•  

  pokaż komentarz

  Nie pierwsza to i nie ostatnia córka czy syn komunisty, wielkie mi odkrycie. Znajdziesz takich ludzi dosłownie wszędzie i jakoś trzeba z tym żyć.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Mnie się zawsze to podoba, jak głośno dzieci esbeków wołają, że nie należy ich łączyć z poczynaniami rodziców. Rozumiecie: są dzisiaj tym, kim są, bo rodzice załatwiali im odpowiednią edukację, wejście w "biznes", a ci śmią krzyczeć jak to jest niesprawiedliwe łączenie ich życia z przeszłością "starych".

 •  

  pokaż komentarz

  ojciec tomusia lisa był radzieckim agentem, w naszym kraju cały czas rządzą peerelowscy zbrodniarze

  http://aleksanderpinski.nowyekran.pl/post/68510,tajemnica-rodzicow-tomasza-lisa

  Otóż, pojęcia nie mam czy ojciec Tomasza Lisa był „najsprawiedliwszym z ludzi i najuczciwszym z Polaków”, bo pan Tomasz zapomniał powiedzieć nie tylko czym konkretnie ojciec się zasłużył, ale jak miał na imię. Wiem natomiast ponad wszelką wątpliwość, że ojciec Tomasza Lisa był wysokim oficerem Ludowego Wojska Polskiego w Śląskim Okręgu Wojskowym. Tomasz Lis genetycznie jest związany z tą częścią ludu nadwołżańskiego, która w LWP przechodziła polityczne szkolenia i przysięgała wierność ZSRR. Gdyby pan Tomasz Lis zdecydował się jednak podać imię swojego ojca, choćby przy odbiorze kolejnej nagrody od gastronomów nadwiślańskich, to wtedy moglibyśmy skonfrontować jego ocenę z moimi informacjami na temat pewnego oficera LWP o nazwisku Lis. Ten oficer, którego życiorysem dysponuję, był absolwentem WULM, potem politycznym oficerem w SOW LWP, a w stanie wojennym gorliwym zwolennikiem stanowczego traktowania awanturującej się opozycji, słowem stał tam gdzie ZOMO.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Hanna_Lis

  Jest córką dziennikarki Aleksandry Kedaj, korespondentki „Życia Warszawy” w Rzymie w czasach PRL, i Waldemara Kedaja, dziennikarza prasowego[3].

  W grudniu 1989 poślubiła Roberta Smoktunowicza, z którym rozwiodła się w 1998[21]. Od października 2007 jest drugą żoną Tomasza Lisa[22].

  Ze związku z Jackiem Kozińskim ma dwie córki: Julię (1999) oraz Annę (2001)[23].

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Waldemar_Kedaj

  Waldemar Kedaj (ur. 1943 w Zelowie[1], zm. 3 września 2011) – polski dziennikarz i dyplomata.

  Studiował dziennikarstwo i germanistykę[2]. W PRL pracował w Trybunie Ludu[3], której był korespondentem we Włoszech, Wietnamie i Szwecji[4]. W 1997 r. został wiceambasadorem RP w Tokio[1].

  Znał 24 języki obce, z czego 18 biegle[1]. Ostatnie lata swojego życia związany był z tygodnikiem „Wprost”. Do śmierci był szefem działu zagranicznego.

  Jego nazwisko zostało umieszczone na tak zwanej „liście Kisiela”.

  Mąż dziennikarki Aleksandry Kedaj, ojciec Hanny Lis.

  •  

   pokaż komentarz

   @pikolo: O Lisie posiadasz jednak trochę przestarzałe informacje. Swoją drogą zabawne, że Piński na Nowym Ekranie przepisuje wymyślone kilka miesięcy wcześniej przez MatkęKurkę rewelacje o Lisie akurat wtedy, kiedy MK dzień wcześniej publikuje tekst, w którym ani słowem już swoich racji nie popiera, bo Lis przyznał, że jego ojciec nie był oficerem, tyko zootechnikiem. A teraz dwa cytaty (z MK, nie z Lisa, więc cytuję jedyniesłusznie):

   Różni złośliwcy, w tym również i ja, błądzili gdzieś między Ludowym Wojskiem Polskim, jednostka Zielona Góra i komitetem wojewódzkim w tym samym mieście. Tymczasem prawda o ojcu Tomasza Lisa okazała się bardzo… no właśnie, mam wątpliwości jaka. Napisałbym, że banalna, ale daleko tej prawdzie do banału. (...) Podjąłem ten trop i ruszyłem na łowy, niczym Monika Olejnik na Kanię. Początkowo nadziałem się na klika chybionych zapytań, ale w końcu dotarłem do człowieka, który mieszka w Zielonej Górze, nazywa się Lis i zajmował się inseminacją. W tej chwili inseminator Lis jest już leciwym i emerytowanym zootechnikiem.

   Tak zatem wygląda mrówcza praca blogera, który docieka prawdy o skrywanej przeszłości redaktora Lisa. Pewnie równie skutecznie dociekał kilka miesięcy wcześniej, kiedy pisał, że "wie ponad wszelką wątpliwość", iż ojciec Lisa był oficerem LWP.

 •  

  pokaż komentarz

  Elyta mówiąca Polakom co mają myśleć w nowej i "wolnej" Polsce...

 •  

  pokaż komentarz

  Tomasz Lis odebrał dziewięć razy statuetkę Wiktora i ani razu nie podziękował swoim rodzicom z imienia i nazwiska
  dajcie link do jakiegokolwiek filmiku, w którym ktoś mówi:
  dziękuję swoim rodzicom - janowi kowalskiemu i marii kowalskiej...

 •  

  pokaż komentarz

  Zabawne... Ludzie walczacy z komuna stosuja komunistyczne srodki. Dziecko winne za ojca. Istna KRLD.

  •  

   pokaż komentarz

   @KonradLuzik: tylko człowiek naiwny lub udający, że nie widzi bezsprzecznych faktów może powiedzieć, że takie konotacje rodzinne nie miały wpływu na orzeczenia lustracyjne sędziego Tulei.

  •  

   pokaż komentarz

   @KonradLuzik: "Zabawne... Ludzie walczacy z komuna stosuja komunistyczne srodki."

   komuniści to cały czas są przy korycie dzięki rudej pale i to oni cały czas stosują peerelowskie metody walki z opozycją, ponieważ jak do tej pory w dziwnych i niewyjaśnionych okolicznośći giną śmiercią samobójczą tylko i wyłącznie jego przeciwnicy albo osoby dla rudego młotka niewygodne . dla przykładu podam : andrzej lepper , gen. petelicki , czy też min mechanicy związane z katastrofą smoleńską.

   takie wydarzenia jasno świadczą że ruda pała nie cofa się nawet na dzień dzisiejszy stosować esbeckie środki zapobiegawcze.

  •  

   pokaż komentarz

   @pikolo: Nadal nie odpowiedziales mi na pytanie o Kryze !!! Nie umiesz ?

   To co napisales nie ma nic wposlnego z tym co ja napisalem. Uwazasz, ze przeciwko zbrodniarzom mozna stosowac zbrodnicze srodki ?

  •  

   pokaż komentarz

   @KonradLuzik: co ty pier....lisz , ty zdajesz sobie wogóle sprawę jakie rzeczy esbecy i sowieci robili w naszym państwie po drugiej wojnie światowej , nieelegancko mówiąc jesteś zwykłym nieukiem w kwestiach faktów z historii. komuniści i sowieci mordowali tysiącami nasze społeczeństwo. doedukuj się

   http://szechteriada.org/?page_id=7
   O. Szechter

   Ozjasz Szechter (ur. 1901, zm. 1982) – działacz komunistyczny i antypolski,pochodzenia żydowskiego.Jego synem ze związku z Heleną Michnik jest Adam Michnik.W dwudziestoleciu międzywojennym aktywnie działał w ruchu komunistycznym. We Lwowie byłczłonkiem
   młodzieżowej bojówki komunistycznej. Później jednym z funkcyjnych działaczy nielegalnej Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy.

   Komunistyczna Partia Zachodniej Ukrainy konsekwentnie dążyła do rozbicia Polski, oderwania wielkiej części jej ziem i przyłączenia do już rusyfikowanej skrajnym sowieckim terrorem wschodniej Ukrainy. Ozjasz Szechter był starym, wypróbowanym agentem Moskwy w Polsce. I wchodził wraz z Brystygierową, Bermanem, Chajnem, Groszem, Kasmanem i innymi w skład wydzielonej komórki, bezpośrednio podporządkowanej Moskwie. Byłteż zwolennikiem Paktu Ribbentrop-Mołotow oraz popierał aktywnie oderwanie wschodnich terytoriów II RP i wcielenie ich siłą do ZSRR, a co za tym idzie walnie przyczynił się do IV rozbioru Polski.

   http://szechteriada.org/?page_id=9
   S. Michnik

   Stefan Michnik (ur. 28 września 1929 w Drohobyczu) – polski prawnik i wojskowy w stopniu kapitana, sędzia wojskowy, adwokat.
   Syn Heleny z d. Michnik. Jest bratem przyrodnim Adama Michnika.

   W 1950 r. został płatnym, dobrowolnym agentem służby bezpieczeństwa o pseudonimie Kazimierczak. W 1953 r. z powodu przynależności do PZPR został skreślony z rejestru SB.[1] W 1951 r., po ukończeniu szkoły prawniczej Duracza, został asesorem w Wojskowym Sądzie Rejonowym w Warszawie, w stopniu podporucznika w wieku 22 lat.
   Oskarżany o zbrodnie stalinowskie oficer Ludowego Wojska Polskiego, sędzia w Wojskowym Sądzie Rejonowym w Warszawie w latach 1951-1956, gdzie był przewodniczącym składów sędziowskich orzekających często karę śmierci na żołnierzach podziemia antykomunistycznego, wywodzących się z dawnych oddziałów AK, BCh i NSZ.

   Humer i inni
   https://www.youtube.com/watch?v=rAcaYc9_354&feature=player_embedded

  •  

   pokaż komentarz

   co ty pier....lisz , ty zdajesz sobie wogóle sprawę jakie rzeczy esbecy i sowieci robili w naszym państwie po drugiej wojnie światowej , nieelegancko mówiąc jesteś zwykłym nieukiem w kwestiach faktów z historii. komuniści i sowieci mordowali tysiącami nasze społeczeństwo. doedukuj się

   @pikolo: Kryze jakos Ci nie przeszkadza.

  •  

   pokaż komentarz

   @KonradLuzik: w naszym kraju rządzą różnej maści posowiecko peerelowskie agenturalne łajzy które nie szanują naszego państwa , można mieć tylko nadzieję że niektóre da się na tyle wyedukować że coś się w naszykm kraju w końcu zmieni . na tym filmie jest pokazany optymista antoni który też zdaje sobie z tego sprawę i który chce coś tutaj zmieniać

   trzeba mówić i rządać prawdy, przedewszystkim od obecnie rządzących

   Antoni Macierewicz o prof. Pawle Wieczorkiewiczu w klubie Ronina
   http://www.youtube.com/watch?v=m3-aPsf3zbI

  •  

   pokaż komentarz

   @pikolo: Aha czyli "posowiecko peerelowskie agenturalne łajzy" ktore sa po stronie Kaczynskiego sa OK ?

   Wieczorkiewicz ? To ten co o Dawidzie Irwingu mowil "najlepszy i najwybitniejszy znawca historii II wojny światowej."? To ten co tak podziwial tego antypolaka i negacjoniste ?

  •  

   pokaż komentarz

   @KonradLuzik: aha czyli uważasz że "posowiecko peerelowskie agenturalne łajzy" które stworzyły platformę i któreposadziły na stołku rudą łajzę i które są przy korycie praktycznie non stop od czasów drugiej wojny światowej , z małą przerwą kiedy jarek chyba na dwa czy trzy lata rządził, to wszystko jest okej ?
   czyli krótko mówiąc uważasz że kolejne stalinowskie pokolenie dalej powinno rządzić ?

  •  

   pokaż komentarz

   @pikolo: Nie uwarzam tak. Pogrobowcy Stalina nie powinni rzadzic.

   Teraz Twoja kolej:

   Czy Kaczynski nie jest falszywy pracujac z Kryze ? Czy Wieczorkiewicz jest ok podziwiajac antypolaka Irwinga ?

  •  

   pokaż komentarz

   @KonradLuzik: szkoda czasu na twoje tępe peerelowsko stalinowskie prowokacje nie poparte żadnymi twardymi faktami esbeku , powieś sobie ogromny plakat józefa na ścianie a obok niego taki mały rudego młotka, i śpiewaj radziecki hymn

  •  

   pokaż komentarz

   @pikolo: Twierdzisz, ze Kryze nie byl w rzadzie Kaczynskiego ?

   Wieczorkiewicz(http://pl.wikipedia.org/wiki/Pawe%C5%82_Wieczorkiewiczl)

  •  

   pokaż komentarz

   ale z ciebie matołek, ładnie poszłem po linkach i itak wyszło na moje, zawsze wyjdzie :) :) :), platformę buduje najgorsze agenturalne struktury PRLu

   http://pl.wikipedia.org/wiki/Pawe%C5%82_Wieczorkiewicz

   Od 1971 członek, a pod koniec lat 70. II sekretarz POP PZPR na Wydziale Historii UW do 1989 roku. W czasie stanu wojennego nie wystąpił z partii, uważając to za pusty gest, wolał pomagać innym, np. Janowi Żarynowi. Mimo tego opowiadał się za pełną lustracją

   Prowadził w stacji telewizyjnej "Kino Polska" cykl Poprawka z Historii, w którym opowiadał o historycznym podłożu przedstawianych filmów. Był także komentatorem i ekspertem w programie TVP Historia, wystąpił w filmie dokumentalnym Towarzysz Generał[8][9].

   http://pl.wikipedia.org/wiki/Towarzysz_Genera%C5%82

   Towarzysz Generał – film dokumentalny Roberta Kaczmarka i Grzegorza Brauna wyprodukowany w 2009 roku wyemitowany w TVP Historia opowiadający o życiu i karierze Wojciecha Jaruzelskiego, generała armii Ludowego Wojska Polskiego, ostatniego przywódcy Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej i prezydenta RP w latach 1989-1990.

   http://pl.wikipedia.org/wiki/Grzegorz_Braun

   Grzegorz Braun (ur. 1 marca 1967 w Toruniu) – polski reżyser, nauczyciel akademicki, scenarzysta i publicysta, twórca filmów dokumentalnych, m.in. obrazu Plusy dodatnie, plusy ujemne o domniemanej współpracy Lecha Wałęsy z SB.

  •  

   pokaż komentarz

   tu są linki już wielokrotnie podawane przezemnie, platforma jest przeciw lustracji i to jest klucz do wyjaśnienia całej zagadki różnej agenturalności w naszym państwie, a dlatego jest tak, ponieważ najgorszy brud ją tworzy

   Antoni Macierewicz o prof. Pawle Wieczorkiewiczu w klubie Ronina
   http://www.youtube.com/watch?v=m3-aPsf3zbI

   Grzegorz Braun o cywilnej i wojskowej bezpiece oraz obcej agenturze w Polsce
   http://www.youtube.com/watch?v=aEZgcVEzvUo

   PS . miej litość dla siebie i nie każ mi ciorać ciebie jeszcze coraz bardziej

  •  

   pokaż komentarz

   @pikolo: Nie ma sensu z Toba dyskutowac bo nie odpowiadasz na pytania. Moze nie zauwazyles:

   Czy Kaczynski nie jest falszywy pracujac z Kryze ? Czy Wieczorkiewicz jest ok podziwiajac antypolaka Irwinga ?

   PS
   Przeczytaj najpierw swoje linki. Na wiki jest napisane co Wieczorkiewicz sadzil o Irwingu. Potem zobacz kto to Irwing.

  •  

   pokaż komentarz

   @Muskat002: które konkretnie orzeczenie sędziego Tueli Ci się nie podoba?

  •  

   pokaż komentarz

   @pikolo: weź wyp%!$%%$aj stąd.

  •  

   pokaż komentarz

   @nasir77: ja ciebie też tam mam stalinowsko-bolszewicka ci@t@

  •  

   pokaż komentarz

   @pikolo: klnąć cioto nie umiesz tylko małpki stawiasz?

  •  

   pokaż komentarz

   @nasir77: fajnie że dobrze rozmumiemy się sowiecko platformerska łajzo

  •  

   pokaż komentarz

   @pikolo: znasz moje upodobania polityczne buraku? mogę być dla Ciebie Ubekiem z 45 letnim doświadczeniem - j$#$!@mnie to

 •  

  pokaż komentarz

  Przecież nie po to towarzysze dogadali się przy okrągłym stole, zeby ich dzieci miały trudniej.

 •  

  pokaż komentarz

  nie przepadam za tymi ludzmi
  ale rodziców nie wybierasz, tak już jest

 •  

  pokaż komentarz

  kiedyś komuniści byli mistrzami wyszukiwania haków z przeszłości teraz PISuary
  bravo

 •  

  pokaż komentarz

  Zakop. Kolejny "argument" z rodzaju dziadek z Wehrmachtu. Bokiem mi już wychodzi ta Gazeta Polska (tfu!), "niezależna.pl", Lisicki Times i inne bękarty IVRP. Rozumiem że można baby nie lubić ale jakieś konkrety, a to jest poniżej pasa.

 •  

  pokaż komentarz

  Już armia wybielaczy działa. Ku chwale sowieckiej ojczyzny i honoru swoich umoczonych rodziców oraz pozycji załatwionej przez nich w PRL-bis.

 •  

  pokaż komentarz

  A mój ojciec był mechanikiem samochodowym a ja nie wiem jak wymienić olej w aucie

 •  

  pokaż komentarz

  Biorąc pod uwagę jaki procent społeczeństwa był w partii w czasach PRL, analiza kto jest dzieckiem partyjniaków jest chyba nieco bezsensowna...

 •  

  pokaż komentarz

  No to zawiniła. Jak można takie przestępstwo popełniać - jest córką swojego ojca. Powinni ją do paki wsadzić

 •  

  pokaż komentarz

  czy jest coś złego w skorzystaniu z pomocy rodziców?
  powinien się syn odciąć i zakomunikować np ojcu że brzydzi sie tym co ojciec robił i nic od niego nie chce?
  bez przesady...

  •  

   pokaż komentarz

   @mungis: Że strasznie brzydzi się ojca z SB, który załatwił mu intratną posadkę w rządowej instytucji, mimo że jego synek/córka nie posiada żadnych kwalifikacji do wykonywania załatwionej posadki - sytuacja identyczna jak u Kraśków, anty-nagrody dziennikarskie sypały się Piotrowi jak z rękawa, ale mimo to nadal grzeje on fotel w studiu telewizyjnym. Nepotyzm nigdy nie był i nie będzie właściwym zjawiskiem w instytucjach publicznych, co innego w prywatnych firmach, gdzie ojciec zatrudniając syna zyskuje pewność kontynuowania jego rodzinnego interesu.

 •  

  pokaż komentarz

  Wykopalisko na poziomie Jacka Kurskiego (tego od dziadka z wehrmachtu)

 •  

  pokaż komentarz

  A ja sie pytam ... i co z tego?
  O czym to ma swiadczyc?
  Dlaczego tym wszystkim "niezaleznym" i "niepokornym" dziennikarzom tak bardzo przeszkadza ojciec Olejnik czy matka Tulei ale kompletnie nie wadzi im to, ze ojciec Andrzeja Kryże, ministra w Ministerstwie Sprawiedliwosci za czasow Prawa i Sprawiedliwosci, niejaki Roman Kryże byl stalinowskim sedzia, skazujacym na smierc niewinnych ludzi? Dlaczego nie wadzi im wogole to, ze ojciec Zbigniewa Ziobry, byl sekretarzem PZPR u siebie w miescie jak tez wysoko postawionym notablem komunistycznym i dyrektorem sanatorium za komuny? Czemu to jakos wogole im nie przeszkadza? Dlaczego kompletnie milcza na ten temat? Czemu nie wadzi im tez to kim byl Romuald Kaczynski??? Skad te podwojne standardy? A juz wiem skad! A stad ze wszyscy ci niepokorni co miesiac odbieraja wyplaty wyplacane im przez wlascicieli tytulow, w ktorych pisza, czyli spolek powiazanych z PiS. Ot ta ich niezaleznosc!
  Jesli rozliczamy i uwazamy ze dzieci sa odpowiedzialni za czyny swoich ojcow, czy dziedzicza zachowania i nawyki swoich ojcow to mierzmy wszystkich jedna i ta sama miara, jesli nie, to nie robmy tego wogole!

  Idiotyczne jest takie wyciaganie kwitow na rodzicow roznych ludzi! Idiota trzeba byc, aby na tej podstawie uwazac ze ktos jest zly tylko dlatego ze jego przodek byl komunista. Czy Ty jeden z drugim , jestes przegrany bo twoja matka byla dziwka a ojciec alkoholikiem ???

 •  

  pokaż komentarz

  Jeszcze jeden drobiazg.
  Gmyz i cała reszta "niepokornych" non stop wyciagaja zyciorysy matek i ojcow tych, ktorych nie lubia i według nich ,wszystko jest w porzadku i absolutnie nie ma w tym nic złego, mał otego! twierdza ze to ich dziennikarski obowiazek!

  Znalazł sie jednak jeden, ktory odwazył sie napisac artykuł o Rajmundzie Kaczynskim i z miejsca pro PiSowski SDP przyznał mu tytuł Hieny Roku a wszyscy ci wczesniej opisani krzyczeli w niebogłosy ze zagladanie do zyciorysu ojca Kaczynskiego jest haniebne i niebywale perfidne!

  Gdzie tu logika?

  •  

   pokaż komentarz

   @Grifin: Ciekawym odpryskiem tego jest zjawisko, szczególnie żywo deklarowane przez prof. Staniszkis, ale w pewnym stopniu przez cały ten obóz - immunitet Jarosława Kaczyńskiego na jakąkolwiek krytykę jego wypowiedzi, jeśli tylko pada w niej słowo "Smoleńsk". Kaczyński ma prawo wygłosić najgłupszą myśl nt katastrofy smoleńskiej i jest automatycznie usprawiedliwiony, bo to dla niego "nieprawdopodobna tragedia", "trzeba go zrozumieć" itp.
   Nie wolno go za to krytykować, bo to bezpardonowy atak na sprawy rodzinne (podobnie to działa w przypadku Marty Kaczyńskiej).

  •  

   pokaż komentarz

   @Zorax:
   Kaczynskiego i PiS krytykowac nie wolno, bo to od razu mowa nienawisci i tak jak piszesz, bezpardonowy atak.
   Tak nie raz sobie mysle, moze dobrze by sie stało gdyby PiS doszedł do władzy i porzadził tak z 4 lata, wtedy ludzie by przejrzeli na oczy i zobaczyli co to za partia i jaki Kaczynski jest naprawde ... tylko Polski byłoby szkoda.

 •  

  pokaż komentarz

  Śliczny temat ! Tradycyjne przepychanki: jedni tutaj mają większą wiedzę historyczną, inni mniejszą, komuś brakuje składni i ortografii. Przepływ myśli i argumentacji jak na niezłej imprezie w akademiku po wódce oczywiście. Psu na budę (z moim wpisem włącznie) te "przepychanki". Prawda jest jedna, pozbawiona relatywizmu moralnego. Jeśli jakiś system i ludzie mu służący łamali podstawowe prawa społeczne i moralne, działając na szkodę jednostki i narodu, powinni być za to rozliczeni i pozbawieni dalszych wpływów. Tak nie jest niestety i nie będzie. Synowie i córki odziedziczyli "władzę" niczym dynastia. A wzajemne układy nadal wyznaczają kierunek "rozwoju" Polski. Skończmy więc pier****ć smutno, oczekując że ONI zaczną siebie samych eliminować z życia społecznego kraju. To jest nasza POLSKA NIEULECZALNA CHOROBA !!

 •  

  pokaż komentarz

  Rodziców się nie wybiera

 •  

  pokaż komentarz

  lepiej zrobic wykop o znanych ludziach ktorzy nie dorobili sie na powiazaniach swoich lub rodzicow z komunistycznym rezimem.
  pewnie bylby krotki ale jaki egzotyczny

 •  

  pokaż komentarz

  czy ktos z was sprawdzal juz swoich sasiadow przez ta strone ?:>>

 •  

  pokaż komentarz

  I co. Kogo to teraz obchodzi. Trzeba było partyjnych dysydentów za mordę brać w 89r a teraz towarzysze to poseł, dyrektor, prokurator, sędzia itp.

 •  

  pokaż komentarz

  Czerwone dynastie, nie powiązane interesem z Polską, zbudowały i budują nam III RP - kolonię obcych interesów.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  gadka , ze nie mozna oceniac dzieci przez pryzmat rodzicow to nieprawda w 90 % mniej wiecej. to rodzice maja najwiekszy wplyw na wychowanie. dziecko alkoholika ma wieksze szanse na zostanie alkoholokiem itp i paplanie w mediach w ten sposob ma nas o tym przekonac ale zauwazcie kto paple

 •  

  pokaż komentarz

  A może prościej będzie uznać, że wszyscy przodkowie: dziennikarzy, polityków, urzędników państwowych i samorządowych, artystów i ludzi znanych z tego, że są znani byli i działali w SB? To bardzo uprości sprawę. Skończą się wykopy na zasadzie "ma na nazwisko Olejnik i był w MO/SB = ojciec dziennikarki".

 •  

  pokaż komentarz

  Był to był, na ##$# drązyć temat.
  ooo... jak ładnie tańczą w TV! włączcie szybko

 •  

  pokaż komentarz

  ...a na drzewach, zamiast liści będą wisieć komuniści!!!

 •  

  pokaż komentarz

  Ładną ksywe miała Stokrotka. To dlatego, mimo że wiemy kto nami rządzi, nic z tym nie możemy zrobić.

  •  

   pokaż komentarz

   @mnik1: Trzy i pół roku tutaj i nie wiesz? Dla pewnej części użytkowników tego portalu przeszłość rodziców czy dziadków jest jednym z podstawowych kryteriów oceny wartości człowieka.

  •  

   pokaż komentarz

   @DennisBryson: Ależ zdaję sobie z tego sprawę, po prostu miałem nadzieję, że odpowie mi jakiś nawiedzony wyznawca "Gazety Polskiej" i będę miał okazję chwilę się pośmiać, jak za starych dobrych czasów świetności posła Kurskiego i słynnych "dziadków z Wehrmachtu".

   Ocenianie ludzi przez pryzmat tego, co zrobili (lub nie) ich rodzice, jest po prostu żałosne. I jakoś dziwnie pasuje do wyznawców "jedynie słusznej prawdy", dla których "niezależne" media pokroju "Gazety Polskiej" są wiarygodne i obiektywne.

  •  

   pokaż komentarz

   odpowie mi jakiś nawiedzony wyznawca "Gazety Polskiej"

   @mnik1: haha wiedziałem, że pojawi się jakaś osoba uważająca się za mądrzejszego, bo opluje jednych czy drugich. I takie typowe - jedni wierzą kłamliwym mediom wyzywając drugich wierzących innym kłamliwym mediom. I tradycyjnie, czego jesteś przykładem, każda strona myśli, że jest inteligentniejsza od drugiej.

  •  

   pokaż komentarz

   @DennisBryson: Ponad 3 lata na Wykopie i nie wiesz??? Więc co byś nie mówił to z domu wynosi się pewne wartości, nabywa się pewnych cech i uczy postrzegania świata. I mimo tego, że nasze losy różnie się toczą to część tego zostaje na całe życie. Jak nie wierzysz to spytaj wujka google. Było sporo badań w tym temacie. Ale generalnie zgadzam się z tobą. Dzieci nie powinny ponosić odpowiedzialności za np. rodziców. Natomiast nie podoba mi się jedna rzecz. Tak dużo osób o korzeniach rodzinnych w służbach PRL świadczy, ze jednak rodzice musieli pomóc. Nie może być aż takiego zbiegu okoliczności.

  •  

   pokaż komentarz

   @pabkasol: Pomagali. Odpowiedzcie sobie na pytanie, w ilu kwestiach pomagali nam nasi rodzice, którzy często nie mieli żadnej władzy i znajomości,, a starali się dla nas jak najlepiej. Przenieście teraz to na drugi biegun postrzegania, gdzie rodzice mieli poprzez zdradzanie Polski znaczne wpływy i pieniądze. Do dzisiaj wielu PRL-owskich ludzi mediów nadal pozostaje w zarządach mediów lokalnych itp. A więc tata czy dziadek nadal może pomagać.

  •  

   pokaż komentarz

   @mnik1: Chodzi o to, że osoby związane z opozycją często w wolnej Polsce żyły w biedzie, a gnidy, które do końca stały za PRL-em miały całkiem niezły byt. Potem wysłały dzięki wpływom załatwiły przyszłość dzieciom, które teraz kształtują wolną Polskę. W osteczności wynika z tego, że człowiekowi, który cenił przyjaciół, dobre życie i kochał rodzinę bardziej opłacało się do upadłego stać przeciwko Polsce niż stanąć za Polską. Większośc wykopu uważa, że to w $!$% niesprawiedliwe i im się krew gotuje, zwłaszcza że opozycjoniści chcieli obalić system dla dobra swoich dzieci a nie dzieci ubecji.

  •  

   pokaż komentarz

   @RuskiHolmes:

   Bravo - tyle postów i przepychanek i wreszcie kawa na ławę. Właśnie o to chodzi, że kiedyś ten rozkład posadek w państwie załatwili na zasadzie my wam oddamy władzę i nie będziemy robić rewolty ale wy w zamian dacie nam stanowiska - przymkniecie oko na pewne rzeczy - tak w skrócie. I można było układać dzieciom życie ... Przykładni rodzice. Gdyby faktycznie zrobiono dekomunizację jak się należy to mniejsza szansa na to, że dziś widzielibyście Kraśkę w TVP a tej telewizji non stop nie brakowało by kasy. Być może Solorz nie był by właścicielem Plusa i Polsatu a w Rzeszów nie miałby jednego właściciela w postaci byłego milicjanta z Jasła, który dziwnym trafem sam organizuje życie temu miastu.

   Liczę minusy :)

 •  

  pokaż komentarz

  Matka sędziego Tulei również pracowała w SB Do tego pan sędzia orzeka w sprawach lustracyjnych

  •  

   pokaż komentarz

   @pikolo: Ta pani ma na koncie np. oczernianie Daniela Passenta poprzez kłamstwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @borostwor: ten koleś to komuch który współpracował peerelowskim systemem zbrodni czyli z SB,przez co napewno byli prześladowani ludzie a być może też dzięki niemu komuniści znęcali się fizycznie na niektórych na które donosił

   http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Daniel-Passent-wspolpracowal-z-SB,wid,8823977,wiadomosc.html?ticaid=1fe59

   Daniel Passent współpracował z SB

   Dziennikarz Daniel Passent współpracował z SB, przekazywał funkcjonariuszom wywiadu i kontrwywiadu PRL informacje na temat cudzoziemców - wynika z dokumentów, jakie IPN udostępnił dziennikarzom programu "Misja Specjalna" w TVP1. W aktach jest także zapis, że Passent wziął pieniądze na wydatki operacyjne.

   Daniel Passent początkowo został zarejestrowany przez SB jako kontakt poufny o pseudonimie "Daniel". Później używał również pseudonim "John". Z dokumentów wynika, że został pozyskany w 1961 roku na podstawie dobrowolności. W aktach zachowały się dokumenty własnoręcznie podpisane przez Passenta, a także spisane przez niego informacje.

   Przekazywał on funkcjonariuszom SB, między innymi, informacje dotyczące dyplomatów USA. Zachowały się opinie, że "informuje chętnie, wartość jego informacji jest duża".

  •  

   pokaż komentarz

   @pikolo:
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Daniel_Passent

   . W latach 80. wielokrotnie bronił na łamach tego tygodnika decyzji o wprowadzeniu stanu wojennego oraz polityki ówczesnych władz.

   czyli faktycznie popierał zorganizowaną organizację gangsterską o przestępczym o charakterze zbrojnym

   http://pl.wikipedia.org/wiki/WRON

   W 2006 roku członkowie WRON zostali oskarżeni przez prokuratorów z Instytutu Pamięci Narodowej o popełnienie zbrodni komunistycznej, polegającej na kierowaniu zorganizowanym związkiem przestępczym o charakterze zbrojnym.

  •  

   pokaż komentarz

   @pikolo: Dlaczego pislamistom nie przeszkadzal Andrzej Kryże, sekretarz stanu i podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości w rządach Kazimierza Marcinkiewicz i Jarosława Kaczyńskiego ?

   "W marcu 1980 jako sędzia Sądu Rejonowego w Warszawie skazał na karę aresztu zasadniczego Andrzeja Czumę, Wojciecha Ziembińskiego i Bronisława Komorowskiego za publiczne stwierdzenie, że PRL nie jest państwem niepodległym i zorganizowanie w Warszawie 11 listopada 1979 obchodów Święta Niepodległości. Wykonane wyroki zostały skasowane przez Sąd Najwyższy."

  •  

   pokaż komentarz

   @KonradLuzik: a może wiesz dlaczego tępa ruda pała uważa że polskość to nienormalność i dlaczego ten szwab odbiera nagrody antypolskie niemieckie ?

   http://pl.wikiquote.org/wiki/Donald_Tusk

   Polskość jako zadany temat... Wydawałoby się: tylko usiąść i pisać. A tu pustka, tylko gdzieś w oddali przetaczają się husarie i ułani, powstańcy i marszałkowie, majaczą.(...)
   Polskość to nienormalność – takie skojarzenie narzuca mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu.
   ...........

   Jestem proniemiecki.

   Ich bin Danziger – z dumą mówili o sobie moi dziadkowie, którzy mając dwu synów jednemu dali na imię Juergen, a drugiemu Henryk, nie Heinrich. Jeden szedł do szkoły polskiej, drugi do niemieckiej. W ich relacjach nie było ani śladu dramatyzmu z powodu wyboru – oba były równoprawne, nie były nacechowane agresją, dylematem narodowym. Dziadek był bramkarzem w piłkarskim klubie Zoppotter Sportverein, później przeniósł się do Gedanii, klubu polskich kolejarzy, gdzie niemiecki też był w powszechnym użyciu i nikt z tego nie robił problemu. Dopiero naziści kazali mu nosić literkę „P” – która oznaczała „obcy”, „gorszy”. Kiedyś spytałem dziadka: Urodziłeś się w Kielnie, nosisz kaszubskie nazwisko Dawidowski, niemiecki jest twoim pierwszym językiem, w 1945 wybrałeś Polskę, więc kim jesteś? Kaszubą? Polakiem? Niemcem? A on spojrzał zdziwiony i powiedział: Jestem tutejszy, biesege...

   http://jan.bogatko.nowyekran.pl/post/64040,donald-polskosc-to-nienormalnosc-tusk-mistrzem-europy
   Donald (polskość to nienormalność) Tusk Mistrzem Europy
   tak w każdym razie tytułuje go WeltOnline, nie szczędząc kadzidła Tuskowi („potomkowi gdańskiej rodziny kaszubskiej”) , laureatowi nagrody Walthera Rathenaua.
   Nazwisko fundatora nagrody Polakom się źle kojarzy. Walther Rathenau był architektem układu z Rapallo, wymierzonego przeciwko Polsce i stanowiącego zapowiedź późniejszego – tego Hitler-Stalin. Rathenau, niemiecki polityk żydowskiego pochodzenia, homoseksualista i mason* ideałem dla Polaka nie jest, ale Tusk jest Kaszubem, co podkreśla WeltOnline (jakby chciał powiedzieć, że Polakiem już nie). Aleza co Tusk otrzymał medal Rathenaua?Ano za to, że „odkłamał zafałszowaną historię miasta”.Jakiego? Zgadli Państwo. I jego „niemieckich elementów”

  •  

   pokaż komentarz

   @pikolo: Nie obchodza mnie twoje antyniemickie czy antyrosyjskie fobie. NIE ODPOWIEDZIALES mi na pytanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @KonradLuzik: nie interesują mnie twoje stalinowsko antypolskie schizy , w tym kraju powinien rządzić polak który musi dbać o nasze narodowe interesy , a nie jakaś szwabsko sowiecka sitwa anty polska pod przewodnictwem rudego matoła

   judasze - film pokazujący jak wałęsa z tuskiem obalają rząd olszewskiego który był naszą jedyną zaprzepaszczoną szansą na wolność
   http://www.youtube.com/watch?v=DDJ_--G88nM

   cały film

   Nocna Zmiana - Czyli jak Wałęsa obalił Demokracje w Polsce
   http://www.youtube.com/watch?v=JKCJP5fX-8I

  •  

   pokaż komentarz

   @pikolo: W ktorym miejscu jestem antypolski !? Nadal nie odpowiadasz na pytanie !!!

  •  

   pokaż komentarz

   @KonradLuzik: odpowiedz ty na moje pytanie dlaczego tyle szumowin peerelowskich i agentów sowiecko esbeckich chroni ruda łajza

  •  

   pokaż komentarz

   @pikolo: ja ci odpowiem dlaczego komunistycznych zbrodniarzy ta łąjza chroni . ano dlatego że po pierwsze oni go przy korycie posadzili, a po drugie był z nimi w konszachtach . rudy to po prostu stary pererelowski współpracownik

   http://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Olechowski

   W 1973 rozpoczął pracę w sekretariacie Konferencji Narodów Zjednoczonych ds. Handlu i Rozwoju (UNCTAD) w Genewie. W latach 1978–1982 kierował Zakładem Analiz i Prognoz w Instytucie Koniunktur i Cen Handlu Zagranicznego. W latach 1982–1984 ponownie pracował w UNCTAD, zaś w latach 1985–1987 był pracownikiem Banku Światowego. W okresie pracy w instytucjach międzynarodowych współpracował z wywiadem (Departament I MSW).

   http://pl.wikipedia.org/wiki/Gromos%C5%82aw_Czempi%C5%84ski
   W 1970 ukończył studia w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Poznaniu. W 1972 rozpoczął służbę funkcjonariusza wywiadu. Rok później ukończył też Ośrodek Szkolenia Kadr Wywiadu PRL w Starych Kiejkutach. W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych pracował od 1970 w Departamencie I.

   http://pl.wikipedia.org/wiki/Departament_I_MSW
   Departament I Ministerstwa Spraw Wewnętrznych – istniejący w latach 1956-1990 organ w strukturze Ministerstwa Spraw Wewnętrznych PRL, stanowiący część Służby Bezpieczeństwa MSW, zajmujący się wywiadem ("zdobywaniem tajnych dokumentów i informacji dotyczących politycznych, ekonomicznych, militarnych i wywiadowczych planów i zamierzeń skierowanych przeciwko Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej i krajom obozu socjalistycznego"). W maju 1990 zadania Departamentu I MSW przejął nowo utworzony Zarząd Wywiadu UOP.

  •  

   pokaż komentarz

   @pikolo: Nieladnie pytaniem na pytanie. Odpowiedz na pytanie o Kryze to i ja ci odpowiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @pikolo: czytając to co piszesz, wczytując się w twój język, błędy gramatyczne mniemam, że jesteś chrześcijaninem pełnym miłości do swojego bliźniego.

  •  

   pokaż komentarz

   @bartop: Ani chybi pikolo to Genetyczny Patriota.

  •  

   pokaż komentarz

   @bartop , @januzi: nie chodzę do kościoła , nie dyskutuje na te tematy

Dodany przez:

avatar Muskat002 dołączył
765 wykopali 163 zakopali 49 tys. wyświetleń