Komentarze (82)

 • kompi +60  

  No i bardzo dobrze. ta usługa zastrzeżonego numeru powinna być całkowicie zlikwidowana.

  pokaż komentarz
  kompi
 • Jak0p +9  

  Zlikwidowana? Osobiście korzystam z usługi zastrzeżonego numeru. Do znajomych mam poustawiane na "od strzeżone", ale sytuacja padła mi służbowa komórka i muszę zadzwonić służbowo - a nie bardzo mi leży by w firmie znali mój prywatny numer. Dlaczego mam z niej nie korzystać. Może niech zablokują zastrzeżone między 22-06 rano - co by wyeliminować d!%%%i dzwoniących do ludzi po nocach.

  pokaż komentarz
  Jak0p
 • pjeter -3  

  LOL. Moim zdaniem numery zastrzeżone mają duży sens: Przedwczoraj dzwoniła do mnie dyżurna lekarka Falcka jadąc na umówioną wizytę z prośbą o wskazówki jak dojechać. Dwa miesiące temu serwisant Whirlpoola.
  W ich przypadkach numery są zastrzeżone nie bez powodu - tel. służbowy, zaś osoby go obsługujące cały czas się zmieniają.

  pokaż komentarz
  pjeter
 • fmen +50  

  Bardzo dobrze! Oby pozostali operatorzy poszli w ślady Plusa. Jak ktoś do mnie dzwoni chcę wiedzieć kto.

  pokaż komentarz
  fmen
 • Reklamy Google

 • don_jaro +48  

  @kroxintu: jak nie chce, to niech nie dzwoni. Proste.

  pokaż komentarz
  don_jaro
 • Errad +6  

  Mnie to zawsze irytowało, jak ktoś chce ze mną rozmawiać to niech się kurna przedstawi, a jak ktoś nie chciał to automatycznie naciskałem czerwoną słuchawkę i tyle. Tak więc usługa wspaniała :)

  pokaż komentarz
  Errad
 • monikaklika +5  

  @Br0var
  A od czego jest telefon prywatny i telefon służbowy?

  pokaż komentarz
  monikaklika
 • Chudy_ +5  

  A ja mam Orange i blokowanie zastrzeżonych numerów od dawna... ustawione w telefonie. I to nie jest jakiś specjalny model, a przeciętny - Samsung L760. Na czarną listę można dodać dowolny nr, no i oczywiście jest opcja blokowania połączeń z zastrzeżonego numeru. Takie rozwiązanie jest lepsze, niż te po stronie operatora w Plusie. Dlaczego? Ponieważ, gdy dzwoni do mnie osoba z czarnej listy, słyszy przez ułamek sekundy sygnał, a następnie dźwięk zajętego połączenia. I tak za każdym razem, więc nie ma możliwości się dodzwonić. Ale... telefon oczywiście nie dzwoni ani nie wibruje, jednak na ekranie ukazuje się informacja o zablokowanym połączeniu i to z jakiego numeru (albo że z nieznanego). Zatem mogę sprawdzić, czy ktoś nieproszony chciał się dodzwonić, co przemawia na korzyść takiej opcji. Poza tym w telefonie łatwiej taką opcją zarządzać i nie trzeba nic zmieniać po stronie operatora. Funkcja jest oczywiście wbudowana fabrycznie :). Dziwne, że inni producenci na to nie wpadli (chyba że już się ogarnęli).

  pokaż komentarz
  Chudy_
 • Kajetan8 -3  

  "Bardzo dobrze! Oby pozostali operatorzy poszli w ślady Plusa. Jak ktoś do mnie dzwoni chcę wiedzieć kto."

  To potrzeba jakiejś specjalnej usługi, żeby nie odbierać połączeń z ukrytymi nr?

  pokaż komentarz
  Kajetan8
 • ciubas -4  

  no i super, tylko jak osoba ktora przez przypadek zablokowala sobie numer ma sie zorientowac ze chodzi o to ze dzwoni z zastrzezonego, glupota totalna w firmie nie do przyjecia!

  pokaż komentarz
  ciubas
 • Makdaam +26  

  A wiecie może dlaczego Plus wprowadza taką usługę?
  Nie, nie dla wygody abonentów. Chodzi o tzw. terminale stacjonarne (FCT) wykorzystywane m.in. przez operatorów VoIP. Taki operator kupuje terminal na kilkanaście kart SIM, podpisuje abonament firmowy i ma tanie rozmowy do danego operatora, tyle tylko, że kilkuset klientów jest obsługiwanych przez kilkanaście kart - czyli kilkanaście numerów.

  Dlatego żaden operator ze stacjonarnymi terminalami nie wyświetla numeru, za każdym razem numer może być inny, a połączenie zwrotne i tak niewiele da. Operatorzy GSM się jakiś czas sądzili z użytkownikami FCT, ale chyba niewiele z tego wyszło, dlatego teraz chcą umocnić swoją pozycję przez wycięcie wszystkich potencjalnych FCTowców.

  pokaż komentarz
  Makdaam
 • don_jaro +10  

  A nie sądzisz, że może to mieć związek z Ustawą z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne, Art 171 pkt 2, ppkt 3?

  pokaż komentarz
  don_jaro
 • sirmark +7  

  ALe to nie operator bedzie wycinal takie polaczenia (np. wspomniane FCT) , tylko uzytkownik bedzie sobie mogl taka usluge wlaczyc. Po prostu sporo osob nie chce otrzymywac polaczen od numerow zastrzezonych.

  pokaż komentarz
  sirmark
 • Makdaam -1  

  @don_jaro: a wiesz skąd się wziął taki zapis w noweli i którzy eksperci go zasugerowali?
  @sirmark: nie zmienia to faktu, że dużo osób, które porozdawały swój numer za jakieś promocje, czy zniżki będą z tego korzystać, żeby uciec telemarketerom. Potem nie będzie wiadomo dlaczego nie można się do nich dodzwonić. "Coś jest nie tak z Twoim telefonem, bo od innych jakoś mogę odbierać".

  pokaż komentarz
  Makdaam
 • azotyp -5  

  I że niby ma to zlikwidować proceder ludzi dzwoniących/piszących sms dla jaj, a mało to tanich starterów jest w sklepach ?

  pokaż komentarz
  azotyp
 • feuerfest +22  

  to ma zlikwidować proceder upierdliwych telemarketerów dzwoniących ze swoimi zdałnionymi ofertami, ukrywajacych sie za numerem zastrzeżonym. powinno jeszcze dzowniącemu mowic "ten abnent zablokowal mozliwosc dzwonienia z numerow zastrzezonych chcesz pogadac to skombinuj numer na ktory mozna oddzwonic"

  pokaż komentarz
  feuerfest
 • oli +5  

  AFAIK smsy idą z numerem.

  pokaż komentarz
  oli
 • radeeek +40  

  długo się wczytywałem, ale logiki znaleźć nie mogę nadal.

  pokaż komentarz
  radeeek
 • RomanX +13  

  To ja jestem lepszy, znalazłem logikę, ale bazuje na złych założeniach.

  pokaż komentarz
  RomanX
 • Fistashi -5  

  długo się wczytywałeś? Hm.. ciekawe jakie masz wymagania :D

  pokaż komentarz
  Fistashi
 • argothiel 0  

  RomanX: Wytłumacz, proszę. Podaj chociaż te założenia.

  pokaż komentarz
  argothiel
 • Grzeg16 +12  

  Do mnie jak ktoś dzwoni i wyświetla mi się "brak numeru" to nieodbieram albo odrzucam.

  pokaż komentarz
  Grzeg16
 • ciubas +2  

  PYTANIE: co uslyszy osoba dzwoniaca? dzwonisz z numeru zastrzezonego , osoba do ktorej dzwonisz ma wylaczona mozliwosc odbierania takich polaczen. czy po prostu nie polaczy?

  pokaż komentarz
  ciubas
 • k.......2 +1  

  Informujemy, ze połączenie nie może zostać zrealizowane, ponieważ wybrany numer ma włączoną funkcję blokowania połączeń z numerów zastrzeżonych...

  Coś takiego

  pokaż komentarz
  k.......2
 • ciubas +4  

  no i o to chodzilo, aktywuje bo mnie juz wkurza ilosc zastrzezonych ktore musze ingorowac w ciagu dnia...

  pokaż komentarz
  ciubas
 • signap +3  

  Ciekawe jak zadzwoni do nas ktos np. z banku czy czegos innego skoro oni lacza sie z zastrzezonych?

  pokaż komentarz
  signap
 • Grzeg16 -1  

  to nieodbierzemy. A wogule to po co miałby ktoś dzwinić do mnie z banku? chyba że sie podszyswa pod oszusta.

  pokaż komentarz
  Grzeg16
 • p....k +1  

  @Grzeg16: Trudno powiedzieć, bo możliwe, że swój numer telefonu podałeś im podobnie jak napisałeś ten komentarz - z błędami.

  pokaż komentarz
  p....k
 • stingah 0  

  Już mówię po co dzwonią z banku: żeby Ci przypomnieć o zaległych płatnościach, przedstawić ofertę itp itd. Najśmieszniejsze jest to, że często takie oferty sporo się różnią od tych które można znaleźć w necie czy placówkach banku (przygotowywane indywidualnie), ale ludzie nie chcą nawet słyszeć o tym. Ale jak przyjdzie co do czego to do banku pokornie się udają prosić o kredycik :).

  pokaż komentarz
  stingah
 • k.......2 +4  

  Dzwoni telemarketer z nr-u zastrzeżonego z firmy zewnętrznej, przedstawia się jako ktoś tam i że dzwoni z Nokia Poland. Ma do sprzedania świetny telefon za świetną cenę - wciska taki kit. Ludzie to kupują, kurier przywozi. Nabywca ucieszony, postanawia się dowiedzieć coś o funkcjach swego wypasionego fona. Zagląda do neta na stronę Nokii, patrzy, a tam ten sam fonik jest 400 pln tańszy. Wkurzył się. Nie ma numeru, który do niego dzwonił. Po na myśle postanowił - dzwoni na infolinię Nokii z przygotowaną na kartce wiązanką. Nokia stwierdza, ze nic o tym nie wie i że nikt od nich nie dzwonił. Koleś wkurzony nie ma jak i kogo pociągnąć do odpowiedzialności. Był głupi i zapłacił z góry za coś, czego nie widział. Uwierzył panu, który dzwonił z zastrzeżonego nr-u, bo czuł się bezkarny.

  Większość numerów zastrzeżonych to naciągnie ludzi, bo firmy czują się bezkarne. Nie oszukujmy się też, znaczna cześć ludzi po prostu nie ma czasu przeczytać to co kurier daje do podpisania, bo albo kurier nie ma czasu albo odbiorca przesyłki.

  Dla mnie te firmy to syf.

  Notabene z banków dzwonią cały czas. Jakoś potrafią dzwonić z numeru, który widzę. Wniosek - zj##any bank, który ma coś na sumieniu dzwoni z zastrzeżonego i boi się identyfikacji.

  pokaż komentarz
  k.......2
 • stingah -1  

  @karuzel22
  To znasz wszystkie numery banków, że wiesz który dzwoni? ;) Poza tym jak dzwoni ktoś z firmy/banku z zastrzeżonym to z reguły się przedstawia od razu (plus nazwa firmy), więc nic do ukrycia nie ma :). No ale rozumiem, że niektórzy się po prostu boją nawet podnosić słuchawki od zastrzeżonych ;). Bo jak dzwoni jakiś bank bez zastrzeżonego numeru to widzę nic nie znaczący dla mnie ciąg znaków (w tym wypadku - cyfry), więc i tak nie wiem kto dzwoni. A często oddzwaniając na ten numer odezwie się centrala, że nie ma takiego numeru, albo "wybierz wewnętrzny". Więc no dużooo to naprawdę da że widzę ten numer.

  Przykład z Nokią jest śmieszny... Kto decyduje się na zakup towaru przed poznaniem dokładnych warunków?! Zapłacił z góry jak?! Skoro zapłacił musi mieć jakieś dane: do przelewu, przekazu itd, więc dzwoniący nie jest bezkarny i niezidentyfikowany :).

  Poza tym nie chodziło mi o kwestię naciągania ludzi przez telefon, oszustów itd itp. Po prostu śmieszy mnie postawa "nie odbieram od zastrzeżonych" tak jakby się czegoś bali wyznawcy takiej reguły.

  Mały hint dla ludzi mających dość natrętów telefonicznych: powiedzcie spokojnie, że to pomyłka, albo że właściciel już nie żyje. Nie będą dzwonić :).

  pokaż komentarz
  stingah
 • efceka +6  

  I bardzo fajnie. Numer zastrzeżony w moim przypadku to albo jakaś akwizycja albo windykacja :/

  pokaż komentarz
  efceka
 • Sklejany +5  

  Tytuł - informacja nieprawdziwa. Nie Plus zablokuje, tylko wprowadzi usługę, z której można bezpłatnie skorzystać i ta usługa blokuje ; )

  pokaż komentarz
  Sklejany
 • stingah -5  

  E tam, kiedyś w ogóle nie było telefonów z wyświetlaczami, dzwoniło się, rozmawiało się, jakoś tak przyjemnie było, a teraz? "Z zastrzeżonego nie odbieram" :P. Nie wiem dlaczego, bo włos z głowy spadnie, czy coś? Boicie się czegoś? Przez telefon zgwałcić nie można :P.

  pokaż komentarz
  stingah
 • feuerfest +4  

  Ja 2 godziny po otrzymaniu regonu z GUSu, zacząłem otrzymywać telefony od panoramy firm, commercial union, toyoty, pzu i innej wszelkiej maści masy ubezpieczycieli, banków itd itp. Ten "marketing bezposredni" trwał dwa lata z hakiem. A mimo że firma nie istnieje od roku, nadal dzwonią do mnie zastrzeżone średnio 3 razy na tydzień. Zwyczajnie mnie to wk#$!ia.

  pokaż komentarz
  feuerfest
 • feuerfest +4  

  dodam jeszcz,e że strategie telemarketerów nie polegają tylko na namierzaniu firm. przeczesują też allegro, portale ogłoszeniowe, wyszukują ludzi kupujących albo sprzedających drogi sprzęt, samochody, mieszkania i dzwonią - czasami 5 kolesi z tej samej firmy czyta tę samą gazetą i potrafią zadzwonić parte razy w tygodniu. ponoć jest jakaś specjalna lista gdzie można się zapisać i do ciebie już nie dzwonią - ja się pytam, jakim cudem prawo pozwala tak ludziom dupę zawracać, przecież to zwykły spam

  pokaż komentarz
  feuerfest
 • DrLecter +2  

  Rozumiem ze w simplusie nie działa.

  pokaż komentarz
  DrLecter
 • xpert17 -9  

  Nowa na rynku polskim??? W TPSA mam włączone ACR chyba od 4 lat

  pokaż komentarz
  xpert17
 • Kubofonista +2  

  A może chodzi o polski rynek ale GSM?

  pokaż komentarz
  Kubofonista
 • c..........n +2  

  nowa na polskim rynku komórkowym

  pokaż komentarz
  c..........n
 • bulzaj +6  

  A może chodzi o polski rynek ale GSM?

  Podobno w UMTSie też działa.

  pokaż komentarz
  bulzaj
 • kompi 0  

  tylko dlaczgo na ebok.pl nie da się tej usługi włączyć?

  pokaż komentarz
  kompi
 • Kubofonista +1  

  Da się. W abonamencie, ja juz wczoraj włączyłem :)

  pokaż komentarz
  Kubofonista
 • gaska 0  

  Szkoda, że nie dotyczy Mixa. Strasznie irytują mnie telefony z zastrzeżonych numerów, nigdy ich nie odbieram. Kiedyś odbierałam, to wciskali mi jakieś kity, reklamowali różne rzeczy - jednym słowem uprzykrzali życie. Tak jak i większość wychodzę z założenia, że jak komuś zależy się ze mną skontaktować to albo odstrzeże numer, albo napisze smsa, żebym odebrała telefon, bo dzwoni dana osoba.

  pokaż komentarz
  gaska
 • retsef -1  

  Wszystko fajnie, ale ja mam linie tylko w jedną stronę - bez własnego numeru. W takiej sytuacji oczywiście nie ma co się pokazać więc pokazuje się, że numer jest zastrzeżony.

  pokaż komentarz
  retsef
 • ciubas 0  

  jak mozna miec linie tylko w jedna strone?

  pokaż komentarz
  ciubas
 • czikken88 -1  

  Lepiej żeby wprowadzili usługę pokaż mój numer na życzenie.

  Tylko mi nie mówcie, że jest teraz coś takiego, bo dopisywanie kodu przed numer to nie to samo.
  Ja mówię o dopuszczaniu swojego numeru dla innych wybranych numerów ustawiane w automatycznej obsłudze klienta.

  pokaż komentarz
  czikken88
 • Kubofonista -1  

  No tak, usługa jest na głównej wykopu a plusa ebok dosięgnął wykop effect ;P

  Edit: Już działa
  Edit2: A jednak nie i ciągle złączają prace konserwacyjne

  pokaż komentarz
  Kubofonista
 • H4seo +12  

  Co to zastrzegłeś sobie komentarz?
  Btw: Taka opcja jest bardzo przydatna, nie chcesz pokazać swojego numeru, to ja nie chcę z tobą gadać. Proste.

  pokaż komentarz
  H4seo
 • Tesseract +1  

  Przecież w prawie kazdym nowszym telefonie mozna sobie włączyc filtr polaczen i juz nie beda do nas dochodzily polaczenia z okreslonych numerow lub zastrzezone ... wiec zadna rewolucja

  pokaż komentarz
  Tesseract
 • Kubofonista +5  

  Co nie zmienia tego, że albo telefon je odrzuci albo przeczeka a wtedy i tak będzie blokował linie

  pokaż komentarz
  Kubofonista
 • k.......2 0  

  Tylko w niektórych telefonach to działa, mimo że większość telefonów tę opcję posiada.

  pokaż komentarz
  k.......2
 • Tesseract -1  

  @Kubofonista
  Telefon odrzuca automatycznie połączenia wiec linia nie jest blokowana !!! Co najwyzej przez ulamek sekundy w chwili odrzucania polaczenia.
  @karuzel22
  No to fajny masz telefon, ktory ma opcje ktore nie dzialaja ;)

  pokaż komentarz
  Tesseract
 • k.......2 -1  

  Nie napisałem, że mi nie działa. Napisałem, że jest wiele telefonów, w których ta opcja nie działa. Zresztą nieważne. Pozdrawiam

  pokaż komentarz
  k.......2
 • mike88 -4  

  Do symbiana jest taka aplikacja, ale chyba nie jest darmowa i zużywa baterię...

  pokaż komentarz
  mike88
 • Kubofonista -1  

  @Tesseract
  Napisałem albo odrzuci albo przeczeka i zajęta linia tyczyła sie tego drugiego. Co do odrzucania połączeń w pewnych przypadkach to głupie wyjście, wolałbym juz jakiś komunikat, że nie życze sobie zastrzeżonych (który też miałem na symbianie).

  pokaż komentarz
  Kubofonista
 • Castiel +2  

  Bardziej przydałaby się opcja blokowania rozmów przychodzących jak i wiadomości od wszystkich niestandardowych numerów (wszystko poza normalnymi 9 cyfrowymi numerami). Zero jakiegokolwiek spamu, ale takiej funkcji pewnie nigdy się nie doczekamy...

  pokaż komentarz
  Castiel
 • czikken88 -6  

  No i właśnie przez takich użytkowników komórek jak Ty, sieci mogą nam wtykać spam w każdej ilości jakiej się jej podoba i tylko od ich widzi mi się zależy czy reklamę dostaniesz 2 lub 4 razy dziennie.

  A JAKIM PRAWEM się pytam? Ty płacisz za usługę telefonii i nikt Ci nie daje w niej niczego za darmo w związku z tym nie musisz przymykać oczu na coś, co Ci nie pasuje.

  Sieci komórkowe jednak doskonale wiedzą, że niczego nie muszą zmieniać i mogą reklamy walić w dowolnej ilości, bo Polacy i tak machną na to rękami o powiedzą "widocznie tak musi być i nie ma innego wyjścia" Tacy jak Ty muszą się czegoś "doczekać" aż samo się stanie z siebie.

  pokaż komentarz
  czikken88
 • kurtyzany 0  

  zakup sobie telefon z symbianem/windowsem sa tam programy które odrzucają automatycznie połączenia od ignorowanych numerów pewnie także jest opcja z smsami także to nie od dziś funkcjonuje a w sieci takich opcji prędko nie będzie.

  Np w SE są jeszcze takie opcje jak grupy zamknięte czyli możesz wybrac grupę która będzie się z toba kontaktować no ale wiaodmo nowe numery nie będa mogły.

  pokaż komentarz
  kurtyzany
 • zmiastalodzi -6  

  Trudno, jak ktoś nie bedzie odbierał moich telefonów jego sprawa - nie zarobi. Ciekaw jestem, która firma sobie na to pozwoli mając kontakt z klientami. Który pracownik (prywatnie) pozwoli sobie, żeby pracodawca nie dodzwonił sie do niego.

  pokaż komentarz
  zmiastalodzi
 • ciubas +2  

  chocby ja i moja firma i wiele wiele innych ;]

  pokaż komentarz
  ciubas
 • wujekmisiek 0  

  wie ktoś może jak to się aktywuje?

  pokaż komentarz
  wujekmisiek
 • k.......2 -1  

  w EBOK - Usługi i ustawienia -> Usługi i ustawienia dla telefonu-> Blokowanie połączeń przychodzących z numerów zastrzeżonych

  lub w DOK

  pokaż komentarz
  k.......2
 • k.......2 +6  

  Puknij się w głowę zanim zaczniesz kogoś oskarżać o kłamstewka

  http://img30.imageshack.us/img30/6728/beztytuudaq.jpg

  Jezeli nie masz, to pewnie Twój nr nie został jeszcze w eboku zaktualizowany, albo masz pre-paid. W każdym razie możesz zawsze z eboka napisać do administratora eboka zapytanie o tę opcję.

  pokaż komentarz
  k.......2
 • wujekmisiek 0  

  niestety w u mnie po zalogowaniu nie widzę czegoś takiego:
  http://img136.imageshack.us/img136/5384/44155700.jpg

  pokaż komentarz
  wujekmisiek
 • czarofnick +4  

  @wujekmisiek, dziwne, bo ja widzę u Ciebie...

  pokaż komentarz
  czarofnick
 • wujekmisiek 0  

  Na screenie poprzedzającym mój drugi post jest opcja "Blokowanie połączeń przychodzących z numerów zastrzeżonych"
  Czy widzisz u mnie takie coś?

  pokaż komentarz
  wujekmisiek
 • Kubofonista -1  

  @Kompi
  Zdaje się, że to tylko w abo póki co działa, słyszałem płacze użytkowników simplusa już w tej sprawie

  pokaż komentarz
  Kubofonista
 • wujekmisiek 0  

  mam abonament i nie widzę w eboku takiej opcji

  pokaż komentarz
  wujekmisiek
 • Kubofonista +3  

  A to dziwne, bo u mnie jest, i nawet dostałem smsa z potwierdzeniem uruchomienia usługi. Widocznie nie zostałeś wybrany ;P

  pokaż komentarz
  Kubofonista
 • kompi +1  

  mam abonament i nie mam tam takiej opcji - dlatego napisałem że nie widzę tego
  I oczywiście kolejna konserwacja serwisu - teraz nie da się zalogować.
  Co chwile coś grzebią przy tym a efektów nie widać.

  pokaż komentarz
  kompi
 • don_jaro +12  

  "Polska", koleżko, piszemy z wielkiej litery. Zdania rozpoczynamy wielką literą.

  pokaż komentarz
  don_jaro