•  

  Sprowokowani czy nie, reakcja na prowokacje to chyba nie jest wbijanie noża w szyję :o

  •  

   @Rabusek: Otóż to. Za łba tyle razy byliśmy prowokowani. Dało się w mordę i po krzyku. Ewentualnie jak szydzący był silniejszy to przed snem wymyślało się kilkanaście tortur dla niego za zniewagę. Jednak nikt nie wymachiwał nożem. Jeśli ktoś czuje potrzebę użycia noża na kimkolwiek jest zwyczajnie chory. Niech go w ramach nagrody deportują do kraju ojczystego.

  •  

   @Rabusek:

   Sprowokowani czy nie, reakcja na prowokacje to chyba nie jest wbijanie noża w szyję :o

   ...ale na pobicie już może być. O ile było pobicie, bo nie wiemy, kto tu mówi prawdę.

   Mi się tylko nie podobała na początku (już dawno temu opisywana) relacja pokrzywdzonego, który opowiadał, że został zaatakowany ni z gruchy ni z pietruchy.

  •  

   @dziadekwie: no to przekroczenie obrony koniecznej

  •  

   @Rabusek: ...zobaczymy, może się okazać, że nawet nie koniecznej. Ludzie czasami bywają popieprzeni w swoich zachowaniach.

  •  

   @dziadekwie: Ciekawa teoria - wbijanie noża w plecy to obrona konieczna?

  •  

   @stepano:

   wbijanie noża w plecy to obrona konieczna?

   Teraz się popraw i napisz do kolegi, który mówił o obronie koniecznej, bo to nie byłam ja.

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @Rabusek: i w plecy, widać arab sie bronił, polak nacierał plecami

  •  

   @Rabusek: A co jesli obrzucił go szynką ? I w ten sposób pozbawił go 70 dziewic ?

  •  

   @Rabusek: Cakowicie abstrahujac od tego, ze to arab (bo wydaje mi sie ze jednak gra to jakas role), to wiekszosc z Was jest za tym aby w swoim domu moc sie bronic kazdymi dostepnymi srodkami. Moj dom moja twierdza. Ja wyobrazam sobie taka sytuacje: slucham za glosno muzyki (zalozmy ze tak, bo to juz ciezko stwierdzic). Wala mi do drzwi jacys kolesie. Wywiazuje sie klotnia. Slysze ze zostane zaj%$%ny jak nie przycisze, zebym wyp%!$!%%al albo zobacze co to znaczy wyladowac na ojomie... no i na przyklad dostaje w morde i kolesie z butami proboja wejsc do mieszkania... I co w takiej sytuacji? Ilu z Was wyciagneloby nie moz ale pistolet w takiej sytuacji gdyby byla mozliwosc? Z tego artykulu kompletnie nic nie wynika. Nie wiadomo na przyklad jaki jest wywiad srodowiskowy i czy jakis dres nie robi z siebie ofiary. Nie wiadomo kto zaczal, nic nie wiadomo.....

   @Tomecki83:

   Jeśli ktoś czuje potrzebę użycia noża na kimkolwiek jest zwyczajnie chory.

   Nawiazujac do tego co napisalem powyzej, nawet wtedy kiedy ktos proboje sie wedrzec sila do Twojego domu?

   p.s. sorry komp bez polskich fontuf

  •  

   @zigiscrew: ?? żeby w jakikolwiek sposób usprawiedliwić rzucenie się na kogoś z nożem to ten pierwszy też musiałby rzucić się na araba z nożem albo innym narzędziem którym mógłby mu coś realnie zrobić.

  •  

   @Rabusek: extra i w tym momencie wlasnie napisales cos co mowi polskie prawo i wiekszosc z nas z tego szydzi... Ze jak ktos zaatakuje Cie piesciami to Ty musisz bronic sie adekwatnie do tego i nie mozesz uzyc innego srodka aby nie przekroczyc granic obrony koniecznej... No prosze Cie, przeciez non stop slychac glosy krytyki wsrod normalnych ludzi i ja tez to krytykuje, gosc chce Cie zaj!$%c a Ty nie mozesz mu przyp%!%$!@ic cegla w leb (albo nozem) bo przekroczysz granice obrony........... hipokryzja pelna morda.... rozumiem jeszcze jakbys mi podal jakies szczegoly, ktorych nie znam i o ktorych wspomnialem... W takim razie ja napisze Ci moja wersje artykulu: zastap slowo arab janem kowalskim, a panow co walili w drzwi nazwij lokalnymi zbirami..... Trzeba byc chociaz troche obiektywnym... nadal twierdze ze z artykulu nic nie wynika...

  •  

   @zigiscrew: Spoko, ale plecami go atakował ten polak?

  •  

   @Rabusek: @Tomecki83: Na naruszenie swojego miru domowego powinno być dozwolone użycie noża. Oczywiście nie twierdzę, że tutaj coś takiego miało miejsce ale z artykułu prawie, że nic nie wynika.

   żeby w jakikolwiek sposób usprawiedliwić rzucenie się na kogoś z nożem to ten pierwszy też musiałby rzucić się na araba z nożem albo innym narzędziem którym mógłby mu coś realnie zrobić.

   W środku nocy wchodzi złodziej do Twojego domu w pokoju obok śpi Twoje małe dziecko. Masz pod ręką broń. Złodziej widząc, że się obudziłeś mówi byś się nie ruszał i siedział cicho bo zaj@@!!@Ciebie i Twoją rodzinę. Czekasz aż złodziej wyciągnie gnata czy może bierzesz do ręki swoją broń i strzelasz w niego? W przypadku obrony koniecznej obywatel powinien mieć możliwość użycia dowolnych środków o ile zostanie poszkodowany tylko agresor. W przypadku Araba i Polaka nie wiemy jaka była sytuacja. Mogło być tak, że Arab bezzasadnie użył noża a mogło być tak, że się bronił.

   @stepano:
   @RedBaron:
   @Dakkar Jakie plecy?

   @zigiscrew: Dokładnie. Z artykułu gówno wynika a na niektórych słowo muslim działa jak płachta na byka :).

  •  

   @Tomecki83: Poczułbyś się prowokowany gdyby dwóch ludzi wpadło ci do mieszkania? A może było tak, że Polacy napadli tych Arabów, Arabowie w obawie o swoje życie nie chcieli się cackać i nie bali się użyć noża? W dodatku Polacy byli pod wpływem, nie napisali jak bardzo, być może byli w takim stanie że byli zdolni do zabicia tych Arabów? Gdy bronisz życia nie zastanawiasz się nad konsekwencjami, a ty gadasz jakby się pokłócili o kredki.

   PS. Jakbyś nie zrozumiał, tylko teoretyzuję na temat tej sytuacji. Wcale tak nie musiało być. Ale nie można tego od razu wykluczyć, a przynajmniej nie można posiadając takie informacje jakie posiadamy z mediów.

  •  

   @5th: "Nagle Abdulrahman A. wyjął nóż i ugodził Mariusza P. w szyję. Potem dostał jeszcze dwa ciosy: w lewe ramię i plecy." Napastnik nacierał plecami?

  •  

   @Dakkar: Rzeczywiście przeoczyłem.

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @Dakkar: powinien zostać skazany za usiłowanie morderstwa dowody są jednoznaczne

  •  

   @RedBaron: Co nakwyżej przekroczenie obrony koniecznej. Nikt nie zapraszał tam Mariusza P. a gdyby spokojnie zwrócił uwagę nie doszłoby do bójki.

  •  

   @Rabusek: I to jest problem prawa w tym kraju.
   My house is my castle - nie będzie mi nachalny obszczymurek zwracał uwagi od tego jest policja.
   Nikt ich nie zapraszał do domu więc dostali co chcieli.

  •  

   @Dakkar: Widzę, że nie bijesz się za często. Podczas szarpaniny, w zwarciu przeróżne pozycje się przyjmuje. Mogłoby być np tak, że jak się 'przytulili', to ręce araba były za plecami Mariusza P. i nie miał możliwości dziabnąć w inne miejsce, a jak Mariusz nie chciał odpuścić, to nie tylko Arab, a każdy z nas machałby tym nożem na oślep - instynkt.

  •  

   @themindcrusherHS: Nie bije się w ogóle ale raczej jak widzę nóż to raczej się odsuwam, niż przytulam :)

  •  

   @Dakkar: Może go przytulił, bo po ciosie w szyję chciał go unieruchomić i po prostu nie wyszło... Nie wiemy co się stało, a możliwości rozwoju sytuacji, moim zdaniem jest zbyt dużo, aby osądzać zza monitora, nie znając faktów.

 •  

  Ten artykuł porusza ważną kwestię różnic kulturowych. W Polsce to dość oczywiste, że niehonorowo jest używać w bójce "sprzętu" (wyjątkiem jest specyficzny klimat krakowski). Tymczasem beżowi i muzułmanie noże lubią i dyshonoru nie odczuwają. W zeszłym roku w Lublinie mój znajomy został (na szczęście niegroźnie) potraktowany nożem przez Turków na dyskotece. Gdy parę miesięcy temu w Warszawie była bójka Polaków z Czeczenami - w ruch poszły noże. Dziwimy się Niemcom i Anglikom, że siedzą cicho. Ja zaczynam rozumieć. W Polsce skończy się tak jak na zachodzie - ciapaci zaczną się panoszyć po ulicach, bo kto normalny u nas zaryzykuje starcie z nożownikami...

  •  

   @wstreczyciel:

   Na dyskotece w Niemczech bawi się Rosjanin z napisem na koszulce:
   ,,Turcy mają trzy problemy''. Nie trwało długo, stanął przed nim Turek, byczysko:
   - Ty, a w dziób chcesz?
   - To jest pierwszy z waszych problemów - odpowiedział Rosjanin - agresja. Ciągle szukacie zwady, nawet wtedy, kiedy nie ma żadnego powodu.
   Dyskoteka się skończyła, Rosjanin wychodzi, a na niego tłum Turków czeka.
   - No, teraz się z tobą policzymy - warknęli Turcy gremialnie.
   - A to jest drugi z waszych problemów - mówi Rosjanin. - Nie potraficie załatwiać spraw po męsku sam na sam, tylko zawsze wołacie wszystkich swoich.
   - Zaraz nam to odszczekasz! - wrzasnęli Turcy, wyciągając noże.
   - I to jest trzeci z waszych problemów - westchnął ciężko Rosjanin, wyjmując pistolet maszynowy. - Zawsze na strzelaninę przychodzicie z nożami...

  •  

   @wstreczyciel: Zauważ, że to nie było tak, że Polak rzucił na ulicy inwektywą w Araba, a on go z zaskoczenia dziabnął. Ci pijani kolesie najpierw doj%#%li się słownie, następnie dobijali się do jego mieszkania (i tutaj już wszystkim powinno włączyć się czerwone światełko), a potem prawdopodobnie to oni rozpoczęli atak, a Arab będąc atakowany we własnym mieszkaniu użył tego, co uznał za wystarczającą odpowiedź. Jeżeli występuje tu jakaś różnica kulturowa, to chyba tylko między kulturą osobistą a zwykłym buractwem, które uzurpuje sobie prawo do wtargnięcia komuś na chatę, bo ma muzykę za głośno, i liczenia na to, że zamieszkujący dane mieszkanie dostosuje się do ich żądań bez żadnego sprzeciwu. Jeżeli ktoś tu się panoszy po ulicach, to na pewno nie Araby, chociaż też zakapturzeni jak muzułmańskie kobiety.

  •  

   @kyuuki: Jak kiedyś jakiś Arabus zapuka do moich drzwi z mordą, że mam wywieszoną karykaturę Mahometa (cokolwiek co go sprowokuje) na balkonie to kosa w brzuch będzie wystarczającą odpowiedzią?

  •  

   @wojciechlapka: Myślę, że jeżeli w środku nocy muzułmanie zaczną dobijać się do Twoich drzwi, a Ty po ich otworzeniu zaczniesz dostawać od nich wp%$%#%@ i w ramach obrony sięgniesz po nóż, to raczej nikt (poza samymi napastnikami i ich rodzinami) nie będzie krzyczał o konieczności wsadzenia Cię do więzienia.

  •  

   @kyuuki: Myślę, że zostałbym rasistą, ksenofobem, mordercą niewinnych imigrantów, a na wykopie uznano by, że jestem dresem, albo kibolem.
   Chociaż też zależy na kogo bym trafił w sądzie.

  •  

   @wojciechlapka: Zgodzę się, że na pewno pojawiłby się głośno krzyczący margines, który uważa, że jakakolwiek obrona niepolegająca na uciekaido jest zawsze godna potępienia, ale nie przesadzajmy. Myślę, że znaczna większość społeczeństwa nie ma najmniejszej ochoty być, po pierwsze, nachodzona przez obcych wysnuwających żądania, po drugie bita we własnym mieszkaniu, a po trzecie pozbawiona możliwości obrony. Niestety, będziesz musiał przejść całe postępowanie karne i ostatecznie stanąć przed sądem, to nie jest do uniknięcia. Jest też jakaś szansa, że sąd niskiej instancji stwierdzi przekroczenie obrony koniecznej i będziesz musiał szukać sprawiedliwości wyżej (no niestety, sądy mamy, jakie mamy), ale powyżej pewnego pułapu uniewinnienie jest wręcz pewne. Zawsze więc warto zachowywać się w takich sytuacjach w sposób, który nie będzie budził wątpliwości, że nie miałeś żadnej intencji działania na szkodę innych osób i Twoje działanie może być wyłącznie pojmowane jako obrona (powstrzymanie się od używania słów obelżywych; zadzwonienie na Policję, że właśnie ktoś próbuje włamać się do Twojego mieszkania; odczekanie za zamkniętymi drzwiami, aż wszyscy sąsiedzi nie będą mieli wątpliwości, kto jest napastnikiem; itp.). Osobiście nie otwierałabym w ogóle drzwi, ale masz prawo je otworzyć i nie zostać zaatakowany, więc nie powinno to Cię obciążyć.

  •  

   @wstreczyciel: W tym co mówisz, jest sporo prawdy. Różnice kulturowe to nie tylko język czy religia, ale również podejście różnych problemów oraz sposób ich rozwiązywania. Jeśli chodzi akurat o tą sytuację, ciężko jest oszacować co tak na prawdę się wydarzyło. Możemy przeczytać, że Polacy wtargnęli do ich mieszkania, że byli pijani etc. ale jak to było, wiedzą tylko oni.
   Ponadto uważam że za użycie broni białej kebaby muszą odpowiedzieć przed sądem, dlatego aby inni "pokojowi przyjaciele" ze wschodu nie poczuli się bezkarnie, w przeciwnym wypadku u nas też mogą się pojawić muslim-patrole. Na dobrą sprawę jest ich w Polsce blisko 40 tys i trzeba im pokazać dobitnie, że to jest POLSKA, a nie GB.

 •  

  No to stereotypowy wykopowicz ma niezły ból dupy. Bo z jednej strony: "twój dom twoja twierdza" i w samoobronie to się powinno zabijać, mniejsza o szczegóły, wyrwał śmiecia i dobrze. Ale z drugiej strony jak to tak muslim Polaka, przecież wszystko to wina arabów i trzeba tępić tę zarazę.

 •  

  Co tam. Zainterweniuje ambasada Arabii Saudyjskiej i jeszcze się okaże, że polskojęzyczny rząd będzie musiał przepraszać oskarżonego, za "nietolerancje" w Polsce.

  "Polacy dobijali się do drzwi tak długo, że wreszcie zostały otworzone. Między mężczyznami wywiązała się bójka na pograniczu mieszkania i korytarza – jak zeznał pokrzywdzony. Nagle Abdulrahman A. wyjął nóż i ugodził Mariusza P. w szyję. Potem dostał jeszcze dwa ciosy: w lewe ramię i plecy"

  Jak normalny obywatel uderzy kogoś w samoobronie to może nawet za to odpowiadać karnie, a tutaj mamy przypadek muzułmanina, który ewidetnie przekroczył dopuszczalną obronę konieczną i mamy pełno głosów, że miał do tego prawo. Zapewne tylko dlatego, że jest ciapaty ..

  •  

   @Pinius:

   Jak normalny obywatel uderzy kogoś w samoobronie to może nawet za to odpowiadać karnie

   A on nie odpowiada?

   A - o ile się nie mylę, to głosy za poszerzeniem granic obrony koniecznej na wykopie były zawsze, ciapaci czy nie ciapaci, wykop kocha zasadę, że "mój dom, moja twierdza".

   Ciebie po prostu uwiera, że ktokolwiek może ciapatka bronić.

  •  

   @dziadekwie: "Ciebie po prostu uwiera, że ktokolwiek może ciapatka bronić." - przecież nie od dziś wiadomo, że lewactwo w tych aspektach nie próżnuje -.-

   A co do jednego. Ja w życiu miałem niejedną bójkę .. Jedne były mniej groźne inne troche bardziej, ale tutaj nikomu nie przyszło do głowy żeby używać noża do "zadźgania" przeciwnika .. Koleś powinien dostać wyrok i tyle w temacie. I chce się jeszcze zapytać czy aż tak Ci się nudzi, że "monitorujesz" to znalezisko, żeby bronić swojego opalonego brata? -.-

  •  

   @Pinius:

   przecież nie od dziś wiadomo, że lewactwo w tych aspektach nie próżnuje -.-

   O - i właśnie po takich wypowiedziach nabieram przekonania, że dokładnie to cię uwiera. Ideologia czai się wszędzie, biada wam, wy, którym to zwisa, albowiem lewakami po wsze czasy będziecie.

  •  

   @dziadekwie: Ideologia występuje ale we waszym przypadku. Bo na darmo tego nie robicie. Gdyby "kibol" potraktował innego "kibola" w taki sposób, to pewnie byłabyś jedną z pierwszych, która mówiłaby żeby dać mu dożywocie czy jakąś inna irracjonalną kare. Spójrz też na to z innej strony. W Polsce codziennie jest zapewne po klikadziesiąt bójek i jakby tak każdy w każdej z nich używał noży to chyba nie masz pojęcia co by się działo w szpitalach.

   I z drugiej strony trenuje krav mage już od dłuższego czasu i wiem jak w c*** groźne są noże, dlatego też moim zdaniem nie ważne czy to prawicowiec czy lewicowiec. Poprostu powinno się tępić takie postępowanie (nawet w samoobronie) bo jeszcze nastąpi jakieś nieoficjalne przyzwolenie od wymiaru sprawiedliwości na tego typu działania ..

   Ale dobrze uznajmy, że w cale go nie bronisz bo jest muzułmaninem .. Ale mam dziwne wrażenie, że zacząłaś używać perfumów o nazwie "Hipokryzja", bo czuć ją od Ciebie na kilometr ..

  •  

   @Pinius:

   W Polsce codziennie jest zapewne po klikadziesiąt bójek i jakby tak każdy w każdej z nich używał noży to chyba nie masz pojęcia co by się działo w szpitalach.

   Ja tam osobiście pozostawiam decyzję sądowi, nie mam pojęcia jak to wyglądało, więc tym razem nie zaliczam się do żadnego szerszego grona "nas".

   Ale jeśli chcemy rozmawiać konkretniej o prawie do zrobienia kuku komuś, kto wchodzi do mojego mieszkania, to prywatnie jestem za tym, żebyśmy mogli wyrządzić komuś takiemu spore kuku bez większych konsekwencji.

   Ale dobrze uznajmy, że w cale go nie bronisz bo jest muzułmaninem .. Ale mam dziwne wrażenie, że zacząłaś używać perfumów o nazwie "Hipokryzja, bo czuć ją od Ciebie na kilometr ..

   No to pewnie masz katar, bo w tym konkretnym przypadku zakładam, że równie prawdopodobne jest to, że araba zaatakowali pijani studenci, jak i to, że studenci przyszli ze skargą i arab przegiął pałę. Mnie tam nie było.

   Nie będę go bronić, bo jest arabem, ale potępiać go za to z góry też nie będę.

  •  

   @dziadekwie: " No to pewnie masz katar, bo w tym konkretnym przypadku zakładam, że równie prawdopodobne jest to, że araba zaatakowali pijani studenci, jak i to, że studenci przyszli ze skargą i arab przegiął pałę. Mnie tam nie było."

   Więc z jakiej racji go bronisz ? -.-

  •  

   @Pinius: Żebyś jeszcze umiał wskazać, gdzie go bronię :-)

  •  

   @dziadekwie: "Nie będę go bronić, bo jest arabem, ale potępiać go za to z góry też nie będę."

   Ale ja gdzieś atakuje go z tego powodu, że jest arabem? Poprostu pisze, że polityczna poprawność sprawi, że uniewinnią ciapatego nawet jeżeli będzie winny. I jak już Ci pisałem, mnie interesuje sam fakt czynu. A chyba przyznasz, że 3 dźgnięcia nożem to zdecydowanie za dużo mając na względzie chociaż to, że po pierwszym ciosie, który był wymierzony w szyje owy Polak napewno odstąpił od walki (jeżeli naprawdę miała ona miejsce). Więc jakim prawem tamtem zadał mu kolejne dwa ciosy w ramie i plecy?

   To wy ciągle mieszacie w to sprawy ideologiczne nie patrząc w żadnym stopniu czego naprawdę dopuścił się ten arab ..

  •  

   @Pinius:

   A chyba przyznasz, że 3 dźgnięcia nożem to zdecydowanie za dużo mając na względzie chociaż to, że po pierwszym ciosie, który był wymierzony w szyje owy Polak napewno odstąpił od walki (jeżeli naprawdę miała ona miejsce). Więc jakim prawem tamtem zadał mu kolejne dwa ciosy w ramie i plecy?

   Nie, nie przyznam, bo nie znam wszystkich okoliczności. A że prywatnie jestem raczej zwolennikiem prawa do krzywdzenia ludzi panoszących się na naszej posesji, to siłą rzeczy nie jestem też surowa w ocenach ludzi, którzy takim osobom wyrządzają krzywdę.

   jeśli to była taka sytuacja.

   To wy ciągle mieszacie w to sprawy ideologiczne nie patrząc w żadnym stopniu czego naprawdę dopuścił się ten arab ..

   Jeśli dopuścił się zaciukania nożem kogoś, kto napadł go w domu, to jestem po jego stronie, jeśli zrobił to nie atakowany, to niech się smaży w piekle.

  •  

   @dziadekwie: Przecież pisze tam wyraźnie, że przepychanka nie miała miejsce w samym mieszkaniu .. "Między mężczyznami wywiązała się bójka na pograniczu mieszkania i korytarza ". Więc jeżeli ktoś zacznie Cie wyzywać zza bramy twojego domu i ty wyjdziesz za tą brame to sąd uzna, że zadźgałaś tego osobnika na terenie swojej posesji czy już na terenie miasta? - takie pytanie retoryczne..

  •  

   @Pinius:

   Przecież pisze tam wyraźnie, że przepychanka nie miała miejsce w samym mieszkaniu .. "Między mężczyznami wywiązała się bójka na pograniczu mieszkania i korytarza ".

   I tobie robi to różnice - czy za progiem, czy w korytarzu? O święte ideolo, te akrobacje lingwistyczno -logiczne których ludzie są w stanie dopuścić się w imię obrony jakiś wyższych racji mnie zdumiewają.

   No, mi to tam nie robi żadnej różnicy, jakbym miała kogoś dźgnąć nożem nagabywana na progu mieszkania to zrobiłabym to nawet, gdybym miała wyjść na korytarz - teraz pozostaje ci się z tym pogodzić i uznać, że piszę tak, bo jestem miłośnikiem muslimów i na pewno jak bym cyk cyk nie pisałabym tego, gdyby to był kibic Legii :-)

   Więc jeżeli ktoś zacznie Cie wyzywać zza bramy twojego domu i ty wyjdziesz za tą brame to sąd uzna, że zadźgałaś tego osobnika na terenie swojej posesji czy już na terenie miasta?

   Sąd uzna w większości, że przekroczyłeś te tzw. granice koniecznej, ale łaskawie cie zawiesi lub dostąpi, bo my łaskawe sądy mamy, a co mi osobiście nigdy się jakoś szczególnie nie podobało.

  •  

   @dziadekwie: Jak czytam to co mi piszesz to mam wrażenie, że jesteś ciemniejsza od tego araba ..

  •  

   @Pinius: No to dobrze, że dla przeciwwagi jesteś jeszcze światły ty.

   Wiem, że nie mam szans do ciebie dotrzeć - nastroszyłeś piórka i wizja rozmowy o arabie przesłoniła ci wszystko inne, ale jestem przekonana, że w innym kontekście rozmowy moglibyśmy znaleźć zupełnie porozumienie w kwestii prawa do obrony, tym razem rozbiliśmy się o twoją fiksację na temat ciapatych i po raz kolejny na wykopie okazało się, ze zasady są dla wszystkich, poz tymi, których nie lubimy (albo lubimy).

  •  

   @dziadekwie:

   Znowu tu wtrącasz kwestie ideologiczne mimo, że Ci pisze że jako sędzia wjeb**** taką samą kare lewicowcowi, prawicowcowi czy żydowi, ale co z tego nie?
   Myślałem, że tylko ludzie od kaczora są takimi fanatykami, ale okazało się że nie ustępujesz im kroku.

   I prawem do obrony nie jest ugodzenie kogoś nożem w szyje i późniejsze dwukrotne dobicie już ciężko rannego.
   Ale jak już pisałem ty wogóle nie patrzysz, że jest on arabem i muslilem, ja to robie przecież...

   Tymczasem pora już iść chyba pobiegać, żeby wypocić te bzdury które musiałem przez Ciebie przeczytać.

  •  

   @Pinius:

   I prawem do obrony nie jest ugodzenie kogoś nożem w szyje i późniejsze dwukrotne dobicie już ciężko rannego.

   Rozumiem, że jesteś w tej sprawie zachowawczy. Ja nie. Jestem raczej dzikim człowiekiem.

   Ale jak już pisałem ty wogóle nie patrzysz, że jest on arabem i muslilem, ja to robie przecież ..

   " Zainterweniuje ambasada Arabii Saudyjskiej i jeszcze się okaże, że polskojęzyczny rząd będzie musiał przepraszać oskarżonego, za "nietolerancje" w Polsce."

   Dokładnie tak.

  •  

   @dziadekwie: Jestem ciekawy czy ktokolwiek na świecie po dostaniu "kosy" w szyje byłby w stanie prowadzić przepychanke nawet ze swoją babcią. Odruchowo zapewne ten człowiek złapał się z całych sił za szyje aby zatamować krwawienie, więc w tej kwesti staje się zasadne dlaczego tamten atakował dalej. Tak ciężko Ci to pojąć?

   A co do drugiego to chyba obce Ci jest takie coś jak "sarkazm" ..
   Ale co tam przecież to kwestia ideologiczna !111!!11!!!1 -.-

  •  

   @Pinius: a 3 ciosy ile trwają? sekundę? dwie?

  •  

   @le0polska:

   Wątpie aby to było więc w kilka sekund bo dwa ciosy poszły od przodu a jeden od tyłu, więc raczej nierealne jest takie coś. Prędzej zgodze się na dwa szybkie ciosy z przodu i dobitke w plecy, kiedy Polak uciekał. Tymbardziej, że działo się to w dosyć ciasnym pomieszczeniu.
   Co nie zmienia faktu, że już ten pierwszy cios w szyje był ewidentnym przekoreczeniem obrony koniecznej .. Może jakieś inne zwyczaje panują w Arabii, bo napewno u nas takich nie ma ..

  •  

   @Pinius:
   Może to zbieg okoliczności, ale niedługo po tym zdarzeniu w Olsztynie widziałem dwa samochody z AS na blachach dyplomatycznych ;)

  •  

   @FELIX90: Przecież zaraz po tym wydarzeniu ambasador Arabii pojechał do Olsztyna, nie słyszałeś o tym? Bodajże we Wyborczej to pisali.

  •  

   przecież nie od dziś wiadomo, że lewactwo w tych aspektach nie próżnuje -.-

   @Pinius: Co ma tutaj lewactwo?

   A co do jednego. Ja w życiu miałem niejedną bójkę .. Jedne były mniej groźne inne troche bardziej, ale tutaj nikomu nie przyszło do głowy żeby używać noża do "zadźgania" przeciwnika

   Nawet w sytuacji kryzysowej? Poza tym masz ciekawe życie skoro miewasz nie jedną bójkę. Gratuluje hobby ;)

   Gdyby "kibol" potraktował innego "kibola" w taki sposób, to pewnie byłabyś jedną z pierwszych, która mówiłaby żeby dać mu dożywocie czy jakąś inna irracjonalną kare

   Gdy stanie się to na ustawce a panowie pokryją ze swoje własnej kieszeni koszty leczenia to mogą nawet oblewać się kwasem z butelek.

   W Polsce codziennie jest zapewne po klikadziesiąt bójek i jakby tak każdy w każdej z nich używał noży to chyba nie masz pojęcia co by się działo w szpitalach.

   Ile jest w Polsce najść czyjegoś domu? Jakby nie patrzeć to pijani Polacy naszli tych Arabów. Nie twierdzę, że muslimy zachowali się w porządku bo tego nie wiem ale na pewno nie byli stroną inicjującą kontakt.

   Poprostu powinno się tępić takie postępowanie (nawet w samoobronie) bo jeszcze nastąpi jakieś nieoficjalne przyzwolenie od wymiaru sprawiedliwości na tego typu działania ..

   Ja jestem zwolennikiem tego by w obronie własnej nawet bomby atomowej można było użyć o ile ma ucierpieć tylko agresor. Bliżej mi do USA niż Wielkiej Brytanii gdzie tępi się noże. Tylko pytanie czy "lewak" może popierać prawo w USA ;).
   Z drugiej strony jak "prawicowiec" może bronić mahometanina ;)

   A chyba przyznasz, że 3 dźgnięcia nożem to zdecydowanie za dużo mając na względzie chociaż to, że po pierwszym ciosie, który był wymierzony w szyje owy Polak napewno odstąpił od walki (jeżeli naprawdę miała ona miejsce). Więc jakim prawem tamtem zadał mu kolejne dwa ciosy w ramie i plecy?

   @Pinius: Skąd taka pewność. Tutaj biorący udział byli pod wpływem adrenaliny oraz część z nich była pod wpływem alkoholu. Te czynniki silnie potrafią znieczulić wpływ bodźców zewnętrznych.

   Więc jakim prawem tamtem zadał mu kolejne dwa ciosy w ramie i plecy?

   Bo działał w afekcie? Gdy się bronisz nie zastanawiasz się czy ciosów wystarczy po prostu działasz tak byś nie ucierpiał.

   To wy ciągle mieszacie w to sprawy ideologiczne nie patrząc w żadnym stopniu czego naprawdę dopuścił się ten arab ..

   Pisząc, że ambasada AS zareaguje a ludzie go bronią bo jest ciapatym sam zacząłeś sprawy ideologiczne. Owszem bronię go z powodów ideologicznych ale nie dlatego, że jest innej kultury ale dlatego, że własnym dom uważam za świętość!

   Jak czytam to co mi piszesz to mam wrażenie, że jesteś ciemniejsza od tego araba ..

   Argumenty się skończyły, że musisz uciekać się do obrażania?

   I prawem do obrony nie jest ugodzenie kogoś nożem w szyje i późniejsze dwukrotne dobicie już ciężko rannego.

   Dobicie dla mnie równa się zabiciu :). Nie wiedziałem, że trupy mogą się ubiegać w sądzie o odszkodowanie albo być oskarżycielami posiłkowymi ;).

   Ale jak już pisałem ty wogóle nie patrzysz, że jest on arabem i muslilem, ja to robie przecież

   Pisząc, że

   tutaj mamy przypadek muzułmanina, który ewidetnie przekroczył dopuszczalną obronę konieczną i mamy pełno głosów, że miał do tego prawo. Zapewne tylko dlatego, że jest ciapaty

   właśnie to robisz. I do póki nie propaguje szariatu, wyzywa do nietolerancji innych niż muzułmanie czy nawołuje to łamania prawa, zwisa mi to czy jest Arabem, Murzynem czy gejem. Jest człowiekiem, który ma prawo do obrony koniecznej jak i swojej własności. Pytanie pozostaje czy nie naruszył tego prawa.

   Co nie zmienia faktu, że już ten pierwszy cios w szyje był ewidentnym przekoreczeniem obrony koniecznej

   Skąd to wiesz? Arab był u siebie w domu a Polak był nieproszonym gościem. W USA daliby mu spokój.

   Może jakieś inne zwyczaje panują w Arabii, bo napewno u nas takich nie ma

   Niestety bo zwykli obywatele mogliby bronić swojego życia i majątku bez obawy, że jakiś nawiedzony prokurator oskarży ich o naruszenie obrony koniecznej a sędzia z automatu posadzi ich na kila miesięcy do AS mając w dupie wydanie wyroku, jak to zwykle u nas bywa.

   @FELIX90: Prawdopodobnie nie :).

  •  

   @Pinius:
   Nie czytam Wybiórczej

 •  

  I teraz zacznie się najciekawsze.
  Gdyby to Polak ugodził innego polaka nożem w takich samych okolicznościach to Krzyczelibyście że:
  Mój dom moja twierdza i dobrze że nachlanych uszkodził.

  Ale gość jest muzułmaninem z arabi saudyjskiej czyli ciapaty i kozioje... itp. i jak on śmiał POLAKA ugodzić nożęm on niegodny.

  •  

   @mpetrumnigrum: no i poprawnie, co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie.

  •  

   I teraz zacznie się najciekawsze.
   Gdyby to Polak ugodził innego polaka nożem w takich samych okolicznościach to Krzyczelibyście że:
   Mój dom moja twierdza i dobrze że nachlanych uszkodził...
   @mpetrumnigrum: Znalazł się wielbiciel Arabów. Jest w obcym kraju to niech się zachowuje jak na gościa przystało. Ciapaki myślia ze cały świat im się należy. Wspieraj rodaka lepiej.

  •  

   @marcin3x:
   Nie nie jestem wielbicielem Arabów
   Żekłbym że przez wykop.pl (a dokładniej ludzi tutaj się wypowiadających i materiałom zamieszczanym) stałem się ich wrogiem.
   Mój wpis miał na celu czysto obrazowe przedstawienie wykopowiczom jak zmienia się nasze postrzeganie sytuacji za sprawą różnych czynników występujących w tym zdażeniu. W tym wypadku czynnik ludzki.
   I jeszcze chciałbym ukazać hipokryzję co niektórych wykopowiczów któży twierdzą i już nieraz pisali że w podobnej sytuacji mój dom moja twierdza.
   W tym przypadku jakoś się nie ujawniają ze swoimi przekonaniami.
   Jestem zdania że nieważne czy był by to Polak czy Arab nie powinien używać noża.

  •  

   @mpetrumnigrum: Najgorsze jest to, że z artykułu kompletnie nie wynika kto jest winny. Ale każda okazja do zwymyślania "muslimów" jest dobra.

  •  

   @mpetrumnigrum: tu je wykop, im nie dogodzisz.

  •  

   Znalazł się wielbiciel Arabów. Jest w obcym kraju to niech się zachowuje jak na gościa przystało. Ciapaki myślia ze cały świat im się należy. Wspieraj rodaka lepiej.

   @marcin3x: Misiu gość =/= niewolnik gospodarza :). Odwiedza nasz kraj powinien się zachowywać tak jak na zwykły obywatel Rzeczpospolitej a nie sługa autochtonów.

  •  

   @mpetrumnigrum: 3 razy nożem dźgnął. pewnie przypadkiem. ja bym mu darował i jeszcze przeprosił. a polskich rasistów skazać!

 •  

  Jak muslim pójdzie siedzieć to będzie miał wiele rozrywek w pierdlu

  •  

   to będzie miał wiele rozrywek w pierdlu

   @romandziobak: No i masz o czym fantazjować.

  •  

   @romandziobak: Siedzieć na pewno nie pójdzie. Jeśli go skarzą to symbolicznie - nawet na zdjęciu widać, że wygląda jak kawał sk#%%iela - synalek bogatego tatusia.

   Gdyby to Polak dziabnął śniadego to prezydent Olsztyna na kolanach by przepraszał (przepraszał za to, że kiedyś ktoś naklejkę na drzwiach nakleił).

 •  

  Atak nożem powinien być z automatu traktowany jako usiłowanie zabójstwa.

 •  

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  Polska gościnność nakazuje, by zwykle przyznawać rację gościom... obawiam się, że może się okazać, że Polak zaciął się przy goleniu...

  •  

   @bejdak: @stepano: Skąd wiecie jak wyglądało całe zajście? Fakty są takie, że Arab wsadził Polakowi nóż w gardło ale z drugiej strony Arabowie byli w swoim domu i do nich przyszli Polacy, którzy byli pod wpływem. Skąd wiecie, że nie doszło tutaj do obrony koniecznej? Co innego gdyby spotkali się na ulicy i to pierwsi muzułmanie by podeszli do Polaków ale tutaj sytuacja była trochę inna. Tak naprawdę sąd powinien to rozstrzygnąć a nie internauci, którzy mają ograniczoną wiedzę o tym wydarzeniu.

  •  

   @5th: Twój dom, Twoja twierdza, napastnika możesz zabić. Tak przynajmniej jest w USA, wykopowicze nieraz dawali wyraz niezadowoleniu kiedy to działanie w obronie własnej przez polskie sądy były poddawane w sensowność. Ale to arab, więc na Wykop przyszła schizofrenia i nikt już tak nie uważa...

 •  

  Znając arabski temperament i ich zachowania, można domyślać się, kto jest niezrównoważony. Obelga obelgą, ale mordowanie to już coś innego.

 •  

  Czy wbicie komuś noża w szyję nie podpada przypadkiem pod usiłowanie zabójstwa?

 •  

  A gdybym to ja dziabnął tego typa nożem w szyje to bym pewnie ze 30 lat dostał. Paranoja.

 •  

  No i komu wierzyć? My na Wykopie już wiemy :)))

 •  

  Wiecie co Wam napiszę? Że araby są bardzo agresywne i użycie noża to dla nich pikuś. Jednak trzeba też sobie zadać pytanie kto stoi po drugiej stronie kurtyny. Bo tam mogą stać jakieś dresiarze, wcale nie lepsi ;) Ale tak naprawdę nie chce mi się wierzyć, że Polak od razu z nożem wyskoczył, jeszcz na własnej klatce schodowej. Arabusy tak robią, dla nich to normalka, żeby komuś twarz kwasem polać czy coś. Kolejna sprawa jest taka, że skąd on wziął nóż na pograniczu mieszkania i klatki schodowej (Arab)? Kto normalnie nosi nóż ze sobą w kieszeni?

  •  

   @medykydem: Kiedyś było znalezisko z rzeczami, które wykopowicze noszą zawsze przy sobie. Całkiem sporo było tam scyzoryków.

  •  

   @medykydem: Nie wiem, czy Oni mieszkali w akademikach, czy nie, ale np w Gliwicach, w akademikach przy wejściu do mieszkania, od progu pierwsza jest kuchnia, więc w takim przypadku o nóż nie byłoby ciężko, nawet stojąc w samych majtkach. :)

 •  

  Polak w Arabii saudyjskiej już by wisiał ....

 •  

  Wywalić tą hołotę z Polski!!! Mają swoje domy w zachodniej Europie!!! Nie dopuśćmy by ta zaraza się rozpleniła!!!

 •  

  Dla mnie ktoś kto wbija komuś nóż w szyję bo "został sprowokowany", normalny nie jest... I wszystko jedno czy to Arab, Polak czy Marsjanin.

 •  

  Powinien dostać 20 lat pracy w kamieniołomie a po odbyciu kary wilczy bilet w dzikie (swoje) strony!!!

 •  

  W sumie sprawa trudna bo ja sam nie wiem jak bym zareagował gdyby pijane bydło chciałoby mi się zwalić do mieszkania. Wiem jednak, że nie wychodziłbym z nożem bo sporo ryzyko, że takiego śmiecia bym zabił. Pewnie wziąłbym pałkę teleskopową do obrony i tyle.

 •  

  Byc moze nagrania z monitoringu, jezeli uchwycilyby zajscie, pozwoliby uniknac wyzwisk i komentarzy, ktore nic nie wnosza do sprawy, zarowno pod katem muslimow czy polskich dresiarzy. A tak na razie, nie wiadomo, kto kogo zaatakowal i czy slusznie.

 •  

  Bogaty posmaruje i skończy się co najwyżej na zawiasach.

 •  

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  wrzucić brudasów do lochu i spokój, niech za wczasu widzą że Polska to nie jakieś emiraty francuskie czy inne brudasowo

 •  

  Jestem z Olsztyna i wiem jaką zarazą są te araby. Sytuacja, której byłem świadkiem: na starym mieście jakiś arab uderzył z bara polską dziewczynę (perfidnie, niemal na 100% celowo) po czym rzucił tekstem: Watch out bitch! Ponadto nie da się zjeść normalnie w żadnej knajpie gdzie oni siedzą, czasem myślę, że nie potrafią mówić tylko drzeć się jak zwierzęta. No i trzecia sprawa, trochę śmieszna - wsiada dzieciaczek arabski do autobusu miejskiego, po czym próbuje przekupić łamanym angielskim (jeszcze się pytał ludzi w busie o słówka), żeby za 50 zł podwiózł go pod szkołę J.angielskiego :D "I will give you 50 zlotys, please" xD

  •  

   @Nagor: czy orientujesz się skąd w Olsztynie jest taka plaga arabów? W Częstochowie i Łodzi widziałem może 3 przez całe życie, a w Olsztynie widzę ich ciągle.

  •  

   @wysuszony: Orientuje, studiują tu medycynę, są opłacani przez jakiegoś szejka, daje też hajsik na miasto czy uczelnię, jakoś tak. Dodatkowo każdy z nich może wziąć osobę towarzyszącą, są też dzieci i młodzież, która uczy się tu angielskiego, żeby docelowo iść również na medycynę.

  •  

   @Nagor: ciekawe czy mają odpowiednie wyniki by się na tę medycynę kwalifikować, czy po prostu za to też szejk posmaruje i jest ok.

  •  

   @wysuszony: tego nie wiem, nie mam pojecia jak wyglada u nich cos takiego jak liceum czy jakas matura.

 •  

  Nie wyobrażam sobie wyjechać do jakiegoś kraju i tak rozrabiać... Wiadomo, że prawie zawsze da się dogadać z Polakiem, tylko widocznie trafili na abstynenta.

 •  

  Nie rozumiem co narodowość ma do rzeczy - zabił/próbował zabić - od tego jest odpowiedni paragraf. Czym się emocjonować? Kolorem skóry oskarżonego?

 •  

  Jeżeli dostanie znikomy wyrok, albo w ogóle... to wiecie, że tak się to zaczyna?....

 •  

  Ciekawe czy wrzeszczeli allah snackbar?

 •  

  Nie rozumiem dlaczego wpuszcza sie do Polski ludzi z krajow newralgicznych?nie dosc ze ci z bliskiego wschodu maja zryte berety to jeszcze sa agresywni.

 •  

  Też uważam, że było odwrotnie.

 •  

  Arabia Saudyjska to nie zaden Egipt czy Algieria. Tam sami bogaci ludzie mieszkają. Więc dres miał szczęscie, że dostał kosę od wypłacalnego kolesia. Arab przesadził z tym nożem ale na niewiniątko nie trafiło. JP100% CHWDP a jak sie cos stanie to do sądu leci.

 •  

  Nie skażą go bo powie że to ich taka tradycja i są rasistami.

 •  

  Wszystkie moslemy nosza noze, takze winny.

Dodany przez:

avatar k...z dołączył
354 wykopali 6 zakopali 11 tys. wyświetleń