•  

  Jakim trzeba być degeneratem, żeby dla zabawy zabić zwierzę z zagrożonego wyginięciem gatunku. Za coś takiego odpowiednią karą byłoby powieszenie ich za jaja.

  •  

   @Destr0: goście sa jacyś j!@?ni, na tej stronie jest zdjęcie psa zabitego strzałą

  •  

   @Destr0:

   zabawy zabić zwierzę z zagrożonego wyginięciem gatunku. Za coś takiego odpowiednią karą byłoby powieszenie ich za jaja.

   Ciekawe czy oni lubh jacykolwiek inni myśliwi z równą radością startowaliby z pięsciami na dzika.

 •  

  6 debili ze strzelbami, żeby zabić 1 bezbronne zwierzę.

  •  

   @Wielkopolanin: Gdybym qwa byl tak bezbronny jak ten nosorozec...

  •  

   @Wielkopolanin: Tak , jeszcze 200 lat temu tak zdobywano pokarm. I nie bylo wtedy religii prawozwierzęcizmu, ekologów i ruchu miłośników zwierząt.

  •  

   @Uwodziciel: wyrzuć komputer, podróżuj pieszo, myj się w strumyku i wtedy przytaczaj takie argumenty. Głupiego prawa/zasad nie powinno się bronić dlatego, że "kiedyś tak było"

  •  

   @Uwodziciel:

   I nie bylo wtedy religii prawozwierzęcizmu, ekologów i ruchu miłośników zwierząt.
   Krótki przejazd przez zarys historyczny dla ciebie.

   Starożytność.

   W niektórych plemionach zabicie zwierzęcia domowego jest równoznaczne z zabiciem człowieka. U plemienia Lufago z wyspy Luzon tradycje te pozostały do dziś.

   Pitagoras (to taki starozytny filozof) uważał, że zwierzętom należy się szacunek i ochrona, ponieważ one i ludzie mają taką samą duszę, która jest nieśmiertelna i podlega transmigracji. Pitagoras sam był wegetarianinem. Wykupował też zwierzęta po to, żeby wypuszczać je na wolność.
   Urodzony ok. 572 p.n.e. a , zm. ok. 497 p.n.e.

   Buddyzm i hinduizm głoszą zasadę ahinsy która nakazuje poszanowanie wszelkiego życia, zalecającej niezabijanie i niezadawanie obrażeń cielesnych żadnym istotom żywym: ludziom, zwierzętom, a w dżinizmie także roślinom i Ziemi.
   Hinduizm powstał około 1750r. p.n.e. a buddyzm około 563 r. p.n.e.

   Średniowiecze.

   Zwierzęta posiadają takie same prawa procesowe co ludzie. A w łowiectwie jest stosowane prawo "Regali łowieckich". Prawo do polowania na niektóre gatunki zwierząt traktowane było jako łaska i nagroda. Monopolem objęta była zwierzyna gruba: tury, żubry, niedźwiedzie, łosie, jelenie, dziki, rysie i dzikie konie, a także bobry.

   św. Franciszek z Asyżu podkreślał obowiązek traktowania zwierząt z szacunkiem ze względu na to, iż są one częścią stworzenia chcianą przez Boga.
   Ur. 1181r. n.e. , zm. 1226r. n.e.

   XVII wiek.

   Pojawiają się pierwsze ustawy zakazujące okrucieństwa wobec zwierząt.

   Irlandiia 1635 rok. Ustawowy zakaz znęcania się nad owcami i zaprzęgania koni do pługów za ogon.
   W tym samym roku w Ameryce północnej przyjęto prawo zakazujące „tyranii i okrucieństwa” w stosunku do zwierząt przetrzymywanych na użytek człowieka.

   1693r. John Locke sprzeciwia się okrutnemu traktowaniu zwierząt. W swoich „Myślach o wychowaniu” zawarł tezę, że zwierzęta czują i że niepotrzebne zadawanie im cierpienia jest moralnie złe.

   XVIII wiek.

   Jean-Jacques Rousseau (1712–1778) w „Rozprawie o pochodzeniu i podstawach nierówności” z 1754 roku stwierdza, że zwierzęta powinny być objęte prawem naturalnym.

   1789r. Jeremy Bentham argumentuje, że to zdolność do odczuwania cierpienia, a nie rozumność, powinna być wyznacznikiem tego, w jaki sposób traktujemy inne istoty. Twierdzi, że jeśli rozumność byłaby kryterium, wielu ludzi, w tym dzieci i ludzie upośledzeni, również musieliby być traktowani jak rzeczy.

   XIX wiek.

   Ustawa Martina 1821r. Pierwszy w świecie anglojęzyczny, znaczący i stosowany w praktyce dokument dotyczący ochrony zwierząt. Zgodnie z nim za „bicie, znęcanie się lub jakiekolwiek niewłaściwe traktowanie konia, klaczy, wałacha, muła, osła, wołu, krowy, jałówki, młodego wołu, owcy albo innego bydła” groziło do 5 funtów grzywny albo do 2 miesięcy więzienia.

   1824r. Powstanie Towarzystwa Zapobiegania Okrucieństwu wobec Zwierząt.

   No i na koniec ciekawostka XX wiek.

   W Niemczech, po dojściu do władzy w styczniu 1933r. partia nazistowska ustanowiła najbardziej kompleksowy zbiór praw ochrony zwierząt w Europie. Była to pierwsza znana historii, podjęta przez jakiś rząd próba przełamania granic pomiędzy gatunkami, odejścia od tradycyjnego podziału na ludzi i zwierzęta.

   „Im neuen Reich darf es keine Tierquälerei mehr geben.” („W nowej Rzeszy nie będzie więcej dopuszczalne okrucieństwo wobec zwierząt”)
   ~A. Hitler

  •  

   @FlaszGordon: A Hitler Żydów bił, mimo iż uważał ich za zwierzęta. Coś pokrętna ta jego logika.

  •  

   @Uwodziciel: Przecież go nie zjedli. Dla mnie takie zabójstwo to barbarzyństwo.

  •  

   @Del: Legendy powiadają, że nawet sami naziole śmiali się z tego, że w III rzeszy zwierzęta mają więcej praw niż ludzie. Przypuszczalnie też ludzie pokroju Mengele chętniej wybierali do swoich doświadczeń medycznych żywych ludzi niż króliki czy myszy właśnie z powodu, wprowadzonych przepisów dla zwierząt.

 •  

  Banda j$!!nych rednecków.

 •  

  Odstrzal byl legalny? Czy to klusownicy?

  •  

   @Che_Chimp:

   A co za różnica? Czym innym jest polowac z głodu, a czym innym cieszyć się i bawić nad zabitym zwierzęciem.

  •  

   @Wilk: Jakis byl powod tego ze dostali zgode na odstrzal tego nosorozca.

  •  

   @Che_Chimp: dostali lub nie. W żaden sposob ten powod nie wplywa na to, że zabijanie dla zabawy jest zwyklym przejawem kretynizmu i zwyrodnienia.

  •  

   @Wilk: Zgadza sie ale jesli byl do tego powod to ktos to musial zrobic. Moze zrobili pozniej 200 000 zajebistych nosorozcowych stekow z nigo :)

  •  

   @Che_Chimp:

   Jesli ktos ma przyjemnosc z zabijania to w ogole nie powinien dostawac nie tylko zgody na strzelanie, ale w ogole broni do reki. Broń to nie zabawka. A A polowanie to nie zabawa. Jesli ktos dobrze sie bawi z zabicia zwierzecia, to rownie dobrze moze sie swietnie bawic z lania kogos na ulicy. I zanim powiesz, ze porownanie zbyt daleko idące - nie porównuję nosorożca do przypadkowego przechodnia, tylko poziom znieczulicy. Bo oni tu nie wykonywali "swojej pracy", oni na tym zdjeciu bawią się w najlepsze.

  •  

   @Wilk: Ludzie dziela sie na zbieraczy i mysliwych. Zbieraczowi sprawia przyjemnosc gdy znajdzie grzyba w lesie a mysliwemu jak zabije zwierze.
   Polowanie to jest pewnego rodzaju zabawa. Wazne by robic to z glowa.

  •  

   @Che_Chimp:

   Nie, nie można wszystkiego wkładac do jednego worka. Ktoś, kto poluje, żeby zdobyć żywnośc jest odmianą drapieżnika. Ktoś, kto poluje bo sprawia mu radość zabicie zwierzecia to sadysta.

   Natomiast jesli ty uwazasz, ze proces zabijania jest "pewnego rodzaju zabawą" to albo jesteś trollem albo, bez urazy, masz jakieś zwichnęcie psychiczne. W obu przypadkach EOT.

  •  

   masz jakieś zwichnęcie psychiczne

   @Wilk: mam! opowiem Ci o nim!
   Ide na ryby, lapie zajebistego duzego pstraga (znaczy upolowalem go). Pstrag dostaje mlotkiem w leb pozniej obcinam mu glowe, wybebeszam flaki i skrobie z lusek. Do srodka zamiast flakow wsadzam rozmaryn, czosnek i maselko (takie swojskie) z wierzchu skrapiam cytryna, owijam folia aluminiowa szczelnie i klade na grila na kilkanascie minut.
   Z dobrym piwkiem... jest zaaaajebissssty...

   W sumie moglem kupic paluszki rybne w sklepie ale wolalem sam sobie zlapac zywego pstraga i urwac mu glowe.
   Myslisz ze powinienem z tym isc do lekarza?

 •  

  co za k!@#a z tego brada gosc z oczkami z zespolem downa nawala do wszystkiego co sie rusza https://www.facebook.com/photo.php?fbid=227540150712629&set=a.227537657379545.60332.100003699366621&type=1&theater

 •  

  @inukai-san weź wyczyść sobie klawiaturę, bo Ci się shift i 8 zacinają i w opisie znaleziska napisałeś jakieś gwiazdki.

 •  

  @agiller: Stronę w powiązanych nazwałeś "ich profil", a tymczasem w opisie:

  Animals Shame is a page exposing shameful acts of (mostly legal) animal cruelty and suffering.
  We use pictures that we do not own that the original owners have failed to protect themselves on the internet and social media sites.

  •  

   @Crusier: to tak, jak było kiedyś znalezisko o zhakowaniu strony rzekomo pochwalającej zamachy islamistów i większość się cieszyła, a okazało się, że to była strona jakichś buddystów, którzy starali się nagłośnić zbrodnie dżihadystów.

 •  

  A może podasz źródło tych rewelacji? Co? Bo jak dla mnie to, że podałeś cytat po angielsku wcale nie dowodzi tego, że jest to prawdziwe. Wpisując ten cytat w google wyskakują mi jedynie strony wykopu oraz Facebooku. Wykopki oczywiście też wykopują, bo można im udowadniać 1000 razy, że nie wykopuje się czegoś bez dowodów ale oni wiedzą swoje. Ja p?$#!##e, dzieciarnia.

  Dodatkowo:
  Zdjęcie może być kadrem z filmu
  Zdjecie mogło zostać zaaranżowane (zwierzę padło już wcześniej).
  I inne.

 •  

  taki poziom groteski są w stanie wymyślić tylko amerykanie... j$?%ne zwyrodnialce :\

 •  

  Oni moga bezkarnie polowac z karabinami na zwierzeta w Afryce, a ja w Polsce nie moge legalnie polowac z lukiem....

 •  

  America fuck yeah

  źródło: www.youtube.com

 •  

  Mają Hamburgery powód do dumy.. zaraza.

 •  

  Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @ProNL:
   Do odstrzału? To zagrożony gatunek na który poluje sie dla rogu, zamawiają go żółtki bo ich pseudomedycynie ludowej ten róg ma zastosowanie. Taki róg kosztuje tyle, że opłaca się zebrać oddział uzbrojony jak na wojne i zrobić rajd na rezerwat dlatego strażnicy tam uzbrojeni są również adekwatnie. Często weterynarze usuwają ten róg aby kłusownicy nie mieli powodu do ataku, mam nadzieje, że to jakaś fotoszopka bo trzeba mieć totalnie p$!??!?one pod kopułą aby w dzisiejszych czasach polować na nosorożce.

 •  

  No dobra, żeby jakieś dzikusy zabijały dla kasy te zwierzęta to rozumiem (oczywiście nie popieram!) no bo raczej są mało nauczeni i nie świadomi że niektóre gatunki są na wyginięciu, ale żeby Amerykanie z dostępem do internetów i innych źródeł?

 •  

  Pewnie ten nosorożec to terrorysta, planował atak na new york a jego odstrzał to humanitarny akt chroniący usland przed płaceniem na SPA a'la woterboarding.

 •  

  God bless America... chwała "bohaterom" k$$%a mać... jesteście zajebiści. Zastrzeliliście z bezpiecznej odległości bezbronne zwierze dla zabawy i rozrywki. Czasami cieszę się, że ludzkość jest tylko pyłkiem we wszechświecie. Stworzeni na wzór i podobieństwo... wolę nie wiedzieć czego.

 •  

  ciekawe czy do murzynów juz tez strzelali ...

 •  

  ciag dalszy czyli ;/ jak ich zbojkotowac czy cos w tym stylu..

 •  

  Liczyłem na jakiś materiał o Navy Seals, czy coś. Tytuł wprowadza w błąd, zakop.

 •  

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  no tak :p to byl sarkazm

 •  

  Dobrze, że zdeh.

 •  

  ^^widzę niezły zlot wegetarian hipisów i inny ciot

 •  

  a Ty czep sie rzepa :P

Dodany przez:

avatar inukai-san dołączył
146 wykopali 66 zakopali 5.5 tys. wyświetleń