...
 •  

  pokaż komentarz

  On raczej w psychiatryku powinien siedzieć.

 •  

  pokaż komentarz

  I po co taki człowiek żyje

 •  

  pokaż komentarz

  Widziałam kiedyś sporo dokumentów o nim. To przerażająca jak nieudolne były działania prokuratury i policji, biorąc pod uwagę fakt, że po drugiej stronie nie był jakiś Richard Kuklinski- psychopata o nieprzeciętnej inteligencji, tylko wiejski półgłówek.

  •  

   pokaż komentarz

   @kate1990: Chyba, że on jest aż tak genialny, że po prostu świetnie udaje mu się wstrzelić w rolę chorego umysłowo (mógłby wtedy liczyć na złagodzenie kary lub skrócenie wyroku)...
   Ale zaraz...
   On... nieee...

  •  

   pokaż komentarz

   Richard Kuklinski

   @kate1990: cos nie chce mi sie wierzyc zeby byl glupi. Glupkow chyba latwo jest zlapac bo popelniaja duzo bledow, albo rzeczywiscie to tez nieudolne organy scigania

 •  

  pokaż komentarz

  z Pękalskim wcale taka prosta akcja nie jest, w "szczytowym momencie" przypisywali mu nawet 60-70 morderstw, przyznawał się do tego potem to odkręcał, ale ostatecznie udowodniono mu tylko jedno morderstwo. Ale ostatnio pojawiły się wątpliwości czy go nie wrobili, kluczowe były zeznania koleżanki zamordowanej, ostatnio na Jedynce był dokument w którym rodzice tej koleżanki mówili że ona się jawnie przyznawała do tego że kłamała w zeznaniach bo ją zmanipulowali. Reporterka skontaktowała się z tą koleżanką, jednak ta nie chciała już do sprawy wracać, nie potwierdziła ani nie zaprzeczyła.

  Pękalski ewidentnie jest upośledzony, jednak nie ma ŻADNYCH mocnych dowodów że to właśnie on mordował, nawet śladów DNA ponieważ narzędzia zbrodni były brane przez policjantów do ręki itd .
  Są natomiast dowody na to że policjanci chcieli sobie nim poprawić statystyki i wciskali mu wszystkie niewyjaśnione morderstwa. Potem udowodniono że ich nie mógł popełnić, bo miał potwierdzone alibi, że był na drugim końcu Polski.

  Jedynym argumentem że coś jest z nim nie tak, jest sprawa gwałtu na kobiecie z sąsiedniej wsi. Ta zeznała że Pękalski próbował ją zgwałcić i mówił przy tym że ją zabije.

  Sprawa bardzo ciekawa.

  •  

   pokaż komentarz

   @bohlen: Po jego słownictwie widać, ze mówi jak na przesłuchaniu i uzywa typowo policyjnych sformułowań i terminologii.

  •  

   pokaż komentarz

   @bohlen: Też mnie to martwi i przeraża jednocześnie, że to może nie byc on. Dzisiaj technika poszła na tyle do przodu, że powinni bez problemu porównac materiał dna ze śladami biologicznymi. W tym przypadku powinno byc tych śladów sporo.

  •  

   pokaż komentarz

   @bohlen: Ja również myślę, że nie ma szans, żeby on odpowiadał za jakiekolwiek szczegółowo zaplanowane zbrodnie. Facet jest ewidentnie w jakimś stopniu upośledzony. O ile faktycznie może byłby skłonny do aktów agresji pod wpływem emocji, to niemożliwym jest, żeby osoba o tak niskiej inteligencji była w stanie zaplanować kilka(naście/dziesiąt) zbrodni i wodzić za nos organy ścigania. Przecież po nim widać, że jest jak dziecko. To, że się przyznał (a potem odwołał) to niczego nie zmienia - niska inteligencja sprawia, że jest podatny na sugestie oraz manipulacje, a przy tym prawdopodobnie bardzo łatwowierny.
   Tak nawiasem mówiąc - on się nawet nie zastanawia nad tym co mówi. Wszystko to, to wykute na pamięć regułki. Cały czas patrzy w oczy prowadzącemu. Nie traci nawet chwili na zastanowienie i próbę przypomnienia sobie dokładnie jak było, odtworzenia tego w głowie. Wygląda tak jakby mówił to, co ktoś mu kazał mówić.

  •  

   pokaż komentarz

   @bohlen: Jak zabił i zgwałcił to pewnie były pobierane próbki z pochwy które zapewne zaginęły. Cała ta sprawa śmierdzi, upośledzonego łatwo zastraszyć na zeznaniach.

  •  

   pokaż komentarz

   @bohlen: Z tego co pamiętam to zabił kobietę z sąsiedniej wsi i zgwałcił martwe ciało.To mu udowodniono na 100% reszta to raczej ściema wciskana przez policjantów.

  •  

   pokaż komentarz

   @marciniem: Trochę podobna sprawa jak z Henrym Lee Lucasem w USA. Tylko Lucas chciał (prawdopodobnie) być na ustach wszystkich, jak najdłużej. Choć popełnił wiele morderstw to na pewno nie tyle ile mu przypisywano/ do ilu się przyznał.

  •  

   pokaż komentarz

   @rataja: zgwałcił. Nie zabił. Został skazany za gwałt, sprawę tej ?Sylwii? zabitej w lesie już chcieli umorzyć z powodu nieznalezienia sprawcy, ale sekretarka(!) w prokuraturze skojarzyła te dwie sprawy ze sobą i tak wpadł Pękalski.

 •  

  pokaż komentarz

  - Pan jest zboczeniec.
  - Nie lubię jak pan na mnie tak mówi.
  I się podnosi

  Miszczak musiał mieć mokro.

 •  

  pokaż komentarz

  Teraz wyobraźcie sobie, że jakimś cudem trafiacie do pierdla i musicie odsiadywać z takim...

 •  

  pokaż komentarz

  Niedawno był program w TVP o Pękalskim, który sugerował, że Pękalskiego wrobiła policja, wykorzystując, że jest opóźniony w rozwoju.

 •  

  pokaż komentarz

  Po obejrzeniu multum filmów o seryjnych mordercach doszedłem do jednego wniosku: to nie jest tak, że ktoś rodzi się zły albo że jest zły z wyboru. To są zawsze ludzie skrzywdzeni przez los, z trudnym dzieciństwem, które im zniszczyło psychikę. Skrzywdzeni ludzie z czasem sami zacznyaja krzywdzić innych. Czuję do nich bardziej współczucie niż gniew. Fakt, to oni z reguły dokonują złych wyborów, ale ogromny wpływ na to mają właśnie doświadczenia z przeszłości.

  •  

   pokaż komentarz

   @NamalowanyPrzezSmutek: Ewentualnie dorastający w bogatych domach, w którym nic im nie brakowało.
   "Trochę" uprościłeś.

  •  

   pokaż komentarz

   @NamalowanyPrzezSmutek: Nie wiem, nie śledzę historii wszystkich morderców i właścicieli.

  •  

   pokaż komentarz

   @SamiS: Od lat młodzieńczych Lyle i Erik Menendez byli ze sobą bardzo blisko związani. Wychowywali się w dobrej rodzinie, gdzie nigdy nie brakowało pieniędzy. Ojciec był człowiekiem sukcesu, który trzymał synów krótko i oczekiwał od nich, że dadzą z siebie w życiu wszystko. Niestety, z braku czasu nie zauważał dziwnych zmian w zachowaniu swoich potomków.
   Zaczęło się od drobnych włamań, oceny i zachowanie w szkole drastycznie się pogorszyły, bracia zaczęli odizolowywać się od swoich rówieśników. Pierwsza zauważyła to ich matka, Kitty, ale była zbyt przerażona tendencjami socjopatycznymi swoich synów, by zareagować w jakikolwiek sposób. 21-letni Lyle i 18-letni Erik, zabili swoich rodziców, po czym jeszcze przez siedem miesięcy żyli w swojej posiadłości w Beverly Hills, robili zakupy, odwiedzali drogie restauracje płacąc pieniędzmi z firmy ojca. Wydali w sumie ponad milion dolarów. Swoje zbrodnie próbowali tłumaczyć chęcią uwolnienia się od tyrana, jakim był ich ojciec. Matka, która według nich miała już dość życia ze swoim mężem, powinna być im wdzięczna, za skrócenie jej mąk.
   Obecnie obaj odbywają wyroki dożywotniego więzienia. Podobno od 10 lat nie rozmawiają ze sobą...

  •  

   pokaż komentarz

   @NamalowanyPrzezSmutek: Współczesna kryminologia stwierdziła już dawno, że tak wcale nie jest. Powodów popełnienia zbrodni jest mnóstwo, często nie są one jednorodne. Często nakłada się sytuacja społeczna, uwarunkowania biologiczne, przypadek itd.

  •  

   pokaż komentarz

   @NamalowanyPrzezSmutek: To chyba multum filmow nie ogladnales, bo w jednym z najbardziej znanych psychiatra objasnia kim sa seryjni mordercy i ze oni sie juz rodzia z taka zdolnoscia + pochodzenie z patologicznej rodziny, albo aspolecznej.. najczesciej tak jest..

 •  

  pokaż komentarz

  Uważam, że prowadzący zadaje głupie pytania, mógł lepsze i byłoby ciekawiej.
  Nie mówiąc już o bzdetach: na początku facet twierdzi kilka razy, że nie miał żadnej babki, tylko koleżanki z widzenia i że zamordowana była jedyną kobietą z którą uprawiał seks, a ten mu później nie wiadomo po kiego grzyba wyjeżdża z pytaniem "Czy kochał się pan tak normalnie z kobietą w łóżku". Nonsens.
  Albo czemu w ogóle ma służyć pytanie "Jak się czuje mężczyzna podczas seksu?". Pacan mógł odpowiedzieć tylko jedno - że mu staje, a potem jest wytrysk.
  Wyżyny dziennikarstwa to nie są...

  •  

   pokaż komentarz

   @Guma-Od-Majtek: Dokładnie to samo chciałem napisać. W ogóle nie zadawał pytań, dzięki którym można byłoby chociaż spróbować wniknąć głębiej do jego psychiki. A tak, to wiemy tylko tyle, że Pękalski ma zaburzenia na tle seksualnym - nowość.

  •  

   pokaż komentarz

   @rhys: O tak... Ot, choćby o dzieciństwo / rodzinę Pękalskiego. Kim byli, co robili - może jakaś ciekawa patologia by się ujawniła?
   Nie oglądałam innych odcinków, więc nie wiem jak jest, bo może taka już konwencja programu, że ma być dla mniej wymagającego widza? :/

  •  

   pokaż komentarz

   @Guma-Od-Majtek: Zadawał takie pytania bo oficjalnie Pękalski zamordował i zgwałcił jedną osobę. Zadawanie takich pytań mogłoby go sprowokować do powiedzenia więcej o swoich morderstwach. Niestety Pękalski nie jest aż tak głupi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Krzemien: Bardziej chodzi o brak normalniej dziennikarskiej wnikliwości, która sprawia, że rozmowa się klei i jednocześnie jest ciekawa dla widza. Obejrzyj sobie choćby niedawny wywiad Hanny Lis z Maciejem Zientarskim - tak mu wlazła na psychę, że aż momentami żal się gościa robiło. :)

   Biegli psychiatrzy orzekli, że Pękalski umysłowo jest na poziomie dziecka, a rozmowa z kimś takim łatwa nie jest. Trzeba być psychologiem, żeby takiego podejść i na pewno nie pomoże zadawanie pytań typu:"Czy jest pan zboczeńcem".

  •  

   pokaż komentarz

   @Krzemien: A sądzisz, że rolą dziennikarza w tym programie było bardziej potwierdzenie oficjalnej wersji czy może przeprowadzenie ciekawej rozmowy, dzięki której można byłoby wyrobić sobie zdanie na temat czynów zarzucanych Pękalskiemu? No offence, ale pisanie, że jakieś pytania mogłyby nie daj Boże sprowokować go do ujawnienia nieznanych do tej pory okoliczności, jakby to było coś złego, jest chyba dowodem na niezrozumienie sensu prowadzenia takich wywiadów.

  •  

   pokaż komentarz

   @rhys: Rozmowa nie była ciekawa, ani niczego nie wniosła do wiedzy o tym człowieku i jego czynach. W połowie się odechciało oglądać - widziałam dużo ciekawsze rozmowy z patolami.

   Co do ewentualnego wyciągnięcia czegoś nowego, to ślepy zaułek. Z powodu swoich zaburzeń Pękalski ma tendencje do spolegliwości i to nawet sami śledczy zauważyli, że łatwo jest mu coś zasugerować. Większość pytań zadawanych tam przez Miszczaka to były pytania sugerujące. Jakież tam by mogły gościa sprowokować do ujawnienia czegoś? Prowadzący nie dbał w ogóle o sens i cel rozmowy, wręcz wygląda trochę na nieprzygotowanego. Może nie miał w głowie listy dobrych pytań, a kontaktu z Pękalskim nie nawiązał i wyszło jak wyszło: pokazujemy psychopatę który duka coś o seksie i chęci posiadania żony.

  •  

   pokaż komentarz

   @Guma-Od-Majtek: Wszystko prawda. A tym bardziej szkoda głupich pytań, że Pękalski mógłby być super obiektem badań dla psychologów, kryminologów czy socjologów. Dobrze przeprowadzony z nim wywiad mógłby ułatwić rozstrzygnięcie gdzie zaczęła się w jego głowie fantazja i wmawianie morderstw, a skończyła rzeczywistość. Na sali sądowej jest stres, wynikający ze świadomości praktycznie nieuniknionej odpowiedzialności karnej, no i przede wszystkim brak obowiązku mówienia prawdy, natomiast w cztery oczy i na spokojnie, Pękalski mógłby się otworzyć i dostarczyć wielu ciekawych informacji.
   Co do spolegliwości i łatwości manipulacji jego słowami, też się oczywiście zgodzę (tym bardziej nacisk na przygotowanie dziennikarza do stawiania dobrych pytań). Wystarczy posłuchać języka i opisu rzekomych morderstw oraz samego aktu współżycia. Pękalski wypowiada się przecież dość rzeczowo, mało emocjonalnie (przynajmniej w warstwie językowej; pomijam pauzy czy grę ciała - kilkukrotne drapanie się po uchu może np. odzwierciedlać niepokój), używając terminów żywcem wyjętych z protokołu, a na pewno nie potocznych (raz tylko się pojawiło swojskie 'ruchać' - jak na upośledzonego chłopaka ze wsi, który od dwudziestu lat siedzi w celi, to trochę podejrzanie mało jednak).

 •  

  pokaż komentarz

  Upośledzony umysłowo i emocjonalnie koleś.

 •  

  pokaż komentarz

  on jest chory,miał rente,i jakiś ziomek mu nie kupił sex lalki,i tak sie to skończyło,

 •  

  pokaż komentarz

  Lubiłem programy Miszczaka - "Cela numer" albo "Ludzie w drodze". Potem awansował i z porządnego dziennikarza musiał zająć się wymyślaniem tych wszystkich tvnowskich ogłupiaczy.

  •  

   pokaż komentarz

   musiał zająć się wymyślaniem tych wszystkich tvnowskich ogłupiaczy.

   @Tleilaxianin: wśród tefałenowskich ogłupiaczy był jeszcze program 'Cela".. zaraz "Cela nr" to też TVN...

   EDIT: Drogi minusujący:
   Program Cela nr prowadziła Olga Jackowska (Kora), lecz po trzech odcinkach zastąpił ją Edward Miszczak - dyrektor programowy TVN.
   Tym bardziej w przypadku celi nie był on już zwyczajnym dziennikarzem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tleilaxianin: Myślałem, że był dyrektorem programowym tvn?

 •  

  pokaż komentarz

  Pękalski to moim zdaniem grubsza sprawa. Swoje zrobił ale często zachowywał się tak, że jakby mu wmówić jeszcze z 5-6 ofiar to by przyznał się do 40.
  Więzienie to jednak nie miejsce dla tego typu ludzi. Więcej mu to krzywdy zrobiło zapewne.

 •  

  pokaż komentarz

  Miał jaja Miszczak robiąc ten wywiad.

  •  

   pokaż komentarz

   @no-spa: to ironia? Bo nie bardzo rozumiem jak owe jaja się objawiły akurat w tym odcinku. Już prędzej mógłby się obawiać Izraelczyka.

  •  

   pokaż komentarz

   @prawilny: nie, to nie ironia.
   Gadanie z kolesiem o tak upośledzonej i mrocznej psychice wymaga odwagi. Pękalski sprawia wrażenie mocno niezrównoważonego, człowieka, który w każdym momencie może wybuchnąć. Zwróć uwagę na moment kiedy Miszczak pyta się go czy nie jest zboczeńcem. Reakcji Pękalskiego brakuje afektu, zupełnie jak u psychopatów.
   To wszystko powoduje, że ja bałbym się z nim przebywać w jednym pomieszczeniu.

  •  

   pokaż komentarz

   @no-spa: Wywiad totalnie chu*owy.. Koles jest psychicznie chory a Miszczak zadaje pytania jakby gadal z normalnym czlowiekiem... Dno dziennikarstwa

  •  

   pokaż komentarz

   @no-spa: Wg mnie większe jaja zaprezentował trzymając nerwy na wodzy. Oglądając to miałem wrażenie, że było kilka sytuacji, kiedy Miszczak najchętniej wywaliłby tego "człowieka" przez zakratowane okno.

 •  

  pokaż komentarz

  jest chociaż jedna osoba, która sądzi że on po wyjściu nic już nie zrobi?

  •  

   pokaż komentarz

   @boberlium: na szczęście nigdy już nie wyjdzie - z więzienia trafi bezpośrednio do zakładu psychiatrycznego

  •  

   pokaż komentarz

   @profesorek92: Powinien trafić do piachu, a nie do żadnego zakładu.

  •  

   pokaż komentarz

   @scape: wątpliwy sens trzymania takiego elementu, to inna sprawa

  •  

   pokaż komentarz

   @profesorek92: > z więzienia trafi bezpośrednio do zakładu psychiatrycznego

   No właśnie, nie rozumiem skąd ta informacja, że do psychiatryka trafi...zastanawiam się na jakiej podstawie ale nic mi do głowy nie przychodzi...
   czyżby jakąś inną sprawę wznowili i uznali go za niepoczytalnego i dostał psychiatryk w ramach środka zabezpieczającego...ale, nie nic na ten temat w sieci nie piszą.

   Swoją drogą dostał 25 lat, odsiedzi uczciwie i wyjdzie na wolność...
   Dostał by przysłowiowy "psychiatryk", to wtedy siedziałby do końca życia...no ale już za późno...

  •  

   pokaż komentarz

   @k4yt3k: miejmy nadzieję, że tak się stanie. Bo gość zdecydowanie nie nadaje się do wypuszczenia do ludzi.

   Jeśli ktoś do końca nie oglądał: http://i.imgur.com/U0G8P.png

  •  

   pokaż komentarz

   @profesorek92: ogólnie to jest normalny :) jakaś taka patologia od niego nie bije... bardziej jest on taki zatrzymany umysłowo w wieku dojrzewania i ma w głowie jakiś defekt odnośnie seksualności...

   Jego życia nie znamy, a być może w jego latach młodości był jakiś motyw który zniszczył mu jakiś element w psychice.

   Ogólnie od jakiegoś czasu wszędzie jesteśmy bombardowani seksem... w samych głupich reklamach w TV jest tego mnóstwo... to też sporo wpływa na ludzi :) oczywiście na jednego wpłynie totalnie, na drugiego częściowo, a na trzeciego wcale... ludzie są podatni na różne dziwne bodźce i działania jedni mniej drudzy bardziej... wystarczy spojrzeć na obecne dzieci w wieku nawet 10 lat :) wiedzą o seksie prawie wszystko i w młodym wieku już współżyją z innymi... to samo z siebie się nie bierze są rzeczy które to wywołują i powodują zmiany w psychice

  •  

   pokaż komentarz

   @boberlium: rucha trupa, najpierw na ciepło, potem na zimno, on jest normalny?!
   Moim zdaniem trzeba chronić społeczeństwo przed takimi osobami, słuchając go mam wrażenie, że nie postrzega tego co zrobił, jako coś aż tak złego. Gość jest zacofany, może skrzywdzony w dzieciństwie, nie wiemy tego, ale wypuszczenie go na wolność to prowokowanie losu.
   Co innego nasto-latki gdzie para młodych ludzi decyduje się na seks, nie mi decydować czy dobrze, a co innego gość który od spotkanej przed chwilą w lesie (dobra, w warzywniaku) kobiety oczekuje seksu, bo "chce poczuć kobietę". Ludzie ze skrzywieniami zawsze byli, nie wiązał bym treści w telewizji z ilością takich elementów.

  •  

   pokaż komentarz

   @profesorek92: ale jednak coś u takich ludzi musi powodować takie zachowania :) samo z siebie na bank się to nie bierze

  •  

   pokaż komentarz

   @profesorek92: Do zakladu psychiatrycznego powinien trafic od razu.. a nie do wiezienia..

 •  

  pokaż komentarz

  Już po spojrzeniu/twarzy widać, że świr/zwyrol :/

 •  

  pokaż komentarz

  Chętnie bym zobaczył raport psychiatry dot. tego człowieka. Trochę smutna historia, bo nikt psychopatą się nie rodzi.

 •  

  pokaż komentarz

  Na moje to on i pewnie kogoś zabił i zgwałcił, ale w całą resztę nie wierzę. Próbowali mu doklepać wszystkie niewyjaśnione sprawy, nawija jakby czytał z kartki.

  •  

   pokaż komentarz

   @oruniak: też mi się tak wydaje :) po prostu zobaczyli, że jest chory i wmówili mu całą resztę...

  •  

   pokaż komentarz

   @oruniak: Jeśli wziąć pod uwagę wskazówki, które można znaleźć np. tutaj to dużo wskazuje na to, że to co mówi zostało mu wdrukowane przez policjantów. Nie jest to oczywiście takie pewne, bo mógł też nauczyć się opisywać w ten sposób nawet znane sobie wydarzenia poprzez bardzo częste czytanie zeznań opisujących czyn rzeczywiście popełniony. Trudno stwierdzić, ale fakt, że w zasadzie nie podaje absolutnie żadnych innych szczegółów, swoich uczuć, kontekstu wydarzeń jest dość zastanawiający.
   Na dodatek to, że policja często wmawia zeznania i przyznanie się do winy nie jest niczym nowym.
   http://en.wikipedia.org/wiki/Thurston_county_ritual_abuse_case#False_memory_hypothesis
   http://en.wikipedia.org/wiki/Timothy_Evans
   Te dwa akurat kojarzę z dość szczegółowego opisu.
   , że o komunistycznych przesłuchaniach nawet nie wspomnę.

  •  

   pokaż komentarz

   @oruniak: Dziwne, że nikt nie zauważył, że na zadane na początku pytanie o ilość partnerek seksualnych Pękalski wskazuje tylko jedną osobą, w dodatku trupa. ("Z nieżywymi? Raz miałem tylko") Następnie opisuje kolejne morderstwa, popełnione na tle seksualnym, gdzie do tego stosunku już nie dochodzi? Mówi o tym, jak zaspokaja się w basenie z kolejna ofiarą, gryzie jej piersi, ale nie traktuje jako kolejnego "partnera"? Ewidentnie mu tą historię ktoś sprzedał. Nie wierzę, żeby on był w stanie popełnić tyle morderstw.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie sądzę by tak upośledzony koleś mógł dokonać 70 morderstw... to się kupy nie trzyma, ale z drugiej strony napewno nie zabij tylko Sylwii...

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  zajebsity jest ten program, dla zainteresowanych niedziela 22:35 TTV

 •  

  pokaż komentarz

  Bałam się, że jak ten gość zapytał go, co teraz z nim będzie, to on zacznie opowiadać, że wyjdzie na wolność i będize szukał kobiety swojego życia... Jestem przerażona i sparaliżowana po tym filmiku, nie wiem, co powiedzieć...

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawy jestem jak z Trynkiewiczem będzie,jak wyjdzie na wolność niedługo...

 •  

  pokaż komentarz

  to sobie faceci o seksie pogadali

 •  

  pokaż komentarz

  25 lat dla zwyrola :P Witamy w świecie wolności i równości :P

 •  

  pokaż komentarz

  Dlaczego nasze służby nie likwidują takich zwyroli, przecież ten człowiek będzie żył z naszych podatków!

 •  

  pokaż komentarz

  Pamiętam jak mój tata oglądał ten program. Był chyba jeszcze jeden, podobny program, w którym Miszczak jeździł po najgorszych więzieniach świata i odwiedzał w nich odsiadujących tam Polaków. Dobrze kojarzę?

 •  

  pokaż komentarz

  W zasadzie to swietny material pokazujacy jak niska samoocena, odrzucenie spoleczne i brak edukacji spolecznej potrafia stworzyc takiego czlowieka. Ludzie przeciez nie sa potworami od urodzenia, a po gosciu widac, ze w dziecinstwie mial patologie, nikt go nie lubil, zamknal sie w sobie itepe.

 •  

  pokaż komentarz

  A ja polecam to znalezisko
  Obszerny wywiad z innym zwyrolem. Na prawdę ciężko sobie wyobrazić że ktoś takie np. może być naszym sąsiadem. A człowiek mówi sobie tak spokojnie o zabijaniu, piciu krwi itd. i jeszcze się tym chwali i nie uważa za nic złego. Gorszy z niego psychol niż ten Pękalski.

 •  

  pokaż komentarz

  Ten gość jest chory psychicznie powinien być dożywotnio zamknięty w psychiatryku.
  Obejrzyjcie sobie odcinek o Marku Piechowskim

 •  

  pokaż komentarz

  Czy są jeszcze jakieś źródła tego materiału? Ktoś najwyraźniej uczynił film prywatnym, nie można go teraz obejrzeć.
  [edit] Jest na tvnplayerze, z braku alternatywy obejrzę na tym dziwnym tworze.

 •  

  pokaż komentarz

  Gość gada jak w dniu świra

 •  

  pokaż komentarz

  śmieszne są te wstawki niby z gazet, ale wtedy kiedy to emitowano pewnie nikt na to nie zwracał uwagi

 •  

  pokaż komentarz

  Też mam wrażenie, że on nie zdaje sobie sprawy, co zrobił... Tak czy siak powinien być zamknięty, dobrze, że może zaspokajać swoje potrzeby przy kolegach, którzy nic przeciwko temu nie mają...

 •  

  pokaż komentarz

  Uwielbiam takie programy. Wykop!

 •  

  pokaż komentarz

  Ot cały wymiar sprawiedliwości... ten człowiek jest ewidentnie chory psychicznie i tak naprawdę nie rozumie tego co zrobił. Takich ludzi nie zamyka się w wiezieniach. Są specjalne oddziały psychiatryczne. Nie mówię o leczeniu bo jego nie da się wyleczyć. Chodzi raczej o izolację ponieważ jest niebezpieczny dla otoczenia. Ale to nie jego wina że natura go tak skrzywdziła. Po prostu choroba i nie zasługuje on na to żeby go tak wyzywać.
  Co innego dyrektor sztumskiego wiezienia więcej o tym tu ten to spoko gość. Raz mu tylko odwaliło (no bo był niepoczytalny) ale co tam,raz się może zdarzyć, takich puszczają wolno i jeszcze dużą emeryturkę dostanie. Dziki kraj jak mówił wieszcz ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Ten filmik z tej serii jest znacznie ciekawszy, bo prowadzący mało gada, a wybitnie mnie on wnerwia, a osadzony jest naprawdę ciekawym typem. Złodziej, który dowodził ucieczką z więzienia poprzez podkop. Zupełnie jak w filmach. Zresztą gość nawet całkiem inteligentny i grzeczny („Mogę zapalić”). I podobają mi się jego odpowiedzi niektóre. Np. na pytanie dlaczego zdawał maturę, dlaczego uciekł. Widać, że ma potrzebę ciągłego czynu. Taki współczesny Faust :) Choć nie wiem czy akurat teraz stwierdził „Chwilo trwaj”, bo pewnie mu się trochę dłuży :P

 •  

  pokaż komentarz

  Nie przejmuj się Leszek...znajdziesz jeszcze fajną pannę jak złoto! Swoją księżniczkę ;) Uszy do góry, zajmij się realizacją swoich pasji, idź na siłownię, kup motor albo psa...ciesz się życiem a nie opędzisz się od dupeczek :) pozdro! ;p

 •  

  pokaż komentarz

  Polski system penitencjarny jest rajem dla wszelkiej maści wynalazków. Skrzywdzisz czyjeś dziecko, a "Amnesty International" - w razie wszelkich niedogodności - o Ciebie zadba.

 •  

  pokaż komentarz

  Niesamowita sprawa. Wykop oczywiscie.

 •  

  pokaż komentarz

  niby jest mi go zal ale tak czy siak do od**bania. powinna powstac akcja spoleczna "wyrywanie chwastow" i objemowac wszystkich tych ktorym kare smierci zastapiono na 25. Facet wychodzi z zakladu karnego mija pierwszy rog, humanitarnie kula w leb i chwast wyrwany

 •  

  pokaż komentarz

  O k$##a, ale patologia ;|

 •  

  pokaż komentarz

  02:40 Dobra podróba adidasa

 •  

  pokaż komentarz

  Jego gęba też wam przypomina łysego Borata?

 •  

  pokaż komentarz

  Na początku pokazują takie ładne osiedle... oh wait...

  Btw. program fajny ale po co mi wywiad z jakimś idiotą?

  http://www.youtube.com/watch?v=DbqumbA0tOg

  Tu macie coś ciekawszego - odcinek o izolatce.

 •  

  pokaż komentarz

  Muszą go tam nieźle pilnować. Nie jeden pewnie po kontakcie z takim chwastem ma ochotę go wyrwać. Swoją drogą to doskonały głos w dyskusji na temat zasadności stosowania kary śmierci.

  •  

   pokaż komentarz

   @sportpomnikow: Ludzie oglądać Zielona Mila. Ludzie mówić nie kara śmierci.

  •  

   pokaż komentarz

   @hooberciq: Wiele ludzie mówić tak kara śmierci.

   „To po co taki człowiek żyje? Po co taki człowiek żyje, jak ten chwast?”

  •  

   pokaż komentarz

   @hooberciq: Wiele ludzie mówić tak kara śmierci.

   @lukaszlew77: Tych wiele ludzie być tacy sami jak Lenin.

  •  

   pokaż komentarz

   @dzoker: Nie, tych wiele ludzi uważają, że jednostki szkodliwe dla społeczeństwa powinny być z niego eliminowane. Nie ma to nic wspólnego z komunistami, a z poczuciem sprawiedliwości.

  •  

   pokaż komentarz

   jednostki szkodliwe dla społeczeństwa powinny być z niego eliminowane

   @lukaszlew77: a Ty myślisz, że jaka inna idea przyświecała Leninowi, Stalinowi, Hitlerowi?

  •  

   pokaż komentarz

   @lukaszlew77: tych wiele ludzi nie zda mojego testu na inteligencję i wyobraźnię. W związku z tym nie są ludźmi a jedynie są z nimi zgodni biologicznie.

   Co natomiast z seryjnym mordercą i gwałcicielem? Paradoksalnie okaże się że on test zda. Więc co teraz? Mam pozabijać normalnych ludzi i zostać przez nich okrzyknięty tym złym - choć miałem pełne prawo do tego aby się bronić przed niszczeniem przez nich świata?

   Pobanować a potem pozabijać wszystkich. Wszyscy zasługują na śmierć. Oprócz mnie rzecz jasna - przecież ja wiem że nie mam sobie nic do zarzucenia. Problem jest taki że to nie sędzia pociąga za spust.

  •  

   pokaż komentarz

   @dzoker: Bzdury opowiadasz. Lenin, Stalin oraz Hitler - żaden z nich nie eliminował ze społeczeństwa jednostek obiektywnie uznawanych za skrajnie szkodliwe - morderców, gwałcicieli, itp. Na początku eliminowali oni jednostki uznawane przez nich samych za niewygodne (i to wyłącznie politycznie), i nie miało to wcale związku z tym czy mordowani popełnili jakiekolwiek wykroczenie. Najczęściej byli całkowicie niewinni. A jak się już totalitarna machina śmierci rozkręciła to przestało się liczyć cokolwiek, tylko coraz to wyższe normy jednostek do likwidacji w danym miesiącu. Jedynie Hitler wyróżnił się tutaj tym że z Żydów, Cyganów i Słowian programowo zrobił wrogów rasy, tym samym stawiając ich naprzeciw społeczeństwa jako wrogów politycznych. Stalin jako wrogów narodu stawiał głównie własnych obywateli.
   Więc nie p!%###@ i nie porównuj kary śmierci ze zbrodniami totalitarnymi.

  •  

   pokaż komentarz

   @gadanie: Co ty za bełkot uskuteczniasz? Jakie testy? Chodzi po prostu o to, żeby śmieci(morderców, gwałcicieli) raz na zawsze wyrzucić. O nic więcej.

   a Ty myślisz, że jaka inna idea przyświecała Leninowi, Stalinowi, Hitlerowi?

   @dzoker: Zbrodniarze mordowali niewinnych ludzi w imię jakichś chorych idei. W żaden sposób zbrodni nazistowskich, komunistycznych nie można porównać do kary śmierci, która jest nakładana na daną jednostkę z konkretnej przyczyny - dokonania obiektywnie haniebnego czynu.

  •  

   pokaż komentarz

   @lukenio: rozumiesz co to jest cytat i odpowiedź do niego? bo jak nie to warto się nad tym zastanowić, przemyśleć i zrozumieć. Nie zauważyłeś że odniosłem się tylko i wyłącznie do pojęcia "jednostek szkodliwych" i ich "eliminacji". Przenigdzie nie porównywałem niczego do zbrodni totalitarnych, więc nie nadinterpretuj. Skup się tylko i wyłącznie nad tym co napisałem, jeśli cokolwiek chcesz mi zarzucać. Wszystko rozchodzi się o to, co uznamy za jednostkę szkodliwą. Dla jednych będzie to morderca, dla innych wróg polityczny. Sędzią pewnie nie jesteś, bogiem tym bardziej, więc nie Ci decydować komu należy się śmierć. Pozbawienie życia, to pozbawienie życia. Wróg ludu, to wróg ludu: kiedyś to byli innowiercy, czarownice, później Żydzi, teraz przestępcy. Taka moda, taki system. Dziś zapewne śmiejesz się, że kiedyś mordowano czarownicę, za 500 lat okaże się, że eliminacja więźniów (nomen omen Hitler, Stalin, Lenin też mieli swoich więźniów, ze swoich powodów) to ciemnogród.

   dokonania obiektywnie haniebnego czynu

   @lukaszlew77: w poprzednich systemach haniebnym czynem było coś zupełnie innego, nie widzę problemu by rozgraniczać. wieki temu powodem do śmierci było wróżenie z fusów. też był sąd, więzienie i śmierć. chodzi o jedno. odebranie życia. nie widzę rozgraniczenia powodów dla których się to dokonuje.

  •  

   pokaż komentarz

   co uznamy za jednostkę szkodliwą. Dla jednych będzie to morderca, dla innych wróg polityczny

   @dzoker: No jak to jest dla ciebie kwestia uznaniowa to nie mamy o czym rozmawiać, wszelka logika zawodzi przy takim poziomie ignorancji. Idź pan trollować pelikany.

  •  

   pokaż komentarz

   @lukenio: aha czyli stalin ok bo mordowal tylko politycznych wrogow? faktycznie nie ma co dyskutowac z trollami, ktorzy uznaja ludzi prezentujacych odmienny poglad za trolli.gratuluje.nie dla mnie to kwestia uznaniowa.takie sa historyczne fakty.jak uwazasz ze bylo inaczej wroc do szkoly.

  •  

   pokaż komentarz

   aha czyli stalin ok

   @dzoker: słaby troll. nigdzie tak nie pisałem. masz problemy z prostą logiką, a wysyłanie innych do szkoły ci nie pomoże. leczenie podejrzewam też będzie długie, nie wiem zresztą kto się tego podejmie...

  •  

   pokaż komentarz

   w poprzednich systemach haniebnym czynem było coś zupełnie innego

   @dzoker: Ale nie obiektywnie. Morderstwo czy gwałt jest nieakceptowalne przez żadne cywilizowane społeczeństwo. Nawet w starożytności za morderstwa też karano surowo(uwzględniając uwarunkowania klasowe). Idee są i mijają, a to jest stałe. Odebranie życia z premedytacją niewinnej istocie jest czynem haniebnym(nie wszystkich ludzi, którzy kogoś zabili oczywiście powinno się skazywać na śmierć) i powinno zostać ukarane najsurowiej - najsurowszą karą jest kara śmierci.

  •  

   pokaż komentarz

   @dzoker: słaby troll. nigdzie tak nie pisałem. masz problemy z prostą logiką, a wysyłanie innych do szkoły ci nie pomoże. leczenie podejrzewam też będzie długie, nie wiem zresztą kto się tego podejmie...

   @dzoker: Ale nie obiektywnie. Morderstwo czy gwałt jest nieakceptowalne przez żadne cywilizowane społeczeństwo. Nawet w starożytności za morderstwa też karano surowo(uwzględniając uwarunkowania klasowe). Idee są i mijają, a to jest stałe. Odebranie życia z premedytacją niewinnej istocie jest czynem haniebnym(nie wszystkich ludzi, którzy kogoś zabili oczywiście powinno się skazywać na śmierć) i powinno zostać ukarane najsurowiej - najsurowszą karą jest kara śmierci.

   No i przy okazji wyszło czym się różni trollowanie (cytat 1) od rzeczowej dyskusji z argumentami (cytat 2) :)

   i powinno zostać ukarane najsurowiej - najsurowszą karą jest kara śmierci.
   nie wszystkich ludzi, którzy kogoś zabili oczywiście powinno się skazywać na śmierć


   @lukaszlew77: ze skazywaniem na śmierć za odebranie życia z premedytacją niewinnej istocie jest jak z komentowaniem na wykopie. Nigdy nie masz pełnego obrazu tego, czego dziennikarz nie napisał, kamera nie pokazała czy opisujący nie wiedział czy nie chciał napisać. Nigdy nie ma pewności czy ktoś na pewno był niewinny, czy ktoś działał z premedytacją, czy nie został wrobiony ostatecznie że jest niewinny. Ot chociażby wątpliwości w komentarzach pod tym znaleziskiem są tego przykładem.

  •  

   pokaż komentarz

   @dzoker: Dlatego każdy przypadek należy oglądać ze wszystkich stron kilka razy. Od tego są 3 instancje sądu w Polsce. Ten przypadek też powinien być jakoś zweryfikowany, bo mamy tutaj przykład osoby wyraźnie niedorozwiniętej umysłowo.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Ja piernicze...
  Koleś jest psychiczny, wypuszczą go, bo odsiedział karę. I będzie jak było. Bo jakim cudem mówić tu o resocjalizacji?

 •  

  pokaż komentarz

  W państwie prawa dostałby czapę i nie udzieliłby już żadnego wywiadu. Nie mam zamiaru słuchać tego bełkotu, ani oglądać tej wstrętnej mordy. Osoby ekscytujące się tym materiałem chyba też są w pewnym stopniu zaburzone.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie wiem czy bym sk%#$ysyna nie zabil jakby byl w zasiegu moich rak. Po co trzymac takie cos, czapa !

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

Dodany przez:

avatar mmichalus dołączył
359 wykopali 10 zakopali 16.8 tys. wyświetleń