•  

  pokaż komentarz

  Wolność moim zdaniem polega łaśnie na tym że tworzę portal/stronę i na niej piszę to czego chcę (pod warunkiem nie łamania prawa oczywście).
  Wolnością nie jest dla mnie prawo do rzucania się na każdy portal który zdobywa popuralność i wciskania wszystkim użytkownikom swoich treści.

  Waldek: chcesz skorzystać z wolości? załóż własną stronę o spiskach czy o czym tam chcesz i tam umieszczaj swoje poglądy.... Ojej, przeciez Ty maż już swoje strony. Od roku nas nimi spamujesz... hmmm według Ciebie to że nie zdeklasowały wykopu to kwestia tylko i wyłącznie cenzury i dalej musisz spamować ze swoją grupą linkami? Kiedy zrozumiesz że Ci tórzy Ci wierza wchodza na Twoje strony, a Ci którzy nie wchodza mają Cię za oszołoma i każdy kolejny filmik i news o cenzurze tylko utwierdza ich w tym przekonaniu...

  •  

   pokaż komentarz

   "To jest strona która ma pokazywać ciekawe informacje, interesujące, zabawne, ważne, ale zawsze ciekawe."

   Czy TY bądź ktokolwiek inny jest autorytetem w tej kwestii? by to osądzać?
   która informacja jest dla MNIE interesująca, zabawna czy ważna..
   może informacje dotyczące szczepień są takie dla mnie a może nie, ale to chyba mój wybór
   Dla pana Panie Vader ;] może to być orgazm żółwia.. czy mam prawo za to Pana osądzać?
   albo pisać do Adminów że jakiś gang zoofili panuje na wykopie...
   CHLOPAKI OGARNIJCIE SIE
   sami stwarzacie sobie problemy. żyjcie i dajcie żyć innym.. zgaście pochodnie i schowajcie widły..

  •  

   pokaż komentarz

   Ok, może być dla Ciebie interesująca, możesz ją wrzucić, ale mi chodziło o to że jeżeli administrator/właściciel strony uzna że nie chce mieć na swojej stronie orgazmów zwierząt, to ma prawo to usunąć i idiotyzmem jest wszczynanie awantury o to że jest z układu morderców żółwi i że układ ma władzę nad światem i jego zachowanie jest nieetyczne. O tym był cały post. Waldek zaczął spamować dawno temu. Usuneli go to nagle podniosła się wrzawa i krzyk jak tak można, to ograniczanie wolności wypowiedzi itp. Admini się wystrszyli, i przez długi czas sobie spamował rozkręcając swoją grupę coraz bardziej.

   Chodziło mi o to że wolność wypowiedzi nie polega na tym że możesz iść na czyjeś forum i pisać o czym tylko chcesz, tak samo jak nie możesz iść do czyjegoś domu i w ogródku postawić mu transparentu, a sprayem wymalować hasła na płotach. Bo tak jest rozumiana wolność przez wielu ludzi, na wykopalisko cały czas trafiają tematy "Wykopowa cenzura $#$%$#%#$%#, bo usunęli mi posta" z opisami jak to się zabrania im wypowiadać.

   Chodziło mi też o to że administrator banując i kasując takie grupy nie walczy przeciw ideologii, a o poziom i urzymanie idei swojej strony, którą mała grupa ludzi może zniszczyć. Sam przez to przechodziłem, sam dostawałem takie teksty o układch i cenzurze, sam byłem przez to obrażany i wiem jak cholernie truno jest walczyć z tym i nie być traktowanym jako jakiś sprzedajny admin na usługach układów.

  •  

   pokaż komentarz

   Tak tylko, cenzura adminów wykopu jest bardzo wybiórcza.

   Przykład:
   http://www.wykop.pl/link/207284/wykop-usunal-znalezisko-o-firmie-kradnacej-projekty-z-jakiej-racji
   We specjalnie dodanej ramce czytamy:
   "Znalezisko zostało usunięte, bo 1. nie będziemy tolerować nazywania kogokolwiek złodziejem bez skazania danej osoby prawomocnym wyrokiem sądu, 2. istnieje ustawa o ochronie danych osobowych, którą niniejsze znalezisko złamało"

   Kiedy przeczytałem to, to pomyślałem:
   "Super, w końcu administracja zajęła stanowisko i może nie będzie takiego śmietnika"

   Minęło trochę czasu i pojawia się wykop:
   http://www.wykop.pl/link/214000/rydzyk-ukradl-4-3-miliony-zlotych-przy-pomocy-oszustw-podatkowych

   I co? I cisza! Wysłałem maila (chyba nie tylko ja), napisałem komentarz. Jakiś odzew? Tak. Minusy.

  •  

   pokaż komentarz

   wiesz, wykopow jest mnostwo, wydaje mi sie, ze bardzo trudno jest moderowac 24h/dobe. Mozliwe, ze niektore wykopy przejda, choc nie powinny.

   Zastanawiam sie czy nie byloby dobrym pomyslem wprowadzic roli wolontariuszy-moderatorow zlozonych z najaktywniejszych uczestnikow o najdluzszym stazu, aby pomagali moderatorom zwyklym.

  •  

   pokaż komentarz

   To jest świetny pomysł z tymi moderatorami. Ale domniemam, że po prostu wykop nie ma odpowiedniego zaplecza programistycznego, aby wprowadzić coś takiego.

   Spójrzmy na fakty:
   Od początku system wykopu usuwa z odnośników dwukropki.
   Mój wykop, długo zapowiadana rewelacja, po prostu nie działa :/
   Komentarze są "zjadane" przez system. Wysyłasz komentarz a on się nie pojawia.
   I jakoś nikt tego nie naprawia. Dlaczego?

   A co do tego, że raz na jakiś czas wyjdzie coś co nie powinno, to sorki, ale jak na razie zdarzyło mi się tylko dwa razy, że administracja nic nie zrobiła i nawet nie odpisała na maile.

   1. W komentarzach ktoś był wyzywany od złodziei i prosiłem o interwencję.
   2. W opisie było, że Rydzyk ukradł i prosiłem o usunięcie.

  •  

   pokaż komentarz

   @hofi Wyobraź sobie, że prowadzisz stronę internetową z możliwością dodawania linków, komentarzy itp. Masz teraz osobę, która dodaje link do jakiejś (możliwe że nieprawdziwej) informacji na innej stronie. Pytanie - co wtedy? Ta osoba przytacza jedynie to, co napisał ktoś inny, a w tym przypadku jeden z największych, o ile nie największy portal w Polsce. A z drugiej strony masz osobę, która sama z siebie pisze, że taki to a taki to złodziej, pedofil i cholera wie co jeszcze. Wtedy - moim zdaniem - masz prawo poprosić takiego delikwenta o dowód na prawdziwość takich stwierdzeń. Nie ma? To won z takim komentarzem. A moderatorami na wykopie są po prostu użytkownicy. Wydaje mi się, że w 99 procentach przypadków się to sprawdza.

  •  

   pokaż komentarz

   Moim zdaniem zasada jest prosta, tak jak prosta jest demokracja - wygrywa większość. Nie ma co się dziwić, że w związku z tym spada poziom. Kiedy wykop był jeszcze młody gościli tu pasjonaci i entuzjaści tego typu serwisów. Większość z nich można zaliczyć do grona wykopowiczów alfa, wysoki poziom wypowiedzi i zamieszczanych materiałów.

   Z czasem wykop zyskał na popularności i można powiedzieć stał się modny, zaczęły, wtedy tutaj przybywać rzesze "turystów" i osób na poziomie naszej-klasy, nazwijmy ich grupą epsilon. Oczywiście wciąż pojawiały się osoby z tzw. grupy alfa.

   W efekcie powstała grupa ze znaczną przewagą epsilonów nad alfami. Epsilon nie wysila się na długi komentarz, pisze bzdurne wypowiedzi, nafaszerowane hormonami i wciela się w rolę pana i władcy minusując odpowiedzi, które nie są zgodne z jego poglądami i plusujące, te które są (dla przypomnienia nie było to zamierzeniem wprowadzania systemu oceniania komentarzy). Taki epsilon wykopie także to co by wykopał pierwszy człowiek z ulicy. "Orgazm żółwia", "Leczący owal faktu", "ZUS kradnie", "Seszyn sepleni". Tanią sensacje, to co wpływa na każdego, sensacja, seks, humor, zagrożenie (negatywne emocje).

   Nastąpiło też łączenie się w grupy, także tylko tymczasowe, jak np. wesprzyjmy jakiegoś literata, niech Mazury będą najpiękniejsze na świecie. Co z tego, że jego praca może nic nie być warta, a za naszym przyzwoleniem Mazury zalewają ścieki z fabryk. Najważniejszy jest element socjalizacji.

   Natomiast co takie alfy mają zrobić, kiedy nie mają szans na przebicie się przez tłum epsilonów? Bić głową w mur? Protestować? Cenzurowanie nie pomoże, bo wciąż będą wykopywać Ci sami ludzie. Jak nie NWO to Rydzyk czy Kaczyński. Jak nie PO to pielęgniarki. Jak nie cycki do długie nogi i obcisłe spódniczki.

   Cenzura nic nie pomoże. Albo wykop stanie się nagle elitarny i zacznie blokować ludzi o żenującym poziomie wypowiedzi i wykopującym wszystkie "emocjonujące" bzdury tego świata, jednak w tym celu musiałby kompletnie zmienić swoje założenia.

   Albo pozostanie demokratyczny i otwarty jaki jest teraz i podzieli los naszej-klasy, onetu i 4chana. Pogrąży się w ciemności i nastąpi kres jego złotego wieku.

   Może rozwiązanie mogłoby być ciche porozumienie użytkowników wykopu - taka wykop etyka, czego nie wypada zamieszczać i jak należy postępować (np. nie tolerowanie wypowiedzi obraźliwych nawet jeśli zdaje się, że ktoś może mieć racje).

   Demokracja zniszczyła starożytną Grecję, doprowadziła do upadku Rzymu, prowadzi Stany do upadku i wykop nie ostanie - dużego wyboru nie ma.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie w tym rzecz. W Polsce obowiązuje prawo. Prawo które mówi, że nie można kogoś nazywać, złodziejem, mordercą etc. do póki nie zostanie skazany prawomocnym wyrokiem. Administracja, nie ma obowiązku prowadzić śledztw i wydawać wyroków na podstawie których decyduje, czy coś powinno zostać usunięte, czy nie.

   Administracja ma obowiązek usuwać treści, które łamią to prawo:

   „kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku”

   O czym doskonale wie i co robi,

   (http://www.wykop.pl/link/207284/wykop-usunal-znalezisko-o-firmie-kradnacej-projekty-z-jakiej-racji )

   ale jakoś nie zawsze,

   (http://www.wykop.pl/link/214000/rydzyk-ukradl-4-3-miliony-zlotych-przy-pomocy-oszustw-podatkowych )

   Ja rozumiem, wykopów jest dużo, można przeoczyć itd. Ale pisałem w komentarzu, pisałem maile (I nie tylko ja). Sorki nie wieżę w takie przypadki.

   Chociaż główna wykopu powinna być sprawdzana, to jest tylko jakieś 20-30 wykopów dziennie i ja myślę że jest, sprawdzana.

  •  

   pokaż komentarz

   gdy widzę poziom komentarzy na WP czy Onecie, to jestem dozgonnie wdzięczny za wprowadzenie logowania i 'cenzurę' - tam komentarze to jedno wielkie zbiorowisko narzekań, przekleństw i wyzwisk... i do tego najczęściej nie na temat

  •  

   pokaż komentarz

   @hofi - chodzi mi o to, że w przypadku Rydzyka był to link do innego źródła (pytanie, czy wykop ma sprawdzać każdą wiadomość jaka jest tu cytowana, podkreślam - cytowana). W przypadku wykopu Silencera (o ile się nie mylę to był jego wykop), mimo że według mnie on ma rację, co zresztą udowodnił (również według mnie), to przed sądem nie przekonał i nie udowodnił kradzieży nikomu - w związku z czym nie może go nazywać złodziejem.

  •  

   pokaż komentarz

   @dziczku

   W takim razie jesteś w błędzie. Bo w znalezisku o rydzyku nie było słowa o tym, że jest on złodziejem, nie ma też informacji o sądowym "potwierdzeniu" kradzieży, a jedynie czytamy "Urzędnicy skarbowi zwrócili uwagę(...)", a zatem nie jest to równoznaczne z orzeczeniem winy.

   Stwierdzenie, zawarte w tytule "Rydzyk ukradł" było własną "inicjatywą" autora wykopu.

   Poza tym, nie wiem czemu miałoby mieć to znaczenie, że autor wykopu sam dodał tekst łamiący prawo, na pokazywarkę a nie podlinkował do takiego łamiącego prawo artykułu.

   Można się spierać, czy podawanie linków do artykułów łamiących prawo powinno być zezwolonie na wykopie czy nie. Ale nie można się spierać o tytuł i opis wykopu.

  •  

   pokaż komentarz

   @hofi Na to faktycznie nie zwróciłem uwagi - masz rację. No i poza tym, przykład pokazuje jak konstruować zarzuty i opisy dodając coś na wykop.

  •  

   pokaż komentarz

   A dlaczego ludzie mają być spamowani pierdołami typu taniec z gwiazdami? Jedni lubią wykopy istotnych rzeczy a drudzy taniec na lodzie czy co innego.

   Ja jestem właśnie za ocenzurowaniem spamu a nie faktów. Jak komuś sie nie podobają "teorie spiskowe" to niech nie wchodzi na taki wykop!

   Ktoś stara sie informować ludzi np o niebezpieczeństwie szczepionek a od razu pojawiają sie spamerzy twierdzący ze to "teorie spiskowe". I kto tu spamuje? tak spamujecie że trzeba czekać i czekać by sie wykop z komentarzami załadował... jak twierdzicie że to teorie spiskowe to po co szczekacie? może kto inny chce sie o takich rzeczach dowiedzieć, wy jak chcecie to żyjcie w nieświadomości ale proszę nie spamujcie że to "teorie spiskowe"!!!

   Spisek to jest właśnie w tym wykopie, spisek przeciwko ludziom którzy chcą coś zmienić na lepsze. Gdyby zagrożenie obejmowało tylko ignorantów to wątpię by ktoś takie wykopy tworzył... niestety sprawy dotyczą nas wszystkich, również ludzi świadomych problemu i nieświadomych którzy jeszcze nie mieli okazji sie dowiedzieć a mają otwarte umysły i potrafią samodzielnie myśleć. Ignoranci nie zastanawiają sie nad sprawami które na podstawie schematów wyuczonych od dziecka wydają im sie absurdalne.

   O wielu sprawach trzeba mówić głośno, ludzie muszą wiedzieć co sie dzieje. Niestety mass media nie mówią o tym przez co ludzie stoją po stronie wroga, jak więc z tym walczyć kiedy to ludzie w większości popiera to co sie wyprawia?

  •  

   pokaż komentarz

   Zabawne:

   "Z grupą znajomych zaczęliśmy budować regionalny portal. Po ok dwóch latach miał już z 30 tys odsłon na dobę."

   To ciekawe artykuły musiały być na tym portalu, sądząc po znajomości ortografii autora wykopu:

   Rozmowa zchodziła na psy
   tym przed czym prubują was ostrzedz.
   wystarczy 200wykopów żeby coś londowało na głównej
   itd.

   Heh, moim zdaniem tekst wyjątkowo przesycony negatywną emocją do pewnej grupy wykopowiczów. Szkoda, że faszyzm rodzi się tak niepostrzeżenie, jak śpiewał Kazik ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @hofi
   Nie jestem z tych co nienawidzą Rydzyka bo na polsacie tak "każą", ale w kwestii technicznej to Rydzyk nie jest złodziejem a kimś kto ukradł. Kto wie może o to chodzi:) Jednak nie ma się co oszukiwac...

  •  

   pokaż komentarz

   nie wiem w czym masz problem, może połowa linków które daje waldek mnie interesują , dlaczego mam tego nie czytać ? dlaczego mają być banowane ?

  •  

   pokaż komentarz

   @Ortaldo
   W kwestii technicznej:

   http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=z%B3odziej&od=&from=os
   złodziej «ten, kto kradnie»

 •  

  pokaż komentarz

  autor tekstu ma racje. ale na litość - niech zainstaluje sobie słownik ortograficzny ;)

 •  

  pokaż komentarz

  WOLNOŚĆ TO ANARCHIA nie ma wolności poza anarchia ona zaczyna się tam gdzie kończy się państwo a konczy się "tam gdzie zaczyna sie twój nos"

  •  

   pokaż komentarz

   Anarchia nie ma z wolnością nic wspólnego. Jak dorośniesz, to zrozumiesz dlaczego.

  •  

   pokaż komentarz

   Dokładnie. Anarchia to chaos. A chaos to nie wolność.

  •  

   pokaż komentarz

   Też nie, w anarchii nie ma scentralizowanych rządów, ani instytucji która stała by ponad ludźmi, a to czy wyniknie z tego powodu chaos zależy od społeczeństwa. To pewnie przez tych pseudo-anarchistów w protestach ludzie postrzegają ich jako chaotycznych świrów rozwalających co popadnie :P

  •  

   pokaż komentarz

   W tym własnie problem, że nie ma scentralizowanej władzy. Anarchia mogła by się ziścić tylko w małych społecznościach, gdzie każdy zna każdego. Natomiast nie wyobrażam sobie miliardów ludzi żyjących bez kogoś kto by ich trzymał w rydzach. Zawsze się znajdzie ktoś kto wykorzysta taką sytuacje. Zawsze silny będzie wyzyskiwał słabszego.

   Zapewne powiesz, że rząd w ustrojach parlamentarnych przyjmuje tą rolę silnego. Oczywiście jest to nie prawda bo siłowe rozwiązania stosują głownie państwa totalitarne. Zapewne zaczniesz wymieniać wiele przewinień rządu, ale zastanów się czy nie było takiej sytuacji w Twoim życiu, że gdyby nie policja lub inne organy państwa, nigdy byś nie rozwiązał swojego konfliktu z innym człowiekiem?

  •  

   pokaż komentarz

   Jaki Ty przewidujący :P Właściwie to nie chciałem prowadzić dalszej dyskusji. W żadnym razie nie bronię anarchistów, i nie twierdzę że to dobry, a tym bardziej działający ustrój. Twierdzę jedynie że nie każdy anarchista chce od razu rabować, gwałcić i zabijać. Tobie przyznaję rację, tego nie da się wprowadzić, nawet na skalę niewielkiego kraju, a co dopiero świata. Pomyślmy co by się stało gdy państwo sąsiadujące z takim krajem dowiedziało się że nie ma w nim zorganizowanej armii. I tak znika z mapy, albo zmienia ustrój na totalitarny :P

  •  

   pokaż komentarz

   Twierdzę jedynie że nie każdy anarchista chce od razu rabować, gwałcić i zabijać

   Ależ oczywiście, ale jak już wcześniej pisałem zawsze się znajdzie ktoś kto będzie chiał kogoś wykorzystywać =]. Pięknie by było, gdyby wszyscy ludzie na Ziemi potrafili ze sobą współżyć w ładzie i harmonii, jednakże jest to wysoce nierealne.

   PS
   Chciałem się jeszcze trochę rozpisać, ale chyba zeszliśmy z tematu tego wykopu, więc już nie będę się pocił ;p

  •  

   pokaż komentarz

   Anarchia to nie pacyfizm bez względu na wszystko. (już prędzej radykalne chrześcijaństwo coś podobnego postuluje).

   To nie jest też prawo do robienia tego czego się chce zawsze i wszędzie.

   A anarchizm to nie palenie samochodów, zadymy, rozboje itd. Celem anarchizmu nie jest chaos tylko zniesienie, a tak naprawdę rozproszenie władzy bo tej zlikwidować się nie da, nigdy. Tylko tyle i aż tyle. (o tym, że anarchizmów jest co najmniej kilkanaście nie mówię).

   Proponuję postudiować historię myśli politycznej, idei politycznych, itd. zanim zacznie się rzucać "anarchią" i "anarchizmami" wszędzie tam gdzie nas coś oburza czy brzydzi, a gdzie brakuje nam określeń w słowniku.

   A co do samego tematu - sam "apel" trochę śmieszny, ale właściciele wykopu mają prawo ustanowić dowolne prawo, obowiązku korzystania nie ma. Każdy może sam otworzyć konkurencję dla wykopu, zakazu, tym bardziej zakazu od adminów wykopu nie ma.

   I to jest jak najbardziej anarchistyczna postawa - "moja własność, moje prawo, nie podoba się to wyp!#%$#%aj".

  •  

   pokaż komentarz

   Zakopuje za anarchię w opisie. To nie ma nic wspólnego z chaosem a jest wielowiekową tradycją zarówno społeczną, filozoficzną, jak i polityczną. A was odsyłam do anarchopedii jeśli nie wiecie czym jest anarchia.

  •  

   pokaż komentarz

   Kolosus : nie wyobrażam sobie miliardów ludzi żyjących bez kogoś kto by ich trzymał w rydzach
   O ile mi wiadomo Islam właśnie tak działa. Za wyjątkiem szyickiego może, który posiada hierarchię duchownych, przez co zresztą uważa się go za odstępstwo od zasad.
   To jest w pewnym sensie niesamowite...

 •  

  pokaż komentarz

  Moim zdaniem to nie potrzebne, wystarczy przeczytać regulamin. :)

 •  

  pokaż komentarz

  Nie, mysle ze w przypadku wykopu cenzura ze strony administracji nie jest potrzebna - przeciez bardzo dobrze dziala cenzura obywatelska. Jesli uzytkownicy uznaja, ze tych wszystkich teorii spiskowych jest za duzo, to posypia sie zakopy; jezeli uzytkownikom przypadna do gustu napredce zmontowane filmiki - no to przeciez wlasnie od tego jest wykop, zeby publikowac to, co podoba sie uzytkownikom?! (oczywiscie, nalezy zatem zdecydowanie tepic multikonta i tym podobne sztuczne grupy wykopujace)

  Mam tez wrazenie, ze na wykopie mozna zauwazyc podobienstwo popularnosci pewnych tematow (religii, UPR, teorii spiskowych) do sinusoidy - wiele osob zakopuje znaleziska dotyczace danego tematu, co wywoluje sprzezenie zwrotne i tak dalej.

  Uwazam, ze temat warto poddac szerszej dyskusji, wiec wykopuje.

  •  

   pokaż komentarz

   "przeciez bardzo dobrze dziala cenzura obywatelska. Jesli uzytkownicy uznaja, ze tych wszystkich teorii spiskowych jest za duzo, to posypia sie zakopy;"
   To jest piękna "wolnościow" teoria w której kazdy użytkownik zakłada konto i loguje się przy kazdym przeglądaniu wykopu. W praktyce jest tak że pewnie z 90% odwiedzających nie ma wogóle konta bo im się nie chce zakąłdać. Regularnie loguje się pewnie ze 2-3% użytkowników.

   Lenistwo to jest święte prawo interneuty. Dbanie o moderacje i poziom przekazywanych treści to święte prawo administratora.
   Jak masz stronę o kwiatkach i ktoś Ci wchodzi i wciska w komentarze o spisku producentów nawozów i tak co artykuł, następnie pisze Ci że Ty w tym spisku uczestniczysz, to nikt nie kwestionuje Twojego prawa żeby na Twojej stronie walczyć z jakimiś chorymi poglądami.

   Tak jak opisałem., wszystko wygląda pięknie jak piszesz że użytkownicy wykopują/zakopują, ale jak w każdym wolnościowym systemie jesli pojawi się zmowa, grupy to ta wolność jest wynaturzona nawet liberalizm który popieram, jeżeli pozbawi się narzędzie kontrolnych, ochronnych zmieni się w "układ" i się pogrąży. Tak jak opisałem na przykładzie tego portalu to nie zmierza do niczego, mała grupka ludzi zniszczy reszcie zabawę. Jakby nie reagować na te grupy waldka to zamienią wykop w polityczny śmietnik, jak wykop przestanie się przez to rozwijać (ile osób ma dość oglądania co drugi dzień wystąpień tego samoego podskakującego europolityka? 90%?) Normalni użytkownicy nie będą walczyli o wykop, nie będzie pospolitego ruszenia przeciw grupie Waldka. Nie będą poświęcali czasu, oni znajdą sobie inne źródło rozrywki i informacji, do którego za popularnością podąży sobie Waldek. Ta stroan jest czyjąś własnością i jeżeli ten ktoś nie zadba o nią to nikt nie zrobi tego za niego. A wolność Waldka polega własnie na tym że może sobie założyć spisek-wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   Mysle, ze nie nalezy przeceniac mozliwosci Waldka i jego grupy. Tutaj jest lista wykopow dodanych przez Waldka na jego ostatnim koncie - nie mam ochoty (to raczej syzyfowa praca) analizowac, kto z wykopujacych nalezy do jego grupy, a kto nie, ale widac, ze z 12 dodanych przez niego linkow, przeszedl tylko jeden - a odpadly nawet takie majace powyzej 70 (do 100) wykopow. Oznacza to, ze taka obywatelska cenzura rzeczywiscie dziala - przeciez wlasnie z tego powodu bordowi i pomaranczowi uzytkownicy maja wieksza sile niz zieloni - zeby utrudniac tworzenie takich band wykopujacych.

   Nie postuluje tu odbanowania Waldka czy czegos podobnego - nie angazowalem sie w dyskusje pod jego wykopami i nie interesuje mnie to. Przeciwny jestem cenzurze jako takiej.

  •  

   pokaż komentarz

   Lenistwo to jest święte prawo interneuty. Dbanie o moderacje i poziom przekazywanych treści to święte prawo administratora. Natomiast krytykowanie działań administratora to święte prawo użytkownika.

   Mechanizm zakopywania i wykopywania działa bardzo dobrze. Spam najczęściej nie wchodzi na główną. Nie widzę też problemu w tym, że użytkownicy często poruszają tematy polityczne i światopoglądowe, bo dyskusje tutaj są często ostre ale też bardzo ciekawe.

   Aha i blackvader prośba do Ciebie: jak dodajesz własny tekst to usuń z niego błędy ortograficzne.

  •  

   pokaż komentarz

   problem z ta teoria jest taki, ze aktualnie, jak cos wejdzie na glowna szybko to juz nikt tego nie zdejmie. Tylko dzieki temu udaja sie ataki indoktrynacji grupy waldka.

   Moze wprowadzic ktores z takich rozwiazan:
   - wykop nie wchodzi na glowna jesli zbyt wiele osob wykopuje w zbyt krotkim czasie? (tylko, ze to nadal do ogrania a poza tym moze miec false-positive)
   - wykop nie wchodzi na glowna jesli ma zakop/minute wyzsze od X - dzieki temu sam atak grupy waldka moglby byc neutralizowany przez sensowna liczbe zakopow niezaleznie ile osob na raz wykopie
   - wykopy zgrupowane obok siebie z referrerem z jednej strony maja mniejsza wartosc (aby osoby klikajace z jednego linka np. z forum prawda2.info mialy mniejsza wartosc) - to nadal do ogrania przez wylaczenie referrera w przegladarce
   - wykopy z min. X zgloszeniami/zakopami zostaja wstrzymane/schowane do czasu oceny przez moderatora.

   To ostatnie rozwiazanie moze oczywiscie dzialac dwustronnie. jakas grupa o bardzo skrystalizowanych pogladach moze skutecznie "chowac" wszelkie wykopy ktore sa dla nich nieodpowiednie.
   Zalozenie jednak mam takie, ze osoby takie albo sie szybko znudza jesli nie beda mialy mozliwosci wykopywania swoich teorii (gdyz ich motywacja na wykop.pl jest indoktrynowanie), albo wtopia sie w grupe jesli ich motywacja jest bardziej podobna do wiekszosci.

   Nie wiem czy to jedyne sposoby, ale na razie mam poczucie, ze obecny algorytm pomaga malej grupie zdeterminowanych ludzi zmieniac to co laduje na glownej, a to z kolei powoduje, ze osoby bez bardzo silnej determinacji do dobierania tresci, chocby byly wiekszoscia, maja mniejszy wplyw na to jak rozwija sie serwis.

  •  

   pokaż komentarz

   Rasista@
   No i po cholere dajesz kolejny durny komentarz, nijak pasujący do rozmowy? Ręce opadają, człowiek się wysila, męczy, pisze tekst żeby wytłumaczyć, a ty swoje 'c-c-c-c-c-c-combo breaker'... choroba jakaś? Może ADHD? Ale nie znaczy to że możesz d%$#$nie spamować. Ahhh, spieprzaj dawać komentarze na n-k jeśli mają być tak idiotyczne.
   Sorry za lekki bulwers ludziska, ale człowieka krew zalewa jak coś takiego widzi.

  •  

   pokaż komentarz

   Przepraszam. Nie powinienem był.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja wykopalem, ale te filmiki z PE to akurat byly dla mnie jedynym zrodlem informacji, co tam sie w ogole dzieje, bo w TV jakos tego nie transmituja, mimo, ze PE jest wyzej od naszego Sejmu.

  •  

   pokaż komentarz

   MrGrandma PE nie jest wyżej od naszego sejmu. PE nie ma żadnej władzy w UE, to KE dzierży całą władzę - mogą odrzucać wszystko co przegłosuje PE bez podania powodu, jak i mogą wprowadzać zdaje się w trybie rozporządzeń własne pomysły, których z kolei PE nie może zanegować. Taki pic na wodę, że niby demokracja jest.

   A w temacie wykopu - jak dla mnie to jest po prostu wojenka zowlenników i przeciwników Waldka, w której sięga się po brudne chwyty. Czy o jakąś wyimaginowaną wartość, 'czystość' Wykopu, czy o to, kto końcowo 'będzie górą' - nie wnikam. Tylko do tych tępiących Waldka mam żal, bo ich 'kontrwykopy', w większości z pokazywarki, to chyba z połowa jego spamu. Jedni warci drugich, a na Wykopie robi się przedszkole.

  •  

   pokaż komentarz

   No widzisz, wiedzialbym o tym, o czym napisaliscie* w pierwszym akapicie, gdyby bylo jakies oficjalne zrodlo informacji o tym wszystkim. Nie wiem nawet, jakie ustawy teraz pendinguja.

   * - bo kwiatuszki

 •  

  pokaż komentarz

  Popieram autora wykopu w całej rozciągłości. Wykop powinien być apolityczny.

  •  

   pokaż komentarz

   A w jaki sposób chciałbyś skomentować informację o tym, że strona prezydenta kosztowała tyle, ile kosztowała, że ZUS marnotrawi pieniądze itd. itp. Poza tym, czy cokolwiek w Polsce może być apolityczne?

  •  

   pokaż komentarz

   dziczku: nie chcę tego komentować. nie chcę takich wykopów. wykop to nie miejsce na polityczną nagonkę, tylko na ciekawe linki znalezione w internecie. wszelki polityczny bełkot nie jest ciekawy.

  •  

   pokaż komentarz

   No ale jednych zaciekawi nowe archeologiczne odkrycie, drugich nowinka techniczna, jeszcze innych dzieło sztuki... Rozumiem że ci, którzy interesują się polityką, gospodarką i było nie było związaną z tym wszystkim polityką nie powinni mieć tu wstępu...

  •  

   pokaż komentarz

   dziczku: tak, bo jak pokazuje praktyka ci którzy się interesują polityką i dodają polityczne wykopy najczęściej potrafią tylko trollować i robić syf z wykopu. jedni o jakimś NWO, drudzy spamują korwinem, trzeci coś tam o jakimś układzie, a nawet już na wykopy o tym co to nie ZUS i kancelaria prezydenta nie mogę patrzeć.

  •  

   pokaż komentarz

   Podpinam się pod temat cenzury politycznego spamu - obczajcie tego kolesia:
   http://www.wykop.pl/ludzie/centus (wszystko to "korwin-spam")

   Ale co najzabawniejsze - zakopał moje znalezisko na temat zawodowych wygrywaczy sms-owych, a następnie dodał własny news o tej samej treści, tylko oczywiście z domeny www.korwin-mikke.pl :)

  •  

   pokaż komentarz

   @jceel Ale czemu się denerwujesz widząc alternatywne punkty widzenia? Mógłbym się odnieść do tego co wymieniłeś, ale - no właśnie - takie myślenie funkcjonuje, jest i będzie wykopywane. Raz dobrze, raz nie.
   A tak w ogóle wątpię, że twórcom tego serwisu chodziło o coś niszowego, w dodatku dla małej grupki przyjaciół. I dobrze że nie.

 •  

  pokaż komentarz

  To jest strona która ma pokazywać ciekawe informacje
  Zawsze sie z tym zgadzalem, a ta informacja nie jest ciekawa. Zakop.

  •  

   pokaż komentarz

   Widać większość jest odmiennego zdania. Poza tym wielokrotnie już była mowa o tym że dyskusja pod znaleziskiem jest często ciekawsza od samego znaleziska.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale Waldek nic nie atakuje, tylko przedstawia fakty, lub pół fakty. Nigdy nie ma tam jakiegoś lania wody i bzdur. Wiec autor tego weykopu niech sie zakopie.

   Zaraz zaczna admini banowac bo ktos wrzyci nawykop cos nie tak o ZUSie :P

 •  

  pokaż komentarz

  Wprowadzić płatne konta, 10 zł za dożywotnie działanie. Rozwiąże to problem multikont i powrotów po banie

  •  

   pokaż komentarz

   Myślisz, że Waldek nie ma pracy i nie stać go na nowe konta?

  •  

   pokaż komentarz

   I problem napływu jakichkolwiek nowych użytkowników też. Płatne konta byłyby co najmniej strzałem w stopę.

  •  

   pokaż komentarz

   To by oznaczało jedno: masz bogatego tatusia, ale jesteś ekstremalnie głupim gówniarzem - spamujesz i zalewasz Wykop swoimi d#%#%izmami wypisując w co drugim komentarzu "cycki, cycki, cycki..." itp. Bo przecież tatuś i tak da pieniążki, nieprawdaż?

  •  

   pokaż komentarz

   Czy naprawde myslisz ze komus chcialoby sie spamowac za np 50 zl tygodniowo? Waldek moze i jest glupi ale watpie zeby chcialo mu sie az tyle bulic. dzieci bogatych rodzicow? kazdy kto ma prace moze jednorazowa zaplacic 10 zl. albo konta z polrocznym stazem bez zlej opinii moga wykupic za 5zl. mysle ze to byloby ok, na wykopie i tak prawie nikt sie nie rejestruje od razu, dopiero jak pozyje chwile ta strona.

  •  

   pokaż komentarz

   Dobra, sms za 2,44zł by starczył :)

  •  

   pokaż komentarz

   Myślę, że duża liczba wykopowiczów zrezygnowałaby z założenia konta. Bez logowania też można oglądać znaleziska. Nie można za to dodawać wykopalisk i komentarzy, co mogłoby spowodować zubożenie wykopu.

 •  

  pokaż komentarz

  tak q$%% porządne, ciekawe linki z sieci ...

  ostatnio na gównej wylądował film "Orgazm żółwia" co to jest ?! więc kim są osoby wykopujące takie materiały ? marnej jakości jednostkami,
  i czym tu się jaracje ? że jakiś inny idiota nagrał pażenie się zwierząt

  poziom intelektualny wykopu idzie ostro w doł

  co do spisku http://i26.tinypic.com/rc28ue.jpg
  nie będe rozpisywał się na ten temat, bo poruszanie tego tematu w takiej społeczności jest daremne, wszystko działa na zasadzie "stada", "masówki" i raczej mało kto wyłamie się z tego pędu, mało kto ma swoje zdanie

 •  

  pokaż komentarz

  a na 4chanie nie ma cenzury...

 •  

  pokaż komentarz

  Ale o czym ty kolego piszesz? Co innego jest kiedy w komentarzach pojawia się masa oszołomów którzy piszą na niskim poziomie, a co innego jest kiedy ktoś dodaje linki na określony temat, choćby dotyczyły one teorii spiskowych.
  A Waldek został zbanowany, bo podejmował te same akcje z dwóch kont. To Waldek wysnuł teorię, że administracja wykopu blokuje "demaskujących spiski". Wg. mnie ta teoria nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, a ty ją podchwyciłeś i piszesz, że to dobrze, że administracja tak robi.

 •  

  pokaż komentarz

  Wolność słowa jest zagwarantowana przez Konstytucję, a jak ktoś chce, to niech założy sobie gazetkę na prywatnym portalu zabezpieczonym hasłem i wtedy nikt niepożądany tam nie wejdzie. Zbierze się wtedy grupka jednomyślących i będziecie kadzić sobie wzajemnie bez umiaru (i nikt wam nie będzie przeszkadzał). Po co w takim razie upubliczniać forum, a jeżeli się upublicznia to ze wszystkimi tegoż konsekwencjami

 •  

  pokaż komentarz

  Faktycznie, Wykop zszedł na najniższy poziom w historii, ale od czasu gdy zaczęła się histeria na punkcie Waldka i grupie pasjonatów wykopujących jego znaleziska. Można tu było zawsze znaleźć "mydło i powidło". Na główną wchodziły często zupełne bzdury, tylko dlatego, że śmieszyły na przykład nastolatków. Skoro znalazło się ich tylu, że to wykopało to trzeba się z tym pogodzić i starać się zaproponować samemu coś ciekawszego. Skoro Waldek pasjonuje się tak zwanymi "teoriami spiskowymi" i tak wiele osób podziela jego zainteresowania to zaproponujcie im coś ciekawszego. Może nie znają tego co wy - "Wyrocznie Wykopowe". Podzielcie się z nimi swoją wiedzą licząc, że ich "oświecicie", zamiast stosować nagonki.

 •  

  pokaż komentarz

  I tak zes to facet spokojnie wytlumaczyl, ja nie mialabym takiej cierpliwosci . Ile sobie normalni ludzi krwi napsuja jak czytaja te brednie polityczne na kazdym forum,portalu itd... Ale to nie tylko w Polsce... Caly swiat tak ma, no ale co zrobisz...

 •  

  pokaż komentarz

  cenzura jest zla obojetnie czego dotyczy. przyczynia sie jedynie do oglupiania spoleczensta, ktore mysli ze wszystko jest ladne i piekne. ale swiat nie sklada sie z samych dobrych rzeczy i dlatego te zle tez nalezy pokazywac i dyskutowac o nich.

  co innego cenzura z powodu kompleksu admina, ktora podejzewam tutaj. w mysl zasady jestem szefem i pokaze wam co ja wszystko moge. po co tworzycie strone gdzie ludzie moga wymieniac mysli i opinie jak potem im tego zabraniacie?

 •  

  pokaż komentarz

  no tak, jak zwykle...
  nie chcę nikogo atakować, ale tutaj każdy troll pomyśli, że autor ma rację, a jego (trolla) to nie dotyczy...
  mnie na pewno nie, bo mam chyba 2 komentarze na wykopie ;p

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawa w tym wykopie jest ortografia...

 •  

  pokaż komentarz

  Cenzura w jakiejkolwiek formie jest zła, zapewne w Korei Północnej/ Chinach/ ... reżim też tłumaczy że to co robią jest leciutką cenzurą dla dobra ludu aby im w głowach nie śmiecono...

  •  

   pokaż komentarz

   Bardzo nierozważne jest porównywanie cenzury krajów o skrajnym ustroju komunistycznym, do sprzątania/moderacji forum z idiotycznych wypowiedzi.
   Rozumiem, że oglądając telewizję, która prześciga się w podawaniu coraz bardziej spektakularnych informacji, można dostać poplątania i stawiać na jednej półce szprotkę z rekinami..
   To nawet nie jest cenzura, to jest utrzymywanie pożądku (na forach, wykopie). Bliżej takim praktykom do policji niż do cenzury w wydaniu wschodnim.
   Proszę o trochę powagi.

  •  

   pokaż komentarz

   Jasne, a w wspomnianych państwach cenzure w jej skrajnej formie wprowadzili od razu, bez żadnych form pośrednich, tak ? Cenzura z początku zawsze nazywana jest inaczej... czy to usuwanie "głupich" treści czy też utrzymywanie porządku. Komu oceniać że akurat to nadaje się do usunięcia a co innego nie? Przecież każdy link można zakopać, nie trzeba się uciekać do banowania ludzi tylko dlatego że mają odmienne poglądy. Wolność wypowiedzi oznacza że każdy, dosłownie każdy (nie łamiąc przy tym prawa) może wyrazić swoje zdanie. Jako że Waldek nie złamał wg. moich informacji prawa to banowanie go jest zwykłą durną cenzurą, bo tak najszybciej i najwygodniej.

  •  

   pokaż komentarz

   Siorbanie, dłubanie w nosie, pierdzenie też nie jest zabronione prawnie, a jednak nie wypada tego robić np w restauracji. I jak przyjdzie pan kelner i Ciebie wyprosi, to powiesz, że to też jest cenzura i atak na Twoją wolność? Nie. Bo oprócz wolności jest też kultura.

  •  

   pokaż komentarz

   Leks- idiotyzm to pojęcie względne- np. Waldek może wykopać słaby żart o Reptalianinie, Plejadianinie i Niemcu, a reszta uzna go za d$$#%izm w czystej postaci. Musimy być tolerancyjni.

 •  

  pokaż komentarz

  Jestem zdania, że użytkownicy sami powinni decydować co się znajdzie na głównej. W dzisiejszych czasach cenzurowanie nie jest mile widziane. Sprawa multikont to inna sprawa.
  Lecz oskarżanie jednych przez drugich o to, że łączą się w grupy jest nie na miejscu. Przykładowo jedni poprą wykop o przywróceniu kary śmierci a drudzy nie, podobnie z masą innych wykopów rodzących skrajne emocje. Obie strony mają prawo zachęcić do tego kogokolwiek.
  Każdy ostatecznie wykopuje czy zakopuje wg własnego sumienia. Dopóki nie stoją za tym finansowe zyski, to będzie ok.

 •  

  pokaż komentarz

  @blackvader - coś Ci się pomerdało.
  Piszesz w tekście głównie o problemie głupich i obraźliwych komentarzy. Potem nawiązujesz do osoby Waldek1984. On takich komentarzy nie pisał, jego miały poziom znacznie powyżej średniej wykopu, kłótni tutaj raczej też nie prowadził. Bana dostał za multikonta.
  Apele o poziom komentarzy to możesz kierować do adminów, bo z moich obserwacji obecny im odpowiada ich poziom. Takie zjawiska jak masowe "zalanie" komentarzy w danym temacie swoimi komentarzami, notoryczne napastliwe komentarze, wywoływanie flejmów na wykop.pl nie są źle widziane. One po prostu przynoszą oglądalność :)

 •  

  pokaż komentarz

  Co tu duzo mowic, kazda duza strona musi sie z tym zmierzyc. Tez mielismy taki okres u nas ze trzeba bylo wybrac pomiedzy ostrymi banowaniami i co za tym idzie pretensjami uzytkownikow a swoboda wypowiedzi.

 •  

  pokaż komentarz

  Do administracji/moderacji wykopu. Dziękuję wam za ciężką pracę. Dzięki wam mój ukochany wykop nie przemienił się w jeden wielki anarchiczny portal anty-wszystko

 •  

  pokaż komentarz

  A Unicornproject - prywatnie sąsiad zza ściany - już sobie stąd poszedł.
  http://www.wykop.pl/link/211756/wykopowiczu
  Swoją drogą - dlaczego ten link się nie wyszukuje?

 •  

  pokaż komentarz

  niedługo znajdzie się ktoś, kto zrobi podobny serwis, nazwie go np. BruteWykop.pl i zezwoli użytkownikom na publikowanie dowolnej treści wraz z teoriami spiskowymi, możliwością podawania imion, nazwisk oszustów z aukcji itd (tylko na to jakieś screeny by tego dowodziły, że gość faktycznie oszukał)... i po sprawie. (Oczywiście to nie admini będą decydowali co się nadaje, a co nie, rola spadnie na BruteWykopowiczów, którzy sami wiedzą, czy jakiś artykuł jest "d$!$#ny", czy nadający się do akceptacji). Poczekamy, zobaczymy, w końcu każdy ma prawo do wolności słowa

 •  

  pokaż komentarz

  rozwiązanie problemu wg mnie - wprowadzic nowy poziom użytkownika zaraz po zalogowaniu, nie mógłby pisać ani wykopywać do czasu aż minie określony okres który przesiedział czyli był zalogowany na wykopie, np 250 godzin przeglądania, ograniczyłoby to ilość kont zakładanych tylko do wykopywania ...

 •  

  pokaż komentarz

  Każdy ma inną wizję Wykopu, każdemu podoba się inne wykopalisko i ja tu potrzeb cenzury nie widzę. Widzę natomiast potrzebę weryfikacji kont która sprawi iż problem ten zniknie.

  Poza tym myślę, że osoby które mają znaczącą pozycję w serwisie powinny mieć większą moc "zakopywania" (o ile już jej nie mają) i to też w jakiś tam sposób powinno pozytywnie wpłynąć na poziom tej strony.

  •  

   pokaż komentarz

   ...większą moc powiadasz, to tak jak u Orwella (równi i równiejsi), czyli proponujesz taki Wykopowy Folwark zwierzęcy

  •  

   pokaż komentarz

   Ale nie każdy stary wyjadacz będzie zakopywał dla zasady zawsze i każdy szmelc. Poza tym staż czy pozycja w rankingu to nie mądrość "instant"
   Sabrina - nie wiem, czy wiesz, ale wykop "zielonych" się nie liczy w ogóle (albo prawie wcale) - było już o tym nie raz.

  •  

   pokaż komentarz

   Trochę zniekształciłeś mój nick, ale to nie istotne. Co tu owijać w bawełnę jest grupa wynajętych przez właściciela forum młokosów, którzy udając spontaniczność i pseudodemokratyczne "reguły" tworzą tzw. "opinię publiczną" Wykopu, a jaki jest poziom tych wykopów wystarczy przejrzeć wykopy dnia, tygodnia, czy miesiąca o zgrozo! nawet naczelny Super expressu czerwieniłby się ze wstydu.

  •  

   pokaż komentarz

   synrabina to kolejne wcielenie Artura Żukowa, proszę adminów o bana.

  •  

   pokaż komentarz

   Czy ktoś tu oprócz ciebie przejmuje się jakimiś banami???
   Czy już nie mówicie: uprzejmie donoszę panu adminowi...;)

 •  

  pokaż komentarz

  No to akceptacja komentarzy przez administrację i po kłopocie.

  •  

   pokaż komentarz

   A kto ma niby czytać te wszystkie komentarze?
   Z jakim opóźnieniem będą te komentarze się pojawiać
   Jak może dojść do podobnej dyskusji jak ta, skoro komentarze będą pojawiać się z takimi opóźnieniami?

   Wiem, wiem. Napisałem, że Twój komentarz był idiotyczny, więc zaraz się poprawisz i powiesz,że to była ironia.

 •  

  pokaż komentarz

  "Wykop" zakop za cenzurę

 •  

  pokaż komentarz

  Aż żałuję, że mam tylko jedno konto i nie mogę dać dwóch wykopów.

 •  

  pokaż komentarz

  no i wypociny e-biznesmena i tropiciela spisków "wylondowały" na głównej

 •  

  pokaż komentarz

  Wykopałbym, bo chłop dobrze gada, ale ortografia i interpunkcja to tragedia.

 •  

  pokaż komentarz

  Czy wiecie znaczy publiczny? coram publico łac., jawnie, publicznie, przed całym światem.
  res publca, znaczy rzecz wspólna

 •  

  pokaż komentarz

  Osobiście się zgadzam z autorem wykopu, jednak rozumiem pretensje przeciwników cenzury.

  Mam taka propozycję: mądrze przebudować regulamin ograniczając częściowo możliwości trollom, lecz dodatkowo utworzyć 2 kategorie: "hydepark" , gdzie obowiązywały by znacznie lżejsze reguły (ponadto każdy mógłby w ustawieniach włączyć/wyłączyć pokazywanie wykopów zamieszczonych w tej kategorii wśród innych na stronie głównej) oraz "dyskusje na poziomie", gdzie panowałoby dość rygorystyczne prawo dotyczące zamieszczanych treści i poziomu komentarzy (chodzi mi o brak pyskówki, przyzwoity poziom gramatyczny etc. [bez oceniania poglądów oczywiście]).

  Myślę, że taki podział byłby dobry, ponieważ nie trudno zauważyć podział wśród wykopowiczów, gdzie część osób domaga się przywrócenia przyzwoitego poziomu prezentowanych informacji i dyskusji, a część optuje za pozostawieniem użytkownikom pełnej swobody.

 •  

  pokaż komentarz

  Jakby było można, dałbym 20 wykopów! Wreszcie ktoś powiedział coś, co zbierało mi się od pewnego czasu w głowie, ale nie umiałem tego jasno opisać..
  Mam już dość gówniaży, którzy uważają, że jak ktoś pozmienia ich chamskie maile do poziomu, który trzyma jako taki poziom, to od razu CENZURUJE, a jak wiemy, cenzura jest zła. Najlepsze jest to, że najwięcej takich pieniaczy nie wie naprawdę co to jest cenzura i nigdy nie żyło w czasach, kiedy było to coś złego i fatalnego, z czym wszelkie środowiska walczyły. Teraz cenzura stoi na straży trzymania odpowiedniego poziomu merytorycznego i kultury.

 •  

  pokaż komentarz

  Kolejny pożyteczny idiota naskrobał artykulik, żeby usankcjonować usuwanie niewygodnych tekstów. Strach przed prawdą? Wygoda? A może po prostu na działanie zamówienie?

 •  

  pokaż komentarz

  Może po prostu stworzyć podstronę na Wykopie "Teorie Spiskowe" czy "Materiały Trollogenne" gdzie ci co chcą mogą sobie prowadzić flejmy do woli, żadnej moderacji, żadnego płaczu, po prostu róbta co chceta...

 •  

  pokaż komentarz

  Efekt jest taki że ja już sobie dałem spokój. Zająłem się czymś innym, pracuję z nieanonimowymi ludźmi. Ci co zostali wojują dalej, z trochę lepszym skutkiem.

  I bardzo dobrze, że sobie dałeś z tym spokój, bo nie rozumiesz idei wolności wypowiedzi. Chciałbyś, żeby wszystko było pod Twoją modłę. To jest jedna sprawa. Druga to kwestia możliwości zarobku na tym - jeżeli jest żywa dyskusja, to jest większe zainteresowanie, są emocje - a reklama kocha emocje. Ale Ty tego nie chciałeś, bo wolisz porządek... za wszelką cenę.

 •  

  pokaż komentarz

  Cenzura cenzurą a kościół dalej nieopodatkowany, politycy dalej kradną a cykliści dolewają oliwy do ognia więc z czym do ludzi.

 •  

  pokaż komentarz

  Ten wykop przy ~60 wykopach osiągnął główną. To za sprawą wielu bordowych.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja rozumiem, że można mieć dysgrafię i dysleksję, ale na miły Bóg, od tego są edytory tekstów z opcją poprawiania błędów, żeby publikując coś na ogólnopolskim portalu nie pisać "londuje" albo "oprucz"!

 •  

  pokaż komentarz

  "To jest strona która ma pokazywać ciekawe informacje, interesujące, zabawne, ważne, ale zawsze ciekawe. "

  Pewnie chodzi o takie zajefajne treści, jak jajcarskie "ostrzedz" i inne cool błędy ortograficzne i mądrości anonimów, żeby każdy miał radochę. Albo jajcarskie filmiki typu "Golas w Stalowej Woli" (http://www.wykop.pl/ludzie/blackvader/linki). Twoje miejsce jest w Tworkach, "administratorze".

 •  

  pokaż komentarz

  A taki Waldek używa wulgaryzmów ..

 •  

  pokaż komentarz

  Żałosny ten tekst i tak naprawdę szkodliwy, bo w ten sposób można usprawiedliwić każdy "zamordyzm".
  Jeśli nie potrafisz poradzić sobie z naturalnymi zjawiskami internetu, to po prostu zajmij się czymś innym.

 •  

  pokaż komentarz

  Pełne poparcie.

  Niebezpiecznych dla społeczeństwa kretynów należy tępić i izolować, a nie dawać im do ręki megafony.

 •  

  pokaż komentarz

  Będąc adminem Nonsensopedii mogę potwierdzić to wszystko. Jakby ktoś zobaczył od kuchni nasze zgromadzenia to by się nieźle zdziwił jaki totalitaryzm panuje. Przesiew mamy taki że nowych stron pozostaje około 5 po całym dniu. Natomiast 3/4 edycji zostaje przez nas cofniętych. To dopiero można się oburzyć na okropną cenzurę i zamach na wolność słowa. Tyle tylko, że jeżeli chcemy reprezentować jakiś poziom, jest to konieczne.

  Anarchię mieliśmy przy samych początkach projektu. Gdy po paru miesiącach w końcu pokazała się jakaś stała kadra administracyjna, z 9000 haseł, pozostało około 5000, a okupione to naprawdę męczącym przeglądaniem wszystkiego i czytaniem jaki to X jest głupi, albo bełkotu pokroju eksplozji pokemona na księżycu, który przestaje być śmieszny po jakichś 4 takich hasłach.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale czy prowadzenie Nonsensopedii to rzeczywiście powód do dumy ? To jest dopiero zaśmiecanie internetu nic nie wnoszącymi informacjami.

  •  

   pokaż komentarz

   dokładnie, najbardziej boli jak szukając jakiegoś hasła, wyskakuje nonsensopedia. poziom poczucia humoru który tam panuje porównywalny jest zaś z JM....

  •  

   pokaż komentarz

   a ja lubie nonsensopedie :)

  •  

   pokaż komentarz

   Niestety, nad Google władzy mieć nie możemy, a dlaczego tak nas lubi i często wywala jako pierwszy link... no cóż, sam uważam że to trochę niezbyt.

   Co do poziomu humoru, nie mam co specjalnie dyskutować, bo każdy może uważać jak chce. Sam uważam, że dużo mamy badziewia, tylko często lepiej zostawić coś lipnego niż rzucić na pożarcie pustą stronę jakimś dzieciakom. Problem u nas jest taki, że każdy uważa siebie za tego zabawnego, inaczej zresztą by nie pisał nawet. Stąd wygląda to czasami jak wygląda.

  •  

   pokaż komentarz

   "Widzisz, a tutaj moderatorami są praktycznie sami użytkownicy- skoro Waldek ma poparcie w swoich wykopach (bo ludzie, którzy teraz się z niego śmieją kiedyś go na tą główną wsadzali), to znaczy, że będzie się pojawiał, dopóki nie przestaną o nim gadać. Jeżeli coś łamie regulamin (jest duplikatem, obraża kogoś lub jest po prostu d#$$%ne), to nie trafia na główną i już. Więc robienie wielkiego halo tylko dlatego, że moderacja dała raz czy dwa ciała, bo tekst łamiący regulamin trafił na główną nie ma sensu. Wystarczy nauczyć ludzi, by nie obrażali o. Tadeusza Rydzyka z Torunia i nie podawali jego danych. "- gdybym był naiwny, to tak bym właśnie napisał, ale nie jestem.
   Skoro wykop jest tylko pośrednikiem, to czemu ma odpowiadać za obrazę kogokolwiek? taką odpowiedzialność ponoszą serwisy lub osoby, które tworzą swoje arcyciekawe teksty w pokazywarce. Jeżeli Waldek zaciekawi większość wykopowiczów, to trafi na główną i moderacji nic do tego, tak samo jak treści obrażające Dyrektora. Oczywiście- puszczanie pornoli oraz treści ogólnie przyjętych jako niestosowne powinny być blokowane, ale nie przesadzajmy w tej moderacji.

  •  

   pokaż komentarz

   dzieki za ten komentarz. teraz juz wiem jak powstaje najglupsza strona w internecie. ani nie jest zabawna ani pouczajaca. zwykle zasmiecanie sieci g* wartymi tekstami.

  •  

   pokaż komentarz

   Okej, można mówić różne rzeczy o Nonsie. Chciałem podać tylko jakiś przykład moderowania, a tu się zamieniło w pojazd po stronce, no cóż ;)

Dodany przez:

avatar blackvader dołączył
758 wykopali 73 zakopali 2.4 tys. wyświetleń