•  

  ja Ci mogę pomóc...
  kupuj wartościowe przedmioty kurierem za pobraniem i otwieraj paczkę przy kurierze... jeśli wszystko jest ok to odpalam kurierowi napiwek za to że musiał chwile dłużej poczekać... Masz 100% pewności za jakieś 15zł więcej... czym jest te 15zł przy kwocie którą straciłeś...

  •  

   @crejzus: masz rację, ale tutaj nic nie wzbudzało podejrzeń, konto na allegro od 2007 roku, same pozytywy... sam nie wiem co myśleć teraz o tej sytuacji

  •  

   @crejzus: dokładnie tak samo robię, kurierowi zawsze ta dyszkę odpalę za to że poczekał te 10min :) #spamujo

  •  

   @DoMnieTo: Dla mnie konto, które ma 35 pozytywów nie jest wiarygodnym kontem. Do tego ma tylko 1 pozytyw ze sprzedaży. Sam miałem podobną sprawę. Kupiłem lustrzankę, wartość była 800zł niższa niż sklepowa/inne aukcje. Po 3 miesiącach zgłosiła się do mnie policja, że sprzęt pochodzi z kradzieży. Sprzęt zabrali, na szczęście pieniądze odzyskałem. Nauczony tym wiem, że przy droższych rzeczach nie warto łasić się na niezwykłą cenę i kupować drożej, ale od sprawdzonych sprzedających. Trzymam kciuki.

  •  

   @crejzus: A który kurier pozwoli Ci otworzyć paczkę przez zapłaceniem kwoty pobrania? To raz. A dwa, to choćbyś dał nie wiem jaki napiwek, to za otwartą paczkę nie dostaniesz swoich pieniędzy z powrotem.

   Generalnie kuriera obchodzi tylko to czy paczka nie została uszkodzona podczas transportu. Przecież firma kurierska nie odpowiada za to, że zawartość jest niezgodna z tym, co zamówiłeś. Jedyne o co możesz poprosić kuriera to spisanie protokołu uszkodzenia przesyłki.
   Wyjaśnisz?

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @COMMEdesFUCKDOWN: Każdy kurier, jeśli go o to poprosisz, ma obowiązek poczekać aż otworzysz paczkę. Chodzi mi o to, że nie dostaniesz paczki do łapy dopóki nie podpiszesz dowodu jej odebrania. A już tym bardziej jeśli przesyłka jest za pobraniem. A co do zawartości niezgodnej z oczekiwaniami to napisałem wyżej.

  •  

   @x_ostry: Dlaczego płacisz kurierowi dodatkowo? Przecież to za przeproszeniem jego zasrany obowiązek, żeby poczekał aż paczkę sprawdzisz. W Polsce jest taka tendencja dziwna, że ludzie nie wykonuja swojej pracy porządnie, a jak już wykonują to liczą na jakieś nagrody...

  •  

   Sprzęt zabrali, na szczęście pieniądze odzyskałem

   @stevemaster:
   kto ci oddał pieniądze?

  •  

   @fire_walk_with_me: znasz takie pojecie jak napiwek? jesli mam paczke za pobraniem powiedzmy 190zł to daje mu te 200zl i wez pan nie szukaj reszty, mnie ta dyszka nie zbawi a on moze nastepnym razem jakos inaczej popatrzy na paczke zaadresowana do mnie

  •  

   @Balcerek: Allegro. Okazało się, że grupa złodziei okradła w Holandii tira pełnego sprzętu rtv (cała naczepa w aparatach, obiektywach i bodajże telewizorach lcd) Policja ich dorwała. Swego czasu to była głośna sprawa bo mnóstwo ludzi kupiło wtedy od nich telewizory i aparaty. Przedstawiłem na komendzie wszystkie dokumenty, wpłaty, maile, zdjęcia i dostałem zwrot w ramach ochrony kupujących.

  •  

   @crejzus: @DoMnieTo:

   Nawet nie musi być przy kurierze za dodatkowe 15zł, wystarczyło zapłacić kartą a nie przelewem.

   Przy płatnościach kartą bank razem z operatorem karty gwarantują zwrot pieniędzy w przypadku gdy trafisz na oszusta.

  •  

   @x_ostry: znam pojecie napiwek, ale mylisz kwestie. Po 1. Od kiedy kurierów dotyczy pojęcie napiwków? Równie dobrze mogłbyś od razu ekspedientce w żabce dać napiwek po skończonych zakupach. Nie mówię oczywiście, że komuś bronię, jedynie twierdzę, że za wykonywaną prace nikt nie ma prawa wymagać napiwków i bez nich musi wykonywać swoją prace dobrze do końca. Wszelkie pretensje natomiast do pracodawcy kierować, a nie wylewać żale na klientach. To dotyczy się również kelnerów i obsługi. Według mnie w Polsce to powinno być w ogóle skasowane, bo prowadzi jedynei do nieporozumień. Napiwki są dobre w krajach typu Afryka, gdzie dajmy na to obsługa ma minimalną płacę a napiwek jest tradycją i od zawsze stanowił większą część przychodu.

  •  

   @fire_walk_with_me: po części masz racje, a i ode mnie nikt nigdy nie wymagał tego ze dostanie coś ekstra, daje go z własnej nie przymuszonej woli, ekspedientce w żabce tez mi się zdarza zostawić resztę

  •  

   @x_ostry: no tak, czaję. Ja z kolei nie raz miałem złe doświadczenia. Kiedyś właśnie kazałem kurierowi poczekać aż sprawdzę paczkę. Robił jakieś problemy, a nastepnym razem zostawił dwukrotnie awizo jak byłem w domu i próbował zostawić paczkę na klatce, żebym po nią sobie zszedł, zadzwoniłem do firmy kurierskiej i po tygodniu albo go przenieśli albo już tam nie pracuje.

   Anyway zauwazylem jednak, że to się zmienia, kiedyś częśćiej mi się przytrafiało więc jestem dobrej myśli.
   Pozdrawiam

  •  

   Kiedyś właśnie kazałem kurierowi poczekać aż sprawdzę paczkę. Robił jakieś problemy

   @fire_walk_with_me: To na drugi raz spróbuj poprosić zamiast "kazać". Wiesz, wszystko zależy od podejścia człowieka. Ja czasami proszę kurierów żeby poczekali, zaproszę do mieszkania, podczas otwierania coś tam jeszcze zagadam i ogólnie obaj jesteśmy zadowoleni, nawet bez napiwków.

   BTW, tak teraz pomyślałem, że jeszcze nigdy nie widziałem kuriera-kobiety. Jakiś parytecik by się przydał, bo wieje dyskryminacją :D

  •  

   BTW, tak tera

   @sowiq: Żłego słowa uzyłem, pozdro

  •  

   @sowiq: Ja widziałem, i musiałem sam jej do samochodu paczki nosić : <

  •  

   @fire_walk_with_me: Z tym czekaniem przez kurierów to zależy jeszcze jak firma ludzi traktuje. Jak szef ciśnie pracowników i zawali ich robotą, że na każdą paczkę mają ledwie kilka minut to nie dziwne, że czekać nie chcą. Szwagier pracował dla firmy współpracującej z GLS-em to wychodził z domu o 5 a wracał wieczorem. Zwolnił się bo takie coś to jest wyzysk a nie praca.
   Wiadomo, klienta to nie interesuje, bo to nie jego biznes ale niestety tak to wygląda.

  •  

   @fire_walk_with_me: Dostaję często napiwki i lubię je dawać. Nawet kurierom.
   Da się z tym żyć.

  •  

   @DoMnieTo: skradzione konto allegro.
   jak kupiłeś przez allegro to masz szansę odzyskać z POK.
   Jak poza allegro to jesteś frajer, konto bankowe zapewne prepaid, nie do namierzenia, nie odzyskasz kasy.
   Więcej rozsądku na przyszłość.

  •  

   @fire_walk_with_me:
   bakszysz.
   takie przyzwyczajenie po wakacjach w Egipcie.

  •  

   @fire_walk_with_me: to nie jest jego żaden obowiązek.

  •  

   @crejzus:

   ja powiem jeszcze tak
   kupuj tylko i wyłącznie od tych którzy mają sporo pozytywów (>50)
   ale zerkaj co kupowali czy to były drogie przedmioty czy tylko durnostujki po 5 zł
   czy osoba ma negatywne komentarze i co w nich jest
   czy osoba ma komentarze pozytywne od kupujących (ten miał tylko 1)
   jeśli któreś z powyższych nie pasuje dzwoń do tej osoby najlepiej na nr stacjonarny
   zerknij na FB cz taka osoba istnieje wyślij maila (nazwa maila jak wygląda i czy znajdziesz go w necie czy istnieje od dawna) prosząc o fotkę z aparatu
   a najlepiej nie kupuj od takich powyżej 200zł lub ustawić się na odbiór osobisty

   ja się nadziałem na 800zł z własnej głupoty
   teraz allegro refunduje straty finansowe chyba do 15 000zł kiedyś do 300zł
   ucz sie na błędach najlepiej czyichś

  •  

   @sowiq:

   ale jak otworzysz paczkę po zapłaceniu a w środku jest cegła to ta kasa niekoniecznie poleci na konto oszusta
   raczej poczeka na policję

  •  

   @DoMnieTo: sam sobie jesteś winny, sprawdziłeś konto: fakt od 2008 roku a tylko 35 komentarzy czyli nic!!! ja bym w życiu się nie skusił na coś takiego. No cóż, życzę odzyskania pieniędzy.

  •  

   @crejzus: Pracowałem jako kurier w jednej z firm na "D" i powiem tylko tyle kurier NIE MUSI pozwolić na otwarcie paczki PRZED podpisaniem odbioru i pobraniem kwoty pobrania.Jednakże ma obowiązek zostać ( o ile został o to poproszony przez klienta ) przy otwarciu paczki w celu weryfikacji czy nie doszło do uszkodzeń fizycznych podczas transportu.Jeśli klient o coś takiego nie poprosił , w razie jakichkolwiek uszkodzeń podczas transportu ZAWSZE , powtarzam ZAWSZE reklamacja,oraz ewentualne roszczenia o odszkodowanie z ubezpieczenia była odrzucane, a wina leżała po stronie sprzedającego.Zazwyczaj stosowało się praktykę pozwalania klientom na otwarcie i zobaczenie zawartości paczki "w rękach" kuriera jednak była to wyłącznie jego dobra wola.Nie ponosił on żadnej odpowiedzialności za to iż paczka została otwarta , opakowanie jest nie oryginalne , taśma nie ta czy jakie kol wiek inne farmazony które niektórzy próbują wcisnąć . Taka paczka była pakowana przez kuriera w firmowy foliopak i odsyłana z adnotacją "Odmowa odbioru " bez podania przyczyny z podpisem klienta.

  •  

   BTW, tak teraz pomyślałem, że jeszcze nigdy nie widziałem kuriera-kobiety. Jakiś parytecik by się przydał, bo wieje dyskryminacją :D

   @sowiq:
   @XTas:

   Ja też widziałem... i też musiałem sam sobie paczkę z samochodu przynieść :) wniosek... zawód dla facetów :)

  •  

   @blublub: Jak mówiłem, pretensje do szefa a nie do mnie i zdanei to podtrzymuję.

  •  

   to nie jest jego żaden obowiązek

   @Krupier: Owszem jest, w regulaminie każdej firmy kurierskiej z której korzystałem było jak wół, że powiniennem paczkę sprawdzić przy kurierze. W innym wypadku nie mam podstaw do reklamacji. Proste.

  •  

   @fire_walk_with_me: żaden kurier nie pozwoli Ci sprawdzić paczki przed zapłatą. Po zapłacie to jego dobra wola. Regulamin UPS nic nie mówi na ten temat.

  •  

   @Krupier: O fuck, rzeczywiście masz rację:)
   Prawo Przewozowe nie dopuszcza innej możliwości sprawdzenia zawartości przesyłki jak po jej odebraniu. To jest tylko dorba wola firmy kurierskiej, jeżeli nakładają na kuriera obowiązek poczekania na sprawdzenie. Pozdrawiam.

  •  

   Jak mówiłem, pretensje do szefa a nie do mnie i zdanei to podtrzymuję.

   @fire_walk_with_me: Ja tylko napisałem jakie bywają realia pracy kuriera. Tak jak napisano wcześniej, to że poczeka to jest tylko dobra wola kuriera, który zawalony robotą może po prostu nie mieć na to czasu. Ja w takiej sytuacji dorzucam napiwek, bo wiem, że facet musi pędzić dalej a ja zajmuję mu czas.

  •  

   @DoMnieTo: kupiłeś telefon za 2i pół koła więc na biednego nie trafiło :P

 •  

  Marne szanse. Internet mobilny z Play-a, prawdopodobnie kupiony modem nie rejestrowany i karta prepaid.
  1)policja może wystąpić o dane do sieci Play w jakich miejscach logował się modem - sprawdzić czy w pobliżu są jakieś kamery.
  2)w jaki sposób kasa zniknęła z konta prawowitego właściciela w tym przypadku p. Marta S., jeżeli wypłacane z bankomatu, sprawdzić monitoring bankomatów.

  •  

   @Ociep: problem w tym że to są dane z allegro osoby której włamano się na konto !! konto w banku jest na kogos innego

  •  

   @DoMnieTo: zrobiłeś przelew na konto, do którego dane odbiorcy nie zgadzały się z numerem rachunku i bank się nie odzywał w związku z pomyłką w danych?

  •  

   @DoMnieTo: Policja występuje do banku o udostępnienie danych właściciela konta.Jeżeli to było konto na słupa to i tak ktoś musiał wybrać tą kasę .
   Duże prawdopodobieństwo, że kasa została przelana na karty prepaid typu mastercard i gość i tak musiał wypłacić kasę z bankomatów.

  •  

   @Snap: nie odzywał się ! zgłosiłem reklamacje, ale pan powiedział że tera bank nie weryfikuje danych osobowych czy sa zgodne z numerem konta... żałosne

  •  

   @DoMnieTo: Istotne pytanie: czy Marta S. to właścicielka konta allegro? Jeżeli tak, to czy numer konta bankowego nie zgadza się z jej danymi? Jeżeli przy przelewie wpisałeś pełne dane, to bank nie powinien przepuścić transakcji, jeśli nazwisko i adres się nie zgadzały.

   A niezależnie od tego co twierdzi właścicielka konta allegro, jeśli wylicytowałeś i zapłaciłeś za telefon, to ona powinna ci go dać, jeśli tego nie zrobi to allegro powinno zwrócić ci kasę z programu ochrony kupujących.

   Generalnie Ciebie najmniej powinno obchodzić, ze ktoś się sprzedającemu włamał na konto. Z nim zawarłeś transakcję i to jego powinieneś zgłosić na policję.

  •  

   @skrzydlic: Marta S. to włascicielka konta allegro, która stwierdziła że ktoś włamał jej się na konto..

   http://www.dodajoszusta.pl/historia/4935-kradziez-konta-allegro-nr-konta-alior-50-2490-0005-0000-4000-7464-4715.htmls

   tu podobna sytuacja ale inne dane , ten sam numer konta !

  •  

   @skrzydlic: Banki nie maja juz obowiazku sprawdzania poprawnosci danych

  •  

   Generalnie Ciebie najmniej powinno obchodzić, ze ktoś się sprzedającemu włamał na konto. Z nim zawarłeś transakcję i to jego powinieneś zgłosić na policję.
   tak jak wyżej, mimo że to trochę chamskie ale to w końcu 2,5 klocka - Ciebie nie interesuje to czy ona komuś udostępniła konto czy ktoś jej się włamał... niech sprzedawca sobie tę sprawę załatwia...

  •  

   Jeżeli przy przelewie wpisałeś pełne dane, to bank nie powinien przepuścić transakcji, jeśli nazwisko i adres się nie zgadzały.

   @skrzydlic: Zdaje się że sprawdzają tylko przy większych przelewach (a moze już nawet w ogóle nie sprawdzają). Już dawno temu można było wysłać przelew na dane "Kaczor Donald, Hollywood" - i dochodziły, jesli numer konta był prawidłowy.

  •  

   @crejzus: mam się od niej domagać pieneidzy tak ?

  •  

   @DoMnieTo: oczywiście że tak... Ty zawarłeś umowę z nią i to ją na policję ciągaj... to że nie zabezpieczyła swojego konta lub je celowo udostępniła to już jej sprawa i ona może zgłosić włamanie na policji ale to już Ciebie nie dotyczy...

   udokumentuj sobie tylko że taki numer konta widniał na aukcji...

  •  

   @DoMnieTo: Tak, a jeśli będą problemy to Allegro i system ochrony kupujących

  •  

   @crejzus: ona twierdzi że jej nawet na meila ktoś się wkradł !!

  •  

   @DoMnieTo: A ja myślę, że właścicielka konta Cię zwyczajnie okłamuje.

  •  

   @DoMnieTo: to nie twój problem że miała wszędzie takie same hasło :)

  •  

   @DoMnieTo: Gdybyś zapłacił kartą problemu by nie było, charge back i pieniądze są z powrotem u ciebie... Powiem ci szczerze ze jestem zszokowany...
   A co z programem ochrony kupujących allegro? Wymagaja oni zawiadomienia na policje, pieniądze powinni ci zwrócić. Tak stanowi statut tego mechanizmu.

  •  

   @Snap: To bank to sprawdza w ogóle? Ja robię przelewy tylko na nr konta i idzie. Kilkanaście razy celowo robiłem błędy w adresie/nazwisku a 3 przelewy poszły na Adolfa H., Elżbietę II i na Baraka z Obamą i nic. Kasa doszła gdzie dojść miała bez żadnego problemu.

  •  

   tera

   @DoMnieTo: no to tera cierp

  •  

   @skrzydlic: banki nie zbyt czesto sprawdzaja zgodnosc danych, tylko przelewaja kase na konto

  •  

   @skrzydlic:

   Jeżeli przy przelewie wpisałeś pełne dane, to bank nie powinien przepuścić transakcji, jeśli nazwisko i adres się nie zgadzały.
   Bzdura. Regularnie dla jaj wysyłam znajomym przelewy, wpisując dane np. Cwel j$$!ny, czy coś w ten deseń. Zawsze dochodzą.

  •  

   @DoMnieTo: Hej, w ogóle to jestem zaskoczony odpowiedzią właściciela konta allegro, że to nie on i ze ma to w dupie. W jego interesie leży to, żeby być wśród klientów poważany jako bezpieczny, zaufany sprzedawca. Według mnie wina jest po części jego, skoro umożliwił (chcąc, nie chcąc) dostęp do swojego konta. Tak samo przecież można od kogoś 'pożyczyć' dowód osobisty i wziąć sobie kredyt. Powinien w celu zalatwienia tej sprawy jak najbardziej Ci pomóc ująć sprawce. Właściciel konta raz dupy dał, to i drugi da.

  •  

   @DoMnieTo: dlaczego nie zapłaciłeś przez PayU?

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @DoMnieTo: konto napewno jest na tzn "słupa" czyli żulika z rynku który podpisał dokument za winko. Na przyszłość zapamiętaj że wpłaty robi się przez PayU.

  •  

   @Snap: tak, i tysiące pracowników banków siedzą i pracowicie sprawdzają dane osobowe w przelewach, chyba nie mówisz poważnie

  •  

   @zarowka12: Ty na poważnie ? Od tego sa odpowiednie algorytmy w systemach informatycznych.

  •  

   @maciek_gi: potwierdzam, a jako opis dodatkowy wpisuje się 'opłata za uciechy cielesne'

   @DoMnieTo: sprawa jest lekko podejrzana. Nie zauważyła że ktoś jej się na maila wkradł? Nawet jeśli to był gmail, który pozwala na kilka logowań jednocześnie, nie zauważyła maili których ona nie adresowała? Tym bardziej jeżeli jest czynnym użytkownikiem allegro, nie zauważyła że wystawiła pare przedmiotów? Wał jak 150, tym bardziej jak mówi że to nie jej wina-oczywiście że jej wina, jej konto, jej sprawa. Przy 2,5k to bym chociaż zadzwonił,bo tak maile wysyłać to lipa, bo potem w razie czego po głosie byś poznał czy to ona/jej mąż/syn albo rzeczywiście nieznany sprawca

  •  

   @DoMnieTo: Kupiłeś poza allegro jak się domyślam?

  •  

   @nepuwek: spróbuj wpisać w tytule przelewu "cuba libre" to spotka Cię niespodzianka! Zobacz niespodziankę.

  •  

   @DoMnieTo:
   @choleryk:

   O kurde.. znam Marte, 99% że to ta sama, bo miejscowość i litera nazwiska się zgadza, a miejscowość jest bardzo mała. Musze jej pokazać ten wykop, ale od siebie powiem, że Marta jest bardzo uczciwa i w życiu by czegoś takiego nie zrobiła, to Ci gwarantuję. Zapewne jakiś cwaniaczek pozyskał jej dane do konta. Wykopowicze lepiej niech poradzą jak sprawdzić kto się logował na jej konto, przekaże jej informacje, to CSI wykop będzie miał szanse się wykazać z oszustem allegrowym.

  •  

   @markone: nie słyszałem o takich algorytmach. jakieś źródło?

  •  

   @tamowsky: Ale co właścicielkę konta obchodzi poważanie u klientów? Od 2007 sprzedała jeden przedmiot, jak można było kupić coś od niej na kwote 2500 pln? Konto z 35 pozytywami , z czego jeden za sprzedaż, no sorry. Zresztą czytając komentarze poszkodowanego, wnioskuje po języku i pisowni jakiej używa, że do rozgarniętych nie należy.

  •  

   @mar111cin: Nawet jeśli osoba ta jest niewinna to i tak trzeba od niej odzyskać tą kasę. Natomiast ona powinna zgłosić na policje włamanie na swoje konto.

  •  

   @Snap: LOL, a ciekawe ktory bank to w ogole sprawdza, imie, nazwisko, tytul czy kwota przelewu nie sa w ogole validowane poza formatem danych, ktore tam wpiszesz.

  •  

   @karass32: tak, oczywiscie od wlasciciela konta na Allegro. Chyba, ze mowisz o wlascicielu rachunku bankowego, to z tym sie zgodze. Regulamin allegro to nie Kodeks Karny, tu wlasciciel konta Allegro nie odpowiada.

  •  

   @Ociep: Chyba, że sobie kupił BTC za to ;)

  •  

   @hermetyk: umowa jest pomiędzy kupującym a właścicielem konta allegro i to od niej kupujący powinien się zwrócić o kasę albo sprzedany przedmiot

  •  

   @karass32: jezeli wplacil na numer rachunku, ktory przyszedl mailem od sprzedawcy, a nie w mailu z konta allegro to nie ma zadnych praw dochodzenia tego od sprzedajacego. W regulaminie nie ma nic o ochronie swojego konta email.

  •  

   @hermetyk: W takim wypadku masz rację. Chyba, że oszust zmienił numer konta bankowego na allegro. Jeśli rzeczywiście podał on mu ten numer w osobnym mailu to @DoMnieTo może raczej zapomnieć o kasie. Program Ochrony Kupujących działa chyba tylko wtedy jak zapłacisz poprzez allegro (PayU) a policja rozłoży ręce.

  •  

   @hermetyk: widać autor wykopu też coś kręci. Zrobił ferment, zamęt i nie odpowiada jak to było. Pewnie czuł wałek od początku, a teraz głupio mu się przyznać.

  •  

   @krolcz: mojej koleżance też ktoś włamał się na pocztę i allegro. Ustawił przekierowania na poczcie na swojego maila listy przychodzące od allegro po czym automat usuwał z jej skrzynki oryginał. Na allegro nie wchodziła od pół roku, dopiero skapnęła się jak jej konto na allegro zablokowali bo nie zapłaciła prowizji od sprzedanego telefonu przez złodzieja. Poszła na policję zgłosiła do allegro to wszystko było z jej strony. Nikt jej więcej nie ciągał ani nie kazał oddawać kasy

  •  

   @kukenkino: dokładnie, w zależności od banku od różnych kwot sprawdzają dane. Przy niskich przelewach można wpisać cokolwiek.

  •  

   jaj wysyłam znajomym przelewy, wpisując dane np. Cwel j%##ny

   @maciek_gi:
   pogratulowac poczucia humoru

  •  

   @Lemoniadowy_Joe: Ma kasę to kupuje. I nawet jak nie jest zbytnio rozgarnięty to nikt nie ma prawa go oszukiwać.

  •  

   @DoMnieTo: tak to każdy może głupa rżnąc, bierz sie za nią!

  •  

   @forever_zielony: To po kiego grzyba w ogóle jest miejsce na wpisywanie tych danych, skoro nikt oprócz mnie ich nie widzi, a tym bardziej nie weryfikuje?!

  •  

   @piter12: Moze np. po to zebys mogl w historii przelewow zobaczyc do kogo go wyslales.

  •  

   @forever_zielony: I co, i tylko po to? Eee... coś mi tu śmierdzi... Komuś/czemuś więcej to musi służyć i ktoś/coś pewnie jednak to weryfikuje...

  •  

   @mar111cin: Już ci odpowiadam, na allegro nie było podanego konta bankowego, również nie było dostępnej opcji payU, a konto które zostało mi podane było na dane osoby, która 'niby' sprzedała mi ten telefon. Ja nie mogę odpowiadać za zabezpieczenie allegro, konta pocztowego. Jeśli ktoś wysyła email z konta pocztowego powiązanego z allegro to chyba jest normalne, że podejrzenia są mniejsze? Tak, czułem wałek od początku i wpłaciłem ponad 2k oszustowi. :) Gratuluje, zresztą twoja odpowiedz została zminusowana i to chyba pokazuję jak Ciebie ludzie traktują.

  •  

   @hermetyk: numer konta przyszedl w meilu po wygranej aukcji

  •  

   @mar111cin: Nikogo nie oskarżam, gdyby tak było, dawno by ta sprawa leżała z powództwa cywilnego w sądzie. Mam kontakt z Panią Martą i udziela ona mi informacji, nikogo również nie oczerniłem i nie wystawiłem negatywa. Nie rozumiem Pana zaangażowania w obronę..

  •  

   @DoMnieTo:
   @DoMnieTo: no i co to za ból dupy? zamiast odpowiedzieć od razu, to zawracasz dupę dwa dni później? po co? chciałeś popłakać, to gdzie indziej.

  •  

   @mar111cin: zauważ że jest tutaj 400 komentarzy, jakbym chciał odpowiadać każdemu straciłbym chyba z 4h życia. Nie mam czasu siedzieć cały dzień na komputerze i odpowiadać na pytania. Wszystko jest zawarte do góry. Celem wykopu było ostrzeżenie przed oszustem posługującym się numerem konta.

  •  

   @DoMnieTo: ale siedziałeś i płakałeś tutaj pół dnia. A teraz dalej siedzisz, czytasz te komentarze i płaczesz, nie wiem po co.

  •  

   @mar111cin: dostałęm powiadomienie na meila, że udzieliłeś mi odpowiedzi, więc wszedłem odpowiedzieć i przeczytać twój komentarz. Jak po co ? Chcę odzyskać pieniądze, zwrócić uwagę na oszusta, oraz pokazać innym, że w łatwy sposób, można przejąć kogoś konto allegro i meila, gdybym sam to wiedział, nie dałbym tak łatwo się oszukać, zresztą sam zobacz że wykopało to ponad 450 osób, więc nie rozumiem twojego oburzenia.

  •  

   @DoMnieTo: dwa dni później powiadomienia dochodzą, ciekawie

  •  

   @mar111cin: naucz się czytać, ze zrozumieniem i przyjdz dyskutować ok ?

  •  

   @DoMnieTo: rozmowa z idiotą, żegnam.

 •  

  Ja się dałem zrobić na 800 zł idiota kupiłem i zapłaciłem poza allegro. Ale co mnie zaciekawiło. Gość sprzedaje masę części samochodowych na różnych forach internetowych, ludzie wpłacają mu kasę i na tym się kończy czyli ani części ani kasy. Porobiłem wydruki z for itp. i poszedłem na policję co ciekawe gość normalnie odbiera telefony jak się do niego dzwoni i wkręca, że jutro wyśle części. Podałem policjantce numer telefonu, numer konta, IP itd. idp. ona zadzwoniła do niego przy mnie i sobie z nim rozmawiała, oczywiści obiecał jej, że części wyśle nawet po rozmowie potwierdził to smsem na jej numer tel. ale na tym się skończyło. Policja nie namierzyła faceta do dzisiaj, a zrobił mnie w styczniu, telefony zmienia ale sam bezproblemowo znajduję jego nowe numery i mogę w każdej chwili sobie z nim pogadać bo on dalej handluje. Policja nie potrafi namierzyć gościa więc jest bezkarny i całkiem fajnie zarabia.

  •  

   @bury256: a własnie myślałem o zmianie zawodu

  •  

   @arhibald: To nie miał być pomysł na biznes :P

  •  

   Na takie osoby, to tylko kogoś z pałką wysłać :P A jak będziesz za często dzwonił, to pewnie jeszcze cie za stalking na policje zgłosi :P

  •  

   @bury256: to jest chore. za ściągnięcie mp3 ludzie mają kłopoty, bo policjanci czują misję, a tutaj mamy numer telefonu, adresy IP, techniczne możliwości i służba kosztująca nas miliardy przepuszcza sprawy bez powodu

  •  

   @bury256:
   @gotcha:

   Takie i lepsze akcje na porządku dziennym mają miejsce. Ile jest sytuacji gdy ludzie jeżdżą na komendę z taśmami z kamer, a policji nie chce się nawet tego obejrzeć? Albo wręcz sami przeprowadzają "śledztwo", dają namiary na złodziei, były sytuacje że palcem pokazywali za bramą swój samochód/rower, a policja i tak umarza śledztwo. Mniejsze afery to mniejszy zachód, a w statystykach taki sam sukces.

 •  

  @DoMnieTo A co z Programem Ochrony Kupujących ? Przysługuje zwrot do 10,000 zł po zgłoszeniu na Policję? źródło

  •  

   @sha4ky: no ok ja kase odzyskam tak myślę, ale jak można darowac oszustowi ?

  •  

   @sha4ky: > A co z Programem Ochrony Kupujących ?
   Nie od dziś wiadomo, że to tylko marketingowa fikcja. Zawsze jest tak, że radź sobie sam.

  •  

   @DoMnieTo: Nie można. Powinno się go złapać i doj!@# taką karę żeby kolejnym się odechciało. No ale wiadomo - Niska szkodliwość i inne brednie.

  •  

   @sha4ky: Mamy tu oj$@%nie na 2,5k, więc nie ma już niskiej szkodliwości.

  •  

   @krecik_: To nie jest fikcja. Mi już trzy razy zwrócili kasę. Policja przesyła zawiadomienie o wszczęciu postępowania (przy takiej kwocie musi) i tam jest numer sprawy. Przesyłasz ten dokument na allegro i oni w ciągu chyba 14 dni oddają kasę.

  •  

   @krecik_: Mi bez problemu zwrócili dwie stówy, nawet bez zgłaszania sprawy na policję.

  •  

   @DoMnieTo: miałem podobną sytuację tez z telefonem tylko za 500zł. gościu sprzedał 50 i wyjechał zagranicę. Sprawa została zgłoszona na policję ale nie licz że go znajdą. Chyba że sam się przyzna... Z allegro dostaniesz zwrot do 10 000zł ale nie wiem czy to działa w przypadku używanych rzeczy. Żeby otrzymac tę kasę musisz zgłosic na policję i pokazać im protokół czy jakiś wniosek. A na ten zwrot trzeba czekać pare meisięcy...

  •  

   @kashubx: a mi powiedzieli żebym sie wypchał sianem bo kwota 50 zł jest za niska i żebym zgłosił na policję a jak doskonale wiemy i wie to też administracja Allegro, poniżej 250 nie ma sie co wygłupiać na komisariacie

  •  

   @alkohol: Jak uważasz. Na Twoim miejscu by zgłosił, chociażby "w imię zasad".

  •  

   @kashubx: ja mam też zasadę że nie robię innym na złość i nie lubię zawracać komuś dupy jak wiem że to nic nie da. straciłem małą kwotę której nie odzyskam więc przynajmniej nie uprzykrzam innym pracy.

  •  

   @DoMnieTo: tylko doczytaj w regulaminie allegro jaki masz czas na dostarczenie dokumentow. ja czekalem na zawiadomienie o wszczeciu postepowania od policji i sie nie doczekalem a termin minal.

  •  

   @krecik_: Nieprawda, to naprawdę działa, w moim przypadku zadziałało całkiem sprawnie. Ba, nawet Allegro poszło na lekkie ustępstwo w mojej sprawie (zaznaczyłem na początku jakąś opcję, gdzie przysługuje 50% zwrotu pieniędzy, ale realnie sytuacja kwalifikowała się do zwrotu 100% i pomimo zaznaczenia tej pierwszej opcji, Allegro rozpatrzyło to ponownie i przysłali mi wszystko), ale nie chce mi się o tym pisać. W każdym razie, mi to dupę uratowało.

 •  

  Po pierwsze nie zostawia się 2,5 kafla osobie która ma 1 (słownie jeden) komentarz za sprzedaż. Jeśli już koniecznie chce się ten telefon mieć, to tylko za pobraniem. Przy tej kwocie, to chyba żadna różnica te kilka złotych dodatkowo. Jeśli nie ma opcji przedpłaty, wiadomo że coś śmierdzi.

  A druga sprawa, to Allegro samo sprzyja różnym wałkom. Kiedyś, pamiętam, stare aukcje mnożna było oglądać do miesięcy wstecz. Więc łatwo było poznać że ktoś kroi wałki, jeśli sprzedawał chińskie badziewie za 5zł, żeby nabić pozytywów i nagle pojawiały się ekskluzywne towary za 1000. Teraz to chyba miesiąc. Wałkarze odczekują miesiąc i z 500 pozytywami zaczynają sprzedawać drogie towary. Nikt nie ma szans sprawdzić czym handlowali poprzednio. Podobnie jak likwidacja możliwości kontaktu z poprzednimi kupującymi. Pamiętam kiedyś można było zapytać dowolną osobę która kupiła coś na aukcji czy towar jest OK i czy wszystko w porządku. Sam tak robiłem i nie raz okazywało się że nie warto czegoś kupować bo kiepskie. Teraz już takiej możliwości nie ma.
  I 3cia sprawa, ludzie boją się dawać negatywne komentarze, nie rozumiem czemu. Bo odwecie dostaną nega i im się statystyki popsują? To trzeba mieć 2 konta, jedno do sprzedaży, drugie do kupowania i jako kupujący nie musisz się przejmować negami odwetowymi.

 •  

  TO WINA NOWEGO WYGLĄDU ALLEGRO !!!

 •  

  Miałem podobny przypadek ,kupiłem tv 3d i okazało się że przelałem pieniądze oszustowi.Przejął konto innej osoby i podał swoje konto do przesłania kasy.Po mailu z allegro zgłosiłem sprawę na policję na następny dzień.Po uzyskaniu po 25 dniach od policji dokumentu stwierdzającego przestępstwo ,złożyłem wszystkie wymagane dokumenty do allegro /program ochrony kupujących/i otrzymałem pełny zwrot poniesionych kosztów.Od zgłoszenia 1 lutego pieniądze od allegro otrzymałem 10 kwietnia.Kosztowało mnie to trochę nerwów ale w końcu finał był dla mnie pomyślny .Myślę że pieprzony złodziej nie uniknie kary.

 •  

  uzbrój się w cierpliwość. Ja zostałem oszukany w ten sposób już 3 razy. Po kolei jak to wygląda.

  Są trzy warianty pierwszej części:

  1
  koleś zakłada na jakiś adres gdzie nikt nie mieszka konto na allegro. Listonosz przynosi list zwykły do takowej skrzynki.

  Lub

  Ugaduję się z kolegą/znajomym, który pozoruję ofiarę (nic mu nie zrobią bo ktoś mu konto ukradł)

  Lub

  Na prawdę ktoś mu konto ukradł (moim zdaniem wątpliwe)

  2

  rejestruje się z internetu mobilnego na kartę i z niego też wykonuje wszelakie wałki - nie do wykrycia, (z nowym kontrem - kupuję na allegro np 50 kluczy do steama za grosze i też je sprzedaję. Czeka miesiąc aż aukcję przejdą do archiwum 100 pozytywów 50/50 kupił sprzedał)

  3

  bierze jakiegoś żula, ubiera i idzie do banku założyć mu konto (sponsoruje mu amarene puki nie odbierze w banku karty do bankomatu).

  4

  wykręca wałki na allegro, wypłaca kasę z bankomatu maskując twarz. Policja jest bez silna. Jak ktoś to zrobi dobrze to na danym patencie może wyciągnąć kupę forsy. Żula nie złapią bo od dawna jest gdzieś na melinie a nie w miejscu z dowodu (przecież to bezdomni)

  Trochę muszą na początku zainwestować ale zwraca im się z nawiązką.

  Ty odzyskasz kasę za jakieś 2-3 mc. Zgłosisz na policje. Dostaniesz nr sprawy (30dni). Złożysz wniosek (rozpatrzą w ciągu 30 dni) i wypłacają (w ciągu 7 dni), jak płaciłeś przez payu to razem z kosztami przesyłki.

 •  

  Wystaw negatywa, zgłoś na policję, skorzystaj z POK (jeżeli cię obejmuje) i na przyszłość staraj się nie dać oszukać.

 •  

  Jak można kupić coś za 2500zł od kogoś, kto sprzedał tylko 1 rzecz za 10zł ? /a cena sklepowa to +jedyne 100zł/ I to poprzez wpłatę na konto zamiast paypal... trzeba być idiotą.

 •  

  Jak byś był synem prezydenta/premiera/komendanta policji/prokuratora to pieniądze odzyskałbyś bardzo szybko:)

  •  

   @Wassimir: szkoda, że nie jestem :) Mam nadzieję że ten cwaniak się znajdzie

  •  

   @DoMnieTo: wytłumacz mi co siedzi w Twojej głowie? od sprzedawcy na allegro, nie będącego sklepem, zamówiłeś przedmiot za 2500zł płacąc przelewem? już przesyłka kurierska była za droga żeby otworzyć przy kurierze, sprawdzić czy wszystko się zgadza i mu wręczyć te 2500zł? Oj koleś, zadziwia mnie twoje zachowanie i sposób działania.

 •  

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  Idź do skarbówki i powiedz, że osoba o tym IP nie płaci podatków. Następnego dnia będą znali dokładny adres i numer jego buta :D

 •  

  Osoba o tym IP dodała komentarz http://www.gornik.walbrzych.pl/news-17712-Trener_Chlebda_oddal_sie_do_dyspozycji_Zarzadu.php oraz http://ddz.doba.pl/?s=subsite&id=30449&mod=3&comment=301901 co sugeruje zamieszkanie w okolicach Wałbrzych-Dzierżoniów-Bielawa.
  Posługuje się e-mailem: ewojcieszonek@wp.pl
  Wiem. Bardzo słabe CSI i do tego nie mam żadnej pewności że to ta osoba ale nudziło mi się :P

 •  

  Dlaczego nie wystawiłeś negatywa ?

 •  

  Przepraszam, nie mogę się powstrzymać. Spacje przed znakami interpunkcyjnymi? Naprawdę?

  •  

   @Siganiv: Nie dość że głupi, to nie umie pisać. Komentarze jak z podstawówki. Ciekawe skąd ma te pieniądze, że go stać na takie drogie rzeczy... pewnie dostał w spadku.

 •  

  Szkoda, będę wypatrywał jak sprawa się rozwija. Napisz coś czasem, choćby w komentarzach.

  No ale telefon, za 2500.. :)

  •  

   @pedagogik: obiecuje że będe pisał , wszystko co się dowiem

  •  

   @pedagogik: ja mam samochód niewiele droższy, a są i tacy co za te pieniądze kupiliby 4 auta

  •  

   @davidoff_OB: Jaki masz? ;]
   Może rozpiszemy, co można by za to kupić!

  •  

   @davidoff_OB: Ładny wóź, od dawna? nie masz z nim większych problemów?

  •  

   @pedagogik: wcześniej przez rok czasu miałem 850 T5, teraz to, ogólnie Volva z tamtych lat to porządne, pancerne samochody nie do zdarcia, w 850 przez rok czasu katowania (pierwsze auto i odrazu 226KM) nie popsuło się nic, ani sprzęgło, ani przeguby, nic w silniku, tylko tankowałem. 940 to troche starsza konstrukcja, tylny napęd, promień zawracania jak w cinquecento, silnik również starsza konstrukcja ale bardzo dobrze znosi jazdę na gazie, łatwy w naprawie a pod maską jest tyle miejsca że spokojnie wejdzie tam silnik V12 także jak trzeba już coś grzebać przy silniku to dostęp zawsze elegancki. z wyposażenia to podgrzewane przednie fotele były w standardzie, no i klima, 4el szyby i lusterka mają bogatsze egzemplarze. Przednie fotele szerokie, wygodne

  •  

   @davidoff_OB: O widzisz! Wezmę pod uwagę ;]
   A dlaczego teraz akurat 940?

  •  

   @pedagogik: 850 T-5 bez gazu warte są ok 4tyś zł, w tej samej cenie znajdziesz 940 z gazem. a że ja mam jeszcze ostatni rok szkoły to zamieniłem na oszczędniejsze

  •  

   @davidoff_OB: czyli w baku masz więcej pieniędzy, niż jest auto warte?

  •  

   @davidoff_OB: Pieniądze, które zaoszczędziłeś na gazie, będziesz musiał wydać na wymianę niektórych części, które ulegają szybkiej eksploatacji. Gaz psuje je w szybkim tempie. Mój brat też się dał na to nabrać. Po comiesięcznych wizytach u mechanika, w końcu wypieprzył instalację gazową i teraz nie ma żadnego problemu.

  •  

   @insu: przy gazie ma prawo się coś stać jedynie przy nieprawidłowo wyregulowanej instalacji, wtedy mogą się wypalić zawory czy coś. ale ludzie z forumvolvo robią po ok.100 tyś km redblockami na gazie między remontami głowicy co i tak wychodzi dużo taniej niż jazda na benzynie

  •  

   @davidoff_OB: Hmmm... Być może jest to odczuwalne w nowszych samochodach. Z tego co się przed chwilą dowiedziałem to bratu siadała głownie elektronika. Komputer co chwila wyświetlał jakieś błędy. Do tego często na skrzyżowaniu samochód po prostu gasł. Po wypieprzeniu instalacji tego problemu już nie ma. Brat jeździ volvo s80 rocznik 2002. Z tego co widzę to volvo 940 wygląda jak czołg i myślę, że nawet pocisk przeciwpancerny by go nie ruszył, a co dopiero jakaś instalacja gazowa xd

 •  

  nie kupuj telefonu za 2500zł od osoby z jednym komentarzem...

 •  

  Co to dużo mówić, przekręt stary jak świat. Tylko robisz ubaw wszystkim ludziom z torowiska i PBM.

 •  

  Kiedyś miałem taką samą sytuację - telefon za 500zł, tylko zapłaciłem przez PayU. Dostałem wtedy maila, że gość nie ufa PayU i prosi o normalny przelew - kasę z PayU mi cofnął (nie da się łatwo zmienić nr konta w PayU), a w tym czasie zadzwonił do mnie właściciel konta i wyjaśnił, że nic nie sprzedawał... Namówiłem go, żeby zgłosił sprawę na policję i tak zrobił, ale z IP wychodziło, że to był Play na kartę...
  Jeżeli ktoś zastrzega, że nie przyjmuje płatności przez PayU, to lepiej nie ryzykować. Nr konta można zmienić tylko, jeżeli posiada się kod ostatniej transakcji (jest w tytule przelewu z PayU), więc bez dostępu do historii konta bankowego się nie uda. Inną możliwością zmiany jest wysyłka formularza pocztą, ale chyba trzeba wysłać kopię dowodu osobistego.

 •  

  Jeśli nie płaciłeś przez PayU to nie ma szans, pewnie Tor + karta pre paid i tyle w temacie. Jak płaciłeś przez PayU to jeśli zgłosiłeś sprawę na policje to kasa do ciebie wróci w przeciwnym wypadku to raczej jej już nie zobaczysz.

  •  

   @cabis: nie ma różnicy przez co płacił. Program ochrony kupujących obejmuje wszystkie transakcje.

   @DoMnieTo :
   1. Musisz isc na policje, zgłosić sprawę i poprosić o notatkę.
   2. Dalsze kroki masz opisane tutaj:
   http://poznaj.allegro.pl/pok/

   wprawdzie samo odzyskiwanie środków trwa około 40-50 dni (tyle czekał mój znajomy) to pieniądze odzyskasz w 100%.

 •  

  Możliwy odbiór osobisty lub wysyłka z przedpłatą.
  takie opcje oferuje oszust? zastanawiające, co by było gdyby ktoś wybrał odbiór osobisty.

  •  

   @m21d24: wcale nie. Wtedy się mataczy z terminem. Uwiarygodnienie aukcji odbiorem osobistym lub wysyłką za przedpłatą to tylko zaznaczenie ptaszka.

 •  

  Nie zapaliła Ci się czerwona lampka, że ktoś sprzedaje praktycznie NIEDOSTĘPNY telefon za 500 złotych taniej niż jego cena wyjściowa?

 •  

  I #$$# kasę strzelił,tyle ją widzieli...

 •  

  zostałem oszukany i obiecuję że nie daruje przestepcy nawet złotówki. czekam na działania policji
  Działania policji to oksymoron. Policja jest od czesania kasy z fotoradarów i krojenia maryśki w gimbazie a nie od łapania oszustów!

 •  

  Ciekawi mnie dlaczego policja nie wykorzystuje tych cudownych zdobyczy techniki jakim są komputery. Mając nr konta można śledzić gdzie powędrowała gotówka, jeśli na inne konto to przelewy można wyśledzić do momentu aż trafi na konto kogoś "namierzalnego" albo wypłaty przez bankomat - prawie każdy ma kamerę więc jest szansa na fotkę. Bank ma obowiązek przechowywać i ujawniać organom ścigania takie dane, a jeśli ich nie ma to jest zwykły współudział w przestępstwie. .. ale to jest Polska , przecież nie okradli syna polityka to sprawa zostanie umorzona po kilku miesiącach lol.

 •  

  Kilka dni temu ktoś włamał mi się na konto Allegro i wystawił podobnie jak tamten człowiek telefon, lecz innej marki. Nie logowałem się przez kilka dni więc nawet tego nie zauważyłem a na maila nie przychodziły żadne powiadomienia. Zorientowałem się dopiero wtedy jak dotarła do mnie wiadomość z serwisu o blokadzie i zhackowaniu konta.

 •  

  Miałem podobną sytuacje tylko że okradli mnie na 45 zł. Połasiłem się na doładowenia Play 50 zł / 45. Ktoś komuś ukradł konto, wystawił aukcję że sprzedaje promocyjne doładowania. Oczywiście allegro umyło ręcę a zgłaszać taką sumę na policję mija się z celem. Mam nadzieję że uda Ci się odzyskać pieniądze.

 •  

  Ja się naciąłem w lutym na oszusta (podającego się za kobietę) i poszło ponad 3 stówy w %#!$u. Niby nie jest to fortuna, ale nie mam na tyle kasy, żeby rozdawać jakimś @!@@kom. Zgłosiłem sprawę na policję. I co? Póki co cisza, a między czasie inna osoba podała ten sam nr konta z opisem oszustwa. Czyli ten @!@@ek dalej sobie działa elegancko. Pierwszy wpis z góry to nie ja, tylko inna osoba pokrzywdzona ( [29.03.2013] 17:33 ):
  http://www.dodajoszusta.pl/forum/watek/id/8036/strona/56/

 •  

  UWAGA TA OSOBA SPRZEDAJE TELEFONY HTC PO OKAZYJNEJ CENIE !!!!!!!!!!!!!
  Uspokój się, bo ci jedynka z klawiatury wypadnie xD
  PS przed znakami interpunkcyjnymi nie stawiamy spacji.
  No i nie ma czegoś takiego jak meil, do k#!%y nędzy.

 •  

  Poczytaj o programie ochrony kupujących.
  http://poznaj.allegro.pl/pok/
  Sam zostałem oszukany przed rokiem (350zł), ale Allegro zwróciło mi całą kwotę. Wystarczy, że dostaniesz z policji dokument, że wszczęte zostało dochodzenie, do tego wydruki korespondencji ze sprzedającym, dowód wpłaty i nie powinno być problemu z odzyskaniem pieniędzy. Zwracają do 10 000zł. W moim przypadku zajęło to niecałe 2 miesiące (z czego ponad miesiąc oczekiwań na odpowiedź z policji).

 •  

  Wystarczyło zwrócić uwagę na to że jak jest gwarancja, to jest ona podbijana w dniu zakupu, a nie że oryginalne opakowanie, zafoliowane, a gwarancja od 04,03,2013....

 •  

  najbardziej obecnie rozpowszechniony wałek na allegro. drogi modny telefon+ mala cena + przelew na konto przed wysylka
  konto na słupa, a reszta komunikacji przez tora/virtual machine/lewy laptop/ niechronione czyjeś wifi
  nauczka na przyszłość.

  •  

   @luzik1: Cóż biedni ci ludzie, którym ktoś wmówi, wystawicie mi telefon, amsz tu zdjęcia, to jest licytacja, bądź cena taka i tak, wpisz w opis numer konta, a od każdego telefonu dostaniesz 100 zł czy 200 zł jeszcze taki zagada na portalach z ogłoszeniami tablica, czy gumtree, od razu najlepiej 5 telefonów masz gwarantowany tysiąc, a nie masz tysiąca, a wziął taki biedny człowiek udział w przestępstwie.
   Adres allegrowicze mają nie oszusta, a pośrednika oszusta, który sam nie wiedział co czynił, i dopiero później można sobie wyobrazić co takiemu mogą zrobić zniszczyć samochód czy pobić nawet.

   Nie każdy bywa na wykopie, zresztą bywac na wykopie nie oznacza znać wszystkich linków w tak dużym, coraz większym przepływie informacji.

   Za mało o takich rzeczach się piszę, za mało takich tematów w tv jest poruszanych.

   Szkoda mi takich osób, mogą to być często zdesperowane osoby, nie mogą dłuższy czas znaleźć pracy, może jakieś długi, i myślą, że złapali Pana Boga i go nie wypuszczą.

 •  

  Proponuję skorzystać z Programu Ochrony Kupujących Allegro. Jeżeli wpłata była przez PAYU, to zwrócą nawet koszty przesyłki. Tu jest wszystko opisane: Program Ochrony Kupujących

 •  

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  okazyjna oferta, przewaznie tak sie dzieje jak sie chce zaoszczedzic pare groszy

 •  

  Rzeczy o takiej wartości kupowane przez allegro odbiera się na miejscu i wtedy płaci lub ewentualnie kurier za pobraniem.

 •  

  Poszukaj na forach onion, może tam będzie się ktoś chwalił łatwym zarobkiem.

 •  

  link
  internet z play, pewnie na kartę. ale jak będą chcieli to go znajdą

 •  

  ZAKOP ZA TCHÓRZOSTWO, brak negatywnego

 •  

  Łoooooooo 2,5k za telefon o.O. Why?

 •  

  Wykop to nie tablica z ogłoszeniami! Konto od 5 godzin założone tylko po to aby się żalić.
  Rozumiem ludzi, którzy chociaż trochę są w społeczeństwie ale nie takie coś.

 •  

  ciekawe czy babka faktycznie jest z tej dziury. Kopsnij się do lubuskiego i szukaj Pani Marty

 •  

  Miałem taką samą sytuację!Zrobiłem zgodnie z instrukcją POK i pieniądze odzyskałem po miesiącu.Trochę nerwów to kosztowało, bo w tym wszystkim najbardziej zniechęcała Policja do czegokolwiek...allegro dba o kupujących i pomaga w takich sytuacjach, więc pewnie też odzyskasz pieniądze!Powodzenia:)

 •  

  co to dla was nowość że kradzionymi kontami allegro się handluje? o anonimowych kontach bankowych prepaid też nie słyszeliście? wystarczy mail+allegro+konto prepaid i jak widać można całkiem konkretne wałki cisnąć

 •  

  BARDZO się cieszę. Może Ty i Tobie podobni zrozumiecie, że dajecie kasę złodziejom, a żałujecie chleba nam, uczciwym sprzedawcom, którzy może nie mają najtaniej, ale zarabiają na utrzymanie swoich rodzin, podatki i na obsługę posprzedażną. Np. Ile kosztuje UCZCIWE rozpatrzenie i przeprowadzenie procedury reklamacji w tym kraju wie tylko ten, kto to robi. A to są koszty, które zakłada się jeszcze przed sprzedażą i kalkuluje się cenę końcową, aby ZAROBIĆ, a nie aby tylko zaistnieć na Allegro.

 •  

  Zawsze bierz za pobraniem.

 •  

  @DoMnieTo, weź chłopie wreszcie przyznaj że pewnie kupiłeś ten telefon poza allegro. Kręcisz w komentarzach jak potłuczony...

  •  

   @kiri81: jak mogłem kupić poza allegro jak aukcja jest wygrana ?! no jak ?!

  •  

   @DoMnieTo: no to zgłoszenie na policję masz już za sobą, więc zostaje POK. Wszyscy o tym piszą od kilku godzin, na co jeszcze czekasz?

  •  

   @kiri81: Kupił na Allegro, ale pieniądze wpłacił nieznajomemu, który do niego wysłał e-maila /przez anonymous proxy/ z prośbą o wpłatę pieniędzy na jego /słupa/ numer konta.
   Pierwszą rzeczą jaką się wpisuje w rubrykę POK, jest na jaki numer konta bankowego się wpłacało hajs. Ponieważ nie wpłacił na konto przypisane do sprzedawcy na Allegro, to pieniędzy nie odzyska.

 •  

  zobacz tutaj allegloot.blogspot.com

 •  

  Dzięki popularyzacji sieci Tor oraz BITCOINów będzie coraz więcej takich sytuacji. Na pewnych cebulowych stronach można kupować sobie kradzione konta bankowe, konta allegro, całe zestawy dokumentów. Wszystko w ciągu kilku dni. Dlatego naprawdę trzeba uważać co się kupuje. A wartościowe przedmioty tylko i wyłącznie za pobraniem.

 •  

  Kiedys mialem dosyc dziwna sytuacje. Sprzedawalem telefon (Omnia HD) na licytacji i pech chcial, ze wygral moj znajomy (za duzo zalicytowal). Chodzi o to, ze po wygraniu aukcji dostal maila, zeby wplacil tu i tu (ktos podszyl sie pode mnie). Ta osoba musiala popatrzec w jego aukcje i znalezc jego mail i tak mu napisac.

 •  

  W całej tej historii najciekawsze jest to że wszystkie odpowiedzi oszukanego @DoMnieTo są minusowane. Myśle w właśnie w ten sposob wykopowicze wyrażają pogarde dla naiwnych allegrowiczow. Nie pozdrawiam

 •  

  Codziennie na Torze przechodzi kilkadziesiąt kont allegro z rąk do rąk. Niestety nawet zaufani allegrowicze tracą hasła i nijak się przed tym bronic.
  Ja przez to kupuje na allegro rzeczy do kilku dziesięciu złotych bo przekręty są robione na większe sumy.
  Sprawę można rozwiązać tylko w jedne sposób: zgłaszasz się na policji i liczysz, że łączył się z kontem na normalnym internecie, jeżeli przez Tora to szans nie ma.
  btw. Konto na które zostały przelane pieniądze pewnie są na jakiegoś słupa.
  Jeżeli potrzebujesz pomocy to napisz do mnie, mogę pomóc co mówić na policji, żeby wyjaśnianie nie rwało godzinami.

 •  

  Parę słów o tym jak się takie wały robi. Najprościej wchodzisz na tora, za 1 bitcoina dostajesz jakieś konto allegro z kilkoma pozytywami i przez tora robisz akcie , opylisz 2-3 telefony zanim ci konto zablokują zarabiasz 7,5 k , na konta , vpn-y inne nie wydasz więcej niż 500 pln wiec masz 7k czystego zysku a szansa że ci namierza jest znikoma

 •  

  Współczuję. Niecałe 2 lata temu miałam podobną sytuację. Kupowałam telefon SGSII od użytkownika z zerową ilością komentarzy. Napisałam do użytkownika, aby przesłał mi zdjęcie telefonu z karteczką na której jest napisany jego nick Allegro. Odpisał chamsko, że nie ponieważ jest poważnym Allegrowiczem. Samo to powinno już wzbudzić moje podejrzenia. Jednak brnęłam dalej i licytowałam. Aukcja się skończyła a ja ją zwyciężyłam. Po chwili przelałam pieniądze na PayU. I to był jedyny pozytywny skutek tej licytacji. Po paru godzinach jego konto zostało zawieszone, nie zdążył wypłacić. W meilu jeszcze mi napisał, że szkoda iż na jego konto nie przelałem pieniędzy. To był ostatni od niego email. Po kilku godzinach jego konto zostało zawieszone a ja w panice zaczęłam pisać do Allegro co z moimi pieniędzmi. Allegro dość szybko zareagowało i wyjaśniło, że konto zostało zawieszone z powodu licytacji we własnej aukcji z tego samego IP. Pieniądze mi zostały po tygodniu zwrócone. To był dla mnie ciężki okres. Od tamtej pory jestem ostrożniejsza.

 •  

  Czy doczekamy sie kiedys mozliwosci wyboru, jako powod zakopu: 'gorzkie zale', 'wykop z dupy' czy cos w ten desen?

 •  

  Możliwe że to ja cię oszukałem. Często podszywam się pod bogatych ludzi i wysyłam cały hajs do Izraela.

 •  

  POK serwisu allegro normalnie zwróci Ci kasę, wcale nie trzeba płacić przez PayU (gdybyś zapłacił przez PayU miałbyś zwrot kasy za przedmiot + kosztów przesyłki).
  Ja tez wpłaciłem kasę na konto, od momentu gdy okazało się że kupiłem od oszusta minęło ok 3 miesiące zanim POK zwrócił mi kasę (oprócz kosztów przesyłki).

  Najgorsze co można byłoby zrobić to dogadać się poza allegro i faktycznie NIE dokonać transakcji kupna przez allegro- wtedy zostaje tylko założenie sprawy i marne szanse na zobaczenie swojej kasy

 •  

  Składasz zawiadomienie na policje, allegro ci oddaje kasę. Nie ty pierwszy i nie ostatni, trzeba było kupować u sprawdzonego sprzedawcy, a przy telefonie za tą cenę wybiera się opcje za pobraniem dla pewności, częściowo sam jesteś sobie winny, zakop.

 •  

  Podziwiam ludzi, którzy przy takich kwotach zgadzają się na przedpłatę, zwłaszcza gdy obejrzałem to "ogłoszenie". Może i uda Ci się odzyskać pieniądze, ale to raczej nie nadejdzie zbyt szybko.

 •  

  Program Ochrony Kupujących, wysyłasz do Allegro ten dokument z Policji o wszczęciu sprawy i powinno Ci Allegro oddać.

 •  

  Jak kupic telefon, który nie miał jeszcze premiery? Chyba tylko tak jak ty to zrobiłeś. Trzabyło dać tę kasę na tace, mniejsza byłaby strata a skutek ten sam.

  •  

   @Mwradom: telefon mial juz premiere i jest dostepny, można go kupc

  •  

   @DoMnieTo: w Polsce? U kogo ? Na polskiej stronie HTC nadal jest info "wkrótce". Jak masz inne informacje to daj znać, chce go sobie kupić do porównania z i5

  •  

   @Mwradom: właśnie taka jest po części idea allegro: sprzęt sprzedają osoby prywatne - wiele osób po powrocie ze stanów przywozi elektronikę, którą sprzedaje tutaj. Choćby ajfony można było tak kupić, zanim była oficjalna premiera w Polsce; podobnie bodajże z kindlami..

  •  

   @fledgeling: tak, ale wtedy nie masz gwarancji. A na niej mi zalezy ;(

  •  

   @Mwradom: nikt nie każe ci kupować; zresztą jeśli kogoś stać na iphona tuż po premierze i "musi go mieć", to zazwyczaj jest na tyle bogaty, że ma gdzieś gwarancję. Zresztą w Polsce i tak odpiszą, ze elektronika była zalana...

  •  

   @fledgeling: to, ze kogos na cos stac nie oznacza, ze wyrzuca towar jak sie zepsuje. Wlasnie z tego powodu potrzeba gwarancji. Masz racje, nikt nie kaze mi kupowac z podejrzanego zrodla i to przed premiera ;) pewnie dlatego nadal mam kase; w przeciwienstwie do autora ;( Szczerze mu wspolczuje ale ...

  •  

   @Mwradom: nie demonizowałbym, wiele osób kupowało bez problemów elektronikę - mimo braku gwarancji problemów nie było. Nie wszyscy mają podejście dusigrosza, zresztą niektórych po prostu - stać. Ale oczywiście, kupowanie z wątpliwych źródeł nie jest roztropne.

  •  

   chce go sobie kupić do porównania z i5
   @Mwradom: Ło k%@!a, bogol!!!

 •  

  Wyjebka tak typowa z PBM i torowiska, że dziwię się jak ludzie się na to łapią.

 •  

  Kupowałbyś zgodnie z zasadami allegro to pieniądze po ~miesiącu miałbyś na koncie. Drogą naukę masz.
  Poza tym szukanie w takiej sytuacji pomocy na wykopie...

 •  

  nie kupuj na allegro. mało to innych sklepów? wezmy takiego Amazona...

 •  

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  się chłopie naucz, że takie wartościowe/drogie rzeczy to kupujesz tylko i wyłącznie za pomocą ODBIORU OSOBISTEGO, albo paczka za pobraniem i MUSOWO otwierasz ją przy kurierze przed zapłatą :)

 •  

  Oszust na alegro # 194 876
  Wieje nuda.

 •  

  Policja, policją... jeżeli chcesz odzyskać kasę to radziłbym raczej iść w kierunku powództwa cywilnego. Po prawdzie, osoby które w ten sposób oszukują nie są zbyt sprytne.

 •  

  a ja się zastanawiam nad jedną rzeczą - kupujesz telefon za 2,500 zł i żal Ci na dopłatę 20zł za przesyłkę za pobraniem?:)

 •  

  @DoMnieTo W zasadzie dużo , jeżeli złodziej wykorzystałby swoje zdjęcia.
  Nawet jakby ktoś pracowałby w Aliorze , nikt by nie nadstawił dla Ciebie karku za udostępnienie danych.;D

 •  

  "muszę odzyskać pieniądze jak najszybciej" LoL a jakbyś miał ten tel już u siebie to byś go nie potrzebował? POK i odzyskasz kase ale za pół roku : D

 •  

  Hah dziś szykuję się do wygrania za bezcen pewnej rzeczy od niepewnego allegrowicza :) Może być ciekawie czytaj wiem na co się piszę ale co tam :P Kilka ciekawych opcji zabezpieczeń tutaj znalazłem - lubię takie wykopy! Dzięki !!

  @DoMnieTo życzę powodzenia !!

 •  

  Swego czasu tez miałem dziwna sytuacje z allegro, sprzedawałem telefonik, oczywiście ktoś kupił, 500zł za pobraniem i tu pojawił się mój pierwszy błąd, wysłałem za pomocą poczty polskiej, drugi błąd nie sprawdziłem kupującego. na koniec okazało się ze paczka "zaginęła" na poczcie i ani telefonu ani pieniędzy. po większym zglebieniu całej sytuacji okazało się że to nie jedyna paczka jaka ginie wysłana do tej osoby. no ale człowiek uczy się na błędach, teraz tylko kurier i obowiązkowo otwarcie paczki przy nim :)

 •  

  Wyślij do niej to: http://docs6.chomikuj.pl/446945743,PL,0,1,wezwanie.pdf
  A jak nie odeśle to do sądu i nie ma się co prosić ani dzwonić.

 •  

  przykro mi i szczerze Tobie wspolczuje - ale tak sie konczy dziadowanie i proba zrobienia interesu zycia. Nigdy nie mialem takies sytacji: kupuje lodowke ide do saturna, kupuje smartfona ide do iSpota, kupuje samochod ide do salonu. Jestem spokojny i zadowolony

 •  

  @DoMnieTo, witam w klubie, zostałem oszukany przez tego samego zj eba (nr konta bankowego ten sam). Kwota 1000zł za rzekomy Sony Xperia T, więc nie tylko HTC są w jego ofercie. Sprawa oczywiście wylądowała na policji. Tak z ciekawości co Ci powiedział że nie płaciłeś przez PayU? Mi nagadał że zmienił adres zamieszkania a ma ustawiony przekaz pocztowy w PayU, i żeby to zmienić trzeba wysyłać papiery i jest to kłopotliwe(sprawdzałem regulamin allegro i rzeczywiście tak jest, zdobył tak moje zaufanie -.-), więc zwrócił mi kasę z PayU i podał właśnie ten adres do wpłaty. Liczę na to że Program Ochrony Kupujących zadziała w tym przypadku.

 •  

  35 komentarzy i 97,3 pozytywnych... Serio z nim chciałeś interesy robić?

 •  

  Widać po wielu komentarzach w tym wykopie, że ludzie myślą, że tylko PayU gwarantuje zwrot kosztów w przypadku oszustwa, co jest nieprawdą, bo PayU w przeciwieństwie do standardowego programu ochrony kupujących gwarantuje bodaj tylko to, że również koszt przesyłki zostanie zwrócony. I allegro tylko na tym korzysta mogąc operować ogromnymi pieniędzmi swoich użytkowników. Dla mnie to całe PayU jest tylko zbędnym pośrednikiem. Dawniej jak ktoś wygrał aukcje, wysyłał po prostu kasę internetowym przelewem i jeśli miał konto w tym samym banku co ja (mam konta w trzech popularnych bankach), to kasę dostawałem błyskawicznie. A nawet jeśli nie, to i tak była najpóźniej w południe następnego dnia, czyli z punktu widzenia sprzedającego wpieprzył się tylko niepotrzebny pośrednik. Co innego, gdyby kasę z PayU można było natychmiastowo przelać na konto, ale nie, trzeba czekać dobę (a w przypadku większych kwot nawet kilka dni!), aż będę miał do tych pieniędzy fizyczny dostęp. Ludzie też nie myślą, podaje się w opisie aukcji, że preferowany jest bezpośredni przelew na konto (zwłaszcza, gdy mają ten sam bank), a i tak 90% kupujących wybiera PayU, bo myśli, że to jakiś magiczny sposób na bezpieczną transakcję. Jedyny realny plus jaki widzę w tym całym PayU, to sytuacja, kiedy ktoś właśnie przejmuje cudze konto i wystawia lewe aukcje, bo zmiana konta wypłat z PayU wymaga dostępu do historii przelewów na koncie bankowym, co znacznie utrudnia proceder. Ale nie oszukujmy się, te oszustwa to jednak jakiś margines (a kupujący tak czy siak dostanie zwrot), za to sprzedającym strasznie uprzykrzyło życie to obowiązkowe PayU w aukcjach.

  •  

   @Ch_K: Ludzie nie czytają opisów do końca.
   zdarzały się już nie raz takie kwiatki, że ktoś najnormalniej w świecie wystawił pudełko po telefonie, z etui, karta gwarancyjną, instrukcją obsługi po prostu wszystko prócz telefonu. W opisie aukcji było jak byk napisane licytujesz pudełko, a pudełka też mają cenę swoją ładniej jest sprzedać telefon w pudełku niż bez (niekoniecznie od razu kradziony) I co jaki efekt? Pudełko doszło do ceny wartości telefonu, ale allegrowicz, który wystawił aukcje sam od siebie zwrócił pieniądze na konto kupującego, za co dostał jeszcze ostrą reprymendę, iż chciał go oszukać, a sam licytował z jakimś innym użytkownikiem allegro pudełko samo.

   Czytać, czytać, i jeszcze raz MYŚLEĆ.!

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @qweq3:

   Co w tym widzisz złego?
   Tak, jak pisałem wcześniej, chodzi mi o to, że przez tego pośrednika muszę czekać znacznie dłużej na to, żeby mieć fizyczny dostęp do moich pieniędzy. Co z tego, że są zaksięgowane na koncie PayU skoro nic nie mogę z nimi zrobić, a pośrednik sobie dodatkowo w tym czasie swobodnie tymi pieniędzmi obraca. Zobacz ilu użytkowników ma allegro, powierzamy im ogromne sumy bez żadnego oprocentowania.

   Dzięki PayU klient może zapłacić od razu i sprzedawca wysyła towar tego samego dnia,
   Przelewy w ramach jednego banku (a szanujący się sprzedawca ma zwykle kilka kont by dopasować się do klienta) idą błyskawicznie i również mogę wysłać paczkę jeszcze tego samego dnia. Zdaje sobie sprawę, że dla kupującego to bez znaczenia, ale ja piszę z perspektywy osoby, która od czasu do czasu coś tam sprzeda i to obowiązkowe PayU (zaznaczam obowiązkowe, bo gdyby każdy mógł je sobie zaznaczyć opcjonalnie, to tematu w ogóle by nie było) wybitnie mi nie odpowiada i sądzę, że nie tylko mi.

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @qweq3:

   W najgorszym przypadku pieniądze będziesz miał następnego dnia
   Właśnie w tym problem, że nie. Wypłacałeś kiedyś jakąś większą sumę przez PayU? Jeden dzień to idą, ale małe kwoty. No chyba, że w ostatnim czasie poprawili tą funkcjonalność, w co jednak szczerze wątpię.

   Bzdura totalna. Czyli co- Ty zakładasz 5 kont bankowych i każde z nich opłacać i sprawdzać bo strzeliłeś focha na PayU?
   Dziś pewnie przez to PayU nikt już tego stosuje, ale jeszcze niedawno na allegro niczym dziwnym nie było, że sprzedawca udostępniał kilka nr kont w różnych bankach, nie wiem dlaczego piszesz, że to jakaś bzdura skoro tak było.
   W każdym razie powtórzę, tematu by nie było, gdyby każdy mógł sobie to PayU zaznaczyć w aukcji opcjonalnie. Kupujący mógłby sobie nawet filtrować wyniki po aukcjach, które udostępniają PayU skoro tak go kocha. Nie rozumiem dlaczego allegro pozbawiło użytkowników tej możliwości, to znaczy jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to jasne, że chodzi tu o pieniądze.

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  @DoMnieTo niestety nie masz żadnych szans na odzyskanie pieniędzy, znajomy przerabiał taki temat jak go oszukali na allegro, jeżeli nie zapłaciłeś przez payu to 0% szans.

 •  

  Z innej beczki, a znacie karty bankowe prepaid?
  Raj dla oszustów...

 •  

  Next time plac kk via payu i problem z glowy.

 •  

  http://allegro.pl/zafoliowany-htc-one-silver-32gb-sluchawki-beats-i3166254922.html

  tutaj ten sam zlodziej wystawia 2h pozniej ten sam telefon i znów zarobił !

 •  

  szkoda, że nie widać nr seryjnego;P

 •  

  Ogólnie w dużej mierze allegro dała ciała, ponieważ mają bodajże coś takiego w systemie, że jeżeli na konto loguje się z innego komputera, niż zazwyczaj wtedy , jest dodawane do obserwacji ale nie jestem tego pewien.

 •  

  może ktoś pracuje w aliorze?:d

  •  

   @DoMnieTo: ktoś z torowiska Cię wyj###ł, przecież to stary patent jest jak świat, karta prepaid + tor / lub jednorazowo modem do wyjebki = Policja Ci nie namierzy takiego osobnika, chyba ,że jakimś cudem koleś dał się nagrać na monitoring gdzieś gdzie logował się jego modem do BTSa albo jak wyciągał hajs z bankomatu, ale nie wierze w to ,że ktoś kto się za to bierze tak postąpi.. długa droga i nie opłacalna przed Tobą. Nie wiem, ja bym dał na policje ze ten i ten uzytkownik allegro,dał dokumentacje, screeny wcyigi z banku wszystko, i albo odda Ci hajs niczego nieświadoma osoba której ktoś zaj###ł konto na allegro pewnie z jakieś bazy wypłynął jej e-mail i hasło i ktoś jej przeszperał konto emailowe i znalazł konto allegro, albo sprawa się przedawni czy tam nie znajdą sprawcy i nic nie dostaniesz. Nastepnym razem payU i kurierem i sprawdzasz przy nim. Może mieć X pozytywów to i tak nie ufa się komuś kogo nie widzisz.

  •  

   @Hosearmando: czyli nie ma szans na wykrycie?
   to pewne, że ktoś korzystał z tora?

  •  

   @DoMnieTo: Przecież nie trzeba korzystac z tora. Wystarczy modem 3g za 50zł i starter z żabki np. play na którym za 10zł kupisz paczke danych 1gb.
   Jeszcze wsiadasz w auto i logujesz się do bts w ruchu lub w jakiejś kawiarni w galerii handlowej i życzę powodzenia z wykryciem.

  •  

   @DoMnieTo: Jest, jeżeli adres z adresu ip nic nie wyniknie, to tylko monitoring zostaje. Gdzieś te konto zakładał, gdzieś musi wypłacić pieniądze. Wszystko zależy jak duże środki zostaną użyte, praca mozolna, ale szanse zawsze są.

  •  

   albo jak wyciągał hajs z bankomatu
   @Hosearmando: konto na słupa i charakteryzacja wystarczy :P

  •  

   @Banitaa: Ale jednak jak pieniądze przejdą przez kilka portfeli , prali bitcoinów i będą wypłacane w kawałkach to raczej nie namierzą. I przy okazji napisze że jak konto jest zakupione przez tora to plusy znaczą tylko tyle że gostek więcej zainwestował w konto , zdarza się że kardą konta i z 3k plusów.

   PS.Mam nadzieje że ten wykop nie zniknie ze względów technicznych bo podwarza reputacje pewnego serwisu aukcyjnego.

 •  

  czemu nie płaciłeś przez payu ?

  •  

   @romo86: nie bylo mozliwosci

  •  

   @DoMnieTo: na allegro zawsze jest, mnie gośc oszukał 6 marca (wtedy dałem kup teraz), 14 marca sprawę zgłosiłem na policji, 16 kwietnia dostałem pismo z policji o wszczęciu dochodzenia, teraz odesłałem papiery do allegro i w ciągu 7 dni mam zwrot na konto całej kwoty (580 zł - 550 zł za przedmiot i 30 zł za wysyłke)

 •  

  Specjalnie założyłem konto żeby ci odpisać. Zacznę od tego, że parę miesięcy temu miałem do napisania serie krótkich tekstów dla jednej firmy o sieci tor i tutaj zaczyna się bolesna część wpisu otóż nie masz wielkich szans na odzyskanie tych pieniędzy zakładając, że była to "wyjebka" jednego z użytkowników pewnego polskiego forum tor. Czytałem tam parę postów, a mówiąc bliżej "poradników" jak to okraść Kowalskiego i muszę przyznać, że ci goście nie dość, że nie mają sumienia to potrafią się dobrze zabezpieczać. Po pierwsze konto, na które wpłaciłeś pieniądze to tak zwane konto na słupa (bliżej mówiąc jest to konto przejęte przez złodzieja, który ma do niego dane umożliwiające mu przelewy), po drugie facet (o ile był mądry) robił przelewy z jakiegoś mcdonalda, a do tego z kradzionego laptopa. Jak się pewnie domyślasz konto allegro również jest na słupa (na torze można takie kupić za 30zł..) i wreszcie po trzecie policja nic nie może poradzić na sieć tor, więc za dużo to oni nie zrobią. Popełniłeś błąd wpłacając gościowi pieniądze bezpośrednio na konto, bo gdybyś użył payu mógłbyś pogadać z allegro, a tak szanse na odzyskanie forsy masz takie jak opisałem. Oczywiście zawsze istnieje nadzieja, że ten frajer popełnił gdzieś błąd, ale jeśli ma łeb na karku to nic nie poradzisz.
  edit.
  Koleś zbiera kasę, a potem sru na prepaidy i jeździ sobie po bankomantach. Dziwi mnie tylko to, że właściciel konta bankowego jeszcze się nie zorientował, że coś jest nie tak.

 •  

  POK - po dwóch miesiącach dostaniesz przelew na konto z ubezpieczenia.

  •  

   @yuio: POK nie dotyczy obecnie tylko platnosci allegro?

  •  

   @thesecondtrue: no własnie ja nie wiem...

  •  

   no własnie ja nie wiem...

   @DoMnieTo: Jezu to sprawdź. To jest w twoim czy w naszym interesie? Sprawdzenie tego to 2-3 minuty na stronie allegro.

   Sorry, ale wkurza mnie taka nieporadność.

  •  

   @Razis: są różne wersje, jedni mówia tak, drudzy tak. w regulaminie allegro nie ma jasno napisane ze trzeba wplacać przez PayU

  •  

   @DoMnieTo: frajer ha ha ha, sam oszukiwalem na allegro takich frajerow jak ty, teraz siedze we wlasnym mieszkaniu gram w ps3 na moim 50 calowym tv i mam tylko kuratora i kasy w #@#% :)

  •  

   bezpiecz

   @DoMnieTo: przeczytaj sobie dokładnie ten regulamin. POK działa jeśli zapłaciłeś normalnym przelewem. Jeśli zapłaciłbyś z PayU to mógłbyś również domagać się zwrotu kosztu przesyłki:

   "3.3 W przypadku zaistnienia okoliczności, o których mowa w ust. 3.1, lit. a lub 3.1, lit. b, gdzie płatności za Towar dokonano za pomocą Systemu \"PayU\", Program Ochrony Kupujących umożliwia ponadto Kupującemu rekompensatę Kosztów przesyłki, obejmującą wartość doznanej przez Kupującego szkody"

   Trzeba zgłosić sprawę na Policji - co trwa, później wysłać do Allegro wymagane dokumenty - co również trwa, ale wkońcu dostaje się od nich zwrot. Ja kiedyś dostałem, więc powinno być OK.

  •  

   @yuio: Zgłoszenie sprawy na policję - wypełnenie formularza, czekanie na pieniądza.

   Miałem to samo, dwa miesiące, co do złotówki na koncie.

  •  

   @DoMnieTo: k@!%a stary. Na początku Ci współczułem, ale teraz widzę, że konto na Wykopie założyłeś tylko po to, żebyśmy Ci pomogli w odzyskaniu kasy, którą utopiłeś jak ostatni kretyn. I to w dodatku nie chcę Ci się nawet samemu dokładnie wczytać w regulamin POK...
   Stawiam, że masz z 16 lat i na ten telefon zbierałeś od komunii, połasiłeś się na okazję (żeby k@!%a nie zastanowić się czemu ktoś sprzedaje nową rzecz prawie 500zł taniej od innych to trzeba mieć faktycznie umysł gimnazjalisty) i zrobili Cię w ch. a teraz szukasz tu pomocy, bo jedyne miejsce jakie poznałeś przez 16 lat życia to internet, a przed Mamą pewnie wstyd przyznać, że się kretynem...

 •  

  wpłacać komuś na konto, a nie przez PayU - brawo :)

  •  

   @MaXtro: sądze ze PayU tez miał skonfigurowane pod siebie ...

  •  

   @DoMnieTo: ale przeszła by transakcja przez allegro i miał byś jakieś nikłe szanse na odzyskanie pieniędzy

  •  

   @MaXtro: a tak nie mam szans?

  •  

   @DoMnieTo:
   allegro zwraca kasę do 10k jeśli nie otrzymasz towaru, zgłaszasz sprawę na policję i potem możesz otrzymać utracone pieniądze. to się nazywa program ochrony kupujących.

  •  

   @MaXtro: to nić nie zmienia w sprawie,allegro nie zwraca tylko kwoty za przesyłkę jeżeli nie przelałeś przez Payu.kwota za zakupiony towar jest zwracana /program ochrony kupujących/w całości.Wiem bo korzystałem z programu ochrony kupujacych.

  •  

   @DoMnieTo:

   Musisz skorzystać z formularza programu ochrony kupujących następnie allegro żąda zgłoszenia tego na policje oraz o udowodnienia im , że śledztwo zostało rozpoczete a potem to już tylko czekasz na zwrot kasy to , że nie wpłacałeś przez PayU nie ma znaczenia wiem bo sam przeszedł identyczną historię .

  •  

   @szymanh: pocieszyłeś mnie :D a jak twoja sprawa sie zakonczyla?

  •  

   @szymanh: i z jakiego formularza skorzystac?

  •  

   @DoMnieTo:
   http://poznaj.allegro.pl/pok/ wszystko w porządku odzyskałem pieniądze jednak nadal nie wiem kim był oszust ponieważ śledztwo nadal trwa .

  •  

   @szymanh: nie tak szybko. Najpierw musisz poczekać 30 dni zanim zgłosisz sprawę allegro. W między czasie musisz zgłosić sprawę na policję, następnie musisz poczekać około 2-3 tygodnie aż otrzymasz od policji pismo że zajęli się sprawą i nadali jej numer.
   Dopiero mając ten numer zgłaszasz się do programu ochrony kupujących (nie wcześniej niż 30 dni od zakupu i nie później niż 120 dni) i oczekujesz na dalszy ciąg.

   Nie widzę w opisie stwierdzeń żeby policja nie zajęła się sprawą więc raczej otrzymasz ten numer, gdyby jednak policja uznała że nie dołożyłeś staranności przy zakupie itp. to jak najbardziej ma prawo odmówić wszczęcia sprawy. Wtedy albo idziesz do prokuratury i liczysz na to że ci będą bardziej przychylni albo poddajesz się bo jak pisałem wcześniej - allegro bez tego numeru nie zacznie nawet rozpatrywać twojej sprawy.

   Acha, musisz mieć wszystko uregulowane z allegro (szczególnie rachunek) bo odmówią wszczęcia postępowania - pilnuj tego.

  •  

   @Basher: czyli co? policja moze nie zając się sprawą?

  •  

   @DoMnieTo: Program Ochrony Kupujacych - na razie czekaj.
   mozesz zgłosic oczywiscie oszustwo i wystawic negatywa ale to nic nie przyspieszy - ja tez kiedys korzystałem z tego programu i kase po 2 miesiacach dostalem - pełną nawet z kosztami wysyłki.
   Mnie oszukali na 7 albo 8 tys.

   powodzenia!

  •  

   @DoMnieTo: tylko w przypadku gdyby coś im nie pasowało (np. podejrzewali by że współpracujecie w celu wyłudzenia odszkodowania). W twoim przypadku (jeśli jest tak jak napisałeś) raczej nie powinieneś się martwić. Zgłoś na policję, poczekaj na dokument, zgłoś na allegro i poczekaj na pieniążki. 2-3 miesiące i pieniążki będziesz miał, wiem że to smutne ale i tak lepiej niż jakbyś miał wszystko stracić.

   Acha, gdyby się okazało jakimś cudem że dostaniesz telefon lub zwrot pieniędzy koniecznie powiadom i policję i allegro! To jest bardzo ważne!

   A i jeszcze jedna ważna sprawa - mam nadzieje że nie masz konta firma bo wtedy nie ma POK-u? Jest to następny argument żeby nawet właściciele kont firma mieli drugie, normalne konto na allegro tylko do zakupów.
   W ogóle każdy powinien mieć dwa konta, jedno do sprzedaży gdzie będzie dbał o komentarze a drugie tylko do zakupów gdzie może bez żadnego stresu wystawić negatywa jeśli sprzedawca na to zasłużył!

  •  

   @DoMnieTo: Ciężko zmienić konto w PayU, bo musisz mieć do tego kod z ostatniej transakcji (jest w tytule przelewu), albo wysłać formularz pocztą.

  •  

   @DoMnieTo: W przypadku tak ewidentnego oszustwa moim zdaniem szanse , że policja nie podejmie śledztwa są niemal zerowe

  •  

   @MaXtro: nie ma znaczenia pieniądze by przelał na swoje konto w ciągu dnia i po sprawie

  •  

   @DoMnieTo: Można wiedzieć jak zakończyła się sprawa? Oddali ci pieniądze z Programu Ochrony Konsumentów? Rozumiem że sprawcy policja nie znalazła?

Dodany przez:

avatar DoMnieTo dołączył
463 wykopali 54 zakopali 48 tys. wyświetleń