Komentarze (70)

 • f....x +60  

  Ale nie zapominajmy co powiedział Jeremy Clarkson, że 20-latek po piwie ma lepszy refleks niż 50 latek na trzeźwo. A temu drugiemu prawo pozwala jeździć.

  pokaż komentarz
  f....x
 • lemonic +90  

  @frytex: ja bym nie rozpowiadał takich ciekawostek wśród 20-latków.

  pokaż komentarz
  lemonic
 • boromeusz +12  

  @frytex: zależność odwrotnie proporcjonalna do rozumu ;-)

  pokaż komentarz
  boromeusz
 • lisu1989 -2  

  @frytex: Dzięki.
  @lemonic: Za późno.

  pokaż komentarz
  lisu1989
 • Reklamy Google

 • steven44 +55  

  @frytex:
  Gościu mówi prawdę, nie wiem czemu go minusujecie. Pamiętam, że nawet tak nie lubiąca pijanych kierowców gazeta Motor, przeprowadzała test "po kieliszkach" i wyszło im, że po pierwszych dwóch pięćdziesiątkach każdy z kierowców miał lepsze wyniki w teście na refleks i w teście na torze. I jakoś w innych krajach limity są wyższe, a nie ma tyle wypadków po alkoholu. Tylko w Polsce jest głupia propaganda, że człowiek po piwie to od razu mózgu nie ma.

  pokaż komentarz
  steven44
 • Maver87 +53  

  @steven44:

  konieczne jest również rozgraniczenie kwestii jazdy po pijaku tzn. wypicie z kumplem 0,7 na dwóch i wsiadanie za kierownicę - to uważam za szczyt bezmyślności i takich ludzi nie może ominąć surowa kara.

  co innego jest łapanie rannych kierowców, którzy niejednokrotnie mają jeszcze coś we krwi pomimo tego, że czują się już dobrze i nie mając świadomości, że mogą mieć coś we krwi... nie chciałbym, aby ktoś uznał, że staram się ich usprawiedliwiać, ale tutaj wchodzi w grę różne rzeczy - metabolizm człowieka itp. no ale.....

  a na koniec uważam, że gorsze od wypicia jednego piwa jest jazda gdy jest się zmęczonym....kto jechał po nieprzespanej nocy zapewne wie o czym mówię...

  pokaż komentarz
  Maver87
 • kapsi +11  

  @steven44: Kobiety i dziadki za mało są medialne. Jakoś głupio mówić "kobiety siadające za kierownice należy sądzić jak za usiłowanie zabójstwa!"

  pokaż komentarz
  kapsi
 • steven44 0  

  @Syek:
  "Zgadzam się, zmęczenie bywa o wiele gorsze i wydaje mi się że jest częstszym zabójcą. Kiedyś po 12h siedzenia na kasie w święta stwierdziłem, że pewniej bym się czuł jakbym z kimś obalił 0,7L. Kompletnie nie kontaktowałem co się dzieje, a wrócić do domu jakoś trzeba było"
  - ale polskie prawo Ci pozwala jechać w takim stanie...

  @Maver87:
  "konieczne jest również rozgraniczenie kwestii jazdy po pijaku tzn. wypicie z kumplem 0,7 na dwóch i wsiadanie za kierownicę - to uważam za szczyt bezmyślności i takich ludzi nie może ominąć surowa kara."
  - ja też nie mowię o 0.7 tylko o dwóch, trzech piwach. ewentualnie po 2 drinki z kolegą. Wiadomo, jak ktoś jest zbombiony to nie może, ale mówię jak np jest w Niemczech 0.5 promila, albo Austria, Włochy 0.8.

  pokaż komentarz
  steven44
 • f....x +1  

  @steven44: to pewnie kwestia prewencji i dużego marginesu błędu.
  facet, który pije do obiadu wino wytrawne różni się od naszego typowego amatora alkoholu, który twierdzi, że "0.7 na dwóch to jest nic".

  ogólnie my mamy dość swobodne podejście do picia jako naród. nie oszukujmy się. i właśnie na takich ludzi jest obliczony jest próg trzeźwości, który bada policja. trudno jest postawić precyzyjną granicę, więc stosuje się rozwiązanie orwellowskie głosząc, że każde picie jest złe. to się potem chyba jednak przekłada na bezpieczeństwo, bo jak coś wypiję, to po prostu wiem, że mam nie wsiadać, bo za to grożą sankcje. i nie wsiadam. a tak to bym się zastanawiał i może bym w dwóch przypadkach na 3 dochodził do wniosku, że jednak "dziś mogę prowadzić bo wypiłem mało". i potem może by się i okazało, że się przeliczyłem.

  więc zasadniczo strategia ścisłego podejścia: piłeś - nie jedź - ma pozytywne skutki.

  ale formalnie rzecz ujmując, Claksson ma rację - z tym refleksem na pewno tak jest. Mikke pewnie by powiedział, że skoro budujemy wysokie domy, z których mogą skakać samobójcy i pozwalamy jeździć osobom w podeszłym wieku (którym co najwyżej bada się wzrok - bo kierowcy niezawodowi chyba nie mają nadal testów sprawnościowych) - to pewnie można i jechać po jednym piwie, gdy się ma poniżej 30 lat. :)

  A jak już zacząłem o JKM, to warto może przedyskutować jego stwierdzenie, że część problemu fatalnych kierowców istnieje dlatego, że ludzie robią prawo jazdy za późno. (Dotyczy to chyba zwłaszcza kobiet np. po 35 roku życia). I potem mamy mylone pedały gazu i hamulca albo sławetne "widzę! widzę! widzę! ...ała...")

  pokaż komentarz
  f....x
 • steven44 +2  

  @frytex:
  Otóż to, z gościa po piwie od razu media robią człowieka bez móżgu.

  Jak nauczysz się że po piwie, dwóch czy trzech można jeździć i nic się nie dzieje to innym razem wypijesz dwie flaszki i też stwierdzisz że dasz radę.

  @Syek:
  "Jak nauczysz się że po piwie, dwóch czy trzech można jeździć i nic się nie dzieje to innym razem wypijesz dwie flaszki i też stwierdzisz że dasz radę."
  - sorry ale to media wpajają, ludzie mają mózg i tak należy ich traktować. Jak ktoś pije dwie flaszki to wiadomo, że kierować nie może, ale 2-3 piwa to jakoś nie widzę problemu by taki człowiek nie myślał.

  pokaż komentarz
  steven44
 • UHUstic +3  

  :
  "Jak nauczysz się że po piwie, dwóch czy trzech można jeździć i nic się nie dzieje to innym razem wypijesz dwie flaszki i też stwierdzisz że dasz radę."
  - sorry ale to media wpajają, ludzie mają mózg i tak należy ich traktować. Jak ktoś pije dwie flaszki to wiadomo, że kierować nie może, ale 2-3 piwa to jakoś nie widzę problemu by taki człowiek nie myślał.


  @Syek
  @steven44: A ja się z tym zgadzam m.in obserwując znajomych. Ktoś zrobi kilka razy pewną krótką trasę po jednym piwie i nawet nie mija policji. Myśli sobie "po 2 piwach też nic nie będzie". Z czasem ilość wypitego alkoholu po którym "można jeździć" u danej osoby wzrasta, trasy ulegają zmianie (robią się coraz dłuższe niż z domu do domu bo pewność siebie wzrasta). Nie dotyczy to pewnie każdego, ale jednak się zdarza. Dlatego żeby nie wpaść w takie błędne myślenie osobiście będąc samochodem nie piję nawet "pół łyka piwa". Żeby nie kusiło.

  pokaż komentarz
  UHUstic
 • steven44 +1  

  @UHUstic:
  No to głupek i tyle:)

  pokaż komentarz
  steven44
 • plushy 0  

  Jak nauczysz się że po piwie, dwóch czy trzech można jeździć i nic się nie dzieje to innym razem wypijesz dwie flaszki i też stwierdzisz że dasz radę.

  @Syek: Albo jak wypijesz jedno piwo a będziesz musiał jechać samochodem tu uznasz że w sumie możesz obalić flaszkę bo i tak będziesz odpowiadał jak kontrola cię zawinie.

  pokaż komentarz
  plushy
 • Syek +1  

  @plushy: Bez przesady. Po pierwsze jednak wyroki są różne w zależności od ilości promili, po drugie jest różnica czy zatrzymają cię, niewiadomo jakim cudem, przy rutynowej kontroli, czy będą cię strażacy wycinać z samochodu.

  Nawet jakby można było legalnie mieć to jedno piwo we krwi, to łatwo znajdzie się ktoś kto stwierdzi że co szkodzi drugim popić;), przecież wcale nie będzie dużo więcej pijanym. A któregoś dnia wsiadasz po flaszce i w ogóle ci się żadna lampka ostrzegawcza nie zapala. No bo przecież po 3 i 4 piwach zdarzało ci się jeździć i nie było problemu, a teraz podobnie się czujesz. Dlatego najlepiej darować sobie jakąkolwiek ilość alkoholu.

  pokaż komentarz
  Syek
 • bondzo 0  

  @lemonic: każdy ma swój rozum.

  pokaż komentarz
  bondzo
 • JohnyByk 0  

  @UHUstic: Dziwne jest myślenie w stylu "jak pojechałem po jednym piwie to większej ilości też mogę". Równie dobrze teraz można powiedzieć, że jak mogę jechać po szklance piwa (w większości pewnie zmieści się w aktualnym limicie) to dlaczego nie mogę po dwóch. Można przytoczyć inny tekst po spożyciu "a co ja nie pojadę"? Jak ktoś nie ma rozumu to pojedzie teraz po spożyciu 2 piw i tak samo pojedzie po flaszce jakby były wyższe ograniczenia. To nie jest kwestia, że jak mogłem tyle to mogę więcej. a rozumu. Znam prawo, znam limit i nie pojadę jak wg prawa nie mogę tego zrobić. Ja mam taki problem, że czasami długo schodzi mi alkohol w stosunku do współbiesiadujących. Moi znajomi mają np. w południe, na alkomacie wynik 0,2, a ja np. 0,8. Czuje się dobrze, znam swój organizm i wiem, że mógłbym pojechać, ale prawo mi tego zabrania. Dużo gorzej czuję się jak jestem niedospany lub np. przeziębiony. Jestem przekonany, że większe zagrożenie stwarzam w tych dwóch przypadkach niż np. na 0,5 promila (podkreślam, że na kacu gdzie od picia minęło jakieś 20 godzin).

  pokaż komentarz
  JohnyByk
 • UHUstic 0  

  @JohnyByk: Chodzi właśnie o to zdanie-klucz - "a co, ja nie pojadę?" Jeden będzie sobie wmawiał, że ogarnia w pełni po 1-2 piwach, drugi że po 4-5. W końcu to bardzo subiektywne odczucie. Lepiej limity ustalić adekwatnie do polskiej ułańskiej fantazji i ukrócić spekulacje już nawet na 1 piwie (zgodnie z wieloma artykułami - nawet 1 piwo powoduje przekroczenie limitu) niż zostawić to rozważaniom "a bo szwagier jechał po 0,5 litra do sklepu i nic mu nie było" albo w/w "co, ja nie pojadę...?"

  pokaż komentarz
  UHUstic
 • budva +10  

  Kiedyś po wypadku rowerowym policja skontrolowala moją trzeźwość 6h po zajściu. Przecież spokojnie mogłam sobie strzelić kilka piw w międzyczasie ;)

  pokaż komentarz
  budva
 • mklj +9  

  @budva: No to byś im powiedziała :-)
  W stanach zdarzają się sytuacje, że tuż po wypadku sprawca jak oparzony biegnie do najbliższego sklepu
  i wlewa w siebie pierwszą lepszą butelkę napoju alkoholowego.

  pokaż komentarz
  mklj
 • bartek1988 +3  

  @mklj: Nie tylko w stanach :) http://www.youtube.com/watch?v=PM5TKWZ53YM

  pokaż komentarz
  bartek1988
 • Heti 0  

  @mklj: Wyjaśnisz czemu?

  pokaż komentarz
  Heti
 • eXcore +1  

  @Heti: aby bronić się później, że alkohol wypił po wypadku, a nie przed i nie spowodował go pod jego wpływem.

  pokaż komentarz
  eXcore
 • G_O_ +11  

  @Heti: kierowca ma świadków że pił po wypadku (np. kamery w sklepie) a przed sądem będzie się tłumaczył że to była reakcja na stres. I weź teraz takiemu udowodnij że prowadził na podwójnym gazie. Kiedyś jeden koleś na jakiejś imprezie opowiadał mi, że w taki sposób obronił prawo jazdy przed sądem, gdy zostawił samochód w rowie i na piechotę wrócił do domu. Policjanci zajechali po czasie i go przebadali alkomatem. Miał zeznania rodziny że w stresie po kolizji w domu napił się wódki, co było oczywistą ściemą.

  pokaż komentarz
  G_O_
 • c.....0 +2  

  @eXcore:
  @G_O_: gdzieś kiedyś zasłyszałem, że skoro wiadomo, że wypił np. 0,5l to patrzą w jakim tempie alkohol w naszym organizmie spala się alko i na tej podstawie oceniają, czy faktycznie jedynie w siebie 0,5 wpompował czy też przed coś było - nie wiem, ktoś kiedyś tak mówił, bzdura czy może ziarnko prawdy jest w tym?

  pokaż komentarz
  c.....0
 • void1984 +2  

  @chrup00: Sporo prawdy. Tylko sprawa nie jest łatwa, bo dla każdego tempa wchłaniania i metabolizmu są indywidualne.
  Teoretycznie można porównać zawartość alkoholu w krwi i wydychanym powietrzu (a u martwego w żołądku), tempo zmian i próbować na tej podstawie wyciągać wnioski.
  Na pewno puszka piwa nie zamaskuje 0.7l na głowę.

  pokaż komentarz
  void1984
 • charles-gregoire 0  

  @eXcore: W Polsce też się tak zdarzyło, chyba było na wykopie nawet, koleś z "rozpaczy" wypił połówkę z gwinta ;) cwaniaczek..

  pokaż komentarz
  charles-gregoire
 • Tremade +32  

  Mi się wydaje, że jak się kierowcy zachce kupę, to jedzie nawet gorzej niż po piwie.

  pokaż komentarz
  Tremade
 • PlatynowyReptalianin 0  

  @Tremade:
  Zalogowałem się aby dać Ci plusa:D

  pokaż komentarz
  PlatynowyReptalianin
 • Cineczeq +19  

  @lukaszbrt: TE STUDENTY. XDDD

  pokaż komentarz
  Cineczeq
 • Tremade +14  

  @Cineczeq: bo oni studiują, a nie się uczo xD

  pokaż komentarz
  Tremade
 • plushy +8  

  @Cineczeq: Nic się nie uczą

  pokaż komentarz
  plushy
 • 1boszcz 0  

  @Tremade: Józuś usys się? To uc się uc żebyś nie musioł harować jak jo

  pokaż komentarz
  1boszcz
 • Sobczak +4  

  Nie wiem skąd im się wzieło, że czasem po jednym mocnym piwie człowiek trzeźwieje nawet i 24h... to ile to piwo musi mieć % ? 20? Nie żebym coś propagował ale mój szwagier pije piwo np w robocie koło południa i potem jedzie i nawet kiedyś go policja wzięła na kontrole i nic nie wykazało bo jak miało wykazać skoro jak twierdzi szwagier piwo paruje ok 2 godziny, 2 piwa 6 godzin.

  pokaż komentarz
  Sobczak
 • FLOLPROBA +9  

  @Sobczak: piwko w robocie koło południa to mi się podoba - pozdrów szwagra :)

  pokaż komentarz
  FLOLPROBA
 • kafka 0  

  @Sobczak: Mój przypadek.

  Początek picia - g.15
  Koniec - g.19,
  Osuszone - 6 piw 5%
  Masa ciała - 100kg

  Kontrola następnego dnia g.7.15 - wynik 0‰

  pokaż komentarz
  kafka
 • pacbox 0  

  @kafka: W sobotę parę razy mi sie zdarzyło ze znajomymi wypić po 0,4 l wódki. Parę razy bylem na komisariacie okolo 16-17 i zawsze było 0 (koniec melanżowania około 2-3 w nocy).
  Z tych wyliczeń wychodzi ze po 0,4 mialbym zero promili po 24 godz. przy założeniu, że spale 20g etanolu w 3 godziny - co jest min.

  Te wyliczenia są z dupy, a wcale mocnego łba nie mam. Mam znajomych którzy maja mocniejsze i słabsze wiec można powiedzieć ze jest statystyczny Kowalski.
  @Sobczak: Zalezy jakie piwo - imperator ^^

  pokaż komentarz
  pacbox
 • fanatic +6  

  - Stężenie alkoholu we krwi w wysokości promila odnotowuje się u przeciętnego człowieka już po wypiciu zaledwie dwóch półlitrowych piw – mówi Wędzikowski.
  Chyba u 14 latki...
  Z kolei panikującym kierowcom przydałoby się piwko przed jazdą.

  pokaż komentarz
  fanatic
 • 1boszcz +2  

  @fanatic: ja po trzech piwach na rowerku wydmuchałem 0.6 promila, a należę do tych drobnych ludzi 172 wzrostu, 67 kg

  pokaż komentarz
  1boszcz
 • Tremolo_na_marimbie -4  

  Zdarza się że po dobrej imprezie jeszcze dwa dni później promile hulają we krwi. Po wypiciu wieczorem w sobotę na imprezie ok. 0,7 litra czystej i dwóch piw, w poniedziałek o 8 rano miałem jeszcze 0,4 promila.

  pokaż komentarz
  Tremolo_na_marimbie
 • dhagher87 0  

  @Tremolo_na_marimbie: Ja po podobnej ilosci (jedno piwo mniej, skonczylem loic o 2 rano w sobote) poszedlem dmuchnac na komisariat ok. 14 i mialem ledwo ponad 0,1. Jaki z tego moral?

  pokaż komentarz
  dhagher87
 • jacekfreeman +4  

  @dhagher87: że na prędkość spalania alkoholu wpływa wyłącznie indywidualny metabolizm (oraz płeć, która w tym wypadku znaczenia nie miała, bo jesteście obaj facetami).

  pokaż komentarz
  jacekfreeman
 • schiphol +1  

  @dhagher87: morał jest taki żeby: nie chodzić w kasku na jagody

  pokaż komentarz
  schiphol
 • blork +5  

  W moich stronach mawia się, że najbezpieczniejszy kierowca to taki po 2 kieliszkach. Napił się lampki wina albo te dwa kieliszki za zdrowie cioci na imieninach a potem musi wracać do domu. Można śmiało powiedzieć, że jest trzeźwy ale jedzie najostrożniej jak się da, nie przekracza prędkości, zero rozprężenia i wytężona uwaga aby uniknąć jakiejkolwiek stłuczki albo zatrzymania.
  Niestety to jest efekt restrykcyjnego prawa a nie świadomości rodaków. Bo jakby prawo nie ścigało za jeżdżenie z 0,7 promila to masa by takich szarżowała.

  Natomiast co do zawartości alku dnia następnego, to każdy ma inaczej. Ja akurat jestem dość chudy. Przy małej masie ciała i stosunkowo wolnym metabolizmie alkoholu wypicie 6 piw w sobotni wieczór sprawia, że mimo, że w niedzielę po południu czuję się całkowicie trzeźwo to alkomat pokazuje ok 1 promila. Tak naprawdę bezpiecznie mogę jechać dopiero w poniedziałek rano. Dopiero zakup alkomatu(koszt ok 500zł) unaocznił mi ten fakt i zdałem sobie sprawę, ile razy mogłem stracić prawko przy losowej kontroli albo jakimkolwiek, losowym nawet zdarzeniu.

  pokaż komentarz
  blork
 • simperium +4  

  Wbrew powszechnym przekonaniom, nie ma skutecznych sposobów na przyspieszenie spalania alkoholu w organizmie
  No, ale przecież glukoza elegancko wytrąca alkohol.

  pokaż komentarz
  simperium
 • rusty_zn-e +3  

  Ciekawe że tylko 10% sprawców wypadków było pijanych. Ciekawe ile procent wypadków było spowodowanych przez senność, rozpraszające czynności podczas jazdy. Ciekawe ile procent wypadków było spowodowane przez dziadowską infrastrukturę...
  Ciekawe jaka część z tych 10% to idioci wsiadający narąbani do auta a ile to poranni kierowcy niczego nie świadomi (a tak chętnie wyłapywani)

  pokaż komentarz
  rusty_zn-e
 • Globetrotter +8  

  Mnie zawsze ciekawiło w zależności od tego czy się śpi czy nie, jak wpływa to na rozkład alkoholu przez wątrobę? W sensie czy podczas snu enzymy są wydzielane intensywniej czy nie? Chodzi mi o medyczny punkt widzenia, ja jestem tylko inżynierem, więc się nie znam, ale może jakiś wykopowy lekarz się wypowie? :)

  pokaż komentarz
  Globetrotter
 • bartek1988 -4  

  @Globetrotter: Nie jestem lekarzem, ale wydaje mi się, że jak nie śpisz, to organizm szybciej pracuje niż kiedy śpisz i tym samym szybciej rozkłada alkohol. Jest tu jakiś lekarz żeby to potwierdzić?

  pokaż komentarz
  bartek1988
 • cuzamen 0  

  @bartek1988:
  @Globetrotter:
  Lekarzem to ja nie jestem, ale uczyłem się, że zasadniczo organizm zarządzając energią ma takie 2 "tryby" jeden, kiedy nie musimy nic trawić i większość energii jest rozporządzana w jakiś tam inny sposób, mamy więcej energii, itp. Drugi "tryb" to kiedy organizm musi dużo energii włożyć w trawienie, wtedy jesteśmy nieco bardziej ospali i zmęczenie, gorszy refleks itp. Dlatego właśnie po jedzeniu jesteśmy bardziej zmęczeni.

  Edit:
  Czyli wniosek - kiedy śpisz, szybciej przebiega trawienie więc i pewnie rozkład alkoholu.

  pokaż komentarz
  cuzamen
 • Globetrotter -3  

  @cuzamen: Logiczna odpowiedź :) Chociaż nie znam się na medycynie w ogóle, to wydaje mi się że wyczerpałeś temat :)

  pokaż komentarz
  Globetrotter
 • detektor_szczescia 0  

  @Globetrotter: Nie jestem lekarzem. Jestem pijakiem. Według mnie sen wspomaga trzeźwienie. Wypowiedź opieram na własnym doświadczeniu. Dziękuję.

  pokaż komentarz
  detektor_szczescia
 • piteross +3  

  @Globetrotter: Jak śpisz to spada metabolizm całego organizmu

  pokaż komentarz
  piteross
 • oruniak +2  

  W artykule zapomniano o magicznych słowach z art. 115 "lub prowadzi do stężenia przekraczającego tą wartość". Na podstawie tego można właśnie sądzić ludzi, którzy spowodowali wypadek, zgłosili się po 6 godzinach i mieli np. 0,3.

  pokaż komentarz
  oruniak
 • pedros92 0  

  który jadąc przekracza linię jezdni, szeroko pokonuje zakręty.

  Czyli nie mogę omijać dziur, bo ktoś zadzwoni na Policję?
  Jak jadę 90 to wiadomo, że ścinam zakręty, a nie jadę ładnie po pasie.

  pokaż komentarz
  pedros92
 • wojtaz131 0  

  Ja dziś prowadziłem samochód po 12h nocce, byłem już 28h na nogach, dobrze, że to była 6 rano i był mały ruch. Naprawdę.

  Ostatnio miałem okazję dmuchnąć z kumplem z własnej woli w alkomat we Wrocławiu na komisariacie. Bez problemów.

  pokaż komentarz
  wojtaz131
 • Brodzacy_w_Zbozowej 0  

  Uwaga! Kierowca, u którego limit alkoholu jest dwukrotnie większy od dozwolonego, jest o 30 procent bardziej narażony na ryzyko spowodowania wypadku niż kierowca trzeźwy.
  Czy to znaczy, że kierowca, który ma "dłuższe kiszki" jest bardziej narażony na spowodowanie wypadku? Zdanie niemal bez sensu.

  pokaż komentarz
  Brodzacy_w_Zbozowej
 • martini49 0  

  "Spalania alkoholu przez organizm nie przyspieszysz" - Yoda

  pokaż komentarz
  martini49
 • cypekis11 0  

  "Nawet niewielka dawka alkoholu sprawia, że mózg upośledza wzrok, co stwarza niebezpieczeństwo na drodze. Według fachowców, po wypiciu pół litra mocnego alkoholu możemy bezpiecznie usiąść za kierownicą dopiero po upływie 24 godzin."

  pół litra to niewiele, ale dla Rosjan

  pokaż komentarz
  cypekis11
 • enemydown -1  

  Bzdurny artykuł pod publiczkę usprawiedliwiający polskie durne przepisy. W USA to by chyba nikt nie mógł jeździć.

  pokaż komentarz
  enemydown
 • piteross -2  

  a ja codziennie 3-4 piwka od 19- 22 do spania i o 6:40 zero promila:)

  pokaż komentarz
  piteross
 • deede 0  

  @piteross: u mnie teoretycznie też, ale możesz się kiedyś przejechać. Ostatnio piję do 20:00.

  pokaż komentarz
  deede
 • chickers -8  

  "że mózg upośledza wzrok", taaa

  pokaż komentarz
  chickers
 • k.....n +4  

  @chickers: no ta, ta. Obraz przez oczy jest łapany tak samo dobrze, dopiero w ośrodku widzenia w mózgu obraz jest wyprany.

  pokaż komentarz
  k.....n
 • JarKo111 -5  

  Wszędzie ten sam kit, ile to ten okropny alkohol paruje.
  Ja schlałem się na sylwestrze jak zawsze, dykta nie pojęta, dzida jak z stąd do hen tam.
  Kac jak nigdy - dynia pęka, prowiant wchodzi wyłącznie płynny i to słabo.
  Policja z alkomatem równe 12 godzin po zdarzeniu - nowy rok punkt 15:00.
  Wynik zero koma zero.
  Tak więc nie zdzierżam pitolenia o "dwu dniowym parowaniu.".

  pokaż komentarz
  JarKo111