•  

  Winni są ci bandyci, którzy na przełomie lat 80. i 90. zawiesili wykonywanie kary śmierci. Gdyby nie to pieprzone moratorium, dzisiaj nie byłoby problemu z Trynkiewiczem i jemu podobnymi. Jednakże zbliżają się wybory, więc jestem pewien, że Trynkiewicz na wolność nie wyjdzie, nawet jeśli kłóci się to z podstawowymi zasadami państwa prawa(w końcu wszystko to dla bezpieczeństwa naszych dzieci, nie dla słupków sondażowych).

  •  

   @dude9: w dupie mam w takich przypadkach zasady państwa prawa, skoro ta koncepcja w niektórych sytuacjach działa dla dobra sk!##ysynów a nie porządnych obywateli.

  •  

   Winni są ci bandyci, którzy na przełomie lat 80. i 90. zawiesili wykonywanie kary śmierci.

   @dude9: A wiesz, że dzisiaj nie wiadomo kto to moratorium uchwalił?
   Czary mary normalnie. :)

  •  

   Jednakże zbliżają się wybory, więc jestem pewien, że Trynkiewicz na wolność nie wyjdzie, nawet jeśli kłóci się to z podstawowymi zasadami państwa prawa(w końcu wszystko to dla bezpieczeństwa naszych dzieci, nie dla słupków sondażowych).
   @dude9: stawiam, że TK uwali tę ustawę, a Trynkiewicz wyjdzie na wolność i w dniu wyborów będzie sobie na niej przebywał. Przyjmujesz zakładzik tak dla sportu? ;)

  •  

   A ja proponuję czekać przed więzieniem jak wyjdzie i dać mu jasny sygnał.... żeby sam zawrócił. Kto się pisze?

  •  

   @Hornic: Może dostaniesz tę samą celę :)

  •  

   w dupie mam w takich przypadkach zasady państwa prawa,
   @rudy2007: Prawo trzeba szanować. Jeżeli sytuacja tego wymaga - najpierw zmienić prawo, a dopiero potem działać. Nie można stosować go wybiórczo. Niestety tę zasadę stosują jedynie kraje cywilizowane, takie jak Niemcy czy USA. U nas służby i politycy najpierw działają wg widzi-mi-się, a potem płacą odszkodowania. Polska to dziki kraj, który pod względem prawnym oprócz pudru i frazesów nie różni się dzisiaj tak naprawdę niczym od Ukrainy, Białorusi, a nawet Rosji.
   Europa tak długo będzie zaczynać się dla nas aż za Odrą, jak długo Ty oraz inne plusujące Cię cebulaki nie nabiorą rozumu.

  •  

   @elniks:
   Mówisz o tych cywilizowanych krajach, w których czasami sądy uznają wyższość szariatu nad Konstytucją?
   W Niemczech ostatnio tak sie stało...
   A może mówisz o Breiviku i jego 21 latach za ponad 70 ofiar?
   A niech mnie k@%%a ustami zgwałci, wolę juz zyć na zaścianku niż być tak "postepowy i cywilizowany"

  •  

   Jeżeli sytuacja tego wymaga - najpierw zmienić prawo, a dopiero potem działać. Nie można stosować go wybiórczo.

   @elniks: powiedz to posłom na Sejm PRL, którzy najpierw zadziałali, dzięki czemu Trynkiewicz i inne łajzy niedługo wyjdą na wolność. To oni sobie zakpili z prawa, a nie ja.

  •  

   Winni są ci bandyci, którzy na przełomie lat 80. i 90. zawiesili wykonywanie kary śmierci.

   @dude9: Moratorium to jedno, te mądre głowy poszły dalej i w prezencie dla wielokrotnych zabójców uchwaliły amnestię zamieniając im czapę na 25 lat. Trynkiewicz wychodzący na wolność to jest jeden z bezpośrednich efektów cudu okrągłostołowego.

  •  

   w dupie mam w takich przypadkach zasady państwa prawa

   @rudy2007: teraz masz w dupie, ale mam nadzieję, że nie znajdziesz się w sytuacji, gdy będziesz niewinny, ale mimo to ktoś powie, że ma w dupie zasady państwa prawa.

  •  

   @Opornik: moratorium uchwalił tusk z mazowieckim (dawna Unia Wolności - obecne to się nazywa PO, jeszcze kiedyś KRLD, AWS itp czyli banda tuska, bartoszewskiego sikorskiego i innych POyebów)

  •  

   @Realista1070: Oni to potem klepnęli w parlamencie, ale wcześniej zostało ustawione w ministerstwie, i nikt nie ma pojęcia kto jak czemu.

  •  

   @elniks: To oczywiście racja ale jak wiemy z historii, potomkowie hitlerowców w bezradności wobec członków Frakcji Czerwonej Armii zamordowali ich we więzieniu. Zastosowano karę śmierci poniewż nie było i nadal nie ma w KS. I to właśnie jest megaskandal.

  •  

   @Realista1070: A to ciekawe ponieważ na prośbe o przedstawienie dokumentu wprowadzającego moratorium ówczesny minister sprawiedliwości Jaskiernia rozłożył ręcę i odpowiedział, że nie można ustalić kto to wprowadził.

  •  

   Mówisz o tych cywilizowanych krajach, w których czasami sądy uznają wyższość szariatu nad Konstytucją?
   W Niemczech ostatnio tak sie stało...


   @NapoleonV: Czy mógłbyś podesłać linka?

  •  

   @benzene: i ciekawe jest też to że w kryminałach PO oraz down komoruski mają największe POparcie wśród właśnie pedofili, morderców i bandytów, (99%) jestem ciekawy dlaczego?? odpowiedz jest prosta swój do swego ciągnie bo PO to sami pedofile, bandyci i mordercy z tuskofiutkiem i bąkiem na czele

  •  

   @dude9: 'Wampir z Bytowa' też w tym roku wychodzi. Polecam obejrzeć i przekonać się kto wraca do społeczeństwa http://tvnplayer.pl/programy-online/cela-nr-odcinki,1001/odcinek-10,leszek-pekalski,S00E10,15224.html

  •  

   @NapoleonV: Tu nie ma żadnego specjalnego traktowania szariatu. Prawo w Niemczech dopuszcza możliwość przeprowadzenia rozwodu według prawa obowiązujecego w kraju pochodzenia małżonków. Trochę o rozwodach po niemiecku. Typowe szukanie sensacji na siłę.

  •  

   @janK:
   Serio?
   Czyli j%$@ć jedna strone która nie chce?
   j%$@ć stronę która chce być traktowana zgodnie z prawem bo myślała że jak wyemigruje do Europy będzie traktowana zgodnie z szajsem od którego uciekła?

   pokaż spoiler Przez takich jak Ty płoną auta w Marsylii

  •  

   Serio?
   Czyli j%$@ć jedna strone która nie chce?
   j%$@ć stronę która chce być traktowana zgodnie z prawem bo myślała że jak wyemigruje do Europy będzie traktowana zgodnie z szajsem od którego uciekła?


   @NapoleonV: Ty żeś wogóle czytał artykuł, który podesłałeś? Ta para z Twego linka wyemigrowała razem do Niemiec. Kobieta wystąpiła o rozwód bo mąż nie łożył na utrzymanie. Rozwód tak czy siak otrzymała więc jaka to jest różnica według jakiego prawa zostało to przeprowadzone?

   Przez takich jak Ty płoną auta w Marsylii...

   Co ma wspólnego respektowanie obowiązującego prawa z autami w Marsylii?

  •  

   Co ma wspólnego respektowanie obowiązującego prawa z autami w Marsylii?

   @janK:
   Spieszę z odpowiedzią.
   Marsylia już nie jest francuska a auta są tam palone częściej niż gandzia na Jamajce.
   I nie przez rdzennych francuzów a imigrantów
   Do tego właśnie prowadzą te wspaniałe prawa zagwarantowane przez cywilizowane państwa. U nas mimo wszystko jest najzdrowiej

  •  

   Do tego właśnie prowadzą te wspaniałe prawa zagwarantowane przez cywilizowane państwa.

   @NapoleonV: Dalej nie kumam. Chyba jakiś tępy jestem. Mógłbyś jakoś prościej wyjaśnić co ma wspólnego prawo odnośnie rozwodów do palenia aut w Marsylii?

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  Trynkiewicz nie wróci do Piotrkowa Trybunalskiego - ktoś się już wypowiadał w tej sprawie.
  Przygotowali dla niego miejsce w innej części kraju - co prawda jego wnioski o zmianę danych personalnych zostały odrzucone niemniej ciężko będzie poznać człowieka po 25 latach odsiadki jeżeli się go nie wylegitymuje. Mam tylko nadzieję że władze wiedzą co robią i najbliższa jednostka policji będzie w pełni świadoma konsekwencji przybycia nowego "mieszkańca". Inaczej prędzej czy później albo jego, albo on.

  •  

   @Szaft: to świetny pomysł. Niech go wrzucą do innej części Polski, gdzie nikt go nie zna. Tam w końcu nie będzie czuł żadnej presji społeczeństwa i będzie mógł łatwiej mordować.
   I jeszcze sponsorowanie mu tego miejsca z publicznych pieniędzy.

  •  

   @rudy2007: No niestety, nie jest to pierwszy świetny pomysł polskiego wymiaru sprawiedliwości.
   Zresztą, nie wiadomo jeszcze niczego. Coś się może stać jeszcze, strażnika zaatakować, krzywdę sobie albo komuś zrobić.
   Różnie to bywa.

  •  

   @Szaft: poważnie? Ktoś wpadł na genialny pomysł wrzucenia skazanego pedofila-mordercę wychodzącego na wolność tylko ze względu na bubel prawny pomiędzy niczego nie spodziewających się normalnych ludzi?

   Szkoda, że nie da się pociągnąć do odpowiedzialności za współudział w ewentualnych zbrodniach tych, którzy podpisali się pod tą decyzją wraz z tymi, którzy 25 lat temu de facto wypuścili bandę świrów na wolność. Chore.

  •  

   @Szaft: Jeszcze jakby mu zapewnili nowe dane personalne to byłaby masakra, przecież gość mógłby zamieszkać obok każdego z nas i nic byśmy o tym nie wiedzieli.

  •  

   @marcin-wolosz: zgadzam się. Przeraża mnie myśl, że on i inni którzy niedługo opuszczą więzienie (Leszek Pękalski "Wampir z Bytowa" - seryjny morderca, Zenon Gliwa - zabił 2 dziewczynki, Eugeniusz Mazur - zabił 4 osoby) zrobią sobie "tournée" po kraju...

  •  

   @Szaft: @rudy2007: @rineo: Nawet jesli nie wroci to ktos w koncu go wysledzi. Zupelnie obcy czlowiek w wieku 50 lat, bez rodziny i przyjaciol. W okolicy pewnie czesto zaczna pojawiac sie patrole policji. Zreszta jesli nie zmienili mu danych to i tak zarejestruja go np. w przychodni, moze wykupi leki w jakiejs aptece. Moze tez dziennikarze sledczy jakos go zlokalizuja.

  •  

   @maqs7: Akurat za miesiąc wydaje mi się dziennikarze właśnie mogą najbardziej uprzykrzyć mu życie.
   Dzisiaj mogę tylko zgadywać, ale wydaje mi się że bez relacji na żywo + jednego z tematów dnia się w Strzelcach Opolskich nie obejdzie. Ten, który go "upoluje" może w swojej redakcji liczyć na awans, takie rzeczy się nie dzieją codziennie.

   I bardzo dobrze się stanie, podoba mi się idea "polowania" na "drapieżnika".

  •  

   Szkoda, że nie da się pociągnąć do odpowiedzialności za współudział w ewentualnych zbrodniach tych, którzy podpisali się pod tą decyzją wraz z tymi, którzy 25 lat temu de facto wypuścili bandę świrów na wolność. Chore.

   @rineo: to miałoby sens oj tak, trochę by się przerzedziła hołota.
   A może za niedługo znów usłyszymy o nieustraszonym oddziale "samobójców"!?

  •  

   @Szaft:
   Na poczcie:
   -Ja chciałbym odebrać paczkę
   -Imię i nazwisko...
   -Mariusz Trynkiewicz
   -...

  •  

   @t__w: InPostem wszystko będzie szło ;)

  •  

   @Szaft: to może w reklamie nawet zagra:

   Paczkomaty Inpost,
   Polecam,
   Mariusz Trynkiewicz

  •  

   @malarczyk: wydaje mi się, że oni raczej nie wyjdą bo zamkną ich w jakimś zakładzie. Chociaż dla Pękalskiego też już było przygotowywane mieszkanie. Ale raczej nic z tego.

  •  

   @marcin-wolosz: nawet nie wiesz ilu morderców moze mieszkać teraz w Twojej okolicy

  •  

   @bdfi1: Mam taką nadzieję... Ponoć Pękalski ma mieszkanie w Osiekach, aktualnie zamieszkałe przez jego wuja. Liczę na to, że zamkną Pękalskiego w psychiatryku, gdziekolwiek byleby w izolacji od reszty społeczeństwa.

  •  

   @malarczyk: znaczy z tego co wiem i tak by do tego mieszkania nie trafił, tylko chyba inne by od państwa dostał i z tego co pamiętam miało być to gdzieś w okolicy. Ale myślę, że do tego nie dojdzie. Po prostu w przypadku Mariusza Trynkiewicza dali dupy bo za późno z tą ustawą się obudzili.

  •  

   @malarczyk: Aby tylko się razem nie zmówili i nie założyli jakiejś ekipy, bo wtedy to może i takie tournee zrobią...

  •  

   @Szaft: "Ten, który go "upoluje" może w swojej redakcji liczyć na awans" -
   lub sam zostanie upolowany

 •  

  Nie, żebym go bronił, ale jedna ważna kwestia jest pomijana. Słowa "będę zabijał" (w sensie po wyjściu na wolność) powiedział 25 lat temu, podczas procesu. A wszystkie artykuły sugerują jakby to powiedział "niedawno".

 •  

  Czyli co, resocjalizacja nic nie dała?

 •  

  Pozdrawiam Piotrkowian Trybunalskich i życzę tylu powrotów do domu co wyjść.

 •  

  Wiadomo że nie każdego trzeba wsadzać jak komuś powie że go zabije, ale za są chyba jakieś kary za groźby. Potraktować dziada z tego paragrafu czy jakoś tak i niech siedzi dalej.

 •  

  Zamiast zamienić mu w roku 1989 karę śmierci na dożywocie
  Jak można było to zrobić, skoro ówczesny Kodeks Karny nie znał kary dożywotniego pozbawienia wolności, a kolejny miał zapisaną zasadę względniejszej kary dla sprawcy?

  •  

   @alenacomnielogin_: oczywiście nie można go przetrzymywać w więzieniu wbrew ustawom, w końcu chcemy żyć w państwie prawa, a nie republice bananowej, ale jeśli pedofil-morderca odgraża się, że będzie zabijał dalej to jest to mocna przesłanka za tym, żeby np. leczyć go w odizolowanej placówce. Nie można leczyć wariata wbrew jego woli? Ok, na szczęście mamy policję powołaną do chronienia normalnych obywateli, więc można otoczyć go całodobową i szczelną opieką funkcjonariuszy.

   Rozsądek > paragrafy, puszczenie takiego osobnika wolno tylko dlatego, że dekady temu ktoś popełnił bubla prawnego jest po prostu głupie.

  •  

   @rineo: A to nie jest czasem tak, że będą musieli mu udowodnić chorobę? W przeciwnym wypadku jako 'wolny człowiek', może bez problemu opuścić taki szpital. Policja na pewno nie będzie go 'otaczać' całodobowo, bo gdyby mieli zajmować każdym kto się odgraża, to zabrakłoby funkcjonariuszy.

  •  

   A to nie jest czasem tak, że będą musieli mu udowodnić chorobę?
   @marcin-wolosz: nie wiem, rzuciłem dwa pomysły z głowy. Istotne jest to, że taka osoba (skazany pedofil-morderca twierdzący, że znów zabije) nie powinna chodzić wolno - i to nie jest jakaś moja żądza krwi czy coś, bo dla tego typu osób prawo przewiduje właśnie dożywocie. On ma szczęście bo Ustawodawca dał ciała, ale że celem państwa jest m.in. chronienie normalnych ludzi przed świrami, to tu jest pole do wykazania się. Jaką konkretnie zastosuje się procedurę to sprawa drugorzędna, wystarczy żeby była skuteczna.

   gdyby mieli zajmować każdym kto się odgraża, to zabrakłoby funkcjonariuszy.
   Nie jest każdym, jest skazanym pedofilem-mordercą, który wychodzi na wolność wyłącznie z powodu bubla prawnego. Z resztą nie tylko on, bo w tym roku mury więzienia będzie opuszczać więcej jemu podobnych dewiantów, którzy nie dostali zasłużonego dożywocia tylko dlatego, że 25 lat temu ktoś koncertowo spieprzył swoją robotę.

  •  

   @rineo @marcin-wolosz: Teoretycznie istniała do tej pory możliwość wysłania takiego delikwenta na leczenie w zakładzie zamkniętym, ale tylko w przypadku zaburzeń seksualnych. O ile pedofila by pod to podciągnął, to seryjnego zabójcy już nijak. Niby prezydent podpisał ustawę ich dotyczącą, ale pytanie czy jest w ogóle konstytucyjna i jeśli nie, to jak duże odszkodowania dostaną ci panowie za zastosowanie jej przeciwko nim.

  •  

   @alenacomnielogin_: Nie mogą go zamknąć w żadnym psychiatryku, bo skoro siedział w więzieniu to znaczy ze był wystarczająco zdrowy psychicznie. Zamykanie niewygodnych ludzi w szpitalach trąci trochę radzieckimi psychuszkami. Moim zdaniem, prezydent czy inny który ma taką moc, powinien zmienić wszystkie byle kary śmierci na dożywocie. I to juz dawno temu.

  •  

   @thor666: Nie ma takiej mocy, bo prezydent nie wydaje ustaw,a poza tym prawo w tym wypadku nie może zadziałać wstecz. A co do psychiatryka to bodajże artykuł 95a kodeksu karnego.

  •  

   @rineo: Ustawodawca nie dał ciała, ustawodawca celowo zamienił mordercom czapę na 25 lat.

  •  

   @alenacomnielogin_: prawo działa wstecz, ustawodawca może uchwalić co chce;

   w przypadku któregoś rozporządzenia o kasach fiskalnych (które zapomnieli wydać na czas) jakoś działało wstecz

  •  

   @zwirz: Nie ustawodawca, a Sąd Najwyższy, bo nie miał akurat innego wyboru jak zamiana już wtedy nieistniejącej w KK kary śmierci na 25 lat.

   @fledgeling: Chciałbyś, żeby takie coś stało się normą? W KK jasno stoi, że nie można już raz zasądzonej kary zamienić na surowszą i tyle w temacie. Było 25 lat na myślenie, co z nimi zrobić, ale jak zwykle zabrano się za to na ostatnią chwilę, ale tak palącymi problemami jak aborcja czy in vitro potrafili zajmować się nawet kilka razy w roku.

  •  

   @zwirz: Więc jak już Trynkiewicz kogoś zamorduje a spodziewamy się, że do tego dojdzie, to będzie można oskarżyć Ustawodawcę o współudział w morderstwie. W końcu zrobili to celowo.
   Jest jakaś lista kto głosował za tą ustawą? Przyda się do przygotowania aktu oskarżenia.

  •  

   @fledgeling: Wiesz, mi wydano prawo jazdy na czas nieokreślony, i nagle okazuje się że tylko na 15 lat.

  •  

   @Szymson: Bez pieprzenia. Po 15 latach musisz wymienić tylko plastik i nic więcej jeśli nie jestes zawodowym kierowcą.

  •  

   @fledgeling: No teraz też przecież uchwalili tę ustawę, która miała działać wstecz właśnie wobec tych, którym zamieniono karę śmierci na 25 lat pozbawienia wolności. Tylko, że kompletnie z tego co czytałem, ją zepsuli. Bo po pierwsze, stosuję się ją do tych, którzy zostali skazani na karę pozbawienia wolności (a nie 25 lat pozbawienia wolności), a dodatkowo wobec tych, u których stwierdzono zaburzenia w trakcie odbywania kary, a wiadomo, taki Trynkiewicz już miał to stwierdzone przed wyrokiem.

  •  

   Nie ustawodawca, a Sąd Najwyższy, bo nie miał akurat innego wyboru jak zamiana już wtedy nieistniejącej w KK kary śmierci na 25 lat.

   @alenacomnielogin_:Trynkiewiczowi czapę na 25 lat zamieniono na mocy amnestii ustanowionej przez Sejm w grudniu 1989 roku, więc Sądu Najwyższego w to nie mieszaj.

   Art 7. (...)
   3. Karę śmierci orzeczoną za przestępstwa określone w ust. 1 pkt 1 i 2 zamienia się na karę 25 lat pozbawienia wolności, a orzeczoną obok niej karę dodatkową pozbawienia praw publicznych łagodzi się do lat 10.

   http://prawo.legeo.pl/prawo/ustawa-z-dnia-7-grudnia-1989-r-o-amnestii/

 •  

  Może nie jest świadomy zmian w społeczeństwie, technice, kulturze przez 25 lat? Jakby tak było, to jest jeden sposób, żeby go wykończyć.

  Trzeba posadzić go w ciemnym pokoju i wyświetlić po kolei: Jolę Rutowicz, Trybsona i resztę ekipy z Warszawy, Mandarynę, Gracjana, Michała Wiśniewskiego, wszystkie te Szczuki, Środy i Bratkowskie, Jej Perfekcyjność, Kubę Wojewódzkiego, Biedronia z Legierskim, Grodzkiego itd.

  Do tego zostawić obok niego jakiś nóż. Z tej dawki żenady sam się pochlasta :)

 •  

  Oby tylko nie doszło do jakiegoś samosądu, po którym jego sprawcy (wybawiciele?) zostaną skazani...

 •  

  Chlopaki z Piotrkowa go zniszcza. Jesli nie bedzie sie gdzies ukrywal to zakladam, ze juz przy pierwszej okazji zostanie skatowany. Bez linczu sie nie obejdzie.

 •  

  Z jednej strony należy go trzymać jak najdalej od społeczeństwa, z drugiej strony nie można w państwie prawa wydłużyć człowiekowi wyroku ot tak - dostał 25 lat to tyle ma odsiedzieć. Szkoda, że my ponosimy konsekwencje głupoty sądów. Sytuacja patowa i jedynym rozwiązaniem faktycznie byłaby dodatkowa ustawa, która takich ludzi w jakiś sposób by odseparowywała od normalnych ludzi. Pytanie: zdążymy?

  •  

   @spoleczny_smiec: To nie jest konsekwencja głupoty sądów tylko kretynizmu ustawodawcy (czytaj posłów), którzy znieśli karę śmierci nie uchwalając w zamian dożywocia. Któryś się nawet wypowiadał, że w swej naiwności uznali, że w nowym systemie nawet bandyci będą lepsi i zasługują na szansę.
   Zresztą ci durnie parę innych głupot nam zafundowali - choćby przerwanie budowy elektrowni w Żarnowcu, gdzie koszty likwidacji tego co zostało już wybudowane były porównywalne z kosztami dokończenia inwestycji.

  •  

   Któryś się nawet wypowiadał, że w swej naiwności uznali, że w nowym systemie nawet bandyci będą lepsi i zasługują na szansę.

   @zwirz: czyli powód to zwykła głupota.

  •  

   @zwirz: Nikt nie mówi, ƶe ustawodawca zrobił dobrze - oczywistym jest skrajne debilizm takiego czynu. Ale prawo nie działa wstecz, oraz zawsze na korzyść obywatela. A przynajmniej nie powinno. Np. nie chciałbym ƶyć w państwie, którego premier powie, ƶe za wszelką cenę kogoś zniszczy...

  •  

   dostał 25 lat to tyle ma odsiedzieć
   @spoleczny_smiec: Dostał karę śmierci.

  •  

   @Stefanescu: Którą mu zmieniono na 25 lat, bo prawo uległo "aktualizacji", która to wykluczała stosowania takich kar.

 •  

  W sumie śmieszne to, że w mediach panuje oburzenie, że gościu nie dostał dożywocia. Taki morderca z Kamienia Pomorskiego, który zabił 6 ludzi dostanie maksymalnie 15 lat i jest okej.

 •  

  potrzebny Polski DEXTER

 •  

  Kiedy wyjdę na wolność, będę znowu zabijał, to silniejsze ode mnie
  Dziwi mnie, że po takiej refleksji nic z tym nie zrobili, to jest chore.

 •  

  wychodząc zawsze może się poślizgnać i skręcić kark albo w ostatni dzień wyroku popełnić samobójstwo, zrzuci sie wine na to ze przestraszył się powrotu do społeczeństwa, jest tyle możliwosci...

 •  

  Odsiedział swoje to i chyba teraz powinien wyjść, prawda? Karę odbył. Może zaczynać od zera. Kiedyś żyłem w przekonaniu, że policja powinna od ręki wykonywać karę na przestępcy, ale przekonaliście mnie, że prawo jest ważniejsze, więc proszę - respektujcie je i w tym przypadku.

 •  

  Nie wiem czy dokładnie o niego chodziło ale w Wiadomościach był kiedyś reportaż o takim przypadku. Wtedy ojciec jednej z ofiar mówił że jak bandyta wyjdzie to po prostu go zabije, że nie obchodzi go ile za to dostanie.

 •  

  Szukać można pocieszenia w tym, że większość psychopatów w wieku między 40 a 50 lat zmienia swoje zachowania - ich żądze, zachowania agresywne i tego typu dewiacje ulegają degradacji. Do końca nie wiadomo dlaczego tak się dzieję, ale tak się dzieję.

  Szpital psychiatryczny nie jest od więzienia skazańców tylko od leczenia chorych psychicznie ludzi - psychopatia nie jest chorobą psychiczną tylko typem osobowości nieprawidłowej, Ci ludzie doskonale wiedzą co robią, ich zdolności poznawcze nie są zaburzone, nie wymagają opieki medycznej, są całkowicie samodzielni.

  Państwo prawa - którego sens w emocjach wiele ludzi tutaj neguję - nie powstało bez przyczyny. Tworzenie niepopartych żadnymi przepisami precedensów jest bardzo niebezpieczne. Ponieważ zgodnie z literą prawa każdy człowiek ma takie same prawa i jeżeli zastosują psychiatryk ot tak wobec Trynkiewicza to dlaczego nie mieliby zastosować wobec niegroźnego posiadacza narkotyków, albo jakiegoś drobnego złodzieja. Nie mówiąc już o tym, że jeżeli umieszczenie w szpitalu takiej osoby będzie bezprawne to nie dość, że ten człowiek wyjdzie na wolność to jeszcze dostanie odszkodowanie za bezprawne uwięzienie. Ciała dali Ci którzy dopuścili aby Ci ludzie teraz wyszli - moim zdaniem nie powinno być tego moratorium i wszystkie kary śmierci powinny być wykonane natychmiastowo - z tego względu, że wtedy bodajże rada Europy przyjęła takie postanowienia i my jako jej członek wykonaliśmy to polecenie, więc prędzej czy później i tak to prawo by się zmieniło.

 •  

  Nie rozumem dlaczego w tym kraju nie mógłby funkcjonować publiczny system monitoringu przestępców seksualnych? W USA dziala to od lat, ostrzegając ludzi czy w ich sąsiedztwie nie zamieszkuje podejrzany osobnik.Np. http://www.familywatchdog.us/ Wystarczy wpisac miasto i stan i sie dowiedziec. Te osoby sa pod ciaglym okiem policji, obywatele sa swiadomi, a mimo upublicznienia danych to po USA nie grasuja "plutony egzekucyjne" polujace na rejestrowanych zboczencow.

  Dlaczego polskie prawo nie chroni obywateli przed tak zdemoralizowanymi typami, pozwalajac im sie anonimowo wchlonac w zdrowa tkanke spoleczna?

  http://www.nsopr.gov/?AspxAutoDetectCookieSupport=1
  http://www.fbi.gov/scams-safety/registry

  Dlaczego w tym kraju nie moga funkcjonowac podobne rejestry? Dlaczego czlowiek ma zyc w nieswiadomosci, ze jego sasiad jest notowanym zboczencem?

  •  

   mimo upublicznienia danych to po USA nie grasuja "plutony egzekucyjne" polujace na rejestrowanych zboczencow

   @dr_gorasul: Bo USA ma innych wrogów klasowych. Tam chodzą plutony w białych kapturach polujące na murzynów. W Polsce murzynów wielu nie ma więc naród znalazł innego wroga klasowego niż w USA. W Polsce takimi wrogami są Cyganie, Czeczeni i odmieńcy seksualni. Cyganów i Czeczenów się boją atakować bo ci są lepiej zorganizowani i można od nich dostać ostry wp?#%#@!. Zboczeńcy zwykle* nie mają takiego wsparcia i są łatwym celem ataku.

   *ostatnio organizują się na różnych paradach

  •  

   @Stefanescu: podobno kretyni też mają silną reprezentację

 •  

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  a w dobie internetu będzie miał okazję do łowienia nowych ofiar
  Przecież ten człowiek jest dożywotnio wykluczony cyfrowo. On nawet nie miał w ręku telefonu komórkowego a Internet to dla niego jakieś Science Fiction. Nie sądzę aby łatwo mu przyszło poznanie tej technologi w stopniu umożliwiającym jej używanie.

 •  

  odsiedzial swoje i nalezy mu sie wolnosc, ze swojej strony moge jeszcze dodac ze oferuje mu podwozke do naszego premiera Tuska moze zagada z jego rodzina i przekaze im cenne uwagii

 •  

  Gdyby gość zabił Ci dziecko z rodziny, to każdy z Was by chciał go zabić w drzwiach więzienia przy wyjściu. Jeśli gość sam mówi, że będzie nadal zabijał po wyjściu, to trzeba go umieścić dożywotnio w psychiatryku i tyle. Ustawodawca powinien być w tym względzie bezlitosny.

  •  

   @batq: niebezpieczne jest to, że ludzie chcą ograniczać wolność innych za to, co powiedzą. Z tego co mi wiadomo, to karalne są czyny. Poza tym, on powiedział to podczas procesu, czyli 25 lat temu

 •  

  "Pozostał miesiąc czasu".Kto to pisał,gimbus jakiś?

 •  

  Trzymajmy ludzi w więzieniu po tym jak odbyli karę na podstawie przypuszczeń, wtedy będziemy żyli w normalnym kraju.

  Niestety, jak to zwykle u nas bywa ze stanowieniem prawa, kilka lat temu osoby u władzy spieprzyły sprawę. Nie rozumiem dlaczego najpierw nie wprowadzono kary dożywocia a później nie zamieniono kary śmierci na dożywocie. Zupełnie jakby w interesie skazanych działali.

  •  

   @kallor: Myślę, że "ich" przeceniasz. W końcu tych skazanych nie było aż tak wiele. To zwykła głupota rządzących a nie żadne działanie w interesie morderców.

  •  

   @krootki: A dlaczego nazwiska skazanych nie są ujawniane, tak jak to jest przyjęte na całym świecie? Też "głupota rządzących"? Moim zdaniem to nie przypadek, przestępcy w Polsce mają swoją oazę, są chronieni prawem. Z kolei ofiara: nie może się bronić a jak przekroczy obronę konieczną idzie "do więźnia", także jej dane są udostępniane przestępcom.

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  Będzie korzystał z Internetu... Ciekawe.

 •  

  A gdyby tak wychodził z więzienia i potrącił go pijany kierowca, to co wtedy?

 •  

  Przecież nie żyjemy w państwie prawa, nie widzę powodu dlaczego ten morderca miałby wychodzić na wolność, ani nie widzę powodu dla którego by nie miał wychodzić. W państwie bezprawia wszystkie opcje są dostępne, taki Komorowski jednym podpisem może zesłać człowieka do gułagu, może go zniszczyć w psychiatryku, może też go zakopać w rowie z wapnem, tak jak każdego innego obywatela.

 •  

  Hmmm,,,, a myślałem, że prawo nie działa wstecz

 •  

  @eltrial, gdyby był człowiekiem, który kogoś zabił, a następnie odsiedział 25lat i zrozumiał swój błąd, to OK. Każdy zasługuje na drugą szansę, tak? Ale ten człowiek jest chory psychicznie i ma poważne zaburzenia. Czytałeś jego diagnozę? Też uważam, że jeśli odsiedział swoje, to powinien wyjść, ale ze względu na przewidywane zagrożenia w jego przyszłych zachowaniach, powinien otrzymać pomoc psychologiczną i się na nią zgodzić.

  Sytuacja nie jest łatwa, bo gość może wyjść i zabić za 2 m-ce jakieś dziecko, po czym znów zostanie skazany na X lat, znowu wyjdzie i co wtedy napiszesz? A z drugiej strony, jeśli odsiedział swoje, to powinien wyjść i być wolnym człowiekiem. Nic jest czarne, albo białe.

 •  

  zeby tylko dextera nie ogladal, bo go nie zlapia 2 raz ;<

 •  

  wyrwałbym chwasta lae to prawo jakieś takie, żę by mnie wyrwało

 •  

  Ten człowiek nie jest winny temu, że został tak potraktowany przez wymiar sprawiedliwości. Odpowiedzialność za jego czyny, za krew na rękach którą prawodpodobnie znowu będzie miał po wyjściu, może nie od razu, ale za rok, dwa, pięć powinni ponosić polscy przedstawiciele rządu, którzy dopuścili do tego, że mordercy powracają do życia publicznego, i to oni tak naprawdę mają w tej sytuacji krew na rękach każdego bandyty, który po odbyciu wyroku zamordował ponownie. Trynkiewicz jest chory, choroba psychiczna to nie jest coś, co da się "przechodzić" jak grypę, to że w końcu zaatakuje jakieś dziecko jest tylko kwestią czasu.

 •  

  Strach się bać.

 •  

  Jestem ciekaw jak szybko wycieknie informacja o przygotowanym dla niego miejscu pobytu

  •  

   @plusujemny:

   Hm... Nie znam sprawy. Ale nie podoba mi się domaganie się wpakowania tego człowieka do psychiatryka. Bo czym że jest przymusowy psychiatryk? Leczeniem? Chyba tylko z pozoru. Jest formą uwięzienia i chemicznych kajdanów poprzez oglupianie psychotropami.

   Staram się nie oceniać jeśli sprawy nie znam, osoby ocenianej nie znam. Ale jeśli tylko nadal nie deklaruje on że planuje mordować ludzi, to czemu go skreślać? Może zmienił się? Może potrzebuje resocjalizacji z aktywnym udziałem społeczneństwa? No bo jak byś się czuł gdyby po wyjściu z kicia każdy patrzył na Ciebie jak z nienawiścią, opluwał Cię. Mogła by w Tobie też narastać wrogość do społeczneństwa. Resocjalizacja polega na zmianie człowieka i wkomponowaniu go w porządane postawy społeczne.
   Wiele morderstw i gwałtów dokonuje się pod wpływem alkoholu - chwila zmienionej świadomości pod wpływem środka psychoaktywnego i tragedia gotowa i życie zmaenowane.

   Moim zdaniem dużo zależy od obecnej postawy tego człowieka. Moim zdaniem proces resocjalizacji nie zakończył się jeśli osoba zapowiada popełnienie przestepstw. Jeśli zapowiada morderstwa to znak że nadal jest niebezpieczna.
   Jeśli prawdą jest że ten człowiek nadal zapowiada popełnienie przestepstw, to należało by zgłębić też dlaczego to deklaruje. Może czuje strach przed zmianą na życie poza wiezieniem, bo nie wyobraża sobie jak poradzi sobie na wolności. Może popełnienie kolejnej zbrodni będzie dla niego sposobem na kontynuację dotychczasowego życia które zna i chce prowadzić nadal...

   A może wcale nie zapowiada takich zbrodni i nie jest już "potworem" i zasługuje na drugą szansę? Strzeżmy się pochopnych ocen.

  •  

   @DawidWarsaw: spodziewalem sie komentarza o psychogestapo a tu sensowna odpowiedz :O Lap plusa i trzymaj sie, jednak cos jeszcze moze mnie na wykopie zaskoczyc...

 •  

  Przykre, ale trzeba działać tak jak Biblia każe. Wyrwać chwasta. Wierzę, że w dniu wyjścia z pierdla, pod bramą więzienia przejmie go kilku patriotów i rozwiążą ten problem raz a dobrze. Nawet matka nie będzie takiego ścierwa szukać...

  A przede wszystkie pedofile powinni być monitorowani 24/7. Mordy i adresy ścierw w internecie, jak w USA.

 •  

  Zabić człowieka. Jak wyjdzie to wiadomo ze ludzie sami wykonają samosąd. Ciekawi mnie dlaczego nic mu nie zrobili w więzieniu. Jestem za karą śmierci po co taki człowiek ma być skoro i tak nic dobrego nie zrobi.

  •  

   @bobson125: zabić? czyli chcesz dokładnie tego, za co on odbywa wyrok. nie dziwi Cię to, że chcesz czyjejś śmierci? A Ty co dobrego w życiu zrobiłeś? Może masz takie same zaburzenia, skoro chcesz czyjejś śmierci..

 •  

  Nie widzę problemu, krótko po wyjściu powinien "popełnić samobójstwo" albo zginąć w wypadku samochodowym.

 •  

  Takie śmieci powinny skończyć jako żywy cel dla smajperów z oddziałów specjalnych w momencie wyjścia . Zniesienie kary śmierci było wielkim błędem , głowa za głowę

 •  

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  Przecież on jest chory psychiczne.

 •  

  przecież ten kraj to raj dla takich osób jak ten psychopata

 •  

  To nie może przed więzieniem stać kilku kafarów, którzy omyłkowo zrobią mu krzywdę

 •  

  Jest jeden element, który ułatwi rozpoznanie go na ulicy - będzie się wyróżniał chodząc okrakiem.

 •  

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  <czarny humor>
  Krzyszio Ibisz trzęsie portkami.
  </czarny humor>

  ;)

 •  

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  Skoro to psychol to niech siedzi w szpitalu psychiatrycznym do końca życia.

Dodany przez:

avatar marcin-wolosz dołączył
687 wykopali 17 zakopali 35.8 tys. wyświetleń