•  

  pokaż komentarz

  I teraz Żul z padaczką alkoholową który w swoim życiu przepracował rok w PGR będzie miał więcej pieniędzy niż człowiek który całe życie zasuwał za najniższą krajową...

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   trzeba doprowadzic do tego, ze kto tylko moze 'wypisze' sie z tego dziadowskiego mafijnego systemu - dosc juz okradania najbiedniejszych i budowania przez zarzadzajacych zus marmurowych palacow i luksusowych limuzyn.

   @kamil-krajewski-1975: Popieram zmiany w ZUS, albo nawet jego likwidację, ale to co Ty piszesz świadczy jedynie o twojej niewiedzy i ignorancji. Dlaczego?
   1. Pałace ZUS i okradanie ludzi - w chwili obecnej ZUS wypłaca więcej niż jest do niego wpłacane, są to kwoty rzędu 250-300 mld PLN rocznie, koszt utrzymania samej instytucji to zaledwie 1-1,5% tej kwoty. Emerytury są niskie, bo stosunek rencistów/emerytów do pracujących jest zbyt duży. Dodatkowo nasi rządzący przez ostatnie 20 lat, żeby utrzymać poparcie dużych grup zawodowych rozdawali przywileje emerytalne.
   2. Ok, zlikwidowaliśmy ZUS i co dalej? A no bieda. ZUS nie ma żadnych pieniędzy, to co pracujący wpłaca jest zaraz wypłacane emerytowi. Efekt będzie taki, że żaden emeryt nie dostanie ani grosza, jeśli tym emerytem jest twoja matka, to będziesz musiał ją wesprzeć finansowo, jeśli emeryt nie ma rodziny to zdechnie z głodu, albo zasili rzeszę bezdomnych.

   Osobiście by mnie to waliło, moi rodzice jeszcze nie są na emeryturze, a ojciec i tak nieźle zarabia, z dziadków została tylko jedna babcia, więc nie byłoby problemu.

   Jednak nie każdy ma taką sytuację jak ja i dlatego taka reforma nigdy nie wejdzie w życie, bo po prostu spotka się ze sprzeciwem społecznym. Żaden polityk też nawet jej nie zaproponuje, bo to gwóźdź do trumny dla jego kariery.

   I można mówić wiele złego o politykach, ale trzeba pamiętać jedną rzecz - dla nich najważniejsze jest poparcie, poparcie = władza, kasa itd. To oznacza, że oni zrobią co tylko chcemy (my w sensie większość społeczeństwa). A ludzie nie chcą rozwiązań skutecznych, tylko wygodnych, dlatego politycy w dupie mają opinie ekspertów, ba w dupie mają swoje własne opinie (tak, większość z nich doskonale sobie zdaje sprawę, że takie reformy o jakich mówimy trzeba wprowadzić) bo ani oni sami, ani eksperci im nie dadzą zwycięstwa w wyborach. A nawet jak któryś się odważy to zrobić, to 4 lata później wygra inny który zgodnie z wolą ludu wróci do starych, wygodnych i gównianych rozwiązań.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamil-krajewski-1975: Minus za SPAM, reklamujesz własną stronę http://optymalizacja-zus.org/ . Chcesz reklamę to wykup wykop sponsorowany

  •  

   pokaż komentarz

   @grucha_: Pieniądze w ZUS'ie przepadają. Nie powinno tak być, pieniądze powinny być inwestowane i zarabiać. Odkładając samemu na oprocentowane konto można by było uzbierać na znacznie lepszą emeryturę. Wiem, że taki sposób nie działał by na dużą część społeczeństwa, która woli nie interesować się swoją przyszłością.

  •  

   pokaż komentarz

   @boguchstein: Tylko, że zapominasz o tym, że ZUS to nie jest inwestowanie na emeryturę tylko ubezpieczenie. Dlatego poza emeryturą mamy urlopy chorobowe, urlopy, urlop macierzyński, opiekę nad chorym dzieckiem itd. Jeszcze wspomnę, że ZUS nie ma co inwestować bo nie starcza nawet na wypłaty bieżących emerytur.

  •  

   pokaż komentarz

   @boguchstein: Oczywiście, że przepadają, bo tak jak pisałem są wydawane na obecne emerytury. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zlikwidowanie ZUS i obowiązku emerytalnego. Zamiast tego można by faktycznie inwestować w co się tylko chce. Znika problem wieku emerytalnego, bo każdy przechodzi kiedy uzna, że wypracowana emerytura mu wystarczy na życie, a jak przestanie wystarczać to może wrócić do pracy.

   Problem leży jednak w tej barierze społecznej. Idź i powiedz ludziom, że pieniądze które dotąd wpłacali zniknęły i nic nie dostaną. Prawdopodobnie nie pożyłbyś długo, mimo, że to nie Twoja wina. Politycy to wiedzą (z resztą Pawlak nieopatrznie już kiedyś się wygadał), tylko boją się powiedzieć to wprost.

   Druga bariera, to emeryci i osoby w wieku 50+ - ta część społeczeństwa, która już nie byłaby w stanie się utrzymywać. To za przeproszeniem kilkanaście milionów "mord" do wykarmienia.

  •  

   pokaż komentarz

   @grucha_:
   Ale wiesz, że takie rzeczy jak urlop macierzyński, chorobowe, renty, rehabilitacje po wypadkach w pracy itp. musiałbyś opłacać ze swojego? Kto by cię utrzymywał gdybyś uległ poważnemu wypadkowi w wieku 30 lat? IMO fatalnym posunięciem po było zabranie składek do OFE, i zamiast odsunięcie części zobowiązań od ZUS wzięli je na siebie jeszcze bardziej się zadłużając, tusk zastosował doraźne metody, żeby .przypadkiem zus nie padł za jego kadencji.

  •  

   pokaż komentarz

   @grucha_: Dodam, że przywileje emerytalne mają głównie te grupy zawodowe, które w zasadzie na nie nie odkładają kasy - policja, wojsko, nauczyciele, sędziowie straż pożarna. Poza kilkoma wyjątkami (górnicy i chyba hutnicy). Pozostałym zlikwidowano nawet możliwość przejścia na wcześniejszą emeryturę za pracę w warunkach szczególnie szkodliwych dla zdrowia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jotgie:
   Wojsko, straż, policja(chyba) nie dostają emerytur z ZUS.

  •  

   pokaż komentarz

   @nico112: Kto by cię utrzymywał gdybyś uległ poważnemu wypadkowi w wieku 30 lat?
   To powinna być kwestia prywatna, dobrowolna każdego obywatela, mógłby wybrać np. ubezpieczenie prywatne.

  •  

   pokaż komentarz

   @grucha_: Wniosek prosty, że g...było i g...będzie. Chyba, że ktoś odważny zniesie obowiązek i zobaczymy co sektor prywatnych ubezpieczalni zaproponuje. Niemniej dla ZUS-owych emerytów i rencistów trzeba będzie "wykopać" pieniądze. Dopóki fachowcy ekonomiści, nie żadne Vincenty, nie zaczną rządzić finansami stoimy sobie z pętlą u szyi i kopiemy w stołek.

  •  

   pokaż komentarz

   @nico112: a skąd? Z nieba? +górnicy są na tej liście

  •  

   pokaż komentarz

   @nico112: ...i co z tego? Dostają m.in. z tego co wpłacę do budżetu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tedohadoer: Ale górnik to chociaż wpłaca do budżetu kasę ze swojej pracy.

  •  

   pokaż komentarz

   @nico112: No po to bym płacił ubezpieczenie prywatnie, żeby mi za to zapłacili, albo i nie płacił i miał to w dupie. Sęk w tym, że byłaby to tylko moja decyzja i moja odpowiedzialność.

  •  

   pokaż komentarz

   @boguchstein: Oczywiście że powinny na siebie zarabiać, być inwestowane ( tak jak to się robi w Norwegii http://kontrarianin.nowyekran.pl/post/4664,jak-to-robia-norwegowie ) ale każda inwestycja jest ryzykowna, może przynieść straty, i zysk z inwestycji często trzeba sporo czekać. A ludziom trzeba płacić tu, teraz, a jak inwestycja dupnie, to dopiero będziemy tu mieli bagno.

 •  

  pokaż komentarz

  Dłuższa praca, mniejsza emerytura? To już nie róbmy problemu, zlikwidujmy emerytury (ale nie składki!).

 •  

  pokaż komentarz

  Polska to dziwny kraj gdzie ludzie pracują w przeciągu roku kilkaset godzin więcej niż Niemcy już niedługo do 67 roku życia ale nadal jesteśmy biedni. Jest to spowodowane faktem ze część Polaków żyje kosztem reszty , ktoś musi płacić za wcześniejsze emeryturki uprzywilejowanych , renty strukturalne , renty dla uzależnionych od alkoholu (wiem ze nie wierzysz wiec poszukaj w googlu).

 •  

  pokaż komentarz

  Nie cierpię strony Wprost. Zza tych wszystkich rameczek i paseczków prawie nie widać tekstu.

 •  

  pokaż komentarz

  Ludzie muszą dłużej pracować żeby utrzymać cwanych rencistów :P

 •  

  pokaż komentarz

  Moja matka ma koleżankę, która pobiera rentę, bo coś ma z nogą choć chodzi szybciej ode mnie. Dostaje rentę + dorabia jako krawcowa, z tego nie odprowadza podatków. Wychodzi na to, że za siedzenie w domu ma wystarczająco tyle, że kupuje mieszkanie nad sobą, żeby mieć drugi poziom. Jestem w 100% pewny, że po studiach nie będę tyle zarabiał co ona teraz. Dojdzie do tego, że ludzi którzy wiążą ledwo koniec z końcem, będą sobie rękę lub nogę obcinać dla kasy. Dla mnie takich ludzi powinno się kontrolować nie tylko pod względem stanu zdrowia, ale też finansowo, czy nie dorabiają na boku.
  System państwa powinien nagradzać w pierwszej kolejności jednostki, które ten system utrzymują.

 •  

  pokaż komentarz

  Inwestują w elektorat, wiedząc, że emeryci i tak już na nich nie zagłosują.

 •  

  pokaż komentarz

  Jak to zostało powiedziane "przymus dowodzi słabości w argumentacji" zus jest przymusowy bo jest nie do obrony jakby był dobrowolny to kto by tam poszedł... Pfff

 •  

  pokaż komentarz

  To można dostać mniej niż 500 zł?

 •  

  pokaż komentarz

  @Tedohadoer:
  Wojsko dostaje emerytury z budżetu MON, 25% na to idzie, pozostali zapewne też z swoich resortów.

 •  

  pokaż komentarz

  Jeszcze wiecej smieciowek bez oplacania ZUS-u to bedzie lepiej.50-ciu bedzie pracowalo na jednego emeryta -prywaciarski lobbin gora ,ale jak 80% poslow to ludzie z sektora prywatnego to nigdy sie to nie zmieni!!!!!!!

 •  

  pokaż komentarz

  Za parę lat okaże się że mamy więcej rencistów niż emerytów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Blaskun: Nie mam renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, tylko rentę socjalną, a na starość zamierzam mieć wyższą emeryturę po całym życiu ciężkiej, uczciwej i dobrze płatnej pracy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: a socjalna to myslisz skad sie bierze ? Na drzewach rosnie ?

  •  

   pokaż komentarz

   @trebeter: Nie o socjalnej jest ten artykul imbecylu

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: O, widzę, że nerwy puściły.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: > po całym życiu ciężkiej, uczciwej i dobrze płatnej pracy.

   Przecież nie masz żadnej pracy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: gospodarka to system naczyn polaczonych
   pieniadze nie rosna na drzewach, ani nie biora sie z drukarni
   Jezeli w jednym miejscu zabierzemy i komus damy, to w innym bedzie ich o tyle mniej
   Ryu to niz osobistego. Po prostu nie lubie zlodziei

  •  

   pokaż komentarz

   @Staszkinson: A co mam pisać do idiotów, którzy najwidoczniej muszą się dowartościować atakując mnie za to, że ośmieliłem się urodzić achromatopsykiem? Wprost bym napisał co o tym idiocie myślę, ale nie chcę perma dostać.

  •  

   pokaż komentarz

   @kasza332: Naprwdę? Patrz, nie zauważyłem! Szkoda, że jeszcze nigdy w życiu się nie zdarzyło, żeby jakiś bezrobotny kiedyś znalazł pracę. Nigdy, przenigdy...

   @trebeter:

   Po prostu nie lubie zlodziei
   Radzę pomyśleć nad wybraniem się do specjalisty. EOT Nie dam się prowokować jakiemuś gimbusiarskiemu trollowi który się dowartościowuje prowokując innych. Sp%%@@%$alj.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @se6enicz: Ta choroba utrudnia podejmowanie pracy, więc znajdź sobie inną okazję do dowartościowania sie w internecie.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: Myślę, że Twoim problemem jest motywacja do pracy, a nie ślepota barw

   http://www.wykop.pl/link/1232431/ama-achromatopsyk/#comment-11316747

   Jakiś czas temu przerwałem studia i teraz mam problemy ze zmotywowaniem się do znalezienia pracy :(

   Wspominałeś, że znasz bardzo dobrze angielski, mógłbyś zostać tłumaczem.

  •  

   pokaż komentarz

   @itou123: Myślałem, że stosowanie emotek wyraźnie sugeruje pisanie nie na poważnie :(

   mógłbyś zostać tłumaczem.
   Pracuję w tym kierunku ;)

  •  

   pokaż komentarz

   A co mam pisać do idiotów, którzy najwidoczniej muszą się dowartościować atakując mnie za to, że ośmieliłem się urodzić achromatopsykiem?

   @Ryu: to nie rob z siebie ofiary. nie tylko ty masz schorzenia genetyczne.

   Nie mam renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, tylko rentę socjalną,

   @Ryu: "Renta socjalna to świadczenie przysługujące osobom, których niezdolność do pracy powstała przed ukończeniem nauki i w związku z tym nie miały one możliwości uzyskania okresów składkowych i nieskładkowych niezbędnych do ubiegania się o rentę z tytułu niezdolności do pracy."
   czyli sepisz kase z tytulu niezdolnosci bez przepracowania czegokolwiek.

   a na starość zamierzam mieć wyższą emeryturę po całym życiu ciężkiej, uczciwej i dobrze płatnej pracy.

   @Ryu: a to juz ciekawe. skoro mozesz pracowac, to dlaczego teraz nie pracujesz tylko pobierasz rente? Czy nie sadzisz ze pobierasz ja nieslusznie skoro jestes zdolny do pracy?
   Po drugie juz ci kiedys pisalem, glupoty na wykopie pisac mozesz, ogladac dziesiatki seriali tez, a pracowac nie mozesz? Kierowca nie zostaniesz ale masz cala mase innych mozliwosci wlacznie z praca zdalna.
   zarobilbys sobie te 600zl (czy wiecej) uczciwie pracujac jako copywriter chociazby. No ale po co... przeciez ci sie nalezy bo jestes achromatopsykiem nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @geronimo80:

   to nie rob z siebie ofiary. nie tylko ty masz schorzenia genetyczne.
   Nie robie z siebie ofiary. Tylko band internetowych idiotów robi ze mnie zlodzieja, albo nieroba, bo W TEJ CHWILI nie mam pracy i jest mi trochę trudniej ją znaleźć mając poważną wadę wzroku.

   czyli sepisz kase z tytulu niezdolnosci bez przepracowania czegokolwiek.
   I jaki to ma związek z tematem tego znaleziska, którym jest stosunek wysokości RENTY do EMERYTURY? Renta socjalna wynosi 86% najmniejszej możliwej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy.

   a to juz ciekawe. skoro mozesz pracowac, to dlaczego teraz nie pracujesz tylko pobierasz rente? Czy nie sadzisz ze pobierasz ja nieslusznie skoro jestes zdolny do pracy?
   Widzisz... Sęk w tym, że nie masz pojęcia na temat o którym się wypowiadasz. Nawet dalej pracując przy zarabianiu poniżej pewnej określonej kwoty byłbym uprawniony do otrzymywania renty i tak - należy mi się ona.

   Po drugie juz ci kiedys pisalem
   Po drugie - Już ci kiedyś pisałem, żebyś się odp%%@@@!ił od mojego prywatnego życia, ok?

   No ale po co... przeciez ci sie nalezy bo jestes achromatopsykiem nie?
   Pewnie tak byłoby w twojej sytuacji. Jakbyś mógł nic nie robić za 600zł na miesiąc to byś palcem nie kiwnął i do usranej śmierci siedział na rencie, ale nie mierz innych swoją miarą.

   masz cala mase innych mozliwosci wlacznie z praca zdalna.
   Dziękuję za dobrą radę, ale poradzę sobie sam w znalezieniu pracy bez "dobrych rad" jakiegoś internetowego napinacza, który swoje frustracje musi wyładować na "nierobie" który bezczelnie ośmielił się być jednym z tych prawie 20% ludzi w mojej grupie wiekowej, którzy nie mają w tym momencie pracy. W twoim pustym łbie oczywiście odpowiedź jest jedna - Bezrobocie to lewacki wymysł i tylko nieroby niepracują, a niepracują, bo nie chcą.

   Jak będziesz odpisywał, to nie musisz mnie wołać. Na pewno nie zamierzam czytać twoich dalszych wypocin na mój temat. EOT Z resztą wszycy mogą potraktować ten wpis jako moje ostatnie odniesienie się do mojej obecnej sytuacji zawodowej. Jak to komuś nie pasuje, to niech mnie pocałuje w dupę, albo palnie sobie w łeb z rozpaczy.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie robie z siebie ofiary.

   @Ryu: W moim odczuciu jednak robisz piszac teksty w stylu "ośmieliłem się urodzić achromatopsykiem?"

   I jaki to ma związek z tematem tego znaleziska, którym jest stosunek wysokości RENTY do EMERYTURY?

   @Ryu: No sam podales "Renta socjalna wynosi 86% najmniejszej możliwej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. "
   Jak ty zwiazku nie widzisz to nie wiem co ci powiedziec... Przykro mi.. czy cos.

   Nawet dalej pracując przy zarabianiu poniżej pewnej określonej kwoty byłbym uprawniony do otrzymywania renty i tak - należy mi się ona.

   @Ryu: znaczy sie sila beda ci wmuszac ta rente? zeby ja dostac musiales skladac wnioski, jezdzic na komisje.. etc.

   Po drugie - Już ci kiedyś pisałem, żebyś się odp$%#@@!ił od mojego prywatnego życia, ok?

   @Ryu: Po trzecie o jakim zyciu prywatnym piszesz, skoro sam o nim piszesz publicznie na wykopie? To juz wtedy nie jest zycie prywatne...
   NIe znam cie osobiscie (nie zebym mial ochote poznawac), to co o tobie wiem, to jedynie z wykopu.

   nie mierz innych swoją miarą.

   @Ryu: ale ja nie mierze innych swoja miara, patrze na ciebie przez pryzmat twoich lewicowych pogladow.

   Dziękuję za dobrą radę,

   @Ryu: Alez prosze.

   ale poradzę sobie sam w znalezieniu pracy bez "dobrych rad" jakiegoś internetowego napinacza

   @Ryu: narazie srednio ci to idzie ;)

   który bezczelnie ośmielił się być jednym z tych prawie 20% ludzi w mojej grupie wiekowej, którzy nie mają w tym momencie pracy.

   @Ryu: no moze i 20% ludzi w twoim wieku nie ma pracy, ale jak na typowego lewicowca manipulujesz statystykami.
   Ile procent ludzi z twojej grupy wiekowej pobiera renty? Wykop jest o bezrobociu czy o rentach?
   Jak dla mnie to mozesz byc nawet jedynym bezrobotnym w polsce jezeli ci to odpowiada, jak dlugo nie bierzesz kasy od panstwa. A jezeli bierzesz to coz

   W twoim pustym łbie oczywiście odpowiedź jest jedna - Nie pracuje, bo nie chce i jest nierobem.

   @Ryu: No tak pewnie zli kapitalistyczni wyzyskiwacze nie chca dac szansy biednemu sponiewieranemu przez los achromatopsykowi. WYBACZ RYU, ze smialem w ciebie watpic! :D

  •  

   pokaż komentarz

   Po drugie - Już ci kiedyś pisałem, żebyś się odp!!!%$@ił od mojego prywatnego życia, ok?
   @Ryu: A może to ty się odp!!!%$@ od naszych pieniędzy?

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: Za moje pjeniondze!11111

Dodany przez:

avatar kamil-krajewski-1975 dołączył
360 wykopali 18 zakopali 10.6 tys. wyświetleń