•  

  pokaż komentarz

  tak samo jest z różnego rodzaju teleturniejami typu "Nocne granie" gdzie na ekranie telewizora widać jak byk proste hasło i klientkę skamlającą "-Proszę zadzwoń, wszystkie linie są wolne!" dzwonisz a tu... "-Prawie Ci się udało trafić na wolną linie! Spróbuj jeszcze raz!" żałosne :d

  •  

   pokaż komentarz

   z Wiki:
   Wolna linia (otwarta linia) - określenie stosowane w popularnych grach telewizyjnych o charakterze hazardowym. Oznacza sytuację gdy z reżyserki oddzwania się do telewidza, który na daną chwilę dokonał największej liczby płatnych zgłoszeń do udziału w konkursie za pośrednictwem SMS-ów lub połączeń z telefonów stacjonarnych.

   Prezenterzy tego typu programów często zwracają się do widzów słowami -"traf na wolną linię" lub -"szukaj otwartej linii". Jest to celowy zabieg, który ma wywołać przekonanie iż "wolna/otwarta linia" to jakiś moment w czasie, na który należy natrafić aby połączyć się ze studiem. Pod wpływem takiej sugestii gracz przecenia swoje szanse i dokonuje zgłoszeń z góry skazanych na niepowodzenie. Oddzwania się bowiem tylko do osób, które wydały największe sumy na połączenia na daną chwilę programu.

   Czyli na tej samej zasadzie co konkurs Ery.

  •  

   pokaż komentarz

   Udało mi się kiedyś dodzwonić na taką wolną linię i z wrażenia podałem złą odpowiedź. ;<

  •  

   pokaż komentarz

   @wh00kiers
   "ch!! ci w cyce"? :D

 •  

  pokaż komentarz

  Srednia wieku aut w Polsce nam zmaleje dzieki erze :D

 •  

  pokaż komentarz

  Wyślij smsa, wygraj mercedesa. Jak słyszę takie hasła zwyczajowo chwytam kurczowo za portfel... W niedzielę, po wyścigu F1 w Australii pod wpływem niewytłumaczalnego impulsu wysłałem smsa, można było wygrać kierownicę sygnowaną przez Ferrari. Wyślij esa, będzie losowanie itd... Po wysłaniu sms`a otrzymałem następnego i następnego, że nie wygram, że są lepsi ode mnie, i tak do dzisiaj :/ ...

 •  

  pokaż komentarz

  To nie podchodzi przypadkiem pod nieuczciwą reklamę?

  •  

   pokaż komentarz

   to typowe, w czasie kryzysu np. gdy nie można sprzedać nieruchomości za 500 tys zł robi się wielką loterię na 100 tys ludzi za 1 los za 5zł możesz mieć dom... opłaca się?:>>

   już nie raz tak robili, nie mam nic przeciwko, ale lepiej napisać wprost o co w tym chodzi

  •  

   pokaż komentarz

   > opłaca się?:>>
   Jasne, że się opłaca. Obu stronom. Tak samo jak lotto i inne tego typu gry. Ja nie widzę w tym nic nieuczciwego - nikt nikogo do niczego nie zmusza, a zasady są proste i jasne.

  •  

   pokaż komentarz

   Mi też to nie przeszkadza, ludzie to istoty myślące i same powinny wiedzieć co robić. Jeśli chcą tracić pieniądze to mają do tego prawo. Skoro ZUS rozp#%$!!!a nasze pieniądze to dlaczego sami nie możemy tego robić na przykład w konkursach?

  •  

   pokaż komentarz

   zgadzam sie z sowiqiem...
   to wcale nie jest nie uczciwe. Ty płacisz tylko 5 zł i masz szanse na dom za 500k. Ty dużo nie tracisz oni dużo zarabiają. Co Ci w tym przeszkadza ?

  •  

   pokaż komentarz

   Jako dyżurny paranoik OD RAZU wiedziałem że w życiu nie rozdadzą 100! merców tak za sms po obejrzeniu reklamy...

   Przecież ta żałosna nadęta reklamówka od razu waliła po oczach
   swoim science-fiction...

 •  

  pokaż komentarz

  podbij.pl - wersja w ciemno

 •  

  pokaż komentarz

  To raczej podchodzi pod łapanie naiwniaków... i ja się dałem złapać, składając się komuś na jego Mercedesa :) Żeby wygrać trzeba zainwestować przynajmniej 50.000-70.000 złotych. No, ale do wygrania 100 Merców!

 •  

  pokaż komentarz

  Ja to pewności nie mam, ale jestem raczej przekonany, że nie ma przymusowego udziału w takim konkursie.
  Mam też pewność, że są ludzie, którzy z takich konkursów żyją - owszem, wiąże się to z koniecznością posiadania mnóstwa telefonów i rachunkami za telefon na kilka-kilkadziesiąt tysięcy, ale się da.
  Przegrywają tylko naiwniacy, którzy wierzą, że wysyłając jednego SMSa za kilka złociszy wygrają Mercedesa.

 •  

  pokaż komentarz

  Trzeba być bardzo naiwnym, żeby uwierzyć w taki "konkurs". W dodatku posądzać o to sieć, że robi taki a nie inny konkurs jest też niepoważne.

  Przecież nie ma przymusu brania w nim udziału. Dobrze sobie z tego chyba autor wpisu zdaje sprawę.

  Na marginesie powiem, że kupno nowego Merca to nie jest najlepszy pomysł. Taki samochód można spokojnie kupić używany jako roczny. Cena będzie o około 20 tyś niższa od nowego (taki sam model) a przy tej klasie samochodu jeden rok eksploatacji (oczywiście bezwypadkowej) nie ma praktycznie żadnego znaczenia.

  Po co wobec tego wydawać nawet 70 tyś na sms-y (o zgrozo ponad 17 000 wiadomości) i w dodatku nie mieć pewności na wygraną? Przecież to są żarty a nie poważna oferta.

 •  

  pokaż komentarz

  no i z czego to wielkie halo? a niby z czego mają za sponsorować te nagrody?

  w totolotku też nagrody są z tej kasy, która poszła na puszczenie zakładów, nie widzę w tym nic dziwnego.

  •  

   pokaż komentarz

   Różnica jest.
   W totolotku jest jasno powiedziane jak działa system. Kupujesz odpowiedni los i masz jakieś prawdopodobieństwo na wygraną.
   Tutaj tak naprawdę nie jest jasno powiedziane, że się zbiera punkty i że ich ilość decyduje o wygranej. Dowiadujesz się tego dopiero po którymś sms'ie.
   Moment kiedy wyłożone są zasady jest tą istotną różnicą.

   Oczywiście regulamin gdzieś tam jest. Zawsze jest, bo musi.
   Ale jeśli czytałeś "Autostopem przez Galaktykę", to wiesz, że ten fakt nie czyni tego tak naprawdę uczciwym.

  •  

   pokaż komentarz

   Tak jak kolega wyżej napisał. Zobacz na reklamę, kelner wysyła spontanicznie SMS'a i z nieba spada mu Mercedes :P

 •  

  pokaż komentarz

  autor wpisu czepia sie m.in., ze nie ma losowania - reklama nic nie mowi o tym, ze ma byc jakies losowanie. Wg mnie wtopil duzo kasy i teraz musi sie odstresowac.

  •  

   pokaż komentarz

   Cytuję z reklamy...

   "Wyślij sms GRAM pod numer 7404 i wygraj jednego ze stu najnowszych mercedesów klasy C"

   sms to sms, wynika z tego, że jeden.

   Nie ma tu mowy o wygranej uwarunkowanej od ilości wysłanych sms`ów, ale nie ma też informacji o żadnym losowaniu czy coś w tym stylu. Czyli ogólnie mówiąc walenie w...

 •  

  pokaż komentarz

  Otwieram musztardę, napój, makaron, paczkę fajek, chipsy, a wszędzie WYGRAŁEŚ! WYŚLIJ SMS-A! Wszyscy na tym więcej zarobią niż wydadzą na nagrody...

 •  

  pokaż komentarz

  No cóż, powinno się czytać regulaminy przed przystąpieniem do konkursu.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  "Jestem klientem Ery od blisko 6 lat, w tym roku kończy mi się z nimi umowa i szczerze mówiąc po takiej akcji nie mam zamiaru jej przedłużać."

  Śmieszne.
  Operatora wybiera się po ofertach nas interesujących a nie po reklamach czy konkursach. Operator jest od umożliwiania połączenia a od konkursów audiotele.

  •  

   pokaż komentarz

   Śmieszne to jest puszczanie takich reklam w TV, będzie śmieszniej jak się dowiedzą, choćby na moim przykładzie, że nie warto robić swoich klientów w wała.

   Ktoś kto wygra w pierwszych tygodniach samochód, będzie grał dalej o większe stawki jako inna osoba. Skończy się tak, że zwycięzców będzie tak naprawdę kilkunastu, a przegranych, którzy zainwestowali większe pieniądze, kilka tysięcy.

  •  

   pokaż komentarz

   Na pewno zarząd Ery przeczyta twojego posta i strasznie się nim przejmie...
   Z całym szacunkiem...

 •  

  pokaż komentarz

  Coś jak aukcja o dolara z tym, że zapłacą wszyscy :) Będzie ciekawie jak dwóch geniuszy wpadnie na pomysł zainwestowania dajmy na to 100tys. za samochód wart 130.

 •  

  pokaż komentarz

  I co w tym zaskakującego? Tak jest z większością konkursów SMS-owych. Trzeba być idiotą, by wysyłać SMS-y Premium na jakikolwiek konkurs. A jako że idiotów nie brakuje, to organizatorzy ciągle na tym zarabiają. Te banalne pytania znane jeszcze z czasów Audiotele i numerów 0-700 są specjalne takie proste, by było jak najwięcej odpowiedzi i jak największy zysk. Ludzie naprawdę nie mają wyobraźni. Jeśli chodzi o konkursy, w których coś rzeczywiście można wygrać, to polecam te, w których trzeba wysyłać wycinki z opakowań pocztą i ileś-tam tysięcy pierwszych osób wygrywa. 2x wziąłem udział w konkursie Crunchips, kupiłem kilka paczek, wyciąłem z nich nazwy i wysłałem pocztą. Jakie było moje zdziwienie, gdy pewnego ranka przysłali mi taki duży bęben z kilkoma dużymi paczkami w środku.
  W drugim konkursie nagrodą była tania tetrisowa gierka, których pełno bywało na bazarach, ale opłacało się. Te konkursy były dobrym przykładem, jak można dostać coś praktycznie za darmo :), bo przecież chipsy z zakupionych małych paczek sobie zjadłem :P . Swego czasu mama, która jest palaczką, wysyłała wycinki z paczek papierosów Mewa i regularnie wysyłali jej rożne gadżety (zapalniczka, popielniczka itd.). Niestety takie konkursy są teraz niesamowitą rzadkością... Albo jakieś SMS-y albo kody, które się tymi SMS-ami wysyła... Czysty zysk dla tych koncernów.

 •  

  pokaż komentarz

  Konkurs sms-owy jak każdy. Reklamowany w telewizji Pusty SMS, też opiera się na podobnych zasadach. Większość konkursów ma za zadanie wciągnąć grającego i zarobić na nim. Dodawanie ideologii o naciąganiu głupich polaczków, powiązaniu Mercedesa i T-Mobile, jest po prostu infantylne. Zagranicą nie ma takich konkursów?
  No a co powiedzieć o porannych konkursach w telewizji - znajdź wolną linię.

  Czasem mam wrażenie, że ludziom wystarczy powiedzieć, że mogą coś dostać za darmo, a tracą głowę.

  Nie mówię, że pewne niedomówienia w reklamie są etyczne, ale... czy ktoś widział, by jedną kroplą płynu do zmywania naczyń umyć kilka kompletów naczyń? Właśnie.

  •  

   pokaż komentarz

   Z konkursami SMS z reguły bywa tak, że im więcej wyślesz tym masz większe szanse na wygraną. Tutaj możesz wysłać SMS'ów w ciągu tygodnia za 10.000zł i jedyne co wygrasz to dzwonki mp3, może jakiś telefon, a żadnego ze 100 Mercedesów nie zobaczysz, chyba, że na ulicy.

 •  

  pokaż komentarz

  Drobna uwaga: nie ma już koncernu Daimler-Benz. Daimler-Benz był przed połączeniem się z Cryslerem (kiedy to powstał DaimlerChryser), a po rozpadzie nazwę zmieniono na Daimler.

 •  

  pokaż komentarz

  Zawsze się śmieję z tych naiwnych ludzi, którzy biorą udział w takich konkursach i dają się wciągać w kolejne, drogie SMS-y...

  A jeszcze jak się napisze do takiego naiwniaka, że jego numer został wybrany do udziału w konkursie, gdzie w rzeczywistości został wybrany każdy numer, jaki tylko mogli dostać, to dopiero jest pewny klient!

 •  

  pokaż komentarz

  ja tam wysłałem jednego esa i jak dostałem info, żeby słać kolejne [po 5 pln] i łąpać jakieś punkty to odpuściłem sobie ten szwindel... innym razem mietka dorwe

 •  

  pokaż komentarz

  He he - widzę niejaką analogię do Lotto. Kup tylko jeden kupon... x 10.000 przez 50 lat :D I tak w najlepszym razie trafisz 3 (ok. 15 pln) albo 4 - poniżej stówki chyba :)

 •  

  pokaż komentarz

  haha wysallem jednego sms na poczatku i dzisiaj dostalem takiego sms
  "Szczęściarz!
  TWOJ NUMRT KONCZY SIE NA 358
  DZIEKI TEMU WYGRYWASZ PREMIE 24000pkt ESTRA SKORZYSTAJ"
  a za wysalemngo pierwszego sms dostalem 1 pkt :D - ale mam szczescie, prawda ?

 •  

  pokaż komentarz

  Zdaje sobie sprawę, że mogę zostać zminusowany. Jejku, jejku, jejku... Cóż za przenikliwy wniosek autora tekstu. Tak poważnie myślałem, że to żart, ale po doczytaniu do końca okazało się że autor albo jest bardzo naiwny albo... gorzej. Takie szybkie pytanie, jak pojawiały się te reklamy z jajkiem i pastą do zębów, to też szanowny pan próbował?
  Innymi słowy, cóż niezwykłego w tym odkrywczym tekście?

 •  

  pokaż komentarz

  To tak samo jak "Fru…" (za dokończenie tego to chyba by mnie stąd WYKOPALI) jeden wygrywa i ma coś, prawie za darmo (po wcześniejszej inwestycji) a reszta co ?? wtapia kasę ...

  Czyste żerowanie na ludzkiej bezmyślności

  Takie rzeczy tylko w Polsce :P

 •  

  pokaż komentarz

  Takie rzeczy tylko w erze?

 •  

  pokaż komentarz

  Kropka też przyklejałeś na telewizor?

 •  

  pokaż komentarz

  Era leci w kulki z klientami. Nie dość, że zyskuje rozgłos to jeszcze na tym sporo zarobi wykorzystując do tego mniej rozgarniętych abonentów. To fakt ale osoba która to pisała niepotrzebnie miesza do tego firmę Daimler Benz, która może nie mieć z tym nic wspólnego. Generalnie doszukiwanie się spiskowej teorii dziejów z udziałem kilku firm jest grubym przegięciem w komentarzu do konkursu. Nie chcesz, nie wysyłaj.

 •  

  pokaż komentarz

  nie ma to jak niemieckie samochody mercedes, bmw, trabant... :P

 •  

  pokaż komentarz

  "Z konkursami SMS z reguły bywa tak, że im więcej wyślesz tym masz większe szanse na wygraną."
  Ta reguła zmieniła się już dawno temu, gdy operatorzy zobaczyli jak można zarabiać na konkursach. Losowania to domena konkursów w TVP podczas meczu, czy też promocji produktów jak Coca-Cola. Większość przypadków to jednak - odpowiedz na kolejne pytanie, by zwiększyć liczbę punktów lub po prostu wyślij pusty sms, by zdobyć kolejne punkty.

 •  

  pokaż komentarz

  Na tej samej zasadzie działa loteria "PUSTY SMS" (mozna wygrac 100k zl)na reklamie zachecaja żeby wyslac jednego pustego sms na ich nr a pozniej okazuje sie ze jeden sms=1 pkt ( kolejne wiecej) wygrywa osoba ktora uzbiera najwiecej. Czysty zysk dla organizatorow ;/

 •  

  pokaż komentarz

  joke :
  Question:what is the difference between the mercedes and porcupine:
  Answer:on porcupine the pricks are from the outside;-)
  tlumaczenie:
  Pytanie: Jaka jest roznica pomiedzy mercedesem a jezozwierzem??
  Odpowiedz: Na jezozwierzu ch...je sa od zewnatrz..

 •  

  pokaż komentarz

  to jest cos w stylu podbij.pl ":)))) Tak naprawde jest to niesamowita okazja dla tych co wiedza jak wysylac premium smsy przez voipowych operatorow za grosze:)

 •  

  pokaż komentarz

  Do kogo ten typ ma pretensje?! Nie przeczytał regulaminu, a mimo to wziął udział w konkursie. Czyli zaczął grę o Mercedesa nie znając jej zasad - FAIL

 •  

  pokaż komentarz

  wysyłając SMS akceptujesz regulamin, nie wiem o co chodzi... aaaaaaa, nie przeczytałeś regulaminu... UPS, jesteś kretynem. Nie wiem czego autor się spodziewał że dostanie merca za SMSa. Ludzka naiwność nie zna granic. Zakopano.

  •  

   pokaż komentarz

   Dokładnie, spodziewałem się, że wygram 5 Merców wysyłając 5 SMSów, niestety oszukała mnie banda polskich decydentów ;-) Na szczęście chodząca doskonałość w Twojej skromnej osobie mnie oświeciła.

   Tak w sumie, to nie jesteś mniejszym kretynem ode mnie, skoro wierzysz w to, że Twój zakop coś da ;-) Ja przynajmniej wypozycjonowałem się pod hasłem "Konkurs Era" w Google.

  •  

   pokaż komentarz

   Jesteś the-beściak. Gratuluje, cokolwiek w ten sposób osiągnąłeś. Trochę dystansu do krytykujących.

  •  

   pokaż komentarz

   Pkt. 7754 regulaminu: Po wysłaniu drugiego smsa, firma XXX ma prawo do przejęcia całego majątku klyenta
   Ojej, nie przeczytałem regulaminu

 •  

  pokaż komentarz

  wystarczy ze połowa abonentów ery a jest ich chyba ponad 9mln, wysle smsa za 4 złote i juz mają 18 mln, a sto mercedesów po ~130 000 to 13 000 000, a przecierz nie kupują tych aut od dealera.

 •  

  pokaż komentarz

  Ech... nie od dzis powszechnie wiadomo ze polscy operatorzy telefonii komorkowej to banda zlodzieji zerujących na biednych aczkolwiek naiwnych ludziach. A ze era to złodzieje przekonuje sie na wlasnym ciele przez ostatnie 4 lata. Stali abonenci nie moga liczyc na bonusy i upusty jakie naleza sie dla nowych abonentow. W grudnniu konczy mi sie umowa i zastanawiam sie nad zmiana operatora, albo nawet skorzystania z opcji pre-paid ktora jest nieporownywalnei tansza od abonamentu.

  •  

   pokaż komentarz

   nie od dzis powszechnie wiadomo ze polscy operatorzy telefonii komorkowej to banda zlodzieji zerujących na biednych aczkolwiek naiwnych ludziach

   Nie.

   A ze era to złodzieje przekonuje sie na wlasnym ciele przez ostatnie 4 lata. Stali abonenci nie moga liczyc na bonusy i upusty jakie naleza sie dla nowych abonentow

   Bo przecież Ci się NALEŻY, nie?
   Mam wrażenie, że żyjesz nie w tym systemie, w którym powinieneś - ten, w którym komukolwiek cokolwiek się należało już minął.
   I uwierz na słowo - klienci, którzy generują realne dochody, mają fantastyczne warunki.

   W grudnniu konczy mi sie umowa i zastanawiam sie nad zmiana operatora, albo nawet skorzystania z opcji pre-paid ktora jest nieporownywalnei tansza od abonamentu

   Odnoszę wrażenie, ze Era mimo Twojego odejścia jakoś zwiąże koniec z końcem.

  •  

   pokaż komentarz

   @bulzaj
   czy Ty czasem nie pracujesz w ERZE? ;]

  •  

   pokaż komentarz

   Odnoszę wrażenie, ze Era mimo Twojego odejścia jakoś zwiąże koniec z końcem.
   No patrz tylko, że takich jak on jest duuużo więcej :)
   Zresztą Erze nie wiedzie się najlepiej ostatnio.

  •  

   pokaż komentarz

   czy Ty czasem nie pracujesz w ERZE? ;]

   A i owszem! :-)

  •  

   pokaż komentarz

   ech...marne te argumenty przedstawiles. nie wierze ci na slowo :D

  •  

   pokaż komentarz

   Bo przecież Ci się NALEŻY, nie?
   Dokładnie tak. Za lojalność upust należy się jak psu kość. Czy to era, orange czy inny syf cel jest jeden: okantować klienta.
   po 6 latach płacenia rachunków (za 2 numery) w granicach550-620 brutto przy zmianie umowy okazało się że te wszystkie reklamy to jedna wielka ściema. Stałemu klientowi proponują jakieś śmieszne niby promocje i do tego telefonik z cyrografem. Zastanawiałem się czy może zmienić sieć ale okazuje się że wszyscy mają podobne warunki. Z braku czasu poszedłem na łatwiznę i podpisałem kolejną umowę. Jednak tym razem podziękowałem za tzw"bonusy" promocje itp. O abonamencie takim jak do tej pory operator też może sobie pomarzyć. Teraz zamiast wydawać prawie 600 na telefony mam abonamenty po ok 30 zł (najniższe) a dodatkowo w drugim telefonie karta pre-paid z której dzwonię. Ciekawe czy teraz buraki z ery, orange zastanowią się czy warto motywować starych klientów.

  •  

   pokaż komentarz

   Dokładnie tak. Za lojalność upust należy się jak psu kość. Czy to era, orange czy inny syf cel jest jeden: okantować klienta.

   Nic się nie należy. To, że - moim zdaniem - niedbanie o lojalnych klientów jest bez sensu to inna rzecz, ale podpisując umowę wiesz czego oczekiwać i o upustach nie ma tam ani słowa.

   Jak już wspomniałem - lojalni klienci, którzy zostawiają w sieci konkretne pieniądze dostają fantastyczne upusty.
   Ot, kapitalizm.

  •  

   pokaż komentarz

   Takie pierdy to możesz w salonie nowym klientom opowiadać. Ktoś kto kilka lat płaci faktury za abonamenty wie że to ściema

  •  

   pokaż komentarz

   Nie mam do czynienia z klientami. Mam po prostu bardzo jasne poglądy, które są zupełnie odmienne od poglądów "zeszłosystemowych" - w dzisiejszych czasach nic nikomu się nie należy, na wszystko trzeba sobie zapracować.

Dodany przez:

avatar szlachcic dołączył
466 wykopali 13 zakopali 3 tys. wyświetleń