Komentarze (64)

 • LordMrok +51  

  I teraz Żul z padaczką alkoholową który w swoim życiu przepracował rok w PGR będzie miał więcej pieniędzy niż człowiek który całe życie zasuwał za najniższą krajową...

  pokaż komentarz
  LordMrok
 • jarema87 +21  

  @LordMrok: już wiem kim będę w przyszłości

  pokaż komentarz
  jarema87
 • kolakao +13  

  @jarema87: Ja też wiem. Będziesz dostarczał przesyłki międzyplanetarne :)

  pokaż komentarz
  kolakao
 • Reklamy Google

 • grucha_ +50  

  trzeba doprowadzic do tego, ze kto tylko moze 'wypisze' sie z tego dziadowskiego mafijnego systemu - dosc juz okradania najbiedniejszych i budowania przez zarzadzajacych zus marmurowych palacow i luksusowych limuzyn.

  @kamil-krajewski-1975: Popieram zmiany w ZUS, albo nawet jego likwidację, ale to co Ty piszesz świadczy jedynie o twojej niewiedzy i ignorancji. Dlaczego?
  1. Pałace ZUS i okradanie ludzi - w chwili obecnej ZUS wypłaca więcej niż jest do niego wpłacane, są to kwoty rzędu 250-300 mld PLN rocznie, koszt utrzymania samej instytucji to zaledwie 1-1,5% tej kwoty. Emerytury są niskie, bo stosunek rencistów/emerytów do pracujących jest zbyt duży. Dodatkowo nasi rządzący przez ostatnie 20 lat, żeby utrzymać poparcie dużych grup zawodowych rozdawali przywileje emerytalne.
  2. Ok, zlikwidowaliśmy ZUS i co dalej? A no bieda. ZUS nie ma żadnych pieniędzy, to co pracujący wpłaca jest zaraz wypłacane emerytowi. Efekt będzie taki, że żaden emeryt nie dostanie ani grosza, jeśli tym emerytem jest twoja matka, to będziesz musiał ją wesprzeć finansowo, jeśli emeryt nie ma rodziny to zdechnie z głodu, albo zasili rzeszę bezdomnych.

  Osobiście by mnie to waliło, moi rodzice jeszcze nie są na emeryturze, a ojciec i tak nieźle zarabia, z dziadków została tylko jedna babcia, więc nie byłoby problemu.

  Jednak nie każdy ma taką sytuację jak ja i dlatego taka reforma nigdy nie wejdzie w życie, bo po prostu spotka się ze sprzeciwem społecznym. Żaden polityk też nawet jej nie zaproponuje, bo to gwóźdź do trumny dla jego kariery.

  I można mówić wiele złego o politykach, ale trzeba pamiętać jedną rzecz - dla nich najważniejsze jest poparcie, poparcie = władza, kasa itd. To oznacza, że oni zrobią co tylko chcemy (my w sensie większość społeczeństwa). A ludzie nie chcą rozwiązań skutecznych, tylko wygodnych, dlatego politycy w dupie mają opinie ekspertów, ba w dupie mają swoje własne opinie (tak, większość z nich doskonale sobie zdaje sprawę, że takie reformy o jakich mówimy trzeba wprowadzić) bo ani oni sami, ani eksperci im nie dadzą zwycięstwa w wyborach. A nawet jak któryś się odważy to zrobić, to 4 lata później wygra inny który zgodnie z wolą ludu wróci do starych, wygodnych i gównianych rozwiązań.

  pokaż komentarz
  grucha_
 • itou123 +21  

  @kamil-krajewski-1975: Minus za SPAM, reklamujesz własną stronę http://optymalizacja-zus.org/ . Chcesz reklamę to wykup wykop sponsorowany

  pokaż komentarz
  itou123
 • karol3wr +11  

  @boguchstein: Tylko, że zapominasz o tym, że ZUS to nie jest inwestowanie na emeryturę tylko ubezpieczenie. Dlatego poza emeryturą mamy urlopy chorobowe, urlopy, urlop macierzyński, opiekę nad chorym dzieckiem itd. Jeszcze wspomnę, że ZUS nie ma co inwestować bo nie starcza nawet na wypłaty bieżących emerytur.

  pokaż komentarz
  karol3wr
 • grucha_ +4  

  @boguchstein: Oczywiście, że przepadają, bo tak jak pisałem są wydawane na obecne emerytury. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zlikwidowanie ZUS i obowiązku emerytalnego. Zamiast tego można by faktycznie inwestować w co się tylko chce. Znika problem wieku emerytalnego, bo każdy przechodzi kiedy uzna, że wypracowana emerytura mu wystarczy na życie, a jak przestanie wystarczać to może wrócić do pracy.

  Problem leży jednak w tej barierze społecznej. Idź i powiedz ludziom, że pieniądze które dotąd wpłacali zniknęły i nic nie dostaną. Prawdopodobnie nie pożyłbyś długo, mimo, że to nie Twoja wina. Politycy to wiedzą (z resztą Pawlak nieopatrznie już kiedyś się wygadał), tylko boją się powiedzieć to wprost.

  Druga bariera, to emeryci i osoby w wieku 50+ - ta część społeczeństwa, która już nie byłaby w stanie się utrzymywać. To za przeproszeniem kilkanaście milionów "mord" do wykarmienia.

  pokaż komentarz
  grucha_
 • nico112 -4  

  @grucha_:
  Ale wiesz, że takie rzeczy jak urlop macierzyński, chorobowe, renty, rehabilitacje po wypadkach w pracy itp. musiałbyś opłacać ze swojego? Kto by cię utrzymywał gdybyś uległ poważnemu wypadkowi w wieku 30 lat? IMO fatalnym posunięciem po było zabranie składek do OFE, i zamiast odsunięcie części zobowiązań od ZUS wzięli je na siebie jeszcze bardziej się zadłużając, tusk zastosował doraźne metody, żeby .przypadkiem zus nie padł za jego kadencji.

  pokaż komentarz
  nico112
 • Jotgie 0  

  @grucha_: Dodam, że przywileje emerytalne mają głównie te grupy zawodowe, które w zasadzie na nie nie odkładają kasy - policja, wojsko, nauczyciele, sędziowie straż pożarna. Poza kilkoma wyjątkami (górnicy i chyba hutnicy). Pozostałym zlikwidowano nawet możliwość przejścia na wcześniejszą emeryturę za pracę w warunkach szczególnie szkodliwych dla zdrowia.

  pokaż komentarz
  Jotgie
 • nico112 -1  

  @Jotgie:
  Wojsko, straż, policja(chyba) nie dostają emerytur z ZUS.

  pokaż komentarz
  nico112
 • itou123 +2  

  @nico112: Kto by cię utrzymywał gdybyś uległ poważnemu wypadkowi w wieku 30 lat?
  To powinna być kwestia prywatna, dobrowolna każdego obywatela, mógłby wybrać np. ubezpieczenie prywatne.

  pokaż komentarz
  itou123
 • gierekm 0  

  @grucha_: Wniosek prosty, że g...było i g...będzie. Chyba, że ktoś odważny zniesie obowiązek i zobaczymy co sektor prywatnych ubezpieczalni zaproponuje. Niemniej dla ZUS-owych emerytów i rencistów trzeba będzie "wykopać" pieniądze. Dopóki fachowcy ekonomiści, nie żadne Vincenty, nie zaczną rządzić finansami stoimy sobie z pętlą u szyi i kopiemy w stołek.

  pokaż komentarz
  gierekm
 • T........r via Android -3  

  @nico112: a skąd? Z nieba? +górnicy są na tej liście

  pokaż komentarz
  T........r
 • Jotgie -1  

  @nico112: ...i co z tego? Dostają m.in. z tego co wpłacę do budżetu.

  pokaż komentarz
  Jotgie
 • Jotgie 0  

  @Tedohadoer: Ale górnik to chociaż wpłaca do budżetu kasę ze swojej pracy.

  pokaż komentarz
  Jotgie
 • grucha_ -2  

  @nico112: No po to bym płacił ubezpieczenie prywatnie, żeby mi za to zapłacili, albo i nie płacił i miał to w dupie. Sęk w tym, że byłaby to tylko moja decyzja i moja odpowiedzialność.

  pokaż komentarz
  grucha_
 • Szymson 0  

  @boguchstein: Oczywiście że powinny na siebie zarabiać, być inwestowane ( tak jak to się robi w Norwegii http://kontrarianin.nowyekran.pl/post/4664,jak-to-robia-norwegowie ) ale każda inwestycja jest ryzykowna, może przynieść straty, i zysk z inwestycji często trzeba sporo czekać. A ludziom trzeba płacić tu, teraz, a jak inwestycja dupnie, to dopiero będziemy tu mieli bagno.

  pokaż komentarz
  Szymson
 • Kajetan8 +16  

  Dłuższa praca, mniejsza emerytura? To już nie róbmy problemu, zlikwidujmy emerytury (ale nie składki!).

  pokaż komentarz
  Kajetan8
 • jogi88 +11  

  Polska to dziwny kraj gdzie ludzie pracują w przeciągu roku kilkaset godzin więcej niż Niemcy już niedługo do 67 roku życia ale nadal jesteśmy biedni. Jest to spowodowane faktem ze część Polaków żyje kosztem reszty , ktoś musi płacić za wcześniejsze emeryturki uprzywilejowanych , renty strukturalne , renty dla uzależnionych od alkoholu (wiem ze nie wierzysz wiec poszukaj w googlu).

  pokaż komentarz
  jogi88
 • gierekm +1  

  @jogi88: Do tego dochodzi, że robimy za "chińczyków" dla zachodnich koncernów. FIAT bez patyczkowania wywalił 1450 naszych, żeby swoich zatrudnić. Brawo prywatyzacja, brawo.

  pokaż komentarz
  gierekm
 • T........r via Android +1  

  @gierekm: bez patyczkowania nasz rząd podnosi podatki a kolejne firmy się zamykają, no ale skupmy się na 1450 osobach z 38 milionów

  pokaż komentarz
  T........r
 • gierekm 0  

  @Tedohadoer: Zachodnie firmy mają zwolnienia, kumatych księgowych itp. Te 1450 osób to taki symboliczny poprywatyzacyjny kop w d...od zachodu na oprzytomnienie. Wspaniałe rządy upchnęły wszystko i nic od nas już nie zależy.

  pokaż komentarz
  gierekm
 • P.......d +9  

  .


  źródło: sphotos-b.xx.fbcdn.net

  pokaż komentarz
  P.......d
 • P.......d 0  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  P.......d
 • pgrde +10  

  Ludzie muszą dłużej pracować żeby utrzymać cwanych rencistów :P

  pokaż komentarz
  pgrde
 • trebeter +2  

  @pgrde: @Ryu

  pokaż komentarz
  trebeter
 • R.u +1  

  @trebeter: Nie o mnie mowa w tym artykule (renta, a renta socjalna to dwie inne rzeczy) i chciałbym wiedziec co jest wedlug ciebie cwanego w urodzeniu się z poważną wadą genetyczną.

  pokaż komentarz
  R.u
 • se6enicz +5  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  se6enicz
 • jednozgloskowiec +5  

  Nie cierpię strony Wprost. Zza tych wszystkich rameczek i paseczków prawie nie widać tekstu.

  pokaż komentarz
  jednozgloskowiec
 • sir_Zubol +5  

  http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/111c1970de5f57774801366594849bb6.gif?1307898352

  pokaż komentarz
  sir_Zubol
 • japco +2  

  Moja matka ma koleżankę, która pobiera rentę, bo coś ma z nogą choć chodzi szybciej ode mnie. Dostaje rentę + dorabia jako krawcowa, z tego nie odprowadza podatków. Wychodzi na to, że za siedzenie w domu ma wystarczająco tyle, że kupuje mieszkanie nad sobą, żeby mieć drugi poziom. Jestem w 100% pewny, że po studiach nie będę tyle zarabiał co ona teraz. Dojdzie do tego, że ludzi którzy wiążą ledwo koniec z końcem, będą sobie rękę lub nogę obcinać dla kasy. Dla mnie takich ludzi powinno się kontrolować nie tylko pod względem stanu zdrowia, ale też finansowo, czy nie dorabiają na boku.
  System państwa powinien nagradzać w pierwszej kolejności jednostki, które ten system utrzymują.

  pokaż komentarz
  japco
 • Infamous +2  

  Jak to zostało powiedziane "przymus dowodzi słabości w argumentacji" zus jest przymusowy bo jest nie do obrony jakby był dobrowolny to kto by tam poszedł... Pfff

  pokaż komentarz
  Infamous
 • aifeme +2  

  Inwestują w elektorat, wiedząc, że emeryci i tak już na nich nie zagłosują.

  pokaż komentarz
  aifeme
 • C.........n 0  

  To można dostać mniej niż 500 zł?

  pokaż komentarz
  C.........n
 • nico112 0  

  @Tedohadoer:
  Wojsko dostaje emerytury z budżetu MON, 25% na to idzie, pozostali zapewne też z swoich resortów.

  pokaż komentarz
  nico112
 • mariusz-stach-98 -1  

  Jeszcze wiecej smieciowek bez oplacania ZUS-u to bedzie lepiej.50-ciu bedzie pracowalo na jednego emeryta -prywaciarski lobbin gora ,ale jak 80% poslow to ludzie z sektora prywatnego to nigdy sie to nie zmieni!!!!!!!

  pokaż komentarz
  mariusz-stach-98
 • T........r via Android -1  

  @mariusz-stach-98: #prawietruelolcontent

  pokaż komentarz
  T........r
 • UpsideDown -1  

  Za parę lat okaże się że mamy więcej rencistów niż emerytów.

  pokaż komentarz
  UpsideDown
 • Davidk32007 -1  

  @UpsideDown: już tak jest ;)

  pokaż komentarz
  Davidk32007
 • E........n -1  

  @Davidk32007: bzdura.

  pokaż komentarz
  E........n
 • Blaskun +9  

  @Ryu: co Ty na to? :D

  pokaż komentarz
  Blaskun
 • trebeter +4  

  @Ryu: a socjalna to myslisz skad sie bierze ? Na drzewach rosnie ?

  pokaż komentarz
  trebeter
 • S.........n +9  

  @Ryu: O, widzę, że nerwy puściły.

  pokaż komentarz
  S.........n
 • kasza332 +21  

  @Ryu: > po całym życiu ciężkiej, uczciwej i dobrze płatnej pracy.

  Przecież nie masz żadnej pracy.

  pokaż komentarz
  kasza332
 • trebeter -1  

  @Ryu: gospodarka to system naczyn polaczonych
  pieniadze nie rosna na drzewach, ani nie biora sie z drukarni
  Jezeli w jednym miejscu zabierzemy i komus damy, to w innym bedzie ich o tyle mniej
  Ryu to niz osobistego. Po prostu nie lubie zlodziei

  pokaż komentarz
  trebeter
 • R.u -8  

  @Staszkinson: A co mam pisać do idiotów, którzy najwidoczniej muszą się dowartościować atakując mnie za to, że ośmieliłem się urodzić achromatopsykiem? Wprost bym napisał co o tym idiocie myślę, ale nie chcę perma dostać.

  pokaż komentarz
  R.u
 • b.......h 0  

  @Ryu: w sumie masz rację

  pokaż komentarz
  b.......h
 • se6enicz +7  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  se6enicz
 • R.u -9  

  @se6enicz: Ta choroba utrudnia podejmowanie pracy, więc znajdź sobie inną okazję do dowartościowania sie w internecie.

  pokaż komentarz
  R.u
 • itou123 +6  

  @Ryu: Myślę, że Twoim problemem jest motywacja do pracy, a nie ślepota barw

  http://www.wykop.pl/link/1232431/ama-achromatopsyk/#comment-11316747

  Jakiś czas temu przerwałem studia i teraz mam problemy ze zmotywowaniem się do znalezienia pracy :(

  Wspominałeś, że znasz bardzo dobrze angielski, mógłbyś zostać tłumaczem.

  pokaż komentarz
  itou123
 • geronimo80 +1  

  A co mam pisać do idiotów, którzy najwidoczniej muszą się dowartościować atakując mnie za to, że ośmieliłem się urodzić achromatopsykiem?

  @Ryu: to nie rob z siebie ofiary. nie tylko ty masz schorzenia genetyczne.

  Nie mam renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, tylko rentę socjalną,

  @Ryu: "Renta socjalna to świadczenie przysługujące osobom, których niezdolność do pracy powstała przed ukończeniem nauki i w związku z tym nie miały one możliwości uzyskania okresów składkowych i nieskładkowych niezbędnych do ubiegania się o rentę z tytułu niezdolności do pracy."
  czyli sepisz kase z tytulu niezdolnosci bez przepracowania czegokolwiek.

  a na starość zamierzam mieć wyższą emeryturę po całym życiu ciężkiej, uczciwej i dobrze płatnej pracy.

  @Ryu: a to juz ciekawe. skoro mozesz pracowac, to dlaczego teraz nie pracujesz tylko pobierasz rente? Czy nie sadzisz ze pobierasz ja nieslusznie skoro jestes zdolny do pracy?
  Po drugie juz ci kiedys pisalem, glupoty na wykopie pisac mozesz, ogladac dziesiatki seriali tez, a pracowac nie mozesz? Kierowca nie zostaniesz ale masz cala mase innych mozliwosci wlacznie z praca zdalna.
  zarobilbys sobie te 600zl (czy wiecej) uczciwie pracujac jako copywriter chociazby. No ale po co... przeciez ci sie nalezy bo jestes achromatopsykiem nie?

  pokaż komentarz
  geronimo80
 • geronimo80 +1  

  Nie robie z siebie ofiary.

  @Ryu: W moim odczuciu jednak robisz piszac teksty w stylu "ośmieliłem się urodzić achromatopsykiem?"

  I jaki to ma związek z tematem tego znaleziska, którym jest stosunek wysokości RENTY do EMERYTURY?

  @Ryu: No sam podales "Renta socjalna wynosi 86% najmniejszej możliwej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. "
  Jak ty zwiazku nie widzisz to nie wiem co ci powiedziec... Przykro mi.. czy cos.

  Nawet dalej pracując przy zarabianiu poniżej pewnej określonej kwoty byłbym uprawniony do otrzymywania renty i tak - należy mi się ona.

  @Ryu: znaczy sie sila beda ci wmuszac ta rente? zeby ja dostac musiales skladac wnioski, jezdzic na komisje.. etc.

  Po drugie - Już ci kiedyś pisałem, żebyś się odp$%#@@!ił od mojego prywatnego życia, ok?

  @Ryu: Po trzecie o jakim zyciu prywatnym piszesz, skoro sam o nim piszesz publicznie na wykopie? To juz wtedy nie jest zycie prywatne...
  NIe znam cie osobiscie (nie zebym mial ochote poznawac), to co o tobie wiem, to jedynie z wykopu.

  nie mierz innych swoją miarą.

  @Ryu: ale ja nie mierze innych swoja miara, patrze na ciebie przez pryzmat twoich lewicowych pogladow.

  Dziękuję za dobrą radę,

  @Ryu: Alez prosze.

  ale poradzę sobie sam w znalezieniu pracy bez "dobrych rad" jakiegoś internetowego napinacza

  @Ryu: narazie srednio ci to idzie ;)

  który bezczelnie ośmielił się być jednym z tych prawie 20% ludzi w mojej grupie wiekowej, którzy nie mają w tym momencie pracy.

  @Ryu: no moze i 20% ludzi w twoim wieku nie ma pracy, ale jak na typowego lewicowca manipulujesz statystykami.
  Ile procent ludzi z twojej grupy wiekowej pobiera renty? Wykop jest o bezrobociu czy o rentach?
  Jak dla mnie to mozesz byc nawet jedynym bezrobotnym w polsce jezeli ci to odpowiada, jak dlugo nie bierzesz kasy od panstwa. A jezeli bierzesz to coz

  W twoim pustym łbie oczywiście odpowiedź jest jedna - Nie pracuje, bo nie chce i jest nierobem.

  @Ryu: No tak pewnie zli kapitalistyczni wyzyskiwacze nie chca dac szansy biednemu sponiewieranemu przez los achromatopsykowi. WYBACZ RYU, ze smialem w ciebie watpic! :D

  pokaż komentarz
  geronimo80
 • Blaskun -1  

  @Ryu: Za moje pjeniondze!11111

  pokaż komentarz
  Blaskun
Otodom.pl