•  

  pokaż komentarz

  Niestety tak wygląda typowy myśliwy, gosciu z kompleksami ktory czerpie przyjemnosc z zadawania smierci bezbronnym istota. Jestem w stanie zrozumiec zabijanie dla miesa na zasadzie strzal, ja kjeszcze zyje to kolejny na dobicie i koniec. Ten typ tutaj to typowy janusz z malym ptaszkiem ktorego kreci to ze jest panem i wladca zycia. Mam nadzieje ze kiedys znajdzie sie w sytuacji podobnej do tego dzika.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zorak: Mimo, że jestem myśliwym w zupełności się z Tobą zgadzam. Strzał musi być celny i odpowiednio silny, żeby powalić zwierzynę. Jeżeli jest postrzałek - dobić. Niestety nie wszyscy się do tego dostosowują i nie należy wrzucać wszystkich do jednego wora. U nas w kole za taką akcję myśliwy zostałby zawieszony na kilka dobrych lat. A i nawet nie wiem czy by go później ponownie do koła przyjęli...

  •  

   pokaż komentarz

   @Zorak:
   @kruszon71:
   Nie lubię łowiectwa. Ale on nie znęcał się nad dzikiem ze względu na wrodzony sadyzm. Zwyczajnie nie mógł wcześniej dobić dzika bo psy mogły wbiec na linie strzału.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pan_Mysz:
   Celowalem w plusa ale minus mi wpadł na linie strzału.

  •  

   pokaż komentarz

   Zwyczajnie nie mógł wcześniej dobić dzika bo psy mogły wbiec na linie strzału.

   @Pan_Mysz: Dobry pies mysliwski na komendę odejdzie od zwierzyny a ten "myśliwy" bardziej zajety byl filmowaniem

  •  

   pokaż komentarz

   @mich777: może to nie były dobrze wyszkolone psy. Zresztą cholera wie.

  •  

   pokaż komentarz

   @zaq1234: dzieki racja, jak jakis mod moze to poprawic to poprosze.

  •  

   pokaż komentarz

   radny = urzędas = złodziej = nowotwór zżerający mój kraj

  •  

   pokaż komentarz

   @Zorak: Nie ma to jak wszystkich do jednego wora, analogicznie zagazujmy wszystkich kierowców bo przecież zabijają po pijaku, fuckin logic. W tym konkretnym przypadku zgoda. Ale do jasnej ciasnej, nie sądź całej grupy po wyczynach jednostek.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zorak:

   Bzdura... wkleję to co napisałem wyżej:
   "Daleko mi do "obrońcy praw zwierząt", o myślistwie mam pojęcie jako takie. W życiu nie myślałem, że ktoś przytula konającego dzika. Natomiast takiemu pozwala się spokojnie dokonać żywota, czy znajduje się go martwego, niektórzy praktykują też "humanitarne" dobijanie. Natomiast w głowie mi się nie mieści bym znalazł konające zwierze i z zadowoleniem patrzył jak psy je atakują i szarpią. Nie mówiąc o tym, że to też złe dla szkolenia takiego psiaka.

   Ciekaw jestem jaka byłaby reakcja ludzi gdyby to dzik w pełni sił zabawił się z konającym słodkim pieskiem. "

   Z definicji myśliwy nie jest kimś takim co piszesz. Zdarzają się zwyrodnialcy jak wszędzie, co oczywiste - ich najbardziej widać. Myśliwy to "zawód", który wymaga tak jak lekarz, adwokat, strażak czy policjant czegoś więcej niż umiejętności - pewnego kodeksu honorowego. Niestety nie wszyscy go stosują i w tym rola innych, by ich wykluczyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zorak: Czerpanie przyjemności z widoku konającego zwierzęcia jest totalną DEWIACJĄ. Zabrać pozwolenie na broń palną

  •  

   pokaż komentarz

   tak wygląda typowy myśliwy

   @Zorak: Na pewno wielu myśliwych widziałeś, i na wielu polowaniach byłeś.
   Typowy wypokowy ekspert od dupy maryny.

  •  

   pokaż komentarz

   @Opornik: tak sie sklada ze znam kilku mysliwych i cale to gadanie o naturze i przyrodzie to w wiekszosci szopka. Z mojego doswiadczenia wiekszosc ktorych poznalem to ludzie ktorzy lubia bron ale strzelnica im nie wystarcza bo kreci ich kiedy maja wladze nad zyciem i smiercia. Limity okresy ochronne sa po to ze gdyby im dac wolna reke to wybili by wszystko w lesie bo kontrola liczebnosci gatunku itp to tylko pretekst.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zorak: To znaczy że ten szlachetny sport o pięknej tradycji,
   jeszcze bardziej zszedł na psy, odkąd znałem temat dużo bliżej.

  •  

   pokaż komentarz

   @moczarny:
   radzę poczytać ze zrozumieniem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zorak: Pozwolę sobie nie zgodzić się z bzdurami które wypisujesz.

   Niestety tak wygląda typowy myśliwy,

   Ty chyba myśliwego to tylko na takich filmach widziałeś w internecie. Zapewniam Cię, ten gość to tylko odsetek idiotów wśród myśliwych. To tak jakbyś zobaczył burdy na stadionie i powiedział że wszyscy kibice to bandyci.

   W większość KŁ w Polsce ten gość byłby już zawieszony (być może bez prawa powrotu).

   Mam nadzieje ze kiedys znajdzie sie w sytuacji podobnej do tego dzika.

   A powyższym stwierdzeniem udowadniasz że jesteś taki sam jak radny z Przeworska.

   Nie ma to jak p?@?!?!nąć chwytliwy komentarz. Oczywiście zapomniałeś dodać, że nigdy na oczy nie widziałeś polowania, nie znasz żadnego myśliwego i nawet nie starałeś się zorientować o co w całym łowiectwie chodzi. Zapewniam Cię, że to nie tylko strzelanie do zwierząt. Ale o takich rzeczach jak dokarmianie przez większość roku, ściąganie sideł, budowanie paśników i przede wszystkim wypłacanie odszkodowań rolnikom (z budżetu KŁ) za szkody wyrządzone przez zwierzynę nie napiszesz bo na wypoku za to plusów nie ma.

   P.S.

   bezbronnym istota

   Istotom

  •  

   pokaż komentarz

   @mich777: Bo to złe psy były .

  •  

   pokaż komentarz

   @czteropak: co do bledu to tez zauwazylem pisalem o tym wczesniej.
   Prawda jest taka ze to cale gadanie mysliwych o ochronie zwierzat dbaniu o przyrode itp to tylko takie pitolenie, to ma byc meski "sport" gdzie faceci jak na samcow alfa postrzelaja sobie, popija i zjedza co upolowali. Owszem przypadki takiego bestialstwa jak na filmie nie sa norma ale nie wmowisz mi ze mysliwy nie czuje radosci/satysfakcji/podniecenia z polowania czyli de fakto zabijania zwierzat. O to w tym wszystkim chodzi, moze robia to mniej brutalnie ale nie wmowisz mi ze chodzi im o balans w lesie itp historie.

  •  

   pokaż komentarz

   ale nie wmowisz mi ze chodzi im o balans w lesie itp historie.

   @Zorak: No i znowu piszesz bzdury.

   Co roku każde nadleśnictwo na podstawie populacji danej zwierzyny przydziela kołom łowieckim odstrzały. Przykładowo jeśli w danym okręgu jest do odstrzału 20 dzików, to dane koło nie może strzelić nawet jednego więcej. Jeśli dana populacja jest zbyt mała nie strzela się w ogóle.

   Od dziecka przez 12 lat chodziłem z wujkiem na polowania. Poznałem dziesiątki jak nie setki myśliwych z różnych kół. Bywałem na polowaniach indywidualnych, zbiorowych, zawodach strzeleckich, lidze strzeleckiej i Mistrzostwach Polski i wielu innych "imprezach". Nigdy nie zauważyłem by ktoś był smutny czy nieusatysfakcjonowany jeśli podczas polowania nie padł nawet jeden strzał. Bo łowiectwo to nie tylko strzelanie w lesie. Ale musiałbyś się zainteresować tematem żeby to zrozumieć. Dlatego wiem, że rozmawiam z ignorantem, który nie ma pojęcia o tym co pisze. A jedyne co wiesz na temat łowiectwa to to, co przeczytasz w komentarzach na onecie itp. Zacznij może pisać o konkretach to może coś z tej dyskusji wyjdzie a nie rzucasz zasłyszanymi tekstami w stylu "meski "sport" gdzie faceci jak na samcow alfa postrzelaja sobie, popija i zjedza co upolowali"

  •  

   pokaż komentarz

   @czteropak: jesli miales z takimi do czynienia to super. Ale ty tez nie mozesz sie wypowiadac za wszystkich, to tak jakby polityk na swoim przykladzie gadal ze place w polsce sa ok.
   Tez poznalem mysliwych i moje doswiadczenia sa takie jak opisalem. Jest sporo normalnych bywaja p%@#$y jak te z filmku ale wiekszosc (ktorych spotkalem) jest w lowiectwie dla postrzelania.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zorak: Nie wypowiadam się za wszystkich. Zaznaczyłem już wcześniej że jest odsetek idiotów wśród myśliwych którzy robią całej reszcie złą opinię. Dokładnie tak jak z kibicami piłki nożnej. Ale od dziecka wpajano mi i nie spotkałem się z innym zdaniem, że bycie myśliwym to masa obowiązków a polowanie jest dopiero na samym końcu i jest zwieńczeniem Twojej pracy. A tych obowiązków w terenie jest sporo. Jeśli chcesz postrzelać i odreagować idziesz na strzelnicę a nie do lasu. W lesie musisz dokładnie wiedzieć do czego strzelasz i czy możesz strzelić z zachowaniem wszystkich wymogów bezpieczeństwa i mieć dużą pewność że zwierze nie będzie konać w męczarniach kilka km dalej pod świerkiem. Poza tym również podczas polowania robi się selekcje zwierząt np. chorych. Jest coś takiego jak odstrzał selekcyjny ale o tym sobie możesz poczytać gdzie indziej bo jest od cholery kryteriów tego odstrzału w zależności od gatunku.

  •  

   pokaż komentarz

   Biedni myśliwi, wszyscy mówią że zabijają zwierzęta dla przyjemności, a oni tylko zabijają zwierzęta dla przyjemności.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zorak:

   Tylko zwierzęta zabijają dla mięsa.Tylko człowiek zabija dla zabawy (regulacja pogłowia zwierzyny łownej czy coś).A naprawdę frajda z zabijania i męczenia zwierzęcia.Człowieka polującego z psami na zwierzynę kierowałbym do lekarza na specjalistyczne badania.Takie jest moje zdanie.

 •  

  pokaż komentarz

  Widać uaktywniły się pewne atawizmy sadystyczne u tego pana. Dodam, że niestety jest to jeden z reprezentantów miasta, z którego pochodzę.

 •  

  pokaż komentarz

  Pieprzona świnia! I nie mówię tu o dziku...

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawe czy poniesie jakieś konsekwencje z tytułu znęcania się nad zwierzętami