:]

Ciastka!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

  •  

    pokaż komentarz

    Straż Miejska nie jest formacją uzbrojoną, ale to nie oznacza, że strażnik nie może posiadać broni.

    •  

      pokaż komentarz

      @niewiemcowymyslic: ale nie jako straznik i nie w zwiazku i w trakcie pelnienia czynnosci sluzbowych. Danie broni tym trutniom skonczylo by sie katastrofa - ta formacja to glowie sfrustrowani nieudacznicy, co gorsza uzurpujacy sobie nadzwyczajne prawa.

    •  

      pokaż komentarz

      @benzdriver:
      Pierw sprawdź:

      Strażnik, o którym mowa w art. 16, na polecenie właściwego komendanta straży,
      może być wyposażony w broń palną bojową na czas wykonywania zadań określonych w art. 11 pkt 5 i 9.


      Dziwne, żeby nie posiadali broni wioząc kilka, czy kilkanaście milionów w gotówce :>
      Nie rozumiem w czym masz problem? SM zawsze mogła używać broni ;)

    •  

      pokaż komentarz

      @niewiemcowymyslic: obserwujac poczynania SM w Polsce uwazam, ze danie im broni byloby po prostu katastrofa. Nie sadze, aby zapis na ktory sie powolujesz - poza tym konkretnie co to za przepis? to co zacytowales jest kompletnie wyrwane z kontekstu - umozliwial SM noszenie broni na codzien. Raczej w wyjatkowych, scisle okreslonych sytuacjach. Pisanie, ze '...SM zawsze mogła używać broni' jest juz ewidentnym naduzyciem ;) Nawet Policja nie moze 'zawsze' uzywac broni.

    •  

      pokaż komentarz

      @benzdriver: Nie zacytowałem Ci niczego co jest wyrwane z kontekstu.

      poza tym konkretnie co to za przepis?
      Art. 17 Ustawy o Straży Gminnej.

      Strażnik miejski może posiadać broń (Jeżeli ma pozwolenie) w związku z:
      1) ochroną obiektów komunalnych i urządzeń użyteczności publicznej,
      2) konwojowaniem dokumentów, przedmiotów wartościowych lub wartości pieniężnych dla potrzeb gminy.

      Różnica między Strażnikiem Miejskim, a Policjantem:
      Strażnik miejski musi ubiegać się o pozwolenie na korzystanie z broni, a policjant nie, ponieważ daje mu to automatycznie Ustawa o Policji.

    •  

      pokaż komentarz

      @niewiemcowymyslic:
      @benzdriver:

      Posiadanie i używanie broni przez SM reguluje Ustawa o strażach gminnych oraz rozporządzenia Rady Ministrów oraz ministra właściwego ds. wewnętrznych, dodatkowo SM musi posiadać świadectwo regulowane Ustawą o broni i amunicji.

      Art. 15.
      1. Straż może otrzymać świadectwo broni, na zasadach określonych w przepisach
      art. 29 oraz art. 31 ust. 1 ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji, na:
      1) broń palną bojową do wykonywania zadań określonych w art. 11 ust. 1 pkt
      5 i 9,

      Art. 16.
      1. Dopuszczenie strażnika do wykonywania zadań z bronią palną bojową i przedmiotem przeznaczonym do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej, o którym mowa w art. 14 ust. 2 pkt 5, następuje na wniosek komendanta
      straży, w drodze decyzji administracyjnej, wydanej przez właściwy organ Policji.

      Art. 17.
      Strażnik, o którym mowa w art. 16, na polecenie właściwego komendanta straży,
      może być wyposażony w broń palną bojową na czas wykonywania zadań określonych w art. 11 pkt 5 i 9.
      Art. 18.
      1. Jeżeli środki przymusu bezpośredniego wymienione w art. 14 ust. 2 okazały się
      niewystarczające lub ich użycie ze względu na okoliczności danego zdarzenia
      nie jest możliwe
      , strażnik ma prawo użycia broni palnej bojowej, przy wykonywaniu zadań określonych w art. 11 pkt 5 i 9:
      1) w celu odparcia bezpośredniego i bezprawnego zamachu na życie lub zdrowie strażnika lub innej osoby,
      2) przeciwko osobie, która nie zastosowała się do wezwania do natychmiastowego porzucenia broni lub innego niebezpiecznego narzędzia, którego użycie zagrozić może życiu lub zdrowiu strażnika lub innej osoby,
      3) przeciwko osobie, która usiłuje bezprawnie, przemocą odebrać broń palną
      bojową strażnikowi,
      4) w celu odparcia gwałtownego, bezpośredniego i bezprawnego zamachu na
      konwój ochraniający przedmioty wartościowe lub wartości pieniężne.

  •  

    pokaż komentarz

    Teraz zamiast zakładać blokadę będą mogli po prostu przestrzelić opony... NICE :-)

  •  

    pokaż komentarz

    Peja - 997

    "Marzę o tym żeby móc na widok policjanta
    Odetchnąć z ulgą i pomyśleć, że jestem bezpieczny "

    "Policja, policja nam dokucza
    Jak się od nas nie odczepią zaczniemy ich zabijać"