•  

  pokaż komentarz

  I to się nazywa więzienie... a nie dobre żarcie, TV, siłownia, ciasteczka i kawusia.

  A tak na marginesie - szkoda, że u nas nie ma przymusu pracy. Przydałoby się nie tylko zaostrzyć rygor więzienny, ale też co poniektórych skazywać na dwa-trzy lata ciężkich robót. Oj, pomyślałby taki jeden z drugim z 10 razy zanim znowu by chciał coś narozrabiać.
  A przy okazji państwo by zyskało.

  •  

   pokaż komentarz

   Jestem za, a zwlaszcza za chuliganke zamiast zamykac w celi na rok, gdzie wypocznie i nauczy sie paru nowych grypsow wyslac do robot publicznych. Np. 50h tygodniowo w sortowni smiec.
   I my mamy porzytek i on odpowiednia kare.

  •  

   pokaż komentarz

   za chuliganke do paki na rok? nasze wiezienia w wiekszosci takiego chuligana jeszcze bardziej by rozchuliganily, jesli wiecie o co mi chodzi

  •  

   pokaż komentarz

   I my mamy porzytek i on odpowiednia kare.

   i bendzie porzontek

   sorry, że się czepiam ale jestem chamem odnośnie podstawowej ortografii :|

  •  

   pokaż komentarz

   Łatwo jest mówić takie rzeczy, ostatnio to popularny pogląd, ale zauważ, jak wiele skutków ubocznych tego będzie.

   1. Morale uczciwych pracowników którzy pracują w ten sam sposób "normalnie" znacząco spadnie. A podobno żadna praca nie hańbi.
   2. Zyski z takiego sposobu traktowania więźniów będą niewielkie; zauważ, że trzeba im będzie zapewnić mnóstwo dodatkowej kontroli, aby kontrolować, czy dobrze pracują itd. A przecież strażnikom się płaci.
   3. Prawdopodobnie nawet pomimo tej kontroli ta praca nie będzie dawała dużych zysków państwu. Kamieniołomy "ręczne" w dzisiejszych czasach już prawie nie istnieją, prawie wszystkie są zmechanizowane. Do czego chcesz dać tych więźniów? Do obsługi koparek? Ta "sortownia śmieci" to też kiepski pomysł, prawie na pewno z czystej złośliwości będą źle wykonywać swoją robotę, powiesz że trzeba kontroli: kontrola kosztuje więcej niż wykonywanie tej roboty przez normalnych pracowników... ogólnie pogląd modny, ale nieprzemyślany i niezbyt sprawdzający się w realiach.

  •  

   pokaż komentarz

   i zaraz się dop$!$!#$ą ci od praw człowieka, bo tak nie wolno, bo każdy więzień jest człowiekiem, bo oni przecież są niewinni i skrzywdzeni przez los. a w Rosji wiedzą co się robi z aktywistami ;-)
   http://www.wykop.pl/link/138364/recykling-w-rosji

  •  

   pokaż komentarz

   @Bodacious: Nie sposób odmówić Ci racji. Ale możnaby znaleźć coś w rodzaju złotego środka.
   Na przykład, żeby nie spadało morale "normalnych" pracowników, skazańcy powinni pracować jak przy budowie kolei, ze skutymi łańcuchami nogami i rękoma, w wyróżniających się kubraczkach, z dużym napisem "więzień", itp. Ich praca powinna być cięższa, a każdy powinien móc ich wytknąć palcem i powiedzieć dziecku coś w stylu: "widzisz, jak nie będziesz uczciwym człowiekiem, to też tak skończysz".

   Nie patrzyłbym tutaj przez pryzmat zysku dla państwa. Niechby chociaż nic nie kosztowali, lub wychodzili na niewielki minus. Myślę, że na dłuższą metę i tak toby się opłaciło.
   Przecież teraz wydajemy kupę siana na to, żeby oni mogli sobie leżeć na pryczach i oglądać TV. Racje żywnościowe na więźnia są wyższe niż na pacjenta szpitala, czy sanatorium.

  •  

   pokaż komentarz

   Czytając ten tekst, momentami robiło mi się ich szkoda. Dobrze, że autor co chwilę przypomina co za zwierzęta tam siedzą i rozwiewa tym wszelkie wątpliwości.
   Co do przymusu pracy, to uważam iż byłby to dobry pomysł.
   Co do "wykonywania specjalnie źle swojej pracy". Jak powinieneś wywnioskować z tekstu zawsze do się ich zmotywować do tego, by robili to dobrze.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie ma to jak prawicowy zamordyzm.
   Więzień to też człowiek. Kiedyś wyjdzie na wolnośc, trzeba więc się postarac, żeby nie wrócił do swojego "fachu".
   W praktyce lepiej to zadanie spełniają więzienia z "kawusią"
   OK ja też czuje że jest nie fair że koleś popełnia przestępstwo i ma git warunki, ale patrze na to pod kątem powrotu tego człowieka do społeczeństwa.

   Nie piszcie że resocjalizacja to mit bo sami w to nie wierzycie. Mitem to ona może jest w takim obozie jak opisany, ale nie w nowoczesnych więzieniach.

   Zauważcie, że czym gorsze więzienia tym większa przestępczośc. Gadanie że przestępcy powinni "srac w gacie" przed czymś takim jest tak naiwne, że aż boli. Zależnośc przestępczości od warunków więzień jest odwrotnie proporcjonalna.

   No ale przecież niska przestępczośc w krajach zachodu gdzie więzienia spełniają normy praw człowieka jest zasługą socjologów, psychologów, speców od resocjalizacji, których to większośc osób na wykopie uważa za całkiem niepotrzebnych, a studentów tych kierunków nazywa się "przechowalnią bananowej młodzieży", a takie diagnozy jak środowiskowy czynnik popełniania przestępstw i prewencja tudzież praca w takich środowiskach celem zmniejszenia przestępczości to "niepotrzebne wydawanie pieniędzy podatników"

   Łatwo jest krzyknąc "przestępcy do ciężkich robót", ale trudniej jest rozwiązac problem przestępczości.

   Dla tych, którym nie chciało się czytac całego mojego posta: Gdzie przestępczośc jest mniejsza w Rosji cz Australii?

  •  

   pokaż komentarz

   "Gdzie przestępczośc jest mniejsza w Rosji cz Australii?"
   Gdzie jest więcej śniegu? Na Antarktydzkie, czy na Madagaskarze?

  •  

   pokaż komentarz

   @Bodacious

   Utrzymanie jednego wieznia miesiecznie to ponad 2k zl/mc. Jeden straznik na 5 wystarczy. Z tymi smieciami to tylko przyklad, jak dla mnie moga sprzatac smieci przy autostradach, ulicach, zamiatac liscie. Co do pracownikow pracujacych normalnie w ten sposob to byli by z nich po prostu ''nadzorcy'' skazancow, czy dobrze pracuje itd. A co do zlosliwosci to kazdy powinien byc w jakis sposob kontrolowany co do jakosci jego pracy.
   I nie wyskakujcie mi, ze to kosztowne, nawet jezeli bedzie to kosztowac tyle samo co utrzymanie go w wiezieniu to przynajmniej cos pozytecznego zrobi, a juz napewno bedzie to kara, a nie wakacje pod cela z 3 posilkami, TV i biblioteka.

   @pendrajw

   Dzieki :P

 •  

  pokaż komentarz

  Fajny artykuł ale przydały by się jakieś zdjęcia żeby to zobrazować. Zgadzam się z tym, że więzienia powinny być tak przeje****** miejscami, żeby potencjalni przestępcy srali w gacie na samą myśl o pójściu tam... A w przypadku lekkich przestępstw - roboty publiczne. Po co demoralizować? No i żywić za nasze pieniądze? Niech budują nam autostrady na euro. Nawet niech dostają za to jakieś pieniądze (powiedzmy 2zł/h) które dostaną po wyjściu na wolność - akurat będą mieli na jakiś start (w przypadku 3 lat odsiadki i pracy 7 dni w tygodniu po 10 godzin po wyjściu taki więzień ma ponad 20tys UCZCIWIE zarobionych pieniędzy - starczy na wynajęcie mieszkania na jakiś czas, ubranie się i "spokojny powrót do społeczeństwa")

 •  

  pokaż komentarz

  Wykop za ciekawy artykuł - też uważam że tak powinny wyglądać więzienia. Szkoda tylko że publikacja znajduje się na jakimś rusofobicznym portalu.

 •  

  pokaż komentarz

  Za wszystkie drobne wykroczenia powinna być jedna kara zbieranie gówien w parku
  skuteczna i pozyteczna.

 •  

  pokaż komentarz

  "Zaostrzonym metalowym wkładem do długopisu poćwiartował zwłoki" - geniusz z masarni... wkładem... ??

 •  

  pokaż komentarz

  Dla tych, którzy uważają, że polskie więziennictwo to czysty komfort, luksus i wakacje na koszt podatnika: jest też druga strona medalu:
  http://wyborcza.pl/1,75480,6228570,Brudna_zona.html

 •  

  pokaż komentarz

  Guglowy mirror, bo stronka chyba nie wyrobiła :)
  http://tinyurl.com/czarny-delfin

 •  

  pokaż komentarz

  na takie więzienie to bym z przyjemnością oddawał podatki....z satysfakcją że za te pieniądze kilku gnojków będzie zdychać w niewyobrażalnych męczarniach...taaa, można sobie pomażyć

  •  

   pokaż komentarz

   kilku gnojków będzie zdychać w niewyobrażalnych męczarniach
   Wśród nich Ci najgorsi! Np. Alimenciarze, studenci złapani z dwoma jointami...

   taaa, można sobie pomażyć
   Ale masz marzenia.
   Może zaczniesz im przypalac stopy, żeby jeszcze bardziej cierpieli?

  •  

   pokaż komentarz

   Kto mówi o alimenciarzach? To są dożywotniacy, bez możliwości powrotu do społeczeństwa. Dla "normalnych" przestępców - resocjalizacja z "kawusią". Dla zdegenerowanych morderców - przechowalnia do śmierci. Proste.

 •  

  pokaż komentarz

  To macie dla porównania więzienie w Islandii, na fotce jest skazany w celi żeby nie było niedomówień. http://www.dv.is/wiadomosci/2009/2/18/annthor-pracuje-nad-ksiazka/

 •  

  pokaż komentarz

  Więcej takich wykopów (poszerzających horyzonty) :)

 •  

  pokaż komentarz

  @altar
  tylko że jak miałeś kłopoty na mieście wieczorem, to wystarczyło się na tego miłego pana powołać i kolesie byli gotowi jeszcze ci po taksówkę zadzwonić. za darmo nie siedzi w kiciu. Ale to tylko porównanie warunków. mordercy siedzą w takich samych warunkach, wszyscy mają po równo. Tutaj więzienie to hotel, jedyna różnica to taka że nie wychodzisz na zewnątrz. Tylko tyle. Chcesz kompa ? nie ma sprawy, niech ci rodzina przyniesie, chcesz plazmę i konsolę, no problemo, wszystko mogą ci do celi dostarczyć z zewnątrz. A wyroki gnoje też dają śmiesznie niskie.

  •  

   pokaż komentarz

   Zbyt poważnie potraktowałeś mój komentarz :)
   Rozumiem, co chciałeś pokazać. Pewnie to się sprawdza, chociaż dożywotniaków i tak wsadzałbym do takich Czarnych Delfinów. I tak są straceni dla społeczeństwa, na własne zresztą życzenie.
   A swoją drogą, on naprawdę ma miłą twarz :)

   PS. Staraj się używać opcji "odpowiedz", bo się robi bałagan.

 •  

  pokaż komentarz

  "Siergiej Maslicz. Wielokrotny recydywista w czasie przedostatniej odsiadki udusił współwięźnia, a potem zaostrzonym metalowym wkładem do długopisu poćwiartował zwłoki. Serce, żołądek i wątrobę ugotował w puszce po konserwach w warsztatach więziennych. "
  Fuck, myślę, że niektórych osobników nie da się zresocjalizować . . . I lepiej takiego powiesić niż ryzykować hipotetyczną ucieczkę takiego potwora . . . . Siergiej nie dość, że zabił wzpółwięźnia to jeszcze nie miał problemu z ugotowaniem podrobów - to daje do myślenia o jakości obsługi więzień i o tym jak aresztanci są pilnowani.

  Swoją drogą Rosja to kraj z największą ilością zabójstw . . .

 •  

  pokaż komentarz

  Więzienie powinno być coś jak to, tyle, ze więźniowie powinni być zmuszani do utrzymywania nienagannej czystości, w miarę możliwości też manier. Do tego powinni mieć nieograniczony dostęp do wybranych książek, jakiś największych dzieł literackich. Tak może by ich wychowali, teraz jak zwykły człowiek pójdzie do więzienia na chociaż rok to już nie wyjdzie jako prawy człowiek.

  Poza tym powinni wprowadzić przymusowe roboty, i tak zmodyfikować prawo, aby nikt za więźnia nie musiał płacić.

  "Wielokrotny recydywista w czasie przedostatniej odsiadki udusił współwięźnia, a potem zaostrzonym metalowym wkładem do długopisu poćwiartował zwłoki. Serce, żołądek i wątrobę ugotował w puszce po konserwach w warsztatach więziennych."

  Wkładem do długopisu, fuck...

 •  

  pokaż komentarz

  ktoś kto to pisał/tłumaczył pomylił się z tytulami działów przestawiając je o conajmniej jeden akapit. wiem, czepiam się.

 •  

  pokaż komentarz

  Pierogi z mięsem...Mmm pychota!

 •  

  pokaż komentarz

  bylem tam, smiechowo bylo xD

Dodany przez:

avatar evorally dołączył
438 wykopali 4 zakopali 14.1 tys. wyświetleń