•  

  To że tego typu sytuacje maję miejsce jest po prostu jednym wielkim skandalem i kompromitacją całego wymiaru sprawiedliwości, którego częścią jest również instytucja komornika sądowego. Dla mnie tłumaczenie komornika że został wprowadzony w błąd to zwykła kpina. Był od tego jak dupa od srania żeby zweryfikować taką informację jeżeli nie miał pewności, bo nie było w wyroku numeru PESEL dłużnika i adres zamieszkania się nie zgadzał (bo przecież nie mógł). To jest część czynności komorniczych za które gnój wziął grubą kasę. Po prostu nie chce im się ruszyć dupska z kancelarii bo prościej jest poprosić hurtem wszystkie możliwe banki o przekazanie kasy z konta dowolnego człowieka o takim imieniu i nazwisku, niż pojechać do takiego podejrzanego i sprawdzić, czy to jest rzeczywiście jego dług. W każdym takim wypadku jest to rażące zaniedbanie za które komornik powinien ponieść pełną odpowiedzialność materialną albo zostać odwołanym ze stanowiska w trybie dyscyplinarnym . Ale w tym kraju funkcjonariusze gnębiącego nas opresyjno-represyjnego reżimu mogą dosłownie wszystko a nigdy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za swoje błędy i takie są właśnie skutki.

  •  

   @rafauen: Komornik nie ma być kompetentny tylko skuteczny. Wyegzekwował? Wyegzekwował! Można minusować.
   PS. Lepiej być wołkiem zbożowym niż komornikiem ale to już inna historia bo zawód komornika to nie stanowisko tylko dewiacja.

  •  

   @drzeworyt: to według twojej logiki czym różni się komornik od złodzieja? Złodziej jak napadnie na konwój to też może odzyskać dług a że nic się nie zgadza to kogo to ma obchodzić ważne, że ma być skuteczny....

  •  

   @drzeworyt: czyli złodziej na legalu

  •  

   @drzeworyt: hej to ja znajdę zaraz jakąś rodzinę z długami i powiem że chcesz spłacić ich dług, przecież to nie ma znaczenia czy to Twój dług czy nie... :)

  •  

   @piastun: Taki komornik niewiele się różni od złodzieja, z lekką przewagą dla złodzieja bo rzadko złodziej kradnie wszystko, a komornik bardzo często.

  •  

   Dla mnie tłumaczenie komornika że został wprowadzony w błąd to zwykła kpina

   @rafauen: dla mnie to zwykłe sk!#%ysyństwo. To już któryś z kolei wykop o tym samym! Ja na szczęście diluję prochami i trzymam szmalec na miejscówce, inaczej dawno by mnie komornik okradł :-P

  •  

   @rafauen: bo przyszło nam żyć w tym grajdole, ale kiedyś może będzie lepiej gdy w końcu wyemigrujemy z tak parszywego miejsca

  •  

   @rafauen: Najlepsze jest to, że w każdej innej pracy za tłumaczenie z identycznym nazwiskiem można by wylecieć z pracy. Wyobraź sobie, że jesteś listonoszem i przypadkowo doręczasz drogą paczkę nie tej osobie co trzeba i tłumaczysz, że tak samo się nazywali a to, że mieli inny adres cię nie obchodziło. Przecież nawet mafiozi by zrobili z dupy jesień średniowiecza jakiemuś Wani, który idzie straszyć nie gościa co jest im winien pieniądze tylko jakiegoś bogu ducha winnego frajera o tym samym nazwisku. Szkoda, że w tym kraju panuje zasada, że im większa władza tym mniejsza odpowiedzialność.

  •  

   to według twojej logiki czym różni się komornik od złodzieja?
   @piastun: Złodziejska profesja jest mniej hańbiąca.

 •  

  A to że wszystkie banki tak po prostu, bez upewnienia się że na pewno chodzi o ich klienta, przekazują pieniądze komornikom jest kolejnym powodem żeby nie trzymać pieniędzy w dziadowskich bankach. Lepiej, jeżeli to stosunkowo mała kwota, umieścić je w SKOK bo tam komornicy czy inni legalni bandyci nie mogą jej tknąć, a większą kasę wymienić na franki szwajcarskie albo złoto i zadołować je w pewnym miejscu. Takie czasy i taki kraj.

  •  

   umieścić je w SKOK bo tam komornicy czy inni legalni bandyci nie mogą jej tknąć

   @rafauen: niestety - tknąć mogą - ale zajmie to minimalnie więcej czasu niż w przypadku banku...

  •  

   @rafauen: potwierdzam. W tym szmacianym kraju przeciętny kowalski musi znać się na kodeksie karnym, cywilnym, skarbowym i Bóg jeden wiec czym jeszcze. Do tego śledzić na bierząco wszelkie zmiany, które nawet dla wybitnych specjalistów są nie lada zagadką jeśli chodzi o interpretację bo jak stanowi prawo "niezajomość prawa nie zwalnia od jego przestrzegania". A sad, komornik nie ma OBOWIĄZKU weryfikacji podsttawowych danych "dłużnika" bo poprostu TAK. I możecie stanąć na pałce jak ją macie i im nie podskoczycie. Obawiam się, że taką pracą u podstaw przez te szmaty, które działają w imieniu "sprawiedliwości" doidzie do tego, że rodacy sami zrobią im drugi Katyń!. Tylko tym razem nie bedzie już nikt pijac dookoła jaka to elita została wyrżnięta bo naród sam wymierzy sprawiedliwość przeciwko swoim wrogom!!!

  •  

   @rafauen: Lepiej zainwestować w walutę szybko rozwijającego się kraju z zaniżoną wartością waluty czyli Chiny. Franki poszły już do góry więc raczej nie skoczą o wiele więcej do góry.

  •  

   @piastun: Zapomniałeś o jednym istotnym aspekcie śledzenia tego zasranego prawa, te debile wydają nowości w postaci uaktualnienia ale nie jako teks jednolity czyli masz napisane w art. 5 dodano "i" a usunięto "z" i jak masz ustawę z 87r. a po niej było 700 nowelizacji to żeby mieć aktualny obraz trzeba te wszystkie 700 nowelizacji pobrać i przeczytać czy przypadkiem ten paragraf o który nam się rozchodzi nie został zmieniony, ja to odbieram jako celowe i z premedytacją działanie które na celu ma zagmatwanie zrozumienia prawa przez obywatela, za co te france biorą pieniądze jak nie potrafią nawet wprowadzić tych zmian i opublikować jako aktualny stan prawny, wsadzić do bazy i w wyszukiwarce dać guziczek tylko aktualnie obowiązujące.
   Wtedy po wpisaniu "warunków technicznych pojazdów" wypadało by jedno aktualne teraz wypada 15.

  •  

   @wkopywaczwykopywacz: jestem tego świadom i z tego co się orientuję w sprawach podatkowych interpretacja przepisów kosztuje.

 •  

  Szczerze mówcie co chcecie ale Polska ranga życia i poszanowania obywatela jest na poziomie krajów afrykanskich. Czemu cała klika euro urzędników zamiast się zając takimi absurdalmi zajmuje się krzywizna banana itd. Przecież już za niedługo minie ĆWIERĆ wieku od upadku komuny a obywatel to śmieć do wyruchania. Konstytucja RP. To broszurka z promocja z marketu. Nie ma nic z prawda.

  •  

   Szczerze mówcie co chcecie ale Polska ranga życia i poszanowania obywatela jest na poziomie krajów afrykanskich.

   @globalgsmtm: Nie wiem jakim ignorantem trzeba być, żeby coś takiego napisać, jak również plusować podobne brednie.

  •  

   @globalgsmtm:nie porównuj tej dziczy do Afryki! W afryce jak masz kałacha lub dzidę to sam możesz wymierzyć sprawiedliwość a w tym represyjnym systemie obywatel utrzymujący ze swoich podatków ten burdel stanowi zarazem wroga klasowego. Nie bede nic więce pisać bo aż mi się żygać chce......
   Powoli dochodzę do wniosków, ze u nas w kraju obywatele powinni w imie obrony swoich praw i interesów wprowadzić stare sprawdzone metody od czerwonoskórych twarzy a mianowicie skalpowanie. Jeżeli środowiska komornicze, sędziowskie, prokuratorskie, wojewodowie, urzędasy itp wiedzieliby, że mogliby paść ofiarą oskalpowania to jestem pewien w 100%, że z całą starannością wykonywaliby swoje obowiązki za które to biorą pieniądze ukradzione normalnym obywatelom. A tak nie ma na nich przysłowiowego @!!%a!

  •  

   @bumtararara:
   @globalgsmtm:

   Niewolnicze place? Check
   Skorumpowany i nieudolny wymiar sprawiedliwosci? Check
   Zastraszeni urzednicy panstwowi, sedziowie i prokuratorzy? Check
   Powiazania urzednikow panstwowych i politykow ze swiatem przestepczym? Check
   Ogromna biurokracja? Check
   Korupcja? Check
   Bezkarnosc przestepcow gospodarczych? Check
   Zdrowie i zycie obywatela niewiele warte? Check
   Fortuny zbijane na okradaniu podatnika ? Check

   Polska jest krajem III Swiata. Polska jest "brudnym" i spaczonym krajem.

  •  

   @Audrielj: Pojedź sobie do Afryki, pooglądaj na własne oczy i przestań p@%$#$$ić. Albo chociaż poczytaj. Rozumiem argumentację, ale porównania trzeba też robić z sensem. Porównanie Polski do Afryki, czy nazwanie jej krajem III świata jest czystym debilizmem.

  •  

   @bumtararara: Te wszystkie cechy ktore wymienilem sa cechami charakterystycznymi krajow III swiata. Jak jest w Afryce wiem bo bylem. Inny kontynent, inni ludzie, inne uwarunkowania geograficzne.

  •  

   @Audrielj: Już zdążyłeś wrócić z Somalii? Jak wrażenia?

  •  

   @bumtararara: Kolego jeżeli masz 16lat i twoim największym problem w życiu jest matura to nie wypisuj bzdur. Zapytaj się rodziców (jeśli nie pracują w urzędzie albo w przechowalni ) to Ci powiedzą jak starcie obywatela z państwowym walcem wygląda.

  •  

   @Audrielj: Kto zastrasza urzędników, sędziów i prokuratorów ?

  •  

   @bumtararara: Jezeli porownamy Polske do Somalii, Etiopii, Nigerii, Mauretanii, Iraku, Afganistanu to u nas jest o wiele lepiej.

  •  

   @piastun: Chcesz popelnic samobojstwo?

  •  

   @Audrielj: :) jakby co to jesteś świadkiem, że nie zamierzam nic takiego robić.

  •  

   @piastun: Ja tez nie zamierzam i jestes moim swiadkiem.

  •  

   Kolego jeżeli masz 16lat i twoim największym problem w życiu jest matura to nie wypisuj bzdur.

   @piastun: Podejrzewam, że mam co najmniej 16 lat więcej od Ciebie, ale generalnie nie ma to żadnego znaczenia. Ważniejsze jest, że nie mając argumentów starasz się zyskać przewagę w dyskusji atakując ad personam. Bez sensu i żadnego uzasadnienia.

   Jezeli porownamy Polske do Somalii, Etiopii, Nigerii, Mauretanii, Iraku, Afganistanu to u nas jest o wiele lepiej.

   @Audrielj: I jaki z tego wynika wniosek?

  •  

   @bumtararara: Wniosek taki ze nigdy nie jest tak zle zeby nie moglo byc gorzej.

  •  

   @Audrielj: I że Polska jest krajem III świata?

  •  

   @bumtararara: Kolego porównujesz innych do debili bo porównują ten bananustan do afryki a nie podajesz żadnych argumentów? Jeżeli wg. ciebie komornik, sędzia nie musi sprawdzić prawdiłowości podstawowych danych przy próbie egzekucji jakiegoś długu jakimi są Imie, Nazwisko, Pesel, adres zamieszkania to wogóle nie mamy o czym rozmawiać.
   Przypominam w IIIRP sędzia nie musi zweryfikować nawet poprawności adresu powoda :O. Jeżeli strona pozywająca wykaże złą wolę to powód będzie miał zasądzony wyrok i dowie się dopiero w najlepszym przypadku jak już straci kasę.
   Odkręcenie tego stanu pod warunkiem, że wyruchana osboa ma mocne serce potrwa prawdopodobnie pare miesięcy i nie koniecznie skończy się odzyskaniem kasy.

  •  

   Jeżeli wg. ciebie komornik, sędzia nie musi sprawdzić prawdiłowości podstawowych danych przy próbie egzekucji jakiegoś długu jakimi są Imie, Nazwisko, Pesel, adres zamieszkania to wogóle nie mamy o czym rozmawiać.

   @piastun: No nie mamy o czym rozmawiać. Głównie dlatego, że nie ma o czym. Ty nie chcesz rozmawiać, ty chcesz walczyć. Najlepiej żeby przeciwnik pasował do wydumanego schematu i wpasował się w twoje urojenia. Nie powiedział czegoś? Żaden problem, wmówisz mu, że powiedział. Albo, jak wcześniej, ad personam. Nie mam przyjemności prowadzić pyskówki na tym poziomie, więc żegnaj. Pozostań wśród swoich paranoicznych wizji.

  •  

   @bumtararara: Jeżeli mam paranoje to przynajmniej daj innym szansę i podaj argumenty, które otworzą ludziom oczy i pokarzą jaka jest różnica pomiędzy krajami afrykańskimi a polskoą jeśli chodzi o przestrzeganie prawa. Bo dla mnie tu panuje prawo silniejszego z tą różnicą, że ten słabszy nawet nie ma prawa się bronić.

  •  

   @piastun: Rożnica jest taka, że w Polsce jesteś narażony na nieuzasadnione zajęcie komornicze, w krajach afrykańskich jesteś narażony na nieuzasadnione ucięcie głowy, również z ramienia władz państwowych, o ile można je tak nazwać. Nieuzasadnione zajęcie komornicze jest oczywiście skandalem i prawo na pewno jest dalekie od doskonałości w tym zakresie. W Polsce masz jednak zarówno prawo, jak i sądy, które pozwolą to odkręcić. Przyklej sobie teraz głowę uciętą maczetą tylko z tego powodu, że byłeś Tootsie.

  •  

   @bumtararara: ucięcie głowy

   Kara smierci akurat by sie w Polsce przydala, pod warunkiem ze bylby uczciwy wymiar sprawiedliwosci.

  •  

   Kara smierci akurat by sie w Polsce przydala.

   @Audrielj: Zgadzam się, ale nie za darmo.

   /edit
   Zawsze edytujesz komentarze gdy ktoś na nie już zdąży odpowiedzieć, czy tylko te skierowane do mnie?

  •  

   @bumtararara: Wykop nie pozwala edytowac komentarzy na ktore juz ktos odpowiedzial wiec edytuje teraz.
   Lepiej chyba nie, zmienilem zdanie, bo szkoda mi rowerzystow co lubia sobie czasami wypic piwko.

  •  

   Nie dopisałem sobie kropki na końcu cytatu w poprzedniej wypowiedzi. Ona tam była i po niej nic więcej. Wcześniej było to samo. Nie wnikam czy masz jakieś specjalne uprawnienia, czy znajomości, lub brzydki zwyczaj pisania jednego zdania, które zobaczy adwersarz reagujący na powiadomienia, a następnie dopisywania kolejnego zmieniającego kontekst wypowiedzi. Faktem jest, że piszesz do mnie, ja widzę jedno zdanie, na które odpowiadam, a potem widzę zmienioną wypowiedź. Niezależnie od przyczyn uważam to za zwykłą manipulację.

  •  

   Konstytucja RP. To broszurka z promocja z marketu.

   @globalgsmtm: tu już pan pieprzysz. Ja broszurki z marketu dostaję co 2 dni, a konstytucję dostałem lata temu... I czym dupę podcierać, panie premierze?

  •  

   @globalgsmtm: Mylisz się i to bardzo. W gazetkach z super marketów zazwyczaj wszystkie wypisane ceny są prawdziwe, a błędy zgadzają się naprawdę sporadycznie i sklepy przyznają się do błędów, a jak dobrze pójdzie to i jakoś rabat zaproponują.

  •  

   @bumtararara: Ogólnie prezentujesz zdrowy rozsądek w tej "wymianie myśli", ale nie podoba mi się, że demonizujesz kraje afrykańskie wybierając do porównań państwa w stanie wojny. Nie wszędzie i nie zawsze w Afryce jest wojna - a i w "cywilizowanej Europie", kiedy jest wojna, też można szybko stracić głowę. Taka Jugosławia, żeby daleko nie szukać, była państwem europejskim, bogatym, sporo 'bardziej cywilizowanym" niż my, i wystarczy popatrzeć co się tam działo jeszcze naście lat temu.

  •  

   @astromek: Wydaje mi się, że trochę przesadzasz mówiąc, że ja coś demonizuję. Nigdzie nie napisałem, że w całej Afryce jest jak w Somalii. Przykład był oczywiście skrajny, miał na celu zaakcentowanie absurdu porównania Polski do krajów afrykańskich. Takim krajem Somalia przecież jest. Demonizowanie oznacza wyolbrzymianie, przesadę. Ja tego nie robiłem.

   Co do szansy na utratę głowy to podejrzewam (choć przyznaję, że to zwykły strzał bo nie dysponuję żadnymi konkretnymi danymi), że biorąc globalnie Afrykę vs Europę, to w Afryce jest ona dwucyfrowo większa. Gdyby tak porównać samą Polskę do średniej afrykańskiej, to różnica pewnie byłaby jeszcze większa.

   Zatem nie zgadzam się z twoją opinią. Demonizowana w tej dyskusji jest Polska przez moich adwersarzy, ja tylko podkreślam jak bardzo.

  •  

   @bumtararara: chodziło mi o to, że w Bośni w czasie wojny "secesyjnej" miałbyś porównywalną szansę utraty głowy, jak w jakimś ogarniętym wojną kraju w Afryce.

   Daleki jestem od afrykanofilstwa - tam jest jeszcze większy burdel niż u nas.
   Ale jeśli weźmiesz kraje bez wojny/rozruchów (np. Maroko, większość Afryki Równikowej, Namibia) - to jest tam nie aż tak różnie i naprawdę nie są to Murzynki Bambo w chatkach z trzciny.

   A co do burdelu, to duuużo bliżej nam do takich krajów afrykańskich, niż do np. Niemiec, USA, Japonii, UK - i to właśnie przedpiśca miał na myśli.

  •  

   @bumtararara: Kolego nie siej demagogii bo ostro teoretuzujesz. Jakie prawo, jakie sądy. Zdefiniuj mi proszę co znaczy "sprawiedliwość" w tym kraju. Czy masz pomroczność jasną ? jeśli nie to przypomnij mi ile osób wyruchał Amber Gold przy aktywnej pomocy prokuratury, sądów itp. Czy zdajesz sobie sprawę, że w polsce Ty i twoje dzieci jedliście przez kilka lat sól wypadową, mogłeś spożywać produkty zawierajace skażone mleko w proszku. Proszę podaj mi ile osób odpowiedziało za swoje niedpatrzenia?

 •  

  Jaki z tego morał? Jak masz oszczędności kupuj złoto i zamurowywuj w piwnicy... Konto w banku nie jest bezpieczne...

 •  

  Jak ktoś się nazywa Jan Kowalski, albo Nowak to ma przerąbane

 •  

  Ja gdybym dostał pismo że muszę spłacić 50k za kogoś to spakowałbym torbę,zalał samochód dał dyla za granicę i tyle mnie widzieli.Jednak dobrze nie mieć zobowiązań i nie być do niczego przywiązanym.

  •  

   @Jack3d: ta, tylko, że oni najpierw biorą a potem ślą pisma, albo i nie ślą...

  •  

   @Jack3d: Trochę głupio uciekać przed cudzymi długami... :/

  •  

   @Altar:

   Swoje,cudze,matki,brata....komornikowi wszystko jedno.Jeszcze na domiar złego zrobi rozeznanie i zabierze to czego ci będzie najbardziej brakowało.Przypadek że rolnikom zabierają ciągniki a drobnym przedsiębiorcom samochody kiedy mogliby zająć ekwiwalent długu w postaci sprzętów AGD?

  •  

   @Jack3d: Znam sprawy, rozumiem wszystko. Uznałem po prostu pakowanie manatek, i topienie samochodu, kiedy z góry wiesz, że chodzi im o "imiennika", za nieco ekstremalne wyjście. O wiele lepiej zwiać stąd profilaktycznie, zanim coś się stanie.

 •  

  Tak trochę z ciekawości: co działo się pomiędzy 2009, a 2012 r.? Przez 3 lata ludzie sobie żyli ze świadomością, że ktoś im zabrał 50 000 złotych i nic z tym nie robili?

  •  

   @eaxene: Pewnie nie zabrał tylko dopisał dług do tego co już mieli. Jeżeli sąd, komornik wysyłali pod zły adres wszelakie pisma (nie mają OBOWIĄZKU) sprawdzania tej podstawowej elementarnej rzeczy. To zapadł wyrok, a wniosek o wyegzekwoanie długu trafił do komornika......

  •  

   @piastun:
   O rzekomym długu rodzina Kacprzaków dowiedziała się w 2009 r.
   – Komornik zabrał mnie i mężowi ponad 50 tys. zł ze sprzedaży wartego 220 tys. mieszkania przy ul. Hubala – mówi Lucyna Kacprzak, żona pana Czesława. – Byliśmy zaskoczeni, bo wcześniej nie docierały do nas żadne monity ani upomnienia.

   Więc chyba już w 2009 r. im coś tam zabrali- przynajmniej tak to wygląda z tego tekstu.
   Co do sprawdzania adresu- czasem jest z tym ciężko: dłużnik zmienia co parę miesięcy miejsce zamieszkania i wtedy robią się problemy. Zwłaszcza jak się przemelduje ze 2-3 razy, a potem przestaje się przemeldowywać i wtedy miejsce rzeczywistego pobytu jest niezgodne z miejscem zameldowania. W takich przypadkach nikogo nie dziwi, że dłużnik nie odbiera korespondencji. Natomiast rzeczywiście we wniosku egzekucyjnym WIERZYCIEL powinien zawrzeć pesel, albo nip, albo regon (jeżeli dłużnik kiedyś miał działalność) to wszystko ułatwi ewentualną weryfikacje. W sytuacji gdy wierzyciel we wniosku napisze tylko imie, nazwisko i adres to komornik nawet nie ma na podstawie czego weryfikować, a jeżeli nie będzie egzekwował to on będzie miał problemy podczas kontroli.
   Ponadto (trochę broniąc komorników) zdarzyło mi się, by komornik tak zwyczajnie po ludzku mi powiedział, że znalazł osobę o tym samym imieniu i nazwisku co dłużnik, ale nie jest pewien czy to na pewno on.

  •  

   weryfikacje. W sytuacji gdy wierzyciel we wniosku napisze tylko imie, nazwisko i adres to komornik nawet nie ma na podstawie czego weryfikować,

   @eaxene: mylisz się. Żonie ostatnio zostały ukradzione pieniądze z konta za rzekomy dług sprzed 7lat. Oczywiście sk!%%iele podali zły adres i o sprawie dowiedziała się dopiero od działu finasnów w pracy. Nie musze chyba pisać jak czuła się żona, której jakaś biurwa mówi "to co pani nie wie, że jest zajęcie komornicze?!". Dodam, że mieszka w tym samym miejscu od urodzenia więc nie było żadnego problemu z jej namierzeniem. Oczywiście komornik nie miał problemu z wysłaniem listu informującego o zajeciu części wypłaty do jej miesca pracy a korenspodencję do żony wysyłał na jakiś adres z dupska :). Jeżeli wg. Ciebie łatwiej jest namierzyć adres zameldowania człowieka niż tam gdzie on pracuje to życzą Ci :) paru takich spraw. To nauczysz się życia.

  •  

   @piastun:
   No to jeżeli pisma były wysyłane na nieprawidłowy adres to można było złożyć wniosek o przywrócenie terminu i wtedy można było ewentualnie walczyć z takim komornikiem. Prawo zna mechanizmy walczenia z takim nieuczciwym wierzycielem, tylko trzeba z nich skorzystać.

 •  

  I to jest jedna taka sprawa z bardzo wielu.

 •  

  Trzeba zmienić nazwisko na k#$@ipodlipięta - tak profilaktycznie...

 •  

  w Polsce prawo nie chroni ludzi jest po to żeby obywateli wyciskać jak cytrynę

  "Nie mogliśmy zapobiec tej pomyłce, bo nie mamy prawa weryfikować przekazywanych nam danych – tłumaczy Andrzej Rittmann, przewodniczący Izby Komorniczej w Łodzi." - absurd goni absurd, mamy prawo cię okraść ale nie mamy prawa sprawdzać kim jesteś

 •  

  przecież każdy człowiek ma swój własny hash (pesel), nie wiem czemu tego nie używają przy identyfikacji ludzi.

 •  

  u mnie w mieście, poza mną są jeszcze 4 osoby o tym samym imieniu i nazwisku, tzn. jak narobię długów to mam tylko 20% szans że komornik trafi do mnie i ściągnie kase?

 •  

  @rafauen: e tam, 50 złotych to chyba jeszcze nie powód zeby wykop osobny robic...

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Separator_dziesi%C4%99tny

  •  

   @zalozylemspecjalniekonto: Wymyślasz błąd by móc się przyczepić:

   W Polsce separatorem dziesiętnym jest przecineka do oddzielania grup trzycyfrowych stosuje się spację niełamliwą: 12 345,67 (dwanaście tysięcy trzysta czterdzieści pięć i sześćdziesiąt siedem setnych)[1], przy czym rozdzielanie spacją dużych liczb dotyczy liczb pięciocyfrowych i większych[2]. Rozdzielanie na trzycyfrowe grupy nie dotyczy cyfr po przecinku[2]. Jest to konwencja edytorska,natomiast spotykana jest też konwencji potoczna z kropką jako separatorem grup trzycyfrowych, której używa się jej również w przypadku liczb od 1000 do 9999.

  •  

   @matips: http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=9842
   http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=10574
   Cytaty:
   "W polskiej tradycji typograficznej i edytorskiej stosuje się do dzielenia liczb na grupy trzycyfrowe spację nierozdzielającą. Nie należy stosować w tej funkcji ani kropki, ani przecinka, który jest separatorem oddzielającym ułamki dziesiętne."
   " Do dzielenia liczb na grupy trzycyfrowe nie należy stosować kropki (nie: 8.629.876) ani przecinka (nie: 8,629,876)"

   To , ze w wiki jest cos napisane nie oznacza ze to pewniak.

  •  

   @zalozylemspecjalniekonto: To ty zacytowałeś wikipedię. Po druge jest tam napisane o potocznym używaniu kropki i poprawnym używaniu spacji niełamliwej.

  •  

   @matips: potocznie ludzie pisza "wogule" to nie znaczy ze tak jest poprawnie. Niestety, mimo wielu zapozyczen typu walentynki, mowienie ze cos jest "dżezi", "trendy", kropka jako separator przyjela sie bardzo slabo.

   I tak, zacytowalem wiki, ale chodzilo mi glownie o przypisy, az chyba wejde i zedytuje ten napis o kropce ;)

  •  

   @zalozylemspecjalniekonto: Jest błędem. Zgadzam się całkowicie. Jednak użycie kropki nie czyni wypowiedzi nieczytelną lub oznaczającą coś innego (jak zasugerowałeś w pierwszym poście). Kropka oznacza separator dziesiętny w innych krajach, w Polsce jest to przecinek. Aby zinterpretować kropkę jako separator musiałbyś uznać ją za przecinek zapominając o potocznej (błędnej) formie. Tym bardziej, że złotówek poza pewnymi specjalistycznymi rozliczeniami nie podaje się z dokładnością do części tysięcznej.

 •  

  Swego czasu na naszej-klasie bylo 35 osób o moim imieniu i nazwisku - czas zmienić płeć :-/

 •  

  Hmn, komornicy są raczej ubezpieczeni (mają taki obowiązek), zastanawiam się czy nie można uderzyć tutaj.

  http://www.pzu.pl/produkty/obowiazkowe-ubezpieczenie-komornika-sadowego

  •  

   @uranium: raczej nic się nie da wyegzekwować. Ja tam nie chcę być czarnowidzem, ale pewnie trzeba wygrać sprawę w sądzie, a sąd orzecze, że zgodnie z prawem, bo komornik to szwagier sędziego... no wiesz. W tym kraju można ufać tylko starym, niemieckim oplom... :-)

  •  

   @uranium: Obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej nic tu nie pomoże, bo komornik najzwyczajniej w świecie nie miał obowiązku sprawdzić danych podanych przez dłużnika, więc nie popełnił błędu = brak odpowiedzialności cywilnej.

  •  

   @Mari_anna: a niedopelnienie obowiązków?

  •  

   @betyng: Skoro nie miał obowiązku to jak mógł go niedopełnić? To wierzyciel podaje dane. Komornik sprawdza dane tylko na jego wniosek, jeśli wierzyciel oczywiście uprzednio uiści na to zaliczkę (finalnie koszty pokrywa się z majątku dłużnika). Nie ma tak, że komornik sprawdza każdy wniosek egekucyjny pod kątem rzetelności jego sporządzenia.

   Jeśli komornik ma wątpliwości to ok, powinien wezwać wierzyciela do uzupełnienia danych, sam poczynić jakieś kroki sprawdzające. Ale tu była czysta sprawa - złe dane podał wierzyciel. Komornika żadna w tym wina.

 •  

  Gdybym ja stanowił prawo w tym kraju to komornik po pierwszej rozprawie wytoczonej przez poszkodowanych odpowiedziałby własnym majątkiem, a potem niech się sam martwi jak odzyskać pieniądze.

 •  

  Pięknie ku***, pięknie.

 •  

  nie znasz dni i godziny, kiedy państwo dobierze sie do twoich oszczenosci albo postanowi zrobić z ciebie bankruta

 •  

  Heh...sprawą zainteresowali się dopiero po zlicytowaniu mieszkania... to kilka, kilkanaście miesięcy co robili? Olali sprawę?

 •  

  Nie rozumiem czemu winicie komornika jak on żadnego błędu nie popełnił. Winny tej sytuacji jest wierzyciel który wskazał niewłaściwego dłużnika.

  •  

   @Judykator: komornik przeciez to taki prostytuta - nie patrzy, nie sprawdza, a kasę trzepie... Uprawnienia nieproporcjonalne do odpowiedzialność...

  •  

   @quebec4: Ignorancja z ciebie wychodzi. Tak ma być. Komornik jest od tego by wykonać to co ma napisane w wyroku i nie zastanawiać się czy to słuszne czy nie (art. 804 kpc). W wyroku jest tylko imię i nazwisko. Jak wierzyciel wskazuje osobę o takim imieniu i nazwisku to komornika ma ją wyegzekwować. A osoba - błędnie wskazana - ma roszczenia nie wobec komornika, który robi swoje, lecz wobec wierzyciela który ją błędne wskazał.

  •  

   @Judykator: a co jak wierzyciel nic nie ma oprócz długów wobec zus i us, nie ma już tej kasy bo przelał swoim wierzycielom i dodatkowo jest to spółka kapitałowa?

   Prawo durne i tyle. Patologią jest już to, że musisz się bujać z wierzycielem po sądach jak mu nic nie wisiałeś. Durne prawo nie zasługuje na szacunek i jego przestrzeganie.

  •  

   @Judykator: Masz rację, problemem jest to że na wyroku jest tylko imię i nazwisko. Już dawno powinna być baza pesel dostępna za free dla sądów i komorników.

  •  

   @mieki: Prawo jest takie jak uchwali durni posłowie wybrani przez durnych obywateli.

   Konstruktywne wnioski proszę, jakieś pomysły, jak zmienić? Można wymagać by w wyroku wpisywać PESEL, kolor włosów i numer buta, ale każdy powód będziesz musiał to wskazać. Proponuje pomyśleć jak się dowiesz numeru PESEL sąsiadki którą będziesz chciał pozwać.

  •  

   @Judykator: myślę ze numer pesel imię oraz nazwisko wystarczy, lub typ i numer dowodu tożsamości w przypadku braku PESEL. Ciężko mi sobie wyobrazić sprawę z powództwa cywilnego gdzie dłużnikiem jest osoba której peselu nie znam, w jakich okolicznościach wierzytelność powstać niby miała?

  •  

   @mieki: Pies sąsiada zje ci buty. Znasz PESEL swoich sąsiadów by wystąpić o odszkodowanie? Gratuluje, a współczuje sąsiadom. Kupisz coś w sklepie internetowym i powołasz się potem na niezgodność z umową. Skąd weźmiesz PESEL sprzedawcy? Zwyzywa cię ktoś na forum i będziesz uważał że trzeba się po procesować o dobra osobiste - już z nazwiskiem będzie problem, a co mówić o dalszych danych. itd itp ...

  •  

   @Judykator: sąsiadów akurat mam w porządku, gdyby były z nimi problemy albo z ustaleniem danych to się wzywa policję, ona sporządza notatkę poucza że to jest sprawa cywilna i oni tylko wylegitumują, wtedy policjantów się wzywa na rozprawę i oni danych dostarczają, bez przesady. Pozatym są księgi wieczyste online i wpisy z numerami pesel w dziale II, to nie jest trudne do ustalenia. Co do sprzedawcy są nipy regony krsy, też daje rade ustalić. Co do zwyzywania jest art 212 kk na szczęście, więc daje rade. No chyba że gośc się dobrze ukrywa to i nawet ABW go nie znajdzie, taki to urok internetu.

  •  

   @mieki: Bajki z tą policją.

  •  

   @Judykator: etam bajki, policja interweniuje w takich sprawach 'cywilnych'. To się niczym nie różni od wezwania policji przez kanarów do sprawdzenia delikwenta jak nie chce podać danych. Sporządza notatkę, poucza o prawach i tyle.

 •  

  Komornik poszedł po najniższej linii oporu.

 •  

  Kaczy Proceder ?

Dodany przez:

avatar rafauen dołączył
664 wykopali 7 zakopali 7.4 tys. wyświetleń