•  

  Żeby obywatel wiedział gdzie jego miejsce i nie potrafił korzystać z broni :)

 •  

  Czy ich już całkiem poj#%$ło? Takiej ilości głupot jak w tym projekcie już dawno nie czytałem.

  •  

   niech lepiej wroca do prostowania ogorkow
   to bylo przynajmniej malo szkodliwe

  •  

   @11_11_2012: z wyjątkiem wzrostu ceny ogórków

  •  

   @willard: a ja myślałem, że nic głupszego od ryby zwanej potocznie ślimakiem nie wymyślą..

  •  

   @corrino:
   albo owocem zwanym marchewką, albo pomidorem.
   a tak jeszcze krzywizna banana tez jest wazna.

  •  

   @willard:
   Niech zgadnę. TL;DR ?

   To zacytuję ci to, co jest na samym końcu

   "Our readers should be aware of one thing: there's no cause for alarm. This white paper is not a new directive, it's not a law, is not even a trace for anything yet. Up to date it's... nothing, and with the European gun industry counting global powerhouses such as Beretta, Tanfoglio, Heckler & Koch, Glock, SIG-Sauer, FN, Steyr-Mannlicher, Walther, and many others, there's literally almost no chance in hell that such an abomination could ever see the light of the day"

  •  

   @airwolf: I jak to się odnosi do mojej wypowiedzi? Też była TL? Gdzie pisałem że to obowiązujące prawo itp.? Skomentowałem tego typu pomysły i tyle.

  •  

   albo owocem zwanym marchewką,

   że nic głupszego od ryby zwanej potocznie ślimakiem nie wymyślą..

   @corrino:
   @jata12:

   Bzdury. Daliście sie wkrecic. Zarówno ta marchewka jak i sprawa z ślimakiem to kłamstwa i/albo skrajna nieudolność dziennikarzy.

  •  

   @willard: bardzo ich poj$$?ło. Co złego jest w elektrycznej replice. zwłaszcza że środowisko ASG nie lubi paradować z replikami po mieście albo strzelać do przechodniów

  •  

   @corrino: a wg prawa polskiego pies jest narzedziem mimo, ze nie jest rzecza, a stosuje sie do niego prawo o rzeczach.
   To jest co dzienna praktyka, ktora stosuje sie gdy stan faktyczny nie miesci sie w kategorii.
   U nas uznaje sie pomidor za warzywo, a jednak to bardziej owoc...

  •  

   @jata12: akurat pomidor jest owocem co nie podlega jakiejkolwiek dyskusji i jest zupełnie niezależne od dyrektyw unijnych :P.

 •  

  k#??A MAC

  to nie jest smieszne/glupie zachowanie jak w przypadku ograniczenia ilosci mleka/zarowek.

  to jest rozbrajanie spoleczenstwa, oslabianie pozycji ludzi spoza struktur wladzy. ktos moze sie spytac po co bron czlowiekowi -> prosta odp. zeby sie bronic, zeby sie bronic przed jakimis pop#@!!%$ami ktorzy robia zamach na nasza wolnosc. jestesmy k#??a okradani z wszystkich praw pod przykrywka "naszego bezpieczenstwa" ale kto nas k#?? obroni przed naszymi "zbawcami"

  j#@!ny totalitaryzm. niech te gowno sie rozpada jak najszybciej

 •  

  Pewnie nikt nie zauważy (druga strona)...

  Nasi czytelnicy powinni być świadom jednej rzeczy: nie ma powodu, aby wszczynać alarm. Ten biały dokument nie jest dyrektywą, nie jest prawem, nie jest nawet cieniem czegokolwiek. Do dnia dzisiejszego pozostaje… niczym, a za sprawą europejskiego przemysłu zbrojeniowego z firmami takimi jak Beretta, Tanfoglio, Heckler & Koch, Glock, SIG-Sauer, FN, Steyr-Mannlicher, Walther - See i wielu innymi nie ma najmniejszej szansy, aby takie obrzydlistwo kiedykolwiek ujrzało światło dzienne.
  Oryginał:

  Our readers should be aware of one thing: there's no cause for alarm. This white paper is not a new directive, it's not a law, is not even a trace for anything yet. Up to date it's... nothing, and with the European gun industry counting global powerhouses such as Beretta, Tanfoglio, Heckler & Koch, Glock, SIG-Sauer, FN, Steyr-Mannlicher, Walther, and many others, there's literally almost no chance in hell that such an abomination could ever see the light of the day.

 •  

  Bo w eurokomunie obywatel nie powinien miec prawa oporu i reakcji na eurototalitaryzm

 •  

  Czas sp@%%#?@ać z tego kołchozu. Zaraz zrobią nam taką utopię, że nie zostanie kamień na kamieniu.

 •  

  Ale przecież Unia Europejska jest taka nowoczesna i postępowa! :)

  •  

   @Aleksander_Newski: Tylko jeśli chodzi o walenie sie w dupala. Postępowość tylko w łóżku (ewentualnie na ulicy) i dotycząca wyłącznie marginalnych obyczajów jakiejś mniejszości. A ty obywatelu masz być militarnym imbecylem i najlepiej jakbyś nie wiedział którędy kula z pistoletu wylatuje to wtedy nasi właściciele będą się czuć bezpiecznie.

 •  

  Za to kazdy bedzie zobowiazany trzymac w domu dildo w kolorach teczy :)

 •  

  A nie mówiłem, że EU wprowadza system totalitarny? Wystarczy wpisać sobie w słownik angielsko-polski słowo total, żeby nie było wątpliwości. Całkowita kontrola. Totalna kontrola. Wszystkiego.

  Ktoś mnie zaraz zgromi, że nikt nie każe mi chodzić spać o wyznaczonej godzinie, i ogólnie to od wszystkiego to jest jeszcze bardzo daleko. Że mamy tzw. wolność.

  A ja powiem, że do czasu. Pracują nad tym. Zabraniają po jednej rzeczy. Potem następnej. I następnej. To trwa bardzo długo, ale w końcu cel zostaje osiągnięty.

  Przy okazji - w systemach totalitarnych - kwestia dostępu do jakiejkolwiek broni, nawet kija - jest kwestią bardzo ważną, podstawową. Każdy totalitarny rząd bierze się za to w pierwszym rzędzie.

  Pytanie co taki idiotyzm może dać władzy totalitarnej? Przecież broń ASG jest całkowicie niegroźna, to na dobrą sprawę nie jest nawet broń. Wg mnie jest to kwestią tego, że każda władza totalitarna jest paranoiczna. Tego rodzaju system stawia całą ludność cywilną za wroga, śmiertelnie niebezpiecznego, którego trzeba kontrolować za wszelką cenę, każdymi środkami, bo jest on zagrożeniem dla tejże władzy tylko przez to, że żyje i oddycha. To paranoja, czyli myślenie irracjonalne, ale... skuteczne. Nadgorliwość władzy popłaca. Faktyczna, rzeczywista wrogość czy jakakolwiek agresja ze strony wroga w postaci ludności cywilnej nie ma najmniejszych szans. Władza (z czystej paranoi) zniszczy dowolną ilość "niewinnych", ale "winnemu" nigdy nie przepuści. Dzięki temu może trwać dowolnie długo. Jedyne co może ją zakończyć to militarna inwazja obcego mocarstwa, ale to też tylko do czasu - dopóki taka inwazja się opłaca. W KRLD np się już nie opłaca. Więc dynastia Kimów może sobie trwać do czasu, aż któremuś nie padnie na głowę i nie wywoła sam wojny. (Tylko jeśli chodzi o tą wojnę - wszyscy potencjalni uczestnicy są na nie)

 •  

  Jestem ciekaw co będę musiał w takim wypadku zrobić z moją kolekcją broni? Wyrzucić, oddać na policję, sprzedać na Ukrainę?!

 •  

  strzelectwo sportowe > asg > paintball jeśli już...

 •  

  W europie był już taki jeden który mocno rozbrajał swój naród. Przegrał wojnę.

  •  

   @mentools: Jeśli masz na myśli III Rzeszę to ona wprowadziła łatwiejsze zasady na uzyskanie broni palnej iż kiedy istniała Republika Weimarska (z wyjątkiem żydów których rozbrojono).

 •  

  Nawiązując do poronionego pomysłu mającego na celu "bezpieczeństwo" obywateli UE powstał min z inicjatywy i porozumienia kilku organizacji strzeleckich w europie ruch www.firearms-united.eu aby ograniczyć działania tej "Pani", która jest typową karierowiczką i po kilku nieudanych próbach zrobienia medialnej kariery w radzie europy zabrała się za rozbrajanie europejczyków chociaż o broni to ona nie ma kompetentnej wiedzy. Jej sztab zorganizował ogólnoeuropejską ankietę na temat ograniczenia broni i zmiany prawa i pomimo że ponad 80% ludzi którzy odpowiedzieli na ankietę nie zgadza się na jakiekolwiek zaostrzenie prawa dla legalnych posiadaczy broni palnej ta kobieta wyciągnęła wnioski zgoła odwrotne. Zachowała się jak w przysłowiowym powiedzeniu, że pomimo, że ktoś ja opluł to ona twierdzi że to pada deszcz.
  Z ciekawą wypowiedzią bodajże także związana z działaniami tej Pani wystąpił szef Interpolu i powiedział, że broń palna w rękach praworządnych obywateli to pierwszy i ważny krok w walce z ewentualnym terroryzmem. Czyli wg Interpolu broń palna w rękach praworządnych europejczyków zwiększa lokalne bezpieczeństwo. Jakoś bliższe jest mi uwierzenie we wnioski szafa policji europejskiej czyli organu kompetentnego niż we wnioski urzędnika europejskiego, który w bezgranicznej niekompetencji chce ograniczyć swobody obywatelskie. Najśmieszniejsze jest to że ta baba w interpretacji wyników ankiety posłużyła się stwierdzeniem, ze te ograniczenia mają nie dopuścić do ponownej tragedii w Unii jaka wydarzyła się w Norwegii. Tylko zapomina, że Norwegia nie jest w Unii Europejskiej i nawet jak takie przepisy powstaną to Norwegowie tą durektuwą europejską sobie zadki podetrą.
  Ze strony www.firearms-united.eu mozna pobrać dokument w kilku językach i wysłać do tej baby i kilku innych parlamentarzystów - oni często także mają broń i nie tylko do obrony ale także sportową i myśliwską i w nich proponowane przepisy taj baby także uderzą bo ona chce zlikwidować dostęp do broni dla każdego.
  Ze strony komisji EU mozna pobrać dokumenty o których mowa - także w j polskim tak aby zapoznać się z tej baby pomysłami. http://ec.europa.eu/dgs/home-affairs/what-is-new/news/news/2013/20131021_01_en.htm

 •  

  Pewnie będzie zmyłka jak to robią w naszym rządzie… Najpierw wielka akcja, zabraniania wszystkiego od ASG po scyzoryki wędkarskie, a potem po "debacie publicznej" zrobią łaskawy ruch i tylko zdelegalizują całkowicie broń palną lub obostrzą prawo do jej posiadania.

  Ludzie odetchną z ulgą, a politycy uścisną dłonie, zainkasują wpływy i pogratulują sobie, bo przecież o to właśnie chodziło, a szum przy ASG był tylko zasłoną dymną, tak żeby ludzie łatwiej zrezygnowali z innych praw, a jednocześnie mieli wrażenie że coś "ugrali" w dyskusji.

 •  

  w lasach jest niezbyt bezpiecznie gdy grasuje banda asg'owców , o oberwaniu kulką w czoło nie wspomne, ale niektórzy nie trzymają emocji i nieraz gruchną hukowcem gdzies w pobliżu, zawału można dostać . totalna amatorszczyzna, jeżeli idzie obca osoba powinna zybko uciec aby nie została "rozstrzelana" . generalnie nie jestem za zakazem, lecz powinny być wydzielone tereny odludne gdzie mogliby się tacy amatorzy naparzać dniami i nocami. pewnego razu z lasu zamiast kosza borowików i rydzów przyniose cały worek plastikowych kulek . no masakra

  •  

   @Jormung: Kulki są biodegradowalne (przynajmniej niektóre rodzaje), ale to tak na marginesie. Jak ktoś jest debilem i strzela w obecności "cywili" to należy mu wytłumaczyć żeby tego nie robił, ew zgłosić do odpowiednich służb. Ale nakładanie kagańca na całość ludzi którzy tym się jarają jest bez sensu i kolejnym krokiem ograniczającym wolność.

  •  

   @willard: wg. regulaminu ASG, każda taka impreza powinna być zgłąszana policji, że tego dnia a tego o tej i o tej grupka ludzi pobiega sobie w camo z bronią, ale tak naprawdę każdy na to leje. Zebranie grupy, termin- i zabawa nie patrząc na osoby postronne mogące się znaleść w rejonie gry.

 •  

  Popieram airsoftowców, ale szczerze to problem jest dużo szerszy i airsoft jedynie by rykoszetem oberwał; potencjalnie dużo bardziej dotkliwe byłyby ograniczenia co do broni palnej, bo to już nie tylko hobby, ale i dotyka takich spraw jak łowiectwo, firmy szkoleniowe, kluby sportowe, kolekcjonerstwo broni, grupy rekonstrukcyjne itd.

  •  

   dotyka takich spraw jak łowiectwo, firmy szkoleniowe, kluby sportowe, kolekcjonerstwo broni, grupy rekonstrukcyjne itd.

   @Rogue: Łowiectwo to już nie hobby? Jak dla mnie hobby i to bardzo głupie.

  •  

   @Kraker245: likwidując myśliwych myślisz że będzie lepiej dla liczebności i różnorodności zwierząt? Ja nie jestem przekonany. Choć jednocześnie zdaję sobie sprawę, że środowisko myśliwych czasami przegina.

  •  

   @Rogue: Nie wiem co się stanie z populacją zwierząt, ale uważam że zabijanie żywych zwierząt dla zabawy jest głupie.

 •  

  My chcieliśmy wolnej broni a oni nam nawet zabiorą atrapy, dadzą nam marną dotacje abyśmy siedzieli cicho ale jak mówi pewien cytat "błogosławieni cisi albowiem oni na własność posiądą ziemię". Więc czekam aż ten dzień nadejdzie :)

 •  

  O! I już mam wymyślony prezent dla siebie na mikołaja. Jaką zabawkę polecacie... tak żeby jakoś ciekawie była związana z historią Polski.

 •  

  już widzę jak mi wpadają na chatę zabrać klamki albo ganiają za mną po jakiś ruinach na wyp!#!owie

 •  

  No mam nadzieję że to lipa. Bym się naprawdę wk!#$ił.

 •  

  niech zakażą głupoty

 •  

  Kumpel w Holandii wygral na jarmarku zapalniczko-pisolet (fajna replike Beretty92). Chwile pozniej chcial odpalic sobie fajka ta zabawka. Nie udalo sie, gdyz zostal obezwladniony przez dwoch policjantow. Skonczylo sie konfiskata zapalniczki (gdyz nie posiadala pomaranczowego wylotu lufy) i mandatem troche ponad 50€.

 •  

  zostanie nam łuk i strzały oraz proca, ewentualnie średniowieczne maszyny oblężnicze . a za amunicje posłużą worki z mąką cukrem btw jak dobrze rzucisz kilogramem mąki to ma fajny efekt wybuchu, więc to to na asg mogłoby sie sprawdzić

  •  

   @Jormung: Moim zdaniem przecietny luk mysliwski wraz z odpowiednim osprzetem (m.in. strzalami wyposazonymi w groty mysliwskie) jest bardziej zabojczy niz jakakolwiek giwera full-auto ASG z gornej polki.

 •  

  Zrobią to i co jest piękne nikt się temu nie przeciwstawi. Ba, znajdzie się sporo osób które będą temu jeszcze przyklaskiwać "dla dobra naszych dzieci".

 •  

  Komuniści dobrze wiedzą co im zagraża, dlatego to zagrożenie eliminują.

 •  

  Ból dupy asg'owców zabawny, sami ludzie bawiący się w ASG są zabawni, do woja nie pójdzie, nie, bo mam krótszą nogę/astmę/krzywy paznokieć ale w wojsko bawić się z kolegami to już tak.
  I żeby nie było mówię o tych ludziach co do siebie nawet poza piaskownicą mówią sierżancie, chorąży itd :D

  Niestety, choć ASGowców nie lubię tak zakaz jak najbardziej bez sensu, chociaż sądzę że to fake.

  pokaż spoiler wiem, wiem, dostane minusy za to asg, ale jesteście tacy pocieszni :D

  •  

   @ihwar: To nie fake. Ja też wolę prawdziwą broń od ASG, ale kto komu broni się pobawić? Poza tym na wojnie nie pobaiwsz się w STALKER-a i nie postrzelasz do radiokatywnych zombie. :)

  •  

   @mathix:
   no ale tak jak pisałem, uważam że zakaz jest bez sensu, a to że znam ASGowców którzy są strasznymi hipokrytami to inna sprawa :)

  •  

   @ihwar: Ja ASGowców nie znam, więc się nie wypowiem.

   Z drugiej strony sam strzelam z broni palnej, a do wojska wcale mnie nie ciągnie.

  •  

   @mathix:
   no ok, ale tak jak pisałem, chodzi mi o ten typ ASGowców co chodzi w zagranicznych moro (bo przecież polskiej pantery nie wolno jeśli nie należy się do jakiejkolwiek organizacji która może ich używać), mówią do siebie stopniami, na mieście np, dzwonią do siebie i "chorąży kowalski", kumasz, goście zafiksowani na punkcie wojska ale do wojska nie pójdę ;)
   Co innego grupy rekonstrukcyjne, to rozumiem, a co innego zabawa w wojsko, wyobrażać sobie że jest się w wojsku to można będąc w podstawówce :)
   A samo strzelanie do siebie z ASG czy strzelanie prawdziwą bronią na strzelnicy nie ma z tym zjawiskiem nic wspólnego i nie oceniam tego negatywnie, jedynie postawy które niektórzy wykazują ;)

  •  

   A samo strzelanie do siebie z ASG czy strzelanie prawdziwą bronią na strzelnicy nie ma z tym zjawiskiem nic wspólnego

   @ihwar: Czyli przyznajesz się, że to co napisałeś powyżej, nijak się nie ma do tematu, tzn planowanych zakazów dotyczących dostępu do do broni i replik. Zbędne rozwadnianie problemu.

  •  

   bo przecież polskiej pantery nie wolno jeśli nie należy się do jakiejkolwiek organizacji która może ich używać
   @ihwar: Wolno używać mundurów w polskim kamuflażu, nie wolno tylko używać kontraktowych (zakazany jest krój w połączeniu z kamuflażem, nie sam kamuflaż).

  •  

   @ihwar: oj tam - ja biegam z repliką, żeby mi dupa nie urosła i wcale nie gadam z kumplami - per majorze. No i larpy. Mundur to na ogół kombinowany by maskował. Sporo osob krzywo patrzy na "malowanych" żołnierzyków (mają wsio z juesej)

 •  

  I BARDZO DOBRZE! Będzie to koniec dla tych, którzy się bawią w wojsko, a nawet w nim nie byli. Mam już dosyć typków, którzy chodzą po mieście z tymi replikami, albo przeszkadzają NORMALNYM ludziom, którzy zdecydowali się udać na spacer do lasu.

  W końcu UE do czegoś się przyda!

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @modemowiec: Nie sugeruj, że moje poglądy są lewackie, to tylko rozsądne myślenie. Ci ludzie, mimo że mają swoją pasję są ucierpieniem dla wielu ludzi, w tym mnie - a co by było, gdyby duże dzieci z zabawkami na kuleczki wybiły mi oczy?

   Paintball już jest o wiele lepszy, bo strzelają się na zamkniętych strzelnicach. To jest o wiele bezpieczniejsze...

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   Każdemu wolno robić co mu się podoba.

   @modemowiec: Jasne, ja będę gwałcił i zabijał.

  •  

   I BARDZO DOBRZE!

   @typowymirek: Popieram! To jest wszelkiego rodzaju broń czy atrapy broni są stymulatorem przemocy. Ktoś kto ma atrapę broni za chwilę będzie chciał mieć prawdziwą broń.

  •  

   chodzą po mieście z tymi replikami

   @typowymirek: W jakim? W łódzkim za chodzenie po mieście z repliką jest ban na imprezy masowe na rok.

  •  

   @echelon_: Takie zakazy to powinny być w prawie zapisane, choć i może wasze ustalenia wewnątrz środowiskowe działają.

  •  

   @typowymirek:Nie, w prawie tego nie powinno być bo po repliki byłyby oznaczone tymi tragicznymi pomarańczowymi końcówkami. Wystarczy, że sami respektujemy swoje zasady.

  •  

   @typowymirek: Dla twojej informacji w każdym okręgu ASG tępione jest chodzenie z odsłoniętymi replikami. Jeśli ktoś ze środowiska cię zauważy to dostajesz bana na strzelanki i tyle.

  •  

   @typowymirek: Wystarczy "utemperować" naganne zachowania ASGowców poprzez egzekwowanie istniejących przepisów i ewentualnie zaktualizować, te, które nie przystają do rzeczywistości. Dokładnie tak samo jak to powinno być zrobione z "quadowcami" i "motokrossowcami". Każdy teren ma swojego właściciela i zarządcę. Państwowego lub prywatnego. I to on decyduje czy możemy na ten teren wejść, czy oprócz spacerowania możemy zbierać runo leśne, czy możemy wjechać jakimś pojazdem itd.
   Socjalistyczna logika: zakazać wszystkiego, to może przy okazji nie da się popełniać przestępstw czy wykroczeń, które i tak są zakazane innymi przepisami. Np.: zakazać noży, to ludzie nie będą się zabijać nożami. Potem zakazać siekier, młotków, pił, drągów, kamieni...

  •  

   Paintball już jest o wiele lepszy, bo strzelają się na zamkniętych strzelnicach
   @typowymirek: Paintballowcy też grają w lasach.

 •  

  i dobrze, asg to zajęcie kuców więc Żadna szkoda

Dodany przez:

avatar bartdziur dołączył
485 wykopali 25 zakopali 13 tys. wyświetleń