•  

  pokaż komentarz

  Ja рiеrdоlę, to już dawno przestało być zabawne. Najpierw temat obniżenia wieku legalnego współżycia z dzieckiem do lat 12, teraz jakieś seksboksy dla przedszkolaków które na siłę mają im uświadomić ich seksualność. Przecież następnym krokiem będzie pełna legalizacja pedofilii. Zastanawiam się czy to jeszcze jest właściwie lewackie szaleństwo czy już celowe oswajanie społeczeństwa z nieuchronną legalizacją pedofilii?

  •  

   pokaż komentarz

   @rafauen: pełna zgoda! Totalne przegięcie :-(. Przygotowanie do pedofilii :-(. Wypi@$&ć.!

  •  

   pokaż komentarz

   @rafauen: Krzywdzenie innych nigdy nie bedzie zalegalizowane.

  •  

   pokaż komentarz

   @rafauen: ze smutkiem podejrzewam, że legalizacja pedofilii to już kwestia czasu... I weź tu miej dzieci... Najlepiej chyba wyprowadzić się do jakichś "zacofanych" krajów, gdzie takie pomysły nastąpią, ale duuużo później...

  •  

   pokaż komentarz

   @artpop: Ty tamtejszy, że zapraszasz? ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopowa_ona: Ja właśnie mam dwójkę dzieci w przedszkolu i dlatego tak mnie przerażają takie "postępowe pomysły.
   @artpop: Żebyś za kilka lat nie był zdziwiony.

  •  

   pokaż komentarz

   @rafauen: i nie dziwię się zupełnie Twojemu przerażeniu. Mamy z mężem plan na dorobienie się pierwszego dziecka w najbliższym roku, ale jak tylko pomyślę o tym, co się dzieje, to automatycznie mam ochotę bezdzietna pozostać...

  •  

   pokaż komentarz

   @rafauen: W ostatnich latach wzrasta liczba zabójstw. Dlatego w celach prewencyjnych postuluję odpowiednią edukację już od przedszkola i wprowadzenie tzw. "killer boxów".

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopowa_ona: @rafauen Ale czego się boisz? Że twoje dziecko będzie wyedukowane pod tym względem i jak ktoś będzie chciał je molestować, to uzna to za złe, a nie nowość [ciekawość] i będzie nauczone, aby to od razu zgłosić rodzicom/nauczycielom?

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopowa_ona: Za nic nie daj się zastraszyć, to byłoby lewactwu na rękę. My musimy mieć dzieci i wychować je jak Pan Bóg przykazał, żeby zmieniały świat na lepsze, bo w nich cała nadzieja. Z lewactwem trzeba ostro walczyć póki jeszcze jest słabe i jedynie krzykliwe. I przede wszystkim bronić ze wszystkich sił nasze dzieci przed lansowanym przez nie pseudopostępem.

  •  

   pokaż komentarz

   wychować je jak Pan Bóg przykazał

   @rafauen: lol

  •  

   pokaż komentarz

   @artpop: i w tym celu należy dziecku pokazywać pluszowe zwisy męskie, to może lepiej wibratory o naturalnych kształtach, albo co tam, niech raz w miesiącu do każdego przedszkola przyjdzie pedofil i dzieci się będą zapoznawać z prawdziwym zwisem męskim...

  •  

   pokaż komentarz

   @artpop: boję się raczej tego, że to własnie moje dziecko zostanie nauczone, że pokazywanie swoich zachowań seksualnych jest spoko normalne i gdy się zdarzy osoba, która będzie chciała je molestować nawet nie pomyśli, że to coś złego, bo przecież bawiło się pluszowym penisem w przedszkolu.

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopowa_ona: To widać, że nie wiesz na czym polega edukacja seksualna w przedszkolach.

  •  

   pokaż komentarz

   @artpop: Ja chcę mieć dzieci wyedukowane w dziedzinie nauk (matematyki, fizyki, geografii, historii, języków i innych), natomiast ich wychowaniem chcemy się z żoną zająć sami. Moje dzieci jeżeli o coś pytają to zawsze uzyskują pełną i rzetelną odpowiedź, ale wtedy kiedy same są tym zainteresowane a nie wtedy kiedy przewidzi to w swoim programie "edukacji" jakiś lewacki oszołom.

  •  

   pokaż komentarz

   @artpop: mówimy o tej edukacji seksualnej, o której mówi ten artykuł przecież... Jeśli przeskoczyłeś już do innego modelu to wybacz, nie zauważyłam momentu Twojego "przeskoku".
   Poza tym ja nie miałam edukacji seksualnej w przedszkolu. Nie uważam, żebym była pokrzywdzona z tego powodu.

  •  

   pokaż komentarz

   @rafauen:

   w dziedzinie nauk (matematyki, fizyki, geografii, historii, języków i innych)

   @rafauen: Biologii już tutaj nie umieściłeś?

   ale wtedy kiedy same są tym zainteresowane

   @rafauen: Już w wieku przedszkolnym dzieci pytają się skąd się biorą dzieci.

  •  

   pokaż komentarz

   @artpop:

   Krzywdzenie innych nigdy nie bedzie zalegalizowane.
   Kreacja pieniądza jest legalna, a to zwykła kradzież.

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopowa_ona: Tia najlepiej na Bliski Wschód... albo Afryki...

  •  

   pokaż komentarz

   Poza tym ja nie miałam edukacji seksualnej w przedszkolu. Nie uważam, żebym była pokrzywdzona z tego powodu.

   @wykopowa_ona: Ty nie, ale dzieci, które były molestowane tak. Edukacja seksualna jest bardzo ważna.

  •  

   pokaż komentarz

   @artpop: jest ważna! Ale nie podoba mi się sposób, o którym mówi ten artykuł. Nie mówię tu, żeby nie uświadamiać dzieci. Ale nie zgadzam się na takie sposoby.

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopowa_ona: Ale gdzie masz punkty tego programu w ich artykule? Ja tam jedynie widzę określenia typu "lobby pedofilskie", "katolickie organizacje".

  •  

   pokaż komentarz

   @artpop: Biologia mieści się akurat w tych innych ale z tego co wiem dziecko zaczyna się jej uczyć dopiero w 4 klasie podstawówki i pewnie to jest właściwy moment. Mój 5 i pół letni syn doskonale wie skąd się biorą dzieci i nie musiałem go w tym celu edukować seksualnie, bo interesowała go jedynie fizjologia. Seksualność jest akurat dla przedszkolaka zupełną abstrakcją i nie ma potrzeby go w tej dziedzinie na siłę uświadamiać. Nie przekonasz mnie. Nie wmówisz mi też że to jest jakikolwiek postęp. Dla mnie postęp to rozwój nauki i techniki, ogólnie wiedzy człowieka a nie forsowanie na siłę wbrew większości społeczeństwa nowych dziwnych wzorców obyczajowych i społecznych. To tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @artpop: Ty masz już tak wyprany mózg że szkoda czasu na dyskusję z tobą... serio wierzysz że edukacja seksualna polegająca na dawaniu dzieciom kondomów i pluszowych genitaliów uchroni je przed molestowaniem?

   Pod wszystkimi wykopami wypisujesz takie głupoty że głowa mała... skoro jesteś tak lewicowy/a to swoje dzieci tak edukuj ale od dzieci normalnych ludzi won!

  •  

   pokaż komentarz

   @rafauen: Nie długo trzeba będzie dzieci wychowywać we własnym zakresie w domu jak amisze

  •  

   pokaż komentarz

   @kynx: Wychowanie to właściwie od zawsze była działka rodziców, ale najgorsze jest to że będziemy je musieli sami edukować, bo inaczej dziecku wypiorą mózg na lewacką modłę.

  •  

   pokaż komentarz

   @BlackError: moze chodzi o to by dziecko zobaczywszy pedofila, zamiast uciekac, robic halas, itd, wyciagnelo z kieszeni gumke i podalo ulubiona pozycje?

   imo normalne ze dzieci sie interesuja czyms nowym, tu podpatrza mame, tam tate, i kuzwa koniec. tyle powinno styknac. zreszta zobaczcie UK -tam maluchom sie wpaja takie badziewia od malego i co? 11 latki nie zachodza w ciaze? cos sie poprawilo? nie!

  •  

   pokaż komentarz

   @kynx: badz placic za porzadna szkole np 30000 funtow rocznie, jak ma to miejsce np w uk

  •  

   pokaż komentarz

   @rafauen: Ave. Masz pełną rację. To już jest przegięcie.

  •  

   pokaż komentarz

   czy już celowe oswajanie społeczeństwa z nieuchronną legalizacją pedofilii?

   @rafauen: co ma edukacja seksualna do pedofilii?

  •  

   pokaż komentarz

   @tomaszek00: Informowanie dziecka które nie posiada wcale seksualności o istnieniu czegoś takiego może wywołać u dziecka potrzebę sprawdzenia zjawiska, powodowaną ciekawością. A taka ciekawość u małego dziecka to woda na młyn dla pedofili. Proste?

  •  

   pokaż komentarz

   @tomaszek00: To że coraz młodsze dzieci uczy się o seksie i pozycjach seksualnych i innych rzeczy które nawet dorośli nie znają... Po co 6-latkom taka wiedza? Chyba logicznie że władza ma w tym jakiś ukryty cel i jest tym legalizacja pedofilii... Uczą dzieci o seksie więc dzieci w coraz młodszym wieku go uprawiają, a skutkiem tego będzie że władza obniży lub zniesie barierę wiekową "bo przecież dzieci w przedszkolach i tak uprawiają seks"

  •  

   pokaż komentarz

   Proste?

   @rafauen: no właśnie nie proste, bo:

   chyba masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. Nigdzie w tekście nie jest napisane, że takie zjawisko dociera do Polski. Poza tym raport MEN (dostępny w internecie, poczytaj sobie) definiuje zachowania dzieci w przedszkolu i wbrew temu co twierdzisz (zakładam, że sobie wymyśliłeś) dzieci w przedszkolu zaczynają dostrzegać swoją s. grając np w pozornie niewinne gry jak lekarz.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomaszek00: Przerażasz mnie. Zabawa w lekarza to dla ciebie odkrywanie seksualności? Ja całe życie myślałem że to dostrzeżenie przez dziecko różnicy płci i ciekawość z tym związana, atu taaki szok. Czyli jak kiedyś zorientowałem się że moja siostra nie ma pitorka i chciałem zobaczyć jak to wygląda, to tak naprawdę miałem ochotę na seks z nią? Dobrze się czujesz?

  •  

   pokaż komentarz

   To że coraz młodsze dzieci uczy się o seksie i pozycjach seksualnych i innych rzeczy które nawet dorośli nie znają

   @BlackError: mhm...to nie wiem jaką masz dorosłość albo jakie miałeś dzieciństwo

  •  

   pokaż komentarz

   Zabawa w lekarza to dla ciebie odkrywanie seksualności?

   @rafauen: to może rzeczowo od początku.

   Definicja (za wiki):

   Seksualność jest wrodzoną, naturalną funkcją organizmu ludzkiego i jednym z zasadniczych czynników motywujących do podejmowania więzi i kontaktów interpersonalnych, mającym wymiar biologiczny, psychiczny, społeczno-kulturowy

   Dzieci już w przedszkolu dążą do więzi interpersonalnych.

   Zabawa w lekarza to dla ciebie odkrywanie seksualności?

   Tak, to początek do dostrzegania różnic wynikających z naszej biologii.

   Czyli jak kiedyś zorientowałem się że moja siostra nie ma pitorka i chciałem zobaczyć jak to wygląda, to tak naprawdę miałem ochotę na seks z nią? Dobrze się czujesz?

   seksualność nie równa się uprawianiu seksu. Tak, dobrze się czuję, ale męczy mnie wiosenna alergia

  •  

   pokaż komentarz

   @tomaszek00: Miałem dobre dzieciństwo... dzięki za troskę :)
   a widziałeś czego uczą w szkołach na zachodzie na lekcjach o seksie? Widziałem ostatnio książkę dla przedszkolaków z pozycjami seksualnym... do czego to ma zachęcać jak nie do seksu już w wieku 6-7 lat?

  •  

   pokaż komentarz

   @rafauen: ja tam nie widze penisa w czasie wzwodu, ale moze mam inne wzwody

  •  

   pokaż komentarz

   a widziałeś czego uczą w szkołach na zachodzie na lekcjach o seksie? Widziałem ostatnio książkę dla przedszkolaków z pozycjami seksualnym...

   @BlackError: nie widziałem i szczerze mówiąc:

   wykopalisko @rafauen to ściema, bo ten projekt nigdy nie wszedł w życie w Szwajcarii. Co do książki dla przedszkolaków - podeślij proszę jej tytuł lub podaj kraj w którym była wydana.

   Sorry za sceptycyzm, ale na wykopie już jakoś tak jest, że wszyscy walczą z "lewakami" i "pedofilami" a później się okazuje, że źródło nie to, że ktoś coś słyszał, ale to nieprawda, etc.

  •  

   pokaż komentarz

   Z pozdrowieniami od Prawej strony :P

   @BlackError: ja naprawdę nie rozumiem jak nośny temat (emigranci, lewactwo, etc.) potrafi ogłupiać całkiem mądrych ludzi (jakim zapewne jesteś).

   a. powołujesz się na fakt - w każdym normalnym wykopie to źródło jest obśmiewane, ale jeżeli chodzi o walkę z lewicą to artykuły z faktu traktowane są niczym opracowania encyklopedii Brittanica
   b. FAKTY są takie:

   - wydanie tego podręcznika było incydentem i błędem do czego przyznała się szkoła i **wydawnictwo:

   potwierdziła, że ma książkę w swoich zbiorach, lecz obecnie nie udostępnia jej już uczniom

   Skąd się wziąłeś?” wydano po raz pierwszy w 1991 w wydawnictwie Loewe Verlag. Przedstawiciel firmy powiedział w rozmowie ze “Spiegel online”, że nie ma planów jej wznowienia.

   źródło: http://natemat.pl/59401,burza-wokol-niemieckiej-ksiazki-do-edukacji-seksualnej-dla-pieciolatkow

   Z pozdrowieniami z centrum :P

  •  

   pokaż komentarz

   @artpop: ciebie matka musiała bić w ciemiączko, bo nie wierzę że taki się urodziłeś.

  •  

   pokaż komentarz

   Ja chcę mieć dzieci wyedukowane w dziedzinie nauk

   @rafauen: Otóż to! Won z jakąkolwiek indoktrynacją ze szkół. Żadnej religii, nacjonalizmu, faszyzmu, komunizmu, unii europejskiej, kosmopolityzmu, feminizmu, wegetarianizmu. Łapska precz. Szkoła ma przekazywać wiedzę naukową, światopoglądem swoich dzieci rodzice powinni zajmować się sami.

  •  

   pokaż komentarz

   @artpop: Zostaw. Nie ma sensu. Wiekszosc z tych krzykaczy to gimbaza i jeszcze dlugo zanim beda mieli wlasne potomstwo i jakiekolwiek pojecie o wychowaniu.

  •  

   pokaż komentarz

   @rafauen: Ile ty masz chlopie lat ze mylisz seksualnosc z seksem? Pozniej sie dziwic ze takie durne komentarze piszecie jak wy nie wiecie o co chodzi... żal.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @BlackError: Noszzz kur..... FAKT.PL dla ciebie rzetelnym zrodlem informacji? No to zaiwańiscie zablysles z tej prawej strony

  •  

   pokaż komentarz

   Pan Bóg przykazał

   @rafauen: który?

  •  

   pokaż komentarz

   @BlackError: Noooo to teraz sie wykazales. Zamieniles polski szmatlawy tabloid na niemiecki. Brawo! Jeszcze znajdz odnosnik do angielskiego The Sun i bedzie komplet rzetelnych zrodel.

  •  

   pokaż komentarz

   @artpop: z Wykopowym zidiociałem prawiczkowym moherostwem nie wygrasz. To zakute łby anytyunijne (głosowali przeciwko wejściu Polski do Unii), teraz się czepiają wszystkiego co z Unii. Jedynie unijną kasę chętnie i łapczywią biorą jak ich guru Rydzyk.

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopowa_ona: Poza tym ja nie miałam edukacji seksualnej w przedszkolu. Nie uważam, żebym była pokrzywdzona z tego powodu.
   Ja z kolei nie zauważyłem by jakikolwiek fanatyk religijny uznawał się za pokrzywdzonego z powodu swego ogłupienia religijnego. Więc Twój argument odnośnie swojej samooceny możesz innym zidiociałym fanatykom religijnym przedstawiać. Bo Wasze rozmowy są równie idiotyczne jak Twoja argumentacja.

  •  

   pokaż komentarz

   @kkjj: a gdzie masz dowód na mój fanatyzm religijny? Człowieku, skąd Tyś się urwał?

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopowa_ona: Jeżeli edukację seksualną uznajesz za zło, to jakiż to inny światopogląd posiadasz jeśli nie prawiczkowy? (zacząłem od teraz używać określenia "prawiczkowy" w "podzięce" za jakże miłe określenie "lewactwo" stosowany przez tutejsze moherostwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @kkjj: ale ja nie uznaje edukacji seksualnej za zlo. nie popieram edukacji seksualnej, jaka jest mniej wiecej opisana w tym wykopie.

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopowa_ona: I ujadasz na równi ze zidiociałymi Wykopkami, którzy zamiast mózgu mają moherowy beret, bawiąc się ich chore gierki. Z kim przystajesz (moherami), takim się niestety stajesz. Przecież oni Cię ogłupiają i siebie nawzajem nakręcając się wzajemnie jeszcze większą moherową głupotą.

  •  

   pokaż komentarz

   @kkjj: matko z córką na ręku... Daj sobie spokój, co? Nigdy nie miałam nic wspólnego z kościołem katolickim, byłam w nim raz w życiu, na ślubie koleżanki. Nie jestem chrzczona ni bierzmowana, a Ty mi tu ciśniesz, że z moherami przystaję.

  •  

   pokaż komentarz

   @rafauen:
   @Czytelnik30:
   @wykopowa_ona:
   @rafauen:
   @Mr--A-Veed:
   @nie_mam_fejsa:
   @wykopowa_ona:
   @BlackError:
   Czego wy się boicie ? Ja osobiście zgodził bym się na taką naukę dla dziecka. Gdyby nie narzucanie tego z góry, to wszystko świetnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @biliard: Podobno jest jeden, tylko go różnie nazywają. Raz jest Bogiem innym razem Allachem, Jahwe albo Wielkim Manitou czy jeszcze innym. Natomiast paradoksem tak naprawdę jest to że z powodu tego imienia ludzie często skaczą sobie do gardeł. A jak Pan Bóg przykazał to taki zwrot językowy, chociaż jak się nad tym zastanowić to też bez względu ja go zwą to przykazał ludziom to samo.

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopowa_ona: Po pierwsze czytasz moherowy artykuł zamieszczony przez mohera i wykopywany przez moherowe towarzystwo. Artykuł jest pretensjonalny - pisany z moherowego punktu widzenia. Praktycznie jedyne argumenty w nim, to te co powiedział, ksiądz, biskup czy jakiś rodzic -moher. Obawiam się, że Ty też go "wykopałaś".

   Ja byłem chrzczony i bierzmowany. Chociaż jestem ateistą. Religijne rytuały mam daleko w dpie. Mogę komunię z dżemem zjadać na kolację i popijać winem mszalnym. Równie dobrze mógłbym być obrzezany, czy przejść dowolny inny rytuał religijny. W kościele byłem widzę więcej razy od Ciebie (na ceremoniach), ale nie odwala mi moherowa choroba umysłowa. Nie przystaję z moherami i nie ulegam ich głupocie i chorej wizji świata jak Ty.

   Z artykułu: Na stronach katolickich organizacji pojawiły się stwierdzenia, że "MEN demoralizuje dzieci". Rodzice boją się, że do polskich szkół i przedszkoli dotrze program edukacji, realizowany np. w Szwajcarii.
   "Złą" edukację seksualną i ideologie gender potępili również w czasie homilii z okazji Bożego Ciała kościelni hierarchowie, w tym metropolita poznański abp Stanisław Gądecki.
   W piątek odbył się ogólnopolski protest pod hasłem "Ręce precz od naszych dzieci", zorganizowany przez Prawicę Rzeczpospolitej.


   Twoja rozmowa z moherowymi prawiczkami:

   @wykopowa_ona: Najlepiej chyba wyprowadzić się do jakichś "zacofanych" krajów, gdzie takie pomysły nastąpią, ale duuużo później...

   @wykopowa_ona: Mamy z mężem plan na dorobienie się pierwszego dziecka w najbliższym roku, ale jak tylko pomyślę o tym, co się dzieje, to automatycznie mam ochotę bezdzietna pozostać...

  •  

   pokaż komentarz

   @rafauen: Brawo za moim zdaniem najtrafniejszy komentarz.

   Właśnie taki jest cel, aby odciągnąć przyszłego wyborce od normalnej nauki i to jak najszybciej aby nie zaczął samodzielnie myśleć.
   Żeby jako dorosły człowiek umiał tylko się rozmnożyć, nachlać, i zagłosować na socjal.

  •  

   pokaż komentarz

   @rafauen: Grecy, rzymianie, egipcjanie, indyjczycy, japonczycy, chinczycy etc... mieli kilka setek bogow i bozkow.
   Odkad istnieje wiara w boga tego czy tamtego zawsze beda sie mordowac w jego imieniu. Czy to krucjaty czy fanatycy muzulmanscy czy europejska ira.
   Glownie dlatego ze stawiajac "swojego" boga jako tego jedynego prawdziwego ustawiaja innych jako gorszych

  •  

   pokaż komentarz

   @Czytelnik30:

   pełna zgoda! Totalne przegięcie :-(. Przygotowanie do pedofilii :-(. Wypi@$&ć.!

   Ja już wiele razy pisałem na wykopie że oszołomy chcą zrobić z dzieci mięso dla pedofilii.
   (Niestety jak do tej pory takie stwierdzenie potępiacie i minusujecie. Nie wiem dlaczego bo to wg mnie oczywistość.)

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopowa_ona:

   matko z córką na ręku... Daj sobie spokój, co? Nigdy nie miałam nic wspólnego z kościołem katolickim, byłam w nim raz w życiu, na ślubie koleżanki. Nie jestem chrzczona ni bierzmowana, a Ty mi tu ciśniesz, że z moherami przystaję.
   Zadziwia mnie bardzo to odżegnywanie się ludzi władających językiem polskim do wiary przodków. Często można to spotkać na forach internetowych,ale nie tylko. Często słyszę wrogie, antykościelne wypowiedzi z ust czerwononosych panów stojących pod sklepem z piwem. Śmieszy mnie to bardzo bo w tym czasie ich dzieci, żony i matki są w kościele na mszy.

  •  

   pokaż komentarz

   @katinka:

   Won z jakąkolwiek indoktrynacją ze szkół. Żadnej religii
   Zabranianie religii w szkole to też pewien rodzaj narzucania światopoglądu. Bo dlaczego niby zabraniać znakomitej większości dzieci rodzin katolickich prawa do poznania ich wiary? Jakim prawem robić z dzieci katolickich ateistów!

  •  

   pokaż komentarz

   @pss8888: nie jestem katoliczką, moja rodzina od pokoleń nie jest katolicka. także nie pasuję do Twojego opisu

  •  

   pokaż komentarz

   ja nie miałam edukacji seksualnej w przedszkolu. Nie uważam, żebym była pokrzywdzona z tego powodu.

   @wykopowa_ona:

   Ja też nie miałem edukacji seksualnej w przedszkolu i jakoś żyję.
   Jako jedyny lewacki powód dla którego chcą wprowadzić seksualizację czteroletnich dzieci podaje się (niby) ochronę przed pedofilami. Tylko ja się pytam.
   Ile procent dzieci pada ofiarą pedofilii??? Czy nie jest to przypadkiem bardzo mała liczba???
   Skoro mało dzieci cierpi psychicznie z powodu aktów seksualnych ze strony dorosłych (pedofilów) czy to jest powód by krzywdzić WSZYSTKIE dzieci naukami seksualnymi ze strony przedszkolnych edukatorów seksualnych???

  •  

   pokaż komentarz

   @tomaszek00: Zgadzam się, wg teorii seksuologicznych (w tym tej Freuda) dziecko jest seksualne od samych narodzin, stąd fazy dzieciństwa: oralna (niemowlęca), analna, falliczna, latentna i genitalna (dojrzewanie). Ale właśnie, nazwa seksualność niekoniecznie równa się stosunkowi seksualnemu, a tak się większości wydaje. Freudowi chodzi o to jak tworzymy więzi, co nas będzie interesowało w przyszłości lub co bedziemy mieć zaburzone np. jeśli w fazie analnej ktoś przejdzie zbyt ostry trening czystości (powiedzmy kary za siusianie) to w przyszłości może być w tym lub nawet szerszym zakresie zaburzony.

  •  

   pokaż komentarz

   @pss8888: nie do końca Cię czaję. Najpierw osądzasz mnie o odżegnywanie się o czci i wiary, a później atakujesz edukację seksualną. Albo jesteś początkującym trollem, albo zupełnie nie czaję Twojego toku rozumowania.

  •  

   pokaż komentarz

   @pss8888: Nie zabranianie wiary uczniom. Nie nauczanie, że Boga nie ma lub jest. Po prostu pomijanie tego tematu w toku nauki, tak jak np. nie ma w programie nauczania wiedzy o komiksach. Kto chce i lubi, czyta sobie po lekcjach, dyskutuje z kolegami na przerwach, nosi kupuje i gadżety związane z ich bohaterami.

  •  

   pokaż komentarz

   @katinka: Czyli w skrócie chcesz zabić ducha narodu. Brawo za pomysł.
   Rodzice mają prawo przekazać dzieciom swoje tradycje, kulturę i religię. Rodzice oczekują że państwo jako wspólne dobro będzie wspomagać rodziców w przekazywaniu tych wartości.

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopowa_ona: Nie osądzam ciebie!
   A edukację seksualną jak najbardziej atakuję bo to nie tędy droga.
   O tym co jak i gdzie trzeba zrobić żeby było dobrze to się w szkole z lekcji biologii dzieciaki dowiadują. O środkach antykoncepcyjnych też.
   Cała akcja z tą wczesną i wulgarną edukacją seksualną ma inny głębszy sens.
   Lewicowe, obrzydliwe towarzystwo łączące zboczeńców wie że w Polsce jest tak niski poziom ciąż nieletnich, gwałtów, aborcji nastoletnich dziewcząt itd bo w Polsce zamiast uczyć bezsensownie dzieci mechanicznych (seksualnych) czynności to uczymy je WARTOŚCI ETYCZNYCH I MORALNYCH. A dobrze wiadomo na przykładzie choćby Wielkiej Brytanii że jak zabraknie w ludzkich sercach wartości etycznych a pozostanie sama wiedza seksualna to z tego powstają właśnie te problemy.

  •  

   pokaż komentarz

   Czego wy się boicie ? Ja osobiście zgodził bym się na taką naukę dla dziecka. Gdyby nie narzucanie tego z góry, to wszystko świetnie.

   @Belzebub: I to mówi belzebub... ;-)

  •  

   pokaż komentarz

   @pss8888: jesteś obrzydliwa w tym co piszesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Belzebub:

   Jesteś obrzydliwa (obrzydliwYYYYYYYYYYYYY jak już) w tym co piszesz.
   Ale że co???

  •  

   pokaż komentarz

   Ja osobiście zgodził bym się na taką naukę dla dziecka.

   @Belzebub: pewnie jeszcze byś się zgodził żeby to twojego penisa dzieciom pokazywać...

  •  

   pokaż komentarz

   Podobno jest jeden, tylko go różnie nazywają.
   @rafauen: Ponieważ zawodowo param się badaniami nad religią, to powiem że wśród kolegów po fachu panuje zgoda, że przymioty poszczególnych bogów wykluczają ich tożsamość. Aby uznać ich identyczność trzeba zignorować poglądy zaangażowanych w poszczególne religie. Jednak, skoro tak, na jakiej podstawie w ogóle mówimy o różnych ich postaciach czy wyobrażeniach? Takie selektywne myślenie jest niedopuszczalne, jeśli usiłujemy rzetelnie porównać poszczególne kultury i religie...
   (Pomijam problem religii nie uznających istnienia bogów, jak chiński chan i japoński zen)

  •  

   pokaż komentarz

   @Belzebub: pewnie jeszcze byś się zgodził żeby to twojego penisa dzieciom pokazywać...

   @nie_mam_fejsa: Jeśli dobrze bym na tym zarobił to Tak.

  •  

   pokaż komentarz

   @Belzebub: jesteś pedofilem - zgłaszam cie do prokuratury...

  •  

   pokaż komentarz

   @rafauen: a propos legalu od 12 lat - tak jest w Watykanie

  •  

   pokaż komentarz

   Najlepiej chyba wyprowadzić się do jakichś "zacofanych" krajów, gdzie takie pomysły nastąpią, ale duuużo później...

   @wykopowa_ona: jacierpiędolę - a może wywalić pasożyty z naszego życia narzucające nam ten szajs ? Hindusi pewnego dnia nie przyszli do pracy . Wszyscy - " jeden za wszystkich wszyscy za jednego" mówi starosłowiańska maksyma . Anglicy musieli opuścić Indie.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  Toż bździągwa lewactwo powinno być karalne i zdelegalizowane. W ogóle warto to sobie przed wyborami przypomnieć.

 •  

  pokaż komentarz

  Dlaczego w tym boxie nie pluszowego odbytu?

 •  

  pokaż komentarz

  Chyba nikt nie myślał, że poprzestaną na legalizacji pedalstwa.

 •  

  pokaż komentarz

  Skąd taki szum i sprzeciw ze strony ludzi, którzy nie widzą nic zdrożnego w indoktrynacji religijnej właśnie od przedszkola?
  W gimanzjum, przyjnajmniej tam, gdzie mój syn chodzi, dzieci mają już głupawe nastawienie do seksu i lekcje WDŻ to festiwal głupawki, zwłaszcza że nauczycielka raczej się do tego nie nadaje.
  Nie chcecie ciąż u nastolatek? Słoneczek? To uczcie dzieci od najwcześniejszych lat, co może wyniknąć z głupich zabaw w gimnazjum.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie chcecie ciąż u nastolatek? Słoneczek?

   @PanzerWaffel: ja bym chciał słoneczko, ale za stary jestem i mnie do gimbazy nie wpuszczą. Chyba, że zostanę nauczycielem WDŻ! Ha, to jest plan!

  •  

   pokaż komentarz

   @PanzerWaffel: W UK mają edukację seksualną prawie od poczęcia oraz rekordową liczbę ciąż. A słonczeko to legenda miejska jeszcze z lat 80. Niezły pustostan umysłowy musi prezentować osoba, która nadal w to wierzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @PanzerWaffel: czym innym jest nauka, a czym innym to, co jest proponowane tutaj. Wybacz, ale wolę, żeby moje dzieci w podstawówce wstydziły się tematu, niż żeby traktowały za coś normalnego, gdy jakiś pan pokaże im penisa...

  •  

   pokaż komentarz

   niż żeby traktowały za coś normalnego, gdy jakiś pan pokaże im penisa...

   @wykopowa_ona: Błędnie na to patrzysz. To właśnie chodzi o to, że jak ktoś będzie chciał ich molestować, to żeby dzieci mieli odwagę o tym powiedzieć swoim rodzicom/nauczycielom, a nie zgadzać się na to, bo nigdy w życiu o tym nie słyszeli.

  •  

   pokaż komentarz

   W UK mają edukację seksualną prawie od poczęcia oraz rekordową liczbę ciąż

   @polski_fritzl:
   Oraz rekordową ilość aborcji nastolatek. Niektóre ponad 7 razy przed ukończeniem 19 lat.

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopowa_ona: > Wybacz, ale wolę, żeby moje dzieci w podstawówce wstydziły się tematu
   Czemu mają się wstydzić? Seks jest normalną sprawą. Lepiej żeby molestowane dziecko wiedziało co mu robi "wujaszek" i może wpadnie wtedy na pomysł, że to jednak nie jest zabawa i komuś powie.
   Z drugiej strony, nikt nigdy nie rozmawiał ze mną o seksie i jak to wszystko działa dowiedziałem się dopiero jak mi podłączyli internet. I mimo, że myślałem do 14 roku życia, że seks to coś złego i zawsze prowadzi do ciąży, a do tego dziecko wychodzi z rufy (co i jak z penisem to w ogóle nie ogarniałem), od wielu lat prowadzę udane i normalne (w miarę :P) życie seksualne.
   Koniec końców, jak duży wpływ mają na nasze wychowanie nauczyciele w szkole czy przedszkolu? Przez 16 lat, od przedszkola do liceum, miałem różne poglądy na wszystko, ale na żaden z nich nie wpłynął nigdy nauczyciel. Więc czy by mi pokazywali pędzelekki od urodzenia czy nie, nadal byłbym taki sam ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @thor666: dlatego wolałabym, żeby kwestia wychowania seksualnego pozostała jednak w mojej gestii, a nie była prowadzona przez jakieś przedszkole.
   Ja byłam uświadomiona. Rodzice ze mną rozmawiali od dzieciaka. I ja zamierzam tak zrobić.

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopowa_ona: Dobrze dla Ciebie, ale niestety nie wszystkie dzieci mają na tyle rozsądnych rodziców.

  •  

   pokaż komentarz

   @artpop: Jestes pedofilem? Taka jest wlasnie idea, przyzwyczaic dzieciaki do tego, zeby takie podefislkie scierwo moglo sie z nimi "bawic" i bylo w tym nic zdroznego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pan_Slon: Zupełnie odwrotnie na to patrzysz.

  •  

   pokaż komentarz

   @ncpnc: Odrazu po urodzeniu zabierać dzieci rodzicom i dawać na wychowanie do państwowych fabryk prowadzonych najlepiej przez lewicowych specjalistów.

  •  

   pokaż komentarz

   @rencista: Naprawdę mam te brednie komentować? Hurrrraaa na lewactwo, ulżyjcie sobie, tym bardziej że poza tytułem wykopu nigdzie go nie ma...

  •  

   pokaż komentarz

   @PanzerWaffel:
   jesteś idiotą uważającym się za mędrca.

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopowa_ona: Ale "tutaj" nic nie proponowano.
   Dziennikarzyna zebrał kilka przerażających historyjek i tyle.
   NIKT nie chce wprowadzać pluszowych zwisów męskich do przedszkoli!

  •  

   pokaż komentarz

   @polski_fritzl: W UK nastoletnie matki dostają taki socjal, że, gdyby w katolickiej Polsce wprowadzić choćby zbliżony, to nie dałoby się przejśc chodnikiem, z powodu zatrzęsienia nastoletnich mamuś z wózkami.

   A, jeśli ktoś stwierdzi, że, to tylko moja wyobraźnia, to niech poczyta o tym, jak właśnie w Polsce ludzie rozwodzą się specjalnie po to, by jako dzieci samotnych matek, ich dzieci otrzymywały pomoc państwa w postaci darmowych miejsc w przedszkolach i nie tylko. A także niech każdy wyciągnie wnioski z tego, że Polki, wychowane przecież przez porządne rodziny, a nie lewacką edukację seksualną, nagle zaczynają masowo rodzić na wyspach i raczej posiadanie obrączki na palcu nie jest dla nich żadnym kryterium.

  •  

   pokaż komentarz

   @ncpnc: jak nie panie lewactwo jest wszedzie i ma sie dobrze, PRECZ Z KOMUNA!!

  •  

   pokaż komentarz

   @dave23: Bal-ce-rowicz, mu-si odejśc!

  •  

   pokaż komentarz

   @Zorax: Za aborcję też dostają socjal?

   Aborcji jest zdecydowanie więcej wśród nastolatek niż urodzeń. Zatem pomyśl zanim głupotę palniesz - gdyby to socjal powodował ciąże to nie byłoby tylu aborcji - chyba, że sądzisz, że nastolatki skrobią się dla czystej przyjemności.

  •  

   pokaż komentarz

   @komandor: Skrobią się, bo mogą. U nas byłoby to samo, gdyby aborcja była tak samo dostępna, a lobby utrzymujące, że to morderstwo było jedynie głośną mniejszością.
   Tyle, że tu już wchodzimy na grunt prywatnych przekonań, a nie wychowania seksualnego, które powinno się opierać na biologii i seksuologii - poważnych dziedzinach wiedzy, a nie prywatnych poglądach.

   Bo, jeśli wyłączymy poglądy i zostaniemy tylko przy sprawdzonej wiedzy, to sama liczba aborcji nie świadczy w jakikolwiek sposób, pozytywny, czy negatywny o danym społeczeństwie.

   Ja osobiście uważam, że nie jest dobrze, jeśli aborcja jest stosowana jako rodzaj antykoncepcji, ale i tak lepiej, niż, jeśli panuje przymus (czy to prawny, czy społeczny) rodzenia. Przy czym zdaje sobie sprawę, że to moje prywatne poglądy i oddzielam je od faktów.

   Oczywiście trzeba też ustalić, co jest aborcją. Jeśli pigułkę wczesnoporonną też wliczamy, to, już na wstępie, mamy obraz zaciemniony ideologią.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zorax: Żelazna lewacka logika górą:
   "W Anglii jest dużo ciąż nastolatek, bo nastolatki są spragnione pieniędzy z socjalu, więc celowo zachodzą w ciążę"
   "W Anglii jest dużo skrobanek, bo nastolatki MOGĄ dokonać aborcji, więc celowo zachodzą w ciążę, żeby potem poddać się aborcji"

   To zdecyduj się w końcu - zachodzą w ciążę bo MOGĄ? Bo chcą socjalu (wydaje ci się, że Anglia to tak biedny kraj, gdzie 13-latki z głodu decydują się na dziecko)?

   Pomyśl, puknij się w czoło, znowu pomyśl - skoro jest edukacja seksualna to nastolatki doskonale wiedzą jakim obowiązkiem jest dziecko i nie warto psuć sobie zabawy dzieciakiem. Wiedzą też jak stosować prezerwatywy (już w wieku 4 lat wiedziały). Anglia jest bogatym krajem i dzieci tam nie muszą zarabiać poprzez rodzenie dzieci.
   Dlaczego zatem rodzą?

   1. Zniszczono rodzinę - rodzice nie wychowują dzieci
   2. Są uczone, że puszczanie się to nic złego, wręcz są zachęcane do seksu w młodym wieku
   3. Normy religijne ich nie powstrzymują, bo religię zniszczono
   4. Dziewczyny w wieku 13-15 lat potrzebują czuć się potrzebne i akceptowane (zwykle ojciec im tę potrzebę zapewnia - jednak rodzinę zniszczono a pan urzędnik tej potrzeby nie zapewni. Do kogo pójdą, żeby poczuć się akceptowane i potrzebne? Kto jest męski i zapewni im uwagę? Muzułmanie - stąd tyle afer z Mehmedami co "gwałcili" 12 latki. Oni nie gwałcili - te dziewczyny same im do rozporków lazły.

 •  

  pokaż komentarz

  Chcą nam zrobić Nowy wspaniały świat? Tak mi się jakoś skojarzyło.
  "Na zewnątrz, w ogrodzie, dzieci miały czas wolny [...] sześćset lub siedemset nagich dziewcząt i chłopców uganiało z wrzaskiem po trawnikach, grało w piłkę lub siedziało parami bądź trójkami wśród kwitnących krzewów. […] dwoje dzieci, chłopczyk może siedmioletni i starsza odeń chyba o rok dziewczynka, zajmowało się pierwszą grą miłosną, nader poważnie i z całą uwagą naukowców skupionych nad rozpracowaniem świeżego odkrycia.
  - Urocza, urocza! - powtórzył dyrektor z rozmarzeniem.
  - Urocza - zgodzili się uprzejmie chłopcy. Ich uśmiechy miały w sobie jednak odcień wyższości. Zbyt niedawno zarzucili takie dziecinne igraszki, by móc je teraz oglądać bez pogardy. Urocza? Ależ to dwoje głuptasków i tyle. Po prostu dzieciaki.
  - Zawsze uważam... - ciągnął dyrektor tym samym afektowanym tonem, ale przerwał mu głośny płacz dziecka.
  Spośród pobliskich zarośli wyłoniła się pielęgniarka, prowadząc za rękę wyjącego chłopczyka. Wylękniona dziewczynka dreptała za pielęgniarką.
  - Co się dzieje? - zapytał dyrektor.
  Pielęgniarka wzruszyła ramionami.
  - Nic takiego - odpowiedziała. - Po prostu chłopiec jest niechętny zwykłym grom miłosnym. Zauważyłam to już raz czy dwa. A dzisiaj znowu. Właśnie się rozryczał...
  - Jak słowo daję - odezwała się wylękniona dziewczynka. - Ja mu nie chciałam zrobić krzywdy ani w ogóle. Jak słowo daję.
  - Oczywiście. że nie chciałaś, kochanie - pocieszała ją. pielęgniarka. - Dlatego - mówiła dalej do dyrektora - prowadzę go do zastępcy kierownika poradni psychologicznej. Żeby stwierdził, czy wszystko jest w porządku.
  - Słusznie - powiedział dyrektor. - Proszę go tam zabrać. [...] Potem, odwracając się do studentów, mówił:
  - To, co teraz wam powiem, może brzmieć niewiarygodnie. Jednakże jeśli nie jest się obznajomionym z historią, większość faktów z przeszłości brzmi niewiarygodnie.
  Wyłożył im więc tę zdumiewającą prawdę. Przez bardzo długi okres przed narodzinami Pana Naszego Forda, a nawet przez szereg pokoleń później, dziecięce gry erotyczne uważano za nienormalne (ryk śmiechu); nie tylko nawet za nienormalne - wręcz za niemoralne (nie może być); dlatego surowo je tępiono.
  Na twarzach słuchaczy pojawił się wyraz niedowierzania. Nie pozwalano się bawić biednym dzieciakom? Nie mogli uwierzyć.
  - Nawet młodzieży - mówił dyrektor RiW nawet młodzieży takiej jak wy...
  - Niemożliwe!
  - Prócz odrobiny ukrytego autoerotyzmu i homoseksualizmu nie pozwalano na nic.
  - Na nic?
  - Zwykle aż do dwudziestego roku życia.
  - Dwudziestego? - zawtórowali studenci chórem głosów pełnych najwyższej niewiary.
  - Dwudziestego - potwierdził dyrektor. - Uprzedzałem, że uznacie to za niewiarygodne."

 •  

  pokaż komentarz

  Szwajcarskich sex-boxów boją się polscy rodzice.
  Czego jeszcze boją się polscy rodzice? Yeti z Himalajów, czarnego luda z Afryki i aborygeńskich bębenków z Australii?

 •  

  pokaż komentarz

  ale co jak co, to taką ciipkę poduszkę to bym chciał

 •  

  pokaż komentarz

  Jaka wagina? Przecież to wygląda jak bułka z szynką...

 •  

  pokaż komentarz

  Zbigniew Izdebski kolejny pedofil z tytulem prof. o ktorym za chwile uslyszmy w TV?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Pan_Slon:
   @KilY: Dlaczego ubliżacie od pedofila jakiemuś bogu ducha winnemu seksuologowi?

  •  

   pokaż komentarz

   @Lk_hc: Bo to internet.
   Tu można napisać wszystko :/

  •  

   pokaż komentarz

   Tu można napisać wszystko :/

   @wbielak: No chyba tak to sobie tłumaczą właśnie. Nie znalazłem żadnych info o takich skłonnościach człowieka, więc albo coś przytoczą albo to o prokuratora zakrawa, i piszę to zupełnie serio, bo wymienili kolesia z imienia i nazwiska. No jak tak można?! Chyba że są jakieś dowody, albo chociaż podejrzenia to odszczekam.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lk_hc: Bo oczywiście teraz na wykopie lewactwo == legalizacja pedofilii! Wykop powoli ale wytrwale dryfuje coraz dalej od rzeczywistości

  •  

   pokaż komentarz

   @Lk_hc: Ja mu bynajmniej nie ubliżam, ani nie sugeruję, że jest pedofilem. Równie dobrze w to miejsce można wstawić panią przedszkolankę, która będzie musiała prowadzić takie zajęcia. Dla mnie to jest właśnie straszne. Zresztą jak widać niby niewinne, a jednak kojarzy się jednoznacznie. Więc jak można bronić takiego pomysłu? Czy seks boksy to naprawdę najlepszy pomysł na uświadamianie PRZEDSZKOLAKÓW? Ja sie nie sprzeciwiam edukacji seksualnej, ale na pewno nie w takiej formie. No chyba, że pan profesor nie wiedział w kontekście jakich "zabawek" się wypowiada, wówczas mój obrazek jest bez sensu i przepraszam.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lk_hc: Wiesz niestety odpowiedzialności za słowa trzeba się nauczyć.
   To przychodzi (albo i nie) z wiekiem.
   Ja na przykład podpisuje się od jakichś 15 lat w internecie własnym nazwiskiem.

 •  

  pokaż komentarz

  seksualna edukacja jest ważna, ale nie w takim wydaniu, bo podążając tym tropem następne będzie znaczne obniżenie granicy legalnego współżycia, potem legalizacja małżeństw z 5-latkami i już tylko pozastanie wprowadzić szariat

 •  

  pokaż komentarz

  Za wychowanie moich dzieci odpowiadam i płacę JA (tak, tak za przedszkole się płaci i to sporą kasę).

  Jeżeli Lewactwo wypowie mi wojnę - zamach na wolność jest wypowiedzeniem Wojny - to ja wypowiem wojnę Lewactwu. TOTALNĄ
  Łapy PRECZ od moich dzieci.

  •  

   pokaż komentarz

   @aaadaaam: jak będziesz im pisał kapslokiem to zniszczysz ich w okamgnieniu :)

  •  

   pokaż komentarz

   @kapsi:

   w obronie gniazda walczy się do końca...

  •  

   pokaż komentarz

   @aaadaaam: OK to może Ty mi odpowiesz które lewactwo chce Ci wypowiedzieć wojnę i jaką a przy okazji ciekawy jestem jak Ty masz zamiar tą TOTALNĄ wojnę prowadzić (i z którym lewactwem).

  •  

   pokaż komentarz

   @wbielak:

   OK to może Ty mi odpowiesz które lewactwo chce Ci wypowiedzieć wojnę
   Michnik, Środa, Tusk, Komorowski... czyli rządzący bezpośrednio lub lub przez media.

   i jaką
   brak możliwości wyznawania swoich poglądów., indoktrynacja, wysokie podatki, korupcja, marnotrawienie kasy, "tolerancja" dla mniejszości przy dyskryminacji większości,
   Państwo ingeruje coraz bardziej w wolność swoich obywateli, ale na zewnątrz staję się coraz słabsze...

   jak Ty masz zamiar tą TOTALNĄ wojnę prowadzić (i z którym lewactwem).

   :)

  •  

   pokaż komentarz

   @aaadaaam: Dobra fajnie. Czyli lewactwo to rządzący.
   Czy jak przy władzy był PiS to lewakiem był Kaczyński?

   Kto Ci zabrania wyznawania swoich poglądów? Właśnie nie tylko to robisz ale jeszcze je upubliczniasz i jakoś nic złego się nie dzieje...
   Na najciekawsze pytanie mi nie odpowiedziałeś a do tego dodam jeszcze jedno.
   Co to wszystko ma wspólnego z artykułem pod którym dyskutujemy?

  •  

   pokaż komentarz

   Co to wszystko ma wspólnego z artykułem pod którym dyskutujemy?
   @wbielak:
   Jak będziesz miał dzieci to zrozumiesz...
   Program wychowania dzieci ostatnio się bardzo zmienił in minus - jest w tym dużo indoktrynacji
   Rodzice nie mogą z tym polemizować bo jest narzucany z góry...
   Głos rodziców nie jest brany pod uwagę...

   Kto Ci zabrania wyznawania swoich poglądów?
   Ustawodawca. Choćby w wychowaniu dzieci.
   To co ostatnio Komorowski podpisał to jest tragedia...
   Za "poniżanie" dziecka (nie mówię o klapsie) - może być kryminał. Wystarczy donos sąsiada by mieć problemy. Coś jak w ZSRR w latach '30.

   To że sądy jeszcze nie egzekwują tego chorego prawa może wynikać z tego, że ok 70% rodziców w Polsce dało klapsa dzieciom - więzień by nie starczyło...

  •  

   pokaż komentarz

   @aaadaaam: Owszem zgadzam się z tym co piszesz o zmianach in minus.
   Zgadzam się że to jest paranoja żeby się państwo wtryniało w to czy dam dziecku klapsa czy nie.

   Ale nie rozumiem co to ma wspólnego z artykułem i co artykuł ma wspólnego z lewactwem (zwłaszcza rozumianym jako obecnie rządzący)

  •  

   pokaż komentarz

   Na najciekawsze pytanie mi nie odpowiedziałeś a do tego dodam jeszcze jedno.

   @wbielak:

   Marzy mi się Prawicowa Unia Europejska, coś jak USA tylko tutaj.
   Problemem są tylko niemieccy naziole...

   Najchętniej wysłał bym całe niemieckie NeoNazi typu (npd.de) na bliski wschód razem z ciapatymi, lewakami i feministkami...

  •  

   pokaż komentarz

   Lewackie szaleństwo - seks boksy dla przedszkolaków!
   Sex-box dla przedszkolaków zawiera dwa pluszaki: penisa w stanie wzwodu i rozchyloną waginę. To seks-edukacja, która stopniowo dociera do polskich przedszkoli. Gdzie są granice tego szaleństwa?

   Za wychowanie moich dzieci odpowiadam i płacę JA (tak, tak za przedszkole się płaci i to sporą kasę).
   Jeżeli Lewactwo wypowie mi wojnę - zamach na wolność jest wypowiedzeniem Wojny


   Ale nie rozumiem co to ma wspólnego z artykułem i co artykuł ma wspólnego z lewactwem (zwłaszcza rozumianym jako obecnie rządzący)
   @wbielak:

   my komentujemy ten sam artykuł?

  •  

   pokaż komentarz

   @aaadaaam:

   Marzy mi się Prawicowa Unia Europejska, coś jak USA tylko tutaj.
   Mnie też... serio.

   my komentujemy ten sam artykuł?
   Chyba tak. Tylko że ja go doczytałem do końca a mimo to nie znalazłem ani jednego słowa na temat tego do którego (gdyby wymienili chociaż jedno nawet bym się nie czepiał) przedszkola w naszym kraju dotarł taki zestaw.

   To ma tyle samo wspólnego z rzeczywistością co zabawa w słoneczko i Yeti.
   Nie ma tam wzmianki o tym żeby ktoś coś takiego chciał forsować u nas. Nawet jest wypowiedz przedstawiciela ruchu Palikota który się o tym wypowiada może nie krytycznie ale bez zbytniego entuzjazmu.

   Gdyby to był projekt programu edukacji to sam bym dostał piany na ustach. Ale to tylko rozdmuchany przez jakiegoś pismaka jednostkowy (mam nadzieję) przypadek ze Szwajcarii.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie ma tam wzmianki o tym żeby ktoś coś takiego chciał forsować u nas.

   @wbielak:

   no bez jaj...
   Ty tak serio?

   W UE jest coś takiego jak polityka spójności*...
   jak nie za 2 to za 3 lata...

   A jak w Polsce wygra Prawica (nie chodzi o PIS) to zniszczą ją tak jak Orbana - finansowo. I tez to wprowadzą...

   http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl:
   *Polityka spójności ma na celu wspieranie działań prowadzących do wyrównania warunków ekonomicznych i społecznych we wszystkich regionach Unii Europejskiej.

  •  

   pokaż komentarz

   @aaadaaam: Ja tak na serio.
   Ale przynajmniej zrozumiałem o co Ci chodziło.

 •  

  pokaż komentarz

  Lewacy są pogwizdani, nie mogą się zdecydować, jedni podkreślają seksualność a inni chcą zatrzeć różnice płci.

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawe dlaczego takich idei nie wprowadzają w Izraelu

 •  

  pokaż komentarz

  A ktoś w ogóle przeczytał, skąd ten news? "Maile sobie przesyłajo". Taki news. Ręce opadają.

 •  

  pokaż komentarz

  Czytam komentarze i jestem przerażony, bo poza kilkoma osobami NIKT z komentujących chyba artykułu nie przeczytał, a daliście się nabrac chamskiej manipulacji osoby, która dodała to znalezisko na Wykop z sugestią, ze ktos chce cos takiego wprowadzac do polskich przedszkoli.

  Otóż w całym artykule mówi się cały czas tylko o tym ze rodzice sie obawiają, ze cos takiego może byc wprowadzone (bo jest np. w Szwajcarii), i nakręcaja się nawzajem wysyłając sobie ostreżenia przed tym.
  Natomiast w rzeczywistości nikt niczego takiego nie proponował, i obawy rodziców nie maja żadnych podstaw poza plotką, którą ktoś rozpuścił, i mnóstwo ludzi dało sie wkręcić, jak widac wszyscy komentujący tutaj także.

  Dlatego należy się zdecydowany zakop za informację nieprawdziwą - a ci wszyscy, którzy to wykopali, niech sie wstydzą swojej głupoty, bo najwyraźniej wykopali bez czytania.

 •  

  pokaż komentarz

  Chodzi o jak najwcześniejsze rozbudzenie (co jest obrzydliwe) seksulne dzieci. Nie jest tajemnicą, kto wściekle i nachalnie promuje dewiacje, zboczenia, multikulturalizm, hedonizm - wszystko to, co powoduje rozpad społeczeństwa pozbawionego kultury i tożsamości narodowej. Promowanie, a raczej wpychanie siłą i terroryzowanie ludzi wmuszaniem tolerancji i akceptacji czegoś niedobrego, złego dla człowieka, ma tylko jeden cel i nie jest to troska o rozwój narodu.

  Ogłupiałym i sterroryzowanym społeczeństwem bardzo łatwo się steruje i zniża do poziomu niewolników. Tacy ludzie nie myślą samodzielnie, tylko wykonują rozkazy i nakazy.

  I ONI systematycznie i powoli osiągają swój plan.

 •  

  pokaż komentarz

  Nowy sposób na główną - doczep "lewactwo" do tytułu, a wiadomo że się tłuszcza rzuci, bo aktualnie wypok nie lubi lewaków i wszelkiego "lewactwa".

 •  

  pokaż komentarz

  Niech jeszcze tego "przedmiotu" "uczą" panowie z wydatnym bruszkiem i wzwodem na widok dzieci.

 •  

  pokaż komentarz

  Po pierwsze należy rozróżnić potrzebę edukacji seksualnej, od złej edukacji. Przez takie artykuły jak ten szerzona jest wiedza o edukacji seksualnej jako narzędziu demoralizacji, a tak nie jest. Po pierwsze zapraszam do zapoznania się z nowymi wytycznymi dotyczącymi edukowania dzieci http://federa.org.pl/dokumenty_pdf/edukacja/WHO_BZgA_Standardy_edukacji_seksualnej.pdf
  a potem dopiero ich oceny. Po 1 raczej nie edukuje się samych dzieci w przedszkolu, a bardziej ich rodziców. Dzieci do wieku przedszkolnego:

  -zapoznają się z terminologią anatomiczną narządów płciowych. Rodzice popełniają w tej kwestii wiele błędów: muszelka, sisiak, kuciapka itd. sprawiają, że narzady nie są nazywane prawidłowo (przecież noga to noga, a penis to penis), samo ich poprawne nazywanie: wagina, pochwa, penis, członek, sprawia im trudność pod postacią wstydu (nie dziwmy się potem, że seks jest w naszym społeczeństwie tematem tabu, obarczony mitami i legendami)

  -w 50% masturbują się (właśnie tak!)- nie jest to tym samym co masturbacja dorosłych, ale sprawia dziecku przyjemność, a rodziców wprawia często w zakłopotanie, zwłaszcza gdy ma miejsce poza domem lub w obecności innych osób. Może mieć ona również charakter nierozwojowy, wręcz niebezpieczny dla dziecka (np. gdy rozładowuje napięcie). Tu rolą edukacji seksualnej jest porada dla rodziców, czego się wystrzegać, jak reagowac, na co zwracać uwagę

  -bawią się w zabawy erotyczne- może nie każdy je pamięta, ale wielu ich doświadczyło. Grupowe oglądanie/ dotykanie narządów jest całkowicie normalne wśród dzieci. Tu rownież pojawia się kwestia reakcji dorosłych, którzy nie wiedzą jak się zachować, a to właśnie ich reakcja może sprawić, że ich dziecko spojrzy w przyszłości całkowicie zdrowo na własną seksualność.

  Zapraszam do dyskusji :)

  •  

   pokaż komentarz

   @honotu: nie spodziewałabym się rzeczowej dyskusji na "te" tematy. Dlaczego? Po pierwsze brak lub nieumiejętność użycia prawidłowego aparatu terminologicznego niweczy porozumiewanie się na odpowiednim poziomie. Po drugie ludzie którzy od małego znają te karcące i pełne zawodu lub zażenowania spojrzenia dorosłych, którzy muszą się zmierzyć z seksualnością swoich pociech, nie potrafią często poruszać się w "tych" tematach bez uczucia wstydu czy agresji. Smutne.

 •  

  pokaż komentarz

  informacja nieprawdziwa zakop

 •  

  pokaż komentarz

  Ludzie, tutaj nie będzie żadnej granicy, żeby zrozumieć dlaczego, to trzeba poznać naturę postawy buntowniczej i rewolucjonistów.

  W Europie i USA obecnie dominującym nurtem myślowym jest ideologia tolerancji, antydyskryminacji, egalitaryzmu i rewolucji seksualnej. Ideologowie z Zachodu po prostu dążą, jak to rewolucjoniści, do jakiegoś niedoprecyzowanego, mitycznego, sfinalizowanego projektu społecznego z powszechną równością (stąd propagowanie parytetów i podkreślanie równości płci).

  Rewolucja nie ma końca, rewolucja jest permanentna. Jak socjalizm był niewydolny gospodarczo, to rozwiązaniem było jeszcze więcej socjalizmu. Rewolucja nie ma granic. Tu trzeba wszystko racjonalnie zaplanować do końca i "uświadomić seksualnie" dzieci. Chodzi o to by "wyzwolić" człowieka z kajdan "opresyjnej" kultury, która tłumi jego wolność. Penisy dla przedszkolaków są logicznym następstwem dominacji tej ideologii.

  •  

   pokaż komentarz

   @KREM_Z_BROKUL: Obecni rządzący w Europie to pokolenie rewolucji obyczajowej lat 60, czyli w sporej części ćpuny, pedofile i inni degeneraci. Wystarczy sobie poczytać ich biografie, aby się przekonać, że jeśli nie mieli okazji współpracować z KGB albo STASI, to przynajmniej dawali sobie w żyłę i uprawiali wolną miłość. Czego się można po takich ludziach spodziewać? Moralności?

  •  

   pokaż komentarz

   dawali sobie w żyłę i uprawiali wolną miłość

   @Tleilaxianin: Ciekawe. A ja głupi myślałem, że moralność, to tylko i wyłącznie to, co dotyczy kontaktów z innymi ludźmi, a dokładnie określenie "niemoralny" = krzywdzący innych ludzi.
   Bo tylko takie kryterium jest weryfikowalne i może być uznane za podstawowe w poważnej społeczności.

   Dlatego ktoś "dający sobie w żyłę", czy "uprawiający wolną miłość" nie spełnia warunków określania go jako "niemoralnego", bo, w pierwszym przypadku, szkodzi tylko sobie, a, w drugim, nie szkodzi nikomu, skoro obie (albo wszystkie, jeśli ktoś lubi ciekawsze zabawy) strony się na coś zgadzają.

 •  

  pokaż komentarz

  Nienormalne. Jakąś tam edukację seksualną jeszcze przełknę, ale wszystko ma swoje granice, i na wszystko jest czas i miejsce. Za moich czasów była tylko lekcja o anatomii na biologii czy przyrodzie w podstawówce, miałam szczęśliwe dzieciństwo, z roku na rok wiedziałam coraz więcej, a wszystko to przychodziło bardzo naturalnie, i co najważniejsze, we właściwym czasie. Patrząc z perspektywy czasu nie chciałabym wiedzieć o pewnych rzeczach w wieku 6 czy 12 lat

  •  

   pokaż komentarz

   @Aerials: O niektórych rzeczach wolę dalej nie wiedzieć ;_;

  •  

   pokaż komentarz

   @Aerials: No. Za moich czasów to mieliśmy książkę do przyrody i omawialiśmy sobie każdy dział po kolei. Był układ pokarmowy, oddechowy itd., potem układ rozrodczy mężczyzny, układ rozrodczy kobiety, które omówiliśmy tak samo, jak poprzednie. Oczywiście wszyscy się podśmiewali, bo jak się ma 11-12 lat to to się wydaje śmieszne. Reszty dowiedzieliśmy się sami. Jestem normalny, więc na huncwot coś zmieniać?! Takie akcje to już jest pedofilia i ludziom z takimi chorymi pomysłami powinno się robić przeszukania mieszkań o 5 rano. Założę się, że wielu ludzi ze wspaniałymi ideami uświadamiania dzieci to pedofile, którzy mają wzwód albo im cieknie, kiedy przedstawiają takie pomysły!!!

  •  

   pokaż komentarz

   @Aerials: najsmieszniejsze jest to ze z tych lekcji edukacjj seksualnych dzieci nic nowego sie nie dowiaduja bo juz wszystko wiedza.
   To chyba w gimnazjum wprawadzili?
   Z jednej strony za pozno bo dzieci tylko sobie jaja robia na tych lekcjach a z drugiej wprowadzenie ich wczesniej byloby kontrowersyjne.

   Po huncwot ta edukacja, dziecko samo sie dowie o co chodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @feliks-dzierzynski: Obiecuję, że nigdy Ci nie powiem!
   @Henryk052: Zastanawiam się właśnie jakie społeczeństwo ma z tego wyrosnąć. W podstawówce każdy w śniadaniówce będzie nosił gumkę? To co potem?
   @zajetylogin: Dokładnie. Argumentem "za" tą edukacją jest to, że przecież DZIECI I TAK BĘDĄ UPRAWIAĆ SEKS, niech więc przynajmniej nie będzie z tego dzieci. Szczerze, boję się jak będzie wyglądać świat za te kilka, kilkanaście lat ;_; Cieszmy się, że zdążyliśmy się wychować w "czasach tabu i ciemnogrodzie"

  •  

   pokaż komentarz

   @Henryk052: Tyle, że wiedza nt czysto biologicznego aspektu seksu, to trochę mało. Są jeszcze aspekty psychologiczne, czy społeczne.

   Nie, żebym cokolwiek zarzucał, czy imputował, ale

   Jestem normalny, więc na huncwot coś zmieniać?!

   można później usłyszeć od wielu "normalnych Januszy", którym się wydaje, że np. coś takiego, jak gwałt małżeński nie istnieje, albo, jak podobno sporej części polskich policjantów i prokuratorów, że, jeśli nie było wyraźnej i brutalnej przemocy, to nie było gwałtu.

   O znanych już motywach z cyklu "za pierwszym razem nie można zajść w ciążę,", czy wierze w jakąkolwiek wymierną skuteczność stosunku przerywanego nawet nie wspomnę, bo to już historie wręcz obiegowe.

 •  

  pokaż komentarz

  Oczywiście, młodzież musi być wyedukowana seksualnie. Tylko dlaczego na 10 lat przed osiągnięciem dojrzałości płciowej? Żeby małe dzieci szybciej się pornolami zainteresowały?!

  •  

   pokaż komentarz

   @stahkh: Nie wiem czy masz dziewczynę i rozmawiasz z nią o takich sprawach, ale to niezła trauma kiedy nagle masz krew na majtkach i nie wiesz co się dzieje.

  •  

   pokaż komentarz

   @jestem_antek: W sumie to jest ciekawy temat. Zapytam ją o to dziś. Ale nie sądzę żeby były dziewczynki, które mają pierwszy okres w przedszkolu... Rozpoczęcie edukacji w podstawówce wydaje mi się słuszniejsze. Ja pamiętam, że u mnie się taka edukacja zaczęła w 4. klasie i chyba nie było to nic za wcześnie. Reakcje dzieci na to były wystarczająco niedojrzałe.

 •  

  pokaż komentarz

  Do przedszkoli?! Rozumiem 5-6 klasa podstawówki kiedy na bioli się to przerabia, w przedszkolu to nie ma najmniejszego sensu dziecko nic nie zrozumie większość pisać jeszcze nie potrafi. Paranoja i wylewanie pieniędzy w błoto ;/

 •  

  pokaż komentarz

  Gdzie można kupić taką bułkę?

 •  

  pokaż komentarz

  Co za idiota to wymyślił, a inny patafian zatwierdził?
  Ja rozumiem potrzebę edukacji seksualnej jako takiej, aby młodzież nie czerpała "wiedzy" z pornosów, ale kurna nie u czterolatków! Co to ma mieć na celu? Czego te dzieci "nauczyć"? Nie wiem, może ja jestem starej daty (orwellowski rocznik), ale z tego co pamiętam, to aż do późnej podstawówki mało kto patrzył na dziewczyny inaczej jak na zwykłe koleżanki. Wraz z przeżyciem tych -nastu lat, to wiadomo, że się to zmienia i wtedy jest czas na edukację w tym temacie. Po co więc do cholery wcześniej wprowadzać dzieci w pseudo-dorosłość?

 •  

  pokaż komentarz

  - Małe dzieci zadają pytania, czym się różni chłopiec od dziewczynki - stwierdza Maciej Banaszak z Ruchu Palikota. - Zajęcia z wychowania seksualnego muszą jednak być przemyślane i dostosowane do wieku - W przedszkolach mogłyby odbywać się w formie zabawy, ale nie z użyciem sex-boxów. Na to nasze społeczeństwo nie jest JESZCZE gotowe. Ale przecież młodzi ludzie współżyją coraz wcześniej. - dodaje Banaszak.

  To utwierdza mnie w przekonaniu, że Ruch Palikota od samego początku był pomyłką.

 •  

  pokaż komentarz

  G.E.C.K - Gender Education Components Kit

 •  

  pokaż komentarz

  To jest jakiś dramat. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy dziećmi już dawno przestali być. Oczywiście wszystko pod płaszczykiem poprawności politycznej, postępówości i huncwot wie czego. Czy tak naprawdę trudno jest wrócić myślami do czasów przedszkolnych i przypomnienie sobie jak było? Ważniejszy był bal przebierańców czy zajęcia z rytmiki. Nawet do głowy mi nie przyszło żeby zastanawiać się o szczegółach seksu...

  Mam wrażenie, że takie nachalne tłumaczenie seksualności dzieciom spowoduje jeszcze większą demoralizację i brak zachamowań choćby wśród nastolatków.

 •  

  pokaż komentarz

  Dzieci są własnością rodziców, więc owi rodzice mają prawo wysyłać dzieci do jakiej szkoły chcą.

 •  

  pokaż komentarz

  Zapewne za wprowadzeniem tych shit-boxów są ludzie, którzy nie mają dzieci.
  Co oni biorą , że wpadają na takie koncepcje bo normalny człowiek na to by nie wpadł.
  Chore

 •  

  pokaż komentarz

  Przecież to jest naturalne. Żeby dziecko mogło się poprawnie rozwijać nie należy ukrywać przed nim naturalnych rzeczy, dlatego proponuję sikać przy dziecku do zlewu :-\

 •  

  pokaż komentarz

  to macie na co sobie pozwalacie

 •  

  pokaż komentarz

  Widać, że autor artykuł nie ma najmniejszego pojęcia na temat Szwajcarii. Jeśli ktoś nawet zaproponował coś takiego to na pewno jakiś tajtejszy pajac pokroju Palikota albo zjedoczona pedofilska mniejszość. W Szwajcarii nic nie może wejść w życie bez zgody obywateli - jest tam demokracja bezpośrednia, a podejrzewam, że Szwajcarzy jako moim zdaniem jeden z najinteligentnieszych narodów świata nigdy się na to nie zgodzą.

 •  

  pokaż komentarz

  Gdyby te lewackie koczkodany skrzywdziły moje dziecko, to zacząłbym na nich polować jak na zwierzynę łowną.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie rozumiem tego świętego oburzenia. Penis i wagina to normalne narządy, tak jak ręka , czy noga. Otaczanie ich takim tabu jak tu niektórzy proponują może powodować rożne nerwice seksualne w wieku dorosłym, problemy z własną seksualnością, wstręt do własnego, zmieniającego się w wieku dojrzewania ciała. A później zapełniają się gabinety seksuologów mężczyznami z na przykład, nieleczoną stulejką i kobiet z anorgazmią.

  •  

   pokaż komentarz

   @marcysia25: Oczywiście, że są to normalne narządy i nikt nie twierdzi, że jest inaczej. Czemu jednak konkretnie miałoby służyć wręczanie małym dzieciom takich "zabawek"? Oswojeniem się ze swoim ciałem? Rzecz w tym, że tak małe dzieci nie mają żadnych problemów ani ze swoim ciałem, ani z ciałem płci przeciwnej. Dla nich to właśnie są normalne narządy, które na tym etapie służą do sikania i niczego więcej. I nie widzę sensu aby poświęcać im aż tak wiele uwagi. Zdecydowanie więcej niż jakimkolwiek innym narządom czy organom. Takie nachalne zwracanie uwagi na genitalia na pewno nie służy dzieciom (które w tym wieku są totalnie aseksualne), tylko właśnie dorosłym. A w czym to im służy, to już wolę nie wnikać...

  •  

   pokaż komentarz

   @xvovx: mylisz się, narządy rozrodcze nawet u niemowląt mają już wykształcone receptory odpowiedzialne za odczuwanie przyjemności i taki mały człowiek może bezwiednie je odkryć. W skrajnych przypadkach masturbacja staje się kompulsywnym sposobem na rozładowywanie stresu.

 •  

  pokaż komentarz

  Lewactwo znów daje o sobie znać. Dlatego nikt normalny nie powinien głosować na Palikoty/SLD/PO. Inaczej będzie Sodoma i Gomora (ewentualnie prawo szariatu).

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  @lagrande: ja nie, przypomina bułkę z bekonem...

  @Wolvi666: kebaba

  Studenty?

 •  

  pokaż komentarz

  Czekam az srodowiska gejowskie zaczna lobbowac za "zabawkami" do uciech analnych!!!
  Poprawnosc kaze pytac co z zoofilami i innymi?

 •  

  pokaż komentarz

  Świat stanął na głowie w "tych" sprawach,tak uważam.

 •  

  pokaż komentarz

  Powiem tak: nie życzę sobie bździągwa jego pohańbiona mać, aby ktoś pokazywał to ekskrementum mojemu synowi w przedszkolu. Dziękuję.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie no pewnie, najlepiej nie mówić o tym wcale, a w ogóle do 18 roku życia zakazać młodzieży obserwowania swoich narządów płciowych!

  •  

   pokaż komentarz

   @Mav666: Nie, niech dzieci zaczną się płodzić... zapomniałem, w tym wieku jeszcze nie są w stanie, musimy je zoperować żeby mogły, przecież ta wstrętna natura ogranicza ich wolność!
   Nie chodzi o to żeby o tym nie mówić, tylko, że w wieku 4 lat dzieci powinny mieć inne zajęcie, niż obserwowanie pluszowych genitaliów. Może mają urządzić sobie zabawę: Przyjdzie penis do pochwy i mówi: "zaraz cię wykąpię" a pochwa na to "zrób to zrób to". Bardzo rozwijająca intelektualnie zabawa, nieprawdaż?

 •  

  pokaż komentarz

  naszych dziadków nikt nie uczył a jakimś cudem istniejemy

 •  

  pokaż komentarz

  czekam, aż zrobią jeszcze jeden krok naprzód i w ramach walki o lepsze jutro z zachowaniem poprawności politycznej, pudełka powinny być dwa albo nawet trzy :D wagina(która wygląda zresztą jak jakaś bułka z szynką a nie wagina:D) + kutafenek, wagina + wagina oraz kutafenek +kutafenek ;)

  wspaniały świat ; )

 •  

  pokaż komentarz

  Sprywatyzować szkolnictwo natychmiast i znieść nadzór państwowy nad edukacją. I po problemie.

 •  

  pokaż komentarz

  Dlaczego przy takich znaleziskach nie pada nazwisko osoby która na to wpadła ? Chyba sobie zacznę zapisywać takie rzeczy i będę później wiedział na kogo NIE głosować. Chyba że jestem ślepy :<

 •  

  pokaż komentarz

  Czasem aż żal, że głupota nie boli! Nie chcę by nasze dzieci zamiast bawic sie klockami lego i uczyc alfabetu obcowalo z pluszowa rozchylona wagina i penisem w stanie wzwodu! W tym szalenstwie nie widze metody.

 •  

  pokaż komentarz

  To, co się dzieje we współczesnej Europie, coraz bardziej przypomina Nowy Wspaniały Świat Huxleya. Jedyne pocieszenie, że nasz świat prawdopodobnie szybciej upadnie.

 •  

  pokaż komentarz

  Niech im jeszcze praktyki załątwią w tym temacie :]

 •  

  pokaż komentarz

  Moim zdaniem problemem osób, które sprzeciwiają się edukacji seksualnej wśród dzieci, są ich... kosmate myśli. - trafne podsumowanie całego artykułu.

 •  

  pokaż komentarz

  Następny krok - zajęcia praktyczne

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  Pomijając już sens istnienia takiego boxa, to obawiam się że pochwa nie jest pod względem swojej funkcji analogiczna do członka, zamiast tego powinien być srom. O ile penisa trudno przeoczyć, to pochwa w tym wieku jest czymś totalnie abstrakcyjnym.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  To musi być jakiś fiźnięty typ człowieka co wymyśla takie rzeczy... I to nawet nie wiem czy lewak czy pedofil, może to jakiś bździągwa fetysz. Jakiś czas temu na planette był program w którym "eksperci", w otoczce autorytetu (w większości panie) przez chyba z godzinę fanfaroniły non-stop o wizerunku kobiecych warg sromowych. Że są takie, i inne i że w ogóle we współczesnej "kulturze" (w sensie w pornosach, serio) to promuje się takie ładne, wymuskane wargi a że się nie powinno, bo większość warg kobiet taka nie jest. i to jest dla tych ludzi bździągwa temat na program telewizyjny i dorabianie do tego huncwot wie jakich konotacji i wyciąganie jakiś pogwizdanych wniosków, z których wydźwięk to i tak jest taki że kobiety są sromowo ciemiężone - tak chyba można ująć ogólny przekaz tego programu. Czy to nie jest pogwizdane? Czy mądry jest człowiek, który nawet nie jest żadnym seksuologiem czy chirurgiem intymnym, a który snuje paro godzinne rozkminy o wargach sromowych i wyciąga na tej podstawie wnioski o stanie współczesnej cywilizacji? Przecież to jest jakieś pogwizdane! Aha, no warto dodać że planette ostatnimi czasy do szpiku zlewaczone, więc...

 •  

  pokaż komentarz

  Abstrahując od wychowania seksualnego, genderu i innych takich, to jeśli ten pluszowy penis jest w czasie wzwodu, to jak wygląda penis w czasie spoczynku? jest wklęsły?

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  Super na prezent na szaloną 18-tkę :D

 •  

  pokaż komentarz

  patafian jakiś to dodał. A nawet jakby miało wejść to co? Bardzo dobrze ze dzieci sa uswiadamiane o seksie.

 •  

  pokaż komentarz

  Hahaha , ksiądz mówi o pedofilii, to jest po prostu cudowne. Przedstawiciel środowiska najbardziej zdemoralizowanego pedofilią :D (powiązane)

 •  

  pokaż komentarz

  Takiego popisu kołtuństwa na wykopie to już dawno nie było.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie jest zle, ksztalty odwzorowuja realny problem malych penisow

 •  

  pokaż komentarz

  Jaka wagina? to na zdjęciu to bułka z szynką.

 •  

  pokaż komentarz

  Szkoda, że za moich czasów w przedszkolu nie było takich zabawek - nie musiano by mnie zaciągać siłą do takiego przedszkola.

 •  

  pokaż komentarz

  Edukacja seksualna jest ważna ale powinna być prowadzona przez rodziców. Zamiast uczyć dzieci w szkole, powinno się prowadzić kursy dla rodziców aby ich nauczyć jak rozmawiać ze swoimi dziećmi na te tematy. Zamiast wydać kupę kasy na nauczanie coraz to młodszych dzieci w szkołach/przedszkolach to przeznaczyć te pieniądze na kampanię uświadamiająca rodziców o potrzeba edukowania swoich dzieci w tym temacie i na darmowe kursy jak rodzice powinni rozmawiać o seksie ze swoimi dziećmi.

 •  

  pokaż komentarz

  ci ktorzy wpadli na taki pomysl sami sie sa raczej wyedukowani w tych tematach. Przeciez waginy i penisow sie nie je!! to sie lize ;] hehe ;)

  kolejna debilowata akcja...

 •  

  pokaż komentarz

  Ta, zniszczmy możliwość poznawania świata i poznawania siebie.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja fanfaronię. Czasem sam nie wiem czy bać się bardziej skrajnie prawicowych koczkodanów, czy lewackich pofurka. Jestem ZA edukacją seksualną w szkołach, ale - serio? W przedszkolu?

 •  

  pokaż komentarz

  Tak jak myślałem pedofilia będzie zalegalizowana za max 30-40 lat jak tak dalej pójdzie.

 •  

  pokaż komentarz

  "ideologia gender"- serio? Pierwsze słyszę. Myślałam, że to całkiem nieźle udokumentowana teoria naukowa.

 •  

  pokaż komentarz

  GEWAŁT !!! szok! niedowierzanie. Lewaki

 •  

  pokaż komentarz

  gender srender cholera. Płeć jest nabyta i koniec. Nie można jej zmieniać ot tak. Facet dziecka nie urodzi.

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawa animacja, obrazująca lewacka propagandę, w tym wypadku chodzi o multikulturowość i jej skutki oraz prawdziwy cel, jak uznacie że warto, to zachęcam do wykopania:
  http://www.wykop.pl/link/1542503/adolf-hitler-antyrasista/

 •  

  pokaż komentarz

  Wg lewackiej logiki pedofilia powinna być jak najbardziej dozwolona. W końcu chodzi o multi-kulti, a dokładnie o fragment respektowania muzułmańskiej tradycji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Ja tu lewactwa nie widzę. Komuszki raczej rozdawałyby pluszowe pędzelekki i odbyty.
  Nie wiem jak jest obecnie w przedszkolu ale ja w wieku 6 lat byłem już wyedukowany przez kolegów z podwórka i wiedziałem co do czego służy.

 •  

  pokaż komentarz

  Czy ja wiem. Jak może być pluszowa ręka, czy noga, to dlaczego nie pluszowy penis? Co to penis to narzędzie szatana? Przecież i tak każdy widzi co ma w majtkach, nie ważne czy ma 5, czy 55 lat

  •  

   pokaż komentarz

   @Double_G: W wieku 5 lat penis we wzwodzie to chyba nie jest wymarzony widok

  •  

   pokaż komentarz

   @Aerials: Ale nie jest też obcy, przynajmniej dla chłopaków. W końcu każdy ma penisa i każdemu staje

  •  

   pokaż komentarz

   @Double_G: A dla dziewczynki? Jeśli dla pięciolatki nie jest obcy to naprawdę niedobrze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aerials: Nie mówię, że powinniśmy wszyscy chodzić bez majtek, ale też nie uważam, że widok penisa, czy pochwy może komuś zniszczyć dzieciństwo albo psychikę. Sex edukacja swoją drogą, a edukacja o ciele człowieka swoją

  •  

   pokaż komentarz

   @Double_G: Hm, dziwne rzeczy Ci trzeba tłumaczyć. OK, zrób więc eksperyment: idź na najbliższy plac zabaw, wyjmij swoje przyrodzenie i krzyknij głośno:
   "Jak może być pluszowa ręka, czy noga, to dlaczego nie pluszowy penis? Co to penis to narzędzie szatana?"

   Wyniki eksperymentu wraz z wnioskami możesz opisać na Wykopie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tleilaxianin: I to mi trzeba tłumaczyć dziwne rzeczy?

  •  

   pokaż komentarz

   @Aerials: Jesteś przykładem nieudanej edukacji seksualnej.

   W wieku 5 lat penis we wzwodzie

   Miałeś erekcję w brzuchu swojej matki, będąc niemowlakiem i w przedszkolu pewnie też. To zupełnie normalne i naturalne, nie związane bezpośrednio z seksualnym podnieceniem.

   A dla dziewczynki?

   Czy tylko ja tutaj byłem pięcioletnim pedofilem i pokazywałem siusiaka w zamian za pokazanie pipi? Z tego co pamiętam przedszkole, to lalka chłopiec była jedną z najbardziej pożądanych zabawek, bo miała członka i można go było ZOBACZYĆ.

  •  

   pokaż komentarz

   @jestem_antek: Jestem dziewczyną i w więku pięciu lat nie wiedziałam co to jest penis we wzwodzie. Co więcej, z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że taka wiedza nie była mi do niczego potrzebna. Czemu miałoby to służyć?

   Jestem "nieudanym przykładem edukacji seksualnej" bo?

  •  

   pokaż komentarz

   @Aerials: Jesteś nieudanym przykładem bo z twoich poprzednich wypowiedzi wynikało że nie masz o fizjologii erekcji. O czym jako kobieta - potencjalna matka małego mężczyzny powinnaś wiedzieć.

   Czemu miałoby to służyć?
   Zaspokojeniu ciekawości? Stłumieniu przerażenia małego chłopca któremu coś nagle podniosło się w majtkach i nie wie co się dzieje?

  •  

   pokaż komentarz

   @jestem_antek: Nie do końca rozumiem co chciałeś przekazać tym nieskładnym komentarzem, ale domniemam, że sugerujesz, że nie mam wiedzy o fizjologii. Otóż wyobraź sobie, że mam. Na każdym etapie życia wiedziałam dokładnie to, co wiedzieć powinnam. Dowiadywałam się stopniowo. Co więcej, nie zaszłam w ciążę w wieku 15 lat, a i psychikę mam wporządku, nie okaleczoną doświadczeniami, na które było za wcześnie

 •  

  pokaż komentarz

  Bo każdy lewak to pohańbiony pedofil!

 •  

  pokaż komentarz

  No bździągwa, rozumiem, żeby zacząć uczyć wychowania seksualnego dzieci w podstawówce, ale w przedszkolu to już przegięcie pały! Gdyby idioci, którzy chcieliby wprowadzić ten chory pomysł w życie, chwilę pomyśleli, to wiedzieliby, że dziecko w wieku 4 lat dopiero zaczyna odkrywać, że jest samoistną jednostką, a nie że dorośli uprawiają seks.

  Naprawdę, lewactwo przesadza.

  •  

   pokaż komentarz

   @marwiec-:

   a nie że dorośli uprawiają seks.
   A kto mówi, że ktoś kogoś chce w przedszkolu o uprawianiu seksu uczyć? oO Dziwne, bo ja zawsze słyszałem o uczeniu o różnicach między chłopcami, a dziewczynkami, ale mamy sztucznego fiuta, więc na pewno będziemy dzieci uczyć seksu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: OK, moja nadinterpretacja. Ale nie uważasz, że dawanie 4-letniemu dziecku do "zabawy" penisa i waginy jest trochę przegięciem?

  •  

   pokaż komentarz

   @marwiec-:

   dawanie 4-letniemu dziecku do "zabawy" penisa i waginy
   Dawanie każdemu nieletniemu do zabawy penisa i waginę to dużo więcej niż przegięcie :P

   A tak na serio - Nie wiem. Widzę model części ciała i nie umiem wyrobić sobie zdania nie wiedząc dokładnie jak będzie podczas zajęć wykorzystywany (i czy akurat wobec czterolatków), bo jeżeli chodzi o proste "chłopcy mają to, a dziewczynki to," to według mnie nie ma w tym niczego nie odpowiendiego.

  •  

   pokaż komentarz

   bo jeżeli chodzi o proste "chłopcy mają to, a dziewczynki to," to według mnie nie ma w tym niczego nie odpowiendiego.

   @Ryu: ale takie proste przykłady można byłoby pokazać na ilustracjach, nie trzeba angażować od razu dodatkowych "gadżetów". poza tym moim zdaniem samo pokazywanie dzieciom w wieku 4 lat ludzkich narządów rozrodczych i wskazywanie ich różnic i być może do czego służą, to spora przesada. Dzieci w przedszkolu mają się rozwijać, uczyć asymilowania w grupie, itp. i poznawać świat a nie tego do czego służy penis czy wagina albo czym się różnią. na to przyjdzie czas później, dużo później. no ale to tylko moje zdanie jako osoby, która nie jest po pedagogice.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu:

   o uczeniu o różnicach między chłopcami, a dziewczynkami
   PRZECIEŻ KOBIETY I MĘŻCZYŹNI NICZYM SIĘ NIE RÓŻNIĄ SZOWINISTO!

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: no prosze, na penisach tesz sie znasz :)

 •  

  pokaż komentarz

  To wszystko przez multi kuli!
  Krew mnie zalewa a oni chcą wprowadzić FEDERACJĘ państw UE!
  Zgadnijcie do czego to doprowadzi!!!

  facebook.com/pages/Nie-chcemy-Polski-w-federacji-Unii-Europejskiej/631188606908593

 •  

  pokaż komentarz

  Moim zdaniem problemem osób, które sprzeciwiają się edukacji seksualnej wśród dzieci, są ich... kosmate myśli.

  Pan seksuolog wyjaśnił sprawę. Tak naprawdę to dorośli mają jakieś dziwne myśli i skojarzenia.

 •  

  pokaż komentarz

  A szwajcarzy narzekają na tę seks-edukację?

Dodany przez:

avatar rafauen dołączył
943 wykopali 55 zakopali 46.2 tys. wyświetleń