Komentarze (37)

 • sqach 0  

  @Anike: polecam "boat browser" w momencie gdy wyszła ta paskudna aktualizacja do opery zostałem zmuszony do znalezienia innej , wydajnej i szybko działającej przeglądarki

  pokaż komentarz
  sqach
 • A...e 0  

  "boat browser"

  @sqach: no ale ja tez miała pocztę w operze :( na linuksie jest stara opera - ta dobra a na windows wcześniej zrobiłam aktualizację i był syf.

  pokaż komentarz
  A...e
 • Mibars 0  

  @Anike: W ogóle na Androidzie jest chaos z Operami: Są dostępne cztery wersje (mini, mobile, "przeglądarka Opera" i jeszcze beta), w dodatku ta "ładniejsza" (nie pamiętam która, ta z bocznym paskiem zamiast menu) jest okrojona z funkcji...

  pokaż komentarz
  Mibars
 • Reklamy Google

 • A_D_I_K +1  

  @Mibars: przykre ale prawdziwe - mnogość wersji na androida jest porażająca a każda ma inne funkcje dobre i inne złe :/ na szczęście 90% telefonów w moim domu to IOSy :/ tam jest jedna wersja opera mini i działa nieźle (chociaż z przykrością stwierdzam że bardziej kompatybilne ze stronami jest oryginalne safari)
  ale już na tablecie (galaxy tab 2 10.1 - masakra z dobraniem rosądnej przeglądarki)

  pokaż komentarz
  A_D_I_K
 • A_D_I_K +8  

  jestem użytkownikiem opery od dobrych 8 lat.... Kolejne wersje zawsze gubiły jakieś tam funkcje ale zazwyczaj były to rzeczy bez których dało się żyć (chociaż chyba najbardziej uciążliwa była utrata sporej części funkcjonalności dodatkowych przycisków myszy - i niech nikt nie wkręca że da się to ustawić tak jak było bo się nie da)...
  ale nigdy nie było utraty najważniejszych uznawanych przezemnie funkcji....
  1. -Poczta - nigdy nie używałem ale sporo moich znajomych juz owszem.
  2. -ZAKŁADKI !!!!! dokładnie tak jak powiedziane na filmiku - w d mam to że moge sobie je zaimportować na strone startową - skoro musiałbym mieć tam koło 300 zakładek i to na dodatek nieposortowanych tak jak mam obecnie
  3. -Menadżer hasel (do tej pory opera miała najlepszy owy menadżer) zważywszy że wiele stron jednak nas wylogowuje pomimo że mamy zaznaczona opcję aby tego nie robiły (zwłaszcza że wiele stron sprawdza z jakiego IP sie logujesz a ja korzystam z internetu 4G - mieszkam w szwecji)
  5. -Kosmiczne problem z wgraniem pliku URLFILTER.ini - niby ludzie jakieś tam sposoby podaja, albo adbloki i inne syfy każo instalować - ale do tej pory opera do wersji 12 potrebowala tylko parokilobajtowego pliczku i nie trzeba było żadnych dodatkowych syfów...

  Dlatego na swoim koputerze nie instaluję tego syfu i nadal korzystam z opery 12 która co tu dużo mówić - zaczyna już się dławić nowszymi stronami i niedługo jeśli nie poprawią tego co spierniczyli zmuszony będę zmienić przeglądarkę....

  pokaż komentarz
  A_D_I_K
 • varez +1  

  @A_D_I_K:
  1) Również cierpię, bo nie ma to jak pisać maila w lekkim UI (nie żadne gmaile, chyba mniej intuicyjnego UI nie mogli zrobić), w tym samym oknie otworzyć drugą kartę, z której chcę coś skopiować i wkleić w maila. No i ta prostota + brak dodatkowych aplikacji (wiem, że w związku z tym Opera zajmowała ekstra RAM, ale przynajmniej nie muszę mieć kolejnej ikonki do obsługi maili).
  2) Zakładki będą przywrócone.
  3) Tu póki co nic nie wiadomo, może kiedyś spróbuję jakiegoś LastPass - to chyba działa podobnie jak Operowy (12) menedżer.
  4) gdzie punkt 4?
  5) Nie próbowałem, na razie używam Opery12 oraz najnowszej bety - na tej drugiej mam reklamy.

  Fanom Opery polecam Opera Developer (niestabilna, ale dostęp do nowości jest) i śledzenie ich bloga - sporo rzeczy się wróci jeszcze, ale Opera już zapowiedziała, że nie chce duplikować Opery 12 na silniku Webkit (moje marzenie). Sama Opera 15+ jest niezła, szybka, ale pusta, totalnie bez ficzerów, poza stroną internetową - niewiele w tej przeglądarce jest. Czekam na uzupełnienie ficzerów i liczę, że gdy im się skończy najpilniejsza robota i trzeba będzie wymyślać coś nowego - to może jednak pod naciskiem dorzucą obsługę poczty (tak jak pod naciskiem chcą przywrócić zakładki).

  pokaż komentarz
  varez
 • A_D_I_K 0  

  @varez: punkt 4 :P sorki nie wiem jak go usunełem - miał byc o tym że brak wszelkiej możliwości customizacji ustawień - panel ustawienia został tak mocno spierniczony że mnie wręcz przeraża... zero mozliwości ustawienie przeglądarki pod swoje upodobania - co to iphone jest że ma byc tak jak Steve ustawił i nie zmieniaj nic bo gwarancje stracisz ??

  a co do wersji to opera next jez juz nawet w wersji 17 - ale nie zmienili nic :/

  pokaż komentarz
  A_D_I_K
 • varez +1  

  @A_D_I_K: jest już Opera 18 (Developer) : http://i.imgur.com/XrJ1p5E.png - na screenie widać pasek z zakładkami. powoli coś tam idzie do przodu, ale masakrycznie powoli - wciąż trzymam za nich kciuki

  pokaż komentarz
  varez
 • A_D_I_K 0  

  @varez: w wersji 17 - wałśnie sprawdzałem jest funkcja importuj zakładki - niestety Szarooo... nadal bark menadźera haseł... co z tego że ter wersje są sporo szybsze (testuję na naprawdę kiepskim netbooku żony - wersja 12 działa sporo wolniej na nim niz te nowe) skoro bark wszelkich funkcji które mnie do opery właśnie przekonały i trzymały przy niej ??
  poprawiono w wersji 17 skróty klawiszowe wreszcie ale nadal kicha z ustawieniami kart (działają jak w ff albo chorme czego zwyczajnie niecierpię)

  pokaż komentarz
  A_D_I_K
 • varez 0  

  @A_D_I_K: bark bark ;) Ile razy ta sama literówka ;]

  Mnóstwo rzeczy mają zrobić - ja siedzę i czekam. Zauważ, że nie wymuszają aktualizacji Opery12 - ludzie od Opery sami mówili, że oni zostaną przy 12 jeszcze spory czas, aż Opera na webkit, będzie użwalna. Tylko po cholerę to było wypuszczać w świat?
  Zresztą już od Opery 10 coś tam się zaczynało być nie tak - wypuszczanie releasów (choć nikt na nie nie czekał za specjalnie, nie były zapowiadane jak nowy iPhone na konferencjach czy coś) ze świadomością istnienia w niej bugów, itd. Jak se umyślą puścić wydanie to nic ich nie zatrzyma.

  pokaż komentarz
  varez
 • A_D_I_K 0  

  @varez: wybacz literówki które robię ale są spowodowane taką ilością czynników że aż nie bardzo chce mi sie tłumaczyć... (w większości niezależnych odemni a przynajmniej niezamierzonych)
  co do wypuszczania nowych wersji - ewidentnie widac że twórcy opery baaaaardzo chcą dorównać chrome... tylko zamiast poprawić w starej sprawdzonej operze to co było złe (barwo za prace nad nowym silnikiem - szybszy stabilniejszy i lepiej wyświetla strony oraz współpracuje ze stronami które nie były optymalizowane pod operę) to pokopiowali design innych przeglądarek... w ten sposób nawet jeśli zyskają grono nowych zadowolonych użytokwników to stracą starych którzy właśnie ze względu na te różnice tak bardzo sobie tę przeglądarkę cenili...
  potestowałem troche nową wersję (16,17.18) i musze przynać że pod kątem zgodności i wyświetlania - naprawili 90% niedorubek które były w wersji 12
  tylko dalczego ja się pytam przy okazji tak bardzo spierdzielili interfejs i posuwali tyle wg mnie krytycznie ważnych funkcji ?
  właśnie sprawdziłem że nie działą autouzupełnianie adresów o www bądź http z przodu ( w operze 12 juz dawno oduczyłem się te przedrostki wpisiywać)

  kolejna rzecz która bije po oczach to te nieszczęsne reklamy ( i nie mam tu na mysli ich wyświetlania w przegladarce itd ale to że wyskakuje setka okienek tkóre trzeba zamykac co chwilę - opera 12 w miare inteligentnie filtrowała wyskakiwanie nowych okienek rozdzielając te reklamowei je blokując od tych urzytecznych)

  mam nadzieję że w miarę upływu czasu poprawią to tylko po co dawać kolejnym odsłonom nowe numery ?? wkońcu wyjdzie nato że sprawna stabilna wersja będzie miała numer 30 :D

  pokaż komentarz
  A_D_I_K
 • varez +1  

  @A_D_I_K: literówki literówkami, ale te ortografy. niezamierzone na pewno, celowo tego nie robisz, ale jak się widzi tyle baboli to autor wydaje się być strasznym leniem.

  Ci z Opery nie starali się nad silnikiem. Nowa Opera to projekt Chromium, na którym stoi Chrome. Czyli podstawowa obsługa kart, drukowanie, ustawienia, cała otoczka - to taki okrojony chrome. Cały rendering stron, parsowanie i wykonywanie js, parsowanie css, wszystko - jest na silniku Webkit (a do JS używany jest silnik V8 z kolei). Do Opery teraz należy pisanie pod to otoczki przeglądarki, nowych funkcji nie związanych z samym działaniem stron.

  Stąd też pousuwanie funkcji - dlatego, że przeglądarka jest minimalistycznym gotowcem, do którego dopisują od nowa wszystkie gotowce.

  nie działą autouzupełnianie adresów o www
  ŻADNA!!!!!!!!!!!!! przeglądarka tego nie robi (a przynajmniej nie powinna!). Wiele stron nie zadziała w wersji z www. zadziała w wersji bez (i odwrotnie), większość zrobi przekierowania. Tak czy tak onet.pl, a www.onet.pl to RÓŻNE domeny, prowadzące (teoretycznie) do różnych stron. Więc gdyby przeglądarka przekierowywała Ciebie z domeny na domenę, to to by było gówno, nie przeglądarka

  bądź http z przodu
  nieprawda. bez tego żadna przeglądarka nie przetrwała by pół sekundy, zalana falą hejtu. każda to robi, nowa Opera także (nie mów, że sam dopisujesz http://). Opera (jak i większość przeglądarek) dla lepszej czytelności (ale ja tego nie lubię) wycina protokół (http, https itd) z paska adresu: http://i.imgur.com/h6E1n1H.png - tak jak Opera 12 na domyślnych ustawieniach: http://i.imgur.com/YyIiVwA.png (po kliknięciu adres, albo przestawieniu opcji - http jest zawsze widoczne - tego nie ma w "nowej" Operze)

  O15+ też ma blocker popupów, ale wg mnie też działa zdecydowanie gorzej. No ale to nie jest ich dzieło, tylko wbudowane w Chromium. Możliwe, że zastąpią własnymi algorytmami kiedyś.

  A pogoń za numerkami zaczęła się dawno. Opera do wersji 9 (włącznie) wydawała te swoje kolejne numery jeszcze w miarę logicznie. W porywach do 12 właśnie, ale już wcześniej dało się zauważyć pewne przyśpieszenie. A teraz wystrzeliła jak Chrome czy Firefox (coś tam argumentowali to synchronizacją numerów wszystkich wersji mobilnych i desktopowych).

  Jak już wypisujesz takie komenty to zaglądaj czasem na ich blog, dowiedz się co skąd i dlaczego, i weryfikuj informacje, które podajesz ;)

  pokaż komentarz
  varez
 • A_D_I_K 0  

  @varez: nie jestem ani programistą ani też żadnym super zaawansowanym userem...
  co do uzupełniania adresów www/http - opera 12 "uczyła się" moich adresów - po wpisaniu adresu raz przez www - nigdy więcej tego nie kazała robić (i masz tu rację że www.onet.pl a onet.pl to dwie różne strony ale przeciętny user tego nie wie)

  co do tego że korzystają z silnika chromium v8 czy jakiegoś innego - nie znam sie ale cieszy mnie fakt że pracują nad zmianami odnośnie kompatybilności stron w stosunku do poprzednich wersji tylko jak już pisałem wcześniej - dlaczego pozwalają sobie na tak strasznie niedopracowany produkt wydany z dopieskiem - STABLE - kiedy nie działa na nim nic tak jak na operze działało do tej pory... jeśli juz korzystają z cudzego projektu to najpierw powinni go w pełni dopracować a dopiero potem wydawać na świat (czyli dobrze mi się kojarzyło że opera w tych nowych wersjach to klon chrome jest)

  a co do moich błędów czy liteórwek albo poprzestawianych liter, - nie tłumacze się ale wyjaśniam że powodów jest całe mnóstwo (od szwedzkiej klawiatóry ze szwedzkim windowsem i autouzupełnianiem zdań na szwedzkim słowniku, po moje wszelkie DYSleksje Dysortografi i kilka innych DYS kótre mam, a kończąc na problemach ze wzrokiem kótre sprawiają że już cieżko mi te bledy powypisaniu wyłapać) - heh chyba jednak się tłumaczę :/

  pokaż komentarz
  A_D_I_K
 • leon-san +9  

  Bez poczty, bez RSS, bez grup dyskusyjnych. Nawet bez możliwości zmiany rozmiaru czcionki - bez powiększenia całej strony. Wysadzić to gówno.

  pokaż komentarz
  leon-san
 • LOSD3D9 +1  

  @leon-san: Z chu*** zaznaczaniem tekstu, mam zainstalowana Opere Next, ale siedze na 12.16 i nie dam sie zaktualizowac. Poczta!!! RSS!!! Gdzie to teraz jest? Nie chce takiej opery!!!

  pokaż komentarz
  LOSD3D9
 • bluemusic -5  

  Eeeeee....

  Używam Opery głównie w pracy - bo radzi sobie najlepiej z otwartymi ponad 100 stronami i jakoś nie zauważyłem, by te zmiany były jakieś złe.
  Import bookmarków? Patrze i widzę, że nadal jest.
  Poczta (nigdy nie używałem), ale patrze w menu jest opcja: "Konta poczty".
  Tego całego RSS'a nie widzę i grup dyskusyjnych też nie. Pewno na to będą wtyczki ;-)
  Co do grup dyskusyjnych to już jest anarchizm. Na grupach dyskusyjnych dobra zawartość była tak do roku 2005. Teraz to już nie te czasy. To tak jakby ciągle używać silnika, którego rozruch jest na korbkę.

  pokaż komentarz
  bluemusic
 • Regis86 +12  

  @bluemusic:

  Co do grup dyskusyjnych to już jest anarchizm

  LOL.

  pokaż komentarz
  Regis86
 • A...e +1  

  @Regis86: dokładnie - LOL - ja miałam grupy dyskusyjne co czytam od lat i sobie wygodnie wysyłam emaila i jest - a nie jakieś fora głupie :D

  pokaż komentarz
  A...e
 • Regis86 +1  

  @Anike: Pomijając już sens wypowiedzi (sam korzystam głównie z grup, a nie for), chodziło mi raczej o słowo "anarchizm" (nie mylić z "archaizm" ;-)

  pokaż komentarz
  Regis86
 • leon-san +1  

  @bluemusic:

  "Co do grup dyskusyjnych to już jest anarchizm. "

  Grupy news są jak lista kontaktów w telefonie łącznie z historią sms-ów. Zdecydowanie wygodniej niż za każdym razem wpisywać adres i później ręcznie przeszukiwać forum.

  pokaż komentarz
  leon-san
 • Mibars +2  

  Opera 15? Coś przegapiłem? Uzytwam Opery 12.xx i aktualizacje niczego nie sugerują...

  pokaż komentarz
  Mibars
 • Singularity00 +5  

  @Mibars: bo na szczęście ktoś w operze poszedł po rozum i aktualizacje nie oferują wgrania tej nowej wersji, która się do niczego nie nadaje a jedynie poprawki do serii 12.x. Kto chce nową operę musi ją sam wgrać pobierając ze stron opery.

  Osobiście każdemu polecam zostanie na operze 12.x (i sam to zrobiłem) bo po prostu nie ma dla niej dobrej alternatywy. Opera 12x jako jedyna ma praktycznie wszystko od razu po instalacji, jedyne co dogrywam to adblock. Oczywiście wersja 12x jest nadal na stronach opery do pobrania ;)

  pokaż komentarz
  Singularity00
 • fasces 0  

  @Mibars: Powiem więcej, jest już 16.0 ! Jednak nie polecam odinstalowania starej 12.xx.

  pokaż komentarz
  fasces
 • A_D_I_K 0  

  @Mibars: jest juz nawet wersja 17 :D serio

  pokaż komentarz
  A_D_I_K
 • varez 0  

  @A_D_I_K: 18: http://i.imgur.com/XrJ1p5E.png
  Kto da więcej?

  pokaż komentarz
  varez
 • Floyt +4  

  Boskie, usmiałem się przednie. Mam dokladnie takie same odczucia. Aż znowu wpadnę na ich fejsa i zjade po raz czwarty :D

  pokaż komentarz
  Floyt
 • Ratll +1  

  i nie można ustawić sobie 'y' na wyszukiwarkę youtuba tylko wyszukuje w tym pieprzonym jahu

  pokaż komentarz
  Ratll
 • A_D_I_K 0  

  @Ratll: hmmm.. do tego etapu jeszcze nie dotarłem z testowaniem (tak na serio to po 5 minutach za każdym razem zirytowany wywalam ten syf) ale to tylko kolejny powód dla ktorego ktoś w siedzibie producenta powinien dostac po premii...

  pokaż komentarz
  A_D_I_K
 • Ratll 0  

  po premii...

  @A_D_I_K: powinien raczej stracić pracę

  pokaż komentarz
  Ratll
 • A_D_I_K 0  

  @Ratll: wiesz ja wychodzę z założenia że debili tam nie zatrudniają... i ktoś miał zwyczajnie gorszy dzień... więc zamiast wyrzucać kogoś lepiej mu dać po pysku brakiem premii i kazać błąd poprawić...

  pokaż komentarz
  A_D_I_K
 • Ratll 0  

  @A_D_I_K: ale to nie jest błąd, opera next ma TYLKO JEDNĄ zaletę, silnik webkit na którym w końcu działa internet, presto był fajny ale jednak miał zbyt duże problemy. Poza silnikiem nie ma tam nic dobrego, NIC, tutaj nie można lecieć z premią, tu muszą polecieć głowy

  pokaż komentarz
  Ratll
 • A_D_I_K 0  

  @Ratll: tutaj musze się zgodzić - kompatybilność nowego silnika to jedyna (ale jednocześnie największa- gdyby zachowali funkcjonalność - i najbardziej oczekiwana) zaleta nowej wersji opery...

  pokaż komentarz
  A_D_I_K
 • Ratll 0  

  @A_D_I_K: pytanie, czy zamierzają wprowadzić wszystkie cukierki ze starej opery czy kilka z nich już jest na skreślonej pozycji (ta opcja wydaje się bardziej prawdopodobna :( )

  pokaż komentarz
  Ratll
 • A_D_I_K 0  

  @Ratll niech oddadzą najważniejsze rzeczy - zakładki, blokowanie reklam i sprawny system blokujący popupy, do tego menadżer haseł i mozliwość ingerowania w opcje(takie jak np wspomniane wcześniej ustawienie wyszukiwarek czy skojarzeń plików), sprawy jak rss czy poczta - zawsze można obejść innymi programami i ludzie dadzą radę ale przy operze zostaną - natomiast bez tych funkcji opera jest zwyczajnie bezużyteczna dla mnie jako przeglądarka :/ no i te zachowanie kart :/ masakra jak kurde w ff którego nie trawię :/

  pokaż komentarz
  A_D_I_K
 • i_love_poland 0  

  @bluemusic: Mi brakuje obsługi stron WAP, klienta irc, czytn

  owania w opcje(takie jak np wspomniane wc

  @A_D_I_K: Jeszcze klient IRC, obsługę stron WAP, pasek wyszukiwarek,

  pokaż komentarz
  i_love_poland