•  

  Ale głupoty gadasz.
  50Hz w zupełności wystarcza. Każdy obraz jest nadawany w tej specyfikacji, a telewizor sam go sobie przerabia. Hz to czysty marketing.
  Tak telewizja nadaje w FULL HD jest dużo kanałów tego typu oczywiście pomijając platformę cyfrowy polsat, gdzie nawet trudno mówić o HD przy kanałach z ich satelity. Zresztą: Włącz sobie Animal Planet HD.

  •  

   @narodzonyzchaosu: Prawda. Obraz w TV jest nadawany w 50hz. Ja też początkowo nie widziałem różnicy, do puki nie zestawiłem sobie dwóch telewizorów w 42 calach. Jeden 50hz drugi 100hz. Stanąłem najpierw blisko - potem daleko. Różnica była ogromna. Po chwili miało się wrażenie, że obraz w 50hz tnie się jak pokaz slajdów.
   Prawdą jest też to, że patrząc osobno na 50hz bez porównania, nie zauważy się tego efektu. A to dlatego, że oko polskiego widza jest przyzwyczajone do 50hz. Jest to dla niego standardowy obraz.

  •  

   @narodzonyzchaosu: Ktoś tu niedawno kupił 50Hz :D

  •  

   @narodzonyzchaosu: A według mnie nikt nie nadaje w 50 Hz, śmieszny jesteś, to 50 hz czy 100 hz znaczy zupełnie co innego, jak widać nie odróżniasz fps od hz.

  •  

   @neoandrew: Opowiedz nam o różnicy między fps a Hz w przypadku telewizji.

  •  

   @Dzaa88: Obraz w TV nie jest nadawany w 50HZ. W ogóle to pisanie 50HZ, 100HZ nie ma ABSOLUTNIE do kutwy nedzy żadnego znaczenia. W analogowym standardzie PAL określało się w Hz częstotliwość odświeżania interlinii. Żeby zacząć rozmawiać o czymkolwiek należy wyjaśnić czym jest tak interlinia a czym się różni od trybu progresywnego. W starych kineskopach obraz był rysowany co drugą linię obrazu w odróżnieniu np. od monitorów komputerowych CRT wyświetlających sygnał dokładnie linijka po linijce (to jest właśnie tryb progresywny). W ten sposób rozróżniają się standardy np. 1080P i 1080I. W przypadku tego drugiego do czynienia mamy z tzw. półobrazami które z definicji mają formalnie mniejszą rozdzielczość nawet niż 720P. Ot taka ciekawostka. Zresztą nie trzeba być nie wiadomo jakim szerlokiem - wystarczy sobie pobrać pliki 1080P i 1080I i różnica jest widoczna. Ale wróćmy do naszych telewizorów 50HZ i 100HZ. Matryce LCD jakie by one nie były są odświeżane z o wiele większą częstotliwością niż te 50HZ czy 100HZ. Poza tym są to wyświetlacze przystosowane do wyświetlania obrazu tylko i wyłącznie w trybie progresywnym i teraz wróćmy do TV 50HZ a 100HZ. - Skoro sygnał wejściowy posiada interlinię (tzw. przeplot) powoduje to, że obraz wyświetlany byłby co drugą linię - efekt wyświetlania takiego obrazu jest po prostu kijowy - dlatego w telewizorach które przyjmują sygnał z interlinią stosuje się po prostu albo pomijanie parzystych/nieparzystych linii albo łączenie półobrazów w pełne ramki. Powoduje to, że obraz nie ma defektów spowodowanych sygnałem z interlinią. I teraz główną różnicą między 50HZ i 100HZ jest to, że zastosowany jest tutaj inny algorytm usuwania przeplotu - w przypadku telewizorów 100HZ nie następuje łączenie pół obrazów a powstanie dodatkowych klatek z pół obrazów. Efekt jest taki jak opisujesz - jest płynniejszy - ale często ta płynność jest bardzo nienaturalna - widać smużenia lub wręcz różnice w płynności poszczególnych scen (w zależności od tego jak działa algorytm). I żeby uściślić - taki efekt dodatkowej płynności powstaje tylko i wyłącznie w materiale z interlinią - w przypadku dwóch materiałów 1080P różnica między telewizorem 50HZ a 100HZ będzie ... żadna. Podobnie jak przy rozdzielczości 720P - efekt 100HZ nie będzie na takim materiale po prostu widoczny. Uwierz mi, że bawiłem się wieloma wyświetlaczami i telewizorami i często oglądanie TV z wymuszonym efektem 100HZ doprowadzał mnie prędzej do furii niż do poprawy odbierania materiału wideo.

  •  

   @jednozgloskowiec: Sorka :( Piszę bez słownika w przeglądarce, przez co najlepszym się zdarza z rozpędu ;(

  •  

   @brokenik: Podpisuje się pod tym co napisałeś rękami i nogami. Powiedz mi tylko, do jakiego grona osób trafiłbym pisząc coś takiego? ;)

   W Polsce przychodzi do Ciebie klient po 100megaherzowego leda z ful hade i telegazetą.

   100hz, 300hz a w przypadku plazm nawet 2k hz to wartości umowne. Kiedyś podawano też kontrasty: 1:1000000000000000000000'0000. Są dwa wzory na liczenie kontrastu, które można mocno naciągać. Dlatego dziś podaje się wartości typu "Mega kontrast" lub "Super kontrast" które są tak samo prawdziwe, jak 1:23298493489238490840284040239409238092. Sądzę, że w przypadku odświeżania też tak będzie
   Oczywiście, że dzisiejsze 100hz,200hz,300hz w LED to nic innego jak ilość k/s i nie ma to nic wspólnego z odświeżaniem.

   Ale musi jeszcze wiele wody w Wiśle przepłynąć, aby móc o takich rzeczach mówić.

  •  

   @j557: Musiałbym odpowiedzieć odnoście wypowiedzi, którą skomentowałem, gdyż on kompletnie pomylił, nadawany sygnał źródłowy z odświeżaniem tv oraz fps.

   Sygnał jest nadawany w 50 hz, ale materiał nie ma 50 fps, tylko 24 fps, natomiast czy tv ma 50 hz czy 100 hz czy 600 hz to nie jest to związane z nadawaniem sygnału w 50hz.

   Tym samym, nie ważne, że nadają w 50hz, tv może mieć np. 200 hz i to nie jest bujda, bo tu o odświeżanie ekranu chodzi, które wymusza zmiany pikseli i znaczną redukcję smużenia mimo iż materiał ma nadal 24 klatki.

  •  

   @Dzaa88: Skoro mówimy o doborze telewizora warto wspomnieć chyba o tym, na co zwracać uwagę. Ja wybierając telewizor na pewno nie pokusiłbym się o kupno czegoś co jest nierealne. Z własnego doświadczenia wybrałbym tylko to co ma najdłuższą gwarancję i serwis w miarę na miejscu to jest moje podstawowe kryterium wyboru. Potem patrzyłbym na to, żeby matryca oferowała jednak Full HD i co najmniej kilka portów HDMI - idealnie gdyby dostępne było wejście kompozytowe (czasami potrzebuję podłączyć np. starego VHSa lub konsolę) i D-SUB dla puszczenia analogowego sygnału VGA.

   Zapomniałeś tak przy okazji napisać, że wyświetlacze LED mają zdecydowanie mniejsze zużycie prądu - brak inwerterów napięcia = większa trwałość elementów.

   Wszelkiego rodzaju dodatki typu SmartTV są totalnie zbędne - lepiej jest dopiąć do tego jakiegoś niewielkiego HomeBoxa i wymienić go za jakiś czas niż wymieniać telewizor bo niestety nie obsługuje już jakiegoś tam kodeka. Im większa integracja elementów tym moim skromnym zdaniem gorzej.

  •  

   @brokenik: Wszelkiego rodzaju dodatki typu SmartTV są totalnie zbędne - lepiej jest dopiąć do tego jakiegoś niewielkiego HomeBoxa i wymienić go za jakiś czas niż wymieniać telewizor bo niestety nie obsługuje już jakiegoś tam kodeka.
   Zgadza się. Ale nie dla każdego zastosowania. Ja widze 2 obozy:

   1) "komputerowy user" - jemu SmartTV z siecią i bajerami nie potrzebny, dużo lepiej podłączyć coś zewnętrznego. I często taki mały (jak to nazwałeś) HomeBox (czy inny MediaPlayer na Androidzie, czy HTPC czy inny komputerek) jest tańszy, niż różnica cenowa między "najprostszym TV" a "TV z SmartTV", a dużo większa elastyczność i możliwość użycia. No i często okazuje się, że telewizor jest podłączany do np. tunera Nki czy innego dekodera, który i tak jest włączony cały czas, i też posiada identyczną smart-funkcjonalność (radia internetowe, przeglądanie internetu, VOD, youtube itd).

   2) "prosty operator pilota" (niekoniecznie starszy człowiek) - dla niektórych prostota włączenia czegoś dodatkowego (np media-play pokaz slajdów z pendrive, albo radia internetowego na tv) jednym guzikiem na jednym wspólnym pilocie jest dużo cenniejsza, niż natłok dodatkowych funkcji, przełączanie wejścia hdmi na PC, szukanie myszki itd ;) Przykład - moja matka - wyklika sobie przez pilota newsy na onecie na TV, ale jak jej się przełączy "input-hdmi" - to już kaplica...

  •  

   @hrumque: Zgoda, ale ja nie mówię "nie kupujcie - nie warto". Tylko racjonalnie wyjaśniam, że przy obecnym trendzie zmian co chwilę pewnych technologii nie ma zasadniczo sensu dokładać do czegoś co za pół roku się zmieni.

  •  

   @brokenik: Ja osobiście i dla siebie - też tak uważam. TV mógłby nawet tunera nie mieć - robi tylko za monitor.
   Ale są klienci, którzy chcą funkcje internetowe, bo teraz to działa i jest fajne, bo u znajomych na imprezie na TV włączyli Tuba-fm albo yoytube, i grało, to oni też chcą.

  •  

   @narodzonyzchaosu: Zasadniczo 50 Hz wystarczy, ale ludzkie oko a właściwie ludzki mózg ma tą wadę że oszukuje nas ( tłumacząc inaczej przetwarza obraz z oka i dlatego dwoje ludzi widzi co innego patrząc na ten sam obraz), powoduje to taki efekt że po jakimś czasie oglądania obrazu 100Hz oko się przyzwyczaja i wtedy 50Hz wygląda gorzej (albo odwrotnie). Taki sam efekt jest ogólnie z vhs vs dvd a obecnie dvd vs BR. Kiedyś wydawało nam się że dvd daje kosmicznie wyraźny obraz w porównaniu z VHS, a dziś po obejrzeniu kilku filmów na BR oko się przyzwyczaja i dvd wygląda tragicznie w tym zestawieniu.

  •  

   @brokenik: Nieźle, ale niestety zupełnie mijasz się z rzeczywistością:

   "w przypadku dwóch materiałów 1080P różnica między telewizorem 50HZ a 100HZ"

   Będzie różnica i to duża ponieważ materiał może być w:
   1080p24, 1080p50 lub 1080p60.
   Algorytmy 'wstawiające' klatki działają zupełnie inaczej dla takich materiałów.
   Jeśli tego nie widać to polecam trailer Hobbita w 48fps i 24fps.

   "Obraz w TV nie jest nadawany w 50HZ" - cóż - jest ten format nazywa się 576i50, po 25 klatek półobrazów.

   Kolejna sprawa - obojętnie jak nazywa się system polepszania obrazu - nikt nie nakazuje go włączać. Nie podoba się to out.

  •  

   @neoandrew: "Sygnał jest nadawany w 50 hz, ale materiał nie ma 50 fps, tylko 24 fps, natomiast czy tv ma 50 hz czy 100 hz czy 600 hz to nie jest to związane z nadawaniem sygnału w 50hz."

   Kolego, jeśli by tak było jak piszesz to pojawiłoby się wiele różnych problemów. Na szczęście nie jest tak, stosuje się m.in. http://en.wikipedia.org/wiki/Telecine

   Nie każdy materiał w TV to konwertowany film. Ale wiele jest z np: NTSC albo z HD USA z innym fps.

  •  

   @lcjoker: Ja mówię o sygnale a nie ilości FPSów w materiale - to są dwie różne warstwy. Owszem materiał możesz mieć i 24FPSy i 60FPSów w 1080P - co do tego nie ma żadnych wątpliwości, ale główne bicie piany o 50/100HZ to jest właśnie kwestia usuwania przeplotu a nie ilości ramek w samym materiale.

   Problem z "polepszaniem" jest taki, że męczyłem się z pewnym modelem Toshiby i za chiny ludowe nie udało mi się wyłączyć "polepszania" i efekt był po prostu ŻENUJĄCY.

  •  

   @brokenik: Nie 'polepszysz' obrazu jeśli nie usuniesz przeplotu. Jak pisałem - nieźle napisane, ale nie można mieszać pojęć - 50Hz w PAL ma ścisły związek z ilością klatek - 25. Tak samo jak 30 klatek w USA. Natomiast nadużywanie przez marketing od 50Hz do 1200Hz (kto da więcej) - zgoda w całej rozciągłości - tylko nie wprowadzajmy więcej zamętu.

  •  

   @lcjoker: Ależ jest tak jak piszę, a ty się nie znasz, klatek jest zawsze 24, no 25, w tych granicach, nikt nie nadaje więcej klatek, a sposób ich nadawania już jest drugorzędny dla tego co komentowałem, są trzy wartości zawsze, sposób nadawania, np. 50 hz, ilość rzeczywistych klatek np. 24, odświeżanie tv np. 50 czy 100 hz, i to co ja chciałem zaznaczyć to to, że wartość hz z nadawania nie ma nic wspólnego z tym ile tv ma hz przy wyświetlaniu, to są zupełnie inne parametry, a gościu po prostu to myli i uważa, że jak nadają w 50 hz to i tv starczy 50 hz, to jest wiedza w stylu "marihuanen, komu to potrzebne".

  •  

   @Dzaa88: Czytam wątek i się zgubiłem:-) to jaki parametr jest ważny? Mówiłeś o min. 100Hz, ale dla mnie obraz na takim telewizorze jest nienaturalnie przyspieszony dodatkowymi interpolowanymi klatkami. Czy dobrze Cię zrozumiałem, że teraz 100Hz to poprostu zwykla interpolacja klatek?

  •  

   @neoandrew: Nie, nie w tych granicach. Przeczytaj o Telecine to zrozumiesz dlaczego w PAL jest 25 klatek a nie 24. Także dlaczego wprowadzono trym 1080p24.
   Nie da się nadawać 'w tych granicach' bo błyskawicznie będzie desynchronizacja audio z video. Hz w PAL są nierozerwalnie związane z ilością klatek. To jest dość skomplikowany temat, wystarczy że marketing go już zaciemnia.

  •  

   @Dzaa88: Wszystko ok ale nie do końca się zgodzę z tymi Hz, że im więcej tym lepiej bo bez sensu jest kupowanie TV 600 Hz bo ludzkie oko i tak jest w stanie wychwycić do 80 Hz

  •  

   @lcjoker: Jak nie, człowieku podałem przybliżone wartości, jest to w ntsc czy pal około 24-25 i nadawane jest zazwyczaj w 50i czyli 50 hz w pół klatkach, potem to jest składane (kiedyś było inaczej) i masz 24-25 fps (jest pewne dostosowanie).

   W tv chyba nikt nie nadaje u nas 1080p24, także raczej to jest bluray i piraty, ale wychodzi na to samo, 24 fps.

   Nie wnikam już czemu pal czy ntsc ma tyle klatek a tyle, to nie jest ważne, ważne, że mam rację pisząc, że format sygnału źródłowego nie ma nic wspólnego z odświeżaniem tv, co wielu po prostu myli.

   @massbombing: Wiesz co i tu kolejny problem, że jak ci napiszą 600 hz to i tak nie oznacza to wcale, że cały ekran jest tak odświeżany, sam mam plazmę 600 hz i to nie jest tak, ekran jest dzielony na bloki, każdy z bloków jest odświeżany osobno, ale nie z prędkością 600 hz, bo te bloki też są jeszcze podzielone i dopiero one są odświeżane z pewną częstotliwością, co po policzeniu i przeliczeniu na ilość bloków + trochę marketingu, da magiczne 600 hz, oczywiście nie ma się co przyczepić, obraz jest ok, no ale tak to wygląda.

   W ogóle odświeżanie w lcd/led, a plazmie to zupełnie różne parametry, w plazmie to praktycznie nie ma znaczenia, zawsze obraz jest płynny, gorzej z lcd/led.

  •  

   Sorka :( Piszę bez słownika w przeglądarce, przez co najlepszym się zdarza z rozpędu ;(

   @Dzaa88: No rzeczywiście trzeba być wybitnym, żeby w jednym słowie zrobić dwa błędy ortograficzne! Brak słownika nie ma tu nic do rzeczy. Trzeba myśleć! A w ogóle co to jest słownik w przeglądarce? Ludzie, naprawdę jesteście tacy tępi, że musicie tego używać? Czy mamusia w podstawówce załatwiła zaświadczenie o dysgrafii, dysortografii i mieliście wymówkę, żeby się nie uczyć? Normalnie ręce opadają, ludzie na tym świecie są coraz głupsi i, co gorsza, sami sobie w ten sposób w kolano strzelają. W łeb sobie strzelcie, społeczeństwo będzie mądrzejsze.

  •  

   @brokenik: nic nie rozumiem. dam plusa

  •  

   @wertyk: Jak czegoś nie wiesz to pytaj.

 •  

  Słyszałem opinię, że ludzkie oko dostrzega do max 30 fps. Jaka więc dla niego różnica między 60 Hz a 100 Hz?

  •  

   @cinek687: Błędna opinia :) Ludzkie oko przy 24 klatkach przestaje widzieć przeskoki pomiędzy klatkami, ale to nie znaczy, że wyświetlany obraz będzie płynny. Prosty przykład -Zagraj w grę na 30fps a 60fps. Różnica w płynności będzie kolosalna.

  •  

   @cinek687: Na pewno ludzkie oko dostrzega więcej fps. Widać to szczególnie w grach, przy 30 fps ciężko grać w dynamiczne gry bo zbyt klatkują. Dopiero przy 60 fps zaczyna się robić płynnie, im więcej tym lepiej. Ja nie lubię telewizorów z zwiększonym odświeżaniem bo nie podoba mi się ich obraz. klatki pośrednie są sztucznie dodane co nie polepsza według mnie obrazu.

  •  

   @cinek687: Nigdy nie sprawdzałeś na jakimś monitorze CRT? Różnica między 60Hz a 100Hz jest diametralna.

  •  

   @LostHighway: ale to dotyczyło monitorów CRT, bo tam metoda wyświetlania obrazu jest inna

  •  

   @LostHighway:
   Przy 60Hz wypalało oczy i nie dało się pracować dłużej niż godzine :P
   Z tym że ludzkie oko dostrzega max 30fps to chyba chwyt konsolowców. Pograj sobie no nie wiem, powiedzmy w call of duty w multi(celowo wybrana dynamiczna gra) Przy 30fps nie masz żadnych szans

  •  

   @megawatt: Ekran LCD nie miga tak jak w przypadku CRT ;) Dlatego, w CRT niskie odświeżenie będzie cechować się wolniejszym miganiem ekranu, a przez co rypaniem oczu jak przy spawaniu ;) W LCD jedyne co zaobserwujemy, to mniejszą płynność obrazu. Chociaż, ta mniejsza płynność też może skaszanić wzrok.

  •  

   @Dzaa88: Dodajmy, że wszystkie kanały TV nadają 50Hz. Wtedy 100 i wyżej to sztuczne podkręcanie przez telewizor!
   EDIT: Nie zauważyłem, że coś takiego jest już napisane na dole! Możecie już obrzucić mnie minusami za me gapiostwo :)

  •  

   @cinek687: Ludzie oko nie dostrzega żadnego fps, ludzkie oko nie widzi klatkami na sekundę, ludzkie oko widzi tylko maksymalną prędkość zmian obrazu w czasie, ta prędkość to zazwyczaj 60 fps, ale i może dochodzić do 80 fps, zależnie od człowieka, to znaczy, że oko przy fps większym od 60, a już na pewno 80, nie będzie w stanie wychwycić co się zmieniło między klatkami, tym samym obraz przy zazwyczaj 60 fps jest maksymalnie płynny.

  •  

   @Dzaa88: Ta, LCD nie miga, ale miga podświetlenie w nim, "LED" to już nieco lepiej, bo ledy podświetlają, swoją drogą "led" to nieprawidłowa nazwa, tv led to OLED, a obecne "LED" to tylko lcd, które technologicznie stanęło z minimum 8 lat temu.

  •  

   @neoandrew: Nie no, nie mieszajmy z nazwami, OLED to zupełnie inna technologia niż telewizory LCD podświetlane diodami LED.

  •  

   @Dathen: No, ale nazywa się je LED, a z diod led są zbudowane OLED, ludzie są tak ciemni, wpadają do sklepu i powtarzają co 45 sekund, LED, LED, że aż mają nasrane od tego marketingu, a nawet nie wiedzą co to, ale chcą.

  •  

   @Dzaa88: > Chociaż, ta mniejsza płynność też może skaszanić wzrok.
   Mamo kup mi nowego GeForce'a bo granie w nowego Battle Fielda przy mniejszej ilości klatek psuje mi wzrok. Boże jakie bzdury!

  •  

   @rdy: 60Hz waliło po oczach bo monitor wyświetla obraz w trybie progresywnym. Odświeżanie ekranu a ilość klatek na sekundę to są dwie absolutnie różne rzeczy.

  •  

   @cinek687: Chyba chodzi o to, że oko niekoniecznie trafi w tę klatkę na 30fps,a im więcej fps tym większe prawdopodobieństwo, że trafisz, ale nie mam pewności.

  •  

   @neoandrew: jak Cie prosze, nie myl LED z OLED, a tym bardziej z podswietleniem w LCD.
   LED to zwykle diody swiacace
   OLED to rodzaj diody LED z materialow organicznych, o troche innych wlasciwosciach niz LED
   LCD - jest zwykle podswietlenie "swietlowka"

  •  

   @senq87: Wszystko zależy od gry. W Crysisa o dziwo gra się komfortowo (mówię o singlu) przy 25 fps.

  •  

   @O__Q: Ja cie proszę, czytaj ze zrozumieniem, nic nie mylę, ty coś mylisz.

  •  

   No, ale nazywa się je LED, a z diod led są zbudowane OLED

   @neoandrew: mieszasz, wiec jeszcze raz:
   LCD - w skrocie to telewizor podswietlany swietlowkami
   LED - odmiana LCD podswietlana diodami LCD (czy to krawedziowo, czy pelnie)
   OLED - odmiana LCD podswietlana diodami OLED - ktore praktycznie nie sa produkowane, szczegolnie wieksze.

   z wczesniejszego wpisu

   bo ledy podświetlają, swoją drogą "led" to nieprawidłowa nazwa, tv led to OLED, a obecne "LED" to tylko lcd,
   oled to oled, ledd to led.
   wszystkie sa LCD, roznia sie podswietleniem.

  •  

   @neoandrew: przeczytaj ze zrozumieniem, a potem pisz coś
   http://en.wikipedia.org/wiki/OLED - dioda
   http://en.wikipedia.org/wiki/Light-emitting_diode - dioda
   http://en.wikipedia.org/wiki/Amoled - wyświetlacz z podswietleniem OLED
   http://en.wikipedia.org/wiki/Liquid_crystal_display#Illumination - tu masz rodzaje wyswietlaczy LCD, oraz czarno na białym o świetlówkach o których napisał O__Q - a którego wszystko więdzące wykopki minusują ;).

  •  

   @O__Q: Człowieku, ale nie udawaj głupszego niż jesteś, albo że tego nie wiem.

   lcd to ciekłe kryształy, podświetlane świetlówkami
   led, to to samo co lcd ale podświetlane właśnie ledami

   więc led to zła nazwa, gdyż elementem wykonawczym nadal nie są ledy tylko lcd

   natomiast OLED to prawdziwe tv led, bo tam emitują światło i kolory diody led

   Więc tv LED to ściema, wiele klientów nawet nie wie, że to ten sam syf co lcd, myślą, że to coś nowego i o to tez chodziło marketingowcom.

   I tak oled to oled, ale led to lcd z podświetleniem diodowym

   wszystkie sa LCD, roznia sie podswietleniem.

   @O__Q: Weź człowieku idź do neonet to ci wytłumaczą jak dla idioty, może wtedy zrozumiesz.

   których napisał O__Q - a którego wszystko więdzące wykopki minusują ;).

   @lakimakromedia: I dobrze, że go minusują, bo gówno wie i jeszcze się zbłaźnił, że wszystkie to lcd.

   A ty nie lepszy, ja jeszcze wiem co to jest lcd a co to dioda.

   Plazmy są lepsze od lcd/led właśnie dlatego, że same świecą, tak samo jak ekrany OLED, m.in. także amoled.

  •  

   @neoandrew: chlopie gonisz w kropke caly czas a wyzywasz innych.

   nazywanie telewizorow OLED jako jedynymi poprawnymi LCD, to jak nazywanie konia mulem.

   nie wiem, czy wiesz, ale LED to rodzaj podswietlenia matrycy, tak jak CCFL. i nie wiem czy wiesz, moze byc tez podswietlane diodami RGB LED, wiec co ma piernik do wiatraka? to, ze matryca tam dalej wystepuje, nie ma znaczenia. to tak, jakby porownywac malucha i porsche. oba maja silnik, oba maja go nawet z tylu.
   i tak, admoled nie ma matrycy cieklokrystalicznej, co nie zmienia faktu, ze ja zrobilem blad, a Ty pierdzielisz od rzeczy nazywaja telewizory amoled jedynymi poprawnymi telewizorami led.

  •  

   @O__Q:
   Jemu nie o to chodzi. Wkurza go nazywanie telewizorów LCD LEDami. Technologia jest ta sama tylko rodzaj podświetlania się zmienił i już LCD stało się ledami, a nie miało prawa. Dioda LED sama emituje światło i kolory jak w OLED, a w LCD potrzebne jest podświetlenie i jak bym podświetlił matryce LCD luminoforem w którego uderzają elektrony z działa mam prawo nazwać to CRT? Czy jak podświetlę panel LCD komórkami z gazem wytwarzającymi plazmę mam prawo nazwać TV LCD plazmowym? Marketing żeby ludzie czytający o OLEDach i ich wyższości nad LCD się nacięli.

  •  

   @senq87:
   To inna bajka, karta renderuje obraz w czasie rzeczywistym. Czasem jest mało do liczenia czasem dużo, za dużo, zdarzają się spadki tak małe że program ich nie wychwytuje a oko tak(np z 30 klatek 2 źle wygenerowane). Dodatkowo mogą wystąpić problemy na drodze gpu>monitor np takie jak tu:
   http://pclab.pl/news51952.html
   TV odtwarza już wygenerowany obraz z dużo mniejszym wysiłkiem i brakiem możliwości popełnienia błędu. Widzisz lagi na filmach czy w TV tam jest tylko 24 klatek/s :D?

  •  

   @Gazobeton: a mi wlasnie chodzi o przeciaganie struny w druga strone i nazywanie OLEDow jedynymi poprawnymi LEDami.
   ja rozumiem wszystkie argumenty tutaj, tylko po prostu z nimi sie nie zgadzam. po prostu nazewnictwo jest, jakie jest. nikt nie idzie do sklepu i nie mowi: poprosze telewizor LCD z podswietleniem LED. tylko: poprosze telewizor LED.

   i wkurza mnie gadanie typu:

   Więc tv LED to ściema, wiele klientów nawet nie wie, że to ten sam syf co lcd
   jesli bylby taki syf, jak mowi przedmowca, to nikt by tego nie kupowal. a jednak lcd ma swoje zalaty jak i swoje wady szczegolnie w porownaniu do LCD-CCFL
   tak samo jak gadanie, ze plazmy sa super-hiper-ekstra lepsze od LED, bo same emituja swiatlo.
   tak samo jak twierdzenie, ze rozwoj LCD zatrzymal sie 8 lat temu, czy ze zatrzymal sie kiedykolwiek.

  •  

   @O__Q: pamiętam Twoje idiotyzmy z innego wykopu- nie możesz mieć racji! :)

  •  

   @DzikiPiesDingo: z ktorego? :D o falszowaniu map? chlopie, tak, kieruj sie tamtym, bo mam inne zdanie niz wiekszosc i krzycze ciszej ;]

  •  

   @Gazobeton: Osobiście ci dziękuję, że rozumiesz o co mi chodzi, jak widać nie każdy pojmuje ten temat i te denerwujące dla mnie nazewnictwo.
   @O__Q: Przeczytaj to co Gazobeton napisał, bo lepiej ci tego nie wytłumaczę.

   Po za tym ty wymyślasz jakieś bzdury...

   nazywanie telewizorow OLED jako jedynymi poprawnymi LCD

   @O__Q: Gdzie takie coś napisałem? Mylą ci się fakty, OLED to tv LED, zbudowane z diod LED, które to odpowiadają za generowanie światła jak i kolorów, całego obrazu.

   nie wiem, czy wiesz, ale LED to rodzaj podswietlenia matrycy

   @O__Q: k#@#a, rzeczywiście, dzięki, że mnie oświeciłeś, a o czym ja pisałem w poprzednich komentarzach, nie no jesteś żałosny.

   JEDYNYMI PRAWDZIWYMI TV LED SĄ TV OLED, lub też wyświetlacze korzystające z OLED, obecne nazewnictwo TV LED to bzdura, bo podświetlenie diodami to nie to samo co WŁASNA EMISJA ŚWIATŁA i KOLORÓW.

   TV LED zostały tak nazwane by okłamać ludzi, że w tv coś się pojawiło nowego, czysto marketingowa zagrywka, tymczasem jest to zwykły syf lcd który od lat technologicznie stoi w miejscu, mało tego kupno tzw. TV LED obecnie to loteria, bo nie dosyć, że to ściema, to jeszcze tv takie mają WADY, których producent ci nie ZAREKLAMUJE i powie, że to nie WADY, a CECHY TECHNOLOGI !!!! Te WADY to np. CLOUDING, i wynikają właśnie z podświetlenia i tandety takiej technologii.

   Dla mnie najlepsze tv to (licząc tylko jakość obrazu)

   OLED > CRT >= PLAZMA > bardzo duża przepaść > LED > LCD

   A, że obecnie CRT już nie dostaniesz, a OLED strasznie drogie to zostaje PLAZMA, PLAZMA, którą kupisz w granicach 1600 - 2500 i zmiażdży wszelkie tv lcd/led jakością obrazu, nawet te 2 razy droższe.

   A o CRT wspomniałem, bo WSZYSTKO CO EMITUJE WŁASNE ŚWIATŁO jest lepsze od podświetlania, CRT wyszedł z użycia czysto z punktu ekonomicznego, a nie dlatego, że miał kiepską jakość obrazu, bo ta jest świetna.

  •  

   @neoandrew: masz wiedze, co udowodniles nawet nizej, ale prezentujesz poglad:
   "moja jest tylko racja i to swieta racja"
   jasne, ze oled bedzie lepszy od LCD-CCFL czy LCD-LED, ale twierdzisz, ze na rynku panuje od paru lat stagnacja i wszystko to syf i marazm.
   uogolniasz, mowiac, ze wszystkie LCD to syf, a to gowno prawda. mowisz o cloudingu, ktory wystepuje TYLKO przy podswietlaniu krawedziowym. przy pelnym backlighcie nie ma on prawa wystapic.
   stawianie plazmy duzo wyzej od LCD-LED jest niewspolmierne do niczego.
   i tak, oled, to tv led, tylko ze produkcja led, a oled to dwie rozne rzeczy. poza zasada dzialania nie maja one ze soba nic wspolnego, ale to nic.

   TV LED zostały tak nazwane by okłamać ludzi
   czy po to zostaly tak nazwane? nie, dla mnie to po prostu skrot myslowy. ale mozemy gadac i gadac i do niczego nie dojdziemy. Ty bedziesz dalej zachwalal plazmy jako najdoskonalsze, a ja dalej nie bede za nimi przepadal.

  •  

   @Dathen: No, ale nazywa się je LED, a z diod led są zbudowane OLED, ludzie są tak ciemni, wpadają do sklepu i powtarzają co 45 sekund, LED, LED, że aż mają nasrane od tego marketingu, a nawet nie wiedzą co to, ale chcą.

   @neoandrew:
   Odpowiadając na zarzut:

   A ty nie lepszy, ja jeszcze wiem co to jest lcd a co to dioda.

   http://www.wykop.pl/link/1352235/jak-dobrze-kupic-telewizor-poradnik-bylego-sprzedawcy-cz-2/?utm_source=notification_entry&utm_medium=notification_2012-12-18&utm_campaign=Notification_Alert#comment-13058263

   Tutaj masz już napisane przez kolege @Dathen byś nie mieszał nazawami i ciągle to robisz.

   Ile można powtarzać Tobie że LED to LED a OLED to OLED ???
   Pier...dolisz cały czas że LCD to LED a OLED są zbudowane na LEDach .... nosz ku..rwa mać. Zdecydujesz się ? Wg Ciebie OLEDy są zbudowane z LCD ? xD

   No, ale nazywa się je LED, a z diod led są zbudowane OLED,

   Tu Ci Sony tłumaczy różnicę miedzy zwykłymi LCD CFL a LCD LED i LCD ELED
   zdjęcie

   Wspomniany kolega @Dathen już wskazał co to OLED > OLED
   Tutaj masz ekran zbudowany w oparciu o OLED > ekran

   I teraz kur....wa pier.....dolone podsumowanie:
   LCD (H/C)CFL to matryca podswitelana lampą [ CFL ]

   LCD LED to matryca podswietlana diodami LED od tyłu

   LCD ELED to matryca podswietlana diodami LED po krawędziach

   LCD OLED to matryca zbudowana w oparciu o diody OLED i w sumie nazywanie tego LCD to raczej już tylko umowne, bo to już wyświetlacz, a nie LCD, bo ciekłych kryształów już nie posiada a jest zbudowany z kilku warstw płatów z diodoami OLED, a zabudowa wyglądem przypomina typowe monitory LCD, a TV OLED to już przyszłość dla telewizorni itp itd ...

  •  

   @cinek687: Powyższe "opinie" na temat ilości FPS wymaganych do płynności są ciekawe, ale przyczyna jest prostsza. Oko nie robi zdjęć jak aparat, ale przekazuje do mózgu obraz z pewną dokładnością w czasie, dlatego często ludzie mylnie mówią o FPS i odświeżaniu w kontekście oka.
   Dla uproszczenia przyjmijmy jednak, że oko faktycznie "widzi" tylko 30FPS. Jeżeli telewizor generujący taką ilość klatek byłby z takim okiem idealnie zsynchronizowany (zmieniał klatki dokładnie wtedy, gdy oko rejestruje nową), miałbyś obraz płynny. A jako że takiej synchronizacji nigdy nie osiągniesz, ilość FPSów robi różnicę w obserwowanej płynności.
   Ja osobiście oglądając obraz wyświetlany z 60FPS i 120FPS bez problemu wskażę, który jest który - zwyczajnie to sprawdziłem.

  •  

   @Dzaa88: To powiedz mi, jak to jest z tymi 24 klatkami. Oglądając filmy na 50 Hz to widać zacinanie się obrazu, a przy 24 już nie. Niby mniej klatek, a wg mnie lepszy obraz. Czy może tu chodzi o to, że film jest nagrany w 24, a otwierając w 50 będzie zacięcie co jakiś czas o tę różnicę w wielokrotności? A 100 Hz? Czym on wypełnia tę różnicę? Jak oglądamy telewizję (nagraną w 50 Hz o ile się nie mylę) to wyświetli nam tę samą klatkę 2 razy?

  •  

   @lakimakromedia: No i widać jak ciemny jesteś, lcd to lcd, tv promowane jako "LED" to lcd, tv OLED, to jedyne które świecą LEDami, więc są to jedyne tv zasługujące na nazwę LED.

  •  

   @neoandrew:
   Nie oglądam TV ani żadnych reklam przytocz więc reklamę [daj link] gdzie piszą że TV LED t o super hiper technologia.
   Twierdzisz że LED to żaden postęp, tak więc matryce przechodząc od TN do S-IPS MVA itp to żaden postęp? LINK .
   Tak więc w/g Ciebie włączanie nazwy LED to przestępstwo ponieważ pomimo że zawiera ona tą technologię, tak naprawdę nią nie jest?
   Tak więc równie dobrze marketingowcy nie powinni pisać że jakiś procek zawiera 8 rdzeni, bo tak naprawdę są tylko 4 a pozostałe 4 są symulowane. Itp itd.

   Wytłumacz mi proszę dlaczego to niby to OLED zasługuje na nazwę LED? > I tu znowa prośba o taką reklamę/ wprawdzanie ludzi w błąd - gdzie jest napisane czarno na białym że to LED są odpowiedzialne za wyświatlanie obrazu. Jeśli tak jest, w dużej części reklam, można Ci przyznać rację. Jeśli jednak znalazłeś raz taką infomację gdzieś tam bo coś, to masz paranoje na tym punkcie :).

   Ja np nienawidzę nazywania głębi w kinach - czyli nowego trendu - jako 3D, bo 3d to nie jest. 3D to stara technologia gdzie coś naprawdę wychodzi z ekranu. W dodatku etechnologia ta [nowa] jest do dupy bo żadko tą głebię widać - i to jest prawdziwe zdzierstwo o które mógłbyś się wykłucać :* . HAHA

  •  

   @O__Q: Nie żadna moja jest racja najmojasza tylko takie są fakty.

   Jedynie tv OLED zbudowane z diod LED, które generują obraz i emitują światło są godne noszenia nazwy TV LED.

   Obecne w sklepach TV "LED" to żałosna ściema marketingowa, gdzie wpycha się pod rzekomą lepszą technologią, zwykłe lcd z podświetleniem led krawędziowym, zdecydowanie pełne podświetlenie to rzadkość.

   I tak, LCD to syf, nic się nie zmienia, kontrast nadal kiepski, kolory nadal byle jakie, 7 letnie tv CRT wyświetlają lepszy obraz, zresztą już to napisałem, coś co emituje własne światło zawsze będzie lepsze od podświetlanego badziewia.

   PLAZMA to spadkobierca jakości CRT, i z tym nawet nie ma co dyskutować, jedynym godnym następcą są tv OLED.

   I przez to, że teraz sprzedają tzw. ledy w sklepach, jak OLED w końcu będzie dostępne to będą chyba musieli zostawić nazwę OLED.

   Zresztą z OLED i ceną też jest mega ściema, bo ci co produkują teraz tv głównie, to oni także będą sprzedawać tv oled w przyszłości, więc mają konflikt interesów, bo tak naprawdę produkcja oled jest tańsza niż lcd/led, w dodatku oled jest lepszy od plazmy, jest to najlepsza technologia tv obecnie od czasu CRT i plazm, ale po co mają sprzedawać coś w tej samej cenie i to bijące na głowę dotychczasowy masowy szrot na półkach, lepiej wymyślić sobie, że jest bardzo droga produkcja, że technologia nie jest gotowa, z tak stworzonym mitem, jak w końcu im się znudzi produkcja lcd/led, wiadomo, trzeba opchnąć ile się da zanim nasycenie i stagnacja sięgnie zenitu, wtedy przywali się tv OLED, super hiper NEW, NOWOŚĆ, amejzing, cena nie jakaś kosmiczna, a tak wiadomo 2-3 razy wyższa niż obecnie typowy tv, nie zaporowa, a jednak wysoka, no i byznes się kręci od nowa...

   W telefonach i tabletach 4 - 7 cali mają ekrany OLED FULLHD, a oni będą ściemniać, że technologia nie jest gotowa, jak tv mają też maks. FULLHD, spowalniają wdrożenie jak tylko mogą.

  •  

   @lakimakromedia: Człowieku jakie reklamy, w reklamach to tylko usłyszysz, że mega obraz, LED super, duper i tyle, zero tłumaczenia co to led i czemu to lepsze jest, ale to już sprawa nie dla mnie, tylko dla organizacji wspomagających tworzenie skutecznych reklam.

   Tak samo w sklepie, kilo naklejek na tv, LED, LED, LED, nigdzie nie znajdziesz napisu lcd, kłamstwo to nie tylko kłamanie, ale i celowe nie mówienie o faktycznym stanie rzeczy, celowe ukrywanie znaczenia nazw i parametrów.

   Tak samo jest np. podawanymi hz, mogą i napisać 600 hz, ale to jest ich jakieś tam wyliczenie , uproszenie, ja bym to nazwał kłamstwem, a im wyszło tak z jakiegoś wyliczenia i co, i nic im nie udowodnisz, bo powiedzą, że to 600 hz jest liczone tak i siak i wtedy wyjdzie, ale na broszurce, reklamach czy u konsultanta w sklepie nic nie usłyszysz co ta wartość rzeczywiście oznacza.

   I nie przestępstwo, ale wierutna bzdura i ściema, to ok jak bym wsadził pod matrycę jakiś CRT czy plazmę jako podświetlenie to też bym pewno nazwał tv lcd, tv CRT, ale PLAZMA?!

   Człowieku liczy się element wykonawczy, a w tv "led" nie są nim ledy tylko lcd, więc nazwa led to bzdura.

   OLED zasługuje jedynie na nazwę LED, bo tam rzeczywiście to LED w pełni emituje obraz, a co za tym idzie jest on fantastyczny i jako jedyna technologia od czasu CRT jest to coś nowego i lepszego.

   I nie ważne człowieku jaki masz lcd, co tam jest za matryca, wystarczy porównać obraz z CRT lub PLAZMĄ i lcd wypada żałośnie.

   Co do 3D mam takie zdanie jak ty, bzdura i nic więcej.

 •  

  Nie zapomnijcie opłacić abonamentu RTV :)

 •  

  Mam jak najlepsze zdanie na temat telewizorów firmy Samsung. Za ok. 2000zł kupisz model ES5500. Całkiem niezły, jednak warto dołożyć ok. 200zł i zainwestować w model ES6100. W telewizorach 3D stosuje się matryce z lepszym realnym odświeżeniem. Nawet jeżeli nigdy nie założysz okularów, to i tak będzie widać różnicę. W ES5500 z powodu kiepskiej matrycy obraz podkręcany jest przez procesor. W ES6100 jest już już lepiej. Mnie 3D nie bawi. Ale to subiektywna opinia.

  •  

   @Dzaa88: Właśnie jutro idę po coś takiego: SAMSUNG UE40EH5300. W Saturnie za 1999 zł. Czy w tej cenie to dobry wybór?

  •  

   @Yossarian82: Jeżeli masz możliwość dopłać te 200-300zł i dokup coś z serii 6000. Seria 5000 jest najniższą serią LEDOWĄ. To taki polonez wśród telewizorów. Odpali, pojedzie. W swojej klasie nawet OK. Ale to nie do końca to. ;)

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @Dzaa88 Ja a kupiłem za 1745 z przesyłką nowy na allegro - taki sam model UE40EH5300 - najlepszy model jakość do ceny, skype, internet 40 cali i 100Hz

  •  

   @Dzaa88: tez bylem takiego zdania. Po zakonczonej gwarancji padla matryca koszt wtmiany na nowa 3300 zl. Moim zdaniem nie oplaca sie kupowac drogich tel powyzej 10 k bo zaden nie przetrwa dluzej niz 5 lat. Producenci robia szajs tak aby byl ruch w biznesie.

  •  

   @Yossarian82: Tragiczny wybór w tej cenie masz model ue40eh6030 który ma 3D i jest 100Hz ale nie ma za to smarta. Dostępny tylko w media i saturnach.

  •  

   @fkufel: model 5300 jest 50 hercowy 100Hz to on ma CMR czyli sztucznie podkrecane Hz dzięki super technologi samsunga. 100Hz modele TV to w 99% telewizory z 3D. jak telewizor nie ma 3d mozna smiało zakładać ze jest 50Hz. Wyjątek stanowią tylko 2 modele sharpa.

  •  

   @Tarrant: @Dzaa88 powiedzial, że praktycznie wszystkie telewizory plazmowe są 100Hz. Jak się do tego odniesiecie?

  •  

   @Dzaa88: Chciałbym skoro już piszesz poradnik abyś doczytał pare info co do odswieżaniu, kazda matryca 3D ma 100/120Hz a 2D 50/60Hz. Reszta to juz marketingowe rzeczy i sztuczne uzyskiwanie niby 200Hz czy 600...
   Dziekuje dobranoc

  •  

   @Tarrant: kiedy ja o wiele bardziej cenie sobie smart tv od 3d :)

  •  

   @hifonicszeus: DOBRANOC! Nie będę się z Tobą kłócił, ponieważ masz może nowsze certyfikaty niż ja. Ja je robię nie często - bo po 2 razy na rok od każdego większego producenta. Z tego co mi wiadomo, matryce 3D mają realne odświeżanie na poziomie 200hz i nie jest to marketing.
   Nie myl odświeżania matrycy z technologiami "Crystal 600Hz" itp. które jedynie powodują efekt płynności obrazu. Da się go osiągnąć na matrycy 50hz.
   Wpisałem na google w hasłach słowo odświeżanie. Wyskoczył mi ten link:
   LINK
   Niestety pisany rok temu i już mocno nie aktualny. Trzeba chyba zmienić źródło ;)

  •  

   @brr: w plazmach Hz oznaczaja to samo co w monitorach CRT czyli odświeżanie ekranu(zapalanie pikseli), w LCD piksele świeci się cały czas a 100,200..Hz oznacza interpolację ruchu czyli tworzenie dodatkowych klatek tak by obraz był płynny jak w Hobbicie 48fps. czyli Hz plazma != Hz LCD.

  •  

   @krzy88: ookej okeeeej ;)

  •  

   @Dzaa88: O właśnie się zapytam, bo planuję zakup tego modelu ES6100, jest jeszcze za jakieś 400zł więcej ES6800 z 2-rdzeniowym procesorem, czy poza tym są jakieś różnice pomiędzy tymi modelami? I czy ten 2-rdzeniowy procesor przydaje do czegoś poza aplikacjami? Sam planuję w sumie korzystać tylko z HbbTV i nie wiem czy jest sens dopłacać więcej.

  •  

   @Dzaa88: już kolejny raz 'słyszę' o tym modelu ES6100. Szukałem czegoś z wifi i w MM sprzedawca wskazał mi właśnie model (32 cale do 2000zł) jednak wolałem najpierw poczytać, bo często jest tak, że klientom wciska się jakieś betony. Byłem zaskoczony, bo w internecie dużo pozytywnych opinii, ktoś narzekał jedynie na wolne przełączanie się programów.

  •  

   @Dzaa88: ja kupiłem UE46ES6300 - i nie polecam - filmy bezposrednio puszczane z youtube zacinają sie po 10-15 minutach - pisze ze za mało pamieci... do tego dosc długo włacza sie funkcja smart :/

  •  

   @Kazaan: Ale z aplikacji YT czy bezpośrednio przez przeglądarkę?

  •  

   @brr: Z tego co wiem, to bardzo chwalona plazma Panasonica ST50, nie ma 100Hz, tylko 50-60...

  •  

   @Templar: Moim zdaniem warto dopłacić, bo poza tym, że jest szybszy i wydajniejszy przy odtwarzaniu z USB, to będzie lepsze podświetlenie matrycy i prawdziwe 100Hz, bo teraz dużo nowych modeli ma w rzeczywistości 50Hz, a reszta to sztuczki (niezbyt udane) programowe... takie LG LM(620-670), jest w rzeczywistości 50Hz, a wszędzie piszą, że ma 400Hz CMR :)

   Sam zastanawiam się nad ES6710 (biały), ale biorę też pod uwagę Panasonica L42ET5E(W), który jest dość chwalony i ma pasywne 3D...

  •  

   @slava: bezposrednio przez przegladarke

 •  

  No to ja zapytam o TV Panasonic P50ST50 (50 cali). Warto go kupić? jeśli tak to dlaczego?

  •  

   @xxguru85xx: warto.. to plazma ;P, żaden lcd(z podświetleniem led) się do tego nie umywa, tylko będzie zużywał 1,5 do 2 raza więcej energii

  •  

   @BykuAllmighty: Srały muchy będzie wiosna.
   Mam plazmę panasa 50 cali serii s20 a więc już 2 letnią i dość ubogą w funkcję. Też przed zakupem sprzedawcy i znajomi straszyli mnie że tv będzie brał prądu
   ,,jak stara zamrażarka". Mimo to nie zraziłem się. Wydatki na prąd nie zmieniły się znacznie w stosunku do tych przed zakupem plazmy ( miałem crt 29"). A więc to można sobie wsadzić w bajki. TV jest włączony praktycznie non stop od godziny 15 do 23 z małymi przerwami. Jest ustawiony tryb eco przez co kontrast i jasność panelu jest na bieżąco korygowana względem oświetlenia w pokoju gdzie stoi tv. Obraz jest zajebiaszczy jednym zdaniem. Czerń taka sobie, przez to że ten model tv nie ma powłoki antyrefleksyjnej. Ale wszystkie nowsze plazmy od panasa ją mają i tam czerń jest super. Do tego odwzorowanie barw jest bardzo naturalne. W porównaniu do lcd led gdzie kolory praktycznie chcą nam wypalić oczy swoim przesyceniem i jaskrawością na plaźmie tego nie ma.

  •  

   @BykuAllmighty:
   @DirtyS: Potwierdzam, problem jest taki, że w plazmie podaje się średnie zużycie, więc w zależności od sceny zmienia się pobór, za to lcd/led podaje się zużycie stałe, bo podświetlenie cały czas chodzi, klienci tego nie kapują i tak powstał mit, że plazma nie wiadomo ile zużywa energii, oczywiście piszę o nowych modelach, bo mit ten ma też swoje początki wtedy gdy plazmy były bardzo drogie i rzeczywiście zużywały masę energii.

  •  

   @BykuAllmighty: Co do zużycia prądu przez plazmy, to zanim kupiłem plazmę Panasonica (polecam!) ten temat bardzo mnie interesował, więc poczytałem na forach jak to wygląda. Otóż nie jest tak źle jak się mówi. Obawa może wynikać z tego, że klient w sklepie widzi z tyłu obudowy telewizora plazmowego tabliczkę znamionową z napisem "300 W", następnie podchodzi do telewizora LED i widzi napis "80 W". Ale klient nie wie, że telewizor LED pobiera te 70-80 W praktycznie cały czas, a w plazmie te 300 W to maksymalny pobór szczytowy podczas wyświetlania koloru białego. Po prostu producent musi to napisać, bo tyle prądu MOŻE chwilami pobrać tv. Dla plazmy naturalnym stanem jest wyświetlanie koloru czarnego, wtedy pobiera MNIEJ prądu niż LED. Moja plazma 42" przeważnie pobiera 90-130 W (w zależności od ustawień). Ludzie zadawali sobie pytanie o tą prądożerność plazmy i po prostu to policzyli - przy oglądaniu 6 godzin dziennie przez ROK zapłacę rachunek większy o ok. 50-60 zł. Czy to dużo? Hmm... dwa bilety do kina. Nie, to niedużo za możliwość oglądania przez CAŁY ROK obrazu w doskonałej kinowej jakości...

  •  

   @xxguru85xx: zdecydowanie warto

   - świetny stosunek ceny do jakości
   - bardzo dobra czerń (w stosunku do konkurencyjnego samsunga (6500) i dość wysoka jak na plazme jasność
   - ogólnie parametry bardzo zbliżone do najwyższej serii VT50
   - multimedialność (wifi, przeglądarka i inne duperele)
   - poza tym jeśli znasz przewagę plazm nad led lcd to nie ma o czym już więcej mówić :]

  •  

   @Razis: Plazma pozostaje bez dwóch zdań i to Panasa - innych raczej nie biorę pod uwagę. Tylko chodzi o to czy własnie potrzebne są mi te duperele. Czy może lepiej rozważyć zakup jakiejś pięćdziesiątki z seri GT, G lub VT albo V

  •  

   @xxguru85xx:

   różnice między ST50 a VT50 jeśli chodzi o obraz są niewielkie, jeśli nie zależy ci na dodatkowych bajerach do wybierz ST50 i zostanie ci w kieszeni 2000 zł. Seria GT50 raczej trudno dostępna w Polsce.

   BTW. jeśli będziesz zainteresowany 3D w tym roku do Panasonica pasują okulary Samsunga i są dużo tańsze (99 zł)

  •  

   @Razis: Na bajerach mi nie zależy bo od internetu to mam komputer a TV ma być od oglądania TV. Jeśli faktycznie różnica między ST a VT niewielka to lepiej te 2000z łzainwestować w większy ST :D

  •  

   @xxguru85xx: no 55 cali dostaniesz za 5,5 tys. w sieci MM i SP. Plus odtwarzacz BD i ewentualnie okulary to ci wyjdzie akurat coś koło 6000 :)

  •  

   @xxguru85xx: zamówiłem, jutro odbieram, czekam niecierpliwie i może coś skrobnę :)

  •  

   @teammember: zrobilem wyliczenie zuzycia pradu z danych ze strony panasonica (roczne srednie zuzycie) przeanazlizowalem, przez kalkulator na Energa.pl
   Wynik:
   Panasonic LED TX-L47ET50 263kw/rok ok 7,- na miesiąc
   Panasonic Plazma TX-P50UT50 94kw/rok ok 15 zł na miesiąc

  •  

   @fideriankoons: O wielkie dzięki. Jak widać nie jest to jakiś wielki koszt. zawsze można sobie odmówić parę piw w miesiącu :P

  •  

   @fideriankoons: Najlepsza metoda zmierzenia rzeczywistego poboru prądu przez urządzenie to zakup tzw. monitora energii. Da się kupić do 50 zł. Mierzy zużycie prądu podczas normalnej pracy odbiornika i w stand-by, pokazuje rzeczywiste napięcie, koszty i czas używania, można też zaprogramować taryfę nocną. Telewizor plazmowy pobiera sobie mniej lub więcej energii w zależności od wyświetlanego koloru i ustawionego trybu obrazu. Wystarczy podłączyć tv przez taki monitor na miesiąc, pobawić się ustawieniami telewizora i wiesz wszystko. Te przeważnie optymistyczne wyliczenia producentów czasem się nie zgadzają z rzeczywistością :)

  •  

   @Razis: a jaki konkeretnie model Samsunga w tej cenie?

 •  

  Wszyscy żyją w przekonaniu, że na święta produkty tanieją – nic bardziej mylnego.

  Zgadza się - to mylne założenie z Twojej strony, ludzie są z reguły świadomi tego, że przed świętami sprzęt nadający się na prezenty drożenie.

  Ale co mają zrobić kupić pół roku szybciej i trzymać prezent ukryty w szafie?

  oraz oglądania programów Full HD – czyli na nasze realia tylko filmów z Blu-ray.
  Jak na nasze realia głównie filmów ściągniętych z internetu i nagranych na pendrive

  Dzisiaj już nikt się nie bawi w nagrywanie czegokolwiek na płyty, to niewygodne, czasochłonne i nieekonomiczne (nośnik jest drogi, konieczny jest zewnętrzny odtwarzacz który też jest drogi). Lepiej nagrać na przenośną pamięć USB, odbywa się to szybko a po obejrzeniu można skasować.

  Dlatego kupując telewizor należy się zainteresować czy ma wejście USB i jakie formaty video obsługuje.

  Plazmy posiadają większe spektrum barw niż LCD czy LED. Nadają się idealnie do filmów Full HD,
  Niestety telewizorów plazmowych o wysokiej rozdzielczości jest niewiele, zazwyczaj plazmy mają bardzo niskie rozdzielczości (nawet jeszcze poniżej HDredy) - przyczyna jest prosta pixel w telewizorze plazmowym ma skomplikowaną konstrukcję przez co jest duży. Aby zmieściło się 6 milionów świetlówek niezbędnych do wyświetlenia obrazu w Full HD taki telewizor z reguły ma ponad 50cali.
  Nie zapominajmy też o tym, że jego cena będzie odpowiednio wysoka.

  •  

   @mnlf: Większość nawet niskich modeli telewizorów Panasonic czy Samsung posiada rozdzielczość przynajmniej HD Ready. Od 2 lat nie widziałem niczego poniżej. Nawet teraz przeszperałem najpopularniejsze sklepy internetowe i nic.
   Samsung 43 cale w HD Ready kosztuje ok. 1500-1700zł (PS43E450 )
   LG 50 cali w Full HD to koszt ok. 1900-2100zł (50PA5500 ) - Znajdź mi w tej kwocie taki telewizor LED ;)

   Co do ściągania filmów z neta - Są ludzie którzy kupują kompakty, a są którzy wolą nielegalny plik mp3 z podłą jakością dźwięku.
   To samo z Blu-Ray. Jeden woli film w najlepszej jakości 1080p, drugiemu wystarczy 320p. Jak pisałem - kwestia potrzeb.

   Co do świadomości. Jeżeli ty jesteś tego świadomy to świetnie. Gwarantuje, że dziesiątki tysięcy ludzi czeka na promocje świąteczne. Pracowałem troszkę w tej branży.

   P.S. Wątpię, abyś z np. 5-6 metrów odróżnił HD Ready a Full HD. Dlatego osobiście dla mnie TV HD Ready to niezła sprawa. Ale np. kompa już bym nie podłączył bo za niska rozdzielczość.

  •  

   @Dzaa88: można ściągać 1080p bez problemu :p

   ps zerknij na mój koment niżej

  •  

   @Dzaa88: a ja napisałem że blu-ray to tylko nośnik, można na nim zapisać film w dowolnej rozdzielczości - ale wygodniej, szybciej i taniej zapisać go na pendrive.

   Osobiście nie mam zbyt wygórowanych potrzeb, filmy o bitrate w okolicach 5-6 Mbitów w zupełności mi wystarczają (czasem jest 720p czasem 1080p nie robi mi to wielkiej różnicy, taki film z reguły zmieścił by się na jednowarstwowym DVD tyle, że nie nagrywam tego typu rzeczy na płyty)

   Znam jednak ludzi którzy wolą filmy z 2 krotnie wyższym bitrate i koniecznie 1080p, wolą poczekać kilka dni a nawet tygodni dłużej aż się pojawi w takiej jakości.

   Co do świadomości. Jeżeli ty jesteś tego świadomy to świetnie. Gwarantuje, że dziesiątki tysięcy ludzi czeka na promocje świąteczne. Pracowałem troszkę w tej branży.

   Wydaje Ci się, oni nie czekają na promocje tylko nie mieli by co zrobić z prezentem wcześniej, a czasem i za co go kupić (czekają na 13 pensję, czy jakąś premię świąteczną).

   Za to jak ktoś czeka na przecenę to kupować przychodzi dopiero po nowym roku (co też nie jest najlepszym wyjściem bo często opłacało by się poczekać jeszcze z miesiąc).

  •  

   @mnlf: przecież jemu nie chodzi o nagrywanie filmów na płyty blue-ray (czy jakiekolwiek inne) tylko kupowanie filmów w jakości blue-ray, bo żadna TV w Polsce nie nadaje sygnału w full HD. Jedynie kupno takiego filmu daje możliwość wykorzystania tego full HD.

  •  

   @Micah: A mnlf odpowiada, że poza kupowaniem filmów na Blue-ray można ściągnąć je z internetu. Są to dokładne, niekompresowane pliki i ważą po 40GB. Takie pliki można nagrać na pendrive lub przenośny dysk twardy i odtwarzać korzystając z full HD. Ewentualnie można podłączyć komputer lub konsolę do telewizora.

  •  

   @matips: Racja, ale dalej wychodzi na to samo, bo Dzaa88 pisał o sygnale TV vs nośnik (jako nośnik podał film na BR)

   Telewizory LED poprzez swoje właściwości świetnie sprawdzą się do grania na konsoli, oraz oglądania programów Full HD – czyli na nasze realia tylko filmów z Blu-ray. Wg. mojej wiedzy, żadna telewizja satelitarna nie nadaje w technologii Full HD. Jest to HD Ready interpolowane do Full HD. Piksele są jakby „rozciągane” aby zapełnić całą przestrzeń na ekranie telewizora.

   podsumowując: Dzaa88 pisze o TV i nośniku, a mnlf o różnych nośnikach. Czyli mnlf zarzuca brak znajomości realiów i wiedzy na temat różnych rodzajów nośników, podczas gdy Dzaa88 w swoim opisie nie o tym mówi.

  •  

   @Micah: a ja mówię że kupowanie filmów na blue-ray jest bez sensu, z powodów licencyjnych filmy na blu-ray są dużo droższe niż te same filmy w tej samej jakości na innym nośniku.

   W praktyce najczęściej ściąga się filmy z internetu (bo wygodniej, szybciej i taniej albo nawet całkiem za darmo).

  •  

   @mnlf: i reklam nie trzeba oglądać, masz czysty plik bez żadnego syfu

 •  

  Co sądzisz o nowej promocji Neonetu: LED 3D 51 cali za 3000zł ? Reklamowany jest w telewizji od jakiegoś czasu ale zapomniałem modelu. Jest to dobry telewizor?
  Obniżka przedświąteczna swoją drogą, ale słyszałem o dużych promocjach po nowym roku, gdzie cena może spaść nawet o 15%(wietrzenie magazynów i takie tam). Myślisz że lepiej poczekać ten miesiąc czy to po prostu kolejny chwyt marketingowy?

  •  

   @hitmanalt0160: A samochód z 4 kołami to dobre auto? ;)

  •  

   P50ST50

   @hitmanalt0160: Jak najbardziej jest OK ;) Jeżeli bawią Cię opcje SMART, to na pewno będziesz bardzo zadowolony.
   Co do ekranu - seria ST wyświetla obraz poprawnie, lecz nie rewelacyjnie. Jeżeli mniej zależy Ci na bajerach, a raczej na jakości obrazu poszukaj modeli sygnowanych NeoPlazma serii G, GT (z 3D) oraz V i VT. Nie nawiedziesz się.

   Co do czekania rok-miesiąc. Z reguły najlepszy okres na kupno TV przypada pomiędzy kwietniem a lipcem. Wysprzedawane są wtedy modele zeszłoroczne. Często w cenach do 30% niższych niż z początku produkcji.

  •  

   @Dzaa88: mam kupić tv znajomym 46-50 cali do 3500. Samsung Led 46uh5500 to w tym przedziale ledowcow dobry wybór ? Dzięki.

  •  

   @hitmanalt0160: Nie, nie jest to dobry tv, bo to nie plazma.

  •  

   @Dzaa88: hmm.

   chyba ostatnia seria Panasonica z jaką miałeś do czynienia to 20 :] (2010 rok) i może coś tam słyszałeś o 30.
   Nigdy nie było modelu V z NeoPlasmą.
   Od dwóch lat jest tylko seria VT (tylko 3D), a w tym roku ST, GT, VT. Seria S20 była naprawdę średnia, natomiast można śmiało powiedzieć, że serie ST50 (jak i również w zeszłym roku) to najbardziej topowy produkt Panasonica, biorąc pod uwagę trudności z dostępnością serii GT50. Parametry porównywalne do VT50 a cena o średnio 2 tys. niższa.

   Podsumowując w tym roku Panasonic ma dwie półki plazm:
   wysoka: modele ST50, GT50, VT50 - różnice głównie w wyposażeniu, podobne parametry obrazu i wszystkie mają filtry wysokokontrastowe
   niska: X50 i UT50 - najbardziej podstawowe, brak filtrów wysokokontrastowych - zalecane tylko do ciemnych pomieszczeń

  •  

   @globalgsmtm: posiadam Samsung ue46es5500 i sobie cenię.

  •  

   @Dzaa88: a jeśli chodzi o kupno to:

   nowe modele mają premiery luty-marzec

   w sklepach zaczynają się pojawiać już od końca marca do kwietnia i faktycznie są bardzo drogie, ale już w okresie wakacyjnym można dostać w dobrej cenie modele tegoroczne. Polecam też zakupy w okresie styczeń - luty czyli po świętach.
   No i oczywiście okazje typu bez vatu (wcześniej trzeba zapoznać się z ceną w necie) można naprawdę dobry sprzęt w niskiej cenie wyrwać.

 •  

  A co z powystawówkami z allegro z rzekomą dwuletnią gwarancją? ;)

  •  

   @DFENS: W tym przypadku ciężko będzie Ci określić przebieg telewizora... Trzeba odróżnić telewizory powystawowe, i re-fabrykowane.
   Telewizory wystawowe mają często przebiegi powyżej połowy żywotności. Z nimi trzeba uważać. Gwarancja wg. prawa jest oczywiście na 2 lata, ponieważ taki produkt jest traktowany tak samo jak NOWY I NIE ROZPAKOWANY. Sprzedawca nawet nie ma obowiązku udzielać na niego rabatu.
   Czy się opłaca? Zależy od szczęścia. Jeżeli takowe masz i trafisz na mało używany model - zrobisz biznes. ;)

   Co do re-fabrykowanych produktów to sprawa jest jasna. Są to telewizory które trafiły do serwisu lub zostały odrzucone z innych powodów. Są naprawiane i poddawane kontroli jakości takiej, jak NOWE PRODUKTY. Czasami są w nich wymieniane matryce, płyty główne a nawet obudowy. Zdarzają się jednak np. drobne ryski. Takie telewizory można kupować w ciemno - mają działać tak długo jak nowe odpowiedniki. Inaczej nie przejdą kontroli i nie wyjadą ponownie z fabryki. Mam nadzieje, że odpowiedź satysfakcjonująca ;)

  •  

   @Dzaa88: Tyle, że refurby to często prywatny import np z UK. Potem lokalny przedstawiciel nie chcę się przyznawać do takiego towaru i odsyła do sprzedawcy.

 •  

  Ja mam pytanie odnosnie funkcji Smart w telewizorach. Planuje wlasnie kupic sobie cos wlasnego do pokoju, jakis 40 cali telewizor i zalezalo by mi wlasnie zeby moc sobie odpalic internet na nim z pominieciem kompa. Czy dobrze rozumiem ze wystarczy kupic telewizor z technologia Smart (jak to sie nazywa w przypadku innych firm niz Samsung? Tak samo?) i podpiac do niego kabel od internetu i juz wszystko hula? ;)

  •  

   @abralinc: Podepnę się pod Twój post bo mam takie pytanie na temat. Czy jest w ogóle sens dopłacania do funkcji Smart w telewizorach w momencie kiedy można kupić tzw. dongle z zainstalowanym najnowszym androidem w cenie poniżej 200zł ?

  •  

   @abralinc: Jasne ;) Telewizor musi jedynie posiadać funkcję SMART z otwartą przeglądarką internetową. W zależności od firmy nazwa się troszkę różni. Łączysz się przez kabel albo Wi-Fi. Niektóre telewizory pozwalają na podłączenie myszki i klawiatury,

   W najtańszych modelach szybkość nie powala przez zastosowanie jedno-rdzeniowego procesora. Czym wyżej, tym lepiej.

  •  

   @abralinc: czy wszystko to zależy :) np. w przypadku Samsungów nie wszystkie aplikacje są dostępne na danym modelu (np. niektóre nie mają przeglądarki, skype). Swoją drogą samsungowa aplikacja youtube jest słaba delikatnie to ujmując :)
   ale ogólnie powinieneś być zadowolony ;) jest i panorama firm i rmf on i inne takie bajery :)

  •  

   @abralinc: Mniej więcej. Polecam zaopatrzyć się wtedy w router i podłączyć do niego modem dostawcy. Następnie TV przewodowo, natomiast resztę urządzeń bezprzewodowo do routera przez WiFi :)
   Router z Wifi to koszt około 100zł (z adapterem USB WiFi którego podłączasz do kompa :))

  •  

   @finger6: @abralinc: SmartTV jest fajne, ale nie pooglądacie sobie neta w wygodny sposób. Przeglądarka tnie jak cholera. Flash działa, ale z prędkościa 10 FPS. Awaryjnie się da coś sprawdzić, ale to nic przyjemnego. SmartTV ma za to inną fajną rzecz, mianowicie DLNA (AllShare). Instalujesz program na kompie, który udostępnia filmy, a na TV przez sieć lokalną ogladasz full HD z napisami ;) W przypadku Samsunga większość formatów obsługiwana.

  •  

   @abralinc: do niektórych nie trzeba nawet kabla wystarczy WiFi. A co do hulania to się zaczynają schody... pamiętaj, że nie masz myszki, nie masz klawiatury, nie masz flasha, nie masz javy... resztę se przemyśl.

  •  

   Ogólnie fajne są funkcje związanez wideo, typu wszelkie VOD, TVN Playery, DLNa, Youtuby. Reszta delikatnie mówiąc ciężka w użytkowaniu,

  •  

   @rafiko36: Ja mam wlasnie tak ze mam dom 3-piętrowy i na samym dole mam router netiaspot (i teraz bede mial jeszcze dodatkowo jakis pakiet telewizyjny z netii + darmowy dekoder za to ze zgodzilem sie przedluzyc umowe o 2 lata) i z niego mam pociagniety kabel do kompa w moim pokoju na gorze bo wifi juz tutaj nie siega... I teraz wlasnie chcialbym kupic TV z Smart i jakis rozgaleznik do kabla z internetu zeby jeden byl dalej w kompie, a drugi sobie poszedl elegancko do tego nowego telewizorka... Da sie cos takiego zrobic???? :P

  •  

   @MaLiX: A co to za problem kupic klawiature i myszke? Wiekszosc tv z tego co wiem obsluguje urzadzenia tego typu.

  •  

   @abralinc: da się takie coś zrobić a nazywa się to switch i kosztuje około 20-30zł

  •  

   @abralinc: "wszystko hula" to dużo powiedziane.
   Telewizory z "smartTV" czyli ogólnie z siecią - mają podobne funkcje sieciowo-internetowe jak np komórki-smartfony. Niby internet jest, ale 3/4 jest obslugiwana specjalnymi aplikacjami, robionymi specjalnie pod to urządzenie. Np youtube nie odpalasz "w przeglądarce", tylko jest do tego specjalna aplikacja do oglądania, która teraz działa (albo i nie na wszystkich filmach działa)... ale może kiedyś przestać (gdy na stronie youtube coś zmienią) i będziesz musiał liczyć, czy producent telewizora wypuści jakąś aktualizację na to, czy nie (bo to za stary model tv)

   Nawet jak jest "normalna przeglądarka internetowa" w której możesz sobie wpisać dowolny adres http://cokolwiek - to nie znaczy że będzie działało "jak na komputerze". Przeważnie brak obsługi javy i flasha, więć wiele stron "działa" ale bardzo kulawo, albo wcale nie działa... Otworzysz może stronę główną fejsbóka, ale w simsy już nie zagrasz

  •  

   @eXcore: AllShare zajebista rzecz, nie muszę się bawić w kopiowanie filmów na pendriva, wkładanie do TV itp, tylko ściągam i idę oglądać do TV. Problem niestety jest że router mi nie wyrabia powyżej filmów ok 12 GB

  •  

   @hrumque: nad apką youtuba, czuwa youtube, a nie samsung

  •  

   @matiusmm: Jak masz to spięte razem ? ... U mnie wygląda to tak, że TV do routera podłączony jest kablem (nie WIFI), natomiast komp<->router działa na WiFi N i daje radę. Ale rzeczywiście na maksimum możliwości sieć pracuje.

  •  

   @eXcore:
   TV <-> wifi <-> router,
   laptop <-> wifi <- router,
   PC <-> kabel <-> router

   nawet koledzy z informatyki wyliczali kiedyś w PKP ile po wifi mi pójdzie GB, czy coś takiego :D

  •  

   @matiusmm: router działa w standardzie N ? Karta w TV obsługuje ten standard ?
   Jeśli tak, to z kompa stacjonarnego, który masz po kablu powinno hulać ;)

  •  

   @eXcore: spokojnie, do 12 GB filmy chodzą dobrze, a takich nie mam wiele i zresztą i tak wrzucam wszystko na dysk zewnętrzny aby mieć na poźniej

  •  

   @hrumque: No właśnie, SmartTV serwowane przez producentów telewizorów pozostawia wiele do życzenia, mi np. przeszkadza to, że jakaś aplikacja dostępna jest tylko u jednego producenta telewizorów. Ale świat nie znosi próżni. Odpowiedzią jest Android TV, gadżet wielkości pendrajwa jak np. popularny MK808, ma wi-fi i USB, podłączasz to przez HDMI do telewizora i masz własne SmartTV. Urządzenie działa na Androidzie 4, sam sobie instalujesz programy jakie chcesz z Marketu jak na smartfonie i nie ogranicza cię żaden producent telewizora. Czyli jest pełna przeglądarka z flash, odtwarzanie filmów z napisami, program pocztowy, gry, wszelkie playery jak TVN, TVP, ipla, iplex i wiele więcej... Koszt jest niewielki, bo ok. 200 zł a za 300-400 można mieć zestaw z fajną klawiaturą i myszką bezprzewodową. Te urządzenia to jeszcze właściwie nowość i ciągle się rozwijają, w przyszłym roku mają się pojawić wersje z czterordzeniowym procesorem i dobrą obsługą rozdzielczości 1080p, bo na razie dobrze działa tylko 720p. Znakomita sprawa dla posiadaczy starszych telewizorów sprzed epoki SmartTV :)

 •  

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  @Dzaa88: wszędzie i zawsze piszą, że plazma lepiej odzwierciedla czarny kolor. Tylko że jak zawsze jestem w sklepie i robię quiz sobie i rodziecom to multum telewizorów, najczarniejszy widzimy w LEDach a później w plazmach czy LCD na zmianę mimo że każdy nie zna odpowiedzi kogoś innego. O co chodzi?

  •  

   @brr: W warunkach sklepowych nie sprawdzisz telewizora. Migające światło z jarzeniówek skutecznie to utrudnia.
   Plazma ma najlepszą czerń i sprawdzałem to bez oświetlenia. W momencie, gdy ekran plazmowy wyświetla połowę ekranu czarną a połowę białą - część biała świeci maksymalnym światłem, a czarna całkowicie gaśnie. Piksele nie generują wtedy w ogóle światła. W przypadku LED jest odwrotnie. Biel to całkowicie wyłączona komórka, która przesyła 100% podświetlenia do oka. Czerń natomiast, to komórka całkowicie zamknięta, która ma na celu całkowite zablokowanie światła z podświetlenia matrycy, Na chwile obecną, matryce nie pozwalają na całkowite zamknięcie się i częściowo przepuszczają światło. Dlatego LED zamiast czerni będzie przebijał niebieskim kolorem - podświetleniem. Nowe procesory obrazu regulują jasność podświetlenia. Niestety, w przypadku 50/50 (czerń/biel) nie uzyskamy ani dobrej bieli, ani czerni.

  •  

   @brr: W sklepie nie porównasz kolorów plazmy i LCD ponieważ w sklepach swiecą zarówki jażeniowe, co powoduje, ze kolory w plazmach wydają nam sie blade i bez nasycenia. Czarny wydaje nam się szary. Jak byś im kazał wyłączyć swiatła w sklepie to wtedy plazma miała by takie kolory jakie ma mieć a wszystkie LCD świeciły by jak neony i dawały po oczach zbyt jaskrawymi kolorami.

  •  

   @Dzaa88: teoretycznie rozumiem, ale sam pisałeś że np jak się ma 50Hz to wszystko jest ok dopuki nie postawi się obok ekranu 100Hz (wtedy widać różnicę). Ja mam w domu plazme i wszystko jest ok, tyle że jak idę do sklepu i na każdym telewizorze widzę czarny kolor a na plazmach szary to !$$$ chce mnie strzelić i wtedy z dużym przymrużeniem oka patrzę na opinie sprzedawców, którzy mówią mi że ten szary kolor na plaźmie jest bardziej czarny niż czarny na LED ;)
   Jak żyć Panie sprzedawco?

  •  

   @Zbiniu: co nie porównam? Skąd wiesz czy w domu nie mam jażeniówek i plazma będzie szara w porownaniu do LED? Wychodzi w takim razie, że plazmy są czarniejsze w warunkach laboratiryjnch a w domu już nie? Ja w domu nie oglądam swojej plazmy tylko i wyłącznie w egipskich ciemnościach, najczęściej pokój jest oświetlony. Dlaczego sprzedawcy w takim razie mi p$@$@@!ą że plazma jeest czarniejsza skoro jest tylko i wyłącznie jak w pokoju jest ciemno?

  •  

   @brr: To nie jest do końca tak jak myślisz. Żadne warunki laboratoryjne. W plazmie czarny jest czarnym. Nawet jak w pokoju będziesz miał lampę jażeniową to będziesz mial kolor czarny, ale w supermarkecie jest zbyt duże natężenie swiatła jażeniowego. Czesto lampa składająca sie z 4 swietlówek świeci metr nad matryca plazmy albo lampy na suficie sa pozawieszane w szereg obok siebie.
   Chyba nie masz w domu w salonie na sufiecie 10 swietlówek jazeniowych i nie oglądasz wieczorem filmu przy włączonym swietle na full?

  •  

   @Zbiniu: Ciężko mi porównać w domu ponieważ mam tylko 1 telewizor ale jak jestem w sklepach to ZAWSZE czarny w plazmie jest szary w porownaniu do innych telewizorow. I to w każdym sklepie choćby nie wiem w jakim miejscu stały te telewizory (nie zawsze stoją w pełnym świetle a często nawet polki między telewizorami są mniej oświetlone niż reszta sklepu

 •  

  ja dlugo sie zastanawialem nad wyborem tv. Wybralem Plazme i ani chwili nie zalowalem ani nie zaluje, plazma panasonica wysoki model i 50cali, pozaniatana

  •  

   @kamel50: jutro przywiozą mi plazmę Panasa 50" :)

  •  

   @the_eel: nie wiem jaki model, ale dobry wybor plazma+panasonic=zadowolenie. Kazdy mi mowil wtedy 50" za duzy, oszalales? a to g... prawda, to jest min rozmiar, nastepna bedzie wieksza, nawet moja zona ktora chciala 32" powiedziala po chwili, myslalam ze bedzie wieksza;-)

  •  

   @the_eel: halo halo, kupiłeś już? możesz się podzielić wrażeniami bo sam też się przymierzam do tego modelu. Ile dałeś i gdzie?

  •  

   @nastynas: Nigdy więcej zwykłego TV. Wbiło mnie w kanapę, odbiór w sklepie, a odbiór w domu to dwie zupełnie różne sprawy. Tam wszelaka plazma ginie w jaskrawości LEDów, w domu kolory piękne, czarny jest czarny a nie szary, powidoków nie uświadczyłem, nic nie buczy, bzyczy, świruje. Oglądałem w stacjonarnym, kupiłem przez sieć, zawsze taniej. Zaraz lecę po kable HDMI bo nie dodano, a chcę lapa podłączyć. Teraz już tylko odłożyć na kino domowe.

 •  

  Witaj,doradź proszę który wybrać,SAMSUNG UE40ES6800 LED 3D czy LG42LM660S .Z góry dziękuję .

  •  

   @Fix: Mam tego samsunga i jest idealny. Szczerze polecam.

  •  

   @clickPLUS: Uzasadnij proszę .

  •  

   @Fix: Witam, jestem sprzedawcą w jednym z takich sklepów, i przypadkowo zajmuje się akurat RTV, do samsunga przede wszystkim podłączysz jakikolwiek sprzęt zewn, czyli możesz sobie podpiąć klawiaturę/mysz (najlepiej microsoft/logitech), dodatkowo o ile chodzi o Smarta, samsung na dzień dzisiejszy bije całą konkurencje, ponieważ ma wgranego flasha i wszystko na stronie Ci się wyświetli (w lg będzie już problem z częścią stron), no i chodźby fakt aktualizacji Smarta, samsung sam wyszukuje aktualizacje, nawet jak masz telewizor 2 letni to on cały czas bedzie się atkualizował, coś nowego będzie dochodziła. LG niestety w zeszłym roku dodatkowo sobie strzelił w stopę, ponieważ telewizory które były zeszłorocznymi modelami (czyli Twój 660s od przyszłego roku być może) przestały się aktualizować. Część osób która kupiła telewizory LG pluła sobie w brodę, że nie smart był nie dość, że zamknięty to było powiedzmy 10witryn które zostały na stałe, za to stare modele samsunga aktualizują się cały czas, rozwijając swojego smarta.

  •  

   @clickPLUS: Dziękuję za wyczerpującą i fachową odpowiedz.Przekonałeś mnie do Samsunga.

  •  

   @Fix: tez mam tego samsunga i samsung bije teraz wszystkich w TV bo ma najlepszy support, samrt tv jest najbardziej rozbudowane, bardzo dużo polskich aplikacji jest, oprogramowanie jest aktualizowane, wszystkie filmy działają, funkcja AllShare jest zajebista, no generalnie ja jestem bardzo zadowolony, a kupowałem tutaj - http://www.mixmedia.pl/samsung-tv-3d-samsung-ue40es6800,id-75981

  •  

   @matiusmm: Nie wspominając o oglądaniu filmów z laptopa przez DLNA które jest świetnym rozwiązaniem. Nie muszę kopiować filmów na pendrive-y czy cokolwiek żeby je obejrzeć. Bezpośrednio z telewizora przeglądam dysk twardy komputera.

  •  

   @bboymc: no napisałem funkcja AllShare :)

 •  

  Rzucę małym offtopem, może ktoś miał ten sam problem.
  Ogólnie rzecz biorąc, ściana "na telewizor" jest dosyć daleko od kanapy. Z tego co liczyłem i sprawdzałem na oko, jedynym telewizorem jaki by mógł tam pasować, powinien być taki 50 cali+. To jednak kosztuje.
  Znajomy podrzucił mi pomysł zakupienia rzutnika. Pomysł wydaje mi się super, ponieważ powierzchnia będzie właściwa, laptopa mogę sobie fajnie podłączyć i w ogóle. Jak jednak jest z jasnością? Czy w ogóle projektor może być alternatywą dla TV?

  •  

   @quarien: 50cali nie są takie drogie. LG 50 cali juz ma w ofercie za okolo 1600zł tylko ze bez bajerow typu smart TV.
   Plazmy 50 cali sa tansze od LCD 50 cali. Jezeli plazma nie chodzi w grę przy zakupie to myslę ze jakis LCD 50 cali tez powinien się znaleźć w normalnej cenie.

  •  

   @quarien: projektor jest świetną alternatywą dla tv. Pod warunkiem ze masz dobre żaluzje w oknach. Im ciemnej tym lepiej. No i dobry ekran do projektora jest potrzebny. Wtedy jakość obrazu jest idealna. Moim zdaniem nawet te projektory z wyższej półki mogą dorównywać jakością obrazu do LCD ( do ledowych i plazmowych jednak im daleko)

  •  

   @quarien: marzyłam o projektorze od paru lat. Mieliśmy nawet zaplanowane z narzeczonym: jak kupimy własne mieszkanie, kupujemy rzutnik. TV nie oglądamy, potrzebny byłby tylko do filmów, seriali itp. więc zakup wydawał się idealny - niedrogi, a fajny duży widok itp Wyprowadzka na swoje coraz bliżej i zrezygnowaliśmy z projektora. Powód? Utrzymanie jest dość drogie, trzeba zmieniać żarówki, które są drogie, materiałowa podkładka na ścianę się kurzy, ciężko doczyścić itp No i z jakością słabo, kolory blade.. No i jak zobaczyliśmy, że 50 calowy tv w sklepie kosztuje ok 3k, 60 calowy ok 5k to już wgl nam się odwidziało ;)
   Ogółem mówiąc bajer fajny, ale ma dużo wad i jednak niestety przegrywa z telewizorem.

  •  

   @ekonomiss: Dodaj jeszcze do tej informacji ile godzin miałaś okazję oglądać obraz wyświetlany z projektora, nie wliczając w to edukacji. W kinach to muszą mieć nieciekawie, takie wielkie podkładki na ścianach. Aktualnie producenci gwarantują żywotność lampy od 3-5k godzin. Jest to ponad 2 tysiące filmów. Około 6 filmów dziennie, by w ciągu roku wyrobić limit. Jeżeli projektor nie jest używany jako zamiennik telewizora w typowym domu(a niech będzie włączony) to polecam wziąć pod uwagę jako alternatywę. Faktem jest, że oglądanie filmów z projektora wymaga aranżacji pokoju. Zasłonięcie rolet. Niby nic, ale trzeba to mieć na uwadze. Oglądania w jasnych pomieszczeniach mija się z celem. Jedną z głównych wad projektorów jest ich szumiąca praca. Ponoć nie wszystkim udaję się zasnąć używając ich jako poduszki.

 •  

  A co powiesz o przedłużanej gwarancji do lat 5? Warto to brać? Jest to sporo biorąc pod uwagę cenę takiego TV około 1.500 zł. Jak jest z awaryjnością poszczególnych TV?: LED? LCD? Plazma? I przy okazji kupiłem Toshibę
  http://pl.consumer.toshiba.eu/pl/products/tv/32RL933
  Na szybko coś Twojej subiektywnej opinii otrzymam ;)?

  •  

   @rafiko36: O przedłużonej gwarancji pisałem na innym wykopie:
   POPRZEDNI WYKOP

   Przy droższym sprzęcie się opłaca. Przy tańszym zależy od funduszy. Jeżeli wolisz wydać więcej ale mieć spokój na 5 lat - to się opłaca. Jeżeli za 2-3 lata chcesz zmienić telewizor - na pewno za tą samą kwotę kupisz model o niebo lepszy.

   Na przykład przy zmywarce kupiłem gwarancję. Przy kuchence już nie.

  •  

   @rafiko36: absolutnie się nie opłaca w żadnym przypadku.

   To jest tylko i wyłącznie naciąganie analfabetów matematycznych którzy kompletnie nie potrafią liczyć.

  •  

   @mnlf: To też zastanowiłem się jak wygląda w sklepach - ubezpiecza ich bodajże głównie HESTIA. Sam jestem agentem ubezpieczeniowym, i w ofercie właśnie mam ubezpieczenie "całego sprzętu elektronicznego" w domu z okresem eksploatacji do pięciu lat, i stanowi to niewielki procent tej sumy którą zapłacisz w sklepie.

 •  

  Panasonic TX-P42ST50E a co sądzicie o tym modelu ?

 •  

  Polecam przeczytać link z powiązanych odnośnie dziury w oprogramowaniu smart tv od Samsunga. Nie każdego to dotknie(wystarczy nie dawać telewizorowi publicznego IP ;) ) aczkolwiek warto wiedzieć o tym.
  PS: Samsung ostatnio sporo wpadek zaliczył, wpadka w oprogramowaniu telewizorów, wielka wpadka w smartfonach(S2, S3, Note, Note II, Note 10.1) i zdaje się jeszcze coś z drukarkami.. Istna plaga.

  •  

   @phini: niedawno do wiekszosci TV wyszła aktualizacja oprogramowania, być może juz załatali dziurę. Aktualizacja wyszła chyba 12 grudnia.
   Ja narazie nie aktualizowałem z powodu braku czasu, wiec nie wiem co tam dokladnie zmienili.

  •  

   @phini: A jak z HbbTV w telewizorach Samsunga? Bo chodziły słuchy, że nie będą aktualizować softu na Polskę, aby umożliwić obsługę HbbTV, a zagranicą to działa...

  •  

   @teammember: Oj przykro mi, ale nie mam pojęcia. Sam nie posiadam smart tv(mało tego, nie posiadam w ogóle tv) a informację o błędzie dodałem, aby użytkownicy dowiedzieli się o błędzie, a dzięki wypowiedzi @Zbiniu, również o aktualizacji.

  •  

   @phini: wyszła łatka na tą dziurę

 •  

  kupowanie jakiegokolwiek sprzętu w hiper bajer mega markecie ...

 •  

  Że HD Ready się źle ogląda z 3 metrów na 50 calach? SD ok zgadzam się ale HD z 3 metrów jak najbardziej tym bardziej na plazmie. Jak odpalę film w 3D HD to nawet siadam sie bliżej, ale już od 1,5 metra niestety widać jak to nazwał autor wykopu "smużenie" matrycy. Ja bym to nazwał bardziej "ziarnistość"
  Posiadam plazmę Samsunga PS51d6900 (3700zł) od pół roku, teraz jak spojrzę na LCD LED nawet z górnej półki to patrzeć na to nie idzie.
  Jeżeli ktoś jest fanem oglądania filmów i zwraca uwagę na jakość obrazu oglądanego filmu to tylko i wyłącznie plazma.
  Dodam tylko, że plazma jest raczej telewizorem "wieczorowym" i swoję najlepsze kolory pokazuje wieczorem gdy nie ma nasłonecznego pokoju oraz gdy w pokoju nie świecą żarówki energooszczędne. Ale to nie oznacza, że w dzień źle się ogląda TV po prostu wieczorem mamu super mega naturalne kolory.
  Osobiście polecam plazme, tym bardziej jak nastawiamy się na oglądanie filmów oraz jak chcemy sobie zrobić małe domowe kino.
  Jeżeli to ma byc drugi dodatkowy TV do oglądania czegokolwiek jako zapchaj dziurę wolnego czasu to moze byc LCD.

  •  

   @Zbiniu: Ja mam plazmę samsunga za 1700zł (SAMSUNG PS42C450). Według mnie plazma bije na łeb i szyje LCD, jak patrze na te kolory u znajomych to nie da się tego oglądać.

 •  

  @Dzaa88:

  To jak juz pytamy:)

  Chcialbym kupic Philipsa PFL 5507 55 calowego, zalezy mi na tym aby mial statyczne 3d, czy jest cos jeszcze tak do 7-8k zl co mogloby mnie zainteresowac?

  •  

   @miki4ever: Pewnie! Cała gama telewizorów LG 3D Cinema.
   Trzeba odróżnić LG za 1200zł od tego za 6000zł ;)
   Genialnym modelem jest na przykład 55LM760S. Dokładając w pewnym sklepie internetowym do niego 200zł, dostajesz kamerę 3D gratis.
   Pamiętaj jednak, że płynie sporo ograniczeń z zastosowania technologii pasywnej. Między innymi są to kąty patrzenia.
   Co prawda jakość Full HD została już uzyskana, ale przy większej ilości widzów niestety występuje problem z rozdwajaniem się obrazu .
   Fajną rzeczą jest też pilot Magic. To taka bezprzewodowa myszka.

   Philips niestety wycofał się z telewizorów. To co widzisz obecnie, to sprzęty produkowane w różnych firmach wynajmujących logo i technologie Philips-a. Takie przynajmniej wiadomości do mnie dotarły. Obecnie Philips ma dobry sprzęt niższej półki. Wyższą znam tylko z przed lat i była doskonała,

  •  

   @Dzaa88: No wlasnie, LG to byl moj pierwszy wybor, ale na forum hdtv mi go mocno odradzali i promowali tego Philipsa. Co do dodatkow, to bede kupowac w Niemczech, wiec to mnie mniej dotyczy. O serii LM slyszalem, ze mocny clouding wystepuje na matrycy.
   Co do ograniczen w technologii pasywnej to znam minusy, ale wydaje mi sie to po prostu duzo wygodniejsze, zwlaszcza, ze sam nosze okulary i mozna zastosowac nakladki. Pilot Magic widzialem, super sprawa.

  •  

   @miki4ever: Jak ktoś Ci na forum proponuję telewizor Philipsa, to wiedz, że coś się dzieje.

 •  

  To jak już wszyscy się pytają to spróbuje i ja. Wybrałem niby samsunga ue40es6100 i raczej jestem zdecydowany, przeznaczenie -> filmy, seriale z dysku zewnętrznego, smart tv, konsole, w maltkim stopniu tv jak w końcu podłącze. Jakieś przeciwwskazania? Cena około 2500-2600 zł.

  •  

   @daroo:

   Od siebie jako sprzedawcy z czystym sercem polecam samsunga 6100.
   Fajny telewizorek, często wybierany przez klientów.
   Ewentualnie pomyśl nad serią ES6800 z dwurdzeniowym procesorem :)

  •  

   @daroo: mam es6100 ale 32", jest genialny do oglądania rzeczy z usb, łyka mkv, mp4, wbudowane napisy, fullhd czy co tam sobie wymyślisz, wkurza tylko obsługa bez pilota bo z tyłu jest joysticzek ktorym sie trudno obsluguje

   smarttv to bardziej ciekawostka niż realna alternatywa dla komputera bo obsługiwanie internetu pilotem jest powolne i wkurzające, jedyne co z tym robię to oglądanie filmików na youtube jak mam gości i chcę coś pokazać ; p

  •  

   @coo84: właśnie ten pilocik z tyłu jest dobry ;p tylko wkurza że nie mozna (albo nie umiem) wyłączyc go całkowicie gdy jest w stanie czuwania, trzeba włączyć i wyłączyć dzojstikiem...

  •  

   @umiar: nie da sie wylaczyc czuwania bo zre góra 0.3W w tym trybie i uznali, ze takiej opcji nie trzeba, dla mnie luz bo i tak telewizor zawsze mam na czuwaniu a pilota kolo lozka : )

  •  

   @daroo: też kiedyś rozmyślałem nad ue40es6100, ale wybrałem UE40ES6800 i jestem zadowolony

 •  

  A co sądzisz o telewizorach marki Orion?

 •  

  @Dzaa88: Naczytałem się, ale chciałbym jeszcze taką konkretną opinię/propozycję. Mam do wydania na telewizor do 2500 zł. Nie chcę olbrzyma bo nie mam za dużo miejsca. Nie będę używał go do żadnego rodzaju gier / konsoli. Tylko telewizja kablowa / cyfrowa. Zależy mi na niezawodności (chciałbym by podziałał ok. 10 lat jak poprzedni). Mógłby być też nieco przyszłościowy, pewnie różnego rodzaju rzeczy będą się rozwijać (związane np. z internetem) - nie chciałbym, żeby za dwa lata okazało się, że mam złom i nie mogę robić nic spośród tego co stało się w międzyczasie standardem. Trochę nagmatwałem, ale mam nadzieję, że wiadomo o co mi chodzi:)

 •  

  Ciekaw jestem czy tak rzetelnie i rzeczowo informował autor swoich byłych klientów ;)

  •  

   @GrzeWho: Co ja mam Ci odpowiedzieć? Handel to handel. Masz do wyboru - doradzać dobrze i zarobić 1200zł, a "podkoloryzować" i mieć 2000zł. Każdy wybiera za siebie. Ci, którzy wybierają pierwszą opcję za długo w branży nie pociągną..

 •  

  na jakie konkretnie firmy lepiej uważać ?

 •  

  A ja dodam coś z nieco innej beczki, bo nigdy nikt nic nie pisze o tej kwestii, jeżeli jest rozmowa o kupnie nowego TV. Mianowicie kalibracja obrazu. Bardzo ważna rzecz pozwalająca cieszyć się nawet lepszym obrazem niż nie raz widzimy w sklepach na wystawie. Mam skalibrowany telewizor pracujący jako monitor, posiada coś takiego jak prosty wskaźnik zużycia energii (w menu) w stosunku do maksimum. Niezależnie jaki tryb ustawię, i tak na ustawieniach po kalibracji pasek jest najkrótszy ze wszystkich ustawień. Jest to duża zaleta kalibracji: pozwala nie tylko poprawić jakość obrazu, czy zmniejszyć zużycie energii przez TV, ale także odciąża takie elementy jak podświetlenie (w przypadku TV LED), które pracując dłużej na np. 30% jasności po prostu nie padnie tak szybko, tak samo zresztą z zasilaczem.

  Oczywiście problem z kalibracją jest taki, że jest to dosyć kosztowny zabieg, ale w Internecie można znaleźć kilka baz takich ustawień dla większości modeli różnych firm. Ja oczywiście skorzystałem z takich ustawień wziętych z Internetu (z bodajże jakiegoś testu mojego TV) i od tamtej pory TV nie działa jak grzałka, grzeje się minimalnie, nie daje po oczach w ciemności i mogę patrzeć przez kilka godzin bez przerwy, bez zmęczenia oczu. Poza tym poprawiła się czerń.

  Kalibracja to dobra alternatywa dla tych, którzy nie chcą się bawić w eksperymentowanie z ustawieniami i nie są pewni swoich ustawień.

  •  

   @djbuh: Czyli "skalibrowałeś" telewizor wklepując wartości znalezione w necie? Nie dość, że to nie poprawia sytuacji to prawie zawsze ją pogarsza

  •  

   @Merlinek: Chyba żartujesz? Zwykle takie kalibracje są dobrze udokumentowane, czy to opisem, czy zdjęciami z przeprowadzanych pomiarów. Dodatkowo są też udostępnione odpowiednie wykresy. Po prostu pełna dokumentacja. Rozumiem, że szukałeś na "ruskich" stronach, gdzie ktoś na sucho podał ustawienia dla danego modelu.

  •  

   @djbuh: Cytując Ciebie: " Ja oczywiście skorzystałem z takich ustawień wziętych z Internetu"
   Nie będę się produkował: http://blog.skalibrujtv.pl/2012/05/ustawienia-kalibracyjne-do-skopiowania/

   Ja mam plazmę i pomimo że też mam kolorymetr to nie ruszałem jej, bez odpowiednich macierzy korekcyjnych ani spektrofotometru do ich utworzenia i walidacji kalibracji, mógłbym tylko popsuć obraz

   btw. inna bajka to poprawnie ustawiona jasność/kontrast i wyłączone "ulepszacze"

 •  

  Ja kupiłem plazmę ponad pół roku temu (Panasonic Viera). Jakość obrazu jest po prostu rewelacyjna. Odwzorowanie barw jest genialne a oglądając filmy w nocy - czarne elementy sceny filmowej są CZARNE a nie szare. BTW. Zabezpieczenie panelu przed wypaleniem w postaci wprowadzenia szumu jest zauważalne dopiero z odległości 30 cm i wygląda raczej jak złudzenie optyczne, bo szum jest generowany z częstotliwością 600Hz!

 •  

  Taki jeszcze hint. Plazma się niesamowicie grzeje. ergo zjada więcej prądu.

  •  

   @igos: no świetny hint.

   Teraz powiedz mi tylko ile więcej zapłacisz za prąd miesięcznie za plazme 42 cale w stosunku do led lcd.

   WArto jeszcze porównać do tradycyjnego lcd

  •  

   @Razis: Mi osobiście przeszkadzają wentylatorki działające z tyłu mojej plazmy. Podejrzewam, że one będą najbardziej prawdopodobnym powodem jej śmierci.

  •  

   @igos: większość modeli jest chłodzona pasywnie. Wentylatorki dość rzadko w plazmie hałasują (mówię o nowych modelach), natomiast to co może generować jakiś hałas to cewki elektryczne (charakterystyczne brzęczenie). Czasem mija, czasem się robi głośniejsze. Natomiast pomijając powyższą wade plazma jest w stanie pokazać o wiele lepszy obraz od jakiegokolwiek lcd.

 •  

  @Dzaa88 piszesz że

  Obraz się utrwali w postaci cienia, jeżeli przez przynajmniej 48h będzie wyświetlało się na nim jedno i to samo. Dlatego nie polecam plazmy do konsol i komputera, gdzie wskaźniki gry czy menu start jest ciągle w tym samym miejscu. Proces da się odwrócić, ale jest czasochłonny

  Mam czerwone śnieżenie w miejscu czarnych pasów na górze i dole ekranu w starej plaźmie (ma 5 lat). Wolałabym "odwrócić proces", zamiast wnosić nową na 2 piętro i znosić starą.

  •  

   @mar-ta: Widziałem niestety takie telewizory na serwisie. Sama nie odwrócisz tego procesu. Doszło do uszkodzenia elektroniki lub samego panelu.

   Jedynie serwis może w tym pomóc, lecz naprawy zazwyczaj są nieopłacalne....

 •  

  Ja mam TV Samsunga który przekształca programowo 50Hz na 100Hz. Szczerze mówiąc ten dziwnie płynny obraz mi sie nie podoba, jest jakiś nierealny, mam tą opcję wyłączoną. Fajnie się oglądało jedynie sport, faktycznie wtedy płynność się przydawała. Ale sztucznie podkręcone 100Hz w filmach- wg. mnie dramat.

 •  

  @Dzaa88:
  1. Ja zapytam trochę inaczej, co sądzisz o podłączeniu TV do komputera stacjonarnego zamiast monitora (lub jako dodatkowy monitor)?
  2. Jaki model mógłbyś polecić w tym celu, rozmiar myślę że tak 32-37 cali, raczej taka średnia półka cenowa, SMARTowe bajery są mi zbędne.
  3. Jest jakieś rozwiązanie w TV które pozwala się szybko przełączać pomiędzy źródłami obrazu ?
  Chodzi mi przykładowo o taką sytuację że mam do TV podłączone jednocześnie PC i konsolę (powiedzmy że przez HDMI) i podczas grania na konsoli chcę sobie szybko rzucić okiem na pulpit komputera i np. naciskam jakiś przycisk na pilocie i pojawia mi się obraz z kompa, naciskam drugi raz i wracam do grania na konsoli.
  Jest coś takiego? Ewentualnie jaką to ma nazwę handlową albo pod jakim hasłem szukać takiej funkcji?

  •  

   @cabis: pozwolę się wtrącić

   Ad.1. Jako dodatkowy monitor do filmów nie ma problemu, natomiast jako standard monitor 32-37 cali to już może być przesada. Będzie po prostu za duży jeśli będziesz chciał na nim np. edytować dokumenty.

   Ad. 2
   Polecam coś na matrycy IPS z LG albo Panasonica.

   Ad. 3 Na pilocie zmieniasz źródło i przeskakujesz HDMI 1, HDMI 2...., AV1 w zależności jak masz podłączone. Tak się nazywa ta funkcja, ewentualnie source :]

 •  

  Co myślisz na temat telewizorów firmy Sony?
  Zastanawiam się nad modelem sony kdl-40ex650

 •  

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  @Dzaa88: jeszcze dopisz, czym różni się kontrast dynamiczny od statycznego, bo często tylko ten pierwszy jest podawany a ta informacja tak naprawdę nikomu nie jest potrzebna - statyczny owszem.

  I odnośnie tego, że stare 4:3 wydają się większe przy takiej samej przekątnej - one SĄ większe; mają proporcje boków dużo bardziej zbliżone do kwadratu niż 16:9, więc mają wyraźnie większe pole powierzchni niż panoramiczne o tej samej przekątnej (matematycznie można bez problemu udowodnić, że kwadrat zawsze będzie miał największe pole ze wszystkich czworokątów o tym samym obwodzie lub tej samej przekątnej).

 •  

  O to jak jest temat mniej więcej o TV to ja zapytam o platformy cyfrowe. Ostatni miesiąc mojej nędznej lokalnej kablówki mam i będę brał cyfrówkę jakąś (w mojej mieścinie nic poza tą nędzną kablówką nie ma innego). W grę wchodzi N albo Cyfra+ (polsat to badziew).

  Czy może ktoś napisać (najlepiej z doświadczenia) która z platform była by lepsza DO FILMÓW! Nie do sportu. zero sportu. nieistotny kompletnie. Jakiekolwiek opinie czytam to łooo to lepsze bo to ma ligę taką a tamto to lepsza bo ligę taką. U mnie nikt sportu nie ogląda. Nacisk na FILMY (bo tematyczne bzdety typu Discovery, tvn style, turbo itp są takie same i tu i tu).

  N ma swoje programy N premium + 3 HBO. W tej samej mniej więcej cenie Cyfra+ ma 2 canale+, HBO, cinemaxy i filmboxy (które N ma tylko w najdroższym abo). Ktoś może z doświadczenia, ma/miał obie platformy i może coś polecić?

  Jakieś tam VOD nie ważne. Walka na bitrate też nie ważny bo wszystko leci na plaźmie 1024x768. Głównie chodzi żeby były jakieś fajne filmy do oglądania. Osobiście przychylam się do N, bo mam 2 z tych Npremium na mojej lokalnej i ciekawe filmy lecą. Do tego HBO i git. Ale na Cyfrze jest jeszcze pakiet cinemax i filmbox w tej cenie. No i nie wiem.

 •  

  Dodam od siebie, bo robiłem w fabryce telewizorów: trzeba uważać na matryce, bo do tego samego, identycznego modelu, za tą samą cenę, producent może wkładać różne typy matryc, różnych producentów. Typ matrycy kryje się zazwyczaj pod jakąś literką w kodzie na naklejce i mało kto wie co oznacza co. Ogólnie do tego samego modelu możesz mieć wsadzoną dobrą matrycę albo jakieś G z Chin. Jak to sprawdzić najłatwiej, na przykładzie telewizorów LCD? Prostą metodą było puknięcie palcem żeby zobaczyć jak się plama na ekranie rozlewa i wraca do normalności. W naszych telewizorach na chińszczyźnie taka plama się długo rozlewała i długo znikała. Zdarzały się też sprzedaże telewizorów z uszkodzonymi matrycami, które szły na sprzedaż, np. matryc zamarzniętych, które zostawały później wygrzane, to były też problemy chińskich produktów, bo niektóre jechały koleją transsyberyjską i były narażone na mrozy rzędu -50 stopni. Z pewnością żywotność takich paneli była o wiele mniejsza, ale na oko po wygrzaniu nie da się tego ocenić. Ogólnie odradzam chińszczyznę.

 •  

  Ostatnio trafiłem w realu na fajną promocję plazmy za okolo 2k.
  Tv spory ponad 40 cali, funkcje multimedialne. Rozdzielczość - 1024x768.
  Powie mi ktoś skąd taka rozdzielczość?

 •  

  Sprzedawca ma obowiązek rozpakowania telewizora, lecz nie włączenia.
  Polemizowałbym:
  Art. 3 pkt 3. Sprzedawca jest obowiązany zapewnić w miejscu sprzedaży odpowiednie warunki techniczno-organizacyjne umożliwiające dokonanie wyboru towaru konsumpcyjnego i sprawdzenie jego jakości, kompletności oraz funkcjonowania głównych mechanizmów i podstawowych podzespołów.

  Na większości sklepów nie sprawdzisz czy telewizor działa. Często brakuje sygnału TV, lub cyfrowego.
  Czy problemem jest noszenie ze sobą pendriva z używanymi jako wzorzec swoimi "trailerami"?

 •  

  Jaki LED do 5k. 50'' ?

 •  

  @Dzaa88:
  Dziwie się, że tak polecasz ledy samsunga. Jeśli chodzi o tegoroczne serie to zdecydowanie gorzej wykonane w stosunku do zeszłorocznych. Plastik zamiast szkła i metalu. Obraz bez kalibracji prawie się nie nadaje do oglądania, jedyne domyślne ustawienia jako tako możliwe to tryb filmowy. Reszta prześwietlona przejaskrawiona (i nie mówię o dynamicznym). Kiepskie kąty widzenia (polecam stanąć trochę z boku i zobaczyć co się dzieje z zielenią i czerwienią). Nierówne podświetlenie matrycy (powszechny clouding).

 •  

  Abstrahując od 50 czy 100Hz kolosalne znaczenie ma wygaszanie pikseli. Trzeba porównać telewizory wyświetlając na nich referencyjny scrollujący się dość szybko obraz. Na niektórych jest wielka smuga a na innych obraz jest ostry.

 •  

  @TataTitoja: Super dzięki za pomoc. Potrzebuję całe RTV i AGD kupić :) więc każda opinia się liczy.

 •  

  Akurat stoję przed wyborem nowego telewizora dla starszej osoby, polecasz jakiś konkretny model : )?

  •  

   @Grzechu23: Dla starszej osoby praktycznie nie będzie różnicy, chyba, że kupisz jakieś dziadostwo typu "Teknika". Wystarczy, że będzie jakiejś bardziej znanej firmy a później to już tylko cale. Babce (78lat) kupowałem ostatnio telewizor i zabrałem ją do sklepu żeby coś sama powiedziała, to jak postawiłem jej 32" kolo siebie, jeden LED a drugi LCD to ona nie widziała różnicy do momentu aż jej coś zasugerowałem. Padlo na LCD Samsunga LE32E420 dlatego, że dawali 3 lata gwarancji zamiast 2 lata w LED UE32EH400 a różnica w cenie to ledwie 70zł na korzyść LCD

 •  

  W miarę dobry poradnik.

  Masz wykop od kolegi po fachu ; )

 •  

  Mam pytanie. Noszę się z zamiarem zakupu tv. Myślę, że po Świętach wpadnie troszkę dodatkowych funduszy i uzbieram kwotę z przedziału ok 4000-5000. Jaki tv kupić? Tyle już się naczytałem na różnych forach, nasłuchałem opinii, że po prostu zgłipiałem :) Powiem tak, interesuje mnie tv ok 40-46 cali, głównie oglądam sport (piłka nożna na Canal plus HD) i to jest główny priorytet którym chcę się kierować przy zakupie odbiornika. Chciałbym ładny, dynamiczny obraz, z naturalnymi kolorami, bez smużenia. Często też oglądam filmy i to na nich głównie obserwuję smugi ( posiadam obecnie Samsunga z niższych serii z przed 3 lat). Jestem wyczulony na obraz. Dodam, że moja dziewczyna np nie zauważa różnicy przy oglądaniu kanału w normalnej rozdzielczości a kanału nadawanego w HD :) Ja widze kolosalną różnice, ale ona tak ma :) Chciałbym telewizor 3D z uwagi na to, że na C+ coraz częściej pokazują mecze w tej technologii. Proszę o poradę, czy lepiej plazmę czy LEDa. Zastanawiałem sie nad plazmą Panasonica lub LED Samsunga z serii 6800 lub 7000.

 •  

  Lepiej kupować teraz telewizor czy czekać po świętach na jakieś promocje ? Chodzi o Panasonic TX-P42ST50E, teraz jest 3099 w paru sklepach.

 •  

  @Dzaa88:
  zamierzam kupić Samsunga 5300 46", dzis go widziałem w Media Expert, obok stał 6800 - oba są LED, a ten z serii 5 jest dużo grubszy od tego z 6 - z czego to wynika i czy idą za tym jakies inne różnice oprócz wyglądu?
  Z góry dzięki.

 •  

  Dzień dobry wykop :-) Planuje kupic LG 42 LM 640S lub z Samsung 6100/6800.

  Wiecie może jaki procesor ma w sobie ten LG?

  Jako,ze to nie jest tv na prezent a poprostu dla mnie, czy warto poczekać i kupic go po świętach?

  Istnieje cos takiego jak raty 0%?

  •  

   @JcL: w styczniu-lutym są różne pokazy elektroniki użytkowej, producenci chwalą się nowymi modelami, z tego co widziałem, wtedy jest najwięcej obniżek na obecnie topowe modele. Sam czekam z zakupem do końca stycznia - teraz np. 72" 3D kosztują z 10% więcej niż w październiku.

   Raty 0% istnieją - zarobek dla banku płaci sklep z części swojej marży. ;)

  •  

   @JcL: Z tych, które wymieniłeś, to tylko ES6800... LG ma kiepskie podświetlenie, a ES6100 nie będzie miał 100Hz, gdzie jest niewielka różnica cenowa do 6800. Patrząc na ceny w sklepach internetowych, to różnica będzie ok.350-400zł.

  •  

   A co z LG apps - gdzieś przeczytałem, że LG nie aktualizuje swojego Smart TV i nie ma tam wszystkich aplikacji m.in. TVN Player!

   Telewizji zwykłej nie posiadam więc będę korzystał tylko ze Smart TV !

   Co myślicie o tym boxie Smart TV z androidem na pokładzie ?

 •  

  Witaj, może podpowiesz mi co nieco - planuję kupić TV 46-50 cali, ma być ogólnie wypas na maxa, szukałem już sporo i wydaję mi się że najlepszą opcją będzie Sony HX750 (ok. 4600zł) lub Sony HX850 (ok. 5600zł), tylko między nimi jest ponad 1000zł różnicy, czy warto dopłacić? Kwestie takie jak podstawka, dźwięk, czy dodatkowe głośniki właśnie w podstawce mnie nie interesują bo telewizor i tak będzie wisiał na ścianie a mam podłączone porządne kino domowe (nie żadne tam eLDŻiki za 1100zł). Obecnie mam Samsunga, 40 cali, literka B, seria piąta.

  •  

   @FastManPL: Na twoim miejscu, brałbym HX850.

  •  

   @FastManPL: I jeszcze takie pytanie odnośnie okularów 3d - bo Sony nie dodaje ich do tych telewizorów, będę chciał kupić cztery sztuki i teraz pytanie czy jest jakaś różnica między okularami tańszymi BR250 (ok. 140zł) a droższymi BR750 (ok. 280zł), oprócz oczywiście wyglądu i ich wagi? No nie ukrywam, że przy czterech sztukach jednak różnica w cenie jest sporo, a znowu to 3d nie będzie za często używane. A może są jakieś dobre zamienniki, okulary innych firm pasujące do tych soniaczy?
   Kolejna sprawa - przed świętami już chyba nie opłaca się kupować telewizora? Lepiej poczekać do stycznia i wtedy kupić?

   @TataTitoja: To, że HX850 jest lepszy to jasna sprawa, ale czy na tyle, żeby dokładać ten tysiąc, który mogę przeznaczyć jeszcze na okulary i nowy odtwarzacz bluray 3d (obecnie mam chyba najtańszego samsunga BR bez 3D).

  •  

   @FastManPL: Jeżeli dysponujesz taką kasą, to warto dopłacić... ewentualnie zainteresowałbym się produktem konkurencji, np. Sharp 46LE830E, będzie zdecydowanie lepszym wyborem od HX750 (możliwe, że również od HX850) i jeszcze na okulary powinno zostać.

   Ja ze zmianą TV czekam do nowego roku, ale nikt ci nie powie, czy wtedy ceny będę lepsze. Poważnie zastanawiam się nad Sharpem 40LE830E, bo matryca Quattrona to inna jakość. Tylko mam ograniczony budżet i pewnie i tak zostanę przy Panasonicu 42ET5E (lub Samsungu ES6710), bo tam przynajmniej okulary są w zestawie :)

  •  

   @TataTitoja: O kurde, szczerze mówiąc teraz mi mocno namieszałeś tym Sharpem, nie brałem pod uwagę nawet tej marki, będę musiał to jeszcze wszystko przeanalizować.

 •  

  Dokładnie patrz, czy podczas wypakowania telewizora styropiany nie są połamane albo pokruszone. Każdy telewizor jest zabezpieczony specjalną folio-pianką. Jeżeli jej nie ma, lub jest uszkodzona – może to oznaczać, że telewizor stał na ekspozycji lub był wielokrotnie otwierany.

  Z tym się nie zgodzę, przynajmniej jeżeli chodzi o TV LG :) LG nie zabezpiecza dodatkowo matrycy jakąś folią czy innymi piankami. Bardzo często klienci zrywają filtr z TV, bo coś tam odchodziło. Zamiast zadzwonić na infolinię i się zapytać, to rwą na siłę, a później zdziwienie że to nie była folia ochronna tylko element matrycy i gwarancja tego nie obejmuje :)

 •  

  Ostatnio wlasnie tez stalem przed tym dylematem, za duzy wybor tych TV. Po przeczytanio setek stron roznych for ograniczylem wybor to 3 TV, 1x plazma Panasonic P50GT50 (imo lepszy nawet od VT50) i 2x LEDy Sony kdl-46HX853 i Samsung 46ES8000.

  Ostatecznie zdecydowalem ze nie mam zamiaru uzerac sie z wadami plazmy jak zuzycie energii, buzujace dzwieki czy image retention. Wiadomo LED tez ma swoje wady jak podswietlanie przy ciemnych scenach (nie zauwazalne jak sie trafi na dobry panel).

  W koncu zdecydowalem sie na Samsunga 46ES8000 i z cala pewnoscia moge stwierdzic ze ten TV ma najlepsza jakosc obrazu jaka mozna dostac na rynku. Najlepszy obraz 3D (tylko active, passive odpada dlatego LG odpadaja), zywe kolory, minimalny input lag do gry na konsoli (tu tez LG odpada). Moim glownym kryterium bylo wlasnie jakosc obrazu, a dodatkowe smart funkcje to sprawa drugorzedna ale skoro juz maja byc to pod katem funkcjonalnosci Samsunga smart tv stoi na wysokim poziomie.

  •  

   @mazi: nie twierdze, że ten TV nie jest dobry, bo jak na LCD to jest jeden z lepszych TV, ale z tą jakością obrazu najlepszą na rynku to trochę przesadziłeś. Testowałem ten TV i jednak to nie jest jeszcze to co ma być. Do koloru czarnego, to jeszcze troszkę brakuje, natomiast niestety ale przy szybkich scenach akcji nadal w tym TV wystepuje "klatkowanie". Niestety wolny czas reakcji odśniezania matrycy daje się zauważyc.

  •  

   @Zbiniu: Hm moze jedynie VT50 ze wzgledu na wlasnie na naprawde "czarny" czarny ale z drugiej strony dla mnie za bardzo mial troche "przytlumione" kolory w porownaniu do ES8000. Porownywalem oba skalibrowane panele w przyciemnianych warunkach, wiec nie ma mowy o zarowie co wypala oczy jak to bywa na sklepowych polkach.

   Wydaje mi sie ze oba telewizory sa rownie swietne i wybor to juz kwestia gustu, bo to sa dwie rozne technologie wiec jesli komus nie przeszkadza plazma i jej przywary to spoko, albo zdecydowac moga warunki w jakich TV bedzie ogladany, np w jasnym pomieszczeniu gdzie dostaje sie duzo swiatla slonecznego LEDy wygladaja lepiej.

   Co do szybkich scen to ogladam Premier League w HD i powiem jedno, obraz jest poprostu oszalamiajacy i nie mialem nigdy problemow z szybkimi akcjami, zwlaszcza ze jest to pilka nozna wiec mnostwo zielonego tla i szybkie ruchy kamery moga z obrazu zrobic miazge ale nie na ES8000 ;)

   Niestety, summa summarum w dzisiejszych czasach nawet topowe modele to loteria, czasami sie trafiaja panele ktore maja mnostwo problemow, np moj znajomy 3x wymienial na inne bo kazdy mial jakis inny problem jak podswietlenie w rogach czy martwe piksele.

  •  

   W koncu zdecydowalem sie na Samsunga 46ES8000 i z cala pewnoscia moge stwierdzic ze ten TV ma najlepsza jakosc obrazu jaka mozna dostac na rynku

   @mazi: dobrze żyć w błogiej nieświadomości :)

  •  

   @mazi: Typowi klient nie mający na co wydać pieniędzy.

   Kiedy podstawiłem pod ten telewizor, zeszłoroczną serię G Panasonica, to niestety nie było porównania w jakości obrazu, głebii kolorów .Samsung wypadł blado. Rzecz jasna w sklepach plazmy zawsze wyglądają gorzej, bo k%%!a świecą pod halegnami, co zabija po części ich urok, wiadomo w domu nie oglądamy tv pod halogenami.

   A wspominał już ktoś o legendarnej serii Kuro Pioneera? wystarczy wpisać na allegro "pioneer kuro" (tv już nie produkowane)

   BTW. samsung es7000 bo nie wiem po co mam płacić kilkaset złoty więcej za nieruchomą płozę zamiast stopy. to rzecz jasna najlepszy TV jeżeli chodzi o LCD :)

  •  

   @Razis: Ok najlepszy TV na rynku to Sharp Elite PRO-X5FD (LED) ale to jest poza zasiegiem zwyklych smiertelnikow ;)

  •  

   @Razis: Ok najlepszy TV na rynku to Sharp Elite PRO-X5FD (LED) ale to jest poza zasiegiem zwyklych smiertelnikow ;)
   I oczywiscie wylaczajac przyszle OLEDy i 4K ;p

   @clickPLUS:

   Typowi klient nie mający na co wydać pieniędzy.
   Nie za bardzo rozumiem, mozesz rozwinac?

   A wspominał już ktoś o legendarnej serii Kuro Pioneera?
   Nie wspominal bo jak zauwazyles juz nie produkowany ;)

   BTW. samsung es7000 bo nie wiem po co mam płacić kilkaset złoty..
   Oprocz tego seria 8000 ma dwa razy lepszy Micro Dimming hardwarowy wiec lepsza czern, wymienialny hardware, no i troche lepszy design (to akurat kwestia gustu).

  •  

   @mazi: Powiem tak. Jakbyś postawił obok tańsze tv np. plazme Samsunga z serii E6500/E8000 albo Panasonica ST50 lub VT50. I puścił pierwszy lepszy film to by ci się naprawdę przykro zrobiło. :)

  •  

   @mazi: no idąc tropem Micro Dimmingu można śmiało krzyknąć o Philipsie (hehe) serii 9. która ma 2x czy nawet 3x więcej stref wygaszania. CZUJESZ KLIMAT? trzeba było wziąć Philipsa na philipsie to dopiero musi wyglądać co? Philips jest dodatkowo pokryty rogówką ćmy, która pochłania światło dzięki czemu czerń jest najczarniejsza, tak czarna jak negatyw białego -.-' i tak dalej, i tak dalej.

  •  

   @Razis: Mozliwe ze umknely ci moje posty wyzej, ale opisalem tam ze plazma jako technologia mi nie odpowiada w ogole, nawet pod katem jakosci obrazu ktore bylo moim glowyn kryterium. Wierz mi, ogladalem duzo paneli, i jak pisalem, skalibrowane, wlaczajac VT50 i nie odpowiadal mi, ES8000 wypadl lepiej pod katem jakosci 3D i kolorow. Co nie zmienia faktu ze VT50 to tez swietny TV.

  •  

   @mazi: trzeba bylo brac plazme. Do konsoli idealna. Zaluj.

  •  

   @mazi: jak oceniasz tą funkcję Smart Interaction ? zastanawiałem się nad tym, przydatne, dobrze zrobione?

  •  

   @mazi:
   Bylem już zdecydowany na kupno TX-P65VT50 ale strasznie przeszkadzał mi efekt migotania. Ponoć niewiele osób to widzi, ale mi to strasznie przeszkadzało. Wyglądało to jak crt z ustawionym za niskim odświeżaniem.
   Dodatkowo odstraszył mnie słynny "bug 50Hz". Widać lekki judder w szybkim ruchu. Poza tymi mankamentami, niby ta plazma jest referencyjna na ten rok.
   W LCD nie ma migotania wiec kupiłem UE65ES8000.
   Skomentuje jedynie obraz.
   Kolory po kalibracji wyglądają przepięknie. Niestety samsung nie dołożył starań do kontroli jakości.
   Na ekranie na czarnym tle okropnie widać "backlight bleeding" i clouding.
   W rogach ekranu prześwituje podświetlanie, a także nad logiem samsung po środku widać świetliste "V".
   Dodatkowo jedna ogromna chmura cloudingu na środku ekranu po prawej stronie u góry.
   Jak oglądasz ciemny film z dużą ilościa czerni to widać jakby ktoś poświecił latarką w to miejsce.
   Strasznie to przeszkadza oglądać - niestety według samsunga to nie wada a taka technologia.
   Dodatkowo występuje efekt bandingu. Szczególnie widać to na jasnym, jednolitym tle. Pionowe ciemniejsze i jaśniejsze pasy podświetlania.
   Naczytałem się wiele na zagranicznych forach na temat tej serii. Niestety jest to loteria i ludzie wymieniają po 4-5 egzemplarzy, żeby dostać w którym ten efekt występuje w mniejszym stopniu.
   Uważam ze flagship model na 2012 za 12 kafli nie powinien wykazywać takich kwiatków.

  •  

   @Mesk: efekt migotania występuje przy silnym oświetleniu jarzeniowym czyli w sklepie.Migotanie plazmy w warunkach domowych jest niezauważalne (zwłaszcza w trybie thx/kinowym 2500 Hz).
   Problem z 50 Hz przy sygnale tv to niestety prawda i może być czasem zauważalne, nie mniej na plus na pewno masz mniejsze smużenie w plazmie (porównywane z serią ES8000 samsunga).

   A problemy z tym cloudingiem w najwyższych modelach to naprawdę skandal, co gorsza problem może się z czasem pogłębić w przypadku delikatnego odkształcenia matrycy np. pod wpływem ciepła.

  •  

   @matiusmm: Hmm komendy glosowe dzialaja zaskakujaco dobrze, TV jest w stanie rozpoznac komende prawie zawsze za pierwszym razem. Za to sterowanie ruchem srednio mi sie podoba, jakos to za dlugo zajmuje, ale angry birds dziala calkiem niezle.

   Z tym ze teraz mam te obie funkcje wylaczone, motion mialem wlaczone moze z tydzien, voice moze ze 2-3 tyg. Pobawilem sie troche i wylaczylem, tak jak podejrzewalem na dluzsza mete dla mnie niezbyt wygodne ;p

   Jesli chodzi o internet, interfejs smart hub, appsy itd to pod tym katem TV jest bardzo dobry. Przegladarka dziala dosyc szybko, wlaczajac to flash (niestety tylko wersja 10), wygodny interfejs z podgladem TV, z appsow to np ostatnio wyszedl Plex, odtwarzacz medialny cos w stylu XBMC, bardzo fajny. Mam na serwerek w sieci lokalnej ze wszystkimi filmami i Plex Media Server zainstalowany ktory np automatycznie sciaga opisy zdjecia etc do wszystkich filmow i seriali, i Plex na tv wszystko bez problemu odtwarza.

   Niestety nie mamy zbytnio wyboru, smart funkcje sa dolaczane do TV czy chcemy tego czy nie, wiec nie da sie powiedziec "ok chce TV ktory ma tylko super jakosc obrazu bez smart tv", ale przynajmniej na Samsungu dziala to dobrze.

  •  

   @Mesk: Nom niestety technologia LED tez ma swoje wady. Slyszalem tez wlasnie ze wersja 65" ma najwiecej problemow, ale to co opisales to nie ma szans zebym tak to zostawil! Jest roznica miedzy limitem jakim ograniczona jest technologia a wadliwym panelem! Zamiast isc z tym bezposrednio do Samsunga (bo roznie z nimi bywa) ja zalatwialbym to przez sprzedawce, zalezy gdzie kupiles ale powinni wymienic ci TV na inny.

  •  

   @clickPLUS: Tylko, że ES7000, ma tą samą matrycę co ES6710 (biały) i ES6800 (2 rdzenie)... różnica, to gównie trochę inna ramka i kamera, w wyższym modelu...

 •  

  Tak z ciekawosci, co powiesz o samsungach z serii c650?

  •  

   @garciavega: Mam 40C650 od 1,5 roku i teraz myślę nad czymś z 3D... uważam, że jeżeli chodzi o jakość matrycy, to trudno znaleźć coś porównywalnego z nowych modeli... Może Sharp 40LE830E z Quattronem.

 •  

  To ja dodam coś od siebie, może się komuś przyda :)

  W zeszłym roku po zrobieniu magistra z telewizorów wybór padł na plazmę Samsunga PS64D8000.Telewizor wisi na ścianie i jest oglądany z 3,2 m - dla mnie idealnie. A teraz mały zabieg który polecam zrobić każdemu.

  Przy zakupie TV kupiłem do niego też listwę zasilającą master/slave (dokładnie takie cuś: http://i.imgur.com/T5QNN.jpg) oraz 5 m taśmę Led RGB, która została przyklejona z tyłu w okół krawędzi tv.
  Tv wpięty jest do listwy w gniazdo master, diody w slave (+ inne urządzenia), także włączając telewizor automatycznie włącza się podświetlenie (używam białego, ciepłego światła). Co to daje? Moim zdaniem, podczas oglądania tv wieczorem (w ciągu dnia nie robi to wielkiej różnicy) obraz wchodzi na wyższy poziom, do tego przy lekkim świetle oczy się mniej męczą.

 •  

  Nie każdemu ta technologia przypadnie do gustu! Słyszałem porównania obrazu do „Angielskiego, flegmatycznego teatru”
  Dokładnie tak jest. Po zakupie telewizora, od razu wyłączyłem truemotion (LG). Moim zdaniem nie da się oglądać z tym filmów. Pewnie gry komputerowe wyglądają z tym fajnie, ale filmy kinowe wyglądają jak telenowela.
  Czy oglądając filmy w kinie nie mamy "tylko" 24 klatek, i czy to nie wystarcza?

 •  

  Pytanie, które spędza mi sen z oczu.
  Który telewizor Panasonica?
  Ledowy TX-L47ET50 czy plazmowy TX-P50UT50??

  F1 F1!!

 •  

  Najmniejszy telewizor do oglądania filmów HD z odległości np. 2-3 metrów nie powinien być mniejszy niż 40 cali.

  Oczywista oczywistość - każdy kto był w sklepie mógł się o tym przekonać na własne oczy...

 •  

  a mnie sie telewizor zle kojarzy.nie mialem zadnego pudla przez 3 lata i zylem szczesliwie.niestety poznalem kobiete a teraz juz zone i z tego powodu zaczelismy czesciej bywac w domu wiec dla umilenia czas u zapodalismy sobie tv.byli jaki sony ma 50 hrz i szczerze powiem ze calkowicie na jakosci obrazu mi niezalezy.podpiety jest pod kablowke i odbior jest rozny.jak podepne kompa przez hdmi to inna bajka.wiec sciagam cos w hd i zapodaje przez zwykly kabel hdmi i mam frajde ze tanio sie wylgalem

 •  

  W związku z tematem, mam do sprzedania telewizor LG 37LV45 w stanie idealnym. Nie ma śladów użytkowania, są jeszcze na nim folie ochronne (na podstawie i ramce).Cena za telewizor: 1500 zł (możliwość małej negocjacji). Szczegółowe dane telewizora znajdują się po tym linkiem: http://www.lg.com/pl/telewizory/lg-37LV4500-led-tv/reviews .

 •  

  Kontrast statyczny to parametr ustalający zależność pomiędzy najmocniejszą bielą, a najciemniejszą czernią w telewizorze LCD czy LED, na tym samym ustawieniu podświetlenia (np. 90% jasności).
  Kontrast dynamiczny, to parametr ustalający zależność pomiędzy najmocniejszą bielą, a najciemniejszą czernią lecz na innych ustawieniach podświetlenia.
  Np. Biel na 100% podświetlenia a czerń na 1 podświetlenia%, Biel na 80%podświetlenia, a czerń na 30% podświetlenia.
  Czym to skutkuje? Tym, że parametr kontrastu jest nie miarodajny. Nie wiadomo na jakich parametrach dany telewizor był testowany.
  Teoretycznie czym większy kontrast tym lepiej. Jednak teoretycznie, ten sam telewizor może mieć kontrast dynamiczny 1:100000000000000000 jak i 1:000000 i nie będzie to błąd (lampa 100% i 1% a drugi pomiar 40% i 20%).

  Dlatego teraz używa się stwierdzenia kontrast "MEGA" lub "HIPER".
  W praktyce, parametr nic dzisiaj nie mówi.

 •  

  Dobrze tzn. na pewno nie w święta. Oszukują z cenami jak się da wyprzedają jakieś starocie itp.

 •  

  @Dzaa88: No to mam pytanie. Co myślisz o TV Samsunga, chcę LED 37 cali za ok 2k. Znam 3 osoby, które są bardzo zadowolone z TV tej firmy. Zwłaszcza, że tv bez fochów odpala MKV w fHD. Jakie inne firmy są warte uwagi? Bawić się w 3D? osobiście śmierdzi mi to nic niewartym wabikiem. Mam 3D będę się jarał tydzień po zakupie, i to będzie ostatni raz jak będę się w to bawił,

  •  

   @EtaCarinae: Kupuj. Niezły sprzęt i PRZEDEWSZYSTKIM dobrze napisany soft. Najlepszy na rynku albo przynajmniej najlepszy na rynku w tej cenie. W 3D chyba nie ma coś się dzisiaj bawić bo w telewizjach przyjmuję się słabo, no chyba że rozważasz gry w 3D.

  •  

   @EtaCarinae:
   ja kupiłem 32 calowego hannspree, hd deady ledowego za 950 zł i jestem mega zadowolony. idealny do satelity w niby HD które jest rzeczywiście hd ready. full hd nie ma sensu do tv 37 cali, filmy i muzyka z usb działają. oby sie nie popsuł za szybko :)

 •  

  Super wykop, jednak tv kupiłem w zeszłym roku, na te Święta mam zamiar kupić zmywarkę, czy można liczyć na jakąś poradę?
  pozdrawiam :)

 •  

  Samsung UN55ES6500 - co jakiś czas restartuje się sam a nawet zdarzy mu się tak zgłupieć że pomaga tylko wyciągnięcie wtyczki z gniazdka. Inne smart tv też tak mają czy to raczej rzadkie?
  Pytanie nr 2: dlaczego nadal robi się piloty z gumowymi przyciskami do smart tv? Wpisanie nazwy filmu w youtube to męka na gumowych przyciskach....

  •  

   @animuss: polecam Logitech one touch

  •  

   @naimad77: do tv mam podpiętą: http://www.staples.com/Logitech-Wireless-Touch-Keyboard-K400/product_354569?cid=PS:GooglePLAs:354569&KPID=354569 szkoda tylko że aplikacje praktycznie nie wykorzystują pełnej klawiatury więc w użyciu są tylko kursory i enter...

  •  

   @animuss: probowałes aktualizowac oprogramowanie do najnowszej wersji? Jżeli tak to jak wygląda sprawa z Wi FI? może zawieszanie sie powoduje karta sieciowa WiFi.

   Niektóre piloty są podświetlane, przyciski wtedy są białe-prześwitujące no i gumowe, zeby jakoś swiatło się przebijało. A dlaczego nadal w niepodswietlanych pilotach tez są gumowe nie mam pojęcia ale moze chodzi o koszt produkcji, wszystko jedzie na tej samej tasmie produkcyjnej.

  •  

   @Zbiniu: tak, on sam wymusza aktualizacje jeśli są dostępne. O wifi nie pomyślałem, tv działa na wifi ale w sumie czemu by nie spróbować go podpiąć kablem... wytestuję
   Pilot jest podświetlany, ale wybieranie nim literka po literce nazwy w wyszukiwarce to jest niezły ból, nie rozumiem czemu nie robi się 'klawiaturowych' pilotów

  •  

   @Zbiniu: czasem też zastanawiam się czy nie jest tu winna aktualnie używana aplikacja, ale ciężko sprawdzić bo tv używam praktycznie tylko do internetu, a zwykłej telewizji nie oglądam :)

  •  

   @animuss: Niestety smart TV nie jest jakies super stabilne, ludzie piszą, że o wiele lepiej sprawuje się na telewizorach z dwurdzeniowym prockiem. U mnie smart TV jedynie czasami troche przymula, musi troszkę dłużej pomyśleć, ale nigdy nie mialem zawiechy zeby wyciągac wtyczkę.
   Owszem pisanie pilotem to jakies nieporozumienie,

 •  

  Na tym zdaniu zakończyłem czytanie: "Gaz będący w pikselach sam generuje światło."

 •  

  Samsung Eh5300 czy Toshiba 32HL933 do tv cyfrowej?

 •  

  Fajny tekst bo plazma panasonica w salonie zaczyna się sypać:( (czerwone piksele ok 2/3 obrazu co jakiś czas).

  Ale myślę o nowym TV 42-46 cali. Mam duże zaufanie do firmy SONY. Miałem już 2 tv kineskppy (nie do zdarcia) i teraz 32 śmiga aż miło z konsolą, komputerem etc.

  I teraz pytanie czy jest sens w dzisiejszych czasach dopłacać do sony? Czy zadowolić się Smart Tv lg ze wszystkim :>?

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @palkens: Mialem model Panasonica GT20 i pojawil sie maly pasek z pixeli. TV byl jeszcze na gwarancji i wezwany serwis wymienil TV na nowy model, bo matrycy GT20 nie bylo juz w magazynie na wymiane. Tak wiec duzy plus dla Panasonica i ich serwisu i podziekowania za bezplatny upgrade do mogelu GT50.

  •  

   @palkens: Sony, to już nie jest to Sony co kiedyś, chcesz zapłacić za firmę bierz w ciemno. Jednak w moim odczuciu sony się powoli kończy, powoli ale kończy, to co odp$##!%!ają w tym roku kupując ścierwowate matryce od LG aby zrobić zapchaj dziury z naklejką Sony. Tak tak, w tym roku pojawiły się pierwsze TV sonego w 42 calach? czy to już nie jest dziwne :)

  •  

   @palkens: mam soniaka bravia i bardzo chwale :)

  •  

   @palkens: a jaki to model?
   @gottie: wiesz może czym się rózni seria gt od g? Pytam tak z ciekawości, bo o gt20 słyszałem już kilka złych opinii, a g20 ludzie mocno chwalą. Myślałem, że różnią się tylko kolorem i modułem wifi.

  •  

   @nightgrover:

   różni się 3D i tunerem sat.

   Troche inna obudowa. Natomiast tych serii już dawno nie ma w sklepach.

  •  

   @clickPLUS: Nie w tym, bo był już w lineupie na rok 2011. Model typowo budżetowo-makretowy, niemniej gra lepiej niż niektóre modele konkurencji w tej cenie.

  •  

   @Razis: aaaa, czyli 3D! nie wiem jak mogłem nie zauważyć wcześniej tego wielkiego logo :) Tak czy inaczej, G20 to wg mnie bardzo udana seria.

 •  

  Telewizora najlepiej nie kupować - nie oglądam ścierwa już 8 lat i nie było momentu, nawet na początku, żebym do niego zatęsknił. Polecam gorąco tą metodę podwajania wolnego czasu.

 •  

  www.youtube.com/watch?v=0WF6mniodfU

 •  

  Jaki jest sens kupowania takich wielkich telewizorów? W typowych mieszkaniach są one 3-4 metry od telewidza; mi osobiście bardzo ciężko "ogarnąć" cały obraz i na takich gigantach nie widzę co się dzieje w rogu ekranu...
  Czy w telewizorze 4:3 obraz będzie obcinany, czy pojawią się pasy?

  Swoją drogą byłem u kilki okulistów - podobno moje oczy są zdrowe, w co bardzo wątpię (jest w Warszawie miejsce gdzie można zrobić bardziej zaawansowane badanie niż tablica, domek w maszynie, książeczka do sprawdzania kolorów (WTF) i mucha w 3D?),

 •  

  ożliwość instalowania aplikacji jak na telefonie to genialny pomysł,
  to poradnik w końcu jak kupić telewizor czy telefon? :P

 •  

  Ja polecam zakupić telewizor LED (czy to Samsung czy to LG - bez różnicy) z niższej półki nie przepłacając. (Chyba, że dla kogoś wydatek 2000 zł to jak pierdnięcie.)
  Najważniejsze jest to by TV był FullHD, miał wejście USB(z divX) oraz najlepiej 100Hz. Więcej do szczęścia standardowemu użytkownikowi jest niepotrzebne.

  Powód jest prosty - producenci celowo co roku wprowadzają nowe modele, dodając im różnych gadżetów, z których przykładowy użytkownik skorzysta raz, dwa albo trzy razy i to najczęściej żeby się komuś pochwalić. W ten sposób producenci windują ceny sprzętu w zasadzie nie robiąc żadnych większych rewolucji technologicznych.

 •  

  Czym się różni LCD od LED? Otóż.. Jedynie podświetlaniem i elektroniką zawartą wewnątrz telewizora.
  czyli co, tylko obudowy mają takie same? Czy jeszcze software mogą mieć ten sam? :D ciekawie Ci się zdanie ułożyło :)

  •  

   @szaron: tak swoją drogą to różnią się jeszcze wagą i zużyciem prądu-mam 32" sony na świetlówkach i samsunga 32" na ledach, samsung ma napisane 50W na tabliczce a sony 132W, samsung waży chyba 6 kilo a soniacz 19, już nie mówiąc o grubości

  •  

   @coo84: czytałem, że LG w nowej serii LN obniżył teraz zużycie energii i tym sposobem jest A+. Więc w skali całego roku jest to dość duża oszczędność.

 •  

  Jeszcze dorzucę jeden fakt co do tv i obsługi materiałów z usb.

  Doszedłem do wniosku, którego albo nikt nie chce nigdy zauważyć albo celowo go pomija, tak naprawdę każdy producent tv, który dodaje obsługę filmów z usb, robi to dla PIRATÓW.

  Nie ma żadnych usług gdzie sprzedaje się filmy w avi, mkv, mp4 (i kodeki h264, xvid, divx, nawet quicktime i inne), nie ma takich, to zaszło już tak daleko, że każdy nowy tv ma taką funkcję, specjalnie dla piratów, nawet ci co walczą na innych frontach różnymi zabezpieczeniami np. sony, w tv ma funkcje dla PIRATÓW, bo dla kogo innego, tak jak napisałem, nie ma oficjalnej dystrybucji materiałów typu avi, mkv, mp4, nie ma.

  Wiecie nie mam nic przeciwko, ale sam fakt jest.

  P.S.

  Pozdrawiam właścicieli ps3 z zabezpieczeniem cinavia, ha ha...

  •  

   @neoandrew: A filmy nagrane własną kamerą albo dostępne bezpłatnie, o tym nie pomyślałeś?

  •  

   @bboymc: Tak, pomyślałem o tym, jako wspaniałej wymówce.

  •  

   @bboymc: Po za tym kto ogląda darmowe filmy, kamery też używa mały odsetek, kto dla odsetku, promila wręcz, robiłby takie funkcje z tyloma kodekami, to jest argument typu tego zachwalania torrenta pokazując, że się fajnie i szybko obrazy linuksa ściąga... a na tpb raczej nie zajmują najwyższych pozycji w rankingu.

  •  

   @neoandrew: złącza USB w TV można jeszcze używać do przeglądania zdjęć, co ludzie robią dużo częściej niż oglądają własnoręcznie nakręcone filmiki. A poza tym dla pirata to żadna przeszkoda czy TV ma usb czy nie - film na laptopa, odpowiedni kabel czy przejściówka i voila.

  •  

   @neoandrew: jak to nie ma ?

   Przecież jest taka masa legalnych, darmowych filmów w internecie, że ciężko to z czymkolwiek porównać (głównie kontener mp4 z kodekiem h264 i dźwiękiem aac, ale w części internetu preferującej otwarte rozwiązania mkv z theorą albo vp8).
   Jest tego tysiące razy więcej niż materiałów płatnych.
   A poza tym uważasz, że płatnych to nie można sobie legalnie na telewizorze oglądać czy jak?

   Poza tym czasem ogląda się też nagrania z TV. Nagrywarki do cyfrowej telewizji są taniutkie i bardzo popularne (prawie każdy tuner tv naziemnej jest też nagrywarką, spora część tunerów tv sat też ma taką funkcjonalność). Nagrywarki nagrywają zawsze w takim formacie w jakim nadaje nadawca - czyli jest to też mp4 wiele osób posiada takie pliki nagrane zanim jeszcze kupili sobie telewizor.

  •  

   @neoandrew: a oglądanie zdjęć? oglądanie własnych filmików? nagrywanie na usb?
   piraci nie mają tutaj nic do rzeczy

  •  

   @jaggi: Niemożliwe..., ale ja pisałem o filmach jak widać, i nie narzucaj cech piratowi, to że pirat nie znaczy, że ogląda byle oglądnąć i na byle czym.

   Przecież jest taka masa legalnych, darmowych filmów w internecie

   @mnlf: Nie przeczę, ale ogląda je promil, taka prawda, już widzę jak podczas zakupu wszyscy myślą o tych darmowych filmach, które ich nie interesują wcale.

   Jest tego tysiące razy więcej niż materiałów płatnych.

   @mnlf: Ja piszę o filmach pełnometrażowych.

   A poza tym uważasz, że płatnych to nie można sobie legalnie na telewizorze oglądać czy jak?

   @mnlf: Pokaż mi w takim razie gdzie kupujesz oficjalnie i legalnie te hity kinowe w formacie avi, mkv, mp4, które można bez żadnych zabezpieczeń nagrać na usb i oglądać...

   Jedyne oficjalne materiały w dystrybucji to dvd oraz bluray.

   Poza tym czasem ogląda się też nagrania z TV. Nagrywarki do cyfrowej telewizji są taniutkie i bardzo popularne

   @mnlf: O i tu też mam niepodważalny argument, że to jednak piraci i popyt wśród ludzi (piratów, bardzo wiele ludzi to piraci, nawet tego nie kumają) na funkcję odtwarzania filmów z usb był główną siłą napędową popularyzacji, tej jakby nie patrzeć, mega hipokryzji, otóż taka funkcja nie jest z nami od roku, a od dobrych kilku lat, kiedy to nagrywarki były rzadkością, HD było w powijakach, a mimo to usb w tv czy tunerze już było i ludzie ściągali filmy, bynajmniej darmowe, więc na pewno funkcja ta nie miała swoich początków popularności w kontekście nagrywarek czy produkcji w h264, bo ich nie było , było tylko avi i divx/xvid i były tunery i tv które to już odtwarzały, a AVI to też żaden format dystrybucji, nikt tego nie sprzedawał, kamery wtedy zapisu do avi nie miały, nagrywarki do tego nie zapisywały, były tylko lewe filmy w necie w avi.

   A tak z ciekawości powiedz mi jakie to darmowe materiały tak ludzie oglądają, że aż w tv jest opcja do tego, muszą być mega popularne, choć z tego roku wymień z 50, bo ja jestem i w stanie wymienić 100, ale płatnych, które bardzo ochoczo są ściągane z neta i lądują na usb w tv.

  •  

   @neoandrew: nie mówię że ogląda byle "oglądnąć" i na byle czym. chodzi mi o to, że jak będzie chciał sobie obejrzeć film na telewizorze to brak wejścia USB nie jest problemem - podłącza np laptopa przez np HDMI do telewizora i nie będzie płakał, że nie ma USB bo i tak będzie miał to, co chce.
   nie narzucam cech piratowi. Pirat tak na prawdę jest jednym z bardziej wymagających klientów. Większość piratów wie, jakiego sprzętu potrzebuje do tego, żeby sobie bez przeszkód coś obejrzeć. (pomijam nie pilnowane dzieci siedzące godzinami przed komputerem które ściągają co popadnie bo nie mają co robić ;)

  •  

   @jaggi: No widzisz, tak więc dużo piratów wie, że lepiej kupić tv z usb, to też zaczęto swego czasu takie opcje dodawać, a obecnie to już bez usb ludzie nie chcą kupować, więc i każdy tv musi mieć.

  •  

   @jaggi: ja sobie na swoim LGku udostępniam filmy lub fotki bezpośrednio z komputera lub smartfona po wifi. Nie trzeba przerzucać po nośnikach. Co ciekawe w windows 8 widzę normalnie telewizor w ustawieniach sieciowych. :)

 •  

  Powiem tyle w 2009 kupilem Soniacza kdl-40z4500 za 6 tys i nadal jestem zachwycony jakascia obrazu. nie myslcie sobie ze po 4 latach jak dacie 2 tys za tv to zlapaliscie Pana Boga za nogi - za dobry TV trzeba słoni zaplacic ale zwraca sie to w postaci jakosci i niezawodnosci

 •  

  Chciałbym kupić nowe telewizor, mam 2,5 mogę coś dodać do dobrego sprzętu. Proszę o poradę.

  •  

   @Moron:

   Jaka przekątna matrycy?

   Jeśli 42 to Panasonic P42ST50E

  •  

   -

   @Moron: jak skończysz 18 to daj znać.

  •  

   @Razis: Nie wystarczy 2,5k, na ten model...

  •  

   @Moron: Ponizej 2600zł można już trafić Panasonica 42ET5E, z pasywnym 3D... ewentualnie z aktywnym, polecam Toshibę 40TL933 (938 z WiFi), którą można znaleźć w promocji z 2 parami okularów. Bez bajerów, dobrze spisuje się Sharp 40LE730E (3D), ale nie ma Smart TV.

  •  

   @Razis: Hej, odległość od ekranu 4m, więc minimum 42 cale.

  •  

   @TataTitoja: Panasonic, Toshiba, Sharp - zazwyczaj polecają LG, Samsunga, Sony. To są dobre modele?

  •  

   @Moron: Powiem ci tak, już mnie trochę głowa boli od czytania opinii na temat TV, trochę pooglądałem ich w sklepach... i mogę powiedzieć jedno, LG odpuściłem, natomiast jeżeli chodzi o Samsunga, to ma najlepsze wsparcie dla kodeków i formatów z USB, ale te z najniższej półki nie będą rewelacyjne, więc jeżeli już to dobry jest ES6800... Sony są raczej przereklamowane i nie mają dobrego stosunku jakość/cena.
   Sharp będzie najtańszy, ale też najuboższy, Toshiba jest najlepszym wyborem w swojej klasie, a Panasonic jest moim zdaniem tzw. czarnym koniem w przedziale cenowym ok.2500zł i osobiście jestem na niego niemal zdecydowany. Właściwie Toshiba odpadła ze względu na wygląd (srebrna ramka) i brak okularów w zestawie, ale można ją trafić np. w Media Expercie z okularami (2x) za ok.2400zł, co już jest bardzo dobrą ofertą.

   Rewelacyjny jest Sharp 40LE830E, z matrycą Quattron i można go wyrwać w promocji za ok.2800zł, ale bez okularów w zestawie. Jeżeli jednak, nie chcesz naciągać budżetu, to wybierałbym między Panasoniciem (pasywne 3D) i Toshibą (aktywne 3D).

  •  

   @TataTitoja: a dlaczego odpuściłeś LG? Moim zdaniem to niezłe telewizory. Bardzo fajne smart tv, fajny pilot i dodatkowe opcje. Wygląd też nie jest wiejski. Jak komuś zależy na multimediach to świetny sprzęt. Teraz najprostsze modele są w niezłych cenach.

  •  

   sywnym 3D... ewentualnie z aktywnym, polecam Toshibę 40TL933 (938 z WiFi), którą można znaleźć w promocji z 2 parami okularów. Bez bajerów, dobr

   @TataTitoja: no to tutaj już masz za 1777 telewizor LG z 3D. :)

  •  

   @enforces: Trochę się urwałeś z choinki, bo temat był 5 miesięcy tematu... wtedy najtańszy LG z pasywnym 3D 42" był w cenie ok.2400zł i jak żaden LG w tamtym czasie, nie dekodował DTS! Poza tym, głośno było wtedy o mocno nierównym podświetleniu matryc i badziewnym spasowaniu obudów w serii LM... Zdecydowałem się na Panasonica 42ET5EW.

 •  

  Cha. Ja polecam 50' plazmę LG FullHD, w podstawowej wersji jest do wytargania ze sklepu za 2200 PLN - http://tiny.pl/hkbhp

Dodany przez:

avatar Dzaa88 dołączył
747 wykopali 16 zakopali 251 tys. wyświetleń