•  

  to jest smutne

  •  

   @abitek: zależy, co robimy z tym zbożem. Może być tak, że importujemy, przerabiamy, i eksportujemy przetworzone, i to by było wesołe.

   Zobacz, że eksport wzrósł, ale import wzrósł bardziej, czyli albo produkcja bardzo spadła (ale w takim razie eksport też by raczej spadł), albo po prostu było dużo większe zapotrzebowanie na zboże w Polsce, i produkcja wewnętrzna nie wystarczyła. A większość zboża jednak jest po coś używana, coś się z niego produkuje.

  •  

   @tell_me_more: mam nadzieje że masz racje ale http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,11540090,Brakuje_ziarna__zeby_obsiac_nim_1_4_mln_hektarow_na.html
   i obawiam się że państwo to kupuje na magazyny z zagranicy. i to by tłumaczyło mały popyt wewnętrzny.

  •  

   @abitek: w tym samym dokumencie na stronie 61 masz eksport/import produktów pochodzenia roślinnego (nadwyżka eksportu wzrosła o 152 mln. euro między 2011 a 2012, całkowity eksport wzrósł z 1207 do 1354 mln. euro).

   Dla gotowych artykułów spożywczych nadwyżka eksportu wzrosła o 328 mln euro, całkowity eksport wzrósł z 3266 do 3691 mln euro.

   Także tak źle nie jest - przerzucamy się z produktów rolnych na półprodukty i produkty gotowe, a dzięki temu większa część wartości danego produktu powstaje w Polsce.

 •  

  Komentarz usunięty przez moderatora

Dodany przez:

avatar KomentatorTramwajowy dołączył
983 wykopali 110 zakopali <1 tys. wyświetleń