•  

  Super filmik. Od połowy. Nie wiadomo co się tam w ogóle dzieje.

  •  

   @ulbrek: Gościu daje wyraźny opór, nie wiadomo jak reagował na wezwania, już to widzę jak im się chciało rzucać z gościem po ziemi gdyby się poddał tak jak powinien. Ten wykop to zwykła próba manipulacji.

 •  

  Nie chce mi się wierzyć, że ludzi tak oburzali się bez powodu. Policjanci bywają w Polsce naprawdę bezczelni i powinna się z nimi a przede wszystkim z idiotycznymi przepisami zrobić porządek.

 •  

  I znowu policjantka w akcji - ostatnio popularny temat :D

 •  

  @PrevuD: Jakiś opis sytuacji? Czy to tylko przeklejka niech się tłuszcza cieszy?

  •  

   @shneider: Trudno powiedzieć, ale chyba nie wierzysz, że wszyscy dookoła protestują bez powodu?

  •  

   @shneider: Podepnę się pod pierwszy komentarz, bo widzę, że większość bluzga na policję...
   Co można zobaczyć na filmiku? Brutalność policji i nadużycie uprawnień? Ja widzę kolesia który stawia czynny opór przy zatrzymaniu i "rzuca kurwami" na lewo i prawo. Zatacza się trochę, nie wiem czy po alko, używkach czy też jest zmęczony stawianiem się. Wyciągnął w każdym razie gaz pieprzowy i mimo próśb policji nie wyrzucił go - gdybym ja był policjantem i widział, że koleś odmawia współpracy, stawia opór, wyciąga gaz pieprzowy (zapewne do użycia go, bo po co) i słyszał serię bluzgów w swoim kierunku to też bym go od razu skuł. Babkę która utrudnia zatrzymanie i twierdzi, że policjanci "są c#@@# warci" również.
   Co się stało na początku? Nie wiadomo... może jechał pijany i nie miał dokumentów, może budził jakieś podejrzenia, cholera wie. Nie chcę mi się wierzyć, by policja rzuciła się na niego bez żadnego powodu

  •  

   @chomik3: podejrzenia ;)
   <cool story mode on>
   Robiłem bigos, zabrakło przecieru. Było koło 22 więc jedyny sklep czynny to żabka. Ubrałem się w to co było i idę, widząc jadącą "sukę" już wiedziałem :)
   - Dobry wieczór gdzie pan się wybiera o tej porze?
   - Dobry wieczór, babę co się o wszystko wypytuje zostawiłem w domu
   - Dowód tożsamości pan ma?
   - Z tego co mi wiadomo stan wojenny już się skończył.

   By mi się bigos przypalił, nawet skarpetki kazali mi ściągnąć.
   <cool story mode off>

  •  

   @shneider: Opisu nie trzeba, ujęli groźnego bandytę na rowerze. Interwencja pani policjantki po prostu komiczna, odnoszę wrażenie że bardziej przeszkadza niż pomaga. Parodia westernu jak dla mnie.

 •  

  Akcja dzieje się na pętli autobusowej na Dępcu w Poznani. Ogólnie policjanci zachowywali sie agresywnie do tego typa od samego początku szczególnie ten w okularach który na bank nie przeszedł testów sprawnościowych. Ogólnie na Dępcu i na Świerczewie nonstoper uganiają się za rowerzystami bo to łatwy łup żeby se poprawić statystyki..

 •  

  Widać, że policja cieszy się ogromnym respektem i szacunkiem ze strony obywateli.

 •  

  Najlepszy tekst dziadka z offu: "Nawet zdjęcie zrobiłem!"

 •  

  kolejny przykład, że kobiety się do policji nie nadają. była ostatnio na głównej wypowiedź wrocławskiego gliniarza na ten temat. blondyna kompletnie nie wie co robić. placek w okularach zresztą też jest "bez bazy".

  •  

   @lkoikm: Pewnie nie przeszedł testów sprawnościowych i dostał za karę blondynę na partol :)

  •  

   @lkoikm: Czyli wyciągając logiczne wnioski z tej sytuacji: patrząc na tę dwójkę, to ani faceci ani kobiety się do policji nie nadają.

  •  

   @ajuto00: nie, tylko kobiety się nie nadają (i to też nie wszystkie, ale większość) ze względu na to, że są po prostu słabsze. Tak jak nie zatrudniamy kobiet do kamieniołomów nie powinny być też przyjmowane do pratroli, niech sobie za biurkiem siedzą jak chcą. a ten konkretny typek z filmiku to jakaś namiastka policjanta a nie rasowy glina.

 •  

  Ale o co chodzi?

 •  

  Materiału niewiele, ale mało brakowało do linczu na tych policjantach - stąd pewnie ich zwątpienie w swoją akcję. Ciekawostka, to różnice w zachowaniu widzów np. w podobnych filmikach z USA, gdzie mało kto odważy się wtrącać w akcję policji. Bardzo ciekawe, co był wcześniej. Jeśli policjant groził mu pobiciem a nie jest to nagrane, to jest nie do ruszenia, nawet jak było 20 świadków. Pewnie nawet z nagraniem prokuratura by coś pop!@%!#@iła, i sprawy by nie było, bo tak to u nas wygląda. Swoją drogą ciekawa para policyjna, raczej nieciekawie dobrana na tak akcję, Okulary Szeryfa nie pomogły. No i ten gaz, praktycznie mu go podał - żenada. Ciekawe czy pistolet też by tak położył, jakby zgarniał mafijnego zj???. Szkoda, że taki niepełny film, byłaby niezła afera, a tak nic nie wiadomo.

 •  

  niech się wykopowy ekspert wypowie
  jak policjant przegina pałę to można się przed nim bronić czy trzeba dać sobie obić ryj żeby potem niemieć zawiasów za napaść na typa
  no i jak złapie to mogę go odepchnąć czy wywrócić wykręcić rękę żeby się bronić czy jak ? bez uszkodzenia typa nie chce go tłuc

  ja ta policjantka go łapie za ręce - no wiadomo kobiet sie nie bije ale typ prosi się o liścia żeby te muchy mu zleciały

  •  

   @michalson18:
   Podwójny standard świetny: jak niesłusznie wykręca ci ręce policjant płci męskiej to z liścia a jak jest to policjant płci żeńskiej to nie.

  •  

   @michalson18: jeżeli działania policjanta są bezprawne (wykraczają poza jego uprawnienia) to możesz, ponieważ nie popełnia przestępstwa, kto w obronie koniecznej odpiera bezpośredni, bezprawny zamach na jakiekolwiek dobro chronione prawem. Które to te bezprawne możesz znaleźć w ustawie o policji, gdzie sprecyzowane są uprawnienia policji, również te do pacyfikowania niepokornych - wszystko co wykracza poza ustawowe definicje jest bezprawne.

   Jeśli natomiast policjant pałuje Cię w ramach swoich uprawnień, to nie możesz się bronić nawet jeśli pałuje Cię w wyniku pomyłki - podobnie jak nie możesz stawiać oporu policjantom szturmującym Twoje mieszkanie, chociaż sąsiad-gangster na którego polują mieszka obok.

   Tyle prawo (forma bardzo uproszczona :> ), w praktyce, o ile nie masz nagrań lub pierdyliarda świadków, policjanci zawsze mogą powiedzieć, że pałowali bo stawiałeś opór i nie udowodnisz, że nie stawiałeś.

 •  

  Czy jest na wykopie ktoś kompetentny, aby udzielić mi informacji dla czego na wszystkich filmikach w necie obezwładnianie idzie tak strasznie topornie policji? Na filmach instruktażowych i w tv wszystko ładnie wygląda, a jak jest w rzeczywistości? To jest kwestia, że akurat te kompromitujące filmiki lądują w sieci, a te ze sprawnej akcji nie? A może ma ktoś film z sytuacji w terenie, gdzie to wygląda zgoła inaczej? Często też czyta się, że policjant chuchro a albo kobieta, czy w obezwładnianiu główną rolę odgrywa masa czy może technika?

  •  

   @marsadko25: Pewnie dlatego, że filmuje się głównie te nieporadne próby i one wywołują emocje. Jakby doszło do sprawnego obezwładnienia, koleś by nie zdążył kamery wyciągnąć.

 •  

  Nawet nie pytam o ile przekroczył prędkość ale musiało być grubo sądząc po reakcji policjantków .

 •  

  propo kobiet w policji:
  mam ziomka w kołobrzegu i mówił ze kiedyś była taka akcja u nich. Na patrolu była jakas panna i typ i pojechali na interwencje . na miejscu była grupa naj%!?nych dresów zaczeli kozaczyć tego typa naj%!?li że pojechał do szpitala a ona uciekła do radiowozu i sie zamknęła i dopiero jak dresy uciekły wezwała karetke i posiłki. wszyscy mają z niej beke ale dalej robi

 •  

  Więcej bab do policji zapraszajcie -> trudniej wam będzie szykować takie zadymy jak na Marszu Niepodległości.

 •  

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  Ja widzę na filmiku opór podczas próby aresztowanie, niestosowanie się do poleceń policji i ludzi którzy protestują przeciwko temu zdarzeniu.
  Czego nie widać? Najważniejszego, czyli początku.

 •  

  Gazem go k??%a i pałką! j#!?ny na rowerze ma czelność jeździć.

Dodany przez:

avatar PrevuD dołączył
73 wykopali 40 zakopali 4.4 tys. wyświetleń