...
 •  

  pokaż komentarz

  Nie wiedziałem, że Sandra Bullock tak dobrze mówi po polsku... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Kilka słów na temat filmu i jego produkcji. Kręcimy w niedawno założonym przez Jarosława Daleckiego (znanego z Radia Szczecin z programu Trącić Myszką) studiu. Celem filmów jest przybliżenie wszystkich tematów związanych z treningami na siłowni w sposób zwięzły, przystępny i zrozumiały dla laików.

  Seria dopiero startuje (mamy nakręcone 8 odcinków z czego 3 zmontowane) i naprawdę potrzebujemy wsparcia żeby dotrzeć z nią do jak największej ilości osób. Będę wdzięczny za Wykopy jak również pozytywną krytykę.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak dla mnie gość p#@#%@%i, to co wszyscy. Zrobił formę, bo to może i jakoś działa. Ale to są stare metody i stwarzają wiele problemów, trzeba na to zbyt dużo czasu, a także charakteryzują się tym, że nie na każdego działają. Wszystko dobiera się pod siebie przede wszystkim.

   1. Rzeźba - najlepszy jest trening siłowy, krótki i intensywny, mało powtórzeń, mało serii, wielkie ciężary. Wszystko zależy jednak od kalorii i makroskładników.
   2. Masa - jedni robią dobrze masę na takim samym systemie jak wyżej, inni wolą własnie dużo powtórzeń (np. w zależności od mięśnia jego i składu), mniejszym ciężarem Z KRÓTKIMI PRZERWAMI MIĘDZY SERIAMI.
   3. Siła - trening podobny do tego jak na rzeźbę, z tym, że dłuższe przerwy i dłuższe treningi.

  •  

   pokaż komentarz

   @michalexpromo:może zróbcie cykle np o rodzajach pompek i technice czy ćwiczących na domowych siłkach z minimalnym sprzętem, powinno się przyjąć bo raczej mało takich po polsku

  •  

   pokaż komentarz

   @michalexpromo: Dam pozytywną krytykę, a jak się rozkręcicie i wrzucicie nam tu czasem coś ciekawego, to możecie liczyć na wykopy :). Przy okazji - widzę potencjał Waszego projektu - wierzę, że to się może spodobać.

   A krytyka jest taka, że w końcówce zabrakło mi wzmianki o tym, co się stanie przy treningu siłowym i różnych ilościach kalorii ;-). Niby nic, ale jest wrażenie jakby czegoś zabrakło, jakbyście się gdzieś spieszyli.

   Z drugiej strony krótka i zwięzła forma jest bardzo dobra. Trzeba wyważyć.

   Odnośnie drobiazgów i szczegółów: Z czasem wyrobicie odpowiednie rozwiązania, np. początki i końcówki, także nie widzę tu problemu, kwestia czasu i praktyki :). Naturalność i wyważona spontaniczność jest zawsze w cenie. I to by było na tyle, bardzo fajnie że będzie nowe źródło wiedzy!

   Życzę owocnej i przyjemnej pracy!

  •  

   pokaż komentarz

   @michalexpromo: @Skogyr ma racje.
   Moim zdaniem za krótko.. to jest za szeroki temat na kilka zdań.. krótkie filmy ok, ale wtedy wąski temat do omówienia...

  •  

   pokaż komentarz

   @michalexpromo: a zatem krytyka: nie myślałem, że ludzie są aż tak leniwi, żeby tego rodzaju filmiki stały się popularne. Gadanie po raz stumilionowy o tym samym, co jest znane od lat uważam za bezcelowe. To są ogólniki, banały i skróty. Informacje które ma pierwszy lepszy dresik z osiedlowej siłki.
   Teraz pochwała: pochwalam samo zrobienie filmiku, wymaga to poświęcenia jakiegoś czasu

  •  

   pokaż komentarz

   @michalexpromo: Mit na temat treningu na rzeźbę jako duża ilość powtórzeń małymi ciężarami wziął się z tego, że kulturyści przed zawodami odwadniali się. W efekcie ich stawy nie wytrzymywały normalnego treningu i by zrekompensować sobie wielkie ciężary jakimi ćwiczyli, przechodzili na system dużo małymi obciążeniami.

   @Skogyr: Otóż to. +

  •  

   pokaż komentarz

   @trekkers: Dzięki za uwagi. Celem tej serii nie jest mówienie ciągle o podstawach - celem jest rozpoczęcie od podstaw i przechodzenie coraz dalej. Tworząc od razu filmy dla zaawansowanych odcięlibyśmy się od całej grupy osób, które jeszcze nie ćwiczą, a to do nich film jest kierowany.

   Większość osób zaangażowanych w treningi siedzi już na forach i zna ten temat. Smutnym faktem jest to, że w społeczeństwie jest to mniejszość. Wiem to po sobie - z zawodu jestem webdeveloperem i nigdy nie potrafiłem połączyć pracy z ruchem. Z Łukaszem trenuję od 6 miesięcy 3 razy w tygodniu i widzę jakie zmiany to przyniosło. Pomijając zmianę wyglądu (tym się pewnie za rok pochwalę na Wykopie) to siłowo wygląda to mniej więcej tak:
   - Klatka (zaczynałem od 40 kg) - 140 kg (2 powtórzenia z czego 1 z drobną asystą)
   - Martwy ciąg - 140 kg (3-4 powtórzenia)
   - Przysiad - 130 kg (5 powtórzeń)

   Zmiana w moim życiu jest dramatyczna - wysypiam się w 5-6 godzin, mam siłę na pracę, ochotę na zaangażowanie się w życie prywatne. Wypoczynek przed TV zamieniłem na wypoczynek na świeżym powietrzu. Mam lepszy humor, jestem bardziej społeczenie aktywny itd.

   Zanim spotkałem Łukasza próbowałem wielu rzeczy - coachingu w postaci książek / programów audio, różnych diet (np. alkaicznej), nordic walking, biegania i ze wszystkiego rezygnowałem bo byłem wiecznie zmęczony i letargiczny. Po 6 miesiącach treningów czuję się jak nowy człowiek.

  •  

   pokaż komentarz

   @Skogyr: Zgoda, na każdego działa trening siłowy różnie, ale proszę nie pisać bzdurek. Na rzeźbę ciężary takie same lub ciut mniejsze co na mase, powtórzeń tyle samo lub więcej a główny "myk" to jak najkrótsze czasy między seriami. Masa - też się nie zgadzam (szczerze to nie chce mi się już produkować). Polecam na yt kanał Bartosza Gosa oraz Leszka Kaizera.

  •  

   pokaż komentarz

   @michalexpromo: czołem, obejrzałem dwa "odcinki" produkcji i o ile merytorycznie nie jestem władny by coś oceniać, o tyle spróbujcie coś zrobić z tym żółtym, lekko chamskim tłem proszę :) Nie ma w studiu jakiegoś ładnego tła, albo chociaż zwykłej ściany? Wiem że to pierdoła, ale zawsze mnie denerwują takie nijakie obrazy (kojarzy mi się to bardziej z programami w TV w latach 90 :) )

  •  

   pokaż komentarz

   @michalexpromo: 140 na klatkę 2 powtórzenia i 130x5 na przysiad. Coś tu chyba nie tak...

  •  

   pokaż komentarz

   @elmo-pl: to faktyczne wyniki z zeszlego tygodniu, a przysiad z wczoraj. Czemu nie tak?

  •  

   pokaż komentarz

   @michalexpromo: Po tytule spodziewałem się czegoś innego niż to co dostałem, dla tego odcinka był by tytuł "Parę informacji o treningach...." ! bo tu dostaliśmy INFORMACJE a nie trening !

  •  

   pokaż komentarz

   @michalexpromo: o tak tak tak, gdybyście zrobili serie filmików od a do z jak ćwiczyć w domu mając do dyspozycji np. tylko hantelki + ewentualnie sztangę dla Świeżaków ;p To byłoby świetnie!

  •  

   pokaż komentarz

   @michalexpromo: Wychodzi, że masz bardzo słabiuśkie nóżki (i pewnie plecy i brzuch)...
   Przy 2 x 140 kg na klatę, to przy proporcjonalnej rozbudowie ciała, na nogi w serii powinieneś walić przynajmniej ze 6 x 150 - 160 kg (bez pasa).

  •  

   pokaż komentarz

   @sunsu-sun: To zdecydowanie weszło na samą górę priorytetów. Dziś wieczorem widzę się z Łukaszem w studiu i zastanowimy się jak coś takiego przygotować. Póki co staramy się wyciągnąć z Wykopu z komentarzy jak najwięcej pozytywnych informacji, które możemy realnie przełożyć na zmiany w programie.

   Jak zawsze przy tego typu projektach boli wielka fala krytyki, ale liczyliśmy się z tym, że może tak być. Bez względu na to jesteśmy wszyscy wdzięczni za Wasze uwagi.

  •  

   pokaż komentarz

   @vostok: Pewnie masz racje (tak podejrzewałem, że chodzi o dysproporcję), ale składa się na to kilka rzeczy. Po pierwsze przysiad z ciężarem robię dopiero od miesiaca, a klatkę robiłem od początku. Po drugie mam prawie dwa metry wzrostu, a wieszaki gdzie jest sztanga z ciężarem są bardzo niskie i przyznam, że zawsze psychika mi wysiada przy podchodzeniu do przysiadu bo muszę nisko zaczynać.

   Do tego standardowy problem - na początku odpuszczałem nogi na rzecz górnej połowy ciała :)

  •  

   pokaż komentarz

   @michalexpromo: To wiele tłumaczy :)
   Faktycznie wysoki wzrost jest problemem przy przysiadach z dużymi ciężarami, no i odwieczne olewanie nóg przez początkujących :)

  •  

   pokaż komentarz

   @pierwiastekzminusjeden: Bzdurką jest zmniejszanie ciężaru kosztem większej ilości powtórzeń, aby uzyskać rzeźbę. Nawet jak zaczniemy jeść mniej, to efekty takiej operacji będą co najmniej opłakane.

   A na masie przerwy między seriami musza być krótkie, żeby jak najefektywniej rozrywać włókna. Im dłuższa przerwa liczona wręcz sekundach tym trudniej w kolejnej serii będzie zrobić tyle uszkodzeń.

  •  

   pokaż komentarz

   @michalexpromo: Ale dysproporcja. Ja 140 na klatkę nie wezmę, ale martwy 140 pocisnę 8x albo więcej, dawno nie robiłem to nie wiem.
   Podobnie z przysiadem 130kg robię na 12 ruchów spokojnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @michalexpromo: Koledzy ci odpowiedzieli, chodzi o dysproporcję między ćwiczeniami.

  •  

   pokaż komentarz

   @michalexpromo: Nie dość, że w przysiadzie niewiele mniej niż w martwym ciągu, to jeszcze na więcej powtórzeń.

   I po miesiącu 130 kg w przysiadzie.

   Większość ludzi chodzących na siłownię rok nie zrobi poprawnie 5 x 130 kg w przysiadzie (pełnym). Znam wielu co po kilku latach nie siądą 130 kg...

   Albo robisz ćwierć albo pół-przysiady.

   Pełny przysiad - olimpijski dupą do ziemi - jak robisz 140 kg na MC, to zrobisz co najwyżej 100 kg.

   TO JEST PRZYSIAD: http://www.youtube.com/watch?v=3Y8yKSJbpFI

   Jak w ten sposób po miesiącu siadasz 130 kg to zostaniesz mistrzem.

   Chyba, że robisz "przysiady" jak POPEK. To wtedy nawet 180 kg po roku nie dziwi, ale to nie przysiad tylko pseudo-ugięcie kolan.

  •  

   pokaż komentarz

   @BODY_FACTORY: To nie jest taki przysiad - przyznaję, z tego co piszesz to bardziej pół-przysiad. Tak głęboie przysiady robię na koniec danego dnia w dropie ciężarem 80 kg (bardzo powolne i głebokie przysiady żeby utrwalić technikę).

   Przy 130 kg niestety jeszcze technika mi ucieka, ale tak jak piszę - dopiero zaczynam.

  •  

   pokaż komentarz

   @michalexpromo: jeśli masz 2 m wzrostu, to będzie problem ;) Nie dodawał bym ciężaru - a zwiększył zakres ruchu.

   Jeśli o mnie chodzi, to ze 130 kilogramami bawię się tak:

   http://www.youtube.com/watch?v=r-fRpFzsdfA

   Więcej na kanale YT ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @michalexpromo: W pół roku zrobiłeś 140kg na klate? Ile ważysz?

  •  

   pokaż komentarz

   @michalexpromo:

   Od 40 do 140 kg na klatkę w 6 miesięcy? Hmmm...

  •  

   pokaż komentarz

   @graph @mr03: Jestem bardzo dużym gościem - 2 metry wzrostu i ważę około 140 KG tak więc to dopiero 100% mojej masy. Zaczynając byłem ekstremalnie słaby i zaniedbany.

   Łukasz poprowadził mnie najpierw przez zmianę diety i uzupełnił ją w pierwszych dwóch miesiącach treningów białkiem i aminokwasami. Same treningi na początku były mieszane, ale od początku namawiał mnie na wolne ciężary. Zacząłem od klatki, potem dołączyłem martwy ciąg, a na końcu przysiady, które wymagały ode mnie dużego psychicznego przełamania.

   Obecnie mój układ treningowy wygląda tak:
   Poniedziałek - klatka, brzuch, rozpiętki + ćwiczenia uzupełniające jakie Łukasz zaleci
   Środa - nogi w przysiadzie, wyciskanie wojskowe i brzuch
   Piątek - martwy ciąg, triceps + ćwiczenia uzupełniające

   Jeśli chodzi o dietę to rano owsianka z owocami, po treningu np. ryż z ananasem, obiad sałatka z kurczakiem albo ryba z ryżem, kolacja z reguły coś lekkiego. Kiedy mam okresy gdzie brakuje mi czasu na jedzenie uzupełniam białkiem z mlekiem sojowym.

   Dziś zrobiłem 1x martwy ciąg 160kg ale z wielkim bólem i z opaskami na rekach bo dłonie nie dają rady.

   Ogólnie z mojej strony wygląda to tak. Nie mam czasu zaangażować się w wiedzę na temat treningów - poza treningami jestem świeżutkim ojcem i właścicielem firmy (tak więc cały czas poza siłownią spędzam w biurze albo z synkiem). We wszystkim co robię w 100% polegam na Łukaszu i jestem bardzo zadowolony z efektów. Sylwetka mi się zmienia, waga powoli leci w dół, a siła bardzo idzie w górę.

   Największa bariera u mnie jest psychiczna - boję się dużych ciężarów i tego, że coś mi się stanie. Bardzo często Łukasz ustala mi ciężary a ja nie patrzę i nie liczę ile mam na sztandze licząc na jego znajomość moich możliwości. Dziś zrobiłem na martwym ciągu 1x160kg myśląc, że mam założone 140kg.

   Siłownia jest dla mnie przede wszystkim równoważnią dla życia zawodowego gdzie całe dnie spędzam przy komputerze. Chciałem również zadbać o siebie żeby być w dobrej formie dla synka. Program z Łukaszem nagrywam bo osobiście uważam, że jest po prostu fantastyczny w tym co robi i jestem mu wdzięczny za zmiany jakie wprowadził w moim życiu.

   Nie mam ambicji być ani najsilniejszy ani najbardziej wyrzeźbiony więc jeśli uważacie moje wyniki za złe, słabe, dziwne to OK - nie mam tutaj parcia żeby coś komuś udowodnić - po prostu naprawdę polubiłem ćwiczyć i uważam to za swój mały sukces :)

   No i na koniec - nie mam kompetencji żeby oceniać merytorycznie jakość filmu. Film jest przeznaczony dla amatorów - ja takim jestem i dla mnie jest zrozumiały. Przy produkcji zajmuję się reżyserką i grafiką oraz pomagam przy montażu.
   Szczerze mówiąc chcieliśmy po prostu coś zrobić, nie dla kasy, nie żeby udowodnić komuś że wiemy lepiej - po prostu dla frajdy.

   Dziękujemy Wam za wsparcie, a z drugiej strony przykro nam z powodu wielkiej dawki złości jaka się tu pojawiła. Dziś rozmawiałem o tym z Łukaszem i żaden z nas nie ma ambicji aby z Wami walczyć albo udowadniać swoje racje. Chcemy po prostu spróbować rozwinąć ten mały projekt i zobaczyć co z niego wyjdzie.

   Wszystkie konstruktywne uwagi wzięliśmy sobie do serca - dziękujemy za nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @michalexpromo:
   Filmik jako wstęp do serii bardzo mi się podobał. Wyszło sympatycznie i nie sztywno. Tylko Agata trochę za mało się odzywała w stosunku do Łukasza, ale za to lepiej wyglądała :)

   Co do treningu to rozumiem, że robisz typowo na siłę?
   I nie jest kulturystyczny a raczej typowy dla trójboju siłowego?

  •  

   pokaż komentarz

   @graph: Celem treningu była poprawa codziennej jakości życia. Kilka lat poświęconych na budowę firmy od zera wyniszczyło mnie kompletnie - fajki i kawa w pracy, butelka wina po pracy, jedzenie tego co jest pod ręką i ruch tylko z doskoku (mam tego wszystkiego dość, zacznę się ruszać!).

   Chciałem doprowadzić się do sytuacji gdzie codzienne czynności (opieka nad dzieckiem - muszę się schylać, sprzątanie domu, intensywne dni) nie będą dla mnie wyzwaniem (a zaczęły być wielkim). Nigdy nie sądziłem, że przerodzi się w to w dobrą zabawę na siłowni i radość z ruchu.

   Obecnie odbudowałem już dość dobrą formę i dalszym celem jest spadek wagi i ładna rzeźba. Obecnie pracuję nad zbudowaniem dobrej diety w zabieganym. Wszystko u mnie sprowadza się do dobrej organizacji gdyż w ciągu dnia naprawdę brakuje mi czasu na gotowanie i często zamiast po sałatkę z kurczakiem sięgam po kebab.

   Najważniejsze jednak - treningi i słownia dały mi równowagę w życiu, której poszukiwałem od lat. Nie jestem już po pracy w sytuacji gdzie umysł wysiada, a ciało mnie nosi i uspokajam się alkoholem. Czuję się wyważony, dobrze śpię i budzę się mając siłę na następny dzień.

   Tak więc widzisz, że same wyniki o których napisałem to dla mnie nieplanowany bonus, a nie esencja mojej pracy :)

   Dziękuję za ciepłe słowa na temat filmu, wbrew pozorom kosztuje nas to dużo pracy i zarówno ja jak i Łukasz jesteśmy łasi na dobre słowo :)

  •  

   pokaż komentarz

   @michalexpromo: Jak ważysz 140kg to ok. Ja po 5 latach ćwiczenia tyle nie podnoszę ale ważę 85kg ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Czy tylko mi się wydaje że gość wygląda jakoś tak dziwnie nieproporcjonalnie?

 •  

  pokaż komentarz

  Obejrzałem. Ilość powtórzeń zniwelowałem do zera, tym sposobem robię rzeźbę. Teraz tylko czekać na efekty.

 •  

  pokaż komentarz

  Myślałem, że usłysze coś nowego, nowatorskiego, coś co mnie oświeci i zrzuci z krzesła zarazem. A tu kupa. Wszystko już było powiedziane wcześniej.

 •  

  pokaż komentarz

  Ćwiczyłem z tym filmikiem 2 minuty i ani masy, ani rzeźby, ani siły.
  Jakieś oszustwo.

 •  

  pokaż komentarz

  Trening na rzeźbę sprawia, że mięśnie wyglądają jakoś inaczej niż przy treningu na masę? Czy są tylko dwa widoczne parametry: masa tkanki tłuszczowej i mięśniowej (No i rzeczy niewidoczne - czyli wytrzymałość mięśni, rodzaje włókien i układ nerwowy)? Bo jeżeli tak, to trening na rzeźbę jest po prostu odtłuszczający i jeżeli tak to po co mówić na rzeźbę? Ktoś mógłby pomyśleć, że mięśnie rosną jak jakieś nieregularne coś, a dopiero treningiem na rzeźbę tworzymy z nich dobrą sylwetkę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sicamber: Bo to wszystko to jest internetowe (i siłowniowe) p???$!#enie. Tak naprawdę masz hipertrofię(rozrost suchej masy mięśniowej), siłę, moc mięśni i wytrzymałość siłową. Tak jak piszesz - rzeźba to po prostu odtłuszczenie, za pomocą treningu wytrzymałościowego.

   Szczerze mówiąc jak słyszę "robię masę" to mi się śmiać chcę, bo widzę tych spaślaków obżerających się gainerami - obtłuszczających się na potęgę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Grysik: Więc trening na rzeźbę jest głupotą - bo najlepsze spalanie tłuszczu jest przy ćwiczeniach aerobowych - bieganie, skakanka, interwały. Chyba że chodzi o to by jednak był ten niewielki przyrost mięśni przy spalaniu tłuszczu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sicamber: Nie do końca, bo robiąc tzw rzeźbę możesz wybrać to co chcesz dodatkowo wyeksponować - konkretne brzuśce, danych głów mięśni.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sicamber: Podczas redukcji, czyli na bilansie ujemnym oprócz tłuszczu niepożądanym efektem może być też częściowe spalenie mięśni. Ćwiczysz po to by muskulaturę utrzymać w okresie który dla organizmu nie jest wygodny.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sicamber: Bieganie wymieniłbym na nordic walking, o skakance się nie wypowiem, interwały - wydaje mi się że najlepiej wypada tabata. Człowiek nie został przez ewolucję przystosowany do katowania się długodystansowym bieganiem. Dużo lepiej wypadają tutaj intensywniejsze spacery (nordic, hiking, jogging) + porządny sprint, raz do trzech razy na tydzień. Do tego ciężary, pompki, podciąganie, tak w skrócie - ćwiczenia które za jednym zamachem angażują jak największą ilość mięśni. Oczywiście pytanie jakie efekty chce się osiągnąć. Jeśli chce się wyglądać jak Kali Muscle, to to co zaproponowałem wyżej - nie nada się ni cholery. Jak chce się wyglądać 'normalnie', do tego dobrze się czuć i podnieść ogólną sprawność - jak najbardziej. Oczywiście nad tym wszystkim góruje odpowiedni sposób odżywiania. Nie użyję słowa dieta bo go nie lubię. Kojarzy mi się albo z katowaniem organizmu dziwnymi daniami i nienaturalne obcinanie dopływu pewnych składników odżywczych, albo z dietą poselską. Nie wiem które gorsze.

  •  

   pokaż komentarz

   @dziki: Co do biegu długodystansowego to nie mogę się zgodzić - człowiek jest najlepszym długodystansowcem ze wszystkich ssaków. Wiele pierwotnych ludów stosuje taką taktykę polowań, że gonią zwierzę przez kilka godzin aż te padnie z wycieńczenia.
   http://www.wykop.pl/link/1233597/ludzie-sa-najlepszymi-biegaczami-na-ziemi/

  •  

   pokaż komentarz

   @Grysik: z całym szancunkiem ale sam p$!%%$!isz. Bez odpowiedniej diety nie ruszysz na siłowni chyba, że masz zajebistą genetykę. Ja kilka lat ćwiczyłem bez diety i miałem gówniane efekty. Wprowadzenie diety i zmiana treningu na fbw przyniosła zmianę praktycznie od razu. Pokryj sobie 3500 albo 4000 kcal samymi posiłkami - powodzenia. Sory ale ja nie zamierzam pół życia spędzić w kuchni. Śmiać mi się chce jak czytam jakieś mądrości bordowego co siłowni na oczy nie widział

  •  

   pokaż komentarz

   @vokus: To teraz mi pokaż gdzie dokładnie rozmawialiśmy o diecie i zapotrzebowaniu energetycznym.

  •  

   pokaż komentarz

   @Grysik: oburzam się bo właśnie przez takich specjalistôw od wszystkiego przez dłuższy czas po prostu marnowałem na siłowni czas. Piszesz, że śmiać ci się chce jak słyszysz, że ktoś robi mase, to jak ja to mam rozumieć? Z twojej wypowiedzi wynika, że wystarczy cwiczyć a siła i tak się zwiększy, a to jest gówno prawda. Ktoś kto ma 35 cm w bicepsie nigdy nie będzie miał takiej siły jak osoba która ma 50.

  •  

   pokaż komentarz

   @vokus: Jak przeczytasz jeszcze raz co napisałem to zrozumiesz, że nie śmieje się z masy tylko z nazewnictwa.
   Dwa. Z masy też się trochę śmieję, bo jest śmieszna :) Jak dla mnie zarezerwowana dla kulturystów, zawodników - absolutnie nie dla szaraka, bo szarakowi do szczęścia nie potrzebna.

   Co do ostatnich dwóch zdań, to albo jesteś trolem, że tak łatwo obalasz pewne rzeczy, które są UDOWODNIONE, albo po prostu jesteś niedouczony w tym kierunku. Prawdopodobnie to drugie, bo piszesz, że chodziłeś bez efektów. Nie martw się - ta wiedza nie jest dostępna na pierwszym lepszym forum dla siłownianych wojowników. Jest coś takiego jak aktywacja jednostek motorycznych. Przy dobrej koordynacji tych jednostek można wycisnąć więcej siły ze swoich mięśni. NIE idzie to w parze z masą mięśniową i jej objętością (tzn troszkę idzie, ale to osobna kwestia), więc nie wypowiadaj się, że to co piszę to gówno prawda, bo się mylisz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Grysik: wiesz mało mnie obchodzą jakieś badania, które podobno coś udowodniły ( nie wiadomo jakie badania, kto je robił, kto je sponsorował - generalnie nic nie wiadomo, ale podajesz, że coś UDOWODNIONO - dobrze, że napisałeś wielkimi literami bo bym nie zauważył/nie zrozumiał inaczej ). Sam jesteś śmieszny i nie masz pojęcia o siłowni. To o czym ja piszę potwierdziłem na sobie w praktyce i w dupie, za przeproszeniem mam twoje badania, bo one nie zmienią tego co widzę w lustrze. Piszesz o jakiś szarakach, nie mam pojęcia o co ci chodzi. Na siłownie chodzi się w celu poprawienia sylwetki, a do tego potrzebne jest zwiększenie objętości mięśni. Jeśli ktoś chce ćwiczyć tylko siłę to może to robić, ale tylko do pewnego momentu, na tyle na ile pozwalają włókna mięśniowe które już posiada. Idąc tym tropem jeśli ktoś waży 60 kg i zacznie tak jak piszesz ćwiczyć na siłę to osiągnie wielkie gówno bo z wyciskania może 25 kg przy takiej masie zacznie wyciskać 35 kg i dalej nie ruszy. Aktywuj więc sobie jednostki motoryczne i świeć swoją elitarną wiedzą niedostępną na pierwszym lepszym forum dla siłownianych wojowników, ale nie próbuj mi wciskać takiego kitu

 •  

  pokaż komentarz

  Pierwsza zasada body-buildingu:

 •  

  pokaż komentarz

  Witam, to cykl dla początkujących - cykl dla średnio oraz zaawansowanych będzie cyklem osobnym. Nie sposób w krótki sposób wyczerpać tak rozległego tematu, więc zaczeliśmy od podstaw. Dziękuję za krytykę, wspaniale jest poczytać Wasze opinie, biorę sobie je głęboko ... do serca ;) Pozdrawiam

  •  

   pokaż komentarz

   @Lukasz_TIGY: jak tam suple.us? dalej na ich forum hajpujesz szrot od cybera? ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Lukasz_TIGY: filmik całkiem ok. Jeśli zastanawiasz się nad tematami na kolejne to mógłbyś zrobić porównanie split vs. FBW. Ja przez kilka lat trenowałem splitem z bardzo miernym rezultatem, natomiast po zmianie treningu na FBW z treningu na trening widzę progres. Wielu trenerów rozpisuje początkującym osobom split, co ja uważam jest dużym błędem, bo jest to trening nie efektywny i zniechęcający do siłowni. Być może split jest dobrym treningiem dla osób z wolną przemianą materii i predyspozycjami genetycznymi. Dla normalnych ludzi ( większość to ektomorficy, nie oszukujmy się ) taki trening się nie sprawdza, bo mięśnie są zbyt mocno obciążane i nie mogą się odpowiednio zregenerować.

 •  

  pokaż komentarz

  Mówią to, co wie każdy, kto choć trochę tematem siłowni się zainteresował. Ale Wykop, bo mówią.. normalnie :) Naturalni, sympatyczni ludzie, bez patosu. A mam nadzieję, że ich pozostałe filmiki nauczą mnie czegoś nowego.

 •  

  pokaż komentarz

  Sympatyczni prowadzący. Życzę powodzenia na youtube.

 •  

  pokaż komentarz

  Bez tego się nie obejdzie, panowie. :)

  źródło: youtube.com

 •  

  pokaż komentarz

  napisy, wprowadzenia i wyglupianie sie - 53 sekundy
  materiał wliczając w to powolne i zbędne wtrącenia lali - 120 sek

  wykopię ale szału nie ma.

 •  

  pokaż komentarz

  A na ch$@ ona tam stoi i strzela miny?

 •  

  pokaż komentarz

  @michalexpromo zróbcie filmik o treningu domowym z wykorzystaniem tylko hantelków(opcjonalnie drażka). Tak żeby w miarę całe ciało trochę poprawić. Kiedyś szukałem ale nie znalazłem jakiegoś planu konkretnego. Byłbym wdzięczny :)

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilry123:
   FBW 2-3 razy w tygodniu:

   A / B
   Nogi: wykroki z hantelkami / przysiady z hantlami
   Plecy: podciąganie się na drążku nachwytem / wiosłowanie z hantelką
   Klata: pompki i jej różne odmiany / wyciskanie hantelek lezac
   Barki: wyciskanie hantli siedząc / Arnoldki
   Biceps: uginanie ramion z hantelkami stojac / uginanie w opraciu o kolano
   Triceps: pompki w podporze tyłem / wyciskanie francuskie
   Brzuch: unoszenie nóg na drążku

 •  

  pokaż komentarz

  nie chce mi się odpalić tego filmiku,a co dopiero ćwiczyć. jest źle.

 •  

  pokaż komentarz

  Najlepszy trening na rzeźbę, masę i siłę?

  Zamiast siedzieć na wypoku, zrobić 10 pompek.

 •  

  pokaż komentarz

  sami zobaczcie ile komentarzy - więc ciężko jednoznacznie udzielić odpowiedzi aby zadowolić amatora, zawodowca w kilku zdaniach. Osoby zaawansowane raczej w innych źródłach szukają odpowiedzi na pytania...

  •  

   pokaż komentarz

   @Lukasz_TIGY: świetny filmik, czekamy na więcej. Zaglądasz na wykop częściej niż co kilka miesięcy? Można od czasu do czasu zadać pytanie związane z treningami i liczyć na jakąś odpowiedź albo kierunek w którym należy szukać (jakieś linki albo hasło do wyszukania)?

   @m__b @maciejkiner nie wiem na jakiej zasadzie przyznawane są ikonki konta zweryfikowanego ale jeśli jest to darmowe to może tigiemy by się przydało w okresie rosnącego zainteresowania tagiem #silownia ?

  •  

   pokaż komentarz

   @nietrzymryjskiowczarek: Witaj, oczywiście - zawsze w miarę możliwości pomagam. Najczęściej jestem na facebooku, ale tutaj też zaglądam, ale raczej nazwałbym to sporadycznym. Staram się wyjaśnić rzeczowo, konkretnie i na temat - bez lania wody :)) Zapraszam serdecznie.

 •  

  pokaż komentarz

  Tak jak wspomniał @Skogyr wyżej. Trening na rzeźbę wykorzystując jedynie wysoki zakres powtórzeń i małe obciążenia?
  Powodzenia z utrzymaniem wypracowanej przez zapewne długi czas siły.
  Polecam zapoznać się z kimś kto ma o tym naprawdę duże pojęcie, ćwiczy setki jak nie tysiące atletów i całe sekcje sportowców na amerykańskich uczelniach oraz napisać wiele prac na temat zarówno odżywiania jak i treningu.
  www.bodyrecomposition.com/training/weight-training-for-fat-loss-part-1.html
  www.bodyrecomposition.com/training/weight-training-for-fat-loss-part-2.html

  •  

   pokaż komentarz

   @shdw: Jak uda Ci się zamieścić wszystkie możliwości treningu na definicję umieścić w 120 sekundach i w taki sposób aby całkowity amator zrozumiał to chapeau bas ... Utrzymanie to inne zagadnienie a ogólne zasady to drugie, na wykładach omawiam całościowo, z czasem i takie filmy trafią do sieci.

  •  

   pokaż komentarz

   @shdw: Dobrze zauważone. Trening siłowy jest jedynym skutecznym antykatabolikiem. Żaden proch nie uchroni mięśni przed rozpadem, jak trening siłowy + minimalna podaż białka.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lukasz_TIGY: @Skogyr: Dokładnie tak. Treningiem rzeźby się nie robi. Rzeźbę robi się w kuchni, a trening pomaga utrzymać to co się wypracowało.
   Jeżeli nie da się tego zmieścić w 120 sekundach (oczywiście, że się da, przecież to tylko kilka zdań, tak jak tutaj to przedstawiłeś), to dlaczego nie nakierować kogoś od razu na lepszą drogę zamiast radzić mu ćwiczyć aby ćwiczył. Taka sztuka dla sztuki.

   Od siebie dodam tylko najlepszy cytat jaki do tej pory w życiu widziałem, również Lyle'a McDonalda.

   “You need two main exercises:
   1. Table push aways: when you start to get full, just push away from the table.
   2. Head shakes: when someone offers you food not on your diet, twist your head right and then left and repeat going ‘No thank you.’
   Getting a 6 pack is mostly about losing fat.”

 •  

  pokaż komentarz

  Wykop na zachętę :) I za to tak niepewnie powiedziane dziękujemy na końcu.

 •  

  pokaż komentarz

  Wypok marudzi, a ja dopiero zacząłem chodzić i mi ten filmik rozjaśnił kilka kwestii.

 •  

  pokaż komentarz

  Dla większości tutaj najważniejsza byłaby wskazówka jakie ćwiczenia wykonywać mozna w domu z zastosowaniem sprzętu codziennego użytku.
  Najchętniej ze wskazówkami dotyczącymi możliwości schudnięcia.
  Podsumowując. Jakie ćwiczenia i ile powtórzeń z jakimi przerwami.

 •  

  pokaż komentarz

  jak widać każdy ma swój sposób na przekazanie wiedzy - ale nieliczni to robią ;)

 •  

  pokaż komentarz

  ale Panowie, nie mówimy o diecie - mówimy o zarysie bardzo ogólnym treningu - jak mniej więcej to ogarnąć ;) a nie specjalizacji dla kulturystów

 •  

  pokaż komentarz

  p?$@!%?enie o szopenie. 20% to trening a 80% to dieta. Chcesz rosnąć -> żryj z naciskiem na węglowodany i tłuszcze, chcesz redukować -> żryj mniej węglowodanów, ale sporo białka i tłuszczy.
  A to ile powtórzeń i serii zależy od ciała konkretnej osoby. Jeden lepiej puchnie ćwicząc schematami "na siłę", a inny na masę.
  DIETA to klucz, trening to niezbędny dodatek.

  •  

   pokaż komentarz

   @Butler: dokładnie. Nigdzie ci tego nie napiszą jak ważna jest dieta, ty wszystkie porady z sfd czy jakiegoś men's healtha to można wrzucić do kosza. Ja przez kilka lat miałem złą dietę i na siłowni praktycznie zerowy progres. Ostatnio się wkurzyłem i zacząłem żreć wszystko - na śniadanie kilka jaj z tostami, w ciągu dnia przynajmniej 0,5 kg mięsa z węglami, pomiędzy posiłkami gainer ale nie stronie też od pepsi czy lodów. Co prawda troche tłuszczy zebrałem, cole i lody odpuszczam, ale w kilka tygodni zrobiłem więcej niż przez kilka lat treningów.

  •  

   pokaż komentarz

   @vokus: No Ty akurat poleciałeś i to hardcorowo, no chyba że jesteś ektomorfikiem. Tacy mogą żreć chipsy, pić colę litrami i przez szybki metabolizm nie przytyją dopóki nie dowalą konkretnej liczby kcal(choć są też tacy ekto, którym wywala tylko brzuch po "śmieciach" a reszta stoi w miejscu:P). A wracając do tematu to dokładnie tak jest - może trenować Cię Lee Priest,Coleman czy inny Dorian Yates, ale jeśli nie będziesz wp!#$%#%ał to nie urośniesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Butler: jestem zdecydowanie ektomorfikiem :)

  •  

   pokaż komentarz

   @vokus: No z tego co pisałeś, to by pasowało ;]

  •  

   pokaż komentarz

   ektomorfikiem

   @Butler: Chyba niejadkiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Butler:
   @vokus: Naprawdę to takie proste? "Wpierdalaj"? Jak będę miał c%##$wo mało białka a wp#!#@?@ał 3 pizze dziennie to dźwigając urosnę w coś więcej niż tłuszcz? W sensie lepiej oj?@#ć pizzę czy nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @ultrawazne: Jak jesteś chudzielcem to pewnie, że lepiej oj$!!ć pizzę niż jej nie oj$!!ć. To tylko trochę węgli i białka z szynek i sera. BTW nie wiem jakie pizza może mieć BTW, pewnie coś 15-20-65%.

  •  

   pokaż komentarz

   @ultrawazne: to zależy od genetyki. Jak jesteś chudzinką i po miesiącu na siłowni nie przytyłeś jakieś 2 kg to znaczy, że jesz za mało. Oczywiście super byłoby dostarczać 3500 kcal w postaci mięsa, ryżu, oliwy z oliwek i warzyw. Tylko zadaj sobie pytanie czy jesteś w stanie przygotować dziennie 5-6 posiłków zawierających jakieś 700 kcal? to 3500 kcal jest wyliczone z kalkulatora dla mojej sylwetki, dla twojej może być inne, ale powinieneś zapewnić nadwyżkę kaloryczną w wysokości 200-500 kcal. Podsumowując jeśli masz deficyt kalorii to spokojnie wcinaj tą pizze. Ja wiem, że nikt nie będzie wyliczał każdego posiłku, ale wystarczy wyliczyć sobie raz co ile ma kalorii, ułożyć przykładową dietę i potem oceniać na oko. Co do białka to bardzo rzadko nie zapewnia się wymaganej ilości białka. Po prostu jedz mięso i jaja i postaraj się zapewnić to 1-2 gramy białka na kilogram masy ciała. Ale rola białka jest w znacznej mierze przeceniana. Jasne białko jest ważne, ale mase robi się węglami i tłuszczami jak ktoś słusznie napisał. Jeśli nie zapewnisz wystarczającej ilości węgli to całe to drogie białko z mięsa czy odżywki zsyntetyzuje się do glikogenu i nie ma szans na żaden progres.

   Wracając do twojego pytania jeszcze raz. Jeśli będziesz żył na samych pizzach to faktycznie, może być ciężko. Natomiast pizza czy kfc czy szklanka coli to nic złego. Dużo mięsa trzeba wpierdzielać

 •  

  pokaż komentarz

  Siłownia jest ok, masa, rzeźba, siła, itp.. Ale to psuje stawy i nie ćwiczy koordynacji ruchowej całego ciała ze względu na izolowanie ćwiczonej grupy mięśniowej...
  Powiedzcie, czy znacie jakiegoś "kulturystę z siłowni" wyciskającego pompki na jednej ręce w seriach 2x 50? ;)

  Edit: problemy ze stawami najczęściej w obrębie obręczy barkowej to normalka na dzisiejszych siłowniach (oczywiście jeśli ktoś ćwiczy długo z dużymi obciążeniami).

  •  

   pokaż komentarz

   @FunWorld: ? Ćwiczenia z piłką? A co to ma wspólnego z prawdziwą siłą. Nie twierdzę, że to nic nie daje (choć nie sprawdzałem), mi raczej chodzi o kalistenikę.
   https://www.google.pl/search?q=kalistenika&client=firefox-a&hs=nOz&rls=org.mozilla:pl:official&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=ZAofUsa5HMjx4QTcrYCYCg&ved=0CEYQsAQ&biw=1920&bih=992

  •  

   pokaż komentarz

   @Akhenaton: Widziałem gościa, który sobie balansował na piłce ćwicząc hantlami po kilka kilogramów. Chodzi o to, że jak się chce zaniedbać balans i całość czasu poświęcić na widoczne efekty ćwiczeń to droga wolna. Z drugiej strony jeśli się chce ćwiczyć równowagę i zwinność to siłownia tego nie skreśla. Kwestia doboru ćwiczeń.

  •  

   pokaż komentarz

   @FunWorld: Zgadzam się, obecnie łączę siłkę (masa/siła) z kalisteniką - początkujący i widzę różnicę w tych ćwiczeniach i ich trudności.

   Ale przekonuję się, coraz bardziej do ćwiczeń kalistenicznych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Akhenaton: prawdziwa siła. Jak ktoś bierze 160kg na płaskiej to ma siłę oszukańczą? Jak robi przysiady z dwukrotnością swojej wagi to też to nie jest prawdziwa siła? Jak rwie z ziemi 250kg to pewnie też to nie ma nic wspólnego z siłą?

  •  

   pokaż komentarz

   @Masterczulki: ok, to jest siła, ale wczytaj się w mój post - czy ten sam napompowany typ podciągnie się na jednej ręce 50 razy? Wyciskając 160 kg na ławce itd podnosi powyżej swojej wagi (zazwyczaj) ale nie da rady podciągnąć się na jednej ręce... Sprawdź sam.

   PS nie chcę się tutaj wykłucać co jest lepsze a co nie, to co piszę to tylko moje spostrzeżenia spośród lat doświadczenia na siłowni, widząc różne osoby, znajomych... Sam uważam siebie za "szukającego" i niczego nie jestem pewien na 100%. Szukam...

  •  

   pokaż komentarz

   @Akhenaton: XD miałem pisać o tym, że większość ludzi na siłowni niszczy sobie barki wyciskając c$!?%wą techniką leżąc na ławce poziomej, ew. są to cechy rotatorów i należy wykonywać ćwiczenia wspomagające; również o tym, że p!?!%$%isz mówiąc o tym iż każdy na siłowni ćwiczy izolowanie jednak daruję sobie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Akhenaton: a ty się podciągniesz na jednej ręce chociaż jeden raz skoro tak pieprzysz o tych 50ciu razach, bo widzę, że zachłysnąłeś się kalistenicznymi ćwiczeniami, a nie wiesz że najlepsi w kalistenice łączą ćwiczenia siłowe i ćwiczenia z wykorzystaniem wagi własnego ciała. Skończ p@!$@%!ić, proszę.

   Aha, ktoś kto ćwiczy zarówno wyciskanie na ławce poziomej jak i podciąganie z odpowiednim obciążeniem podciągnie się raz na jednej ręce. Masz spaczony obraz atlety, kojarzysz taką osobę z miejskim, zalanym koksem albo typowym splitowcem który wbija w siebie już któryś cykl.

  •  

   pokaż komentarz

   Edit: problemy ze stawami najczęściej w obrębie obręczy barkowej to normalka na dzisiejszych siłowniach (oczywiście jeśli ktoś ćwiczy długo z dużymi obciążeniami).

   @Akhenaton: Nieprawda. Jeśli nie żresz koksów i siła w mięśnie nie wchodzi Tobie jakoś anormalnie szybko (co ma miejsce po prochach), to przy prawidłowo wykonywanych ćwiczeniach stawy spokojnie nadążają za rozwojem za mięśniami i nie ma zagrożenia kontuzjami (a raczej zagrożenie jest ale podobne jak w bieganiu czy pompowaniu na jednej ręce).
   Najczęściej kontuzje występują u napalonej po kinowym hicie gimbazy, która leci na siłownię i na pałę szarpie się z ciężarami, albo u koksów, którym siła mięśniowa przyrasta tak szybko i w takim stopniu, ze kości i stawy nie nadążają z rozwojem i regeneracją.

  •  

   pokaż komentarz

   @maze: Stary czy ja mówię, że ktokolwiek coś pier$%^? Zastanów się nad sobą i trochę szacunku dla innych. Chyba że jesteś taki kozak również poza ekranem monitora... Nie napisałem, że każdy i wczytuj się w posty! Nie chodzi mi o treningi izometryczne! Ćwicząc jak sam napisałeś klatkę na prostej ćwiczysz tylko klatkę plus trochę triceps, barki itp ale pleców to już raczej nie ruszysz... Robiąc np: pompki - też na klatę, ćwiczysz również plecy, tył nóg, nie wspominając o tricepsie.
   Mam doświadczenie na siłce ale obecnie zaczynając z kalistenikę, widzę różnicę w ćwiczeniach i obciążenie jakie odbiera ciało.
   Jak już wspomniałem nie mówię w 100% że mam rację, jedynie pokazuję inne formy, w MOIM odczuciu zdecydowanie lepsze.

   Ale żeby to porównać musiałbyś trochę poćwiczyć inne rzeczy niż tylko siłka.

  •  

   pokaż komentarz

   @vostok: Sory, nie zgodzę się, sam miałem problem z barkami, ćwicząc bez koksui nie po kinowym hicie. Problem pojawił się w 3 roku ćwiczeń na siłowni. Widzę, że tutaj wszyscy wszystko wiedzą! :D
   Szacun!

  •  

   pokaż komentarz

   @maze: może się i zachłysnąłem, ale od kiedy ćwiczę i jedno i drugie siła mi skoczyła na siłowni dość mocno, czym sam jestem zdziwiony poniekąd. Nie jeszcze się nie podciągnę na jednej ręce ale mam cel. A Ty?
   Cieszę się że wiesz czego ja nie wiem XD

  •  

   pokaż komentarz

   @Akhenaton: Zatem wykonywałeś ćwiczenia nieprawidłowo (nieprawidłowy ruch, obciążenie, progresja itp).
   Można pisać do znudzenia, że prawidłowo wykonywane ćwiczenia na siłowni, nawet ze sporymi ciężarami, ale wykonywane z głową i wiedzą dotyczącą mechaniki ciała, dają nikłe szanse na trwałe kontuzje. Zwłaszcza w ćwiczeniu amatorskim czy półamatorskim (warunek - bez koksu).
   Ale cóż, tacy eksperci jak Ty i tak wiedzą swoje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Akhenaton: jakie wyniki siłowe w podstawowych bojach skoro mówisz, że ci tak siła skoczyła. Wyciskanie leżąc to jest zaledwie jeden z podstawowych bojów, kolejne:

   - przysiad tylny/przedni
   - martwy ciąg, rdl
   - podciąganie z obciążeniem
   - pompki na poręczach z obciążeniem ( dipsy )
   - wiosłowanie / wiosłowanie jednorącz półsztangą, sztangielką
   - wyciskopodrzut / wyciskanie żołnierskie

   myślisz, że co ja robię na siłowni ze złożonych ćwiczeń, wyciskanie na poziomej tylko? XD Pompkami ćwiczysz w BARDZO MAŁYM, wręcz nieistotnym plecy, a dokładniej to barki przedni i środkowy akton, właśnie mięsni naramiennych. Nogi xD. Triceps odgrywa małą rolę w wyciskaniu na płaskiej? Założ 100kg, zrób 10 razy poprawnie technicznie ( nie z łokciami rozstawionymi na linii barków, tylko około 45 stopni od ciała, z lekkim mostkiem, dupa na ławce.

   To że na wykopie jest od cholery komputerowców i innych znawców siłowni to nie znaczy, że nie ma tutaj ludzi, którzy już ćwiczą swoje i nie posiłkują się wiedzą od kolegów z siłowni.

   Tak, podciągam się na jednej ręce, ale co to za wyczyn. Większym jest podciąganie z coraz większym obciążeniem!

   Kalistenika to dobre uzupełnienie treningu siłowego, ale nie zastąpisz nią siłowni.

   Twoje teksty o zastanowieniu nad sobą i szacunku puszczam w niepamięć. Następnym razem nie formułuj tez, które określają w jakiś sposób czyjąś pracę o której niewiele wiesz.

 •  

  pokaż komentarz

  ...oczywista oczywistość :(

 •  

  pokaż komentarz

  @michalexpromo zapraszam do udzielania się w tagu #silownia :)

 •  

  pokaż komentarz

  Tigy...to ten sam Tigy co był przydupasem tego oszusta z Las Vegas co truł chłopaków chemią wymieszaną z prohormonami ? :)

 •  

  pokaż komentarz

  Proponuje nowy cykl - "Silkowy AdBuster".
  W pierwszym odcinku recenzja hormonu wzrostu, w drugim Omandren i Winstrol.

 •  

  pokaż komentarz

  Moim zdaniem Ci co marudzą, że nie jest tu opisany cały trening, powinni skierować swoje leniwe tyłki na siłownie i wykupili sobie parę godzin ćwiczeń z trenerem bo oczywiste jest, że do każdego trzeba podejść indywidualnie.
  Btw, skąd w ludziach tyle zawiści? Zazdrościcie, że ktoś robi coś fajnego i pewnym ludziom potrzebnego? Nie podoba się - w porządku. Jeszcze się taki nie urodził, który wszystkim dogodził. Ludzie, zacznijcie rozróżniać konstruktywną krytykę od obrzucania ludzi błotem za nic. Ruszcie leniwe dupska sprzed komputera, idźcie na spacer albo pobiegać. :-)

 •  

  pokaż komentarz

  Nie od wczoraj wiadomo, że 70% treningu to trening... w kuchni.

 •  

  pokaż komentarz

  Koksu ma całkiem przyjemny i głos i mówi inteligentnie, ale ta laska, chociaż ładna, jest jakaś irytująca. Może jakby takich głupich min nie robiła...

 •  

  pokaż komentarz

  Spoko, tylko że każdy kto choć raz był na siłowni o tym wie. Wbrew pozorom to nie są tajemnice trenerskie tylko powszechnie znane prawdy. Jeśli robicie tego typu filmiki to zajmijcie się albo treningiem w domu, albo jakąś innowacją na przykład jak zrobić sobie trening crossfitowy na zwykłej siłowni. Powodzenia.

 •  

  pokaż komentarz

  co tam koksy ; bym wam pokazal moja nienaganna sylwetke ale nie chce mi sie foto robic

 •  

  pokaż komentarz

  AGATA hihahahie hhyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

 •  

  pokaż komentarz

  oglądając filmik nasunął mi się pewien fragment piosenki : "a ja nie odkryję ameryki stwierdzeniem, że mam w ch**u siki". Przedstawili oczywistą oczywistość ;)

 •  

  pokaż komentarz

  5x5 Billa Stara polecam plan

 •  

  pokaż komentarz

  całkiem spoko, chociaż bez masowania na początku dużej siły się nie wypracuje. Co do samej realizacji to całkiem profesjonalna...i to śmieszkowanie na końcu :)

 •  

  pokaż komentarz

  Ja bym chętniej obejrzał kanał, w którym byłyby głównie ćwiczenia na masę. Najchętniej w wersji włoskiej i hinduskiej.

 •  

  pokaż komentarz

  jak złamałem kostkę to mój brzuch też zaczął się robić widoczny xD

 •  

  pokaż komentarz

  Ja osobiście polecam program "Insanity" - ogólnorozwojówka, rozwala uda, robi sylwetkę ramion i pleców, spala. 2 miesiące hardkoru dającego efekty. Podchodziłem sceptycznie jak do każdych takich ogłaszanych programów ale kuzyn polecił a byłem na wygnaniu poza kraje więc spróbowałem. Jedyny minus to to że trzeba naparzać 6 razy w tygodniu od 43min do 1godz 15 min. Efekty są - rzeźba mi się ładna zrobiła (nie miałem nigdy takiej). Oczywiście nie jest to cud program i nie spala się tłuszczu w nie wiadomo jakich ilościach. ja spadłem jakieś 6 kg z 70. Teraz próbuję inny program T25. W sumie gość w miarę ciekawie prowadzi i się fajnie robi te ćwiczenia. Kondycja na duuuży plus!

 •  

  pokaż komentarz

  @michalexpromo:Masz 2 metry i po miesiacu przysiadow robisz 130kg x5?? Toz Ty champion jakis jestes!! Jak zaczynales to brales 40kg na klate a tutaj 130 od razu w serii no no bardzo ciekawe historie opowiadasz ;) I w ogole ta wypowiedz brzmi jak darmowa reklama dla pana Lukasza... A co do filmiku to kiepski i kompletna bzdura jest ze przy masie nie budujemy sily..W ogole powiedzieliscie ze na sile i na mase dokladnie taki sam trening sie robi.Radze nie brac sie za dalsze krecenie. Pozdro

 •  

  pokaż komentarz

  @michalexpromo

  Ta kobieta mnie tak irytowała, że nie mogłem oglądać. Sam odsłuch. Chociaż jej komentarze też były upierdliwe.

  Filmik ciekawy, ale tej pani podziękuj.

 •  

  pokaż komentarz

  Prawie od roku chodzę na siłownię. Przez większość czasu robiłem typowy "trening na masę". Siłownia 3 razy w tygodniu. Do tego starałem się trzymać dietę. Na początku po prostu dużo jadłem ograniczając niezdrowe żarcie (słodycze i fastfoody). Potem przez jakiś czas starałem się trzymać dietę zgodnie z tym co można wyczytać na forach takich jak sfd (wyliczanie odpowiedniej ilości białka, węglowodanów i tłuszczy, kurczaki z ryżem itd.). Niedawno zeżarłem prawie 7kg cenionego w internetach gainera. I jakie efekty? Ano takie, że waga nie ruszyła się nawet o 0,5kg od początku roku, za to toaletę na dwójkę odwiedzałem dwa razy dziennie.
  Jak dla mnie te rady nie sprawdzają się.

  Doszedłem do wniosku, że nie ma sensu spinać się z dietą. Nadwyżki kaloryczne i tak się wysra :). Jem (głównie zdrowe jedzenie) wtedy kiedy mam ochotę, bez wyliczania ile czego powinienem zjeść. Przyznam też, że typowy trening na siłowni wydaje mi się niezbyt fajny, dlatego ostatnio testuję łączenie go z tym co promują ludzie od kalisteniki. Podejście w stylu codzienne ćwiczenia bez doprowadzania do wypompowania mięśni; najważniejsze to zwiększać siłę, a wygląd przyjdzie z czasem, sprawia wrażenie lepszego wyboru.

 •  

  pokaż komentarz

  4 tabletki metki to sposób dla twojej sylwetki

 •  

  pokaż komentarz

  Teraz czekam jeszcze na kilka nowych kanałów na youtube z kolejnymi wspaniałymi i odkrywczymi poradnikami:
  - "jak wiązać sznurowadła" - 25 odcinków
  - "jak smarować chleb masłem" - 36 odcinków
  - "nowe podejście do drapania się po głowie" - megaseria 50 odcinków
  - "metody zabijania much za pomocą klapki" - film instruktażowy w 10 częściach
  - "chodzenie po domu w kapciach - jak się przygotować i uniknąć zagrożeń" - 36 odcinków

  pokaż spoiler no k%$#a. Większych banałów i skrótowców nie widziałem od dawna

 •  

  pokaż komentarz

  Po tytule spodziewałem się czegoś innego niż to co dostałem, dla tego odcinka tytuł "Parę informacji o treningach...." ! bo tu dostaliśmy INFORMACJE a nie trening !

  •  

   pokaż komentarz

   @graczu: Chcesz wiedzieć jak trenować? Kup sobie karnet, idź na siłownię i poproś trenera o poradę a nie szukasz prostych rozwiązań w necie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Velvi: Wracaj do kuchni, nie napisałem że chcę wiedzieć jak trenować,czytaj ze zrozumieniem co napisałem, z deka wyglądasz na fakowe konto albo kogoś kto się zarejestrował by bronić tego filmu.

   Nie mówię że film jest zły tylko tytuł mówi co innego niż dostajemy, więc czytaj ze zrozumieniem i wracaj do kuchni i torba na głowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @graczu: Te pseudo seksistowskie żarty już się dawno przejadły. Widać masz słaby poziom intelektualny, skoro posiadasz tak wielki zasób "ripost", że musisz je kopiować parokrotnie w jednym poście.
   Poza tym, gratuluję wniosku, Sherlocku, że moje konto to fake. + 5 do sprytu i umiejętności dedukcji.

   I gdzie ja stwierdziłam, że krytykujesz film pisząc, że jest zły? Zwróciłeś uwagę na to, że tytuł jest mylny - ok. Ale założenie tych filmików jest inne niż podane na tacy gotowe ćwiczenia, bo do każdego trzeba podejść indywidualnie. Nikt Ci ćwiczeń nie obiecywał.

  •  

   pokaż komentarz

   @Velvi: Nie muszę mieć bogatego zasobu słów, mówiłem do kuchni i torba. Dalej nie czytasz ze zrozumieniem i chyba nie pamiętasz co piszesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @graczu: Nie będę "słuchać" jakiegoś buraka, który nawet nie umie poprawnie pisać i nie ma szacunku dla kobiet.

   "Wracaj do kuchni, nie napisałem że chcę wiedzieć jak trenować,czytaj ze zrozumieniem co napisałem, z deka wyglądasz na fakowe konto albo kogoś kto się zarejestrował by bronić tego filmu.

   Nie mówię że film jest zły tylko tytuł mówi co innego niż dostajemy, więc czytaj ze zrozumieniem i wracaj do kuchni i torba na głowe.""

   I kto tu nie pamięta co pisał?

  •  

   pokaż komentarz

   @Velvi: Tu jest internet, tu nie jesteś kobietą.

  •  

   pokaż komentarz

   @graczu: A to się odgryzłeś. Brawo! :-)

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

Dodany przez:

avatar michalexpromo dołączył
473 wykopali 113 zakopali 30 tys. wyświetleń