•  

  pokaż komentarz

  No i bardzo dobrze. ta usługa zastrzeżonego numeru powinna być całkowicie zlikwidowana.

  •  

   pokaż komentarz

   Zlikwidowana? Osobiście korzystam z usługi zastrzeżonego numeru. Do znajomych mam poustawiane na "od strzeżone", ale sytuacja padła mi służbowa komórka i muszę zadzwonić służbowo - a nie bardzo mi leży by w firmie znali mój prywatny numer. Dlaczego mam z niej nie korzystać. Może niech zablokują zastrzeżone między 22-06 rano - co by wyeliminować d!%%%i dzwoniących do ludzi po nocach.

  •  

   pokaż komentarz

   LOL. Moim zdaniem numery zastrzeżone mają duży sens: Przedwczoraj dzwoniła do mnie dyżurna lekarka Falcka jadąc na umówioną wizytę z prośbą o wskazówki jak dojechać. Dwa miesiące temu serwisant Whirlpoola.
   W ich przypadkach numery są zastrzeżone nie bez powodu - tel. służbowy, zaś osoby go obsługujące cały czas się zmieniają.

 •  

  pokaż komentarz

  Bardzo dobrze! Oby pozostali operatorzy poszli w ślady Plusa. Jak ktoś do mnie dzwoni chcę wiedzieć kto.

  •  

   pokaż komentarz

   A ta druga osoba nie chce. Możesz po prostu chamsko nacisnąć czerwoną słuchawkę :)

  •  

   pokaż komentarz

   @kroxintu: jak nie chce, to niech nie dzwoni. Proste.

  •  

   pokaż komentarz

   Mnie to zawsze irytowało, jak ktoś chce ze mną rozmawiać to niech się kurna przedstawi, a jak ktoś nie chciał to automatycznie naciskałem czerwoną słuchawkę i tyle. Tak więc usługa wspaniała :)

  •  

   pokaż komentarz

   A moja matka jest kuratorem i wątpie, żeby jej podopieczni zamiast 'numer zastrzeżony' widzieli jej numer. Mnie ta opcja się nie podoba, zakop.

  •  

   pokaż komentarz

   @Br0var
   A od czego jest telefon prywatny i telefon służbowy?

  •  

   pokaż komentarz

   A ja mam Orange i blokowanie zastrzeżonych numerów od dawna... ustawione w telefonie. I to nie jest jakiś specjalny model, a przeciętny - Samsung L760. Na czarną listę można dodać dowolny nr, no i oczywiście jest opcja blokowania połączeń z zastrzeżonego numeru. Takie rozwiązanie jest lepsze, niż te po stronie operatora w Plusie. Dlaczego? Ponieważ, gdy dzwoni do mnie osoba z czarnej listy, słyszy przez ułamek sekundy sygnał, a następnie dźwięk zajętego połączenia. I tak za każdym razem, więc nie ma możliwości się dodzwonić. Ale... telefon oczywiście nie dzwoni ani nie wibruje, jednak na ekranie ukazuje się informacja o zablokowanym połączeniu i to z jakiego numeru (albo że z nieznanego). Zatem mogę sprawdzić, czy ktoś nieproszony chciał się dodzwonić, co przemawia na korzyść takiej opcji. Poza tym w telefonie łatwiej taką opcją zarządzać i nie trzeba nic zmieniać po stronie operatora. Funkcja jest oczywiście wbudowana fabrycznie :). Dziwne, że inni producenci na to nie wpadli (chyba że już się ogarnęli).

  •  

   pokaż komentarz

   "Bardzo dobrze! Oby pozostali operatorzy poszli w ślady Plusa. Jak ktoś do mnie dzwoni chcę wiedzieć kto."

   To potrzeba jakiejś specjalnej usługi, żeby nie odbierać połączeń z ukrytymi nr?

  •  

   pokaż komentarz

   no i super, tylko jak osoba ktora przez przypadek zablokowala sobie numer ma sie zorientowac ze chodzi o to ze dzwoni z zastrzezonego, glupota totalna w firmie nie do przyjecia!

 •  

  pokaż komentarz

  A wiecie może dlaczego Plus wprowadza taką usługę?
  Nie, nie dla wygody abonentów. Chodzi o tzw. terminale stacjonarne (FCT) wykorzystywane m.in. przez operatorów VoIP. Taki operator kupuje terminal na kilkanaście kart SIM, podpisuje abonament firmowy i ma tanie rozmowy do danego operatora, tyle tylko, że kilkuset klientów jest obsługiwanych przez kilkanaście kart - czyli kilkanaście numerów.

  Dlatego żaden operator ze stacjonarnymi terminalami nie wyświetla numeru, za każdym razem numer może być inny, a połączenie zwrotne i tak niewiele da. Operatorzy GSM się jakiś czas sądzili z użytkownikami FCT, ale chyba niewiele z tego wyszło, dlatego teraz chcą umocnić swoją pozycję przez wycięcie wszystkich potencjalnych FCTowców.

  •  

   pokaż komentarz

   A nie sądzisz, że może to mieć związek z Ustawą z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne, Art 171 pkt 2, ppkt 3?

  •  

   pokaż komentarz

   ALe to nie operator bedzie wycinal takie polaczenia (np. wspomniane FCT) , tylko uzytkownik bedzie sobie mogl taka usluge wlaczyc. Po prostu sporo osob nie chce otrzymywac polaczen od numerow zastrzezonych.

  •  

   pokaż komentarz

   @don_jaro: a wiesz skąd się wziął taki zapis w noweli i którzy eksperci go zasugerowali?
   @sirmark: nie zmienia to faktu, że dużo osób, które porozdawały swój numer za jakieś promocje, czy zniżki będą z tego korzystać, żeby uciec telemarketerom. Potem nie będzie wiadomo dlaczego nie można się do nich dodzwonić. "Coś jest nie tak z Twoim telefonem, bo od innych jakoś mogę odbierać".

 •  

  pokaż komentarz

  I że niby ma to zlikwidować proceder ludzi dzwoniących/piszących sms dla jaj, a mało to tanich starterów jest w sklepach ?

 •  

  pokaż komentarz

  noo to zaraz 3/4 mojej ksiazki telefonicznej zniknie w koszu.

 •  

  pokaż komentarz

  Do mnie jak ktoś dzwoni i wyświetla mi się "brak numeru" to nieodbieram albo odrzucam.

 •  

  pokaż komentarz

  PYTANIE: co uslyszy osoba dzwoniaca? dzwonisz z numeru zastrzezonego , osoba do ktorej dzwonisz ma wylaczona mozliwosc odbierania takich polaczen. czy po prostu nie polaczy?

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawe jak zadzwoni do nas ktos np. z banku czy czegos innego skoro oni lacza sie z zastrzezonych?

  •  

   pokaż komentarz

   to nieodbierzemy. A wogule to po co miałby ktoś dzwinić do mnie z banku? chyba że sie podszyswa pod oszusta.

  •  

   pokaż komentarz

   @Grzeg16: Trudno powiedzieć, bo możliwe, że swój numer telefonu podałeś im podobnie jak napisałeś ten komentarz - z błędami.

  •  

   pokaż komentarz

   Już mówię po co dzwonią z banku: żeby Ci przypomnieć o zaległych płatnościach, przedstawić ofertę itp itd. Najśmieszniejsze jest to, że często takie oferty sporo się różnią od tych które można znaleźć w necie czy placówkach banku (przygotowywane indywidualnie), ale ludzie nie chcą nawet słyszeć o tym. Ale jak przyjdzie co do czego to do banku pokornie się udają prosić o kredycik :).

  •  

   pokaż komentarz

   Dzwoni telemarketer z nr-u zastrzeżonego z firmy zewnętrznej, przedstawia się jako ktoś tam i że dzwoni z Nokia Poland. Ma do sprzedania świetny telefon za świetną cenę - wciska taki kit. Ludzie to kupują, kurier przywozi. Nabywca ucieszony, postanawia się dowiedzieć coś o funkcjach swego wypasionego fona. Zagląda do neta na stronę Nokii, patrzy, a tam ten sam fonik jest 400 pln tańszy. Wkurzył się. Nie ma numeru, który do niego dzwonił. Po na myśle postanowił - dzwoni na infolinię Nokii z przygotowaną na kartce wiązanką. Nokia stwierdza, ze nic o tym nie wie i że nikt od nich nie dzwonił. Koleś wkurzony nie ma jak i kogo pociągnąć do odpowiedzialności. Był głupi i zapłacił z góry za coś, czego nie widział. Uwierzył panu, który dzwonił z zastrzeżonego nr-u, bo czuł się bezkarny.

   Większość numerów zastrzeżonych to naciągnie ludzi, bo firmy czują się bezkarne. Nie oszukujmy się też, znaczna cześć ludzi po prostu nie ma czasu przeczytać to co kurier daje do podpisania, bo albo kurier nie ma czasu albo odbiorca przesyłki.

   Dla mnie te firmy to syf.

   Notabene z banków dzwonią cały czas. Jakoś potrafią dzwonić z numeru, który widzę. Wniosek - zj##any bank, który ma coś na sumieniu dzwoni z zastrzeżonego i boi się identyfikacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @karuzel22
   To znasz wszystkie numery banków, że wiesz który dzwoni? ;) Poza tym jak dzwoni ktoś z firmy/banku z zastrzeżonym to z reguły się przedstawia od razu (plus nazwa firmy), więc nic do ukrycia nie ma :). No ale rozumiem, że niektórzy się po prostu boją nawet podnosić słuchawki od zastrzeżonych ;). Bo jak dzwoni jakiś bank bez zastrzeżonego numeru to widzę nic nie znaczący dla mnie ciąg znaków (w tym wypadku - cyfry), więc i tak nie wiem kto dzwoni. A często oddzwaniając na ten numer odezwie się centrala, że nie ma takiego numeru, albo "wybierz wewnętrzny". Więc no dużooo to naprawdę da że widzę ten numer.

   Przykład z Nokią jest śmieszny... Kto decyduje się na zakup towaru przed poznaniem dokładnych warunków?! Zapłacił z góry jak?! Skoro zapłacił musi mieć jakieś dane: do przelewu, przekazu itd, więc dzwoniący nie jest bezkarny i niezidentyfikowany :).

   Poza tym nie chodziło mi o kwestię naciągania ludzi przez telefon, oszustów itd itp. Po prostu śmieszy mnie postawa "nie odbieram od zastrzeżonych" tak jakby się czegoś bali wyznawcy takiej reguły.

   Mały hint dla ludzi mających dość natrętów telefonicznych: powiedzcie spokojnie, że to pomyłka, albo że właściciel już nie żyje. Nie będą dzwonić :).

 •  

  pokaż komentarz

  I bardzo fajnie. Numer zastrzeżony w moim przypadku to albo jakaś akwizycja albo windykacja :/

 •  

  pokaż komentarz

  Tytuł - informacja nieprawdziwa. Nie Plus zablokuje, tylko wprowadzi usługę, z której można bezpłatnie skorzystać i ta usługa blokuje ; )

 •  

  pokaż komentarz

  E tam, kiedyś w ogóle nie było telefonów z wyświetlaczami, dzwoniło się, rozmawiało się, jakoś tak przyjemnie było, a teraz? "Z zastrzeżonego nie odbieram" :P. Nie wiem dlaczego, bo włos z głowy spadnie, czy coś? Boicie się czegoś? Przez telefon zgwałcić nie można :P.

  •  

   pokaż komentarz

   Ja 2 godziny po otrzymaniu regonu z GUSu, zacząłem otrzymywać telefony od panoramy firm, commercial union, toyoty, pzu i innej wszelkiej maści masy ubezpieczycieli, banków itd itp. Ten "marketing bezposredni" trwał dwa lata z hakiem. A mimo że firma nie istnieje od roku, nadal dzwonią do mnie zastrzeżone średnio 3 razy na tydzień. Zwyczajnie mnie to wk#$!ia.

  •  

   pokaż komentarz

   dodam jeszcz,e że strategie telemarketerów nie polegają tylko na namierzaniu firm. przeczesują też allegro, portale ogłoszeniowe, wyszukują ludzi kupujących albo sprzedających drogi sprzęt, samochody, mieszkania i dzwonią - czasami 5 kolesi z tej samej firmy czyta tę samą gazetą i potrafią zadzwonić parte razy w tygodniu. ponoć jest jakaś specjalna lista gdzie można się zapisać i do ciebie już nie dzwonią - ja się pytam, jakim cudem prawo pozwala tak ludziom dupę zawracać, przecież to zwykły spam

 •  

  pokaż komentarz

  Rozumiem ze w simplusie nie działa.

 •  

  pokaż komentarz

  Nowa na rynku polskim??? W TPSA mam włączone ACR chyba od 4 lat

 •  

  pokaż komentarz

  tylko dlaczgo na ebok.pl nie da się tej usługi włączyć?

 •  

  pokaż komentarz

  Szkoda, że nie dotyczy Mixa. Strasznie irytują mnie telefony z zastrzeżonych numerów, nigdy ich nie odbieram. Kiedyś odbierałam, to wciskali mi jakieś kity, reklamowali różne rzeczy - jednym słowem uprzykrzali życie. Tak jak i większość wychodzę z założenia, że jak komuś zależy się ze mną skontaktować to albo odstrzeże numer, albo napisze smsa, żebym odebrała telefon, bo dzwoni dana osoba.

 •  

  pokaż komentarz

  Wszystko fajnie, ale ja mam linie tylko w jedną stronę - bez własnego numeru. W takiej sytuacji oczywiście nie ma co się pokazać więc pokazuje się, że numer jest zastrzeżony.

 •  

  pokaż komentarz

  Lepiej żeby wprowadzili usługę pokaż mój numer na życzenie.

  Tylko mi nie mówcie, że jest teraz coś takiego, bo dopisywanie kodu przed numer to nie to samo.
  Ja mówię o dopuszczaniu swojego numeru dla innych wybranych numerów ustawiane w automatycznej obsłudze klienta.

 •  

  pokaż komentarz

  No tak, usługa jest na głównej wykopu a plusa ebok dosięgnął wykop effect ;P

  Edit: Już działa
  Edit2: A jednak nie i ciągle złączają prace konserwacyjne

 •  

  pokaż komentarz

  * ** * **** ** * * **** ** ** * * **

 •  

  pokaż komentarz

  Przecież w prawie kazdym nowszym telefonie mozna sobie włączyc filtr polaczen i juz nie beda do nas dochodzily polaczenia z okreslonych numerow lub zastrzezone ... wiec zadna rewolucja

 •  

  pokaż komentarz

  Bardziej przydałaby się opcja blokowania rozmów przychodzących jak i wiadomości od wszystkich niestandardowych numerów (wszystko poza normalnymi 9 cyfrowymi numerami). Zero jakiegokolwiek spamu, ale takiej funkcji pewnie nigdy się nie doczekamy...

  •  

   pokaż komentarz

   No i właśnie przez takich użytkowników komórek jak Ty, sieci mogą nam wtykać spam w każdej ilości jakiej się jej podoba i tylko od ich widzi mi się zależy czy reklamę dostaniesz 2 lub 4 razy dziennie.

   A JAKIM PRAWEM się pytam? Ty płacisz za usługę telefonii i nikt Ci nie daje w niej niczego za darmo w związku z tym nie musisz przymykać oczu na coś, co Ci nie pasuje.

   Sieci komórkowe jednak doskonale wiedzą, że niczego nie muszą zmieniać i mogą reklamy walić w dowolnej ilości, bo Polacy i tak machną na to rękami o powiedzą "widocznie tak musi być i nie ma innego wyjścia" Tacy jak Ty muszą się czegoś "doczekać" aż samo się stanie z siebie.

  •  

   pokaż komentarz

   zakup sobie telefon z symbianem/windowsem sa tam programy które odrzucają automatycznie połączenia od ignorowanych numerów pewnie także jest opcja z smsami także to nie od dziś funkcjonuje a w sieci takich opcji prędko nie będzie.

   Np w SE są jeszcze takie opcje jak grupy zamknięte czyli możesz wybrac grupę która będzie się z toba kontaktować no ale wiaodmo nowe numery nie będa mogły.

 •  

  pokaż komentarz

  Trudno, jak ktoś nie bedzie odbierał moich telefonów jego sprawa - nie zarobi. Ciekaw jestem, która firma sobie na to pozwoli mając kontakt z klientami. Który pracownik (prywatnie) pozwoli sobie, żeby pracodawca nie dodzwonił sie do niego.

 •  

  pokaż komentarz

  wie ktoś może jak to się aktywuje?

 •  

  pokaż komentarz

  jak zwykle plus pewnie został zmuszony do takiej usługi i teraz aby ją włączyć będzie trzeba się prosić łaskawie, podania, 4 zdjęcia i może łaskawie rozpatrzą prośbę.
  na eboku opcji nie ma, na infolinie trzeba płacić zeby się nic ciekawego nie dowiedzieć, po wysłuchaniu 2 minut reklam i wciskaniu d%%#$nych cyferek zeby wybrać dział, oczywiście to co najbardziej istotne jest na końcu itd... Oto polska właśnie.

Dodany przez:

avatar sirmark dołączył
213 wykopali 11 zakopali 21.3 tys. wyświetleń