy .

 •  

  pokaż komentarz

  Jak lubię OSTR, to niestety muszę napisać, że nie jest on do końca poinformowany o co chodzi w tej wojnie, kto chce przejąc władzę i komu jest to na rękę. Sam "reżim" nie jest wszystkiemu winny. Idea utworu zacna, ale jak już coś robić to porządnie a nie po łebkach.

 •  

  pokaż komentarz

  "Propagandowy syf chłoniety z TV. 80% rebeliantów to najemnicy wynajmowani przez USA. W sieci można łatwo sprawdzić,że większość krwawych relacji to fotomontaże.Chodzi o zniszczenie prezydenta Syrii, który broni Iranu. Po jego upadku k$@!y z USA i syjoniści ukradną całą rope tak jak to było w Iraku. OSTR sprzedałeś sie człowieku.Wstyd."

  2 komenatrz na YT. Co o tym sądzicie?

 •  

  pokaż komentarz

  czekam na mirrory, bo kwestia czasu aż jutup usunie. Ściągnąłbym ale YTdownloader nie chce działać :(
  Może znacie lepsze programy do ściąganie filmów z YT? bo powyższy od dawna nie działa.

 •  

  pokaż komentarz

  No niestety okropieńtswo każdej wojny i ścierania się skrajności. Tylko co my jako zwykli obywatele możemy zrobić tak naprawdę?

 •  

  pokaż komentarz

  Poruszajacy klip. Nie podoba mi sie poczatek "pro amerykanski" jakby wykreowany przez media, moj dobry znajomy jest Syryjczykiem co kilka dni go widuje takze rozmawiamy o tej sytuacji. Jego cala rodzina mieszka w Damaszku.
  Do momentu gdy ameryka wraz z Arabia saudyjska nie zapragnela poszerzania wplywow Syria byla bardzo spokojnym krajem.
  Aktualny prezydent jest pro rosyjskim przywodca wiec jak by nie bylo Syria jest strategicznym przyczolkiem Rosjan.
  Ameryka sponsoruje rebeliantow, Rosja pomaga aktualnemu prezydentowi a niewinni ludzie gina. Walka o wladze, los ludzi sie nie liczy, smutne, przykre, przygnebiajace, niesprawiedliwe :-(

 •  

  pokaż komentarz

  czas leci, wojna za wojna sie przebija. zawsze tak bylo. jedyne co mi sie przypomina to mysl przewodnia filmu Platoon: The first casualty of war is innocence. Sytuacja w Syrii to jedna strona medalu natomiast druga to sytuacja miedzy narodowa i interesy wielkich tego swiata. Wg mnie woja w bosni byla i wiele bardziej krwawa

 •  

  pokaż komentarz

  Ludzie, którzy boją się otworzyć oczy mówią, że "czasy się zmieniły". Ale prawda jest taka, że nie zmieniły się, ani czasy, ani ludzie - zmienia się tylko miejsce. Jak prymitywna jest cywilizacja, która walczy sama z sobą i pewnie prędzej czy później sama się unicestwi?

 •  

  pokaż komentarz

  Ja im pomogę a oni później przyjadą do europy, będą zabierać mi kasę której i tak nie mam a w podzięce za to wszystko dostanę jeszcze kosę bo się krzywo spojrzałem albo nie wiem co jeszcze.... Wiem, że nie można uogólniać bo nie każdy tam taki jest czy coś, ale po 1 nie zaufam osobie która ma napisane ze musi mnie zaj*** bo jestem innowiercą a po 2 nie oszukujmy się ale gdyby nas coś takiego spotkało to też by nas każdy miał w dupie ( nauczony doświadczeniem ) i żadne pseudo traktaty by nie pomogły... Lepiej pilnujmy własnego nosa to najlepiej na tym wyjdziemy. Już kiedyś pomagaliśmy innym to teraz nawet oni nas walą w dupę...

  Ps: Pozdrawiam osoby oddane pseudo ideologii, osoby peace&love itp. wasze minusy mnie walą

 •  

  pokaż komentarz

  Dlaczego pomocy oczekuje się od NATO i Europy skoro Syria nie jest krajem NATO?
  Kraje muzłumańskie nie mogą pomóc? Szejkowie z półwyspu arabskiego maja tyle kasy, mogli by pomoc zamiast budowac sobie zloty palacyk. Nie robia tego, bo chca miec spokoj i nie widza w tym biznsu. Jednak to na "zachod" sie pluje.
  UE powinna zareagowac, ale nie powinna byc ta pomoc uznawana za taka oczywista, a wrecz jako obowiazek.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja już się nie mogę odnaleźć. Jak myślicie to Assad sieje taką rzeź, czy USA znow próbuje sie do innego Państwa dobrać ? trafilem na filmik, w ktorym mowią, że CIA wspiera rebeliantów: http://www.youtube.com/watch?v=nNOGc5owQUU

  aa prosiłbym o normalną dyskusje, bo chyba o to tu chodzi...

 •  

  pokaż komentarz

  przeciez jakby Polacy zaczeli obalac obecny (nieważne czy demokratycznie wybrany czy nie!!) reżim (uzywajac sprzętu dostarczonego przez np. Rosje) to takie same filmiki możnaby kręcić na ulicach Warszawy ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Nie sądziłem, że Ostry jest z tych głupich, którzy uważają, że Irak i Afganistan to tylko dlatego, że ropa, a jak gdzieś nie ma ropy, to z góry nie ma szans na interwencję.

  Poza tym o konflikcie w Syrii mówi się w naszych mediach

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu:
   - inwazja na Iran, przyczyna: broń masowego rażenia. nie znaleziono.
   - inwazja na Afganistan, przyczyna: terroyści uderzyli samolotem w WTC, więc zaatakujmy cały kraj
   - inawzja na Iran, przyczyna: broń masaowego rażenia...

   a że 3 z 3 krajów mają ropę to jest cholerny przypadek

  •  

   pokaż komentarz

   @editplus: Afganistan był siedzibą al Kaidy, która panoszyła się tam pod opieką rządzącego Talibanu. Atak na niego był oczywistą oczywistością i czymś w pełni uzasadnionym. O pierwszej wojnie w zatoce (BTW - Irak, nie Iran) się nie wypowiadam, bo nie wiem. W wypadku drugiej perspektywa gospodarczych zysków, a raczej odrobienia kosztów interwencji (Bezpośrednie wydatki USA to ok. $1 bilion, a przewiduje się, że do 2050r. na takie rzeczy jak pomoc weteranom wydadzą drugie tyle) na pewno była czynnikiem. Nikt nie twierdzi, że USA to jakiś rycerz na białym koniu, który ma tak dużo pieniędzy, że bezinteresownie wydaje je na ratowanie innych krajów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu:

   Ryu to zabawne że Ty człowiek o poglądach lewicowo-liberalnych popierasz interwencje wojskowe, a jeszcze nie tak dawno hipisi protestowali przeciwko interwencji w Wietnamie

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawe kto zdestabilzował ten kraj. Podobno byli to najemnicy Allahu Akbar.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie za bardzo znam się na krajach bliskiego wschodu, ale czy Syria to nie kolejny kraj chdzie hamburgeryka wprowadza DEMOKRACJĘ?

 •  

  pokaż komentarz

  Powinniśmy im wysłać leki i prośbę o pokój. A nie udawać że nas to nie obchodzi, tak jak to zrobiły inne kraje w czasie II WŚ.

 •  

  pokaż komentarz

  a mnie się nasuwa jedno po oblookaniu na clip: ludzie jednoczcie się i szanujcie!

 •  

  pokaż komentarz

  Jeszcze jako ciekawostke dorzuce, cytuje " obecny prezydent ukonczyl studia wyzsze medyczne uzyskujac tytul doktora + podyplomowe studia w UK" - jest wyksztalcony ( ameryce to nie lezy, lepiej ustawic kogos skorumpowanego i ograniczonego ). Czlowiek ktory jest pchany na nowego przywodce jest to osoba o bardzo restrykcyjnych i silnych korzeniach religijnych ( muzulmanin ). Jedno jest pewne jezeli dojdzie do wladzy Syria cofnie sie lata wstecz. Restrykcyjne prawo wobec kobiet powroci.Pprzed wojna kobiety w Syrii mogly spokojnie chodzic po ulicach w nocy w Arabii Saudyjskiej to by nie przeszlo.

  Wszystkie zamachy na dzieci i szkoly dokonane rzekomo przez wojsko aktualnego prezydenta to " zabojstwa dokonane przez najemnikow zeby podsycic konflikt" dla barbarzyncow nie licza sie ofiary tylko efekt.
  Dodam, ze moj znajomy ukonczyl studia wyzsze w Polsce :-) inteligentny i wyksztalcony czlowiek.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie ma ropy-nie ma pomocy

 •  

  pokaż komentarz

  proponuję dodać angielskie tłumaczenie w napisach, wielu udostępniających na fb ma znajomych na całym świecie

 •  

  pokaż komentarz

  Lubię, jak ludzie dowiadują sie, że na wojnie strzela się pociskami, a nie gumą do żucia i ludzie giną, a nie są łaskotani. Po prostu prawda życiowa dla fejsbukowych lemingów kopiujących ten syf- na wojnie się ginie, są flaki i krew. ŁAŁ.

 •  

  pokaż komentarz

  I teraz nagle wszyscy wiedzą najwięcej o życiu i wgl, wcześniej gdybyś zapytał o wojnę "gimbusy" zaczęły by się śmiać że ich to nie dotyczy i mają to gdzieś, teraz nagle wszyscy wielcy zwolennicy i wszyscy po stronie zdania większości ludzi, a wcześniej nie znali prawdy...

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  bylem ostatnio w KRK na koncerie ostrego, fajnie bylo, spoko gosc

 •  

  pokaż komentarz

  Zastanawiam się na ile możliwa byłaby akcja zachodu o ograniczonym zasięgu, nastawiona na konkretny cel - stworzenie na części terytorium kraju czegoś w rodzaju enklawy, gdzie mogłaby się ewakuować ludność cywilna. Wojska zachodnie mogłyby przejąć administrowanie takim kawałkiem kraju wydzielonym np. przy granicy z Turcją, która gwarantowałby jej szczelność i szlaki zaopatrzenia.

 •  

  pokaż komentarz

  Ten, który dodał NAS do powiązanych musi mieć ostro naj$$!ne do łba skoro porównuje sytuacje Polaków do tysięcy Syryjczyków mordowanych masowo.
  Gratuluję i serdeczne #$#@ Ci w dupę!

 •  

  pokaż komentarz

  Egoizm jest obecnie bardzo trendy. 99% oglądających ten klip tak na naprawdę nic nie zrobi po za wzdychaniem do dramatycznych scen i rozmyślaniem jaki ten świat jest okrutny. To dobry egoizm. Przecież wiesz, że nic nie poradzisz jako prosty człowiek. Lepiej zajmij się sobą i klip który obejrzałeś puść w zapomnienie. Być może dużo prawdy zawierają słowa: "chcesz zmienić ten świat to zacznij od siebie", cytując pewnego artystę. Po za tym, ilu z syryjczyków przejęłoby się taką sytuacją w Polsce?

 •  

  pokaż komentarz

  Wszystko fajnie, ale....co mnie to obchodzi? Ludzie cierpiący i potrzebujący pomocy są bliżej nas niż na Bliskim Wschodzie. Nasz kraj nie powinien się w to angażować, a Polacy powinni pomagać sobie nawzajem, bo wystarczy przejść się do końca ulicy i zobaczyć jak nasi rodacy żyją w nędzy i tam skierować pomoc.

 •  

  pokaż komentarz

  Zróbcie mirror, bo zaraz zablokują - nie dali ograniczenia wiekowego.

 •  

  pokaż komentarz

  o Bośni, ale tak samo uniwersalne. Nic się nie zmienia:(

  Piosenka o Bośni

  W chwili, gdy strzepujesz pyłek,

  jesz posiłek, sadzasz tyłek

  na kanapie, łykasz wino-

  ludzie giną.

  W miastach o dziwacznych nazwach

  grad ołowiu, grzmot żelaza:

  nieświadomi, co ich winą,

  ludzie giną.

  W wioskach, których nie wyśledzi

  wzrok- bez krzyku, bez spowiedzi,

  bez żegnania się z rodziną

  ludzie giną.

  Ludzie giną, gdy do urny

  wrzucasz głos na nowych durni

  z ich nie nową już doktryną:

  "Nie tu giną".

  W stronach zbyt dalekich, by nas

  przejąć mógł czyjś bólu grymas,

  gdzie strach lecieć cherubinom-

  ludzie giną.

  Wbrew posągom i muzeom-

  jako opał służy dziejom

  przez stulecia po Kainie

  ten, kto ginie.

  W chwili, kiedy mecz oglądasz,

  czytasz, co wykazał sondaż,

  bawisz dziecko śmieszną miną-

  ludzie giną.

  Czas dzielący ludzkie byty

  na zabójców i zabitych

  zmieści cię w rubryce szerszej

  tak, w tej pierwszej.

  Josif Brodski

 •  

  pokaż komentarz

  2:15 - pijawka ze stalkera :3

 •  

  pokaż komentarz

  ostr za bardzo upolitycznia swoich słuchaczy

 •  

  pokaż komentarz

  Bok - Pozwolisz
  Medium - rząd dusz

  Podepnijcie :)

 •  

  pokaż komentarz

  Powiem moze szokującą rzecz: Takie materiały powinny być obecne w TV - może nie w wiadomościach i w godzinach gdzie TV oglądają dzieci ale np. po 22:00 ---> żeby uświadomić ludzi co tam się dzieje. To co tam się odbywa nie powinno mieć nigdy miejsca !

 •  

  pokaż komentarz

  Kure$wsko mocne wideo! Naprawdę dla ludzi o mocnych nerwach!!

 •  

  pokaż komentarz

  Powiem moze szokującą rzecz: Takie materiały powinny być obecne w TV - może nie w wiadomościach i w godzinach gdzie TV oglądają dzieci ale np. po 22:00 ---> żeby uświadomić ludzi co tam się dzieje.

  To co tam się odbywa nie powinno mieć nigdy miejsca !
  Wojna jest zawsze zła !

 •  

  pokaż komentarz

  Interwencja powinna być, mimo tego, że skończy się zwykłym kolonializmem, ale lepszy kolonializm niż wojna.

 •  

  pokaż komentarz

  Początek klipu jak z traileru, brakowało mi tylko dźwięku "PEGI 18", a motyw z pisaniem skojarzył mi się od razu z Penumbrą. Kawałek miazga, kilp również, mnie osobiście zabolało. Peace.

 •  

  pokaż komentarz

  nie wiem jak Hades, ale OSTR ma dziecko, więc inaczej i mega emocjonalnie podchodzi do krzywdy ktora ma miejsce w Syrii

 •  

  pokaż komentarz

  Lubię ostrego ale żeby od razu z tym na wykop lecieć? Niee.

 •  

  pokaż komentarz

  kłuje prawda w oczy te świnie co zakopały

 •  

  pokaż komentarz

  %!$!owe,
  ps. nie słuchałem.

 •  

  pokaż komentarz

  A W TE ŚWIĘTA, POLITYKOM ŻYCZĘ ŚMIERCI !
  KAŻDEMU KAPITALIŚCIE ŻYCIA W NĘDZY

 •  

  pokaż komentarz

  Po reakcji części wykopowiczów widać, że konflikt w Syrii jest dla nich nowością (choć temat przewija się w mediach), więc powstanie tego utworu wyszło na dobre. Co do reszty - Unia Europejska nie jest jakimś strażnikiem biednych i uciśnionych całego świata, a zresztą mieszanie się innych państw do wewnętrznych spraw jakiegoś kraju rzadko kiedy wychodzi na dobre.

 •  

  pokaż komentarz

  k#%%a miałem to dodać...

 •  

  pokaż komentarz

  "Bóg nie stoi po żadnej stronie mówi o przebaczeniu"

 •  

  pokaż komentarz

  Propsy zawsze za Polski rap!

  pokaż spoiler ZAKOP. Yo ziom!