•  

  pokaż komentarz

  ja Ci mogę pomóc...
  kupuj wartościowe przedmioty kurierem za pobraniem i otwieraj paczkę przy kurierze... jeśli wszystko jest ok to odpalam kurierowi napiwek za to że musiał chwile dłużej poczekać... Masz 100% pewności za jakieś 15zł więcej... czym jest te 15zł przy kwocie którą straciłeś...

  •  

   pokaż komentarz

   @crejzus: masz rację, ale tutaj nic nie wzbudzało podejrzeń, konto na allegro od 2007 roku, same pozytywy... sam nie wiem co myśleć teraz o tej sytuacji

  •  

   pokaż komentarz

   @crejzus: dokładnie tak samo robię, kurierowi zawsze ta dyszkę odpalę za to że poczekał te 10min :) #spamujo

  •  

   pokaż komentarz

   @DoMnieTo: Dla mnie konto, które ma 35 pozytywów nie jest wiarygodnym kontem. Do tego ma tylko 1 pozytyw ze sprzedaży. Sam miałem podobną sprawę. Kupiłem lustrzankę, wartość była 800zł niższa niż sklepowa/inne aukcje. Po 3 miesiącach zgłosiła się do mnie policja, że sprzęt pochodzi z kradzieży. Sprzęt zabrali, na szczęście pieniądze odzyskałem. Nauczony tym wiem, że przy droższych rzeczach nie warto łasić się na niezwykłą cenę i kupować drożej, ale od sprawdzonych sprzedających. Trzymam kciuki.

  •  

   pokaż komentarz

   @crejzus: A który kurier pozwoli Ci otworzyć paczkę przez zapłaceniem kwoty pobrania? To raz. A dwa, to choćbyś dał nie wiem jaki napiwek, to za otwartą paczkę nie dostaniesz swoich pieniędzy z powrotem.

   Generalnie kuriera obchodzi tylko to czy paczka nie została uszkodzona podczas transportu. Przecież firma kurierska nie odpowiada za to, że zawartość jest niezgodna z tym, co zamówiłeś. Jedyne o co możesz poprosić kuriera to spisanie protokołu uszkodzenia przesyłki.
   Wyjaśnisz?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @COMMEdesFUCKDOWN: Każdy kurier, jeśli go o to poprosisz, ma obowiązek poczekać aż otworzysz paczkę. Chodzi mi o to, że nie dostaniesz paczki do łapy dopóki nie podpiszesz dowodu jej odebrania. A już tym bardziej jeśli przesyłka jest za pobraniem. A co do zawartości niezgodnej z oczekiwaniami to napisałem wyżej.

  •  

   pokaż komentarz

   @x_ostry: Dlaczego płacisz kurierowi dodatkowo? Przecież to za przeproszeniem jego zasrany obowiązek, żeby poczekał aż paczkę sprawdzisz. W Polsce jest taka tendencja dziwna, że ludzie nie wykonuja swojej pracy porządnie, a jak już wykonują to liczą na jakieś nagrody...

  •  

   pokaż komentarz

   Sprzęt zabrali, na szczęście pieniądze odzyskałem

   @stevemaster:
   kto ci oddał pieniądze?

  •  

   pokaż komentarz

   @fire_walk_with_me: znasz takie pojecie jak napiwek? jesli mam paczke za pobraniem powiedzmy 190zł to daje mu te 200zl i wez pan nie szukaj reszty, mnie ta dyszka nie zbawi a on moze nastepnym razem jakos inaczej popatrzy na paczke zaadresowana do mnie

  •  

   pokaż komentarz

   @Balcerek: Allegro. Okazało się, że grupa złodziei okradła w Holandii tira pełnego sprzętu rtv (cała naczepa w aparatach, obiektywach i bodajże telewizorach lcd) Policja ich dorwała. Swego czasu to była głośna sprawa bo mnóstwo ludzi kupiło wtedy od nich telewizory i aparaty. Przedstawiłem na komendzie wszystkie dokumenty, wpłaty, maile, zdjęcia i dostałem zwrot w ramach ochrony kupujących.

  •  

   pokaż komentarz

   @crejzus: @DoMnieTo:

   Nawet nie musi być przy kurierze za dodatkowe 15zł, wystarczyło zapłacić kartą a nie przelewem.

   Przy płatnościach kartą bank razem z operatorem karty gwarantują zwrot pieniędzy w przypadku gdy trafisz na oszusta.

  •  

   pokaż komentarz

   @x_ostry: znam pojecie napiwek, ale mylisz kwestie. Po 1. Od kiedy kurierów dotyczy pojęcie napiwków? Równie dobrze mogłbyś od razu ekspedientce w żabce dać napiwek po skończonych zakupach. Nie mówię oczywiście, że komuś bronię, jedynie twierdzę, że za wykonywaną prace nikt nie ma prawa wymagać napiwków i bez nich musi wykonywać swoją prace dobrze do końca. Wszelkie pretensje natomiast do pracodawcy kierować, a nie wylewać żale na klientach. To dotyczy się również kelnerów i obsługi. Według mnie w Polsce to powinno być w ogóle skasowane, bo prowadzi jedynei do nieporozumień. Napiwki są dobre w krajach typu Afryka, gdzie dajmy na to obsługa ma minimalną płacę a napiwek jest tradycją i od zawsze stanowił większą część przychodu.

  •  

   pokaż komentarz

   @fire_walk_with_me: po części masz racje, a i ode mnie nikt nigdy nie wymagał tego ze dostanie coś ekstra, daje go z własnej nie przymuszonej woli, ekspedientce w żabce tez mi się zdarza zostawić resztę

  •  

   pokaż komentarz

   @x_ostry: no tak, czaję. Ja z kolei nie raz miałem złe doświadczenia. Kiedyś właśnie kazałem kurierowi poczekać aż sprawdzę paczkę. Robił jakieś problemy, a nastepnym razem zostawił dwukrotnie awizo jak byłem w domu i próbował zostawić paczkę na klatce, żebym po nią sobie zszedł, zadzwoniłem do firmy kurierskiej i po tygodniu albo go przenieśli albo już tam nie pracuje.

   Anyway zauwazylem jednak, że to się zmienia, kiedyś częśćiej mi się przytrafiało więc jestem dobrej myśli.
   Pozdrawiam

  •  

   pokaż komentarz

   Kiedyś właśnie kazałem kurierowi poczekać aż sprawdzę paczkę. Robił jakieś problemy

   @fire_walk_with_me: To na drugi raz spróbuj poprosić zamiast "kazać". Wiesz, wszystko zależy od podejścia człowieka. Ja czasami proszę kurierów żeby poczekali, zaproszę do mieszkania, podczas otwierania coś tam jeszcze zagadam i ogólnie obaj jesteśmy zadowoleni, nawet bez napiwków.

   BTW, tak teraz pomyślałem, że jeszcze nigdy nie widziałem kuriera-kobiety. Jakiś parytecik by się przydał, bo wieje dyskryminacją :D

  •  

   pokaż komentarz

   BTW, tak tera

   @sowiq: Żłego słowa uzyłem, pozdro

  •  

   pokaż komentarz

   @sowiq: Ja widziałem, i musiałem sam jej do samochodu paczki nosić : <

  •  

   pokaż komentarz

   @fire_walk_with_me: Z tym czekaniem przez kurierów to zależy jeszcze jak firma ludzi traktuje. Jak szef ciśnie pracowników i zawali ich robotą, że na każdą paczkę mają ledwie kilka minut to nie dziwne, że czekać nie chcą. Szwagier pracował dla firmy współpracującej z GLS-em to wychodził z domu o 5 a wracał wieczorem. Zwolnił się bo takie coś to jest wyzysk a nie praca.
   Wiadomo, klienta to nie interesuje, bo to nie jego biznes ale niestety tak to wygląda.

  •  

   pokaż komentarz

   @fire_walk_with_me: Dostaję często napiwki i lubię je dawać. Nawet kurierom.
   Da się z tym żyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @DoMnieTo: skradzione konto allegro.
   jak kupiłeś przez allegro to masz szansę odzyskać z POK.
   Jak poza allegro to jesteś frajer, konto bankowe zapewne prepaid, nie do namierzenia, nie odzyskasz kasy.
   Więcej rozsądku na przyszłość.

  •  

   pokaż komentarz

   @fire_walk_with_me:
   bakszysz.
   takie przyzwyczajenie po wakacjach w Egipcie.

  •  

   pokaż komentarz

   @fire_walk_with_me: to nie jest jego żaden obowiązek.

  •  

   pokaż komentarz

   @crejzus:

   ja powiem jeszcze tak
   kupuj tylko i wyłącznie od tych którzy mają sporo pozytywów (>50)
   ale zerkaj co kupowali czy to były drogie przedmioty czy tylko durnostujki po 5 zł
   czy osoba ma negatywne komentarze i co w nich jest
   czy osoba ma komentarze pozytywne od kupujących (ten miał tylko 1)
   jeśli któreś z powyższych nie pasuje dzwoń do tej osoby najlepiej na nr stacjonarny
   zerknij na FB cz taka osoba istnieje wyślij maila (nazwa maila jak wygląda i czy znajdziesz go w necie czy istnieje od dawna) prosząc o fotkę z aparatu
   a najlepiej nie kupuj od takich powyżej 200zł lub ustawić się na odbiór osobisty

   ja się nadziałem na 800zł z własnej głupoty
   teraz allegro refunduje straty finansowe chyba do 15 000zł kiedyś do 300zł
   ucz sie na błędach najlepiej czyichś

  •  

   pokaż komentarz

   @sowiq:

   ale jak otworzysz paczkę po zapłaceniu a w środku jest cegła to ta kasa niekoniecznie poleci na konto oszusta
   raczej poczeka na policję

  •  

   pokaż komentarz

   @DoMnieTo: sam sobie jesteś winny, sprawdziłeś konto: fakt od 2008 roku a tylko 35 komentarzy czyli nic!!! ja bym w życiu się nie skusił na coś takiego. No cóż, życzę odzyskania pieniędzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @crejzus: Pracowałem jako kurier w jednej z firm na "D" i powiem tylko tyle kurier NIE MUSI pozwolić na otwarcie paczki PRZED podpisaniem odbioru i pobraniem kwoty pobrania.Jednakże ma obowiązek zostać ( o ile został o to poproszony przez klienta ) przy otwarciu paczki w celu weryfikacji czy nie doszło do uszkodzeń fizycznych podczas transportu.Jeśli klient o coś takiego nie poprosił , w razie jakichkolwiek uszkodzeń podczas transportu ZAWSZE , powtarzam ZAWSZE reklamacja,oraz ewentualne roszczenia o odszkodowanie z ubezpieczenia była odrzucane, a wina leżała po stronie sprzedającego.Zazwyczaj stosowało się praktykę pozwalania klientom na otwarcie i zobaczenie zawartości paczki "w rękach" kuriera jednak była to wyłącznie jego dobra wola.Nie ponosił on żadnej odpowiedzialności za to iż paczka została otwarta , opakowanie jest nie oryginalne , taśma nie ta czy jakie kol wiek inne farmazony które niektórzy próbują wcisnąć . Taka paczka była pakowana przez kuriera w firmowy foliopak i odsyłana z adnotacją "Odmowa odbioru " bez podania przyczyny z podpisem klienta.

  •  

   pokaż komentarz

   BTW, tak teraz pomyślałem, że jeszcze nigdy nie widziałem kuriera-kobiety. Jakiś parytecik by się przydał, bo wieje dyskryminacją :D

   @sowiq:
   @XTas:

   Ja też widziałem... i też musiałem sam sobie paczkę z samochodu przynieść :) wniosek... zawód dla facetów :)

  •  

   pokaż komentarz

   @blublub: Jak mówiłem, pretensje do szefa a nie do mnie i zdanei to podtrzymuję.

  •  

   pokaż komentarz

   to nie jest jego żaden obowiązek

   @Krupier: Owszem jest, w regulaminie każdej firmy kurierskiej z której korzystałem było jak wół, że powiniennem paczkę sprawdzić przy kurierze. W innym wypadku nie mam podstaw do reklamacji. Proste.

  •  

   pokaż komentarz

   @fire_walk_with_me: żaden kurier nie pozwoli Ci sprawdzić paczki przed zapłatą. Po zapłacie to jego dobra wola. Regulamin UPS nic nie mówi na ten temat.

  •  

   pokaż komentarz

   @Krupier: O fuck, rzeczywiście masz rację:)
   Prawo Przewozowe nie dopuszcza innej możliwości sprawdzenia zawartości przesyłki jak po jej odebraniu. To jest tylko dorba wola firmy kurierskiej, jeżeli nakładają na kuriera obowiązek poczekania na sprawdzenie. Pozdrawiam.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak mówiłem, pretensje do szefa a nie do mnie i zdanei to podtrzymuję.

   @fire_walk_with_me: Ja tylko napisałem jakie bywają realia pracy kuriera. Tak jak napisano wcześniej, to że poczeka to jest tylko dobra wola kuriera, który zawalony robotą może po prostu nie mieć na to czasu. Ja w takiej sytuacji dorzucam napiwek, bo wiem, że facet musi pędzić dalej a ja zajmuję mu czas.

  •  

   pokaż komentarz

   @DoMnieTo: kupiłeś telefon za 2i pół koła więc na biednego nie trafiło :P

 •  

  pokaż komentarz

  Marne szanse. Internet mobilny z Play-a, prawdopodobnie kupiony modem nie rejestrowany i karta prepaid.
  1)policja może wystąpić o dane do sieci Play w jakich miejscach logował się modem - sprawdzić czy w pobliżu są jakieś kamery.
  2)w jaki sposób kasa zniknęła z konta prawowitego właściciela w tym przypadku p. Marta S., jeżeli wypłacane z bankomatu, sprawdzić monitoring bankomatów.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja się dałem zrobić na 800 zł idiota kupiłem i zapłaciłem poza allegro. Ale co mnie zaciekawiło. Gość sprzedaje masę części samochodowych na różnych forach internetowych, ludzie wpłacają mu kasę i na tym się kończy czyli ani części ani kasy. Porobiłem wydruki z for itp. i poszedłem na policję co ciekawe gość normalnie odbiera telefony jak się do niego dzwoni i wkręca, że jutro wyśle części. Podałem policjantce numer telefonu, numer konta, IP itd. idp. ona zadzwoniła do niego przy mnie i sobie z nim rozmawiała, oczywiści obiecał jej, że części wyśle nawet po rozmowie potwierdził to smsem na jej numer tel. ale na tym się skończyło. Policja nie namierzyła faceta do dzisiaj, a zrobił mnie w styczniu, telefony zmienia ale sam bezproblemowo znajduję jego nowe numery i mogę w każdej chwili sobie z nim pogadać bo on dalej handluje. Policja nie potrafi namierzyć gościa więc jest bezkarny i całkiem fajnie zarabia.

 •  

  pokaż komentarz

  @DoMnieTo A co z Programem Ochrony Kupujących ? Przysługuje zwrot do 10,000 zł po zgłoszeniu na Policję? źródło

  •  

   pokaż komentarz

   @sha4ky: no ok ja kase odzyskam tak myślę, ale jak można darowac oszustowi ?

  •  

   pokaż komentarz

   @sha4ky: > A co z Programem Ochrony Kupujących ?
   Nie od dziś wiadomo, że to tylko marketingowa fikcja. Zawsze jest tak, że radź sobie sam.

  •  

   pokaż komentarz

   @DoMnieTo: Nie można. Powinno się go złapać i doj!@# taką karę żeby kolejnym się odechciało. No ale wiadomo - Niska szkodliwość i inne brednie.

  •  

   pokaż komentarz

   @sha4ky: Mamy tu oj$@%nie na 2,5k, więc nie ma już niskiej szkodliwości.

  •  

   pokaż komentarz

   @krecik_: To nie jest fikcja. Mi już trzy razy zwrócili kasę. Policja przesyła zawiadomienie o wszczęciu postępowania (przy takiej kwocie musi) i tam jest numer sprawy. Przesyłasz ten dokument na allegro i oni w ciągu chyba 14 dni oddają kasę.

  •  

   pokaż komentarz

   @krecik_: Mi bez problemu zwrócili dwie stówy, nawet bez zgłaszania sprawy na policję.

  •  

   pokaż komentarz

   @DoMnieTo: miałem podobną sytuację tez z telefonem tylko za 500zł. gościu sprzedał 50 i wyjechał zagranicę. Sprawa została zgłoszona na policję ale nie licz że go znajdą. Chyba że sam się przyzna... Z allegro dostaniesz zwrot do 10 000zł ale nie wiem czy to działa w przypadku używanych rzeczy. Żeby otrzymac tę kasę musisz zgłosic na policję i pokazać im protokół czy jakiś wniosek. A na ten zwrot trzeba czekać pare meisięcy...

  •  

   pokaż komentarz

   @kashubx: a mi powiedzieli żebym sie wypchał sianem bo kwota 50 zł jest za niska i żebym zgłosił na policję a jak doskonale wiemy i wie to też administracja Allegro, poniżej 250 nie ma sie co wygłupiać na komisariacie

  •  

   pokaż komentarz

   @alkohol: Jak uważasz. Na Twoim miejscu by zgłosił, chociażby "w imię zasad".

  •  

   pokaż komentarz

   @kashubx: ja mam też zasadę że nie robię innym na złość i nie lubię zawracać komuś dupy jak wiem że to nic nie da. straciłem małą kwotę której nie odzyskam więc przynajmniej nie uprzykrzam innym pracy.

  •  

   pokaż komentarz

   @DoMnieTo: tylko doczytaj w regulaminie allegro jaki masz czas na dostarczenie dokumentow. ja czekalem na zawiadomienie o wszczeciu postepowania od policji i sie nie doczekalem a termin minal.

  •  

   pokaż komentarz

   @krecik_: Nieprawda, to naprawdę działa, w moim przypadku zadziałało całkiem sprawnie. Ba, nawet Allegro poszło na lekkie ustępstwo w mojej sprawie (zaznaczyłem na początku jakąś opcję, gdzie przysługuje 50% zwrotu pieniędzy, ale realnie sytuacja kwalifikowała się do zwrotu 100% i pomimo zaznaczenia tej pierwszej opcji, Allegro rozpatrzyło to ponownie i przysłali mi wszystko), ale nie chce mi się o tym pisać. W każdym razie, mi to dupę uratowało.

 •  

  pokaż komentarz

  Po pierwsze nie zostawia się 2,5 kafla osobie która ma 1 (słownie jeden) komentarz za sprzedaż. Jeśli już koniecznie chce się ten telefon mieć, to tylko za pobraniem. Przy tej kwocie, to chyba żadna różnica te kilka złotych dodatkowo. Jeśli nie ma opcji przedpłaty, wiadomo że coś śmierdzi.

  A druga sprawa, to Allegro samo sprzyja różnym wałkom. Kiedyś, pamiętam, stare aukcje mnożna było oglądać do miesięcy wstecz. Więc łatwo było poznać że ktoś kroi wałki, jeśli sprzedawał chińskie badziewie za 5zł, żeby nabić pozytywów i nagle pojawiały się ekskluzywne towary za 1000. Teraz to chyba miesiąc. Wałkarze odczekują miesiąc i z 500 pozytywami zaczynają sprzedawać drogie towary. Nikt nie ma szans sprawdzić czym handlowali poprzednio. Podobnie jak likwidacja możliwości kontaktu z poprzednimi kupującymi. Pamiętam kiedyś można było zapytać dowolną osobę która kupiła coś na aukcji czy towar jest OK i czy wszystko w porządku. Sam tak robiłem i nie raz okazywało się że nie warto czegoś kupować bo kiepskie. Teraz już takiej możliwości nie ma.
  I 3cia sprawa, ludzie boją się dawać negatywne komentarze, nie rozumiem czemu. Bo odwecie dostaną nega i im się statystyki popsują? To trzeba mieć 2 konta, jedno do sprzedaży, drugie do kupowania i jako kupujący nie musisz się przejmować negami odwetowymi.

1 2 3 4 5 6 7 ... 18 19 następna