...
 •  

  pokaż komentarz

  Ogromne pieniądze to i różne chwyty lecą.

  •  

   pokaż komentarz

   @LaTuaOmbra: Abstrahując od Tuska i jego ostatniego skoku na kasę.
   OFE z założenia to niezły wałek. firmy zarządzające kasą z OFE trzepią niezłą kapuchę prawie za nic (ok. 50% środków w OFE to przecież obligacje).
   A hajs i tak leci. Zrobią wszystko by jak najwięcej osób zostało z OFE.

   A ponieważ 95% naszego społeczeństwa ma #gimbopojecie o pieniądzach stąd taka forma przekazu, tj. dzieci dzieciom.

  •  

   pokaż komentarz

   @aaadaaam: No ale teraz już ilość obligacji w OFE będzie równa 0. Co nie zmienia faktu, że przez 14 lat brano kosmiczne prowizje właśnie za zakup obligacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @LaTuaOmbra: Używanie dzieci w reklamach świadczy o zupełnym braku pomysłu ze strony reklamodawcy. Dziecko zawsze wywoła pozytywne emocje i przemyci dorosłemu nawet największą bzdurę, przy czym samo nie jest do końca świadome dlaczego to mówi i czy jest to prawdą.

   Dla mnie to zwykłe wykorzystywanie dzieci, którego nie powinniśmy widzieć w mediach.

  •  

   pokaż komentarz

   @patatier: Sam sobie przeczysz. Twórcy tej reklamy właśnie zdając sobie sprawę, z tego jak będzie oddziaływać na dorosłych obecność w niej dzieci, wybrali taką a nie inną formę przekazu - więc pomysł jak najbardziej był. W dodatku jak sam zauważyłeś całkiem udany - bo SKUTECZNY. A taki jest cel reklamy - żeby była skuteczna.

  •  

   pokaż komentarz

   @nocnica:

   Twórcy tej reklamy właśnie zdając sobie sprawę, z tego jak będzie oddziaływać na dorosłych obecność w niej dzieci, wybrali taką a nie inną formę przekazu - więc pomysł jak najbardziej był.

   Był pomysł - na użycie dzieci, czyli po linii najmniejszego oporu i nie do końca fair. Zaiste, godne pochwały.

   W dodatku jak sam zauważyłeś całkiem udany - bo SKUTECZNY. A taki jest cel reklamy - żeby była skuteczna.

   Reklamy muszą też być etyczne, a ta jest świetnym przykładem wykorzystania dzieci w reklamie, co czyni ją nieetyczną.
   Ale skoro uważasz, że reklama ma być skuteczna bez względu na środki w niej użyte, to nie mamy o czym rozmawiać, bo nie rozumiesz pryncypiów.

  •  

   pokaż komentarz

   @patatier: Myślę, że akurat w tym przypadku się czepiasz. Zwykła, niezbyt oryginalna reklama.

  •  

   pokaż komentarz

   @LaTuaOmbra: ludzie po prostu są takimi debilami, że takie proste rzeczy potrafią zrozumieć. Przykro mi to mówić ale w większości jest to prawda.

  •  

   pokaż komentarz

   @patatier: Tak, to teraz powinniśmy wycofać wszystkie reklamy pieluszek, zabawek itd. bo biorą w nich udział dzieci. Dzieci, które nie są do końca świadome dlaczego reklamują tą pieluszkę i czy to prawda, że jest ona lepsza niż inne...

  •  

   pokaż komentarz

   @horatius65bc: To teraz zastanów się co we łbach mają rodzice udostępniając wizerunek własnych pociech dla celów zarobkowych.
   Poczytaj sobie śmieszku o etyce w reklamie (ale nie na wikipedii), to zrozumiesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @patatier: Myślę, że mają we łbach troskę o dobro własnych dzieci, a zarobione pieniądze zainwestują w zapewnienie im lepszych warunków rozwoju, tak by mogły realizować swoje pasje i osiągnąć w przyszłości sukces, dzięki czemu same nie będą miały takich problemów. A dzieciaki po latach będą się chwalić tą reklamą wśród znajomych mając razem niezły ubaw. Nie muszę czytać o etyce by wiedzieć, że nie ma czegoś takiego jak uniwersalny zbiór zasad moralnych wyznawanych przez wszystkich ludzi. Moim zdaniem nikomu nie dzieje się tu krzywda, a Ty starasz się narzucać innym swoje zasady moralne (zgodnie z którymi dzieciak w reklamie = zło). Może załóż jakąś religię śmieszku skoro masz takie ciągoty.

  •  

   pokaż komentarz

   @patatier: To tak jakby zrobić reklamę durexa, gdzie w roli głównej występują dzieci tłumacząc czemu lepiej jechać z gumką... ta reklama jasno mówi; jesteś debilem bo nawet dzieci wiedzą, że ...

  •  

   pokaż komentarz

   @aaadaaam: Tusk też jest niezły wałek

  •  

   pokaż komentarz

   OFE z założenia to niezły wałek. firmy zarządzające kasą z OFE trzepią niezłą kapuchę prawie za nic (ok. 50% środków w OFE to przecież obligacje).

   @aaadaaam: Niezły wałek to była ustawa, która wprowadzała takie wymagania dla OFE. OFE gdyby mogły to chętnie waliłyby całą kasę w akcje albo w ogóle inwestowały gdzieś za granicą gdzie można zarobić więcej. OFE sobie same tego inwestowania w obligacje nie wymyśliły, to był wymóg ustawy.

 •  

  pokaż komentarz

  ZUS bez OFE jak Paktofonika bez Magika...

  To akurat dobre, bo Paktofonika się rozpadła, więc ZUS też mógłby się rozpaść.

 •  

  pokaż komentarz

  Tekst z paktofoniką mocny...

 •  

  pokaż komentarz

  Siła argumentacji poraża.

 •  

  pokaż komentarz

  Dzięki tej reklamie w końcu zrozumiałem o co chodzi z tym całym OFE, Paktofonika bez magika - to takie proste!

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Ja tam wolę OFE. Co z tego, że bankierzy za to sobie będą wynajmować dziwki, wdychać worki koksu, a Johnnego Walkera będą sobie z kranu nalewać. Przynajmniej ten ryży i urzędasy ch%! dostaną mniej.

 •  

  pokaż komentarz

  Jakieś takie zażenowanie czułam podczas oglądania.

 •  

  pokaż komentarz

  no to wspaniały wybór albo niewypłacalny ZUS albo kupujące rządowe obligacje OFE. Najlepszą opcją to jest wyjazd do jakiegoś bardziej normalnego kraju albo otrzymywanie części wypłaty w kopercie i inwestowane kasy we własne dzieci najlepiej gdyby było ich więcej niż dwójka a jak ktoś jest bordo to inwestowanie środków tak żeby nasi umiłowanie przywódcy nic o tym nie wiedzieli bo będą chcieli część lub wszystko ukraść.

  •  

   pokaż komentarz

   @iron_fox: OFE już nie będą mogły inwestować w obligacje skarbowe. Zresztą taki był zamysł tego całego zamieszania - żeby OFE nie powiększały długu publicznego.

  •  

   pokaż komentarz

   @iron_fox:
   A na starość dojenie dzieci? Jak się jedno wypnie, to reszta dołoży braki? Ten "system" jest równie stabilny i pewny jak ZUS, a może i mniej. Bez własnego oszczędzania i inwestowania (zwłaszcza w siebie, potem w różne aktywa) to choćby ktoś naprodukował i gromadkę 15, będzie zdychać z głodu.

  •  

   pokaż komentarz

   @marwro: Tak, tylko, że to przynajmniej urealniało nasz dług. Bo teraz przyszłe setki miliardów, które trzeba będzie przeznaczyć na emerytury z ZUS już nie są wliczane do długu.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja tam idę do OFE. Państwo chce dla nas jak najgorzej (wiadomo, wydymać bez mydła), zatem jeżeli nie ruszę dupy to moje pieniądze będą płynęły tylko do ZUSu. Dlaczego nie jest na odwrót? Dlaczego dla leniwych nie pozostawić spraw tak jak są teraz, co wydaje się oczywiste. A dlatego, że państwu na rękę jest kasa tylko w ZUSie. Więc tym razem ja wydymam państwo i pozwolę się okraść w inny sposób niż to państwo sobie zażyczyło ;).

 •  

  pokaż komentarz

  @jonik W II filarze masz realne pieniądze które pracują, a w razie śmierci są dziedziczone. W ZUS nie ma żadnych pieniędzy, wszystko co wpływa jest na bieżąco wypłacane obecnym emerytom, mało tego, trzeba zaciągać zobowiązania bo pieniędzy ciągle brakuje. ZUS to taka obietnica na papierze - gdy osiągniesz wiek emerytalny to MOŻE ci wypłacimy emeryturę. Oczywiście zgromadzone środki nie są dziedziczone, w razie śmierci przed osiągnięciem wieku emerytalnego przepadają. Dla mnie ideałem byłby brak państwowego systemu zabezpieczenia emerytalnego i żeby każdy sam sobie odkładał do skarpety, ale z dwojga złego (ZUS / ZUS+OFE) o wiele bardziej wolę tą drugą opcję.
  Przy okazji polecam zagorzałym zwolennikom ZUSu policzyć jaki kapitał zgromadziliby na starość gdyby zamiast do zus odkładaliby te pieniądze na zwykłą lokatę :)

  •  

   pokaż komentarz

   @marwro:

   Taak, pracują. Kupując obligacje skarbu państwa (ponad 50% składki na OFE ląduje w obligacjach), a które to otrzymane pieniądze państwo 'inwestuje' w dopłaty do budżetu ZUS (chyba 40% budżetu ZUS na wypłaty świadczeń to bezpośrednie dofinansowanie z budżetu państwa).

   Pozostała kasa jest lokowana w akcjach (jak wiadomo, im więcej osób chce kupić -> kurs rośnie; jak wszyscy sprzedają -> kurs leci w dół - mówiąc krótko jest to dość losowe :) ).

  •  

   pokaż komentarz

   Przy okazji polecam zagorzałym zwolennikom ZUSu policzyć jaki kapitał zgromadziliby na starość gdyby zamiast do zus odkładaliby te pieniądze na zwykłą lokatę :)

   @marwro: Jeśli ktoś by odkładał 600zł miesięcznie (czyli tyle ile teraz z 3000zł brutto) do 67 roku życia. Zakładająć, że będzie żył 90 lat to uzbiera kwotę ok 340 000. Przez te 33 lata na emeryturze będzie dostawał około 1000 miesięcznie emerytury. To w sumie nie jest też dużo.

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopowy1: Z 3000 brutto do ZUS idzie 950 zł. Koszty są nie tylko po stronie pracownika, ale też pracodawcy -> http://www.pracuj.pl/kalkulatory/kalkulator-wynagrodzen.aspx

   Żadne 340 tys. Procent składany kolego :) Przy założeniach: czas oszczędzania 47 lat, miesięczna kwota 950 zł, stopa procentowa 4%, masz zgromadzony kapitał 1,5 mln zł. Oczywiście są to założenia teoretyczne i nieco przekłamane, nie uwzględniają zmiany stopy procentowej, inflacji, odkładamy co miesiąc równą kwotę, nic nie wypłacamy etc. -> http://biznes.onet.pl/32606,41330,kalkulator-oszczedzania-na-emeryture

  •  

   pokaż komentarz

   nieco przekłamane, nie uwzględniają zmiany stopy procentowej, inflacji, odkładamy co

   @marwro: ok nie brałem pod uwagę kwoty po stronie pracodawcy.

  •  

   pokaż komentarz

   @marwro: no ale tak to jest w prawie każdym kraju, że zabierają na emeryturę i tyle

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopowy1:

   do 67 roku życia
   90 lat
   te 33 lata

   ...

   Tyle że wasze wyliczenia i tak na nic, czy z procentem składanym czy bez. Będziesz miał 340 000 PLN ? Super, a co jak chleb będzie kosztował 250 000 ? Złoto ? Można skonfiskować. Nieruchomości? Nacjonalizacja.
   Nie ma pewnego sposobu.

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopowy1: Pamiętaj jeszcze, że gdybyś dostawał swoje 600 zł musiał byś jeszcze sfinansować emerytury i renty rodzicom i dziadkom.

  •  

   pokaż komentarz

   a co jak chleb będzie kosztował 250 000 ?

   @quonter: No, to na pewno wtedy Państwo ci pomoże, będzie w tak doskonałej kondycji budżetowej, że każdy emeryt będzie się podcierał kasą.

  •  

   pokaż komentarz

   @marwro: 40 lat temu przeciętne wynagrodzenie wynosiło po uwzględnieniu denominacji całe 2zł miesięcznie. Polecam polecam zagorzałym zwolennikom ZUSu policzyć jaki kapitał zgromadziliby na starość gdyby zamiast do zus odkładaliby te pieniądze na zwykłą lokatę.
   http://www.wskazniki.gofin.pl/8,126,1,przecietne-wynagrodzenie-pracownikow-za-lata-od-1950-r.html

   Problem z długoterminowym inwestowaniem/oszczędzaniem polega na tym, że kilkadziesiąt lat to dostatecznie długi okres na co najnmniej jeden poważy epizod w gospodarce, który cały subtelny plan wyśle w pi#du i nie wiadomo ile te 600zł, nawet pomnożone będzie realnie warte w połowie stulecia. Z tego punktu widzenia systemy repartycyjne są bezpieczniejsze. Ale tu też wtopa, bo dostatecznie wydajne tylko przy zachowaniu zastępowalności pokoleń... Jakby nie patrzeć, szału z naszymi emeryturami nie będzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @marwro: no właśnie - nikogo nie obchodzi kwestia DZIEDZICZENIA? Zobaczcie, jak wygląda "dziedziczenie" w ZUSie (a będzie wyglądało jeszcze zabawniej, bo już teraz pan prezes twierdzi, że i te 3 lata po przejściu na emeryturę, w czasie których pieniądze podlegają dziedziczeniu to za dużo dla niewydolnego Zakładu)

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopowy1: Skąd Ci się wzięły 33 lata ?
   90-67 = 23 lata

  •  

   pokaż komentarz

   @grajlord: Gdzie napisałem że państwowa emerytura jest lepsza? Pozwól że sam siebie zacytuje.

   Nie ma pewnego sposobu.

 •  

  pokaż komentarz

  Co za różnica czy nie dostanę pieniędzy z ZUSu czy nie dostanę pięniedzy z OFE...

 •  

  pokaż komentarz

  Jeden pies, te pieniądze i tak są stracone, czy zostaną w OFE czy trafią do ZUS

 •  

  pokaż komentarz

  Swietny wybor ! Kijlem albo pałką - co tu wybrac...

 •  

  pokaż komentarz

  propagandowe filmiki za nasze pieniadze o tym jak ukrasc nasze pieniadze

  •  

   pokaż komentarz

   @patricko: Yyy...a skąd masz informacje,że to państwowa kampania społeczna? Ja nie widziałem żadnych znaków żadnych ministerstw czy państwowych instytucji. Podejrzewam, że ta kampania to prywatna inicjatywa firm ubezpieczeniowych. Chociaż, skoro to firmy OFE, to w sumie też to jest za nasze pieniądze, no fakt...eh, wszyscy już kradnom i oszukujom:/

 •  

  pokaż komentarz

  To te słynne OFE robione na wzór argentyński? A dziękuje, wole inwestować w cebulę.

 •  

  pokaż komentarz

  To taki wybór, czy wy*ebać pieniądze do rzeki czy do rzeki i morza.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie wiem jak was, ale wykorzystywanie dzieci w reklamach (zwłaszcza radiowych) doprowadza mnie do skrajnej k!?#icy. Nie dość, że to tani i niestety często skuteczny chwyt psychologiczny, to skrzeczenie, seplenienie i szczebiotanie małych grzdyli zwyczajnie działa mi na nerwy.

 •  

  pokaż komentarz

  No cóż. Jak to mówi popularna modlitwa:

  "Błogosławiony owoc żywota Twojego je ZUS."

 •  

  pokaż komentarz

  "Zapiszcie sobie tę datę, najlepiej w waszych smartfonach, będziemy z was baardzo dumni" - już lecę do sklepu po smartfona, wszak nigdzie indziej nie da się zapisywać dat. I jeszcze anonimowe dzieci będą ze mnie dumne :)

 •  

  pokaż komentarz

  Czuje się przekonany.

 •  

  pokaż komentarz

  ja już wybrałem.
  Jak najdalej od ZUSu. Najlepiej kilka tys. km.

  Polecam tym kto chce mieć spokojną przyszłość.

 •  

  pokaż komentarz

  Nieźle się te dzieci wypowiadają. Czytałam ostatnio wywiad, niestety to było chyba w aborczej, z reżyserem Kevina samego w domu, który mówił że dzieci mają problem z zapamiętaniem kilku zdań i wszystko co jest kręcone składa się z poszczególnych drobnych kawałków. Tam nigdzie ten filmowy Kevin ani inny dzieciak się dłużej nie wypowiada. A tutaj takie coś.

  •  

   pokaż komentarz

   @ABC500: Połowy tego co te dzieciaki nie zrozumiałem. I dlatego nie kręci się dłuższych scen z dzieciakami, bo po jakimś czasie nie chce im się gadać i mówią nie wyraźnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @ABC500: To coś albo źle przeczytałeś albo jak to bywa w gw coś przekłamali. Ja właśnie pamiętam jako dziecko potrafiłem nauczyć się kilkanaście stron na pamięć, występowałem dość często w tych poważniejszych przedstawieniach szkolnych. Tak jak dziecko potrafi nauczyć się wierszyków czy piosenek na pamięć to żaden dorosły nie potrafi.

 •  

  pokaż komentarz

  w takim razie zostaje w ZUS, dzięki za wstawkę ;)

 •  

  pokaż komentarz

  To nawet nie są argumenty to jest żenada.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja zauważyłem, że państwo ma nas za idiotów już przy okazji kampanii społecznych namawiających Polaków do rozmnażania się.

 •  

  pokaż komentarz

  OFE to jakiś mega przekręt a ZUS to złodzieje. Jeden wafel i tak nie będzie z tego emerytury. Co tu wybrać...

 •  

  pokaż komentarz

  Drodzy rodzice, bedziecie wybierac czy zostaniecie "wydymani w d..." czy "wydymani i opluci". A poziom waszej inteligencji doceniamy i przekazujemy w najlepiej dopasowany sposób.

  btw. ta reklama ma podwójną moc jesli występuje obok reklamy tego elektro-lekarstwa w klimatach '80.

 •  

  pokaż komentarz

  Wykorzystywanie dzieci do propagandy politycznej. Dziecinada.

 •  

  pokaż komentarz

  zacna manipulacja milordzie

 •  

  pokaż komentarz

  Bieda umysłowa aż piszczy z tego filmiku.

 •  

  pokaż komentarz

  Reklamy cię wk##!iają? No niemożliwe.

 •  

  pokaż komentarz

  Nauczcie się raz na zawsze. I filar to nie płacenie na emeryturę, a składki socjalne. To jest nic innego jak program lojalnościowy - opłacacie sobie członkostwo, a później otrzymujecie z tego profity. O ile ZUS się utrzyma - bo wiecznie trwać to on nie będzie.

 •  

  pokaż komentarz

  Dzieci w reklamach to chyba norma od iluś lat. Tak samo dzieci w serialach i wszędzie indziej. Równie dobrze mozna zakazać rozmowy dzieci z kimkolwiek tylko z robotem komputerem nadającym jedynie słuszne programy ministerialne/czytanki bo coś źle zobaczy usłyszy...

  Natomiast, czy szanowny autor równie był w szoku jak wprowadzano propagandę UE do szkół przed wejściem Polski do niej????!!!!! Czy to już jes OK?!! Czy OK jest przekonywanie dzieci by przekonywały rodziców i wyrosły na nowego człowieka europejskiego? Czy to się z czymś nie kojazy a co miało miejsce? Ma zresztą do dzisiaj.

 •  

  pokaż komentarz

  Jaki popyta taka podaż.

 •  

  pokaż komentarz

  Dobra, serio nie miałem czasu siedzieć i szukać informacji nt. konsekwencji jednego albo drugiego wyboru. Jakoś średnio mi się uśmiecha oddawanie tej kasy z OFE żeby sobie państwo mogło nimi obracać, a potem rzucać mi jakimis ochłapami jak będę stary. Bo, jak już pewnie słyszeliście - były orzeczenia sądów, że te pieniądze nie są i nigdy nie będą nasze. Chciałbym poznać Wasze zdanie co będzie (lub może być) lepszym wyborem, gdyż w Sieci / prasie /mediach ogólnie słychać wiele zdań, ale praktycznie żadnych argumentów. Nie chciałbym się pochopnie kierować swoją nienawiścią do ZUS i podejmować złych decyzji. Czy ktoś jest w stanie w miare logicznie nakreślić sytuację? Z góry dzięki za sensowną dyskusję.

 •  

  pokaż komentarz

  Cholera, a ten młody to mnie irytował kiedyś w innej reklamie, jakiejś zupy z paczki, czy pierogów. Już nie pamiętam :|

 •  

  pokaż komentarz

  Przecież to jeden uj, i tak w końcu pieniądze trafią do ZUS-u w ciągu 10 lat przed przejściem na emeryturę, który je przeje.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja ma w dupie zarówno ZUS jak i OFE. Te instytucje odwiedzę jedynie jeśli da się z nich coś wyszarpnąć, nawet na krzywy ryj, bo trzeba jakoś odzyskać zagrabione przez obecna państwowość pieniądze.

 •  

  pokaż komentarz

  Póki nie będzie całkowitej dobrowolności w zakresie tego w jaki sposób każdy chce sobie zabezpieczyć emeryturę, to spór ZUS vs OFE jest niczym spór dwóch złodziei na temat tego, który może więcej kraść.

 •  

  pokaż komentarz

  Telewizja jest dla cebulaków

 •  

  pokaż komentarz

  Opieranie drugiego filaru na samych inwestycjach w akcje to jedynie przeczekiwanie z jego likwidacją do następnej bessy. Jak przyszli emeryci stracą 70% pieniędzy z OFE to rządzący zlikwidują II filar w miesiąc.
  Jedynym wyjściem w moim skromnym mniemaniu jest emerytura powszechna w skromnym wymiarze i nakłanianie do oszczędzania w skuteczniejszy sposób niż obecnie w III filarze.
  Im szybciej tym lepiej. Przywileje emerytalne mundurówki, górników, sędziów, prokuratorów etc zbyt mocno drenują kieszeń uczciwych polskich obywateli.

 •  

  pokaż komentarz

  Mnie tam to nie rusza, ni grzeje, bo co za różnica czy mnie zmuszą do płacenia i pozwolą część kasy płacić OFE, czy zmuszą i nie pozwolą? Że niby jedno rozwiązanie zapewni mi emeryturę godną Niemiec, Karaiby, zapiekanki, prostytutki, a drugie, to będzie bida, kiła i mogiła? Ja będę się uważał za szczęśliwca jeśli ZUS będzie jeszcze istniał gdy dobiję do swojej emerytury, więc hej!

  O wiele ciekawszą kwestia jest to, że jak na dzieci w reklamie, to całkiem niezłe dziecięce aktorstwo widzę.W ogóle reklama całkiem spoko zrealizowana jak na polskie warunki, więc chociaż tutaj jest plus!

 •  

  pokaż komentarz

  Będziecie musieli wybrać! Między mniejszym, a większym złem!

 •  

  pokaż komentarz

  Nie wiem skąd takie oburzenie - chodzi o samą formę? Bo przekaz jest jak najbardziej prawdziwy - dwa filary bezpieczniejsze niż jeden. Każdy poważny inwestor zna pojęcie dywersyfikacji ryzyka i żadne nigdy nie stawia wszystkiego na jedną kartę...
  Gdybym miał sam możliwość rozdysponowania składki pomiędzy ZUS i OFE to podzieliłbym ją 50/50.
  W dzisiejszej sytuacji, kiedy mamy podział 88/12 na korzyść ZUS część kapitałowa ma już dla mnie marginalne znaczenie.
  Jednak nie dla rządu, bo jak zabiorą milionom Polaków po trochu to robi się spora kwota.
  Dlatego też zostaje z OFE. Wolę, żeby moje pieniądze zostały przynajmniej w jakiejś częsci przeżarte przez jakiś inny rząd za X lat (bo na 10 lat przed emeryturą i tak wszystko trafi do ZUS i zostanie wydane natychmiast), niż jeśli całość przeżre Tusk teraz...

 •  

  pokaż komentarz

  Skoro Donek twierdzi że OFE jest Beee, nie trzeba innego potwierdzenia żeby wybrać OFE, najważniejsze żeby nie słuchać Rudych i łysych, bo nigdy nie ma gwarancji że Łysy nie był Rudy...

 •  

  pokaż komentarz

  @jonik: większość ludzi to debile, a reklamy skierowane są do większości. Ci inteligentni sami umieją myśleć i nie do nich nie trzeba kierować takich reklam. Mnie nie wk@%#ia zerwałem umowę z kablówką - polecam, będziesz miał mniej stresów

 •  

  pokaż komentarz

  Grammar NAZI: tĘ reklamę nie tĄ reklamę ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Nie dałem rady oglądać do końca... Co za beznadzieja?
  Oczywiście, że wybiorę OFE, ale to i tak DLA MNIE nie robi różnicy, tylko pomoże OFE. Dlaczego?
  Otóż nasz premierek znowu skłamał, albo jak wolą jego lemingowaci partyjaniacy: "umknęło mu", nie ma ŻADNEGO wyboru, nasze składki zebrane w OFE, 10 lat przed ustawowym przejściem na emeryturę, AUTOMATYCZNIE, przechodzą do ZUS. A ZUS w 10 lat zdąży to zmarnować, baa... mu starczy miesiąc przy obecnym deficycie...
  Najbardziej żal mi tych fanatyków Tuska, którzy i tak będą mówić swoje za premierem i nawet tej skrajnie poniżająco łopatologicznej reklamy nie pojmą.
  Przed przystąpieniem do wyborów powinien być test, wtedy Tusk nie miał by szans, a wiele nasze "inteligencji" nie mogłoby wziąć udziału w wyborach. Kolesiostwo i nepotyzm to domena elektoratu PO i to wyszłoby na jaw.
  Żal patrzeć jak ten Naród umiera, żaden człowiek już nie pomoże ani temu narodowi, ani państwu, pozostaje tylko Pan Bóg, my możemy jednak pomagać tym, których sojusz solidarnosci z komuchami dotknął najbardziej, czyli najbiedniejszych. Ratujmy kogo się da, kogo na to oczywiście stać. I chyba jedynym ratunkiem długofalowym jest ucieczka z tego syfu. Wrócić można w każdej chwili, a dając się wyzyskiwać temu reżimowi nic nie wskóramy. Nie jest wstydem wyjechać, jakby obalono ten reżim to zawsze można wrócić i to z konkretną kasą.
  Marzy mi się fundacja pomagająca wyjeżdżać całym rodzinom, nie pojedynczym jej członkom, z tego reżimu. To spowolniłoby rozłam polskich rodzin, za granicą, ale razem i to jest najważniejsze.
  Brzmi smutno, bardzo smutno, ale innego wyjścia chyba nie ma... Sam mam rodziców w Niemczech. Mówią, że dopiero tam, poczuli, że mają godność ludzką. To smutne, że przez większość życia nie zaznali tego we własnej Ojczyźnie. Ale to nie tylko wina reżimu, ale też zwyrodnialców będących wśród nas, np. pracodawców wyzyskujących pracowników, złodziei, krętaczy itp.
  Żal patrzeć jak wielu Polaków hańbi się na co dzień.

  •  

   pokaż komentarz

   Marzy mi się fundacja pomagająca wyjeżdżać całym rodzinom
   @arrowman: kilka takich fundacji już w historii mieliśmy, jedna z bardziej znanych nazywała się NKWD...

   jedynym ratunkiem długofalowym jest ucieczka
   a może tak zamiast uciekać wystarczy dobrze zastanowić się nad wyborczą urną?

  •  

   pokaż komentarz

   @mdesign: Problem jest taki, że nie widzę partii, na którą chciałbym zagłosować.

   Chciałbym wierzyć, że to co robi rząd w tym momencie to tworzenie kontrolowanego kryzysu w celu gruntownej reformy ZUSu itp, ale jakoś mam ogromny problem, żeby uwierzyć w taki rozwój wypadków.

  •  

   pokaż komentarz

   nie widzę partii, na którą chciałbym zagłosować

   @maxiz: to... zrób ją, do dzieła!

  •  

   pokaż komentarz

   @mdesign: Na najbliższe wybory i tak się nie wyrobię. A zresztą uważam, że polityk powinien być ustawiony już w życiu, żebym osiągnął ten poziom zajmie mi to jeszcze kilka lat.

  •  

   pokaż komentarz

   @mdesign: a może tak zamiast uciekać wystarczy dobrze zastanowić się nad wyborczą urną?
   OCZYWIŚCIE!
   To jak odkryłeś już Amerykę, to teraz przekonaj do tego kilkanaście milionów współobywateli... Wiesz co to utopia?

   A po drugie, najpierw trzeba mieć na kogo głosować. Niestety, obecni skorumpowani i skrajnie niekompetentni politycy mają korzenie albo komunistyczne, albo solidarnościowe. Pomiędzy jednym i drugim różnica już tak się zatarła, że nawet trudno mi obecnie wykazać różnice. Chociaż na rządzącą solidarność lubię mówić "solidaruchy", żeby odróżnić ich od tej uczciwej, zakatowanej, albo obecnie żyjącej w nędzy, części Solidarności. Oni na prawdę tworzyli Solidarność i jakoś hołd im trzeba oddać. Straszna dla nich jest tragedia, że obecne pachołki nazywają siebie Solidarnością.
   Ale nomenklatura to akurat, niestety, mniejszy problem. Problemem większym jest brak możliwości powstania konkurenci dla tych partii. Tzn. partie mogą powstać nowe, ale tylko i wyłącznie z tych samych osób.
   Żaden człowiek w Polsce nie dysponuje środkami, które pozwoliłyby mu konkurować z obecnymi partiami, które dostają setki milionów dotacji z naszych kieszeni.
   Niestety, mamy tutaj równię pochyła, i może uratować nas tylko cud. Mentalności ogłupionego mediami modą Polaka nie zmienisz, uwierz mi, że do tego potrzeba nadludzkich mocy. Mam pomysł jak działać lokalnie, ale do tego potrzebuję 4-5 ludzi, przez kilka lat nie znalazłem nikogo, z rzeszy znajomych, oczywiście, jakże oburzonych obecną sytuacją. Sam nie zdziałam nic. Może gdybym był bogaty i nie musiał pracować, ale pracować chcę, bo i na szczęście mogę, a bogaty też nie jestem. Więc jestem w KROPCE.
   Próbowałem znaleźć ludzi mających podobne poglądy do moich na portalach społecznościowych i mogę powiedzieć, że najprawdopodobniej nie ma w Polsce nikogo o nawet zbliżonych poglądach.
   Stąd, w moim przypadku, zrobić się nie da NIC. Stąd, jak napisałem wcześnie, uważam, że Polskę może uratować tylko cud, ale od wiary niestety odchodzimy. Czy ta garstka wierzących wystarczy, nie wiem, ale tylko w tym, jako Katolik, pokładam już nadzieję.
   Zresztą, wolę skupić się teraz na pomocy rodzinie, nawet już nie myślę o tej beznadziei, po prostu ma świadomość sytuacji, ale doszło już do mnie że nic nie zrobię i załamywać się nie ma co, trzeba działać tam gdzie można działać. Jak mnie kiedyś policja pobije na komisariacie to może stanę się radykałem, ale na dzień dzisiejszy nie poprę za żadne skarby narodowców, a to najsilniejsza grupa opozycyjna względem solidaruchów i komuchów.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale żeś mi walnął wykład, fiu, fiu, że Ci się chciało...

   Na szczęście nie jest tak źle jak myślisz. Tym niemal 40 milionowym narodem perfekcyjnie manipuluje ledwie garstka - co prawda nie byle jakich - cwaniaków. Wystarczy, że ktoś wystawi przeciwko nim swoją - równie mocną - drużynę.

   Do dzieła!

   ale do tego potrzebuję 4-5 ludzi

   @arrowman: zawsze możesz liczyć na Wykop:)

 •  

  pokaż komentarz

  Smutno tak, nie mieć wyboru w sprawie swoich ciężko zrobionych pieniędzy. Wolalbym codziennie obstawiać lotto za składkę aż do emerytury może bym coś ugrał

 •  

  pokaż komentarz

  Ja tam uważam, że najlepszym rozwiązaniem byłoby wypłacenie tych pieniędzy z OFE, każdemu na prywatne konto bankowe albo lokatę. Każdy o tym wie, że OFE jest najgorszą rzeczą jaką byli zdolni wymyślić politycy ale jeszcze gorszą rzeczą jest próba kradzieży moich pieniędzy przez rząd aby załatać dziurę budżetową...

 •  

  pokaż komentarz

  Dorosną to zrozumiałą jakie głupoty wygadywali.

 •  

  pokaż komentarz

  smarki będą mi kazać co mam robić?

 •  

  pokaż komentarz

  No dobra.. podobno koszt obsługi przez zus to 2,6 proc składek - a ofe max 3,5. Idę o zakład, że dla świętego spokoju ofe zejdą poniżej zus żeby tylko się utrzymać. Gdzieś widziałem tabelkę, że ostatnio jest to średnio 1% ale pewnie same ofe tak się chwalą.

  Mam przy okazji pytanie - co się dzieje ze składkami przejętymi przez zus od ofe? Podlegają dziedziczeniu?
  Obawiam się, że nie (tak coś zapowiadał prezes zus) i to jest powód, żeby zostać w ofe

  Samo ofe jako pomysł nie jest złe - złe jest wykonanie, zaczynając od obowiązku inwestowania w obligacje, poprzez wysokość prowizji itp.

  •  

   pokaż komentarz

   @patatier: Po prostu wydaje mi się, że dla ciebie sam fakt, że gdy w reklamie niebezpośrednio skierowanej do dzieci (chyba, że w ogóle uważasz, że każdy występ dziecka w reklamie jest "nieetyczny) występują aktorzy dziecięcy, to to jest nadużycie i jest moralnie złe. No, a ja się z tym nie zgadzam i tyle.

 •  

  pokaż komentarz

  z ofe zostalbym ... tylko by pokazac polskim rzadom co o nich mysle ;)

  •  

   pokaż komentarz

   Z dwojga złego lepiej mieć jakieś grosze w OFE,
   @bazingaxl: Ciekawe kto Cię minusuje, bo też się z tym zgadzam. Tusk nie zrobił dla nas nic dobrego, a skoro nagle okazało się, że OFE jest "fe" to należy wychodzić z założenia że mają złe intencje i trzeba zrobić dokładnie na odwrót ;]

  •  

   pokaż komentarz

   @Antosh: Teraz nie wiem czy tak na prawdę myślicie, czy OFE ma tu swoich ludzi do pisania komentarzy. Poszukajcie sobie postów sprzed roku gdzie każdy się zgadzał, że OFE jest złe i trzeba likwidować. Jak to się zaczęło dziać, to opinie się odwróciły.

  •  

   pokaż komentarz

   @HaroldH: Nie, nie pracuję w OFE, zobacz od kiedy mam konto ;] I rok temu na pewno nie pisałem żeby likwidować, bo wychodzę z założenia, że każdy inny podmiot zarządzałby lepiej moimi (sic!) pieniędzmi niż ZUS. Nawet pani Krysia z mięsnego.

 •  

  pokaż komentarz

  Co za róznica skąd niedostanę emerytury? I tak OFE zostanie wchłonięte kiedyś przez ZUS. ZUS nie zbankrutuje ale emerytura minimalna w wieku 85 lat to mało kto dożyje

  •  

   pokaż komentarz

   @pierwszyraz: po pierwsze zus już zbankrutował. Po drugie jest większa szansa odzyskać pieniądze z miejsca gdzie one są niż gdzie ich nie ma

  •  

   pokaż komentarz

   @kr10n1: zus nie zbankrutuje, zmniejszy emerytury wyplacane zrobi wiek emerytalny 100 lat ale urzedasom w zus nigdy nie zabraknie kasiory.... b. naiwny jestes jesli myslisz inaczej.

  •  

   pokaż komentarz

   @pierwszyraz: zależy jak rozumiesz pojęcie bankructwa, bo ja tak jak w słowniku czyli że podmiot nie jest w stanie się utrzymać z wpływów które osiąga. Już od dawna zus jest zasilany z budżetu państwa więc spełnia definicję bankruta bo składki nie wystarczają na bieżące wypłaty (i nie można tego traktować jako wpływy). Ty z kolei wierzysz że istnieje instytucja która po wieki wieków będzie się opierać zasadom ekonomii :)

  •  

   pokaż komentarz

   @kr10n1: czy ty nie rozumiesz, że w 40 mln kraju prawie każdy płaci na zus więc zbankrutuje albo zlikwiduja go jak wszyscy stad wyjadja albo wymrza wystarczy ze 10 tys ludzi bedzie placic zus i starczy na pensje dla urzesadow

   dlaczego uwazasz ze zus zbankrutuje? przeciez on moze nie wyplacac emerytur i nadal dzialac :-) moze podwyzszczyc wiek emerytalny nawet dla juz wyplacanych emerytur - bo jesli zajdzie taka potrzeba, to nie bedzie wyboru :) oczywisce urzednicy zus z pewnoscia przetrwaja bo sa niezbedni dopoki system bedzie trwac, zrozum to

  •  

   pokaż komentarz

   @pierwszyraz: To jeszcze Ty musisz zrozumieć że po pierwsze nie 40 mln tylko co najwyżej 20 (tyle maks znajduje się w wieku kiedy się zarabia pieniążki) a z tych 20 jeszcze odejmij sobie wszystkich urzędników któych składki pochodzą de facto z podatków pozostałych pracujących. Odejmij sobie jeszcze te 4 mln które wyjechały bo miały dosyć bycia okradanym. I teraz powtórz jeszcze raz że zus może sobie podnosić ile chce i nie wypłacać nikomu. Jeśli to do ciebie nie trafia to być może masz zbyt mała wyobraźnię i nie ma sensu ci tego dalej tłumaczyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @kr10n1: czy 40mln czy 20mln to urzednicy sie wyzywia

   wierzysz ze zus zbankrutuje

   co za bzdura

   predzej panstwo polskie zbankrutuje niz zus
   wbij to sobie do glowy
   bo inaczej byc nei moze

 •  

  pokaż komentarz

  Ejj... no reklama ma prosty przekaz, od 1 kwietnia możesz zadecydować i nie zapomnij podjąć decyzje. Jak dla mnie super, nie znałem tej daty wcześniej. Co Ci jeszcze mieli powiedzieć w 30s spocie?!

 •  

  pokaż komentarz

  Reklama funduszy bardzo fajna. Kompletnie nie rozumiem czemu @jonik tak marudzi. Przecież reklama ma w sposób prosty i przyjemny zachęcić do kupienia dobra/usługi a nie przedstawiać nudne statystki i rozważania ekonomiczne z których 90% populacji nic nie zrozumie bo nawet im się słuchać nie będzie chciało. Dzieci bardzo fajne, sympatyczne radośnie przekonują do pozostania w OFE. Marketingowo strzał w dziesiątkę.

Dodany przez:

avatar jonik dołączył
424 wykopali 19 zakopali 23 tys. wyświetleń