•  

  pokaż komentarz

  Płacić, nie płacić...
  Po co w ogóle oglądać?
  Gdyby w PL nie było telewizji wcale, zyski przewyższyłyby straty.
  Naród by się odtumanił, wzrosłaby sprzedaż książek, gazet, czasopism, wydawnictw muzycznych i DVD, ludzi chodzących do kin, czy odwiedzających teatry. Ogólny poziom kulturalny by wzrósł, ludzie spędzaliby ze sobą więcej czasu, a do doraźnego i selektywnego zdobywania informacji pozostałby nam internet.
  Nie oglądam TV od trzech lat i nie czuję, że tracę.

 •  

  pokaż komentarz

  kurczę, muszę sprawdzić czy mam jakąś umowę ze skarbówką

 •  

  pokaż komentarz

  Każą płacić abonament, a jak każdy kibic piłki ręcznej liczył, że zobaczy i w duszy zaśpiewa hymn Polski na meczu z Norwegią to się nie doczekał...

  •  

   pokaż komentarz

   Z reklam mają większą kasę niż z abonamentu. Podziel ten abonasment płacony przez 30% społeczeństwa na tyle stacji tv to zobaczysz że w stosunku to reklam wiele nie dostają.

  •  

   pokaż komentarz

   jakby nie dzielili familiady na 3 częsci, tudzież maratonów kabaretowych (bo wtedy unikają zakazu emisji reklam w trakcie programu) by tylko puścić te reklamy i nie kazali jeszcze sobie płacic abonamentu, to byłoby to w porządku.

 •  

  pokaż komentarz

  nic nie wynikło na końcu... więc płacić czy nie płacić? he?

  •  

   pokaż komentarz

   Nie oglądać, nie płacić, czytać.
   Najlepiej ze zrozumieniem, wtedy kilka linijek tekstu nie stanowiłoby dla Ciebie intelektualnej bariery.

  •  

   pokaż komentarz

   W konstytucji jest też zapis o swobodzie pozyskiwania informacji, nikt nie może Ci podtykać pod nos jakiekolwiek "misji" i żądać za to kasy.
   Zmuszanie kogoś przy pomocy przymusu ekonomicznego do korzystania z określonych źródeł informacji (lub nie korzystania z żadnych) jest jawnym pogwałceniem zasad demokracji :P

  •  

   pokaż komentarz

   W takim razie na dzień dzisiejszy musiałyby zniknąć praktycznie wszelkie media

  •  

   pokaż komentarz

   @r3pr3z3nt: naprawdę myślisz, że MaxNovac przeczytał Twój komentarz?

  •  

   pokaż komentarz

   W takim razie na dzień dzisiejszy musiałyby zniknąć praktycznie wszelkie media
   Niby dlaczego, które to media zmuszają mnie do płacenia gdy z nich nie korzystam (oprócz TVPublicznej) ?

  •  

   pokaż komentarz

   plit, nie płacisz za oglądanie TVP, tylko za odbiornik - telewizor. To jest różnica.

 •  

  pokaż komentarz

  który artykuł konstytucji tak mówi, proszę o namiary

 •  

  pokaż komentarz

  Mając platformę cyfrową należy jeszcze płacić oddzielnie TVP?

  •  

   pokaż komentarz

   tak, posiadanie odbiornika cyfrowego nie zwalnia z obowiązku płacenia abonamentu RTV :)
   ostatnimi czasy często to słychać w PolskimRadiu

  •  

   pokaż komentarz

   Płacić powinien każdy kto posiada telewizor, nie ma znaczenia czy odbiera programy ze zwykłej anteny, kablówki itd., nawet jak stoi nieużywany. Jeśli nie posiada się telewizora, ale odbiera się telewizje na komputerze (przez kartę telewizyjną), to nie trzeba płacić. Tak gdzieś kiedyś wyczytałem na necie

  •  

   pokaż komentarz

   imo to jest wlasnie problem: nie placi sie abonamentu za telewizje/radio publiczne tylko za odbiornik radiowy i co za tym idzie abonament moglby byc rownie dobrze nazywany podatkiem od posiadania odbiornika telewizyjnego/radiowego.

  •  

   pokaż komentarz

   @stivenus: tuner telewizyjny, to także odbiornik RTV, więc należy za niego płacić abonament. Tak samo, jak za posiadanie odtwarzacza MP3 z wbudowanym radiem (nawet jeżeli nigdy go nie słuchaliśmy).

  •  

   pokaż komentarz

   Co mi nasunęło taką refleksję: gdyby tak z najzwyklejszego telewizora wymontować gniazdo antenowe i wszystkie te bebechy odpowiedzialne za odbiór sygnału radiowego, to czy nadal byłby on uznawany za odbiornik?
   Moim zdaniem sprawa byłaby do wygranie (moze nie przed polskimi sądami, ale w Strasburgu na pewno ;).

  •  

   pokaż komentarz

   Czytałeś artykuł?
   Ze zrozumieniem?
   Acha...
   Przeczytaj jeszcze raz.
   Skończyłeś?
   To wiesz, że nikt Cie nigdzie ciągnąć nie ma zamiaru. Nikt od ciebie abonamentu egzekwować nie będzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @matips: Jeżeli to była odpowiedź do mnie, to spytam, czy przeczytałeś mój komentarz cały i ze zrozumieniem? Acha, przeczytaj jeszcze raz. To były czysto teoretyczne rozważania! Sam zresztą mam telewizor, któy służy mi wyłącznie do oglądania DVD i grania na konsoli.
   A jeśli to nie było do mnie, to cóż, Bóg z Tobą ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @BeCe Mylisz się płaci się abonament tylko za urządzenia których podstawową funkcjonalnością jest TV lub radio, a nie ich rozszerzeniem.

   Jeżeli monitor ma tuner nie czyni z niego TV jest to po prostu Monitor z tunerem. podobnie jest z radiem słuchanym na kompie.

   Wg radcy prawnego z którym rozmawiałem na ten temat (problem odbiorników radiowych w firmie i pytanie czy są legalne :P) płaci się tylko za urządzenia dedykowane.

 •  

  pokaż komentarz

  Rozwiązanie problemu wg. mojej cioci: Zgłosiłam, że wyjeżdżam za granicę i proszę o zawieszenie naliczania opłat za abonament. Od dwóch lat nie płacę. (tyle tylko, że jest też bezrobotna, więc może nie wydaje się im to dziwne).

  •  

   pokaż komentarz

   Wystarczy iść na pocztę powiedzieć, że się nie posiada Tv i radia

  •  

   pokaż komentarz

   Już widzę reakcje pani pocztowej w okienku :P

  •  

   pokaż komentarz

   A co ma pani w okienku do tego? Ja osobiście nie posiadam ani telewizora ani radia, moim jedynym elektronicznym kontaktem ze światem jest komputer podłączony do internetu. Podejrzewam że takich ludzi jak ja jest więcej. Myślę że w tych czasach nie jest to dziwne. Aczkolwiek internet mam razem z kablówką, jednak jak odwiedzam rodziców i widzę jakie to ciekawe programy ma do zaoferowania "czarne pudełko" utwierdzam się w przekonaniu, że telewizja jest mi zbędna.

 •  

  pokaż komentarz

  http://www.wykop.pl/ramka/62544/za-co-ten-abonament-misja-publiczna-tvp-30-minut-o-3-20-nad-ranem

  To jest powód, żeby nie płacić.

  Drugi powód, osobiście np. mam w domu telewizor, ale służy on tylko i wyłącznie do grania w PS, nie mam telewizji, ale powinienem płacić abonament, ciekawe dlaczego? To tak jakby posiadacze samochodów płacili za benzynę, nawet gdyby nimi nie jeździli i jej nie zużywali.

 •  

  pokaż komentarz

  Dla mnie sprawa jest prosta, skoro powinniśmy płacić za sam fakt posiadania radioodbiornika i tv to Polszajs i inne TVNy też powinny dostawać część pieniędzy. Jeśli media państwowe uzurpują sobie prawo wyłączności do wpływów z abonamentu to w takim razie powinny dostać zakaz emisji reklam. Albo albo.
  Osobną kwestią jest jakość państwowej telewizji i jej tzw. 'misja'. Interesujących programów albo nie ma, ale są w nocy. W prime time telenowele najniższej sorty. Jakoś BBC potrafi zainteresować wypełnić misję, zainteresować i rozbawić. I to promując mocny humor typu 'Little Britain' czy też pokazując jak pięknie można palić gumy Bentleyem (Top Gear).
  Zaznaczam, że mogę się mylić, bo przestałem oglądać polską telewizję parę lat temu.

 •  

  pokaż komentarz

  Jako kibic sportu uważam, że powinno się płacić abonamenty. Czemu? Żeby później nie marudzić, że w TVP nie ma mundialu, ligi mistrzów, formuły 1, Radwańskiej itd.
  Hihi Ciekawe jak wielu z tych co wrzuca bluzgi na Korzeniowskiego za brak w TVP ważnych imprez sportowych płaci abonament.

  •  

   pokaż komentarz

   Jest jedno, "magiczne" (dla naszych polityków widocznie tak) rozwiązanie, które rozwiązałoby problem abonamentu i jednocześnie narzekań na TVP.
   Zwą je prywatyzacją.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale czy to dobra magia? Nie oglądam za dużo telewizji więc ciężko mi wyobrazić sobie sprywatyzowane TVP. Słucham za to Programu 1 Polskiego Radia i jak tak myślę, że miało by ono stracić duszę i nabrać brzmienia podobnego do np. RMF FM czy Radia Zet to budzą się we mnie złe emocje.
   Nie wiem jak to wygląda w telewizji, ale jeśli podobnie to ciężko by mi było uznać słuszność prywatyzacji tych mediów publicznych.

  •  

   pokaż komentarz

   Friday, słuchasz Polskiego Radia z duszą i płacisz abonament. Wszystko w porządku. Tylko, że ze swojego abonamentu płacisz również na TVP1, której powiedzmy nie cierpisz. Czy nie lepiej byłoby przeznaczyć całą swoją składkę na PR? Ja wiem, że ktoś tam woli TVP1 i też płaci na PR, ale to powoduje tylko to, że mamy "mętną wodę". Nie wiadomo która stacja ma najwięcej słuchaczy/oglądaczy przez co zyskują stacje z najmniejszą ich liczbą. Zyskują z tego, że ktoś inny przygotowuje ciekawsze materiały.

   Dodatkowo jak ostatnio sprawdzałem to 60 proc. abonamentu trafia do telewizji, 22 proc. do Polskiego Radia, a 18 proc. do stacji lokalnych, a zasady podziału kasy są pożywką do wykazania się dla polityków.

   Sposób wyjścia z tej niejasnej sytuacji? Lubisz stację - wpłacasz kasę na jej konto.

 •  

  pokaż komentarz

  Szkoda tylko, że polska konstytucja (jakkolwiek badziewna) jest w miarę potrzeby g*wno warta, bo Trybunał Konstytucyjny to zespół nieustraszonych cyrkowców, którzy wykonania żadnej sztuczki podczas interpretacji K. się nie ulęknie, jeśli tylko taka konieczność dziejowa nastąpi.

 •  

  pokaż komentarz

  Niechby lepiej wyp... w cholere TVP 1 razem z TVP 2... i na to miejsce dali TVP Kultura. To bym płacił... Ale na pewno nie będe im dawał mojej kasy na cycki Dody :|

  •  

   pokaż komentarz

   Dokładnie. TVP Kultura jest telewizją, którą się chętnie ogląda. Koncert, film, reportaż...etc. To czego w ogólnodostępnych kanałach TVP nie można zobaczyć, a jeśli już widać to późno w nocy. Jakiś czas temu oglądałem koncert piosenek Lecha Janerki, ale gdzieś koło godziny 24.00. Również migawka o OPPA, która miała być niby reportażem trwała może 20 min., równie dobrze mogliby w ogóle tego nie emitować. Po prostu TVP olewa ludzi, którzy potrzebują kultury i rozrywki z trochę wyższej półki.

 •  

  pokaż komentarz

  Za abonament powstają kiczowate aczkolwiek patriotyczne filmy. jeden plus że podczas filmu nie trzeba czekać aż skończy się długi blok reklamowy .
  Ja nie ogadam TV i nie płacę .
  BTW Nie chodzę do lekarza , do dentysty zawsze prywatnie, a głupie składki muszę płacić .
  Te wszystkie drogowe podatki płacę a i tak drogi są kiczowate jak i te filmy patriotyczne .
  Tyle podatków płacimy pośrednio i bezpośrednio a i tak gówno z tego mamy ;/

  •  

   pokaż komentarz

   Muszę to gdzieś napisać gdzieś się wygadać . Co dziennie robię nie całe 100 km krajową drogą nr 5 i mnie ku*wica bierze . co dziennie klnę i przeklinam w okół że tylko jeden pas w dodatku krety wąski i dziurawy . 10 tirów jeden wypadek ( tylko dlatego że nie ma gdzie wyprzedzać i pchają się na chama ) i babka w tico albo w uno której się nigdy nie śpieszy i sznur aut w jedną i drugą stronę . fotoradary z koziej pałki . 60 km/h czasem wolniej . później człowiek w nerwach dusi 150 gdy nadchodzi możliwość .
   Przecież tą drogę to jeszcze Niemcy płytami wykładali! w PRLu asfalt wylali a w RP łatają tylko dziury .
   To nie afryka nikt się z warunków nie cieszy . Ale tak ważne byle do następnej kadencji .
   Najchętniej bym tępą łyżką zadźgał tych co są odpowiedzialni za tą pieką Polskę .

 •  

  pokaż komentarz

  Przyjęło się że się mówi abonament za oglądanie telewizji, ale to jest za posiadanie odbiornika. Masz w domu odbiornik? nie ważne że nie ma u ciebie sygnału i nie masz możliwości oglądania, bądź też słuchania radia. Masz odbiornik, musisz zapłacić!!! i to za każdy!!!
  za każdy odbiornik radiowy w domu. nawet ten w telefonie, w mp3 i w samochodzie. i za kartę telewizyjną w kompie i za każdy telewizor.
  Musisz iść na pocztę i zarejestrować swoje odbiorniki.

  NOooo.... w sumie to nie musisz...

  •  

   pokaż komentarz

   Za kartę telewizyjną nie, za magnetowid również nie - to nie są odbiorniki umożliwiające oglądanie telewizji.

   Co ciekawe sam monitor również nie oznacza że trzeba płacić abonament - nawet jeśli podłączy się monitor do komputera z wbudowaną kartą nadal nie trzeba płacić abonamentu bo nadal nie posiadasz urządzenia pozwialającego na oglądanie telewizji (nikt nigdy nie pomyślał aby pobierać opłaty za zestawy kilku urządzeń które dopiero po połączeniu kablem umożliwią oglądanie TV) wszędzie mowa o pojedynczym odbiorniku.

 •  

  pokaż komentarz

  Powiedzmy sobie szczerze że cały ten abonament jest absurdalny. Rozumiem że jeśli korzystam to płacę, ale jeśli nie korzystam to nie powinienem. Jak nie chcę korzystać z Internetu to go wyłączam i g***o obchodzi mojego dostawcę czy mam w kompie kartę sieciową czy nie.

  Abonament RTV kojarzy mi się z sytuacją gdzie np. sąsiad udostępnia Internet z niezabezpieczonego Accesspoint'a, a potem przychodzi do mnie i każe płacić bo mam kartę bezprzewodową w laptopie i mieszkam w okolicy. Bez względu na to czy mam własny Internet czy nie. Czysty absurd.

 •  

  pokaż komentarz

  Akcyza, Abonament RTV i każdy VAT powyżej 7% to jawne złodziejstwo, kiedy mogę nie płacić przynajmniej jednej z tych rzeczy, to chętnie to robię :)

 •  

  pokaż komentarz

  Nieprawda. Nie płacimy abonamentu za telewizje, tylko za uzywanie odbiornika telewizyjnego. Co mozna nazwac podatkiem. Z fiskusem chyba nikt umowy nie ma, a podatki placi. Z ZUSem tez nie, a skladki oplacac trzeba. Po drugie, jezeli dostal pismo z zaleglosciami to musial kiedys zglosic posiadanie odbiornika. Jak sie zglosi, trzeba placic. Mozna nawet zalozyc, ze takie zgloszenie jest umowa. Zglaszajac zgadzamy sie na placenie abonamentu, bo po to tylko to zgloszenie jest.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale to jest "podatek" celowy na rzecz telewizji rządowej, nie na głodne dzieci ale na dostarczenie informacji dla podatnika, podatek może zbierać tylko US tak więc sami się przyznają że nie jest to podatek.
   Póki co konstytucja gwarantuje mi że jeżeli nie spodoba mi się to źródło informacji to mogę je olać ciepłym moczem.

  •  

   pokaż komentarz

   Chodzi o to, że ktoś wreszcie musiał by nazwać to oficjalnie podatkiem - wtedy nie było by wyboru.
   Ale póki rząd nie uchwali podatku radiowo/telewizyjnego i nie zajmie się tym normalny urząd skarbowy nie będzie szans na ściągniecie żadnych opłat (paza tymi wpłacanymi całkowicie dobrowolnie).

   Jeśli ktoś zadecydował aby nazwać tą opłatę abonamentem to teraz ma problem bo aby wykazać, że ktoś mu zalega z opłatami musi pokazać umowę abonencką.

   Kolejne rządy wymyślają coraz to nowe zakamuflowane podatki i pseudopodatki, unikają przy tym jak ognia nazywania ich po imieniu (bo kto głosował by na rząd który wprowadza nowy podatek ?), ale w takich sytuacjach jak ta się to mści.

 •  

  pokaż komentarz

  Bzdury: abonament RTVto danina publiczna - rodzaj podatku. Podatek się płaci z mocy ustawy.
  (Inna sprawa to kwestia ściągania, pobieranan podatku).
  Czy płacenie podatku dochodewgo jest uwarunkowane zawarciem umowy z urzędem skarbowym?

  Autor bloga nie ma pojęcia o czym pisze.
  Nie ma najmniejszego pojęcia o prawie.
  Dziecko neostrady i tyle.

 •  

  pokaż komentarz

  placic abonament a TVP kupuje gmach za 190mln czy to normalne?? oni poprostu szastaja tymi pieniedzmi bo maja ich za duzo,Abonamenty i reklamy to przeciez sporo funduszów,pensje prezenterow tez bardzo wysokie a w tvp same kiczowate filmy i seriale,juz dawno czegos tam konkretnego nie widzialem,zeby nawet sportowe wydarzenia polsat wykupywal,

 •  

  pokaż komentarz

  z US też nie macie umowy a płacić trzeba :), bo jeśli zaistnieje stan faktyczny (np. wykazanie dochodu, posiadanie TV), wiąże się to z powstaniem obowiązku podatkowe(tu abonamentu) i jednocześnie zobowiązaniem do zapłacenia tego podatku(abonamentu). Mogę się mylić, co nie zmienia faktu, że nie znam osoby, która by płaciła ten abonament.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie za kazdy, tylko za jeden. Za kazdy z osobna placa jedynie przedsiebiorstwa. Osoba prywatna placi za uzywanie telewizora. Nie zaleznie od liczby ich w mieszkaniu.

 •  

  pokaż komentarz

  Bardzo ciekawe rozumowanie , ciekaw jestem jak wobec takich zapisów ma się przedłużenie umowy na ubezpieczenie OC samochodu nawet gdy się jej nigdy nie podpisywało bo zrobił to poprzedni właściciel samochodu (można wybrać przecież innego ubezpieczyciela). Może jakiś prawnik się wypowie ?

 •  

  pokaż komentarz

  eeej no to z mandatami z KZKGOPu jest to samo.. ja jako użytkownik ich linii nie podpisuje z nimi umowy na to że będę korzystać z usługi transportowej... ;P wynik z tego taki brak umowy = mandat nieważny... ;)

  •  

   pokaż komentarz

   To nie jest comiesieczna oplata tylko kara/mandat. To, ze dostajesz co miesiac nie ma tu znaczenia ;)

  •  

   pokaż komentarz

   bądź co bądź nie podpisujesz umowy więc nie placisz.. kupno biletu w tym wypadku leży w Twoim dobrym tonie to samo z abonamentem.. zresztą jak przychodzi upomnienie o zapłatę mandatu jest podobnie jak z pisemkiem od TVP.. niema nigdy ostatecznej daty spłaty, tylko piszą co raz "Prosimy uregulować należność bo inaczej...bla bla bla"

  •  

   pokaż komentarz

   Kupujac bulki tez nie podpisujesz umowe, ale zawierasz umowe ustna. Wez sobie bulki ze sklepu i nie zaplac. Powiedz potem, ze nie podpisywales umowy. Tak samo wchodzac do tramwaju zgadzasz sie na warunku jakie obowiazuja w tym miejscu. Umowa jest zalozona z gory. Podobnie jak z kinem itd.

  •  

   pokaż komentarz

   W momencie wsiadania do środka transportu miejskiego "podpisujesz" umowę adhezyjną, tak więc możesz zostać ukarany mandatem i w tym wypadku konstytucja Cię nie obroni. ;)

  •  

   pokaż komentarz

   ale wiesz że jak nie zapłacisz w kinie to nie wejdziesz bo Cię za wszarz wyniosą ochroniarze.. a autobus to nie sklep bułek tam nie sprzedają więc trochu głupie porównanie... co do tramwajów... w Kce też należą do KZKGOPu więc tyczy się tego samego... I jeśli umowa jest założona z góry to niech wszyscy od dziś zaczynają płacić abonament za TV i Radio bo tak niby trzeba bo umowa jest założona z góry ;)

 •  

  pokaż komentarz

  to w takim razie jak to jest z podatkiem VAT? bo z tego co sie orientuje to zadnej umowy z panstwem nie podpisywałem:) "...ponieważ w konstytucji napisane jest, że nie mamy obowiązku płacenia miesięcznych kosztów za cokolwiek, jeśli nie podpisaliśmy umowy”. No chyba ze sam fakt narodzin traktuje sie jako podpisanie umowy na placenie podatkow, ale na to to chyba nie ma zadnego dokumentu:) Czyli gdybym wytoczyl proces panstwu za beprawne zdzieranie ze mnie szmalu i powołał sie na bądź co bądź dosyć wiarygodne źródło jakim jest konstytucja to mialbym jakies szanse na wygranie? niech mi ktos wyjasni jak to jest?

 •  

  pokaż komentarz

  Sam art to bzdura wielorutna co nie zmienia faktu, ze na chwile biezaca to nie maja jak egzekwowac dlugow abonamentowych. Ja od lat kilku i tak telewizji polskiej, tym bardziej publicznej, nie ogladam. Telewizji nie ma po co [oferta programowa to smiech na sali], a radia, od kiedy zarżnęli BISkę tez nie ma sensu.

 •  

  pokaż komentarz

  a przez tyle lat płaciłem ...

 •  

  pokaż komentarz

  Nie prościej wyrejestrować odbiornik, nie bawiąc się w rozważania płacić czy nie płacić? Radia( "trójki") czasem słucham to płacę.

 •  

  pokaż komentarz

  Zakop - każdy to wie.

Dodany przez:

avatar headcharge dołączył
332 wykopali 5 zakopali 48.6 tys. wyświetleń