...
 •  

  pokaż komentarz

  Nie powiem, że nie miałem pojęcia, że coś takiego się może dziać w rosyjskich więzieniach... Ale ten film obrazuje, jak daleko zaszło tam łamanie praw człowieka, a do tego Ci d$%##e czują się bezkarni.

  Czuję moralny obowiązek wykopania.

 •  

  pokaż komentarz

  'Z jednej strony nie żal mi tych więźniów, bo sobie na to zasłużyli, to przecież mordercy, gwałciciele... '
  Niesłusznie. Zasłużyli na odsiadkę, a nie bicie, tortury i publiczne upokorzenia.

  •  

   pokaż komentarz

   "Niesłusznie. Zasłużyli na odsiadkę, a nie bicie, tortury i publiczne upokorzenia. "

   Dzisiaj to może odsiadkę, ale kilkaset lat temu, by ich po prostu powieszono. Uważam, że takie filmy powinny być pokazywane jako prewencja. Kto się boi odsiadki? Niektóre więzienia mają wszystko czego człowiek chce: biblioteka, TV, czasem nawet PS3. Do tego boisko. Jedzenie dają ciepłe. A tak nie powinna wyglądać kara! Kara to kara a nie zmiana miejsca zamieszkania. Przemyśl.

  •  

   pokaż komentarz

   @mrozer77
   Ale człowiek to człowiek i powinno się przestrzegać jego praw. Nic nie tłumaczy bestialstwa i znęcania się nad bezbronnym. Mam ukrytą nadzieję, że nie przeszedłbyś jednak obojętnie obok czegoś takiego.

  •  

   pokaż komentarz

   @webexpert
   Nie przeszedłbym obojętnie. I tak samo jak nic nie tłumaczy bestialstwa i znęcania się nad więźniami, tak nic nie tłumaczy ich popełnionych zbrodni! Wg mnie zasłużyli sobie na taki los, swoim wcześniejszym zachowaniem.

  •  

   pokaż komentarz

   Mysle, ze Twoje wspolczucie dla takich typow skonczy sie, gdy zabija/zgwalca/okalecza kogos bliskiego Tobie.

  •  

   pokaż komentarz

   No dobra, moze i zasluzyli. Ale widzicie jak oni wygladaja? Male chucherka lezace nago we krwi. No bez zbytniego przesadyzmu, panowie. Niech skopia takiego wielkiego napakowanego drecha cwaniaka, a nie osobe ktora ma ledwo sily zeby ustac na nogach.

   Najlepiej niech porobia dla takich ludzi wiezienia jak Sona w PB i niech sobie tam sami radza.

  •  

   pokaż komentarz

   małe chucherka ?
   ja tam widze wytatułowanych normalnych kolesi.

   @rasta
   'Zasłużyli na odsiadkę, a nie bicie, tortury i publiczne upokorzenia.'

   a gwałt, morderstwo, pobicia i inne to rzeczy przyjemne ?
   gdyby coś z tego Cię spotkało to chciałbyś jak najgorzej dla sprawcy i nie pisał takich głupot, że na to nie zasłużyli..
   On skrzywdził innego człowieka, a może i zabił, więc czemu jego nie powinno spotkać to samo ?
   Ich powinno się wieszać, a nie zapewniać dobrobyt z telewizorami itd za pieniadze zwykłych obywateli

  •  

   pokaż komentarz

   @webexpert
   Zgadzam się z tobą, jednak
   "Ale człowiek to człowiek"
   Tu się zaczyna pewien problem. Trzeba sobie zasłużyć na to, by określać siebie mianem człowieka. Wydaje mi się, że tam prawdopodobnie siedzą ludzie, którzy zachowują się jak (o ile nie gorzej) zwierzęta. Według mnie "człowiek" powinien być traktowany tak, jak sobie na to zasłużył. Skoro ktoś zachowuje się jak bestia, dajmy mu tego czego chce i go traktujmy jak bestię.

   Wiem że to nieco kontrowersyjny sposób patrzenia na zbrodnię i karę, ale powinno się pokazywać ludziom wyłącznie minusy ich złych czynów.

  •  

   pokaż komentarz

   takie bicie to przesada, ale tak jak już wspomniał mrozer to dzisiejsze więzienia bardziej przypominają hotele niż miejsca kary:/

  •  

   pokaż komentarz

   @FlooX
   Odbiegasz, a zapewne błędnie zinterpretowałeś, sedno sprawy - nie dotykamy źródła - 'na co zasłużyli tym co zrobili', a raczej 'na co zostali skazani'. Chodzi o jawne, i na dodatek brutalne, łamanie prawa przez rosyjskie więzienia. Zagalopowałeś się.
   Zresztą 'oko za oko' to prawo dżungli, a w takowej nie jesteśmy.

  •  

   pokaż komentarz

   @rasta
   przecież za nic do tego więzienia nie trafili ?
   Zakładając, że to zakład dla największych przestępców to siedzą tam sami mordercy, pedofile i gwałciciele. Więc jakim prawem powinni siedzieć na kanapie oglądając TV, jedząc ciepłe, smaczne posiłk, po prostu żyć miło i przyjemnie.
   To co jest przedstawione na filmiku jest odpowiednie dla takich ludzi :)

  •  

   pokaż komentarz

   Nigdzie nie wspomniałem o wygodnej kanapie i TV. Słuchaj - wytłumaczę Ci to na zasadzie - wpada do Ciebie policja, i rekwiruje Ci komputer i dyski. Jako, że miałeś tony filmów i mp3 na nich dostajesz wyrok - 5000 zł grzywny i np 30 godzin prac społecznych. Prace społeczne polegają na asystowaniu szefowi kuchni, który nie dość, że wydając każde polecenie pluje Ci w twarz, notorycznie uderza wałkiem do ciasta to jeszcze robisz mu loda codziennie po godzinach. Uczciwe? A artysta, którego pliki kradłeś powie - 'zasłużył na to!'.
   Racja, pliki na dysku, NIE równają się morderstwu, ale taki skazaniec powinien siedzieć w celi (i daj spokój - nie mówię 'wygodna') i być traktowany jednak, mimo wszystko (tak, mimo wszystko - spójrz na zbrodnie typu afekt, choroba, depresja, skrzywienie) zgodnie z zapewnianymi mu przy porodzie prawami (których część wraz ze zbrodnią traci, ale każdy ma prawa niezbywalne). Czy prawo mówi - morderca powinien być torturowany, poniżany i żyć w wiecznym strachu? Nie. Morderca powinien dostać dożywocie (jeśli trzeba - maksymalnie zaostrzony rygor, który nigdy, ale to nigdy, nie wiąże się z torturami, a jedynie ciągłym ograniczaniem wolności, i tylko jej, do minimum), lub jeśli prawo mówi inaczej - wyrok śmierci.

  •  

   pokaż komentarz

   Webexpert
   czy jak Ci tam co TY człowieku chrzanisz?? To nie jest film z domu dziecka gdzie niewinni ludzie są torturowani. Jakie nic nie tłumaczy bestialstwa i znęcania się nad bezbronnym?!?! A jaką masz pewność, że oni zabijając, bijąc torturując swoje ofiary (wykluczam tych którzy trafili przez przypadek lub za niepłacenie alimentów) gwałcąc je dawali im jakąś broń jakieś szanse?? Na tym filmie są też mordercy myślisz, że oni pytali o co kolwiek swoje ofiary?? "słuchaj stary jestem mordercą i muszę Cię zabić masz nóż by było po równo" albo "muszę Cię brutalnie zgwałcić, a potem wsadzę Ci pordzewiały pręt w pochwę masz tu paralizator by móc się obronić" Myślisz, że tak było?? W jakim ty naiwnym świecie żyjesz. Ci gwałciciele, mordercy, pedofile nie mieli litości dla swoich ofiar!! Gdyby mieli litość nie doszło by do przestępstwa nie zostali by skazani. To są bezwzględni ludzie, a to że nie mają żadnej broni sprawia TYLKO tyle, że są mniej niebezpieczni, ale jestem pewien że nie szczypali by się z Tobą na wolności gdyby spotkał Cię taki jeden z drugim na swojej drodze. Przemyśl to i nie pisz głupstw!

  •  

   pokaż komentarz

   Oooo, uwielbiam ten ton dyskusji:D Kolejny pieniacz.

   Skąd wiesz, że są to mordercy, a nie na ten przykład więźniowie polityczni? Uważasz, że w Rasiji to nieprawdopodobne? To po pierwsze. Po drugie - oko za oko, ząb za ząb... Taka postawa rodzi pewne dylematy, bo jeśli jeden zabił kogoś, to my mu zróbmy to samo, a potem nam zrobią, a potem zrobią tamtym... W końcu wszyscy sie wymordujemy i będzie fajnie. Trochę podpuszczam, ale ciekaw jestem, jak wybrniesz. Po trzecie - zastanówmy się, czy więzienia to obozy śmierci czy przyczółki resocalizacji? O tym dyskusja poniżej... Po piąte - podobało mi się, jak postawiłeś akcenty na "mordercy" i "naiwnym", jakby te słowa nie były wystarczająco nacechowane;) Po szóste - tu nawet nie o litość chodzi... Tylko właśnie o to, żeby pomyśleć, sięgnąć do własnego poczucia morlaności zanim się coś napisze i skomentuje w podobnym temacie. Po siódme - to już to trochę mam przemyślane. A Ty?:)

 •  

  pokaż komentarz

  Szczerze ?

  Tak powinno wyglądać więzienie.

 •  

  pokaż komentarz

  Jesli ktos uważa ze wiezień polityczny, albo dezerter, zasłużył sobie na taki los to jest skończonym idiotą.

 •  

  pokaż komentarz

  To Rosjanie. Inna mentalność. Bezwzględność i zimnokrwistość przestępców przeciwstawiają bezwzględności i zimnokrwistości strażników więziennych. Gdy są bezwzględnymi tyranami szansa na to, że więźniowie się zbuntują, czy w inny sposób ponownie złamią prawo w miejscu odsiadki spada do zera.

 •  

  pokaż komentarz

  U nas by się przydały takie więzienia, oj marzenie...

  •  

   pokaż komentarz

   bez przesady. takie więzienia przydawały by się tylko dla gwałcicieli, morderców i tego typu przestępców, bo np. nie sądzę, żeby człowiek, który sprzedawał jakieś dragi i wpadł zasługiwał na cos takiego.

   mimo, że ruinował życie tym, którym owe narkotyki sprzedawał, ale klienci robią to poniekąd na własne życzenie.

  •  

   pokaż komentarz

   nie martw się w naszych więzieniach też są grupy interwencyjne a jak nie to klawisz zakłada kominiarke na głowe, ściąga numer ewidencyjny z munduru i "rozmawia" z nie grzecznym więźniem

  •  

   pokaż komentarz

   i czym się wtedy różni taki zaj$!isty i "rozmawiający" klawisz od typka "rozmawiającego" na ulicy?
   Nie żyjemy w czarno-białym świecie

 •  

  pokaż komentarz

  no bez przesady wiekszosc z was toleruje karcenie dzieci paskiem po tylku a litujecie sie nad mordercami. przyznaje ze na tym filmiku straznicy momentami przesadzają, ale jestem zwolennikiem kar fizycznych dla takich ludzi - powinni odczuc na wlasnej skórze to co zrobili. IMO odsiatki powinny byc krótsze ale bardziej restrykcyjne. rany się zagoją a po wyjściu na wolność na samą myśl o popełnieniu przestępstwa powróci ból i koszmarne wspomnienia co skutecznie zniechęci.

  •  

   pokaż komentarz

   A słyszałeś Ty o czymś takim jak recydywa?

  •  

   pokaż komentarz

   Prędzej będą chcieli się zemścić i będą bardziej bezwzględni przy próbach zatajenia własnego przestępstwa, niż nabiorą pokory. Proponujesz traktowanie ludzi po bestialsku, w aspołęczny sposób, licząc na to, że dzięki temu któryś z nich stanie się lepszym człowiekiem i będzie dzięki temu lepiej pasował do społeczeństwa (gdzie tu pokazywanie jak winno się zachowywać wobec innych? Jedynie upewni penitencjariuszy w tym, że nie ma dużej różnicy między przestępcami a resztą)? A może uważasz, że metoda zastraszania jest najlepszą formą edukacji?

  •  

   pokaż komentarz

   A metoda "łagodnej perswazji i resocjalizacji" to jest niby skuteczna? Śmiechu warte. Ja na miejscu mordercy bardziej bałbym się wrócić do więzienia, gdzie czeka mnie bicie, gehenna i stalinowskie metody 'resocjalizacji' niż do takiego, gdzie będę miał zajęcia z jakimś cpt. Obviousem, który powie mi, że źle czynię i inni przez to cierpią, którego potem zresztą wszyscy będą mieli niezły ubaw na stołówce, wcinając ciepłe obiadki.

  •  

   pokaż komentarz

   prawdę powiedziawszy, tak potraktowany człowiek, jeśli chciałby się zemścić, a poza więzieniem i tak nie miałby już przecież normalnego życia, zrobiłby to i przy okazji zabił siebie samego, żeby mieć pewność, że nie wróci znów do więzienia. więc to też nie ma sensu...

 •  

  pokaż komentarz

  Jeśli tak miałyby wyglądać więzienia dla morderców, pedofili i gwałcicieli - jestem za. nasze więzienia są dobre dla złodzieji i agresorów. Ale dla tych których wymieniłem wyżej - oby więcej takiego traktowania. Niech gnoje zobaczą jak to jest..

 •  

  pokaż komentarz

  Teoretycznie więzienie oprócz kary powinno zapewniać resocjalizację...

 •  

  pokaż komentarz

  To nie jest Polska że pedofilów i zabójców karmi się i niańczy do końca życia na koszt podatników. Przynajmniej ma nauczkę na przyszłość o ile to przeżyje. Całe szczęście są na świecie osoby które potrafią brać takich za mordę i trzymać krótko a nie się pieprzyć...

 •  

  pokaż komentarz

  Doobrze. A teraz powtórzcie swoje mądre wywody Rosjanom. Myślę, że ich śmiech usłyszę aż tutaj ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Więzienie powinno być takie, żeby nigdy do niego nie wracać, a jak chcesz popełnić przestępstwo to się 10 razy zastanów, czy tego chcesz, a nie jak w Polsce wczasy w hotelu *****, a żarcie, lepsze niż u jednego z Was w domu. Wielu kryminalistów po wyjściu woli wrócić na zimę do kicia, bo tam wszystkie wygody, a na wolności trzeba zarobić na żarcie, trzeba zarobić na opał itd.

 •  

  pokaż komentarz

  @webexpert

  Z faktu, że więzienia nie są obecnie skuteczną formą resocjalizacji wynika, że należy je zmienić. Jakakolwiek zmiana za pewne spowodowałaby różnicę w badaniach, in plus, albo na odwrót. Nie dysponuję danymi, które dają podstawę do sądu, że po wyjściu z takiego więzienia, skazani będą przestrzegać prawa. Nie wydaje mi się, żeby takie badania w ogóle w przyszłości powstały, z racji karty praw człowieka.

  Spójrz jednak na to z innej perspektywy. Oglądałeś Stanfordzki eksperyment więzienny (Stanford Prison Experiment-SPE) ? Ci więźniowe, którzy de facto tylko grali więźniów, przyznali pod koniec, że nie chcieliby trafić do więzienia ponownie. Przyznali, że strażnicy się nad nimi znęcali i że to było dla nich niemiłe przeżycie. A teraz popatrz na to wszystko inaczej. Wychodzi taka "recydywa" z polskiego więzienia. Zgwałcił kobietę, wyroku miał 5 lat, ale za dobre sprawowanie wyszedł po 3. Wraca i co? Dostał tam musztrę? Przeżył piekło na ziemi? Raczej nie. Nic go nie mobilizuje ku temu, by unikać odsiadki. Dalej będzie krzywdzić.

  •  

   pokaż komentarz

   @mrozer77

   eksperyment stanfordzki dowiódł przede wszystkim, że ludzie w warunkach więziennych zachowują się zupełnie inaczej, niż w rzeczywistości poza murami. Nie resocjalizują się właśnie, a kontakt z seryjnymi przestępcami automatycznie skazuje ich na recydywę. O ile skuteczniejsza byłaby resocjalizacja w społeczeństwie, nauka normalnego funkcjonowania np. z lokalizatorem na nodze... Stosuje się już to i wyniki są zadowalające.

   Dlatego - szukajmy lepszych dróg resocjalizacji, zamiast pastwić się nad bytami ludzkimi...

 •  

  pokaż komentarz

  "Z jednej strony nie żal mi tych więźniów, bo sobie na to zasłużyli, to przecież mordercy, gwałciciele... "

  Torturowanie przestępców nie ożywi ich ofiar, a zgwałcone kobiety nie poczują się ani trochę lepiej, nie zależnie jak bardzo będziemy się nad taką osobą znęcać. Takie osoby należy odizolować, zeby nei mogły nikomu zaszkodzić. Zapewnić minimalne warunki życia, słabe jedzenie i w małych ilościach, niewygodną celę, niskie temperatury, w lecie wysokie itd. Najlepiej jeszcze ciężką pracę na rzecz państwa.

  Okrutne karanie nawet złych ludzi to tylko usprawiedliwienie dla agresji. Nikomu to nie pomaga, a na świecie jest tylko więcej cierpienia.

 •  

  pokaż komentarz

  W części waszych wypowiedzi wyczuwam że jesteście wręcz zwolennikami tortur. najlepiej publicznych takich transmitowanych przez tv i internet w formie reality show co? nie popadajmy w skrajności. napisałem wcześniej ze jestem zwolennikiem kary fizycznej ale nie w takiej postaci jak na tym filmie. człowiek trafiający do więzienia powinien czuć respekt przed strażnikiem i każdego dnia żałować tego co zrobił. wolał bym skrócić takiemu kare odsiadki w zamian za taką szkole życia o której choćby wspomnienie wywoływało by strach. i państwo by zaoszczędziło i w więzieniach miejsca by przybyło

  •  

   pokaż komentarz

   "The Condemned" - w tym filmie widać to jak na dłoni. Historia z morałem.
   Zarys filmu, dla tych, którzy nie oglądali:
   Gościu zbiera skazanych na śmierć na wyspie i mówi, że ostatni, który przeżyje odzyska wolność. Całość transmitowana przez internet. I skazańcy zaczynają się wybijać, jeden po drugim, a transmisja bije rekordy oglądalności. Ludzie chcieli to oglądać.

   Zakończenia nie zdradzam, polecam film.

 •  

  pokaż komentarz

  Najśmieszniejsze jest, że 99% z tych, którzy mają zdanie pokroju "dobrze im tak, zasłużyli sobie!" to zadeklarowami katolicy/chrześcijanie.... Oj, chyba nie tak głosi wasza wiara....

 •  

  pokaż komentarz

  polecam film "Symetria" obrazujący "sprawiedliwość" sądów i psychologiczny wpływ więzienia na człowieka

  •  

   pokaż komentarz

   Oglądałem. Świetny film.
   I zauważyłem jeszcze coś... czasem więzień więźniowi nie równy. Są przestępcy którzy mają całkiem wypaczone mózgi, ale i tacy, którzy zachowują się "po ludzku" gdy przyjdzie taka potrzeba. Na filmie jest to dobrze pokazane.

 •  

  pokaż komentarz

  Kwestia tylko, czy chodzi nam o sprawiedliwość czy o zemstę. Jeżeli o zemstę, to w porządku. Bicie, poniżanie i maltretowanie więźniów jest ok, ale jeżeli robimy to wszystko dla sprawiedliwości to trzeba się zastanowić nad jakaś gradacją kary. Dlaczego ktoś, kto zabił ze szczególnym okrucieństwem razy ma być bity tyle samo, co gwałciciel. Posłanie zgrai ruskich milicjantów, którzy pewnie nie skończyli podstawówki i danie im do ręki pałek i zezwolenie na bicie wszystkich jest nie fair, wobec np. kieszonkowców, którzy też siedzą w tych więzieniach. Można by np ustalić, że za mordestwo wybijamy 4 zęby, łamiemy 2 żebra i 2 razy dziennie bijemy 20 razy gumową pałką po całym ciele (kwestia do negocjacji). Kieszonkowiec otrzymał by np tylko 10 razów dziennie. Tylko trzeba dokładnie ustalić, jaka zbrodnia zasługuje na ile bólu. Tak się składa, że mądry człowiek, Hammurabi jakiś czas temu wyręczył nas już z tego i spisał wszystko. Co prawda 4 tysiące lat ewolucji prawa i moralności wszystko zepsuła i policja nie może już po prostu bić i palić na stosie wszystkich przestępców, ale co tam, zawsze można się cofnąć w rozwoju.

  •  

   pokaż komentarz

   ale zauważ że kodeks Hammurabiego nie był sprawiedliwy, bo co biedny płacił ręką, okiem, nogą, żebrem czy kopniakami to co bogatszy dał trochę kasy i miał problem z głowy..
   Niema mi żal tych ludzi, nie nie jestem zwierzęciem.. oni bili, mordowali i gwałcili z takim samym okrucieństwem.
   Z drugiej strony szkoda tego który siedzi tam za niewinność... chociaż patrząc na nich to co drugi wygląda jak recydywa...

 •  

  pokaż komentarz

  To się nazywa resocjalizacja :) idziesz raz do paki i nie masz zamiaru już tam wracać :)

  U nas jak w Mariocie to widzicie co się dzieje... wolnych pokoi nie ma

 •  

  pokaż komentarz

  Mam troche mieszane uczucia, z jednej strony chciałbym, żeby więzienie odstraszało, żeby kojarzyło się z piekłem, może nawet z takim traktowaniem - a nie sanatorium z basenem i siłownią - ale z drugiej strony wyobrażam sobie, że są tam także osoby niewinne, albo osoby o innych poglądach niż aktualna władza.

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawe, czy wśród nich są ci, którzy spalili człowieka w pochodni płonącej przy jakimś pomniku w rosji

 •  

  pokaż komentarz

  Kto jak kto, ale Rosjanie są największymi fachowcami na świecie w tej dziedzinie...

 •  

  pokaż komentarz

  To jest sposób na resocjalizację! Ktoś z was po czyms takim, chciałby trafić tam spowrotem?!

 •  

  pokaż komentarz

  Jakos mnie to nie boli, ze mordercy, gwalciciele i inne szumowiny dostaja pala - moze to ich nauczy, zeby nie potworzyc swojego czynu, zniecheci do powrotu do wiezienia.
  U nas przestepca ma wieksze prawa niz Policja i zwykly obywatel i dlatego wciaz mamy wiezienia przepelnione, wciaz tymi samymi ludzmi, na co idzie multum pieniedzy.
  A autor byl sadzony przez sad rosyjski, ze stwierdza, ze ich funkcjonowanie jest marne?

  jaceks89
  jak nie jest trudno trafic? Jezeli przestrzegasz przepisow to nie trafiasz, chyba ze ty nalezysz do tych "elo ziomali" co uwazaja, ze spuszczanie ludziom wpierodlu i trafienie za to do wiezienia, albo okradanie i dziesionowanie to zadne przestepstwo

 •  

  pokaż komentarz

  Tak powinny wyglądać w Polsce obozy dla różnej maści degeneratów, a nie leżenie cały dzień bykiem na wyrze.

 •  

  pokaż komentarz

  Obecnie w Polsce jest juz tak, ze nawet po smierci wiezien nie moze sie do czegos przydac i nie mozna juz im narzadow pobierac.

 •  

  pokaż komentarz

  a zgwałcone kobiety nie poczują się ani trochę lepiej,
  widać że nie jesteś kobietą, gdyby mnie to dotyczyło byłabym rada że taki człowiek może być ofiarą i że to ktoś może go potraktować tak jak on kiedyś potraktował innego człowieka który był mu Boga ducha winien. A to że nie potrafił powstrzymać swoich ciągów seksualnych nie znaczy że ma gwałcić kobiety....

  •  

   pokaż komentarz

   Ech, kobieca logika... Nie sądzę, abyś wiedziała, jak to jest być zgwałconą, dopóki tego nie doświadczysz.

  •  

   pokaż komentarz

   nie no cholera jasna. ty wiesz, webexpert, nie? w ogóle jesteś super. i twoje zdanie na temat zgwałconych kobiet i ich psychiki after jest na pewno lepsze niż właśnie kobiety.

  •  

   pokaż komentarz

   eh, webexpertowa logika...;/

  •  

   pokaż komentarz

   a skąd wiesz, że nie wiem jak to jest ? tego juz możesz się tylko domyślać. Nic nie tłumaczy takiego człowieka... Strażnicy więzienni mają byc moralni a taki przestępca już nie musi ? Wolno mu biegać zabijać ludzi, molestować dzieci, gwałcić kobiety..

  •  

   pokaż komentarz

   Czyli lepiej żeby i przestępcy i strażnicy byli moralnymi pokurczami?

  •  

   pokaż komentarz

   @MoDa
   a skąd wiesz, że nie wiem jak to jest ?

   Wywnioskowałem z Twojej własnej wypowiedzi - "gdyby mnie to dotyczyło byłabym rada..." Czyli nie dotyczy.

   Ok, idąc Twoim tokiem rozumowania: przestępca nie był "moralny", odbywa za to karę... Strażnik nie będzie "moralny"... Na co zasługuje? Dedukuj, dziewczyno...

   @ghazghull - męczący jesteś;-) Nie wypowiadałem się na temat tego, jak czuje się zgwałcona kobieta, bo nie jestem zgwałconą kobietą. MoDa, ani tym bardziej Ty, też nie powinieneś. Tylko tego dotyczyła moja uwaga, pieniaczu;)

 •  

  pokaż komentarz

  drastyczne? pfff...

 •  

  pokaż komentarz

  Dziwne bo w ramach poprawności politycznej uważa się, że to w USA "biją murzynów" a np. Rosja i Iran to piękne wspaniałe kraje, oazy równości, wolności i sprawiedliwości na tym 'przeklętym' świecie.

 •  

  pokaż komentarz

  webexpert
  Kto tu mowi o hodowaniu kogokolwiek? Ja mowie o mozliwosci pobrania organow zmarlego wieznia do transplantacji, jako preparaty naukowe etc

 •  

  pokaż komentarz

  A nie lepiej by było, żeby po prostu ciężko pracowali, w ramach odsiadki?

 •  

  pokaż komentarz

  Niech przechodzą takie piekło jakie zgotowali swoim ofiarom i ich rodzinom. Do więzienia o tak zaostrzonym rygorze nie idą zwykłe płotki. Tam nie ma przypadku. Siedzą tam same szumowiny, ochłapy przypominające ludzi, którym spływało co komu zrobili. "Przyszła kryska na matyska". Patrzcie na to oczami ofiary to odechce wam się współczucia. Pokazali jedynie jak dostają od strażników, a szkoda, że nie pokazywali prawdziwego piekła jakie dzieje się miedzy więźniami. Sami siebie tam nawzajem ruchają i zabijają za byle błahostkę typu gość na gościa "krzywo" spojrzał.

 •  

  pokaż komentarz

  Napewno większość jest winna jak Michaił Chodorkowski i inne biełoruczki

 •  

  pokaż komentarz

  To że jakiś przestępca jest wyprany z moralności to jeszcze nie znaczy że aparat państwa ma się zniżać do jego poziomu.

  Ja osobiście nie życzyłbym sobie żeby mój kraj angażował swój autorytet w praktyki rodem z łagrów czy nawet zwyczajną karę śmierci.

  Co do argumentu typu "inaczej byś myślał jakby ci kogoś z rodziny
  zabili" to wybaczcie, ale to nędza a nie argument.
  Od tego jest państwo żeby przestępce złapać, osądzić i ukarać zgodnie z panującym prawem.

  Nie sądzi poszkodowany, ale sędzia.
  I nie dziej się tak bez powodu.
  Ładnie by to wszystko wyglądało gdyby poszkodowani mogli wydawać wyroki według własnego widzimisię.

  •  

   pokaż komentarz

   Od tego jest państwo żeby przestępce złapać, osądzić i ukarać zgodnie z panującym prawem.

   Nie sądzi poszkodowany, ale sędzia.
   I nie dziej się tak bez powodu.

   Dobrze prawisz, polać Ci wódki trzeba.. Tylko zapomnialeś o jednej rzeczy. Nasze państwo nie potrafi złapać, osądzić i ukarać! A prawo w Polsce jest za dla przestępców a nie poszkodowanych. Ile to razy kobieta zgwałcona jest gorzej traktowana na posterunku niż sam gwaciciel?

   BTW: Znacie taki zapisek "niska szkodliwość społeczna"? I taki małolat będzie kradł, rabował do skutku, bo mu nic prokuratura nie zarzuca! A jakby spędził choćby 2 dni w takim więzieniu to jestem pewien, że drugi raz na tą samą ścieżkę by nei wkroczył.

  •  

   pokaż komentarz

   Co zatem proponujesz? Znieść prawo całkowicie? Umożliwić samosądy?

   Niedołężny wymiar sprawiedliwości chcesz zastąpić...czym?
   Rozumiem że surowsze kary dla przestępców złapanych w magiczny sposób sprawią, że innych będzie się łapać wymiarowi sprawiedliwości łatwiej?

 •  

  pokaż komentarz

  Fajne mundury ma służba więzienna:)

 •  

  pokaż komentarz

  ..a czego można się spodziewać po Rosjanach?

 •  

  pokaż komentarz

  Pamiętam, że było ale ktoś tak to poprzednie otagował, że nie odnalazłem.

 •  

  pokaż komentarz

  i tak nikt nic z tym nie zrobi. wygodniej nie wiedzieć jak naprawdę jest

 •  

  pokaż komentarz

  Większość z was co tu komentują to chyba jakieś ,,policjanty"" (kundle). Więźniowie zasłużyli na odsiadke ale w sądzie nie jest brane pod uwagę to że się ich katuje i ci ,,policjanci" na moje są gorszymi przestępcami niż więźniowie. Wyobraźcie sobie że ktoś was wrobił i tam trafiacie to od razy byscie japska zamknęli .Bo do więzienia nie jest trudno trafic

  •  

   pokaż komentarz

   przypadkeim tam raczej nie trafili

  •  

   pokaż komentarz

   Jaceks89 ale zakładamy że do takiego więzienia trafiają skazani za najgorsze przestępstwa. dyskusja toczy się na temat słuszności takiego postępowania jak na tym filmie. nie można przyjmować że ci ludzie są niewinni ponieważ prawo karne nie przewiduje umieszczania w wiezieniach osób niewinnych. wiadomo zdarzają się takie przypadki ale to już jest osobny problem działania sądów i prokuratury.

  •  

   pokaż komentarz

   Mrozer77. Dobrze, że użyłeś słowa raczej. Nie możliwe, że wszyscy co tam siedzą są winni, bo to Rosja.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie jestem przeszkolony, ani nie mam edukacji w systemie zarzadzania wiezniami.
  Natomiast chcialbym, zeby wieziowie, szczegolnie Ci, ktorzy notorycznie tam powracaja, lub siedza dozywotnio przyslugiwali sie bardziej spoleczenstwu, ktore za nich musi placic = prace spoleczne, po smierci dawcy organow etc.
  Ale oczywiscie lepiej byc tym swiatlym humanista co na internecie pokaze, jakie to on ma serce ogromne dla przestepcow. Placmy za element po 1000zl dziennie, fundujmy im wczasy i zyjmy w kraju w jakim zyjemy dalej. Gdzie przechadzka po 2 w nocy po miescie jest jak skok na bungee, a z pozostawionego przypadkiem roweru na noc zostaje pustka.
  Nie wiem tez czego nie potrafisz zrozumiec w tym, ze nalezy wiezniow zamykac i nie uwazam, ze wiezienia pelnia swoja funkcje prawidlowo. Wytlumacz?Nie potrafisz zrozumiec tresci zdania, czy po prostu sie jakiegos bledu logicznego doszukales, ktory mi wytykasz?

  •  

   pokaż komentarz

   Moje poglądy a ten temat już wyraziłem wyżej, więc nie będę się powtarzał, odbiegają od tych, które mi zarzucasz.

   Pomysł hodowania więźniów na organy jest poroniony. Taki proceder ma już miejsce w chińskich wiezieniach. To pozbawianie ludzi podstawowego prawa do dysponowania swoim ciałem, myślisz, że to moralnie uzasadnione?

   Prace społeczne jak najbardziej, odpracowywanie swojego pobytu w więzieniu to dobry pomysł. Ale połączony z resocjalizacją - nauką zasad, jakimi kieruje się normalne, uczciwe życie.

 •  

  pokaż komentarz

  Więzienia to zbrodnia przeciw ludzkości i jak widać coraz więcej ludzi zaczyna to rozumieć. W Grecji w listopadzie ubiegłego roku miała miejsce ogólnokrajowa rewolta więzienna, która otrzymała potężne wsparcie od społeczeństwa. Więźniowie z pomocą tych, w których rzekomym interesie siedzą w pierdlu wywalczyli lepsze warunki odsiadki. A podobno właśnie w interesie społeczeństwa są są utrzymywane te ośrodki zbrodni i totalitaryzmu.

  Na szczęście więzienia same w sobie są czymś nowym w naszej historii. Polecam "Nadzorować i karać. Narodziny więzienia" Michaela Foucault. Miejmy nadzieję, że już niedługo więziennictwo okaże się kolejnym dziwnym, okrutnym ale krótkim wycinkiem naszej historii...

  Więzienia istnieją dlatego, ponieważ opłaca się to państwu i szefom, a nie po to, by bronić społeczeństwa! To z jednej strony ośrodki represjonowania tych, którzy grzecznie nie schylają główek, a z drugiej akademia aspołecznych zachowań, które są powielane szeroko właśnie przez istnienie zakładów karnych.

  Nikt nie będzie wolny, dopóki wszyscy nie będą wolni!

  •  

   pokaż komentarz

   Nie lubię używania określeń "prawicowy/lewicowy" w dyskusjach na wykopie ale takiej dawki skrajnie lewackiego bełkotu dawno nie słyszałem.

  •  

   pokaż komentarz

   Przy takich komentarzach będę z uporem maniaka powtarzał: "Zawsze ceniłem sobie konstruktywną krytykę" :) Nie ma to, jak nazwać coś lewackim i... koniec.

 •  

  pokaż komentarz

  Istnieja biedne rodziny, ktore zyja wedlug moralnych i prawidlowych martosci, nie kazdy ktos sie wychowuje w biedze, gdzie ojciec pije, a wszyscy koledzy za szczyt bycia cool uwazaja spuszczenie komus lania, zostaje przestepca. Wiec teorie o wylacznym wplywie srodowiska na ludzi zachowajmy psychologom, lacznie z teoriami, ze gry to przyczyna zbrodni itp. Nie interesuje mnie to, ze przestepca mial ojca, ktory pil i go bil, bo znam takich ludzi, ktorzy maja taka sytuacje i nie wylewaja swojej goryczy na byle pierwszego przechodnia poprzez skatowanie go wlasnymi piesciami.
  Takie jednostki powinny byc eliminowane ze spoleczensta, a jedynym sposobem jest wiezienie, ktore tak naprawde ma zerowy wplyw resocjoalizacyjny - facet/kobieta ma ciepelko, telewizor, spacerki, silownie.

  Edit:
  Ciezko tez tlumaczyc wszystko pozycja spoleczna, skoro tak wielu przestepcow i to czesto ciezkiego kalibru jest ludzmi z tzw. "dobrych domow".

  •  

   pokaż komentarz

   @qLA
   Twój post nic nowego nie wniósł: wszystko wyżej już było, a Ty nie krystalizujesz swojego zdania. Piszesz, że przestępców trzeba zamykać, bo uwarunkowania społeczne nie tłumaczą ich czynów. A jednocześnie - więzienie jest kiepskim sposobem na resocjalizację.

   Czy możesz rozszerzyć swoją wypowiedź nieco?;> Rad bym usłyszeć, czy godzisz się ze smutną przez siebie przedstawioną rzeczywistością, czy masz morze pomysłów na rozwiązanie tej sytuacji?

 •  

  pokaż komentarz

  nie mogę na to patrzeć... :/

 •  

  pokaż komentarz

  A jaka jest różnica dla grypsujących czy odsiadują X czy X+5 lat? Pojawienie się tego typu więzień dla nich było by idealnym sposobem na uspokojenie tych cfaniaczków.

  "Przecież zawsze może być jeszcze dużo gorzej". Bo kto zamieni 20 lat w więzieniu z biblioteką, internetem, salą telewizyjną na warunki zaprezentowane na tym filmie?!

  I nie ma tutaj co używać argumentów, że są to ludzie! Dawno tego typu slogany przestały obowiązywać.

 •  

  pokaż komentarz

  Więzienie to nie hotel, więzień musi żałować, że tam trafił.

  I więźniowie powinni pracować na siebie, chociażby czyszcząc rowy i kible (technologia wspomoże pilnowanie ich) tak, żeby wszyscy widzieli. Po co mamy pasożytów utrzymywać? Popełnili przestępstwa a ludzie opłacają im hotel.

  A co daje takie torturowanie? Strażnik się wyżyje. I tylko "mówi się" że jest ciężko w więzieniach. Ale to bicie jest oficjalnie trzymane w tajemnicy. Więc jest znęcaniem się nad ludźmi. I przy tym zniżaniem się do ich poziomu.

  •  

   pokaż komentarz

   I to jest dla mnie myśl dnia:

   "Więzienie to nie hotel, więzień MUSI żałować, że tam trafił."

   Dokładnie o to w więziennictwie powinno chodzić.

  •  

   pokaż komentarz

   A może... Powinien nauczyć się, że można żyć uczciwie? No ludzie, nie piszcie, że z Was takie "moralne pokurcze" jak to ktoś wyżej trafnie określił?

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli w więzieniu wszyscy będą dla niego mili, będzie w trzyosobowej celi w której będą faktycznie trzy osoby i telewizor i cały dzień granie w karty to go nauczy, że można być uczciwym?

  •  

   pokaż komentarz

   Dlatego uważam, że odseparowanie od społeczeństwa nie jest najskuteczniejszą formą resocjalizacji... A takie traktowanie tych ludzi jeszcze bardziej ich wypacza.

  •  

   pokaż komentarz

   Nic o odseparowaniu od społeczeństwa nie pisałem...

   Mimo wszystko - więzienie to ma być kara, a nie ośrodek odnowy duchowej prowadzony przez siostry burdelówki, które przy kawie będą tłumaczyć, że zachowałeś się be.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hoper

   Więzienie jest formą odseparowania przecież... Ci ludzie powinni pracować, aby sami mogli zarobić na swoje życie ne obciążając społeczeństwa. Odrobić swoje winy odszkodowaniami, na które sami zarobią. A przez to - nauczyć się uczciwie wiązać koniec z końcem.

 •  

  pokaż komentarz

  Vino
  Lepszy wiec strzal w glowe dla ludzi, ktorzy zachowuja sie jak zwierzeta?
  Czyli co, mamy nie pochylac glowy i wrocic do jaskini, gdzie kazdy z kazdym bedzie lal sie do smierci maczuga? Bo do tego by doszlo, gdyby takim niedoewoluowanym zwierzetom pozwolono przebywac w normalnie funkcjonujacym spoleczenstwie, gdzie przecietny obywatel po prostu sobie zyje swoim zyciem.
  Jak dla mnie, twoje poglady = fail!

  •  

   pokaż komentarz

   Patologia w zachowaniu ludzi ma swoje źródło. To prawie nigdy nie jest samorodek, który powstaje w czyimś umyśle, tylko wynik społecznych oddziaływań. Jeżeli my, jak społeczeństwo oddziałujemy na kogoś i powodujemy, że zostaje on położony w sytuacji, kiedy przestępstwo staje się np. nieodzowne do przeżycia, to nie możemy potem chować głowy w piasek i udawać, że problemu nie ma, zadając temu człowiekowi jeszcze większy ból, zamiast pomóc mu żyć w ten sposób, by nie krzywdził innych.

   Dodatkowo żyjemy w społeczeństwie, które potrafi skazywać za czyny, które są moralnie dobre, a nie złe - i tacy ludzie też trafiają do więzień. Na przykład tacy, którzy rozpieprzają fabrykę broni, z której izralelska armia morduje dzieci. Albo tacy, którzy doprowadzeni przez niesprawiedliwy system na krawędź nędzy dopuszczają się kradzieży, by wyżywić głodne dziecko.

   A co do zgania: "Jak dla mnie, twoje poglady = fail!" no nie skomentuję zarówno obszerności poruszenia tematu jak i idiotycznej formy.

  •  

   pokaż komentarz

   No widzisz, lewicowy system wartości walczy z problemami nigdzie indziej nie występującymi.
   Każdy jest kowalem własnego losu i usprawiedliwianie ludzi tylko dlatego, że mieli ciężkie dzieciństwo i pod górkę do szkoły nie jest żadnym wyjściem. Po to społeczeństwa tworzą zasady, żeby wolna jednostka mogła ich przestrzegać albo je łamać. Za złamanie zasad każdy rozumnie myślący człowiek powinien spodziewać się kary.
   Wymiar sprawiedliwości nie jest od moralizatorstwa, on ma stać na straży ustanowionego prawa. Od moralności i etyki są kościoły i związki wyznaniowe.
   W normalnym systemie człowiek zarabia na wyżywienie głodnego dziecka. Jeśli system jest zły, to trzeba go zmienić, a nie leczyć objawy choroby przymykaniem oka na przestrzeganie prawa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vino
   Rozumiem, że chciałbyś tak zmienic społeczeństwo, żeby nie rodziła się w nim chęć do działania na szkodę drugiego człowieka, niezależnie od motywów, poczynając na chciwości i na zwykłej nienawiści, czy zaburzeniach psychicznych kończąc? "Przerażająco naiwny idealizm" to eufemizm w stosunku do takiego myślenia.

 •  

  pokaż komentarz

  Guantanamo.ru

  To czy zasluzyli nic nie wnosi... To akurat zalezy od punktu widzenia. Ktos wspomnial o prawach czlowieka, ludzie trafiajacy do wiezien na ogol podcieraja sobie nimi tylek wiec smieszna jest taka argumentacja...

  •  

   pokaż komentarz

   To, że ktoś sie zezwierzęca, nie znaczy, że należy się zezwierzęcić w odwecie.

   Czy jeżeli ktoś zabija i kradnie, będzie to usprawiedliwiało Twoje czyny i występki? Czy można naginać swoją moralność w zależności od okoliczności?

  •  

   pokaż komentarz

   Czy można naginać swoją moralność w zależności od okoliczności?

   Czasami wrecz trzeba :/

  •  

   pokaż komentarz

   To po co w ogóle istnieje coś takiego jak moralność, creaf? Po co są te zasady, skoro można, a Twoim zdaniem nawet trzeba, je łamać?

  •  

   pokaż komentarz

   widać, że jesteś webexpert, a nie social expert.

  •  

   pokaż komentarz

   to idiota.
   Jak Ci zabiją bliską osobe to zobaczymy czy zmienisz zdanie webexpercie.
   Pewnie będziesz szczęśliwy i powiesz "nic sie nie stało" bądźmy ludźmi, idź w pokoju przestępco

  •  

   pokaż komentarz

   @ghazghull - szybko osądzasz i nic nie wniosłeś do dyskusji...

  •  

   pokaż komentarz

   @webexpert:

   pewnie, osądzam Cię tylko na podstawie tego co piszesz, więc mogę się mylić.

  •  

   pokaż komentarz

   @FlooX, wow... A Ty osądzasz jeszcze szybciej:D

   Jak Ci zabiją bliską osobe to zobaczymy czy zmienisz zdanie webexpercie.
   Pewnie będziesz szczęśliwy i powiesz "nic sie nie stało" bądźmy ludźmi, idź w pokoju przestępco


   Zapewne nie powiem, ale nie ukamienuję tego przestępcy, tylko chciałbym móc liczyć na skuteczny wymiar sprawiedliwości, który osądzi i zresocjalizuje przestępcę. Nie stawiam się ponad prawem, nie będę Punisherem i nie będę biegał z karabinem aby ich rozstrzeliwać.

  •  

   pokaż komentarz

   nie będę Punisherem i nie będę biegał z karabinem aby ich rozstrzeliwać.
   a ja bym to najchętniej robił :D

   może faktycznie zbyt szybko Cię oceniłem, zbyt mocnym słowem, ale coś mnie bierze jak czytam takie bzdury, że nie zasłuzyli na takie traktowanie. Kara powinna być odpowiednia do popełnionego przestępstwa. Zakładając, że taki więzień jest gwałcicielem, pedofilem i mordercą to taki los własnie powinien go spotkać, żeby "odpokutował za swoje grzechy" bo krzywdził ludzi.
   Myślisz, że co czuje takie zgwałcone (brutalnie bądź nie) dziecko czy osoba ? Ja nie wiem, ale wydaje mi sie, że to uraz na całe życie..

  •  

   pokaż komentarz

   No widzisz... Taka różnica między nami, a to Ty mnie nazwałeś idiotą;-)

 •  

  pokaż komentarz

  a Putin na to "NIEMOŻLIWE"
  ;/
  ;/
  ;/
  ;/

 •  

  pokaż komentarz

  @ghazghull - to sam mu daj plusa, a nie agitujesz;-)

 •  

  pokaż komentarz

  DO WSZYSTKICH

  Nie mogę uwierzyć w to, co większość z Was pisze. "Zasłużyli na taki los, po to jest więzienie, żeby cierpieć". I oglądacie film, na którym biją bezbronnych(!) ludzi, kopią i poniżają. Piszecie, że to nie są ludzie. Tłumaczycie to sobie jakąś dziwną podwójną moralnością, którą jedną stosujecie na co dzień a drugą w nagłych wypadkach.

  Niektórzy z Was piszą, że kara powinna być równa czynowi zabronionemu, którego się dany przestępca dopuścił, oko za oko, ząb za ząb. Z tego kodeksu cywilizowane Państwa już dawno zrezygnowały, czy Wy wracacie do średniowiecza? Zezwierzęcacie się? No inaczej tego nie można nazwać jak cofaniem się w rozwoju...

  Niektórzy zarzucili mi, że jestem idiotą, że inaczej zachowałbym się, gdybym stracił w ten sposób kogoś bliskiego. Nie! Nie jestem katolikiem, nie nadstawię drugiego policzka. Ale jestem filozofem, moje przemyślenia są podstawne. Człowiek to człowiek, należy traktować jego życie i godność z szacunkiem. Nie jest zwierzęciem! To jakieś głupie wytłumaczenie rodem z kreskówek, na których widocznie się zatrzymaliście Więzienie jest po to, aby go odseparować od funkcjonującego (sprawnej) społeczeństwa i zresocjalizować, a nie poniżyć, zepsuć, zabić...

  No wstyd mi za niektórych, naprawdę.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @webexpert
   coś Ty k!$$a ksiądz jest czy ch$% wie co?

  •  

   pokaż komentarz

   @Floox - nie czytasz ze zrozumieniem. Jak mogę być księdzem, skoro napisałem, że nie jestem katolikiem?;-) Po prostu myślę... To powinno wystarczyć.

   Swoją drogą - zadziwiasz mnie liczbą bluzgów w tak krótkim zdaniu!:D

  •  

   pokaż komentarz

   To ciekawe, jak zmieniaja sie odczucia czlowieka, ktoremu niesłusznie skazano syna/meza/ojca...
   Nie zycze Ci tego, ale... przemysl

  •  

   pokaż komentarz

   śmieszny jesteś webexpert i ta Twoja wypowiedź "Do wszystkich!"
   Ciekawe gdzie Ci mordercy (napewno są na tym filmie) mieli szacunek dla swoich ofiar które zabijali?? Teraz nalezy ich traktować z szacunkiem?? No proszę Cię.. Nikt ich nie morduje tak jak oni to robili są tylko krzywdzeni, natomiast i tu się skup webexpert filozofie wielki ŻADNA z tych tortur nie odda życia które oni zabrali zabijając swoje ofiary gdy beztrosko byli na wolności. Żadna!

  •  

   pokaż komentarz

   ej, potem będzie, że to moje multikonto...

  •  

   pokaż komentarz

   @nicramnet

   śmieszny jesteś webexpert i ta Twoja wypowiedź "Do wszystkich!"

   Cieszę się, że byłem zabawny dla Ciebie, czasem lubię być dowcipny. Jednak w tym wypadku pomyliłeś moje intencje, proponuję przeczytać wszystko jeszcze raz i jeszcze raz... Może coś zrozumiesz.

   Ciekawe gdzie Ci mordercy (napewno są na tym filmie) mieli szacunek dla swoich ofiar które zabijali??

   No właśnie, gdzie ci mordercy na tym filmie? Wskaż mi ich proszę palcem...

   Teraz nalezy ich traktować z szacunkiem?? No proszę Cię.. Nikt ich nie morduje tak jak oni to robili są tylko krzywdzeni, natomiast i tu się skup webexpert filozofie wielki ŻADNA z tych tortur nie odda życia które oni zabrali zabijając swoje ofiary gdy beztrosko byli na wolności. Żadna!

   A teraz skup się i pomyśl nad tym, co sam napisałeś. Skoro te tortury nie są - Twoim zdaniem - skuteczne, to po co one są? Dla zabawy?

   @ghazghull

   Wyczułem drobną różnicę między wami;)

 •  

  pokaż komentarz

  ** DO WSZYSTKICH **

  Dziękuję za takie zainteresowanie sprawą. Cieszy, że pod linkiem znalazło się miejsce na ciekawe i twórcze odpowiedzi, a nie bezmyślne "LOL", czy "hahaha".

  Trzeba pamiętać, że każdy ma swoje zdanie na dany temat!

  Do webexpert

  Racja - Ci więźniowie są bezbronni. Ale chyba sam nie wierzysz w to piszesz, wspominając o resocjalizacji! Jako socjolog wiem ile procent osób POMYŚLNIE zostaje zresocjalizowanych w więzieniach!

  UWAGA!!!

  WIĘKSZOŚĆ WIĘŹNIÓW PO WYJŚCIU NA WOLNOŚĆ DALEJ PARA SIĘ ŁAMANIEM PRAWA!!!

  Powiedz drogi kolego, że nie mam racji... A teraz się zastanów, czy Ci więźniowie, którzy przechodzą ciężką szkołę życia (taką samą jaką zadali swoim ofiarom), po wyjściu z takiego łagru dalej będą zajmować się krzywdzeniem innych osób? Raczej nie. Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie chciał trafić do takiego więzeinia więc będzie PRZESTRZEGAŁ PRAWA a przede wszystkim NIE RANIŁ INNYCH!

  •  

   pokaż komentarz

   proponuję dużo plusów dla mrozera.

  •  

   pokaż komentarz

   @mrozer77

   Heh, no to pogadajmy jak filozof z socjologiem;)

   Czy z faktu, że więzienia nie są obecnie skuteczną formą resocjalizacji wynika jednoznacznie, że nie należy resocjalizować? Czy dysponujesz danymi, które dają Ci podstawę do sądu, że po wyjściu z takiego więzienia "będzie PRZESTRZEGAŁ PRAWA a przede wszystkim NIE (będzie) RANIŁ INNYCH"?

  •  

   pokaż komentarz

   @ghazghull - A Ty co jego adwokat czy menadżer? No bo mam nadzieję, że to nie multikonto.

   A teraz pytanie: Jeśli osoby będą lądować w normalnym więzieniu gdzie nie ma przemocy to po wyjściu będą grzeczni? Zobaczą jak to jest w pudle i jeśli taka osoba nie znajdzie pracy, znowu narobi dziadostwa to i tak nie będzie się bać samego powrotu do pudła, a jeśli masz niezły wp!!##%! w pudle to może nauczą się żyć tak aby nie odwiedzić po raz kolejny. Oczywiście niektórzy siedzą niesłusznie ale to odrębny temat który dotyczy bardziej wymiaru sprawiedliwości, sądów itp.

  •  

   pokaż komentarz

   haha, śmieszne.

   po prostu, uważam że ma rację.

  •  

   pokaż komentarz

   @mrozer twoje przemyślenia są płytsze niż zacytowane przez ciebie "LOL" czy "hahaha"

  •  

   pokaż komentarz

   @tomke

   szkoda, że nie powiedziałeś dlaczego takie płytkie... Może masz za "płytko" w głowie, żeby rozwinąć wypowiedź?

Dodany przez:

avatar mrozer77 dołączył
386 wykopali 16 zakopali 76.6 tys. wyświetleń