Najlepsze komentarze

 • Winni są ci bandyci, którzy na przełomie lat 80. i 90. zawiesili wykonywanie kary śmierci. Gdyby nie to pieprzone moratorium, dzisiaj nie byłoby problemu z Trynkiewiczem i jemu podobnymi. Jednakże zbliżają się wybory, więc jestem pewien, że Trynkiewicz na wolność nie wyjdzie, nawet jeśli kłóci się to z podstawowymi zasadami państwa prawa(w końcu wszystko to dla bezpieczeństwa naszych dzieci, nie dla słupków sondażowych).

  dude9 dude9 #przejdź do komentarza
  +156
 • @Szaft: to świetny pomysł. Niech go wrzucą do innej części Polski, gdzie nikt go nie zna. Tam w końcu nie będzie czuł żadnej presji społeczeństwa i będzie mógł łatwiej mordować.
  I jeszcze sponsorowanie mu tego miejsca z publicznych pieniędzy.

  rudy2007 rudy2007 #przejdź do komentarza
  +149

Komentarze (184)

 • dude9 via Windows Phone +156  

  Winni są ci bandyci, którzy na przełomie lat 80. i 90. zawiesili wykonywanie kary śmierci. Gdyby nie to pieprzone moratorium, dzisiaj nie byłoby problemu z Trynkiewiczem i jemu podobnymi. Jednakże zbliżają się wybory, więc jestem pewien, że Trynkiewicz na wolność nie wyjdzie, nawet jeśli kłóci się to z podstawowymi zasadami państwa prawa(w końcu wszystko to dla bezpieczeństwa naszych dzieci, nie dla słupków sondażowych).

  pokaż komentarz
  dude9
 • Opornik +40  

  Winni są ci bandyci, którzy na przełomie lat 80. i 90. zawiesili wykonywanie kary śmierci.

  @dude9: A wiesz, że dzisiaj nie wiadomo kto to moratorium uchwalił?
  Czary mary normalnie. :)

  pokaż komentarz
  Opornik
 • stekelenburg2 +25  

  Jednakże zbliżają się wybory, więc jestem pewien, że Trynkiewicz na wolność nie wyjdzie, nawet jeśli kłóci się to z podstawowymi zasadami państwa prawa(w końcu wszystko to dla bezpieczeństwa naszych dzieci, nie dla słupków sondażowych).
  @dude9: stawiam, że TK uwali tę ustawę, a Trynkiewicz wyjdzie na wolność i w dniu wyborów będzie sobie na niej przebywał. Przyjmujesz zakładzik tak dla sportu? ;)

  pokaż komentarz
  stekelenburg2
 • Reklamy Google

 • Hornic -6  

  A ja proponuję czekać przed więzieniem jak wyjdzie i dać mu jasny sygnał.... żeby sam zawrócił. Kto się pisze?

  pokaż komentarz
  Hornic
 • Dave987654321 +31  

  @Hornic: Może dostaniesz tę samą celę :)

  pokaż komentarz
  Dave987654321
 • TakenByTheScourge +108  

  @Hornic:


  źródło: img.pokazywarka.pl

  pokaż komentarz
  TakenByTheScourge
 • elniks +22  

  w dupie mam w takich przypadkach zasady państwa prawa,
  @rudy2007: Prawo trzeba szanować. Jeżeli sytuacja tego wymaga - najpierw zmienić prawo, a dopiero potem działać. Nie można stosować go wybiórczo. Niestety tę zasadę stosują jedynie kraje cywilizowane, takie jak Niemcy czy USA. U nas służby i politycy najpierw działają wg widzi-mi-się, a potem płacą odszkodowania. Polska to dziki kraj, który pod względem prawnym oprócz pudru i frazesów nie różni się dzisiaj tak naprawdę niczym od Ukrainy, Białorusi, a nawet Rosji.
  Europa tak długo będzie zaczynać się dla nas aż za Odrą, jak długo Ty oraz inne plusujące Cię cebulaki nie nabiorą rozumu.

  pokaż komentarz
  elniks
 • rudy2007 -3  

  Jeżeli sytuacja tego wymaga - najpierw zmienić prawo, a dopiero potem działać. Nie można stosować go wybiórczo.

  @elniks: powiedz to posłom na Sejm PRL, którzy najpierw zadziałali, dzięki czemu Trynkiewicz i inne łajzy niedługo wyjdą na wolność. To oni sobie zakpili z prawa, a nie ja.

  pokaż komentarz
  rudy2007
 • zwirz +3  

  Winni są ci bandyci, którzy na przełomie lat 80. i 90. zawiesili wykonywanie kary śmierci.

  @dude9: Moratorium to jedno, te mądre głowy poszły dalej i w prezencie dla wielokrotnych zabójców uchwaliły amnestię zamieniając im czapę na 25 lat. Trynkiewicz wychodzący na wolność to jest jeden z bezpośrednich efektów cudu okrągłostołowego.

  pokaż komentarz
  zwirz
 • UlfNitjsefni +2  

  w dupie mam w takich przypadkach zasady państwa prawa

  @rudy2007: teraz masz w dupie, ale mam nadzieję, że nie znajdziesz się w sytuacji, gdy będziesz niewinny, ale mimo to ktoś powie, że ma w dupie zasady państwa prawa.

  pokaż komentarz
  UlfNitjsefni
 • Realista1070 0  

  @Opornik: moratorium uchwalił tusk z mazowieckim (dawna Unia Wolności - obecne to się nazywa PO, jeszcze kiedyś KRLD, AWS itp czyli banda tuska, bartoszewskiego sikorskiego i innych POyebów)

  pokaż komentarz
  Realista1070
 • Opornik 0  

  @Realista1070: Oni to potem klepnęli w parlamencie, ale wcześniej zostało ustawione w ministerstwie, i nikt nie ma pojęcia kto jak czemu.

  pokaż komentarz
  Opornik
 • benzene 0  

  @elniks: To oczywiście racja ale jak wiemy z historii, potomkowie hitlerowców w bezradności wobec członków Frakcji Czerwonej Armii zamordowali ich we więzieniu. Zastosowano karę śmierci poniewż nie było i nadal nie ma w KS. I to właśnie jest megaskandal.

  pokaż komentarz
  benzene
 • benzene 0  

  @Realista1070: A to ciekawe ponieważ na prośbe o przedstawienie dokumentu wprowadzającego moratorium ówczesny minister sprawiedliwości Jaskiernia rozłożył ręcę i odpowiedział, że nie można ustalić kto to wprowadził.

  pokaż komentarz
  benzene
 • janK 0  

  Mówisz o tych cywilizowanych krajach, w których czasami sądy uznają wyższość szariatu nad Konstytucją?
  W Niemczech ostatnio tak sie stało...


  @NapoleonV: Czy mógłbyś podesłać linka?

  pokaż komentarz
  janK
 • Realista1070 -1  

  @benzene: i ciekawe jest też to że w kryminałach PO oraz down komoruski mają największe POparcie wśród właśnie pedofili, morderców i bandytów, (99%) jestem ciekawy dlaczego?? odpowiedz jest prosta swój do swego ciągnie bo PO to sami pedofile, bandyci i mordercy z tuskofiutkiem i bąkiem na czele

  pokaż komentarz
  Realista1070
 • NapoleonV 0  

  @janK:
  Proszę

  pokaż spoiler Breivika sam sobie znajdziesz

  pokaż komentarz
  NapoleonV
 • zapytajnik 0  

  @dude9: 'Wampir z Bytowa' też w tym roku wychodzi. Polecam obejrzeć i przekonać się kto wraca do społeczeństwa http://tvnplayer.pl/programy-online/cela-nr-odcinki,1001/odcinek-10,leszek-pekalski,S00E10,15224.html

  pokaż komentarz
  zapytajnik
 • NapoleonV 0  

  @janK:
  I jeszcze raz
  Kolejny szajs

  pokaż komentarz
  NapoleonV
 • janK 0  

  @NapoleonV: Tu nie ma żadnego specjalnego traktowania szariatu. Prawo w Niemczech dopuszcza możliwość przeprowadzenia rozwodu według prawa obowiązujecego w kraju pochodzenia małżonków. Trochę o rozwodach po niemiecku. Typowe szukanie sensacji na siłę.

  pokaż komentarz
  janK
 • janK 0  

  Serio?
  Czyli j%$@ć jedna strone która nie chce?
  j%$@ć stronę która chce być traktowana zgodnie z prawem bo myślała że jak wyemigruje do Europy będzie traktowana zgodnie z szajsem od którego uciekła?


  @NapoleonV: Ty żeś wogóle czytał artykuł, który podesłałeś? Ta para z Twego linka wyemigrowała razem do Niemiec. Kobieta wystąpiła o rozwód bo mąż nie łożył na utrzymanie. Rozwód tak czy siak otrzymała więc jaka to jest różnica według jakiego prawa zostało to przeprowadzone?

  Przez takich jak Ty płoną auta w Marsylii...

  Co ma wspólnego respektowanie obowiązującego prawa z autami w Marsylii?

  pokaż komentarz
  janK
 • NapoleonV 0  

  Co ma wspólnego respektowanie obowiązującego prawa z autami w Marsylii?

  @janK:
  Spieszę z odpowiedzią.
  Marsylia już nie jest francuska a auta są tam palone częściej niż gandzia na Jamajce.
  I nie przez rdzennych francuzów a imigrantów
  Do tego właśnie prowadzą te wspaniałe prawa zagwarantowane przez cywilizowane państwa. U nas mimo wszystko jest najzdrowiej

  pokaż komentarz
  NapoleonV
 • janK 0  

  Do tego właśnie prowadzą te wspaniałe prawa zagwarantowane przez cywilizowane państwa.

  @NapoleonV: Dalej nie kumam. Chyba jakiś tępy jestem. Mógłbyś jakoś prościej wyjaśnić co ma wspólnego prawo odnośnie rozwodów do palenia aut w Marsylii?

  pokaż komentarz
  janK
 • RedBaron 0  

  @Opornik: rosyjska agentura

  pokaż komentarz
  RedBaron
 • sycej 0  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  sycej
 • Szaft +46  

  Trynkiewicz nie wróci do Piotrkowa Trybunalskiego - ktoś się już wypowiadał w tej sprawie.
  Przygotowali dla niego miejsce w innej części kraju - co prawda jego wnioski o zmianę danych personalnych zostały odrzucone niemniej ciężko będzie poznać człowieka po 25 latach odsiadki jeżeli się go nie wylegitymuje. Mam tylko nadzieję że władze wiedzą co robią i najbliższa jednostka policji będzie w pełni świadoma konsekwencji przybycia nowego "mieszkańca". Inaczej prędzej czy później albo jego, albo on.

  pokaż komentarz
  Szaft
 • rudy2007 +149  

  @Szaft: to świetny pomysł. Niech go wrzucą do innej części Polski, gdzie nikt go nie zna. Tam w końcu nie będzie czuł żadnej presji społeczeństwa i będzie mógł łatwiej mordować.
  I jeszcze sponsorowanie mu tego miejsca z publicznych pieniędzy.

  pokaż komentarz
  rudy2007
 • Szaft +16  

  @rudy2007: No niestety, nie jest to pierwszy świetny pomysł polskiego wymiaru sprawiedliwości.
  Zresztą, nie wiadomo jeszcze niczego. Coś się może stać jeszcze, strażnika zaatakować, krzywdę sobie albo komuś zrobić.
  Różnie to bywa.

  pokaż komentarz
  Szaft
 • rineo +16  

  @Szaft: poważnie? Ktoś wpadł na genialny pomysł wrzucenia skazanego pedofila-mordercę wychodzącego na wolność tylko ze względu na bubel prawny pomiędzy niczego nie spodziewających się normalnych ludzi?

  Szkoda, że nie da się pociągnąć do odpowiedzialności za współudział w ewentualnych zbrodniach tych, którzy podpisali się pod tą decyzją wraz z tymi, którzy 25 lat temu de facto wypuścili bandę świrów na wolność. Chore.

  pokaż komentarz
  rineo
 • marcin-wolosz +26  

  @Szaft: Jeszcze jakby mu zapewnili nowe dane personalne to byłaby masakra, przecież gość mógłby zamieszkać obok każdego z nas i nic byśmy o tym nie wiedzieli.

  pokaż komentarz
  marcin-wolosz
 • malarczyk +15  

  @marcin-wolosz: zgadzam się. Przeraża mnie myśl, że on i inni którzy niedługo opuszczą więzienie (Leszek Pękalski "Wampir z Bytowa" - seryjny morderca, Zenon Gliwa - zabił 2 dziewczynki, Eugeniusz Mazur - zabił 4 osoby) zrobią sobie "tournée" po kraju...

  pokaż komentarz
  malarczyk
 • maqs7 via Android +5  

  @Szaft: @rudy2007: @rineo: Nawet jesli nie wroci to ktos w koncu go wysledzi. Zupelnie obcy czlowiek w wieku 50 lat, bez rodziny i przyjaciol. W okolicy pewnie czesto zaczna pojawiac sie patrole policji. Zreszta jesli nie zmienili mu danych to i tak zarejestruja go np. w przychodni, moze wykupi leki w jakiejs aptece. Moze tez dziennikarze sledczy jakos go zlokalizuja.

  pokaż komentarz
  maqs7
 • Szaft +21  

  @maqs7: Akurat za miesiąc wydaje mi się dziennikarze właśnie mogą najbardziej uprzykrzyć mu życie.
  Dzisiaj mogę tylko zgadywać, ale wydaje mi się że bez relacji na żywo + jednego z tematów dnia się w Strzelcach Opolskich nie obejdzie. Ten, który go "upoluje" może w swojej redakcji liczyć na awans, takie rzeczy się nie dzieją codziennie.

  I bardzo dobrze się stanie, podoba mi się idea "polowania" na "drapieżnika".

  pokaż komentarz
  Szaft
 • panslawomir -1  

  Szkoda, że nie da się pociągnąć do odpowiedzialności za współudział w ewentualnych zbrodniach tych, którzy podpisali się pod tą decyzją wraz z tymi, którzy 25 lat temu de facto wypuścili bandę świrów na wolność. Chore.

  @rineo: to miałoby sens oj tak, trochę by się przerzedziła hołota.
  A może za niedługo znów usłyszymy o nieustraszonym oddziale "samobójców"!?

  pokaż komentarz
  panslawomir
 • t__w -1  

  @Szaft:
  Na poczcie:
  -Ja chciałbym odebrać paczkę
  -Imię i nazwisko...
  -Mariusz Trynkiewicz
  -...

  pokaż komentarz
  t__w
 • Szaft -1  

  @t__w: InPostem wszystko będzie szło ;)

  pokaż komentarz
  Szaft
 • t__w +36  

  @Szaft: to może w reklamie nawet zagra:

  Paczkomaty Inpost,
  Polecam,
  Mariusz Trynkiewicz

  pokaż komentarz
  t__w
 • bdfi1 +1  

  @malarczyk: wydaje mi się, że oni raczej nie wyjdą bo zamkną ich w jakimś zakładzie. Chociaż dla Pękalskiego też już było przygotowywane mieszkanie. Ale raczej nic z tego.

  pokaż komentarz
  bdfi1
 • hoody via Android +4  

  @marcin-wolosz: nawet nie wiesz ilu morderców moze mieszkać teraz w Twojej okolicy

  pokaż komentarz
  hoody
 • malarczyk 0  

  @bdfi1: Mam taką nadzieję... Ponoć Pękalski ma mieszkanie w Osiekach, aktualnie zamieszkałe przez jego wuja. Liczę na to, że zamkną Pękalskiego w psychiatryku, gdziekolwiek byleby w izolacji od reszty społeczeństwa.

  pokaż komentarz
  malarczyk
 • bdfi1 +1  

  @malarczyk: znaczy z tego co wiem i tak by do tego mieszkania nie trafił, tylko chyba inne by od państwa dostał i z tego co pamiętam miało być to gdzieś w okolicy. Ale myślę, że do tego nie dojdzie. Po prostu w przypadku Mariusza Trynkiewicza dali dupy bo za późno z tą ustawą się obudzili.

  pokaż komentarz
  bdfi1
 • Hrabia_Serek_von_Hochland -1  

  @malarczyk: Aby tylko się razem nie zmówili i nie założyli jakiejś ekipy, bo wtedy to może i takie tournee zrobią...

  pokaż komentarz
  Hrabia_Serek_von_Hochland
 • prypal 0  

  @Szaft: "Ten, który go "upoluje" może w swojej redakcji liczyć na awans" -
  lub sam zostanie upolowany

  pokaż komentarz
  prypal
 • krootki +117  

  Nie, żebym go bronił, ale jedna ważna kwestia jest pomijana. Słowa "będę zabijał" (w sensie po wyjściu na wolność) powiedział 25 lat temu, podczas procesu. A wszystkie artykuły sugerują jakby to powiedział "niedawno".

  pokaż komentarz
  krootki
 • krootki +54  

  @Dzieciok: Choćby tutaj:

  http://sledczy.focus.pl/afery-kryminalne/kiedy-wyjde-na-wolnosc-bede-znow-zabijal-to-silniejsze-ode-mnie-180

  "Trynkiewicz wtopi się w tłum i znów będzie groźny, bo w czasie procesu pytany, czy po wyjściu na wolność będzie zabijał, odpowiedział spokojnie: tak."

  pokaż komentarz
  krootki
 • reksiuwielki -2  

  @krootki: No ale jego matka pewnie ma aktualne informacje...

  pokaż komentarz
  reksiuwielki
 • cosciekawego +30  

  Czyli co, resocjalizacja nic nie dała?

  pokaż komentarz
  cosciekawego
 • m...............k via iOS 0  

  @cosciekawego: Resocjalizacja rzadko kiedy daje cokolwiek ;) z wyjątkiem pieniędzy dla osadzonych.

  pokaż komentarz
  m...............k
 • d.......o +46  

  @musztardowy_lolek:
  @cosciekawego:
  A widzieliście kto idzie na resocjalizację? Jak ma działać jak większość absolwentów tego kierunku to dziunie bez pojęcia o życiu?

  pokaż komentarz
  d.......o
 • m...............k via iOS +6  

  @dobrymalo: Obawiam sie jednak, ze to bardziej wina systemu więziennictwa niż studentek resocjalizacji.

  pokaż komentarz
  m...............k
 • BrewNet 0  

  @dobrymalo: dlatego się tego uczą

  pokaż komentarz
  BrewNet
 • ProkuratorDziura +7  

  @cosciekawego: co ty gadasz o resocjalizacji jak każdy przytacza jego słowa sprzed 25 lat. Teraz się nie wypowiadał.

  pokaż komentarz
  ProkuratorDziura
 • test_user 0  

  @cosciekawego: a kto powiedział, ze Trynkiewicz był w ogole resocjalizowany?

  pokaż komentarz
  test_user
 • Epoche +78  

  Pozdrawiam Piotrkowian Trybunalskich i życzę tylu powrotów do domu co wyjść.

  pokaż komentarz
  Epoche
 • krychu +5  

  @Epoche: Moje miasto, takie takie piękne...

  pokaż komentarz
  krychu
 • patefoniq 0  

  @krychu: A mój powiat...

  pokaż komentarz
  patefoniq
 • fledgeling -2  

  @krychu: tak obiektywnie, to czy Piotrków nie jest jednym z najgorszych miast w Polsce? Wyremontowali już wreszcie centrum, czy nadal straszy ruderami? Jest jakiś przemysł? Kto może ucieka do innych miast czy zagranicę, a może jednak ludzie zostają?

  pokaż komentarz
  fledgeling
 • nototyle -7  

  Wiadomo że nie każdego trzeba wsadzać jak komuś powie że go zabije, ale za są chyba jakieś kary za groźby. Potraktować dziada z tego paragrafu czy jakoś tak i niech siedzi dalej.

  pokaż komentarz
  nototyle
 • czekoladowyPaczek +18  

  @nototyle: On to powiedział podczas swojego procesu. 25 lat temu, a nie jak sugeruje nagłówek niedawno.

  pokaż komentarz
  czekoladowyPaczek
 • kurczaczak +51  

  @czekoladowyPaczek: To go jeszcze raz zapytać

  pokaż komentarz
  kurczaczak
 • pasix94 +3  

  @nototyle: Grozby karalne są ścigane na wniosek pokrzywdzonego, a w tej sprawie nie ma pokrzywdzonego, bo grozba nie była skierowana do konkretnej osoby.

  pokaż komentarz
  pasix94
 • Firletka +2  

  On to powiedział podczas swojego procesu. 25 lat temu, a nie jak sugeruje nagłówek niedawno.

  @czekoladowyPaczek: Powiedział to nie tylko podczas procesu, ale także podczas rozmów z psychologiem więziennym, a także znacznie później podczas wywiadu udzielanego zza krat. Co więcej o tym, że kara więzienia nic go nie nauczyła alarmują także psychologowie i prawnicy mający z nim kontakt. A co najgorsze ten psychopata stara się własnie o zmianę danych osobowych, co po wyjściu z więzienia pomoże mu wtopić się w tłum i zwiększy jego poczucie bezkarności.

  pokaż komentarz
  Firletka
 • alenacomnielogin_ +36  

  Zamiast zamienić mu w roku 1989 karę śmierci na dożywocie
  Jak można było to zrobić, skoro ówczesny Kodeks Karny nie znał kary dożywotniego pozbawienia wolności, a kolejny miał zapisaną zasadę względniejszej kary dla sprawcy?

  pokaż komentarz
  alenacomnielogin_
 • rineo -2  

  @alenacomnielogin_: oczywiście nie można go przetrzymywać w więzieniu wbrew ustawom, w końcu chcemy żyć w państwie prawa, a nie republice bananowej, ale jeśli pedofil-morderca odgraża się, że będzie zabijał dalej to jest to mocna przesłanka za tym, żeby np. leczyć go w odizolowanej placówce. Nie można leczyć wariata wbrew jego woli? Ok, na szczęście mamy policję powołaną do chronienia normalnych obywateli, więc można otoczyć go całodobową i szczelną opieką funkcjonariuszy.

  Rozsądek > paragrafy, puszczenie takiego osobnika wolno tylko dlatego, że dekady temu ktoś popełnił bubla prawnego jest po prostu głupie.

  pokaż komentarz
  rineo
 • marcin-wolosz +4  

  @rineo: A to nie jest czasem tak, że będą musieli mu udowodnić chorobę? W przeciwnym wypadku jako 'wolny człowiek', może bez problemu opuścić taki szpital. Policja na pewno nie będzie go 'otaczać' całodobowo, bo gdyby mieli zajmować każdym kto się odgraża, to zabrakłoby funkcjonariuszy.

  pokaż komentarz
  marcin-wolosz
 • rineo -3  

  A to nie jest czasem tak, że będą musieli mu udowodnić chorobę?
  @marcin-wolosz: nie wiem, rzuciłem dwa pomysły z głowy. Istotne jest to, że taka osoba (skazany pedofil-morderca twierdzący, że znów zabije) nie powinna chodzić wolno - i to nie jest jakaś moja żądza krwi czy coś, bo dla tego typu osób prawo przewiduje właśnie dożywocie. On ma szczęście bo Ustawodawca dał ciała, ale że celem państwa jest m.in. chronienie normalnych ludzi przed świrami, to tu jest pole do wykazania się. Jaką konkretnie zastosuje się procedurę to sprawa drugorzędna, wystarczy żeby była skuteczna.

  gdyby mieli zajmować każdym kto się odgraża, to zabrakłoby funkcjonariuszy.
  Nie jest każdym, jest skazanym pedofilem-mordercą, który wychodzi na wolność wyłącznie z powodu bubla prawnego. Z resztą nie tylko on, bo w tym roku mury więzienia będzie opuszczać więcej jemu podobnych dewiantów, którzy nie dostali zasłużonego dożywocia tylko dlatego, że 25 lat temu ktoś koncertowo spieprzył swoją robotę.

  pokaż komentarz
  rineo
 • alenacomnielogin_ -1  

  @rineo @marcin-wolosz: Teoretycznie istniała do tej pory możliwość wysłania takiego delikwenta na leczenie w zakładzie zamkniętym, ale tylko w przypadku zaburzeń seksualnych. O ile pedofila by pod to podciągnął, to seryjnego zabójcy już nijak. Niby prezydent podpisał ustawę ich dotyczącą, ale pytanie czy jest w ogóle konstytucyjna i jeśli nie, to jak duże odszkodowania dostaną ci panowie za zastosowanie jej przeciwko nim.

  pokaż komentarz
  alenacomnielogin_
 • thor666 via iOS +13  

  @alenacomnielogin_: Nie mogą go zamknąć w żadnym psychiatryku, bo skoro siedział w więzieniu to znaczy ze był wystarczająco zdrowy psychicznie. Zamykanie niewygodnych ludzi w szpitalach trąci trochę radzieckimi psychuszkami. Moim zdaniem, prezydent czy inny który ma taką moc, powinien zmienić wszystkie byle kary śmierci na dożywocie. I to juz dawno temu.

  pokaż komentarz
  thor666
 • alenacomnielogin_ +4  

  @thor666: Nie ma takiej mocy, bo prezydent nie wydaje ustaw,a poza tym prawo w tym wypadku nie może zadziałać wstecz. A co do psychiatryka to bodajże artykuł 95a kodeksu karnego.

  pokaż komentarz
  alenacomnielogin_
 • zwirz -2  

  @rineo: Ustawodawca nie dał ciała, ustawodawca celowo zamienił mordercom czapę na 25 lat.

  pokaż komentarz
  zwirz
 • fledgeling +1  

  @alenacomnielogin_: prawo działa wstecz, ustawodawca może uchwalić co chce;

  w przypadku któregoś rozporządzenia o kasach fiskalnych (które zapomnieli wydać na czas) jakoś działało wstecz

  pokaż komentarz
  fledgeling
 • alenacomnielogin_ -1  

  @zwirz: Nie ustawodawca, a Sąd Najwyższy, bo nie miał akurat innego wyboru jak zamiana już wtedy nieistniejącej w KK kary śmierci na 25 lat.

  @fledgeling: Chciałbyś, żeby takie coś stało się normą? W KK jasno stoi, że nie można już raz zasądzonej kary zamienić na surowszą i tyle w temacie. Było 25 lat na myślenie, co z nimi zrobić, ale jak zwykle zabrano się za to na ostatnią chwilę, ale tak palącymi problemami jak aborcja czy in vitro potrafili zajmować się nawet kilka razy w roku.

  pokaż komentarz
  alenacomnielogin_
 • Jossarian 0  

  @zwirz: Więc jak już Trynkiewicz kogoś zamorduje a spodziewamy się, że do tego dojdzie, to będzie można oskarżyć Ustawodawcę o współudział w morderstwie. W końcu zrobili to celowo.
  Jest jakaś lista kto głosował za tą ustawą? Przyda się do przygotowania aktu oskarżenia.

  pokaż komentarz
  Jossarian
 • Szymson +4  

  @fledgeling: Wiesz, mi wydano prawo jazdy na czas nieokreślony, i nagle okazuje się że tylko na 15 lat.

  pokaż komentarz
  Szymson
 • tom2k 0  

  @Szymson: Bez pieprzenia. Po 15 latach musisz wymienić tylko plastik i nic więcej jeśli nie jestes zawodowym kierowcą.

  pokaż komentarz
  tom2k
 • Pismak 0  

  @fledgeling: No teraz też przecież uchwalili tę ustawę, która miała działać wstecz właśnie wobec tych, którym zamieniono karę śmierci na 25 lat pozbawienia wolności. Tylko, że kompletnie z tego co czytałem, ją zepsuli. Bo po pierwsze, stosuję się ją do tych, którzy zostali skazani na karę pozbawienia wolności (a nie 25 lat pozbawienia wolności), a dodatkowo wobec tych, u których stwierdzono zaburzenia w trakcie odbywania kary, a wiadomo, taki Trynkiewicz już miał to stwierdzone przed wyrokiem.

  pokaż komentarz
  Pismak
 • zwirz 0  

  Nie ustawodawca, a Sąd Najwyższy, bo nie miał akurat innego wyboru jak zamiana już wtedy nieistniejącej w KK kary śmierci na 25 lat.

  @alenacomnielogin_:Trynkiewiczowi czapę na 25 lat zamieniono na mocy amnestii ustanowionej przez Sejm w grudniu 1989 roku, więc Sądu Najwyższego w to nie mieszaj.

  Art 7. (...)
  3. Karę śmierci orzeczoną za przestępstwa określone w ust. 1 pkt 1 i 2 zamienia się na karę 25 lat pozbawienia wolności, a orzeczoną obok niej karę dodatkową pozbawienia praw publicznych łagodzi się do lat 10.

  http://prawo.legeo.pl/prawo/ustawa-z-dnia-7-grudnia-1989-r-o-amnestii/

  pokaż komentarz
  zwirz
 • daj_pan_spokoj +37  

  Może nie jest świadomy zmian w społeczeństwie, technice, kulturze przez 25 lat? Jakby tak było, to jest jeden sposób, żeby go wykończyć.

  Trzeba posadzić go w ciemnym pokoju i wyświetlić po kolei: Jolę Rutowicz, Trybsona i resztę ekipy z Warszawy, Mandarynę, Gracjana, Michała Wiśniewskiego, wszystkie te Szczuki, Środy i Bratkowskie, Jej Perfekcyjność, Kubę Wojewódzkiego, Biedronia z Legierskim, Grodzkiego itd.

  Do tego zostawić obok niego jakiś nóż. Z tej dawki żenady sam się pochlasta :)

  pokaż komentarz
  daj_pan_spokoj
 • Stefanescu +6  

  @daj_pan_spokoj: Telewizor to chyba miał.

  pokaż komentarz
  Stefanescu
 • Frondeus 0  

  @daj_pan_spokoj: Albo siebie albo ich :D

  pokaż komentarz
  Frondeus
 • odi 0  

  @Frondeus: to się nazywa opcja win-win ;)

  pokaż komentarz
  odi
 • paramedix +39  

  Oby tylko nie doszło do jakiegoś samosądu, po którym jego sprawcy (wybawiciele?) zostaną skazani...

  pokaż komentarz
  paramedix
 • maqs7 via Android +7  

  Chlopaki z Piotrkowa go zniszcza. Jesli nie bedzie sie gdzies ukrywal to zakladam, ze juz przy pierwszej okazji zostanie skatowany. Bez linczu sie nie obejdzie.

  pokaż komentarz
  maqs7
 • liseknyc -7  

  @maqs7: Tyle ze on nie wroci do Piotrkowa bo maja mu przygotowac miejsce w innym koncu Polski, mam jednak nadzieje ze ktos z lokalnego posterunku szepnie slowko lokalnym kryminalom ktorzy zrobia co trzeba.

  pokaż komentarz
  liseknyc
 • boty +31  

  @liseknyc: Tak, tak - jeden bandyta będzie sądził drugiego. To ma sens.

  pokaż komentarz
  boty
 • Sambal +7  

  @liseknyc: Kiedys przyjedzie matke odwiedzic ;)

  pokaż komentarz
  Sambal
 • zwirz -1  

  Tak, tak - jeden bandyta będzie sądził drugiego. To ma sens.

  @boty: Sens jest taki sam jak wprowadzenie amnestii dla wielokrotnych morderców.

  pokaż komentarz
  zwirz
 • DawidWarsaw via Android 0  

  @maqs7: I to jest właśnie patologia samosądów dresiarskich.

  pokaż komentarz
  DawidWarsaw
 • Orzel753 0  

  @boty: Oczywiście, że to nie ma sensu. Żyjemy przecież w państwie prawa, gdzie przestępcy są surowo karani przez odpowiednie organy państwowe.
  A wolny obywatel nie powinien być osądzany przez bandytów ;)

  pokaż komentarz
  Orzel753
 • johnny_tomala 0  

  @liseknyc: Oczywiście, bo dla ciebie, siedzącego wygodnie przed komputerem, dla "kogoś z lokalnego posterunku" wydanie kogoś na śmierć albo kalectwo, nawet mordercy, jest tak proste jak pstryknięcie palcem.

  pokaż komentarz
  johnny_tomala
 • liseknyc +1  

  @johnny_tomala: nie kogos, bo ten smiec nie jest dla mnie czlowiekiem, wiec tak, wole takie rozwiazanie niz znowu podnieci sie jakims chlopcem i obudza sie jego chore instynkty. Jezeli panstwo nie potrafi odizolowac tego smiecia od reszty spoleczenstwa to nie widze innego rozwiazania.

  pokaż komentarz
  liseknyc
 • spoleczny_smiec +3  

  Z jednej strony należy go trzymać jak najdalej od społeczeństwa, z drugiej strony nie można w państwie prawa wydłużyć człowiekowi wyroku ot tak - dostał 25 lat to tyle ma odsiedzieć. Szkoda, że my ponosimy konsekwencje głupoty sądów. Sytuacja patowa i jedynym rozwiązaniem faktycznie byłaby dodatkowa ustawa, która takich ludzi w jakiś sposób by odseparowywała od normalnych ludzi. Pytanie: zdążymy?

  pokaż komentarz
  spoleczny_smiec
 • zwirz +20  

  @spoleczny_smiec: To nie jest konsekwencja głupoty sądów tylko kretynizmu ustawodawcy (czytaj posłów), którzy znieśli karę śmierci nie uchwalając w zamian dożywocia. Któryś się nawet wypowiadał, że w swej naiwności uznali, że w nowym systemie nawet bandyci będą lepsi i zasługują na szansę.
  Zresztą ci durnie parę innych głupot nam zafundowali - choćby przerwanie budowy elektrowni w Żarnowcu, gdzie koszty likwidacji tego co zostało już wybudowane były porównywalne z kosztami dokończenia inwestycji.

  pokaż komentarz
  zwirz
 • t__w +1  

  Któryś się nawet wypowiadał, że w swej naiwności uznali, że w nowym systemie nawet bandyci będą lepsi i zasługują na szansę.

  @zwirz: czyli powód to zwykła głupota.

  pokaż komentarz
  t__w
 • KrzaQ2 +1  

  @zwirz: Nikt nie mówi, ƶe ustawodawca zrobił dobrze - oczywistym jest skrajne debilizm takiego czynu. Ale prawo nie działa wstecz, oraz zawsze na korzyść obywatela. A przynajmniej nie powinno. Np. nie chciałbym ƶyć w państwie, którego premier powie, ƶe za wszelką cenę kogoś zniszczy...

  pokaż komentarz
  KrzaQ2
 • Stefanescu +2  

  dostał 25 lat to tyle ma odsiedzieć
  @spoleczny_smiec: Dostał karę śmierci.

  pokaż komentarz
  Stefanescu
 • spoleczny_smiec +1  

  @Stefanescu: Którą mu zmieniono na 25 lat, bo prawo uległo "aktualizacji", która to wykluczała stosowania takich kar.

  pokaż komentarz
  spoleczny_smiec
 • chris_june +5  

  W sumie śmieszne to, że w mediach panuje oburzenie, że gościu nie dostał dożywocia. Taki morderca z Kamienia Pomorskiego, który zabił 6 ludzi dostanie maksymalnie 15 lat i jest okej.

  pokaż komentarz
  chris_june
 • Mazowia -4  

  @chris_june: morderca?

  pokaż komentarz
  Mazowia
 • chris_june +10  

  @Mazowia: A jak inaczej nazwać gościa, który po pijaku i po narkotykach wsiada do auta i zabija sześciu ludzi?

  pokaż komentarz
  chris_june
 • test_user +1  

  @chris_june: Nie dostał dożywocia, bo w momencie ogłaszania wyroku pojęcie dożywocia w polskim prawie karnym nie istniało.

  pokaż komentarz
  test_user
 • Mazowia +4  

  @chris_june: Dla mnie to był wypadek w którym zginęło sześć osób. http://pl.wikipedia.org/wiki/Zamiar_bezpo%C5%9Bredni

  pokaż komentarz
  Mazowia
 • Firletka +7  

  Taki morderca z Kamienia Pomorskiego, który zabił 6 ludzi dostanie maksymalnie 15 lat i jest okej.

  @chris_june: Porównywanie obu spraw nie ma najmniejszego sensu. Oczywiście powierzchownie można stwierdzić, że tu i tu zginęli ludzie, ale kluczowy jest tu sposób w jaki zginęli. Przypadek z Kamienia Pomorskiego to wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym, nie było tu elementu planowania, a cała sytuacja nie zrodziła się najpierw w umyśle zabójcy. Tego samego nie można powiedzieć o Trynkiewiczu - zabijał podczas przerwy w odsiadywaniu wyroku za molestowanie seksualne, jego zbrodnie były dobrze zaplanowane, a sam czerpał satysfakcję z zabijania. Po morderstwie siedział przy zwłokach dzieci i upajał się ich widokiem, to go podniecało i uspokajało go. To psychopata pozbawiony empatii, nie można, a wręcz nie wolno nam porównywać takich osób do choćby pijanego kierowcy z Kamienia Pomorskiego. To są zupełnie inne przypadki.

  pokaż komentarz
  Firletka
 • chris_june -1  

  @Firletka: Racja, przypadki są inne i w sumie zgadzam się, że nie powinno się ich porównywać. Jednak nie przekonuje mnie tłumaczenie, że Trynkiewicz jest psychopatą, a gościu z Kalisza nie. Dla mnie to jedno i to samo, bo właśnie chyba trzeba być psychopatą, by w takim stanie wsiadać za kółko. Nie liczyć się w ogóle ze swoim życiem, życiem swojej dziewczyny i w końcu zupełnie mieć w dupie życie innych, niczemu winnych osób. Co do braku empatii. Ja nie wiem czy facet, który przed chwilą zabił 6 osób a na zdjęciach stoi sobie spokojnie z rękami w kieszeni ją posiada.. Chyba jednak nie. Dla mnie jest to parodia, absurd najwyższych lotów, że temu idiocie grozi tylko 15 lat ZWŁASZCZA, że był już wcześniej notowany za jazdę po pijaku. Przerażające.

  pokaż komentarz
  chris_june
 • Firletka +4  

  trzeba być psychopatą, by w takim stanie wsiadać za kółko

  @chris_june: Nie widziałam protokołu przesłuchania kierowcy z Kalisza Pomorskiego, ale wydaje mi się, że do jego zachowania bardziej pasuje określenie skrajny debil lub idiota. Ten facet po prostu nie przewidział skutków swojego zachowania, pewnie myślał, że mu się uda i tym razem, kolejny król szos jakich pełno na świecie. Myślę jednak, że gdyby zdawał sobie sprawę z tego do czego doprowadzi jego jazda po pijaku - to jak większość z nas - nie wsiadłby do samochodu. I to nas odróżnia od psychopatów. Z kolei Trynkiewicz to typ człowieka, który doskonale zdawał sobie sprawę z tego co się wydarzy jednak nie zrezygnował ze swoich planów. Podstępnie zwabił wykorzystał seksualnie i zabił najpierw jednego chłopca, a miesiąc później trzech kolejnych. On planował te zbrodnie, a zabijanie dawało mu ogromną satysfakcję. Badany w więzieniu nie czuł skruchy ani winy, nie uważał też aby był złym człowiekiem. I to w nim jest najbardziej przerażającego - jeśli przez 25 lat w więzieniu siedział bez poczucia winy i zrozumienia jak złe było jego zachowanie, to kara ta nie miała najmniejszego sensu dla niego.

  pokaż komentarz
  Firletka
 • tebezoo +18  

  potrzebny Polski DEXTER

  pokaż komentarz
  tebezoo
 • DojadeWas +6  

  @tebezoo:


  źródło: Dexter-Morgan.jpg

  pokaż komentarz
  DojadeWas
 • PanG 0  

  @tebezoo: we Wschowie poszukaj :D

  pokaż komentarz
  PanG
 • zerthimon 0  

  @PanG: We Wschowie tej koło Głogowa? O co chodzi?

  pokaż komentarz
  zerthimon
 • PanG 0  

  @zerthimon: http://www.wykop.pl/link/1801484/worki-z-koscmi-i-zgnilym-miesem-na-dnie-jeziora/

  pokaż komentarz
  PanG
 • R....s +4  

  Kiedy wyjdę na wolność, będę znowu zabijał, to silniejsze ode mnie
  Dziwi mnie, że po takiej refleksji nic z tym nie zrobili, to jest chore.

  pokaż komentarz
  R....s
 • daj_pan_spokoj +2  

  @Rafkos: http://www.wykop.pl/link/1806816/mariusz-trynkiewicz-pedofil-morderca-wychodzi-na-wolnosc/#comment-19134262

  pokaż komentarz
  daj_pan_spokoj
 • krootki +6  

  @Rafkos: No jak nic? Wsadzili go na 25 lat do więzienia.

  pokaż komentarz
  krootki
 • R....s 0  

  @krootki: chodziło mi o to, że nie zamknęli go na stałe skoro przyznał, że dalej będzie krzywdził ludzi

  pokaż komentarz
  R....s
 • krootki +4  

  @Rafkos: Nie mogli wtedy, nie było takiej kary w kodeksie.

  pokaż komentarz
  krootki
 • zwirz +1  

  @krootki: Dostał czapę ale dzięki styropianom zamieniono mu ją na 25 lat w ramach amnestii z 1989 roku. Taki prezent z okazji dorwania sie do koryta. No bo kto by myślał o tym co będzie za ćwierć wieku.

  pokaż komentarz
  zwirz
 • PanG +10  

  wychodząc zawsze może się poślizgnać i skręcić kark albo w ostatni dzień wyroku popełnić samobójstwo, zrzuci sie wine na to ze przestraszył się powrotu do społeczeństwa, jest tyle możliwosci...

  pokaż komentarz
  PanG
 • eltrial via Android +1  

  @PanG: już ktoś wcześniej o tym pomyślał, póki co stosują na politykach i wysoko postawionych wojskowych

  pokaż komentarz
  eltrial
 • Aqwart +2  

  @adam-adams: samosąd to raczej słabe wyjście.

  pokaż komentarz
  Aqwart
 • kw401 +1  

  @Aqwart: Może i słabe, ale lepszego nie ma - no bo jakie, czekać aż facet znowu kogoś zabije?

  pokaż komentarz
  kw401
 • rainkiller +5  

  Szukać można pocieszenia w tym, że większość psychopatów w wieku między 40 a 50 lat zmienia swoje zachowania - ich żądze, zachowania agresywne i tego typu dewiacje ulegają degradacji. Do końca nie wiadomo dlaczego tak się dzieję, ale tak się dzieję.

  Szpital psychiatryczny nie jest od więzienia skazańców tylko od leczenia chorych psychicznie ludzi - psychopatia nie jest chorobą psychiczną tylko typem osobowości nieprawidłowej, Ci ludzie doskonale wiedzą co robią, ich zdolności poznawcze nie są zaburzone, nie wymagają opieki medycznej, są całkowicie samodzielni.

  Państwo prawa - którego sens w emocjach wiele ludzi tutaj neguję - nie powstało bez przyczyny. Tworzenie niepopartych żadnymi przepisami precedensów jest bardzo niebezpieczne. Ponieważ zgodnie z literą prawa każdy człowiek ma takie same prawa i jeżeli zastosują psychiatryk ot tak wobec Trynkiewicza to dlaczego nie mieliby zastosować wobec niegroźnego posiadacza narkotyków, albo jakiegoś drobnego złodzieja. Nie mówiąc już o tym, że jeżeli umieszczenie w szpitalu takiej osoby będzie bezprawne to nie dość, że ten człowiek wyjdzie na wolność to jeszcze dostanie odszkodowanie za bezprawne uwięzienie. Ciała dali Ci którzy dopuścili aby Ci ludzie teraz wyszli - moim zdaniem nie powinno być tego moratorium i wszystkie kary śmierci powinny być wykonane natychmiastowo - z tego względu, że wtedy bodajże rada Europy przyjęła takie postanowienia i my jako jej członek wykonaliśmy to polecenie, więc prędzej czy później i tak to prawo by się zmieniło.

  pokaż komentarz
  rainkiller
 • Cbatman 0  

  Ciała dali Ci którzy dopuścili aby Ci ludzie teraz wyszli

  @rainkiller: ci*

  pokaż komentarz
  Cbatman
 • Assailant via Android +4  

  Nie wiem czy dokładnie o niego chodziło ale w Wiadomościach był kiedyś reportaż o takim przypadku. Wtedy ojciec jednej z ofiar mówił że jak bandyta wyjdzie to po prostu go zabije, że nie obchodzi go ile za to dostanie.

  pokaż komentarz
  Assailant
 • filoff +1  

  @Assailant: widziałem ten reportaż, wypowiadał się ojciec jednego z zamordowanych chłopców.

  pokaż komentarz
  filoff
 • dr_gorasul +17  

  Nie rozumem dlaczego w tym kraju nie mógłby funkcjonować publiczny system monitoringu przestępców seksualnych? W USA dziala to od lat, ostrzegając ludzi czy w ich sąsiedztwie nie zamieszkuje podejrzany osobnik.Np. http://www.familywatchdog.us/ Wystarczy wpisac miasto i stan i sie dowiedziec. Te osoby sa pod ciaglym okiem policji, obywatele sa swiadomi, a mimo upublicznienia danych to po USA nie grasuja "plutony egzekucyjne" polujace na rejestrowanych zboczencow.

  Dlaczego polskie prawo nie chroni obywateli przed tak zdemoralizowanymi typami, pozwalajac im sie anonimowo wchlonac w zdrowa tkanke spoleczna?

  http://www.nsopr.gov/?AspxAutoDetectCookieSupport=1
  http://www.fbi.gov/scams-safety/registry

  Dlaczego w tym kraju nie moga funkcjonowac podobne rejestry? Dlaczego czlowiek ma zyc w nieswiadomosci, ze jego sasiad jest notowanym zboczencem?

  pokaż komentarz
  dr_gorasul
 • t__w 0  

  @Stefanescu: podobno kretyni też mają silną reprezentację

  pokaż komentarz
  t__w
 • muslimhater +2  

  Odsiedział swoje to i chyba teraz powinien wyjść, prawda? Karę odbył. Może zaczynać od zera. Kiedyś żyłem w przekonaniu, że policja powinna od ręki wykonywać karę na przestępcy, ale przekonaliście mnie, że prawo jest ważniejsze, więc proszę - respektujcie je i w tym przypadku.

  pokaż komentarz
  muslimhater
 • CzerwoneScierwo +2  

  @muslimhater: Problem w tym, że ta kara to bubel prawny zgotowany przez solidaruchow, normalnie koleś by zawisł.

  pokaż komentarz
  CzerwoneScierwo
 • muslimhater 0  

  @CzerwoneScierwo: Na szczęście o tym co jest bublem prawnym nie decydują ludzie z ulicy tylko władza. Większość przepisów jest be sensu - za zabicie jednj osoby odpowiada się jak za zabicie dziesięciu. Jednak prawo należy respektować. Jeśli gość znowu popełni zbrodnię to znowu go ukarzą, Póki co jest czysty. Życie to nie "raport mniejszości"...

  pokaż komentarz
  muslimhater
 • CzerwoneScierwo +2  

  @muslimhater:

  Na szczęście o tym co jest bublem prawnym nie decydują ludzie z ulicy tylko władza.
  Sęk w tym, że władza dała ciała, a ludzie będą ponosić tego konsekwencje.

  pokaż komentarz
  CzerwoneScierwo
 • Cbatman -1  

  Większość przepisów jest be sensu - za zabicie jednj osoby odpowiada się jak za zabicie dziesięciu.

  @muslimhater: Czekam na pomysł.

  pokaż komentarz
  Cbatman
 • muslimhater 0  

  @Cbatman: Kara śmierci jest wygodnym rozwiązaniem. Ewentualnie jakaś kolonia karna, gdzie więźniowie pracują dla samej pracy, np przerabiają kamienie na żwir....

  pokaż komentarz
  muslimhater
 • kinlej +1  

  Nie wyjdzie
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15134231,Seryjni_mordercy_i_gwalciciele_nie_wyjada_na_wolnosc_.html?lokale=warszawa#BoxWiadTxt

  pokaż komentarz
  kinlej
 • kotloo +2  

  @kinlej: to jest problem bo się bedą odwoływać do trybunalu praw człowieka, wygrają i jeszcze dostaną odszkodowanie

  pokaż komentarz
  kotloo
 • Stefanescu 0  

  a w dobie internetu będzie miał okazję do łowienia nowych ofiar
  Przecież ten człowiek jest dożywotnio wykluczony cyfrowo. On nawet nie miał w ręku telefonu komórkowego a Internet to dla niego jakieś Science Fiction. Nie sądzę aby łatwo mu przyszło poznanie tej technologi w stopniu umożliwiającym jej używanie.

  pokaż komentarz
  Stefanescu
 • Firletka +2  

  @Stefanescu: Ten człowiek po wyjściu z więzienia będzie miał ok 54 lat (o ile dobrze pamiętam). To nie jest wiek, w którym takie braki będą stanowiły dla niego jakiś większy problem do przeskoczenia. Sądzę, że jeżeli będzie miał taką wolę, to szybko sobie ogarnie podstawy korzystania z komputera czy internetu. Moja mama w podobnym wieku miała pierwszą styczność z internetem, dziś bez żadnej pomocy potrafi zrobić zakupy przez internet, sprawdzić stan konta, czy poplotkować sobie z koleżankami na serwisach społecznościowych ;)

  pokaż komentarz
  Firletka
 • anoniiimowy +2  

  odsiedzial swoje i nalezy mu sie wolnosc, ze swojej strony moge jeszcze dodac ze oferuje mu podwozke do naszego premiera Tuska moze zagada z jego rodzina i przekaze im cenne uwagii

  pokaż komentarz
  anoniiimowy
 • batq via Android +2  

  Gdyby gość zabił Ci dziecko z rodziny, to każdy z Was by chciał go zabić w drzwiach więzienia przy wyjściu. Jeśli gość sam mówi, że będzie nadal zabijał po wyjściu, to trzeba go umieścić dożywotnio w psychiatryku i tyle. Ustawodawca powinien być w tym względzie bezlitosny.

  pokaż komentarz
  batq
 • eltrial via Android 0  

  @batq: niebezpieczne jest to, że ludzie chcą ograniczać wolność innych za to, co powiedzą. Z tego co mi wiadomo, to karalne są czyny. Poza tym, on powiedział to podczas procesu, czyli 25 lat temu

  pokaż komentarz
  eltrial
 • 4TTTT via Android +2  

  "Pozostał miesiąc czasu".Kto to pisał,gimbus jakiś?

  pokaż komentarz
  4TTTT
 • kallor -3  

  Trzymajmy ludzi w więzieniu po tym jak odbyli karę na podstawie przypuszczeń, wtedy będziemy żyli w normalnym kraju.

  Niestety, jak to zwykle u nas bywa ze stanowieniem prawa, kilka lat temu osoby u władzy spieprzyły sprawę. Nie rozumiem dlaczego najpierw nie wprowadzono kary dożywocia a później nie zamieniono kary śmierci na dożywocie. Zupełnie jakby w interesie skazanych działali.

  pokaż komentarz
  kallor
 • krootki +5  

  @kallor: Myślę, że "ich" przeceniasz. W końcu tych skazanych nie było aż tak wiele. To zwykła głupota rządzących a nie żadne działanie w interesie morderców.

  pokaż komentarz
  krootki
 • Regulus -2  

  @krootki: A dlaczego nazwiska skazanych nie są ujawniane, tak jak to jest przyjęte na całym świecie? Też "głupota rządzących"? Moim zdaniem to nie przypadek, przestępcy w Polsce mają swoją oazę, są chronieni prawem. Z kolei ofiara: nie może się bronić a jak przekroczy obronę konieczną idzie "do więźnia", także jej dane są udostępniane przestępcom.

  pokaż komentarz
  Regulus
 • Firletka +2  

  @Regulus: O tym czy nazwiska skazanych zostaną ujawnione decyduje sąd i prawdę mówiąc uważam, że jest to dobre rozwiązanie. W przypadku mniejszych przestępstw nie ma powodu by podawać dane skazanego, takie działanie nie tylko utrudniłoby mu powrót do normalności, ale także narażałoby rodzinę skazanego na samosądy czy jakieś akcje odwetowe. W przypadku ciężkich przestępstw (głównie wielokrotne morderstwa, rozboje) nazwiska oraz wizerunek bardzo często jest podawany do informacji publicznej. Na publikację danych Trynkiewicza zgodę udzielił sąd, co więcej opublikowane zostało również nazwisko, które chciał przyjąć po wyjściu z więzienia.

  pokaż komentarz
  Firletka
 • Pokywww +2  

  Będzie korzystał z Internetu... Ciekawe.

  pokaż komentarz
  Pokywww
 • Stefanescu 0  

  @Pokywww: Zostanie hackerem.

  pokaż komentarz
  Stefanescu
 • kazly +1  

  A gdyby tak wychodził z więzienia i potrącił go pijany kierowca, to co wtedy?

  pokaż komentarz
  kazly
 • M4RSH4LL +1  

  Przecież nie żyjemy w państwie prawa, nie widzę powodu dlaczego ten morderca miałby wychodzić na wolność, ani nie widzę powodu dla którego by nie miał wychodzić. W państwie bezprawia wszystkie opcje są dostępne, taki Komorowski jednym podpisem może zesłać człowieka do gułagu, może go zniszczyć w psychiatryku, może też go zakopać w rowie z wapnem, tak jak każdego innego obywatela.

  pokaż komentarz
  M4RSH4LL
 • vokus via iOS +1  

  Hmmm,,,, a myślałem, że prawo nie działa wstecz

  pokaż komentarz
  vokus
 • batq 0  

  @eltrial, gdyby był człowiekiem, który kogoś zabił, a następnie odsiedział 25lat i zrozumiał swój błąd, to OK. Każdy zasługuje na drugą szansę, tak? Ale ten człowiek jest chory psychicznie i ma poważne zaburzenia. Czytałeś jego diagnozę? Też uważam, że jeśli odsiedział swoje, to powinien wyjść, ale ze względu na przewidywane zagrożenia w jego przyszłych zachowaniach, powinien otrzymać pomoc psychologiczną i się na nią zgodzić.

  Sytuacja nie jest łatwa, bo gość może wyjść i zabić za 2 m-ce jakieś dziecko, po czym znów zostanie skazany na X lat, znowu wyjdzie i co wtedy napiszesz? A z drugiej strony, jeśli odsiedział swoje, to powinien wyjść i być wolnym człowiekiem. Nic jest czarne, albo białe.

  pokaż komentarz
  batq
 • Rebeliant 0  

  zeby tylko dextera nie ogladal, bo go nie zlapia 2 raz ;<

  pokaż komentarz
  Rebeliant
 • linuxmint 0  

  wyrwałbym chwasta lae to prawo jakieś takie, żę by mnie wyrwało

  pokaż komentarz
  linuxmint
 • Herm1t 0  

  Gdzie ja żyje.

  pokaż komentarz
  Herm1t
 • regularmike 0  

  Ten człowiek nie jest winny temu, że został tak potraktowany przez wymiar sprawiedliwości. Odpowiedzialność za jego czyny, za krew na rękach którą prawodpodobnie znowu będzie miał po wyjściu, może nie od razu, ale za rok, dwa, pięć powinni ponosić polscy przedstawiciele rządu, którzy dopuścili do tego, że mordercy powracają do życia publicznego, i to oni tak naprawdę mają w tej sytuacji krew na rękach każdego bandyty, który po odbyciu wyroku zamordował ponownie. Trynkiewicz jest chory, choroba psychiczna to nie jest coś, co da się "przechodzić" jak grypę, to że w końcu zaatakuje jakieś dziecko jest tylko kwestią czasu.

  pokaż komentarz
  regularmike
 • honorowy_dawca 0  

  Strach się bać.

  pokaż komentarz
  honorowy_dawca
 • eltrial 0  

  Jestem ciekaw jak szybko wycieknie informacja o przygotowanym dla niego miejscu pobytu

  pokaż komentarz
  eltrial
 • plusujemny -3  

  Czekam na wypowiedz @DawidWarsaw

  pokaż komentarz
  plusujemny
 • DawidWarsaw via Android +2  

  @plusujemny:

  Hm... Nie znam sprawy. Ale nie podoba mi się domaganie się wpakowania tego człowieka do psychiatryka. Bo czym że jest przymusowy psychiatryk? Leczeniem? Chyba tylko z pozoru. Jest formą uwięzienia i chemicznych kajdanów poprzez oglupianie psychotropami.

  Staram się nie oceniać jeśli sprawy nie znam, osoby ocenianej nie znam. Ale jeśli tylko nadal nie deklaruje on że planuje mordować ludzi, to czemu go skreślać? Może zmienił się? Może potrzebuje resocjalizacji z aktywnym udziałem społeczneństwa? No bo jak byś się czuł gdyby po wyjściu z kicia każdy patrzył na Ciebie jak z nienawiścią, opluwał Cię. Mogła by w Tobie też narastać wrogość do społeczneństwa. Resocjalizacja polega na zmianie człowieka i wkomponowaniu go w porządane postawy społeczne.
  Wiele morderstw i gwałtów dokonuje się pod wpływem alkoholu - chwila zmienionej świadomości pod wpływem środka psychoaktywnego i tragedia gotowa i życie zmaenowane.

  Moim zdaniem dużo zależy od obecnej postawy tego człowieka. Moim zdaniem proces resocjalizacji nie zakończył się jeśli osoba zapowiada popełnienie przestepstw. Jeśli zapowiada morderstwa to znak że nadal jest niebezpieczna.
  Jeśli prawdą jest że ten człowiek nadal zapowiada popełnienie przestepstw, to należało by zgłębić też dlaczego to deklaruje. Może czuje strach przed zmianą na życie poza wiezieniem, bo nie wyobraża sobie jak poradzi sobie na wolności. Może popełnienie kolejnej zbrodni będzie dla niego sposobem na kontynuację dotychczasowego życia które zna i chce prowadzić nadal...

  A może wcale nie zapowiada takich zbrodni i nie jest już "potworem" i zasługuje na drugą szansę? Strzeżmy się pochopnych ocen.

  pokaż komentarz
  DawidWarsaw
 • plusujemny 0  

  @DawidWarsaw: spodziewalem sie komentarza o psychogestapo a tu sensowna odpowiedz :O Lap plusa i trzymaj sie, jednak cos jeszcze moze mnie na wykopie zaskoczyc...

  pokaż komentarz
  plusujemny
 • syn_bogarta +2  

  Przykre, ale trzeba działać tak jak Biblia każe. Wyrwać chwasta. Wierzę, że w dniu wyjścia z pierdla, pod bramą więzienia przejmie go kilku patriotów i rozwiążą ten problem raz a dobrze. Nawet matka nie będzie takiego ścierwa szukać...

  A przede wszystkie pedofile powinni być monitorowani 24/7. Mordy i adresy ścierw w internecie, jak w USA.

  pokaż komentarz
  syn_bogarta
 • PoCoToKomu -3  

  @syn_bogarta:

  przejmie go kilku patriotów i rozwiążą ten problem raz a dobrze
  morderca = patriota? idąc tym rokiem rozumowania Pan Trynkiewicz to patriota jakich mało...

  pokaż komentarz
  PoCoToKomu
 • bobson125 via Android -1  

  Zabić człowieka. Jak wyjdzie to wiadomo ze ludzie sami wykonają samosąd. Ciekawi mnie dlaczego nic mu nie zrobili w więzieniu. Jestem za karą śmierci po co taki człowiek ma być skoro i tak nic dobrego nie zrobi.

  pokaż komentarz
  bobson125
 • eltrial via Android 0  

  @bobson125: zabić? czyli chcesz dokładnie tego, za co on odbywa wyrok. nie dziwi Cię to, że chcesz czyjejś śmierci? A Ty co dobrego w życiu zrobiłeś? Może masz takie same zaburzenia, skoro chcesz czyjejś śmierci..

  pokaż komentarz
  eltrial
 • mteros -2  

  Nie widzę problemu, krótko po wyjściu powinien "popełnić samobójstwo" albo zginąć w wypadku samochodowym.

  pokaż komentarz
  mteros
 • Axim via iOS -2  

  Takie śmieci powinny skończyć jako żywy cel dla smajperów z oddziałów specjalnych w momencie wyjścia . Zniesienie kary śmierci było wielkim błędem , głowa za głowę

  pokaż komentarz
  Axim
 • sycej -3  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  sycej
 • domans365 0  

  Przecież on jest chory psychiczne.

  pokaż komentarz
  domans365
 • DawidWarsaw via Android -4  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  DawidWarsaw
 • PapaSar -4  

  przecież ten kraj to raj dla takich osób jak ten psychopata

  pokaż komentarz
  PapaSar
 • chudziutki via Windows Phone -6  

  To nie może przed więzieniem stać kilku kafarów, którzy omyłkowo zrobią mu krzywdę

  pokaż komentarz
  chudziutki
 • lkzb 0  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  lkzb
 • Cholewkarz -7  

  Jest jeden element, który ułatwi rozpoznanie go na ulicy - będzie się wyróżniał chodząc okrakiem.

  pokaż komentarz
  Cholewkarz
 • kalinowski5 -8  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  kalinowski5
 • lordgargu -9  

  <czarny humor>
  Krzyszio Ibisz trzęsie portkami.
  </czarny humor>

  ;)

  pokaż komentarz
  lordgargu
 • wujekmisiek +5  

  Skoro to psychol to niech siedzi w szpitalu psychiatrycznym do końca życia.

  pokaż komentarz
  wujekmisiek