•  

  @komandor @zaskromen gdzie nas autor oszukał?

  •  

   @stekelenburg2: nigdzie, po prostu znalezisko oparte na faktach nie pasuje do przyjętej z góry tezy :)

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @rineo: nigdy nie wiadomo^^ Daj sie im wypowiedziec.

  •  

   @stekelenburg2:
   np we stwierdzeniu
   "Wielka hacjenda Jurka Owsiaka, sfinansowana za pieniądze z puszek

   Na czym polega manipulacja?
   W zasadzie to nie jest manipulacja, a zwyczajne kłamstwo. Budynek przedstawiony na zdjęciu to ośrodek szkolenia wolontariatu, zwany czasem Uniwersytetem WOŚP. Jest to własność fundacji, sam Owsiak w niej bywa, ale zdecydowanie w niej nie mieszka :) Budynek można obejrzeć w galeriach zdjęć ze szkoleń wolontariuszy, oraz na stronie http://szadowomlyn.pl"

   Owsiak czerpie przychody z tytulu najmu a kaska dziwnym trafem nie figuruje w rozliczeniach fundacji, wiecej na ten temat w materiale TV Republika
   proszzz
   http://www.youtube.com/watch?v=S1tDRkrg9-M&feature=player_embedded
   mam szukac dalej ;D ?

   wniosek nasuwa sie jeden, autor wpisu przemilcza niewygodnie dla niego fakty lub ewidentnie rznie glupa,

  •  

   @zaskromen: a daj źródło, że Owsiak czerpie przychody z tytułu najmu? bom ciekaw strasznie. TV Republika jako źródło? Bitch please!

  •  

   Owsiak czerpie przychody z tytulu najmu a kaska dziwnym trafem nie figuruje w rozliczeniach fundacji, wiecej na ten temat w materiale TV Republika
   @zaskromen: jakbyś przeczytał cały wpis to byś zobaczył, że do filmu TV Republika również się odniosłem, a zatem...

   wniosek nasuwa sie jeden, autor wpisu przemilcza niewygodnie dla niego fakty lub ewidentnie rznie glupa,
   ... jest to nieprawdą. Przeprosisz?

  •  

   @zaskromen: git, chcialem sie tylko dowiedziec, gdzie szukac ew. niescislosci. Bronil sie bedzie sam autor.

  •  

   @rineo: Nie przeprosi. Przecież on już wie jak jest a nie może sam przed sobą przyznać się że się mylił. To ponad jego siły.

  •  

   @houk: nie tylko wie: on WIE. To jest tzw. jedynie słuszna prawda, czyli prawda pozostająca prawdą niezależnie od takiego drobiazgu jak "fakty".

   @stekelenburg2: nie bardzo mam się przed czym bronić: zarzut polegał na tym, że autor komentarza nie przeczytał wpisu do końca i nie znalazł w nim czegoś, co w nim jest :)

  •  

   @rineo: "Owsiak czerpie przychody z tytulu najmu a kaska dziwnym trafem nie figuruje w rozliczeniach fundacji"
   do tego zarzutu nie odnosisz sie w zadnym akapicie, tak wiec nie zamierzam przeparaszac za to ze "przemilczasz niewygodne dla siebie fakty lub ewidentnie rzniesz glupa" ;*

  •  

   @zaskromen: Czytanie ze zrozumieniem się kłania po raz setny. Szadowo Młyn nie należy do Owsiaka, a do Złotego Melona, ZM znów należy w 100% (sprawdź KRS) do WOŚP. Zyski z ZM są uwzględniane w sprawozdaniach. Było o tym w tekście @rineo :

   "firmą Złoty Melon Jerzego Owsiaka" - a tu już ewidentne kłamstwo, bo Złoty Melon to firma WOŚP, a nie Owsiaka, co pokazałem wyżej.

  •  

   @zaskromen: sorry gościu, ale jeśli nie potrafisz przeczytać tego co jest w znalezisku to nie moja wina. Własność Złotego Melona jest opisana w tekście.

  •  

   @rineo: @vegat: noto pieknie, wskazcie mi zatem kaske z tytulu najmu w sparawozdaniach fundacji ;D

  •  

   @zaskromen: kaska z tytułu najmu jest zawarta w przychodach ze Złotego Melona.

  •  

   @rineo: sssswietnie, wiec ile uzyskala fundacja z tytulu najmu ? ;)

  •  

   wiecej na ten temat w materiale TV Republika

   @zaskromen: Hehehehehehehehehhe

  •  

   wiecej na ten temat w materiale TV Republika
   proszzz


   @zaskromen: No właśnie, proszzzz, TV Republika i wielce obiektywna telewizja. Pokazali to na przykładzie policjanta, który zakuł w kajdanki chuligana, który chwilę wcześniej z zasłoniętą twarzą rzucał kamieniami w innych policjantów. Co robili reporterzy TV Republika? Krzyczeli, płakali i histeryzowali, że policja bije ludzi, że go zabiją, że jak tak może się dziać, ani słowa o tym, że rzucając cegłą, ten pacan też mógł kogoś zabić. Ot obiektywizm TV Republika.

  •  

   @zaskromen:

   wiec ile uzyskala fundacja z tytulu najmu ?
   ...a to w TVrepublika Ci nie powiedzieli?
   no popatrz, TVrepublika nie musi nic udowadniać ani przeglądać dokumentów, TVrepublika po prostu mowi jak jest:)

   pokaż spoiler TVRepublika to nie telewizja - to stan umysłu:/

  •  

   Ot obiektywizm TV Republika.

   @TheMan: Przecież oni mają w d.... obiektywizm, jak każde media starają się narobić szumu i przyciągnąć swoją grupę oszołomów.

  •  

   @Peter-Wiggin: O tym napisałem właśnie, tylko mocno ironicznie.

  •  

   @zaskromen: CTRL+F w sprawozdaniu finansowym "Udział w zyskach jednostek powiązanych" (lub coś w ten deseń).

   A jak bardzo chcesz wojować, to wydęb z KRSu Warszawskiego sprawozdanie złotego melona, porób zdjęcia, wrzuć znalezisko a my Ci powiemy gdzie napisali o zyskach z najmu.

  •  

   @stekelenburg2: Nie można wydać więcej niż się dostało - to się nie zgadza.

  •  

   @zaskromen: Ufo porywa ludzi

   proszzzz
   PrawdziwaPrawdyGazeta
   mam szukac dalej ;D ?

   takie porównawcze porównanie, #heheszki i wogole :D

  •  

   @rineo: Niestety, w Polsce propaganda jak w Koreii, wystarczy, że ktoś zrobi coś bezinteresownie odrazu jest złodziejem i anty-katolickim człowiekiem.
   Wykop za informacje. Może wreszcie obudzą się.

  •  

   Nie można wydać więcej niż się dostało - to się nie zgadza.
   @ppop: wydawać by się mogło, że fundacja ma również inne przychody niż zbiórka, ale to pewnie spisek :D

   @LordGreyHound: hejterstwo zostało pozbawione swoich typowych "argumentów", w tej chwili wycofali się na pozycję "nie ma dowodów bo jest spisek".

  •  

   @rineo: dzieki, zawsze wierzylem w Jurka, ide wrzucic zaraz 1000 funtow do puszki

  •  

   @stekelenburg2:
   @rineo:

   @LordGreyHound:

   Ten wykop to mega manipulacja.
   Pisanie, że branie pieniędzy z WOŚP jest OK i legalne, że zatrudnianie rodziny z WOŚP to standard i tym podobne argumenty, jakim trzeba być de%#^lem aby uwierzyć, że Woodstock nie pochodzi z pieniędzy WOŚP?? albo że Jurek wydaje 100% na dzieci z tego co zebrał bo nie ma kosztów?

   Masakruje Twoje argumenty:

   - To odsetki od pieniędzy co 1.5 roku leżą na koncie to ku#@%a co niby jest? Dajcie mi 50mln do potrzymania półtora roku i oddam wam 100% - to jest uczciwe czy hucpa!!

   - To 100% zbiórki idzie na dzieci, a pieniądze z innych danin, darowizm, czy kilka milionów złotych z 1% z podatku to już niby nei wlicza się do pieniędzy WOŚP? Ja zarabiam na kilka etatach to wybieram sobie 1 etat i mówię, zę na jedzenie wydaje 100% tego co zarobię bo zatajam informacje o innych dochodach to jak tak można? jak to nazwać?? jak może na tego bronić?

   - http://i.imgur.com/eT7SVxk.jpg - jak można rozliczać się tylko z kasy z puszek a co inną kasą jaką wośp zarabia - czy to w ogóle jest legalne?

   - Żona Owsiaka pracuje społecznie i jednocześnie w tej samej firmie na etacie i dostaje 150tys to jak tak można mówić że żona pracuje społecznie jak nie? córka też za kasę pracowała to fakt prawda?

   - Jak Owsiak może twierdzić, że z WOŚP nie wziął ani 1zł skoro wszystko co zarobi to dzięki temu że morda wypromowana z WOŚP, to dzięki temu że kręci koncerty i to potem sprzedaje że robi wykłady na temat WOŚP i bierze za to kasę do swojej kieszeni i jednocześnie pokazuje PIT z którego wynika że zarabia <3 tys na miesiąc - TO JEST UCZCIWE - to jak ja bym prowadził 5 firm ale pokazuje ludziom no paczcie to mój pit, jedna umowa o dzieło mam ledwo 3 tys zł i nic innego nie zarabiam mimo że moje firmy milionami obracają - to jest uczciwe? http://pokazywarka.pl/zarobkiowsiaka/

   - Czy trzymanie pieniędzy 1.5 roku to jest uczciwe?

   - Po co komu to centrum szkoleń gdzieś na zadupiu - skoro powstało z pieniędzy WOŚP to jak można szkolić tam za kasę i komercyjne wynajmować - to jest uczciwe? uzasadnione?

   - Czy firma melon nie powstałą z kasy WOŚP? niby jakim cudem - to jest w finansach to pewne

   - WOŚP to nie są ogromne koszty dla wszystkich? puknij się... oczywiście że są - niby kto płaci za koncerty, sale itd GMINY, pkp za darmo wozi wolontariuszy, policja, służy sprzątające miasto oczywiscie za free, samorządy nic nie dokładają się? wymieniać można długo...

   - Kto płaci za światełka do nieba? ile one kosztują w skali polski?

   - Owsiak UKRYWA realne wydatki na WOSP poprzez sztaby - każdy sztab się rozlicza jak mała fundacja przez co w główym rapocie wośp nie ma tych kosztów - jak światełka do nieba - mam racje?

   - Wośp to wariactwo - pomyślcie sami: https://www.facebook.com/zelaznalogika.online/posts/629202460461052?stream_ref=10
   `> 1. Dolnośląski Urząd Marszałkowski wydał 65 mln zł na portal internetowy - trudno, życie, nius mało istotny.

   2. Policja wydała 1 mld zł na logo - trudno, życie, nius mało istotny.
   3. Wyłudzili miliony przy budowie PGE Areny i autostrad - trudno, życie, nius mało istotny.
   4. Wydali 5 mln zł na koncert Madonny - trudno, życie, nius średnio ważny, konsekwencji nie będzie.
   (ta lista mogłaby spokojnie dojść do stu punktów)
   ...
   ...
   101. Zebrano 50 mln zł w ramach WOŚP - wow, jak super! Brawo Jurek! Nius najważniejszy wszędzie!!!!`


   - NFZ marnuje rocznie 800mln złotych - conajmniej według prezesa NFZ to co to przy tym jest to śmieszne 50mln od WOŚP? http://www.rynekzdrowia.pl/Finanse-i-zarzadzanie/Paszkiewicz-ostro-20-proc-srodkow-NFZ-sie-marnuje-a-lekarze-sabotuja-system,118933,1.html

   - Politycy zamiast pomyśleć jak zmniejszyć marnotrastwo to tracą swój czas i wspierają owsiaka - sami wspierają coś co sami widzą, że to ma mega marginalne znaczenie. to jest chore przecież

   - Owsiak wyzywa ludzi a krytycy nie mają prawa się odezwać bo to nie kulturalne? On zelży człowieka i grozi byle komu jak ostatni cham i to mu uchodzi na sucho?

   Po kilu minutach rozmowy Jerzy Owsiak dostał szału i zaczął mi grozić oraz obrzucać mnie wyzwiskami. W skrócie i tłumaczeniu na język literacki chodziło o to, że do tej pory byłem w porządku, ale teraz mam mu zejść z drogi, bo jak nie, to mnie wykończy. Ma swoje sposoby i nie popuści póki mnie nie wytępi, więc lepiej żebym na jego temat trzymał gębę na kłódkę i wszystkie jego sprawy omijał z daleka. Wszystko bogato dekorował tzw. "Jobami"
   > W trakcie wyjąkiwania przez Jerzego Owsiaka kolejnej k!#%y odłożyłem słuchawkę.
   > Następnego dnia złożyłem u dzielnicowego doniesienie o tym, że facet mi groził. Na wszelki wypadek.

   https://www.facebook.com/permalink.php?id=447596671963570&story_fbid=469743903082180

   wymieniać tak można długo, argumenty powinny być uczciwe, a nie zmanipulowane. Nie można mówić, że coś jest uczciwe skoro nie jest.

  •  

   @rineo: Nie mam nic do WOŚPu, komentarz miał być trochę żartobliwy, trochę ogólnopoglądowy.

   Natomiast jeśli uważasz, że "fundacja ma również inne przychody niż zbiórka" to jaki jest sens porównywania tych danych do wydatków? Bo wtedy można pociągnąć dalej, że ma nie tylko inne przychody, ale też inne wydatki.
   Czy o jakich innych przychodach myślimy?

  •  

   @pierwszyraz: a teraz przeczytaj tekst i przestań pajacować :D

  •  

   @pierwszyraz: moze przeczytaj ten wykop najpierw. Tam na pare rzeczy udzielono odpowiedzi

  •  

   @stekelenburg2: Myślę, że tu "Teren Woodstock to mniej więcej 100 hektarów (1km^2), teren błotka to jakieś 15x15 metrów czyli 0,025 hektara, czyli 0,025% terenu imprezy" ;)

  •  

   @TheMan: jedni maja republike inni tvn... i tu i tu obiektywizmu szukac ze świecą demokracja

  •  

   @rineo: co ci w tym komentarzu nie pasuje? gość tylko zadaje pytania - nie ma na nie odpowiedzi w twoim tekście, więc przestań się zachowywać jak dziecko.

  •  

   @prusi: to jest troll, poszukaj jego rozmowy ze mną w innym wątku. Poza tym odpowiedź na ten bełkot jest w tekście.

  •  

   @rineo: nie jest - przeczytałem twój tekst i nigdzie nie widzę rozliczenia np. odsetek. z kolei pod innym znaleziskiem gość związany z WOŚP pisał, że pieniądze z tych odsetek rzeczywiście idą na Woodstock.

  •  

   przeczytałem twój tekst i nigdzie nie widzę rozliczenia np. odsetek.
   @prusi: odsetki są wyszczególnione w sprawozdaniu, np. w 2012 na stronie 11 w punkcie In (I jak Ignacy).

   Z tym pierwszymrazem zwyczajnie nie mam ochoty gadać: w innym wątku przez 10 komentarzy udowadniał na podstawie tytułu artykułu w jakiejś gazecie, że fundacja kłamie - to po prostu troll i szkoda mi na niego mojego czasu.

   z kolei pod innym znaleziskiem gość związany z WOŚP pisał, że pieniądze z tych odsetek rzeczywiście idą na Woodstock.
   Nie wiem co ktoś inny pisał, nie odpowiadam za innych. Wiem jak jest, wiem co pisze fundacja - patrz ostatni akapit.

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @sauron73: tak, jest prezesem, ale nie jest właścicielem. Właścicielem jest WOŚP, szerzej opisałem to w tekście.

   @JolAska: weź usuń konto, ale najpierw przeczytaj.

   Wyobraź sobie, że skoro istnieją bezinteresowni hejterzy, to istnieją też bezinteresowni obrońcy - nie mierz mnie swoją miarą.

  •  

   @vegat: Dobrze w takim razie Złoty Melon należ do WOŚP jest to prawda ale oczywiście musiał najpierw zostać przez WOŚP kupiony. Wydaje mi się że tutaj nie ma wątpliwości z czyich pieniędzy został dokonany ten zakup, Tak drodzy państwo stało się to z waszych datków które powinny pójść na dzieci.
   Druga sprawa po co ten Złoty Melon. Rozumiem że jest to firma wykonująca zlecenia dla WOŚP czyli co WOŚP płaci Złotemu Melonowi za usługę a Złoty Melon to WOŚP? Nikt nie ma wglądu w faktury co ile dokładnie kosztuję ( mam tutaj na myśli choćby ile kosztowało jedno serduszko te które
   rozdają). I teraz czy nie łatwiej aby być uczciwym i właśnie zapobiec takim sytuacją organizować przetargi gdzie najniższa cena wygrywa? Wtedy Złoty Melon byłby nie potrzebny a i ceny były by najniższe z możliwych. Otóż tutaj leży problem musi istnieć firma Złoty Melon aby właśnie świadczyć usługi o zawyżonych cenach gdzie różnica w kosztach trafia zapewne do Pana Owsiaka.

   Następna sprawa. Ludzie na miłość boską czy tak wygląda pomieszczenie przeznaczone do szkoleń ? Czy nie jest trochę za bardzo wypasiona? Na prawdę jesteście aż tak zaślepieni ? zaraz powiecie że jestem pewnie zawistny że WOŚP ma taki budynek ale tu chodzi o ratowanie dzieci a nie stawianie willi. Tak więc to ogromna willa którą Owsiak sobie wybudował ale przecież nie przepisze tego na siebie bo Skarbówka od razu go dorwie.

  •  

   @Duchs: hm, a czemu Złoty Melon musiał zostać kupiony? z tego co wiem fundacje również mogą zakładać działalność gospodarczą, a więc i wośp raczej nie płaci złotemu melonowi za ich usługi :)

  •  

   @stekelenburg2:
   Nie wiem czy oszukał ale może po prostu jest nieświadomy - autor twierdzi, że fundacja nie może prowadzić działalności gospodarczej. Jest to oczywiście nieprawda.
   Art. 5 ust.5 ustawy o fundacjach:
   " Fundacja może prowadzić działalność gospodarczą w rozmiarach służących realizacji jej celów. "

  •  

   @mjfotocompl: Wolę klikać w znaleziska z TV Republika niz z gazeta.pl/tvnu

  •  

   @dudel02: Twoja sprawa. Zauważ jedno, że wykop podaje jakieś informacje, które my uznajemy za ważne. Duża część o muslimach mnie po prostu gówno obchodzi, jednak resztę informacji biorę stąd (to co mnie interesuje). Wp i inne portale informacyjne wk$%$iają do granic możliwości poznawczej człowieka. Przestałem je zatem odwiedzać i wiesz co? Czytanie i przyswajanie informacji znów się podniosło w górę! Nie dostaję takich nagłówków jak:
   Szok
   Szok
   Niedowierzanie
   Masakra
   Dramat
   Załamanie
   To nie miesci się w głowie!

   Często wchodzisz w linki, a tu niespodzianka, nic ciekawego! Uwaga na fałszywki wielka plaga, a tam o Euro. Jakby k$%$a nie można było napisać - Podrabiają Euro na głównej. Co do republiki - sorki ale to gówno jest całe w artykułach politycznych, a najbardziej mnie rozk$%$ia obrazek:

  •  

   @Maxiu: Dobrze tak więc założyły niech Ci będzie ale to nadal oznacza że Ośrodki złotego melona musiały zostać zbudowane przez WOŚP czyli za kasę dla dzieci.

  •  

   @Duchs: za jaką kasę dla dzieci? Ośrodek został zbudowany za pieniądze pozyskane na cele statutowe fundacji. Jednym z takich celów jest prowadzenie placówek i szkoleń z zakresu m.in. ratownictwa medycznego. Tak jak fundacja pozyskuje środki z różnych źródeł (nie tylko z puszki "na dzieci") tak samo wydatkuje je na różne statutowe cele.

  •  

   @etopiryna: Co nie zmienia faktu że powinien budować placówki szkoleniowe a nie wille :)

  •  

   @Duchs: jasna sprawa. Powinni postawić budę z blachy falistej. W środku klepisko, palenisko na stare szmaty i toaleta z otworem w ziemi. To dopiero miałoby sens ekonomiczny. Biznes na szkolenia, eventy i wykłady waliłby drzwiami i oknami (zakładając,że Twój projekt takie przewiduje).
   Zaskakujące, że ci idioci z korporacji i dużych przedsiębiorstw na podobne wydarzenia wybierają luksusowe hotele czy ośrodki wypoczynkowe z basenami itp.
   WIdzę, że przemawia przez Ciebie wieloletnie doświadczenie. Zarówno w ekonomii jak i architekturze. Powinieneś szerzej dzielić się z ludźmi wiedzą o tym jak i za co powinni budować żeby miało to ręce i nogi i nie kłuło zacnych Polaków w oczy. Brawo.

  •  

   ak Owsiak może twierdzić, że z WOŚP nie wziął ani 1zł skoro wszystko co zarobi to dzięki temu że morda wypromowana z WOŚP, to dzięki temu że kręci koncerty i to potem sprzedaje że robi wykłady na temat WOŚP

   @pierwszyraz: o to nawet do portfolio już nie może mieć (╯︵╰,)

  •  

   @stekelenburg2:
   Żydłactwo otworzyło szeroki front obrony złodzieja Owsiaka. "Cele statutowe", dobre sobie. Wynagrodzenia złodziei z zarządu WOŚP i śliczny domek za 8 mln to też są "cele statutowe", ale wydane w ten sposób MILIONY w leczeniu żadnego dziecka nie pomogą. Komuchowi Owsiakowi woda się do dupska leje, więc żydostwo i postubecja zaczynają wyć. Pójdzie do pierdla wasz król żebraków, wcześniej czy później.

   Ukraść chorym dzieciom 8 mln i zbudować sobie za to chałupkę - będziesz broniony przez żydostwo i postubecję! :)

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @pelikany: W sumie kupiłem sobie maść na ból dupy jak chcecie to wpłacajcie :) Ja nie wpłacam bo to dla mnie kolejna maszynka do kręcenia lodów i przykrycia do dania w łapę przez korporacje :) Ale się przekonacie o tym nie długo 10-20 lat starczy i będzie - Mój Kraj Jaki Piękny ;)

  •  

   @stekelenburg2: @rineo:
   Nigdzie. Chodzi o to, że wasz "król jest nagi"

  •  

   @stekelenburg2: Sekciarze przebudzcie się :)

   "Wszystkie twierdzenia Piotra Wielguckiego, zawarte w wymienionych publikacjach i objęte skargą oskarżycieli prywatnych, były prawdziwe".

   "Podkreślić trzeba, iż Piotr Wielgucki, składając wyjaśnienia, na uzasadnienie swoich twierdzeń, tez i ocen praktycznie zawsze przedstawiał dowody, przeważnie w formie wydruków z Internetu".

   Sąd was kłamie i oszukuje, ale Owsiak mówi prawdę! Ja nie mogę jak was łatwo nabrać, a potem puacz że politycy robią co chcą jak z was takie tumany - przepraszam.

   Ale nie jest za późno, jutro też wstaje dzień. :)

   Pozdrawiam. Głowa do góry.

  •  

   Dobra! Panowie napinacze. Proszę bardzo, wyjdźcie z domów i uzbierajcie więcej niż Owsiak. Jak uda Wam się uzbierać chociaż 10 część tego co WOŚP, to będę pierwszym, który zacznie krzyczeć o defraudacji i generalnie w opinii publicznej połowa narodu będzie mieć Was za złodziei. Bo chyba właśnie o to chodzi w tym wykopie, czyż nie? Może się mylę, ale każdy z Was chętnie pokazuje palcem i powołując się na jakieś źródła pisze jaki to ten Jurek jest zły, że nie warto. Po co? A ile Wy uzbieraliście? No dalej, zróbcie mi tą przyjemność i napiszcie sumę w komentarzu. Może być nawet w ciągu dekady. Do boju Janusze. Kościoły już mamy ładne, ale to ludzie umierają w szpitalach i żaden Jezus jeszcze im nie pomógł.

  •  

   @byby1: A przeczytałeś jaka fundacja może prowadzić a jaka nie ? Bo jest wyraźnie napisane że ta jest Pożytku Publicznego - w dodatku jeżeli przy Fundacji prowadzisz działalność to masz z tego tytułu inne ograniczenia i narzuty - więc po to Tworzy się Spółkę podległą by to ona na siebie przyjęła ograniczenia.

 •  

  Ludzi są strasznie zawistni. Jeśli komuś się uda coś zrobić czy tez powodzi się sąsiadowi lepiej niż mi to na pewno jest złodziejem.
  Ot tak nasza serdeczność na co dzień.

  •  

   @borostfor: to smutne. Najgorsze jest to, że zarzuty rzadko lub wcale są merytoryczne, a najczęściej są po prostu powtórzeniem zasłyszanych głupot. Ten tekst powstał, ponieważ "argumenty" hejterstwa się w kółko powtarzają (filmik, obrazek, zapętlić) - zamiast pisać w kółko to samo można po prostu podać linka do tego znaleziska i sprawa zamknięta :)

  •  

   @rineo: Nikt poważny nie twierdzi (chyba, że sam Owsiak), że Złote Melony kradną słoiki i zakopują w lesie.

   W fakturach wszystko się zgadza. te w sumie drobne różnice (w skali roku milion, czy dwa) idą przecież na "szkolenia", "usługi promocyjne", "usługi inne", "użyczenie logo" czy inne takie. W fakturach wszystko musi się zgadzać. Myślisz, że ktoś byłby na tyle głupi, żeby wyciągać kasę pensetą ze słoików? Dziś prawdziwe pieniądze robi się nie na drobnych oszczędnościach, ale na wielomilionowych słomianych inwestycjach. Zrobi się słomianego melona, wszystko legalnie, z fakturami a potem komisyjnie zniszczy.

   I na tym zarabiają fundacje. Prezes zakłada drugą firmę - organizującą szkolenia i wypłaca i sobie i rodzince np po 10 000 za szkolenie pod tytułem "Jak promować wizerunek w soszial media" i wszystko legalnie.

   Tu nie ma wątpliwości, że Owsiak ma nieruchomości warte miliony (siedziba złotego melona), pewnie jeszcze jakieś inne. A skąd miał na to kasę?

   I tylko można mieć wątpliwości, cze to moralne - zebrać 1000 zł, 200 wziąć dla siebie za fatygę a 800 dać bezdomnemu i twierdzić, że się wszystko oddało. Zaangażować do tego państwowe instytucje (na które kasa z podatków idzie), naiwną młodzież (i jeszcze im ideologię tłoczyć do głów). Ja uważam, że to szkodliwe. Szpitale są utrzymywane z podatków i kasa z podatków powinna iść na sprzęt a nie na urzędasów w NFZ.

  •  

   @komandor: czyli nie masz żadnych dowodów, w zweryfikowanych dokumentach wszystko się zgadza, a i tak jesteś święcie przekonany, że kradną. Spoko.

  •  

   @rineo: Nie kradną, a robią przy okazji biznes. Obracają twórczo środkami - no może przesadzam, chciałem powiedzieć, że dobrze gospodarują tym kołem zamachowym skoro można zorganizować woodstock siłą rozpędu WOŚP.
   Czy to źle że ktoś jest zręczny i umiejętnie dysponuje kapitałem zaufania?

  •  

   @Bojownik_Wolnosci: polecam przeczytanie znaleziska, dowiesz się w jaki sposób finansowany jest Woodstock.

  •  

   @borostfor: A że przez te słowa umrze ileś tam dzieci przez nie kupiony sprzęt medyczny - co tam, trzeba dowalić lewakowi

  •  

   @rineo:
   Mnie wkurza tylko jedna "rzecz".
   To ,że wolontariusze mówią mi ,że wszystkie pieniądze idą tylko na sprzęt dla chorych.
   A koszulki, serduszka, koncerty itd to są za darmo?
   Na to też idzie z tych pieniędzy i to można wyczytać na stronie WOŚP

  •  

   Na to też idzie z tych pieniędzy i to można wyczytać na stronie WOŚP
   @Altru: nie idzie, w artykule opisałem w jaki sposób są finansowane finał w Warszawie i lokalne sztaby - nie jest to puszka.

  •  

   @borostfor: jeszcze rozumiałbym jakby Owsiak chodził w Rolexie i jeździł Mejbachem ze sie komus to nie podoba..ale jak patrze na niego to nie wiem po co mu bylyby te miliony ? Zeby spac na nich ? Palic nimi w piecu ?

  •  

   @rineo: Piszesz, że sprawozdania są weryfikowane przez instytucje państwowe. Parasol rozpostarty nad Owsiakiem nie pozwala jednak spojrzeć dogłębnie w niektóre podpunkty sprawozdań, gdzie różne dziwne "koszty" pozwalają na machinacje finansowe. Owsiak jest "święty" i żaden urzędnik, tym bardziej obecnej opcji polityczniej nie śmie nawet zakwestionować tych "kosztów.
   Poza tym, skazanie się na medialną nagonkę, ostracyzm i w końcu chamska agresja Owsiaka też ma wpływ na zadawania niewygodnych pytań..

  •  

   @arczer: znaczy dowód z braku dowodów pt. "jeśli nie ma dowodów tzn. że jest spisek i skrzętnie je ukrywają"? Słabe.

  •  

   @rineo: Tobie to ktoś płaci za to ? W każdym wykopie o WOŚP pełno twoich obszernych komentarzy. Jesteś ze sztabu Owsiaka czy co ? Nie chce mi się wierzyć, żeby ktoś poświęcał tyle prywatnego czasu na przekonywanie ludzi w komentarzach o nieskazitelności Owsiaka. Do tego robisz to w godzinach w których normalni ludzie pracują.

  •  

   @rineo: Czemu Owsiak nie chce nikomu nic powiedzieć ponad to, co musi zapisać w tajemniczych rubrykach "działalność propagatorska", "szkolenia" lub "usługi obce"? Czemu unika pokazania faktur, a robi szopki jak z wchodzeniem na stół albo reaguje agresją?

   źródło: youtu.be

  •  

   tylko można mieć wątpliwości, cze to moralne - zebrać 1000 zł, 200 wziąć dla siebie za fatygę a 800 dać bezdomnemu

   @komandor: To ja na miejscu bezdomnego wolę, żeby ktoś sobie brał, nawet i połowę tego co dla mnie uzbiera, niż nie miałby robić tego w ogóle.

   Poza tym straszne głupoty piszesz bez poparcie dowodami, tylko własnymi domysłami.

  •  

   @kuriozum5: nie.

   @arczer: odpowiedź na Twoje pytania znajduje się w artykule. Powoływanie się na materiały TV Republika przy WOŚP ma tyle samo sensu co powoływanie się na Wyborczą przy KK, co pokazałem w tekście.

  •  

   @kuriozum5: tobie ktoś płaci za te komentarze, czy jesteś po prostu głąbem?

  •  

   @rineo: To kto ci płaci za to, że od kilku dni poświęcasz tyle czasu na wybielanie WOŚP na wykopie? Normalnie ludzie są teraz w pracy, ty też? który sztab?

  •  

   @kuriozum5: przecież napisałem: robię to dlatego, że nie mogłem wziąć udziału aktywnie w organizacji, przyczyny tego stanu rzeczy to nie Twoja sprawa. Pracuję w domu jako freelancer, sam dysponuję swoim czasem i zdecydowałem się poświęcić ten na WOŚP.

   Jak rozumiem nie ma merytorycznych zarzutów więc zostają wycieczki osobiste?

  •  

   @rineo: Ja tam nie twierdze, że Owsiak kradnie/zarabia miliony itp. Tyle tylko, że to trochę naiwne jest wierzyć, że jeżeli wszystko w sprawozdaniach się zgadza to nikt nie kreci nic na boku. Uważasz, że jeżeli ktoś robi przekręty to ma to w oficjalnych dokumentach wpisane? Firma jak sprzedaje coś Państwowej instytucji na fakturze ma "Łapówka 10 000,00zł" i odprowadza od tego podatek? :D Nie ma co robić afery wokół WOŚP. Nie chcesz nie dawaj, chcesz Twoja kasa.

  •  

   @rineo: TY NIE POŚWIĘCASZ TEGO CZASU NA WOŚP TYLKO NA AGITACJE ZA OWSIAKIEM.
   PS, NA ILU JESZCZE PORTALACH TROLUJESZ ?

  •  

   @kuriozum5: A co ty tu robisz w godzinie kiedy normalni ludzie pracują? czyż byś opieprzał się w pracy? co z Ciebie za "prawicowiec" łap za ten kilof i pracuj dla dobra narodu!!!

  •  

   TY NIE POŚWIĘCASZ TEGO CZASU NA WOŚP TYLKO NA AGITACJE ZA OWSIAKIEM.
   @kuriozum5: ten tekst dotyczy WOŚP, a nie Owsiaka.

   PS, NA ILU JESZCZE PORTALACH TROLUJESZ ?
   Pisanie o faktach nie jest trollowaniem, natomiast wrzeszczenie capsem przypadkowych oskarżeń jest. Usuń konto.

  •  

   trochę naiwne jest wierzyć, że jeżeli wszystko w sprawozdaniach się zgadza to nikt nie kreci nic na boku.
   @RobaxX: czyli tzw. dowód z braku dowodów? Sorry, ale nie.

   Nie chcesz nie dawaj, chcesz Twoja kasa.
   Zgadzam się w 100%. Jednak rzucanie oszczerstw bez pokrycia nie jest akceptowalne, a ten tekst jest merytorycznym wypunktowaniem oszczerstw, a nie zachętą do dawania na WOŚP.

  •  

   @kuriozum5: wow, nie zesraj sie z tego gimbusiarskiego krzyku
   a najlepiej

   pokaż spoiler usuń konto

  •  

   @rineo: Nie no pewnie, bez dowodów to sobie można a wypunktowany idiotyzm dziennikarski jest bardzo dobrze zrobiony. Nawiązałem jednak do komentarzy żeby nie być tak ślepo zapatrzonym w dokumenty. Po to one są żeby dobrze wyglądały.

  •  

   przez nie kupiony sprzęt medyczny

   @wojtasss: W normalnych krajach sprzęt medyczny kupuje się z budżetu państwa. To smutne, że ludzie płacą podatki, ubezpieczenia zdrowotne, a jak przychodzi co do czego to trzeba robić ściepę narodową, albo iść do lekarza prywatnie.

  •  

   @arczer: A jak bys reagowal gdybys 22 lat pomagał ludziom bezinteresowanie a co roku hieny posądzały Cie o złodziejstwa, kto by to wytrzymał?

  •  

   Ej, a jeśli dajemy się trollować @kuriozum5 ? Bo mi ciężko uwierzyć, że on nadal chce ciągnąć tę dyskusję.

  •  

   @pedros92: o kupowaniu sprzętu medycznego i w ogóle o akcjach charytatywnych w innych państwach masz napisane w tekście, prawie na samym końcu. Polecam przeczytanie przed zabraniem głosu w dyskusji, zwłaszcza gdy chcesz podawać świeżo wymyślone dane z dupy.

  •  

   @pedros92: jak będziesz miał dziecko - i na dodatek chore - to po prostu powiedz "moje dziecko nie będzie korzystać ze sprzętu WOŚP - niech zdycha".
   Co prawda wtedy pewnie odbiorą ci prawa rodzicielskie; ale pozostaniesz zgodny ze swą ideologią.

  •  

   gdybys 22 lat pomagał ludziom bezinteresowanie

   @Globeminder:
   Nie pomaga bezinteresownie. Bezinteresownie to pomagają wolontariusze. Owsiak bierze pensję, ale etat ma żona. Właśnie po to, żeby było "bezinteresownie".
   Owsiak żyje z fundacji i firm powiązanych z WOŚP i przystankiem i mówienie o bezinteresowności jest mijaniem się z prawdą. Oczywiście pomaga, co jest wspaniałe ale trzymajmy się faktów, on ma z tego cash.

  •  

   Owsiak bierze pensję, ale etat ma żona.
   @arczer: Owsiak nie bierze pensji, napisałem ci już to wraz podaniem źródeł. Jeśli powtarzasz obaloną informację to albo trollujesz albo rozmyślnie kłamiesz.

  •  

   @fledgeling: Nie mówię o niekorzystaniu z takiego sprzętu. Po prostu cała zbiórka pokazuje jak w słabej kondycji jest nasze państwo. I rządy powinny się wstydzić, że coś takiego jest potrzebne, bo sami są nieudolni.

  •  

   @rineo: Miałem mu wlasnie odpisac. Trzeba rozwiazac ta sprawe raz na zawsze bo inni ciagle nie rozumieją.

   Za prace w wośp jako zarządzie pensji nie pobiera.

   Ale poza zarządem pracuje jako dr. ds. medycznych i administarcji, i pobiera za to 4136 brutto czyli 2947 zl netto miesiecznie. Napisales to ty i napisał to faktoonet, http://muzyka.onet.pl/pop/wiemy-ile-na-pracy-przy-wosp-zarabia-jurek-owsiak/5gk7x

   Moim zdaniem to calkowicie w porządku ze bierze za prace takie zwykle Polskie wynagrodzenie, gdybym nie mial co do garnka wlozyc to by nie mogl jej prowadzic. Mnie to osobiscie kompletnie nie interesuje ale zeby raz na zawsze zamknac ludziom gęby to trzeba w koncu to sprecyzowac. Popraw mnie jezeli cos zle napisalem, kwote ktora wyplacane jest zarzadowi podzielilem przez 3 czlonkow i przez 12 miesiecy.

  •  

   @pedros92: W każdym kraju są zbiórki charytatywne. Twoje komentarze pokazują twój poziom umysłowy i w jak słabej kondycji jest twoja wiedza o świecie. Powinieneś się wstydzić, że coś takiego piszesz - myślenie o jakimś idealnym państwie to domena nieudaczników w stylu Marksa i Engelsa.

   PS. Stwierdzenie, że "państwo za ciebie zrobi" jest dość lewicowe, a ty przecież prawakiem jesteś ;-)
   Nawet jeden taki znany gość mówił: "nie myśl co państwo może zrobić dla ciebie, tylko co ty możesz zrobić dla państwa" - tak z ciekawości, co zrobiłeś dla państwa; oprócz pisania prawicowych komentarzy na wykopie, przez które teoretycznie WOŚP zbierze mniej pieniędzy i będzie gorzej?

  •  

   @rineo:

   "Owsiak oficjalnie nie jest zatrudniony, pensję za etat dostaje jego żona" - dokładnie tak jest, ta pozycja stoi jak wół w sprawozdaniach od minimum sześciu lat. Co ciekawe jest wyszczególniona mimo, że wcale nie musi, bo wystarczyłoby jej zawarcie w pozycji "pracownicy etatowi".
   To kto to napisał?
   Poza tym, z czego żyje Owsiak, jak WSZYSTKO robi bezinteresownie? Bo jego działalność opiera się na zbiórce pieniędzy a pozostałe firmy, fundacje itp. wyrosły wokół zbiórki do puszek. Oczywiście można napisać, że oficjalnie nic z tego nie ma, ale na machinie charytatywnej wyrosły biznesy.

  •  

   znaczy dowód z braku dowodów pt. "jeśli nie ma dowodów tzn. że jest spisek i skrzętnie je ukrywają"? Słabe.

   @rineo: Ot, cała metoda "życzliwych" w pigułce. Nie mamy dowodów, ale wiemy! I kto tu zresztą mówi o tematach zastępczych. Więcej o WOŚP piszą ci wszyscy "prawdziwi" dziennikarze prawicowych mediów, niż orkiestra nadaje. No ale skoro WOŚP to temt zastępczy, to czemu prawicowy dziennikarze zajmują się wciąż i tyle czasu WOŚP, a nie tymi poważnymi tematami. Absurd goni absurd w wymyślaniu zarzutów pod adresem WOŚP.

   Po prostu cała zbiórka pokazuje jak w słabej kondycji jest nasze państwo. I rządy powinny się wstydzić, że coś takiego jest potrzebne, bo sami są nieudolni.
   Więc przypominam wszystkim że Orkiestra gra i maskuje nieudolności rządzących od ponad 20 lat, czyli nie tylko obecnej PO, ale wcześniejszego PiS czy jeszcze wcześniej SLD i AWS. PiS tak samo na tym korzystał, a teraz ochoczo wypomina.

  •  

   @Globeminder: średnia pensja w WOŚP to 2904zł brutto razem z nagrodami, premiami itd. - trudno uznać to za jakąś horrendalną kwotę i bizantyjskie rozpasanie :)

   To kto to napisał?
   @arczer: ja, tyle że tam jest napisane, że zatrudniona jest jego żona, a nie on.

   Poza tym, z czego żyje Owsiak, jak WSZYSTKO robi bezinteresownie?
   Głównie z udzielania wykładów couchingowych dla prywatnych firm - zapraszają go żeby opowiedział o tym jak sprawnie zorganizować instytucję i dostaje za to kasę. Nikt nie twierdzi, że Owsiak wszystko robi bezinteresownie - to absurd. Nie dostaje kasy za pracę w WOŚP, tylko tyle.

   Oczywiście można napisać, że oficjalnie nic z tego nie ma, ale na machinie charytatywnej wyrosły biznesy.
   Trudno oczekiwać, żeby Owsiak w ogóle mógł prowadzić cokolwiek w całkowitym oderwaniu od WOŚP, skoro jest jej twarzą i jest popularny dzięki niej. Zarabia więc na owocach swojej pracy (skonstruowaniu sprawnie działającej fundacji charytatywnej), a nie na samej fundacji. Oczekiwanie, że będzie dorabiał nocami jako stróż jest głupie.

   @slipstream: niestety nie jestem w stanie ogarnąć motywacji hejterstwa, a ich logika jest mi zupełnie obca. Na szczęście fakty są jakie są, jak widać mogą tylko szczekać i walić minusy :)

  •  

   @rineo: Czyli działalność nie jest do końca bezinteresowna bo

   Zarabia więc na owocach swojej pracy (skonstruowaniu sprawnie działającej fundacji charytatywnej)

  •  

   @kuriozum5: Shift ci się zaciął.

  •  

   Czyli działalność nie jest do końca bezinteresowna bo
   @arczer: zdanie dalej wyjaśniłem o co chodzi w tym zdaniu, a dwa zdania wcześniej napisałem Nikt nie twierdzi, że Owsiak wszystko robi bezinteresownie - to absurd. Nie dostaje kasy za pracę w WOŚP, tylko tyle.

  •  

   @arczer: nie czytam wszystkich komentarzy, nie odpowiadam za innych. Pisząc "nikt" miałem na myśli ludzi związanych z fundacją.

  •  

   @rineo: Mi brakowało jeszcze ze 30 emotikonek. wtedy by było merytorycznie.

  •  

   @rineo: mam ufac dokumentom ktore potwierdza jakis miister zlodziejsz? Zlodziej czysci raczke innemu zlodziejowi proste

  •  

   @rineo: podziwiam Cię za upór w prowadzeniu merytorycznej dyskusji, nawet z największymi trollami. To nie ironia, serio. Respekt.

  •  

   @bart88uk: znaczy skoro nie ma dowodów to jest spisek. Aha.

   @cumana: dziękuję :)

  •  

   @rineo: sa dowody ze politycy to zlodzieje, a skoro zlodzieje potwierdzaja dokumenty innemu zlodziejowi tzn ze obydwaj sa zlodziejami

  •  

   Zakop za informację nieprawdziwą. Złoty melon to firma Owsika - http://www.krs-online.com.pl/zloty-melon-sp-z-o-o-krs-150643.html
   We wspomnianym materiale jest filmik z nagraniem, gdzie przyznają się do komercyjnego udostępniania placówki, więc pozostałe fakty również wkładam między bajki.

  •  

   @rineo: A gdzie ja napisałem, że kradną?

   Kiedyś był wykop o jakiejś fundacji, która zatrudniała dziewczyny i one zbierały kasę dla jakiegos niepełnosprawnego dziecka. Nikt nie twierdził, że cała kasa idzie "dla Pawełka". Wolontariusze, prezes mówili "częśc zebranych pieniędzy przeznaczymy na cele dobroczynne". I tak było - jakieś 1% zebranej kasy szło właśnie do tego chorego dziecka. Reszta - na zarządzanie, wynagrodzenie dla wolontariuszy, reklamę, itp itd. Czy to kradzież ? Nie. Jednak przyznaj, że jakieś wątpliwości są. Kto chce to daje, kto chce to nie.

  •  

   @komandor: wykaz ile jakich pieniędzy na co idzie jest w znalezisku, nie mam nic więcej do dodania.

   Złoty melon to firma Owsika - http://www.krs-online.com.pl/zloty-melon-sp-z-o-o-krs-150643.html
   @traq: wybitny intelektualisto, linka do tej strony podałem w tekście, tuż obok linka potwierdzającego kto jest właścicielem ZM. Jeśli dla ciebie prezes zarządu = właściciel, tzn. że jesteś ignorantem.

  •  

   @laskoski6: łap za ten kilof i pracuj dla dobra narodu!!!
   uwielbiam ten tekst stary!

  •  

   @kuriozum5: tiaaa i sam sobie plusy daje(!) a Ciebie osobiście minusuje. Stary, zrób sepuku.

  •  

   @rineo: Załóżmy jeszcze wybitniejszy intelektualisto, że zakładamy spółkę z jeszcze jedną osobą. Jesteś jej prezesem i masz 90%, my mamy po 5%. Kim jesteś, jak nie właścicielem?

  •  

   @traq: w tekście poszukaj akapitu "Firma Owsiaka Złoty Melon wyprowadza pieniądze z WOŚP poprzez niejasne powiązania finansowe.", w nim masz napisane wraz ze źródłem kto jest właścicielem ZM i jaka jest w nim rola Owsiaka.

   Wybacz, ale jeśli zadajesz pytania na które odpowiedź znajduje się w tekście pod którym piszesz, to jest to niepoważne.

  •  

   @rineo: Już ustaliliśmy, że w tekście są informacje nieprawdziwe. "Tylko" prezes to "tylko" właściciel. Napisz mi na jakiej podstawie jest wysnute twierdzenie, że Złoty Melon należy w 100% do WOŚP? Gdzie w tym KRSie masz informację, że właścicielem jest fundacja?

  •  

   "Tylko" prezes to "tylko" właściciel.
   @traq: nie. Sorry, ale pisząc coś takiego pokazujesz tylko swoją ignorancję. Prezes spółki to stanowisko, na które jest się normalnie zatrudnianym.

   Napisz mi na jakiej podstawie jest wysnute twierdzenie, że Złoty Melon należy w 100% do WOŚP?
   Masz podane w tekście, ale skoro nie potrafisz zauważyć linka do źródła mimo trzykrotnego wskazania to podam go tutaj: sprawozdanie finansowe, strona 21, na dole.

   Gdzie w tym KRSie masz informację, że właścicielem jest fundacja?
   Nigdzie.

  •  

   @rineo: Linijka, którą wskazujesz świadczy o tym, że Owsiak dostał półtora miliona za sprzedaż Złotego Melona

  •  

   @traq: ech, jedno zaorane to wymyślacie drugie :/ Wartość tam podana to aktualna wartość udziałów, a nie kwota za jakie je kupiono, w 2011 (strona 22) ta wartość wynosiła 45 tysięcy mniej.

   Rzucanie oskarżeń przy tak potężnej ignorancji jest smutne.

  •  

   @rineo: NIe rzucam oskarżeń, ciekawi mnie jaka jest prawda, a to są moje podejrzenia. Nie lubię człowieka i nie wzbudza mojego zaufania, wole pomagać fundacjom, które znam.

  •  

   Gdzie w tym KRSie masz informację, że właścicielem jest fundacja?

   @traq: A gdzie w tym KRSie masz informację, że właścicielem jest Owsiak?

  •  

   @traq: to może się dokształć, zamiast rzucać oskarżenia nie oparte na żadnych faktach?

  •  

   To ja na miejscu bezdomnego wolę, żeby ktoś sobie brał, nawet i połowę tego co dla mnie uzbiera, niż nie miałby robić tego w ogóle.
   @TheMan: tylko czy ktoś będzie ci chciał dawać to 1000 zł, jeśli będzie wiedział, że tylko 500 zł oddasz bezdomnemu...

  •  

   @traq: Podajesz link, który nic nie wyjaśnia w zakresie własności Złotego Melona sp. z o.o. Jak chcesz sprawdzić, kto jest właścicielem, tj. wspólnikiem to wejdź sobie na przeglądarkę KRS pod adresem ems.ms.gov.pl,, znajdx Złoty Melon, pobierz wydruk i zobaczysz, co i jak.

  •  

   @white_wolv: oprawki zmieniac na bardziej deasinerskie ;-)

  •  

   NIe rzucam oskarżeń, ciekawi mnie jaka jest prawda,

   @traq: tak cie ta prawda interesuje, że nie jesteś nawet w stanie przeczytać tego znalezisk. To jak w końcu jest? Jesteś zainteresowany prawdą czy chcesz komuś dokopać? Jakbyś był zainteresowany prawdą to raczej zajrzałbyś do środka.

  •  

   @kuriozum5: idz sprawdz czy cie w kiblu nie ma, ty bordowy trolu!

  •  

   @wojtasss: nie przez te slowa tylko przez "rzont" co nie potrafi znalezc pieniedzy na sprzet do szpitali tylko kreci lody na roznego rodzaju przetargach.

  •  

   @arczer: A co k!#$a, ma żyć powietrzem?! Przecież gości cały rok to organizuje, musi z czegoś żyć... Nie rozumiem logiki niektórych ludzi.

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   tak z ciekawości, co zrobiłeś dla państwa;

   @fledgeling: a Ty wrzuciłeś 2 złote do puszki i myślisz, że dzięki temu tyle dobrego zrobiłeś dla państwa? Płacę podatki, a nawet mandat dzisiaj, więc tyle dobrego robię.

  •  

   znaczy dowód z braku dowodów pt. "jeśli nie ma dowodów tzn. że jest spisek i skrzętnie je ukrywają"? Słabe.

   @rineo: Coś w rodzaju: Wrzućmy czarownicę do wody. jak utonie, to była niewinna, a jak wypłynie, to faktycznie była czarownicą i ją spalimy. Szkoda, że nie dyskutują merytorycznie, ale chyba to ich po prostu przerasta umysłowo. A jak się czegoś nie rozumie i jest się ułomnym, a ma się poglądy z frondy, to zostaje już tylko kliknąć minus albo zakopać to znalezisko, bo co więcej?

  •  

   @arczer: Jesteś dzieciakiem, trolem albo idiotą...

  •  

   @kajmada: muszę Cię rozczarować, jestem myślącym człowiekiem w przeciwieństwie do ogłupionej masy fanatyków św. Jurka

  •  

   Czyli działalność nie jest do końca bezinteresowna bo

   Zarabia więc na owocach swojej pracy (skonstruowaniu sprawnie działającej fundacji charytatywnej)

   @arczer: ty nie jestes glupi jak but. ty jestes glupi jak caly sklep z butami jesli nie wychodzisz z zalozenia ze owsiak ma juz zawsze pracowac z nic i wszedzie

  •  

   @muchabzz: gdzie twierdziłem, że ma pracować za darmo. Tylko głupi but nie rozumie, że polemizowałem z twierdzeniem powyżej, że robi wszystko bezinteresownie. Tyle.

  •  

   @rineo: Matka Kurka juz wam odpowiedzial.prawde mowiac wbil mnie w fotel.osobiscie pamietam owsiaka z lat 80tych.nie lubie go za to,kogo reprezentowal i co wygadywal. MK jest dla mnie o wiele bardziej wiarygodny niz owsiak.Na ludziach sie znam, bo taka moja praca. Od owsiaka nie kupilbym nawet uzywanego samochodu.

  •  

   MK jest dla mnie o wiele bardziej wiarygodny niz owsiak.
   @tompipaszek: ten sam pan, którego wynurzenia nie trzymają się w najmniejszym stopniu prawdy, co wykazałem w tym znalezisku, a także tutaj, tutaj i tutaj? Ten, który stanął przed sądem za zniesławienie WOŚP i póki co robi z siebie idiotę?

   Od owsiaka nie kupilbym nawet uzywanego samochodu.
   I dlaczego powinna mnie obchodzić Twoja opinia, skoro fakty są takie jakie są?

  •  

   @rineo: Mysle, ze nie dopuszczasz mysli, z ektos taki mogl cie oszukac....rozumiem twoje stanowisko.
   Nie emocjonuje sie jakos szczegolnie ta sprawa, bo w gruncie rzeczy idzie o grosze ( w skali panstwa).
   Poczekam cieprliwie na 4 lutego. Oby tylko twoj szef <?> sie nie rozchorowal....Z tego co wiem, probowal juz sztuczki z utajieniem sprawy sadowej. Nie udalo sie.
   Poza tym ta okropna mowa ciala ....i ten numer z chorym dzieckiem, szukaniem sloika, mentorski ton. Nie moja bajka.
   Dobrej nocy.

  •  

   @rineo: Wiesz może, ile Owsiak zarabia jako prezes Złotego Melona?

  •  

   @be_a_st: nie. A dokładniej: wiem, ale nie mam weryfikowalnego źródła.

  •  

   @rineo: Trochę więc zmanipulowałeś, gdy piszesz:

   "Owsiak bierze pieniądze za pracę w WOŚP

   Nie bierze :) Członkowie zarządu fundacji nie dostają wynagrodzeń za pracę w zarządzie w sprawozdaniu po prostu nie ma takiej kwoty. Na stronie piętnastej tegoż sprawozdania znajduje się pozycja:
   ".

   Teoretycznie prawda, ale to takie kruczki. Nie bierze za pracę w WOŚP, ale bierze za pracę w Złotym Melonie, który jak sam piszesz w 100% należy do WOŚP i jego zyski idą do WOŚP, więc praktycznie jest bez różnicy. Powinieneś zwrócić na to uwagę w wyjaśnieniach.

  •  

   @be_a_st: różnica jest znacząca: przychody Melona to nie zbiórki itp. tylko zwyczajny handel, więc zarabia na gadżetach. Zresztą nie ukrywam tego, parę razy o tym komentarzach pisałem. Wysokość pensji nie jest oszałamiająca, ma wiele wspólnego z opublikowanymi przez niego PIT-ami ;>

  •  

   @rineo: nie tylko pensja, ale i premie powinno się dodać uczciwie ujmując sprawę

  •  

   @rineo: a kto jest właścicielem WOŚP, która jest właścicielem Złotego Melona?

  •  

   @arczer: toż tu jest Polska.

   Nie dziwie się tym ludziom.
   Ciągnie się to latami a wystarczyła transparentność wszystkich transakcji i sprawa zostałaby zamknięta raz na zawsze.

   To że nie chce to niech nie dziwi się że ludzie wywalają mu zarzuty.

  •  

   @rineo: Tylko po co odsyłać do znaleziska skoro w sprawozdaniu fundacji za 2008 opublikowanym na ich stronie w punkcie "4. Koszty realizacji zadań statutowych i pożytku publicznego" znajdziemy:

   organizacja koncertu Przystanek Woodstock 1.933.192,75 zł

  •  

   Najgorsze jest to, że zarzuty rzadko lub wcale są merytoryczne

   @rineo:
   Najgorsze jest to, że zarzuty często są prawdziwe.

  •  

   @etopiryna: ee, do którego komentarza się odwołujesz? Ten wątek jest nieco przydługi, nie pamiętam wszystkiego :)

   @Elryk: prawdziwość trzeba udowodnić. Nie ma dowodu - nie ma przestępstwa.

  •  

   @etopiryna: w takim razie w sumie masz rację:>

  •  

   @rineo: zabawne, że jak wydasz na cel zbiórki 10zł mniej niż zebrałeś to kradniesz, a jak wydasz o dychę więcej niż zebrałeś to znaczy, że oszukujesz ;) Jak do tego dochodzi ośrodek na wsi jako wypasiona willa czy prywatny Land Rover za kasę z puszek... zaraz będzie, że chrypę ma bo pije za nasze ;)

  •  

   @etopiryna: Ty się śmiejesz, a na 3obieg.pl wywęszyli spisek m.in. w tym, że wydają więcej niż zebrali: "czyżby to ze zdefraudowanych nawiązek?". I tak dobrze, że piszą tylko o defraudacjach, a nie np. o handlu ludźmi.

   Czasem mi smutno, że tak wielu ludzi nie potrafi używać mózgu :(

  •  

   Czasem mi smutno, że tak wielu ludzi nie potrafi używać mózgu :(

   I tak o to rodzi się pomysł na kolejny cel zbiórki! Oczywiście w ramach statutowego działania na rzecz poprawy stanu zdrowia ;)

  •  

   UWAGA rineo PODAŁ FAŁSZYWE DANE W SWOIM ZESTAWIENIU!!! W oficjalnym bilansie WOŚP wygląda to tak: Przychody z XX finału = 50.638.801,30, ( jeszcze nie dość, że chamsko fałszuje to pominął dwie pozycje wpływów WOŚP!) Przychody z darowizn rzeczowych i celowych = 11.219.740,70 Przychody z 1% podatku = 3.589.534,52. Po tych kłamliwych bzdurach reszty nawet nie czytałem. Podaje prawdziwe źródło, czyli oficjalne sprawozdanie finansowe WOŚP (15 strona PDF-a) http://s2.wosp.org.pl/uploaded/files/files/Bilans%202012.pdf

  •  

   @singollo Czy ty umiesz czytać po polsku, "rozliczenie" czyli inaczej tyle wydano, a zebarno oczywiście więcej! "kwota (48.049.843,99 zł) jest właśnie "rozliczeniem zbiórki publicznej" WYDATKAMI, a NIE jest "przychodem z z XX finału z wpłat pieniężnych" (przychodem z XX finału jest 50.638.801,30 zł). A rineo napisał wyraźnie: "XX finał: zebrano 48.049.843,99 zł wydano na cele statutowe 48.051.808,71 zł"! Zatem rineo dokonał manipulacji faktami. Mówmy wprost, zełgał na dwie bańki! I jeszcze zapomniał o czternastu bańkach z "1% podatku" i z "przychodów z darowizn rzeczowych i celowych" - a to też są wpływy fundacji WOŚP. Zrozumiano? Czy może są jeszcze jakieś wątpliwości co do jego kłamstwa?

  •  

   @msqs1911: na koniec roku fiskalnego "przychody ze zbiórki pieniężnej" mogą oznaczać zebraną kwotę + odestki od tej kwoty. To raz. Dwa, że dochody z 1%, z darowizn i z odsetek nie muszą , i nie są, przeznaczane na zakup sprzętu, o czym @rineo pisał. Wiedziałbyś jedno i drugie, gdybyś tylko przeczytał jego tekst. W związku z tym mam wątpliwości co do tego, że @rineo jest kłamcą, nie mam za to wątpliwości, co do twojego poziomu inteligencji.

  •  

   @singollo: dzięki, oczywiście masz rację :)

   @msqs1911: założyłeś tu konto specjalnie dla mnie? To miłe :)

  •  

   @singollo Naturalnie, że odsetki zaliczają się do przychodu z finału, tu nie ma wątpliwości. Ja pytam dlaczego rineo to wyciął? I zełgał! A jeśli dla ciebie odsetki od 48 baniek to dla nic, to ja chętnie potrzymam taką kasę na swoim koncie. Oddam wszystko co do grosza, tylko odsetki dla mnie (nawet potem odpalę tysiaka na orkiestrę, bo kto bogatemu zabroni?). rineo napisał: "Właściwym wskaźnikiem są pomiędzy PRZYCHODAMI Z FINAŁU, a wydatkami na cele statutowe są Rozliczenia zbiórek WOŚP" Tylko zamiast podać PRZYCHODY z XX FINAŁU (50.638.801,30) on podał kwotę z rozliczenia zbiórki publicznej (48.049.843,99). Napisał: "zebrano 48.049.843,99" i jeszcze mu wyszło, że pieniądze cudownie i bezkosztowo przyrosły, bo "wydano na cele statutowe 48.051.808,71". Tu macie wykres WOŚP ile zebrano z XX finału: http://s2.wosp.org.pl/uploaded/files/images/20_final_wykres_torcik.jpg
   To chyba rozwiązuje wątpliwości ile zebrano? I jak widać są i koszty przeprowadzenia samej zbiórki (2.588.957,31). Oczywiście do całkowitych Przychodów Fundacji WOŚP należy dodać jeszcze: przychody z darowizn rzeczowych i celowych (11.219.740,70) oraz Przychody z 1% podatku (3.415.033,55) - o czym manipulator rineo "zapomniał".

   Powtórzę się, ale tu macie rozpisaną całkowitą strukturę kosztów WOŚP (15 strona PDF-a) http://s2.wosp.org.pl/uploaded/files/files/Bilans%202012.pdf . Wywód rineo to właśnie grubymi nićmi szyta manipulacja.

  •  

   bart88uk

   @bart88uk: idąc Twoim tokiem "rozumowania": wszyscy jesteśmy złodziejami... a Matka wie, że ćpasz?

  •  

   @Asreael: a co nie jesteśmy? gdybys umierał z głodu nie ukradł byś jedzenia?

  •  

   @bart88uk: Oczywiście ale na szczęście nie muszę. I przynajmniej obecnie czasy są takie, że do garnka jest co włożyć więc nie jestem zmuszony do kradzieży czyli też nie jestem złodziejem. Czysto hipotetyczne pytania nie zmieniają niczego.

   Oprócz tego, że jest to pytanie z odbytu i nijak się ma do czegokolwiek. Jak sam powiedziałeś są dowody, że jakiś minister jest złodziejem (ach strach pomyśleć, który to może być) ale skąd założenie, że Owsiak jest złodziejem? Masz dowody? Masz na niego cokolwiek? Więc dlaczego nazywasz go złodziejem?

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @pelikany: założyłeś konto tylko po to żeby wklejać ten obrazek we wszystkie możliwe miejsca na wykopie?

   pokaż spoiler usuń konto

  •  

   @eltiven: ok w sumie wali mnie to róbta co chceta :) przepraszam że się odezwałem.

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @borostfor: Sekciarze przebudzcie się :)

   "Wszystkie twierdzenia Piotra Wielguckiego, zawarte w wymienionych publikacjach i objęte skargą oskarżycieli prywatnych, były prawdziwe".

   "Podkreślić trzeba, iż Piotr Wielgucki, składając wyjaśnienia, na uzasadnienie swoich twierdzeń, tez i ocen praktycznie zawsze przedstawiał dowody, przeważnie w formie wydruków z Internetu".

   Sąd was kłamie i oszukuje, ale Owsiak mówi prawdę! Ja nie mogę jak was łatwo nabrać, a potem puacz że politycy robią co chcą jak z was takie tumany - przepraszam.

   Ale nie jest za późno, jutro też wstaje dzień. :)

   Pozdrawiam. Głowa do góry.

  •  

   @be_a_st: to z czego on żyje? Żona i dzieci głodem przymierają? Ubrania biorą z Caritasu?

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @rineo: A zwolennicy nie powtarzają zasłyszanych tekstów? Ten zarzut można wystosować do każdego. A niestety większość osób nie formułuje własnego zdania, a opiera się o opinie ludzi, których uznaje za ważniejszych od siebie.

 •  

  @rineo, czy przychody WOŚP uwzględniają również odsetki z trzymania pieniędzy na wysokooprocentowanym koncie?

 •  

  @Rineo: Wyborna masakracja milordzie.

  •  

   @rineo: zadam ci jedno podstawowe pytanie gdzie pracuje żona owsiaka?

  •  

   @rineo: naprawdę ogromne gratulacje i podziękowania. Może teraz hołota spijająca wydzieliny z wpotylicy i innych niezależnych w końcu zastanowi się nad opcją wprowadzenia u siebie krytycznego myślenia :)

  •  

   @bart222: odpowiedź na to pytanie znajduje się w tekście, w akapitach "Owsiak bierze pieniądze za pracę w WOŚP" oraz w "Sensacje od TV Republika" w pkt. 5.

  •  

   @bart222: zadam ci jedno podstawowe pytanie - przeczytałeś cały tekst? bo jest w nim napisane gdzie pracuje żona Owsiaka.

  •  

   naprawdę ogromne gratulacje i podziękowania. Może teraz hołota spijająca wydzieliny z wpotylicy i innych niezależnych w końcu zastanowi się nad opcją wprowadzenia u siebie krytycznego myślenia :)
   @Biune: niestety, ponieważ zarzuty zostały zmasakrowane to teraz przerzucili się na dowodzenie, że dowodów nie ma bo to spisek Owsiaka ze skarbówką i ministerstwami. Z betonem nie pogadasz, plus jest taki, że pieprzenie o spisku ma mniejszą siłę przebicia niż obrazki z rzekomymi kwotami :)

  •  

   @rineo: żona owsiaka jest członkiem zarządu i z tego tytułu pobiera wynagrodzenie. Więc po co ta cała hipokryzja że owsiak nie pobiera żadnych pieniędzy?

  •  

   @fledgeling: nie jest podane na jakim stanowisku pracuje oraz ile zarabia.

  •  

   @bart222: Gdybyś otworzył sprawozdanie (widzę że łatwo dyskutować o rzeczach których się nie widziało - "ekspercie"), to byś mógł zobaczyć na jakim stanowisku pracuje. Nie jest podana dokładna pensja, ale kwota tak, możesz podzielić ją podzielić na dwie osobi jakim chcesz procentem; nawet jeśli 100% by na nią szło (a tak na pewno nie jest), to szału nie ma.

  •  

   @bart222: kłamiesz, przeczytaj wskazane wcześniej akapity:

   odpowiedź na to pytanie znajduje się w tekście, w akapitach "Owsiak bierze pieniądze za pracę w WOŚP" oraz w "Sensacje od TV Republika" w pkt. 5.

   nie jest podane na jakim stanowisku pracuje oraz ile zarabia.
   Jest, we wskazanych akapitach.

  •  

   @rineo: przeczytaj sobie lepiej poniższy artykuł bo widzę że jesteś źle poinformowany
   http://www.wprost.pl/blogi/tomasz_molga/?B=2190.

  •  

   @bart222: przeczytaj może wreszcie mój artykuł, wszystko jest w nim opisane, dokładnie w tych akapitach które podałem. Nie mam zamiaru odpowiadać na dalsze twoje komentarze, skoro nie chcesz zadać sobie trudu zapoznania się z moim tekstem. EOT.

  •  

   @bart222: czy ty czytałeś w ogóle artykuł który linkujesz? :D
   A może tylko jego tytuł? :D

   Jest chyba niezgodny z twoją linią ideologiczną bo tam piszą:

   Zarząd Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: Jerzy Owsiak, jego żona Lidia Niedźwiedzka-Owsiak oraz dr Bohdan Maruszewski zarabia niespełna 150 tys. zł rocznie, czyli 4136 zł na osobę miesięcznie. Czy to dużo? Nie sądzę. W szczególności, jeśli mówimy o honorariach osób odpowiadających za wydawanie tylu milionów rocznie.

   Łącznie koszty administracyjne wynoszą w fundacji 1,6 mln zł rocznie. Wynika, więc z tego, że z każdej podarowanej złotówki Owsiak i spółka pomagają za 96 groszy, a przejadają 4 grosze. To bardzo dobry wynik.

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @fledgeling: z jaką linią ideologiczną? Dla autora 4136 to niedużo, jednak w Polsce ponad 60% procent pracujących zarabia mniej. Chodzi mi o hipokryzje Owsiaka. Owsiak wraz z żoną zarabia ponad 8000 miesięcznie to mało?

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @fledgeling:

   tys. zł rocznie, czyli 4136 zł na osobę miesięcznie

   I jest to kwota brutto więc już całkiem słabo. A skoro tam pracują, wykonują jakieś czynności to kasa się im chyba należy:|

  •  

   @bart222: Jak na prezesa fundacji? Bardzo mało.

  •  

   @bart222: dla osób zarządzającej takimi pieniędzmi i rzeszą wolontariuszy, to wręcz śmieszne pieniądze

   Widać, mało wiesz o życiu; popatrz sobie ile wynoszą wynagrodzenia członków zarządu wg np. tej strony:
   http://www.wynagrodzenia.pl/moja_placa.php?s=307&Cz%C5%82onek%20zarz%C4%85du
   a dopiero potem zacznij się wypowiadać. Mediana 15k.

   Ale według cebulaków to powinni robić za darmo?

   pokaż spoiler na IV roku studiów zarabiałem 4k na start... przy o wiele mniejszej odpowiedzialności


   pokaż spoiler a linię ideologiczną masz wyjątkowo komuszą - jak na prawaka, "skoro inni mało zarabiają, to zarząd też ma mało zarabiać". Ach ci polscy "prawacy", którzy mają jakieś dziwnie lewicowe poglądy.

  •  

   @Tukan29: akurat na skupie zlomu zarabia sie dobrze

  •  

   @fledgeling: nie chodzi o to że powinien to robić za darmo. Chodzi o to Owsiak kreuje się na świętego który robi wszystko społecznie i nie pobiera za to żadnych pieniędzy.

  •  

   @bart222: Czep się człowieku polityków lub innych złodziei w tym państwie (np. ZUS). To że Owsiak zarabia 4136 zł BRUTTO to są grosze w porównaniu do tego co robi. Nawet jakby zarabiał 8k na rękę to i tak chętnie bym wrzucił do puszek WOŚP parę złotych. Widzę że tobie to nawet jakby tysiąc osób tłumaczyło jak jest to i tak pewnie byś powiedział żę to oni się mylą. Zapoznaj się ze strukturami działania WOŚP, poczytaj na ten temat trochę a potem się wypowiadaj.

  •  

   @bart222:

   nie chodzi o to że powinien to robić za darmo. Chodzi o to Owsiak kreuje się na świętego który robi wszystko społecznie i nie pobiera za to żadnych pieniędzy.

   ty za to wypowiedziami w stylu

   ssij
   kreujesz się na debila

   pokaż spoiler albo homoseksualistę

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @bart222: ja p?$$%#@e... Kolego szanowny, zrozum wreszcie. Masz na swoim koncie 50mln zł. Możesz kraść na lewo i prawo, stać Cię na księgowe co czarują w sprawozdaniach. Owsiak tego nie robi, napisał czarno na białym że zgarniają śmieszne pieniądze miesięcznie (w porównaniu do kwot jakie zbierają) a ty się czepiasz. Coś mi się zdaje że znalazł byś tam brak 1zł i nazwał byś go złodziejem. Opanuj się

  •  

   @bart222: Robienie czegokolwiek społecznie nie wyklucza zarabiania własnych pieniędzy, szczególnie, że jedno z drugim nie ma nic wspólnego.
   Jerzy Owsiak nie pobiera żadnych pieniędzy ze zbiórki podczas FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY. Jest to w rozliczeniach. Przeczytasz?

 •  

  @rineo

  Tego nie zdementowałeś. Prawda w oczy kole? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  W Polsce nawet akcje charytatywne sa prawicowe i lewicowe. Nojap#%?#!%e.

  •  

   @bozonhiggsa: Fundacje charytatywne i wszelkie przejawy takiej działalności są z natury lewicowe.

  •  

   @oleeeck: a ludzie, ktorzy kozystaja z ich pomocy jacy sa? prawaki czy lewaki?

  •  

   @oleeeck: zwłaszcza Rotary i Lion's club ;)

  •  

   @oleeeck: Teraz to napisałaś najgłupszy komentarz w tym znalezisku. To właśnie prawica jest zwolennikiem charytatywności, wg. lewicy państwo powinno wszystko zapewniać, więc nie ma potrzeby na charytatywność.

  •  

   @maciejkack: Wszelkie przejawy pomocy ludziom potrzebującym, którzy nie radzą sobie sami. Są biedni, jakby to prawak powiedział "nieroby", organizacje pozarządowe, i "wrażliwość społeczna" to przejaw lewicowych poglądów.

  •  

   @oleeeck: Nieprawda. Prawak != egoizm, brak empatii i chęci pomocy potrzebującym.
   Wg lewicy pomoc najbiedniejszym, chorym, bezrobotnym leży w zadaniach państwa. Pomoc ta powinna wystarczyć, więc nie ma potrzeby na działalność charytatywną.
   Wg prawicy ta pomoc dla ludzi, których na nią nie stać powinna opierać się na fundacjach i organizacjach charytatywnych, które kto by chciał, to by wspierał. Zero przymusu.
   Wrażliwość na biedę, choroby itp. to nie jest lewacki wymysł tylko część natury człowieka.

  •  

   @oleeeck: Chorzy obłożnie ludzie i niepełnosprawni też?

  •  

   @oleeeck: w jaki sposób zbiórka oparta na dobrowolności, funkcjonująca tam, gdzie nie działa przymusowy system redystrybucji jest lewicowa? Socjalistyczna (lewicowa) redystrybucja opiera się na przymusie, a dobrowolne oddawanie swojego majątku komu się chce to wyraz wolnego rynku. Z politologii pała :)

  •  

   @bozonhiggsa: Fundacje charytatywne i wszelkie przejawy takiej działalności są z natury lewicowe.

   @oleeeck: p?@@?%%isz jak potłuczony. Poczytaj sobie CIUT chociaż klasyków, dot. kapitalizmu (np. tekst Webera o związkach kapitalizmu z protestancką wiarą). Tam masz jasno wytłumaczone, że to właśnie kapitalizm, wolność gospodarcza, bogacenie się, gromadzenie kapitału, umożliwia charytatywność. Dzięki temu, że ktoś jest bogaty, może wspomagać innych. Poczytaj, skąd wzięła się Carnegie Hall, Brown University, albo co Rockefeller zrobił ze swoim majątkiem. A może ci trzej panowie, to też byli lewacy?

  •  

   @oleeeck: Nawet sam bóg i guru zatwardziałych prawaków "Krul" Korwin Mikke mówi, że pomoc dla biednych, chorych i potrzebujących - owszem, ale nie pod przymusem w formie podatków, tylko dobrowolnie, kto chce. A jak niby działają fundacje charytatywne? Ktoś Cię zmusza do wpychania pieniędzy w puszkę?
   Poza tym jak ktoś już wyżej słusznie zauważył - ludzie, którzy korzystają z pomocy takich fundacji mają w głębokim poważaniu polityczne poglądy ich organizatorów.

 •  

  Wolontariusze kradną i nie jest to skala 400:1 ;). U mnie w mieście w McDonaldzie cała grupa jedną puszkę wyczyściła na kilka happy mealów. Jeszcze się cieszyli z tego jakby 6-stkę w totku wygrali.

  Zadzwonił jeden z nich do sztabu, że puszka upadłą i musieli skleić.

  •  

   U mnie w mieście w McDonaldzie cała grupa jedną puszkę wyczyściła na kilka happy mealów. Jeszcze się cieszyli z tego jakby 6-stkę w totku wygrali.
   @Ural-Z-S100: grupa wyczyściła puszkę w miejscu publicznym tak, że wszyscy ich widzieli i nikt tego nie zauważył. To ma sens :D

  •  

   @Ural-Z-S100: I taki pisokatolik jak ty nie zgłosił tego z uśmiechem na twarzy na policję? biczplis :)
   O to że kradną ludzie to nic nowego, zobacz na caritas jakie złodzieje
   http://caritaspolska.wordpress.com/2010/12/24/caritas-pod-lupa/

  •  

   @rineo: Myślisz, że ludziom zależy by dzwonić do sztabu WOŚP? Śmiechłem. Też miałem na to wywalone.

  •  

   @Peter-Wiggin: To nie moja broszka by zgłaszać nieuczciwość wolontariuszy. Od tego są mundurowi :).

  •  

   Też miałem na to wywalone.
   @Ural-Z-S100: skoro nie przeszkadza ci kradzież to ja nie mam pytań.

  •  

   @Ural-Z-S100: Ale na spamowanie wykopu jakie to niby są złodzieje już nie masz wywalone?
   j@%?! id ciebie kłamstwem i hipokryzją że aż musiałem się odsunąć od monitora.

  •  

   @Peter-Wiggin: Raczej od Ciebie wali urojeniami POpaprańców i butaprenem.

  •  

   @rineo: Przeszkadza, ale nie jest to moim obowiązkiem by zgłaszać. Jakiś problem? To zabezpieczcie to jakoś lepiej, a nie ślepo ufacie młokosom.

  •  

   nie jest to moim obowiązkiem by zgłaszać.
   @Ural-Z-S100: owszem, jest to twoim obowiązkiem: na każdym obywatelu ciąży obowiązek zgłoszenia przestępstwa którego jest świadkiem. Nie dopełniając go popełniasz przestępstwo przeciwko wymiarowi sprawiedliwości. Gratuluję!

  •  

   @rineo: to akurat nieprawda. Ten obowiazek ma charakter spoleczny, a jego niewypelnienie jest przestepstwem tylko w niektorzych wypadkach. Kradziez do tych wypadkow na pewno nie nalezy.

  •  

   @stekelenburg2: art 239 KK? Niezgłoszenie przestępstwa udaremnia postępowanie karne.

  •  

   @rineo: gdyby ustawodawca chcial to tak rozumiec, to nie tworzylby art. 240 kk bo 239 by wystarczal.

  •  

   @Ural-Z-S100: Czyli widziałeś jak wolontariusze publicznie rozpruwają puszkę, nikt tego nie zgłosił, szefostwo WOŚP łyknęło tekst o sklejeniu, a my wszyscy mamy w to uwierzyć? :> Wali ściemą na kilometr.

  •  

   @Ural-Z-S100: McD w którym mieście i mniejwięcej o jakiej porze?

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   To nie moja broszka by zgłaszać nieuczciwość wolontariuszy. Od tego są mundurowi :)

   @Ural-Z-S100: Człowieku, o czym my tu mówimy. Jesteś zwykłym ignorantem i tyle. Jak widzisz przestępstwo to zgłaszasz przestępstwo. Jak zobaczysz że mordują kobietę to też stwierdzisz, że masz na to wyj?%!ne, bo to sprawa mundurowych? Z Tobą czy bez Ciebie życie w społeczeństwie wcale nie jest lepsze.

   pokaż spoiler Najlepiej usuń konto

  •  

   Wolontariusze kradną i nie jest to skala 400:1 ;). U mnie w mieście w McDonaldzie cała grupa jedną puszkę wyczyściła na kilka happy mealów. Jeszcze się cieszyli z tego jakby 6-stkę w totku wygrali.
   Zadzwonił jeden z nich do sztabu, że puszka upadłą i musieli skleić.


   @Ural-Z-S100: Skomentuje to tak:

  •  

   Przeszkadza, ale nie jest to moim obowiązkiem by zgłaszać. Jakiś problem? To zabezpieczcie to jakoś lepiej, a nie ślepo ufacie młokosom.

   @Ural-Z-S100: czy jak ktoś zabierze staruszce torebkę, to też jej powiesz: trzeba było lepiej torebki pilnować? Jak ktoś wyciąga kasę z kościelnej tacy, to też księża powinni ją lepiej zabezpieczać, a nie tak bez zabezpieczenia pieniądze pod nos podstawiać?

  •  

   Myślisz, że ludziom zależy by dzwonić do sztabu WOŚP? Śmiechłem. Też miałem na to wywalone.

   @Ural-Z-S100: Dzięki takim postawom złodziejstwo kwitnie i tak trudno złapać złodzieja lub odzyskać rzeczy po kradzieży. Każdy albo patrzy jak na dobre widowisko, albo mówi, że nic nie widział. Chciałbym zobaczyć Twoją reakcję jakby Ci ktoś ukradł cenną rzecz, a jedyny świadek mówił, że nic nie widział.

  •  

   @Ural-Z-S100: Dziecko, przecież ty sam jesteś młokosem. W słowniku dorosłych ludzi nie istnieje zwrot " śmiechłem", ani też, że mają na coś"wywalone".

  •  

   @Ural-Z-S100:

   Wolontariusze kradną i nie jest to skala 400:1 ;). U mnie w mieście w McDonaldzie cała grupa jedną puszkę wyczyściła na kilka happy mealów. Jeszcze się cieszyli z tego jakby 6-stkę w totku wygrali.

   Jak rozumiem, to informacja na temat liczb (przychodów i wydatków) jest nieprawdziwa, bo jakieś dzieciaki dobrały się do puszki?

  •  

   @rineo: Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa to jedynie moralny obowiązek, a nie prawny. Przytoczony przez Ciebie paragraf, choć wydaje się słuszny, to jednak nie ma tutaj zastosowania. Kwestię tę reguluje Art. 304.kodeksu postępowania karnego- Obowiązek zawiadomienia o przestępstwie
   § 1. Każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję.- małe wyjaśnienie: Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa

   A co do tematu to bardzo dobra robota z Twojej strony:)

  •  

   @masterinho: dzięki za wyjaśnienie niejasności z przepisem :)

  •  

   @Ural-Z-S100: hej zazwyczaj nie komentuję, ale tym razem to zrobię, bo muszę ci powiedzieć że jesteś żałosny i mama powinna ci zabrać komputer, ale przede wszystkim

   pokaż spoiler usuń konto

  •  

   @Ural-Z-S100: A co ze społecznym obowiązkiem zgłoszenia popełnienia przestępstwa? Przyjmując Twój tok rozumowania, gdyby Cię okradli, nie będziesz zgłaszał nigdzie faktu popełnienia przestępstwa, tylko zaczekasz aż "mundurowi" przyjdą i zapytają Cię, czy może przypadkiem ktoś Ciebie nie okradł...

 •  

  @rineo: Dziękuję Ci za to .

 •  

  Generalnie jedna strona będzie się upierać że wydaje 5x% na sprzęt, druga że 9X% na cele statusowe. Jedni będą przekręcać te dane pod swoją tezę inni pod swoją. Samej w sobie defraudacji w ten sposób nie rozstrzygniemy ponieważ można sobie wyobrazić sytuacje, w której WOSP zlecając wykonanie zadania wynikającego ze statusu fundacji zrobi to tak że: firma X dostanie Y kasy na np. organizację szkolenia ratowników a Owsiak z tego tytułu weźmie łapówkę. Tylko taki scenariusz jest na ten moment nie do udowodnienia, dodając do tego domniemanie niewinności temat powinien być zamknięty. Moim zdaniem z Owsiakiem jest jeden problem taki że angażuje się politycznie gdyby tego nie robił gówno-burzy by nie było, albo byłaby o wiele mniejsza.

  •  

   @dyktek: Dokładnie, fundacja nie jest APOLITYCZNA.

  •  

   @dyktek: *statutowe i *status, a nie statusowe i status

  •  

   @dyktek: Owsiak to nie WOŚP. Jego zaangażowanie polityczne również mi się nie podoba, ale nie przekłada się to samą Orkiestrę, która jest apolityczna.

   można sobie wyobrazić sytuacje
   Można sobie wyobrazić wiele różnych sytuacji, ale póki nie ma dowodów winy, a wszelkie dokumenty potwierdzają jedną wersję, póty opowiadanie o przekrętach jest oszczerstwem.

  •  

   @rineo: Owsiak jest interfejsem WOSP-u tyle w temacie, ich już się nie da rozdzielić.

  •  

   fundacja nie jest APOLITYCZNA.
   @Ural-Z-S100: poproszę dowód na polityczne zaangażowanie się fundacji - kupowany sprzęt jest prawicowy czy lewicowy? Owsiak =/= fundacja, jest jej twarzą i prezesem, ale nie jest całą fundacją, a już na pewno nie jest zbiórką.

  •  

   problem taki że angażuje się politycznie gdyby tego nie robił gówno-burzy by nie było, albo byłaby o wiele mniejsza.

   @dyktek: Problem jest taki, że gównoburzy by nie było gdyby Owsiak popierał PiS. A że nimi gardzi to taki jest efekt.

  •  

   @dyktek: jw.: Owsiak to twarz i prezes fundacji, ale nie jest fundacją. WOŚP to kilkudziesięciu pracowników, 8 tysięcy wolontariuszy WOŚP (pokojowy patrol), dwa tysiące sztabów i 120 tysięcy wolontariuszy z puszką.

  •  

   @biczplis: gdyby Owsiak popierał PiS to uwierz mi ta akcja nigdy nie osiągnęłaby takiej skali i sukcesu.

  •  

   @rineo: wybacz ale to jest mega naiwne podejście do sprawy.

  •  

   @dyktek: Kiedyś nie było ani PiS, ani PO i co roku był sukces, czy za SLD czy za Solidarności.

  •  

   @dyktek: naiwne bo? Sprzęt kupowany przez WOŚP jest lewacki, żeby być wolontariuszem jest potrzebna jakaś przysięga ideologiczna czy coś?

  •  

   @biczplis: no ale co z tego? jak to się ma do Twojego pierwszego komentarza?

  •  

   @dyktek: Tak się ma, że kiedyś nie było gównoburzy w sprawie WOSP, a od czasu rządów PO i opozycji PiS gównoburza jest. I tak zajadłą, pełną nienawiści i kłamstw gównoburzę mogło rozpętać tylko prawicowe oszołomstwo.

  •  

   jedna strona będzie się upierać że wydaje 5x% na sprzęt, druga że 9X% na cele statusowe
   @dyktek: taki drobiazg: fundacja faktycznie wydaje te 5x% na sprzęt, tyle że nie jest to jej jedyny cel statutowy, wydatek "na pomoc". Tu nie ma się nad czym spierać: fakty są jakie są, to nie moja wina, że ktoś chce manipulować i dorzuca dotację na Woodstock do przychodów, ale odejmuje wydatki na RUR od wydatków i się cieszy, że udowodnił.

  •  

   @rineo: nie, naiwny jest rozdział Owsiak Wosp

  •  

   @dyktek: nie jest naiwny, jest zgodny ze stanem faktycznym. Owsiak to nie WOŚP, on się angażuje politycznie, WOŚP nie. Owsiak poza byciem prezesem jest prywatną osobą, nikt mu nie zabrania posiadać poglądów. Żeby było zabawniej: w dyskusji politycznej Owsiak i ja bylibyśmy przeciwnikami.

  •  

   @biczplis: ja bym się skłaniał raczej ku wersji, że popularyzacja internetu i dostęp do informacji zapoczątkowały taki stan rzeczy. Wcześniej taki informacje też krążyły tylko na mniejsza skale ponieważ nie można było ich tak popularyzować. Poza tym PiS to nie prawica. Więc się zdecyduj czy to prawicowe oszołomstwo czy PiS

  •  

   Poza tym PiS to nie prawica. Więc się zdecyduj czy to prawicowe oszołomstwo czy PiS

   @dyktek: Myślisz, że wyborcy tej partii są na tyle ogarnięci, żeby wytargać te wszystkie niuanse, wg których PiS to typowo lewicowa partia? Błagam cię. I nie łap mnie za słówka, bo doskonale wiesz o co mi chodzi.

  •  

   @rineo: Owsiak jest osobą publiczną. Jako osoba publiczna stojąca na czele organizacji charytatywnej powinien skupiać się na tym aby budować jak największe zaufanie społeczne bo to się przekłada w sposób bezpośredni na sukces jego fundacji na czele której stoi - to chyba oczywiste? Jeśli wkłada kij w mrowisko pod tytułem wojna PO-PiS świadomie szkodzi organizacji na czele której stoi i jest współodpowiedzialny za podział. Nie wiem jak w bardziej łopatologiczny sposób Ci to wytłumaczyć. Jeśli uważasz że to osoba prywatna i może sobie wygadywać co chcę spoko. Ale zważ na to że w ten sposób osłabia organizację, którą kieruje. I to jest podstawowy problem Owsiaka o którym pisałem już w pierwszym komentarzu.

  •  

   @biczplis: to jest koniec mojej wypowiedzi, pominąłeś meritum.

  •  

   @biczplis:
   @dyktek:
   @rineo:
   Zaczęliście dyskusję o gównoburzy związanej z PIS. Kto inny, jak nie PiS sam najechał na WOŚP? Kto inny, jak nie księża i KK zaczęli ujadać na WOŚP? Kto nie inny, jak nie księża powtarzają dajcie na tacę, a nie WOŚP?

  •  

   ponieważ nie można było ich tak popularyzować

   @dyktek: Niby dlaczego? I śmieszy mnie ten tekst dostępności internetu - od, powiedzmy, 2004 do 2014r. minęło 10 lat - jad wylewa się od 2-3.

  •  

   Owsiak jest osobą publiczną
   @dyktek: Karolak też.

   Jako osoba publiczna stojąca na czele organizacji charytatywnej powinien skupiać się na tym aby budować jak największe zaufanie społeczne bo to się przekłada w sposób bezpośredni na sukces jego fundacji na czele której stoi - to chyba oczywiste?
   Owszem, dlatego napisałem, że zaangażowanie polityczne Owsiaka mi się nie podoba, dokładnie z tych powodów które wymieniłeś.

   W całej reszcie piszesz o Owsiaku, i z tymi zarzutami się zgadzam: jego zaangażowanie polityczne szkodzi WOŚP. Wszystko się zgadza, tyle że Owsiak to nie jest WOŚP.

  •  

   @biczplis: jad wylewa się już od dawna to że Ty o tym usłyszałeś 2-3 lata temu nie znaczy że tak jest...

  •  

   @dyktek: Śmiem twierdzić, że żyję na tym świecie tak samo długo (jak nie dłużej) niż ty. Kiedyś te wszystkie oskarżenia nie miały takiej siły rażenia, bo nikt tych bredni nie dmuchał tak, jak prawactwo teraz.

  •  

   @rineo: ok w takim razie przeczytaj co napisałem na samym początku raz jeszcze... "Moim zdaniem z Owsiakiem jest jeden problem taki że angażuje się politycznie gdyby tego nie robił gówno-burzy by nie było, albo byłaby o wiele mniejsza." Bo dyskusja wchodzi w jakąś idiotyczną pętle.

  •  

   @dyktek: Spoko, a ty przeczytaj jeszcze raz to "Problem jest taki, że gównoburzy by nie było gdyby Owsiak popierał PiS. A że nimi gardzi to taki jest efekt." i zakończmy

  •  

   @mjfotocompl: KK zaczęli najeżdżać raczej na początku dawajcie lepiej na Caritas. Ale jakie to ma znaczenie dla dyskusji? Moja wymiana zdań z @biczplis dotyczyła tylko tego że gdyby Owsiak angażował się politycznie po stronie PiS to WOSP nie odniósł by takiego sukcesu.

  •  

   @dyktek: żeby więc nie zapętlać: zgadzamy się co do tego, że Owsiak niepotrzebnie się angażuje i jest to niekorzystne dla WOŚP. Z tym nie dyskutuję, to fakt. Jednak nie zgadzam się na łączenie politycznego zaangażowania Owsiaka z WOŚP, a ten tekst jest o WOŚP, a nie o Owsiaku.

  •  

   @biczplis: czyli równie dobrze można by stwierdzić że gownoburzy by nie było gdyby nie zaangażowanie polityczne Owsiaka, bo to zaangażowanie polityczne po stronie przeciwników PiS, sprowokowała PiS i wracamy do mojego pierwszego komentarza, w którym to właśnie napisałem. O zaangażowaniu politycznym, dziękuje że po kilkunastu komentarzach się ze mną zgadzasz.

  •  

   @dyktek: primo - PiS jest za kościołem, czy kk, za PiSem? KK najeżdża, PiS w KK słucha tego, PiS szuka problemów i walczy z WOŚP, dzięki KK? Czy na odwrót?
   @rineo: dajcie mi przykłady politycznego zaangażowania Owsiaka proszę.

  •  

   gdyby Owsiak angażował się politycznie po stronie PiS to WOSP nie odniósł by takiego sukcesu.

   @dyktek: k?%!A, powtarzam - WOŚP odniosła sukces już za panowania i prawicy, i lewicy, i SLD, i PiSu, i PO i PSL.

  •  

   @mjfotocompl: "gownoburzy by nie było gdyby nie zaangażowanie polityczne Owsiaka, bo to zaangażowanie polityczne po stronie przeciwników PiS, sprowokowała PiS i wracamy do mojego pierwszego komentarza, w którym to właśnie napisałem. "

  •  

   @mjfotocompl: nie mam żadnych dokumentów, po prostu zdarza mu się wygłaszać swoje poglądy, które to są zgodne z jedną stroną polityczną i sprzeczne z drugą - słyszałem to na własne uszy. Nic mi nie wiadomo, aby konkretnie popierał jakichś polityków, sponsorował kampanię czy coś.

  •  

   @rineo: ale Twój tekst jest konsekwencją Owsiaka i jego agitki politycznej - i o to chodzi. Pisze to już 10 raz pod swoim wątkiem. Owsiak prowokuje swoim zachowaniem tzw. "prawą" stronę, która intensyfikuje działania anty, a potem tacy jak Ty rozpruwają na ten temat flaki i tworzy się p@$%$!#ona gówno-burza. Którą być może zaczyna "prawa" strona, ale jest akcja i reakcja.

  •  

   ale Twój tekst jest konsekwencją Owsiaka i jego agitki politycznej - i o to chodzi.
   @dyktek: nie, mój tekst jest odpowiedzią na oszczerstwa. Motywacje oszczerców mnie nie interesują: nie ma znaczenia czy ktoś kłamie bo Owsiak powiedział coś politycznego, bo po prostu jest hejterem czy z jakiegokolwiek innego powodu.

  •  

   @biczplis: ale jaki to ma związek z tym co napisałem do c!!%! pana wacława.

  •  

   @dyktek: Po pierwsze Owsiak nie zrobił tego w czasie wośpu. Ma chyba prawo mieć swoje zdanie na jakieś tematy? Ma prawo komentować? Sam mówi o zdroworozsądkowym podejściu, a nie o staniu po którejś ze stron?

   @rineo: My też się wypowiadamy, a że to osoba bardziej znana, to to pokazują... Nasze zdanie jest mniejsze, bo do mniejszej ilości osób docieramy. Poza tym wypowiada się o tym na blogu. Ja tez mogę założyć bloga i się wypowiadać w dowolny sposób. Nie idzie do gazet i nie dyktuje im swoich teorii, nie każe im o tym pisać. To czy ma rację, czy jej nie ma - to każdy sam może sobie odbierać. Idealnie można porównać do walla fejsbukowego, gdzie znajomi Cię wk%?#iają obrazkami durnymi kwejkami. Oglądasz, wk%?#iasz się, piszesz o tym, nic się jednak nie zmienia, a Ty możesz przestać ich tablice oglądać. Ja też z tym walczyłem...

   Nie widzę w tym upolitycznienia.

  •  

   @mjfotocompl: właśnie o to mi chodzi. Ma jakieś swoje poglądy, prezentuje je (może nie do końca potrzebnie), ale nie widzę w tym zarzutu wobec WOŚP.

  •  

   @rineo: Ciągle powtarzasz, że Owsiak to nie WOŚP. No wiadomo, że to nie WOŚP ale organizacja nie może mieć jakichś poglądów i ich wygłaszać. Jak twór formalny może być apolityczny lub nie w rozumieniu społecznym? Osoba stojąca na czele tej fundacji bardzo angażuje się politycznie wykorzystując do tego również sam Finał WOŚP i tutaj jest problem.

  •  

   @mjfotocompl: mówię o tym jakie są konsekwencje angażowania się politycznego Owsiaka, i sam uważam że poprzez takie działania szkodzi samej fundacji. Ty uważasz inaczej i możemy na tym skończyć.

  •  

   Osoba stojąca na czele tej fundacji bardzo angażuje się politycznie wykorzystując do tego również sam Finał WOŚP i tutaj jest problem.
   @RobaxX: nie wiem czy bardzo, ma jakieś poglądy i je głosi. Nie wiem w jaki sposób wykorzystuje Finał WOŚP, poza oczywistym faktem, że Owsiak jest popularny dzięki WOŚP.

   Tekst jest o finansach WOŚP, a nie o cechach osobowych Owsiaka.

  •  

   @dyktek: Ja mam pytanie może ktoś wie bo nie nie wgryzałem się w temat na WOŚP daje :) i nie jestem z PiSu. jakaś spółka Melon ma prawa do sprzedaży koszulek gadżetów z logiem WOŚP i moje pytanie zysk z tej sprzedaży jest gdzieś uwzględniany w rozliczeniu fundacji czy nie?

  •  

   @vizir: jest to opisane w tekście, we fragmencie dot. Złotego Melona.

 •  

  Co to za pole na końcu?

 •  

  @rineo
  szacunek za chęci, serio mi by się nie chciało...

  Niestety dyskusja z prawackimi rycerzami skazana jest na niepowodzenie - do zakutych łbów nic nie przemawia, fakty? Jakie fakty? Jeśli nie są zgodne z założoną tezą to gorzej dla faktów...

  Z całego zamieszania najbardziej martwi mnie wypowiedź Owsiaka odnośnie odpuszczania hejterom i nie kierowania większej ilości spraw na drogę sądową, odwaga u tych indywiduów kończy się zaraz po przekroczeniu progu sali sądowej. No tak tylko tam trzeba się operać na faktach, nie na przypuszczeniach, na 'wydaje mi się', 'słyszałem od...' i takie tam.

  rineo, dyskusja z nimi przypomina zapasy ze świnią w błocie, po pewnym czasie zauważasz, że im się to po prostu podoba.

  Z drugiej strony wierze w ludzi i mam nadzieję, że całokształt twojej walki z betonem intelektualnym na wykopie, będzie skutkować publicznym obnażeniem miałkości intelektualnej tego hejterstwa w świadomości userów. Bo wypoki są naiwne, łątwe do zmanipulowania, ale nie głupie i po pewnym czasie kiedy opada kurz absurdu zdają sobie sprawe jak ich robiono w balona. Prawaccy manipulatorzy zapominają o jednym polskim porzekadle... Kłamstwo ma krótkie nogi, oni sięnigdy tego nie nauczą, ale z drugiej strony to dobrze, jak widać po historii nigdy nie zbudują niczego na kłamstwach i pomówieniach.

  Proszę oto prezent ode mnie, +10 do kruszenia betonu:

  •  

   @siRcatcha: podstawowym celem mojego tekstu było wręczenie do ręki dyskutującym z oszołomami porządnych, merytorycznych argumentów. Oszołomstwo ma swoje demoty, to jest przeciwwaga :)

   Za kruszarkę do betonu dziękuję, na pewno się przyda :>

 •  

  BRAWO BRAWO BRAWO!! @rineo ogromne prawo! Tylko Ja i Ty to wiemy, problem, że ludzie są dziwni i większości nie przetłumaczysz bo oni wiedzą swoje, nawet pomimo faktów podstawionych pod sam nos! Chyba najbardziej bolał mnie materiał TV REPUBLIKA i ten co dałeś i ten nowy co pojawił się na wykopie, nie rozumiem jak można stworzyć taki materiał. Serio, do WOŚPa zawsze będę wrzucał, co roku staram sie dawać na aukcje różne gadżety, które zdobywam dla siebie ale później z lekkim bólem je oddaje (plakaty, autografy, gry itp itd) dzięki temu kilka stówek na WOŚPa wpadło bo wiem, że warto bo wiem, że dzięki Jurkowi moja kuzynka, która byla wcześniakiem 15 lat temu przeżyła, bo w tamtych czasach dla dzieciaka, który urodził się 2 miechy wcześniej gdyby nie Jurek ratunku by nie było...

  •  

   problem, że ludzie są dziwni i większości nie przetłumaczysz bo oni wiedzą swoje, nawet pomimo faktów podstawionych pod sam nos!
   @M4h00n: ponieważ ciężko dyskutować z treścią znaleziska hejterstwo zakopuje jako informacja nieprawdziwa, a stare - świeżo zmasakrowane - zarzuty zastępuje dowodem z braku dowodu pt. "nie ma dowodów bo jest spisek i je ukrywają" :)

  •  

   @rineo: Chyba spółka petera kovacza cię minusuje, bo przy każdym komentarzu masz 7 minusów. Jak w gimbazie

 •  

  Mariusz Max Kolonko porównał Wielką Orkiestrę do ZOMO, mówi jak jest czy za dużo koksu juz wciągnął?

  •  

   @KrisCane: o ile mi wiadomo WOŚP nie zajmuje się pałowaniem demonstracji i strzelaniem do robotników, więc porównanie do ZOMO jest średnio trafne. Wspólne mają to, że ich skróty mają cztery litery, w tym "O" :>

  •  

   @KrisCane: Ha! Czyli nie tylko ja sądzę, że jest uzależniony od kokainy!

   Po pierwsze ewidentnie wygląda na człowieka pod wpływem jakichś stymulantów - wielkie źrenice (pomimo, że lampa świeci mu prosto w oczy więc powinny być malutkie), czerwona twarz w wyniku wysokiego ciśnienia, bardzo szybkie mówienie itd. itp.
   Po drugie skoro zarobił kilkadziesiąt/kilkaset tysięcy na reklamach z YT (szacując na podstawie liczby wyświetleń filmów) a w dodatku organizował jeszcze jakieś zbiórki pieniędzy od widzów plus dostawał coś od jakichś amerykańskich organizacji zajmujących się weteranami (na początku kilku filmów pojawiało się logo "this program was made possible by a grant from thanku.com") to dlaczego nie kupił sobie porządnej kamery, nie wynajął porządnego studia, obróbka filmów jest na poziomie gimnazjalisty na informatyce i w ogóle widać, że ani grosza z tych pieniędzy w swój program nie zainwestował. A skoro na tym zarabia e to inwestycja byłaby logiczna - lepiej zrobiony program, więcej widzów, więcej pieniędzy.

   EDIT:

   Sprawdziłem to thanku.com, od których dostał grant i zaczyna robić się ciekawie bo wychodzi na to, że... to jego własna strona, która ma na celu pomoc weteranom wojennym. Czy Kolonko jest weteranem wojennym?

  •  

   @znam_sie: zgadzam się, również kokaina jest dosyć popularna w świecie Celebrity, podałeś ciekawe informacje które sam sprawdzę

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  Jak dla mnie mógłby sobie z tego brać nawet bankę co roku za to co zrobił i ile pomógł należy mu się, jak fajfusą się nie podoba to niech ruszą dupy i zaczną sami pomagać niech w ogóle zorganizują cokolwiek zobaczą ile z tym problemów to może docenią

  •  

   @brusse: czemu Wam umyka om jeśli chodzi o liczby mnogie? "hejterą/fajfusą/kutasiarzą... Obyś wziął udział w wykopoczcie, poleci słownik ortograficzny dla Ciebie :)

  •  

   @brusse: Dokładnie, kasa za pracę należy mu się jak psu buda. Już za sam stres wynikający z panowania nad tyloma osobami i taką ilością pieniędzy, nie mówiąc już o tym, ile mu napsuli nerwów oskarżeniami wymyślanymi przez dziennikarzy. Do tego facet ma łeb na karku, żeby taką fundację utrzymać, wypromować i jeszcze zarządzać.

   Co do jego poglądów politycznych - to jest jak dla mnie odrębna sprawa, WOŚP przecież nie promuje żadnych partii. Owsiak to Owsiak, jemu do ręki nie daję pieniędzy, on też z własnej kieszeni nie płaci.

   Natomiast podejrzewam, że jakby się ten bloger albo któryś z cwaniaków dziennikarzy, albo nawet pani Zosia, co w kościele usłyszała, że Owsiak szatanistą jest, wziął za zarządzanie WOŚP, to fundacja by w najlepszym wypadku upadła, a możliwe, że sami by nakradli ile wlezie, póki by mieli z czego. Utrzymywać taką inicjatywę przez ponad 20 lat to już jest nie lada wyczyn, a pomóc tylu szpitalom, przeprowadzać szkolenia z pierwszej pomocy - to jest godne podziwu.

   Moim zdaniem to Owsiak mógłby sobie pojechać na wakacje gdzie mu się podoba i bym nie wnikała, skąd wziął kasę, bo tylko jemu się chciało komuś pomagać i mu się należy święty spokój.

 •  

  Wielkie dzięki za Twoją pracę. Sprawdziłem czołowe portale opluwające WOŚP (fronda i niezależna) i oczywiście nie ma ustosunkowania się do Twoich wyliczeń. Może przydałby się jakiś wykop effect, bo media które opierają się na sianiu dezinformacji i kłamstw raczej nie przysłużą się polskiemu społeczeństwu. Chociaż wątpię by odszczekały, w końcu teza została postawiona, i "...tym gorzej dla faktów".
  W ogóle smutny to kraj jest gdzie nawet organizacje charytatywną chce się zniszczyć, w imię zasady, że jak mi się życie nie udało to wszystkim musi być równie ch*jowo. Smutne jest też to, że wystarczającym uwiarygodnieniem dla wynurzeń jakiegoś idioty jak np matkakurka jest to, że media nawet nie chcą się nad nim pochylić. Skoro nie komentują głośno, pewnie ma rację, nie? Dożyjemy czasów, że jak naukowcy nie będą chcieli zwoływać konferencji by odeprzeć argumenty jakiegoś pożal się boże blogera o tym, że ziemia jest płaska - będzie to dowód na to, że naukowcy coś ukrywają, pewnie nie mają racji, a ziemia NA PEWNO jest płaska.

  •  

   Haha, są i pierwsze podrygi :) W komentarzach pod artykułem opluwającym Owsiaka pojawił się komentarz

   "HTTP://WWW.WYKOP.PL/RAMKA/181
   http://www.wykop.pl/ramka/1819096/zestawienie-zarzutow-wobec-wosp-i-ich-konfrontacja-z-faktami/
   Ja wiem, że dla ułomnych to trochę długi tekst, ale poświęć te parę minut, a później spróbuj udowodnić swoje kłamstwa. Jak nie potrafisz - odszczekaj."


   A jak odpowiedziała intelektualna "prawica", znana z gonienia lemingów i innych niezdolnych do samodzielnego myślenia xD?

   "WSKOCZ NA STÓŁ CZERWONA MRÓWO I PUKNIUJ SIĘ W MELON
   Wskocz na stół czerwona MRÓWO i puknij się w MELON.
   Kolejny adwokat diabła - obrońca MO i P (równie) O."


   Komedia ;) Kto zgadnie portal? Tylko na jednym piszą w tak potłuczony sposób.

  •  

   @PanKran: Oj nie na jednym. Może być równie dobrze Niezależna, Fronda, jak i wPolityce ;).

  •  

   @PanKran: heh, miło słyszeć, że mój tekst jest cytowany i linkowany, poważnie :) Który to portal, chcę to zobaczyć :>

  •  

   Kolejny adwokat diabła - obrońca MO i P (równie) O.

   @PanKran: to jest trochę zabawne, trochę żałosne, ale trochę już groźne, kiedy spora banda kretynów-fanatyków próbuje kierować krajem

 •  

  A teraz zastanówmy się logicznie, skoro tak jak mówi prawica Owsiak "zagarnia" te 50% ze zbiórki to co z tym robi? Mieszka w bloku, jeździ jakimś starym gratem z tego co pamiętam, Fundacja nie ma żadnej wypasionej siedziby. Może wydaje na Woodstock? Tam wszędzie są sponsorzy, już on prędzej na tym zarabia niż wydaje. Przeznacza na Krysznowców? Ludzie, widzieliście kiedy Krysznowca na ulicy? Ja częściej Jehowych spotykam, nawet widziałem ich ogromniastą siedzibę pod Warszawą. Czy w tym kraju nie istnieją media, które mogłyby by go sfotografować jak zajada się w Hiltonie, zamawia dziwki, wciąga koks nosem? No co jest, przez 20 lat nie było żadnej okazji?

  •  

   @Moloch99: wydaje na swoich mocodawców: Rosję / Reptilian / Unię Europejską
   *niepotrzebne skreślić

  •  

   @Moloch99: Chodzi o zasadę. Opluć każdego kto nie jest z nami. Zobacz tych prawicowych rycerzy na wykopie. Zakute łby zakopują to jako informację nieprawdziwą, a w prośbach o wyjaśnienie piszą, że Owsiak i tak kradnie. Dobrym porównaniem jest ta nowa książka "resortowe dzieci" tam opluwają ludzi za to, że mieli stryjka w pzprze, a dobór bohaterów był taki, że kto nam się nie podoba ten będzie w książce

  •  

   @Moloch99: Owsiak kasę na kontach w Szwajcarii ma zapewne i dom na Mikronezji wybudowany. Jak zbierze miliard złotych to się ulotni lub upozoruje swój wypadek....

  •  

   @Moloch99: Może jest słupem tak jak Marcin od Dopalaczy ... teraz bodajże siedzi gdzieś w kuchni jako kucharz a do pracy zamiast Porsche popyla piechtobusem.

 •  

  Jest w psychologii coś takiego, że człowiekowi jest łatwiej trzymać się błędnych wyborów niż przyznać komuś innemu rację. @rineo zmasakrowałeś tym znaleziskiem wszystkie wytoczone przez przeciwników argumenty. W tej chwili starają się bronić poprzez nieracjonalne odpowiedzi, zero poparcia faktami oraz zero jakiejkolwiek refleksji, że może nie mają racji.
  Ja się może z panem Owsiakiem nie zgadzam we wszystkich poglądach, ale jesteśmy ludźmi i mamy wolną wolę. Jednak mimo wszystko gratuluję mu dorobku WOŚP i zawsze jakąś tam symboliczną kwotę za serduszka wrzucam.
  Tutaj chciałbym tylko nadmienić, że wielu ludziom potrzeba trochę refleksji, spójrzcie na to gdzie brniecie, przecież jesteście wolnymi ludźmi i nie pozwalajcie sobą sterować. Tak ciężko przyznać się do błędu i przeprosić? Pieprzona wojna na lewactwo i prawactwo powoli osiąga poziom absurdu.

  •  

   @mactrix: dzięki za miłe słowa :)

   Ja się może z panem Owsiakiem nie zgadzam we wszystkich poglądach
   Ja też - w dyskusji politycznej bylibyśmy przeciwnikami. Po prostu potrafię zauważyć, że jego poglądy to jedno, a WOŚP jako idea to drugie :)

  •  

   @mactrix:
   Coś takiego = dysonans poznawczy

  •  

   @oldwizzy: zgadza się, miałem to szerzej opisywane na psychologii ekonomicznej ale zwrot został gdzieś na końcu języka :)

  •  

   @rineo: wyliczenia, wyliczenia ...

   Tą cienką propagandę z śmiertelnie chorym dzieckiem, spontanicznym koncertem, wrzucaniem hajsu przez prezydentową również "spotnaniczne" do puszki, zegarek nowaka

   RZYGAĆ MI SIE CHCE NA TĄ OBŁUDĘ bo tu jest widocznie zauważalna, oczywiście jedyna organizacja charytatywna otrzymująca taki backup od państwa to WOŚP, pytam czemu ?

 •  

  Boli was że chowa pieniądze to nie dawajcie, proste. Przestanie boleć kiedy wasz dzieciak trafi do szpitala i pomoże mu sprzęt WOŚP. Robi kawał dobrej roboty, więc nawet jeśli bierze coś to zasługuje na to. Gratuluje kozakom, którzy sprzed kompa potrafią wypisywać takie pierdoły, ruszcie dupsko i zalóżcie waszą fundację, która odda 100% zebranych pienieędzy i zobaczymy czy się utrzymacie. Albo agencje detektywistyczną i znajdźcie ten słoik, wtedy potwierdzicie te wszystkie doniesienia, a przy okazji ukoicie wasz boł dupska.

 •  

  Odnośnie tego filmu Telewizji Republika na YouTube:
  Komentarze pod filmem są wyłączone. To świetnie świadczy o poziomie tejże telewizji i podejściu do wolności słowa ;)

 •  

  Koszty utrzymania instytucji charytatywnych w UK

 •  

  Republika.TV to nawet odejmować nie umie. Oglądam ten filmik i pierwsze, co słyszę:
  http://www.youtube.com/watch?v=S1tDRkrg9-M#t=17

  Na ekranie kwoty:
  2012: 50 638 801,30 PLN
  2011: 48 248 415,05 PLN

  A w tle komentarz — w 2012 WOŚP uzbierał ponad 3 miliony więcej, niż w 2011.

 •  

  A ja coś powiem od siebie.

  Za tą całą pracę, którą ten człowiek włożył w stworzenie i prowadzenie tej całej Orkiesty Świątecznej Pomocy. Poświęcił temu całe swoje życie i dzięki jego determinacji wiele dobrego zostało zrobione dla ludzi potrzebujących, a przedewszystkim obudziła się świadomość WOŚP w głowach przeciętnych Polaków, kto nie mówi, że znowu wośp, kto nie chwali się serduszkiem? Wykreowanie tego i spektakularny sukces, który odniosła cała fundacja wystarczy, że ten człowiek powinien mieć z tego kilka baniek żeby mógł być niezależny i działać dalej. Powinniśmy go docenić, a nie pozwalać na to, żeby co drugi zazdrosny głos był słyszany i starał się robić sensację. Takich ludzi jak Owsiak powinniśmy właśnie celebrować, zamiast wszystkich tych śmiecio-celebrytów, których celebrujemy.

  •  

   @courso:
   I chociaż, nie popieram obecnie WOŚPu to właśnie taki post i głos rozsądku bardziej do mnie przemawia niż setka komentarzy wyżej.
   Zgodzę się, że takich ludzi powinno się celebrować niż np takich Trybsonów, Majewskich, Muchy i Mroczki, etc...

 •  

  Aż nie wytrzymałem i założyłem konto.
  Miałem okazję uczestniczyć w szkoleniu WOŚP i wkurza mnie cały hejt na Orkiestrę plus te durne komentarze niereformowalnej części internetu. Ze sprzętu fundacji skorzystała moja rodzina i znajomi, a dzięki szkoleniu w Szadowie mogłem udzielić realnej pomocy kilku osobom, dzięki Owsiakowi i ludziom zaangażowanym w Fundację. Wiem że moj komentarz i tak nic nie zmieni i beton w głowach niektórych nie skruszeje, dlatego nie mam zamiaru nikogo przekonywać do swoich racji. Żyjemy w wolnym państwie i każdy ma wybór gdzie ma wrzucać swoją kasę albo i nie.
  A jak już chcecie coś zarzucać dla WOŚP to przygotujcie się merytorycznie bo poziom niektórych komentarzy to dno i metr mułu.

 •  

  Wspaniałe opracowanie. Dla takich właśnie treści jest wykop. Pozdrawiam ponad 80 osób, które zakopały ten tekst. Zgaduję, że oni najgłośniej krzyczą o nieobiektywnych mediach i manipulacjach

  •  

   @44444: no pewnie, że media milczą, prześladowani są jak żołnierze wyklęci, POlicja ich gnębi, Tusk gnębi, ale oni dzielnie trwają przy swoim i budują wielką Polskę, tacy są "niezależni", "niezłomni" i samodzielnie myślący. Żal.pl

 •  

  WOSP funkcjonuje w Polsce 22lata, każdy wie na jakiej zasadzie sie to odbywa. Kradną dzieciaki kasę z puszek -> tak ale to margines.
  Nikt cie nie zmusza masz swój rozum to TWOJE pieniądze wiec rob z nimi co chcesz.
  Wk$#!ia mnie jak wszyscy mówią co powinienem robic ze swoja kasa.

 •  

  Oj biedne nasze Państwo i nasz Naród skoro już nawet pomoc dzieciom i osobom starszym budzi takie kontrowersje. To jakie my mamy szansę porozumieć się w naprawdę ciężkich sprawach takich jak podatki,nfz czy polityka zagraniczna :(

 •  

  Na zawsze w nienawiśći do Caritasu, konduktorów i straży pożarnej. Tak mnie wychowano.

 •  

  @rineo wielki szacun, dzieki!

 •  

  Kłóćcie się dalej mam to w dupie. Ja na Orkiestrę wrzucam gdyż dzięki niej moje dziecko miało wykonane zaraz po urodzeniu badania przesiewowe. Dziękuję.

 •  

  Miałem już nie komentować znaleziska by niepotrzebnie się nie denerwować ale stwierdziłem że warto przypomnieć jedną rzecz : .........3 Konstytucji RP stanowi, że każdego uważa się za niewinnego, dopóki jego wina nie zostanie stwierdzona prawomocnym wyrokiem sądu. Założeniem tej zasady jest domniemanie uczciwości każdego obywatela, chyba że dowiedziona zostanie jego nieuczciwość. Więc ja będę się trzymał tego bo przepraszam ale g**wnem można obrzucić każdego, potem go przeprosimy nawet ale smród pozostanie :(

  •  

   @karkaras: konstytucja konstytucją a życie życiem.
   Jak mi urząd skarbowy coś sobie ubzdura to i bez wyroku zablokuje mi wszystkie konta bankowe. Mało tego.Oni mogą napisać że czują że mam jakiś przewał i to ja im muszę udowodnić że nie jestem wielbłądem. Takie czasy Panie.

 •  

  @Rineo: fajny, merytoryczny, prawdziwy tekst. przykro się tylko robi czytając kuców w komentarzach :/ dzisiaj 100x łatwiej jest wywołać aferę jednym obrazkiem niż zniwelować wszelkie nieprawdziwe oskarżenia długim tekstem na temat...

 •  

  Tv republika, jedyna prawdziwa prawicowo-narodowo-antykomuno telewizja kłamie i oszukuje równie dobrze jak inne stacje.
  Jakoś mnie to nie dziwi, bo oglądalność na poziomie prawie zerowym to trzeba jakoś przyciągnąć widzów.

 •  

  Rozumiem Owsiaka doskonale, jak też znany mi jest podobny ból dupy jaki prezentują tak zwani 'niezależni" i "niepokorni"
  Przez pare dobrych lat dziaiałem w dwóch stowarzyszeniach. Pierwsze z nich, miało na celu tchnięcie odrobiny kultury w od dawna wymarłe miasto w ktorym mieszkałem, ot zorganizowaliśmy się, założyliśmy stowarzyszenie, zaczeliśmy pozyskiwać sponsorów i organizować różne wydarzenia kulturalne, włącznie z festiwalem muzycznym. Non profit. Nikt z nas nie zarobił ani złotówki, mało tego, wielu dokładało do tego z własnych pieniędzy (przykładowo ja prowadziłem i opłacałem techniczno-internetową kwestię, taką jak: strony, forum, maile itp itd). I wiecie co? Byli tacy, którzy dosłownie wyliczali nam ile to my zarabiamy na tym wszystkim pieniedzy, jak to kręcimy biznes i nabijamy sobie kabzy, wręcz byli przekonani, że zarabiamy grube tysiące, mimo to, że nasze rozliczenia były do wglądu - nikogo one nie interesowały, oni i tak wiedzieli swoje.
  W drugim stowarzyszeniu prowadziłem forum, założone na własnym prywatnym serwerze, stworzyłem je i poświęcałem swój własny prywatny czas, za darmo, przez jakieś siedem lat ... i co ? I to samo! Jedni mi nawet wmawiali, że mam setki tysięcy złotych dotacji z unii na prowadzenie tego forum.
  Zwykła polska zawiść i tyle. Niestety, tacy ludzie w Polsce są, doskonale ilustruje to filmik w powiązanych.

 •  

  Żal mi tych "pożytecznych" idiotów, którzy te brednie udostępniali na facebooku. Uważali, że są niezależnie myślący i odporni na medialną propagandę, może nawet nadal tak myślą. Niestety bezmyślnie i z dumą powielali kłamstwa wyssane z palca. Pomyślcie nad sobą, zróbcie rachunek sumienia i sami oceńcie źródła na których opieracie swoją wiedzę. Może chociaż w przyszłości ustrzeże Was to przed zrobieniem z siebie idioty.

 •  

  Dla mnie to zawsze było śmieszne np. wmawianie Owsiakowi, że wyciąga pieniądze na lewo. Powiedzcie mi matołki co Owsiakowi z tych pieniędzy? on jest ciągle obserwowany, narażony na krytykę co on kupi sobie za parę lat ze skradzionych pieniędzy mercedesa? zajebisty zegarek? po co mu by była ta kasa? Cała ta nagonka to usprawiedliwianie się idiotów dlaczego nie dają do puszki i tyle. Nie znoszę jakiegoś woodstocka, nie przepadam za ludźmi którzy się tam bawią ale gdzie tu się doszukiwać takich krzywych akcji, że Owsiak z puszek to finansuje? po co? co mu z tego? Wystarczy sobie sensownie odpowiedzieć na parę pytań i tyle. Owsiak jest uwielbiany za pomoc którą niesie chorym ludziom a nie za woodstock tutaj to go akurat bardzo cisną i niszczy sobie tym opinię w różnych kręgach.

 •  

  Jak zobaczyłem tę konferencję w powiązanych, to aż mi k%?@a łzy napłynęły do oczu. Skąd w tych ludziach tyle jadu? Człowiek tyle dobrego robi przez tak długi czas, a oni go gnoją. Życzę Jerzemu mnóstwo zdrowia, bo ja bym chyba z nerwów nie wytrzymał od tych ciągłych ataków. Pop??%%#%eni ludzie:(

 •  

  @rineo, dzięki za obszerne omówienie tematu: starałem się zerknąć w raport i przeanalizować to o czym pisałeś

  Obiektywnie:

  http://s.wosp.org.pl/Files/Bilans_Fundacji_2009.pdf

  Sprawozdanie Finansowe 2009

  Przychody:

  54 506 270,77 zł (str. 6)

  Wydatki wybrane:
  - wydatki na organizację koncertu Przystanek Woodstock 2 661 877,57 zł (str. 6)

  Bezpośrednie wydatki związane z obsługą Festiwalu i WOŚP przez rok kalendarzowy:
  - wydatki na organizację XVII Finału 2 275 545,45 zł (str. 6)
  punkty b i c - wynagrodzenia - 1 379 602,63 zł (str. 7)

  inne wydatki na działalność pożytku publicznego (nie związaną z leczeniem, edukacją itp. itd.) - 702 305,98 zł (str. 6)

  Koszty działalności administracyjnej:
  - zużycie materiałów i energii 106.123,59
  -usługi obce 1.051.538,46
  -podatki i opłaty 6.892,45
  -pozostałe koszty 118.102,92
  - zakupy wyposażenia 59.689,68
  ____________
  to daje w sumie 8 361 676, 00zł

  Reasumując: z każdej wrzuconej dyszki 8,47 zł idzie najprawdopodobniej na właściwe cele 1,53zł na mniej.

  + koszt alternatywny sporej ilości czasu w mediach, nie wiem jak w 2009r. ale w roku bieżącym TVP chwaliło się, że przy obsłudze WOŚP w TVP pracuje 3000osób (z podatków)
  + wsparcie samorządowe przy organizacji eventów w wielu, wielu miastach polski (z podatków

  Czy gdzieś kuleje moje rozumowanie? Co pominąłem? Proszę o korektę.

  Subiektywnie:

  Dla mnie niewiadomą pozostają przetargi na zakup sprzętu.
  Trudno negować to, że fundacja Owsiaka pomaga dzieciom.
  Jednak dysponując ograniczonymi środkami finansowymi a wiedząc, że w innym miejscu (jest mnóstwo fundacji) cała kwota[bądź większy%] pójdzie na to co chcę - podejmuję racjonalną decyzję.

  •  

   Dla mnie niewiadomą pozostają przetargi na zakup sprzętu.
   @wkladam_kij_w_mrowisko: sprzęt jest kupowany w otwartych konkursach ofert: http://www.wosp.org.pl/medycyna/sprzet/przetargi

   Gdzieś tam na stronie WOŚP jest relacja z takiego przetargu mam teraz milion powiadomień i nie poszukam, wybacz, ale jest coś takiego.

  •  

   @rineo: Tak, ale chodzi mi o sam dobór ' rodzaju potrzebnych sprzętów' - które będą kupowane. Pewnie niejednokrotnie tak jest, że taki konkretny sprzęt ma tylko jednego producenta. To rodzi pole do nadużyć, ale absolutnie nie ośmielę się stwierdzić, że takie nadużycia mają miejsce - bo to byłoby bezpodstawne.

  •  

   @wkladam_kij_w_mrowisko: sprzęt jest kupowany na podstawie zgłaszanego przez szpitale zapotrzebowania, nikt go na siłę nie wciska :) Rodzaj zgłaszanego sprzętu jest ograniczony jedynie tematem finału.

   absolutnie nie ośmielę się stwierdzić, że takie nadużycia mają miejsce - bo to byłoby bezpodstawne.
   To dobrze :)

  •  

   @wkladam_kij_w_mrowisko: tak jak przed chwilka napisal @rineo, szpital zglasza zapotrzebowanie na konkretny sprzet, WOSP pisze przetargi i je przeprowadza, przedstawiciele fundacji rozmawiaja z przedstawicielami firm produkujacych sprzet i negocjuja warunki. Na szczescie dla szpitala w wyborze najlepszej oferty nie decyduje tylko i wylacznie cena, a jakosc, dlugosc grwarancji, serwis i dodatkowe gratisy. Wydawac by sie moglo, ze w zwiazku z tym moze dochodzic do manipulacji, bo przeciez za cena jest najwazniejsza, za te sama cene mozna miec kilka takich samych sprzetow- ale tak naprawde zyskuja na tym dzieciaki, bo zamiast chinskiego chlamu WOSP jest w stanie wynegocjowac super warunki na sprzet ktory katalogowo jest znacznie drozszy. Nie pisze propagandowo, bo chce pomoc wizerunkowi WOSP, ale dlatego, ze z pierwszej reki (od ordynarora oddzialu laryngologii dzieciecej w szpitalu dzieciecym) slyszalam jak to sie odbywa.

 •  

  @rineo stary dzięki. Pomału traciłem wiarę w ludzi.

 •  

  Ja tam i tak, zawszę będę wspierał WOŚP. Szczerze mówiąc to w dupie mam czy brakuje te parę mln w tę czy w tę. Politycy codziennie nas dymają na takie kwoty, pracodawcy na podobne, a już o ZUS'ach itp. nie wspomnę. Będę wspierał WOŚP dlatego, że widzę efekty ich pracy, widzę w szpitalach sprzęt, karetki od nich, widzę przeszkolonych ludzi, wolontariuszy itp. itd. Polecam poczytać sobie wywiady z ludźmi, którzy byli ofiarami powodzi 2010, którzy opisywali jak zachowywali się różni wolontariusze. Będę wspierał WOŚP dlatego, że to inicjatywa od ludzi dla ludzi. Tak samo jak ostatnio afera, że niektóre gwiazdy biorą kasę za występny. Dla mnie nie jest dziwne to, że ktoś im płaci, no jakoś trzeba ludzi przyciągnąć. Dla mnie dziwne jest to, że biorą oni pieniądze, a potem reklamują się, że tacy dobrzy są i występują na WOŚP. Dla mnie powinno się ich jechać, a nie Owsiaka. Pojawił się facet z fajną inicjatywą, z siłą by to wszystko ruszyć, by coś zmienić, a ludzie i tak kłody pod nogi itp.

 •  

  Widzę wśród zakopujących samą elitę idiotów wykopu. Ktoś musi w końcu kontynuować dzieło kovaca

 •  

  Polacy to psy. Ja dalej obwiniam państwo bo to one powinno zadbać o sprzęt w szpitalach, a co do samej akcji to nikt do niczego nikogo nie zmusza chcesz płacić to płać.

 •  

  "Ci co niczego nie zrobili, nie wierzą tym, którzy coś zrobili" - Andy Anderson (Świat Według Ludwiczka)

  Co prawda to było w innym kontekście, ale cytat pasuje moim zdaniem. W większości napinacze anty-WOŚPowi to ludzie, którym wiecznie jest źle, a sami nigdy niczego nie osiągnęli i nie zamierzają pracować nad sobą tylko szukają winnych wszędzie dookoła.

 •  

  A jak z rozliczeniami Caritasu ? Znalazlem cos takiego

  Kto kontroluje Caritas? Państwo nie ma żadnego prawa do wtykania nosa w interesy i rozliczenia. Caritas kontroluje się sam pod nadzorem właściwego terytorialnie księdza biskupa. Rozpatrzmy to na takim przykładzie: Caritas zbiera pieniądze np. na pomoc dla rodzin ofiar tragedii w kopalni Halemba. Datki płyną od osób fizycznych (ludności) i prawnych (różnych firm, np. TVP). Zostają one zgromadzone na koncie bankowym, a później przekazywane potrzebującym. Teoretycznie... bowiem nikt ani z darczyńców, ani z obdarowanych, ani wreszcie z jakiejkolwiek kontroli skarbowej nie wie (nie ma prawa wiedzieć!), ile pieniędzy zebrano, a ile rozdano.
  O ile w ogóle rozdano...
  Jakby tego było mało, z 46 istniejących Caritasów 26 uznano za organizacje pożytku publicznego. Oznacza to, iż mogą one przyjmować od państwa zlecenia na organizowanie dożywiania dzieci (oraz kolonii i zimowisk), prowadzenie stołówek i schronisk dla bezdomnych. Na ich konto można również wysyłać 1 procent odliczenia od podatku PIT. Taka działalność wymaga jednak rozliczania się z dotacji, czyli składania odpowiednich sprawozdań finansowych. I Caritas to robi, a dokładnie... jeden oddział Caritasu! Pozostałe 25 ma gdzieś polskie prawo, którego zresztą nikt nie śmie od nich egzekwować.
  Ile pieniędzy przechodzi przez Caritas? O tym wie tylko biskup, ksiądz dyrektor i skarbnik (zazwyczaj zaufana siostra zakonna). Według szacunków dokonanych na podstawie dokumentów, do których dotarliśmy, przez średniej wielkości Caritas przechodzi rok w rok co najmniej 20 milionów złotych. To w skali kraju daje około miliarda złotych rocznie. Minimum, bo nasze wyliczenia prowadziliśmy bardzo ostrożnie.
  Jaka jest efektywność Caritasu, czyli jaki procent zebranych kwot rzeczywiście przeznacza się na pomoc ubogim? Przeciętny oddział Caritasu prowadzi około 30 zbiórek rocznie (nie licząc zbiórek ogólnopolskich i konta wskazywanego także w publicznych mediach). Dokładnie policzyć nie sposób, bo żaden Caritas nie podał nigdy, ile zbiórek prowadził i ile zebrał pieniędzy. Policzmy to jednak na przykładzie Caritasu gnieźnieńskiego, do którego dokumentów przypadkiem dotarliśmy. Otóż w roku 2005 przeprowadził on 40 zbiórek i zebrał 908 900 złotych (same datki lokalne). Każda inna organizacja charytatywna za punkt honoru ma generowanie jak najmniejszych kosztów własnych, aby jak najwięcej wydać na potrzebujących. Owe koszty nigdy nie powinny przekraczać 10 procent zebranej kwoty. Tymczasem koszty caritasowych zbiórek w Gnieźnie wyniosły 589 597 złotych czyli 65 procent zebranej sumy przepadło.
  Z naszych informacji wynika, że jest to i tak dobry wynik, bo w innych Caritasach ów wskaźnik kosztów grubo przekracza 70 procent.
  Powiedzmy to jeszcze raz: Kowalski daje Caritasowi na szczytny cel jedną złotówkę i nie wie, że tylko (wg Kk. aż 30 groszy dostanie potrzebujący, a resztę... Chyba tylko diabeł wie, co dzieje się z resztą. Diabeł i co nieco my, bo ustaliliśmy, że niemal każdy oddział Caritasu ma jeden lub kilka własnych superkomfortowo wyposażonych ośrodków (często są to pałace wyremontowane przez państwo lub gminy i przekazane jako darowizna) z parkami, fontannami, kortami tenisowymi, basenami itp. Wypoczywają w nich głównie biskupi, z dala od wścibskich oczu świeckiej biedoty... Utrzymanie takich ośrodków kosztuje krocie. Ponadto na same pensje dla pracowników (głównie księża i zakonnice) jeden tylko Caritas gnieźnieński wydaje milion złotych rocznie, od czego odprowadza 196 tysięcy złotych składek ZUS. A jakże to? ktoś zapyta. Przecież normalny pracodawca musi ZUS-owi bulić około 40 procent. Cóż, Caritasowi wolno i już. Oprócz tego opisywana przez nas firma otrzymuje jeszcze wielkie (i też nieznane) dotacje państwowe z budżetu. Rocznie dziesiątki milionów złotych trafia na konta Caritasu z tytułu nawiązek po przegranych sprawach sądowych. Prowadzi również własną dochodową działalność gospodarczą, której nie wykazuje w księgach rachunkowych (bo ich też nie ma).
  Ot, choćby Caritas katowicki. Tenże prowadzi firmę o nazwie Caritas Zdrowie Sp. z o.o. Dokumentacji jakiejkolwiek nie ma, bo... nie ma!

  Jak wydać pieniądze na pomoc niepełnosprawnym, nie pomagając im? Szkolenia na ten temat mogą prowadzić duchowni z Caritasu diecezji świdnickiej.

  Jedną z form terapii osób niepełnosprawnych są warsztaty terapii zajęciowej. Ich zadaniem jest pomoc w dostosowaniu społecznym.
  Po licznych zmianach zasad finansowania mamy w Polsce 632 warsztaty, z czego około połowę prowadzą instytucje Kościoła rzymskokatolickiego. Kosztuje to Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ponad 144 miliony złotych rocznie.
  Jak te pieniądze są wydawane, zobaczymy na przykładzie powiatu kłodzkiego. Tam w 2007 roku warsztaty terapii zajęciowej, podczepiając się pod państwową gotówkę, założył Caritas diecezji świdnickiej. Jej kierownictwo podchodziło do tematu trzykrotnie (20052007). Dwa razy pomysł odrzuciły lewicowe...

 •  

  Zauważone przez ze mnie nieprawidłowości i sprzeczność ze słowami Owsiaka (na razie):
  Rozliczenie ze zbiórki z 2012 roku (http://s2.wosp.org.pl/uploaded/files/files/20Finalsprawozdanie.pdf) nie posiadające daty stworzenia oraz poświadczenia żadnej osoby z ramienia fundacji, jednak istniejące na stronie internetowej zawierającej oficjalne sprawozdania finansowej ( to z 2012: http://s2.wosp.org.pl/uploaded/files/files/Bilans%202012.pdf) FWOŚP podaje inne przychody ze zbiórki 8.01.2012 niż grafika zaprezentowana tu oraz również na stronie WOŚP. Różnica wynosi prawie 3 mln złotych. Jednak w rozliczenie ze zbiórki zawiera też pełną szczegółową listę wydatków na cel statutowe, więc nie mogło powstać kiedy zbiórka jeszcze trwa. Jedno ze źródeł wyraźnie kłamie.
  Nie ma dowodu na to, że pieniądze uzyskane przez Fundację ze zbiórki nie są wykorzystywane na organizację Przystanku Woodstock jest przeciwnie. Pieniądze te wyraźnie figurują w sprawozdaniach finansowych w rubryce wydatków statutowych:

  W sprawozdaniu za 2005 rok, czytamy:
  Działania propagatorskie i informacyjne, w tym: –
  - organizacja finałów:
  -XIV Finał 1 247 506,34
  - XIII Finał 475 775,63
  - organizacja koncertu Przystanek Woodstock 1 776 837,88
  http://bopp.pozytek.gov.pl/203511.pdf

  W sprawozdaniu za 2008 rok, czytamy:
  Działania propagatorskie i informacyjne
  - organizacja finałów: XVI Finał 1.716.537,45
  - organizacja koncertu Przystanek Woodstock 1.933.192,75
  http://s.wosp.org.pl/Files/Sprawozdanie_2008.pdf

  W sprawozdaniu za 2009 rok, czytamy:
  wydatki na działalność propagatorską, informacyjną i pożytku publicznego:
  - wydatki na organizację XVII Finału 2.275.545,45
  - wydatki na organizację koncertu Przystanek Woodstock 2.661.877,57
  - wydatki na działalność pożytku publicznego 702.305,98
  http://bopp.pozytek.gov.pl/315172.pdf
  http://s.wosp.org.pl/Files/Bilans_Fundacji_2009.pdf

  W trakcie roku 2010 Fundacja zaangażowana była w następujące przedsięwzięcia, wśród których
  najważniejszymi były:
  - XVIII Finał
  - Programy Medyczne
  - Koncert Przystanek Woodstock,
  - przygotowania do XIX Finału.
  (…)
  W ramach działalności promocyjnej, propagandowej i wychowawczej w roku 2010 odbył się koncert:
  Przystanek Woodstock w Kostrzynie nad Odrą a także szereg cyklicznych szkoleń młodzieży dotyczących nauki
  udzielania pierwszej pomocy..
  Koncerty organizowane przez Fundację są dopełnieniem zbiórki w ramach tzw. Wielkiego Finału. Są formą
  podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Finału.

  (…)
  Wydatki na działalność propagatorską i informacyjną i pożytku publicznego 4.801.859,26

  http://s.wosp.org.pl/Files/Bilans%20Fundacji%20za%202010%20(1)(1).pdf

  W 2011 roku – wydatki na działalność propagatorską, informacyjną i pożytku publicznego 6.015.181,69
  http://s2.wosp.org.pl/uploaded/files/files/Bilans%20Fundacji%20za%202011rok.pdf

  W 2012 roku – wydatki na działalność propagatorską, informacyjną i pożytku publicznego 7.898.950,39
  http://s2.wosp.org.pl/uploaded/files/files/Bilans%202012.pdf"
  (skopiowałem to podsumowanie ze str. http://3obieg.pl/przystanek-woodstock-wosp)

  Jednak Owsiak twierdzi, że pieniądze z finału nie idą na Woodstock, źródło:
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,7498170,Owsiak_o_zarzutach__Rz____Pieniadze_WOSP_ida_na_leczenie_.html
  Czyli zwyczajnie kłamie, ponieważ wydatki na Woodstock nie są zawarte w rubrykach: "Pozostałe koszty operacyjne", ani "Koszty administracyjne" sprawozdania finansowego WOŚP, tylko są wliczane do kosztów statutowych, a nie jak twierdzi Owsiak:

  Nie jest tak, że z pieniędzy które ktoś wrzuca do skarbonki organizujmy Przystanek. Ale odsetki możemy wydać na to, na co chcemy. (...)Za organizację imprezy odpowiedzialna jest specjalnie powołana firma "Złoty Melon", której jedynym udziałowcem jest Fundacja WOŚP.

  Nie jest to prawda, ponieważ w przykładowym 2012 r. przychody z odsetek (2.954.853,42 zł) były mniejsze niż "Wydatki na działalność propagatorską, informacyjną i pożytku publicznego' zawierające się w "Kosztach realizacji zadań statutowych i pożytku publicznego- to wydatki związane z celami zbiórki" (7.898.950,39 zł)

  •  

   @Breaux:
   Przykładowa mapka: http://s.wosp.org.pl/Image/mapa17(1).jpg Carslberg, Allegro i inni płacą za to niemałe sumy i wyłącznie na Woodstock, bo to dla nich interes i promocja. Woodstock to działalność statutowa, jak najbardziej, ale kasa ze zbiórek na niego nie idzie, bo jest finansowana z innych źródeł - z pieniędzy uzyskanych od sponsorów i z odsetek.

  •  

   @gotcha: Problem jest taki, że nie znalazłem na to dowodów w sprawozdaniach finansowych, ponieważ nie jest określane jakiego pochodzenia pieniądze są przeznaczane na jaki konkretny cel statutowy. Jeśli pojawiłby się wiarygodny wyciąg bankowy potwierdzający, że te pieniądze z różnych źródeł są trzymane na różnych kontach i wpłaty z nich są przeznaczane na różne cele, to można by to potwierdzić.

  •  

   @Breaux: A co to za różnica, nie wystarczą sumy? Chociaż zapewne mają wiele kont, ale nie wolno im mieć jednego? Bo tak rozumując pijesz piwo za pieniądze na jedzenie dla twojego dziecka, jeśli masz. Wstydź się.

  •  

   @Breaux:

   Jednak Owsiak twierdzi, że pieniądze z finału nie idą na Woodstock, [źródło] Czyli zwyczajnie kłamie

   Nie kłamie. Finał to nazwa zbiórki publicznej organizowanej przez WOŚP. Jest osobno rozliczana i pieniądze z niej na Woodstock nie mogą iść i nie idą. Gdyby poszły, na kolejną zbiórkę ministerstwo nie wydałoby pozwolenia.
   Woodstock jest finansowany z innych niż Finał przychodów WOŚP. I tak, to są koszty statutowe.

  •  

   @maraf: Zbiórka jest osobno rozliczana, jednak w rozliczeniu zbiórki kwoty zebrane podczas finału nie pokrywają się z tymi deklarowanymi w sprawozdaniu finansowym, ani na stronie internetowej (http://www.wosp.org.pl/final/o_finale/finaly_w_liczbach#20).

  •  

   @gotcha: O to jest cały spór. Zaczęło się od wykopu stwierdzającego, że WOŚP na pewno wydaje 100% pieniędzy zebranych podczas finału na cele statutowe. Przeczytawszy to stwierdziłem, że to raczej bullshit, bo Fundacja ma na pewno ma duże koszta organizacji wielkich imprez, do tego wynagrodzenia, ubezpieczenia, zapłata dla firm współpracujących, utrzymanie nieruchomości, robienie bezpłatnych szkoleń, reklama, organizacja Woodstocku - to wszystko kosztuje krocie. Nigdy nie widziałem nic zło w tym, że nie wydają na deklarowany cel co do grosza. Jednak gdy wgłębiłem się w sprawozdania Fundacji naszły mnie wątpliwości co do wiarygodności i transparentności finansów fundacji. Część z nich wyjaśniłem, jednak część z nich dalej jest niewyjaśniona.
   Wracając do sprawy: jeśli założyłbym fundację zbierającą pieniądze na jedzenie dla mojego dziecka i za pieniądze z jednej ze zbiórek kupiłbym piwo było by to przestępstwo. I tego przestępstwa nie zmniejszałoby to, że później kupiłem z innych pieniędzy fundacji mojemu dziecku jedzenie za kwotę, jaka została zebrana w zbiórce.

  •  

   Zbiórka jest osobno rozliczana, jednak w rozliczeniu zbiórki kwoty zebrane podczas finału nie pokrywają się z tymi deklarowanymi w sprawozdaniu finansowym, ani na stronie internetowej

   @Breaux: Chodzi Ci o to, że podana np. w sprawozdaniu z 31.12.2009 roku zebrana w Finale kwota jest inna niż podana w rozliczeniu tego samego Finału z 29.06.2010 ?
   Przez pół roku wiele może się zdarzyć, np. zmienić się mogą kursy walut. W sprawozdaniach masz wykaz kont, są tam konta walutowe na kwoty idące w miliony euro i dolarów.

 •  

  Tak, najlepiej byłoby robić zbiórki pieniędzy na dofinansowanie kolejnych posiedzeń komisji ds. katastrofy smoleńskiej, wtedy przeciwnicy Owsiaka będą zadowoleni.

 •  

  śmietanka zawistnych polaczków przypałętała się do tego tematu, sporo was

 •  

  Szach-mat prawackie miernoty :)

 •  

  @rineo jakieś TLDR by się przydało

 •  

  Można być lewakiem, można być prawakiem, można nie lubić wośpu ale robić jakieś nieprawdziwe demoty, obrazki i ogólnie rozgłos przekazując kłamstwa dalej, a potem zakopywać prawdę TO NAPRAWDĘ NAJGRZECZNIEJ MÓWIĄC TRZEBA BYĆ ŻAŁOSNYM

  zdecydowany wykop za włożoną pracę

 •  

  @rineo
  Mógłbyś mi powiedzieć skąd różnica między kwotami?

  XVII: 40.477.067,87 zł, 40.731.958,20 zł (+260k)
  onkologia: 26.079.009,32 zł
  pomoc indywidualna: 1.649.802 zł
  RUR: 2.394.293,82 zł
  okulistyka: 598.400,99 zł
  cukrzyca: 90.988,56 zł
  Infant Flow: 3.217.664,38 zł
  słuch: 6.247.074,13 zł
  pediatria: 454.725 zł


  Przychody z XVII finału z wpłat pieniężnych : 42.191.283,90
  Strona 60:
  * wydatki na zaopatrzenie placówek służby zdrowia i grup ratownictwa, hospicja i pomoc indywidualną 26.176.505,13
  * wydatki na Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków 2.695.422,33
  * Program Infant Flow 82.664,38
  * Program leczenia cukrzycy pompami insulinowymi 38.988,59
  * wydatki na szkolenia medyczne i ośrodek wolontariatu 2.365.318,21
  * wydatki na działalność pożytku publicznego 702.305,98
  Razem: 32.061.204,62zł, różnica: ~10mln złotych
  Czy te pieniądze zostały ukradzione? Nie. Strona 62:
  Wynik finansowy ogółem wykazuje dochód 14.100.823,66zł


  Zakładam, że w pierwszej linijce pierwsza kwota to przychód, a druga to wydatki (przynajmniej tak to opisałeś w zestawieniu z XVI finału).
  Potem drugi raz rozpisujesz XVII finał i tam jest inna kwota przychodu, inna struktura wydatków i zupełnie inny bilans.
  Będę wdzięczny za wyjaśnienie.

  •  

   @flager: pierwsze to z rozliczenia zbiórki, zawarta jest w nim tylko kwota zbiórki. Drugie to sprawozdanie fundacji, a w nim przychód z całego finału, czyli licząc razem z np. aukcjami allegro, które skończą się za miesiąc. Trzeba też wziąć korekty na niezależne od siebie cykle rozliczenia finałów (po wydaniu kasy) i fundacji (według roku fiskalnego).

  •  

   @rineo: dobra tu się domyślałem, że może być coś takiego, ale co dalej ze strukturą wydatków i bilansem, który diametralnie różni się między obiema pozycjami?

  •  

   @flager: to właśnie efekt niezależnych cyklów rozliczeniowych. Rozliczenie finału dotyczy wydania całej kwoty z finału (około półtora roku to trwa), a sprawozdanie fundacji dotyczy roku fiskalnego (1.01 - 31.12). Od razu odpowiem na pytanie czemu tak dziwnie: po prostu prawo tak nakazuje :)

  •  

   @rineo: Czyli te 14 mln dochodu wydano w następnym półroczu?

  •  

   @flager: nie, te 10 milionów różnicy. W 14 milionach na plusie są też nadwyżki z innych źródeł (1% i dotacje). Te dwa różne cykle wprowadzają sporo zamieszania, pół roku różnicy to dużo :/

  •  

   @rineo: ale rozumiem, że te dodatkowe 4 mln także idą na działalność statutową, tyle że nie są rozliczane w ramach Finału?

  •  

   @flager: te dodatkowe 4mln nie pochodzą z finału, więc niekoniecznie idą na działalność statutową.

  •  

   @rineo: a to fundacja nie ma takiego obowiązku? Zakładam, że część pieniędzy może iść np. na wyposażenie biura, prawników, księgowych, wynajęcie ekspertów, etatowych pracowników fundacji, ale mimo to kwota raczej powinna być wydawana zgodnie ze statutem, jeżeli są już zaspokojone podstawowe potrzeby "administracyjne" organizacji? Na "dywidendy" członków to raczej nie idzie, a przynajmniej w tak chyba powinno być w fundacji działającej w zgodzie z prawem.

  •  

   a to fundacja nie ma takiego obowiązku?
   @flager: wydawania wszystkiego na działalność statutową? Nie, to absurd - wszystkie fundacje mają koszta, prowadzą też działalność pozastatutową. Istotne jest tylko jasne rozdzielenie: tu zbieramy na to, tu na to, a wydajemy tyle i tyle.

  •  

   Nie, to absurd - wszystkie fundacje mają koszta, prowadzą też działalność pozastatutową.

   @rineo: To rozumiem. Ale jeszcze jedno pytanie, bo wydajesz się że ogarniasz tę dziedzinę.
   Czy uzyskanie środków na finansowanie fundacji jest ściśle opisane w jakimś akcie prawnym, który mówi, że część środków ze zbiórki można przeznaczyć na funkcjonowanie czy do to raczej wynika ze zdrowego rozsądku, że każda akcja zbiórkowa ma koszty i po prostu opłaca się je ze zbiórki?

  •  

   Czy uzyskanie środków na finansowanie fundacji jest ściśle opisane w jakimś akcie prawnym
   @flager: fundację muszą pozyskiwać środki ze swoim statutem, statut jest akceptowany przez odpowiedni urząd podczas rejestracji. Nie znam konkretnego paragrafu określającego co wolno, czego nie. Nie wiem też nic o jakimś prawnym limicie kosztów wydawanych na cele pozastatutowe - przykro mi.

   każda akcja zbiórkowa ma koszty i po prostu opłaca się je ze zbiórki?
   Tutaj za to wiem - organizator zbiórki jej koszty ponosi na własną rękę (czy tam na rękę sponsorów :) ).

  •  

   @rineo: Dziękuję za odpowiedzi.

 •  

  Dalej sie nie zgodzę, ze nie ma kosztów zabezpieczeń ze strony policji, czy sluzb ratowniczych, ale to tylko szczególik. Reszta jest swietnie przedstawiona, łatwa do zweryfikowania, duży plus, ląduje to w zakładkach, będę miał pożywkę na spotkaniach partyjnych zacietrzewionych kolegów. Ciekawe jak odeprą te argumenty?

  •  

   Dalej sie nie zgodzę, ze nie ma kosztów zabezpieczeń ze strony policji, czy sluzb ratowniczych
   @albert-penrose: Jeszcze transmisje tv trzeba przecież sfinansować :)

  •  

   nie ma kosztów zabezpieczeń ze strony policji, czy sluzb ratowniczych, ale to tylko szczególik
   @albert-penrose: jakichś specjalnych, wyjątkowych kosztów nie ma: policjanci patrolują ulice, strażacy są poinformowani o imprezie i robią jej odbiór ppoż itp. - normalne działania służb.

  •  

   @albert-penrose: Jak dlamnie koszty te wynosza 0zl 0gr..

   Po prostu uznaje ze wosp powinno ponosić koszty takie same jak organizatorzy np marszów niepodległości 11 listopada czyli coś kolo 0zl 0gr..

 •  

  Cieszę się, że zadałeś sobie trud sprawdzenia i skonfrontowania tych informacji. Sporo pracy i super efekt. Obawiam się jednak, że i tak nie przekonasz tych, którzy plują na Owsiaka i WOŚP. Oni po prostu sa przekoanni o swoich racjach i nie interesuje ich rzecywistość. Żyją w swoim świecie podejrzeń.

  •  

   Obawiam się jednak, że i tak nie przekonasz tych, którzy plują na Owsiaka i WOŚP
   @fototika: przeleć się po komentarzach w tym znalezisku: większość hejterstwa wycofało się na pozycje "nie ma dowodów bo jest spisek z ministerstwem i to ukrywają", jeden nawet o tym znalezisko zrobił :D

  •  

   @rineo: Znalezisko jest cudne :) Tak czy inaczej super materiał. Gratulacje

 •  

  @rineo dzięki za ten wykop. Przyda się

 •  

  Brawo, brawo, brawo. Widac dobrze kto jest klamliwym smieciem...

  Wspolczesni zolnierze wykleci staraja sie niszczyc Polske, bo to dla nich nie jest wolny kraj. Taka ich smutna logika. Nie liczy sie nic, tylko doprowadzenie do wyzwolenia kraju spod lewackiej okupacji. Owsiak, geje, genderowcy... To wszystko wroga, marksistowska propaganda majaca na celu oslabienie narodu, ktory podniesie sie z niewoli. Walka trwa!

  k##%a, ale chory kraj.. Smutno. :(

 •  

  Bardzo ładne hejty, naprawdę. To widzimy się na ulicach za rok i obyście wrzucili mi do puchy jak najwięcej. Dzieci uwielbiają nowy sprzęt medyczny.

  A. I nie zapomnijcie mnie wyzwać od brudasów, jak bede się dobrze bawił na Woodstocku.

 •  

  http://s2.wosp.org.pl/uploaded/files/files/Bilans%20Fundacji%20za%202011rok.pdf
  Przychody z działalności statutowej: 59.678.695,35
  Koszty realizacji zadań statutowych: 49.371.139,76 (82%)
  Koszty administracyjne: 12.547.353,95 (21%) - zakup budynku za 8 mln

  http://s2.wosp.org.pl/uploaded/files/files/Bilans%202012.pdf
  Przychody z działalności statutowej: 65.273.575,55
  Koszty realizacji zadań statutowych: 46.999.883,18 (72%)
  Koszty administracyjne: 4.177.869,01 (6%)

  Rzeczywiście przyzwoicie to wygląda

  •  

   @dclxvi: skoro wliczasz do przychodów dotacje sponsorów na Woodstock i organizację finału, to wypadałoby doliczyć też Woodstock i organizację finału do wydatków.

   Budynków nie kupuje się co roku.

  •  

   @rineo: przecież jest wliczony Woodstock w kosztach realizacji zadań statutowych. W http://s2.wosp.org.pl/uploaded/files/files/Bilans%202012.pdf strona 15
   6) .Koszty:
   a) Struktura kosztów na realizację zadań statutowych:
   - zaopatrzenie placówek medycznych i pomoc medyczna 34.166.807,02
   - Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków 1.974.210,10
   - Program Infant Flow 100.840,31
   - Program „Ratujemy i Uczymy Ratować” 2.859.075,36
   - Wydatki na działalność propagatorską, informacyjną i pożytku publicznego 7.898.950,39 - m.in. Woodstock

  •  

   @dclxvi: To ja Ci teraz powiem a taką małą skromną kwestię.
   Matula osoba pracująca w sklepie (ktoś musi). Realizowała zakupy przy kasie łepków z lokalnego sztabu...
   Siaty pełne i oczywiście alkohol, ale nie byle jaki.

   To pewnie zaskórniaki z tamtego roku zostały.

 •  

  Do hejterów

  GIF

  źródło: dealwithit.gif (640KB)

 •  

  Sam kilka razy byłem wolontariuszem w WOŚP, jednak zawsze myślałem, że Owsiak żyje z procentów z tej kasy zebranej. Jeżeli nie bierze wynagrodzenia (chwała mu za to) to gdzie on pracuje, czym się zajmuje? (u wujka google jedyne odpowiedzi to, że kradnie)

  •  

   @MatexN: Jest ta informacja w tekście. Zasiada w zarządzie fundacji i dostaje z tego pensję trochę powyżej 4 tys. zł.

  •  

   @MatexN: oprócz pensji 4k, wg prasy prowadzi szkolenia (coaching) - ale nie ma to nic wspólnego z WOŚP; prowadzi je jako osoba fizyczna.

   pokaż spoiler Chociaż prawacy i tak zaraz napiszą, że się wypromował na WOŚP i teraz jest znany, więc został coachem...

  •  

   pokaż spoiler Wielu wykopków sobie nie zdaje z tego sprawy, i nie ma co się dziwić ze względu na średnią ich wieku, ale Owsiak był jednak całkiem znany jeszcze przed powstaniem Orkiestry, chociażby dzięki Towarzystwu Przyjaciół Chińskich Ręczników i paru prowadzonym przez niego audycjom radiowym.

 •  

  @rineo Trochę przesadziłeś. Tak WOŚP jest jedną z najbardziej efektywnych Organizacji Pożytku Publicznego i nie ma się co do niego doczepiać. Jednak twierdzenie, że wszystkie pieniądze zebrane przez WOŚP idą na cele statutowe jest nieprawdziwe bo:

  PAP za Ministerstwem pracy podaje, że na cele statutowe WOŚP w 2012 roku wydało 91,6% zebranych środków. link, w 2011 roku było to około 80% (to policzyłem sam na podstawie sprawozdania za 2011 rok).
  Koszty administracyjne w WOŚP wyniosły w 2012 roku 4.177.869,01 zł., i były sporo mniejsze niż te w 2011 roku wynoszące 12.547.353,95 zł. Źródło sprawozdanie WOŚP

  Skąd to różnica? Otóż WOŚP wydaje 100% środków pozyskanych z Wielkiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i akcji prowadzonych w jego ramach, natomiast pieniądze zbiera nie tylko podczas Wielkiego Finału i je już wydaje, albo na wsparcie programów z wielkiego finału, albo na administrację i koncerty. Ale co ja będę tłumaczył skoro jasno to wytłumaczyło WOŚP na swojej stronie.

  Koszty działalności administracyjnej nie są pokrywane ze środków pochodzących ze zbiórki w ramach Finału WOŚP. Na tego typu koszty Fundacja pozyskuje sponsorów, przeznacza środki z darowizn otrzymanych w ciągu roku a także z odsetek od lokat bankowych.
  Na koszty działalności administracyjnej składają się: koszty wynagrodzeń i świadczeń socjalnych osób zatrudnionych w biurze Fundacji, koszty utrzymania biura i środków transportu, usługi bankowe, pocztowe i telekomunikacyjne, prawne, kurierskie i przewozowe, materiałów biurowych, zużycie energii, czynsze, podatki i opłaty, ubezpieczenia itp. Koszty administrowania biura staramy się utrzymywać na jak najniższym poziomie.


  Koszty organizacji Przystanku Woodstock i częściowo Finału - tak jak koszty działalności administracyjnej – również nie są pokrywane ze środków pochodzących z Finału, ale z darowizn celowych oraz wpłat sponsorów, o których Fundacja każdorazowo zabiega.
  http://www.wosp.org.pl/fundacja/rozliczenia_finansowe

  Nie podoba mi się mit tworzony przez ludzi nie mających pojęcia o tym jak działają OPP, że takie imprezy nic nie kosztują i można je robić za darmo. Zawsze kosztują, ale OPP mogą i powinny je organizować, tylko tak jak WOŚP powinny (nie zawsze tak robią) jasno powiedzieć kto za co płaci i jak wydają pieniądze.

  •  

   twierdzenie, że wszystkie pieniądze zebrane przez WOŚP idą na cele statutowe jest nieprawdziwe
   @GeraltRedhammer: pełna zgoda, na szczęście nigdzie czegoś takiego nie napisałem.

   Koszty administracyjne w WOŚP wyniosły w 2012 roku 4.177.869,01 zł., i były sporo mniejsze niż te w 2011 roku wynoszące 12.547.353,95 zł.
   W 2011 zakupiono siedzibę, to wyjątkowy wydatek.

   Otóż WOŚP wydaje 100% środków pozyskanych z Wielkiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i akcji prowadzonych w jego ramach
   I właśnie o tym pisałem w tekście: na cele statutowe wydaje się 100% pieniędzy z finału. Tylko tyle.

   natomiast pieniądze zbiera nie tylko podczas Wielkiego Finału i je już wydaje, albo na wsparcie programów z wielkiego finału, albo na administrację i koncerty.
   Dokładnie to jest napisane w tekście.

   Nie podoba mi się mit tworzony przez ludzi nie mających pojęcia o tym jak działają OPP, że takie imprezy nic nie kosztują i można je robić za darmo.
   Pełna zgoda, na szczęście niczego takiego nie napisałem.

  •  

   @rineo: Wydaje mi się, że to trzeba podkreślać, bo jedni uważają, że w WOŚP to tylko wolontariat, a drudzy znowu idą w skrajność i nie rozróżniając rocznej działalności od Wielkiego Finału czują się dymani. Jak to Jurek mówi, że wszystko idzie na cele danego finału, a przecież to i to kupił, oszukuje bo skąd miał na to pieniądze? (tak należę do tych naiwnych którzy uważają, że jak się jasno wytłumaczy to większość ludzi wreszcie zrozumie.

   Warto też dodać, że w skali wydatków NFZ WOŚP niewiele wydaje, ale o lata przyspieszyła naszą medycynę. Jeden finał, i wszystkie noworodki mają badany słuch już od kilkunastu lat. Warto takie rzeczy nagłaśniać aby każdy wiedział, że pieniądz raz wydany z głową zwraca się stukrotnie. A Owsiaka można nie lubić, ale należy szanować to co mu się udało zrobić.

  •  

   @GeraltRedhammer: w swoim tekście napisałem co i na co idzie, fundacja też nie ukrywa, że ma inne wydatki niż pomoc i inne źródła niż zbiórka. Jeśli dla kogoś "100% zbiórki idzie na cele statutowe" oznacza "nie ponosimy żadnych kosztów działalności" to naprawdę nie jest wina fundacji - zresztą wystarczy poczytać komentarze w tym znalezisku, ilość osobników nie potrafiących czytać prostych cyferek jest zastraszająca.

   Z drugim akapitem pełna zgoda.

  •  

   @rineo: Jednak dalej nie podałeś dowodu na to, że 100% pieniędzy zbieranych w czasie finału jest przeznaczana tylko na cele statutowe, bo takiego dowodu w sprawozdaniach finansowych zwyczajnie nie ma. Jest dowód na to, że kwota będąca w posiadaniu fundacji podobna do kwoty zebranej w zbiórce jest przeznaczana na cele statutowe(pomijając kontrowersję różnic pomiędzy kwotą wpłat i pieniężnych prezentowanymi w sprawozdaniach finansowych i na stronie WOŚP z tą podaną w rozliczeniach finału). Wiemy, że FWOŚP posiada dwa konta bankowe - jedno dla zbiórki podczas finału i drugie dla darowizn. Nie byłoby niczym zbrodniczym pokazanie historii rachunków dla rozwiania wszelkich wątpliwości co do źródeł finansowania Przystanku Woodstock czy wykazaniu, że 100% pieniędzy ze zbiórek idzie na cele statutowe (w tym na organizację imprez czyli również Woodstock). Jednak Fundacja nie zdecydowała się na coś takiego. Jak myślisz, dlaczego?

  •  

   Jednak dalej nie podałeś dowodu na to, że 100% pieniędzy zbieranych w czasie finału jest przeznaczana tylko na cele statutowe, bo takiego dowodu w sprawozdaniach finansowych zwyczajnie nie ma.
   @Breaux: jest o tym w tekście, w pierwszym akapicie, wraz ze źródłem: rozliczeniami finałów.

   Jest dowód na to, że kwota będąca w posiadaniu fundacji podobna do kwoty zebranej w zbiórce jest przeznaczana na cele statutowe
   Przecież o to właśnie chodzi - o sumę wydawanych złotówek. Poszczególne złotówki na koncie w banku nie są przecież rozróżnialne, ba! do fundacji najczęściej w ogóle nie trafiają te same złotówki co wrzucone do puszki, bo od paru lat sztaby przesyłają kasę zwyczajnym przelewem - istotne jest tylko to, żeby przelano jej tyle samo.

   Jednak Fundacja nie zdecydowała się na coś takiego. Jak myślisz, dlaczego?
   Dlatego, że konto jest zapewne pełne przelewów o nic nie mówiących nazwach (związanych np. z nr faktur, nr zamówienia, jakimiś KRS czy innymi regonami) i w zasadzie niczego mądrego by nie powiedziało, poza tym spójrz na sprawozdanie do pozycji "Rachunek zysków i strat (wariant kalkulacyjny) " na stronie 11 - hejterstwo ma problem z ogarnięciem takiej prostej tabelki, pomyśl co by się działo po opublikowaniu historii z setkami (tysiącami?) transakcji.

   Wątpliwości związane z wydatkami rozstrzygają zweryfikowane sprawozdania finansowe fundacji oraz rozliczenia zbiórek - nic więcej nie jest potrzebne.

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @rineo:

   jest o tym w tekście, w pierwszym akapicie, wraz ze źródłem: rozliczeniami finałów.
   Chodzi mi o to, że nie ma wyszczególnionych źródeł finansowania celów fundacji w sprawozdaniu finansowym. Dalej również nie wiem dlaczego rozliczenia zamieszczane w internecie są nie niedatowane i brak tam danych osoby czy firmy, która to sporządzała oraz potwierdzenia ze strony zarządu Fundacji, że jest ono prawidłowe.

   Przecież o to właśnie chodzi - o sumę wydawanych złotówek.
   Dla mnie tu jest pies pogrzebany. Jest wielu ludzi, którzy płacą na zakup sprzętu i inne "reklamowane" cele i chcą, by ich pieniądze służyły tylko temu, a nie organizacji Woodstocku, z którego ideą mogą się nie zgadzać. Jednak nie mają potwierdzenia, że ich pieniądze trafiają na konto, z którego pieniądze nie są wykorzystywane do organizacji Przystanku, bo płatności z tym związane mogą być prowadzone z obu kont.

  •  

   Chodzi mi o to, że nie ma wyszczególnionych źródeł finansowania celów fundacji w sprawozdaniu finansowym.
   @Breaux: przecież są. Nie ma wprost napisane "te pieniądze poszły na to" bo złotówki na koncie są nieodróżnialne: milion od sponsora i milion ze zbiórki wyglądają tak samo, liczą się tylko wydane kwoty.

   Dalej również nie wiem dlaczego rozliczenia zamieszczane w internecie są nie niedatowane i brak tam danych osoby czy firmy, która to sporządzała oraz potwierdzenia ze strony zarządu Fundacji, że jest ono prawidłowe.
   Jak to nie są: na ostatniej stronie jest data i nazwiska członków zarządu. Sporządza je fundacja, umieszczone są na stronie WOŚP - w artykule linkowałem bezpośrednio do pdfów, ale możesz porównać linki - są dokładnie te same.

   Jest wielu ludzi, którzy płacą na zakup sprzętu i inne "reklamowane" cele i chcą, by ich pieniądze służyły tylko temu, a nie organizacji Woodstocku, z którego ideą mogą się nie zgadzać.
   Czekaj, bo czegoś nie łapię. Mam na koncie 50zł, robisz mi przelew na kolejne 50zł z przykazaniem, że mam je wydać na zapiekanki. Na koncie mam sto złotych - w jaki sposób mam odróżnić Twoje 50zł od tych nie Twoich?

  •  

   @rineo:

   Jak to nie są: na ostatniej stronie jest data i nazwiska członków zarządu.
   Tak wygląda ostatnia strona rozliczenia 20. finału:
   "kontrakt 30/13/XX – system do kariotypowania
   kontrakt 35/13/XX – narzędzia chirurgiczne
   zam. 06/12/XX – ssak przenośny
   zam. 07/12/XX – termocykler
   zam. 01/13/XX – mikroskop

   tj. łącznie: 1.367.960,24 zł

   i) zakup aparatury i sprzętu medycznego dla Kliniki „BUDZIK”

   kontrakt 31/13/XX – 3 pompy infuzyjne, 3 pompy objętościowe, aparat EKG, 3 inhalatory, 5 ssaków,
   defibrylator
   kontrakt 34/13/XX – 4 podnośniki i 10 wanien

   tj. łącznie: 422.561,57 zł

   Podsumowanie wydatków:

   główny temat Finału: 32.345.291,66 zł
   pomoc indywidualna: 1.589.614,03 zł
   RUR: 3.654.820,56 zł
   okulistyka: 1.754.745,66 zł
   cukrzyca: 3.702.000,00 zł
   Infant Flow: 1.227.894,17 zł
   słuch: 1.986.920,82 zł
   pediatria: 1.367.960,24 zł
   Budzik: 422.561,57 zł

   RAZEM: 48.051.808,71 zł"
   Nie widzę tu żadnych dat ani nazwisk. W całym tekście nie żadnego nazwiska.

   Mam na koncie 50zł, robisz mi przelew na kolejne 50zł z przykazaniem, że mam je wydać na zapiekanki. Na koncie mam sto złotych - w jaki sposób mam odróżnić Twoje 50zł od tych nie Twoich?
   Jeśli miałbyś dwa konta: jedno na które wpłacałbym ci pieniądze, żebyś kupował zapiekanki biednym dzieciom i drugie, na którym byś trzymał pieniądze na urządzanie nocnych imprez u moich sąsiadów i ja dałbym ci gotówkę na zapiekanki, a ty wpłaciłbyś je na konto do finansowania imprez to była by różnica. Jakbyś zapłacił za imprezę z konta na zapiekanki to byłby skandal.

  •  

   Tak wygląda ostatnia strona rozliczenia 20. finału:
   @Breaux: pisałem o sprawozdaniu finansowym fundacji, nie zrozumieliśmy się.

   Podobnie jak przy sprawozdaniach finansowych: są publikowane na stronach fundacji, więc można domniemywać, że fundacja o nich wie :)

   Jeśli miałbyś dwa konta: jedno na które wpłacałbym ci pieniądze, żebyś kupował zapiekanki biednym dzieciom i drugie, na którym byś trzymał pieniądze na urządzanie nocnych imprez u moich sąsiadów i ja dałbym ci gotówkę na zapiekanki, a ty wpłaciłbyś je na konto do finansowania imprez to byłaby różnica.
   Owszem, byłaby, bo przekazane mi pieniądze wydałbym niezgodnie z nakazem. W WOŚP tak nie jest, ponieważ kwota ze zbiórki (pieniądze na zapiekanki) idzie na cele zbiórki (zapiekanki) - w czym problem?

  •  

   @rineo:

   pisałem o sprawozdaniu finansowym fundacji, nie zrozumieliśmy się.
   No rzeczywiście, bo ja od początku pisałem o rozliczeniach:

   Dalej również nie wiem dlaczego rozliczenia zamieszczane w internecie są nie niedatowane i brak tam danych osoby czy firmy, która to sporządzała(...)
   Owszem, byłaby, bo przekazane mi pieniądze wydałbym niezgodnie z nakazem. W WOŚP tak nie jest, ponieważ kwota ze zbiórki (pieniądze na zapiekanki) idzie na cele zbiórki (zapiekanki) - w czym problem?

   Nie wiem, czy przeczytałeś zdanie, które dopisałem po paru sekundach, ale mniejsza. Problem jest taki, że my dokładnie nie wiemy, czy część pieniędzy ze zbiórki nie jest wykorzystywana przygotowanie Woodstocku, bo choć byłby to proceder zły PR-owo, to jednak legalny. Były lata, jak np. 2011, kiedy fundacji pieniędzy nie zbywało, więc mogła coś takiego zrobić.

  •  

   No rzeczywiście, bo ja od początku pisałem o rozliczeniach:
   @Breaux: moja wina, musisz zrozumieć: piszę tutaj przez cały dzień od rana :>

   Problem jest taki, że my dokładnie nie wiemy, czy część pieniędzy ze zbiórki nie jest wykorzystywana przygotowanie Woodstocku
   Wiemy: kwota wydana na cele statutowe > kwota zebrana na Finale.

  •  

   Jeśli miałbyś dwa konta: jedno na które wpłacałbym ci pieniądze, żebyś kupował zapiekanki biednym dzieciom i drugie, na którym byś trzymał pieniądze na urządzanie nocnych imprez u moich sąsiadów i ja dałbym ci gotówkę na zapiekanki, a ty wpłaciłbyś je na konto do finansowania imprez to była by różnica. Jakbyś zapłacił za imprezę z konta na zapiekanki to byłby skandal.

   @Breaux: To kiepski przykład, bo poza specjalnymi przypadkami jak zbiórka publiczna, nie ma znaczenia na którym koncie są pieniądze. Liczą się dokumenty, których pilnuje program księgowy. To w nim byłaby zapisana informacja o wpłacie na biedne dzieci. A zapłata za imprezę należałaby do innej kategorii, bez względu na konto z którego by wyszła.

  •  

   @Breaux:

   Nie wiem, czy przeczytałeś zdanie, które dopisałem po paru sekundach, ale mniejsza. Problem jest taki, że my dokładnie nie wiemy, czy część pieniędzy ze zbiórki nie jest wykorzystywana przygotowanie Woodstocku,

   Ale ty tępy jesteś. Przecież ci koleś tłumaczy jak krowie na rowie: pieniądze nie są numerowane. Idą na wspólne konto a w rozliczeniu widzisz, czy sumy się zgadzają.
   Zgadzają się?

   Jak babcia da mamie 100 zł dla wnuczka a wnuczek dostanie od mamy 2 x 50 zł to znaczy, że mama nie dała wnuczkowi pieniędzy tak jak prosiła babcia? Budżet to nie Waldek z Cargo, który łączy dwie połówki tego samego banknotu, żeby mu się zgadzało.

 •  

  @rineo

  Firma Złoty Melon jest w 100% własnością WOŚP (sprawozdanie finansowe, strona 21).

  Firma ta została założona przez WOŚP, czy też została przez fundację kupiona? Jeżeli kupiona, to od kogo?

  Co za tym idzie, wszelkie zyski ze Złotego Melona trafiają do właściciela, czyli właśnie fundacji.

  Ile wynoszą te zyski? W raportach nie widziałem takiego wyszczególnienia. Firma o wartości półtora bańki powinna przynosić rocznie gdzieś tak 150kpln zysku, jeżeli przynosi mniej, to lepiej ją sprzedać.

  Celem istnienia Złotego Melona jest prowadzenie działalności komerycjnej, której OPP jako zwolniona z podatków prowadzić nie może: ZM sprzedaje gadżety wośpowe, koszulki itp., a także organizuje szkolenia komercyjne dla firm, z czego zysk trafia na konto WOŚP.

  No właśnie tu jest pies pogrzebany, popraw mnie jeżeli gdzieś się mijam z prawdą:
  Czy ktoś z zewnątrz (np. MSWiA, MPiPS czy też ktokolwiek inny niż WOŚP) może sprawdzić ile wynoszą koszty własne tej firmy, oraz z jakimi osobami lub podmiotami zawiera ona różnego rodzaju umowy generujące koszty?

  Sam Owsiak w Złotym Melonie pełni jedynie funkcję prezesa zarządu.

  LOL, jedynie prezesem zarządu :) Słowa jedynie użyłeś, żeby zasugerować, że taki prezes zarządu właściwie nie ma żadnej władzy w spółce?
  Czy funkcję prezesa zarządu pełni on społecznie, czy też dostaje za to jakieś wynagrodzenie?

  Z drugiej jednak strony sztaby działają na podstawie regulaminu określone przez fundację, którego punkt 37 twierdzi wszystkie środki finansowe potrzebne na zorganizowanie i przeprowadzenie zbiórki publicznej oraz imprez jej towarzyszących powinny pochodzić od sponsorów.

  Aha, czyli nie powinny, ale jak samorząd sypnie kasą, to nikt nikomu głowy za to nie urwie? Bo przypadków wspierania przez samorząd orkiestrowych imrez było multum, a przypadki czepiania się tego to jest pewnie jakiś nic nie znaczący procent całości.

  WOŚP to ratunek dla dziurawego budżetu NFZ i zastępuje państwo w kupowaniu sprzętu.

  LOL, to tak jakbyś powiedział, że znalezione na ulicy 5 złotych to ratunek dla budżetu osoby zarabiającej na rękę ponad 5000 złotych.

  ale przede wszystkim nie zajmuje się... kupowaniem sprzętu.

  To kto w takim razie zajmuje się kupowaniem sprzętu dla szpitali? Szpitale za pieniądze NFZu za wykonanie poszczególnych usług medycznych?

  •  

   Firma ta została założona przez WOŚP, czy też została przez fundację kupiona? Jeżeli kupiona, to od kogo?
   @LDevil: została kupiona, od Owsiaka.

   Ile wynoszą te zyski? W raportach nie widziałem takiego wyszczególnienia. Firma o wartości półtora bańki powinna przynosić rocznie gdzieś tak 150kpln zysku, jeżeli przynosi mniej, to lepiej ją sprzedać.
   To słabo patrzyłeś: sprawozdanie, strona jedenasta, pozycja "Dywidendy i udziały w zyskach", wartość: 311.617,55zł czyli dwa razy więcej niż podałeś.

   Czy ktoś z zewnątrz (np. MSWiA, MPiPS czy też ktokolwiek inny niż WOŚP) może sprawdzić (...)
   O ile mi wiadomo urzędy skarbowe i kontroli skarbowej nadal działają, a spółki wciąż im podlegają. Wyprowadzanie pieniędzy z OPP to przestępstwo skarbowe, lewe faktury kosztowe zostałyby z pewnością wyłapane.

   LOL, jedynie prezesem zarządu :) Słowa jedynie użyłeś, żeby zasugerować, że taki prezes zarządu właściwie nie ma żadnej władzy w spółce?
   Nie, użyłem go w kontekście reszty akapitu: Owsiak nie jest właścicielem, jest jedynie prezesem.

   Czy funkcję prezesa zarządu pełni on społecznie, czy też dostaje za to jakieś wynagrodzenie?
   Nie wiem.

   Aha, czyli nie powinny, ale jak samorząd sypnie kasą, to nikt nikomu głowy za to nie urwie?
   Sprawdź znaczenie słowa "powinny" w dokumentach to raz. Dwa: o tym jak wygląda finansowanie przez samorządy pisałem w tekście.

   LOL, to tak jakbyś powiedział, że znalezione na ulicy 5 złotych to ratunek dla budżetu osoby zarabiającej na rękę ponad 5000 złotych.
   Przecież te słowa to była mowa zależna, przytoczenie zarzutu, a nie moje słowa.

   To kto w takim razie zajmuje się kupowaniem sprzętu dla szpitali? Szpitale za pieniądze NFZu za wykonanie poszczególnych usług medycznych?
   Prawie dokładnie tak. Szpitale (pomijając darowizny) kupują sprzęt na własną rękę, a swój budżet konstruują między innymi (ale nie tylko) z pieniędzy od NFZ za usługi medyczne.

  •  

   @rineo: Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z tego, że w sprawozdaniu finansowym można nakłamać "pod siebie". Tym bardziej, że jest ono prawdopodobnie przygotowywane przez księgową, którą jest żona Owsiaka - przynajmniej tak jest w większości firm, z którymi miałam do czynienia. Asystowałam kilka razy w badaniach sprawozdania finansowego. Jeżeli biegły rewident, który wykonuje badanie sprawozdania jest z zewnątrz to pewnie wypyta się o wszystko i każe sobie przedstawić faktury oraz przeprowadza inwentaryzację przed wydaniem opinii i raportu. Jeżeli natomiast ma bliższe "powiązania" z firmą to może podpisać wszystko i pomóc wręcz ukryć jakieś nieprawidłowości w sprawozdaniu. Spotykałam się z różnymi przypadkami wyprowadzania pieniędzy z firm, więc nic mnie nie dziwi.
   Nie mówię, że Owsiak wyprowadza jakiekolwiek pieniądze z fundacji - tego nie wiem. Jednak z doświadczenia wiem, że można mimo pięknego sprawozdania finansowego.

  •  

   Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z tego, że w sprawozdaniu finansowym można nakłamać "pod siebie".
   @monson10: szkoda, że nie przeczytałeś tekstu znaleziska pod którym dyskutujesz, bo już w pierwszym punkcie, tuż nad nagłówkiem punktu drugiego (Wielka hacjenda Jurka Owsiaka, sfinansowana za pieniądze z puszek) napisałem nt. możliwości kłamania pod siebie.

   Reszta to insynuacje oparte na błędzie z pierwszego zdania, więc nie będę się do nich odnosił.

  •  

   @rineo: Przeczytałam bardzo uważnie, dlatego też napisałam taki komentarz. To tylko wnioski, które są oparte na moim doświadczeniu zawodowym, gdyż wiem jak to wygląda ze strony firmy przygotowującej sprawozdanie i podmiotu badającego je.
   Nie twierdzę, że ktokolwiek wyprowadził jakieś pieniądze. Proszę mnie więc nie posądzać o insynuacje ;)

  •  

   @monson10: ok, rozumiem, wycofuję się z ostrych słów i przepraszam. Przy ocenianiu prawdziwości sprawozdań pamiętaj, że WOŚP to nie jest byle firma, a OPP, czyli podlega (słusznie) znacznie dotkliwszym i szczegółowym kontrolom.

  •  

   znacznie dotkliwszym i szczegółowym kontrolom
   @rineo: jasne jasne. Przykładowo - defraudacje Śpiewaka to kto ujawnił?

   Będę pisał w skrócie, żeby nie śmiecić, bo Twoje zestawienie jest co najmniej tendencyjne.
   1. WOŚP wydaje na cele statutowe DOKŁADNIE (plus jakieś grosze, mniejsze niż 0.5% żeby nikt się nie czepiał) tyle ile powinien. W swoim zestawieniu pomijasz potężną różnicę pomiędzy przychodami WOŚP a kasą wydaną na cele statutowe.
   2. Woodstock "podobno" jest finansowany z odsetek od leżących pieniędzy. Czyli jak ktoś zrobi zbiórkę publiczną, właduje wszytko na lokaty, przeczeka 30 lat i wtedy wyda na cele statutowe pierwotną wartość, to wszystko jest OK?

   Broniąc Owsiaka - nigdy bym nie podejrzewał go o branie pieniędzy z WOŚP. Gdyby to wyszło na jaw, zostałby pewnie publicznie zlinczowany. Ale przejrzystość wydatków WOŚP i jej powiązania budzą we mnie wystarczająco dużo kontrowersji, aby jej nie wspierać.

  •  

   Przykładowo - defraudacje Śpiewaka to kto ujawnił?
   @mr262560: defraudacje Śpiewaka zostały ujawnione dwa lata po dostaniu przez Kid Protect statusu OPP, WOŚP ma ten status od 10 lat. Defraudacje zostały ujawnione właśnie ze względu na jawność.

   1. w swoim zestawieniu pokazałem przychody całkowite, przychody ze zbiórki, wydatki statutowe i wydatki pozastatutowe. Warto je przeczytać, tym bardziej że...
   2. ...tym punktem dowodzisz, że tekstu nie przeczytałeś, bo finansowanie Woodstock jest w nim opisane, a Twoje pytanie nie najmniejszego z nim związku.

  •  

   @LDevil:

   Ile wynoszą te zyski? W raportach nie widziałem takiego wyszczególnienia. Firma o wartości półtora bańki powinna przynosić rocznie gdzieś tak 150kpln zysku, jeżeli przynosi mniej, to lepiej ją sprzedać.

   Przejdź się do sądu i zamów sobie sprawozdanie finansowe. Potem dawaj na wykop.

  •  

   @monson10: Informacje, kto był biegłym rewidentem masz w każdym sprawozdaniu finansowym.

  •  

   WOŚP to ratunek dla dziurawego budżetu NFZ i zastępuje państwo w kupowaniu sprzętu.
   @rineo: tu to pojechałeś, tak jakby szpitale nie kupowały w ogóle sprzętu za kasę z NFZ. poza tym sprzęt od WOŚP z tego co wiem wcale nie należy do szpitala, w którym jest użytkowany.

  •  

   @prusi: przecież to nie są moje słowa, tylko przytoczenie popularnego argumentu, który krytykuję.

  •  

   @rineo: mam parę pytań przy okazji:
   1. kto jest właścicielem zakupionego sprzętu?
   2. kto płaci za jego serwisowanie i na jakich warunkach jest ta usługa przeprowadzana?
   3. jak wygląda amortyzacja takiego sprzętu?

   ja nie wiem jak ktokolwiek może wydawać jednoznaczny wyrok w tej sprawie bez odpowiedzenia sobie na te pytania. przemyśl to.

  •  

   @prusi:
   1. szpital, ale pod rygorami: http://www.wosp.org.pl/medycyna/sprzet
   2. nie wiem, ale sądzę, że szpitale, bo w sprawozdaniach WOŚP nie ma wyszczególnionej kwoty na serwis. Słowo klucz: sądzę.
   3. zapewne tak samo jak każdego innego środka trwałego, w końcu właśnie tym jest. Stawek amortyzacji nie znam.

  •  

   > Przykładowo - defraudacje Śpiewaka to kto ujawnił?
   @mr262560: defraudacje Śpiewaka zostały ujawnione dwa lata po dostaniu przez Kid Protect statusu OPP

   @rineo: masz jakiś ewidentny problem z czytaniem ze zrozumieniem. Pytałem o to, kto ujawnił defraudacje śpiewaka, bo napisałeś, że OPP podlegają "znacznie dotkliwszym i szczegółowym kontrolom" dlatego (Twoim zdaniem) niemożliwe jest wyciąganie z nich pieniędzy.

   I wybacz, ale jestem prostym człowiekiem i ogarnięcie 60 stronicowego bilansu rocznego jest powyżej moich sił. Twoje wypociny to z mojego punktu widzenia jakaś ogromna masa tekstu która nic nie wyjaśnia, a tylko mydli obraz. Niemniej, za 2008 rok WOŚP miała 14 mln zysku, za 2012 17mln, a łącznie na ich kontach na koniec 2012 roku (przed organizacją wielkiej dorocznej zbiórki - Orkiestry!) zalegało ponad 50mln zł, co starczyłoby na 15 lat utrzymania działalności bez odnotowania jakichkolwiek przychodów. Uważam, że to nie fajnie, że ktoś zbiera kasę "na chore dzieci" a później 30% z tej kwoty chomikuje w niewiadomym celu.

  •  

   @rineo: WOŚP to ratunek dla dziurawego budżetu NFZ i zastępuje państwo w kupowaniu sprzętu.
   wszystkim, którzy uważają, że bez WOŚP szpitale nie miałyby sprzętu polecam (bardzo polecam) sprawdzenie ile na sprzęt rocznie wydaje NFZ, a ile WOŚP. WOŚP w tym zestawieniu to kropelka.

  •  

   "znacznie dotkliwszym i szczegółowym kontrolom" dlatego (Twoim zdaniem) niemożliwe jest wyciąganie z nich pieniędzy.
   @mr262560: nie niemożliwe, ale mało prawdopodobne. Dopóki niczego nie wykryto nie ma podstaw do sądzenia, że przekręt jest.

   wybacz, ale jestem prostym człowiekiem i ogarnięcie 60 stronicowego bilansu rocznego jest powyżej moich sił.
   To nie mój problem.

   Twoje wypociny to z mojego punktu widzenia jakaś ogromna masa tekstu która nic nie wyjaśnia, a tylko mydli obraz.
   To również nie mój problem. Albo naucz się czytać długie teksty albo przestań rozmawiać: nie da się wieloletnich finansów dużej fundacji przedstawić w formie estetycznego obrazka.

   Niemniej, za 2008 rok WOŚP miała 14 mln zysku, za 2012 17mln,
   To nie jest zysk tylko bilans. Fundacje nie służą generowaniu zysku.

   zalegało ponad 50mln zł (...) chomikuje w niewiadomym celu.
   Czy te pieniądze gdzieś zniknęły?

  •  

   @rineo: czas, liczba i (wątpliwa) jakość/przydatność Twoich odpowiedzi zaczynają mi śmierdzieć tym, że Twoje działania w tym wykopie są sponsorowane przez WOŚP

   #ironia zawodowo zajmuję się architekturą informacji. Forma Twojego zestawienia w takim stopniu utrudnia zrozumienie argumentów, że dla mnie to wygląda na działanie celowe.

   świetnie radzisz sobie z nieodpowiadaniem na pytania, ale zadam je po raz trzeci: kto ujawnił defraudacje Śpiewaka i czy były to instytucje odpowiedzialne za "znacznie dotkliwsze i szczegółowe kontrole"? Skoro to taki niewygodny dla Ciebie temat, to go pociągnę. Niby jakie dodatkowe środki kontroli ma UKS dla OPP, których nie ma w innych przypadkach?

   To nie jest zysk tylko bilans.
   Sam w swoim zestawieniu użyłeś słowa "dochód", które jest tak samo od "bilans" jak "zysk".

   Czy te pieniądze gdzieś zniknęły?
   Czy te pieniądze nie powinny trafić na cele statutowe?

  •  

   czas, liczba i (wątpliwa) jakość/przydatność Twoich odpowiedzi zaczynają mi śmierdzieć tym, że Twoje działania w tym wykopie są sponsorowane przez WOŚP
   @mr262560: odpalają mi procent z puszki. Czy Matka Kurka też jest przez kogoś sponsorowany skoro poświęca swój czas na pisanie paszkwili na WOŚP? Ja napisałem jeden tekst, on już z siedem.

   Forma Twojego zestawienia w takim stopniu utrudnia zrozumienie argumentów, że dla mnie to wygląda na działanie celowe.
   Ten artykuł nie jest analizą finansową, jest odpowiedzią na zarzuty w kontekście tych zarzutów.

   kto ujawnił defraudacje Śpiewaka i czy były to instytucje odpowiedzialne za "znacznie dotkliwsze i szczegółowe kontrole"?
   Nie wiem, nie interesowało mnie to, ale skoro pytasz to pewnie nie.

   Niby jakie dodatkowe środki kontroli ma UKS dla OPP, których nie ma w innych przypadkach?
   Nie ma żadnych, po prostu kontroluje dokładniej, więcej faktur, więcej krzyżowych kontroli itd.

   Sam w swoim zestawieniu użyłeś słowa "dochód", nie bilans.
   Dochód to nie zysk.

   Czy te pieniądze nie powinny trafić na cele statutowe?
   Po czym wnosisz, że nie trafiają? Pozycja "środki pieniężne" oznacza tylko tyle, że fundacja ma tyle pieniędzy do dyspozycji w danym dniu, nie oznacza że zostaną tam na zawsze. Poza tym fundacje nie działają na zasadzie czyszczenia konta do 31.12 tylko działają wieloletnio. Jeśli kasa leży na koncie, jest uwzględniona w sprawozdaniach, to co w tym jest nie tak?

  •  

   Dochód to nie zysk.
   @rineo: bilans to ani nie dochód ani nie zysk. Wszystkie wyrażenia są tak samo daleko od siebie.

   Po czym wnosisz, że nie trafiają?
   @rineo: "powinny były już trafić". Jak już wcześniej pisałem, rozumiem, że można gromadzić rezerwy, ale przekazywanie do rezerw 30% przychodów, w momencie gdy rezerwa starczy na co najmniej 15 lat działalności, to chyba nie w porządku? Oczywiście wszystko jest zgodne ze statutem i prawem, ale moim zdaniem tak nie powinno być.

  •  

   to chyba nie w porządku?
   @mr262560: nie mam pojęcia. Skoro wszystko jest zgodnie z prawem i statutem, a fundacja to robi (i nie ukrywa tych pieniędzy) tzn., że pewnie ma to jakiś sens.

  •  

   Informacje, kto był biegłym rewidentem masz w każdym sprawozdaniu finansowym.

   @maraf: Nie rozumiem związku Twojego komentarza z moimi poprzednimi. Możesz jaśniej? :)

  •  

   @rineo: chciałbym jeszcze wiedzieć czy serwisować taki sprzęt może dowolna firma z odpowiednimi uprawnieniami.

  •  

   @prusi: nie mam pojęcia. Nie wiem skąd pomysł, że wiem wszystko o fundacji, włącznie z tak drobiazgowymi sprawami jak serwisowanie sprzętu. Jeśli faktycznie cię to interesuje, to napisz do fundacji - odpowiedzą. www.wosp.org.pl/fundacja/kontakt

  •  

   została kupiona, od Owsiaka.

   @rineo: Trochę słabo od strony moralnej wygląda sprzedawanie czegoś przez Owsiaka fundacji utożsamianej z nim samym, nieprawdaż?

   To słabo patrzyłeś: sprawozdanie, strona jedenasta, pozycja "Dywidendy i udziały w zyskach", wartość: 311.617,55zł czyli dwa razy więcej niż podałeś.

   @rineo: Patrzyłem na poprzednie lata, gdzie w tej pozycji nic nie było. Zresztą jak teraz patrzę, to wartość firmy nie zmieniła się zbytnio przez te kilka lat, tak więc ciężko jest ocenić wysokość tej kwoty.

   O ile mi wiadomo urzędy skarbowe i kontroli skarbowej nadal działają, a spółki wciąż im podlegają. Wyprowadzanie pieniędzy z OPP to przestępstwo skarbowe, lewe faktury kosztowe zostałyby z pewnością wyłapane.

   @rineo: Ale skarbówka patrzy tylko czy nie robisz wałków na podatkach, a tego ZM na pewno nie robi. W całym tym powiązaniu ZM-WOŚP martwi mnie tylko to, że przejrzystość kończy się na WOŚPie. O wydatkach ZM nie wiemy praktycznie nic.

   Czytałeś może regulamin organizowania przez WOŚP zakupów na sprzęt medyczny? http://s2.wosp.org.pl/uploaded/files/files/Regulamin%20Konkursu%20Ofert.pdf Gdyby jakaś instytucja publiczna działała według takiego regulaminu, to pewnie zostałaby zjedzona przez opinię publiczną.
   "Fundacja może w uzasadnionych przypadkach odstąpić od publicznego zaproszenia do składania ofert w celu podjęcia negocjacji z zachowaniem konkurencji i skierować zaproszenie do składania ofert do określonych firm bez ogłaszania publicznego zaproszenia."

   Sprawdź znaczenie słowa "powinny" w dokumentach to raz. Dwa: o tym jak wygląda finansowanie przez samorządy pisałem w tekście.

   @rineo: Na załóżmy, że jest równoznaczne z musi. Czy w takim razie będziesz mógł potwierdzić, że ani złotówka z samorządowych pieniędzy nie poszła organizację poszczególnych finałów WOŚP? Przecież te sceny same się nie zbudowały, trzeba było załatwić przyłączenie mediów, itp a to wszystko kosztuje.

  •  

   @LDevil: http://www.wykop.pl/wpis/6891324/dwa-dni-to-wystarczajaco-od-tego-momentu-nie-odpow/

   Napiszę tylko, że WOŚP nie jest urzędem więc nie podlega pod prawo przetargowe, a o finansowaniu sztabów jest w tekście.

 •  

  @rineo: Hej, mam pytanie, WOŚP kupił Złotego Melona za 1,5mln tak? Więc do kogo poszły te pieniądze? (Być może jest to gdzieś wyszczególnione i słabo czytałem, do puszki dałem w tym roku, żeby nie było bardzo popieram tą akcje ;-) )

  •  

   @MarioMAX: nie wiem, Złoty Melon został kupiony w czasach sprzed dostępnych sprawozdań (WOŚP i tak publikuje starsze niż musi, bo na http://sprawozdaniaopp.mpips.gov.pl są tylko sprawozdania z dwóch lat). Proponuję napisać na finanse@wosp.org.pl - odpisują, bez obaw :)

  •  

   @rineo: Hmm, a to ciekawe, napiszę maila, poinformuję na mikroblogu zainteresowanych ;-)

  •  

   @MarioMAX: pisz, sam się chętnie dowiem. Jeden drobiazg:

   WOŚP kupił Złotego Melona za 1,5mln tak
   Półtora miliona to aktualna wartość udziałów WOŚP w ZM (czyli wartość firmy, bo mają 100%), niekoniecznie to jest kwota sprzedaży zwłaszcza, że w poszczególnych latach ta wartość jest różna, np. pomiędzy 2011 i 2012 jest 45 000 różnicy.

 •  

  @rineo

  Kurek mnie nie przekonuje i uważam, że każdy powinien dawać swoje pieniądze na taką fundację, na jaką chce i jaka jest zgodna z jego wartościami (czy to WOŚP, Caritas czy biedne psy), ale tu też jest kilka nieścisłości, które chętnie bym zrozumiał (będę wdzięczny za wytłumaczenie, żebym to wreszcie miał ogarnięte).

  1. Dlaczego "Właściwym wskaźnikiem są pomiędzy przychodami z finału, a wydatkami na cele statutowe"?
  Nie lepszym jest wskaźnik między całkowitym rocznym przychodem (bez tych datków celowych, których cel nie jest zawarty w tatusie - o ile może nie być) a całkowitym rocznym wydatkiem celowym? No bo poza "tacą" z finału jest kasa z 1% (która jest na cele statutowe), z darowizn, które nie mają określonego celu innego niż statutowe, itd.
  Jeśli policzymy tylko stosunek finał/celowe wydatki, to nie dziwne, że wychodzi wysoka wartość, ale to jest niepełne i nie odzwierciedla tego, co chcielibyśmy wiedzieć..

  2.Czy Woodstock jest działaniem statusowym?

  3.o Woodstocku: "finansują go głównie sponsorzy". Głównie tzn? Piszesz, że "Przychody z darowizn rzeczowych i celowych: 11.219.740,70zł" więc wystarczy na Woodstock, który kosztuje 2.661.877,57zł . Ale co ma jedno do drugiego? Czy te darowizny celowe są tylko na Woodstock? (ich zapisanym celem jest Woodstock?) Bo tylko takie byłyby usprawiedliwione jako "finansowanie Woodstocku od sposnorów". A podejrzewam, że te "przychody z darowizm" to wszystkie "przychody z darowizm" (poza finałem). Nie mamy takich danych.

  4.Co do zarzutu wynagrodzenia jako pracę w zarządzie: "pozycja zawiera wynagrodzenie za pracę w charakterze dyrektora ds. medycznych i administracyjnych". Czy to znaczy, że całość tej kwoty = całość kwoty wynagrodzenia za etaty czy może że zawiera się w sensie wliczona jest do tej kwoty ale to nie wszystko? Bo to jest różnica.
  Nie mam nic przeciwko, żeby osoba oddająca swój cały czas na pracę w fundacji dostawała za to rozsądne pieniądze, w końcu robi co się da dla dobra.

  5.Argument o reklamach na TVP i zwiększonej oglądalności jest sensowny, choć bez danych oczywiście niewyczerpujący.

  6. Odnośnie uwag do "Woodstock to orgie w błocie". Odniosłeś się do błota, ale nie do orgii ;)

  7."[NFZ] przede wszystkim nie zajmuje się... kupowaniem sprzętu". To kto kupuje sprzęt? Szpitale? jeśli tak, to nie ma różnicy, czy NFZ zapłaci pośrednio (za usługi, które szpital wykonuje przy pomocy kupionego przez siebie sprzętu, żeby zarobić na pieniądzach z NFZ) czy bezpośrednio. Czy ktoś inny?

  •  

   @kooolega: Sprzęt kupują też właściciele szpitali (na ogół samorządy) oraz Ministerstwo Zdrowia.

  •  

   @kooolega: wybacz, dopiero zauważyłem ten komentarz.

   1. po takim odejmowaniu zostałby z grubsza Finał + 1% (bo dotacje na Woodstock i finał to niemal wszystkie darowizny) , a ten jeden procent akurat starcza na administrację. Po takim odejmowaniu wychodzi to 92% o którym mówił minister.

   2. Statutowym. Technicznie rzecz biorąc tak, ale w tych wyliczeniach (oraz w różnych infografikach fundacji itp.) koszty Woodstock są traktowane oddzielnie, z wiadomych chyba przyczyn.

   3. "Głównie tzn?" - to znaczy, że są jeszcze przychody ze sprzedaży koncesji na handel (przede wszystkim piwo) na Woodstock, zyski z wydawnictw koncertowych itp. W porównaniu ze sponsorami są to kwoty nieznaczne.
   "Czy te darowizny celowe są tylko na Woodstock? (ich zapisanym celem jest Woodstock?)" - nie tylko, są też na finał. Fundacja ma naprawdę dużych sponsorów, dla allegro milion na Woodstock to pryszcz.

   4. kwoty za etaty, premie i nagrody są wypisane najpierw łącznie, a potem z podziałem na pracowników zwykłych i członków zarządu,

   5. Owszem. Przyznam, że w tym punkcie opierałem się na swoich dawnych wyliczeniach, niestety źródła danych poginęły - oczywiście w tym punkcie nie musisz mi wierzyć skoro nie mam dowodów :)

   6. faktycznie. Co było na Woodstock, zostaje na Woodstock, tak że tego :>

   7. tak, szpitale. Różnica jest, ponieważ NFZ nie jest jedynym płatnikiem szpitali, a swoim budżetem zarządzają samodzielnie.

Dodany przez:

avatar rineo dołączył
5045 wykopali 312 zakopali 1953 tys. wyświetleń