Komentarze (16)

 • nicon +10  

  Do tego jeszcze zderzak Łągiewki i budujemy polski super-car.

  pokaż komentarz
  nicon
 • NoOne3 +7  

  @nicon: Musiałby mieć też "turbinkę Kowalskiego", tylko trzeba by ją przystosować do mieszania margaryny. No i obowiązkowy magnetyzer układający atomy wzdłuż.

  pokaż komentarz
  NoOne3
 • piastun 0  

  @NoOne3: + generator HHO i araby padają jak muchy

  pokaż komentarz
  piastun
 • dzikiknur 0  

  @NoOne3: Zaprzągłbym do tego jeszcze parę wynalazków ze świata audiofili- np złocone przewody kierunkowskazów- pozwalają im palić się lepiej i wydajniej.

  pokaż komentarz
  dzikiknur
 • Reklamy Google

 • uosiu via Android 0  

  @shneider: kilkanaście tysięcy obrotów...
  Jakby się kręcił tak jak silnik samochodowy to miałby 100-150 koni z litra i bardziej zbalansowane proporcje momentu do mocy.

  pokaż komentarz
  uosiu
 • solo_ta +4  

  Artykuł ma niestety wszystkie znamiona ściemy typu zderzak Łągiewki czy turbinka Kowalskiego. Brak konkretnych danych, wyimaginowane problemy i sprzeczne dane.
  Czemu nie da się badać tego modelu? Nie wiadomo nawet ile paliwa pali na 1h? Zegarka i menzurki z podziałką na Polibudzie nie mają?
  Czemu nie wiadomo jaką to ma moc? Po co budować hamownie skoro można podpiąć do jakiejś istniejącej? Albo można zbudować i od biedy podpiąć prądnicę z watomierzem. Prądem wzbudzenia można regulować moment hamujący. Byle mgr inż jest wstanie zbudować taki układ i podać jakieś sensowne dane, wykresy etc. To nie kosztuje "sporo pieniędzy". To niezły temat na prace magisterską "Stanowisko do badania mocy silnika spalinowego". Potrzeba: 2 studentów, stara prądnica, PC z kartą przetworników, amperomierz, woltomierz. Voila..

  Niespójności:

  Przy takich silnikach nie ma potrzeby stosowania skrzynki biegów. Wystarczy prosta przekładnia planetarna do redukcji prędkości obrotowej oraz dwa generatory, zapewniające płynny odbiór mocy.[...] Mały silnik i nieduża skrzynka biegów daje znacznie więcej miejsca
  To w końcu ta skrzynka nie jest potrzebna czy jest mała? Po co przekładnia planetarna do redukcji obrotów? Czemu aż 2 generatory? Jeden nie wystarczy?

  Cały ten artykuł jest na poziomie Faktu i nie trzyma się kupy.

  pokaż komentarz
  solo_ta
 • robo81 -1  

  @solo_ta: Tak tylko teraz Łągiewka ma problemy z Angolami bo mu pomysł ukradli

  pokaż komentarz
  robo81
 • bartekgej +1  

  @robo81: znaczy anglicy też sprzedają sciemie z zderzakiem Łagiewki ?

  pokaż komentarz
  bartekgej
 • E........n +2  

  Coś mi się wydaje że z mechaniki już wszystko raczej zostało odkryte, bo to relatywnie najprostsze rzeczy, w związku z czym takie giganty jak MB Porsche Ferrari GM czy inne firmy z kosmicznym zapleczem inżynieryjnym już przebadało wszelkie możliwe kombinacje.
  Co jednak nie znaczy że ten silnik jest gorszy, jest na ropę a to może się nie do końca podobać i opłacać pod względem bardzo szerokiego zastosowania zamiast klasycznej wachy która jest droższa.

  pokaż komentarz
  E........n
 • bolb +1  

  @EmmetBrown: To jest nauka. Wydaje się, że wszystko jest odkryte, żyjemy z tym przeświadczeniem. Może nawet wpadamy na pomysły rewolucyjne, ale po chwili dochodzimy do wniosku, że to już ktoś wymyślił - to nie może się sprawdzić - zapominamy. Wynalazki są na każdym kroku możliwe do zrealizowania.

  pokaż komentarz
  bolb
 • tezetzetlipoca +2  

  Na olej? Na margaryne? Nie przejdzie. Obnizy wplywy do syndykatu z akcyzy paliwowej. Nie da rady. Ponoc silnik na wodor tez istnieje.

  pokaż komentarz
  tezetzetlipoca
 • M4rcinS +1  

  Niedawno wpadł na pomysł zbudowania silnika, który łączyłby zalety silników dwusuwowych i czterosuwowych, unikając równocześnie wad obu konstrukcji.

  To może niech zrobi ślinik trójsuwowy. Model pośredni między dwusuwowymi i czterosuwowymi, pewnie nie będzie miał ich wad, ale połączy ich zalety.

  pokaż komentarz
  M4rcinS
 • degename 0  

  Silniki dwusuwowe o takiej konstrukcji miały dobrą sprawność, sporą moc, mogły być silnikami turbodoładowanymi ale nie zyskały na popularności przez swoje wymiary i skomplikowanie całego układu a to są cechy za które były cenione.

  Tutaj rozrządem jest tłok od silnika 4T który ma odebrać część energii ponieważ jest połączony z drugim tłokiem.

  Nie wygląda to rewolucyjnie, zobaczymy co pokaże czas.

  pokaż komentarz
  degename
 • fobi 0  

  @degename: To co jest dla Ciebie rewolucyjne? Zastąpienie całego rozrządu drugim układem pracującym w innym trybie pracy + zmienna pojemność silnika. Serio, zero rewolucji.

  pokaż komentarz
  fobi
 • degename 0  

  @fobi: Póki co drugi wał korbowy jest połączony na sztywno więc o zmiennej pojemności silnika nie można mówić. W artykule nie ma nic na temat napełniania cylindrów a to jest najbardziej interesująca mnie część. Na razie mają prototyp silnika który nie działa jak powinien - inaczej mogliby przeprowadzać na nim badania i eksperymenty.

  Silnik o przeciwbieżnych tłokach powstał dawno, wystarczyło by wtedy zmienić przełożenie obu wałów korbowych na 1:2 jednak z jakiegoś powodu tego nie zrobiono.

  pokaż komentarz
  degename
Otomoto.pl