•  

  pokaż komentarz

  @rozie, mnie zastanawia inna sprawa.
  Żeby internet działał, muszę wpisać kod captcha. Wpisując kod pomagam firmie Google w odczytywaniu niewyraźnego tekstu ze skanowanych książek, czyli wykonuję jakąś pracę. Skoro muszę zapracować na swój dostęp do internetu, to czy nadal można to nazywać "darmowym dostępem do internetu"?

 •  

  pokaż komentarz

  Da się obejść. Są usługi, które pozwalają dzielić się kodami kapcia (my wklepujemy za innych, inni za nas / ew. kupujemy kody), będzie tylko kwestią napisanie odpowiedniej aplikacji wychwytującej taką potrzebę.

 •  

  pokaż komentarz

  W kolejnej wersji trzeba będzie co godzinę kręcić 10 minut korbą.

 •  

  pokaż komentarz

  Przecież to jest śmieszne.

  Aero2 tak pisze jakby to oni z łaski i dobrego serca to dali, co mnie powinno obchodzić, że nawet wszyscy będą ściągali pełnym łączem...

  Przecież dostali za to konkretne profity, konkretne pasma dla usług komercyjnych, to teraz niech się wywiążą z umowy, a jak nie to zabieramy gratisy.

  Ledwo 200 mb można na 1h pobrać, co to jest, nic, oni chyba, rzeczywiście myślą, że to coś da i że ktoś w tą bajeczkę uwierzy.

  Przecież to tak jak DRM - zaszkodzi tylko "normalnym" użytkownikom.

  Jak ktoś będzie chciał automat do captcha to i tak będzie miał, a takie kody można sobie na zapas zapisać...

  Jak zwykle po dupie dostaną "normalni" użytkownicy, nikt więcej, to jest tylko bajeczka, żeby po prostu jak najmniej wywiązać się z umowy i zniechęcić ludzi do korzystania, TO JEST JEDYNY I GŁÓWNY CEL, jakby już utrudnianie zamówienia karty nie było wystarczające, oczekiwanie na kartę około MIESIĄCA, a jak k@#%a zajdziesz do plusa czy polsatu, że chcesz abo na internet mobilny to z miejsca w 15 minut wszystko załatwione i aktywne...

  Czemu za to uke się nie wzięło, czemu nie sprawdzą co im zajmuje ten MIESIĄC, aby wysłać kartę.

  Mi tam wisi w sumie, kod mogę wpisać co godzinę, bo aero2 już mam, ale wkurza mnie, że swoim działaniem zniechęcają innych, a w dodatku opisują siebie jakby z dobrego serca to robili, kombinują jak można, a uke nie pilnuje tego, aby usługa była świadczona rzetelnie, choćby z tym miesiącem czekania nic nie robią.

 •  

  pokaż komentarz

  Świetnie. Niecały miesiąc temu zainstalowałem babci aero2 jako fajny internet za który nie musi płacić, a niedługo będę musiał jej tłumaczyć dlaczego trzeba zmienić operatora, bo jestem pewien że z captcha sobie nie poradzi. Brawo Solorz.

 •  

  pokaż komentarz

  Może wprowadzą captcha reklamowe. Np. jakiej marki buty z charakterystycznymi paskami możesz kupić w wiosennej promocji sklepu...?

 •  

  pokaż komentarz

  No skoro tak to już pędzę kupować LTE od Solorza.

 •  

  pokaż komentarz

  A jak ktoś ma tylko konsolę tekstową, to AERO2 odda mu pieniądze za usługę alternatywną, jeśli tej nie będzie się dało używać?

 •  

  pokaż komentarz

  właściciel aero2 zgarnął od unii kasę za wprowadzenie usługi powszechnej, a jednocześnie świadczy płatną usługę dostępu 3g do sieci (polsat)
  dlatego obrzydza jak może aero2

 •  

  pokaż komentarz

  no trudno, korzystanie z aero będzie upierdliwe jak cholera. Chociaż z drugiej strony, to dziś po kilka razy klikam "połącz", zanim nawiąże, więc jeśli bede musiał przepisać kapcia, to niewielka różnica. No i po pijaku trudniej będzie w sieci nabroić :D

  A co do gier online, to jakoś sobie tego na aero w ogole nie wyobrazam.

  •  

   pokaż komentarz

   @Webster666: o autoconnect-ie nie słyszałeś a po za tym są mody do modemów ja korzystam z e3131 zmodowany moda se poszukaj sam

  •  

   pokaż komentarz

   @abitek: o programie, czy funkcjonalności, która pozwala automatem zalogować? Słyszałem i gówno to daje, bo nieraz modem podejmuje kilkanaście prób, zanim go aero wpuści. A czasem nawet błąd krytyczny :-) Więc mam ~1 minutę przerwy najczęściej. No i mam dobry modem, ten modowany firmware w Twoim działa jakieś cuda?

   No i żeby nie było, nie używam tego internetu jako głównego, tylko w terenie. Właśnie do tego, do czego on jest z definicji przeznaczony.

  •  

   pokaż komentarz

   korzystam z e3131

   @abitek:
   he mam ten sam i w standardzie reconnect jest

   jako ciekawostkę która nie mam pojęcia dlaczego ma wpływ na połączenia ale jak w tle mam cały czas puszczony ping na onet :) to niema problemu z ponownym nawiązaniem połączenia a bez czasem musiałem ręcznie się łączyć...

  •  

   pokaż komentarz

   @zlylogin: ja mam podobnie ale chodzi o tryb ndis lub ppp po każdym reinstall systemu albo łapie to albo tamto

  •  

   pokaż komentarz

   @zlylogin: jest nowy firmware do tego modemu poszukaj na chomiku odblokowane funkcje głosowe i szybciej się łączy do sieci

 •  

  pokaż komentarz

  Zaraz zaraz.... skoro ZANIM nastąpi połączenie z internetem (zainicjowanie sesji) to muszę wpisać kod... który dostarczony jest poprzez internet ;) to najwyraźniej sesja już jest aktywna i połączenie z internetem jest.
  A idąc dalej tym tropem Aero2 przerzuci cały ruch przez JEDNĄ stronkę (tę z kapciem) - wystarczy złamać tylko tę jedną stronę by "otworzyć" okno na cały internet ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Są cwaniacy, którzy mają kilka kart Aero2 sprzężonych ze sobą, ponoć można wtedy uzyskać za darmo prędkość rzędu kilka mega. Nie zagłębiałem się w temacie, jedynie obiło mi się takie coś o uszy. Zapewne dzięki nim takie ograniczenia są wprowadzane.

  •  

   pokaż komentarz

   @Qadrat: Da się to zrobić, ale pobierając plik musisz wysyłać kilka żądań czyli używać np jdownloader.
   na ładowanie filmików z youtube to nie działa.

   Wiadomo. Dziady z PL muszą kombinować

  •  

   pokaż komentarz

   @LordGreyHound:

   Da się to zrobić, ale pobierając plik musisz wysyłać kilka żądań czyli używać np jdownloader.
   na ładowanie filmików z youtube to nie działa.


   Działa działa, tylko trzeba wiedzieć jak.

  •  

   pokaż komentarz

   @Qadrat: Wystarczyłoby tych cwaniaków blokować. Dlaczego skoro 1% to złodzieje to od razu traktować całe społeczeństwo że jest złodziejami? Skąd takie typowo polskie podejście ... a nie zaraz czekaj ;-)

   Przecież można monitorować jaka karta sim jakie obciążenie sieci daje. Po drugie zbierają dane osobowe przy zakupie kart sim. Owszem cwaniaczek może porejestrować kartę na mamę, tatę, wujka, babcię, kolegów etc. Po trzecie można zobaczyć kiedy dane karty sim się logują do sieci. Jeśli czas logowania jest w zasadzie identyczny to mamy bardzo dużą dozę pewności iż ktoś multiplikuje dozwoloną prędkość w Aero2. A po kolejne również istnieje możliwość określenia współrzędnych danego klienta po nadajnikach tym bardziej że Aero2 działa w systemie 3G więc częściej stara się odwoływać do nadajników sąsiadujących niż w systemie GPRS/EDGE.

   Dzięki tym wskazówkom i przesłankom można udowodnić iż dany delikwent łamie regulamin. Choćby to:

   3.5 Prędkość transmisji danych dla każdego Korzystającego jest na poziomie nie większym niż 512 kb/s
   Tu korzystający jednocześnie z wielu kart Aero2 jest tak naprawdę jedną osobą. A wg. regulaminu 512kb/s ma przypadać na korzystającego a nie kartę sim. A skoro korzystający oszukał Aero2 wyłudzając dane osobowe rodziny na dodatkowe karty sim należy mu obciąć prędkość wszystkich kart do sumarycznie 512kb/s bądź zablokować wszystkie poza tą jedną jedyną z której będzie mógł korzystać (choćby i ściągał wg. punktu 512kbps 24h na dobę)

   6.2 Korzystający powinien korzystać z Bezpłatnego Dostępu do Internetu i Urządzenia Telekomunikacyjnego w sposób niepowodujący
   zakłóceń w działaniu Sieci Telekomunikacyjnej Operatora, a w szczególności nie powinien dołączać do Sieci Telekomunikacyjnej Operatora
   urządzeń niespełniających wymogów wynikających z obowiązującego prawa oraz stosować technik zmierzających do obejścia postanowień
   Regulaminu, np.poprzez automatyczne podtrzymywanie rozłączonej sesji,wykorzystywanie Karty SIM w urządzeniach do łączności między
   automatami etc.

   Tu taki delikwent jednoznacznie łamie regulamin. Po pierwsze sposób jego działalności powoduje zakłócenia w sieci ponieważ w sposób nadzwyczajny obciąża zazwyczaj jeden nadajnik, który nie był do tego przewidziany. Dlaczego to jest jedna osoba pisaliśmy wcześniej. Po drugie automatyczne logowanie powtórne co chyba od razu widać jak na dłoni ze strony operatora. Nawiasem mówiąc ten punkt regulaminu spora część użytkowników Aero2 łamie (tylko w dobrej wierze bo ile zużyje taka nawigacja samochodowa jak np. ja korzystam przy auto połączeniu? Tyle co nic, To zwykły użytkownik zużyje więcej przepustowości niż moja nawigacja samochodowa). Po trzecie w przypadku pojęcia "automaty" równie dobrze się mieszczą wszelkie urządzenia dzięki którym możemy multiplikować przepustowość sieci omijając regulamin. Czyli na podstawie tego punktu możemy delikwentowi totalnie odciąć internet (a nie tylko zbić do 512kbps)

   6.5 Osoby trzecie mogą korzystać z dostępu do Bezpłatnego Dostępu do Internetu tylko pod nadzorem Korzystającego, itd.
   Ów podpunkt mimo że dość niejasny zadaje pytanie w przypadku nadużywającego delikwenta czy aby na pewno użyczający kartę sim wiedzą o tym. Bo np. ktoś wziął kartę sim na babcię z Sanoku a sam korzysta z niej w Szczecinie. I tu zachodzi pytanie czy nie doszło aby do kradzieży danych osobowych a co gorsza podrobienia podpisu etc. Można wytoczyć komuś proces za to. Oczywiście będzie się starał to odkręcać, przyprowadzi babcię która poświadczy jego wersję ale sam się wystraszy a po drugie będzie wymagało to od niego już trochę wysiłku.

   10.1 Odpowiedzialność Operatora z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania jego obowiązków
   jest wyłączona w przypadku, gdy:
   10.1.4 za brak dostępu do Sieci Telekomunikacyjnej Operatora wynikający z wyczerpania zakresu pojemności Sieci Telekomunikacyjnej
   Operatora przeznaczonej na Bezpłatny Dostęp do Internetu. (wszystkie ograniczenia wynikające z radia)

   Tu można obarczyć delikwenta iż on sam jeden swoją multiplikacją kart sim Aero2 ominął regulamin tak iż wyczerpał możliwości pojemności sieci. Z pewnością gdyby korzystał tylko z jednej karty SIM jaka mu przysługuje nie wyczerpałby pojemności tejże sieci.

   11.2. Operator jest uprawniony do dezaktywacji Karty SIM w przypadku:
   11.2.6. podania przez Korzystającego nieprawdziwych danych we Wniosku lub braku aktualizacji danych Korzystającego

   Tu znów się można przyczepić czy na pewno dane dodatkowych kart SIM są zgodne z prawdą. I prosić o powtórną weryfikację danych (skan dowodu na adres pocztowy poświadczony osobistym podpisem właściciela dowodu, oczywiście wysłany na adres zapisany na dowodzie osobistym, czyli do babci w Sanoku a nie do Szczecina) A do tego czasu zawiesić karty sim. Zwykłe utrudnienia nawet bez angażu prawnego, tylko na linii operator - abonent ale dość upierdliwy dla nadużywającego delikwenta (bo skoro kopiuje internet to każdy dzień bez neta to dla niego katastrofa)

  •  

   pokaż komentarz

   11.2.8 świadomego i nieuzasadnionego powodowania zjawiska przeciążenia Sieci Telekomunikacyjnych, przepełniania kont Korzystającego
   (np. pamięci masowej systemu poczty elektronicznej) lub korzystania z Bezpłatnego Dostępu do Internetu w sposóbpowodujący
   zakłócenia w działaniu Sieci Telekomunikacyjnych

   Ten podpunkt chyba najbardziej jednoznacznie uderza w takiego delikwenta. Z miejsca na podstawie tego punktu można zerwać z nim umowę oraz zablokować wszystkie karty SIM których aktywność wskazuje na tego jednego jedynego szkodnika sieci. Plus blokada możliwości rejestracji nowych kart SIM na te same dane osobowe delikwenta i rodziny zy znajomych delkwenta które to z pewnością dane po prostu wyłudził (tu jedynie podejrzenie)

   11.2.9.działania przez Korzystającego na szkodę Operatora lub korzystania z Bezpłatnego Dostępu do Internetu
   niezgodnie z Regulaminem

   Dość mglisty podpunkt który tak naprawdę w ogólnym pojęciu odnosi się do tych samych przewinien przytoczonych wcześniej. No ale delikwenta można przywalić kolejnym podpunktem łamania regulaminu choć jak widzimy niewiele on znaczy. Oczywiście odpowiedni biegły może wykazać iż łamanie regulaminu poprzez multiplikację kart SIM przez jednego użytkownika jest działaniem na szkodę operatora gdyż uniemożliwia mu szerzenie darmowej usługi na internet z powodu jednego uciążliwego użytkownika. A operator przecież tak bardzo by chciał szerzyć darmowy internet ;-) tylko delikwent mu nie pozwala. Wiem że dość naciągane ale z pewnością by przeszło bo mimo iż Aero2 nie bardzo chce się wywiązywać z usługi darmowego internetu (uciążliwości z dostaniem kart sim) to jednak multiplikacja kart SIM jest działaniem na szkodę operatora.

   11.5 Jeśli Korzystający nie zaniecha naruszeń pomimo otrzymania od Operatora wezwania, o którym
   mowa w ust. 11.4, Operator będzie uprawniony do dezaktywacji Karty SIM.

   Dzięki podpunktowi można bezproblemowo dezaktywować klienta

   11.6.Operator jest uprawniony do niezwłocznego zawieszenia wykonywania przez Korzystającego prawa
   korzystania z Bezpłatnego Dostępu do Internetu w przypadku, gdy: (wraz z ppkt)

   To samo. Kolejna regulaminowa podpórka do zerwania umowy

   11.7. Operator jest uprawniony do niezwłocznego zawieszenia wykonywania przez Korzystającego prawa korzystania
   z Bezpłatnego Dostępu do Internetu, jeśli Korzystający dopuszcza się Nadużycia Telekomunikacyjnego, w szczególności,
   gdy generuje w Sieci Telekomunikacyjnej Operatora lub w innych Sieciach Telekomunikacyjnych sztuczny ruch.

   Pojęcie też dość sliskie ale pod pojęciem "sztucznego ruchu" można ukryć także nadmierne użytkowanie sieci na skutek instalacji serwera na darmowym łączu internetowym. A usługi serwerowe są owszem ale do dedykowanych łącz internetowych. Pod pojęciem serwera tak naprawdę można nawet wcisnąć zwykłego torrenta gdyż również on serwuje ruch do sieci.

   Wiem że zdecydowanie za dużo. WIem że nikt tego nie przeczyta, wiem że TL TR czy TL,DR jak kto woli ale aż zastanowiło mnie jak Aero2 może walczyć z takimi cwaniakami. Po lekturze regulaminu widać iż sposobów walki wg. swojego regulamniu (akceptowanego i zatwierdzonego przez UKE) ma aż nadto. Wystarczy chcieć. Problem w tym że zasłaniając się cwaniakami próbuje się wprowadzić tylnymi drzwiami utrudnienie dla wszystkich tak by nikt nie korzystał z darmowego internetu tylko płacić za każdy internet komórkowy. Nawet choćby w durnej nawigacji co zużywa tyle co nic. A to irytujące bo karta Aero2 jest naprawdę świetnym rozwiązaniem bo jest rozwiązaniem typu zainstaluj i zapomnij. Nie musisz pamiętać o czy abonamencie czy doładaowaniu czy czymkolwiek innym. Tu wsadzasz kartę do urządzenia i zapominasz że działa. Inne karty SIM nie dość że nie działają wg. zasady użyj i zapomnij to jeszcze musisz za nie płacić. A grosz do grosza ...

  •  

   pokaż komentarz

   @xaliemorph: Wszystko się da wykryć, ale widocznie dostawca woli pójść na łatwiznę i zamiast ścigać tych, co łamią regulamin - wolą utrudnić życie normalnym użytkownikom. Też posiadam kartę aero2, korzystam z niej w netbooku jak jestem poza domem. Rozwiązanie idealne jako mobilny internet. Prędkość wystarczająca do przeglądania internetu, a nawet oglądania filmików na youtube. Rozłączanie co godzinę mi nie przeszkadza, bo automatyczne wznawianie trwa kilka sekund, czasami nawet tego nie zauważam.

 •  

  pokaż komentarz

  Pozdrowienia dla tych co korzystają z Aero2 pod konsolą. Teraz trzeba będzie specjalnie włączyć iksy, przeglądarkę i wpisać hasełko. Super.

 •  

  pokaż komentarz

  Aero i tak kiepsko działa. Mam kartę, nie używałem jej już długo, wczoraj chciałem zobaczyć czy coś się zmieniło. Nawet szybko połączył, jak był sygnał to przyjemnie śmigało, ale rozłączył nawet nie po upływie godziny. Dodatkowo przy rozłączaniu modem 173u-2 wariuje w połączeniu z topnetinfo i włącza czasem program PlayOnline.

  W smartfonie działa niebo lepiej, reconnect jest nieodczuwalny, ale zwiechy też bywają.

  Na dłuższą metę na darmowego neta lepszy jest myk z PNK Lubię to - 24h darmowego neta z prędkością ~5Mbps i rozłączaniem co 200MB.

 •  

  pokaż komentarz

  i jak to niby mam wpisac na na telefonie czy tablecie?
  gowno nie aero2 bedzie... zero powiadomien z facebook'a, gmail'a itp.

 •  

  pokaż komentarz

  Qwa, teraz muszą wprowadzać takie ograniczenia, kiedy dopiero co zamówiłem kartę z Aero2. To lejek do 512kbps im nie wystarczy????

 •  

  pokaż komentarz

  Tak działa wolny rynek, biedaki.

 •  

  pokaż komentarz

  Jak coś jest za darmo to nie ma co narzekać, jeśli ma się wymagania to trzeba płacić koniec

 •  

  pokaż komentarz

  Szkoda, lepszym rozwiązaniem był by limit przesyłanych danych. Założyłem Areo2 70 letniemu dziadkowi, żeby mógł sprawdzać pocztę i przeglądać www.
  Ciekawe jak on odczyta Captcha :-/

 •  

  pokaż komentarz

  ile czekaliście na karte sim (wysylka)? wyslalem papiery dwa tygodnie temu i czekam, czekam :)

 •  

  pokaż komentarz

  Wykluczą m.in. niemal wszystkie gry online(poza przeglądarkowymi).

 •  

  pokaż komentarz

  Czegos nie rozumiem. Mamy marny procent cwaniakow zasysajacych ile wlezie z komorkowego neta (szczyt dziadowania). Wprowadza sie captche ktora jest zlamana od nie wiem jak dlugiego czasu i ma nadzieje ze cwaniak nie dorwie skryptu ktory mu bedzie ta kapcie klepal...

 •  

  pokaż komentarz

  Cóż, chyba lepiej wpisywać te wyrazy niż mieć w okolicy kilku idiotów ssających ogromne pliki z pomocą automatów.

 •  

  pokaż komentarz

  Niech w dniu kiedy to wprowadzą wszyscy zaczną ściągać ile wlezie

  •  

   pokaż komentarz

   @Xazeer: Raczej niech piszą skargę do UKE. Korzystam z Aero2 na smartfonie i coś takiego będzie dla mnie tragedią.
   Do tego namiętnie słucham radia internetowego, albo korzystam z nawigacji. Zrywanie połączenia co godzinę?
   Spoko, nie przeszkadza mi to, wiedziałem, jakie są ograniczenia. Ale nie wyobrażam sobie wpisywania przy tym kodów. Bo niby jak, jadąc samochodem?

  •  

   pokaż komentarz

   @Altar: też bd miał ten problem, bo głównie z radiem internetowym. Aktualnie łączy mi automatycznie i muzyka nawet się nie zatrzymuje. (30sekundowy bufor)

  •  

   pokaż komentarz

   @Altar: za ostatnie zdanie powinieneś mieć odebrane prawo jazdy - serio korzystasz z neta podczas jazdy?

  •  

   pokaż komentarz

   @crejzus: przecież mówi, że radia słucha, a nie, że trzyma go cały czas w łapie

  •  

   pokaż komentarz

   @seeksoul: ale jakoś to radio włącza, jakoś zmienia kanały - nie powiesz mi że staje na poboczu żeby zmienić/poszukać innego radia... może się czepiam ale telefon w aucie powinien być zdala od kierowcy bo tu sms przyjdzie, tu ktoś zadzwoni, tu jakieś powiadomienie fejsikowe albo wypokowe...

  •  

   pokaż komentarz

   @Altar: Są narzędzia pozwalające na automatyczne łapanie kapci. Szkoda, że część z nich jest tylko dostępna przez sieć.

  •  

   pokaż komentarz

   @crejzus: jak jest się durniem i byle brzdękniecie telefonu wywołuje niepohamowaną ciekawość spojrzenia nań to powinien mieć ten telefon najlepiej w bagażniku żeby nie korciło. Ale co widzisz złego w tym że na przykład podjeżdża do świateł z licznikiem czasowym który pokazuje, że za 50 sek zmieni się na zielone. W tym czasie może sobie zmieniać kanały radiowe, robić zdjęcia, a nawet gps'a ustawić. Chyba że wg Ciebie nadal stwarza śmiertelne zagrożenie.

  •  

   pokaż komentarz

   @cordant: jeśli się nie porusza to niech sobie robi co chce - nie stwarza zagrożenia - nie muszą być nawet światła z licznikiem czasowym (bo ich nie za wiele) - nawet jak się zagapi i nie ruszy po zielonym to też nikomu krzywdy nie zrobi (chyba że złapie kogoś na haka ale to i tak nie jego problem) -- chodzi mi raczej o to że człowiek z natury jest ciekawy i nie wierze że ktokolwiek zjeżdża na pobocze żeby sobie coś odczytać/ zmienić itp.. jeśli w takich prostych sprawach nie widzimy tego że oprócz tego że łamiemy prawo to stwarzamy zagrożenie to nie dziwmy się że nas prześladują z radarami i kontrolami...

   częsty widok telefon przy uchu zwłaszcza u zawodowych kierowców... oni przecież tyle nalatali że mogą...

  •  

   pokaż komentarz

   albo korzystam z nawigacji. Zrywanie połączenia co godzinę?
   Spoko, nie przeszkadza mi to, wiedziałem, jakie są ograniczenia. Ale nie wyobrażam sobie wpisywania przy tym kodów. Bo niby jak, jadąc samochodem?


   @Altar: No dokładnie. Sam sobie wziąłem aero2 do nawigacji, jak ci idioci wprowadzą kody captcha to bez sensu będzie używanie nawigacji, stawać co 60 minut i wpier... jakiś chory i nieczytelny tekst? No bez jaj..

  •  

   pokaż komentarz

   @crejzus: Słyszałeś kiedyś o uchwytach do telefonu? A jeśli do zmiany kanału w normalnym radiu (bo niczym się to nie różni), też zatrzymujesz samochód, to chyba nie ja jestem tu osobą, która nie powinna prowadzić :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Altar: ja włączam radio i zmieniam stacje bez patrzenia bo mam jedną gałkę przy radiu od tego... a Ty weź chociaż odblokuj swojego androida czy inne bez patrzenia na ekran... a później włącz apkę/stronę i smyraj dalej palcem po stacjach...

  •  

   pokaż komentarz

   @crejzus: Eh... no nie do końca. Bo jakkolwiek sam nie używam androidowych urządzeń do słuchania radia to rozumiem. A to dlatego iż ciężko dłużej słuchać radia klasycznego gdyż utwory zbyt często się powtarzają. Dlatego ludzie uciekają do radia internetowego jeśli nie mają wystarczająco pokaźnej własnej kolekcji utworów by posłuchać czegoś ale nie znów tego samego. A to że niektórzy używają androida to też dla nich wygodne. Zawsze mają to przy sobie - bo małe.

  •  

   pokaż komentarz

   @crejzus: Mam przez to rozumieć, że prowadząc patrzysz wyłącznie na jezdnię, jak zahipnotyzowany? Ale mrugasz oczami, mam nadzieję? ;)

   Obsługa samochodu wymaga różnych czynności, które czasem wymagają spojrzenia gdzieś w bok. Obsługa radia, czy telefonu (w uchwycie - czyli praktycznie na szybie), też do tego typu działań należą. Nie zabraniają tego przepisy, ani zdrowy rozsądek.
   Jeśli ktoś uważa, że nigdy nie należy odrywać wzroku od tego, co przed maską, to musi czuć się za kierownicą naprawdę niepewnie i może powinien dać sobie spokój z prowadzeniem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Altar: przeciez przepisanie tego to 5sekund. akurat przepiszesz stojąc na swiatlach a jak nie to staniesz na poboczu,rozprostujesz nogi i wpiszesz sobie kapcia. masz darmowy net i jeszcze narzekasz?

  •  

   pokaż komentarz

   @stefan_banach: Nie mam darmowego netu. Płacę za niego w podatkach (Aero2 dostało koncesję za pół darmo). I Ty też płacisz, a że nie korzystasz, to już Twój wybór.

   I wiem, że w zapisach koncesyjnych było zrywanie połączeń co godzinę i niska prędkość oraz sprzęt spełniający pewne normy. Nie narzekam na to.

   Ale nie miało być poza tym, żadnych innych utrudnień, ani ograniczeń i na to już będę narzekał, skoro narzuca mi się korzystanie z konkretnych protokołów (http), czego ja np. mogę nie mieć ochoty robić.
   I jeśli będą mnie do tego zmuszać, osobiście wyślę skargę do UKE, a następnie jej wzór wrzucę do sieci, żeby każdy inny, komu się to nie podoba, też mógł to zrobić.

  •  

   pokaż komentarz

   @Altar: nie korzystalem bo dopiero pierwszy raz o tym słyszę:) nawet jak zrywa co godzinę to i tak jest super :) a lapie na zakupach?

  •  

   pokaż komentarz

   @stefan_banach: Tutaj się wszystkiego dowiesz: http://jdtech.pl/ Polecam, bo naprawdę jest przydatne :)

 •  

  pokaż komentarz

  Ta prędkość poraża. Nie chcę tego nawet za darmo. 512kbps to miałem 10 lat temu. W tej chwili nawet taki internet nie starczy na wysłanie wiadomości + słuchanie radia w tle, gdyż zabraknie speedu.

Dodany przez:

avatar rozie dołączył
248 wykopali 8 zakopali 15.6 tys. wyświetleń