•  

  pokaż komentarz

  "Ręka mnie swędzi żeby panu przyp#!#!!#ić" genialne xD

 •  

  pokaż komentarz

  Ja rozumiem, że humanista nie musi umieć liczyć, ale czytanie kwoty "272000 tys" jako "dwieście siedemdziesiąt dwa tysiące" to "mała" pomyłka. gdzieś tak 1000 krotna.

 •  

  pokaż komentarz

  Bardzo dobry dokument, moim zdaniem warty wykopania i nagłośnienia.

  •  

   pokaż komentarz

   Dziwne, że podczas wywiadów z ludźmi nie było, żadnej wypowiedzi opozycyjnej do poglądów autorów (nie licząc tego dziadka którego wypowiedź była wodą na młyn poglądów antyklerykalnych), jakoś nie chce mi się wierzyć, że nikt nie powiedział czegoś w tym stylu:
   http://www.wykop.pl/link/150254/w-polsce-kazdy-placi-na-kosciol-1-04-podatku-dochodowego#comment-832878

  •  

   pokaż komentarz

   "Czy wiecie, że każdy Polak płaci na rzecz rolników 58% swojego podatku dochodowego?!"

   Ten film to manipulacja i stek bzdur oparty o zeznania sfrustrowanej starszej Pani.
   Według danych przedstawionych w filmie (nie wiem za który rok są to dane):
   - na kościoły i związki wyznaniowe budżet wydaje tylko 272 mln zł
   - budżet to ok. 195 mld zł
   - wpływy z PIT to tylko 26mld

   Dla tych którzy nie śledzą na bieżąco:
   - UJ w Krakowie dostaje rocznie około 200 mln zł dotacji
   - w 2008 roku Kancelaria Premiera wydała ok 117 mln zł
   - KRUS dostaje ok. 15 mld dotacji budżetowej rocznie (zgodnie z głupią logiką tego reportażu i tej Pani, każdy z nas płaci 58% podatku dochodowego na rolników)

   Manipulacje faktami:
   - nie ma podatku na kościół, natomiast prawdą jest, że z budżetu idą środki na kościół
   - reporter okłamuje przechodniów by nagrać ich oburzenie
   - pokazuje się starszą biedną Panią, i udowadnia jaka jest uciśniona, a niestety ona chyba nie jest w pełni możliwości intelektualnych (piszę to bez złośliwości). Dowodem na opresyjność Państwa jest opowieść tej Pani o tym, że ten z prawej policjant ją bardziej szczypał.

   Mamy tu na wykopie dużo kolegów UPR'owców, którzy mają o wiele więcej ciekawych argumentów udowadniających opresyjność Państwa. Ale wszyscy dajemy się złapać, że najlepszym argumentem są jednak siniaki Pani z Wrocławia, która pewnie nie jest chora psychicznie ale na pewno jest zagubiona, osamotniona, bez poczucia celu w życiu, nie do końca rozumie otaczającą ją rzeczywistość. Ten wykop = Super Expres :(

  •  

   pokaż komentarz

   Bo starsi ludzie to poglądowy beton.
   Bez względu na opcję.

  •  

   pokaż komentarz

   rabbuni racja, my płacimy tylko kilka podatków, a nasz kochany rząd wyczarowuje z nich wszystko co nam potrzebne... raj na ziemi normalnie.

  •  

   pokaż komentarz

   Slavo, w ogóle nie rozumiem Twojego komentarza.
   Ja pokazałem tylko, że reportaż jest kłamliwy i amatorski. Pokazałem też, że 270 mln zł to wcale nie jet dużo w skali Państwa, a logika obliczania jakichś sztucznych wskaźników (czyt. udział wydatków na cokolwiek w całości wpływów z wyznaczonego podatku) jest bezsensu.

  •  

   pokaż komentarz

   @rabbuni
   skoro uważasz, że państwo wydaje rocznie na kościół katolicki tylko 270 mln zł, to albo jesteś osobą, która ma zerowy kontakt z rzeczywistością, albo bezsensownym prowokatorem.

   No bo policzmy, na jednym tylko przykładzie. Według źródeł kościelnych w Polsce w roku 2000 uczyło 36.174 katechetów. Możemy przyjąć, że w obecnym czasie ta liczba jest zbliżona.

   http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TA/TAK/ak_katecheza_orodzinie.html

   I teraz policzmy. Jeżeli każdy z nich zarabia przeciętnie 1000 zł (minimalna płaca w Polsce to 1276 zł, ale nie wszyscy pracują na pełnym etacie, a ci pracujący zarabiają więcej niż płaca minimalna - dlatego przyjmuję liczę 1000 zł) to miesięcznie wychodzi 36.174.000.
   W skali roku kwota ta wynosi 434.088.000 a więc już mamy prawie dwa razy więcej.
   Do ceny ich zarobków należy również doliczyć składki opłacane w części przez pracodawcę (ubezpieczenia: emerytalne, rentowe i wypadkowe, Fundusz Pracy).

   To tylko pensje katechetów. A gdzie pensje różnej maści kpelanów? Gdzie coroczne dotacje na kościelne przedszkola, szkoły i uczelnie? A gdzie kwoty na fundusz kościelny?

   http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,4322

   http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,3218

   Całościowe sumy utrzymania kościoła katolickiego w Polsce wynoszą corocznie jak się ocenia około 2,5 miliarda złotych rocznie.

   Na zdrowie wszystkich Polaków państwo polskie przeznacza zaledwie (jak podaje Rocznik Statystyczny) tylko dwa razy więcej - 5,544 miliarda zł.

   Liczba osób zatrudnionych w kościele katolickim wynosi poniżej 100.000 osób. Liczba obywateli w Polsce wynosi w przybliżeniu 38.000.000 osób.
   Jak łatwo policzyć na potrzeby strony kościelnej przeznacza się prawie połowę tej sumy, co na zdrowie wszystkich Polaków. Przykład dałem może trochę demagogiczny, ale niestety taka jest prawda.

  •  

   pokaż komentarz

   @omega3
   Ja komentowałem tylko amatorski i kłamliwy reportaż. Zdaję sobie sprawę z tego, że ministerstwo nie uwzględniło wszystkich wydatków.

   Pytania:
   1. A dlaczego katecheta(nauczyciel) nie powinien dostawać pensji z powodu noszenia koloratki. Bo rozumiem, że masz pretensję, że ksiądz w szkole zarabia. (Dyskusja o lekcjach religii w szkołach jest za długa na to forum :) ale nie mam nic przeciwko by ci sami księża uczyli etyki.) Nauczyciel to nauczyciel. Jest wielu katechetów świeckich, co oznacza, że nie ma żadnego przymusu by Państwo "dopłacało" do kościoła przez pensje.

   2. Pytasz o przedszkola, uczelnie, fundusz kościelny - to właśnie te 270 mln zł o których mowa w filmie (105 mln na PAT i KUL, ok 85mln na Fundusz Kościelny i potem reszta)

   3. "Całościowe sumy utrzymania kościoła katolickiego w Polsce wynoszą corocznie jak się ocenia około 2,5 miliarda złotych rocznie." Czy wiesz, że 85% statystyk jest zmyślona? Bez źródła i obliczeń to tylko taka sobie liczba. Poza tym nawet gdyby, to to jest decyzja demokratycznie wybranego rządu. Są demokratyczne metody zmiany tej sytuacji. Polacy jednak zdecydowali inaczej. Tak samo jak wciąż pozwalają na dopłacanie do rolników, górników, stoczniowców itd. Nie podoba się? ----> Państwo skrajnie liberalne ---> UPR

   4. Kapelani w wojsku - dopóki ludzie (czyt. demokratyczna większość) nie zdecydują inaczej będą w wojsku, a za pracę w wojsku należy się pensja. IMHO kapłani w wojsku poprawiają morale a w czasach wojny wiara nabiera większego znaczenia bo daje nadzieję i dlatego są kapelani w wojsku.

   5. Ten reportaż jest żenujący, już wolę dyskusje o tym jak kościołowi przekazuje się ziemie za bezcen. Tam rzeczywiście jest o co się kłócić :/

  •  

   pokaż komentarz

   Skoro jest częścią podatku dochodowego to jest również podatkiem. I nie ważne jest czy to mało czy dużo w skali innych obciążeń. Istotny jest sam fakt narzucenia tego podatku.
   W materiale było jasno pokazane że chodzi o rok 2006. Jeśli podzielisz kwoty jakie podałeś czyli kwotę dotacji przez kwotę wpływów z podatków dochodowych to wychodzi właśnie około 1%. Wolałbyś sam zadecydować czy oddać ten procent na kościół i mieć świadomość jaka cześć Twoich podatków jest przeznaczana dla Kościoła katolickiego czy wolisz nie wiedzieć co dzieje się z Twoimi pieniędzmi?
   Ja chcę przejrzystości i prawa dysponowania swoimi dochodami.
   Kościół powinien być podporą społeczeństwa i to w jego interesie(interesie katolików dla których istnieje) jest jak największa przjerzystość i sprawiedliwe rozdysponowanie tych środków.
   Babcia ma rację, większość księży wozi się nowiutkimi autami(także w mojej parafii). Stosunki w kościele przypominają sitwy z urzędów, związków zawodowych, grup zawodowych i wszelkich instytucji. Znacie słowa "Sitwo ojczyzno moja", one najlepiej oddają jak skonstuowano nam w III Rzeczpospolitej porządek społeczny.
   Nawet jeśli część księży idzie z powołania muszą znosić starych pryków i liczyć na protekcjonizm. To też powód dla którego więszość wartościwoych księży udaje się na misje zagraniczne. Tam nie muszą użerać się z goniącym za zbytkami klerem.
   Jestem katolikiem i boli mnie to jak okrada się katolików i ludzi innych wyznań. Chciałbym by moje pieniądze szły na pomoc na prawdę potrzebującym a nie bandzie darmozjadów mówiących o cnocie a nie stanowiących przykładu do naśladowania. W ich interesie "nauczanie" ciemnego ludu, a nie świadomych swej wiary i prawdziwych przykazań wyznawców.
   Rolnicy swoją drogą też mają przywileje jak wiele grup zawodowych w Polsce, a sami są dymani przez rolników z Unii otrzymujących znacznie wyższe dopłaty. Patoligia to drugie imię "Wolnej Polski".

  •  

   pokaż komentarz

   @rabbuni

   napisałeś:

   Bo rozumiem, że masz pretensję, że ksiądz w szkole zarabia

   Źle rozumiesz. Po prostu podaję suche liczby.

   Pytasz o przedszkola, uczelnie, fundusz kościelny

   To jest tak zwane pytanie retoryczne.

   Czy wiesz, że 85% statystyk jest zmyślona? Bez źródła i obliczeń to tylko taka sobie liczba.

   Podałem kilka linków. Ale w końcu po co miałbyś je zauważyć, a (o zgrozo) do tego zapoznać się z ich treścią.

   Tak samo jak wciąż pozwalają na dopłacanie do rolników, górników, stoczniowców itd. Nie podoba się? ----> Państwo skrajnie liberalne ---> UPR

   Nie oceniam w tej wypowiedzi dopłat z budżetu do żądań stoczniowców i górników. Jednak skoro poruszyłeś ten temat, nieśmiało zauważę, że wymienione grupy zawodowe wypracowują jednak pewien konkretny produkt, mający swój udział w produkcie narodowym brutto, czego zdecydowanie nie robią katecheci, księża i zakonnice. Ale to tylko taka dygresja.

   Daruj sobie reklamy UPR. Wykop jest ich pełen.

  •  

   pokaż komentarz

   Rabbuni ma jednak sporo racji.// wycofuję się z tego, poczekam na dalszy rozwój dyskusji i trochę ochłonę :)
   Państwo skrajnie liberalne? A jak wygląda według Ciebie państwo tylko normalnie liberalne? xD Ciekawe.
   Skoro z każdymi wyborami wyborcy odrzucają poprzednią ekipę, wciska im się że nie ma inne drogi oprócz glosowania na partie z czołówki sondaży to według Ciebie wybierają ludzi reprezentujących ich przekonania? Nie sądzę...
   Ciekawe czy nauki kapelana pomagają im bez wyrzutów sumienia zabijać wrogów na wojnie... bardzo zastanawiające, może nauki szamanów byłyby efektywniejsze?

  •  

   pokaż komentarz

   Rabbuni ma sporo racji w tym, że trudno określić jakie jest prawdziwe obciążenie obywateli na rzecz Kościoła skoro nasz budżet nie jest zadaniowy. To od decyzji biurokracji zależy na co zostaną wydane. Ci na górze przesuwają tylko słupki w ogólnym bilansie...
   Obecna ekipa też zderzyła się z murem niechcęci do zmian wysokich urzędników. W końcu oni wyciągają z obecnego burdelu najwięcej korzyści. Nie można nawet wprowadzić jednolitej interpretacji przepisów podatkowych we wszystkich województwach... ;) Minister finansów może zwolnić z podatku dowolną firmę i nie będzie to ujawnione bo ta lista jest tajna... dzięki ustawie o ochronie danych osobowych. Pięknie prawda?
   Reszta wypowiedzi to z przeproszeniem czepianie się pierdół.

  •  

   pokaż komentarz

   tutaj tez widzę ciekawy wątek
   i omege3 który znów coś źle kalkuluje
   a gdyby tak państwo zatrudniło księży do kopania rowów to też byś to liczył jak dotacje na kościół ?

  •  

   pokaż komentarz

   i omege3 który znów coś źle kalkuluje
   a gdyby tak państwo zatrudniło księży do kopania rowów to też byś to liczył jak dotacje na kościół


   Źle kalkuluję? To proszę konkretnie. Gdzie i w jakim miejscu źle liczę? Na razie to gadasz głupoty, nie poparte żadnym konkretem.
   A co do kopania rowów przez księży, gratuluję udanego dowcipu. Gdyby jednak do takiej nieprawdopodobnej sytuacji kiedyś doszło, za uczciwą pracę należy się uczciwa płaca.

  •  

   pokaż komentarz

   czy w takim razie nauczanie religii w szkołach nie jest uczciwą pracą ?

  •  

   pokaż komentarz

   Ale walisz pokrętną sofistykę.
   Odpowiem pytaniem na pytanie. Czy wykonywanie masaży jest uczciwą pracą? Ja myślę, że tak. A więc idąc twoim tokiem rozumowania, niech każda szkoła zatrudni masażystów. Będą stosować swoje zabiegi dla przemęczonych nauczycieli i znerwicowanych uczniów.
   Można tu wymienić jeszcze wiele możliwości. Naukę wycinanek huculskich, naukę jodłowania, naukę gry na ukulele i kobzie itd itp.
   To wszystko są uczciwe sprawy. Tylko dlaczego niby ma za to płacić budżet państwa? Szkoła jest od przekazywania sprawdzalnej doświadczalnie wiedzy, nie od jodłowania czy nauki przekonań religijnych opartych na dogmatach.
   I jeszcze jedno. Kopanie rowów jest usługą przynoszącą konkretny i wymierny efekt. Nauka religii niesie efekt tylko dla wyznawców. Państwo nie ma z tego nic. Dlaczego ma więc za to płacić?

   Nadal czekam na konkrety związane z moimi rzekomo nieprawidłowymi wyliczeniami.

  •  

   pokaż komentarz

   ale na masażystów i na kucyki niewielu się zgodzi, a na religię gdy ją wprowadzali godzili się niemal wszyscy
   dziś również godzi się wielu - deokracja

  •  

   pokaż komentarz

   religia to sprawa każdej jednostki
   kościół to po prostu stowarzyszenie osób wyznających podobne poglądy
   szkoła to instytucja publiczna a wiec dla ludzi wyznających rożne poglądy
   szkoła religijna to własność wspólnoty religijnej
   tak wiec takie szkoły każda taka wspólnota powinna utrzymywać z własnych środków pozyskiwanych dobrowolnych składem osób zainteresowanych
   niestety konkordat zmusza ludzi mających odmienne poglądy do utrzymywania instytucji podległych dominującej religii.
   to jet niezgodne z Konstytucja według której państwo jest rozdzielne od religii

  •  

   pokaż komentarz

   tak to są argumenty - popieram w 100%
   nie zgadzam się na to naukę łączyć w jakikolwiek sposób z jakąkolwiek wiarą - nie tylko o Boga mi chodzi

 •  

  pokaż komentarz

  Mnie najbardziej urzekło, że to starsza kobieta, tak bardzo odbiegająca od stereotypu moherowego beretu.

  •  

   pokaż komentarz

   To tylko udowadnia jak bardzo podatny jesteś na stereotypy :) Dla mnie to smutna, biedna, sfrustrowana, starsza Pani, która próbowała nadać sens swojemu życiu tworząc w swojej głowie śmiertelnego przeciwnika i uczynić walkę z nim celem życia.

 •  

  pokaż komentarz

  Śmieszne, trzeba wejść pod link bez ramki, inaczej zobaczymy całkiem inny film (jakiś light - painting)

  http://vimeo.com/3042049

 •  

  pokaż komentarz

  z tego co mi wiadomo to około 80 % polaków to katolicy - a 100 % polaków płaci podatek na kościół, tak ?
  i z tego co mi wiadomo około 4 % polaków to homoseksualiści - a wszyscy polacy płacą podatki z których finansowane są stowarzenia wspierające gejów - hmmm ! co racja to racja - kościół to zaraza!!

  •  

   pokaż komentarz

   Wśród tych 80% katolików jestem i ja, bezbożny agnostyk od wielu lat :)
   Daruj sobie Pan statystyki, póki wypisanie z tej organizacji jest trudniejsze, niż wpisanie się :)

  •  

   pokaż komentarz

   @piecpieca : ale masz obrzydliwego avatara

   A tak w ogóle to czemu akurat się rzucać właśnie na kościół? On bierze 1.04% dochodowego, a gdzie to 98,96%? Ile z tego jest całkiem marnowane (np. limuzyny dla każdego w ministerstwie itp) lub idzie na rzeczy z których większość z nas nigdy nie skorzysta (np. zasiłki dla bezrobotnych). Powinno się w ogóle zlikwidować ten złodziejski podatek, a nie rzucać się akurat na kościół który w tym wszystkim gra może 10-te skrzypce - winowajcą są partie nami rządzące.

   A teraz coś co zagwarantuje mi minusy - jeśli rzeczywiście wam ten stan przeszkadza to głosujcie na UPR, oni jedni chcą ten rozbój w biały dzień zlikwidować. Samo narzekanie i to jeszcze na kościół a nie na tych co uchwalili oraz tych co teraz nie znoszą tego podatku nic tu nie da.

  •  

   pokaż komentarz

   Głosujcie na UPR! Mają taką ładną flagę św Jerzego za logo :P

   (głosowałem na UPR :P)

  •  

   pokaż komentarz

   "Daruj sobie Pan statystyki, póki wypisanie z tej organizacji jest trudniejsze, niż wpisanie się" - jest tu gdzieś ukryty jakiś logiczny argument ? bo ja się nie dopatruję , statyski mówiące o tym ile jest w polsce katolików są robione na podstawie ilości ludzi którzy odwiedzają kościół - która to liczba sukcesywnie maleje od lat ale i lecz tak wciąz jest duża

   mam przedziwne wrażenie że środowisko "niewierzących intelektualistów" powiązanych z wyborczą zazdrości klerowi publiki - po prostu

  •  

   pokaż komentarz

   statyski mówiące o tym ile jest w polsce katolików są robione na podstawie ilości ludzi którzy odwiedzają kościół

   Statystyki są prowadzone w oparciu o księgi chrztów. Nawet nie wiadomo, czy uwzględnia się w nich apostatów.
   Dlatego są one na 100% zafałszowane. Skąd to wiem? Bo liczą też mnie - osobę zapisaną nieświadomie i na siłę, której nie chciało się chodzić i prosić funkcjonariuszy o wypisanie (głównie dlatego, że nie wiem, czy by to zrobili), ale na pewno nie zaliczającą się do grona "98% katolików".

  •  

   pokaż komentarz

   @piecpieca

   napisałeś:

   z tego co mi wiadomo to około 80 % polaków to katolicy - a 100 % polaków płaci podatek na kościół, tak ?
   i z tego co mi wiadomo około 4 % polaków to homoseksualiści - a wszyscy polacy płacą podatki z których finansowane są stowarzenia wspierające gejów


   To ja poproszę o link, z który udowodni, że polski budżet wspiera finansowo organizacje gejowskie.

   Oczywiście można się z treścią podanego linku na wykopie nie zgadzać. Ale to nie upoważnia, żeby zaraz p.i.e.r.d.o.l.i.ć głupoty.
   Do tego nieśmiało zauważę, że nazwę narodowości zawsze piszemy z dużej litery.
   Czyli nie jak napisałeś "polacy", tylko jak wymaga ojczysta ortografia "Polacy".
   Od osoby, która wspiera konserwatywne poglądy i zachowania, należałoby wymagać poprawnej pisowni, jeżeli o określenia narodowe chodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   polacy to ścierwo i nie zasługują na pisanie z duzej litery . Europejczycy tak, polacy nie.
   co do finansowania ogranizacji gejowskich :

   Miło nam poinformować, iż otrzymaliśmy kolejne 20.000 PLN od Urzędu Miasta St. Warszawy
   http://www.lambdawarszawa.org/content/view/95/1/

   W 2005 roku Kampania zorganizowała za państwowe pieniądze warsztaty wyjazdowe. Wybrała się na nie kontrolerka z Ministerstwa Edukacji Narodowej, ale nikogo tam nie zastała.
   http://www.gaylife.pl/news.php?id=1693

   Raportu za 2007 rok nie mamy, (a termin jego ujawnienia minał własnie dziś czyli 30 czerwca 2008 r.) urzędnicy z ministerstwa nieoficjalnie wspominali o milionie złotych przychodu KPH za rok 2007. Gdy ukaże się raport, sprawdzimy To są pieniądze publiczne, pieniądze podatników!
   http://www.gaylife.pl/artykul.php?id=925&zaznacz=dotacje

   rzeczywiście masz rację - łgałem ! a może nawet p.i.e.r.d.o.l.i.l.e.m - jak to Ty określiłeś

  •  

   pokaż komentarz

   @piecpieca dodałeś trzy linki:

   http://www.lambdawarszawa.org/content/view/95/1/
   http://www.gaylife.pl/news.php?id=1693
   http://www.gaylife.pl/artykul.php?id=925&zaznacz=dotacje

   W tym punkcie zwracam honor. Masz rację. Polscy homoseksualiści faktycznie dostają dotacje z budżetu państwa. W zawrotnej wysokości 506 020 zł.
   Jak sam podajesz:

   i z tego co mi wiadomo około 4 % polaków to homoseksualiści

   Łatwo jest policzyć, przyjmując liczbę 38 000 000 Polaków - homoseksualistów płci obojga jest w Polsce około 1 520 000.
   Czyli każdy z nich otrzymał na głowę z budżetu państwa zawrotną sumę w wysokości 34 groszy.

   Ludzi kościoła jest w Polsce około 60 000.

   http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34317,2611777.html

   Co roku wszyscy z nich otrzymują (w przybliżeniu) dotację w wyskości 2 500 000 000 zł.
   Co daje na głowę osoby związanej z kościołem 41 667 zł.

   Zestawmy to jeszcze raz. Homoseksualista dostaje w Polsce rocznie z budżetu 34 grosze (słownie: trzydzieści cztery grosze).
   Człowiek kościoła dostaje w Polsce rocznie z budżetu 41 667 zł (słownie: czterdzieści jeden tysięcy sześćset sześćdziesiąt siedem złotych).

   Popraw mnie jeżeli się w obliczeniach pomyliłem. I co teraz? Mam paść ze śmiechu? Czy doradzić, żebyś uczciwym ludziom nie zawracał doopy?

   Napisałeś:

   polacy to ścierwo i nie zasługują na pisanie z duzej litery

   Możesz się uważać za ścierwo, czy też dowolnie wybrany przedmiot, lub dowolną część ciała. Mamy demokrację. Twoja wola. Ale nie obrażaj innych ludzi.

  •  

   pokaż komentarz

   napisałeś
   To ja poproszę o link, z który udowodni, że polski budżet wspiera finansowo organizacje gejowskie.
   podałem trzy
   mało tego - miałeś nie wiem jakie powody sądzić że jest to całkowita kwota przekazana przez państwo na orgianizacje gejowskie
   mało tego pomieszałeś wszystkich gejów w polsce z osobami które służą kościołowi
   jeśli chesz by wyliczenia były poprawne należałoby policzyć osoby które pracują dla organizacji gejowskich , policzyć wszystkie dotacje dla organizacji gejowskich - a nie wszystkich gejów

   idąc twym tokiem rozumowania powinienem wziąć wszysktie dotacje dla kościoła i podzielić przez ilość katolików w kraju co da kwotę niższą 500 razy niższą niż ta którą otrzymałeś !
   no i wciąz nie pozostaje wyjasniony wątek wszystkich dotacji na organizacje gejowskie

   selektywność, wybiórczość , relatywność , niedokładość twego wywodu są zatrważające
   często czytujesz wyborczą ?

   z niecierpliwością czekam na twoją odpowiedź ...acha , przydałby się jeszcze jakiś link mówiący o tych dotacjach na kościół

   zauważ że ty otrzymałeś plusy za wypowiedź a ja minusy , więc nieiwle osób połapało się chyba w twych skomplikowanych obliczeniach

  •  

   pokaż komentarz

   idąc twym tokiem rozumowania powinienem wziąć wszysktie dotacje dla kościoła i podzielić przez ilość katolików w kraju co da kwotę niższą 500 razy niższą niż ta którą otrzymałeś

   Ale i tak w tym przypadku twoja arumentacja wypada słabo. Jeżeli przyjmiemy liczbę katolików w Polsce nawet na 38 000 000, to i tak na głowę katolika przypadnie w przybliżeniu 67 zł, co stanowi kwotę zdecydowanie większą niż 34 grosze.
   Tylko, że w Polsce katolików jest jednak nieco mniej. Do tego nieśmiało dodam, że ja też jestem katolikiem. Nigdy nic z tej racji nie otrzymałem z budżetu państwa. A ty?

   no i wciąz nie pozostaje wyjasniony wątek wszystkich dotacji na organizacje gejowskie

   To jeszcze nie wyjaśniłeś? Myślałem, iż te twoje linki to już wszystko. No to do roboty kolego. Skoro geje i ich sprawy nie dają ci spokoju, bierz się za nich i miej z tego dużo radości.

   selektywność, wybiórczość , relatywność , niedokładość twego wywodu są zatrważające często czytujesz wyborczą ?

   Nie czytam jej w ogóle. A jeżeli chciałeś wykażać się w demagogii, moje gratulacje. Udało się.

   zauważ że ty otrzymałeś plusy za wypowiedź a ja minusy , więc nieiwle osób połapało się chyba w twych skomplikowanych obliczeniach

   Chyba niezupełnie masz rację. Jest raczej odwrotnie. Większość wykopowiczów nie ma problemu z prostą arytmetyką na poziomie szkoły podstawowej. Chyba tylko ty masz taki problem.

   acha , przydałby się jeszcze jakiś link mówiący o tych dotacjach na kościół

   Tak naprawdę nie ma takiego linku. I co zatkało cię? :)
   Hehe, jakoś tak dziwnie rocznik statystyczny pomija ten problem. Są tacy, którzy szacują te koszty na 5 miliardów.

   http://lewica.home.pl/index.php?id=16936

   Jak wykazuje prosta artmetyka w wątku, gdzie już raczyłeś skomentować moją wypowiedź, proste obliczenia wykazują, że licząc po najmniejszych kosztach samo wynagrodzenie katechetów wynosi corocznie prawie 500 000 000 zł. Ewentualne komentarze zapodaj w tamtym wątku, aby nie tworzyć bałaganu.
   Inne koszta możesz sobie wyliczyć z poniższego linku. To odpowiedź podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji na zapytanie poselskie.
   Jako ciekawostkę z jego wypowiedzi podam tylko, że np. w Biurze Ochrony Rządu jest zatrudnionych 3 kapelanów. Jednak wszelkie koszta związane z ich zatrudniem wynoszą rocznie 160 000 zł. Niezła sumka.
   Albo też w straży granicznej jest zatrudnionych 16 kapelanów. Ich roczny koszt to 909 188 zł.
   Ja też chciałbym mieć zarobki na podobnym poziomie, ale cóż, jestem tylko zwykłym, szeregowym katolikiem i w związku z tym goowno od państwa dostaję.
   No dobra masz link, przeczytaj sobie i podsumuj.

   http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,4322

   A ewentualne zastrzeżenia do podanych tu sum kieruj nie do mnie, ale do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

  •  

   pokaż komentarz

   nie wiem jakie są wydatki państwa na gejów
   a Ty nie wiesz jakie są wydatki państwa na kościół
   przedstawiasz nawine i błędne wyliczenia

   włączasz zarobki katechetów do dotacji , a nie są one niczym innym jak zapłatą za wykonaną pracę
   co się tyczy kapelanów to wydaki związane z ich działalnością są zapewne w dużej mierze związane z utrzymaniem odpowiedniej infrastruktury - nie wiesz ile oni zarabiają
   poza tym jeśli 80% policjantów czy żołnieży jest ktalolikami i korzystają z usług kapelanów to wobec tego tylko 20% kwoty na nich przeznaczonej idzie w błoto , bo reszta po prostu się na zgadza

   co by się tyczyło wyliczeń z linków - wybacz, ale przytoczyłeś bardzo skrajne opinie
   o finansowaniu gejów podałem Ci linki z gejowskich stron
   poza tym nie mówy że finansowanie KUL-u jest w pełni dotowaniem kościoła , bo nie wiem czy się orientujesz na KUL-u poza religią można studiować też coś innego

   tak bardzo nienawidzisz kościoła a piszesz o sobie że jesteś "tylko szeregowym katolikiem" - ciekawe, bo ja w kontekście twej osoby jest fanatykiem kościelnym , a do kościoła nie chodzę i za katolika się nie uważam (aczkolwiek byłem ochrzczony)

   cała dyskusja z Tobą jest bezpedmiotowa , bo potrafisz o finansach kościoła napisać że "dziwnie roczik statysytyczny pomija ten wątek" - czy jakoś tak - a odnośnie finansowania gejów piszesz "To jeszcze nie wyjaśniłeś? Myślałem, iż te twoje linki to już wszystko. No to do roboty kolego." - to wybacz ...

  •  

   pokaż komentarz

   nie wiem jakie są wydatki państwa na gejów

   To po co o nich wspominasz?

   przedstawiasz nawine i błędne wyliczenia

   Wystarczy już tej demagogii. Proszę wykaż błąd w moich wyliczeniach tyczących się zarobków katechetów.
   Do tego przytaczam link z konkretnymi sumami podanym przez podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.
   Widzę, że poza mieleniem ozorem w ramach sztuka dla sztuki, nie masz nic konkretnego do powiedzenia.

   włączasz zarobki katechetów do dotacji , a nie są one niczym innym jak zapłatą za wykonaną pracę

   Chyba nie za bardzo rozumiesz tutejszy wątek. Tyczy się on sum przekazywanych dla kościoła katolickiego z budżetu państwa.

   nie wiem czy się orientujesz na KUL-u poza religią można studiować też coś innego

   Tak orientuję się. Ale ty jak już napisałem, nie orientujesz się o czym ten wątek traktuje.

   co by się tyczyło wyliczeń z linków - wybacz, ale przytoczyłeś bardzo skrajne opinie

   No tak. Szczególnie skrajny jest ten z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

   tak bardzo nienawidzisz kościoła a piszesz o sobie że jesteś "tylko szeregowym katolikiem"

   Jak to nienawidzę? Gdzie to napisałem? Znowu bawisz się w demagogię. Proszę zacytuj wątek gdzie wykazuję się nienawiścią do kościoła.

   cała dyskusja z Tobą jest bezpedmiotowa , bo potrafisz o finansach kościoła napisać że "dziwnie roczik statysytyczny pomija ten wątek"

   Ano kolego teraz to po prostu kłamiesz. Przytoczyłem konkretne sumy, które pozwalają podać szacunkowe dane.

   1. Wyliczenie zarobku katechetów, o którym piszesz, że jest błędne tylko dziwnym trafem wielokrotnie proszony o wykazanie tego błędu, nie potrafisz tego zrobić.

   2. Konkretne kwoty podane przez sekretarza MSW.

   odnośnie finansowania gejów piszesz

   Ja tylko zauważę, że to ty a nie ja, wplotłeś do rozmowy o sumach przeznaczanych z budżetu państwa na finansowanie kościoła katolickiego w Polsce, wątek gejowski. Mnie on specjalnie nie interesuje, ale skoro użyłeś go w roli argumentu, to ja się tylko do niego odniosłem.

  •  

   pokaż komentarz

   wspominam bo są - zauważ że ich wielkość w pierwszym moim poście była pomijana i to nie bez powodu , bo chodzi o to że wielu finansuje niewielu
   wątek wielkości dotacji pociągnąłeś Ty gdy zaprzeczyłem twej tezie o tym że państwo nie finansuje gejów

   błędne wyliczenia były odnośnie wielkości dotacji - wartość przez Ciebie wyliczona była zawyżona 500 razy !
   jeśli chodzi o katechetów to liczysz pensję dla nich jak dotację a to jest błąd
   bo np geje dostają dotację i robią z nią co chcą
   a katecheci dotają pensję za wykonanie określonych czynności

   "sum przekazywanych przez państwo " - jeszcze raz - to nie jest przekazanie , to jest zapłata - to jest różnica
   mój pracodawca nie przekazuje mi sum - on mi płaci - to jest wymiana handlowa
   ja świadczę mu usługi a on mi płaci
   nie inaczej wygląda sytuacja - katecheci - państwo

   co się tyczy skrajnych opinii to wątek msw widziałem tylko przy kapelanach
   coś przeoczyłem ? (katechetów sobie odpuść)

   nie trzeba napiać że się się nienawidzi żydów by zostać antysemitą - to apropos nienawiści do koscioła

   gwoli ścisłości - nie zgadzam się na to by państwo w jakikolwiek sposób finansowało jakiekolwiek kościoły
   ale jednocześnie nie zgadzam się by używać w jakiejkolwiek dyskusji tak pokrętnego rozumowania jakim Ty się szczycisz

  •  

   pokaż komentarz

   gdyby w Polsce było tak jak w RFN obywatel płacili podatek na kościół którego są członkami wyszło by ilu naprawdę jest w tym kraju katolików ja stawiam ze co najwyżej 40%.
   dlatego tez katlkowie tak się burzą gdy wyciągane sa na wierzch brudy konkordatu.
   co do homoseksualistów nie wydaje mi sie by panstwo polskie dotowało w jakikolwiek sposób ich organizacje

  •  

   pokaż komentarz

   statyski mówiące o tym ile jest w polsce katolików są robione na podstawie ilości ludzi którzy odwiedzają kościół
   buchacha
   gdyby tak było to wyszło by ze katolików jest co najwyżej 10%
   niestety te statystyki tworzone sa na podstawie parafialnych ksiag w których zapisane sa wszystkie ochrzczone dusze co wiecej z tych ksiag nie wymazuje nawet akt APOSTAZJI

  •  

   pokaż komentarz

   mir67
   mówisz że nie wydaje Ci się że państwo wspiera gejów ? chyba przeoczyłeś kilka linków które przewinęły się w dyskusji

   co do finansowania kościoła - zgadzam się , masz rację. tak to powinno wyglądać!

   jesli chodzi o statyski
   http://goscniedzielny.wiara.pl/index.php?grupa=6&art=1166096776&dzi=1104785534&idnumeru=1166093146

   twój problem - kórego nie widzisz - polega na tym że Tobie się wydaje wiele rzeczy - ale o nich nic nie wiesz
   wiem że czasami podaje się liczbę osób które są zapisane do kościoła, ale jak widzisz sam kościół nie bierze takich statystyk pod uwagę - a na pewno nie w tym kontekście który teraz roztrząsamy

   nie zgadzam się by w jakikolwiek sposób , jakakolwiek religia miała jakiekolwiek koligacje z rządem
   nie zgadzam się by w konstytucji było odwołanie do Boga, nie zgadzam się by w sejmie wisiał krzyż, by w szkołach wisiał krzyż, nie zgadzam się by państwo finansowało kościół w jakikolwiek sposób - ale nie zgadzam się też na to by dyskusje opierać na "nie wydaje mi się"

   wiesz jak ja widzę cały ten Wasz spór z kościołem ?
   jesteście tak samo naiwni - nie zawsze - w swej argumentacji jak naiwni są katolicy w swojej

   a tak z ciekawości zapytam - jakby zjawiła się wróżka i pozwoliła Ci wybrać między "oddzieleniem państwa od kościoła" "likwidacją długu polski" a "wprowadzeniem ustawy Wilczka" to co byś wolał ? (o ustawie wilczka masz trochę tutaj http://pl.wikipedia.org/wiki/Ustawa_Wilczka - bo pewnie wydaje Ci sie że coś o niej wiesz ... a może Ci się nie wydaje - wybacz , nie mogłem się powstrzymać od sarkazmu - ale mimo to Ty zachowaj poziom taki jak do tej pory i spróbuj mi odpowiedzieć )

 •  

  pokaż komentarz

  Prawdę mówiąc, wolałbym, żeby mój 1,4% szedł na drogi, szpitale, popularyzację Internetu, zamiast na sektę, która i tak hajsu ma (aż za) dużo...

 •  

  pokaż komentarz

  Ja nie jeżdżę po drogach, dlatego nie życzę sobie, żeby z moich podatków je budowano. Nie życzę sobie także, aby partie otrzymywały subwencje, nie życzę sobie aby uczelnie wyższe były dotowane bo nie korzystam ucząc się w prywatnej.

  Wymieniać dalej?

  W każdym społeczeństwie jest tak, że część społeczeństwa płaci, za rzeczy z których nie korzysta, a nawet za rzeczy którym się sprzeciwia.

  Chcecie zmian? Głosujcie na UPR, wtedy ja nie będę musiał płacić za wasze drogi a Wy na mój Kościół.
  Proste.

  •  

   pokaż komentarz

   Też popieram UPR, ale teksty w stylu "głosujcie na UPR" są nie fajne, bo przez ogól uznawane za spam.

  •  

   pokaż komentarz

   Mało tego że płacimy za uczelnie publiczne. Teraz jeszcze będziemy płacić za uczelnie prywatne! ;-)

   http://www.dziennik.pl/polityka/article119629/Rzad_sypnie_groszem_dla_prywatnych_uczelni.html

   Co do perspektywy zmian w tym temacie - bardzo bym chciał aby UPR miało konstytucyjną większość jeszcze za mojego życia. Stary nie jestem ale na razie traktuję to tylko jako takie małe marzenie na równi z byciem astronautą czy kierowcą rajdowym.

   Jeśli chodzi o weryfikację na chwilę obecną - która uczelnia powinna dostawać (wiem, żadna... ale patrz wyżej) to już teraz powinna obowiązywać zasada, że uczelnie kształcące pracowników jednej prywatnej firmy jak np. kościół rzymsko katolicki pokrywają 100% koszty edukacji swoich przyszłych pracowników.

   Co do samej kwoty... dwieście ileś tam tysięcy złotych brzmi śmiesznie w porównaniu z kwotami przekazywanymi kościołowi przez tzw. zwrot gruntów, ulgi podatkowe czy planowane (już na szczęście chyba nie?) datki na Świątynię Opatrzności Bożej.

  •  

   pokaż komentarz

   Mi wystarczą rządy jakiejkolwiek w pełni liberalnej partii politycznej.

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli chodzi o weryfikację na chwilę obecną - która uczelnia powinna dostawać (wiem, żadna... ale patrz wyżej) to już teraz powinna obowiązywać zasada, że uczelnie kształcące pracowników jednej prywatnej firmy jak np. kościół rzymsko katolicki pokrywają 100% koszty edukacji swoich przyszłych pracowników.

   Ale KUL nie uczy tylko Księży. Podążając tym tokiem rozumowania powinniśmy przestać dotować WAT, Szkoły policyjne, Akademie strażackie i wiele wiele innych. A fakt jest taki, że wszyscy praktykujący katolicy których jest na prawdę sporo chcemy, aby KUL był dotowany i chcemy płacić za to ze swoich podatków. Nie chcemy za to płacić na gejów jednak też to robimy. Taki jest system. Też mi się on nie podoba, bo gdybym nie musiał płacić, za studia obcych ludzi, na gejów, na partie, na kaszany polskiej kinematografii to bym dał na Kościół tyle, że wyszłoby to nam na plus. Ale cóż płacę i płaczę, a w przyszłych wyborach głosuję na UPR i czekam na czasy kiedy sam będę mógł zapłacić na mój Kościół.

   Co do samej kwoty... dwieście ileś tam tysięcy złotych brzmi śmiesznie w porównaniu z kwotami przekazywanymi kościołowi przez tzw. zwrot gruntów,
   Czyli grunty należące do kościoła należy znacjonalizować?

   ulgi podatkowe czy planowane (już na szczęście chyba nie?) datki na Świątynię Opatrzności Bożej.
   Co do ulg to też płacę za ulgi wielu ludziom i też placę za budowę muzeów.

  •  

   pokaż komentarz

   hofi:

   Ja nie jeżdżę po drogach, dlatego nie życzę sobie, żeby z moich podatków je budowano.

   Mowa o Kościele - prywatnej (w dodatku niepolskiej, ha!) firmie, a Ty wyskakujesz z drogami będącymi jednym z filarów rozwoju państwa. Miej trochę pomyślunku.

   Nie życzę sobie także, aby partie otrzymywały subwencje, nie życzę sobie aby uczelnie wyższe były dotowane bo nie korzystam ucząc się w prywatnej.

   Ja również sobie nie życzę, ale nie myślę w kategoriach "skoro sąsiadowi się lepiej powodzi, to ja się już postaram, aby przestało". Kościół sobie poradzi bez naszych pieniędzy, a jeśli nie, to znaczy, że nie ma racji bytu.

   Właściwie to dlaczego nie rozkręcisz własnej akcji przeciwstawiającej się wyzyskowi, jakiemu jesteśmy poddawani? Dlaczego psioczysz, zamiast działać? Dlaczego jesteś jedynie krytyczny, nie będąc kreatywnym? Dlaczego nie zniszczyć jednej z dysfunkcji państwa, by na jej trupie zbudować drogę kolejnych sukcesów, w ogóle zacząć coś robić, stanąć ponad podziały, zjednoczyć się pod jednym hasłem / ideą i zauważyć ten jeden mianownik?

   Ty nam pomożesz dziś, my Tobie jutro.

  •  

   pokaż komentarz

   w momencie, kiedy zakończy się państwowy sponsoring kościołów i sekty same będą finansować się z własnych składek, wtedy skończą się tematy wytykające katolikom żerowanie o państwową kasę

  •  

   pokaż komentarz

   perffecto: obecnie masz rządy "liberalnej" partii. I nic z tego niestety nie wynika...

  •  

   pokaż komentarz

   Ja nie jeżdżę po drogach, dlatego nie życzę sobie, żeby z moich podatków je budowano. Nie życzę sobie także, aby partie otrzymywały subwencje, nie życzę sobie aby uczelnie wyższe były dotowane bo nie korzystam ucząc się w prywatnej.

   A jedzonko w sklepie czasem kupujesz? Jak sądzisz, którędy ono trafia do tego sklepu?

  •  

   pokaż komentarz

   Mowa o Kościele - prywatnej (w dodatku niepolskiej, ha!) firmie, a Ty wyskakujesz z drogami będącymi jednym z filarów rozwoju państwa. Miej trochę pomyślunku.

   Ja nie korzystam i tyle. Dla mnie Kościół ma sens, a dla Ciebie drogi. Może mi nie jest potrzebny tego typu rozwój, może jestem ekoświrem który by zakazał w ogóle budowy dróg (są tacy) i demokratycznie mam do tego prawo. Jeżeli 90% zagłosuje na partię która przeznaczy 50% budżetu na system spinerów na 20 000 mkw to mają do tego prawo i nie tobie czy nie rozsądzać czy mają rację bo to są ich pieniądze.

   Ja również sobie nie życzę, ale nie myślę w kategoriach "skoro sąsiadowi się lepiej powodzi, to ja się już postaram, aby przestało". Kościół sobie poradzi bez naszych pieniędzy, a jeśli nie, to znaczy, że nie ma racji bytu.

   No właśnie autorzy tego filmiku myślą w takich kategoriach (prawdopodobnie Ty też). Tu sąsiadem jest Kościół. Zauważ, że w stanach uczelnie utrzymują się same i wypuszczają co roku światowej sławy specjalistów, idąc twoim tokiem myślenia to uniwersytetom trzeba zabrać dotacje bo jak sobie nie poradzą to nie mają racji bytu. Idąc tokiem myślenia autorów filmiku to tak samo część Polaków ma prawo sprzeciwiać się budowie autostrad za ich pieniądze. To chciałem wykazać, Ty jednak wyskoczyłeś z tekstem "skoro sąsiadowi się lepiej powodzi, to ja się już postaram, aby przestało" genialnie opisując nim stanowisko przedstawione w tym "dokumencie".

   Właściwie to dlaczego nie rozkręcisz własnej akcji przeciwstawiającej się wyzyskowi, jakiemu jesteśmy poddawani?
   Mi wystarczy głosowanie na UPR, nie sprzeciwiam się budowaniu autostrad itp. Napisałem to jedynie, aby wykazać bezsens argumentów z tego dokumentu.

   Dlaczego psioczysz, zamiast działać?
   Działać, co mam działać?

   Dlaczego jesteś jedynie krytyczny, nie będąc kreatywnym?
   O co chodzi? Krytyczny to jest ten filmik.

   Dlaczego nie zniszczyć jednej z dysfunkcji państwa, by na jej trupie zbudować drogę kolejnych sukcesów, w ogóle zacząć coś robić, stanąć ponad podziały, zjednoczyć się pod jednym hasłem / ideą i zauważyć ten jeden mianownik?
   Nie wiem o czym mówisz jakieś konkrety?

   Ty nam pomożesz dziś, my Tobie jutro.
   Nie wierzę w to. A może zaczniemy od drugiej strony?

   @kyob
   w momencie, kiedy zakończy się państwowy sponsoring kościołów i sekty same będą finansować się z własnych składek, wtedy skończą się tematy wytykające katolikom żerowanie o państwową kasę

   To się nigdy nie skończy, jak się chce uderzyć psa to kij się zawsze znajdzie. W poprzednim ustroju Kościół nie był dotowany przez państwo w żaden sposób, a Popiełuszko i tak został zabity przez ludzi twojego pokroju.

   @venglin

   A jedzonko w sklepie czasem kupujesz? Jak sądzisz, którędy ono trafia do tego sklepu?
   Typowe czepianie się przykładów. Nie macie argumentów to czepiacie się byle czego. A teraz odpowiedź:

   Trafia drogami. Ale dla mnie może ich nie być, mogą dostarczać jedzonko helikopterem, pieszo, na ośle, koniu lub wybudować sobie swoje drogi. Tak wiem, zapłacę drożej, ale to jest mój wybór i gówno Ci do niego.

   A tak w nawiasie mówiąc to gdyby prywatne przedsiębiorstwa budowały drogi dla siebie, to wyszłoby taniej i lepiej niż za nasze podatki.

   Nie macie argumentów, potraficie jedynie minusy klikać.

  •  

   pokaż komentarz

   hofi,
   a gdyby całą sprawę rozwiązać tak: nie pozbawiać Kościoła pieniędzy, jednak pozwolić Polakom decydować na co zostanie przeznaczony ten mały procent podatku.
   Składając deklarację osoby wierzące postępowałyby identycznie jak teraz, a ateiści i inni niewierzący musieliby dodatkowo wypełnić pole, które wskazywałoby a to, że ich część pieniędzy nie zostałaby przeznaczona na cele typowo religijne.

   Osób niewierzących w Polsce jest mało, załóżmy że może 5%.
   Czyli mała część pieniędzy tych 5% jest przeznaczana na cele związane z nauką, humanizmem, czy czymś podobnym (coś konkretnego, książki dla bibliotek, etc)

   Pozostałe 95% społeczeństwa przekazuje swoje pieniądze tak jak do tej pory.
   Z budżetu pastwa na cele religijne zostanie przekazane tylko 5% mniej podatku.
   Pisząc "cele religijne" mam na myśli przykładowo pensje katechetów, pensje kapelanów... ale nie cele z których mogą korzystać także osoby niewierzące: Caritas, uczelnie katolickie (? nie wiem jak to wygląda dokładnie, chodzi tylko o sens wypowiedzi: uczelnie nie stracą nic).

   Bez tych 5% Kościół poradzi sobie bez problemów, a nawet jeśli nie, to 95% ludzi z pewnością zdoła pokryć mało znaczące straty.

   Co o tym myślisz?

   Tak to wygląda: z dróg możesz nie korzystać, ale mimo tego żyjąc ich używasz czy tego chcesz, czy nie (pośrednio). Ja z usług kapelanów nie mam zupełnie nic. Jak będę chciał mieć, to znajdę się w grupie wierzących.

  •  

   pokaż komentarz

   Ciekawe podejście. W zasadzie nie miałbym nic przeciwko gdyby taka sama rubryka znalazła się w stosunku do organizacji gejowskich, lesbijskich i feministycznych, subwencji, kinematografii itp.

   Co do dróg to tylko był przykład.
   Ale nieprawdą jest, że wszyscy korzystają. Widzisz jeżeli jadę autobusem to przewoźnik korzysta z drogi a nie ja. Ja płacę za bilet. Jeżeli ja będę jeździł raz w tygodniu to dlaczego mam płacić tyle co człowiek który jeździ 2 razy dziennie? To "brożka" przewoźnika jak mnie dowiezie. Gdyby nie było dróg to najwyżej pojawiłyby się autobusy na kołach jak w monstertruckach, lub przewoźnicy by się dogadali i sami zbudowali sobie drogi lepiej i taniej niż państwo (tak jak kiedyś było z koleją). Godzę się na to bo wiem, że jak mojemu sąsiadowi będzie się lepiej żyło to będzie przyjemniejsza atmosfera i mi też trochę lepiej będzie się żyło.

   Jak już napisałem, zabierzmy kasę prawie wszystkim i sami sobie rządźmy. Ty sobie wpłacisz na drogi płacąc za przejazd po prywatnej autostradzie, a ja na Kościół. To jest najlepsze rozwiązanie.

   Dzisiaj dostałem PIT od pracodawcy. To mój pierwszy :). Właśnie ogarniam jak wyliczyć podatek i na razie nie ogarnąłem dlatego oprę się o założenie.
   Wybacz mi moją nie wiedzę, ale załóżmy, że płacę od 1200zł miesięcznie 19% podatku czyli 228zł z tego 1,04% przeznaczam na Kościół czyli 2zł 37 gr miesięcznie :) heh to nawet jako biedny student stać mnie na zrezygnowanie z jednego piwka tygodniowo i przekazanie 3 zł na tacę co daje 12zł mies. Tak myślę, że gdyby zabrać Kościołowi ten 1.04% to sam byłbym wstanie wyskubać te 2,37zł dodatkowo + to co nie zapłacę na Feministki, gejów, lesbijki itd. załóżmy, że to będzie tylko 3% mojego podatku czyli około 6,80zł. Tak więc Nawet jeżeli praktykujących Katolików takich jak ja jest zaledwie 30% to Kościół wyjdzie na plus, a gejów nie będzie stać na ksero.

   Te wyliczenia dały mi do myślenia... Skoro konkordat mamy od 1993r to oznacza, że mamy już go od lat 17. Czyli 204 miesiące. Ta pani mówi, że państwo jest jej winne 10 000zł co oznacza że miesięcznie wpłaciła na Kościół 4,6 jeżeli to stanowi 1,04% podatku to znaczy, że płaciła miesięcznie około 460zł podatku czyli zarabiała miesięcznie około 2300zł. Nieźle ^^ ! I to zakładając, że dalej pracuje i tyle zarabia w roku 2009 i tyle zarabiała w 1993r.

   Co do "dokumentu" Zauważyłem, że "reporter" zadaje pytanie które wprowadza ludzi w błąd. Pytanie jest tak skonstruowane, że sugeruje, że istnieje ustawa, że 1,04% z naszego podatku dochodowego jest przekazywane na Kościół. Oczywiście Kościół nie dostaje kasy z naszego podatku dochodowego tylko z budżetu który jest składową wielu innych podatków.

 •  

  pokaż komentarz

  1.04%? Ojej, jakie to straszne. Hofi napisal dokładnie to co i ja myślę. Kościół jest utrzymywany przez państwo. Takie jest prawo i tyle. Jakby ktoś Tobie przyznał jakies pieniądze z budżetu to byś odmówił? Nie podoba się to ruszyć się chociaz raz do tych wyborów i zagłosować na kogos kto na prawdę z tym skończy. Ja tam na UPR głosuję. Bogowie brońcie przed dniem w ktorym ci fanatycy obejmą pełna władzę (za skrajny trochę ten UPR wciąż dla mnie), ale chciałbym aby mieli liczący się głos w sejmie.
  Wykop zakopuje, bo IMO nie nadaje się. Oczywista oczywistość. Może wykopiemy temat o tym, że kradną mi podatek i dają na karmienie więźniów którzy powinni sami w kamieniołomach na suchy chleb zarabiać (nie wszyscy)?

  •  

   pokaż komentarz

   Zacznijmy od tego że w tym państwie nie ma osób niekorzystających z dróg, jeśli ktoś nie jeździ własnym samochodem korzystamy z transportu publicznego, nawet osoby jeżdżące na rowerze korzystają z dróg budowanych z naszych podatków (ścieżki rowerowe nie rosną same), piesi ? a chodniki to skąd się biorą ? Dlatego akurat ten argument nie jest dobrze dobrany.
   Co do utrzymywania kościoła przez państwo zgadzam się z tą panią a jeśli ktoś podpiera się statystykami dotyczącymi tego ilu to w Polsce jest katolików niech się zastanowi nad tym, dlaczego jeśli jest takie duże poparcie dla kościoła w statystykach kościół sam nie zrzeknie się tego 1% z naszych podatków i nie zaufa katolikom aby sami dobrowolnie przekazali ten 1% ?
   Odpowiedź jest dość prosta wśród tych 80% katolików jest ogrom ludzi którzy "udają" katolików by nie narażać siebie lub bliskich na nieprzyjemności ze strony ludzi takich jak pan "ręka mnie swędzi" z filmiku.
   Ktoś może powiedzieć że z kościoła można się wypisać ale po pierwsze wypisanie się z kościoła jest utrudniane przez sam kościół. Po drugie presja otoczenia, o ile w większych miastach można być niewierzącym na wsiach takie osoby są skazywane na odosobnienie i szykany reszty "katolików".
   Jak już nie raz było to pisane przy okazji wykoþw związanych z KK wiara katolicka powinna być dobrowolna i przyjmowana gdy człowiek jest już dorosły lub przynajmniej świadomy swojego wyboru a to co robi kościół chrzcząc małe dzieci a potem robiąc im pranie mózgu poprzez nauczanie katechezy w szkołach metodą zastraszania (a jak inaczej nazwać naukę kościoła ? będziesz zły pójdziesz do piekła gdzie będziesz cierpiał męki, musisz chodzić do kościoła bo inaczej do piekła na widły diabła, wątpliwości na temat swojej wiary to grzech itp. itd.) a wiadomo że dzieci które dopiero przyszły na świat są podatne na te techniki manipulacji.
   I ostatni argument, powiedzcie mi drodzy katolicy czy dalej dawalibyście chętnie ten 1% przymusowego podatku jeśli zamiast na KK poszedłby na Muzułmanów i budowę meczetów ? Zapewne powiedzielibyście to samo co teraz mówią osoby które odwróciły się od KK.

  •  

   pokaż komentarz

   Kościół boi się po prostu sytuacji, w której ludzie mogliby zrezygnować z chodzenia do kościołów i dawania na tacę, bo uznaliby że nie jest im to potrzebne i mogą na tym zaoszczędzić.
   Lepiej mieć w kraju tylko połowę katolików, ale za to wierzących i nie przymuszonych do niczego.
   Tacy muzułmanie odprawiający cały codzienny rytuał jakoś bardziej mnie przekonują o swojej wierze niż armia chodzących z przymusu i bojących się reakacji sąsiadów na odmienne zachowanie... szczególnie tu na wsi gdzie mieszkam.

  •  

   pokaż komentarz

   Zacznijmy od tego że w tym państwie nie ma osób niekorzystających z dróg, jeśli ktoś nie jeździ własnym samochodem korzystamy z transportu publicznego, nawet osoby jeżdżące na rowerze korzystają z dróg budowanych z naszych podatków (ścieżki rowerowe nie rosną same), piesi ? a chodniki to skąd się biorą ? Dlatego akurat ten argument nie jest dobrze dobrany.
   Po pierwsze to nie jest argument tylko przykład argumentem jest jak już wyżej napisałem: "W każdym społeczeństwie jest tak, że część społeczeństwa płaci, za rzeczy z których nie korzysta, a nawet za rzeczy którym się sprzeciwia" Na tym polega nasz system, rzucamy się na coś a potem dzielimy to.

   To transport publiczny korzysta z dróg, a ja korzystam z transportu. gdyby nie było drug to transport byłby droższy, ale ja miałbym więcej kasy w kieszeni bo nie płaciłbym za drogi.
   Po chodnikach chodzę bo nie mam innej alternatywy. Gdyby ich nie było to dla mnie bomba, lubię nosić gumofilce, to jest mój wybór i moje prawo. Poza tym tu jest mowa o drogach a nie chodnikach.

   Co do utrzymywania kościoła przez państwo zgadzam się z tą panią a jeśli ktoś podpiera się statystykami dotyczącymi tego ilu to w Polsce jest katolików niech się zastanowi nad tym, dlaczego jeśli jest takie duże poparcie dla kościoła w statystykach kościół sam nie zrzeknie się tego 1% z naszych podatków i nie zaufa katolikom aby sami dobrowolnie przekazali ten 1% ?
   Bo w momencie kiedy katolik przekaże jeden procent to kościół ma 2%?

   Odpowiedź jest dość prosta wśród tych 80% katolików jest ogrom ludzi którzy "udają" katolików by nie narażać siebie lub bliskich na nieprzyjemności ze strony ludzi takich jak pan "ręka mnie swędzi" z filmiku.
   Bzdury. Podajesz zarzuty jednak nie przedstawiasz dowodów na ich poparcie. Ja przez 22 lata nie chodziłem do kościoła, moi rodzice nie wpuszczali księdza po kolędzie etc. i nigdy się nie spotkałem żadnymi szykanami mimo, że mieszkałem w małym miasteczku. Prześladowanie ateistów w Polsce to mit.

   Ktoś może powiedzieć że z kościoła można się wypisać ale po pierwsze wypisanie się z kościoła jest utrudniane przez sam kościół. Po drugie presja otoczenia, o ile w większych miastach można być niewierzącym na wsiach takie osoby są skazywane na odosobnienie i szykany reszty "katolików".
   Kolejna bzdura, jak ktoś chce to się wypisze. Rozmawiałem z księdzem o tym i powiedział, że ma takiego ateistę raz na miesiąc, 99% wycofuje się kiedy dowiaduje się, że nie będą mogli być pochowani poświęconej ziemi itp.

   Jak już nie raz było to pisane przy okazji wykoþw związanych z KK wiara katolicka powinna być dobrowolna i przyjmowana gdy człowiek jest już dorosły lub przynajmniej świadomy swojego wyboru a to co robi kościół chrzcząc małe dzieci a potem robiąc im pranie mózgu poprzez nauczanie katechezy w szkołach metodą zastraszania (a jak inaczej nazwać naukę kościoła ? będziesz zły pójdziesz do piekła gdzie będziesz cierpiał męki, musisz chodzić do kościoła bo inaczej do piekła na widły diabła, wątpliwości na temat swojej wiary to grzech itp. itd.) a wiadomo że dzieci które dopiero przyszły na świat są podatne na te techniki manipulacji.

   Jak już nie raz było pisane pod takimi wykopami to rodzice posyłają dzieci na religię i je chrzczą. Tak więc wara od Kościoła i pretensje do rodziców. Ludzie twojego pokroju zabroniliby rodzicom wychowywać swoje dzieci wedle swoich przekonań. Takiego zamordyzmu nie dopuszczali się nawet najbardziej czerwone komuchy. Co do religii to to dzieci nie są straszone, to jest kolejny mit bez dowodów.

   I ostatni argument, powiedzcie mi drodzy katolicy czy dalej dawalibyście chętnie ten 1% przymusowego podatku jeśli zamiast na KK poszedłby na Muzułmanów i budowę meczetów ? Zapewne powiedzielibyście to samo co teraz mówią osoby które odwróciły się od KK.
   1%? Za dużo bo tylu ich tu nie mieszka, ale na pewno mogli by dostać proporcjonalną część. Poza tym Kościół pomógł wyzwolić nasz kraj od systemu w którym rządzący posługiwali się waszą retoryką.

 •  

  pokaż komentarz

  Czy jak zarejestruję religię, w którą wierzę (autoteizm) to też dostanę kasę z budżetu? Ta religia strasznie dużo mnie kosztuje...

 •  

  pokaż komentarz

  Jutro z samego rana wyślę nagrany materiał na DVD wraz z prośbą o wyjaśnienie sprawy listem poleconym do:
  Prezydenta
  Premiera
  Wice Premiera
  Marszałka Sejmu
  Ministra Sprawiedliwości
  Ministra Finansów

  Jeśli ta sprawa nie zostanie wyjaśniona to się bardzo wk!$$ię.

  Zachęcam do zakładania spraw w sądach o zwrot 1,04% podatku za lata poprzednie.

  Pozdrawiam

  •  

   pokaż komentarz

   @piotrzag
   Ta? To wyobraź sobie że zostałeś okłamany. No cóż, ale i tak nie uwierzysz, bo wygodnie Ci wierzyć w to co jest na tym filmiku.

  •  

   pokaż komentarz

   @hofi
   Ta? To wyobraź sobie że zostałeś okłamany.

   Ta? A niby kiedy został okłamany? Osoba protestująca ukazana w filmie, może tylko się mylić co do wysokości jej podatku, która idzie na kościół. A może chcesz udowodnić, że tenże kościół nie otrzymuje pieniędzy z budżetu państwa? Proszę bardzo. Wtedy sam będziesz musiał kłamać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mageot
   Został okłamany kiedy to pierwszy raz usłyszał/przeczytał.

   I oczywiście zaminusowaliście mój dowód z powiązanych, że to znalezisko jest celowym duplikatem.
   http://img401.imageshack.us/my.php?image=slavo.png

  •  

   pokaż komentarz

   @hofi
   1. Jakim cudem ktoś odkopał temat z przed prawie roku i to do tego nowy wątek pojawił sie na górze komentarzy?
   2. Hofi: A propos tego z powiązanych to po prostu prawda w oczy kole. Na katolików, muzułmanów i cyganów mozna spokojnie spamować i robić duplikaty.
   3. Nie zapomnij jeszcze wysłać to nagranie do Brukseli, Waszyngtony, Tokio i Pekinu. Do papieża też możesz to wysłac. Nie zmieni to jednak FAKTU, że NIE płacisz ŻADNEGO podatku na Kościół a jedynie z budżetu rząd przeznacza pewna część na dofinansowanie tej organizacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu
   Nowy wątek to przez bug który pojawił się chyba po milionie komentarzy, albo wykopów. Nie pamiętam. Ale jeżeli znajdziesz jakiś stary wykop i dodasz tam komentarz to pojawi się on na górze.
   Echh powiedz mi Ryu dlaczego ludzie tacy są, kiedy pojawia się taki temat, nie liczą się już żadne zasady... Ci ludzie zachowują się jak średniowieczni inkwizytorzy.

  •  

   pokaż komentarz

   hofi bądź co bądź, to drugie się jakoś dostało...

   Ryu nowe komentarze w starych wykopach pojawiają się na górze.

  •  

   pokaż komentarz

   @hofi
   Jest wielu ludzi, którzy tak na prawdę maja dość rozsądne podejście do tej sprawy pośród przeciwników finansowania Kościoła z budżetu. Na przykład nieskromnie uważam samego siebie za taką osobę. Zawsze jednak te gorsze, bardziej wyraziste, czasami nawet fanatyczne, teksty przebijają się. Tak msoa jest na przykład z księżmi pedofilami których jest tam jakaś spora mniejszość, ale mimo to w opinii publicznej wytworzyło się wyraźne skojarzenie ksiądz=pedofil.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: Nie zmieni to jednak FAKTU, że NIE płacisz ŻADNEGO podatku na Kościół a jedynie z budżetu rząd przeznacza pewna część na dofinansowanie tej organizacji.

   "Jedynie". A w budżecie to pieniądze skąd się niby biorą jak nie z podatków?

  •  

   pokaż komentarz

   @Zian
   Dobrze moje dzieci, no to teraz dam już łatwiejszy do zrozumienia przykład. Kiedy sracie to czym sracie? Gównem czy jedzeniem? Ja mówię że srasz jedzeniem bo przecież gówno bierze się z jedzenia.

   Poza tym mówienie, ze płacisz podatek na kościół sugeruje, że oprócz tych wszystkich innych podatków płacisz jakiś dodatkowy w wysokości 1% swoich dochodów na funkcjonowanie Kościoła, a tak nie jest. Tak samo jak i nie płacisz podatku na żarówki w sejmie, ani na oliwienie drzwi w senacie. Nie płacisz też podatku na zapomogi dla rodzin dotkniętych kataklizmami itp, itd, etc.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu
   Nigdzie nie napisałem, że płacę podatek na Kościół (tak, Ryu, dużą literą). Pisałem O pieniądzach Z podatków. Potrafisz zauważyć różnicę?

   Czy płaci się na Kościół konkretnym podatkiem, czy z podatku, to są nadal te same pieniądze z tego samego źródła.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie wiem czemu ale po kliknięciu na link pokazało : Where the hell is matt :P

 •  

  pokaż komentarz

  No jasne ale nikt nie powie o tym ze kościół płaci podatek od każdego parafianina!!! nieważne czy chodzi do kościoła czy nie i czy daje na tace.

 •  

  pokaż komentarz

  Jestem pełen podziwu dla tej pani. Za odwagę i poświęcenie.

 •  

  pokaż komentarz

  Poprawcie mnie, jeśli źle usłysałem, ale tam mówią o finansowaniu uczelni wyższych teologicznych (~10 min). A z tego co wiem inne szkoły wyższe też są finansowane z budżetu.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja mam jeszcze jeden problem logiczny związany z kościołem:

  Skoro przywódca KK, jest głową państwa Watykan i jednocześnie przywódcą każdego katolika.

  To czy Polak - katolik jest Polakiem, czy Watykańczykiem? Załóżmy teoretycznie, że wybucha wojna Polska- Watykan. Po której stronie ma walczyć katolik będący Polakiem?

  Idąc dalej logika podpowiada, że każdy katolik jest obywatelem obcego państwa, na które wszyscy płacą podatki.

 •  

  pokaż komentarz

  Po co inwestować w instalacje monitoringu, utrzymywać i konserwować, kiedy kasety giną gdy są najbardziej potrzebne.

 •  

  pokaż komentarz

  TO JEST KŁAMSTWO!
  Ten film to manipulacja! Proszę mi pokazać gdzie jest zapis prawny o podatku na rzecz Kościoła Katolickiego. "Reporter" wprowadza ludzi w błąd mieszając 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego z szacunkami ministerstwa, które są szacunkiem udziału wydatków na rzecz szeroko pojętego kościoła (KUL PAT CARITAS itd. nie robią selekcji komu pomagają lub kształcą, robią to niezależnie od wiary) w całości dochodów z tytułu podatku dochodowego oof.

  Dodatkowo "reporter" nie potrafi czytać!! 105 000 tys. zł, to jest 105 mln! - i to wcale nie jest dużo na kilka uniwersytetów, bo moja uczelnia UE w Krakowie dostaje np. 60 mln. dotacji.

  Państwo przeznacza na wszystkie kościoły i związki wyznaniowe 270 mln zł w tym około połowa jest przeznaczana na publiczne uniwersytety (sam KUL i PAT 105mln). Tzn. że na inne cele jest około 140 mln złotych co stanowi 0,07% wydatków budżetu państwa.

  Inaczej mówiąc, średnio na każde 10 000 osób, które zapłacą podatek, podatek tylko 7 osób idzie na te cele. Dla porównania na KRUS płacimy 15 mld zł!

  •  

   pokaż komentarz

   Nawet jeśli te rachunki są prawdą, to nie mają one żadnego znaczenia - dlaczego? Płacę X % z mojego podatku dochodowego na bezrobotnych i pomoc socjalną, z mojej wypłaty mój bezrobotny sąsiad pan Zbysio ma na piwo i wódkę. Płacę Y% na posłów i partię - także na postkomunistów z SLD, których nie cierpię. Płacę Z% na ludzi określonych skrótem DUPA(Dobry Urzędnik Państwowej Administracji) którzy doprowadzają mnie do szału jeżdżeniem z różnymi wnioskami po urzędach. Etc.

   Ludzie, skoro nie chce państwa liberalnego, to nie miejcie żadnych pretensji, że płacicie na kogoś, kogo nie lubicie! Albo rybka albo pipka.

  •  

   pokaż komentarz

   wolodia wrote: "Ludzie, skoro nie chce państwa liberalnego, to nie miejcie żadnych pretensji, że płacicie na kogoś, kogo nie lubicie! Albo rybka albo pipka."
   I tu się zgadzamy :)

   Ja chciałbym Państwa pomiędzy liberalnym, a opiekuńczym. Mam do takich poglądów prawo. Wybór między tymi opcjami, to już ekonomia normatywna, a nie pozytywna więc nikt mi nie może zarzucić, że jestem głupi.

   Nie mam pretensji, że nasze Państwo wydaje środki na różne cele. Jak mnie jakiś cel budżetowy wkurzy to w następnych wyborach pożegnam partię rządzącą i już.

  •  

   pokaż komentarz

   bredzisz.
   1.04% podatku dochodowego idzie na KK - wszystko się zgadza:
   http://www.wykop.pl/link/150254/w-polsce-kazdy-placi-na-kosciol-1-04-podatku-dochodowego#comment-833436

   mało w skali całego budżetu? może i mało ale to nie znaczy, że niewierzący mają łożyć na kler kasę.

   aha, wiem ile idzie na KRUS, kancelarię, itp. i też mi się to nie podoba. to tak dla jasności.

  •  

   pokaż komentarz

   n0e, to Ty bredzisz. Statystyczine wychodzi jakbyś płacił z podatku dochodowego. Może porównaj to ze składką zdrowotną i nakręć film, że nie ma na szpitale, a kazdy Polak oddaje x% ze składki zdrowotnej na tłustych klechów. Tania i pożałowania godna manipulacja. Znajdź mi jakiekolwiek rozporządzenie mówiące "1,04% wpływów z podatku dochodowego będzie przeznaczone na KrK" to Cie ozłoce. W przeciwnym razie przyznaj, ze to wszystko żałosna manipulacja. KrK na mocy istniejącego prawa dostaje z budżetu kase. Z budżetu jako całosci, a nie z naszego podatku dochodowego. Poza tym jeżeli masz się na cos wkurzać to się wkurzaj, że w ogóle kradną Ci podatek dochodowy. Zarabiasz, płacsz składki, podatki od wszystkiego i jeszcze z 1/5 tego co zarobiłeś biorą jako podatek od zarabiania. To jest chore.

 •  

  pokaż komentarz

  Nawiedzona baba która robi z siebie publicznie błazna, typowa materialistka. Współczucia z mojej strony.

 •  

  pokaż komentarz

  do takich dokumentów trzeba podchodzić z dystansem ludzie. Podejrzewam, że jest to manipulacja, takie mam przeczucie.

  Pamiętajcie, że nie wszystko co jest w sieci jest prawdziwe, w mediach istnieje coś na kształt polaryzacji i nie zawsze materiał, który oglądacie jest obiektywny.

  Jakoś specjalnie się nie zbulwersowałem tym, bo tak prawdę mówiąc przyzwyczaiłem się, że kraj w którym żyję nie jest doskonały, ba - bardzo dużo brakuje mu do doskonałości.

  Ja bym kościół określił jako instytucję o działalności niekomercyjnej - w związku z tym kościół musi się z czegoś utrzymać - mówiąc prostacko. Na pewno część dotacji, która jest przekazywana na kościół jest wykorzystywana z pożytkiem dla ludzi, a to, że księża jeżdżą jakimiś autami z górnej półki itp... Żadne środowisko nie jest idealne przecież.
  Ustrój demokratyczny daje obywatelowi złudzenie, że ma wpływ na jakikolwiek tok sprawy w momencie wystąpienia do organów państwowych. Jak jest naprawdę ? Chyba wszyscy wiedzą...

  Ludzie - przecież my na nic nie mamy wpływu... nie widzicie tego ?

 •  

  pokaż komentarz

  powinno być jak w niemczech... deklarujesz swoją wiarę i na ten kościół ściągają podatek, jestem ciekaw ilu ateistów nagle by się narobiło w polsce :D
  katole

 •  

  pokaż komentarz

  To jak na to się mówi ? Nie dziesięcina a setcina ?

 •  

  pokaż komentarz

  podziwiam determinacje i odwagę tej Pani
  dlatego wykopuje, bo brakuje w Polsce takich ludzi, którzy potrafią wstać i walczyć o sprawiedliwość...

 •  

  pokaż komentarz

  Fillm mówi prawdę o kk, ale mnie zbulwersowało zachowanie policjantów , którzy tą panią tak potraktowali naprawdę brak mi słów ci policjanci powinni być dyscyplinarnie zwolnieni z pracy bez podania powodu zwolnielnia tych konkretnych osób. A Dotakowo powinny te osoby te pani j wypłacić sądownie orzeczone BARDZO WYSOKIE ODSZKODOWANIE.Jeżeli policja stoi na straży prawa to na podstawie zeznania tej pani wygląda ,że te konkretne osoby zamiast stać na straży prawa te prawo złamały to jest po prostu skandal.

 •  

  pokaż komentarz

  Wszyscy pójdziecie do piekła! :)

 •  

  pokaż komentarz

  Mi zamiast tego dokumentu wyświetliło:
  http://www.vimeo.com/1211060

  Fajne :D

 •  

  pokaż komentarz

  Co jest z linkiem? Widzę jakiegoś tańczącego pajaca.

 •  

  pokaż komentarz

  hehe za żadne skarby nie mogłem podpiąć płacenia podatku dochodowego na kościół z kolesiem tańczącym:P

 •  

  pokaż komentarz

  Bez przesady. To manipulacja i na dodatek prostacka.

  Idąc takim tokiem rozumowania można powiedzieć, że każdy w Polsce łoży na złodziei samochodów, ponieważ jako np. bezrobotny pobiera on zasiłek lub korzysta z publicznej służby zdrowia. Przecież to absurd. Stawianie sprawy w ten sposób jest bez sensu.

  Ja nie płacę na kościół, ponieważ nie korzystam z tych usług. Nie wspomagam żadnych kościelnych organizacji ani kościoła bezpośrednio (żadnego).
  Pieniądze wydane na podatek nie są już moimi pieniędzmi, ale pieniędzmi Państwa ponieważ to ono nimi zadysponuje. Oczywiście ktoś naiwny może się oburzyć i powiedzieć, że przecież to nasze wspólne dobro. Żadne wspólne a już z pewnością nie w Polsce. W Polsce jest tak mocny rozdział na linii obywatel -> państwo, że nie ma mowy o jakimś "wspólnym dobru". W Polsce to obywatel jest dla Państwa a nie na odwrót. Ale taka jest konsekwencja Państwa opiekuńczego niestety...

  Wracając do finansowania kościoła. To Państwo dysponując pieniędzmi uzyskanymi z podatków finansuje kościół i to do rządzących powinniście mieć pretensje a nie obwiniać siebie, że cokolwiek finansujecie. Jeżeli bezpośrednio nie przekazujesz pieniędzy na kościół, to nie finansujesz go w żadnym stopniu. Natomiast na finansowanie kościoła przez Państwo, jako jednostka nie masz i tak żadnego wpływu. Możesz się chełpić swoją władzą obywatelską podczas wyborów, ale... twój głosik jest tyle wart co ta kartka papieru na której swój głos oddałeś. Z resztą może ona wpaść pod stół podczas liczenia głosów.

  Ale to już inna historia.

  •  

   pokaż komentarz

   Odpowiem krótko: Jeśli finansuje daną organizację religijną to powinna też inne, np. buddyzm, islam, hinduizm, prawosławie, wierzenia azteków (może ktoś też tak wierzy??)

  •  

   pokaż komentarz

   No cóż, ja jako oburzony obywatel mam pretensje do PAŃSTWA za zaistniałą sytuację, z resztą jak byś czikken88 nie zauważył, to w tę stronę jest wymierzony materiał. I nie uważam jakoby nieuzasadnionym było pobieranie zasiłku przez bezrobotnych. Ten przykład jest jeszcze bardziej absurdalny, to tak jakby sądzić, że w państwie bezrobocie powinno wynosić 0%... Kościół to instytucja zupełnie zbędna w życiu wielu ludzi biorąc pod uwagę ich CAŁY żywot. Bo np. ze służby zdrowia prędzej czy później każdy skorzysta, bezrobocie może dotknąć każdego z nas, czy kogokolwiek z bliskich. I zgadzam się z Baphomethem, nie wiem czego dostaje minusy, bo dlaczego inne związki wyznaniowe nie mają w takim razie dostawać takiej samej dotacji, czego tylko jedna religia jest faworyzowana?

  •  

   pokaż komentarz

   A KPH czasem nie dostaje pieniędzy od SLD ??

  •  

   pokaż komentarz

   @Baphometh - a może finansują przez wzgląd na ilość wierzących ?

 •  

  pokaż komentarz

  @Freak1981
  Głupoty gadasz i tyle. Rozsiewas jakieś durne stereotypy. Znam apostatów ze wsi którzy do tej pory z proboszczem wódke piją. Sam jestem apostatą z średniej wielkości miasta i dość bogobojnej rodziny i też nie naraziłem się na żaden ostracyzm. Jeżeli jesteś w oficjalnych rejestrach katolikiem to nie narzekaj na to, że płacisz. Wypisanie nie jest wcale takie trudne. Po prostu w takiej sytuacji ksiądz to urzędnik, a wiadomo, ze niektórzy urzędnicy są upierdliwi.
  Jeżeli do kogokolwiek trzeba mieć pretensję o bycie ochrzczonym to do własnych rodziców. Mi tam wisi i powiewa, ze kiedyś byłem zapisany do takiego ruchu religijnego.
  Filmik dostał ode mnie zakop i dostał go słusznie. Na fali jest jechanie po katolikach i wykop jest tego znakomitym przykładem. Nie podoba sie komuś, że kościół jest finansowany z budżetu to miejcie pretensje do Kwaśniewskiego, bo to on podpisał niekorzystny konkordat, a tych biedaków w czarnych sukienkach zostawicie w spokoju, bo nie każdy ksiądz to pedofil, hazardzista, pijak i malwersant

  Film powinien być zakopany równiez dlatego, że mówi o czymś oczywistym i do tego w sposób nieprawdziwy. Teza 1.04% jest wyssana z palca. To tak statystycznie wychodzi, a nie jest to żadna stała wartość. Gdyby w tej sondzie padło pytanie "Czy wiesz, że KrK jest finansowane z budżetu państwa?" pewnie każdy mówiłby, ze wie, ale w takiej formie łatwiej podbużyć bande kretynów co to w wolnym czasie między gimnazjum, a Tibią może sobie poszczekac na kościół za to, że ten wynegocjował sobie korzystną umowę.

  •  

   pokaż komentarz

   Popieram...
   Reportaż tak nieprawdziwy mógł się dostać na główną tylko, gdy dotyczy KK ;|

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: Jeżeli tak jest jak mówisz
   1.NIECH ROZLICZAJĄ SIĘ OFICJALNIE Z PODATKÓW
   2.PO CO ZBIERAJĄ SKŁADKI W KOŚCIELE SKORO MAJĄ TYLE ZIEMI , NIERUCHOMOŚCI A ŻEBRZĄ
   3.KOLĘDY PO DOMACH CHODZI TYLKO O KASĘ
   4.OPŁATY ZA ŚLUBY ,POGRZEBY ,CIEKAWE CZY SIĘ ROZLICZAJĄ JEŻELI JAK TWIERDZISZ SĄ TO URZĘDNICY
   5.KOMUNIA BO KSIĄDZ SOBIE ZAŻĄDAŁ CZĘŚCIOWO TO WINA LUDZI
   6.BOGATSI I MNIEJ ZAMOŻNI TEN MOŻE WIĘCEJ NAWET MIEĆ KILKA BAB BO MA KASĘ
   7.PIEPRZYSZ FARMAZONY

 •  

  pokaż komentarz

  Dlatego najlepiej nie płacić żadnych podatków, jak się przyczepią to oznajmić im powody niepłacenia podatków ;)

 •  

  pokaż komentarz

  co ten koleś ma wspólnego z kościołem?

 •  

  pokaż komentarz

  wykopuje. ten matt fajnie tańczy. ale nie wiem co to ma wspólnego z babcią

 •  

  pokaż komentarz

  Bardzo dobrze, że ktoś to wykopał, nie miałem pojęcia, że oprócz standardowych przekrętów z kasą z podatków, jest także oficjalnie zabierane 1% z mojego dochodu. Jestem ciekawy, ilu by się znalazło katolików, gdyby trzeba było odprowadzać ten podatek dobrowolnie.

  •  

   pokaż komentarz

   Za co te plusy? :)
   monkey3310 nie przejmuj się, nie płacisz żadnego dodatkowego, nowego, czy ukrytego podatku na kościół.
   FYI Polski rząd wydaje na wszystkie kościoły i związki wyznaniowe rocznie jakieś 0,15% budżetu, z czego większość konsumują uniwersytety na których mogą studiować wszyscy, niezależnie od wyznania.
   Dodatkowo powiem Ci że to jest tylko trzy razy więcej niż wydaje Kancelaria Premiera :)

   Jeśli Ci to nie odpowiada, głosuj na UPR. Głosowanie na SLD nic nie pomoże bo oni na pewno nie zniosą dotacji na PAT i KUL, przecież to normalne dobre uniwerki :) Rób jak chcesz, dla mnie UPR jest zbyt radykalny :)

  •  

   pokaż komentarz

   Wk$!!ia mnie to, ze aktualnie w co 2gim poście na wykopie widzę trzy magiczne literki ...

 •  

  pokaż komentarz

  200k na jakąś katolicką szkołę i to ma być 1% podatku dochodowego? To zbierają go tylko 20mln? Coś mi się nie chce wierzyć. Tam jeszcze było, że to kilkanaście procent budżetu to by wyszło, ze budżet to nawet nie miliard zł. Ktos tu coś kręci

 •  

  pokaż komentarz

  Mam w rodzinie księdza. Dalekiej rodzinie ale jednak. Nie lubię go bo to d$##%. Nie umie porządnie powiedzieć kazania. Raz byłem w kościele i słyszałem co mówi. Jeździ sportowym samochodem i podrywa/zalicza wszystko co się rusza. Jeżeli państwo finansuje kościół, w tym jego dewiacje to chyba jasne, że nie mam ochoty utrzymywać takich jak on. Jak wiadomo to nie jest odosobniony przykład.

  Czy to jest tak, że mądrzy rządzą głupimi
  Czy tylko głupi rządzą tak samo głupimi...

 •  

  pokaż komentarz

  a mi się wyświetliło http://www.vimeo.com/1907030

  i aż mnie zatkało po obejrzeniu tego

 •  

  pokaż komentarz

  Sam tytuł jest całkowicie zakłamany. Reszta to propaganda i rozsiewanie nienawiści do katolików. Co mam do tytułu?

  "W Polsce... // nie "w Polsce", ale "Polak", gdyż obowiązek fiskalny nie znika w chwili opuszczenia naszego panstwa

  ...KAŻDY płaci... // przecież nie każdy płaci podatek dochodowy! dzieci nie płacą...

  ...na Kościół... // nie na Kościół, ale na różne cele, w tym np. na współfinansowanie działalności edukacyjnej, w tym na studentów. Przecież student KUL-u to nie Kościół!

  ...1,04% podatku dochodowego" // to jest całkowite nadużycie. Nie chodzi o podatek dochodowy tylko o dochody budżetu panstwa (wtedy wychodzi nędzny ułamek procenta...). Zapytam przekornie: a jaki w takim razie procent na Kosciol placimy z tytulu podatku VAT? Każdy widzi nadużycie

  Materiał propagandowy, przygotowany przez wrogów religii katolickiej. Taka jest moja opinia.

  •  

   pokaż komentarz

   Ad. 1. Obowiązek fiskalny nie znika w chwili emigracji. Przeczytaj o pojęciu "centrum interesów życiowych". Jeśli obcokrajowiec przebywa na terenie RP powyżej 183 dni w roku, płaci PIT tutaj, podobnie jak obywatel polski. Że nie wspomnę już o podatkach pośrednich, takich jak VAT, czy akcyza - a wydatki na kościół uzależnione są od ogółu wpływów do budżetu państwa.

   Ad. 2. Tylko dzieci. Cała reszta (w tym: emeryci, renciści, bezrobotni pobierający zasiłek) płacą. Zresztą, jak wynika z pisma, jest to procent wpływów do budżetu państwa, a nie tylko procent z podatku dochodowego. Dzieci de facto też płacą podatki - chociażby VAT w towarach, które nabywają.

   Ad. 3. W piśmie przedstawionym w dokumencie widać, że na uczelnie poszło 11 mln z 272 mln. Czyli mniejszość.

   Ad. 4. 0,14% dochodów budżetu państwa. Czy to jest mało?

  •  

   pokaż komentarz

   ad1. Wasza dyskusja jest żenująca! Nawet nie wiecie, że się zgadzacie. Tyle, że venglin uzupełnił wypowiedź.

   ad.2 Przyczepmy się jeszcze takiego oto problemu. Niektórzy więcej dostają czy płacą np. bezrobotny, który ma trójkę dzieci. Otrzymuje edukację, służbę zdrowia, infrastrukturę, opiekę w postaci policji i wojska itd. a płaci zapewne malutko.

   ad3. i ad4. Daliście się wciągnąć w durną dyskusję opartą o naciągane, niepewne informacje, dziwne założenia i logikę, której nie pojmuję. Nikt nie pobiera ode mnie podatku na Kościół! Ja płacę podatki na moje państwo, a rząd decyduje w moim imieniu na co tą kasę wydać. Zawsze będzie tak, że wydatki rządu nie będą akceptowane przez całe społeczeństwo, ale jeśli grupa 8-10 mln Polaków (szacuję że tylu mamy katolików) domaga się od rządu jakiegoś wsparcia finansowego na rozsądne cele to powinni je otrzymać. To samo robią górnicy, stoczniowcy, nauczyciele. WSZYSCY TAK ROBIĄ i katolicy też.

  •  

   pokaż komentarz

   Tak sobie wkrecajcie ze dziecko nie placi podatkow
   Tylko dlaczego kazda slodka bulka i czekolada oblozona jest vatem?
   Dobrze nie jest to podatek dochodowy, ale podatek jest podatkiem
   czy bedziesz go nazywal dochodowym, akcyza czy podatkiem "belki"

   Nie ma wiekszego zaklamania niz mowienie o tym ze ktos nie placi podatkow!!!

  •  

   pokaż komentarz

   @rabbuni: Podstawowy błąd, jaki popełniasz to taki, że Polacy domagają się finansowania rozsądnych celi.
   Rozsądne cele to policja, wojsko, sądownictwo, infrastruktura. Tego rzeczywiście nie mogą nam zapewnić prywatne instytucje. Ale już szkoły, szpitale, kościoły - jak najbardziej. I wara od mojego 1,04% tym, którzy tego nie rozumieją. Moim zdaniem, nawet większość tzw. "mocherowych beretów" wolałaby dostać ten swój procent do dowolnego rozdysponowania, niż do wpłacania go przez państwo do budżetu Kościoła.

  •  

   pokaż komentarz

   I to celowy duplikat!

   http://img401.imageshack.us/my.php?image=slavo.png

   Minusujecie go bo wskazał duplikat? Jesteście żałośni.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie mam żalu.
   Przyzwyczaiłem się do tego, że wszyscy minusują moje komentarze ("Nie popiera UPR?! Zaminusować go!") i zakopują (lub ignorują) moje znaleziska. Uwierz mi, nie jest dla mnie ważna pozycja w rankingu, a http://img145.imageshack.us/img145/5916/43214132sp6.png to tylko ironiczny komentarz. Jeśli dodaję jakieś znalezisko, to robię to dlatego, gdyż uważam że coś jest warte pokazania światu. W końcu moje znalezisko (choć już nie całkiem moje) znalazło się na stronie głównej. O 1,04% zrobiło się dość głośno - i to jest dla mnie najważniejsze.

  •  

   pokaż komentarz

   Heh. W zasadzie mam tak samo. Tylko mi się obrywa za bycie Katolikiem :/

   Też nie popierałem UPR (Patrz mój pierwszy wykop), ale zmieniłem zdanie.

   Może nie popierasz UPR bo ktoś wprowadził Cię w błąd, albo sam wyciągnąłeś błędne wnioski? Nie wiem jak jest, ale jeżeli masz czas i ochotę o tym porozmawiać to służę swoją pomocą. Może na początek powiedz co Ci nie pasuje.

  •  

   pokaż komentarz

   Co mi się nie podoba? Wszystko. Ta partia nie ma żadnych zalet. Nie podoba mi się faszyzujący JKM - główna twarz UPR. Jeśli coś jest źle, to według niego zawinili socjaliści, "homosie", feministki lub ekolodzy. Nie podoba mi się sposób, w jaki UPR się "reklamuje" (mówię o spamie, manipulowaniu sondami itd.). Nie podoba mi się program UPR, min. prywatyzacja szkolnictwa. Edukacja nie może być przywilejem dla bogatych. Myślę, że nie ma sensu, abym wymieniał dalej.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie podoba mi się faszyzujący JKM - główna twarz UPR.
   E tam gdzie on faszyzuje. On jest liberałem, a faszyzm jest stanowiskiem przeciwstawiającym się liberalizmowi. Dziś raczej jest maskotką niż przywódcą. Im jest starszy tym ciężej mu się wysłowić tak, aby można było go zrozumieć. Ale jak wystarczająco się go posłucha, to zaczyna się rozumieć o co mu chodzi. Chociaż, czasami gada głupoty.

   Jeśli coś jest źle, to według niego zawinili socjaliści, "homosie", feministki lub ekolodzy.
   E tam do homosi to on nic nie ma, jest wolnościowcem i uważa, że każdy ma prawo robić ze sobą co chce. Co do socjalistów to w dużej mierze ma rację. A w dużej mierze feministki jak i ekolodzy (ea raczej ekoświry, nie ekolodzy bo takich prawdziwych ekologów ze zdrowym podejściem to jest mało.) to socjaliści.

   Nie podoba mi się sposób, w jaki UPR się "reklamuje" (mówię o spamie, manipulowaniu sondami itd.).
   Widzisz telewizja publiczna która ma obowiązek informować ludzi poświęca niewiele czasu UPR i innym mniejszym partiom. Jakoś nagłaśniać się muszą tymbardziej, że np. PO robi to samo.

   Nie podoba mi się program UPR,
   Cały? A zabranie kasy Kościołowi i innym związkom wyznaniowym też?

   min. prywatyzacja szkolnictwa. Edukacja nie może być przywilejem dla bogatych. Myślę, że nie ma sensu, abym wymieniał dale

   Nie no rodziny będą dostawać bony na edukację dzieci. Dzisiaj szkoły wiejskie dostają mniej kasy niż miejskie. Dlaczego tak? Szkoły społeczne dostają 50% tego co szkoły publiczne. Dlaczego jak ja chcę posłać swoje dziecko do szkoły społecznej to muszę płacić tak dużo kasy?

 •  

  pokaż komentarz

  po usłyszeniu 'opiekuńczom, naukowom, oświadowom, wychowaczom' wyłączylem i zakopalem ;p

 •  

  pokaż komentarz

  Jakiś mirror? ;p bo sytuacja jak wyżej w komentarzu.

 •  

  pokaż komentarz

  Na Wykopie był już film z dziadkiem:
  http://www.wykop.pl/link/133484/wywiad-z-dziadkiem-albo-wodka-albo-bog/
  To jest wycinek z tego właśnie dokumentu.

  •  

   pokaż komentarz

   Ten "reportaż" to zwykły filmowy trolling. Poniżej znajduje się sporo dowodów.

  •  

   pokaż komentarz

   Co to jest "filmowy trolling"? Samo trollowanie rozumiem, tylko nie mam pojęcia jak podłączyć do tego filmy. Google zwraca wyniki tylko do stron wędkarskich, a chyba nie o to Ci chodziło :) Skoro wbiłeś to tak wysoko, to wyjaśnij, niech będzie zrozumiałe.

  •  

   pokaż komentarz

   Trolling to aktywność na forach i czatach. Dodałem epitet "filmowy" bo to nietypowa forma wyrazu jak na trolla.
   Na Świecie kręci się sporo jednostronnych, zakłamanych filmików tylko po to by wkurzyć innych i wywołać kłótnie.

   Przepraszam za tworzenie neologizmów troszkę na siłę

  •  

   pokaż komentarz

   A tak BTW:
   - to nie jest osobny, ukryty podatek, tylko kwota przeznaczona z podatku dochodowego od osób fizycznych
   - to, że nie jest to podatek ma o tyle znaczenie, że co roku w budżecie może być inna kwota
   - lektor mówi co innego, a co innego napisano w odpowiedzi "100.000 tyś" czyta się jako 100 milionów. :P
   - rzućcie lepiej okiem jakie kwoty defrauduje sejm, senta, kancelaria prezydenta i premiera; ile jest przejadane przez wojsko, na ile są dotowane upadające kolosy byłego PRLu - budżet w Polsce nie jest tajny :P

   Jeżeli ktoś ma wystarczająco rozumu, niech sobie to posprawdza:
   http://www.mf.gov.pl/_files_/budzet_panstwa/ustawy_budzetowe/na_2009/ustawy/ustawa_budzetowa_na_2009.zip

  •  

   pokaż komentarz

   Nie lapie sie w tym skomplikowanym systemie podatkowym.

  •  

   pokaż komentarz

   Heh, w filmie co chwilę zmienia się istota sprawy. Raz o płaceniu na kościół, później okazuje się, że nie chodzi o płacenie na kościół, tylko na katolickie uczelnie, w tym w dużej mierze pieniądze te trafiają bezpośrednio do kieszeni studentów. Następnie jest o pieniądzach księży (chociaż to nie ma nic wspólnego z tym 1,04%), o stawianiu oporu władzy (ukazane jako Pasja II).
   Ponadto czytający powinien wiedzieć, że mówimy "trzeci", a nie "czeci".

  •  

   pokaż komentarz

   Warto się zastanowić też ile PO wydaje na służbę zdrowia i dlaczego jest tak, cienko skoro na to idzie 9% od każdego Polak + dodatkowe pieniądze z ubezpieczeń rentowych i wypadkowych.

   W szpitalach jest często brudno, a nie pamiętam, żeby w kościele było brudno, chociaż to nie szpital - wniosek jeden, jak władza taki porządek :)

   W kościele jest miejsce dla każdego, a w szpitalach brakuje miejsca dla chorych - ciekawe, przecież nie wszyscy chorują, jak widać szpital jest dla elit nie dla wyborców PO :)

   Tak, by zniechęcić do domorosłych dyskusji - najniższa stawka na leczenie w ZUS to około 250PLN, za tyle samo można wykupić pakiet w prywatnej przychodni, gdzie jest czysto i nie trzeba do niej jeździć, bo lekarz przyjedzie do domu - nie więc, czekania w kolejkach i marnowania czasu i dogorywania na korytarzach.

   Szpitala w pełny znaczeniu nie ma w pakiecie, ale jak się zapłaci więcej będzie i szpital.

Dodany przez:

avatar S...o dołączył
414 wykopali 64 zakopali 31.5 tys. wyświetleń