Najlepsze komentarze

 • Ja рiеrdоlę, to już dawno przestało być zabawne. Najpierw temat obniżenia wieku legalnego współżycia z dzieckiem do lat 12, teraz jakieś seksboksy dla przedszkolaków które na siłę mają im uświadomić ich seksualność. Przecież następnym krokiem będzie pełna legalizacja pedofilii. Zastanawiam się czy to jeszcze jest właściwie lewackie szaleństwo czy już celowe oswajanie społeczeństwa z nieuchronną legalizacją pedofilii?

  rafauen rafauen #przejdź do komentarza
  +258

Komentarze (346)

 • rafauen +258  

  Ja рiеrdоlę, to już dawno przestało być zabawne. Najpierw temat obniżenia wieku legalnego współżycia z dzieckiem do lat 12, teraz jakieś seksboksy dla przedszkolaków które na siłę mają im uświadomić ich seksualność. Przecież następnym krokiem będzie pełna legalizacja pedofilii. Zastanawiam się czy to jeszcze jest właściwie lewackie szaleństwo czy już celowe oswajanie społeczeństwa z nieuchronną legalizacją pedofilii?

  pokaż komentarz
  rafauen
 • Czytelnik30 via Android +86  

  @rafauen: pełna zgoda! Totalne przegięcie :-(. Przygotowanie do pedofilii :-(. Wypi@$&ć.!

  pokaż komentarz
  Czytelnik30
 • wykopowa_ona +41  

  @rafauen: ze smutkiem podejrzewam, że legalizacja pedofilii to już kwestia czasu... I weź tu miej dzieci... Najlepiej chyba wyprowadzić się do jakichś "zacofanych" krajów, gdzie takie pomysły nastąpią, ale duuużo później...

  pokaż komentarz
  wykopowa_ona
 • Reklamy Google

 • wykopowa_ona +43  

  @artpop: Ty tamtejszy, że zapraszasz? ;)

  pokaż komentarz
  wykopowa_ona
 • rafauen +22  

  @wykopowa_ona: Ja właśnie mam dwójkę dzieci w przedszkolu i dlatego tak mnie przerażają takie "postępowe pomysły.
  @artpop: Żebyś za kilka lat nie był zdziwiony.

  pokaż komentarz
  rafauen
 • wykopowa_ona +8  

  @rafauen: i nie dziwię się zupełnie Twojemu przerażeniu. Mamy z mężem plan na dorobienie się pierwszego dziecka w najbliższym roku, ale jak tylko pomyślę o tym, co się dzieje, to automatycznie mam ochotę bezdzietna pozostać...

  pokaż komentarz
  wykopowa_ona
 • Mr--A-Veed +22  

  @rafauen: W ostatnich latach wzrasta liczba zabójstw. Dlatego w celach prewencyjnych postuluję odpowiednią edukację już od przedszkola i wprowadzenie tzw. "killer boxów".

  pokaż komentarz
  Mr--A-Veed
 • rafauen +11  

  @wykopowa_ona: Za nic nie daj się zastraszyć, to byłoby lewactwu na rękę. My musimy mieć dzieci i wychować je jak Pan Bóg przykazał, żeby zmieniały świat na lepsze, bo w nich cała nadzieja. Z lewactwem trzeba ostro walczyć póki jeszcze jest słabe i jedynie krzykliwe. I przede wszystkim bronić ze wszystkich sił nasze dzieci przed lansowanym przez nie pseudopostępem.

  pokaż komentarz
  rafauen
 • wykopowa_ona +23  

  @artpop: boję się raczej tego, że to własnie moje dziecko zostanie nauczone, że pokazywanie swoich zachowań seksualnych jest spoko normalne i gdy się zdarzy osoba, która będzie chciała je molestować nawet nie pomyśli, że to coś złego, bo przecież bawiło się pluszowym penisem w przedszkolu.

  pokaż komentarz
  wykopowa_ona
 • rafauen +57  

  @artpop: Ja chcę mieć dzieci wyedukowane w dziedzinie nauk (matematyki, fizyki, geografii, historii, języków i innych), natomiast ich wychowaniem chcemy się z żoną zająć sami. Moje dzieci jeżeli o coś pytają to zawsze uzyskują pełną i rzetelną odpowiedź, ale wtedy kiedy same są tym zainteresowane a nie wtedy kiedy przewidzi to w swoim programie "edukacji" jakiś lewacki oszołom.

  pokaż komentarz
  rafauen
 • wykopowa_ona +8  

  @artpop: mówimy o tej edukacji seksualnej, o której mówi ten artykuł przecież... Jeśli przeskoczyłeś już do innego modelu to wybacz, nie zauważyłam momentu Twojego "przeskoku".
  Poza tym ja nie miałam edukacji seksualnej w przedszkolu. Nie uważam, żebym była pokrzywdzona z tego powodu.

  pokaż komentarz
  wykopowa_ona
 • PanKogito +7  

  @artpop:

  Krzywdzenie innych nigdy nie bedzie zalegalizowane.
  Kreacja pieniądza jest legalna, a to zwykła kradzież.

  pokaż komentarz
  PanKogito
 • Wolvi666 -3  

  @wykopowa_ona: Tia najlepiej na Bliski Wschód... albo Afryki...

  pokaż komentarz
  Wolvi666
 • wykopowa_ona +8  

  @artpop: jest ważna! Ale nie podoba mi się sposób, o którym mówi ten artykuł. Nie mówię tu, żeby nie uświadamiać dzieci. Ale nie zgadzam się na takie sposoby.

  pokaż komentarz
  wykopowa_ona
 • rafauen +57  

  @artpop: Biologia mieści się akurat w tych innych ale z tego co wiem dziecko zaczyna się jej uczyć dopiero w 4 klasie podstawówki i pewnie to jest właściwy moment. Mój 5 i pół letni syn doskonale wie skąd się biorą dzieci i nie musiałem go w tym celu edukować seksualnie, bo interesowała go jedynie fizjologia. Seksualność jest akurat dla przedszkolaka zupełną abstrakcją i nie ma potrzeby go w tej dziedzinie na siłę uświadamiać. Nie przekonasz mnie. Nie wmówisz mi też że to jest jakikolwiek postęp. Dla mnie postęp to rozwój nauki i techniki, ogólnie wiedzy człowieka a nie forsowanie na siłę wbrew większości społeczeństwa nowych dziwnych wzorców obyczajowych i społecznych. To tyle.

  pokaż komentarz
  rafauen
 • BlackError +25  

  @artpop: Ty masz już tak wyprany mózg że szkoda czasu na dyskusję z tobą... serio wierzysz że edukacja seksualna polegająca na dawaniu dzieciom kondomów i pluszowych genitaliów uchroni je przed molestowaniem?

  Pod wszystkimi wykopami wypisujesz takie głupoty że głowa mała... skoro jesteś tak lewicowy/a to swoje dzieci tak edukuj ale od dzieci normalnych ludzi won!

  pokaż komentarz
  BlackError
 • kynx +12  

  @rafauen: Nie długo trzeba będzie dzieci wychowywać we własnym zakresie w domu jak amisze

  pokaż komentarz
  kynx
 • rafauen +8  

  @kynx: Wychowanie to właściwie od zawsze była działka rodziców, ale najgorsze jest to że będziemy je musieli sami edukować, bo inaczej dziecku wypiorą mózg na lewacką modłę.

  pokaż komentarz
  rafauen
 • mandarin2012 +9  

  @BlackError: moze chodzi o to by dziecko zobaczywszy pedofila, zamiast uciekac, robic halas, itd, wyciagnelo z kieszeni gumke i podalo ulubiona pozycje?

  imo normalne ze dzieci sie interesuja czyms nowym, tu podpatrza mame, tam tate, i kuzwa koniec. tyle powinno styknac. zreszta zobaczcie UK -tam maluchom sie wpaja takie badziewia od malego i co? 11 latki nie zachodza w ciaze? cos sie poprawilo? nie!

  pokaż komentarz
  mandarin2012
 • mandarin2012 +4  

  @kynx: badz placic za porzadna szkole np 30000 funtow rocznie, jak ma to miejsce np w uk

  pokaż komentarz
  mandarin2012
 • Aryo +1  

  @rafauen: Ave. Masz pełną rację. To już jest przegięcie.

  pokaż komentarz
  Aryo
 • tomaszek00 +2  

  czy już celowe oswajanie społeczeństwa z nieuchronną legalizacją pedofilii?

  @rafauen: co ma edukacja seksualna do pedofilii?

  pokaż komentarz
  tomaszek00
 • rafauen +4  

  @tomaszek00: Informowanie dziecka które nie posiada wcale seksualności o istnieniu czegoś takiego może wywołać u dziecka potrzebę sprawdzenia zjawiska, powodowaną ciekawością. A taka ciekawość u małego dziecka to woda na młyn dla pedofili. Proste?

  pokaż komentarz
  rafauen
 • BlackError 0  

  @tomaszek00: To że coraz młodsze dzieci uczy się o seksie i pozycjach seksualnych i innych rzeczy które nawet dorośli nie znają... Po co 6-latkom taka wiedza? Chyba logicznie że władza ma w tym jakiś ukryty cel i jest tym legalizacja pedofilii... Uczą dzieci o seksie więc dzieci w coraz młodszym wieku go uprawiają, a skutkiem tego będzie że władza obniży lub zniesie barierę wiekową "bo przecież dzieci w przedszkolach i tak uprawiają seks"

  pokaż komentarz
  BlackError
 • tomaszek00 +5  

  Proste?

  @rafauen: no właśnie nie proste, bo:

  chyba masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. Nigdzie w tekście nie jest napisane, że takie zjawisko dociera do Polski. Poza tym raport MEN (dostępny w internecie, poczytaj sobie) definiuje zachowania dzieci w przedszkolu i wbrew temu co twierdzisz (zakładam, że sobie wymyśliłeś) dzieci w przedszkolu zaczynają dostrzegać swoją s. grając np w pozornie niewinne gry jak lekarz.

  pokaż komentarz
  tomaszek00
 • rafauen -8  

  @tomaszek00: Przerażasz mnie. Zabawa w lekarza to dla ciebie odkrywanie seksualności? Ja całe życie myślałem że to dostrzeżenie przez dziecko różnicy płci i ciekawość z tym związana, atu taaki szok. Czyli jak kiedyś zorientowałem się że moja siostra nie ma pitorka i chciałem zobaczyć jak to wygląda, to tak naprawdę miałem ochotę na seks z nią? Dobrze się czujesz?

  pokaż komentarz
  rafauen
 • tomaszek00 0  

  To że coraz młodsze dzieci uczy się o seksie i pozycjach seksualnych i innych rzeczy które nawet dorośli nie znają

  @BlackError: mhm...to nie wiem jaką masz dorosłość albo jakie miałeś dzieciństwo

  pokaż komentarz
  tomaszek00
 • tomaszek00 +6  

  Zabawa w lekarza to dla ciebie odkrywanie seksualności?

  @rafauen: to może rzeczowo od początku.

  Definicja (za wiki):

  Seksualność jest wrodzoną, naturalną funkcją organizmu ludzkiego i jednym z zasadniczych czynników motywujących do podejmowania więzi i kontaktów interpersonalnych, mającym wymiar biologiczny, psychiczny, społeczno-kulturowy

  Dzieci już w przedszkolu dążą do więzi interpersonalnych.

  Zabawa w lekarza to dla ciebie odkrywanie seksualności?

  Tak, to początek do dostrzegania różnic wynikających z naszej biologii.

  Czyli jak kiedyś zorientowałem się że moja siostra nie ma pitorka i chciałem zobaczyć jak to wygląda, to tak naprawdę miałem ochotę na seks z nią? Dobrze się czujesz?

  seksualność nie równa się uprawianiu seksu. Tak, dobrze się czuję, ale męczy mnie wiosenna alergia

  pokaż komentarz
  tomaszek00
 • BlackError -7  

  @tomaszek00: Miałem dobre dzieciństwo... dzięki za troskę :)
  a widziałeś czego uczą w szkołach na zachodzie na lekcjach o seksie? Widziałem ostatnio książkę dla przedszkolaków z pozycjami seksualnym... do czego to ma zachęcać jak nie do seksu już w wieku 6-7 lat?

  pokaż komentarz
  BlackError
 • kamel50 via iOS 0  

  @rafauen: ja tam nie widze penisa w czasie wzwodu, ale moze mam inne wzwody

  pokaż komentarz
  kamel50
 • tomaszek00 +4  

  a widziałeś czego uczą w szkołach na zachodzie na lekcjach o seksie? Widziałem ostatnio książkę dla przedszkolaków z pozycjami seksualnym...

  @BlackError: nie widziałem i szczerze mówiąc:

  wykopalisko @rafauen to ściema, bo ten projekt nigdy nie wszedł w życie w Szwajcarii. Co do książki dla przedszkolaków - podeślij proszę jej tytuł lub podaj kraj w którym była wydana.

  Sorry za sceptycyzm, ale na wykopie już jakoś tak jest, że wszyscy walczą z "lewakami" i "pedofilami" a później się okazuje, że źródło nie to, że ktoś coś słyszał, ale to nieprawda, etc.

  pokaż komentarz
  tomaszek00
 • BlackError -4  

  @tomaszek00: http://www.fakt.pl/Niemcy-ucza-seksu-5-latki,artykuly,209093,1.html
  Z pozdrowieniami od Prawej strony :P

  pokaż komentarz
  BlackError
 • tomaszek00 +9  

  Z pozdrowieniami od Prawej strony :P

  @BlackError: ja naprawdę nie rozumiem jak nośny temat (emigranci, lewactwo, etc.) potrafi ogłupiać całkiem mądrych ludzi (jakim zapewne jesteś).

  a. powołujesz się na fakt - w każdym normalnym wykopie to źródło jest obśmiewane, ale jeżeli chodzi o walkę z lewicą to artykuły z faktu traktowane są niczym opracowania encyklopedii Brittanica
  b. FAKTY są takie:

  - wydanie tego podręcznika było incydentem i błędem do czego przyznała się szkoła i **wydawnictwo:

  potwierdziła, że ma książkę w swoich zbiorach, lecz obecnie nie udostępnia jej już uczniom

  Skąd się wziąłeś?” wydano po raz pierwszy w 1991 w wydawnictwie Loewe Verlag. Przedstawiciel firmy powiedział w rozmowie ze “Spiegel online”, że nie ma planów jej wznowienia.

  źródło: http://natemat.pl/59401,burza-wokol-niemieckiej-ksiazki-do-edukacji-seksualnej-dla-pieciolatkow

  Z pozdrowieniami z centrum :P

  pokaż komentarz
  tomaszek00
 • huba_buba via iOS +1  

  @artpop: ciebie matka musiała bić w ciemiączko, bo nie wierzę że taki się urodziłeś.

  pokaż komentarz
  huba_buba
 • katinka +5  

  Ja chcę mieć dzieci wyedukowane w dziedzinie nauk

  @rafauen: Otóż to! Won z jakąkolwiek indoktrynacją ze szkół. Żadnej religii, nacjonalizmu, faszyzmu, komunizmu, unii europejskiej, kosmopolityzmu, feminizmu, wegetarianizmu. Łapska precz. Szkoła ma przekazywać wiedzę naukową, światopoglądem swoich dzieci rodzice powinni zajmować się sami.

  pokaż komentarz
  katinka
 • dob3k -3  

  @nie_mam_fejsa: dziwne masz zboczenia...

  pokaż komentarz
  dob3k
 • dob3k -4  

  @artpop: Zostaw. Nie ma sensu. Wiekszosc z tych krzykaczy to gimbaza i jeszcze dlugo zanim beda mieli wlasne potomstwo i jakiekolwiek pojecie o wychowaniu.

  pokaż komentarz
  dob3k
 • dob3k -2  

  @rafauen: Ile ty masz chlopie lat ze mylisz seksualnosc z seksem? Pozniej sie dziwic ze takie durne komentarze piszecie jak wy nie wiecie o co chodzi... żal.pl

  pokaż komentarz
  dob3k
 • BlackError -2  

  @dob3k: to co dla ciebie jest rzetelnym źródłem? GW?
  http://www.spiegel.de/international/germany/berlin-first-graders-get-explicit-sex-education-book-a-896447.html

  pokaż komentarz
  BlackError
 • biliard +1  

  Pan Bóg przykazał

  @rafauen: który?

  pokaż komentarz
  biliard
 • dob3k +2  

  @BlackError: Noooo to teraz sie wykazales. Zamieniles polski szmatlawy tabloid na niemiecki. Brawo! Jeszcze znajdz odnosnik do angielskiego The Sun i bedzie komplet rzetelnych zrodel.

  pokaż komentarz
  dob3k
 • kkjj -3  

  @artpop: z Wykopowym zidiociałem prawiczkowym moherostwem nie wygrasz. To zakute łby anytyunijne (głosowali przeciwko wejściu Polski do Unii), teraz się czepiają wszystkiego co z Unii. Jedynie unijną kasę chętnie i łapczywią biorą jak ich guru Rydzyk.

  pokaż komentarz
  kkjj
 • kkjj -1  

  @wykopowa_ona: Poza tym ja nie miałam edukacji seksualnej w przedszkolu. Nie uważam, żebym była pokrzywdzona z tego powodu.
  Ja z kolei nie zauważyłem by jakikolwiek fanatyk religijny uznawał się za pokrzywdzonego z powodu swego ogłupienia religijnego. Więc Twój argument odnośnie swojej samooceny możesz innym zidiociałym fanatykom religijnym przedstawiać. Bo Wasze rozmowy są równie idiotyczne jak Twoja argumentacja.

  pokaż komentarz
  kkjj
 • wykopowa_ona +1  

  @kkjj: a gdzie masz dowód na mój fanatyzm religijny? Człowieku, skąd Tyś się urwał?

  pokaż komentarz
  wykopowa_ona
 • kkjj -6  

  @wykopowa_ona: Jeżeli edukację seksualną uznajesz za zło, to jakiż to inny światopogląd posiadasz jeśli nie prawiczkowy? (zacząłem od teraz używać określenia "prawiczkowy" w "podzięce" za jakże miłe określenie "lewactwo" stosowany przez tutejsze moherostwo.

  pokaż komentarz
  kkjj
 • wykopowa_ona +1  

  @kkjj: ale ja nie uznaje edukacji seksualnej za zlo. nie popieram edukacji seksualnej, jaka jest mniej wiecej opisana w tym wykopie.

  pokaż komentarz
  wykopowa_ona
 • kkjj -4  

  @wykopowa_ona: I ujadasz na równi ze zidiociałymi Wykopkami, którzy zamiast mózgu mają moherowy beret, bawiąc się ich chore gierki. Z kim przystajesz (moherami), takim się niestety stajesz. Przecież oni Cię ogłupiają i siebie nawzajem nakręcając się wzajemnie jeszcze większą moherową głupotą.

  pokaż komentarz
  kkjj
 • wykopowa_ona +2  

  @kkjj: matko z córką na ręku... Daj sobie spokój, co? Nigdy nie miałam nic wspólnego z kościołem katolickim, byłam w nim raz w życiu, na ślubie koleżanki. Nie jestem chrzczona ni bierzmowana, a Ty mi tu ciśniesz, że z moherami przystaję.

  pokaż komentarz
  wykopowa_ona
 • Belzebub -7  

  @rafauen:
  @Czytelnik30:
  @wykopowa_ona:
  @rafauen:
  @Mr--A-Veed:
  @nie_mam_fejsa:
  @wykopowa_ona:
  @BlackError:
  Czego wy się boicie ? Ja osobiście zgodził bym się na taką naukę dla dziecka. Gdyby nie narzucanie tego z góry, to wszystko świetnie.

  pokaż komentarz
  Belzebub
 • rafauen -2  

  @biliard: Podobno jest jeden, tylko go różnie nazywają. Raz jest Bogiem innym razem Allachem, Jahwe albo Wielkim Manitou czy jeszcze innym. Natomiast paradoksem tak naprawdę jest to że z powodu tego imienia ludzie często skaczą sobie do gardeł. A jak Pan Bóg przykazał to taki zwrot językowy, chociaż jak się nad tym zastanowić to też bez względu ja go zwą to przykazał ludziom to samo.

  pokaż komentarz
  rafauen
 • kkjj -1  

  @wykopowa_ona: Po pierwsze czytasz moherowy artykuł zamieszczony przez mohera i wykopywany przez moherowe towarzystwo. Artykuł jest pretensjonalny - pisany z moherowego punktu widzenia. Praktycznie jedyne argumenty w nim, to te co powiedział, ksiądz, biskup czy jakiś rodzic -moher. Obawiam się, że Ty też go "wykopałaś".

  Ja byłem chrzczony i bierzmowany. Chociaż jestem ateistą. Religijne rytuały mam daleko w dpie. Mogę komunię z dżemem zjadać na kolację i popijać winem mszalnym. Równie dobrze mógłbym być obrzezany, czy przejść dowolny inny rytuał religijny. W kościele byłem widzę więcej razy od Ciebie (na ceremoniach), ale nie odwala mi moherowa choroba umysłowa. Nie przystaję z moherami i nie ulegam ich głupocie i chorej wizji świata jak Ty.

  Z artykułu: Na stronach katolickich organizacji pojawiły się stwierdzenia, że "MEN demoralizuje dzieci". Rodzice boją się, że do polskich szkół i przedszkoli dotrze program edukacji, realizowany np. w Szwajcarii.
  "Złą" edukację seksualną i ideologie gender potępili również w czasie homilii z okazji Bożego Ciała kościelni hierarchowie, w tym metropolita poznański abp Stanisław Gądecki.
  W piątek odbył się ogólnopolski protest pod hasłem "Ręce precz od naszych dzieci", zorganizowany przez Prawicę Rzeczpospolitej.


  Twoja rozmowa z moherowymi prawiczkami:

  @wykopowa_ona: Najlepiej chyba wyprowadzić się do jakichś "zacofanych" krajów, gdzie takie pomysły nastąpią, ale duuużo później...

  @wykopowa_ona: Mamy z mężem plan na dorobienie się pierwszego dziecka w najbliższym roku, ale jak tylko pomyślę o tym, co się dzieje, to automatycznie mam ochotę bezdzietna pozostać...

  pokaż komentarz
  kkjj
 • HodorKrolemJonSnowNieZyje 0  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  HodorKrolemJonSnowNieZyje
 • Przemysluaw +1  

  @rafauen: Brawo za moim zdaniem najtrafniejszy komentarz.

  Właśnie taki jest cel, aby odciągnąć przyszłego wyborce od normalnej nauki i to jak najszybciej aby nie zaczął samodzielnie myśleć.
  Żeby jako dorosły człowiek umiał tylko się rozmnożyć, nachlać, i zagłosować na socjal.

  pokaż komentarz
  Przemysluaw
 • dob3k via iOS +1  

  @rafauen: Grecy, rzymianie, egipcjanie, indyjczycy, japonczycy, chinczycy etc... mieli kilka setek bogow i bozkow.
  Odkad istnieje wiara w boga tego czy tamtego zawsze beda sie mordowac w jego imieniu. Czy to krucjaty czy fanatycy muzulmanscy czy europejska ira.
  Glownie dlatego ze stawiajac "swojego" boga jako tego jedynego prawdziwego ustawiaja innych jako gorszych

  pokaż komentarz
  dob3k
 • pss8888 -1  

  @Czytelnik30:

  pełna zgoda! Totalne przegięcie :-(. Przygotowanie do pedofilii :-(. Wypi@$&ć.!

  Ja już wiele razy pisałem na wykopie że oszołomy chcą zrobić z dzieci mięso dla pedofilii.
  (Niestety jak do tej pory takie stwierdzenie potępiacie i minusujecie. Nie wiem dlaczego bo to wg mnie oczywistość.)

  pokaż komentarz
  pss8888
 • pss8888 -1  

  @wykopowa_ona:

  matko z córką na ręku... Daj sobie spokój, co? Nigdy nie miałam nic wspólnego z kościołem katolickim, byłam w nim raz w życiu, na ślubie koleżanki. Nie jestem chrzczona ni bierzmowana, a Ty mi tu ciśniesz, że z moherami przystaję.
  Zadziwia mnie bardzo to odżegnywanie się ludzi władających językiem polskim do wiary przodków. Często można to spotkać na forach internetowych,ale nie tylko. Często słyszę wrogie, antykościelne wypowiedzi z ust czerwononosych panów stojących pod sklepem z piwem. Śmieszy mnie to bardzo bo w tym czasie ich dzieci, żony i matki są w kościele na mszy.

  pokaż komentarz
  pss8888
 • pss8888 -1  

  @katinka:

  Won z jakąkolwiek indoktrynacją ze szkół. Żadnej religii
  Zabranianie religii w szkole to też pewien rodzaj narzucania światopoglądu. Bo dlaczego niby zabraniać znakomitej większości dzieci rodzin katolickich prawa do poznania ich wiary? Jakim prawem robić z dzieci katolickich ateistów!

  pokaż komentarz
  pss8888
 • wykopowa_ona 0  

  @pss8888: nie jestem katoliczką, moja rodzina od pokoleń nie jest katolicka. także nie pasuję do Twojego opisu

  pokaż komentarz
  wykopowa_ona
 • pss8888 +1  

  ja nie miałam edukacji seksualnej w przedszkolu. Nie uważam, żebym była pokrzywdzona z tego powodu.

  @wykopowa_ona:

  Ja też nie miałem edukacji seksualnej w przedszkolu i jakoś żyję.
  Jako jedyny lewacki powód dla którego chcą wprowadzić seksualizację czteroletnich dzieci podaje się (niby) ochronę przed pedofilami. Tylko ja się pytam.
  Ile procent dzieci pada ofiarą pedofilii??? Czy nie jest to przypadkiem bardzo mała liczba???
  Skoro mało dzieci cierpi psychicznie z powodu aktów seksualnych ze strony dorosłych (pedofilów) czy to jest powód by krzywdzić WSZYSTKIE dzieci naukami seksualnymi ze strony przedszkolnych edukatorów seksualnych???

  pokaż komentarz
  pss8888
 • honotu +2  

  @tomaszek00: Zgadzam się, wg teorii seksuologicznych (w tym tej Freuda) dziecko jest seksualne od samych narodzin, stąd fazy dzieciństwa: oralna (niemowlęca), analna, falliczna, latentna i genitalna (dojrzewanie). Ale właśnie, nazwa seksualność niekoniecznie równa się stosunkowi seksualnemu, a tak się większości wydaje. Freudowi chodzi o to jak tworzymy więzi, co nas będzie interesowało w przyszłości lub co bedziemy mieć zaburzone np. jeśli w fazie analnej ktoś przejdzie zbyt ostry trening czystości (powiedzmy kary za siusianie) to w przyszłości może być w tym lub nawet szerszym zakresie zaburzony.

  pokaż komentarz
  honotu
 • wykopowa_ona 0  

  @pss8888: nie do końca Cię czaję. Najpierw osądzasz mnie o odżegnywanie się o czci i wiary, a później atakujesz edukację seksualną. Albo jesteś początkującym trollem, albo zupełnie nie czaję Twojego toku rozumowania.

  pokaż komentarz
  wykopowa_ona
 • katinka 0  

  @pss8888: Nie zabranianie wiary uczniom. Nie nauczanie, że Boga nie ma lub jest. Po prostu pomijanie tego tematu w toku nauki, tak jak np. nie ma w programie nauczania wiedzy o komiksach. Kto chce i lubi, czyta sobie po lekcjach, dyskutuje z kolegami na przerwach, nosi kupuje i gadżety związane z ich bohaterami.

  pokaż komentarz
  katinka
 • pss8888 -2  

  @katinka: Czyli w skrócie chcesz zabić ducha narodu. Brawo za pomysł.
  Rodzice mają prawo przekazać dzieciom swoje tradycje, kulturę i religię. Rodzice oczekują że państwo jako wspólne dobro będzie wspomagać rodziców w przekazywaniu tych wartości.

  pokaż komentarz
  pss8888
 • pss8888 0  

  @wykopowa_ona: Nie osądzam ciebie!
  A edukację seksualną jak najbardziej atakuję bo to nie tędy droga.
  O tym co jak i gdzie trzeba zrobić żeby było dobrze to się w szkole z lekcji biologii dzieciaki dowiadują. O środkach antykoncepcyjnych też.
  Cała akcja z tą wczesną i wulgarną edukacją seksualną ma inny głębszy sens.
  Lewicowe, obrzydliwe towarzystwo łączące zboczeńców wie że w Polsce jest tak niski poziom ciąż nieletnich, gwałtów, aborcji nastoletnich dziewcząt itd bo w Polsce zamiast uczyć bezsensownie dzieci mechanicznych (seksualnych) czynności to uczymy je WARTOŚCI ETYCZNYCH I MORALNYCH. A dobrze wiadomo na przykładzie choćby Wielkiej Brytanii że jak zabraknie w ludzkich sercach wartości etycznych a pozostanie sama wiedza seksualna to z tego powstają właśnie te problemy.

  pokaż komentarz
  pss8888
 • Mr--A-Veed -2  

  Czego wy się boicie ? Ja osobiście zgodził bym się na taką naukę dla dziecka. Gdyby nie narzucanie tego z góry, to wszystko świetnie.

  @Belzebub: I to mówi belzebub... ;-)

  pokaż komentarz
  Mr--A-Veed
 • Belzebub 0  

  @pss8888: jesteś obrzydliwa w tym co piszesz.

  pokaż komentarz
  Belzebub
 • pss8888 -1  

  @Belzebub:

  Jesteś obrzydliwa (obrzydliwYYYYYYYYYYYYY jak już) w tym co piszesz.
  Ale że co???

  pokaż komentarz
  pss8888
 • n...........a -1  

  Ja osobiście zgodził bym się na taką naukę dla dziecka.

  @Belzebub: pewnie jeszcze byś się zgodził żeby to twojego penisa dzieciom pokazywać...

  pokaż komentarz
  n...........a
 • biliard 0  

  Podobno jest jeden, tylko go różnie nazywają.
  @rafauen: Ponieważ zawodowo param się badaniami nad religią, to powiem że wśród kolegów po fachu panuje zgoda, że przymioty poszczególnych bogów wykluczają ich tożsamość. Aby uznać ich identyczność trzeba zignorować poglądy zaangażowanych w poszczególne religie. Jednak, skoro tak, na jakiej podstawie w ogóle mówimy o różnych ich postaciach czy wyobrażeniach? Takie selektywne myślenie jest niedopuszczalne, jeśli usiłujemy rzetelnie porównać poszczególne kultury i religie...
  (Pomijam problem religii nie uznających istnienia bogów, jak chiński chan i japoński zen)

  pokaż komentarz
  biliard
 • Belzebub +1  

  @Belzebub: pewnie jeszcze byś się zgodził żeby to twojego penisa dzieciom pokazywać...

  @nie_mam_fejsa: Jeśli dobrze bym na tym zarobił to Tak.

  pokaż komentarz
  Belzebub
 • n...........a -3  

  @Belzebub: jesteś pedofilem - zgłaszam cie do prokuratury...

  pokaż komentarz
  n...........a
 • dcoder 0  

  @rafauen: a propos legalu od 12 lat - tak jest w Watykanie

  pokaż komentarz
  dcoder
 • michalxl600 0  

  Najlepiej chyba wyprowadzić się do jakichś "zacofanych" krajów, gdzie takie pomysły nastąpią, ale duuużo później...

  @wykopowa_ona: jacierpiędolę - a może wywalić pasożyty z naszego życia narzucające nam ten szajs ? Hindusi pewnego dnia nie przyszli do pracy . Wszyscy - " jeden za wszystkich wszyscy za jednego" mówi starosłowiańska maksyma . Anglicy musieli opuścić Indie.

  pokaż komentarz
  michalxl600
 • GrammarNazi 0  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  GrammarNazi
 • fermento +58  

  @Filipix: spoko, jak Krul się dostanie do władzy to schowa większość lewaków do left-boksów.

  pokaż komentarz
  fermento
 • Filipix +6  

  @fermento: Taką zarazę, razem z urzędnikami powinno się do obozów pracy w Korei wysłać. Nawet z dopłatą z publicznych pieniędzy.

  pokaż komentarz
  Filipix
 • fermento -4  

  @Filipix: Tutaj się z tobą zgadzam, kara w postaci obozu pracy jest dużo bardziej sensowna i niesie ze sobą cień resocjalizacji.

  pokaż komentarz
  fermento
 • Desperated +13  

  @Filipix: Myślozbrodnia? Przecież o tym pisał Orwell... Lewak! Znienawidzony lewak, ukochany za "Rok 1984". Co teraz?

  pokaż komentarz
  Desperated
 • Filipix -3  

  @Desperated: Obecne lewactwo nie ma nic z demokratyczną lewicą wspólnego.W tej chwili "lewactwo to pojęcie ogólne grup działających pod lewicową przykrywką, głoszącą dobro szarego obywatela. A faktycznie realizują dowolnymi metodami program unicestwienia normalnego obywatela, gospodarki i wartości moralnych. Natomiast grupa ograniczonych umysłowo, łatwo dających sobie wmówić, że programy destrukcyjne to nowoczesność i postęp, popiera tę paranoję.
  Po wojnie, dobrowolnie komunę popierał jedynie niepiśmienny robotniczo chłopski motłoch. Dzisiaj ludzie o podobnym intelekcie i mentalności. Wywołując w zasadzie śmiech politowania.

  pokaż komentarz
  Filipix
 • Filipix -7  

  @Baron_Al_von_PuciPusia: Bredzisz czy znowu trollujesz? Bo nie wiem czego to miało się tyczyć.

  pokaż komentarz
  Filipix
 • Baron_Al_von_PuciPusia +6  

  @Filipix: Zastanówmy się - kto chce karać za za poglądy polityczne - lewaki. Tadam. W ten sposób osoba, która chce delegalizować dane poglądy polityczne automatycznie staje się lewakiem.

  pokaż komentarz
  Baron_Al_von_PuciPusia
 • Filipix -9  

  @Baron_Al_von_PuciPusia: 1.Propaganda i lobbowanie na szkodę większości, to nie poglądy polityczne. Tym bardziej w sferze moralnej, wkraczając w prywatne życie obywatela.
  2. Lewackie "poglądy" powinny być traktowane przez prawo na równi z nazistowskimi. A nawet ostrzej, bo więcej szkód (w historii) przyniosły nawet od nazizmu.

  pokaż komentarz
  Filipix
 • Baron_Al_von_PuciPusia +18  

  Lewackie "poglądy" powinny być traktowane przez prawo na równi z nazistowskimi. A nawet ostrzej, bo więcej szkód (w historii) przyniosły nawet od nazizmu.

  @Filipix: Czyli dokładnie takie jak Twoje - anty-wolnościowe, związane z tyranią i zabraniające opozycyjnych w stosunku do tej tyranii, poglądów.

  pokaż komentarz
  Baron_Al_von_PuciPusia
 • jankotron +14  

  @Filipix: jedyne, co ma wspólnego to znalezisko z lewactwem, to tytuł, który sobie wymyślił autor znaleziska.

  pokaż komentarz
  jankotron
 • wzor_fizyczny +9  

  spoko, jak Krul się dostanie do władzy to schowa większość lewaków do left-boksów.
  @fermento:
  Musi tylko wcześniej wyjść ze swojego 1%-boksu.

  pokaż komentarz
  wzor_fizyczny
 • PanKogito 0  

  @Filipix: Napisałeś do czego dąży lewactwo, a do czego dąży demokratyczna lewica?

  pokaż komentarz
  PanKogito
 • Filipix -6  

  @PanKogito: W tej chwili demokratyczna lewica nie istnieje to już tylko pojęcie czysto abstrakcyjne.

  pokaż komentarz
  Filipix
 • fermento +1  

  @Baron_Al_von_PuciPusia: Prześladowanie kogokolwiek za jego poglądy jest tak samo złe jak wpychanie własnych poglądów innym.

  pokaż komentarz
  fermento
 • Filipix -1  

  Czy Ty nie rozumiesz że NIE MOŻNA karać ludzi za nawet najgłupsze poglądy? W tym nawet nazistowskie.

  @wbielak: To dlaczego negowanie holokaustu czy też szerzenie treści faszystowskich są karalne?
  Ponadto o poglądach, nawet słowem nigdzie nie wspomniałem.

  pokaż komentarz
  Filipix
 • wbielak -1  

  @Filipix: Nie wiem czy negowanie holokaustu jest karalne (masz przykład?) ale tu problem jest prosty. Nie bardzo można negować fakt historyczny...
  Z zakazem propagowania faszyzmu się nie zgadzam mimo że osobiście uważam że to zbrodnicza ideologia (podobnie z resztą jak komunizm).

  Ale albo chcemy zamordyzmu albo wolności.
  Ja chcę wolności i akceptuje fakt że jej ceną jest to że banda idiotów będzie wygłaszać swoje kretyńskie pomysły.

  pokaż komentarz
  wbielak
 • dob3k +1  

  @fermento: Taaa jasne. Jak przekroczy prog wyborczy to dopiero bedzie swieto na wykopie

  pokaż komentarz
  dob3k
 • Desperated -1  

  Ponadto o poglądach, nawet słowem nigdzie nie wspomniałem.

  @Filipix:

  lewactwo powinno być karalne i zdelegalizowane
  Tyle w temacie. Ogarnij się.

  pokaż komentarz
  Desperated
 • dob3k +1  

  @Filipix: O historii sie moze nie wypowiadaj, bo chyba mylisz nazizm z faszyzmem. NSDAP przestala byc socjalistyczna (choc i tak byla z gruntu bardziej nacjonalistyczna niz socjalistyczna) po polaczeniu z faszystami i wygraniu wyborow

  pokaż komentarz
  dob3k
 • dob3k +1  

  @jankotron: A ilosc slowa "lewak" w komentarzach jest odwrotnie proporcjonalna do jakosci wypowiedzi

  pokaż komentarz
  dob3k
 • kkjj -2  

  @Filipix: Toż bździągwa lewactwo powinno być karalne i zdelegalizowane. W ogóle warto to sobie przed wyborami przypomnieć.
  Spadaj moherowy prawiczku.

  pokaż komentarz
  kkjj
 • kkjj -1  

  @dob3k: @fermento: Taaa jasne. Jak przekroczy prog wyborczy to dopiero bedzie swieto na wykopie
  No niestety Wykop jest skrajnie nacjonalistyczny, narodowy (negatywnie, inaczej: ksenofobiczny), ma ciągoty do faszyzmu i nazizmu, zacofany światopoglądowo (co chwila teksty "lewactwo"), antysemicki (wszędzie spiski Żydów i tego wrednego Michnika), pełny obaw o przyjazd do Polski obywateli innej narodowości (zwłaszcza wyznających Islam itp.

  Generalnie najgorsza wersja polskości przejawia się na Wykopie. Rozsądnych ludzi tu niestety mniejszość lub milczą.

  pokaż komentarz
  kkjj
 • dob3k via iOS +1  

  @kkjj: Szanse Krula na wygrana w wyborach sa nizsze niz szanse na odkrycie sladow rurkowcow na marsie. Jest jedynie taka polityczna ciekawostka i tak juz zostanie (oby).
  Co do reszty sie zgadzam. Dodaj do tego jedynie Maxa powiem ci co myslec Kolonko drugiego guru wypokow i masz komplet.

  pokaż komentarz
  dob3k
 • pss8888 0  

  @PanKogito:

  do czego dąży demokratyczna lewica?
  Co to takiego demokratyczna lewica???
  Czy to pani Hania Lis z Panoramy TVP która potrafi z najmniej związanego z religią tematu zrobić szpikulec w religijne serce narodu?
  Wystarczy porównać treść Panoramy z treścią Wiadomości. Jak nie ma pani Hanie to oba serwisy informacyjne są prawie identyczne. Ale jak jest pani Hania to indoktrynacja lewicowa tak daje po oczach że aż boli.

  pokaż komentarz
  pss8888
 • 1......1 +23  

  Dlaczego w tym boxie nie pluszowego odbytu?

  pokaż komentarz
  1......1
 • NamalowanyPrzezSmutek +46  

  @13121981: Coś jest na rzeczy. Czyżby jawna dyskryminacja pedałów?

  pokaż komentarz
  NamalowanyPrzezSmutek
 • fidelxxx +29  

  @13121981:
  Bo to prawicowy box, w lewicowym są dwie pluszowe waginy albo śniady obrzezany pluszowy penis i pluszowy odbyt.

  pokaż komentarz
  fidelxxx
 • Falcon 0  

  @13121981: Jeszcze nie uznają trzeciej płci...

  pokaż komentarz
  Falcon
 • PanzerWaffel +6  

  Skąd taki szum i sprzeciw ze strony ludzi, którzy nie widzą nic zdrożnego w indoktrynacji religijnej właśnie od przedszkola?
  W gimanzjum, przyjnajmniej tam, gdzie mój syn chodzi, dzieci mają już głupawe nastawienie do seksu i lekcje WDŻ to festiwal głupawki, zwłaszcza że nauczycielka raczej się do tego nie nadaje.
  Nie chcecie ciąż u nastolatek? Słoneczek? To uczcie dzieci od najwcześniejszych lat, co może wyniknąć z głupich zabaw w gimnazjum.

  pokaż komentarz
  PanzerWaffel
 • GilbertEatingGrape +21  

  Nie chcecie ciąż u nastolatek? Słoneczek?

  @PanzerWaffel: ja bym chciał słoneczko, ale za stary jestem i mnie do gimbazy nie wpuszczą. Chyba, że zostanę nauczycielem WDŻ! Ha, to jest plan!

  pokaż komentarz
  GilbertEatingGrape
 • polski_fritzl +24  

  @PanzerWaffel: W UK mają edukację seksualną prawie od poczęcia oraz rekordową liczbę ciąż. A słonczeko to legenda miejska jeszcze z lat 80. Niezły pustostan umysłowy musi prezentować osoba, która nadal w to wierzy.

  pokaż komentarz
  polski_fritzl
 • wykopowa_ona 0  

  @PanzerWaffel: czym innym jest nauka, a czym innym to, co jest proponowane tutaj. Wybacz, ale wolę, żeby moje dzieci w podstawówce wstydziły się tematu, niż żeby traktowały za coś normalnego, gdy jakiś pan pokaże im penisa...

  pokaż komentarz
  wykopowa_ona
 • 4...S +6  

  W UK mają edukację seksualną prawie od poczęcia oraz rekordową liczbę ciąż

  @polski_fritzl:
  Oraz rekordową ilość aborcji nastolatek. Niektóre ponad 7 razy przed ukończeniem 19 lat.

  pokaż komentarz
  4...S
 • wykopowa_ona +2  

  @thor666: dlatego wolałabym, żeby kwestia wychowania seksualnego pozostała jednak w mojej gestii, a nie była prowadzona przez jakieś przedszkole.
  Ja byłam uświadomiona. Rodzice ze mną rozmawiali od dzieciaka. I ja zamierzam tak zrobić.

  pokaż komentarz
  wykopowa_ona
 • ncpnc +9  

  @wykopowa_ona: Dobrze dla Ciebie, ale niestety nie wszystkie dzieci mają na tyle rozsądnych rodziców.

  pokaż komentarz
  ncpnc
 • Pan_Slon -7  

  @artpop: Jestes pedofilem? Taka jest wlasnie idea, przyzwyczaic dzieciaki do tego, zeby takie podefislkie scierwo moglo sie z nimi "bawic" i bylo w tym nic zdroznego.

  pokaż komentarz
  Pan_Slon
 • artpop 0  

  @Pan_Slon: Zupełnie odwrotnie na to patrzysz.

  pokaż komentarz
  artpop
 • rencista -1  

  @ncpnc: Odrazu po urodzeniu zabierać dzieci rodzicom i dawać na wychowanie do państwowych fabryk prowadzonych najlepiej przez lewicowych specjalistów.

  pokaż komentarz
  rencista
 • ncpnc +9  

  @rencista: Naprawdę mam te brednie komentować? Hurrrraaa na lewactwo, ulżyjcie sobie, tym bardziej że poza tytułem wykopu nigdzie go nie ma...

  pokaż komentarz
  ncpnc
 • JohnnyFajf +1  

  @PanzerWaffel:
  jesteś idiotą uważającym się za mędrca.

  pokaż komentarz
  JohnnyFajf
 • Z...x +2  

  @polski_fritzl: W UK nastoletnie matki dostają taki socjal, że, gdyby w katolickiej Polsce wprowadzić choćby zbliżony, to nie dałoby się przejśc chodnikiem, z powodu zatrzęsienia nastoletnich mamuś z wózkami.

  A, jeśli ktoś stwierdzi, że, to tylko moja wyobraźnia, to niech poczyta o tym, jak właśnie w Polsce ludzie rozwodzą się specjalnie po to, by jako dzieci samotnych matek, ich dzieci otrzymywały pomoc państwa w postaci darmowych miejsc w przedszkolach i nie tylko. A także niech każdy wyciągnie wnioski z tego, że Polki, wychowane przecież przez porządne rodziny, a nie lewacką edukację seksualną, nagle zaczynają masowo rodzić na wyspach i raczej posiadanie obrączki na palcu nie jest dla nich żadnym kryterium.

  pokaż komentarz
  Z...x
 • dave23 0  

  @ncpnc: jak nie panie lewactwo jest wszedzie i ma sie dobrze, PRECZ Z KOMUNA!!

  pokaż komentarz
  dave23
 • ncpnc +1  

  @dave23: Bal-ce-rowicz, mu-si odejśc!

  pokaż komentarz
  ncpnc
 • komandor -1  

  @Zorax: Za aborcję też dostają socjal?

  Aborcji jest zdecydowanie więcej wśród nastolatek niż urodzeń. Zatem pomyśl zanim głupotę palniesz - gdyby to socjal powodował ciąże to nie byłoby tylu aborcji - chyba, że sądzisz, że nastolatki skrobią się dla czystej przyjemności.

  pokaż komentarz
  komandor
 • Z...x 0  

  @komandor: Skrobią się, bo mogą. U nas byłoby to samo, gdyby aborcja była tak samo dostępna, a lobby utrzymujące, że to morderstwo było jedynie głośną mniejszością.
  Tyle, że tu już wchodzimy na grunt prywatnych przekonań, a nie wychowania seksualnego, które powinno się opierać na biologii i seksuologii - poważnych dziedzinach wiedzy, a nie prywatnych poglądach.

  Bo, jeśli wyłączymy poglądy i zostaniemy tylko przy sprawdzonej wiedzy, to sama liczba aborcji nie świadczy w jakikolwiek sposób, pozytywny, czy negatywny o danym społeczeństwie.

  Ja osobiście uważam, że nie jest dobrze, jeśli aborcja jest stosowana jako rodzaj antykoncepcji, ale i tak lepiej, niż, jeśli panuje przymus (czy to prawny, czy społeczny) rodzenia. Przy czym zdaje sobie sprawę, że to moje prywatne poglądy i oddzielam je od faktów.

  Oczywiście trzeba też ustalić, co jest aborcją. Jeśli pigułkę wczesnoporonną też wliczamy, to, już na wstępie, mamy obraz zaciemniony ideologią.

  pokaż komentarz
  Z...x
 • komandor +1  

  @Zorax: Żelazna lewacka logika górą:
  "W Anglii jest dużo ciąż nastolatek, bo nastolatki są spragnione pieniędzy z socjalu, więc celowo zachodzą w ciążę"
  "W Anglii jest dużo skrobanek, bo nastolatki MOGĄ dokonać aborcji, więc celowo zachodzą w ciążę, żeby potem poddać się aborcji"

  To zdecyduj się w końcu - zachodzą w ciążę bo MOGĄ? Bo chcą socjalu (wydaje ci się, że Anglia to tak biedny kraj, gdzie 13-latki z głodu decydują się na dziecko)?

  Pomyśl, puknij się w czoło, znowu pomyśl - skoro jest edukacja seksualna to nastolatki doskonale wiedzą jakim obowiązkiem jest dziecko i nie warto psuć sobie zabawy dzieciakiem. Wiedzą też jak stosować prezerwatywy (już w wieku 4 lat wiedziały). Anglia jest bogatym krajem i dzieci tam nie muszą zarabiać poprzez rodzenie dzieci.
  Dlaczego zatem rodzą?

  1. Zniszczono rodzinę - rodzice nie wychowują dzieci
  2. Są uczone, że puszczanie się to nic złego, wręcz są zachęcane do seksu w młodym wieku
  3. Normy religijne ich nie powstrzymują, bo religię zniszczono
  4. Dziewczyny w wieku 13-15 lat potrzebują czuć się potrzebne i akceptowane (zwykle ojciec im tę potrzebę zapewnia - jednak rodzinę zniszczono a pan urzędnik tej potrzeby nie zapewni. Do kogo pójdą, żeby poczuć się akceptowane i potrzebne? Kto jest męski i zapewni im uwagę? Muzułmanie - stąd tyle afer z Mehmedami co "gwałcili" 12 latki. Oni nie gwałcili - te dziewczyny same im do rozporków lazły.

  pokaż komentarz
  komandor
 • Tleilaxianin +137  

  Chyba nikt nie myślał, że poprzestaną na legalizacji pedalstwa.

  pokaż komentarz
  Tleilaxianin
 • Mr--A-Veed +59  

  @MooMoo: Ale co? To ostatnio w baroku pedofilia była zła?

  pokaż komentarz
  Mr--A-Veed
 • aaadaaam +25  

  A ty się z baroku urwałeś?

  @Tleilaxianin:
  ostatnio michnik witał się z dziecioj.bcą...
  już wyraźnie widać, że szykują grunt...

  pokaż komentarz
  aaadaaam
 • MooMoo -3  

  @Zaratusztra: ehhh, szkoda gadać.

  pokaż komentarz
  MooMoo
 • Piobuko7 -2  

  @Tleilaxianin: i za co tyle plusów dostałeś, myślicie że ci ostentacyjni przebierańcy na paradach to reprezentatywni przedstawiciele grupy homo? :)

  pokaż komentarz
  Piobuko7
 • Idi0ta 0  

  @Tleilaxianin: a kiedy to było w ogóle zakazane?

  pokaż komentarz
  Idi0ta
 • kkjj -2  

  @Piobuko7: Mohery nie myślą. Oni z zasady zioną nienawiścią do inaczej myślących niż oni. Minusy jakie mi niechybnie stadnie dadzą znakomicie to potwierdzą.

  pokaż komentarz
  kkjj
 • kkjj 0  

  @Tleilaxianin: Chyba nikt nie myślał, że poprzestaną na legalizacji pedalstwa.
  @Idi0ta: a kiedy to było w ogóle zakazane?

  W moherowym świecie było zakazane. A mohery innego świata nie znają. To znacznie ograniczeni światopoglądowo ludzie.

  pokaż komentarz
  kkjj
 • Piobuko7 +2  

  @Tleilaxianin: niby tylu wolnościowców na wykopie, a jeśli chodzi o wolny wybór człowieka kogo chce mieć za partnera albo co chce robić w łóżku to już "zamordyzm mode". ja uważam że państwo nie powinno się wtrącać w sprawy światopoglądowe.

  pokaż komentarz
  Piobuko7
 • book_thief +55  

  Chcą nam zrobić Nowy wspaniały świat? Tak mi się jakoś skojarzyło.
  "Na zewnątrz, w ogrodzie, dzieci miały czas wolny [...] sześćset lub siedemset nagich dziewcząt i chłopców uganiało z wrzaskiem po trawnikach, grało w piłkę lub siedziało parami bądź trójkami wśród kwitnących krzewów. […] dwoje dzieci, chłopczyk może siedmioletni i starsza odeń chyba o rok dziewczynka, zajmowało się pierwszą grą miłosną, nader poważnie i z całą uwagą naukowców skupionych nad rozpracowaniem świeżego odkrycia.
  - Urocza, urocza! - powtórzył dyrektor z rozmarzeniem.
  - Urocza - zgodzili się uprzejmie chłopcy. Ich uśmiechy miały w sobie jednak odcień wyższości. Zbyt niedawno zarzucili takie dziecinne igraszki, by móc je teraz oglądać bez pogardy. Urocza? Ależ to dwoje głuptasków i tyle. Po prostu dzieciaki.
  - Zawsze uważam... - ciągnął dyrektor tym samym afektowanym tonem, ale przerwał mu głośny płacz dziecka.
  Spośród pobliskich zarośli wyłoniła się pielęgniarka, prowadząc za rękę wyjącego chłopczyka. Wylękniona dziewczynka dreptała za pielęgniarką.
  - Co się dzieje? - zapytał dyrektor.
  Pielęgniarka wzruszyła ramionami.
  - Nic takiego - odpowiedziała. - Po prostu chłopiec jest niechętny zwykłym grom miłosnym. Zauważyłam to już raz czy dwa. A dzisiaj znowu. Właśnie się rozryczał...
  - Jak słowo daję - odezwała się wylękniona dziewczynka. - Ja mu nie chciałam zrobić krzywdy ani w ogóle. Jak słowo daję.
  - Oczywiście. że nie chciałaś, kochanie - pocieszała ją. pielęgniarka. - Dlatego - mówiła dalej do dyrektora - prowadzę go do zastępcy kierownika poradni psychologicznej. Żeby stwierdził, czy wszystko jest w porządku.
  - Słusznie - powiedział dyrektor. - Proszę go tam zabrać. [...] Potem, odwracając się do studentów, mówił:
  - To, co teraz wam powiem, może brzmieć niewiarygodnie. Jednakże jeśli nie jest się obznajomionym z historią, większość faktów z przeszłości brzmi niewiarygodnie.
  Wyłożył im więc tę zdumiewającą prawdę. Przez bardzo długi okres przed narodzinami Pana Naszego Forda, a nawet przez szereg pokoleń później, dziecięce gry erotyczne uważano za nienormalne (ryk śmiechu); nie tylko nawet za nienormalne - wręcz za niemoralne (nie może być); dlatego surowo je tępiono.
  Na twarzach słuchaczy pojawił się wyraz niedowierzania. Nie pozwalano się bawić biednym dzieciakom? Nie mogli uwierzyć.
  - Nawet młodzieży - mówił dyrektor RiW nawet młodzieży takiej jak wy...
  - Niemożliwe!
  - Prócz odrobiny ukrytego autoerotyzmu i homoseksualizmu nie pozwalano na nic.
  - Na nic?
  - Zwykle aż do dwudziestego roku życia.
  - Dwudziestego? - zawtórowali studenci chórem głosów pełnych najwyższej niewiary.
  - Dwudziestego - potwierdził dyrektor. - Uprzedzałem, że uznacie to za niewiarygodne."

  pokaż komentarz
  book_thief
 • rafauen +11  

  @book_thief: Ogromny plus za ten cytat Huxleya. Też tak mi się tak samo skojarzyło tylko nie miałem czasu go samemu poszukać. Dzięki. Innych też proszę o plusowanie powyższego komentarza. :)

  pokaż komentarz
  rafauen
 • Mete +59  

  @Katagaro: ja boje się węża ogrodowego, który ożywa i dusi mnie we śnie :(

  pokaż komentarz
  Mete
 • GilbertEatingGrape +7  

  @Mete: doskonale Cię rozumiem, mam ten sam problem z wężem ogrodowym, o której go gościsz? Bo u mnie jest koło 4 rano.

  pokaż komentarz
  GilbertEatingGrape
 • Wolvi666 0  

  @Mete: Masz sąsiada ogrodnika???

  pokaż komentarz
  Wolvi666
 • Estilio +2  

  @Wolvi666: nie, po prostu oglądał "Świat według Ludwiczka" ;)

  pokaż komentarz
  Estilio
 • dave23 0  

  @Katagaro: muzlumanow

  pokaż komentarz
  dave23
 • Trewor 0  

  @Katagaro: Cygańskich pieśni pod oknem.

  pokaż komentarz
  Trewor
 • lagrande +18  

  ale co jak co, to taką ciipkę poduszkę to bym chciał

  pokaż komentarz
  lagrande
 • Wolvi666 +16  

  @lagrande: ja nie, przypomina bułkę z bekonem...

  pokaż komentarz
  Wolvi666
 • kokosowaPrzygodaMisiaKoala -2  

  @Wolvi666: kebaba

  pokaż komentarz
  kokosowaPrzygodaMisiaKoala
 • bez_spojlera +20  

  Jaka wagina? Przecież to wygląda jak bułka z szynką...

  pokaż komentarz
  bez_spojlera
 • fidelxxx +9  

  @bez_spojlera:
  Bułka z szynką oraz bagietka z dwiema kajzerkami.
  Wielkie mecyje, niedługo komin elektrowni będzie się niektórym kojarzył z penisem we wzwodzie.

  pokaż komentarz
  fidelxxx
 • Pan_Slon +1  

  Zbigniew Izdebski kolejny pedofil z tytulem prof. o ktorym za chwile uslyszmy w TV?

  pokaż komentarz
  Pan_Slon
 • KilY +3  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  KilY
 • Lk_hc +10  

  @Pan_Slon:
  @KilY: Dlaczego ubliżacie od pedofila jakiemuś bogu ducha winnemu seksuologowi?

  pokaż komentarz
  Lk_hc
 • wbielak +8  

  @Lk_hc: Bo to internet.
  Tu można napisać wszystko :/

  pokaż komentarz
  wbielak
 • Lk_hc +3  

  Tu można napisać wszystko :/

  @wbielak: No chyba tak to sobie tłumaczą właśnie. Nie znalazłem żadnych info o takich skłonnościach człowieka, więc albo coś przytoczą albo to o prokuratora zakrawa, i piszę to zupełnie serio, bo wymienili kolesia z imienia i nazwiska. No jak tak można?! Chyba że są jakieś dowody, albo chociaż podejrzenia to odszczekam.

  pokaż komentarz
  Lk_hc
 • Vince +7  

  @Lk_hc: Bo oczywiście teraz na wykopie lewactwo == legalizacja pedofilii! Wykop powoli ale wytrwale dryfuje coraz dalej od rzeczywistości

  pokaż komentarz
  Vince
 • KilY -4  

  @Lk_hc: Ja mu bynajmniej nie ubliżam, ani nie sugeruję, że jest pedofilem. Równie dobrze w to miejsce można wstawić panią przedszkolankę, która będzie musiała prowadzić takie zajęcia. Dla mnie to jest właśnie straszne. Zresztą jak widać niby niewinne, a jednak kojarzy się jednoznacznie. Więc jak można bronić takiego pomysłu? Czy seks boksy to naprawdę najlepszy pomysł na uświadamianie PRZEDSZKOLAKÓW? Ja sie nie sprzeciwiam edukacji seksualnej, ale na pewno nie w takiej formie. No chyba, że pan profesor nie wiedział w kontekście jakich "zabawek" się wypowiada, wówczas mój obrazek jest bez sensu i przepraszam.

  pokaż komentarz
  KilY
 • wbielak 0  

  @Lk_hc: Wiesz niestety odpowiedzialności za słowa trzeba się nauczyć.
  To przychodzi (albo i nie) z wiekiem.
  Ja na przykład podpisuje się od jakichś 15 lat w internecie własnym nazwiskiem.

  pokaż komentarz
  wbielak
 • blachodachowka +26  

  seksualna edukacja jest ważna, ale nie w takim wydaniu, bo podążając tym tropem następne będzie znaczne obniżenie granicy legalnego współżycia, potem legalizacja małżeństw z 5-latkami i już tylko pozastanie wprowadzić szariat

  pokaż komentarz
  blachodachowka
 • aaadaaam +16  

  Za wychowanie moich dzieci odpowiadam i płacę JA (tak, tak za przedszkole się płaci i to sporą kasę).

  Jeżeli Lewactwo wypowie mi wojnę - zamach na wolność jest wypowiedzeniem Wojny - to ja wypowiem wojnę Lewactwu. TOTALNĄ
  Łapy PRECZ od moich dzieci.

  pokaż komentarz
  aaadaaam
 • kapsi +6  

  @aaadaaam: ta zerasz się

  pokaż komentarz
  kapsi
 • GilbertEatingGrape +8  

  @aaadaaam: jak będziesz im pisał kapslokiem to zniszczysz ich w okamgnieniu :)

  pokaż komentarz
  GilbertEatingGrape
 • aaadaaam -5  

  @kapsi:

  w obronie gniazda walczy się do końca...

  pokaż komentarz
  aaadaaam
 • wbielak +7  

  @aaadaaam: OK to może Ty mi odpowiesz które lewactwo chce Ci wypowiedzieć wojnę i jaką a przy okazji ciekawy jestem jak Ty masz zamiar tą TOTALNĄ wojnę prowadzić (i z którym lewactwem).

  pokaż komentarz
  wbielak
 • aaadaaam -5  

  @wbielak:

  OK to może Ty mi odpowiesz które lewactwo chce Ci wypowiedzieć wojnę
  Michnik, Środa, Tusk, Komorowski... czyli rządzący bezpośrednio lub lub przez media.

  i jaką
  brak możliwości wyznawania swoich poglądów., indoktrynacja, wysokie podatki, korupcja, marnotrawienie kasy, "tolerancja" dla mniejszości przy dyskryminacji większości,
  Państwo ingeruje coraz bardziej w wolność swoich obywateli, ale na zewnątrz staję się coraz słabsze...

  jak Ty masz zamiar tą TOTALNĄ wojnę prowadzić (i z którym lewactwem).

  :)

  pokaż komentarz
  aaadaaam
 • wbielak +3  

  @aaadaaam: Dobra fajnie. Czyli lewactwo to rządzący.
  Czy jak przy władzy był PiS to lewakiem był Kaczyński?

  Kto Ci zabrania wyznawania swoich poglądów? Właśnie nie tylko to robisz ale jeszcze je upubliczniasz i jakoś nic złego się nie dzieje...
  Na najciekawsze pytanie mi nie odpowiedziałeś a do tego dodam jeszcze jedno.
  Co to wszystko ma wspólnego z artykułem pod którym dyskutujemy?

  pokaż komentarz
  wbielak
 • aaadaaam -1  

  Co to wszystko ma wspólnego z artykułem pod którym dyskutujemy?
  @wbielak:
  Jak będziesz miał dzieci to zrozumiesz...
  Program wychowania dzieci ostatnio się bardzo zmienił in minus - jest w tym dużo indoktrynacji
  Rodzice nie mogą z tym polemizować bo jest narzucany z góry...
  Głos rodziców nie jest brany pod uwagę...

  Kto Ci zabrania wyznawania swoich poglądów?
  Ustawodawca. Choćby w wychowaniu dzieci.
  To co ostatnio Komorowski podpisał to jest tragedia...
  Za "poniżanie" dziecka (nie mówię o klapsie) - może być kryminał. Wystarczy donos sąsiada by mieć problemy. Coś jak w ZSRR w latach '30.

  To że sądy jeszcze nie egzekwują tego chorego prawa może wynikać z tego, że ok 70% rodziców w Polsce dało klapsa dzieciom - więzień by nie starczyło...

  pokaż komentarz
  aaadaaam
 • aaadaaam 0  

  Na najciekawsze pytanie mi nie odpowiedziałeś a do tego dodam jeszcze jedno.

  @wbielak:

  Marzy mi się Prawicowa Unia Europejska, coś jak USA tylko tutaj.
  Problemem są tylko niemieccy naziole...

  Najchętniej wysłał bym całe niemieckie NeoNazi typu (npd.de) na bliski wschód razem z ciapatymi, lewakami i feministkami...

  pokaż komentarz
  aaadaaam
 • aaadaaam 0  

  Lewackie szaleństwo - seks boksy dla przedszkolaków!
  Sex-box dla przedszkolaków zawiera dwa pluszaki: penisa w stanie wzwodu i rozchyloną waginę. To seks-edukacja, która stopniowo dociera do polskich przedszkoli. Gdzie są granice tego szaleństwa?

  Za wychowanie moich dzieci odpowiadam i płacę JA (tak, tak za przedszkole się płaci i to sporą kasę).
  Jeżeli Lewactwo wypowie mi wojnę - zamach na wolność jest wypowiedzeniem Wojny


  Ale nie rozumiem co to ma wspólnego z artykułem i co artykuł ma wspólnego z lewactwem (zwłaszcza rozumianym jako obecnie rządzący)
  @wbielak:

  my komentujemy ten sam artykuł?

  pokaż komentarz
  aaadaaam
 • wbielak -1  

  @aaadaaam:

  Marzy mi się Prawicowa Unia Europejska, coś jak USA tylko tutaj.
  Mnie też... serio.

  my komentujemy ten sam artykuł?
  Chyba tak. Tylko że ja go doczytałem do końca a mimo to nie znalazłem ani jednego słowa na temat tego do którego (gdyby wymienili chociaż jedno nawet bym się nie czepiał) przedszkola w naszym kraju dotarł taki zestaw.

  To ma tyle samo wspólnego z rzeczywistością co zabawa w słoneczko i Yeti.
  Nie ma tam wzmianki o tym żeby ktoś coś takiego chciał forsować u nas. Nawet jest wypowiedz przedstawiciela ruchu Palikota który się o tym wypowiada może nie krytycznie ale bez zbytniego entuzjazmu.

  Gdyby to był projekt programu edukacji to sam bym dostał piany na ustach. Ale to tylko rozdmuchany przez jakiegoś pismaka jednostkowy (mam nadzieję) przypadek ze Szwajcarii.

  pokaż komentarz
  wbielak
 • aaadaaam -1  

  Nie ma tam wzmianki o tym żeby ktoś coś takiego chciał forsować u nas.

  @wbielak:

  no bez jaj...
  Ty tak serio?

  W UE jest coś takiego jak polityka spójności*...
  jak nie za 2 to za 3 lata...

  A jak w Polsce wygra Prawica (nie chodzi o PIS) to zniszczą ją tak jak Orbana - finansowo. I tez to wprowadzą...

  http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl:
  *Polityka spójności ma na celu wspieranie działań prowadzących do wyrównania warunków ekonomicznych i społecznych we wszystkich regionach Unii Europejskiej.

  pokaż komentarz
  aaadaaam
 • wbielak -2  

  @aaadaaam: Ja tak na serio.
  Ale przynajmniej zrozumiałem o co Ci chodziło.

  pokaż komentarz
  wbielak
 • jankotron +9  

  @sciana: czytałeś w ogóle ten artykuł? Gdzie tam, prócz tytułu wymyślonego przez autora znaleziska, masz coś wspólnego z jakimiś lewakami?

  pokaż komentarz
  jankotron
 • dave23 +4  

  @jankotron: to wykop, tutaj lewaki odpowiadaja za cale zlo swiata a korwin to nalezyty krol polski na wygnaniu

  pokaż komentarz
  dave23
 • joyy +8  

  Ciekawe dlaczego takich idei nie wprowadzają w Izraelu

  pokaż komentarz
  joyy
 • 1......1 +1  

  @joyy: przecież to oczywiste

  pokaż komentarz
  1......1
 • Mr--A-Veed +16  

  @13121981: Dokładnie, jak niby obrzezać pluszową zabawkę?

  pokaż komentarz
  Mr--A-Veed
 • 1......1 -5  

  @Mr--A-Veed: hm?

  pokaż komentarz
  1......1
 • Mr--A-Veed +2  

  @13121981: No tak, zapomniałem:

  [irony mode on]

  Mój komentarz odnosił się do "pluszaków" z miniaturki. :-)

  pokaż komentarz
  Mr--A-Veed
 • 1......1 -4  

  @Mr--A-Veed: nadal nie rozumiem

  pokaż komentarz
  1......1
 • raj +15  

  Czytam komentarze i jestem przerażony, bo poza kilkoma osobami NIKT z komentujących chyba artykułu nie przeczytał, a daliście się nabrac chamskiej manipulacji osoby, która dodała to znalezisko na Wykop z sugestią, ze ktos chce cos takiego wprowadzac do polskich przedszkoli.

  Otóż w całym artykule mówi się cały czas tylko o tym ze rodzice sie obawiają, ze cos takiego może byc wprowadzone (bo jest np. w Szwajcarii), i nakręcaja się nawzajem wysyłając sobie ostreżenia przed tym.
  Natomiast w rzeczywistości nikt niczego takiego nie proponował, i obawy rodziców nie maja żadnych podstaw poza plotką, którą ktoś rozpuścił, i mnóstwo ludzi dało sie wkręcić, jak widac wszyscy komentujący tutaj także.

  Dlatego należy się zdecydowany zakop za informację nieprawdziwą - a ci wszyscy, którzy to wykopali, niech sie wstydzą swojej głupoty, bo najwyraźniej wykopali bez czytania.

  pokaż komentarz
  raj
 • pies_harry +15  

  A ktoś w ogóle przeczytał, skąd ten news? "Maile sobie przesyłajo". Taki news. Ręce opadają.

  pokaż komentarz
  pies_harry
 • Amadeo +9  

  Chodzi o jak najwcześniejsze rozbudzenie (co jest obrzydliwe) seksulne dzieci. Nie jest tajemnicą, kto wściekle i nachalnie promuje dewiacje, zboczenia, multikulturalizm, hedonizm - wszystko to, co powoduje rozpad społeczeństwa pozbawionego kultury i tożsamości narodowej. Promowanie, a raczej wpychanie siłą i terroryzowanie ludzi wmuszaniem tolerancji i akceptacji czegoś niedobrego, złego dla człowieka, ma tylko jeden cel i nie jest to troska o rozwój narodu.

  Ogłupiałym i sterroryzowanym społeczeństwem bardzo łatwo się steruje i zniża do poziomu niewolników. Tacy ludzie nie myślą samodzielnie, tylko wykonują rozkazy i nakazy.

  I ONI systematycznie i powoli osiągają swój plan.

  pokaż komentarz
  Amadeo
 • ncpnc -5  

  @Amadeo: #spisek ! #hanba ! #uklad !

  pokaż komentarz
  ncpnc
 • mandarin2012 +2  

  @Amadeo: a moze chodzi o to by jak najwczesniej sie bzykali, zachodzili w ciaze i placili zus ;)

  pokaż komentarz
  mandarin2012
 • Probook +3  

  @mandarin2012: I w tym celu promują antykoncepcję i aborcję?

  pokaż komentarz
  Probook
 • mandarin2012 -2  

  @Probook: nie, seksualnosc i zainteresowanie seksem.

  pokaż komentarz
  mandarin2012
 • wbielak +3  

  @Amadeo: ONI czyli kosmici?

  pokaż komentarz
  wbielak
 • Gej +8  

  A gdzie odbytnica?

  pokaż komentarz
  Gej
 • wbielak -1  

  @Stomatol_23: kogo?

  pokaż komentarz
  wbielak
 • zuyMelon via iOS 0  

  Niech jeszcze tego "przedmiotu" "uczą" panowie z wydatnym bruszkiem i wzwodem na widok dzieci.

  pokaż komentarz
  zuyMelon
 • wykopowa_ona +4  

  @zuyMelon: To z całą pewnością "eksperci"...

  pokaż komentarz
  wykopowa_ona
 • Mr--A-Veed +5  

  @zuyMelon: Będzie ich uczyć Wojtek, "który też ma 12 lat"...

  pokaż komentarz
  Mr--A-Veed
 • 1......1 -2  

  @Mr--A-Veed: hm?

  pokaż komentarz
  1......1
 • ncpnc +7  

  Nowy sposób na główną - doczep "lewactwo" do tytułu, a wiadomo że się tłuszcza rzuci, bo aktualnie wypok nie lubi lewaków i wszelkiego "lewactwa".

  pokaż komentarz
  ncpnc
 • Ian +6  

  informacja nieprawdziwa zakop

  pokaż komentarz
  Ian
 • honotu +4  

  Po pierwsze należy rozróżnić potrzebę edukacji seksualnej, od złej edukacji. Przez takie artykuły jak ten szerzona jest wiedza o edukacji seksualnej jako narzędziu demoralizacji, a tak nie jest. Po pierwsze zapraszam do zapoznania się z nowymi wytycznymi dotyczącymi edukowania dzieci http://federa.org.pl/dokumenty_pdf/edukacja/WHO_BZgA_Standardy_edukacji_seksualnej.pdf
  a potem dopiero ich oceny. Po 1 raczej nie edukuje się samych dzieci w przedszkolu, a bardziej ich rodziców. Dzieci do wieku przedszkolnego:

  -zapoznają się z terminologią anatomiczną narządów płciowych. Rodzice popełniają w tej kwestii wiele błędów: muszelka, sisiak, kuciapka itd. sprawiają, że narzady nie są nazywane prawidłowo (przecież noga to noga, a penis to penis), samo ich poprawne nazywanie: wagina, pochwa, penis, członek, sprawia im trudność pod postacią wstydu (nie dziwmy się potem, że seks jest w naszym społeczeństwie tematem tabu, obarczony mitami i legendami)

  -w 50% masturbują się (właśnie tak!)- nie jest to tym samym co masturbacja dorosłych, ale sprawia dziecku przyjemność, a rodziców wprawia często w zakłopotanie, zwłaszcza gdy ma miejsce poza domem lub w obecności innych osób. Może mieć ona również charakter nierozwojowy, wręcz niebezpieczny dla dziecka (np. gdy rozładowuje napięcie). Tu rolą edukacji seksualnej jest porada dla rodziców, czego się wystrzegać, jak reagowac, na co zwracać uwagę

  -bawią się w zabawy erotyczne- może nie każdy je pamięta, ale wielu ich doświadczyło. Grupowe oglądanie/ dotykanie narządów jest całkowicie normalne wśród dzieci. Tu rownież pojawia się kwestia reakcji dorosłych, którzy nie wiedzą jak się zachować, a to właśnie ich reakcja może sprawić, że ich dziecko spojrzy w przyszłości całkowicie zdrowo na własną seksualność.

  Zapraszam do dyskusji :)

  pokaż komentarz
  honotu
 • marcysia25 +2  

  @honotu: nie spodziewałabym się rzeczowej dyskusji na "te" tematy. Dlaczego? Po pierwsze brak lub nieumiejętność użycia prawidłowego aparatu terminologicznego niweczy porozumiewanie się na odpowiednim poziomie. Po drugie ludzie którzy od małego znają te karcące i pełne zawodu lub zażenowania spojrzenia dorosłych, którzy muszą się zmierzyć z seksualnością swoich pociech, nie potrafią często poruszać się w "tych" tematach bez uczucia wstydu czy agresji. Smutne.

  pokaż komentarz
  marcysia25
 • Aerials +2  

  Nienormalne. Jakąś tam edukację seksualną jeszcze przełknę, ale wszystko ma swoje granice, i na wszystko jest czas i miejsce. Za moich czasów była tylko lekcja o anatomii na biologii czy przyrodzie w podstawówce, miałam szczęśliwe dzieciństwo, z roku na rok wiedziałam coraz więcej, a wszystko to przychodziło bardzo naturalnie, i co najważniejsze, we właściwym czasie. Patrząc z perspektywy czasu nie chciałabym wiedzieć o pewnych rzeczach w wieku 6 czy 12 lat

  pokaż komentarz
  Aerials
 • feliks-dzierzynski +2  

  @Aerials: O niektórych rzeczach wolę dalej nie wiedzieć ;_;

  pokaż komentarz
  feliks-dzierzynski
 • Aerials +3  

  @feliks-dzierzynski: Obiecuję, że nigdy Ci nie powiem!
  @Henryk052: Zastanawiam się właśnie jakie społeczeństwo ma z tego wyrosnąć. W podstawówce każdy w śniadaniówce będzie nosił gumkę? To co potem?
  @zajetylogin: Dokładnie. Argumentem "za" tą edukacją jest to, że przecież DZIECI I TAK BĘDĄ UPRAWIAĆ SEKS, niech więc przynajmniej nie będzie z tego dzieci. Szczerze, boję się jak będzie wyglądać świat za te kilka, kilkanaście lat ;_; Cieszmy się, że zdążyliśmy się wychować w "czasach tabu i ciemnogrodzie"

  pokaż komentarz
  Aerials
 • KREM_Z_BROKUL +6  

  Ludzie, tutaj nie będzie żadnej granicy, żeby zrozumieć dlaczego, to trzeba poznać naturę postawy buntowniczej i rewolucjonistów.

  W Europie i USA obecnie dominującym nurtem myślowym jest ideologia tolerancji, antydyskryminacji, egalitaryzmu i rewolucji seksualnej. Ideologowie z Zachodu po prostu dążą, jak to rewolucjoniści, do jakiegoś niedoprecyzowanego, mitycznego, sfinalizowanego projektu społecznego z powszechną równością (stąd propagowanie parytetów i podkreślanie równości płci).

  Rewolucja nie ma końca, rewolucja jest permanentna. Jak socjalizm był niewydolny gospodarczo, to rozwiązaniem było jeszcze więcej socjalizmu. Rewolucja nie ma granic. Tu trzeba wszystko racjonalnie zaplanować do końca i "uświadomić seksualnie" dzieci. Chodzi o to by "wyzwolić" człowieka z kajdan "opresyjnej" kultury, która tłumi jego wolność. Penisy dla przedszkolaków są logicznym następstwem dominacji tej ideologii.

  pokaż komentarz
  KREM_Z_BROKUL
 • Tleilaxianin +1  

  @KREM_Z_BROKUL: Obecni rządzący w Europie to pokolenie rewolucji obyczajowej lat 60, czyli w sporej części ćpuny, pedofile i inni degeneraci. Wystarczy sobie poczytać ich biografie, aby się przekonać, że jeśli nie mieli okazji współpracować z KGB albo STASI, to przynajmniej dawali sobie w żyłę i uprawiali wolną miłość. Czego się można po takich ludziach spodziewać? Moralności?

  pokaż komentarz
  Tleilaxianin
 • Z...x -2  

  dawali sobie w żyłę i uprawiali wolną miłość

  @Tleilaxianin: Ciekawe. A ja głupi myślałem, że moralność, to tylko i wyłącznie to, co dotyczy kontaktów z innymi ludźmi, a dokładnie określenie "niemoralny" = krzywdzący innych ludzi.
  Bo tylko takie kryterium jest weryfikowalne i może być uznane za podstawowe w poważnej społeczności.

  Dlatego ktoś "dający sobie w żyłę", czy "uprawiający wolną miłość" nie spełnia warunków określania go jako "niemoralnego", bo, w pierwszym przypadku, szkodzi tylko sobie, a, w drugim, nie szkodzi nikomu, skoro obie (albo wszystkie, jeśli ktoś lubi ciekawsze zabawy) strony się na coś zgadzają.

  pokaż komentarz
  Z...x
 • stahkh 0  

  Oczywiście, młodzież musi być wyedukowana seksualnie. Tylko dlaczego na 10 lat przed osiągnięciem dojrzałości płciowej? Żeby małe dzieci szybciej się pornolami zainteresowały?!

  pokaż komentarz
  stahkh
 • jestem_antek +3  

  @stahkh: Nie wiem czy masz dziewczynę i rozmawiasz z nią o takich sprawach, ale to niezła trauma kiedy nagle masz krew na majtkach i nie wiesz co się dzieje.

  pokaż komentarz
  jestem_antek
 • stahkh 0  

  @jestem_antek: W sumie to jest ciekawy temat. Zapytam ją o to dziś. Ale nie sądzę żeby były dziewczynki, które mają pierwszy okres w przedszkolu... Rozpoczęcie edukacji w podstawówce wydaje mi się słuszniejsze. Ja pamiętam, że u mnie się taka edukacja zaczęła w 4. klasie i chyba nie było to nic za wcześnie. Reakcje dzieci na to były wystarczająco niedojrzałe.

  pokaż komentarz
  stahkh
 • M........d +3  

  - Małe dzieci zadają pytania, czym się różni chłopiec od dziewczynki - stwierdza Maciej Banaszak z Ruchu Palikota. - Zajęcia z wychowania seksualnego muszą jednak być przemyślane i dostosowane do wieku - W przedszkolach mogłyby odbywać się w formie zabawy, ale nie z użyciem sex-boxów. Na to nasze społeczeństwo nie jest JESZCZE gotowe. Ale przecież młodzi ludzie współżyją coraz wcześniej. - dodaje Banaszak.

  To utwierdza mnie w przekonaniu, że Ruch Palikota od samego początku był pomyłką.

  pokaż komentarz
  M........d
 • a.......7 0  

  Do przedszkoli?! Rozumiem 5-6 klasa podstawówki kiedy na bioli się to przerabia, w przedszkolu to nie ma najmniejszego sensu dziecko nic nie zrozumie większość pisać jeszcze nie potrafi. Paranoja i wylewanie pieniędzy w błoto ;/

  pokaż komentarz
  a.......7
 • jestem_antek +6  

  @adrian977: Ostatnie klasy podstawówki to za późno.

  pokaż komentarz
  jestem_antek
 • H.......2 -3  

  @adrian977: Chodzi o to, że tych zboczeńców to podnieca.

  pokaż komentarz
  H.......2
 • plusbear +3  

  Gdzie można kupić taką bułkę?

  pokaż komentarz
  plusbear
 • L....i +2  

  Przecież to jest naturalne. Żeby dziecko mogło się poprawnie rozwijać nie należy ukrywać przed nim naturalnych rzeczy, dlatego proponuję sikać przy dziecku do zlewu :-\

  pokaż komentarz
  L....i
 • kulkowicz 0  

  @Loksli: ja zawsze leje pod prysznic mój mocz ma właściwości udrażniające rury :)

  pokaż komentarz
  kulkowicz
 • MQs +1  

  G.E.C.K - Gender Education Components Kit

  pokaż komentarz
  MQs
 • Crusier via Wykoparka (Android) +1  

  @MQs: W której krypcie?

  pokaż komentarz
  Crusier
 • GoodSince 0  

  Zapewne za wprowadzeniem tych shit-boxów są ludzie, którzy nie mają dzieci.
  Co oni biorą , że wpadają na takie koncepcje bo normalny człowiek na to by nie wpadł.
  Chore

  pokaż komentarz
  GoodSince
 • H.......2 +2  

  @GoodSince:

  Co oni biorą
  Nie co, ale kogo. Pewnie dzieci biorą, jak nikt nie patrzy. :|

  pokaż komentarz
  H.......2
 • KongresNowejPrawicy +2  

  Dzieci są własnością rodziców, więc owi rodzice mają prawo wysyłać dzieci do jakiej szkoły chcą.

  pokaż komentarz
  KongresNowejPrawicy
 • assault +1  

  Widać, że autor artykuł nie ma najmniejszego pojęcia na temat Szwajcarii. Jeśli ktoś nawet zaproponował coś takiego to na pewno jakiś tajtejszy pajac pokroju Palikota albo zjedoczona pedofilska mniejszość. W Szwajcarii nic nie może wejść w życie bez zgody obywateli - jest tam demokracja bezpośrednia, a podejrzewam, że Szwajcarzy jako moim zdaniem jeden z najinteligentnieszych narodów świata nigdy się na to nie zgodzą.

  pokaż komentarz
  assault
 • wowo06 via iOS +1  

  Lewaki ...

  pokaż komentarz
  wowo06
 • rafu via iOS +1  

  Czekam az srodowiska gejowskie zaczna lobbowac za "zabawkami" do uciech analnych!!!
  Poprawnosc kaze pytac co z zoofilami i innymi?

  pokaż komentarz
  rafu
 • P.......d via Android +1  

  @lagrande: ja nie, przypomina bułkę z bekonem...

  @Wolvi666: kebaba

  Studenty?

  pokaż komentarz
  P.......d
 • Wolvi666 0  

  @PitchBend: odpowiedź ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------^^^^^^^^

  pokaż komentarz
  Wolvi666
 • busz_menka +1  

  czekam, aż zrobią jeszcze jeden krok naprzód i w ramach walki o lepsze jutro z zachowaniem poprawności politycznej, pudełka powinny być dwa albo nawet trzy :D wagina(która wygląda zresztą jak jakaś bułka z szynką a nie wagina:D) + kutafenek, wagina + wagina oraz kutafenek +kutafenek ;)

  wspaniały świat ; )

  pokaż komentarz
  busz_menka
 • Bethesda_sucks +1  

  Lewactwo znów daje o sobie znać. Dlatego nikt normalny nie powinien głosować na Palikoty/SLD/PO. Inaczej będzie Sodoma i Gomora (ewentualnie prawo szariatu).

  pokaż komentarz
  Bethesda_sucks
 • batman1001 -2  

  naszych dziadków nikt nie uczył a jakimś cudem istniejemy

  pokaż komentarz
  batman1001
 • Zenon_Zabawny +5  

  @batman1001: Mnie akurat spłodzili rodzice:)

  pokaż komentarz
  Zenon_Zabawny
 • Sedd -2  

  @Zenon_Zabawny: Nie jesteś zabawny.

  pokaż komentarz
  Sedd
 • Mav666 +3  

  Nie no pewnie, najlepiej nie mówić o tym wcale, a w ogóle do 18 roku życia zakazać młodzieży obserwowania swoich narządów płciowych!

  pokaż komentarz
  Mav666
 • zakazany_owoc +1  

  Świat stanął na głowie w "tych" sprawach,tak uważam.

  pokaż komentarz
  zakazany_owoc
 • p......o +3  

  to macie na co sobie pozwalacie

  pokaż komentarz
  p......o
 • wykopowa_ona -6  

  @patricko: a Ty nie masz?

  pokaż komentarz
  wykopowa_ona
 • p......o -3  

  @wbielak: tak wygladaja poczatki tej chorej indoktrynacji wiec panikuja ludzie, kiedy maja apelowac? jak wszystko juz bedzie wdrozone? skoro sie cos takiego zaczyna to predzej czy pozniej sie zakorzeni i bedzie to norma

  pokaż komentarz
  p......o
 • Leonurus +1  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  Leonurus
 • marcysia25 -1  

  Nie rozumiem tego świętego oburzenia. Penis i wagina to normalne narządy, tak jak ręka , czy noga. Otaczanie ich takim tabu jak tu niektórzy proponują może powodować rożne nerwice seksualne w wieku dorosłym, problemy z własną seksualnością, wstręt do własnego, zmieniającego się w wieku dojrzewania ciała. A później zapełniają się gabinety seksuologów mężczyznami z na przykład, nieleczoną stulejką i kobiet z anorgazmią.

  pokaż komentarz
  marcysia25
 • xvovx +5  

  @marcysia25: Oczywiście, że są to normalne narządy i nikt nie twierdzi, że jest inaczej. Czemu jednak konkretnie miałoby służyć wręczanie małym dzieciom takich "zabawek"? Oswojeniem się ze swoim ciałem? Rzecz w tym, że tak małe dzieci nie mają żadnych problemów ani ze swoim ciałem, ani z ciałem płci przeciwnej. Dla nich to właśnie są normalne narządy, które na tym etapie służą do sikania i niczego więcej. I nie widzę sensu aby poświęcać im aż tak wiele uwagi. Zdecydowanie więcej niż jakimkolwiek innym narządom czy organom. Takie nachalne zwracanie uwagi na genitalia na pewno nie służy dzieciom (które w tym wieku są totalnie aseksualne), tylko właśnie dorosłym. A w czym to im służy, to już wolę nie wnikać...

  pokaż komentarz
  xvovx
 • zakazany_owoc -1  

  @marcysia25: zgadzam się z tobą.

  pokaż komentarz
  zakazany_owoc
 • marcysia25 -2  

  @xvovx: mylisz się, narządy rozrodcze nawet u niemowląt mają już wykształcone receptory odpowiedzialne za odczuwanie przyjemności i taki mały człowiek może bezwiednie je odkryć. W skrajnych przypadkach masturbacja staje się kompulsywnym sposobem na rozładowywanie stresu.

  pokaż komentarz
  marcysia25
 • NoLajf 0  

  Sprywatyzować szkolnictwo natychmiast i znieść nadzór państwowy nad edukacją. I po problemie.

  pokaż komentarz
  NoLajf
 • Belzebub 0  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  Belzebub
 • JareQ 0  

  Dlaczego przy takich znaleziskach nie pada nazwisko osoby która na to wpadła ? Chyba sobie zacznę zapisywać takie rzeczy i będę później wiedział na kogo NIE głosować. Chyba że jestem ślepy :<

  pokaż komentarz
  JareQ
 • Olinekokraglinek via iOS 0  

  Czasem aż żal, że głupota nie boli! Nie chcę by nasze dzieci zamiast bawic sie klockami lego i uczyc alfabetu obcowalo z pluszowa rozchylona wagina i penisem w stanie wzwodu! W tym szalenstwie nie widze metody.

  pokaż komentarz
  Olinekokraglinek
 • Quazu 0  

  Następny krok - zajęcia praktyczne

  pokaż komentarz
  Quazu
 • Elryk 0  

  To, co się dzieje we współczesnej Europie, coraz bardziej przypomina Nowy Wspaniały Świat Huxleya. Jedyne pocieszenie, że nasz świat prawdopodobnie szybciej upadnie.

  pokaż komentarz
  Elryk
 • Katagaro +7  

  @GilbertEatingGrape: Pewnie kupują takie pudełka dla siebie po czym zamykają się z nimi w łazience :)

  pokaż komentarz
  Katagaro
 • wykopowa_ona +22  

  @GilbertEatingGrape: Kosmate myśli chyba raczej dotyczą tych, którzy na takie pomysły wpadają.

  pokaż komentarz
  wykopowa_ona
 • artpop -7  

  @wykopowa_ona: No tak lepiej od dziecka wpajać dzieciom w przedszkolach, że bóg istnieje.

  pokaż komentarz
  artpop
 • wykopowa_ona +1  

  @artpop: aleś się czepił:D gdzie Ty tu masz cokolwiek o tym, żeby wpajać dzieciom coś o Bogu?:D

  pokaż komentarz
  wykopowa_ona
 • nash +4  

  Abstrahując od wychowania seksualnego, genderu i innych takich, to jeśli ten pluszowy penis jest w czasie wzwodu, to jak wygląda penis w czasie spoczynku? jest wklęsły?

  pokaż komentarz
  nash
 • Filipix -1  

  @nash: Może wg autorów, penis w stanie spoczynku pełni inną funkcję i jest wtedy odbytem. Takie combo rozumisz.

  pokaż komentarz
  Filipix
 • Tleilaxianin -3  

  @nash: może zapytaj sąsiada?

  pokaż komentarz
  Tleilaxianin
 • kapsi 0  

  @nash: wygląda tak jak zdecydujesz, nikt nie może ci tego narzucić

  pokaż komentarz
  kapsi
 • H.......2 0  

  @Filipix:

  Może wg autorów, penis w stanie spoczynku pełni inną funkcję i jest wtedy odbytem.
  No chyba Twój.

  pokaż komentarz
  H.......2
 • jestem_antek 0  

  Pomijając już sens istnienia takiego boxa, to obawiam się że pochwa nie jest pod względem swojej funkcji analogiczna do członka, zamiast tego powinien być srom. O ile penisa trudno przeoczyć, to pochwa w tym wieku jest czymś totalnie abstrakcyjnym.

  pokaż komentarz
  jestem_antek
 • zajetylogin via Android 0  

  @Lk_hc: widocznie mialem szczescie do kobiet.

  pokaż komentarz
  zajetylogin
 • Lk_hc -1  

  wymuskane wargi a że się nie powinno, bo większość warg kobiet taka nie jest
  @zajetylogin: Jeśli chodzi ci o ten fragment to przytaczam raczej wydźwięk programu niż jakieś swoje opinie

  pokaż komentarz
  Lk_hc
 • zajetylogin via Android 0  

  @Lk_hc: mi chodzilo raczej o to ze nie trafilem na jakies inne twory natury niz te ktore widac na filmach porno a jest ich cala gama.

  pokaż komentarz
  zajetylogin
 • pioterhiszpann 0  

  Niech im jeszcze praktyki załątwią w tym temacie :]

  pokaż komentarz
  pioterhiszpann
 • cannabiss -1  

  ci ktorzy wpadli na taki pomysl sami sie sa raczej wyedukowani w tych tematach. Przeciez waginy i penisow sie nie je!! to sie lize ;] hehe ;)

  kolejna debilowata akcja...

  pokaż komentarz
  cannabiss
 • strikte via iOS -1  

  Super na prezent na szaloną 18-tkę :D

  pokaż komentarz
  strikte
 • rasguanabana -1  

  CO.

  pokaż komentarz
  rasguanabana
 • gww15 -1  

  Szkoda, że za moich czasów w przedszkolu nie było takich zabawek - nie musiano by mnie zaciągać siłą do takiego przedszkola.

  pokaż komentarz
  gww15
 • Paco -1  

  Edukacja seksualna jest ważna ale powinna być prowadzona przez rodziców. Zamiast uczyć dzieci w szkole, powinno się prowadzić kursy dla rodziców aby ich nauczyć jak rozmawiać ze swoimi dziećmi na te tematy. Zamiast wydać kupę kasy na nauczanie coraz to młodszych dzieci w szkołach/przedszkolach to przeznaczyć te pieniądze na kampanię uświadamiająca rodziców o potrzeba edukowania swoich dzieci w tym temacie i na darmowe kursy jak rodzice powinni rozmawiać o seksie ze swoimi dziećmi.

  pokaż komentarz
  Paco
 • emasele -1  

  Hahaha , ksiądz mówi o pedofilii, to jest po prostu cudowne. Przedstawiciel środowiska najbardziej zdemoralizowanego pedofilią :D (powiązane)

  pokaż komentarz
  emasele
 • Zenon_Zabawny -1  

  Jaka wagina? to na zdjęciu to bułka z szynką.

  pokaż komentarz
  Zenon_Zabawny
 • Cavaan -1  

  Takiego popisu kołtuństwa na wykopie to już dawno nie było.

  pokaż komentarz
  Cavaan
 • ramka -1  

  Nie jest zle, ksztalty odwzorowuja realny problem malych penisow

  pokaż komentarz
  ramka
 • thetot -2  

  Ta, zniszczmy możliwość poznawania świata i poznawania siebie.

  pokaż komentarz
  thetot
 • corinarh -3  

  Tak jak myślałem pedofilia będzie zalegalizowana za max 30-40 lat jak tak dalej pójdzie.

  pokaż komentarz
  corinarh
 • szatniarka +1  

  "ideologia gender"- serio? Pierwsze słyszę. Myślałam, że to całkiem nieźle udokumentowana teoria naukowa.

  pokaż komentarz
  szatniarka
 • cacum3 -4  

  @szatniarka: żle myślałaś

  pokaż komentarz
  cacum3
 • cacum3 -1  

  gender srender cholera. Płeć jest nabyta i koniec. Nie można jej zmieniać ot tak. Facet dziecka nie urodzi.

  pokaż komentarz
  cacum3
 • artpop via iOS -1  

  @cacum3: Chcesz zabronic osobom transsesksualnym zmiany plci?

  pokaż komentarz
  artpop
 • cacum3 -1  

  @artpop: a co ma piernik do wiatraka?

  pokaż komentarz
  cacum3
 • honotu 0  

  @cacum3: Mamy bodajże 12 rodzajów płci (http://pl.wikipedia.org/wiki/P%C5%82e%C4%87), niektóre z nich np. społeczna jest modyfikowalna.

  pokaż komentarz
  honotu
 • cacum3 -1  

  @honotu: "tęgie głowy" nad tym myślały. Sraty taty to wszystko - samiec i samica - nic więcej. A te "modyfikowalne" to wynaturzenie.

  W Wikipedii nie ma jeszcze artykułu pod taką nazwą. Możesz wykonać jedną z poniższych czynności:
  Crystal Clear app kedit.svg

  utworzyć nowy artykuł Płeć),

  → przeczytaj najpierw, jak utworzyć hasło, jeśli jeszcze tego nie robiłeś/-aś

  umieścić to hasło w propozycjach tematów nowych artykułów

  → najlepiej dopisać propozycję tutaj

  poszukać tekstu „Płeć),” w innych artykułach
  zobaczyć, w których hasłach znajdują się odnośniki do tego tematu
  Poszukaj hasła o tym tytule na jednym z siostrzanych projektów Wikipedii:

  pokaż komentarz
  cacum3
 • honotu 0  

  @cacum3: Chodzi o samo nazewnictwo,nie o fakt istnienia 2 płci! o_0

  pokaż komentarz
  honotu
 • naczarak -4  

  GEWAŁT !!! szok! niedowierzanie. Lewaki

  pokaż komentarz
  naczarak
 • johnu -5  

  Ciekawa animacja, obrazująca lewacka propagandę, w tym wypadku chodzi o multikulturowość i jej skutki oraz prawdziwy cel, jak uznacie że warto, to zachęcam do wykopania:
  http://www.wykop.pl/link/1542503/adolf-hitler-antyrasista/

  pokaż komentarz
  johnu
 • simperium -6  

  Wg lewackiej logiki pedofilia powinna być jak najbardziej dozwolona. W końcu chodzi o multi-kulti, a dokładnie o fragment respektowania muzułmańskiej tradycji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  pokaż komentarz
  simperium
 • fir3fly +1  

  @simperium: Lekka pedofilia zawsze spoko ~ JKM.
  Religie są równiejsze wobec prawa, nie wiedziałeś? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  pokaż komentarz
  fir3fly
 • Double_G -1  

  Czy ja wiem. Jak może być pluszowa ręka, czy noga, to dlaczego nie pluszowy penis? Co to penis to narzędzie szatana? Przecież i tak każdy widzi co ma w majtkach, nie ważne czy ma 5, czy 55 lat

  pokaż komentarz
  Double_G
 • Aerials -1  

  @Double_G: W wieku 5 lat penis we wzwodzie to chyba nie jest wymarzony widok

  pokaż komentarz
  Aerials
 • Double_G +1  

  @Aerials: Ale nie jest też obcy, przynajmniej dla chłopaków. W końcu każdy ma penisa i każdemu staje

  pokaż komentarz
  Double_G
 • Aerials -2  

  @Double_G: A dla dziewczynki? Jeśli dla pięciolatki nie jest obcy to naprawdę niedobrze.

  pokaż komentarz
  Aerials
 • Double_G +1  

  @Aerials: Nie mówię, że powinniśmy wszyscy chodzić bez majtek, ale też nie uważam, że widok penisa, czy pochwy może komuś zniszczyć dzieciństwo albo psychikę. Sex edukacja swoją drogą, a edukacja o ciele człowieka swoją

  pokaż komentarz
  Double_G
 • Tleilaxianin -3  

  @Double_G: Hm, dziwne rzeczy Ci trzeba tłumaczyć. OK, zrób więc eksperyment: idź na najbliższy plac zabaw, wyjmij swoje przyrodzenie i krzyknij głośno:
  "Jak może być pluszowa ręka, czy noga, to dlaczego nie pluszowy penis? Co to penis to narzędzie szatana?"

  Wyniki eksperymentu wraz z wnioskami możesz opisać na Wykopie.

  pokaż komentarz
  Tleilaxianin
 • Double_G -1  

  @Tleilaxianin: I to mi trzeba tłumaczyć dziwne rzeczy?

  pokaż komentarz
  Double_G
 • jestem_antek -1  

  @Aerials: Jesteś przykładem nieudanej edukacji seksualnej.

  W wieku 5 lat penis we wzwodzie

  Miałeś erekcję w brzuchu swojej matki, będąc niemowlakiem i w przedszkolu pewnie też. To zupełnie normalne i naturalne, nie związane bezpośrednio z seksualnym podnieceniem.

  A dla dziewczynki?

  Czy tylko ja tutaj byłem pięcioletnim pedofilem i pokazywałem siusiaka w zamian za pokazanie pipi? Z tego co pamiętam przedszkole, to lalka chłopiec była jedną z najbardziej pożądanych zabawek, bo miała członka i można go było ZOBACZYĆ.

  pokaż komentarz
  jestem_antek
 • Aerials +2  

  @jestem_antek: Jestem dziewczyną i w więku pięciu lat nie wiedziałam co to jest penis we wzwodzie. Co więcej, z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że taka wiedza nie była mi do niczego potrzebna. Czemu miałoby to służyć?

  Jestem "nieudanym przykładem edukacji seksualnej" bo?

  pokaż komentarz
  Aerials
 • jestem_antek -2  

  @Aerials: Jesteś nieudanym przykładem bo z twoich poprzednich wypowiedzi wynikało że nie masz o fizjologii erekcji. O czym jako kobieta - potencjalna matka małego mężczyzny powinnaś wiedzieć.

  Czemu miałoby to służyć?
  Zaspokojeniu ciekawości? Stłumieniu przerażenia małego chłopca któremu coś nagle podniosło się w majtkach i nie wie co się dzieje?

  pokaż komentarz
  jestem_antek
 • Aerials +1  

  @jestem_antek: Nie do końca rozumiem co chciałeś przekazać tym nieskładnym komentarzem, ale domniemam, że sugerujesz, że nie mam wiedzy o fizjologii. Otóż wyobraź sobie, że mam. Na każdym etapie życia wiedziałam dokładnie to, co wiedzieć powinnam. Dowiadywałam się stopniowo. Co więcej, nie zaszłam w ciążę w wieku 15 lat, a i psychikę mam wporządku, nie okaleczoną doświadczeniami, na które było za wcześnie

  pokaż komentarz
  Aerials
 • R.u -4  

  @marwiec-:

  a nie że dorośli uprawiają seks.
  A kto mówi, że ktoś kogoś chce w przedszkolu o uprawianiu seksu uczyć? oO Dziwne, bo ja zawsze słyszałem o uczeniu o różnicach między chłopcami, a dziewczynkami, ale mamy sztucznego fiuta, więc na pewno będziemy dzieci uczyć seksu.

  pokaż komentarz
  R.u
 • m......- +1  

  @Ryu: OK, moja nadinterpretacja. Ale nie uważasz, że dawanie 4-letniemu dziecku do "zabawy" penisa i waginy jest trochę przegięciem?

  pokaż komentarz
  m......-
 • R.u -5  

  @marwiec-:

  dawanie 4-letniemu dziecku do "zabawy" penisa i waginy
  Dawanie każdemu nieletniemu do zabawy penisa i waginę to dużo więcej niż przegięcie :P

  A tak na serio - Nie wiem. Widzę model części ciała i nie umiem wyrobić sobie zdania nie wiedząc dokładnie jak będzie podczas zajęć wykorzystywany (i czy akurat wobec czterolatków), bo jeżeli chodzi o proste "chłopcy mają to, a dziewczynki to," to według mnie nie ma w tym niczego nie odpowiendiego.

  pokaż komentarz
  R.u
 • m......- -1  

  bo jeżeli chodzi o proste "chłopcy mają to, a dziewczynki to," to według mnie nie ma w tym niczego nie odpowiendiego.

  @Ryu: ale takie proste przykłady można byłoby pokazać na ilustracjach, nie trzeba angażować od razu dodatkowych "gadżetów". poza tym moim zdaniem samo pokazywanie dzieciom w wieku 4 lat ludzkich narządów rozrodczych i wskazywanie ich różnic i być może do czego służą, to spora przesada. Dzieci w przedszkolu mają się rozwijać, uczyć asymilowania w grupie, itp. i poznawać świat a nie tego do czego służy penis czy wagina albo czym się różnią. na to przyjdzie czas później, dużo później. no ale to tylko moje zdanie jako osoby, która nie jest po pedagogice.

  pokaż komentarz
  m......-
 • Orteus +3  

  @Ryu:

  o uczeniu o różnicach między chłopcami, a dziewczynkami
  PRZECIEŻ KOBIETY I MĘŻCZYŹNI NICZYM SIĘ NIE RÓŻNIĄ SZOWINISTO!

  pokaż komentarz
  Orteus
 • Licensed2Kill 0  

  @Ryu: no prosze, na penisach tesz sie znasz :)

  pokaż komentarz
  Licensed2Kill
 • 1......1 -1  

  @NarodowiecPL: heheheheheheheheheheheheheheheheh

  pokaż komentarz
  1......1
 • Threepwood +4  

  Moim zdaniem problemem osób, które sprzeciwiają się edukacji seksualnej wśród dzieci, są ich... kosmate myśli.

  Pan seksuolog wyjaśnił sprawę. Tak naprawdę to dorośli mają jakieś dziwne myśli i skojarzenia.

  pokaż komentarz
  Threepwood
 • komandor +6  

  @Kamzel: Niech by tylko spróbowali.

  pokaż komentarz
  komandor
 • lukaszg84 -1  

  @Kamzel: Narzekają.

  A przynajmniej SVP która ma jakieś 25% w Nationalrat.
  http://www.kinderohnerechte.ch/web/veranstaltung_art.php?artikel_ID=781

  pokaż komentarz
  lukaszg84
 • komandor 0  

  @artpop: Pedofile nauczaliby dzieci legalnie. Pan pedofil nawet zapraszałby cię na wywiadówkę "Pański syn doskonale obciąga, jednak musimy popracować nad poszerzeniem anusa - wie pan - to rasistowskie, że Mehmet - Afroszwed i nauczyciel WF nie mieści się w pańskiego syna"

  pokaż komentarz
  komandor