•  

  pokaż komentarz

  fajny artykuł.. .faktycznie widać poprawę

 •  

  pokaż komentarz

  Obecnie do miana najszybszej przeglądarki może śmiało startować Waterfox. Wszystkie wymienione w artykule to wersje 32 bitowe, natomiast Waterfox przeznaczony jest tylko dla systemów 64 bitowych. Niestety nie ma polskiej wersji jeszcze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Garland: Racja, przeglądarek 64 bitowych jest nawet więcej np: Waterfox, Palemoon, Cyberfox. Testowałem je trochę, ale niestety nie zagościły u mnie na dłużej. Nie czułem praktycznie żadnej różnicy w wydajności podczas zwykłego korzystania. Na testach wypadają nieźle, ale w praktyce nie jest już tak dobrze. Pozostaje czekać na oficjalną wersję Firefoxa 64bit.
   P.S. Palemoon ma polską wersję.

 •  

  pokaż komentarz

  Wszystko wprowadzilem , jest git . Lepiej

 •  

  pokaż komentarz

  youtube od jakiegos czasu dziwnie sie zachowuje, po zbuforowaniu np 2 minut na przód przewijam o minute do przodu i...wczytuje od nowa. Zbuforowało się do końca, film się zakończył wciskam play żeby oglądnać jeszcze raz no a wtedy...wczytuje film od nowa

  •  

   pokaż komentarz

   @Crazytech_pl

   a da się zrobić tak żeby nie buforowało do końca tylko np nie więcej niż np minutę do przodu? Taka funkcja (sensowna) jest chyba domyślnie w youtube to ma znaczenie tam gdzie płacisz za transfer danych - ogladasz poczatek filmiku po minucie stwierdzasz ze to nie to czego szukales a na szybkim łączu pobrało już np 15minut filmu. Wydaje mi sie ze ten dodatek wlasnie tak robi - dopiero testuję

  •  

   pokaż komentarz

   @wildhoney: Podejrzewam, że nie da się ręcznie ustawić tego, z jakim wyprzedzeniem będzie się buforować film. Domyślny mechanizm Youtube jest bardziej zbliżony do czegoś takiego, bo buforuje tylko z małym wyprzedzeniem. W sytuacji, gdy płacimy za transfer pozostawienie domyślnej opcji będzie chyba lepszym rozwiązaniem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Crazytech_pl: ja odinstalowałem dodatek, niestety ustawienie na HTML5 nie działało wiele filmów.

 •  

  pokaż komentarz

  Przydatne, jednak z tymi "nowoczesnymi przeglądarkami" to już nadużycie.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja generalnie używam wszystkich tych "tricków" poza html5. Dlaczego? Bo w html5 jakość zaczyna się dopiero od 360p. Ja często używam aero2 z jego porażającą szybkością 0,5Mbps. A wtedy jedynie na jakości 240p można oglądać wideo bez czekania na doczytywanie się. Do większości filmików tyle starcza, chyba, że faktycznie chcę wysokiej jakości - wtedy dzięki wyłączeniu DASHa mogę chwilę poczekać na zbuforowanie się wideo. :-)

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr--A-Veed: Ja mam łącze 10mbit, win8 + najnowszy google chrome i szczerze mówiąc wersja youtube html5 zawiesza mi się często bez powodu, przy powiększaniu i zmniejszaniu filmu zaczyna od nowa wczytywanie bufora, czasami odtwarzanie zostaje całkowicie wstrzymane przy przejściu do innej karty. Innymi słowy nie da się korzystać z wersji html5 nie rozumiem jak ktoś może ja polecać na tym etapie. (inna sprawa, że wersja html5 jest experymentalna już chyba 2 lata google mogłoby się wreszcie wziąć do roboty bo to w końcu nie pisanie systemu operacyjnego stacji kosmicznej tylko zwykły player który mogliby małymi nakładami dopracować w ciągu może miesiąca

  •  

   pokaż komentarz

   przy powiększaniu i zmniejszaniu filmu zaczyna od nowa wczytywanie bufora
   @grzysztof: To zawsze na YT było, nawet na flashu. Również, gdy się film przewijało do tyłu to odtwarzacz zaczynał wszystko od nowa buforować. :-/

   czasami odtwarzanie zostaje całkowicie wstrzymane przy przejściu do innej karty
   A to już zasługa przeglądarek - aby nie zabierać pracy procesora czy pamięci - przeglądarki przestają wykonywać skrypty na nieaktywnych kartach.

   Nie mniej - zawsze mnie szlag trafia, gdy używam YT, bo zastanawiam się czy ten gówniany odtwarzacz to wynik ich nieudolności czy może specjalnie utrudniają ludziom życie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr--A-Veed: U mnie na wersji flash przy powiększaniu i zmniejszaniu nie wczytuje od nowa bufora, również w wersji flash karty w tle ciągle odtwarzają dzięki czemu można np słuchać wywiadów itp robiąc coś innego

  •  

   pokaż komentarz

   @grzysztof: Bo w przypadku wersji flash to wtyczka flash zajmuje się obsługą wideo, więc nie jest stopowana na nieaktywnych kartach, co innego html5, który jest obsługiwany bezpośrednio przez przeglądarkę.

   A co do stopowania bufora - ja wiele razy się z tym wczytywaniem od nowa spotkałem.

 •  

  pokaż komentarz

  Generalnie sposób genialny :) Ja z moim internetem 2mbit mogłem marzyć o płynnym oglądaniu filmików, ciągle się zacinało. Teraz puszcam play i leci jak torpeda na marsa z polaczkami.
  #tylewygrac

Dodany przez:

avatar Crazytech_pl dołączył
26 wykopali 15 zakopali 50.7 tys. wyświetleń