Idiotyzm narodowej żałoby
Prezydent wszystkich Polaków ogłasza co jakiś czas okres tzw. żałoby narodowej. Zwykle wtedy gdy kilkanaście lub kilkadziesiąt osób zginie w odległości 100 metrów. Bo jak zginą na większym obszarze, to nikt się nimi nie przejmuje.
- Autor:
- hugo4jc , 932 dni temu
- Link:
-
http://interia360.pl/polska/artykul/idiotyzm-na...
- żałoba narodowa polska prezydent katastrofa autokar
-
Niezły tekst.
-
[pokaż komentarz] 0
23-07-2007
HEHE już nie raz o tym myslalem. Cały świat powinien byc objety załobą.
Poza tym (bez obrazy) ale co mnie interesuje 26 pielgrzymów? Niezależnie czy z Polski czy z Rumunii. Na całym świecie giną ludzie.
A co z pomocą materialną dla rodzin ofiar? Jak zginie dużo ludzi na raz to pomoc jest (nawet jak zgina na targach gołebi), jak zginie jeden człowiek nawet w służbie dla kraju (tego kraju) to rodzina dostaje najwyżej order pośmiertny. -
[pokaż komentarz] -1
23-07-2007
Dodam jeszcze że gdyby zerknąć w statystyki ostatniego weekendu na polskich drogach zginęło też (mniej więcej) tyle osób i tak jest zawsze nieprzerwanie i z tego powodu nikt żałoby nie urządza.
Może niektórych oburzy to co powiem, ale nie interesuje mnie los rannych i rodzin ofiar nie znam tych ludzi w życiu nie widziałem nie miałem pojęcia o ich istnieniu i w żaden ale to absolutnie żaden sposób nie byłem z nimi emocjonalnie związany aby pogrążać się w żałobie. -
[pokaż komentarz] 0
23-07-2007
Oczywiście to tragedia dla rodziny każdej z cierpiących ofiar. Ale faktycznie nie powinno szastać się na prawo i lewo Żałobą Narodową bo w końcu straci ona swoje znaczenie. Dla każdej rodziny z osobna jest to tragedia taka sama, jak gdyby ich bliski zginął w zwykłym wypadku samochodowym czy na własnym podwórku na zawał serca.
Żałoba narodowa powinna być ogłaszana tylko na cześć wielkich osobowości, które miały ogromy wkład w rozwój III RP, albo ku pamięci naprawdę wielkiej tragedii z wieloma zabitymi Polakami. Nie dla chwały każdego z osobna, ale ku pamięci samej tragedii... -
[pokaż komentarz] 0
24-07-2007
które miały ogromy wkład w rozwój III RP
Zapomnij, nie za tej kadencji... -
[pokaż komentarz] 0
23-07-2007
I do tego te durne migawki w TV z wypadku, okraszone pompatyczną muzyką i wszechobecną szarością.
To na pewno podtrzymuje rodziny zmarłych na duchu, jak nic. -
[pokaż komentarz] 0
23-07-2007
zupelnie jak po smierci "papy" polaka - zbiorowy 7-dniowy lament WSZĘDZIE. Do cholery to był tylko człowiek.
[edycja] i przeżył swoje zycie lepiej niż 99% ludzi na Ziemi (tej Ziemi). -
[pokaż komentarz] 0
23-07-2007
Taa...
Wyłączam wieczorem TV - rozmowy o wypadku
Włączam rano (tvn24) wywiad z babką która w szpitalu robiła za tłumacza
Przy śniadaniu słucham radia - informacje o wypadku
Włączam teraz - relacja sprzed szpitala w którym są pielgrzymi a chwile później relacja z wystawienia księgi kondolencyjnej w pałacu prezydenckim -_-
-
[pokaż komentarz] 0
23-07-2007
Ech... Wykop.
-
[pokaż komentarz] 0
23-07-2007
Media to media. Takie tematy są hot i nie dziwcie się, że je wałkują. Nie robią tego bo mają takie widzimisię tylko dlatego, że ludzie chcą tego słuchać.
Dla mnie co innego tutaj jest nie tak. Politycy zamiast jeździć i świecić gębą dla punktów w rankingach na poczet przyszłych wyborów to powinni brać się do roboty i działać, aby takie wypadki ograniczyć.
To jest po prostu śmieszne, że nagle znikąd pojawiają się pomysły, że kierowcy mogą mieć prawo jazdy D od 24 roku życia. Ten nieszczęsny kierowca miał 22 lata, a jakby miał 25 lat to co? Jakiś mądry polityk by wymyślił, że od 26? Prawo jazdy na 5 lat i od nowa kurs? Zamiast zadziałać tak aby zachęcać, a nawet wymuszać szkolenia w firmach, aby wspierać ich rozwój. Nie, lepiej durny przepis przywalić, aby potem mieć argument: "no przecież my wprowadziliśmy NOWELIZACJĘ...". A kogo to za parę lat będzie obchodziło jaka ona była i co przyniosła faktycznie.
Znowu gasi się "pożar" byle czym, aby tylko własnej dupy nie przybrudzić albo nawet skorzystać na ludzkiej tragedii. -
[pokaż komentarz] 0
23-07-2007
"Żałoba w 1944 została wprowadzona z powodu śmierci Józefa Stalina"
taa, tez chcialbym, zeby Stalin zmarl jeszcze przed koncem wojny...
ale wykop, dobrze widziec w internecie coraz wiecej odwaznych opinii. -
[pokaż komentarz] +1
23-07-2007
"Dzień pierwszy — na plakatach towarzysz Lenin.
Dzień drugi — w gazetach towarzysz Lenin.
Dzień trzeci — w telewizji towarzysz Lenin.
Dzień czwarty — boję się otworzyć lodówkę". -
[pokaż komentarz] 0
23-07-2007
Wykop za szczerość wykopowiczów. Szczególnie patryka XD.
[EDIT]:Sorka patryk :)
-
[pokaż komentarz] 0
23-07-2007
Popraw Jego nick bo się obrazi ;)
-
[pokaż komentarz] 0
23-07-2007
nie obrazi się ;)
-
[pokaż komentarz] 0
23-07-2007
Z gazeta.pl:
Premier Jarosław Kaczyński zapowiedział w poniedziałek, że przeznaczy po 100 tys. zł dla rodzin osób poszkodowanych (...) Zgodnie z prawem, górna granica odpowiedzialności finansowej PZU w zakresie ubezpieczenia OC komunikacyjnego wynosi w przypadku szkód osobowych równowartość 1,5 mln euro, a szkód w majątku ś 300 tys. euro na jedno zdarzenie. Jednak zarząd PZU zadeklarował większą pomoc finansową.
Czyli dostaną podwójne odszkodowanie, i na dodatek większe niż zwykłe ofiary losu? -
[pokaż komentarz] +1
23-07-2007
Chciałbym być w tym autokarze i przezyc :D Taka forsa tylko za to ze się przeleciało kilkadziesiąt metrów ze skarpy na ziemie. A dostana ja nawet ci co zostali tylko lekko ranni. To tak jak wygrana na loterii.
-
[pokaż komentarz] +1
23-07-2007
True, true... tylko "Prezydent wszystkich Polaków" - ale nie mój! x)
-
[pokaż komentarz] 0
23-07-2007
Dziwne to może, ale ja o wypadku dowiedziałem się... dzisiaj. Od soboty z uporem maniaka omijam większość serwisów informacyjnych, by nie natrafić na spoilery 7 tomu HP i dopiero dzisiaj gdy w ręce wpadła mi darmowa gazeta dowiedziałem się co i jak. A gdy przeczytałem, że z tego powodu wprowadzono żałobę.. współczuję rodzinom ofiar, niezbyt mocno fakt, ale do jasnej ciasnej kurde... życie, bywa, los, cokolwiek no, to nie eksplozja bomby jądrowej w centrum dużego miasta. A 100 tyś to ja też poproszę, straciłem wujka w wypadku. Że co? Że sam zginął? To gorszy? Paranoja...
-
[pokaż komentarz] 0
23-07-2007
Widzisz.. teraz sąsiadki będą w głębokiej żałobie mówić sobie po cichu: ta "Iksińska" to miała fart że jej stary zginął w wypadku autokaru jak jechał na pielgrzymkę. Mój stary niestety jeszcze zyje. ;)
-
[pokaż komentarz] 0
23-07-2007
Przyłączam się do Waszych głosów, też mnie to denerwuje.
-
[pokaż komentarz] 0
23-07-2007
Odważny i dobry tekst, jak już wyżej pisaliście... takie jest życie, a to co teraz media i prezydent robią to brak szacunku - jest to żerowanie na czyimś nieszczęściu!
-
[pokaż komentarz] 0
23-07-2007
Ciekawe, co by zrobil prezydent wszystkich polakow, gdyby zginelo 26 homoseksualistow jadacych na gejowska parade rownosci albo inne "ohydctwo"?....
-
[pokaż komentarz] 0
23-07-2007
"Wypadek? Pierwsze słyszę"
^ pewnie tak :P -
[pokaż komentarz] 0
23-07-2007
chciałbym to widzieć xD
-
[pokaż komentarz] 0
25-07-2007
hahahaha! Trafna uwaga!
-
[pokaż komentarz] 0
23-07-2007
Jeśli odwołają koncert Rolling Stonesów, to... Nieważne. Podpisuję się.
-
[pokaż komentarz] 0
23-07-2007
Uff, myślałem, że tylko ja jestem jakiś dziwny. Wykop.
-
[pokaż komentarz] +1
23-07-2007
ci ludzie po prostu zginęli w dobrym stylu: runięcie w przepaść, wybuch... człowiek, który umiera po cichu w szpitalu nie wzbudza emocji, co innego gdyby podczas śmierci mienił się wszystkimi kolorami tęczy, to by było coś. wypadek tego autokaru niestety nie dorównuje zamachowi na WTC pod względem atrakcyjności, no ale: jaki kraj takie katastrofy.
-
[pokaż komentarz] 0
23-07-2007
...no i jeszcze uczestniczyli w pielgrzmce.
-
[pokaż komentarz] 0
23-07-2007
Cieszę się że wykop nie "zczernił" dizajnu
-
[pokaż komentarz] 0
23-07-2007
tak wyszło, że rozjaśnił ;)
-
[pokaż komentarz] 0
23-07-2007
no i ok zgineli i racje cala polska udaje skruszenie a przeciez kazdy ma tego dosc media o tym trabia... moze i jestem bez serca bo pewnie ktos tak powie ale wg. mnie i widze was tez.. ten wykop jest dobry.
-
[pokaż komentarz] 0
23-07-2007
A o interpunkcji słyszałeś?
Poza tym to żal mówić, ale muszę się zgodzić.. Śmierć 25 osób to nie jest obiektywny powód do żałoby narodowej. Abstrahując od tego, muszę pochwalić Prezydenta, bo po raz pierwszy (przynajmniej IMO) zachował się po ludzku. -
[pokaż komentarz] -1
23-07-2007
Ja wykopałem po samym tytule :P
-
[pokaż komentarz] 0
23-07-2007
Najlepsze w tym jest to, że koncerty (np.: Roda Stewarta) odwołają i przełożą z poniedziałku na czwartek.
-
[pokaż komentarz] 0
23-07-2007
tak, to fakt. na polskich drogach co roku ginie tyle ludzi ze te 20 pare to 'niknie' w tej masie.
z artykulu najbardziej poruszyla mnie wiadomosc (uswiadomilem sobie), ze przeciez jak w indiach i okolicach zginelo kilkaset tysiecy, to nikt zaloby nie oglosil -
[pokaż komentarz] -1
23-07-2007
Chyba jednak nalezy się jakiś szacunek dla 26 rodzin i znajomych ofiar!
Kop w dupe dla autora a nie wykop! -
[pokaż komentarz] 0
23-07-2007
Szacunek tak! I myślę że każdy szanuje tych ludzi i współczuje ich rodzinom, ale robienie z tego szopki jest troszkę nie na miejscu, ja na pewno nie chciałbym żeby trąbili w mediach, ogłaszali żałobę jakby tam był ktoś z moich bliskich.
Chciałbym w spokoju ten czas spędzić, a nie nonstop wysłuchiwać o tym... -
[pokaż komentarz] 0
25-07-2007
Sorry! Dlaczego należy im się szacunek? Dlatego że ich bliscy zginęli czy dlatego że wracając z pielgrzymki?
Za co ten szacunek????? Mozna współczuć, ale to zupełnie co innego. -
[pokaż komentarz] 0
23-07-2007
1. Jest mi przykro z powodu śmierci z jednej strony a z drugiej strony dla chrześcijan śmierć to w pewien sposób radosne wydarzenie - w końcu Stwórca zaprosił ich do Wiecznego Szczęścia.
2. Proszę o dopracowanie terminu 'żałoby narodowej' - bo naprawdę mogę żałować ludzi którzy zgineli - ale dlaczego mam ich żałować bardziej niż innych, którzy zgineli w wypadkach w mniej spektakularny sposób?
3. Przypomina mi się co postanowili zrobić Brytyjczycy po 07/07 - żyć dalej normalnie. Wprawdzie wtedy chcieli pokazać, że działania terrorystów nie złamią, ale skoro śmierć 26 osób jest dla nas tragedią to czym będzie zorganizowany, skuteczny zamach?
4. Mam wrażenie że z ludzkiej tragedii jest robiona szopka/polityczna rozgrywka (niepotrzebe skreślić). Denerwowało mnie jak ludzie mówili, jak byli przywiązani do Jana Pawła II, jednocześnie kompletnie go nie słuchając (nie twierdze i nigdy nie twierdziłem że znam jego książki - ale są ludzie którzy 'wiedzieli lepiej czego naucza od niego samego'). -
[pokaż komentarz] -1
23-07-2007
ad. 2 zapytaj prezia co to jest zaloba narodowa, z pewnoscia ci odpowie.
-
[pokaż komentarz] +1
23-07-2007
Powtórzę się, bo kiedyś już o tym zjawisku pisałem:
W ciągu tych 3 dni, a tyle już minęło od soboty, na drogach Polski zginęło średnio 35 osób.
Tak to jest, że mediom łatwiej podnieść larum gdy ktoś im postanowi zrobić prezent i dokonać żywota w tym samym miejscu i czasie co kilka innych osób. O jedną śmierć (Kowalskiego) kulawy pies się nie zatroszczy, o 2 być może w lokalnej prasie napiszą. Powyżej 5 - jest szansa na lokalny oddział TVP. Od 8 w zwyż można liczyć na "Wiadomości". Liczą się oczywiście także okoliczności. Najlepiej jakaś katastrofa komunikacyjna (lub budowlana - byle duża), pożar lub w ostateczności zatrucie pokarmowe.
Czy kogoś obejdzie że w czasie trwania Teleekspresu na świecie umarło 1500 osób?
Z innej beczki: Dodam tylko tyle, że powyższe pisałem, gdy trwała żałoba po gołębiarzach. Jakoś nikt wtedy nie ironizował z powodu jej ogłoszenia (no, może gdyby to była jakaś pielgrzymka gołębiarzy, byłby powód, no nie?). Nie było także żadnych wątpliwości, gdy żałobę ogłaszał prezydent wszystkich, ale to wszystkich! polaków - A. Kwaśniewski z powodu wybuchu w madrycie :/ Miejcie umiar... -
[pokaż komentarz] 0
23-07-2007
A ja myslalem ze to ja jestem nienormalny - ta szopa narodowa zwana także żałobą to po prostu jakiś totalny d!#!#izm. Mówiłem to przy okazji 9/11 - gdzie w zamachu zginęło 3000 osób (mniej więcej tyle ile na terenie samej Afryki dziennie umiera z głodu i chorób i biedy spowodowanych przez białe władze kolonialne). na polskich drogach dziennie ginie 10-20 osób.
Ale na ludziach robi wrażenie tlyko kiedy większa ilośc osób zginie w miarę jednocześnie. Ciekawy mechanizm i zadanie dla socjologów. To wszystko iwna mediów, bo robią szope. Tak samo jak ci górnicy w Halembie - 23 osoby?
Drodzy państwo -tylko Z GŁODU co mniej niż sekunde umiera jeden człowiek (ponad 70 osób na minutę w tym prawie 60 dzieci). Nie wspominając o wypadkach, wojnach, morderstwach i egzekucjach. mechanizm zbiorowej żałoby z powodu śmierci x osób w promieniu y metrów naprawdę mnie zadziwia.
Ten wypadek to wielka tragedia. Dla rodzin i bliskich, nie dla mnie, dla was czy dla całego, k#%#a mać, kraju! -
[pokaż komentarz] 0
23-07-2007
mniej więcej tyle ile na terenie samej Afryki dziennie umiera z głodu i chorób i biedy spowodowanych przez białe władze kolonialne
ekhem, raczej z powodu indolencji 'czarnych' wladz i ich walk o wladze... ale to tak offtopic... -
[pokaż komentarz] 0
23-07-2007
nie przeklinaj
-
[pokaż komentarz] 0
24-07-2007
Ciekawy jestem czy jakby grupa 40 irokezów jechała na koncert i wszyscy by zginęli w wypadku to prezydent też by ogłosił żałobę narodową ? Czy raczej były by komentarze w stylu - "Bóg ich pokarał", "sami są sobie winni", "nie trzeba było jechać czcić szatana". No właśnie a teraz Bóg pokarał tych ludzi czy nie ?
-
[pokaż komentarz] +1
23-07-2007
............bo częstochowa już nie jest trendy................
-
[pokaż komentarz] 0
23-07-2007
mnie tam zadna zaloba narodowa nie rusza, ciesze sie, ze wykop zrobil sie bardziej kolorowy akurat dzisiaj a nie szaro-czarno-dupowaty.
a do szalu doprowadzaja mnie kaczory, ktore ot tak sobie postanowily wydac iles milionow zl, zeby podwyzszyc sobie popracie o kilku niklych wyborcow -
[pokaż komentarz] 0
23-07-2007
ikzekli
edit: Nosz kurrr odpowiadanie znów nie działa. -
[pokaż komentarz] 0
23-07-2007
Dzięki Bogu Maryja z La Salette już zaopiekowała się pielgrzymami
i wszyscy trafili do Nieba, bo wcześniej przyjeli Pana Jezusa
w Komunii Świętej
http://www.catholicbook.com/AgredaCD/book_imgs/MARY.JPG -
[pokaż komentarz] -1
23-07-2007
Media jak to media szukają teraz interesującego tematu, a politycy to wydarzenie wykorzystają aby podnieść swoje notowania. W każdym bądź razie to dla nich nie jest żałoba, a raczej wesołe święto...
-
[pokaż komentarz] 0
23-07-2007
No toś chyba lobo przesadził.. Co ak co, ale zaznaczę, Kaczyński zachował się bardzo w porządku, chociażby proponując zabranie ludzi na pokład samolotu (zwykle nikt tego nie robi) czy przekazując publicznie wiadomości od poszkodowanych w TV. Aż się zdziwiłem, bo to dla niego nietypowe.
-
[pokaż komentarz] 0
23-07-2007
-
[pokaż komentarz] 0
23-07-2007
skomentuje tutaj, a nie na stronie.
ale 1/1 = 50/50 a w tym drugim przypadku media sie zainteresują -
[pokaż komentarz] 0
24-07-2007
A czemu tego nie ma jeszcze w RSSach?
-
[pokaż komentarz] 0
23-07-2007
Nowa tragedia-igrzysko! Która serwis informacyjny poświęci więcej czasu na wiadomości z miejsca wypadku? Który polityk-pielęgniarz będzie najczęściej pokazywany? Który Kościół zgromadzi więcej żałobników? Dlaczego wszystkie 3 ramiona władzy w Polsce nie wykorzystają tego zdarzenia do promocji bezpiecznej jazdy? A przecież: http://www.wykop.pl/link/22507/lamanie-przepisow-drogowych-to-grzech
-
[pokaż komentarz] 0
23-07-2007
http://www.niepokorny.org/komentarze/79/2007-07-23bojkotzaloby_narodowej
^^to co - wykop.pl się dołącza:D -
[pokaż komentarz] 0
23-07-2007
+1
-
[pokaż komentarz] 0
23-07-2007
przy kazdej 'zalobie narodowej' zadawalem sobie to samo pytanie: "po jakiego chuja?!"
-
[pokaż komentarz] 0
23-07-2007
Co prawda to prawda.
Zginęli ludzie - tragedia
Ale żałoba narodowa to żałoba narodowa, ja jakoś osobiście nie widzę powodu ogłaszania żałoby z może to dziwnie zabrzmi "błahych" powodów, takich wypadków jest cała masa, ludzi na drogach ginie jeszcze więcej.
Żałoba to coś "innego" i ogłaszanie żałoby przy "błahych" powodach powoduje jej "upowszechnienie" a więc efekt przeciwny.
Nie chcę aby mnie źle zrozumiano, a dokładniej słowo "błahych" ale nie mogę znaleźć słów na opisanie tego co chcę powiedzieć -
[pokaż komentarz] 0
23-07-2007
"Błahy" znaczy "niewiele wart".. Tu IMO chodzi o coś innego.. Co ma bowiem na celu ogłoszenie żałoby narodowej? Uczczenie czyjejś pamięci? Czyjej? Anonimów. Przecież nie wiemy kim byli Ci ludzie. Nadanie większego rozgłosu? Chyba już większego się nie da. Moim zdaniem ta żałoba jest po prostu zbędna i potrzebna chyba tylko prezydentowi.
-
[pokaż komentarz] 0
23-07-2007
Jeszcze nie skumaliście wszystkiego?! Przecież prezydent chce przeprosić Rydzyka! o to w tym chodzi!
-
[pokaż komentarz] 0
23-07-2007
Popieram, jest według mnie śmieszna ta cała szopka stworzona przez media, ale jest coś co mnie jeszcze bardziej boli.
Rodziny ofiar dostaną nie bagatelne sumy za to że zginął zwykły człowiek, zaś u nas w Polsce wielu ludzi straciło dach nad głową przez wichury które przeszły w ostatnich dniach przez Polskę, i co? Oni mogą dostać max. 6 tysięcy złotych! Paranoja. Rząd powinien skupić się na dofinansowaniu tych regionów, aby jak najszybciej odbudować straty, ale nie, oni dadzą tym którym te pieniądze wcale nie przydadzą się tak jak ofiarom klęski żywiołowej.
-
[pokaż komentarz] 0
23-07-2007
A ja myślałem, że będę odosobniony w moim poglądzie. Wykop.
-
[pokaż komentarz] 0
23-07-2007
Ja również. Dig!
-
[pokaż komentarz] +1
24-07-2007
co tu dużo mówić.... plusy państwa katolickiego ;)
skoro byli pielgrzymami to znaczy, ze byli lepsi od zwykłych, przeciętnych polaków jak widać ;)
paranoja... wkrótce będzie żałoba gdy umrze jakikolwiek ksiądz :/ -
[pokaż komentarz] 0
24-07-2007
o proszę! a autorem jest nie kto inny a Marcin Kosiński , prowadzący koczowisko.pl
o 22:00 była audycja na ten temat w tym 'pierwszym polskim podcastcie radia internetowego... -
[pokaż komentarz] 0
24-07-2007
@migawka
media nie zainteresuja sie50/50 bo mianownik jest wyrazony wsetkach metrow :) czyli 50 osob w promieniu 5km to za malo. ale juz 50 osob na 100m (50/1) zyska uwage :) -
[pokaż komentarz] 0
24-07-2007
No, ale 50/50 to już jakaś niewielka moc jest.
Już widzę nagłówek w fakcie -
"Tajemnicza śmierć mieszkańców wioski - czyżby kosmici pojmali kolejną grupkę ludzi na badania?"
Inspektor Czarek z 13-ego posterunku mówi o doniesieniach o nielegalnych badaniach krwi, EKG, USG, zabiegach ginekologicznych i laryngologicznych w okolicach tej wioski -
[pokaż komentarz] 0
24-07-2007
Duzo dobrych komentarzy - i odwazne podejscie do tematu.
Feuer-fest - twoje posty zwlaszcza ten z 17 50 w tym watku dotyczace statystyk katastrof i ich ofiar w kontekscie naszego (spolecznego) przejecia sie nimi, sa imo bardzo trafione. Rispekt za poglady i dosadne ich wyrazanie.
Podzielam twoj poglad w pelni. Ktos powinien zabarykadowac sie w telewizji podczas emisji "na dobre i na zle" albo innego syfu i wbic ludziom do lba te fakty.
Zamiast tego mamy socjotechnike i psychologie tłumu - w spoleczenstwie z takim dostepem do informacji jak dzisiaj taki poziom swiadomosci jaki jest czesto prezentowany jest karygodny.
Same media natomiast zaczynaja (?) prezentowac zenujacy poziom. U mnie zaczyna sie bojkot nie tylko telewizji ale takze radia (przynajmniej w porze nadawania wiadomosci) -
[pokaż komentarz] 0
24-07-2007
az strach otworzyc lodowke....
EDIT: wykop nie reaguje na "odpowiedz" i daje moje posty jako nowe :( -
[pokaż komentarz] 0
24-07-2007
nie wytrzymam zaraz, z calym szacunkien dla zycia ofiar ktore sie dosc szybko skonczylo:
W DUPIE MAM ZALOBE I GADANIE O WYPADKU
naprawde nie mam ochoty teraz przez miesiac ogladac nowy serial pod tytulem "kto zawinil" po czym przez 8 miesiecy bedzie komisja sledcza albo inne g..
by sie durne nieroby za cos wziely a nie chca zablysnac na czyjejs tragedii i odbijac pileczke "robimy zalobe" "nie robimy" "ten co nie chce zaloby to wrog" "ten co robi zalobe to oszust" , no do cholery jasnej....
gdyby to byl autobus pelen linuksiarzy jadacych na zlot to pewnie by nawet nie powiedzieli o tym w zadnym serwisie
ci zawsze chcieli przeciez do Boga, poszli na skroty -
[pokaż komentarz] 0
24-07-2007
Jaaaaa. Ktoś porównywał żałobę narodową przez gołębiarzy do teraźniejszej.
Mi się wydawało że taka żałoba jest, żeby jak 200 ludzi odkopuje martywych, pół martwych i jako tako żywych nie słyszała obok dyskoteki. Żeby ludzie w stresie ratujący życie tym pechowym nie wpadali w korki spowodowane jakaś imprezą. Żeby pierwszą myślą człowieka po przebudzeniu, który "przed chwilą" widział zmasakrowane twarze z wbitym prętem przez całą głowę i wypływającym mózgiem było "Co toza ch**ową muzykę ktoś puszcza na ulicy"?
Imho w tym momencie prez wydał troche bez sensu informację o żałobie narodowej.
Ale co by się stało jakby nie zrobił?
Dałby Giertychowy i Rydzykowi kolejny giga argument do walki z nim. Może bez tego w przyszłej kadencji nie zoaczymy LiSu... -
[pokaż komentarz] 0
24-07-2007
Żeby ludzie w stresie ratujący życie tym pechowym nie wpadali w korki spowodowane jakaś imprezą.
Hehe, jak żałoba, to korków nie ma? Po za tym karetki, czy też straż, co chwile gdzieś wyjeżdża...
Żeby pierwszą myślą człowieka po przebudzeniu, który "przed chwilą" widział zmasakrowane twarze z wbitym prętem przez całą głowę i wypływającym mózgiem było "Co toza ch..ową muzykę ktoś puszcza na ulicy"?
Ta, lepiej niech widzi na każdym programie w TV miejsce tragedii, słyszy o niej w radiu, to naprawdę działa bardzo odstresująco... -
[pokaż komentarz] 0
24-07-2007
dobry komentarz wściekłego onetowca http://www.wykop.pl/link/22570/show-must-go-on
-
[pokaż komentarz] 0
24-07-2007
Kilka linków:
http://fakty.interia.pl/felietony/ziemkiewicz/news/trzy-dni-obludy,820751
http://motoryzacja.interia.pl/hity_dnia/news/wiesniak-jestem-wkurzony,820019
http://www.wiesniakdrogowy.blog.interia.pl/
http://komentarz.salon24.pl/24735,index.html
http://www.pardon.pl/artykul/2136/ofiary_lepsze_i_gorsze -
[pokaż komentarz] 0
25-07-2007
calkowicie sie zgadzam. rozumiem, ze to smutne, ze ludzie umieraja, ale dlaczego ja, prozaiczny zjadacz chleba musze bez przerwy sie umartwiac? oczywscie, ze kazeego moze to spotkac... ale to jakby ryzyko zawodowe ;). nienawidze, kiedy ktos dyktuje mi co mam robic. jaki jest sens w zaburzaniu rytmu wielu ludzi na kilka dni... sigh...
-
[pokaż komentarz] 0
25-07-2007
No ten Kosiński, Matka_Kurka i Osiecki z http://osiecki.salon24.pl/24779,index.html wyjeli mi to z ust. Cieszy mnie tyle wykopow, przynajmniej o czesci internautow nie bedzie mozna powiedziec "ciemny lud".
Dodaj komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Wykop
Jeay
[pokaż komentarz] 0
01-02-2009