Najlepsze komentarze

Komentarze (93)

 • pies_harry +107  

  Podwyższona aktywność na koniec? Może zrzuca backup? ;)

  pokaż komentarz
  pies_harry
 • qajajaj +134  

  zrzuca backup

  @pies_harry: do chmury ;)

  pokaż komentarz
  qajajaj
 • 3ddy +3  

  @qajajaj: ciekawe w jakim tempie taki transfer idzie :)

  pokaż komentarz
  3ddy
 • bratpitt -4  

  @pies_harry:
  @qajajaj: Będę Was chopy cytował przy każdej okazji ;) backup do chmury...to ma sens!

  pokaż komentarz
  bratpitt
 • Reklamy Google

 • siepet -2  

  @3ddy: niebiańskim :P

  pokaż komentarz
  siepet
 • neoandrew -1  

  @pies_harry: Transmisją kwantową, której nie jesteśmy w stanie zaobserwować, ani przechwycić, umysł wraca do wymiaru, którego także nie da się zbadać, znaczy inaczej niż umierając.

  pokaż komentarz
  neoandrew
 • jemkluski 0  

  @neoandrew: W sumie to troche tak jak wyskoczyc z auta na sciane ktora jest obok.

  pokaż komentarz
  jemkluski
 • P3rkoZ_93 +46  

  Cieszę się że ewolucja postarała się o nawet taki banał, jak bezstresowe umieranie. W momencie śmierci doznam czegoś mega przyjemnego, i nie odczuję strachu, od razu lepiej ;p

  pokaż komentarz
  P3rkoZ_93
 • glosnik +63  

  @P3rkoZ_93: O ile nie będziesz umierał w męczarniach, ani nikt Cię nie zastrzeli, pociąg nie przejedzie, TIR nie zmiażdży, nie otworzy Ci się spadochron, nie urwie lina w windzie itp.

  pokaż komentarz
  glosnik
 • ktoskomuscos via Android +38  

  @P3rkoZ_93: a jak lina w windzie sie urwie to w suficie jest wyjscie, przeskocz na druga winde wejdz do niej i wysiadz, w filmach dziala:D

  pokaż komentarz
  ktoskomuscos
 • mcfreak +9  

  @glosnik: Czy ja wiem, jak ma ciebie uderzyć pociąg to oprócz uderzenia nic nie poczujesz, to samo ze strzałem w miejsce typu głowa.

  pokaż komentarz
  mcfreak
 • zoombie +10  

  @ktoskomuscos: Na chwilę przed tym jak winda jebnie o glebę, wystarczy ponoć podskoczyć :) ....

  pokaż komentarz
  zoombie
 • Mosqu +4  

  @P3rkoZ_93: No właśnie ciekawa kwestia. Ludzie którzy bezstresowo umierają i tak nie przekażą genów dalej więc nie widzę tu żadnego mechanizmu ewolucyjnego. To musi być zbieg okoliczności, że mózg umierając nie wysyła do całego ciała np. chaotycznych bodźców bólowych a jedynie miło i łagodnie się wyłącza.

  pokaż komentarz
  Mosqu
 • majkelos13 via Android +3  

  @Mosqu: Też mnie to zawsze zastanawialo. Generalnie "prey animals" czyli np kroliki umierają dużą szybciej z powodu bolu czy znieczulenia ogólnego. Znacznie łatwiej rozwijają wstrząs. Wystarczy spojrzec na statystyki. Ryzyko zgonu zdrowego psa znieczulanego izofluranem wynosi jakieś 1:10 000, dla królika w tych samych warunkach (monitorowanie pulsoksymetrem czy kapnografem) wynosi tylko 1:300.
  Więc musi być jakiś genetyczny wkład, że zwierzeta będące pozywieniem innych umieraja bezboleśnie.

  pokaż komentarz
  majkelos13
 • jezyk123 +3  

  @mcfreak: > ...to samo ze strzałem w miejsce typu głowa.

  Jej to powiedz .


  źródło: bi.gazeta.pl

  pokaż komentarz
  jezyk123
 • mcfreak 0  

  @jezyk123: Równie dobrze mógłbym przytoczyć tutaj tego pana:


  źródło: s.v3.tvp.pl

  pokaż komentarz
  mcfreak
 • Grzesiek4 +10  

  Może to coś jak sen ze spadaniem, ale się zostaje w tym śnie i nie wraca do świata realnego?

  pokaż komentarz
  Grzesiek4
 • -PPP- +36  

  @Grzesiek4: Właśnie. Mieliście kiedyś sny, w których na moment przed śmiercią obudziliście się? Ja w ten sposób przeżyłem swoją śmierć setki razy i jak teraz o tym pomyślę, to dość ciekawe, bo faktycznie czułem realny strach, który był bardzo silny i też już praktycznie godziłem się ze śmiercią, aż nagle okazywało się, że to tylko sen. Niesamowite jakie stany jesteśmy w stanie osiągnąć jedynie przy pomocy własnego umysłu...

  pokaż komentarz
  -PPP-
 • manovski +23  

  @-PPP-:

  Jestem ciekaw czy istnieje ktos komu przysnilo sie jak umarl i sen trwal dalej. Chyba kazdy budzi sie tuz przed momentem krytycznym. Ciekawe czy jest to spowodowane tym, ze nie mamy 'danych' na temat tego co jest po smierci, przez co nawet w snie nasz mozg nie jest w stanie wyswietlic projekcji posmiertnej.

  pokaż komentarz
  manovski
 • ShadowShama +39  

  @Grzesiek4: Kiedyś zdarzyło mi się nagle stracić przytomność (organizm nie wysłał żadnego ostrzeżenia że zaraz może to nastąpić), normalny dzień, wychodzisz na małe zakupy, wyprowadzasz psa, coś tam sprzątasz w domu i coś w tv oglądasz kątem oka... w sekundzie to się urywa i widzisz szpitalny sufit, jakąś kroplówe i pielęgniarki.
  Wszystko co robiłam przez 2h okazało się być nieprawdziwe :P No poza wyjściem z domu na zakupy, na które już nie dotarłam;)
  Kompletny brak świadomości że od jakiegoś czasu nie kontaktujesz z rzeczywistością! Wszystko wydaje się być realne i jak najbardziej normalne, równie dobrze mogłoby mnie nie być już na tym świecie i nie wiedzieć o tym, prowadząc dalszą egzystencję we "śnie" :P
  Może tym jest właśnie te "życie wieczne"??;)

  Rok później koleżanka miała wypadek, w wyniku upadku była w śpiączce ponad miesiąc, również czegoś bardzo podobnego doświadczyła.

  pokaż komentarz
  ShadowShama
 • ShadowShama 0  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  ShadowShama
 • ShadowShama +6  

  @manovski: Mnie się zdarzyło;) Ale nie wiem czy ktoś byłby zainteresowany projekcją kobiecego mózgu w tej kwestii :P

  pokaż komentarz
  ShadowShama
 • Werian89 -3  

  @-PPP-:
  Ciekawe jest na jakiej podstawie mózg identyfikuje sytuacje "śmierci" we śnie?
  Przecież zawsze się budzimy...

  pokaż komentarz
  Werian89
 • lobkowitz +11  

  @manovski: mialem kilka razy taki sen. Jednak nie bylo to nic szczegolnego, po prostu kolejne wydarzenie w snie, smierc, blyskawiczne odzyskanie swiadomosci i zdziwienie "przeciez umarlem!". Zdarzalo mi sie snic, ze nie zyje, i jestem czyms w rodzaju ducha. nikt mnie nie widzial, ale w jakis sposob odczuwali moja obecnosc. Okazalo sie, ze popelnilem samobojstwo, i moglem ogladac z boku jak radzili sobie z tym moi bliscy. Dopiero pozniej odkrylem ze sie zabilem, to bylo dosyc dramatyczne przezycie, bardzo podobne do szostego zmyslu. rodzina w depresji, przyjaciele zbierajacy sie przy moim grobie. swietnie jest obudzic sie po takim snie.

  pokaż komentarz
  lobkowitz
 • jemkluski 0  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  jemkluski
 • themindcrusherHS +13  

  @-PPP-: Mnie bardziej zastanawia "upływ czasu" we śnie... Bo jak wyjaśnisz dzień i noc przeżytą w tym nocnym świecie, kiedy po przebudzeniu zauważasz, że kalendarz przeskakuje tylko o jedną cyferkę i faktycznie spałeś przez 6 godzin? Może sen, to taka kwantowa podróż po równoległych wymiarach Twojej egzystencji? Kiedy 'tam' umierasz, to następuje disconnect i budzisz się spowrotem u siebie. Hmmm...

  pokaż komentarz
  themindcrusherHS
 • mcfreak +6  

  @-PPP-: U mnie samobójstwo skutkowało wyrzuceniem ze snu lub jego zmianą (wtedy kiedy nie jesteśmy jeszcze wyspani, więc zamiast się obudzić, zmienia się na inny :P). Gdy miałem jakiś poryty sen, który niezbyt mi się podobał, szukałem okna żeby z niego wyskoczyć i zakończyć go :>

  pokaż komentarz
  mcfreak
 • Andrzej_K +10  

  @manovski: Mi dwukrotnie. Raz zginąłem w wypadku samochodowym spadając ze skarpy do jeziora a za drugim razem poległem od wybuchu podczas bombardowania jakiegoś portu z zacumowanymi łodziami podwodnymi;) Wrażenia? Niesamowite... Najpierw strach, gigantyczny, i ciemność. Następnie odzyskanie widzenia, szok oraz wznoszenie się niekontrolowane i oglądanie wszystkiego z góry. Niesamowite barwy, zwłaszcza zieleń widziana tylko na mocno zfotoszopowanych zdjęciach., po chwili uczucie harmonii, chillout totalny. I tak w obu przypadkach. W momencie obudzenia byłem wściekły, że to już koniec, to było niepowtarzalne uczucie. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś się mi przydarzy coś takiego.

  pokaż komentarz
  Andrzej_K
 • Migfirefox 0  

  @-PPP-: Ile to razy miałem taki sen. Zwykle to była wojna. Kula, bomba, albo rozbicie się myśliwcem. Praktycznie co drugi sen tak się kończył. Teraz miałem pół roku bez jakiegokolwiek snu i wczoraj dopiero jak zasnąłem w kąpieli to miałem prawdopodobnie świadomy sen bo mogłem robić co chciałem.

  pokaż komentarz
  Migfirefox
 • michalo94 0  

  @manovski: Mi też się przyśniła własna śmierć, zostałem rozerwany na pół. A jak to wyglądało dokładniej? Walczyłem z jakimś dziwnym kolesiem i w pewnym momencie mnie złapał i powiedział, że za 10 sekund umrę. Próbowałem się jeszcze jakoś uwolnić wbijając w niego strzały, ale jemu to nic nie robiło. Po 5 sekundach byłem znudzony i czekałem na własną śmierć. Po rozerwaniu mnie zacząłem widzieć wszystko z loty ptaka. Później zobaczyłem grupkę ludzi, z nich wyszło jakieś czerwone światło (jak ono "wyszło", to oni umarli) i wskrzesiło mnie, znaczy uformowało się w moje ciało. THE END.

  pokaż komentarz
  michalo94
 • outofspacer via iOS +4  

  @manovski: Tylko raz. Snił mi się przewodnik! Zaprowadził mnie na coś w rodzaju klifu i rzekł "Spójrz w dół" Kiedy zwróciłem swój wzrok poniżej, ujrzałem coś w rodzaju autostrady ale nie było na niej samochodów lecz kolorowe zamglone światła o kształcie przypominającym kule.
  Przewodnik powiedział: "Zobacz jak wielu nas tu jest"
  Instyktownie zapytałem 5o swojego ojca który zmarł kiedy byłem dzieckiem. Odpowiedział uśmiechając sie chociaż jego Twarz była jakby jej nie było ale czułem emocje "Przyjdzie na to czas" ....Nigdy nie zapomnę tego snu!5

  pokaż komentarz
  outofspacer
 • CreativePL +4  

  @-PPP-: Ja miliardy razu umierałem w snach. Nie raz było że dostałem kilkanaście razy nożem (czułem takie ciepło) jak i nie raz zostałem postrzelony w głowę serce itd. Ale po paru sekundach wstawałem i szedłem dalej ratować świat ;) Ogólnie ja taki superhero w swoich snach, nadludzka siła, skakanie po dachach (uwielbiam skakać z dachów jednak lot trwa tylko parę sekund nie ważne z jakiej wysokości bym skakał :( )

  Jedyny straszny sen jaki pamiętam, to jak jechałem wagonikiem takim jak w lunaparku do piekła i nie potrafiłem sie obudzić, szczypałem sie, brałem płytkie szybkie oddechy i nic. Jednak jakoś przed celem obudziłem się... a moim oczom ukazała klasyczny diabeł z rogami idący w stronę mojego łózka.. wtedy obudziłem się jeszcze raz (incepcja jak nic:P) już naprawdę i całą noc nie zasnąłem bo sie zwyczajnie bałem.

  pokaż komentarz
  CreativePL
 • naciski -1  

  @manovski: Mnie się przyśniło to co po "sennej" śmierci! :)

  Wyglądało to tak, że byłem w stołówce w swojej szkole i ktoś na nią napadł.
  Wpadli faceci z pistoletami i kominiarkami na głowach, ja ruszyłem na nich i nagle się perspektywa zupełnie się zmieniła.
  Widziałem siebie siedzącego na krześle, wystrzał pocisku i pocisk, który trafia w sam środek mojego czoła.

  Pocisk był w takiej perspektywie, ale dużo mniejszy http://www.youtube.com/watch?v=fR3Qs3vKPsQ

  Po tym widok ze środka głowy jak pocisk wpada.

  W tym momencie stało się biało, tak biało jak tło wykopu teraz. Aha, miałem jeszcze takie uczucie w żołądku jak wtedy, gdy jedzie się windą.

  pokaż komentarz
  naciski
 • P........a 0  

  @extralion: albo
  @Andrzej_K: mnie tez się raz śniło, że umieram, ktoś do mnie strzelił, czułam ból, czułam jak upadam i tracę przytomność, ale nic więcej. Swoją drogą, sniliście się kiedyś sami sobie?:)

  pokaż komentarz
  P........a
 • Andrzej_K 0  

  @Polihymnia:

  Swoją drogą, sniliście się kiedyś sami sobie?:)

  Nie przypominam sobie. Być może, ale ja mam tak, że 9/10 snów praktycznie nie pamiętam. Zaraz po obudzeniu tak ale już za chwilę nie mam pojęcia co mną tak wstrząsnęło. Dziwna ta ludzka łepetyna :)

  pokaż komentarz
  Andrzej_K
 • Emdowu +2  

  @-PPP-: @CreativePL: @Polihymnia: @manovski: @lobkowitz: @naciski: @outofspacer:

  Załóżmy, że budzimy się tuż przed śmiercią i wstajemy z przekonaniem "uff to był tylko sen". Co jeśli to nie był sen, a moment pobudki był momentem śmierci i wytworzenia przez mózg projekcji, w której to teraz żyjemy?

  We need to go deeper.

  pokaż komentarz
  Emdowu
 • P........a 0  

  @Emdowu: hmm nie wiem, ale kiedyś miałam takie jazdy, że we śnie przestaję oddychać i zaczynam się dusić i wiem, że muszę się obudzić ale to wcale nie jest takie łatwe, nie mogę otworzyć oczu, w końcu kiedy mi się to udaje biorę głęboki oddech i nie mam pojęcia czy faktycznie się dusiłam czy tylko śniłam...

  pokaż komentarz
  P........a
 • ShadowShama 0  

  @Polihymnia: Ja często miewam sny że się topię i zaraz się uduszę, ale poradziłam sobie w prosty sposób. Zamiast walczyć o oddech zaczerpnięty ustami zamykam je i próbuję na spokojnie wciągnąć powietrze nosem, a że to sen nagle okazuje się że można spokojnie oddychać pod wodą:P

  Bardzo często męczyły mnie prze najróżniejsze koszmary, jako że jestem osobą posiadającą wybujałą wyobraźnię były one przerażająco realne. Noc w noc koszmary potrafią wymęczyć człowieka, dlatego poczytałam trochę na temat kontrolowania własnych snów i mam problem z głowy.

  pokaż komentarz
  ShadowShama
 • masaroaldo 0  

  @manovski: Mi się zdarzyło, zamiast obudzić się w świecie rzeczywistym, obudziłem się w innym śnie w łóżku. I had to go deeper.

  pokaż komentarz
  masaroaldo
 • extralion +19  

  Kiedyś się topiłem, i jedynym uczuciem było pogodzenie się z losem, z tym że już mnie po prostu nie będzie. Żadnych halunów tunelów i innych bajerów.

  pokaż komentarz
  extralion
 • tmb28 +52  

  @extralion:

  skoro tu piszesz, to topiłeś się mało skutecznie i nie umierałeś :P

  pokaż komentarz
  tmb28
 • Mosqu +20  

  @extralion: Może jesteś ateistą

  pokaż komentarz
  Mosqu
 • glosnik +26  

  Po prostu ludzie podczas umierania są naćpani jak jasna cholera. Wydziela się DMT w znacznych ilościach, co powoduje różne światełka w tunelu, OOBE itp. https://pl.wikipedia.org/wiki/5-MeO-DMT

  pokaż komentarz
  glosnik
 • Wulfee +14  

  @glosnik: Ten artykuł na wiki w całości potrzebuje jakiegokolwiek źródła.

  pokaż komentarz
  Wulfee
 • glosnik +3  

  @Wulfee: Faktycznie. Tutaj w pierwszym akapicie jest o DMT i jest podane jakieś źródło, ale nie wiem na ile wiarygodne.
  Kiedyś o tym przeczytałem i uznałem to za fakt (produkcję DMT przez mózg podczas śmierci), ale teraz widzę, że nie jest to pewna informacja. Jeśli jednak to prawda, to w miarę dobrze tłumaczyłaby wizje podczas śmierci.

  pokaż komentarz
  glosnik
 • Wulfee +27  

  @glosnik: Przypuszczając, że są to halucynacje, projekcja mózgu, to tak. Dziwi mnie fakt, że bez względu na osobę, która przeżywa śmierć kliniczną, to obraz zawsze jest podobny. Są elementy wspólne. "Przewodnik", tunel itd.
  Siła sugestii? Podświadomie zasłyszana wizja śmierci klinicznej? Co zatem z ludźmi żyjącymi w poprzednich epokach, którzy nie mieli dostępu do mediów tak jak dzisiaj? Ba! nawet byli analfabetami. :) Ciekawy temat.

  pokaż komentarz
  Wulfee
 • marcin- +4  

  @Wulfee: 'Przewodnik" nie pojawia się we wszystkich wizjach, a widzenie "tunelu" jest pewnie wyjaśniane fizjologią mózgu.

  pokaż komentarz
  marcin-
 • Trewor +7  

  @Wulfee:
  @marcin-:
  Prawdopodobnie ma coś z tym wspólnego tzw. Plamka ślepa w oku.
  W połączeniu z DMT, kto wie czy z tej przyczyny pojawia się tunel, światło itp.

  pokaż komentarz
  Trewor
 • rafcyk133 via iOS +7  

  @glosnik: światełko w tunelu najprawdopodobniej spowodowane jest zawężaniem pola widzenia, mózg interpretuje to jako tunel ze światłem na końcu. Ja choć przeżyłem własną śmierć nic nie pamiętam ani przed, w trakcie oraz po. Choć zaraz po przebudzeniu pielęgniarki pytały się mnie czy coś pamiętam, gdzie byłem. Podobno odpowiadałem że zostałem postrzelony, że było dużo niemców, ogólnie dużo o 2 wojnie światowej.

  pokaż komentarz
  rafcyk133
 • fredo 0  

  @glosnik: teza z tym DMT to są zupełne spekulacje

  pokaż komentarz
  fredo
 • marcin- +9  

  odpowiadałem że zostałem postrzelony, że było dużo niemców, ogólnie dużo o 2 wojnie światowej.

  @rafcyk133: Czyli każdy widzi to czym przesiąkł jego mózg. Wychowany na księżych opowieściach widzi aniołki a wychowany na Czterech pancernych Niemców na motorach;)

  pokaż komentarz
  marcin-
 • andy_pandy -4  

  @rafcyk133: >Ja choć przeżyłem własną śmierć nic nie pamiętam ani przed, w trakcie oraz
  Fakt że nie pamiętasz nic nie znaczy. Wygląda na to że nastąpił reset pamięci. O tym, że jednak coś ciekawego się działo, mówią relacje o wojnie. Na Twoim miejscu nie dawałoby mi to spokoju i zafundowałbym sobie hipnozę regresyjną. Do stracenia nie masz nic a dowiedzieć się możesz ciekawych rzeczy o sobie - np. czy w poprzednim wcieleniu zginąłeś na wojnie. Najlepiej jakby ci ktoś taki seans nagrał żebyś mógł do niego wracać i żeby pojawiły się jakieś nazwy miejsc czy rzeczy, których istnienie potem można zweryfikować. Twoja teoria o zawężaniu widzenia jest tak samo karkołomna jak reinkarnacja (mózg to nie telewizor lampowy, którego obraz się zmniejsza podczas wyłączania - nie uważasz? Ludzie wysuwają zbyt wiele teorii żeby udowodnić sobie, że życie duchowe nie istnieje:
  - zawężanie pola widzenia
  - omamy słuchowe
  - fałszywe wspomnienia
  - fanatyzm religijny
  - duchy nie istnieją bo tak
  itp itd.
  Miłość też jest związana ze zmianami chemicznymi w organizmie - i co z tego?

  Czy nie prościej po prostu to zostawić i nie udowadniać na siłę, że życie kończy się w chwili śmierci i zamiast tego poddać się hipnozie wstecznej aby wyciągnąć własne wnioski?

  Zresztą powyższy artykuł niczego kompletnie nie zmienia: cyt. "W pewnym sensie mózg oszukuje organizm i wprawia go w stan porównywalny do halucynacji. "

  Czyli : w pewnym sensie... porównywalny
  Ale tylko w pewnym sensie. A jak jest naprawdę?

  pokaż komentarz
  andy_pandy
 • Onlinemaster 0  

  Naukowcy pierdzielą głupoty, toć to bóg nas zabiera przez tunel do siebie, ha ha ha

  pokaż komentarz
  Onlinemaster
 • rafcyk133 via iOS +2  

  @andy_pandy: to co piszesz to bardzo ciekawe, ja mając jakieś 7 lat miałem sen. Sen w którym uciekam właśnie przed niemcami, i ostatecznienie chcąc się wydać w ich ręce wyskakuje przez okno. Czuję jak spadam (takie charakterystyczne uczucie łaskotania), uderzenie o bruk (bezbolesne), a po tym jakby coś bardzo szybko mnie ciągnie za stopy do góry. Często nad tym myślałem, wierzyłem, że to wspomnienia z poprzedniego życia. Jednak życie toczyło się dalej, zapomniałem o tym, aż do czasu mojej śmierci klinicznej (10 mies. temu) Jeżeli chodzi o regresję to bardzo chętnie bym to zrobił, ja jednak nie mieszkam w Polsce, a przy takich działaniach powinien być ktoś kto mówi w j. polskim. Nie wiem czy jest coś po śmierci, ja nic nie pamiętam dziś z tego, choć wydaję mi się że nie ma tam nic. Kilkanaście lat temu przestałem wierzyć w Boga. A co do tego światełka w tunelu, to oglądałem kiedyś w tv program o umieraniu. Tam jeden naukowiec to zjawisko tłumaczył, że oczy w chwili śmierci, zaczynają odbierać mniej światła, umierający widzi coraz mniej ( tylko mały punkt pośrodku ciemności) a mózg interpretuje to jako przechodzenie przez tunel. Natomiast doznania takie jak spotkania z bliskimi umarłymi, łąki pełne kwiatów, cudowne kolory to halucynacje. W chwili śmierci mózg wytwarza duża ilość endomorfiny, która to wywołuje. Sama zaś przyczyna tego jest taka, że to pozwala nam w spokoju i poczuciu szczęścia odejść. Niech każdy wierzy w to co chce.

  pokaż komentarz
  rafcyk133
 • andy_pandy 0  

  @rafcyk133: a ten cytowany naukowiec ma taką renomę, że nawet nie potrafisz podać jego nazwiska. Chętnie przyjąłeś całą jego teorię, której nie bardzo możesz sprawdzić tak samo jak pseudonaukowcy postawili tezę o globalnym ociepleniu a obecny śnieg tłumaczą tym, że zbierał się on (chyba w jakichś tajemniczych miejscach) przez 25 lat i dlatego teraz pada choć jest globalne ocieplenie.
  Wierzysz w co chcesz wierzyć. Ale zobacz co powiedziałeś : "Sama zaś przyczyna tego jest taka, że to pozwala nam w spokoju i poczuciu szczęścia odejść". A zatem przyjąłeś że natura jest humanitarna i tak manipuluje naszym organizmem, żebyśmy odczuwali to co ona chce - czyli niejako narzuca nam swoją wolę. Dlaczego natura nie miałaby nas pozostawić samym sobie, kiedy już skończymy misję zrodzenia potomstwa i jego wychowania? Dlaczego w chwili "odejścia" miałaby nam fundować jakieś bajery w 3D i w stereo z głosami duchów w tle itp? Czy nie uważasz, że moglibyśmy po prostu zostać gwałtownie acz humanitarnie odłączeni a nie jakieś oglądać cudowne kolory? Po co? W chwili śmierci? No dobra. Są endorfiny i udowodniono, że dają one psychicznego kopa po wysiłku. Ale jeżeli życie jest "wszędobylskie", to czy stało coś na przeszkodzie aby zagospodarować także światy poza naszym światem fizycznym? Czy uważasz, że uczeni w CERN niczego nie odkryli a całe gadanie o boskiej energii, którą trudno im jeszcze zinterpretować to bluff, który urąga poprawnej wizji życia? Czas pokaże co odkryli ale jak na razie nie stoi to w sprzeczności z teoriami filozofów, fizyków i religii co do budowy wszechświata wypełnionego wszechobecną siłą stwórczą. Dlaczego siła natury miałaby ograniczać się do objawiania w zamkniętych organizmach ludzkich czy roślin a już nie poza nimi skoro cały świat wypełniony jest wibracją? Masz plus ale Twoje "rewelacje" wydaja się być bardziej teorią niż praktyką. Powinieneś krzyknąć "sprawdzam". Jeżeli nie możesz skorzystać z hipnozy regresyjnej polecam trening autogenny z jogi, który pozwoli ci na samodzielne wchodzenie w trans. Jeżeli ta ścieżka będzie zbyt trudna dla ciebie mogę podać kontakt z osobą która prowadzi seansy przez internet czy telefon.

  pokaż komentarz
  andy_pandy
 • rafcyk133 via iOS 0  

  @andy_pandy: ok przyjacielu, ja mieszkam w Norwegii, więc coś jak regresja hipnotyczna przez internet byłaby całkiem w porządku. Z jednej strony jestem sceptyczny, a z drugiej trochę się boję.

  pokaż komentarz
  rafcyk133
 • andy_pandy 0  

  @rafcyk133: ja też miałem obawy kiedy ćwiczyłem sam ale u Antoniego na kursie robiliśmy ćwiczenia w grupie w ciągu dnia - wtedy nie ma żadnych powodów do obaw i mieliśmy cały czas kontakt z Antonim, który nas prowadził. On ma Instytut Realizacji Siebie w Warszawie, Kanada, Niemcy, USA, Wlk. Brytania. Pomaga też projektować podróże w świecie astralnym. Ale oferuje też przez internet. Więc skontaktuj się z nim, powiedz co byś chciał osiągnąć i zobacz co ci zaproponuje. Dzielę się tą informacją bo byłem już na dwóch kursach u niego. Dały mi takie efekty do których sam musiałbym dochodzić wiele lat. M. in. przeprogramowałem niemal całe swoje życie osiem lat temu i nadal mi się powodzi. uzdrawianie

  pokaż komentarz
  andy_pandy
 • Grzechue +35  

  Czyli "Życie staje przed oczami" to właściwe określenie.

  pokaż komentarz
  Grzechue
 • gregorres +9  

  <Ciekawostka>
  Encefalograf podłączony do galaretki deserowej pokazuje te same odczyty jak ludzki mózg w stanie wegetatywnym.
  </Ciekawostka>

  pokaż komentarz
  gregorres
 • lobkowitz 0  

  @gregorres: zawsze przerazalo mnie to logo radiohead...

  pokaż komentarz
  lobkowitz
 • Heti +3  

  @gregorres: Jakieś źródło?

  pokaż komentarz
  Heti
 • gregorres 0  

  @Heti: Proszę: http://www.straightdope.com/columns/read/2942/can-brainwaves-be-detected-in-lime-jell-o
  Właściwie to artykuły sugerują, że galaretka daje fale podobne do normalnie pracującego mózgu, ale to ciekawostka dawno przeczytana i tego nie pamiętałem.

  pokaż komentarz
  gregorres
 • Heti +2  

  @gregorres: To chyba jest różnica?

  pokaż komentarz
  Heti
 • gregorres +2  

  @Heti: Masz rację, jest różnica.
  Ale chyba ciekawostka, że możesz podrobić mózg galaretką jest interesująca sama w sobie? :)

  pokaż komentarz
  gregorres
 • nieocenzurowany88 -9  

  @FlaszGordon, skąd wiesz, że to informacja nieprawdziwa?

  pokaż komentarz
  nieocenzurowany88
 • FlaszGordon +26  

  @nieocenzurowany88: Przeszedłem śmierć kliniczną i miałem "sneak peak" z zaświatów.
  Poza tym artykuł wprowadza w błąd. Mowa o przywołaniu wspomnień z życia w "momencie śmierci" (a dokładniej przed faktyczną śmiercią co niestety w artykule nie jest sprecyzowane).
  Akurat dzielni naukowcy odkryli coś o czym dawno wiadomo... zjawisko retrospekcji życia pojawia się w różnych przypadkach najczęściej w wyniku silnego nagłego stresu i o dziwo nie koniecznie związanego bezpośrednio z śmiercią. Chyba termin "życie przeleciało mi przed oczami" (np: jak widziałem/am zbliżającą się maskę samochodu, spadałem/am z schodów/ drabiny, jak szef wezwał na dywanik itp.) jest dobrze znany i to nie tylko w przypadkach osób które przeszły śmierć kliniczną.

  Dodatkowo widzę, że artykuł pisany nie tyle przez laika w tym temacie co i impertynenta.

  Naukowcy wciąż nie są do końca pewni, czy wymienione symptomy są wytworem umysłu, mechanizmem obronnym ludzkiej psychiki, czy też halucynacją.
  O ile się orientuję nie ma narzędzi badających "śmierć". Można zmierzyć puls, zrobić EKG, zbadać aktywność neuronów we łbie... ale to są narzędzia badające życie i mogące ewentualnie określić kiedy to życie zostało przerwane. Jednak te narzędzia nie są w stanie zmierzyć jak bardzo truchło jest martwe. To tak jak próba mierzenia temp. wody w garze, tylko ze ta woda dawno z niego wyparowała...
  Skoro nie można zmierzyć śmierci to skąd ta dziennikarzyna zakłada, że to musi być któraś z powyższych opcji: "wytwór umysłu "(sic.), "wytwór psychiki", "halucynacja" (argument dobry na wszystko, od UFO po twierdzenie przed urodzeniem braci Wright, że człowiek nie mógł latać) :p.
  Ale oczywiście nie ma założenia, że po śmierci może nadal istnieć forma energii/świadomości. A czemu? Bo tak. Bo "naukowcy nie stwierdzili" bo niema narzędzi do badania śmierci. A co z relacjami świadków? Tych których udało się reanimować? Tych którzy widzieli swoje nieprzytomne truchła na stołach operacyjnych z wysokości sufitu. Tych co przeniknęli ściany i widzieli co się działo w innych pomieszczeniach. Tych którzy przebyli tunel i zajrzeli na drugą stronę...
  A takim to się dojeb...e argument "halunków", "psychiki" czy innego naćpania... no bo w końcu oni "muszą bredzić". Czyli temat trzeba strywializować i zamknąć w ramach naukowych. Najlepiej takich które można ogarnąć swoim upośledzonym umysłem... bo niestety umysł tego kto nie przeżył śmierci klinicznej nie będzie jej w stanie ogarnąć.

  Ps. A tak przy okazji... Jakoś niema tematu śmierci bez odrobiny "wierzeń".
  Mam złą wiadomość dla wyznawców Muchmada (nie ma dziewic), dla wyznawców dogmatów KK też (nie ma pulchnych uskrzydlonych bobasów z trąbkami), ktoś mądry kiedyś stwierdził "religia jest jak soczewka, przybliża obraz Boga ale i go zniekształca". Na całe szczęście mam też złą wiadomość dla wierzących, że nic nie ma po śmierci ;).

  pokaż komentarz
  FlaszGordon
 • m....q via Android +5  

  @FlaszGordon: napisz co widziałeś

  pokaż komentarz
  m....q
 • pogodynek +1  

  @FlaszGordon: Czyli stoisz za buddystycznym końcem życia? Czy to też nie to?

  pokaż komentarz
  pogodynek
 • m....q via Android +1  

  @FlaszGordon: szanuję :)

  pokaż komentarz
  m....q
 • arturdwieszopy 0  

  Powinniśmy się bać?

  pokaż komentarz
  arturdwieszopy
 • Isinlor +4  

  @FlaszGordon: Nie zgadzam się, że nie można badać śmierci. Śmierć jest stanem organizmu charakteryzującym się brakiem oznak funkcji życiowych. Stan w którym znajduje się fizycznie istniejący organizm nie ma znaczenia dla możliwości jego badania.

  Ale oczywiście nie ma założenia, że po śmierci może nadal istnieć forma energii/świadomości. A czemu? Bo tak.
  Hipoteza istnienia jakieś wyższej energii/świadomości jest niefalsyfikowalna i jako taka nie stanowi podmiotu badań naukowych. Już sama niemożliwość ustalenia czym jest ta energia/świadomość wyklucza ją jako podmiot badań naukowych. Równie dobrze można postawić hipotezę, że człowiek staje się wtedy cząstką wyższego sosu Latającego Potwora Spaghetti i doświadcza stanu upojenia tego boga. Ta hipoteza również jest niefalsyfikowlana i również nie wiemy czym ten wyższy sos jest. Oczywiście jeżeli komuś uda znaleźć się OBIEKTYWNE(słowo klucz) metody badań tego wyższego stanu, którego Ty i inni doświadczaliście, to będzie można sfalsyfikować hipotezę sosu, nieba itd. Czy jak to ująłeś "zamknąć w ramach naukowych". Wasze doznania niestety nie są obiektywne.

  Zainteresuj się: http://pl.wikipedia.org/wiki/Metoda_naukowa

  pokaż komentarz
  Isinlor
 • FlaszGordon +1  

  @pogodynek:

  za buddystycznym końcem życia?
  Jest taki niezwykły tekst... Tybetańska Księga Umarłych (na Wykopie można go znaleźć :). Jeśli czytając go pominie się całą otoczkę buddystycznych wierzeń i interpretacji to tekst jest zadziwiająco dokładnym opisem tego co dzieje się po śmierci.

  pokaż komentarz
  FlaszGordon
 • pogodynek 0  

  @FlaszGordon: Dzięki, zgłębię.

  pokaż komentarz
  pogodynek
 • Lk_hc +6  

  Artykuł o niczym.

  pokaż komentarz
  Lk_hc
 • O..........r +1  

  http://www.plosone.org/article/info%3Adoi%2F10.1371%2Fjournal.pone.0057620

  Jak kogoś odrzucają "odkrywcy"

  pokaż komentarz
  O..........r
 • uwertur +1  

  A co z doznaniami ludzi, którzy doświadczyli NDE w fazie tak późnej, że mózg był już zupełnie "wygaszony"?
  "Normalna reakcja fizjologiczna" - ok, ale nie interpretowałbym tego jako argumentu przeciw istnieniu życia po śmierci. Naukowcy lubią uważać istnienie węchu jako dowód na nieistnienie zapachów :)

  No i słusznie prawi FlaszGordon: jak wytłumaczyć te doświadczenia przenikania przez ściany i opisywania wydarzeń w zamkniętych pokojach obok?.

  pokaż komentarz
  uwertur
 • Pshemeck +1  

  Niby fajnie ale nie do końca ;) Same retrospekcje, tak jak napisał już FlaszGordon pojawiają się nie tylko przed śmiercią.
  Sam podobny przypadek przeżyłem parę lat temu podczas "odcięcia tlenu" ale mimo wszystko żyłem jeszcze.
  Byśmy musieli kogoś uśmiercić i przywrócić do życia.

  pokaż komentarz
  Pshemeck
 • rowerzy +1  

  Ostatnio wpadłem na dość ciekawą teorie dotyczącą życia po śmierci. Dobrze wiemy że we śnie czas płynie wolniej niż w rzeczywistości, tak samo pod wpływem różnych substancji, jedna minuta potrafi wydawać się godziną. I teraz wyobraźmy sobie, że te 4 minuty obumierania mózgu stają się wiecznością dla resztek naszej świadomości...

  pokaż komentarz
  rowerzy
 • ptaszek_idiota 0  

  http://www.youtube.com/watch?v=jDc_Ym0ImpU&hl=pl&gl=PL

  pokaż komentarz
  ptaszek_idiota
 • Jawoorek -4  

  Już nie powiesz przyszedł po mnie Anioł Gabriel. Heh, coraz mniej miejsca na Boga/zabobony.
  Miejsce wiary zastępuje wiedza.

  pokaż komentarz
  Jawoorek
 • Lk_hc +4  

  @Jawoorek: Wiary nie da się zastąpić wiedzą bo to dwa zupełnie osobne zbiory. Na przestrzeni wieków jeden usiłuje włazić na drugi i odwrotnie ale to nie zmienia faktu że są ze sobą całkowicie rozbieżne i nieporównywalne. Zastępowanie wiedzy wiarą (i odwrotnie) ma taki sam sens jak dodawanie 5 + czerwony = ?.

  pokaż komentarz
  Lk_hc
 • trewuuiosdf -5  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  trewuuiosdf
 • taxi20 via Android +4  

  @trewuuiosdf: A kysz!

  pokaż komentarz
  taxi20
 • Saragaya -2  

  Rozumiem, ale jak wytlumaczyć przypadki, kiedy to ludzie opuszczali ciało, a później po powrocie do niego byli w stanie opisać kto, co i gdzie robił? To, że słyszeli mozna wytłumaczyć, ale pobyt w pokoju obok? Tak samo jak OOBE, kiedy dwie osoby mogą spotkać się w OOBE? Przypadki dzieci, które pamiętają poprzednie życie? Czemu wszystko trzeba na siłę prostować...?

  pokaż komentarz
  Saragaya
 • KanekS -2  

  http://www.youtube.com/watch?v=rZPIAeJTpNw

  pokaż komentarz
  KanekS
 • ktoskomuscos via Android -3  

  Ostatnio przegladalem plyte z bonusami do incepcji i znalazlo sie kilka ciekawych faktow, polecam.

  pokaż komentarz
  ktoskomuscos
 • vanad -3  

  "Naukowcy wciąż nie są do końca pewni, czy wymienione symptomy są wytworem umysłu, mechanizmem obronnym ludzkiej psychiki, czy też halucynacją. "

  Wymieniając tylko te trzy możliwości "naukowcy" sięgnęli dna - chociaż możliwe, że to jedynie jakiś obiektywny dziennikarz wybrał sobie z tych badań to, co mu się nie kłóciło ze światopoglądem.

  pokaż komentarz
  vanad
 • 3ddy +20  

  @borsuk7: Tak, bo wtedy to aniołki przylatują po duszyczkę i szybciutko do nieba :)

  pokaż komentarz
  3ddy
 • corinarh +2  

  @3ddy: nie bo cię kłuje diabeł w tyłek i wysyła do pracy w wydobywaniu lawy z lawy

  pokaż komentarz
  corinarh