Powiązane (4)

  pokaż (2) 
  • Reklamy Google

  • pavlov +14  

    Mina tego kolesia po dowiedzeniu sie ze ochroniarz trenowal jego brata jest poprostu swietna ; )

    pokaż komentarz
    pavlov
  • kyniu6 +9  

    Świetna już była wtedy, kiedy okazało się, że wie jak jego brat się nazywa ;)

    pokaż komentarz
    kyniu6
  • puaz +12  

    I to się nazywa profesjonalna ochrona. Opanowanie w tej pracy to jednak podstawa. Po co robić sobie kłopot tłukąc gościa, który tylko na to czeka.

    pokaż komentarz
    puaz
  • Knopers +70  

    A moim zdaniem ludzie którzy trenowali i mają poukładane w głowie trzymają się z daleka od bójek ze względu na to, że mają świadomość tego, że wystarczy niewiele aby kogoś okaleczyć lub zabić.

    pokaż komentarz
    Knopers
  • sewkal +11  

    Swoją drogą, że mają poukładane. Ale dodatkowo powstrzymuje ich fakt, że ludzie z wyższymi "rangami" są w razie czego sądzeni, jak "normalny" człowiek za napaść z bronią w ręku (w tym przypadku ich bronią jest ich własne ciało).

    pokaż komentarz
    sewkal
  • lobo24 +11  

    1)Ludzie, którzy trenowali 2 lata nie mogą się za bardzo wychylać, bo jakby (nawet w samoobronie) zrobili komuś krzywdę, a ten ktoś udowodniłby w sądzie, że to nie on zawinił, to odpowiadaliby jak za napad z bronią.
    2)Nie wszyscy mają poukładane. Np. Pamiętacie sprawę zginięcia 16 letniego chłopaka w dyskotece Milano Club w Starej Wsi pod Węgrowem? Tamtejsi "ochroniarze" dla rozrywki sami wszczynali bójki z klientami, a ten oszołom co zabił, był zawsze największym kozakiem-trudno się dziwić-był wysoko utytułowanym zawodnikiem kick-boxingu.

    pokaż komentarz
    lobo24
  • klimer +3  

    @sewkal to jakiś urban legend z tym że ludzie trenujący sztukę walki są sądzeni inaczej niż laicy.

    pokaż komentarz
    klimer
  • ParlDro +5  

    @Sewkal & @ Klimer
    Nie tyle ten co trenuje ale ten co ma papiery, ze może uczyć innych (certyfikaty itp), wtedy w przypadku obrony musi głośno przy światkach(najlepiej) powiedzieć, że jest instruktorem np.samoobrony i mogą ucierpieć:), w przeciwnym wypadku gdy komuś zrobi krzywde będzie skarżony jakby miał broń w ręku

    pokaż komentarz
    ParlDro
  • Niedzwiedz87 +1  

    klimer to nie jest urban legend - swego czasu dokopałem się do orzeczenia Sądu Najwyższego na ten temat :)

    pokaż komentarz
    Niedzwiedz87
  • klimer -1  

    @ParlDro nie znajdziesz nic takiego w KK. to urban legend. jeżeli się mylę podaj proszę podstawę prawną. To było by paranoją a w ustawie ktoś musiałby wykazać jakich sztuk walki i na jakim poziomie - bo przecież nie ma samowolki.

    może mylisz to z przypadkiem gdy biegły opisuje obrażenia i wtedy może pojawić się tekst np. że poszkodowanemu zostały zadane obrażenia owalnym przedmiotem którym mogła być pięść

    pokaż komentarz
    klimer
  • Rezo +4  

    Głównie dlatego mają poukładane, że zanim zostali naprawdę dobrzy, to wielokrotnie dostawali po ryju od lepszych od siebie i chociaż teraz są mistrzami, to wiedzą, że nie są nieśmiertelni, tak jak uważają co poniektóre buraki spod osiedla, które "walką" nazywają swoje machanie umięśnionymi (czy raczej - nasterydowanymi) łapami.

    pokaż komentarz
    Rezo
  • hodak +1  

    Art. 159: Kto, biorąc udział w bójce lub pobiciu człowieka, używa broni palnej, noża lub innego podobnie niebezpiecznego przedmiotu, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
    Nic nie ma o sztukach walki...

    pokaż komentarz
    hodak
  • m4r1u5z +2  

    Dobrze wytrenowani ludzie nie szukaja zaczepek z tego powodu, ze w miejscach, gdzie owe zaczepki mozna znalezc sa w zdecydowanej wiekszosci podpici osiedlowi 'gangsterzy', ktorzy nie maja pojecia o porzadnej walce, ktorych rozwalic bedzie latwo, tak latwo jak nowego na trenigach. A to nie jest satysfakcja, zadna, sam trenuje i wiem co czuje jak rozkladam slabego na treningu a jak dostaje becki od lepszego ode mnie. To drugie motywuje, to pierwsze nudzi. A i po co sobie ubranie brudzic stojac na bramce ;)

    pokaż komentarz
    m4r1u5z
  • Niedzwiedz87 +1  

    kilmer -> choćby np 53 par 2 (nie jest to wprawdzie bezpośrednio oblig do niebezpiecznego przedmiotu, lecz oblig to uwzględniania 'warunków osobistych sprawcy' do indywidualizacji kary). Jeżeli chodzi zaś o samą kwalifikację to może być choćby art 159 biorąc pod uwagę szeroki zakres przedmiotowy zwrotu niebezpieczny przedmiot (nawet biorąc pod uwagę doktrynalne ograniczenie aby był podobnie niebezpieczny do noża bądź broni palnej[postulował to m. in. prof Andrzej Gabarle jeden z twórców KK]), w myśl tego niebezpiecznym przedmiotem niejednokrotnie uznaje się takie przedmioty jak ciężkie buty, krzesło czy kij. Idąc tym tropem można uznać że umiejętności długoletnich adeptów sztuk i sportów walki odpowiednio wykorzystane (nie chodzi nam o zwykłą fangę w nos) mogą zostać potraktowane jako użycie niebezpiecznego przedmiotu. Tak jak pisałem wcześniej - czytałem kiedyś orzeczenie SN na ten temat, jak znajdę to podrzucę sygnaturę.

    ps. i oczywiście masz rację że nie ma w KK ex lege zapisanego ze ten kto zna sztuki walki i dokonuje czynu x podlega karze

    pokaż komentarz
    Niedzwiedz87
  • klimer 0  

    jak ktoś natłukł komuś w bramie i wykorzystał swoje umiejętności jako mistrz karate to może być okoliczność obciążająca, ale nie da się tego podpiąć pod napad z bronią...

    @Niedzwiedz87 co do 153 wystarczy żebyś zajrzał do komentarza. Co do orzeczenia SN byłbym rad gdybyś podrzucił. nie ukrywam że ciekawi mnie to bardzo.

    pokaż komentarz
    klimer
  • mitchumi +38  

    a mógł zabić...

    pokaż komentarz
    mitchumi
  • Sh1eldeR +41  

    Dobre, zupełnie nie tego się spodziewałem :).

    Warto przy okazji zaznaczyć, że chyba lepiej nazywać kick-boxing nie sztuką, ale sportem walki. W KB tak naprawdę nie ma tej całej filozofii -- wielkiego rytuału, modlitwy, czy czegoś w rodzaju kodeksu honorowego z "prawdziwych" sztuk walki. KB nie próbuje być sposobem na życie, a na treningach nie naciska się na pokojowy stosunek do świata.

    Oczywiście nie oznacza to, że kickbokser sklepie maskę każdemu, kto na niego krzywo spojrzy. Nikt nie zabrania ludziom myśleć. Bardzo wielu amatorów kick-boxingu (czy innych sportów walki) nie zaatakowałoby nikogo bez powodu. Choć faktycznie, nie są oni szkoleni do tego, by unikać konfrontacji niemal za wszelką cenę.

    Zresztą, w miarę dobry zawodnik (o mistrzu z tego filmiku nie wspominając) i tak nie miałby żadnej satysfakcji piorąc jakiegoś młokosa. Wyżyć się można na treningach i to na znacznie wyższym poziomie niż sparing z podpitym jegomościem przed wejściem do klubu.

    pokaż komentarz
    Sh1eldeR
  • zachar87 +4  

    Zgoda, ale:
    sztuki, style, sporty walki lub samoobrony
    Miejsca na opis za dużo nie ma, a wykop może tyczyć się wszystkich powyższych przypadków;)
    Chodzi tylko o poruszenie pewnego problemu.

    pokaż komentarz
    zachar87
  • Peyotl +9  

    oo hitman :P

    pokaż komentarz
    Peyotl
  • Sh1eldeR +1  

    @zachar87:
    Jasne, wyjątkowo ;) nie chciałem zgredzić, tylko podałem to jako ciekawostkę. Wielu ludzi chyba nie zdaje sobie sprawy z różnicy pomiędzy takim karate i KB, choć może jakby tak się zastanowili, to by wymyślili.

    Zresztą nie wiem, czy rzeczywiście istnieje sztywny podział. Całkiem możliwe, że nie będzie w sensie stricte błędem, jeśli nazwiesz KB "sztuką walki". Osobiście wole używać jednak określenia "sport walki" z szacunku dla nieco odmiennych filozofii obu tych grup.

    Wykop tak czy siak adekwatny również do sztuk walki, bo w tych to naprawdę wręcz wbija się do głowy adeptom, żeby przemocy używali tylko w ostateczności. Kickboxerzy nie są do tego tak zobowiązani, ale -- jak widać -- nie trzeba niczego powtarzać w modlitwie i przysięgać, wystarczy po prostu mieć łeb na karku (a nie przysłowiową mentalność karka)

    pokaż komentarz
    Sh1eldeR
  • hesuss +1  

    mysle - chyba nie widziałeś, co można zrobić z człowiekiem, wymach#!ącym nożem, przy użyciu gołych rąk. pistolet w bezpośredniej odległości też można odebrać, łąmiąc przy okazji trochę palców.

    pokaż komentarz
    hesuss
  • UlfNitjsefni 0  

    nie interesuję się kickboxingiem ale tam zapewne również istnieją kategorie wagowe, więc ten Pan jest mistrzem świata w swej kategorii...

    Co do posługiwania się nożem przez ludzi na ulicy, to sytuacja ma się podobnie jak z ludźmi ćwiczącymi sztuki walki, jak ktoś ćwiczy to nie używa swych umiejętności bez potrzeby na ulicy.

    Jeśli chodzi o wypowiedź Pana 'mysle' to wierz mi że po tym jak zostałby ten kickboxer dźgnięty nożem to żadna adrenalina by mu nie pomogła może tylko nie czułby bólu, ale wole i siłe do walki by stracił natychmiast.

    pokaż komentarz
    UlfNitjsefni
  • prusi +1  

    nóż w bliskim starciu (dobrze użyty) jest o wiele bardziej niebezpieczny od pistoletu.

    pokaż komentarz
    prusi
  • kosmo1989 +3  

    w KB nie masz łokci i kolan,dlatego lepiej trenować Muay Thai.Masz tam też modły i czego dusza zapragnie co nie znaczy że będziesz umiał sie tylko modlić ;).KB też jest dobre choć mówię.Na ulicy wykorzystanie łokci czy kolan też się może przydać.Na treningach MT też sobie kondyche można wyrobić:) i odporność.A co najważniejsze dużo ludzi którzy trenują nie pokazują swojej siły i starają się inaczej załatwiać sporne sprawy.To dokładnie widać na tym filmiku.Gościu do niego pyskował a on zachował zimną krew.To mi się także podoba w sztukach walki że człowiek uczy się szacunku do walki i wie jaką wartość daje jej opanowanie.A wydawać by się mogło że osoba która trenuje to się z tym obnosi ,chwali,wykorzystuje a wcale nie:)
    [edit]Knopers ujął to najlepiej

    pokaż komentarz
    kosmo1989
  • Sh1eldeR 0  

    @mysle:
    Pewnie, że nóż daje dużą przewagę, ale myślę, że opanowanie jakiegoś stylu walki daje podobną. Tzn. jeśli przeciętny człowiek miałby nóż i brak doświadczenia w posługiwaniu się nim, to w konfrontacji z kimś znającym dobrze jakiś styl walki wcale nie miałby wielkiej przewagi. Zależnie od stylu, różnic fizycznych i umiejętności, w ogóle nie musiałby mieć większych szans.

    W niektórych stylach walki uczy się specjalnych technik obrony przed atakiem nożem, pałką, czy inną bronią. Pewnie, jeśli ktoś umiałby sprawnie korzystać z noża, to i tak by miał dużą przewagę, ale przeciętny człowiek bez doświadczenia atakuje w raczej przewidywalny sposób. Można to wykorzystać, w Krav Madze ćwiczy się rozbrajanie przeciwnika trzymającego nóż, czy pistolet.

    @kosmo1989:
    Ano w KB nie ma pewnych elementów, a z innych korzysta się częściej niż w MT. Ciosy łokciem są bardzo skuteczne, ale nie są takie łatwe do nauczenia. Ogólnie, KB wydaje mi się nieco łatwiejsze do opanowania. Może MT jest teraz trochę "modniejsze", bo nie tak dawno wyszedł słynny (i bardzo dobry IMO, oczywiście w swojej klasie) film Ong-bak.

    Wiesz, te modlitwy generalnie po coś są. Wszędzie. Uczą pokory, uspokajają. Pomagają zebrać myśli, skoncentrować się, czy zachować zimną krew. Nie wydają się jednak być niezbędnym elementem. W takim KB treningi wypełnione są w całości ćwiczeniem techniki (w tym rozciągnięcia), wytrzymałości i koordynacji, czy też sparingami. Obcięte są rzeczy, które dla niektórych byłyby "stratą czasu". Z kolei w sztukach walki te rzeczy są bardzo ważne.

    pokaż komentarz
    Sh1eldeR
  • miodzitsu +2  

    Równie dobrze można powiedzieć, że jeśli zdajesz na prawo jazdy to będziesz potem zabijał ludzi na drodze albo jeśli masz nóż w kuchni to będziesz morderca... O.o Paranoja!

    pokaż komentarz
    miodzitsu
  • wormage +1  

    Obrona przed nożem lansowana na kursach krav magi dla osiedlowych kozaków to mit.

    pokaż komentarz
    wormage
  • UlfNitjsefni +1  

    niestety wormage ma rację, amator z nożem to śmierć na 50-70%, o profesjonalistach nie wspomnę. a nawet wyćwiczony człowiek ma niewiele większą szansę na obronę, co nie zmienia faktu że lepiej mieć pojęcie o obronie niż nic o tym nie wiedzieć. najważniejsza zasada jakiej mnie uczono w obronie przed nożem, to... uciekać, bronić się tylko gdy już nie ma drogi ucieczki, lub gdy trzeba bronić kogoś bliskiego...

    pokaż komentarz
    UlfNitjsefni
  • prusi -1  

    bo stuprocentową skuteczność przed obroną nożem ma tylko Chuck Norris.

    pokaż komentarz
    prusi
  • koniudziad +2  

    http://www.youtube.com/watch?v=yWfetF1jCO4

    link na jutjuba byl podany gdzies po drodze w komentarzach

    pokaż komentarz
    koniudziad
  • aeui +31  

    Jeżeli filmik nie był reżyserowany, to jeden z lepszych jakie się trafiły, promuje siłę perswazji a nie mięśni.

    pokaż komentarz
    aeui
  • hodak +2  

    ale to jest taka trochę naciągana siła perswazji, bo w obawie przed mięśniami ;P

    pokaż komentarz
    hodak
  • ciubas +17  

    nie przed miesniami, tylko przed telefonem do brata :D

    pokaż komentarz
    ciubas
  • b4rt3k +5  

    pytanie kim jest brat :D?

    pokaż komentarz
    b4rt3k
  • wormage +1  

    Powiem trochę z własnego doświadczenia, które nie jest jakoś specjalnie duże ale jest. Ludzie którzy na poważnie zajmują się sportami walki (czy sztukami walki), nie mogą być zbyt spokojni, jeśli stykają się z czymś na co dzień to powszednieje i klepanie po mordach zaczyna być traktowane jak coś normalnego, zwykły człowiek unika takich sytuacji, zawodnicy - nie. Co do sztuki czy sportu walki, u podstawy chyba każdej sztuki walki leży jakaś filozofia, muai thai nie jest wyjątkiem z tym, że dzisiejsza forma jest bardzo usportowiona, to samo jest z dzisiejszym judo, i niech tutaj nikt nie wspomina o takich pierdołach jak tai chi które jest sztuką walki tylko z nazwy, to taki inny aerobik.

    pokaż komentarz
    wormage
  • gfusc +33  

    Ja jednak preferuje podejście Indiany Jonesa.
    -Hiadzia!
    -Pif Paf!

    pokaż komentarz
    gfusc
  • Shiffter +1  

    -Knife?
    -K, lol pif paf
    -Omg noob!!

    pokaż komentarz
    Shiffter
  • illmaticmat +7  

    trenuje boks 2 lata i od pierwszego treningu nie szukam zaczepek. wcześniej może i zdarzyło mi sie drzeć do kogoś ryj, co było głupie. teraz mam świadomość że ktoś bardzo niepozorny może mi obić maskę bardzo bardzo mocno. zreszta jak ktoś idzie na trening z zamiarem wykorzystania umiejętności"w mieście" to długo nie potrenuje.pozdrawiam walczących.

    pokaż komentarz
    illmaticmat
  • ufasteu +6  

    I walczący pozdrawiają ciebie (1,5 roku Kickboxingu). Po treningu każdy zna swoją wartość i nie musi się sprawdzać, bo większość osiedlowych bójek to próba sprawdzenia samego siebie. Takich niedowartościowanych kozaczków jest sporo. Trenujący pod ulicę szybko zostaję wytępienie (przez grupę, trenera lub wysiłek), ponieważ psują opinię sekcji, o którą każdy dba. Nikt nie chce być uważany za gangstera. Czasem są wyjątki, ale jest to potwierdzenie ogólnej reguły.

    pokaż komentarz
    ufasteu
  • misza4 +2  

    Zgadza się, sam trenuje Kyokushin. I wiele osób właśnie szuka zaczepek, ale znam swoje umiejętności i potrafię się opanować nawet jak ktoś wyraźnie się prosi o spuszczenie lania :)

    Pozdrawiam

    pokaż komentarz
    misza4
  • drabinuss +2  

    ma koś lustro? bo padł serwer...

    pokaż komentarz
    drabinuss
  • rafu +12  

    http://www.youtube.com/watch?v=yWfetF1jCO4

    pokaż komentarz
    rafu
  • gfusc +3  

    zgadza się. sam trenuje biegi na 100 i 500m i nie korzystam z tych umiejętności by robić burdy z byle kim. jednak jak ktoś za bardzo mi skacze to nie ma ze mną szans. zadyszka murowana

    pokaż komentarz
    gfusc
  • fidelxxx +1  

    Albo kulka w plecy.

    pokaż komentarz
    fidelxxx
  • b4rt3k 0  

    chyba ze bedzie znal twojego brata
    Roman?

    pokaż komentarz
    b4rt3k
  • gfusc 0  

    masz mnie na widelcu, ale nie podskakuj, bo mój brat trenuje opere i umie wezwać pomoc falsetem z 500 metrów

    pokaż komentarz
    gfusc
  • fidelxxx +3  

    Proszę bardzo:
    http://www.youtube.com/watch?v=h1w-eiKLLJA

    pokaż komentarz
    fidelxxx
  • fidelxxx +3  

    To miała być oczywiście odpowiedź na prośbę imć drabinussa o lustro.
    Zapomniało się tylko pierwej "odpowiedz" kliknąć.

    pokaż komentarz
    fidelxxx
  • DasModel +6  

    Tak pracuje ochrona w cywilizowanych krajach.
    Jestem ciekaw jakby wygladal taki filmik z szukajacym zaczepki przecietnym polskim burkiem ;)

    pokaż komentarz
    DasModel
  • mactrix +3  

    U nas niestety najpierw biją, a potem ustalają dlaczego, niewielu jest takich którzy potrafią załatwić sprawę jak gość z filmiku :(...

    pokaż komentarz
    mactrix
  • MariannZLidla +28  

    Oczywiście wykopowe generalizowanie. Tam wszyscy są tacy sami jak z tego filmu, a w Polsce wszyscy ochroniarze biją, zabijają i jeszcze gwałcą wasze kobiety...

    Byliście, widzieliście, pobili was kiedyś ochroniarze, a byliście za granicą żeby oceniać jak jest w cywilizowanych krajach czy tylko po jednym lub kilku filmach tak sądzicie? I jeszcze nie wiem kto wam daje za pisanie takich głupot plusy. Wszędzie super, a w Polsce zawsze źle? Tragedia.

    pokaż komentarz
    MariannZLidla
  • mactrix +5  

    wiesz dlaczego tak piszę, bo nie raz widziałem jak to u nas wygląda, sam byłem świadkiem jak mój kolega doświadczył ich manier, nie mówię, że za granicą jest lepiej, tylko widzę jak jest na tym filmiku, może ochroniarze z lidla to spokojni ludzie ale na imprezach takich jak koncerty znajdzie się kilku takich, którzy z profesjonalną ochroną niewiele mają wspólnego, raczej lepsi byli by do wszczynania burd:/

    pokaż komentarz
    mactrix
  • prusi -1  

    a o policjantach przy ochronie meczów którzy chcą się "wykazać" nawet szkoda wspominać.

    pokaż komentarz
    prusi
  • Samantha_Dennison -1  

    ze co? ochroniarz nie pobil klienta i to ma byc sensacja?

    pokaż komentarz
    Samantha_Dennison
  • prusi +2  

    no, w Polsce się to rzadko zdarza.

    pokaż komentarz
    prusi
  • fidelxxx -1  

    No, jeśli bawicie się na wiejskich imprezach w remizach to rzeczywiście, rzadkością jest niepobicie gościa.

    pokaż komentarz
    fidelxxx
  • prusi -1  

    pozdrawiamy cie fidelxxx, na pewno jesteś lepszy i chodzisz na lepsze imprezy w lepszych klubach - lepiej już? dowartościowałem cie? chyba tego tu szukałeś.
    świadomość właścicieli się powoli zmienia i wyrzucają takich "ochroniarzy" którzy szukają tylko zaczepki, ale i tak nie jest jeszcze tak jak powinno być.

    pokaż komentarz
    prusi
  • Ryu +2  

    Za co ich minusujecie skoro prawdę mówią? Na tandetnej przytupai dla dresów, czy w jakiejś wiejskiej remizie może i tak jest, że bramkarze są agresywni i jedyny sposób na załatwienie problemów jaki znają to dać komuś w ryj. Sam z resztą swojego czasu lubiłem na takie "meliny" zawitać i na prawdę średnia przyjemnością jest dostać w ryj od pijanego ochroniarza, bo sie podczas tańczenia go przypadkiem szturchnęło.
    W lepszych miejscach już tak nie jest i nie mówię tu nawet o jakichś klubach dla bogatych pedałów gdzie piwo 20zł kosztuje.
    Ten kikbokser stał na selekcji, pod krawatem przed jakimś porządnym klubem w centrum Berlina. Nie spodziewałbym się po nim absolutnie niczego mniej. Nie zapominając z resztą o tym, że za jego plecami stała kamera, wiec nie mógł sobie pozwolić nawet na to, żeby go choć dotknąć bez prowokacji.

    pokaż komentarz
    Ryu
  • Reexi -1  

    Tańce-Połamańce :P

    pokaż komentarz
    Reexi
  • koniudziad -2  

    niestety musze zgodzic sie z tym stereotypem, wiekszosc , a przynajmniej jakas czesc osob trenujacych sztuki walki to d#$!#e i wszy spoleczne ktore dla ktorych bojki to jedyna rzecz ktora umieja. trenowalem brazylijskie jiu-jitsu i spotkalem tam ludzi ktorych niegdy ale to nigdy nie mialbym ochoty spotkac. widzialem tez jak zachowuja sie w miejscach publicznych, i naprawde mozna dostac wp%%%!!$ za nic. normalni ludzie w sztukach walki to rzadkosc

    pokaż komentarz
    koniudziad
  • zachar87 +1  

    Ja poznałem około 40 osób na treningach (taekwondo, muai thai)
    około 5 było takich jak Ty opisujesz
    obejrzałeś chociaż video?

    pokaż komentarz
    zachar87
  • Riff +1  

    Bo ludzie zapominają o jednym - sport walki, a sztuka walki to dwie rzeczy. Nie można trenować sztuki walki bez trenowania umysłu, co zwłaszcza uwidacznia się w takich sztukach jak Tai Chi Chuan (tak, to te ślamazarne ruchy w parku w słoneczny dzień i tak, mogą zamienić w roślinkę jeśli się wie jak). Sztuka walki bez filozofii jest sportem, w którym ludzie się szybko wypalają.

    pokaż komentarz
    Riff
  • koniudziad 0  

    skoro tak to masz szczescie.
    to ze tak bylo w Twojej grupie nie dowodzi ze nie mam racji.
    to tez kwestia srodowiska, miejscowosci itp.
    poza tym sadze ze ilosc dresow zalezy od rodzaju sztuki walki, tzn na taekwondo na pewno jest ich mniej.

    pokaż komentarz
    koniudziad
  • argothiel 0  

    Widea nie można obejrzeć:

    This account has been suspended.
    Either the domain has been overused, or the reseller ran out of resources.

    pokaż komentarz
    argothiel
  • mariiox 0  

    Nie znam ruskiego...

    Gdzie ten filmik?

    pokaż komentarz
    mariiox
  • komsa 0  

    Oglądając to myślałem że to ten co sie kłuci jest tym Kick Boxerem ;P a jednak nie hehe.
    To dowód że nie każdy kto trenuje sztuki walk i jest w tym dobry szuka zaczepki;)

    pokaż komentarz
    komsa
  • b4rt3k 0  

    link nie dziala :/

    pokaż komentarz
    b4rt3k
  • puaz +1  

    Pewnie nie skończyłeś trzech lat.

    pokaż komentarz
    puaz
  • wykopywaczofiles 0  

    Już chyba płotowe sztachety w ruch nie idą obecnie na tańcach-wywijańcach pijackich?

    pokaż komentarz
    wykopywaczofiles
pokaż 

Wykopali i zakopali (291 / 9)